Új privát üzeneted érkezett!

detti,
nekem is volt ilyen kiborulásom - néha most is van.
Ha nagyon nagyon nem bírom és egyedül vagyok vele - átmegyek egy másik szobába kicsit "örjöngeni". :D Olyankor muszáj otthagynom egy kicsit. Ő is lehiggad és én is.
Volt már, hogy bementem a hálóba, beleüvöltöttem egy párnába, majd mosolyogva visszamentem.... :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey!

Ez jó ötlet :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, ezt értem, persze. Ne aggódj, négyeskék nemcsak kívül, de már a pocakban is rendkívül strapabírók. :)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 

 
 

Sziasztok!

Nem nagyon tudok jönni.
Tünetek semmi. Nekem miért nincs mellfeszülésem sem? Lucával volt... Szerintem azóta túl megviselődött a mellem... :oops: Utoljára a tejtől feszült...
Detty! Én is fejtem! :? Te miért? Én 9,5 hónapig. :? :? Előre parázom az újabb szoptatástól, a fejést újra nem csinálom végig... :( :oops: Szerintem akkor tettem tönkre a mellem, hogy hagytam túlfeszülni... Nem fejtem elég sűrűn, csak ritkán és hosszasan. Mindenesetre 9-9,5 hónapig nem kellett pótolnom táppal.

Hisztik nálunk is vannak. Luca nem kispályás etéren. Sokszor én is nehezen bírom. Nálunk apa heti 6 nap, napi kb. 16 órában dolgozik, így nem sok segítségem van... Ha itthon van, akkor segítség, ha már szakad a cérna egymásnak átadjuk.

Az emelgetéstől én is tartok. Lucát nagyon sokat kell emelgetni. Az altatása is ölben, sétálva, ringatva megy... Hát, mit mondjak, egyre fárasztóbb. Luca csak 11 kiló. De az sem kevés. Nem semmi, hogy 15 kilós Oli! :o

Na hirtelen ennyi, ahogy átfutottam, még dolgoznom kell. Dokihoz még nem jelentkeztem be. Nem sietem el. :) Majd valamikor a hónap végén megyek csak.

biribon
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Gyönyörűek a gyerekek mindenhol. :lol: :lol:

Panny ezek jó hírek. :lol:

Tünetem továbbra sincs semmi a sűrű pisilésen és a mellfeszülésen kivül. Én majd jövöhét hétfőn megyek orvoshoz majd megláttjuk mit mond.

Emelgetéstől én is félek mert Dávid is már 16 kg és néha még őt is kell emelgetni, de majd kikérdezem a dokit erről.

Most mennem kell mert ébredezik a fiú majd még jövök....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Rendesek vagytok, hogy segítetek!

A párnába ordítás jó, lehet, hogy ma kipróbálom. :) Az emelgetéstől én is tartok, bár Alexa "csak" 9 kg, viszont gyakran megyünk a bébihordozóval, és úgy már sokkal több. És mivel ő még csak 8 hónapos, még egyáltalán nem jár, sőt, még fel sem állt, így mindenképp emelgetnem kell.

Én sose hittem volna, hogy egy 8 és fél éves gyerek ilyen hisztikre képes. Néha tényleg megijedek.

Judit!
Akkor is voltak már tüneteim (fájt a mellem, éhes voltam), de ahogy megjött, úgy azonnal el is múltak. Nekem ma reggel volt először hányingerem, illetve nagyon szédültem, rosszul voltam. Most már jobb egy kicsit.

Honey!
Igen, tervezett baba ő is. Mivel most múltam el 35, már nem akartunk sokáig várni. Ráadásul bízom a kis korkülönbség áldásában, persze csak ha túlélem az első 2 évet. :)

Biribon!
Nekem azért kellett fejnem, mert a kisasszony 3 hetesen megmakacsolta magát, és nem volt hajlandó szopni, csak addig, amíg ömlött a tej. Amint szívni kellett volna, megfeszítette magát és ordított, mint akit nyúznak. Ráadásul nagyon fájdalmasan csinálta, minden szoptatás előtt görcsben volt a gyomrom, hogy megint fájni fog. Jártuk szoptatási tanácsadónál is, de már nem segített. Ekkor döntöttem úgy, hogy marad a fejés.
Én is félek a következtől, mert én sem akarok többet fejni.

-mennem kell, ordít a manó. 10 percet aludt...

Kép
Kép
detty74
 
 


Jó reggelt!

biribon,
9,5 hónap fejés?! Én azt hittem kitartó voltam, de titeket látva.... :D
Ha Luca még kézben alszik, hogy fogjátok megoldani, ha itt lesz a kistesó?

judit,
türelemből és pozitív gondolkadásból a Flóra alatti 9 hónap alatt bőven kaptam leckét!
A következő sztorit ajánlom minden paramaminak.

Flóra (is) elöbb jött mint terveztük, de örültünk neki nagyon.
Az első riadalmat az okozta, amikor a nászút elött 1 nappal el kezdtem barnázni. Hatalmas dilemme volt, hogy menjünk e vagy sem. (nem a szomszédba, Thaiföldre mentünk)
Gondolhatod milyen az a nászút, ahol meg van a bungaló, fehérhomok, tenger... de apával le vagyunk tiltva a szexről... :?
A 8. héten még mindig barnáztam, 2 hét szigorú fekvésre ítélt a doki.
A 15. héttől már brutál keményedéseim voltak. 2 hetente kellett járnom kontrollra, hogy zárva van e még a méhszáj!! Volt, hogy a 26. héten szabályos 5 perces keményedéseim voltak! De olyanok, hogy Flórának minden porcikáját ki lehetett tapintani! (ennek ellenére a szülésig zárva voltam és túlhordtam 1 héttel)
A 19. heti genetikai uh-n már le akartam pattani az ágyról, hogy megyek, amikor közölték: MARADJAK MERT BAJ VAN A BABÁVAL!!! A világ fordult meg velem. Agykamratágulatot találtak nála! Ami ha marad, szörnyű életet jelent (vízfejűség) 2 hetente kontroll!!
Ezek voltak életem leghosszabb 2 hetei!
Az egyik genetikai doki a 23. héten elküldött TORCH (toxoplazma, rubeola, Citomegalovírus, herpesz) összetett vírus szűrésre, hogy vajon mi okozza a babánál a kamratágulatot. A toxoplazmától féltünk nagyon, mert volt macskánk. Ismét 2 hét várakozás az eredményre!
A toxoplazma szerencsére már régi fertőzés volt, úgyhogy nagy kő esett le a szivemről!! Egészen addig, míg meg nem jött a rubeola vizsgálat eredménye!!! Azt mutatta, hogy friss pozitív fertőzésem van!!!
Gondolom tudjátok, hogy egy rubeolafertőzés milyen halmozott retardációt okoz egy babánál!
Újra genetikai uh-k sokasága és csigalassú várakozással teli napok. Miközben már éreztem mocorogni, az orvosok a szülés befejezését pedzegették!! Újabb 3 hét várakozás és reménykedés!
Szerencsére kiderünlt, hogy én abba a 78-as korosztályba tartozom, aki anno valami brutál orosz vakcinát kapott rubeola oltásként és sokaknál ez furán kimutathó még a mai napig a vérből!!!
Idő közben eltűnt az agykamratágulat!! Lett helyette viszont 2 oldali vesetágulat. De ezt a hírt én akkor már vállrándítással intéztem el!
Azóta Flóra megszületett és makk egészséges!!! Többször jártunk hasi és koponya uh-n, és tökéletes a gyerek kívül belül!! :lol: :lol:
Ha nem álltam volna folyamatosan pozitívan a dolgokhoz, és nem lett volna bennem elég türelem, akkor tuti megbolondulok a 9 hónap alatt!!

Ez a kicsit hosszőra sikeredett történet szolgáljon tanulságul olyan kismamáknak is akiket az orvosok hülyére paráztatnak és ezzel megkeserítik az amúgy csodás babavárást!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Tovább romlik minden: ma reggel Alexa összehányta magát. Nagyon folyik az orra, és leginkább átlátszó váladékot hányt fel. Nem tudom, hogy valamit összeszedett-e, vagy csak azért volt-e, mert nagyon sírt (előtte porszívóztam ki az orrát).
Nem tudom, meddig bírom még, azt hittem, ennél rosszabb már nem lehet.
És még mindig vérezgetek...

Honey! Köszi a történeted, még olvasni is rossz volt, de átélni...! Jézusom! Igyekszem pozitívan gondolkozni, csak most nem nagyon tudok mibe kapaszkodni. Mindig azt hiszem, innen már csak kifele van, de akkor megint jön valami. Ha legalább már az antibiotikumot nem kellene adni Alexának! Nem tudom, hogy attól hányt-e, bár a gyerekorvos most azt mondta, hogy ha este kapta, akkor az nem okozhatta. Remélem, tényleg csak a sírástól volt.

Huh, abbahagyom a panaszkodást, még elegetek lesz belőlem.

Kép
Kép
detty74
 
 


Jó reggelt!

Detty!

Jobbulást nektek!

Sári!

Jó hogy jöttél,már hiányoltalak :wink:

Honey!

Nem semmi sztori és szuper hogy ilyen jól alakult :wink: Te akkor már strapabíró vagy a rémisztgetések terén :shock:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Honey: Ez nem semmi történet volt, én már tényleg teljesen összeroppantam volna. Bátro csajszi vagy. :lol:
Nekem a 9 hónap alatt Dáviddal csak az AFP okozott riadalmat amikor alacsony lett és azzal ijesztgettek, hogy valószínű Down kórós a gyerek. Életem leghosszabb három hete volt míg a genetikai UH-ra vártunk és közben már mocorgott a kis lurkó a pocakban, de hál istennek a genetikán mindent rendben találtak és végül egy egészséges kicsi fiúnk született. :lol:

Detty kitartás ezek a dolgok el fognak múlni, Dávid a mai napig ha nagyon sír valami miatt akkor kb 3 perc múlva sugárba hány. Mi szeptemberbe fogunk ezzel a problémával orvoshoz menni. :? Lehet, hogy Alexának csak lerakodott a sok váladék és az zavarta a gyomrát nem lesz semmi probléma hidd el.
A hisztiket meg előbb utóbb el fogja hagyni. :lol:

Biribon Dávid nálunk is sokáig kézben volt hajlandó elaludni, de mikor már 7-8kg-os volt és majd leszakadt a derekam és volt, hogy fél óra múlva sem aludt akkor azt mondtam, hogy ennek vége és megtanítottam egyedül aludni. Mondjuk az egyedül alvás nálunk másfél éves koráig müködőtt, akkor költöztünk albérletbe és ott valamiért félt egyedül ezért azóta úgy alszunk, hogy ketten befekszünk a nagyágyba és akkor hamar elalszik. De mostmár lassan akarok venni neki egy saját normális ágyat remélem akkor újra visszatérhetünk a mindenki a saját ágyába alszik elvhez. :)

Ja és üdv az újaknak. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután óta mióta itt voltam aktívak voltatok. Jó sokat olvastam.
Viszont mivel nekem ő lesz az első gyerekem a többes gyerek dolgokhoz nem tudok hozzászólni, viszont óvónő vagyok, ha esetleg valakinek ilyen témában lenne kérdése...

Nekem is lenne egy. Anyu folyton piszkál, hogy csináltam e még tesztet, hogy biztos ami biztos alapon. Na, ma csináltam, hogy hagyjon már. Az utolsó pénteken volt, az egy közepes erősségű volt. Most másfajtát vettem azt cisnáltam meg ma reggel. mind a kettő 25-os. És a tesztcsik nekem úgyanolyan erősnek tünik mint a péntekin. Úgye nincs baj? Kellett nekem anyura hallgatnom.

Kép
Kép
vadszi
 
 


Vadszi!

Sztem ez így OK!Nekem se nagyon erősödött olyan hamar és tul.képp nekem se volt már egy idő után változás.Sztem kíméld a pénztárcádat meg magadat is az idegeskedéstől :wink: Ha nagyon izgat a dolog akkor sztem a hét végén csinálj még egy utcsót,azon már tuti lesz változás jobban.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


vadszi: Szerintem nem gond. Nálam ugyan ez történt, hogy szerdán délután csináltam egy tesztet és nem volt olyan erős a csík mint a kontroll. Erre gondoltam csinálok reggeli vizeletből egyet vasárnap na az a csík ugyaolyan erős volt mint a szerda délutáni erre kibuktam, hogy valami gáz van. A párom mondta, hogy fussak el és vegyek egy teljesen más fajta tesztet és csináljam meg azt is. Úgyhogy kb dél volt mire megcsináltam az új tesztet erre ott olyan erős két csík volt hogy majd kiverte a szememet. :lol: Úgyhogy arra a következtetésre jutottam, hogy teszt és teszt között is van különbség ja és ezek is mind 25-ösek voltak. Ezen egyátalán ne izgasd magad esetleg jelentkez be dokihoz szerintem az a biztos. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert nagyon pörögnek a srácok!

Az emelgetéstől többgyerekeseknek azért nem kell nagyon tartani, mert eddig is csináltuk. A méhünk és az azt tartó szalagok edződtek ehhez, más, mintha megemelnénk 2 kosár szilvát hirtelen....persze azért, ha lehet csökkenti az ember, de nekem 4 (és ebből 2 elég pici) gyerek mellett nemigen van választásom...
Én émelygek már folyamatosan, a srácok meg tombolnak...na szép napunk lesz! Lassan Kamilla is ébred, nem állok sehogy, pedig nagyon rendbe kéne tennem a házat a hétvégi buli előtt!

Judit köszi! Már csak egyet kell aludni! alig várom! eked meg csak 2-őt! jaj, annyira izgulo értetek!

Ma Boruska jön hírekkel! Benézek még, de nem tudom, mennyi időm lesz ma...

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Jó aktívak voltatok! :)
Tiszta rémisztő, amit a kisgyerek melletti terhességről mondtok - teljesen betojtam, hogy lesz ennek kistestvére! :)

Kezdek rosszabbul lenni, nem hányok, de émelygek, nem esik jól semmi kaja, csak akkor eszem, ha már korog a gyomrom, és rögtön utána rosszul is leszek, olyan, mintha telezabáltam volna magam. És semmi kajának nincs rendes íze!
Tegnap délután hazajöttünk a családi ebédből anyuéktól, és azonnal elaludtam, este 6kor keltem fel, mint akit agyonvertek. Utána éjszaka meg nem ment az elalvás, csak vergődtem és 2 óránként felébredtem.
Összességében eléggé le vagyok amortizálva, körülöttem meg csak kérdezgetik a kollegák, hogy mi bajom, dolgoztam-e a hétvégén, hogy ennyire kivagyok, és nem mondhatok semmit.

Nem tudom, hogy bírnám, ha még egy gyerek is hisztizne körülöttem - amúgy is vannak problémáim a türelmességgel...

Na mindegy, biztos a mai UH miatt is feszült vagyok, mert ma azért csak kiderül így vagy úgy, hogy minden rendben van-e, és mekkora a baba.

Drukkoljatok, háromra megyek!

Már nem is tudom, ki kérdezte, de igen, a Szt Lászlóban volt az esküvő :)






Ezek
boruska
 
 


Sziasztok kismamik!
Szeretnék én is csatlakozni Hozzátok, ma reggel egy ilyen tesztet sikerült produkálnom! Ma a 31. napon vagyok, illetve nem is, mert most már inkább azt mondom, 4 hetes 2 napos :))) Kép
Vendég
 


Boruska: Mennek a drukkok aztán gyere és számolj be, hogy mi újság. :lol:

Holnap Márti megy szerdán meg Judit akkor lehet izgulni miattatok. :lol: :lol:

Vivi grat a teszthez végre sikerült láttam, hogy már szerettél volna a januáriakhoz illetve a februáriakhoz is tartozni :lol: Drukkoltam neked :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Vivi!

Szia! :lol:
És nagy gratula itt is! Nagyon örülök neked!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Köszönöm hogy megnyugtattatok, valószínűleg igazatok van. Megpróbálok nem parázni, csak bennem van a félsz.
A dokival megpróbálok várni a jövöhétig, hogy legyen már szívhang.

Vivinek gratulálok!

Kép
Kép
vadszi
 
 


Sziasztok, köszi a gratulációkat! :)
Krisy igen, már előre irkáltam, de aztán mikor a feb. sem sikerült, megfogadtam, hogy addig nem írok ide, míg nem lesz egy poz. tesztem! Ha tudtam volna, hogy csak ennyi kell.... :lol: :lol: :lol: akkor sehova nem írok! :wink:
Érdekes, mert én a 27. ciklusnapon kezdtem az émelygést! Mondtam
is a másik topicban a lányoknak, milyen fura és korai! Ez az 5. terhességem, mert a második után volt egy vetélésem, majd jött a negyedik terhesség, abból lett a 3. gyermekünk. És most ez a baba lesz a 4. gyerek! Illetve hát már most is az, csak még nem született meg. :)
Egyik nap tök erősen émelygek, másnap hol igen, hol nem. Most is "erősebb" nap van.
Tulajdonképpen a férjem már megérezte pár napja, hogy baba van és igaza is lett! :)
Honey, érdekelne ez a 78-as vakcina, én 77-es vagyok. Szerinted akkor én be lettem volna oltva rubeola ellen? Melyik évben kezdték az oltást? Mert én eddig paráztam, mivel a nővérem 75-ös és Ő volt rubeolás, viszont anyukám állítja, én nem kaptam el tőle, pedig egyszerre fürdetett minket. Lehet, hogy én már oltva voltam??? Megnyugtató lenne! Ez a toxoplazma meg mikor kell és kinek, mert nekem ezt sose nézték!!!
Vendég
 


Csináltam vonalzót is :D:D:D
Vendég
 


Vivi!

Én is 78-as vagyok, de engem nem oltottak rubeola ellen. Valamiért ezen a környéken ez kimaradt, az oviban meg nem szedtem össze, csak az összes többi fertőző betegséget. én, mivel óvónő vagyok és ezért elkaphattam volna (bár oltják a gyerekeket már 15 hónaposan ellene, de ugye nem minden szülő adatja be a kötelezőket sem), ezért még az esküvőnk előtt beoltattam magam ellene. Terhesen viszont nem lehet. Viszont iszonyú pici az esélye, hogy megfertőződj!
Toxoplazma: macskaürülékkel, nem jól mosott zöldséggel, gyümölccsel, nyers disznóhússal terjedő betegség,ami nagyon enyhe vagy tünetmentes lefolyású, viszont a magzatra nézve végzetes lehet. Ha volt már macskád, jó eséllyel átestél ezen már rég (de ez sem garancia, mert én is negatív voltam eddig, pedig macskákkal nőttem fel). Vérből simán kimutatható, hogy volt-e már és régen vagy mostanában ilyen fertőzésed, az eredményre 2 hetet várni kell. Ha negatív vagy, elméletben 2 havonta ismételni kell a vérvételt és ellenőrizni, mert, ha friss fertőzésed van, akkor egy gyógyszer szedésével (az egész terhesség alatt) megakadályozható, hogy a babának bármi baja legyen!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Sziasztok!

Jó híreket kaptam az UH-in!
Először is jól van a baba, normális a szívhangja.
Másodszor egy kicsit nagyobb (15mm), vagyis korábban fogant, mint gondoltuk, vagyis tulajdonképpen nem márciusi baba lesz, hanem februári, febr 23-at mondtak :)
Úgy tűnik a nászéjszakán hoztuk össze :)

Teljesen szétparáztam már az agyam, úgyhogy jókor jöt egy kis megnyugtatás.


Kép
boruska
 
 


Most csak gyorsban...
Boruska, de örülök!!!!!Jajj de jó!!
Képeket nem kaptál??

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Vivi!


Végre hogy jöttél :wink: Örülök h itt vagy te is :wink:

Azt tudom hogy felénk(Gödöllőn)a 76-tól oltották a lányokat a rubeola ellen.Én voltam az első korosztály.

Boruska!

Szuper hírek!!!

Vadszi!

Nem bizti hogy még jövő héten is látható lesz a szívhang...nagyban függ a géptől is...


Én még nem csinálok vonazót babonából amíg nincs szívhang :oops: ..de sajna amúgy se fér el ennyi vonalzó :( össze kell őket tömörítenem mint Judit.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mens. szerint én is pont ennyi idős lennék.
Tetszik a vonalzód! :wink:
Most már akkor nyugodj meg!!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit,

Aranyos vagy!
Egy képet kaptam, csak egy kis fehér paca, de majd beszkenneltetem az urammal, és megmutatom :)

Te hogy vagy? Változás?

Kép
boruska
 
 


boruska!

YEEEAAHHHHHH!! De jó neked!! :wink: Gratula!

Vivi,
A rubeola miatt hetente kellett bejárnom az ANTSZ-be + OEK-be. Ott nekem azt mondták, hogy 77-től kezdték kötelezően adni az összetett (rubeola + mumsz+ kanyaró ) oltást, de csak BP-en!
Azaz csak BP-en volt akkor még kötelező, de mindenki hozzájuthatott aki kérte. De mi még nem olyan piciként kaptuk, mint ahogy most kapják. Csak 1-et kaptunk és azt is 4. áltiban!
Legegyszerűbb lenne, ha meglenne a kiskori oltási könyved. (én előbányásztattam a rubeola para miatt anno anyuval)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Boruska!

Na, ilyen hírekre szeretekj önni! Nagy gratula! De azért maradj velünk, ne menj át a februáriba! Lesz még itt több februári baba is, a bébik nem nézik a naptárt! :lol: Még én is esélyes vagyok rá, mensi szerint márc.2. a dátum, de mivel hosszú ciklus volt ( a 20. napon jött a baba össze), elvileg március 7. lenne a napja...viszont én min. 1 héttel mindig a kiírt időpont előtt szülök!
Munkahelyeden mikor mondod el a nagy hírt?

Honey!

Ma milyen napod van émelygésügyileg?
Nekem ma egész szolid volt eddig, csak du. volt erős, mikor a kozmetikusnál kicsit hirtelen álltam fel a székből...

Márti
borossné becz márta
 
 


Honey, Márta

Édesek vagytok, én is nagyon fel vagyok dobva.
Ja, a februáriban nagyon sokan vannak - beköszöntem, de nem is vettek észre :)

Amúgy meg első baba, vszeg túlhordom, anyámnak is sikerült engem egy, az öcsémet két héttel:)

Vmi iszonyat álmos és fáradt vagyok, napközben is nehéz nyitva tartanom a szemem, így estefelé egyszerűen lehetetlen.

Sajnos egész nap az UH-n drukkoltam, így nem sok munkát végeztem, és a változatosság kedvéért el vagyok havazva...
Próbálok még most is dolgozni, de kínkeservvel megy csak.

Közben lejárt a mosógépe, mehetek teregetni is - jaj, apa, gyere már haza.

Odaraktam az UH képet a számítógépre, hátha ott észreveszi ...:)

Márta
Igazából a főnöknőmnek elmondtam, mert együtt voltam vele egész nap, amit majdnem végigaludtam, meg a hasamhoz kapkodtam, amikor nyilallott, szóval nehéz letagadni.
Szerdán lesz egy munkahelyi összejövetel az egyik kolleganőnél, csak a mi osztályunk, asszem, ott elmondom a többieknek is, mert már nem tudják hova tenni, hogy hol hisztizek, hol alszom. :) Meg látni fogják, hogy nem iszom semmit, és ez is gyanús, mert nagy borkóstoló voltam anno. Nem akarok folyosói pletyka lenni, igazából csak ezt az UH-t vártam.

Na, jó hosszú lettem, sipirc teregetni! :)

boruska

Kép
boruska
 
 


Honey, ez tényleg nem semmi, amin keresztülmentél!Te már elég edzett vagy akkor.

Vivi, gratulálok! :)

Boruska, nálam semmi változás.
Én sem szeretném, ha átmennél a februáriakhoz!A febr 23. nincs kőbe vésve, meg egyébként is... :)

Márti, hányra mész holnap??Már nagyon izgulok!Légyszi amint gépközelbe kerülsz utána, írjál!!
A kozmetikusért irigyirigy, biztos jól esett.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Márti, ma többször is gondoltam rád; írtad a múltkor, hogy mennyit hánytál a gyerekekkel, főleg Kamillával, meg ezek szerint a diéta miatt az evés sem lehet az émelygésre nálad megoldás....ehhez képest az enyém semmi. Én legalább (bár néha jobb volna)nem hányok.
Úgy hogy ha úgy érzem, nagyon rosszul vagyok, eszembe juttatlak Téged. :wink:

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Tapasztalt mamák, tudtok segíteni?
A férjem erősködik, hogy ne mondjam el a mhelyemen, mert a 12-ig hétig kirúghatnak miatta. Én hiába mondom neki, hogy ez nem egy kirúgós hely, de fél. Tudtok erről vmit?
boruska
 
 


Itt van az UH!
Hazajött apa és beszkennelte!
Ti biztos jobban tudjátok, a fehér pacnit kell nézni :)


Kép Chaos Engine (ahogy apa hívja) 7-8 hetes
boruska
 
 


boruska: A kirugós dologra itt válaszolnék neked. Nem rúghatnak ki. Ha te hivatalosan bejelentetted, hogy terhes vagy, akkor már védett vagy. Csak én még azt nem tudom, hogy igazolni mivel kell. Talán be kell mutatni a kiskönyvet. Én is szoktam olvasgatni ezt a fórumot is, bár inkább szülök hamarabb, mint később.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Boruska! Gratulálok! És én is úgy tudom, nem rúghatnak ki, de szerintem azt még várd meg, hogy a terkeskönyv a kezedben legyen.

Ma voltam dokinál, és hát nagy meglepetés ért.

Holnap be kell mennem a klinikára, mert még semmi sem biztos, de nagyon úgy néz ki, hogy négyen laknak odabent, és háromnak mintha a szíve is verne (a negyediké is lehet, de nagyon rossz volt a felbontás, és még nagyon picik a babák). Ha minden igaz, van egy bevérzésem is, de szerencsére a kijárat felé esik, így simán ki tud ürülni. Ma délután nem is volt semmi, és az orvos sem látott vérzést.
Fennáll a lehetőség, hogy nem maradnak meg, vagy nem mind (ez utóbbit - tudom, nem szép - nem nagyon bánnánk), és még egy csomó minden, de egyenlőre ez van.

Reggel megyek vérvételre, hogy a doki pontosan meg tudja határozni a baba (szándékosan nem mondok "babákat") korát, és akkor tudja, hogy pontosan mekkora "objektumot" (ő mondta így) kell keresni. És este ügyeletes lesz, úgyhogy akkor megyünk UH-ra, olyan fél 7 felé, hogy Alexát még idejében le tudjuk fektetni.

Jó kis éjszakánk lesz! Ja! Azzal bíztatott poénból az orvos, hogy így legalább benne lehetünk a TV-ben. Mondtam neki, hogy sose vágytam hírnévre, és celeb sem akartam lenni soha. Erre röhögött. A férjem este majdnem elájult.

Remélem, a hányás mindenkinél javult. Nekem abszolút nincs hányingerem, és ez aggaszt egy kicsit.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty, azt a mindenit!!!!!!Még ilyet!!!Spontán-mindjárt négy!!Őrület!
Micsoda egy topic ez! :)
Tényleg izgalmas lesz a holnapotok, mindenképp közvetíts!!
Azért ha "csak" kettő lesz belőle, nem bánnátok, nem?
Persze a legfontosabb, hogy egészségesek legyenek!
Nahát!Egy csapásra elfelejtettem a saját nyomoromat! :)

Márti, készülj!Hátha a holnapi nap az ikreseké! :wink:

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Drukkolok, hogy minden a legjobban alakuljon!
Az biztos, hogy izgalmas napok/hetek várnak rátok. :shock:

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Detty!

Azta!!! 4 babácska??? Lehet, figyelmetlenül olvastam, de spontán lettél terhes? Azért ez nem semmi! Drukkolok, hogy úgy legyen, ahogy Nektek a legjobb! Izgatottan várunk a hírekkel!

Judit!

De aranyos vagy!
Holnap du. 16.30-ra megyek dokihoz, úgyhogy majd csak este, fürdetés után kerülök gép elé, de feltétlen jövök a hírekkel!
Igen, Kamillával nagyon rémes volt az első 4 hónap, mert tényleg egy korty víz nem maradt meg bennem nappal, csaka jégkocka, amit kínomban szopogattam (néha az sem). Dél felé már remegtem az éhségtől é szomjúságtól, aztán jött anyósom, hozta az ebédet,amit befaltam,majd míg altattam a srácokat és elaludtam melettük, addig maradt bennem az ebéd is...akkortájt csak az őszibarackbefőtt( ez anyukám ötlete volt,felvásárolta a boltban kapható teljes készletet nekem, miután a házit már eltűntettem) és a Canada Dry maradt bennem este (tényleg, azt próbáltad már, nekem nagyon sokat segített, végre volt valami folyadék, amit meg tudtam inni öklendezés nélkül).
Most az eleje nem indul olan durván (Kamillával ilyenkor már napi 4 hányásnál tartottam), úgyhogy remélem, nem leszek rászorulva anyósom segítségére. Rendes, mert szívesen segít, csak rettenetesen mártírkodik közben és volt, hogy ránk teéepedett segítség ürügyén...

Márti
borossné becz márta
 
 


Judit! Biztos szörnyűség ilyet mondani, de nekem bőven elég az egy baba, csak egészséges legyen.
Engem egy picit zavar, hogy nem sok terhes tünetet produkálok (OK, éhes vagyok, meg fáradt, de ezek nem TIPIKUS terhes tünetek). Jó lenne, ha már holnap ilyenkor lehetnénk. Félek, hogy a négyből esetleg egy sem marad meg. Még olyan korai minden... Tudom, optimizmus!

Kép
Kép
detty74
 
 


Márti! Neked is a legjobbakat holnapra!

Kép
Kép
detty74
 
 


Judit!

Anyukám és férjem fejében is megfordult már, hogy mi van, ha ketten vannak??? Hát azt hiszem, ha a doki 2 babát látna, engem úgy kéne összekanalazni az uh-os vizsgálóról, főleg, hogy egyedül megyek...de csak nem!
Na, megyek is, róka koma szorongat, beülök a kádba+ egy nagy pohár jéghideg Canada Dry, most ez a recept hányinger ellen-egyenlőre....

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok kismamák! Kb. egy hete írtam nektek, hogy de szeretnék közétek tartozni éééééééééééééés:

ma + lett a tesztem!
DE jó!
kaviar
 
 


Jó reggelt!

Csupa jó hírre jövök ma reggel úgy láttom. :lol: :lol:

Boruska gratulálok az UH-hoz nagyon szépen fejlődő babácska. :lol: Én is úgy tudom, hogy nem rughatnak ki az UH-n meg kaptál papírt az adatokkal illetve a terhesség tényéről és azzal már tudod igazolni, hogy baba van a pocakba ha ki akarnának rúgni.

Detty: Drukkolok mára és nem semmi 4 lurkó a pociban. Remélem minden úgy alakul ahogy azt Ti szeretnétek. Várjuk a híreket. :lol:

Márti neked is mennek a drukkok és várjuk a híreket. :lol:

Vadszi: Ahogy Panny írta jövöhéten még nem valószínű, hogy lesz szívhang én úgy tudom, hogy inkább a 6 hét vége felé 7 héten láttható jól a szívhang.

Tényleg már múltkor is akartam kérdezni valaki szed már valami vitamint vagy egyéb kiegészítőt?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Kaviar: Gratula a + teszthesz és gyere minnél többet. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Köszi a megnyugtatásokat a kirúgással kapcsolatban - a férjem sztem is túlparázza.
Detty, ez nem semmi! Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz (mik lesznek) belőle! Majd mesélj!!!!

Kép
boruska
 
 


Sziasztok!
Boruska, ha már állandó helyed volt, akkor NEM RAKHATNAK KI!!! Mondjuk én azt csinálnám, hogy elmennék táppénzre, és akkor nem is szemétkedhetnek! Vagy azon vagy?
Judit, ha jól olvastam bele a fórumba, Neked az 5. bébid lesz? Milyenek voltak a szüléseid? Arra lennék kíváncsi, hogy -bár tudom, nem lehet általánosítani, de -a 4. még gyorsabb volt, mint az előzőek?
Körkérdés:
SZÜL VALAKI A SZENT IMRÉBEN?
Én továbbra is csak enyhén émelygek, de szinte folyamatosan...
Tök gáz, mert május óta próbálkozunk, és amíg nem jött össze, azalatt felszedtem 6!!! kilót! Ha ezt így folytatom.... azért remélem, ha felerősödik a hányinger, nem lesz étvágyam. Vagy ne kívánjak ilyet??? :roll: :roll: :roll:
Székrekedés+cicifájás van egyre jobban.
Marha meleg van! Jövőhéten nálunk kezdődik az ovi a nagyoknak. Már várják, de én is!
Vendég
 


Te jó ég Detty!!! GRATULÁLOK! Hú de izgi, remélem, minden ok lesz! Majd írd meg, amint tudod, mi volt az uh-n! Nekem is van egy lánykori barátnőm, aki mikor a 3. babával lett terhes, mondták, hogy hááát, itt 3 babácska csücsül!!! És spontán!
Judit neked ennyire hányingered volt? Ez azért durva lehetett. Na igen, mikor az ember az elsőt várja, akkor még csak megoldja... de nálam is a 3. babánán voltak gubancok, aztán nem is tudom, mi lett volna, ha anyósom nem szaladgál segíteni... fogyott is 10 kilót, annyit szaladgált egy hónapig!
Vendég
 


Kaviar!!! GRATULÁLOK! Én tegnap hajnalban teszteltem! Mikor volt az uccsó mensid? Kb egyidősek lehetünk!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: