Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Moncsi
Hol a doktor volt szabin, hol én :wink:

Tündércserje
Nagyon édes :lol: :lol: :lol: :lol:

Noémi
Üdv itt!
Bízzunk benne, hogy most nem lesz baj! :wink:
alicia
 
 


Sziasztok!

Olyan édesek a Pirinykák! De jó nektek!
Én akkor hatódtam meg, amikor legelőször láttam a Babócát a pocakomban, még kicsi fekete foltként. Le se lehetett vakarni a mosolyt a képemről, még akkor is, ha tudtam, hogy nem a legalkalmasabb időben jött. Mégis, tudtam, hogy nekem ő kell és végig csinálom bármi áron, akárhogyan sikerül is.
Én vagyok talán a legfiatalabb, hiszen 19 éves első éves egyetemista vagyok tanító szakon :) ( Drukkoljatok, hogy az első vizsgáim sikerüljenek, légyszi!!! )
Sajnos, én később fogtam doki választásban, és most Timmermann dokinál döntöttem, aki 25.-éra adott időpontot. Akkor meg már bőven benne leszünk a 12 hétben, ami ugyebár fordulópont. Remélem azért még nem késő! Bár egy kicsit félek, hogy nem fogok beférni vagy ilyesmi, de nem tudom kihez menjek... :oops:
Olyan bizonytalan vagyok még, hiába a nővérem már három gyermeket szült, annyit mégse tud segíteni...
Azért sajnálom, hogy én nem láttam Babócát csak 6 hetesen, bár már akkor is kétszer akkorát nőt, mint amekkora 5. héten volt! Kiváncsi lennék most mekkora :)
Nektek szoktak fájásaitok lenni? Akár idegességtől is? Engem egyszer nagyon idegeltek egy nap és estére görcseim lettek, úgy megijedtem! Nálatok előfordult már ilyen?
kaisa
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg szépen gyarapodik a csapat! Sok áprilisi baba lesz az országban! :lol:

Hogy van ennyi időtök írni? Én a munkahelyen még csak nagyon óvatosan nézek babanetet, nem igazán tudják még, itthon meg alig van néha időm, a délutánok munka után hamar eltelnek a kisfiammal, játszótér, vacsi, fürdés, stb. :roll:

Sweetlife, úgy látom, sajnos én kimaradtam a legutóbbi táblázatból, :cry: , pedig egy napra vagyunk kiírva :wink: , íme még egyszer az adataim: várhatóan ápr.28., Bp-Uzsoki kh, van már egy gyerek, Máté, 5 éves. Köszi! :D

Mindenkinek szép estét, Kriszta

Ui:próbálok én is volnalzó csinálni, múltkor nem sikerült sajnos...
tkrisz
 
 

 
 

Csnixi!Én tegnap felhívtam az előkészítőt. Kedden várnak ½ 3-ra. Kismamatorna csak 15-én indul.
Ha tudsz gyere Te is, legalább az elején és meglátjuk milyen lesz.

Az egész babavárás nekem is változó. Van olyan pillanat, hogy büszke vagyok, van hogy boldog, de van hogy éppen semmilyen. Szerintem - bár tudom és láttam hogy ott van –akkor fogjuk felfogni igazán, ha már jobban nő a hasunk és érezzük a mozgását. (Többgyerekesek nálatok így volt korábban?)

Még egy kérdés. Munkahelyemen már régen tudják, de a főnököm most kezd keresni helyettem valakit. Legyen idő a kiválasztásra, meg betanításra. De nektek ez (a babavárás öröme mellett) nem volt rossz érzés? (Már aki már itt tart) Tudom, hogy ez kell, de azért mégis rossz volt a tudat, hogy a helyemre más jön. (ez a cég velem együtt alakult, én „építettem” fel az iroda működését. Lehet emiatt vagyok kicsit féltékeny az új kollegára?) Vagy ez az érzés hülyeség és hessegessem el? :)

Tündércserje! Csoda a pocaklakód!!! :D Csak így tovább!

Szia Noémi! Üdv köztünk! És jó időtöltést velünk. (csak gondolom míg többen dolgozunk, addig nem tudunk olyan gyakran írogatni. Majd később biztos besűrűsödik)

Alicia! Gyorsan itt lesz az UH ideje. És mekkora csodát fogsz majd látni már!

Kaisa! Ha a Timmermann dokihoz jársz, akkor SOTE II-s leszel te is,nem? Tudom, hogy már írtam, de nem érdekel a 8-án kezdődő szülés előkészítőjük?
Tényleg jó fiatal vagy…. Én meg lehet a sort zárom. :oops: (Mindennek megvan az előnye-hátránya. DE Neked és nekem is MOST a legjobb és ha tényleg jönni akart, akkor hajrá)

Kérdés! Az igaz, hogy a 10. hétig (?) be kell a védőnénihez jelentkezni, különben nem járnak a támogatások? Tudtok erről valamit? (ha igaz, nehogy valaki lecsússzon róla)

Kriszta!Én a munkahelyemen már nyíltan írogatok ide…Este ritkábban otthonról. Persze nekem még nincs gyerekem, így csak a páromat és a lakást kell ellátni.  Gyerek mellett azért más lehet.

Na mára is jó hosszú lettem! Jó éjt mindenkinek! Apropó! Álmodtatok már a babával vagy a szüléssel?

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mért nem jelenik meg a vonalzó, amit csináltam tegnap? Egyszerűen nem értem... Szépen bemásoltam a linket a profile-ba, elmentettem és mégsem, kell még vmi extrára kattintani v ilyesmi?

Moncsi: nyugi, van itt idősebb korosztály is, én pl. 33 vagyok. :)
Sztem természetes, h rosszul esik az új kolléga jelenléte, már előre is, de majd hozzá fogsz edződni. Természetes velejárója a dolognak. Azért elég korán elkezdett keresni a főnököd. Én anno csak az utsó két hétben kaptam kolléganőt, az is szar volt. Utána meg igaz visszajöhettem ugyanide, de addigra ő úgy bedolgozta magát h ő a főnök. Hát ez van.
Hétfőn megyek az első uh-ra, már nagyon várom. Utána sztem szólok, mert amúgy is gyanús vagyok már és beindult némi pletyka. Mindenki hiányolja a biciklimet, amivel eddig jártam. :roll:
Ti merre laktok egyébként? Én zuglói vagyok.

Na most bátor voltam, bár egyelőre csak én vagyok még az irodában. Most be is fejezem.

Mindenkinek szép napot! Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Ezt nem hiszem el, most meg hirtelen lett volnalzóm, még ilyet!!!!?
:lol:

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Előszöris Kaisa ne idegeskedj!!! Tudom, hogy könnyű azt mondani, de egyébként átérzem a helyzetet, nekekem elég zűrös a munkahelyemen most minden, ezen korábban sírógörcsig felhúztam magam, most viszont a baba miatt megpróbálom megrántani a vállam, és nem túlságosan a szívemre venni semmit. Fő a nyugalom, ott növekszik benned egy kis élet, és nem tesz jót neki, ha az anyukája idegeskedik!
Mindig csodáltam azokat, akik ilyen korán mernek babát vállalni, de én is úgy gondolom, hogy ha most akar jönni, akkor most van itt az ideje. A vizsgákhoz pedig egy hatalmas kalappal! :wink: Majd a bébi súg. :lol:
A 12. hét azért fontos, mert akkor csinálják a nyaki redő mérést+a tesztet, nekem hétfőn azt mondta Timmermann doki, hogy 13.hét+1 napig lehet elvégezni. Ha hozzá fogsz járni, akkor a MDK-ba kell majd menned emiatt.

Moncsi: valami miatt fura karakterekkel látszik, hogy hányra is kell menni...én természetesen elfelejtettem telefonálni...

A munkahelyi kérdés nálam elég bonyolult, és ez a rosszulesős dolog kb. 8 hónapja kezdődött. Egy picike cégnél dolgozom, és sokáig egyedül csináltam mindent, ami a tervezéshez kapcsolódik, a lelkemet is kitettem az elmúl 4 évben, és mégis totál inkorrekten viselkedik a főnököm, de inkább nem részletezem miben...sok van a rovásán, és baráti viszonyból szépen eljutottunk oda, hogy undorodom tőle. Ezért én inkább nagyon várom, hogy ne kelljen dolgoznom, ne kelljen vele beszélnem, stb. Már azt is eldöntöttem, hogy amikor visszamennék dolgozni, addigra keresek másik munkahelyet.

Az én védőnőm azt mondta, a 12. hétig kell jelentkezni, hogy járjon támogatás...de én nem nagyon merek semmit mondani ilyenekkel kapcsolatban, mert mindig kiderül, hogy másnak meg mást mondanak, úgyhogy szerintem az a tuti, ha amint tudtok, jelentkeztek.

Én egész nap gép előtt ülök, úgyhogy napközben akad mindig pár perc, hogy írjak, na meg így melókezdés előtt...ráadásul itthon dolgozom már egy ideje, úgyhogy senki nem szól bele. Estére viszont totál szám.gép undorom van, úgyhogy akkor már nem tudom rávenni magam, hogy visszaüljek.

Szép napot mindenkinek!

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm az újakat, bocsánat hogy név szerint most Xsarát említem, de nagyon örülök, hogy jön nálatok a 3. baba!
Kicsit belenéztem a blogodba, nagyon aranyosak a gyerekek, Jázmin szinte már "nagylány". Hogy alakult a sulikezdés?

Lányok, én nem bántam anno, hogy Emmával már nagyon hamar otthon maradtam, teljesen rá tudtam magam hangolni, beszélgettem hozzá, simogattam a pocakon keresztül. Sokat pihiztem (erre később nem sok idő lesz :wink: ), sétálgattam, nyugiban lehetett a boltokban nézelődni, varrogattam a babának ezt-azt. És a lakás se úgy nézett ki, ahogy most. Szóval én nem unatkoztam.
Most valahogy más, nincs idő se magamra figyelni, és sajnos a pici pocaklakóra sem, emiatt komoly lelkiismeret furdalásom is van :(

Kaisa, én személy szerint nagyon örülök neked, hogy ilyen fiatalon ("a karrier-építés előtt") vállalod a babát. Régen ez teljesen természetes volt, ma már ritka. Szorítok a vizsgáidhoz, eredetileg én is tanítóképzőt végeztem. Volt egy csoporttársam aki a főiskola alatt 2 gyereket szült, simán leállamvizsgázott így is.

Moncsi, a védőnőhöz való bejelentkezést én eredetileg a 12. hétig hallottam, de kedden voltam Emmával nála, és direkt rákérdeztem (mivel nálam még a dokitól semmi hivatalos papír nincs a várandósságról), ő azt mondta, ezt a határidőt már eltörölték. Bízom benne, hogy jól tudja, egyébként azt mondta, ráérek csak akkor menni, ha már laboreredményeim is lesznek. (Orvoshoz is most már csak a 11. héten megyek.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Na, tessék. Közben Tündércserje írod, hogy a te védőnőd szerint megmaradt a 12. hétig való bejelentkezés.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Moncsi: beszéltem én is a védőnővel a SOTE II-ről, és megbeszéltük, h októberben csatlakozom, mert szept. még dolgozom, és nem tudok elmenni abban az időpontban!

Nálam is most hírdetik meg az állást a helyemre, érdekes érzés!

Szép napot Mindenkinek! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Szia Lányok!

Nektek is vannak hangulatingadozásaitok? Képzeljétek, amikor januárban megtudtam, hogy babát várok /közel 2 év próbálkozás, és némi hormonális rásegítés után/, madarat lehetett volna velem fogatni. Állítólag ragyogtam és akivel csak találkoztam rögtön tudta, hogy történt velem valami, mert sugárzott az arcomról. Semmi panaszom nem volt, tele voltam energiával és lendülettel, dolgoztam. Egészen a 9. hétig amikor megtörtént a baj...
Most viszont egyfolytában fáradt vagyok, hőemelkedésem van, émelygek, ez teljesen kikészít, nem találom a helyem, és minden átmenet nélkül sírógörcsök jönnek rám. Nagyon szégyellem, de egyáltalán nem ézem azt az örömöt amit ilyenkor kellene, pedig annyira vágytam már a babucira. Férjem szerint, most óvatosabbak vagyunk, mert már túl vagyunk egy rossz tapasztalaton. Egyébként ő sem repes úgy a boldogságtól, mint korábban. Szerintetek ez normális? Én is fogok újra örömöt érezni? Nektek is vannak panaszaitok?

Moncsi: úgy tűnik én is az idősebb kismamákhoz tartozom. 32 vagyok, és Ő lesz az első bébink...

Kaisa: volt, hogy 1 teljes napig görcsöltem, aztán szépen szűnt. Ha ennél hosszabb ideig nem tart, vagy vérzés nem kíséri, akkor nem kell aggódni:)

Niki: ezek szerint friss házas vagy, gratulálok!

Kírus: végig táppénzen leszel? én ui. merészen azt gondoltam, hogy a kritikus 12. hét után még kicsit visszamegyek dolgozni.

Üdv mindenkinek!
nagynoémi77
 
 


Csajok! Help!!!!

Tiszta barom vagyok, de valaki nyugtasson meg, mert bekattanok!
Szóval az van, hogy tegnap a délelőtti fél órás émelygésen kívül a világon semmi bajom nem volt. Tudom ennek inkább örülni kéne, de kérdem én, hogy hová tűnt a cicifájás? Este mikor lefeküdtünk meg voltak duzzadva még mindig, mondtam is Tominak, hogy olyanok, mintha két gumilabdán feküdnék, viszont reggelre...
Nagyjából olyan volt, mint terhesség előtt. Semmi duzzanat, semmi fájdalom, a mellbimbó érzékenység is csökken. A hasam laposabb, habár lehet ez a pár napja tartó kicsit diétásabb életmód miatt van, habár a súlyom nem változott. Mértem a hőmet is. 37-ről, lement 36.7-re. Hát a sírás kerülgetett. Ennyire még sosem volt alacsony mióta terhes vagyok! Aztán agyaltam, hogy lehet, hogy azért van, mert nyitott ablaknál alszunk és igen hűvös lett reggelre a szoba, nekem meg szinte hideg volt a bőröm. Ekkor eszembe jutott, hogy megmérem nyelv alatt, mert valaki itt írta, hogy az sokkal pontosabb én nem befolyásolják a külső tényezők, mint pl. a hideg szoba.
Szóval megmértem nyelv alatt 7 percig. 37 lett. Akkor kicsit megnyugodtam. De hol a többi tünet??? A ciciérzékenység kinél, hogy volt?
Kismamik, anyukák, nektek ez, hogy volt? Kérlek válaszoljatok, mert agyvérzést kapok!

Joli
Kép
Kép
joli83
 
 


Hello Joli!

Ne aggódj, a hőm nekem folyamatosan ingadozik napon belül is /meg is érzem../, és tényleg nyelv alatt mérve a legoptimálisabb az eredmény.
Ciciérzékenységem valamelyest csökkent az elmúlt 2 hétben. Amikor teherbe estem akkorára duzzadtak, hogy majdnem szétdurrantam, alig lehetett hozzáérni, most kissé felpuhult és könnyebben kezelhető:). Elvileg a terhességem ok, tegnap voltunk UH-on.
Ha nincs görcsöd, vérzésed, sztem ne aggódj, a szervezet állandóan változik. Mikor mész kontrollra?
nagynoémi77
 
 


Noémi: igen, július 4-én volt az esküvőnk! :)

Kaisa: görcsölésre MagneB6 szedj és pihizz kicsit, az sokat segít! :)

Én is szinte végig táppénzen leszek, még ebben a hónapban dolgozom, aztán otthon teszek-veszek! Szerintem aki úgy érzi h jobb neki és a babának otthon vagy a munkaköre, olyan, h elég megterhelő, vagy stresszes (pl.: mint az enyém), jobb ha otthon van, és nyugodtabb körülmények között várja a babaját. Akiknek meg tudnak dolgozni, ők meg nagyon ügyesek, le a kalappal előttük! Szóval sztem ezt mindenki maga érzi, h mire van szüksége!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Noémi

Köszi a gyors választ! Csak még sosem voltam terhes, ezért minden apróságon nagyon megijedek. Múlt pénteken voltam az első UH-n. Akkor 9mm-es volt a petezsák. Sokkal nyugodtabb lennék, ha már látnám, hogy dobog a szíve.
Az előbb mondjuk olyan rosszullét tört rám, olyan ájulás érzés. Rohantam is ki a WC-re, hogy kidobjam a rókát, de nem lett semmi. Igaz még semmit nem ettem, csak a vitaminokat szedtem be, így nem is nagyon lett volna mit.
Lányok nektek mikor kezdődtek a hányások?

Joli
Kép
Kép
joli83
 
 


Szia Joli!

ne izgulj, nálam is hol vannak tünetek, hol nincsenek. Egyik nap könnyebb a másik nehezebb!
Hányás pl. nálam eddig nincs, csak hányinger, meg a reggeli fogmosásnál öklendezés.
De pl, anyukám, meg 1-2 barátnőim is egyáltalán nem volt hányás. Ez mindenkinél változik, h milyen tünetek jönnek elő! :D

Kép

Kép
csnixi
 
 


Nixi

Én is megfigyeltem, hogy egyik nap jobb, másik nap rosszabb, csak az a baj, hogy a férjemet már az őrületbe kergetem az aggódásommal.:(
Mondjuk most megnyugtatott ez a hirtelen rosszullét. Legalább így érzem, hogy minden rendben!
Biztos sokkal könnyebb lesz már, ha kezd látszani a pocak, meg különösen, ha már érezni a mozgásokat.
Egyébként köszönöm Lányok a nyugtató szavakat! Igaz ritkán jövök ebbe a topicba, de jó, hogy ilyen kedvesen válaszoltok, nem pedig ledorongoltok, hogy mit izgulok hülyeségeken. De hát pár hét különbséggel mind ugyanazon megyünk át éppen! Talán ezért is megértőbbek itt egymással az emberek!
Valaki hízott már, vagy kezd már látszani a pocija?

Joli
Kép
Kép
joli83
 
 


Szia Joli!

Ne aggódj, a baba nem tűnik csak úgy el a pocakodból! :wink: Biztos minden rendben van! A legelején én is mindentől szívrohamot kaptam, de anyukám találóan azt mondta, hogy most annyival jobban figyelek a testemre, hogy olyasmit is észreveszek, amit egyébként nem.

Én egyáltalán nem vagyok hányós, 1-2 alkalommal émelyegtem, de inkább az erősebb szagoktól, bár azoktól baba nélkül is rosszul voltam...

A cicifeszülés és érzékenység változó, az igaz, hogy már "nőttem", de ettől függetlenül néha olyan, mint alapjáraton, néha meg ...szóval egyátalán nem olyan... :oops:
Nálam inkább a szédülés a jellemző, de az is egyre ritkább, sőt az aluszékonyság is múlófélben van.

Hízni deréktájon már hízatam, a pocim meg elég rendesen látszik, de van köztünk kb. 5 hét, a bébim már 34mm körül van, az ilyenkor szerintem még nagy különbség.
Bár ezt inkább azok mondatnák meg, akiknek már van gyerkőce, vagyis már végigcsinálták a kilenc hónapot... 8)

Kép
tündércserje
 
 


Tkrisz: valahogy kimaradt nekem, amit írtál...szóval: én is zuglói vagyok :D

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!
A munkahelyi változásokat majd csak túlélem, de azért látom másokat is rosszul érint az új munkatárs. Amúgy az nem érdekel, hogy hamar keres helyettest a főnök, mivel –elvileg a korábbi vetélésem miatt – veszélyeztetett vagyok bármikor elmehetnék Tp-re. (Neki meg be kell biztosítani az iroda működését)
Tudom, hogy még nagyon messze van a 2-3 év, de azért én is félek, hogy az új nagyon belakja magát az én helyemre. Persze, ki tudja, mi lesz akkor. Lehet megnyerjük a lottó ötöst és akkor tényleg tök mindegy :)

Tkrisz!Magamról picit: Mi Pestlőrincen lakunk, a KÖKI-től nem olyan messze.
Párommal 8 éve vagyunk együtt és 3 éve szeretnénk babát. (azt egyikünk sem tudja, hogy miért nem korábban) 2 éve volt egy vetélésem és most a Babó a 2. inszemre jött össze.

Tündércserje! A védőnő azt mondta, hogy ½ 3-ra kell menni az Üllői útra. Lent lejelentkezni és utána a 2. emeleti könyvtárba. Kismamatorna csak 15-étől lesz.
Akkor jössz? Megpróbáljuk megismerni egymást? :)

A támogatásos dolgot csak azért hoztam fel, hogy nehogy valaki emiatt lemaradjon. De már volt többféle infó is, szóval mindenki menjen amikor tud! (nekem a 9. héten jött össze)

Csnixi! Októberben találkozunk. Addig meg majd leírjuk, hogy milyen is volt.

Noémi! Hangulatingadozásom nincs (párom ettől félt a legjobban) . De a többi érzés, amit leírtál, az nagyon is ismerős. Bennem sincs az a földöntúli érzés…de mi is annak tudjuk be, hogy óvatosabbak vagyunk. Eléggé megküzdöttünk érte. Bár mondták, már hogy kivirultam, de én nem érzem. Szóval nem tudom, hogy ez normális-e, de én is így érzek. Bár tényleg fantasztikus öröm látni az UH-n, meg büszke vagyok, de a többi időt eufórikusabbnak képzeltem. (talán ha megmozdul)

A fáradság és a hőemelkedés – csökkenés (hőhullámok) kikészítenek. Nem találom már 6 hete saját magam.
Joli!A mellfeszülés és érzékenység nekem is elmúlt már kb 1-2 hete. Hányás, hányingerem meg nem is volt. A hőmérsékletem meg szinte óránként változik. (36,7-37,2 között) Babóval minden rendben!

Lányok! Tegnap hallottam egy dokitól, hogy állítólag a Magne B6-ot és a vasat nem szabad egyszerre bevenni. Legalább 2 óra kell közöttük. Valamiért ütik egymást. Nektek már mondott ilyent a dokitok?

Kép
moncsi73
 
 


Halihó,

Voltunk védőnőnél, háziorvosnál (2szer is), EKG-n, vérvételen, vizeletmintát is adtunk és most várunk az eredményre. 17-én újra nőgyógyi, addig táppénz, a nőgyógyi szakvéleménye alapján pedig vagy dolgzok 17-e után, vagy 30 nap újabb táppénz. Kispocok csütörtökön csak 4 mm volt CRL, remélem növöget, mert így elég minimanó. A hányásaim javulnak, napi 2-3-mal megúszom, azóta az ájulás kezd kerülgetni.... itthon kötögetek manókának plédet, sapit, meg ilyesmit, és rengeteget alszok (napi 12-13 órát). 17-én leszünk újabb uhun, remélem kapok majd képet, és hogy addigra nőni is fog manóka.

Kép
marymirella
 
 


Noémi, a tüneteid teljesen normálisak :wink: A hangulatingadozás is..., nálam is gyakori.

Ja, és én is a harmincasok táborához tartozom, 33 éves vagyok.

Joli, én, aki általában paramamai vagyok mondom, hogy ne izgulj. Nem mindenkinél vannak rosszullétek, cicifeszülés is, ahogy írták már a többiek változó lehet.
A hányás dolog is mindeninél máshogy van, sőt nálam a két terhesség sem ugyanolyan. Emmával csak a 8. héten kezdtem hányni, egészen a 15-ig, most jóval korábban kezdődött, de mostanra jobb. Már 3 napja nem látogatott meg rókakoma. (Nem mondom, hogy hiányzik, de azért én is figyelem ám magam ezerrel, hogy más tünetet tapasztalok-e :oops: A diabétesz miatt jobban aggódom, mert diéta mellett is vannak magas cukorértékek, és ez nem valami jó.:( )
Ugyan már biztos írtad, de mikor mész legközelebb uh-ra?
Pocakomon már többen észrevették a változást, de nekem ugye 2. baba. Az elsővel még a 18. héten is alig volt valami. Akkor meg azon aggódtam. :)
Mindig van/lesz ám valami, amin lehet parázni :wink:

Moncsi, ezt én is hallottam, érdemes a kettőt tényleg különböző időben bevenni. Én a vassal mindig szenvedek, mert a gyomromat kikészíti.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Moncsi! Mi most még a belvárosban lakunk! De költözünk ki Pestszentlőrincre, Lakatos telepre, januártól! :D

Kép

Kép
csnixi
 
 


Csnixi! Akkor elég közel leszünk egymáshoz. A Lakatos utca vége folytatódik a vonatsíneken túl és az a mi utcánk. Igazából 1 buszmegállónyi út! :) Kicsi a világ!

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!
Most már hivatalosan is csatlakozhatok hozzátok. Tegnap voltam orvosnál megcsinálta az UH is. 8 hetes és 5 napos terhes vagyok. Április 9-re vagyok kiírva. Nekem ez már a második babám lesz, de minden tünetem ugyan az mint az elsővel, de még erősebben. Reggeltől estig émelygés, hányinger és persze naponta többször hányás. A szagokat nagyon nehezen viselem. Szinte mindentől rosszul vagyok. De bízok benne, hogy hamarosan elmúlik. Az elsőnél is csak addig volt amíg a kislány meg nem mozdult. Én is a harmincasok táborához tartozom 32 éves vagyok.

Magamról pár szót: azt hiszem én mindenkitől elég messze lakom, de azért remélem itt a fórumon tudunk beszélgetni. Segesden lakom. Itt van a munkahelyem is, de már táppénzen vagyok, mert egy fogyatékosokat ellátó szociális otthonban dolgozom nővérként és elég nagy a fertőzésveszély és az is hogy esetleg valamelyik beteg megüt és persze nagyon sokat kell emelni. Van egy 4 éves kislányom. Kép Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Köszi mindenkinek az előre szurkolást és a tanácsokat!

Én isaszegi vagyok!

Még nem bizti, h Timmermann doki lesz, mivel félek, hogy túl későbn kaptam időpontot és netalán kiesek nála a körből. Igazából írok neki emalt, hogy beférek-e hozzá, mert csak akkor merek addig várni!

Nálam a mellfájás már az elejénél jelentkezett, és azóta is olyan, hogy néha nagyon fáj (pláne mondjuk futásnál, vagy lépcsőzésnél), és van, hogy nem is tudok hason aludni tőlük. Már most kihíztam az összes melltartómat!
Hízni szerencsére még nem híztam egy dekát se, de mondjuk nálam oda is kell erre figyelni, hiszen édesanyám hízásra hajlamos, és én is.

A pocakom viszont már látszik, mondjuk én ha jól tudom a 9. hetet taposom :)
Én észre se vettem volna, ha nem mondják egyfolytában, hogy már látszik, hiszen én mindig puffadásnak véltem... Alapból van pocakom, de mivel az kissé lenti fekvésű, így nekem úgy látszik, hogy a mellem alatt is elkezdtem kerekedni.

Hányingerem nekem nagyon sokszor van, pláne ha nem eszek, de mondjuk én sose dobom ki, csak mindig mozog. Nem vagyok hányos alkat...

Hol lehet ilyen egyéni vonalzót csinálni? Nekem az anyuci.hu-sak annyira nem tetszenek :roll: Priviben eltudja valaki magyarázni?
kaisa
 
 


Elfelejtettem írni, hogy mikor lesznek a SOTE II-n a foglalkozások?
kaisa
 
 


Ja, és üdv beus :)

Ígérem, már tényleg nem jut eszembe semmi :lol:
kaisa
 
 


Öhm, bocsi, mégegyszer írok, mert brilliáns elmémmel rájöttem hol lehet és hogyan :lol:
Remélem, látszódni is fog mostmár :roll:

Alexandra
kaisa
 
 


Szia Beus, gratulálok neked is a babához! Nagyon szép lánykád van, ő már gondolom nagyon izgatott a kistestvér miatt!

Kaisa, ügyi vgy, csak összejött a vonalzó! :D

Ti hogy álltok az éjszakai alvással? Én mondjuk amúgy sem vagyok valami jól alvó, de mostanában állandóan felébredek, csak forgolódok. Pedig nagyon elfáradok egész nap, alig várom este, hogy vízszintesbe kerüljek, de így reggel szinte ugyanolyan fáradtan kelek fel.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Atizka a kislányom már nagyon izgatott a testvér miatt. Minden kinőtt ruháját, cipőjét félreteszi és azt mondja, majd jó lesz az öcsinek, de persze kislány testvért szeretne.

Éjszakai alvás? Este alig ér le a fejem én már alszom is, de hajnalok hajnalán felébredek és nem tudok aludni. Sehogy nincs jó helyem, csak forgolódok.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára beus222 2009.09.04 10:16-kor.

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Először is Beus üdv itt nálunk! Tündér kislányod van!

Atizka: köszi a bíztató szavakat! Az éjszakai alvásom detto, mintha megfordult volna a bioritmusom. Nappal csak vonszolom magam, van hogy de., sőt du. is alszom kicsit, éjjel meg kukorékolok, mint a kakas. Igaz nálunk Pécsen egyelőre éjjelre sem hűl le a levegő, szóval ezt is nehéz kibírni..
Mióta méred a magasabb cukrokat?

Moncsi: jó tudni, hogy mégsem csavarodtam be teljesen:D. Én is bízom benne, hogy csak az óvatosság miatt érzek így. Az előző babát a 9. héten veszítettem el úgy hogy a vérzésem megintulásától még 5 napig volt szívműködése-néztük. Szóval remélem a bűvös 12-14. hét után kicsit és is felszabadultabb leszek. Te is kapsz hormonpótlást? Én Utrogestant használok.

Joli milyen a mai napod? kicsit múlt a szorongás?

Én is felszedtem már 3 kilót, alig van gatya amit be tudnék gombolni, mert minden kiló a pocakomra jött. Olyan kis dudoros lett :lol:
Mondjuk elég vékony vagyok alapban, mert a 168 cm-hez, 55 kg tartozott eredetileg, de azért nem szeretnék elhízni. Sajna hajlamos vagyok rá.

Üdv mindenkinek!!

Kép
nagynoémi77
 
 


hehe a vonalzót és is elbénáztam :lol:
nagynoémi77
 
 


Sziasztok Lányok!

Atizka

Vagy jövő pénteken(7+3), vagy kibírom utána hétfőig(7+6) és akkor kell UH-ra mennem. Remélem lesz már szívhang addigra. Kicsit megnyugtatna.

Noémi

Igen múlt a szorongás, hála nektek, meg a tegnapi igen kemény rosszullétemnek. Ma reggel már majdnem visszajött a fokhagymás halolaj kapszulám, amit a koleszterinem miatt szedek. Beletelt pár percbe, mire nem akart visszajönni. Szerintem holnaptól nem szedem, mert lassan tutinak érzem a rókát tőle. Most is van hányinger, váltakozó erősséggel. Szerintem már nem sok, hogy róka rudival szoros barátságot alakítsak ki. A szagok engem is egyre jobban zavarnak.

Ma délután elutazunk anyámékhoz, Pest mellé, mert a páromnak lézeres szemműtétje lesz Óbudán, aztán még 3 napig vissza kell járnunk kontrollra. Szóval majd csak szerdán leszek legközelebb!
Addig is mindenkinek kevés rosszullétet és nyugodt babavárást kívánok!

Joli
Kép
Kép
joli83
 
 


adfsf
borbelykata
 
 


Sziasztok Lányok!

Gratulálok mindenkinek és boldog babavárást kívánok!

Nekünk is érkezik remélhetőleg a picur április 12-re, most léptünk a héten a 9. hétbe. Annyira boldog vagyok, de mindig aggódom vmi miatt. Eddig azt mondtam, hogy csak szívhangot halljak és minden rendben lesz. Most azt mondom, hogy 12 hetesen mindent rendben találjanak. Tuti utána meg máson fogok aggodalmaskodni.

Bennetek nem zajlik le ugyanez?

Még egy kérdésem lenne. Mivel nálunk első baba lesz még, ezért fogalmam sincs, hogy miután mi jön. nem tudom, hogy védőnőhöz mikor kell először menni. Majd az orvosom küld oda? Vagy nekem kell utánajárni?

Legyetek nyugodtak és nevessetek sokat! :)

Kata
borbelykata
 
 


Noémi, kb két hete mérem rendszeresen a cukrot. Akkor kíváncsiságból mértem, miután megettem egy jó nagy adag lecsót tarhonyával, sok kenyérrel. Persze magas lett, onnantól kezdve figyelek oda rá nagyon. (Aztán ki tudja, lehet, hogy már a terhesség előtt is gond volt, csak nem vettem észre.)

Borbelykata, üdv itt a csapatban!
Korábban már írtam, hogy én is paramama vagyok úgy általában, és így igaz, mindig akad valamin izgulni. Szerintem ez természetes, együtt jár az anyasággal, csak ne menjen át a dolog idegeskedésbe, szorongásba.
Védőnőhöz akkor mehetsz, ha az orvostól kaptál leletet, hogy babát vársz. De ha gondolod, hívd fel a védőnői szolgálatot, ott úgyis megmondják kihez fogsz tartozni, és gondolom telefonon elmondja mi felétek a "szokás". (Nekem pl. azt kérte, akkor menjek, ha már laboreredményeket is tudok vinni.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Borbelykata: Nekem ez már a második babám lesz, de egy kis aggodalom mindig van az emberben. Védőnőhöz mindenképpen orvosi lelettel lehet menni én is most voltam. Az első UH vizsgálat megvolt és én azzal a papírral menetem a védőnőhöz. Náluk a védőnő után kell menni a laborba, vérvételre. Azt mondta a végőnő, hogy most van valami új vizsgálat is ami akkor még nem volt amikor az elsővel voltam terhes. Oda majd az orvos küld el ezzel szűrik ki a Down-kort.

Ti nem vagytok érzékenyebbek? Én mindenen sírva tudnák fakadni, elég egy reklám, film vagy csak egy kellemes dolog.

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Szia Atizka!

Köszönöm szépen a válaszod, épp most találtam egy oldalt, ahol fel van sorolva, hogy ki melyik védőnőhöz tartozik.
Voltam uh-on a héten is és van papírom arról, hogy élő embrió van a pocakomban. :))
Azt hiszem hétfőn felhívom és megkérdezem, hogy mi a bevett szokás.

Még egyszer köszönöm! És boldog babavárást és babázást kívánok neked! Édes a pici lányod :)!
borbelykata
 
 


SZia Beus!

Neked is köszönöm! Én is észrevettem, hogy mindenen el bírnám bőgni magam. A férjem nem is érti. Van, hogy ok nélkül kezdek el sírni. Ő meg kérdezi, hogy mi a baj. És nincs semmi.

Szerencsére engem a hányinger elkerül, még nem találkoztam vele :). Így meg akkora leszek mint egy bálna, mert enni meg egész nap bírok. Hiába próbálom, hogy de és du csak gyümölcsöt, az nem laktat. El bírnék ájulni az éhségtől. :))

Én nem veszem magamon észre annyira a tüneteket, a párom szokta mondogatni. :)
borbelykata
 
 


8) :oops:

Sziasztok!

Jó hogy ilyen szépen gyarapodunk, sok szép kisbaba lesz...

Atizka! pussz. Daninak tetszik a suli, az a baja most,hogy holnap nem kell menni. :wink:
Jázmin olyan hatalmas már, már nem babák, hanem gyerkőcök, teszek képet.

Én azon parázok, hogy még mindig nem feszül a mellem, mind a két gyereknél az volt az első jel,mostmeg...
viszont feszülget a hasam és olyan mintha gömbölyödne már, de lehet, hogy csak én látom annak?! :wink:
Hányás hál istennek elkerül, viszont ingerem néha van.
folyt. köv. csak a fiam kitúr a gép elől, jönne játszani.... :lol:

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


és képek

Jázminom:
Kép

Danikám:
Kép

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Beus! Végre Te is UH képes vagy. Grat hozzá! A nagylányodhoz is grat.

Kaisa! A SOTE II-n jövő hét kedden (szept.8.) idulnak (14.30h) az előadások. Szept.15-én meg lesz már kismamatorna is.
Jönnél te is? Azt hiszem lennénk már 4-en.
A linket már kétszer felraktam ide.

Atizka! az éjszakai alvásról annyit, hogy kb 6 hete nem tudok a régi ágyamban aludni. A nappali kemény kanapéján alszom. Azaz sokszor csak forgolódom hajnalban. Pisilés van 2-3-szor is. Reggelente ezek ellenére elég kipihenten kelek. De tény, hogy nem nyugis az alvásom. És sokszor alszom háton, pedig utálok, de úgy esik jól.

Noémi! igen, nekem is kell szednem. Azaz most már csökkentő fázisban vagyok (12.hétre fokozatosan abba kell hagyni)
Kaptam Estrofem-et, Duphastont és hüvelybe Utrogestant. (Nem elég a vas, a magneB, a folsav, meg az Elevit :) Soha életemben ennyi gyógyszert nem szedtem. De mindent a babáért...

Ja és nekem is feljött már 4 kiló. A 6 hete tartó farkaséhség, gyomrégés megtette hatását. Remélem ez a tendencia nem fog folytatódni, mert bajok lesznek...

Kata! Üdv itt. Nekem is a nődoki 9 hetesen adott papírjával mehettem a védőnénihez. Labor és EKG eredménnyel meg a körzetihez kell mennem. De tényleg változó lehet!

Xsara!Nagyon szépek a gyerkőcök. Ezek a szemformák.... :)

Meglett mára a vércsoportom - végre ez is tudom. Persze a toxoplazma leletre még 2-3 hetet kell váni.

Nem tudjátok, hogy a kismamiknak vezetéskor mikortól ajánlják azt a bigyót a biztonságiövre? Már lehetne most is?

Kép
moncsi73
 
 


Xsara, tényleg nagyon nagyot nőt Jázmin. És milyen hosszú a haja :D Emmának jóval rövidebb, meg sokszor olyan idétlenül áll neki, mert max.a feje tetejére lehet neki egy kis "antennát" csinálni, ha éppen hagyja :)

Moncsi, ha úgyis akarsz venni övterelőt, akkor szerintem már most is használhatod. Nagyon kényelmes, én nagyon megszerettem és persze a biztonság miatt tényleg ajánlott. Mi kölcsönadtuk, de hamarosan vissza fogom kapni, és akkor én is használom (igaz, fogalmam sincs, hogy a hátsó ülésre is be tudja-e apa szerelni - ő azt mondja igen, - ugyanis én ott utazok általában Emma mellett, esetleg anyósülésen, mert Bp-re nem szól a jogosítványom :wink: )

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!
Pár napja nem voltam :oops: 8) ..
Látom mindenki ugy ahogy jól van :)..a tüneteket leszámítva..

xsara!
Szépek a gyerkőceid nagyon!
Tudják már hogy lesz kistesó??

borbelykata!
Nálam is dettó így van..elöször a szívhangért aggodtam hogy legyen most meg a 12 hetes uh miatt..utána meg majd az Afp miatt és ....stb
Ez normális szerintem ..

nagynoémi!
De jó neked hogy ilyen vékony vagy!!

atizka!
Ne is mondd az alvást..én is ugyan így vagyok..
Éjjel felkelek pisilni,és egyszerüen nem tudok vissza aludni..forgolodok 1-2 órát na és akkor vissza alszok..szörnyű..

kaisa!
kaptál már segítséget vonalzó ügyben??
www.nagyonbaba.hu-n jók vannak :)

beus!
De jó neked is 4éves lánykád van,és szinte ugyan akorra várjuk a tesókat is :)..micsoda véletlen..
Mikor született a lánykád?
Aranyos a kislányod,és jó a pocaklakós kép is :D..

marymirella!
Meg fog nőni az a babóca,nyugi!! :)

moncsi!
Így így hesegesd el azokat a gondolatokat!!
Ne gondolj erre hogy más megy a helyedre,most élvezd a kismamaságot,örülj hogy van pocaklakód..
Én legalább is ugy vagyok..letojom a munkahelyemet !!

Többieknek is üdv..
Szép napot!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Vagyok ám én is csak eladtuk a házunkat és most gyorsan lakást kell találnom,utána meg a költözködés..... majd ígérem visszaolvasok,de most nincs rá időm! Én 15.-én megyek a 12 hetes uh-ra.Már alig várom!
Megyek is szanálni!
Puszi mindenkinek!

KépKép
dudu_84
 
 


[quote="borbelykata"]S írta:borbelykatazia Atizka!

Köszönöm szépen a válaszod, épp most találtam egy oldalt, ahol fel van sorolva, hogy ki melyik védőnőhöz tartozik.
Voltam uh-on a héten is és van papírom arról, hogy élő embrió van a pocakomban. :))
Azt hiszem hétfőn felhívom és megkérdezem, hogy mi a bevett szokás.

Még egyszer köszönöm! És boldog babavárást és babázást kívánok neked! Édes a pici lányod :)!


Kata :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hol találtad? Én is debreceni vagyok :wink:
alicia
 
 


Gyerekek nagyon szépek :lol: :lol: :lol: :lol:

Tegnap végre eljutottam doktorhoz! Minden rendben van a babácskámmal.
CRL: 2,4 cm volt :lol: :lol: :lol: :lol:

Képet próbálom feltenni!
alicia
 
 


Kép
alicia
 
 


Gyonyoruek az UH kepek, irigy-irigy :lol:

Kép
rebel
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?