Új privát üzeneted érkezett!

És még egy kis info a baba növekedéséről....

Milyen gyorsan nő a baba?
A magzat várandósság alatti hozzávetőleges növekedése:
A 4. héten még nagyon picike az embrió: 0,1 mm!

• 1-5. hónapig a hónap számának négyzete cm-ben (pl. 2. hónapban 2x2=4 cm)

• 6. hónaptól a hónap számát kell szorozni 5-tel cm-ben (pl. 7. hónapban 7x5=35 cm)

• Születésekor a baba mérete kb. 10x5 cm = 50 cm


A magzat megfelelő fejlődését mutató mérési lehetőség: A várandósság 15. és 35. hete között a szeméremcsont és a méh kitapintható felső pontja között cm-ben mért érték (symphysis-fundus távolság) a mindenkori hétnek felel meg: pl. 24 cm = 24. terhességi hét.
Természetesen ez az érték ikerterhesség esetén változik.



Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Petra...a 8 kg az semmi! Hogy csináltad???
Nekem a barátnőm volt eddig a példaképem, ő 33 hetes, és tök vékony maradt, csak 9 kilót hízott! :D De akkor Te még ügyibb vagy! :D
Én nem vagyok olyan ügyi, 9,5kg plussznál tartok, és ez még csak a 26.hét! :oops: :roll:

Ancsa...köszi a hasznos adatokat!

Ma megyek este 4D-re! Már nagyon várom!Remélem szerencsénk lesz és megmutatja mindenét a baba! :lol: Remélem tényleg Norbi! :wink: Egy képet kapok majd, felrakom ha jól sikerül.
Attól félek, hogy én kövérebb vagyok, mármint a hasfalamon eleve van háj, és egszer hallottam hogy így nem tudnak szép képet/felvételt csinálni! :( Mosódott és homályos lesz.Ez miatt tök aggódok! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


kata

ne aggódj ez miatt :lol: mindent szépen fogtok látni és kész! :lol:
megy a drukk estére+++++++++++++++ :lol:

beszámolót és képeket kérünk ám :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Sziasztok

Megvettem a szívhanghallgató készüléket :lol: éppen kínlódok vele,hogy halljam a picur szívverését :roll: más hangot ad ki mint a doppler készülék,amit a védőnők is használnak,kicsit nehéz beazonosítani a hangokat is :roll: de írja is a tájékoztató,hogy kitartóan kell vele próbálkozni :roll:
Az már tuti a kicsinek nem tetszik a hallgatózás,mert folyamatosan rugdosta a készüléket :lol:
Legalább már tudom mit nem szeret,amitől mocorog :lol:
Valaki használt már ilyet?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


A tocográf fejét az enyém sem szerette, mikor a kórházban voltam.. Állandóan löködte a lábával vagy a kezével.. Bírtam nagyon... :D

Nekem is a védőnő kipróbálta szívhang hallgató készüléket, de elég nehezen találta meg ő is a szívét, mert össze lehet kicsit keverni az áramlási hanggal..

Ma voltam védőnőnél..9 kg-nál tartpk. De nekem már az orvos megelőzésképp mondta, hogy diétázzak (5. hónap után, mert ezután kezdtem csak hízni ) hogy ne szedjek fel túl sok kg-t.
Persze egész család felháborodott, hogy nekem diétázom kell, mikor örök életemben rossz evő voltam és vékony is emellett..Mindenki örült, hogy kicsit jobb étvágyam van.. És sajnos nem vetettem meg eddig sem az édességeket, amik a terhesség alatt másképp raktározódnak a szervezetben.. Így kicsit visszafogtam magam édesség terén. De most már úgy gondoltam, hogy véget vetek ennek :D És bevágom a rétest és túró rudit, ami itthon van. :D Már a maradék időben úgysem hízhatok olyan sokat.

petra79
 
 


ancsa2727 írta:De jó neked,h nincs problémás perta! :lol: Maradjon is így :lol:

Csinálok majd képet róla és felteszem,megmutatom nektek :lol:

43 nap :shock: közeleg már a vége neked! :lol: irigyellek :oops:


Igen, számolom visszafele a napokat... Szerkesztettem számítógéppel egy vonalzót és minden nap kihúzok 1 napot belőle :D

Nagyon várom. Első baba!! :)

petra79
 
 


:lol: :lol: :lol: Hajrá Petra,már a célegyenesben vagy :lol:

Így néz ki mit vettem:

Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Igen, láttam már ilyet. Persze nem élőben, nem fogtam még kézben, nem próbáltam. De azért olyan jó dolgokat lehet már kapni.
Gondolom, hogy állandóan vagy legalábbis gyakran működésben va a készülék... :)
Én a fonendoszkópommal szoktam behallgatózni a pocakomba.. :) Imádom, mikor odabent a Picuri katat-matat...

Ti hogy álltok a nevekkel?? Nem könnyű választani. Legalábbis szerintem...De még inkább most variálunk, mert születés után nem lehet már.

petra79
 
 


Mi még nem választottunk :(

nekem az Anna tetszik,de a páromnak nem :(

nálatok mi a favorit? :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok! :lol:

Nagyon jó volt a 4D :lol: Egyértelműen kisfiam van, meg is mutatta, még 4D-ben is! :lol: Apja büszke volt ám!
A váróban még vígan rugdosott, de ahogy felfeküdtem az ágyra bealudt! :roll: Végig aludta az egészet! Ettől féltem!
De még az volt a szerencse hogy nem takarta el az arcát! Olyan helyes kis pofija van! :D Bár a farfekvése miatt az arca volt a legtávolabb az ultrahang fejtől, így kissé homályos volt néha. :(
De felraktam őket a www-re! :lol: Van amit én csináltam itthon fényképpel a videóról, mert csak 2 db-ot adott a doki.
ezzel tököltem azért csak most jöttem!
Olyan jó volt látni, csak kicsit sajnálom hogy pont aludt! Sok mindent nem produkált!
A doki (Dr. Lollok Zoltán) nagyon rendes volt, vagy 15xpróbált jobb képeket csinálni, de messze volt a kis feje. Lelkiismeretes volt, meg vagyok elégedve! Mindent elmagyarázott, megmutatott. 19 perces a video.
Minden rendben van amúgy, pont 26hét és 4-5 napra tehetők az adatok!
930gramm :lol: A feje is szép kerek7,1cm :lol:
Kicsit több a magzatvízem, de doki azt mondta hogy ez még elmegy! Remélem nem lesz belőle gond! :roll:
Megmutogatta a szerveit, még egyszer nyelt is magzatvizet, látszott ahogy lefolyik a torkán :shock: tök jó volt! :lol:
Hazafelé úgy vigyorogtunk apával mint akik beszívtak :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata

Örülök neki hogy elégedett vagy :lol:
Nemcsodálom,hogy hazafele vigyorogtatok :lol: :lol: :lol:
Bár ez a 19 perc az kevés,nem?
A súlya is szép a picinek!

mindenestre meggondolom hova menyjünk,párom mindenáron Pestre akar menni,mert ott minimum 30 perces felvételt ígérnek :shock:

Gratulálok!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Hát, eredetileg is 20 perc körül mondta a pasi, így belegondolok elég is, mert nem csinál semmit csak alszik! :roll:
Na majd ha kijön jól megrágom a fenekét...nem tudom hogy képzelte ezt! :lol: :lol: :lol:
De tök rendes volt ám, kérdezte az eredményeim, cukrot, Afp-t, közérzetem....és mindent mutogatott.
Amit kérdeztem arra válszolt érthetően. :) A Fecó is odaült mellé, tőle is kérdezte hogy- látja? ott a füle...ott a szája, épp tátog!
Kedves volt nagyon!
Még mutatott egy súlytáblát is hogy lássuk hogy a mi gyerekünk pont ideális súlyú és méretű. Fel is rakta a videóra.

Amúgy az Anna szép név, nekem a Hanna is tetszik! :lol: Csak nekünk nem passzolt a családnévhez! Meg a neméhez sem! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


örülök neki,hogy jó volt :lol: és h minden rendben volt :lol: ez a lényeg :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kata,
örülök, hogy ilyen kellemes élménnyel gazdagodtatok...Én is minden nap megnézegetem a fényképeket, amiket a videó felvételből előhívattunk...Én megmondom őszintén jobban örültem volna, ha aludt volna a Picurkánk, mert így, hogy fent volt, annyit ficánkolt, hogy alig lehetett megvizsgálni. Az arcát szinte mindig takarta. Orrát piszkálta, szemét dörzsölte, szájába turkált.. :-) Bezzeg a kukiját nagyon jól mutatta.:-)) Úgyhogy ne bánd, hogy aludt, mert így legalább szépen látszódik a pofikája...

Egyébként max. 20 perces mindenhol a 4D-sUH, nem több.Már utánajártam annak idején több helyen is..

Nekünk valószínűleg-a mostani állás szerint- Barnabásunk lesz... Eddig a Zsombor és a Márk volt, ami nagyon tetszett, de egy kicsit a Zsomborba beleuntam, meg a beceneve nem is tetszene(pl. Zsombi) , a Márkkal meg pont az volt a bajom, hogy nagyon karakán , határozott, kemény név, és nem igazán lehet picinek becézni.. Pedig szép szerintem nagyobb korban... Ami még tetszett volna, csak épp a páromnak nem, az az Álmos... Azt mondta a párom, hogy 7 törpe és 7 vezér nevet nem akarna adni a gyerekének.. :)
Még az a szerencse, hogy nagyon nem ütközünk akadályba a vezetékneve miatt, mert Szabó lesz, és ahhoz szinte minden név illik..

Ma voltam én is Uh-on, megvizsgált a dokim, mielőtt elmenne szabadságra. Most még legalább 3 hétig bent kell tartanom a bébit, mert csak aug. 8 után jön vissza dolgozni... :)

petra79
 
 


Petra...biztos bennt marad még 3 hetet az a pici Barni :lol: Szép név a Barnabás! :lol: Egyik helybeli ismerősömnek Barni a kisfia, most 2 éves, annyira édes!
Igen, végül is szerencse hogy láttam az arcát, és hogy megmutatta a férfiasságát! :wink: Eddig volt bennem kétség, nem mertem bekékülni nagyon, de most már ez biztos! :lol: :lol: :lol:
Fura, hogy régebben annyira lányt akartam.....és most meg így is tök boldog vagyok! :lol:

Ancsa....használod a szívhang nézőt? És milyen??? :D

Nagyon várom a vasárnapot! Végre mégnézik a méhszájat 6 hét után! Remélem nem lett rosszabb a helyzet, mert néha olyan fura érzésem van, mikor úgy fáj a pu...im! :roll: :( Nem tudom ez mi lehet????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nem vesztem ám el, csajok!

Kata!

Gratulálok a kisfiúhoz! :wink: Miért nem nézték olyan régóta a méhszájadat? :shock: Nekem is vannak nyilalások, nem tudom mi ez, mert elég régóta van, de nem változott a helyzet! :roll: Nekem azt mondta a doki, ha a méhszájjal gond van, az alhasi nyilalásokkal és szurkákkal jár! Hajnalban majdnem elindultunk a kórházba, mert az Istennek nem akart abbamaradni a szurka, de reggelre elmúlt! Remélem csak emiatt a hülye idő miatt volt!

Ancsa!

Te aztán jól bebiztosítottad magad! Még véletlenül sem vagy para kismami! :lol:

Petra!

Asszem itt mindenki irigy rád, hogy ennyire a finishben vagy! Biztos kihúzza odabent Barni azt a 3 hetet! Szép nevet választottatok! :wink: Nekem is nagyon tetszik a Márk, lehet az lesz a befutó! Mi próbálunk felnöttnek való nevet választani, hisz élete nagyrészét úgy éli majd! :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


Mi mindketten kislányt szerettünk volna.. Aztán volt egy olyan érzésem, hogy fiú lesz, majd meg is álmodtam, ahogy a párom is...16 hetesen pedig kiderült, hogy kisfiú... Attól a naptól kezdve pedig tényleg csak arra asszociáltunk, hogy nekünk fiúnk lesz, és nagyon örülünk neki..
Csak persze mindenki kérdezte, hogy "Na és mit szeretnétek? Fiút vagy lányt?" Nyilván erre a kérdésre van 1 válasz, ami kislány volt... De lényegében mindegy is... Azért azt sajnálom, hogy a kislányokat sokkal változatosabban lehet öltöztetni, mint a kisfiúkat..Ez így van a felnőttek esetében.

Kata,
Mondtam a védőnőnek, hogy most már kezdek néha éles szurkálásokat is érezni "onnan lentről"(a szalagok nyúlhatnak), mire azt mondta a védőnő, hogy előfordulhat az is, hogy fájhat üléskor az alsó terület.. De nem tudom, én sem, hogy mit jelenthet ez, és főleg 26 hetesen..
Mond meg azért az orvosnak... Aztán meg persze jelent nekünk is, ne izguljunk miattad.

petra79
 
 


Gröni,

igen, mi is úgy gondoljuk, hogy mindenképp valami olyan nevet kell választani egy gyereknek, hogy, ha majd nagyobb lesz, felnőtt,ne szégyenkezzen miatta, és nagyobbként is megállja a név a helyét..Legyen egy név elegáns, ne pedig vicces, mesébe illő, kimondhatatlan, "külföldies", egyebek...

Néztük a Mo-on anyakönyvezhető nevek listáját, de iszonyatos nevekkel találkoztunk...Nem is részletezem, biztos Ti is tudjátok..

petra79
 
 


Gröni

elveszett báránykánk visszatért! :lol: :lol:
mesélj,hogy vagy?

sose mondtam hogy nem vagyok para mami :arrow: DEHOGYISNEM! :lol: perázok rendesen :oops:

használom a szívhanghallgatót,de eddig nem jártam sikerrel,mert teljesen más mint a doppler készülék,én meg ugye olyan szívhangot keresek,ami olyan,mint amit a védőnőnél halottam :roll:
lehet ez a baj és ezért nem ismerem fel a picur szívhangját :oops:
mindenestre nagyon érdekes hangokat lehet hallani :shock: tetszik ám :lol:
remélem hamarosan sikerélményem is lessz és meghallom a picurom szívverését és akkor már tudni fogom mit kell keresnem.........

Petra
A 4 D Genesisben minimum 30 percet ígérnek :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


jujj most látom, még 10 nap és utána már 2-essel fog kezdődni a napok száma :lol: :lol: :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sziasztok.
már nagyon régen irtam ide, olvastam, hogy már kerestetek. 1000bocsánat és elnézés de totál megfeledkeztem erröl az oldalról. nagyon szégyellem magam. :oops: :oops: :oops:
mindig a 2008okt szülünk tropika irogattam, de ma észrevettem, hogy hiába irok oda kommentárt vagy valamilyen sztorimat, engem észre se vesznek. ez miatt most nagyon szar a kedvem és most bögö rohamot kaptam. majd holnap jövök és vissza olvasom azt a pár oldalt amivel elmaradtam.

de még elötte az állapotom:
a méhnyakam hál istennek nem rövidült tovább, segitett a magne b6. dokim mondta, hogy ha ez igy marad nem fognak varni.

sziasztok és még 1xezer bocs

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


:lol: :lol: :lol: ez nagyon jü hír :!: maradjon is így továbbra is :lol:
és pihensz is?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Most találtam a neten,gondoltam titeket is érdekel hogy hétről hétre hogyan alakul a baba súlya a pocakban :lol:
itt találjátok :arrow: http://dilidomino.freeblog.hu/archives/2008/02/16/1857_Magzati_meretek/

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Petra!

Láttam már elég cifrákat és kb így néztem :arrow: :shock: ! :lol: Na, de mi a jobbik fajtából vagyunk, a legjobbat akarjuk a gyerekünknek, a nevekből is! :wink:

Ancsa!

Megértelek ám! Itt mindneki parázik és sajnos joggal! De te asszem mindenkit felülmúltál! :lol: De nem baj ám, nekem tetszik, így nem én vagyok a legparamamibb! :P Olvastalak, hogy micsoda felújításba vagytok! Nagyon vigyázz magadra, csak semmi megerőltetőt, okés?

Timi!

De jó, hogy minden változatlan! Ne törödj azzal, ha nem vesznek észre, előfordul néha! Gyere ide, itt mindenki tudja min mész keresztül! Én azért is írok a megszokott topikomban, mert ott már mindenkit ismerek és a babásodáson kívül is van más téma, izgulni való! Ide meg azért, mert egy a problémánk és megértjük egymást, jó tapasztalatot cserélni, mert soszor nagyon félünk, hogy amit érzünk az normális-e és itt egy picit vagy megnyugszunk vagy rögtön megyünk orvoshoz! Nálunk nem minden normális, mint másoknál! Problémamentes terhességnél valaki természetesnek veszi a szurkát, mi besz@runk tőle! 8)

Kép

Kép
gröni
 
 


Gröni :lol:
Azért tessék ám gyakrabban írni nekünk,mert a frászt hoztad rám hogy mi van veled
:oops:
Örülök hogy jobban vagy! :lol: Nagyon vészes volt a varrás?
Tudod azért ez jó is,mert így legalább nagyobb biztonságban érzed magatokat! :lol:
Komolyan mondom én örültem volna ha engem összevarnak :shock:
mert így minden görcsölésnél, szurkálásnál az jár a fejemben,hogy mi van ha jobban kinyltam.... :oops: :oops: :oops:

Voltál már a 18-20 heti UH-án?
mesélj.... :lol: tudod már hogy kisfiu vagy kislány lessz?


Timi
igaza van gröninek sajnos, mi így problémás terhességgel sokkal jobban parázunk,mint mások :arrow:
sajnos van aki átesett olyan dolgokon is,ami szörnyű,így nem is csoda ha félünk még akkor is ,amikor nem kéne...... :oops:

Takarítás
Hát gröni,igyekszem óvatos lenni,de sajnos nincs segítségem, még így sem amikor nagy átalakításban vagyunk éppen.........
így is azért csinálja most a párom,mert rászóltam,hogyha nem áll neki, utána már ne akarja megcsinálni,amikor én éppen már az utolsó hónapban leszek és akkor már nem akarok hatalmas hassal,szülés elött még ilyen munkák után lakást takarítani,meg minden.

Az utolsó hónapban már csak babaruhát akarok rendezni,mosni,vasalni :lol: :lol: nézegetni esténként a babaszobát és várni a kisasszony világrajöttét :lol:

Így most még reméljük van időn bőven,ha jobban érzem magam csinálgatom a romhalmaz utáni takarítást,ha nem érzem magam jól,akkor meg nem............

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Én is azért léptem be ide, mert itt olyan barátságos és együttérző embertársakat lehet megismeri.. És ha másban nem is , de lelkileg segítenek, és az is épp oly fontos...

Sajnos manapság szinte minden terhességnél van valami zavaró tényező, és egyre kevesebb a problémamentesség...Persze vannak mindig kivételek, de az sem biztos, hogy náluk nincs "baj", csak lehet nem foglalkoznak ezzel...

Timi,
Tudom, milyen rossz, mikor nem foglalkoznak az emberrel és levegőnek nézik. De keresd azok tárasaságát, akik nem ilyenek. Van még itt sok-sok topik, rólunk pedig nem is beszélve. Vagyis én nem beszélhetnék a magam nevében, mert én is nem rég regisztráltam és mi még nem is ismerjük egymást...

Itt biztos, hogy mindenki kap választ a levelére, ha kell vigasztalást is búra-bajra..

petra79
 
 


Petra :lol: 39 nap :lol: de irigyellek :oops: de szeretnék már én is ott tartani :oops:
Olyan türelmetlen vagyok,hogy nagyon......... :oops:
Biztosan azért van,mert félek nagyon a nyitott méhszájam miatt és azért sürgetném az időt előre, már persze h megtehetném :lol:

Mi még mindíg nem jutottunk dülőre a név választással :roll:

Barnabás tényleg szép név :lol: nekem is nagyon tetszett anno, ezért is lett a fiam Erdős Bán Barnabás

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Valamilyen szinten én is türelmetlen vagyok, mert alig várom, hogy a kezemben tarthassam a kisfiamat, érezzem a szuszogását, bőre illatát, halljam a szívverését, és magamhoz ölelhessem, gondoskodhassak róla.. Olyan , mint egy álom. De bevallom, nagyon szeretem a terhességem és hogy idebent van. Ennél közelebb nem is lehetne hozzám. Imádom, mikor nyomkodja az oldalam, stb... :) És mindenhova velem "jön", és mindenhol ott van...
Nagyon jó érzés kismamának lenni, és egy nagyon picit hiányozni fog, ha nem lesz nagy pocakom...
Igen, már csak 39 nap, számolom visszafele az időt..
Még szülésig van időtök kitalálni a nevet, de tény, hogy nem könnyű...Egyébként szép név az Erdős...

petra79
 
 


Igen,ez ismerős :roll:
nekem is nagyon hiányzott szülés után a pocakom :lol: emlékszem mindíg tapogattam,mert olyan furcsa volt,hogy nem volt pocak egyik napról a másikra :shock:

vett valaki szoptatós párnát?
nem tudom milyen lehet,olyat még nem használtam :roll:
bár mondjuk én minkettő babucimat fekve szoptattam :roll:
ülve nem is tudtam volna a gátseb miatt,mert annyira fájt nekem......

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Nem mondod, hogy nem írtam műtét óta? :shock: Jól vagyunk márcsak 3 hetente kell mennem dokihoz, mert jól sikerült a műtét! Ettől függetlenül továbbra is 3100-as a méhszájam, mert a külsőt nem varrták csak a középsőt, mert az totál zárt volt, így kisebb az esély, hogy bevarrnak valami bacit! Én is nyugodtabb vagyok így, hogy varrtak, valahogy biztonságérzetet ad, viszont ha beindul a szülés, akkor szakadok szanaszét, az viszont aggaszt! Uh-on minden rendben volt, 448 gramm volt a kicsikém, megvan minden és egészséges! Fiam is bent volt, kiszúrta, hogy kukija van, bár a doki nem mondta 100%-ra! Szóval a gyereknek is megvolt a nyári élménye, tuti,hogy senkinek nem volt ilyen élményben része az osztálytársai közt, úgyhogy simán übereli a többieket! 8) Idén sajnos nagyobb élményben nem lesz része, nem megyünk nyaralni, sőt szinte sehova, de ez most nem hiányzik senkinek szerencsére! Most már felkelhetek, rám bízta a doki mennyit és mikor pihenek, de a nap 70%át így is ágyban kell töltenem! Az azért sokkal jobb, mint 24-ből 22 órát! Igazságszerint nem is bírok fent lenni többet, teljesen eltunyultam, elsorvadtak az izmaim! A nagy szabadságot kihazsnálva bementünk a Tescoba, a relax fotelig jutottam! De kényelmes! 8) Asszem beszerzek egyet! :lol:

Tudom, hogy a muszáj nagy úr, de nehezet semmiképp ne emelj! Ne hajolgass túl sokat, ha lehet ne guggolj! Szóval csak úgy öregesen! :wink:

Szpipárna: nekem nincs, nem is lesz! Fiamnál annyi mindent beszereztünk tök feleslegesen! Most nem esek ebbe a hibába, egy kispárna is megteszi...gondolom! Bár én nem szoptattam, dehát a cumisüveggel való etetésnél is karban van a gyerek! Neked viszont muszáj lesz venned, addig úgysem nyugszol! :P

Petra!

Jó kis csapat ez, nem vagyunk túl sokan és nem is vagyunk túl aktívak (kivétel Ancsát :wink: ) de annál nagyobb a megértés! :wink: Olyan szép amit írtál, teljesen meghatódtam! Nekem is nagyon hiányzott a pocakom mikor megszületett a fiam meg a többi babánál is (ezt inkább hagyjuk :cry: ) és ráadásul tetézte is, hogy a koraosztályra került és se pocak, se baba! Írtó rossz volt! Azóta viszont levakarhatatlan, de élvezem! 8)

Kép

Kép
gröni
 
 


Gröni
Nem bizony :shock:
De nagyon örülök neki,hogy jól vagy :lol:

Azt hittem így már nem kell annyit feküdnöd :roll:

3100 a méhszájad? :roll:Nekem 2100 már a 15. hétttől, legalábbis annyi volt utoljára,de nemsokára megyek dokihoz,akkor szólok is neki,hogy nézze meg :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Annyi mindent lehet ma már kapni, tényleg csak pénz kérdése...A szopipárna szerintem nagyon drága, én sajnálnék rá annyi pénzt kiadni. Szerintem helyettesíthető mással is...
Így vagyok a cumisüveg sterilizátorral is..Szerintem felesleges pénzkiadás, mert forró vízben is ki tudom főzni a cumikat, üvegeket 5 perc alatt. És azért nem kell túl gyakran megtenni. Főleg, ha rendszeresen, minden használat után rendesen elmossuk, vagy ha valaki mosogatógépet használ, akkor végképp nem kell még pluszba egy sterilizátor sok-sok 1000 Ft-ért..

Nekünk is van egy relax-fotelünk, amit majd beviszek a gyerekszobába és vagy szopiztatok vagy fekve.. Ez majd kiderül ...

Mivel én nem rég kapcsolódtam közétek, sok mindenről "lemaradtam", úgy értve, hogy sokat még nem tudok rólatok. Ezért elnézést kérek, ha valamihez nem tudok hozzászólni, vagy valamihez esetleg nem akarok, ez inkább csak tapintatosságból van, nem érzéketlenségből...Pl. érzem, hogy Gröni-nálad talán nem a legszebben alakult az előző terhesség vége, és azt hiszem most is van izgalom a méhszájjal kapcsolatban. Én csak azt tudom ehhez hozzáfűzni, hogy az élet telis- teli van izgalmakkal, a fogantatástól a életünk végéig, de így szép az élet, és így vagyunk, vagy leszünk jó szülők. Mert óvjuk, féltjük gyermekeinket...Ez természetes dolog.
Remélem és kívánom mindenkinek, hogy szép emlékkel gondoljon vissza erre a 9-10 hónapra, és hogy mindenkinek szép és egészséges babucija legyen!!!

petra79
 
 


Ancsa!

Hihetetlen volt, ezért megnéztem. Június 22-én írtam ide utoljára, június 6-án volt a műtét, tehát voltam! :wink: Muszáj feküdnöm, hisz tudod, az elöző baba észrevétlenül csusszant ki, nem kockáztathatok! Nekem a 9. héttől volt nyitva és úgy, hogy feküdtem nem változott semmit a 15.hétig (utána már a varrat miatt nem valszeg) tehát nyugi, ha nem hajtasz nem fog már nagyon változni és legyen Marcsi példája elöttünk! :wink: Nekem még van egy csomó oka annak, hogy feküdnöm kell, sajnos! :cry:

Kép

Kép
gröni
 
 


Petra!

Igen, a sok fájdalom, öröm tesz minket azzá akik vagyunk! Rengeteg veszteség ért az utóbbi pár évben és tudom, hogy emiatt vagyok az, aki vagyok, bár ne így lenne! Jó, hogy nemcsak én gondolom így a vásárlást! Megmondom őszintén, írtóra sajnálom a pénzt ezekre a dolgokra! :oops:

Ancsa!

Nekem ez olyan fura, hogy azóta nem néztek nálad méhszájat! Én pont ezért jártam két hetente dokihoz! Meg persze a ronda folyás miatt is, mert az elözőeknél valszeg azért volt burokrepedés!

Kép

Kép
gröni
 
 


Tudom Gröni :oops:
Vigyázz is magadra nagyon! :lol:

Hát igen,Marcsi már babázik a gyönyörűséges Emma babával :lol:


Petra
Én szopipárnát 4-5000 ft-ért láttam :roll: van ahol 13-15000 ft-ot is elkérnek érte :shock: szóval sokallom én is.........
A cumit én is magam fogom kifőzni, :lol:

Találtam a neten ágyneműt,megosztom veletek,hátha valakit érdekel :lol:
http://www.teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=7481571

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Most nézem a tesz-vesz oldalt , amit Ancsa feltettél.. Tényleg itt vannak olcsóbb szopipárnák is, és nem 10.000 Ft-ért..De ettől függetlenül azért megteszi az itthoni pára is.
Vannak itt szép dolgok, csak nekünk már megvan minden, és néha csak fájdítom ilyenkor a szívem, mikor nézegetem ezeket a vásárlós oldalakat...

petra79
 
 


Csajok,ezt muszály elujságolnom nektek :lol: végre sikerült meghallgatnom a picur szívverését :lol: :lol: :lol: :lol: ezzel a szívhanghallgató kütyüvel :lol:
Olyan csodálatos volt hallani :lol: le is merítettem benne az elemet,így most rohanok a boltba és veszek másikat :lol: :lol: :lol:
szerettem volna felvenni a picur szívhangját a számítógépre,mert van hozzá felvevő is,de nem mertem megmozdulni se örömömben,nehogy elmozduljon onnan a pici :oops:
na sebaj,újra próbálkozom majd ha hazaértem, és felveszem,hogy apa is meghallgathassa :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!Gratulálok!!!
De jó! Irigyellek! :) :)
Remélem több elemet veszel ezek után!! :D

petra79
 
 


sziasztok lányok. tegnapi depim elmúlt és örülök, hogy nem haragusztok rám.23.hétben voltam 4D ultrahangon.
dobok fel nektek 2képet a FIAMról a többit a weblapomon megnézheitek :wink:
Kép
Kép itt látható a fütyi

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


most megyek visza olvasni

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Petra,köszi :lol:
Mit mondjak,csodálatos volt hallani még így is,hogy másképp hallani a picur szívverését,mint a doppler készülékkel :roll:
Most már azt mondom,megérte az árát :lol:

Timi
Nagyon jók a képek :lol:
Szépen látszik hogy kisfiu :lol: itt már nincs kérdés :lol:

Hol voltál 4D-én?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Babanaptár innen letölthető,ha esetleg érdekel valakit :lol:
http://www.naptarak.com/naptarak_baba.html

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


a magzat mozgás irása: nálunk nincs ilyen, hogy irni kellene, vagyis a doki nem monda
szex: nekem nem mondta a doki, hogy nem szabad, de nem viszük túlzásba. a párom mostanában hulla fáradtan jár haza nekem meg valahogy nem is hiányzik. :roll:
mária: ha olvasol gratula a kis emmához, nagyon helyes kis baba :D
gröni: örülök, hogy az operáció óta jobban vagy és nagyon szurkolok, hogy minden rendbe legyen
petra79: voltál személyessen a babaholmiolcson üzletében?mert én oda készülök elmenni
ancsa: nagyon ügyi vagy, hogy megtaláltad, örülök. :lol: amúgy mennyibe került a sziv hallgató?
Kilók: 25.hét +12kg[/b]

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Komárnóban voltam 12.000ft körül volt az ár, nem egész 20 perc a felvétel de 30-at moziztam. a doki nagyon aranyos volt, mident el mutogatott, lemérte a picúrt, mondta, hogy mindene megvan, szépen növekszik.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


ezt a kocsit néztem ki magunknak:
Kép
mit szóltok hozzá?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi
7000Ft volt akciósan :lol:

Nekem is hasonló babakocsim van,csak más a színe :lol:
Nekem tetszik :lol:

A magzatmozgást nekem azért kell írnom,mert keveset mocorog a picurom :oops: nem a doki mondta nekem se,hanem a védőnő :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Timi!

Igen, voltunk személyesen is a abban a bababoltban, amit írtam. Meg a másikban is, ami a West end közelében van( Mária Bababolt-bebibolt.hu) Mindkettőben sokat vásároltunk. Múlt héten is voltunk, és ott vettük meg a légzésfigyelő+bébiőrt...A babakocsit is "babaholmiolcson-ban" vettük..és nem is volt drága...Egyébként a másik, a Mária Bababolt talán még nagyobb is, több minden van. Szerintem érdemes megnézni. A neten nem minden termék van fent, ezért aki megteheti, személyesen menjen fel szerintem..

petra79
 
 


Sziasztok. MEGVETTÜK A KOCSIT!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
olyan boldog vagyok :lol: már alig várom, hogy benne legyen a kis Törpe :wink:

petra: a babaholmiolcson-ba készülünk elmenni, mert nekem az ottani akciók tetszenek nagyon.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


TIMI
Gratulálok a babkocsihoz! :lol: Jó áron volt :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


magas lett a cukrom :oops:
van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: