Új privát üzeneted érkezett!

csige-bige, no para!!!
kertészkedj kesztyűben és utána alapos kézmosás, esetéeg körömkefe és ne nyalogasd a kezed :P :P :P :P
az nem baj, ha végig szűrnek a poci idején, csak néha húzzák a szájukat érte a dokik de sírd ki!

Nagyon érdekes, hogy a közhiedelemmel ellentétben az átvészelt toxoplazma nem vezet életed végéig védettséghez. Nekem volt egy sikertelen terhességem Gordon előtt és az akkori szűrés egy korábbi fertőzést mutatott, mire Gordonnal szűrtek 7-8 hónap múlva, már az is negatív volt....

TIPP: otthoni kézfertőtlenítésre vegyetek Clarasept folyékony szappant a patikában (pl. macskaalmozás, wc takarítás utánra). Akár műtéti fertőtlenítésre is jó, szóval mindent visz! Csak a napi kézmosásra nem alkalmas, mert leradírozza a saját jó bacikat is a kézről....

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Köszönöm szépen a tanácsokat. Szerencsére a dokim mondta, mivel elmentem hozzá, hogy babát szeretnénk hogy csináltassam meg előtte ezt a szűrést. Most pedig hogy sikerült a babóca, mondtam neki még telefonban hogy ha megyek hozzá uh-ra akkor a toxo szűrést is csináljuk meg és szertnénk végig szűrésre járni. Azt mondta, hogy semmi gond.
És hogy vannak a pocisok? :lol:
Nekem elég elviselhetőek a reggeli rosszullétek. Simán csak émelygés, amire reggel még ágyban beveszek egy b6-ot és pár perc pihi majd indulok. Mire kiérek a buszhoz, elmajszolgatok egy pár kekszet és így egész elviselhető, nem bánnám ha csak ennyi maradna és nem erősödne.
Jövő hét pénteken már el akarok menni, jobban mondva kell mennem egy-két gatyót és felsőt nézni, mert kezdem kimeríteni a ruhatáramat :D azért halogatom, mert meg akarom várni, hogy it mond a doki.
Ki megy mostanság uh-ra? Én már olyan kíváncsi vagyok.

KépKép
csige-bige
 
 


Tényleg ti mit szóltok ahhoz, hogy a mai kismamik nem ehetnek semmiféle füstölt jellegű dolgot a terhesség alatt?! :( Engem ez elkeserít, mert én nagyon szeretem a finom füstölt kolbászt egy kicsit csípősen. Állítólag azért nem lehet ezeket enni, mert ugye ebben nyers hús található.
Mivel nem voltam dokinál, ezért csak ismerőstől tudom, de én tegnap este nem tudtam ellenállni a kísértésnek :oops:
Igazából azon gondolkoztam, hogy egy csomó olyan dolgot csináltam az elmúlt két és fél hétben amikor még nem tudtam hogy terhes vagyok, amit most már kizárnék. Például fél napig gyomláltam a kertet a dög melegben majd beleültem tiszta retkesen egy nagy kád meleg vízbe és lesúroltam a koszt magamról. Természetesen mióta tudom, sokkal jobban figyelek magamra. Ja és voltam fodrásznál is hajfestésen.
Viszont a pozitív teszt óta nagyon figyelek és bízom benne, hogy ezek a kis bakik nem okoztak problémát. Még csak öt és fél hetes, de máris felforgatja az életünket :D de abszolult nem bánom

KépKép
csige-bige
 
 

 
 

Sziasztok,

Ez el kell mesélnem.............. :)
Tegnap reggel voltam vérvételen! :( Anyukám elkísért, mert eddig a 28 év alatt nem tudta levenni senki tőlem úgy a vért, hogy nem ájultam volna el! :( Oda mentünk tök korán, már 6:45- kor a rendelőbe voltunk, és kb. 30 voltak már előttünk! :( Nincs is rosszabb annál, ha még órákat kell várni, étlen szomjan, főleg ilyenkor! Na persze én egész éjszaka idegesítettem magam ezen, és alig aludtam, ment a hasam és hánytam is! Amikor elkezdődött a vérvétel anyumat szépen beállítottam a sorba én pedig leültem. Erre kijön egy nő aki veszi a vért, rámnéz és megkérdezi "Ön kismama?" mondtam, hogy igen, erre behívtak elsőnek! Fasza................ anyukám bejött velem és fogta a kezemet (biztos vicces látvány voltam).Olyan ügyesen levette az 5 fiola vért a nővér, hogy észre sem vettem! Nálam a doki kért toxoplazma vizsgátatot, az eredményem 1 hét múlva lesz meg, és azzal kell mennem EKG-ra és belgyógyászatra. Ma megyek fogászatra és ha minden papírom meg van, akkor kell mennem a védőnőhöz. Aztán vissza a dokihoz!

Azt már én is akartam kérdezni, hogy a csípős kaják nem ártanak a babának? A kínai levest én is kívánom! :)

Minden új zebrásnak gratula! :)


Rosszuléteim még mindig vannak, eddig -2 kg-nál tartok! :(
Nem kívánok semmit és inni sem nagyon tudok! :(

Azt mondta a doki a nyaralással kapcsolatban, hogy napra nem nagyon menjek és a tengerbe is csak akkor menjek be ha nem hideg! Mit ért az alatt, hogy hideg? Hány fok??? (ezt nem kérdeztem meg :( )

Kép
vanda1980
 
 


Vanda: akkor túl vagy a vérvételen. Tök gyorsan meglesz a toxo eredményed. Nekem anno három hét volt, ja és valamit elszúrtak a vérrel, ami az eredménynél derült ki, így újra vissza kellett mennem, hogy még három fiolával levegyenek. Azon ne lepődj meg, hogy előre hívnak, a kismamák soron kívül bemenetnek, ami szerintem teljesen normális. Nekem például az az első reggel hogy eszem, mert külömben rosszul vagyok. Tuti, hogy én is viszek majd valakit magammal a vérvételre, mert nem bírom ki étlen-szomjan, nehogy rosszul legyek.
A hideg víz alatt szerintem azt értette a doki, hogy amiben teljesen kellemesen érzed magad. Nekem a nem hideg víz 25 fok felett kezdődik. Ilyenkor lényegében a felfázástól óvnak az orvosok, de ez is emberenként eltérő. Én nagyon felfázós vagyok, így még most is mamuszban járok otthon, nehogy felfázzak és gond legyen.
Így is három hete voltam rákszűrésen, aminek mult hét hétfőn lett meg az eredménye. Szerencsére jó, de azt mondta az aszisztens nő, a doki épp szülni ment, hogy van egy kis gyulladás, így fél év mulva kell visszamennem rákszűrésre. Remélem ez most nem okoz problémát.

KépKép
csige-bige
 
 


A tenger vize most 25 fok és 2 hét múlva megyünk! Remélem addigra enyhülnek a rosszulléteim, mert így baromi rossz! Még egy pár kellemetlen vizsgálat vár majd ránk! :( :(
Állítólag a terheléses cukorvizsgálat nagyon rossz!
Van valakinek erről tapasztalata? :(

Kép
vanda1980
 
 


Én azt hallottam róla, hogy nem olyan vészes, ne aggódj. Igazából ez attól is függ, hogy ki hogyan viseli. Én elég jól bírom a vérvételt, de amikor teljes laboron voltam + toxon, nekem is öt fiola vért vettek le. Hát utána az ágyon kötöttem ki kb. 15-20 percre. De jó, mert ott volt két ágy az ilyen gyengébbek kedvéért amilyenek mi vagyunk vanda :lol:
Szedsz valamit a rosszulétekre? Azért idővel enyhülnie kellene.

KépKép
csige-bige
 
 


sziasztok!
csige-bige, a cicádat nem akarod elvinni toxora? úgy tudom, őket is lehet szűrni! és ha nem fertőzött, meg szobacica, akkor nem kellene emiatt állandóan szúratnod magad! esetleg írj mpatr-nak privit!

a cukorvizsgálat tényleg nem leányálom. de azért túl lehet élni :)
rosszullétek kb 12 hetesen szűnnek, az még azért odébb van nekünk...
szép napot lányok és grat az új kétcsíkosoknak!!

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok!

Teheléses cukorvizs. nem rossz egyáltalán, vigyetek magatokal citromlét, jócskán öntsetek bele és isztok egy klassz kis limonádét, olyan az íze..én még kértem még egy pohárral, de nem adtak, szóval no para

Szerintem nem kell túlzásba vinni semmit, a természet úgyis tudja a dolgát, régen is ettek mindent...bonitánál én sem ettem kolbászt és májast sem, de most a múlt hétig tonna számra kívántam és ettem a kolbit...most leszokófélben vagyok...a szecsuáni ugye meg jó fűszeres és csípős...ezt is tonna számra ettem...

Van akinél a rosszullét addig tart, amíg megmozdul érezhetően a baba...


Én már fürödtem a Balcsiban, többször is!!!

Kép
dytt
 
 


Sziasztok,

a terheléses cukor kibírható, nekem már csináltak.
A vérvétellel sincs semmi bajom, mert mióta a gyerekprojekt tart annyi vért vettek tőlem, hogy csodálkozom, hogy még van bennem.
Hallottam én is, hogy a májast kerülni kell, de nem hiszem, hogy egy szelet májkrémes kenyér akkora tragédiát okozna, főképp, hogy a legtöbb folsav a májban található, és hát az fontos a babának az idegcső elzáródási rendellenesség elkerülése miatt.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!!!

A terheléses cukorvizsgálat tényleg nem gáááz! Én sokkal rosszabbra számítottam...simán meg lehet inni....és...tényleg ahogy Dytt írja olyan mint a limonádé...márha viszel citromot :wink:
Nagyon cukik az ikrek megkuksiztam őket :) És Boncsi is nagyon éééédes:)

Nekem egyenlőre még most sincs semmi bajom(tök jóóó)Nem bánnám ha így maradna :D Én 2 hét múlva megyek dokihoz mert akkor már lesz szívhang legalábbis remélem....de úgy érzem minden ok odabent :D

Akkor én is teszek fel az én Drágaságomról képet :)

Kép Vigyorka...:)

Kép A Lencsibabát hallgatom...:)

Üdv.:
Niki és Réka baba
Vendég
 


Sziasztok!

Az ikreket én is megkuksiztam, nagyon-nagyon szépek!!!

Réka baba tündéri, szép haja van nagyon!!!

Én kezdek egy sz.rabbul lenni, ma este számoltam a másodperceket, etetés, böfi majd a relfux miatt 15 percet tartani kell alkaron, féloldalasan..na ez így kb 20-25 perc, bonitám a böfire alszik már, de én olyan naygon rosszul voltam, ahogy leraktam vágtáztam hányni...na bonitánál ilyen nem volt..ma megint próbáltam főzni, gondoltam lecsó, egészséges, könnyű, TUTI meg tudom enni..na peeersze, 2kanál és ennyi, olyan rossznak éreztem, férjem mindent megevettt, üres a lábos...Bezzeg az édesség könnyne csúszna, de mivel Bonitánál terhességi cukorbetegségem lett, jó lenne odafigyelni..

Nem értem ezt a sok vizsgálatot, Pécsen nem íyg van...nincs vérvétel ilyesmi az elején, belgyógy is csak később, az meg hogy fogorvoshoz KELL menni, hát ez sincs..

itt Pesten tök zavaros nekem ez az egész
1 hét múlva kontroll, a dokinő azt mondta hogy menjek a terhes ambulanciára üljek le és majd valaki behív és megvizsgál..Pécsett egy doki vittt végig, itt meg azt mondta a nő, hogy ha ezt akarom, akkor magánrendelés...tudtok segíteni? Ki hova, melyik kórházba megy és miért és milyen dokihoz? Miért???? LÉGYSZIIIIIIII

Kép Kép

Kép
dytt
 
 


Nicolete, Dytt, nagyon édesek a lányok :)

Nicolete, én is így megyek dokihoz, direkt, hogy már tuti legyen szívhang. azt a felesleges paráztatást, amit Lindával megéltem, mert 5 hetesen elküldtek uh-ra, kösz még egyszer nem kérem :)

Vicuska, neked akartam írni,csak eddig elfelejtettem, hogy nálam szinténzenész, jól vagyok, ezért gyakran elgondolkodom, tényleg terhes vagyok-e. már nem is tudom hány tesztet csináltam, mind erős kétcsíkos, úgyhogy elvileg minden ok :)
lassan kell ennem, mert ha falok, annak émelygés a vége, de egyébként nincs gond.
(Minden együttérzésem annak, aki rosszul van!)

Dytt, pesten is lehet azt csinálni, hogy elmész az ambulanciára, és ha szimpatikus az orvos, mindig az ő rendelésére mész, akkor ő fog végigvinni (kivéve ha 1-2szer helyettesítés van az ő rendelési idejében). aztán pedig beesel az ügyeleteshez szülni.
ha fogadott dokit akarsz a szüléshez, akkor bizony tényleg magánba kell menni, legalább néhányszor (ha rendes a doki, akkor a kórházba hív be vizsgálatokra, azaz nem mindig a magánrendelőjébe). enélkül nem szokták vállalni, hogy bemennek a szülésre. ráadásul a legnépszerűbb dokik pl. 8-10 hetesen akár már nem is vállalnak el, annyi kismamájuk van (ez leginkább a szent imrére és az istvánra igaz, amennyire tudom. a többi kórházról nincs infóm).
aztán, hogy mi alapján döntesz, ha kórházat-orvost választasz? szeretnél-e háborítatlan szülést, vagy nem, fontos-e neked, hogy legyen koraszülött osztálya a kórháznak, vagy nem, bababarát kórházba akarsz menni, vagy se, rooming-in érdekel, vagy nem, zavar-e ha sok a látogató, vagy nem, stb stb stb.
a megközelíthetőség is lehet kérdés, illetve hogy pl vérvételekre hogy tudsz járni. neked az előző terhességi diabétesz miatt valószínűleg többször lesz cukorellenőrzés, érdemes figyelembe venni a távolságot ill azt is, valaki el tud-e kísérni adott esetben.
(én 46 km-re lakom a választott kórházamtól, ezért a vérvételeket itt helyben intézem majd, mert a helyi labor 10 perc sétára van csak, egy cukorterhelést nem vállalnék be 1-2 óra autóút után.)

remélem segítettem valamit :) és persze ha szülésznőt akarsz fogadni, azt is érdemesebb minél előbb, mert az ő naptáruk is betelhet.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


tényleg, Szöszkével mi lehet? 10-én ment uh-ra...

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mamacsibe,

én is pont mondtam ma valakinek, hogyha az orvos nem mondja, hogy terhes vagyok észre sem venném. A cicfájáson kívül nagyon semmi tünetem, álmosság is csak azért van mert kapok progeszteron pótlást és az kiüt rendesen. :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok lányok.
Én is pont ma reggel gondolkoztam, hogy csinálnom kellene még egy tesztet, bár az első is elég szép lett annak ellenére, hogy nem reggeli vizeletből csináltam. Szerencsére én simán főzök, eszek. Ma reggel nem vettem be a b6-ot és semmi nem történt. Olyan jót reggeliztem, hogy nocsak. Reggel elő is vettem a tesztet, aminek Bálintka nevet adtunk :D - és nézegettem, hogy meggyőződjek róla, hogy biztos igaz és elég erős a csík.
Én privi dokihoz járok és eddig hozta a hozzá fűzött reményeket. Az ő segítségével sikerült összehoznunk a babát. Ő a soteII-n van, így ha minden jól megy, akkor ott fogok szülni. Ő nem mondja meg, hogy mennyit kér, amennyit szánunk neki. Viszont szinte csak magánrendelésen fogad. Úgy tudom, hogy csak a nagy szűrésekre és uh-ra kell a korházba menni. De ez majd kiderül.
Mamacsibe: azért nem viszem a macsekot toxo szűrésre, mert csak akkor lesz pozitív a vizsgálat, ha pont benne van a cicus, illetve ha most volt neki. Egyébként ugyan úgy negatív eredményt produkál mint az ember. Betartjuk a higiéniai előírásokat és a férjem átvette az almozást. Bízunk benne, hogy nem lesz gond. Egyébként azt mondta az állatorvos, hogy ha el is kapom terhesség alatt, aminek elég kevés az esélye, akkor 90%-ban nem a cicától fogom elkapni, hanem mosatlan gyümitől vagy nyers hústól. Tehát ha nincs cicátok, erre akkor is oda kell figyelni.
Azt hiszem most elmegyek vásárolni, mert tegnap láttam egy nagyon aranyos kis len szoknyát aminek gumis volt a dereka és megveszem. A farmer dolgokat már nem merem felvenni, mert ha leülök, akkor elég kellemetlenül szorítja a hasamat. Kicsit félek tőle, hgoy korai ez a vásárlás, de muszály valamit felvennem ha dolgozni megyek.

KépKép
csige-bige
 
 


Monic, Csige-bige, örülök, hogy más is van ezzel így :)
mindig van valami, ami miatt bizonytalan az ember :lol:

muszáj: pontos J. ne haragudj, hogy kijavítom, de borzasztóan irritál :)

ezt nem tudtam a cicus-szűrésről...
én már átestem a fertőzésen, igaz, 2004-ben nézettem meg. lehet, hogy meg kéne megint?
van cicánk, de nem bejárósak, nem almozom őket :) ezekre meg alapesetben is vigyázni kell, nem nehéz betartani :)
szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


megvan, a ruhavásárláshoz akartam hozzászólni: nem korai az!
amikor Lindát vártam, 5 hetesen elkezdtem a boltokat járni kismamamelltartó után, annyira feszültek és nőttem 2 méretet.
most rövidnadrágot vettem, mert nem jók a nadrágjaim, ahogy Csige-bige te is mondod, főleg a farmer. a kínainál vettem állítható derekút, aminél jó magasan van a gumi. azzal kihúzom a nyarat, a régi téli kismamanadrágjaim meg jók lesznek később :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


mamacsibe írta:van cicánk

= vannak cicáink (2)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Csige-bige,

a farmert én sem merem felhúzni, pedig van néhány a szekrényben mert alapvetően farmerpárti vagyok.

Mamacsibe,

melltartót nekem is sürgősen kell vennem, mert a mostaniakból állandóan húzogatnom és figyelnem kell, hogy ne kandikáljon ki semmi :oops:

CSAJOK, ÉN ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚGY VÁROM MÁR AZ ULTRAHANGOT!!! :!:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


köszi mamacsibe a helyesírási tanácsadást :oops:
én is korainak érzem a ruhavásárlást, de az én ruhatáramban igen feszülős cuccok vannak, hát azokban kicsit viccesen kezdek kinézni. Mint a jóllakott napközis. A szoknyák szorítják a hasamat és kellemetlen. Így vettem egy szoknyát és két felsőt. Összeségében ezzel már szerintem én is átvészelem a nyarat. Egyébként a divat nekünk kedvez :lol:
kicsit furán is éreztem magam a vásárlás közben, de azzal nyugtatgattam magam, hogy ezek nem kismama cuccok, ez a mai divat és bármikor felvehetem őket :lol:
egyébkén melltartót nekem is hamarosan kell venni, mert már csak egy jön rám. Ez így elég necces.
Én is nagyon várom már az ultrahangot Monic. Annyira szeretném már hallani, hogy a doki azt mondja, hogy minden rendben.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige,

én is a dokinak arra az egy mondatára vágyom. Hiába, nyugodt akkor leszek, ha láttam is a picúrt. Mondhatni hiszem, ha látom :wink:
Nekem tegnap vagy tegnapelőtt mondták, hogy látszik rajtam, hogy babát várok, a hasamon is. Ami meglepő, mert nekem alapvetően nagy hasam van, így teremtett meg a Teremtő... :oops:
Úgyhogy lehet, hogy csak az tűnt fel nekik.
Mikor kezd majd el nőni a hasunk úgy, hogy látni is lehessen? Kisgyermekes kismamik tapasztalat? :?:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Hát Monic én úgy tudom, vagyis azt modnták, hogy ez kismaminkánt eltérő. Én már most látom magamon. Rajtam igen hamar észre lehet majd venni, mert aki ismer, az már most észreveszi. Aki nem, az csak azt mondja, hogy na jól kiüríthette a hűtőt :lol: Például a kolleganőm lányának már nyolc hetesen be kellett vallani a munkahelyén, mert nagyon látszott rajta. Édesanyám öt hónapos terhes volt, amikor kezdett látszani a pociján.
Tegnap este pont ezen mosolyogtunk a férjemmel. Kérdezte, hogy most kinyomom a hasamat, vagy nem tudom behúzni?! Mondtam, hogy nem, jelenleg ez a normál állapot :oops: De ez nem baj, olyan jó, büszkén viselem :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Ja Monic, amit elfelejtettem írni. Hiába nem látszik még a hasunk, akaratlanul teszünk olyan dolgokat, ami a kismamikra jellemző. Nekem ezen mosolygott a kolléganőm, mondta, hogy ha még nem akarom közhírré tenni, akkor figyeljek oda. Például csípőre rakom a kezem és úgy állok és van hogy akaratlanul simogatom a hasamat :lol: Igazából azok a nők akik otthon vannak a baba témában gyorsan vágják, hogy mi a helyzet, a férfiak már kevésbé. Nekem csak két kolleganőm tudja, de már látom a többieken hogy gyanakodnak. Valahogy megváltozik az ember.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige,

ez tányleg igaz, én önkéntelenül is meg szoktam simogatni a hasamat.
És a testvérem azt mondta, hogy úgy járok, mintha 9 hónapos terhes nagy hasat cipelnék :lol: :lol: :lol: :lol:
Én büszke vagyok rá :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat...

Hogy viseltétek a nagy meleget?

Igen, már van, akin látszódik a terhesség, állítólag ahogy az ember jár terhesen, az tipikus, legyen 5 hetes, vagy 9 hónapos..és nekem maradt pocóm a szülés után, így már most úgy nézek ki mint tavaly az 5. hónapban, nagyon vicces...

Tegnap végignéztem a terhességes fotókat, mi végig fotóztuk, a szülés előtt 3 nappal készült az utsó, hát érdekes látvány volt, szerencsém volt, mert híztam 25 kilót, de nagyon vékonyvoltam az elején, 180 cm vagyok mellesleg és mindenki kérdezte ugye semmit nem híztam én meg csak röhögtem..aztán azóta is kövérnek érzem magam...mi lesz most? De kit érdekel, én nem foglalkoztam a súlyommal a 9 hónap alatt, pedig híztam mint a ...

lányok!
Olyan szép lesz a terhesség, ahogy változik a pocak, az izgalom, az utrahangok, a 3-4 D-s uh az egy csoda, komolyan, meg hogy fiú vagy lány, meg amikor először megmozdul, meg amikor úgy érzed kiugrik a pocódból, annyira játszik odabent...
az meg hogy egészséges, nem kérdés, csak arra szabad gondolni, hogy minden rendben lesz. szóval szép időszak elé nézünk, néztek.

Kép
dytt
 
 


Kép másfél hónaposan Kép 3 hónaposan Kép 4 és fél hónaposan Kép 5 hósan Kép 7 hósan Kép 8 hósan Kép szülés előtt kb 2 héttel Kép szülés előtt 3 nappal

Kép
dytt
 
 


Bocs lányok, nem magamutogatás a cél, hanem hogy lássák azok, akiknek ez az első terhességük, mire számíthatnak!!! :D

Kép
dytt
 
 


Hűűűű-ha. A végkifejlett szép nagy :lol: Ha jól látom, akkor elég nagy difi van a szülés előtt két héttel és a szülés előtti között. Még akkor is mekkorát nőtt.
Hát én mos úgy nézek ki kaja után, mint Te az első képen, ami másfél hónapos :oops: pedig még csak öt hetes és négy napos vagyok. Szóval ezért kellett egy-két felsőt vennem, ami egy kicsit hosszabb fazon. Ott már azért necces az övig érő ruhadarab, állandóan húzgáltam lefele.
Tök jó, köszi a képeket dytt, csini kismami voltál és biztos most is az leszel.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige
Köszi..:)


Ne aggódj, mondom úgy nézek ki most mint 5 hósan legalább, olyan gömbölyded vagyok, hogy jaj...De örüljünk, nem,
Igen, nekem a végén hatalmasat nőtt a babám, akkor jöttek ki a repedések is, előtte semmi nem volt. 3880 grammal és 51 cmmel született.

Kép
dytt
 
 


Hát az biztos hogy ennek örülni kell. Egyébként szerintem én hasonló testalkat vagyok mint Te Dytt.
Szép nagy baba bolt Bonita és most is nagyon édes.
Ha minden jól megy, akkor jövő márciusban már mindannyian babázni fogunk :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!!!

Tényleg szép időszak a pocakosság...főleg az eleje minden olyan izgi....változik a test a lélek....én pl....lélekben rengeteget változtam......extra-hiper-szuper érzékeny lettem a hormonoktól kb.16.héttől....mindenen elbőgtem magam....mondtam is hogy lassan egy joghurt reklámot sem tudok végignézni bőgés nélkül :) Írtó pici dolgok miatt kiborultam de szó szerint bömböltem...pedig nem voltam egy érzékeny fajta....soha....de komolyan!Na terhesség óta ez sokat változott....életemben nem sírtam ennyit örömömben és bánatomban....volt úgy hogy egyik pillanatban nevettem...sőtt röhögtem...aztán pedig átcsapott bőgésbe....de ez már a vége felé volt.....áááá....már én nevettem magamon...szóval ne csodálkozzatok ha ez bekövetkezik :) Azt is hozzáteszem hogy azért a terhesség vége nem fenékig tejfel...ott azért már fáj minden nem tud az emberlánya aludni...én pl.(pedig én 38 hetesen szültem) az utolsó pár napban kb.5 assszem csak ülve a fotelben tudtam aludni ....na de nem végig az éjszakát hanem óránként felekeltem...babaneteztem félórákat aztán megpróbáltam megint aludni stb :) De akkoriisss....nagyon jó pocakosnak leennniiii :) És hááátt ezek a kis tünemények aztán kárpótolnak mindent!!!!
Imádom a kicsikémet.....csak szorosan magamhoz ölelem, megpuszilgatom.....és ....eltűnik minden rossz.....én komolyan szerelmes vagyok a lányomba :oops:

Dytt de jó hogy feltetted a pocakos képeidet (csini voltál :wink: ) én is végignézegettem a sajátomat nosztalgiáztam :)


Na nem áradozom tovább :)



Jó éjt nektek!
Vendég
 


Dyt,

nagyon szépen köszi a fotókat, nagyon szépséges kismami voltál :wink:
Így legalább van elképzelésem, hogy mi vár rám :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Akkor örülök hogy picit segíthettem..én anno el sem tudtam képzelni milyen lesz a pocakom..

nicolete
Annyira gyönyörűen beszélsz (írsz) a kislányodról, jó olvasni.

Én is 38 hetesen szültem!!!

Az utolsó hetek valóban nehezek...
én ágyból laptopon tudtam csak dolgozni már nem tudtam a rendes gép előtt ülni és szinte fél óránként keltem pisilni éjjel. Cipő, zoknifelhúzás sem ment. Na és az izgalom, hogy jaj, mikor, hogyan fogok szülni, milyen lesz, fáj-e stb..és már olyan hosszú volt a majdnem 9 hónap, szerettem volna a karjaimba zárni a kislányomat.


Szóval lányok, annyira IZGI lesz!!!

Van itt valaki, aki volt dokinál már és rá kis időre KONROLLLRa behívták újra??? Annyira félek, hogy a méhszájam miatt lesz valami baj...

Na megyek, végeztem a melóval, álmos vagyok...

Jó éjt!!!

Kép
dytt
 
 


Sziasztok!

Szöszkéről tudtok valamit??????? :? Remélem nincs semmi baj, hogy nem ír nekünk!

Dytt,

Engem is visszahívott a doki kontrollra, nyugi, biztos nincs baj! :)


Szerintetek, ha nem választok orvos, hanem annál szülök aki éppen bent van, akkor is ugyanabban a bánásmódban fogok részesülni? (vagy naiv vagyok :oops: )

Kép
vanda1980
 
 


Vanda

szerintem naiv vagy, mint ahogy én is... :D

Bár nekem fogadott orvosom volt és mégis póruljártam.

Kép
dytt
 
 


Na pont ez az, hogy egy csomó ismerősöm a fogadott orvosa mellett is póruljárt...................... :cry:
Akkor minek fizessek valakinek 100.000Ft a szülésért, amikor az ügyeletes orvos is levezeti, adok neki 30.000 Ft-ot, a többit pedig a gyerekemre költöm! Nem? Gyűlölöm a pénzéhes dokikat! :(

Kép
vanda1980
 
 


Vanda,

hát én még azt sem tudom, hogy melyik városban szüljek. A helyi kórházat nem ajánlják, meg nekem sincs velük semmi jó tapasztalatom, 50 km-re van a klinika, ahol nagy a szakértelem, de mindig oda átjárogatni, ráadásul ha valamiért előbb befektetnek akkor látogatóm sem nagyon lesz, ráadásul ott egy orvost sem ismerek. Most éppen a szakértelem a fontos számomra, aztán majd meglátjuk, hogy mit fogok érezni a nagy hasammal elanyátlanodva.,..

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó reggelt lányok.
Hát ez a fogadott orvos téma elég nehéz szerintem. Én is hallottam olyat, hogy fogadott orvosa volt az illetőnek és amikor szóltak neki, hogy szül a betege, be sem ment a kórházba. Én megbízom a dokimban, de szerintem a kilenc hónap alatt majd kiforrja magát és látszani fog, hogy mennyire rugalmasan áll hozzá a dolgokhoz, mennyire megbízható. Azért én szeretnék egy olyan dokinál szülni, akkor végigkísérte a terhességemet és ismerem. Én beszéltem már olyanokkal akik az én dokimnál szültek és jó tapasztalatokat mondtak.
Hát a kórházban kell egy kis "ösztönzés", hogy normális elbánásban részesülj. Az egyik ismerősöm most szült és első baba volt. Szinte semmit nem mutattak meg neki a kórházban. Az anyukája bevitt egy szatyor "ösztönző" nasit a csecsemősöknek és utána volt olyan hogy két órahosszát ültek az ágya mellett és megmutogatták neki a fejést és más ügyes-bajos dolgokat. Sajnos ez így működik, úgyhogy mondták, hogy nagyjából erre számítsak.

KépKép
csige-bige
 
 


Dytt, nemsemmi pocak :) dehát a végére ez kb már csak így van :)

Monic, ikrekkel hamarabb nő ám a pocak :wink:
egy ismerősnek 6 hetesen is simán látszott, olyan 4 hósnak nézett ki, igaz, ő nagyon keskeny csípőjű-vékony volt.
:)
én elég molett vagyok, de 10-11. hét már nálam is látszott :)
bő ruhákkal persze tudtam takarni, a munkahelyemen nem buktam le :)

ennél a várandósságnál a doki hozzáállására helyeztem a hangsúlyt (háborítatlan szülés, engedjen rendesen szülni, sok doki kapásból műtene), meg arra hogy a kórház bababarát legyen, és jöhessen be látogató a gyerekágyra, de ikrekkel valószínűleg én is a klinikára mennék (na ez kiderül szerdán, Apa nagyon két babát ígért nekem... ;) ). majd meglátod persze :)

szerintem dokiválasztásnál fontos, hogy MINDIG minden kérdéseteket fel tudjátok tenni, és normális választ is kapjatok rá. és minél hamarabb rá kell kérdezni arra is, hogy mi van szüléskor, mikor jön be a kórházba, stb. lehet olyan is, aki tart terhesgondozást, de szülést nem vállal, vagy hamar betelik a naptára, és nem tud bemenni. hogy milyen pózban lehet szülni, milyen fájdalomcsillapítás van, szülőszék-bordásfal-ilyesmi van-e, szokták-e a kismamái használni, szülésznőválasztás, stb stb stb.
ami kérdésetek van, írjátok össze, és vigyétek a kis listát, tapasztalat, hogy nagyon el tudja az ember felejteni :)
és hát nem kötelező a választás, nagyon szerencsésen is elsülhet a dolog, sok ilyet hallottam. nekem muszáj, azért, amit a választási szempontjaimról írtam az előző bekezdésben.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mamacsibe,

hát igen, nagyon nagy dilemma az orvos kiválasztása. Én ma anyukámat is megkérdeztem erről aki a helyi kórházban volt évekig szülésznő, és ő azt tanácsolja, hogy ne itt szüljek.
Nem tudom, megvárom azt is, hogy a Kaális dokim kit ajánl nekem 22-én és akkor meghozzuk majd a döntést.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Hát Szöszke tényleg nagyon eltűnt :cry:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Mamacsibe: Szerinted már most érdemes megkérdezni a dokimat ha megyek hozzá, hogy végigviszi e a terhességemet és beszéljem meg vele, hogy nála szeretnék szülni? Az elég rosszul esne, ha később szólnék neki és esetleg azt a választ kapnám, hogy már nagyon sok kismamija van.
Az én férjem is teljesen izgatott és ő azt mondta, hogy tudja hogy ikrek vannak odabent. Jelzésképpen péntek délutánra mire hazajöttem a melóból, ültetett nekem három kis virágot a bejárat mellé :shock: hát nem édes :lol: Nagyon kíváncsi vagyok, mert kérdezgette ahogy késett a havim, hogy csináltam e tesztet és mikor fogok teszterlni. Mondtam, hogy majd, mert nem akarok csalódni, így húsztam-halasztottam. Ő öt nap után már mondta, hogy bizony Bálintka van ott bent. Amikor teszteltem a melóhelyen és felhívtam telefonon, hogy mi a helyzet, örült neki, de nem igazán volt meglepett. Amikor kérdeztem tőle, hogy miért nem, azt mondta, hogy ő tudta hogy most sikerült, ő teljesen erre számított.
Én azért örülnék neki, ha egy pocaklakó lenne bent és azzal minden rendben lenne. Én úgy képzelem el, hogy majd egy két-három év mulva jöhet a második, amikor újra babázni szeretnék. Bár erre azt szokták mondani, hogy nem kívánságműsor :lol:
Hát most vacsiztam, igazi egészséges kismami kosztot, a pocim viszont igazán viccesen néz ki. Ilyenkor nézegetem a tükör előtt. Szerintem simán megfelel úgy bő másfél hónaposnak :oops:
Na jó sokat írtam :lol: Most megyek még vasalgatok egy kicsit.
Jó éjt mindenkinek.

KépKép
csige-bige
 
 


Szép jó reggelt Lányok!

Köszönöm szépen a dícséreteket, manócskáim nevében is.

Dytt, akkor te Pécsen szültél igaz? A Megyeiben? Én is ott, az kis szívecske volt ismerős a kislányod ruháján, ott adnak ilyet!! Kinél szültél? Én a Koppán Miklósnál, de terhesgondozásra a Török Attilához jártam (ő csinálta a lombikot, de szülést már nem vállal). A Koppánt megkeresetem kb a 30. héten és maximálisan meg voltam vele elégedve. Közben ő felment a Klinikára én viszont nem szeretnék ott szülni, így most a Labossára fog esni a választásom, (igaz csak július 31re kaptam időpontot hozzá)remélem elvállal, bár a Megyeiben szinte bárkivel jó járnék. Csodaszépek a pocis képeid. Mi is csináltunk folyamatosan, eszméletlen volt látni, hogy milyen rövid idő alatt mekkorát nő.

Én eléggé vizesedtem is, sokat kellett pihenni és a 32. héten be is kellett feküdnöm a kórházba, mert kinyíltam egy ujjnyira. Először nagyon váratlanul ért, de az tuti, hogy otthon nem tudtam volna akkorákat pihenni mint a kórházban. Aztán a 36. héten életem legcsodálatosabb élményében volt részem a férjemmel együtt. Ha esetleg érdekel vkit, nagyon szívesen megosztom veletek a szüléstörténetemet.

Tegnap reggel nagyon rosszul voltam én is, folyamat kerülgetett a róka koma, ma már szerencsére jobb a helyzet. "csak" émelygés van, főleg a szagoktól. Manócskáimmal tök érdekes mert a 16. héten hánytam először és talán még 2x fordult elő ilyen, ettől eltekintve csodaszép terhességem volt. Mindenkinek csak ilyet tudok kívánni.

Doki választás témánál én is hallottam már mindenféle variációt. Választott doki volt, de semmi kedvesség, semmi empátia. Ügyeletes doki volt és az egegik magasztalták a dokit. Szerintem ahány szülés, annyi féle reakció. Szerintem az is nagyon sokat számít, hogy a kismama hogyan éli meg a dolgokat, mennyire érzékeny, ideges, rémült stb.....

Na, reggelizek egyet. Gyűjtöm az erőt, mert ma beszélnem kell a főnökasszonyommal..... szorítsatok lécci!!!!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


húúú, beszéltem a főnökasszonyommal!! :D
Annyira de annyira aranyos volt és úgy örült, hogy így összejött a kisamanó. Ő végig támogatott amikor a lombikot csináltuk és most is iszonyúan kedves volt. Nagy kő esett le a szívemről. Így tartottam korrektnek, hogy már szólok neki.
Dolgozok amíg bírok!! :wink: Most muszáj is lesz, mert különben sokkal kevesebb lesz a gyed-em és a tgyás is, úgyhogy fel lehet kötni a gatyát. Sajnos ezekkel is számolni kell! Főleg, hogy most mindenképpen meg kell csinálnunk a tetőterünket, mert nem férünk így el. :D

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Szép napot mindenkinek!
Nekem jól indult a nap, mert amikor elindultam elóba, kikandikált a nap és kellemes idő volt. Mire ideértem a munkahelyre, szép kis zuháré lett. Most is volt egy nagy eső. Remélem délutánra már jobb idő lesz, mert nem akarok elázni hazafele, nehogy felfázzak.
Nekem ma reggel szurkálgat a jobb oldalam. Remélem, hogy ez semmi rosszat nem jelent. Nem igazán tudok a munkára koncentrálni, folyton az jár a fejemben, hogy csütörtökön uh és hogy minden rendbe legyen.

KépKép
csige-bige
 
 


De jó neked tencsi, hogy ilyen lelkesen tudsz dolgozni. Én már váltani akartam, de mivel tudtuk hogy babát szeretnénk, így inkább maradtam, hogy jó pénzt kapjak. Viszont hogy tudom, hogy itt van a pocakomban a babóca, már olyan nyugodt vagyok, a legkevésbé sem érdekel a munka. Megcsinálom amit kell, de abszolult nem izgat, hogy a hirtelen kitatált hülyeségeket hogyan tudom megcsinláni, meddig kell bent túlóráznom. Most a legfontosabb nekem a baba. Ha minden rendben lesz a dokinál, akkor én is el szeretném mondani pénteken, vagy jövő hét hétfőn, mivel már kezd látszódni rajtam. Nem akarok én sem kiszúrni senkivel, legyen idejük valakit keresni a helyemre. De án már úúúúgy otthon maradnék babázni :D most költöztünk egy hónapja új házba, így öröm lesz otthon maradni a szép nagy házban. Mondtam is apának, hogy kiköltöztünk, "Bálintka" szétnézett és azt mondta: Tetszik a kéró, ide szívesen jövök, itt az idő! :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok,

én a lombik óta nem dolgozom, vagyis a főállásomban nem mert a mellékállást továbbra is csinálom, sokkal jobb, hogy nem kell éjjel-nappal dolgoznom a két munkahelyen.
Tudom, hogy kevesebb lesz a gyás és a gyed, de semmiképpen nem akarok kockáztatni, én a két munkahellyel nagyon jól kerestem, a táppénz ronjta valamennyira le de szerintem nem lesz vészes.

A munkahelyemen én már az inszemeket is bejelentettem, aztán amikor lombikra mentünk azt is. És az én főnöknőm is nagoyn jó ember, végig szurkolt nekünk és azt is megértette, hogy nem megek vissza, én már akkor szóltam amikor a vérvétel kimutatta a terhességet, így a helyettesítésemről is tudott gondoskodni. :D

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Hát igen, ha megoldott a helyettesítésed, akkor nincs gond. Sajnos nálunk ez megoldott. Ha lebetegszel, akkor is jönnöd kell egy-két nap utána, mert megáll az élet.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige,

:cry: akkor nekem tényleg szerencsém van a munkahelyemmel, állami cég, szerintem ott könnyebb az ilyesmit megoldani. A másik munkahelyen pedig a férjem a főnököm, úgyhogy ott sincs semmi gond :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: