Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kireti!
Az első várandóságod alatt is szedtél cipralexet vagy szoptatás alatt?
Én eléggé parázok, hogy a depi visszajön a szülés után. Te hogy birkóztál meg vele?
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Szia Ungeszbungesz!

Első terhességnél is 8. hétre kb letettem a cipralexet. 7 hónapos koráig szoptattam és nem volt semmi para, egy két szorongásos alkalmat leszámítva. De egyébként teljesen jól voltam.

Szoptatás alábbhagyásánál kezdett előjönni megint minden szépen lassan.

Kép
kireti
 
 


Sziasztok! Rég jártam itt a fórumon, de ismét itt vagyok. Segítsetek nekem választ adni arra a kérdésemre, hogy a Paroxat szedése mennyire befolyásolja a teherbeesést. Sajnos 10 hónapja próbálkozunk a férjemmel és semmi. :( A lányommal 7 éve semmi gond nem volt. Igaz már azóta 31 éves vagyok. Napi fél szem bogyót szedek és semmi mást mellette. Szerintetek nőgyógyászati eredetű vagy az antidepi gátol?
judeat
Edelény
 
 

 
 

Sziasztok! Rég jártam itt a fórumon, de ismét itt vagyok. Segítsetek nekem választ adni arra a kérdésemre, hogy a Paroxat szedése mennyire befolyásolja a teherbeesést. Sajnos 10 hónapja próbálkozunk a férjemmel és semmi. :( A lányommal 7 éve semmi gond nem volt. Igaz már azóta 31 éves vagyok. Napi fél szem bogyót szedek és semmi mást mellette. Szerintetek nőgyógyászati eredetű vagy az antidepi gátol?

Szia

Nem vagyok szakavatott, de én is antidepi mellett lettem terhes, mind a két alkalommal. :)

Kép
kireti
 
 


Sziasztok! Rég jártam itt a fórumon, de ismét itt vagyok. Segítsetek nekem választ adni arra a kérdésemre, hogy a Paroxat szedése mennyire befolyásolja a teherbeesést. Sajnos 10 hónapja próbálkozunk a férjemmel és semmi. :( A lányommal 7 éve semmi gond nem volt. Igaz már azóta 31 éves vagyok. Napi fél szem bogyót szedek és semmi mást mellette. Szerintetek nőgyógyászati eredetű vagy az antidepi gátol?

Szia

Nem vagyok szakavatott, de én is antidepi mellett lettem terhes, mind a két alkalommal. :)

Köszönöm a válaszod! Mennyi időn belül estél teherbe? A várandósság alatt is szedted????
judeat
Edelény
 
 


HÁt a teherbe esés úgy történ, hogy férjem külföldön dolgozik. Csak hétvégén volt itthon. Így nehéz volt. De itthon van most és a második hónapra sikerült is a baba. Kb 8 hetes koromig szedtem az antidepit. Legtöbb esetben terhesség alatt úgysincs rá szükség.
Nekem a fél frontin esne jól néha. :)

Kép
kireti
 
 


sziasztok!!! :)
hogy vagytok?

kireti:
a frontint meddig szedted? én még szedem a "limonádé" adagot, azt a fél szemecskét, de mivel babát szeretnénk, így már a femibiont is szedem. szerinted le lehet tenni ezt a fél szement egyből, ha baba-gyanú merülne fel? paramari vagyok. :)
van párszor, mikor tök rossz napom van, akkor eszembe jut, lehet be kellene venni egy szemet?? de aztán áh, nem, nem kell, túlélem.
judeat:
amikor a lányodat vártad, akkor is szedtél valamit? vagy utána mikor jött elő?mesélj....(ha nem gond)
mazsics
Pécs
 
 


Paramari
Én a frontint csak alkalmanként szedtem, mikor szükségét éreztem. Szóval terhesség előtt volt, hogy egy hétig nem is kellett, de volt, hogy mindennap. Nem állandó volt ez nekem.

Kép
kireti
 
 


Sziasztok! A lányom idején még nem szedtem bogyót. Utólag visszagondolva akkor is pánikbeteg voltam csak még nem tudtam mi is az amit érzek. Meg nem volt mindennapos, hisz a férjemmel egy helyen dolgoztunk és keveset voltam egyedül. A terhesség alatt is voltak pánikok, főleg amikor egyedül kellett kimozdulnom. Nem tudtam feldolgozni azt sem, hogy nem csak magamért felelek, hanem a bennem élő babáért. Amikor megszültem elmúlt, de amikor már nem babakocsival jártunk sétálni újra előjött. Gyerekkel a pánik miatt csak kettesben nem tudtunk kimozdulni annyira nem voltam jól. Otthon minden rendben volt. Ekkor kezdtem rájönni, hogy gond van és felismerni a betegségem. Kb. 4 év kellett mire felismertem és vettem a bátorságot, hogy orvossal beszéljek. De fél szem Paroxatal minden rendben. Kivéve, hogy 10 hónapja testvért szeretnénk, aki nem siet :)
judeat
Edelény
 
 


Sziasztok! Még új vagyok itt. Kényszeresen olvasgatom ezt az oldalt, amikor nem tudok aludni, vagy rajtam van a pánik, hogy lássam, talán nem vagyok egyedül. :) 14 hetes terhes vagyok és nagyon kijött rajtam a szorongás, szívdobogás, pánikszerű félelem, sírás, rosszkedv kombó. Nem szedek semmi gyógyszert és már attól is elfog a pánik, hogy nem is lehet, nincs mit tenni, kész. Család próbál segíteni, de állandóan azt érzem tök egyedül vagyok ezzel az egésszel, ez egy megoldhatatlan dolog, és egyáltalán, hogy bírom ezt ki még 6 hónapig? na akkor már ettől is pánikolok. persze közben meg lelkifurdalásom van, hogy miért nem örülök, és gondolok a babámra(kisfiú) és élvezem az egészet? Hát ez tiszta elmebaj, hogy negatív gondolataim vannak, stb. na akkor ettől meg szintén sírás-rívás. Most visszamentem a régi pszihológusomhoz, jártam hozzá szintén szorongás(főleg utazási fóbia miatt), de akkor nem szedtem gyógyszert, mert nem is volt durva az ügy. Igaz érzékenyebb típus vagyok, nehezen viselem a változásokat, ez pedig gondolom nagy változás...:) szóval biztos gyenge ember vagyok, hogy nem tudok túllépni a rossz dolgokon, de nem tudok. elnézést, hogy ennyit írtam, csak reménykedem, hogy sorstársa lelek...
ssophie
 
 


kireti és mindenki
hát én meg úgy vagyok ezzek k--va frontinnal, hogy tök elvagyok ezzel a fél szemmel, és lehet ha több akaratom, merszem lenne, már rég nem kellene szednem.
de az a paramari dolog is olyan ám, hogyha épp nem veszem be este és másnap valami tök más bajom van, pl. fáj a fejem, begörcsöl a lábam, vagy épp gyorsabban ver a szívem, akkor fúúú, tuti azért van, mert nem vettem be! ilyen apróságokra ráparázok, beveszem azt a felet, és hoppá, minden rózsaszín!

judeat és mindenki
4 év???? és ezalatt hányszor voltál rosszul? folyamatosan, vagy csak párszor?
én egyszer voltam pocakosan olyan helyzetbe--így utólag visszaemlékezve--ami lehet pánik volt, de nem tuti, lehet csak a fáradtság 32 hetesen. aztán a következő, ami már biztosan az volt, az rá bő 2 évre jött, augusztus, majd szeptember vége, és októberbe voltam először "dilidokinál". kb 4 alkalom volt, amikor szívdobogásom volt, és valami ritmus szabályzóval próbálkozott a házidokim. aztán jött a frontin: 3x1 ez volt 2010-be. azóta kisebb nagyobb adagokkal, de mérgezem magam. de legalább nem pánikolok! :)

sshopie
miért nem próbálsz ki gyógyszert? persze mindenki azt szeretné, ha gyógyszermentesen élné meg a 9 hónapot, de azt mondják a stressz rosszabb, mint a gyógyszer.
nem próbáltál homeopátiás szert vagy citromfű teát?
mi most babára gyúrunk, és az utolsó nődokis vizsgálaton azt mondta a dokim, hogy a fronton nem a káros szerek közé tartozik, ekkora adagban meg főleg nem!

és kedves többiek!!! pocaklako82, ungeszbungesz, sszandra, lili85, mazsikata mi van veletek? olyan jó lenne már pár sort olvasni tőletek!!!

puszi nektek
mazsics
Pécs
 
 


Sziasztok csajok!
Jövö7 szombaton lesz az esküvöm! Csak szük családi kör,vacsora,ennyi:)
Voltam a pszihiáternél,uj van. Mondtam neki,h jol lecsökkentettem az adagom,majd még probálom,esküvö után,addig már nem:) nehogy beparázzak:Ö Elsöre azt mondta,ha gyereket akarok,szokjak le. Igen,ezt a legkönnyebb mondani,én le is tenném,ha nem volna semmi tünet. Aztán végülis oda lyukadtunk,h azt mondta menjek el genetikushoz,kérjem ki a véleményét. Fel is hivtam a központom,elszántam magam,erre juniusban nem rendel Czeizel Endre. Julius elején kell felhivnom,majd augusztusban megyünk,akkor leszek szabin.
Gondoltam rá,el kellene menni magán pszihiáterhez. Szerintetek? Az mégiscsak jobban odafigyel az emberre.
Mazsics: azt mondta a nödokid,h a frontin nem káros. Az pontosan mire valo? Mert én a rivotrilt szedem,3/4 szem a napi adagom,szerintem hasonlit a két gyogyszer.
üdv mindenkinek
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Mi is szeretnénk babát a férjemmel, de én enyhén bipoláris zavarban szenvedek, ami szorongásból és pánikbetegségből alakult ki pár éve. Nagyon jól be vannak állítva a gyógyszereim, így teljesen tünetmentes vagyok, teljes, boldog életet élek. A gyógyszereim napi 100 mg Lamolep, 2 mg Rivotril és este 25 mg Asenta. A gondom az, hogy amikor megemlítettem az orvosomnak(Pszichiáter), hogy szeretnék babát, hát nem nagyon tetszett neki. Szerinte nem tudok leszokni a gyógyszerekről meg különben is csak azok miatt vagyok jól. Viszont határozottan "megtiltotta", hogy gyógyszert szedjek a terhesség alatt, amivel végül is egyetértek, mert én sem szeretném, hogy baja legyen a babának. Szóval megbeszéltük, hogy 2 heti periódusokban csökkentsem a gyógyszereket 1/4 szemenként. Ez ment is egészen az utolsó periódusig, amikor már 1/4 szemeket szedtem kezdtem furcsán érezni magam, szorongás, negatív gondolatok, enyhe pánikrohamok. Mikor már elhagyhattam volna a bogyókat olyan rosszul lettem, hogy dolgozni sem bírtam menni. Borzasztó volt az a szédülés, izzadás, szorongás, mint valami zombi. 5 napig bírtam, de feladtam és orvosi utasításra elkezdtem az eredeti adagra visszaállni. Mondanom sem kell, hogy amikor bevettem az első adagot 1 óra múlva már semmi bajom, nem volt...félelmetes. Utána olvastam a rivotrilnak vannak ilyen elvonási tünetei.
Ezek után kaptam egy fővárosi doktornő illetve alapítvány elérhetőségét 10 nap múlva megyünk a férjemmel, mert ő állítólag nagy szaktekintély a témában és neki vannak olyan kismama betegei akik szednek gyógyszert. Valakinek egyéb ötlete hová fordulhatnék még: Genetikus, stb.. Mindent megszeretnék tenni, hogy a gyógyszerek melletti terhesség alatt ne legyen baja a babának.
Köszi, ha segítetek

Amúgy van egy 13 éves nagy fiam, az előző férjemtől, de akkoriban nem szedtem gyógyszert.
bells
 
 


Sziasztok!
Látszik,milyen lehetetlen időpontokban irkálok:)
Mazsics: de persze, próbáltam, próbálom, citromfű teát, sedatif pc-t. Valahogy a sedatif nem használ nekem. Van egyéb homeós azon kívül is? A nervenpflege szokott segíteni a szívdobogáson, de azt meg nem merem kúraszerűen szedni, mert vmit olvastam róla,hogy van benne olyan gyógynövény, ami nem jó terheseknek. Van erről vmi tapasztalatotok? A minap leutaztam a telekre, hogy környezetváltozás,meg a teendők elterelik a figyelmem, és mivel van ez az utazasi fóbiám, azt mondta a pszichológus, hogy 1 szem xanaxot nyugodtan bevehetek. Így is tettem. A vicces az volt, hogy nem effektíve elnyomott vagy ilyesmi, hanem szintre hozott, a zaklatott állapotomat szüntette meg, és ez jó volt. Tök jól voltam egész hétvégén....na de, xanaxot csak nem szedhetek végig. A családomtól csak azt kapom,hogy tereljem el a gondolataimat, csináljak vmit, ebben igazuk is van, próbálom is. De nem egyszerű, főleg éjszaka...meg, hogy már eltelt annyi idő, hogy hozzászokhattam volna a terhességhez. Hát de baszus, nem, nekem még mindig hihetetlen, nem is érzek még semmit, ezért,,amikor rágondolok, akkor néha elfog ez a jesszus, te jó ég, mi lesz?,mi ez, típusú pánik.meg,hogy még tök sok idő van hátra. Hát az olyan nem jó érzès...elmebetegnek és rossz anyának tartom magam:( azzal próbálom magam nyugtatni, hogy ha annyira rossz anya lennék, akkor nem agyalnék a következményeken,hanem lazán kapkodnám be a gyógyszereket. De lehet, hogy ez hülyesèg.
Mindenkinek jót kívánok!!
ssophie
 
 


Sziasztok!
Korábban már jártam itt, írtam is ide, de akkor nem volt itt senki. Persze, nem jó, hogy most sokan vagyunk és többünknek e betegséggel kell szembenézni.
Én bipoláris depresszióban szenvedek, Lamolepet, Kventiaxot és Olwexyát szedek. Próbáltam letenni őket korábban, de nagy mélyrepülés lett a vége.Mi is szeretnénk babát a párommal, csak ezek nem tudom be merjem-e vállalni.

squirrel
Budapest
 
 


Senki :( ?

squirrel
Budapest
 
 


Sziasztok!
Sszandra! Légyszi írd meg priviben Czeizel E. elérhetőségeit! Köszi.
Lányok! Csüt. reggel be kellett vennem várandóságom alatt az első 0,25-ösfrontint, előtte felhívtam a pszichiáteremet. Ő mondta, hogy nyugodtan vegyem be, sőt ő a 0,5-ös nagyobb adagot javasolta.
Használt a 0,25-ös is. Múlt szombaton volt az első pánik rohamom, stressz hatására. Akkor megúsztam gyógyszer nélkül. Csüt reggek már nem. Ez a rohadt szorongás. Nekem kimondottan egy nagyon csúnya veszekedés váltotta ki. Most a 31. hétben vagyok, de csüt. megyek ultrahangra és akkor ott pontosítanak. Már nagyon kiváncsi vagyok Pannikára.

A biporális és egyéb más pszichiátriai esethez nem tudok hozzászólni, nem ismerem a gyógyszereket, én "csak" a szorongáshoz, a félelemmel kapcsolatos helyzetekhez. Sajnos.

FEntebb valaki írta, hogy ő rossz ember, mert érzékeny. Ezt nem hinném, nekünk sajna ez adatott meg. Én is mindenre érzékeny vagyok. pl: szombaton lakodalomban voltam, reggel 4 órakor kerültem ágyba, 10 aludtam csak. TEgnap olyan szarul voltam, hogy megint hívni kellett az orvost. Javaslata: este 0,25 frontin és pihenten ébredek. Igaza volt, reggelre jobb lett, de én a 0,25 felét vettem be. Igaz a szorongás elfogott, mert a párom ma ment először 12 h-ba dolgozni (eddig itthon volt, tanult, vizsgázott, álllást keresett, és fél év után újból egyedül vagyok itthon....
na szóval én ennyit tudok a parákhoz hozzáfűzni.... de aztán jobb lett, elmúlt vagy csökkent a félelemem, most meg 3 h-ra megyek fogorvoshoz, na az a másik parám, nem tudom hogy mi lesz.......tömés előtte inekció.....újfent. Most megyek 3. szorra a várandóságom alatt, először annyira féltem, hogy szinte ki se mertem nyitni a számat, aztán megembereltem magam, a kislányomra gondoltam, hogy az ő egészsége miatt küldött el a nődoki fogorvoshoz, és az ő egészsége mindennél fontosabb....
még a saját félelmeimnél is......
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!
Ėrdekes,hogy írtad a veszekedést, nálam is az váltotta ki a durva szorongást és pánikot. Pedig terhesség előtt azért ilyen nem volt, mármint, hogy veszekedésre...
ssophie
 
 


Sziasztok!

Nekem is megvolt tegnap a terhesség alatti rendes pánikrohamom. Álltam férjem mellett a kocsinál és nyomtam a magamét, tördelte a kezem, és csak mondtam meg mondtam, hogy nem jó, miért jön rám, én ezt nem akarom. Beveszek egy fél frontint, mire a férjem, hogy ő fél, hogy nehogy baj legyen. Akkor kidobtam a kocsiból a fél szemet, és csak nyomtam meg nyomtam a magamét. És közben leizzadtam, utána megfagytam, meg közben áztam.
Szóval nem hiszem, hogy a fél frontin többet ártott volna, mint az az alig 5 perces rosszullét.

Kép
kireti
 
 


UNGESZBUnGESZ!!!!! végre előkerültél! és a többi régi ismerős?
sajnálom, hogy előjött a pánikod, nem jó, de sajna ez van. volt előzménye?
lassan a végére érsz, és lesz egy csudaszép panni babád. :)
kivel sikerült össze balhéznod? ha gondolod, mesélj.
fogdoki megvolt? ugye nem paráztál nagyon?
( nekem is kellene mennem, de kb. úgy f.sok, mint te, :)

kireti, neked mi váltotta ki?

sshopie: nem tudom, hogy van e más, én csak ezt ismerem.
mondjuk nem vettem még be belőle, csak megvettem.
most a fél frontinnal jól elvagyok. azt mondta a nődoki, nyugodtan szedhetem, ha lesz pocakbaba, de ha nem lesz muszáj, akkor hanyagolom. ha meg jönne a pánik, akkor kicsit nyugodtabb szívvel veszem majd elő.

sszandra: frontin u.a. mint a xanax. nyugtató féle.
én is beszéltem czeizellel, de csak telefonon. nekünk pest elég messze van, de így is tök normális volt, megnyugtatott. ( ő is)
esküvő: majd gondolok rátok, remélem szép napocskás időtök lesz. :)

bells, squirrel: a gyógyszereitekről még nem is hallottam, szerencsére én megálltam a pániknál, és a frontinon kívül nem kellett más. keressetek fel egy genetikust, majd ő megmondja a tutit. :)
mazsics
Pécs
 
 


Nekem a váratlan dolgok, amire nem készülök és beköszönt, meg én félek egyedül lenni, "mert ha bajom lesz ki segít". Agorafóbia. Nem nagyon szeretek utazgatni, de ha mégis muszály, hát aggódom, töröm a kezem és stb. És ez is most ilyen volt. Menni kellett, mert maradni egyedül "sem lehet".
Szóval ez. De már önszuggesztiózok erősen, és beválik.
(Én vagyok a főnök, én mondom meg, hogy mi van, én dirigálok a testemnek. Ha én most menni akarok akkor megyek és élvezni fogom.)

Nem mindig rossz egyébként utazni. Van mikor kifejezetten jól érzem magam. Azokból próbálok erőt meríteni a következőre.

Kép
kireti
 
 


ilyen nekem is sokszor volt, hogy nem mertem elindulni. volt amikor 5x vissza fordultam, de menni kellett. és a para is, hogy mi lesz, ha? csak én nem magam maitt, hanem gyerek miatt. nekem az volt az állandó, hogy mi lesz akkor, ha elájulok, meghalok stb, és a gyerek egyedül marad a házba és baja esik. de szerencsére már nem olyan szörnyű, és mindennapos. néha, 3 havonta 1x jön elő, vagy 1x sem, de már nem olyan durva, mint régen.
önszuggesztió: írsz róla kicsit?
mazsics
Pécs
 
 


Van egy kis cetlim, amire ráírom, hogy Pl.:
- ÉN vagyok a főnök a testem felett.
- ÉN irányítom a gondolataimat
- Én mondom meg, hogy mikor hova akarok menni és nem a para.
- Nyugodt, önálló, bátor nő vagyok és elmegyek oda ahova vágyok.

stb stb stb

Olyan mondatok gyűjteménye, amik rám vonatkoznak bizonyos esetekben. Amivel erősítem magam, hogy én irányítom a gondolataimat. Ami teljes mértékben igaz is.
Ezzel próbálom meggyőzni magam, meg a gondolatelterelés a legfontosabb. Mint a boltba beszélgetni valakivel, közben halad a vásárlás, és mások előtt meg ki a fene akar szarul lenni.

Kép
kireti
 
 


Hello,
Kireti, ez tök érdekes, amit írtál, nekem is ez az utazási mizéria van, pár éve. Most, hogy terhesen kellett jönnöm a Balcsira, még jobban ment a para. Mondta a pszichologus, hogy 1 szem xanaxot, nyugodtan bekaphatok, attól nem lesz baj. Így is tettem, most lent vagyok , mondjuk haza már nem sietek:)))))
De ez a cetlis cucc ez tetszik. Te találtad ki? Na igen a gondolatelterelés, nem is tudom, hogy működik. Jó lenne. Engem az ėjszakai nem alvæs is idegesít. Ahogy elalszom, ellazulok, kb. fėl óra múlva pattanok is ki az ãgyból, szorongok, tudnék futni egy kilométert. Nektek volt álmatlanság terhesen? Ilyenkor a baba sem tud sehogyan sem aludni? Ez is idegesít:((((
ssophie
 
 


Szia Ssophie!

Van egy könyvem, a szorongás, fóbiák, pánik. Abban vannak ötletek, légzés technika.
- Nagy levegő be (pozitív), kifúj (ki megy a negatív).
És úgy veszek a levegőt, hogy szívod be és közben mondod magadnak, hogy pozitív be, kifújásnál meg mondod, hogy negatív ki.
Ez is jó. :)

Érdekes mód, nekem a délelőttök rosszabbak, a délután, meg este már kifejezetten jó. Persze ha utazni kell, akkor mindegy milyen napszak van.
ÉJszakákkal nincs bajom. Mennyi idős terhes vagy?

Kép
kireti
 
 


Sziasztok!
Ėrdekes,hogy írtad a veszekedést, nálam is az váltotta ki a durva szorongást és pánikot. Pedig terhesség előtt azért ilyen nem volt, mármint, hogy veszekedésre...

Terhesség előtt azért nem léphetett fel ilyen, mert akkor még visszatudtál vágni és nyugodtan tombolhattál. Most meg azért annyira nem vergődheti ki magát az ember.

Kép
kireti
 
 


Hello,
Megveszem ezt a könyvet:-)
A 15. hétben vagyok. Már attól is pánik fog el, hogy még mennyi van hátra...
ssophie
 
 


Szia
Igen, ez a visszaszámlálást, nekem is rossz. Mindig nézem, hogy mennyi van még hátra, hogy meddig kell még húzni az igát, hogy megint szedhessem a gyógyszert. :(
Na majd megleszünk valahogy. Belehalni nem fogunk, megőrülni megint nem. Úgyhogy kitartás.

Kép
kireti
 
 


Szia Kireti,
bízom az optimizmusodban:-) ez a megőrülés nekem is heppem...
ssophie
 
 


MÁs sajnos nem maradt erre a pár hónapra, mint bízni és remélni, hogy minden rendben lesz. De erre is azt mondják, hogy fejben dől el.
Valamelyik nap mikor nagyon szarul voltam, kell egy hét, hogy helyre jöjjek tőle.
Oviba sem akartam menni a gyerekért egyedül. Aztán elindultam és veszekedtem magamra, hogy az én gyerekem, hát rám számít és én vagyok neki, meg stb.
És a szorongás elmúlt, mint aki új erőre kapott. És még boltba is mentünk, gyógyszertárba. És jó volt.

Kép
kireti
 
 


Sziasztok!
A fogorvosi látogatásokon túl vagyok, túléltem..... nem fogott el a pánik.

Múlt csüt. voltam uh-on, minden rendben van 30 hetes 2 napos volt akkor Pannika. Legközelebb már ctg-re kell mennem a 24.-i héten.
Pannika 1620 g volt. Fejvégű, kis izgő-mozgó pocaklakó.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Szia

De jó, hogy te már ott tartasz. Az viszont nem, hogy jön a meleg. Neked már 30 hetesen nem éppen jó. ÉN eddig mindig vártam a meleget meg a strandot meg stb.
Most meg csak a gyerek várja, hogy strand meg ilyenek.
Nem tudom lesz-e az éven strand. :? ÉN úgy vagyok vele, hogy egy kismama nagy hassal ne strandoljon. Üljön a parton és nézze a gyereket, ne hasát mutogassa bikiniben. De szóljatok rám, ha nincs igazam.
Szerencsére én a vége nehezét már majd ősszel tudom le, mikor nem lesz nagy nyár.

Akkor nem vizesedést kívánok neked a melegben. :)

Kép
kireti
 
 


sziasztok!
Ki hogy van?
Kireti írtad, hogy, amikor rosszul lettél akkor a meglévő gyerekedre gondoltál és kimásztál a rosszból. De hogyan csináljam, ha még nincs meglévő gyerekem, csak, akit hordozok? Mert egyelőre még nem érzem magamban az anyai ösztönöket(emiatt lelkifurdalásom is van), számolom, hogy még 20 hét, te jó ég, azt hogyan bírom ki, stb...szóval gáz. sokszor csak ezen jár az agyam, figyelem a hasamat, meg ezt az egészet és nem bírom felfogni,szerintem elmebajos vagyok:(
ssophie
 
 


sziasztok!
Ki hogy van?
Kireti írtad, hogy, amikor rosszul lettél akkor a meglévő gyerekedre gondoltál és kimásztál a rosszból. De hogyan csináljam, ha még nincs meglévő gyerekem, csak, akit hordozok? Mert egyelőre még nem érzem magamban az anyai ösztönöket(emiatt lelkifurdalásom is van), számolom, hogy még 20 hét, te jó ég, azt hogyan bírom ki, stb...szóval gáz. sokszor csak ezen jár az agyam, figyelem a hasamat, meg ezt az egészet és nem bírom felfogni,szerintem elmebajos vagyok:(


Szia

Mindenekelőtt az a véleményem, hogy nem vagy elmebajos. :)
Anyai ösztönöket a gyerek születése után éreztem, szerintem kb 2 hónapos korában. Lehet, hogy én vagyok elmebajos, de eleinte mindig csak azt éreztem, hogy leköt, elveszi az időmet attól, amivel mindig is szerettem foglalkozni. Aztán telt-múlt az idő, és a pici is nőtt és hát máshogy álltam hozzá.
Féltettem ugyan a terhesség alatt, de nem volt semmi egy érzésem.
Első terhességem alatt meg nem voltak ilyen érzéseim.

Kép
kireti
 
 


:) köszi a megnyugtatást:)
ssophie
 
 


sziasztok!
hogy vagytok kismamik? :) és a többiek?
kicsit most eltüntem, csináltam magamnak "programot".
mivel anyós és mindenféle más segítség nélkül még nem tettem ilyet, és kedvem támadt hozzá, így beszereztem egy kis epret dzsemnek, aztán meggyet és cseresznyét befőttnek. büszke vagyok magamra, mindből lett jó pár üveg. :)
a meleget túléljük, klíma dolgozik ezerrel. gyerekkel csak reggel és késő délután merészkedünk ki a medencébe. :)
pár napja furcsa érzésem van, sz@r a gyomrom. szinte semmit nem eszek, nem vagyok éhes, csak nasizok ezt-azt.
teszttel nem próbálkozom, még van 1 hetem a mensiig.
dilidokimhoz vissza kelett volna menjek, de elfelejtettem, így majd kell kérjek egy másik időpontot.
most fél szem frontinnál tartok. letenném. szerintetek hogyan? hagyjam azt a fele csak simán el, vagy negyedeljem? vicces, mert ez a fél is szinte semmi, és annak a fele meg már...
puszika
mazsics
Pécs
 
 


Szia

Rég jártam itt, mert jó napokat éltem meg. Egyedül vagyok a gyerekkel itthon, mert apuka maszekol 4 házzal odébb, anyós segít a lányának. Szóval délig mindig egyedül vagyunk. Vagyis ketten. De nem is, hárman, mert a pocaklakó is itt van.
Szuper jó, hogy megvagyunk így magunknak. VIsszajött az életem, mert elmegyek egyedül boltba, meg nem parázok meg stb.
Sőt, tegnap megkaptam az afp-met és rossz is és mégis megéltem a napot egyedül.
Szóval büszke vagyok magamra. :) Úgylátszik, hogy a szorongás is az első három hónapra jellemző, mint a többi más tünet is.

Kép

Kép
kireti
 
 


Sziasztok!
Kireti!
Nincs szükséged a gyogyszerre? 2honapig szedtedcsak? A terhesség mondhatni eröt ad a gyogyszer elhagyására?
Nem pánikolsz?

Többiek csajok??? Mi ujság veletek?
sszandra
Szolnok
 
 


Sszandra!

Dehogy 2 hónapig szedtem. Első gyerek előtt 4 évig, terhesség és szoptatás alatt nem.
Utána szoptatás végeztével megint szükségét éreztem.
Szedtem mostani terhességemig. Közte eltelt majd 6 év, míg folyamatosan szedtem megint.
Nem ad a terhesség erőt a leadásra. Ezt most nehezen viseltem az elején, sokat jött szorongás meg para, meg egy igazi pánikroham volt, olyan kb 5 perces volt.
De ahogy elmúlt az első 3 hónap, a szorongás is lejjebb hagyott. És most már jobban vagyok.
Ha azt mondom, hogy eljárok boltba, meg elmentem a gyerekért egyedül, egyedül vagyok itthon meg ilyenek,akkor már azt mondhatom, hogy elvagyok. Lehet, hogy a rendszeres magne b6 is segít, mert az idegekre jótékony hatással van.
ÉN nagyon régen szedtem b komplexet is, míg nem volt antidepim. Az is jó volt.

Remélem tudtam segíteni.

Kép
kireti
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni. 3 éve vagyok pánik beteg, bár utólag belegondolva voltak tüneteim előtte is, de nem súlyosak és nem figyeltem fel rá. 3 évvel ezelőtt volt egy komolyabb műtétem, ez után jött ki nagyon durván. Azt hittem, hogy megbolondultam és a zártosztályon a helyem. Az orvos akkor megnyugtatott, kaptam gyógyszert, Cipralexet. Szedtem fél évig, aztán elhagyhattam, rá fél évre újra előjött. Újra gyógyszerszedés visszaállítása. Tavaly szeptemberben próbáltam leállni a gyógyszerrel, mert a páromat fűztem egy kisbabára. Van már két kislányunk, de úgy érezem, hogy még egy utolsó gyerkőcöt szeretnék. Sajnos brutál mód betámadt a betegség, gyógyszer vissza. Az orvosom azon kívül, hogy felírta a gyógyszert, nem igazán foglalkozott velem, én kértem, hogy ugyan küldjön már pszihológushoz, ez volt a legjobb döntésem, úgy vélem. Megtanította nekem az autogén tréninget, mellette nem éreztem a gyógyszer szedés szükségességét, le tudtam tenni, de sajna két hónappal később újra jelentkeztek a tünetek, félelem, pánik, stb. Szerencsére nem olyan durva mód, ahogy előtte, köszönhetően a relaxációnak. Gyógyit nem akar adni az orvosom, mert babát szeretnénk, ezért azt mondta, hogy ha szükségét érzem akkor vegyek be Xanax sr-t. A pszihológushoz szeptemberben kell visszamennem, azt mondta, hogy verbális terápia kell még, a tréning elvégzése után. Mivel gyógyit nem igazán akarok szedni, most jelenleg míg nem kezdődik a kezelés elkezdtem a Bach-virágcseppeket szedni.
Röviden ennyi rólam.
csepp24
 
 


Sziasztok, rég jártam itt, csak szólni szeretnék, hogy május 8-án megszületett az én tündéri csodaszép kislányom 3300g és 53cm-el, azóta már 2 hónaposak vagyunk, védőnő szerint egy kis zseni.
Én végig szedtem a rivotrilt és 27. hétig a cipralexet, viszont szülés utáni depim az lett, úgyhogy újra gyógyszer. Ti hogy vagytok?

Lilypie Pregnancy tickers
pocaklako82
 
 


Szia

Gratulálok

De jó, hogy te már ott tartasz, hogy nálad van a gyerek és magadat is "biztonságban" érzed. De ha te szedted a gyógyszert akkor nem volt nagy gondod.

ÉN néha harcolok az érzésekkel, de lekötöm az agyam és átvészelem.

Kép
kireti
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni. 3 éve vagyok pánik beteg, bár utólag belegondolva voltak tüneteim előtte is, de nem súlyosak és nem figyeltem fel rá. 3 évvel ezelőtt volt egy komolyabb műtétem, ez után jött ki nagyon durván. Azt hittem, hogy megbolondultam és a zártosztályon a helyem. Az orvos akkor megnyugtatott, kaptam gyógyszert, Cipralexet. Szedtem fél évig, aztán elhagyhattam, rá fél évre újra előjött. Újra gyógyszerszedés visszaállítása. Tavaly szeptemberben próbáltam leállni a gyógyszerrel, mert a páromat fűztem egy kisbabára. Van már két kislányunk, de úgy érezem, hogy még egy utolsó gyerkőcöt szeretnék. Sajnos brutál mód betámadt a betegség, gyógyszer vissza. Az orvosom azon kívül, hogy felírta a gyógyszert, nem igazán foglalkozott velem, én kértem, hogy ugyan küldjön már pszihológushoz, ez volt a legjobb döntésem, úgy vélem. Megtanította nekem az autogén tréninget, mellette nem éreztem a gyógyszer szedés szükségességét, le tudtam tenni, de sajna két hónappal később újra jelentkeztek a tünetek, félelem, pánik, stb. Szerencsére nem olyan durva mód, ahogy előtte, köszönhetően a relaxációnak. Gyógyit nem akar adni az orvosom, mert babát szeretnénk, ezért azt mondta, hogy ha szükségét érzem akkor vegyek be Xanax sr-t. A pszihológushoz szeptemberben kell visszamennem, azt mondta, hogy verbális terápia kell még, a tréning elvégzése után. Mivel gyógyit nem igazán akarok szedni, most jelenleg míg nem kezdődik a kezelés elkezdtem a Bach-virágcseppeket szedni.
Röviden ennyi rólam.


Szia

Én nem variálnék a gyógyszer szedés nem szedés között. Nekem nem volt kérdés. Fontosabb volt az egészségem, meg a gyerekkel is törődnöm kellett, úgyhogy gyógyszer. Én messze vagyok mindenféle terápiás módszerek tanulásától. De egy évig jártam pszichológushoz, ami egyenlő volt a nullával.Aztán lett gyógyszer. Nekem bevált, úgyhogy nem gondolkodtam, hogy szülés után szedjem-e mikor szükségességét éreztem.
És a cipralex pont az a gyógyszer ami szedhető terheseknél is, kivéve az utolsó harmadban, akkor sem ártalma miatt, hanem a babánál ne okozzon elvonást mikor megszületik. Szoptatni sem célszerű vele.
Én mind a két gyerkőccel szedtem, mikor megtudtam a terhesség tényét fokozatosan letettem. És vagyok. HOl így, hogy úgy.

Kép
kireti
 
 


megjött pocaklako,vééégre! nagyon örülök, hogy jelentkeztél! :)
gratula a pici lányhoz. sajnálom, hogy előjött a depi, de ez sajnos azoknál is előfordul, akiknek elötte semmi mentális bajuk nem volt! ez nálad hogy van? szomorkodsz vagy esetleg félsz? van segítséged, vagy ketten vagytok a babával napközbe?
a rivotril nem okozott a picurkádnál elvonási tünetet? mennyit szedtél belőle? szopizik a baba vagy a gyógyszerek miatt nem lehet?

kireti: ismerem az érzést, mikor büszke vagy magadra, hogy egyedül vagy otthon, nincs melletted senki, és mégis túl vagy a napon! ezzel voltam én is. reggel para volt, mi lesz ha rosszul leszek, nincs senki, a gyerek majd bajt csinál, ha én "kifekszem", későn találják meg stb. aztán mikor vége lett a napnak boldog vagy, mert túlélted és semmi baj nem volt. nem volt jó az afp-d? azt mondta a dokim, sokszor van ilyen, de az uh a döntő. te voltál már?

csepp24: majd írd meg mit gondolsz a csepp hatásos e?
mazsics
Pécs
 
 


Sziasztok!
Pocaklako82 gratulálok!
Annyira jo neked,hogy már ott tartasz! Mennyi rivotrilt szedtél?
Nem volt gond?
Jo baba? Eszik alszik?
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Pocaklako82 gratulálok!
Annyira jo neked,hogy már ott tartasz! Mennyi rivotrilt szedtél?
Nem volt gond?
Jo baba? Eszik alszik?
sszandra
Szolnok
 
 


Kireti!
Nekem a magne b6 nem vált be,nem tudom miért. magneroth-ot szedek,az viszont tök jo. A B komplex is csak sima magnézium?
sszandra
Szolnok
 
 


Kireti én cipralexel kezdtem, utána jött a többi próbálkozás. Gyógyszer mellett is néha előfordultak pánikok, ilyenkor jött Frontin is. Aztán mikor végre pszichológushoz is kerültem, úgy gondolom az volt a legjobb döntés. Ő tanított meg az autogén relaxációra, ez mellett le tudtam csökkenteni a gyógyit félre. Sőt csak másnaponta szedtem a tréning végefelé. Nem éreztem szükségét, hogy szedjem. Miután elhagytam, rá két hónapra jött elöször újra elő, kicsit megijedtem, de viszont a relaxációnak köszönhetően nem olyan durván mint előtte. Nem fordultam be, nem féltem ettől a nyavajától, egy-egy Xanax SR elég volt. De azért mentem vissza, mert nem értettem, hogy most megint mért jelentkezik. Felvilágosított, hogy a test emlékszik még ezekre az érzésekre. Nálam általában egy nagyobb stresszes helyezet hozza elő. Mostanában volt jó pár stresszes helyzetem, és ezek mind-mind összejöttek bennem, az utóbbi időben valószínűleg ezért próbálkozott be újra. Ekkor néztem utána a neten más lehetőségnek, mivel nem érzem azt, hogy állandóan gyógyszert kellene szednem, csak az bosszantott, hogy gondolataim mindig vissza-visszatértek erre, hogy ugyan mikor lesz megint rossz. A neten találtam rá a Bach cseppekre, szakember állította össze, és postán kaptam meg. Lassan két hete szedem, és úgy tűnik, hogy működik.
csepp24
 
 


Sziasztok!
Pocaklakó! Gratulálok! Nagyon nagyon jó, hogy túl vagy már a szülésen.
Mikor jelentkezett először a depi szülés után, és mi volt az a döntő tünet, hogy újra gyógyszert kell szedni? És mit szedsz? Amellett szoptathatsz? vagy marad a tápszer?

Magamról. Én júl végére vagyok kiírva. Császár lesz a szemem maitt. Csak magne B6-ot szedek. Állandóan izzadok....kicsit dagad a lábam meg a kezem....júl 11én megyünk uh-ra ,ctgre. Ekkor már többet tudok mondani.....már igen izgulok....
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Ungeszbungesz: lehet a fiam szülinapján születik majd a babád? :)
mazsics
Pécs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: