Új privát üzeneted érkezett!

Szép jó reggelt mindnekinek!

Köszönöm az aggódásotokat! Jó így megosztani ezeket a gondokat veletek... :?

Egyelőre csak a jövő hét végéig maradok itthon, nehezen tudom elképzelni, hogy itthon töltenék olyan hosszú időt... habár most a lakást nézve tudnék mit csinálni. :D A gardrób építés, pakolás miatt most minden a nagyszobában, szerte-széjjel van!

Sajnálom a kis Ábel repülési kísérletét, remélem nagyobb volt az ijedség, mint a fájdalom! Zsuzsu, remélem sikerült kicsit pihenned is! :)

Sensi, nem volt egyértelmű, mikor szeretnél és hova visszamenni? Szerintem sem biztos, hogy jó ötlet ilyen kis gyerekkel ide-oda települgetni.

Kgaba, én részt vettem egy intimtorna tréningen. Sajnos csak nagyon ritkán jut eszembe, hogy csináljam a gyakorlatokat, pedig nem ártana! És igazán nem kell hozzá semmi, mert minden rejtve marad, amit csinálsz! :lol: ezt lehet kocsiban, sorban álláskor vagy főzés közben is végezni. :oops: na, lehet, hogy ez már egy kicsit túlzás...

Tegnap a háziorvos mondta, hogy menjek védőnőhöz. Lehet, hogy ma vagy holnap megteszem. Már csak ki kellene derítenem kihez érdemes tartozni... :) Lehet, hgoy lesz kiskönyvem is? Tegnap már nem kellett vizitdíjat fizetni a háziorvosnál! Ez is nagy élmény volt: megerősítette, hogy kismama vagyok... :lol: hmm, kicsit hülyén hangzom... :lol:

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!

zsuzsu!

Daniella 7 éves, Laura 6 éves.
Szeptembertől már mindketten sulisok, elképesztő hogy rohan az idő. :)

Inez!

Nekünk 3 macskánk van itthon, tömblakásban.
Képzelhetitek :(
A párom nem nagyon hajlandó lemondani róluk, mert nagyon állatbarát, de engem meg az őrületbe kerget a tudat, hogy majd minden holmiján macskaszőrt fogok vadászni a kisbabámnak, a többiről nem is beszélve...

Torna/Jóga!

Én is szeretnék valamelyikkel próbálkozni, mert már most nagyon gömbölyödöm :(
Nem eszem sokat, nem nassolok, de ez a kezdeti pihizni és semmi más megtette a hatását!
Nem akarok nagyon elhízni, mert az nem jó a babusnak sem sztem.

Kép
Kép
Kép
tgabi80
 
 


Sziasztok!

Inez! Boldog névnapot! :lol:

Én a 12. héttől fogok járni kismama tornára! Legalábbis most így gondolom! :lol:

Zsu! Jaj szegény Ábel! :( Azóta hogy vagytok? Reggelre ki is heverte lefogadom!

Jaj eszembe jutott egy tanács! Ha már betöltöttük a 12. hetet, akkor jogosultak vagyunk valami adókedvezményre! :!:
Nekem még csak az egyik munkatársam súgta meg, így ha ott lesz az idő leírom, hogy mi is ez, mert van hozzá valami nyomtatvány, meg stb.
Csak esetleg ti is utána kérdezhettek!

Jól vagytok? Hányinger? Rosszullét? Álmosság?

Kép
bettike
Eger
 
 

 
 

SZIASZTOK!

hűűűű,...most meg én maradtam le!azért próbállak követni benneteket! :lol: :D

zsuzsu: szegény Ábi!én is remélem,h minden ok!mi meg egyszer régen öcsémmel birkóztunk az emeletes ágy tetején és ő leesett!bár ő már nagyobb volt!4éves!... :lol:

a vérvételről annyit,h egyedül be sem mennék!amikor ott vagyok folyamatosan kerülget az ájulás és a sírás!nem bírom a tűt... :oops: :oops: :oops:

bettike: köszönöm szépen!!!nagyon aranyos vagy!!!:D

stike: vigyázz magadra!!!bár nálam más volt a helyzet,de megértelek,mert én is véreztem és barázás még mindig van!olyan félelmetes tud lenni!tényleg pihizz sokat!nekem az jót tett!
most jön még vmi?

gabica: nem irigyellek a cicák miatt!azok olyan szemtelenek tudnak lenni!nagyon kell rájuk figyelni!nálunk amikor volt,mindig a fejünkhöz feküdtek,meg felmásztak a konyhapultra! :?


jaaaj,..drukkoljatok nekünk!tudom ez nem kéne,h olyan nagy dolog legyen,de nekem az!...szóval az van,h ma megyünk a barátom családjához holnap meg az enyémhez és most fogjuk elmondani! :lol: én úgy izgulok!!!! :oops: :lol:

ja és még annnyit: megnéztem azt a táblázatot és ne haragudjatok,de én az ilyenekhez tök hülye vagyok! :lol: :oops: :lol: :oops:

na mindenki vigyázzon magára!!! pihi és nyugi!!!lassan itt a hétvége!:D:D:D

adri
Vendég
 


Sziasztok!

Gyorsan átfutottam az új termést, csak gyors reagálás, mert rohannom kell dolgozni. Hála az égnek ma csak 11re kell mennem, mert rájöttek, h talán kicsit túljaszolnak.

Zsuzsu! Nem semmi a story ábelről, remélem nem lesz semmi baj...de annak már lennének jelei, úh nyugi! Kemény fából vannak ezek a kiskölykök. :)

És egy kis félreértés eloszlatás. A babym Londonban fog születni, nem fogom sehova hurcibálni. Ok, karácsonyra hazamegyünk szerintem, és mivel nem kell dolgoznom, valszín otthon is maradunk 3-4 hetet....de ennyi. Itt fogja megkapni az összes szurit, itt lesz orvosa, stb. A "visszamenést" úgy értettem, hogy visszamegyek dolgozni vele együtt, mikor ő 3-6 hónap között lesz, attól függően, hogy milyen baba lesz. Mivel nanny vagyok, kb olyan lesz a szitu, mintha egy kétgyerekes anyuka lennék...értitek. Asszem nem voltam elég konkrét. :)

Na rohanok! Minden jót!

Sensie es Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Adri, hol találom a táblázatot vagyis a létrehozási lehetőségét? Esetleg megnézném... :lol: vagy csak csináljak egy táblát és töltsem fel mellékletként? Időm most van és éppen dolgozom is excelben... van valakinek ehhez infoja, hogy hogyan kell? :)

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!

Csodálatos nap ez a mai! Most jöttem a doki bácsitól és hallottam a babám szívét!!!! Hihetetlen élmény! SZerencsére miden rendben van vele, 29 mm "óriás". A vérképemben sem talált semmi kifogásolni valót az orvos, úgyhogy most legalább 10 centivel lebegek a föld felett.

zsuzsu72
Lassan megtanulom feltalálni magam itthon, csak az átállás nehéz. A nevén még nem gondolkodtunk, egyenlőre a méretéből adódóan a párom elkezdte "kis pöszmétének" hívni, és rajta ragadt. :oops:
Nektek van már ötletetek?
Biztos, minden terhesség más, ahogy minden baba is. De gondolom azért van amin te már nem lepődsz meg, én viszont még igen. :)
Szegény Ábel! Ne aggódj, biztos nem lesz semmi gond vele. Az öcsém ennyi idősen a kiságyból "ugrott ki" és hasonlóképp fejre landolt. Egy kis sírás után minden ok volt és egész normális felnőtt lett belőle. :lol:

Stike
Én már voltam védőnőnél a múlt héten, kitöltögette a kiskönyvemet, azóta volta aházi orvosnál és ma a nődokinál egyik helyen sem kellett fizetnem.

Bettike
Talán névrokonok vagyunk???
Adókedvezmény? Engem is érdekel! Írj légyszi, ha kiderítettél valamit!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Na a neten ezt találtam:

Családi adókedvezmény (havonta érvényesíthető)



Családi adókedvezmény (havonta érvényesíthető)
2006-tól a korábbi családi kedvezmény beépült a családi pótlékba, az adóelőlegnél érvényesíthető (adócsökkentő) családi kedvezményre csak a 3 és több gyerekes szülők jogosultak.

Családi adókedvezmény igénybevételére jogosít a magzat a fogantatás 91. napjától.

A családi kedvezmény összege 4.000 Ft/gyermek.

Átmeneti szabályként a 2005.12.31-ig 91. napot betöltött magzat után a szülés előtti hónapig a régi szabályok szerint érvényesíthető a családi kedvezmény (tehát 1. és 2. baba után is igénybe vehető, 3. baba után pedig 10.000 Ft a kedvezmény összege)

Nyomtatvány és kitöltési útmutató a családi pótlék adóelőlegnél történő figyelembe vételéhez

http://www.apeh.hu/informacio/szja_csaladi_nyil.pdf

http://www.apeh.hu/informacio/szja_csal ... kitolt.pdf

Ki jogosult rá, ki után
A családi pótlékra jogosult szülő (élettárs is), a várandós nő vagy házastársa.

A kedvezmény igényelhető:
– az után, akire tekintettel családi pótlékot folyósítanak,
– az után, aki a családi pótlékot saját jogán kapja,
– az után, aki rokkantsági járadékban részesül,
– magzat után. Magzati kedvezményt adóelőlegnél élettárs nem érvényesíthet, megszületett gyermek után a bevallásban viszont már igen, ennek feltétele, hogy nyilatkozni kell róla, hogy senki sem igényli egyedülállóként a családi pótlékot.

Hol és mikor igényelhető
Az adóelőleg megállapításánál veszi figyelembe a munkáltató, ennyivel kevesebb az adóelőleg, így ennyivel több a nettó.

Milyen okmányok kellenek az igényléshez
Ha a családi adókedvezményt az egyik szülő csak részben tudja érvényesíteni, akkor a vele közös háztartásban élő házastársa vagy élettársa (utóbbi esetben csak akkor, ha nem egyedülállóként kapják a családi pótlékot) az adóév tetszőleges időpontjától az igénybe nem vett adókedvezményt érvényesítheti, feltéve, hogy a megosztás tényéről az adóbevallásukban, vagy a munkáltatói elszámolásukban nyilatkozatot adnak és egymás adóazonosító jelét feltüntetik. A megosztást a gyermekek száma alapján (például az egyik gyerek után az egyik szülő, a másik kettő után a másik szülő kéri), vagy a kedvezmény összegének számszerű megosztásával (például a három gyermek után járó 12.000 Ft-ot a szülők 10.000 ill. 2.000 Ft arányban osztják meg, ha pont ennyi adójuk van) lehet igénybe venni.

A családi adókedvezmény teljes összegét csak akkor lehet igénybe venni, ha van hozzá elég adó. Három gyerek esetében a havi 12.000 Ft kihasználásához bruttó 117.000 Ft jövedelem kell. (EVÁs vagy elkülönülten adózó alanynál nem lehet igénybe venni).

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Valóban jó lenne, ha készítenék egy táblázatot, bár már elég jól be tudlak azonosítani Benneteket.

Irigylem azokat, akik otthon vannak. Nem mintha nekem olyan sokat kéne güriznem, szerencsére nagyon nyugis a meló, csak nehéz ébren meg ülve maradni. :) Pedig este 8-tól 1/2 6-ig aludtam, de hiába.

Nekem is mennem kell vérvételre. Tőlem megkérdezte a doki, hogy van-e cica vagy kutya, de nálunk és a közelünkben sincs, úgyhogy nem kérte ezt a vizsgálatot. Ha megvannak akkor megyek a védőnőhöz.

Nálunk a család (szülő, nagyszülők) és a legjobb barátok tudják és velünk örülnek. Ők is tudják, hogy még nem szabad semmit elkiabálni, de ez amúgy is genetika, nem babona. És még csak véletlenül se történjen semmi, de ha mégis, azt nem szabad személyes kudarcként felfogni. Ma épp talim lesz egy pár volt fősulis csoporttársnőmmel és lehet, hogy beavatom őket is a titokba.

Ez az adókedvezmény is valami. Én nem akarom kiíratni magam, mert ugye azért nem mindegy a pénz sem, úgyhogy inkább nyitott szemmel alszom itt bent.
:D

Kép
barifelhõ79
 
 


Na még egyszer. Vajon lesz-e vonalzó? :D

Kép
barifelhõ79
 
 


Jaj ismét találtam egy parát! :oops: :oops: :oops:

Nálam 7+3-nál a CRL 7,6 vagy 7,9 mm volt nem emlékszem pontosan! Ez nem túl pirinyó? :shock: :oops:
Főleg, ha kedves druszám méreteihez hasonlítom! :oops:

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy én hülye vagyok, de nem ezt a családi adókedvezményt szüntették meg? :shock: Vagy ezt megint csak álmodtam? :? Akinek van már gyereke, az talán jobban tudja...

marek
 
 


Marek! Nekem is rémlik, de a munkahelyemen a gazdaságiban szóltak, hogy majd erre figyeljek! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike

http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

Itt meg tudod nézni a méreteket. Szerintem nálad az lehet, hogy a 7+3 a menstruációtól számított kor, ami legtöbbször nem egyezik az igazi korral. A méret szerint még csak 6 hetes terhes vagy, de ez reális is, mert valamikor a menstruáció után két héttel termékenyültél meg.
Én menstruáció szerint 9+5 vagyok, uh szerint pedig 8+1...nálad ugyanez a helyzet. Ezen szerintem ne parázz... :lol:

marek
 
 


Sziasztok!!

Ábel jól van, épp ébredezik. Szaladok, ugyanis ma előszőr kimászott az ágyából..Profin csinálta, nem esett el, de félek, h ébredés után baj lehet, ha megpróbálja.

Próbáltam a táblát, de nem tudom az excell táblát képként elmenteni. Márpedig kicsinyíteni csak képszerkesztővel tudok. Nagyon szép táblát csináltak a 2008. nov-i babások, a 2. oldalon látható...

millió pussz, este jövök

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ja! Marek köszi! Csak azt hittem, hogy ezek a méretek mensi napjától számított hetekhez vannak igazítva! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Ne aggódjatok! Az uh papíron is rajta van, hogy +/- 7 nap. A doki nekem is mondta, hogy nem kell hasonlítgatni. :D

Kép
barifelhõ79
 
 


Jó-jó! Bocsi! :oops:

Kép
bettike
Eger
 
 


Nekem egyébként az uh-on mért adat van a vonalzómon. 5 hetesen ugyanis mikor elmentem (január 3-án volt az utolsó menzeszem), nem láttak semmit, csak 1 héttel később egy 7x7-es 4-5 hetes petezsákot. A doki azt mondta, hogy a középidő után fogant.

A lényeg, hogy működnek és dobognak a kis szívecskék! :D

Kép
barifelhõ79
 
 


Iszonytosan fáj a fejem!!! Annyira, hogy nem látok... :cry: Márpedig gyógyszert biztos nem veszek be. Valami más ötlet??? És még hányingerem is van. A reggeli rosszullét átcsúszott estére... Remek!

marek
 
 


Szegény Marek! Nem irigyellek. :(
Nekem két patikában is azt mondták, elöször, hogy igyak kávét. De én azt utálom, és akkor a másikban azt mondták, hogy akkor fekete teát (eröset). DE!!! Ehhez hozzátartozik, hogy nekem elég alacsony (100/65) a vérnyomásom.

Ja, és az egyik hölgy beszélt vmi hüsítö tapaszról, meg vmi bedörzsölö balzsamról is.
Én sajna csak ennyit tudok segíteni. KITARTÁS!!!!

kgaba
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok az elmúlt napokban. :)

Marek! Hú, szörnyű lehet a fejfájás. Nekem azt mondták hogy panadolt lehet bevenni, de nekem igazából nem szokott hatni... Esetleg ami segíthet sötét szoba, ágynyugalom. Mielőbbi gyógyulást!

Zsuzsu! Nem semmi milyen találékony Ábel! Dóri azért ennél nyugodtabb, bár ő meg maga a hiszti királya... Átkérem az időpontomat egy héttel későbbre, mert ma reggel voltam UH-n...

Két napja nagyon fáj a hasam, és egy ismerős dokihoz átmentünk Vásárhelyre hogy nézzen már rám, nehogy baj legyen. Baba rendben 26 mm, méhszáj is zárt. Valószínűleg a cukros bogyóm okozza a panaszokat. Jövőhéttől elkezdem csökkenteni.

Ti hogy álltok a pocaknövesztéssel? Nekem látványosan elkezdett nőni... Esetleg tennétek fel pocak képeket ki hogy áll?

Hoztam nektek baba képet. :)
Kép

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok, szép napot Mindenkinek!
Főleg, mert ilyen szép napsütéses! :)

Az UHn nekem ,86 cm-t mértek és a biometriai adatok alapján 6 hetes 6 napos terheeségnek feleltették meg. A Mamanet szerint ott már 10 mm a napra eső méret. Egyébként meg mindegy, mert szerintem nem lehet annyi... A magzat maga max 5 hetes és 2 napos lehetett az UH időpontjában :D

Majd megpróbálom feltenni én is a sztárfotót, de itthonról nehéz a szkennelés gép nélkül.

Megnézem a novemberiek táblázatát és azt, hogy hogyan lehet, érdemes feltenni! Aztán majd jövök!

KépKép
stike
 
 


Stike! Nálam a mamanet szerint 29 mm a baba (9+5). Ahhoz képest néztek 26 mm-t. És ez nekem az utolsó vérzéstől számolva ennyi. Namármost én abban a helyzetben vagyok, hogy napra, sőt órára pontosan tudom hogy mikor termékenyült meg (lombik), így az alapján 7+4 lenne ami 13 mm, de annak a duplája most. Lehet mégiscsak hamarabb fogant a babád mint gondolod. :wink:

Néztem én is a táblát, de fogalmam sincs hogy kell összeállítani. Pedig keresgéltem... :(

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok!

Marek, hogy állsz a fejfájással? Sikerült valami megoldást találni? Nekem egy tea és egy jó nagy alvás szokott segíteni. Végre nem vagyok egyedül az esti rosszullétekkel. Olyan ciki, mert napközben egész jól elvagyok. Néha fordul egyet a gyomorom, de semmi több. Aztán mire hazaér a párom, kezdődik a műsor. Csak kóvályog a lakásban, hogy történjen már valami, vagy jöjjön ki, ami ki akar vagy múljon el végre.
A doki jó fej volt tegnap. Azt mondta nyugodjak meg jó esetben már csak 1 hónapig tart. Köszi.... :?

Pedro
Nagyon kis cuki a babyd! ÉN a pocaknövesztésről nem nagoyn tudok még nyilatkozni. Egyébként sem vagyok egy nádszál termet és a legtöbb felesleg a hasamon van, így nem tudom, hogy mikor fogom észrevenni, ha már nem a hájam tudorodik, hanem a baba. :oops: Kilóban eggyel gyarapodtam, de lehet, hogy ez azért van mert itthon vagyok és nem rohangálok naphosszat az emeltek és a gyerekek között.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Szia Perdo, hát onnan tudom, hogy mennyi az annyi, hogy a páromma legyütt úgy döntöttünk, baráti tanácsra, hogy nem szeretkezünk ovulációtól ovulációig! Már nagyon szerettünk volna babát, amiért elég aktívan tettünk is, de ezúttal arra gondoltunk, hogy ezen önmegtartóztatással talán megerősítjük a férfiúi hozzávalókat, illetve kiéheztetjük a női szakaszt! :lol: Ezt jól megfogalmaztam, mi?

Szóval Tücsök így nem foganhatott január 27 előtt, mert a sok falkaparás után akkor voltunk együtt legelőször a ciklus alatt... :oops:

De bejött! :roll:

Tábla ügyben: már megcsináltam, de egyszerűen nem engedi feltenni (pedig csak 35 kbyte...). Azért majd kellenek adatok, lányok, de először a technikát próbálom leküzdeni... :)

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!

Fejfájásom alakul, bár 2-kor arra ébredtem, hogy még mindig fáj. Meg reggel is fájt egy kicsit, de nem olyan durván. Egyébként nekem segítene a Panadol, de nem akarok semmit bevenni. Inkább szenvedek..
Ma megyek dokihoz. Remélem megnéz ultrahanggal is, jó lenne látni, hogy minden rendben.
Ma egyébként a reggeli rosszullét reggel kezdődött, nem várta meg az estét...olyan jó....
Pocak...hát nekem este már szépen látszik, de inkább olyan, mintha jól bekajáltam volna (ez mondjuk nem is áll távol a valóságtól... :oops: )

marek
 
 


Marek

Fejfájásra kipróbálhatod a homeopátiás megoldást is,ha hiszel benne, azt szedhetjük mi is. A gyógyszertárban biztosan tudnak segíteni.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!!

Megint csak villámlátogatok, de ígérem jövök még!!

Tábla ügyben beszéltem akirával a ki a novemberi topicban csinálja. Aki szeretne bekerülni, az legyen szíves küldje el nekem az adatokat, én beirogatom a táblába, átküldöm és akirának és felteszi hozzánk.

ADATOK:
Neved
életkorod
Babakora
Szülés várható ideje
Választott nevek
Testvérek
Következő vizsgálat
Választott szülészet

Természetesen más adatok is szerepelhetnek, aki nem akar megadni valamilyen adatot nem kell. Mindenki amit szeretne!!!!!
Pü-ben is jöhet természetesen.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu, elküldtem neked rendes emailben a táblázatot, amit eddig összeszedtem... a lányok vonalzóiból beírtam a baba korát mai állapot szerint, a többit meg kell adniuk. Persze az én adataim is benne vannak :) Ja, én még beletettem a települést is, hogy ki honnan való... az is tájékoztató, segítség lehet a többieknek...

Köszi
Stike

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!

Adatok a táblázathoz:
Neved: Gabó
életkorod: 27
Babakora: 8 hetes és 2 napos
Szülés várható ideje: 2008. Okt. 16.
Választott nevek: Janika vagy Fruzsi
Testvérek: Daniella 7, Laura 6
Következő vizsgálat: 12 hetes UH
Választott szülészet: TB. Szent Borbála Kh.

Legalább is asszem. Említettem a páromnak, hogy pesten a II. sz. női klinikán (lehet, hogy máshol is), van rá lehetőség , hogy bent legyen a császárnál is, de nincs nagyon elragadtatva tőle szegénykém. :(

Kép
Kép
Kép
tgabi80
 
 


Sziasztok!

CRL-terhesség ideje: nekem azt mondták az a lényeg, hogy növekedjen folyamatosan a CRL. a 6. hét végén (mensestől számítva, az ugyebár csak 4 hetes terhesség a fogantatástól) 6 mm. Onnantól kezdve egyénenként eltérő lehet, nem szabad aggódni.
Nálam a 8. hét (6 hetes terhesség) 20 mm volt, de ez normális 15mm-esnek is. Persze nálunk is előny: tudjuk mikor fogant :D
Zavaró, hogy a dokim pl. terhességi hetet mond (tehát pl. 8. hét 2. nap menses óta: nála 6 hetes terhesség - ez fogantatástól számítva). Persze a vizsgálatok időpontja (12., 16., stb) a mensestől számított hét.
Persze mennyivel egyszerűbb lenne, ha az egészet a fogantatástól számítanák! - össz 38 hét terhességre
Csak azt próbálom mondani: CRL-ből nem szabad következtetést levonni.
No, ezt jól megbonyolítottam.

Sensie! Bocs, azt hittem saját gyerekek...lemaradtam az inforól.

Marek! Részvét a fejfájáshoz, nekem egyfolytában fáj, az alvás segít egyedül. Gyógyszert nem mertem eddig bevenni, inkább kibírom. Az arcom meg pirospozsgás- szóval nő a vérnyomás. Gondolom Neked is. Lehet, hogy megfogadom Bettyna tanácsát homeopátiás ügyben.

Bettyna! Orrdugulásra van valami homeopátiás-cucc tipped?

Rókázó sorstársak! Eddig nem hánytam, de tegnap minden kijött (tea is). Ti milyen folyadékot tudtok meginni? (amiből marad is bent)


Pocak: nálam látszik már, 2 hete vettem is nadrágot meg szoknyát kismama boltban. Nagyon kényelmetlen volt már a derék vagy csípővarrás. Harisnyát sem tudok felvenni már. Sajnos a kismama harisnya meg nagy pocakra van csak (legalábbis ahol néztem). A feszes pólóim felcsúsznak a hasamon (elég röhej), szóval itthon párom pólóiban vagyok, munkában még a pulcsik jók. A hasamon a tetoválás kezd picit nyúlni. :D kis virág, de a végén tuti nagy bozót lesz :lol:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!!

Marek!
Köszi a toxoplazmás infót!! Én panadolt tudom, h szedhető. A babáknak is adják... Nálam a fejfájáson az alvás szokott segíteni...

Stike!
"repülési kisérlet" :D :D :D :D :D :D
Közben rájöttünk, h azért esett , mert nem mászott fel az ágyra, hanem LÉPETT!! Vagány kiskölök, annyi szent. A férjem mindig mondja: ilyet akartunk nem???????? deeeeeeeeeee :D :D
A tábla részemről rendben! Ha fel tudod tenni ide, akkor küldöm neked az adatokat, gyűjtheted Te is!! 600x600 pixel -t enged, de én nem tudom kicsinyíteni, ezért kértem akira segítségét.
TGabi!
Nagyok már a lányok! Mit szóltak a kistesóhoz??

Bettike!
Igen, kutya baja Ábinak, csak nekem okozott egy álmatlan éjszakát, az apjánek meg lekiismeretfurdalást....
Az adókedvezményről én is úgy tudom, h három gyerekeseknek jár.

Adri!
Pontosan nem tudom hányszor van vérvétel, 16. hét körül, 24. hét ami tuti...
Mit szólt a család??? Gondoltam Rád! :)

Sensi!
Így már értem!! Tök jó, akkor majd beszámolsz mindenről, milyen is egy másik országban a terhesgondozás, szülés, csecsemőgondozás, oltások.... érdekes lehet.
A babádat vinnéd magaddal a családhoz, akiknél vigyázol???

Bettyna!
Kislányt szeretnénk, Ő Tirza lesz, ha fiú, akkor nagyon nem tudjuk, a férjem tegnap a Valért említette :cry: :cry:

Barifelhő!
Szép a vonalzód! Milyen területen dolgozol??

Pedro!
nekem is fájdogál a hasam, de a székrekedéstől :cry: :cry: :cry:
Édes a pocakkép!!!!!!
Dóri hisztis????? nem hiszem. Ábel hisztiben is a toppon va! :D
nekem a köldököm bújt elő, vagyis nő a pocak :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Gratulakat koszonom :D

Akosom beteg, ezert az utobbi napokban leginkabb read-only uzemmodban voltam, most probalom bepotolni.

Cicik:
Nekem megnottek es nagyon erzekenyek, foleg a mellbimbo.

Testmozgas:
12 hetig nem merek. Aztan majd konzultalok a dokimmal, mikor Akossal voltam varandos, nem engedte, hogy jarjak kismamatornara vagy akarmire, es en hallgattam is ra.

Bombajosag :
Alapbol sem vagyok nadszal.Most a cel, hogy 18nal kevesebbet hizzak,Akosnal ennyit sikerult.

Uszas:
nem vallalnam, tul rizikos.Szerintem.

Toxoplazma:
A dokim automatikusan, keres nelkul megcsinalja 36 hetesen, de ha nem tenne, akkor tuti kernem.

Zsuzsi :)
Remelem, Abelnek nem lett komolyabb baja.
Vervetelt jol birom, csak az a gond, hogy nehezen talalnak venat, alig latszodnak a karomon.

Stike :)
Kivancsi vagyok, milyen kiskonyvet kapsz/kaptok. Az enyem rozsaszin, Akossal kek volt :D

Perdo :)
Nagyon jo ez a kep a babarol!

Pocak:
Nekem mar eleg szepen latszik :D

Adatok a tablahoz:
Neved: Kriszta
életkorod: 27
Babakora : 7+5
Szülés várható ideje : 2008. október 19.
Választott nevek: Nora/fiu nev meg nincs eldontve
Testvérek: Akos, nem sokara 3 :D
Következő vizsgálat : március 31.
Választott szülészet : Szent Imre Kórház

No, remelem, mindenre sikerult reagalnom.

Most megyek tortat sutni, ma van Parom nevenapja :D

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!

Peva
Sajnos nem vagyok homeopátia szakértő. Nekem is a gyógyszertárban mondták. Náthára kaptam Oscillo.... kimondthatatlan nevű bogyókat (ezt reklámozzák is a tv-ben, csak nem tudom leírni :oops: ), nyáron az allergiámra Coryzaliat szedtem, de egyik sem konkrétan orrdugulásra van. Nekem a doki azt mondta, hogy a Rhinospray plust nyugodtan használhatom. Képtelen vagyok bedugult orral aludni. :cry:

Zsuzsi72
Az az igazság, hgoy én azt hiszem, még elhinni is alig merem/merjük, hogy tényleg gyermekünk lesz, így a névválasztás is tolódik. Küldöm az adatokat. Már amit tudok egyenlőre. :)

ADATOK:
Neved: Betti
életkorod : 29
Babakora : 7+6
Szülés várható ideje 2008. október 18.
Választott nevek : ???
Testvérek : nincs
Következő vizsgálat : 3 hét múlva, hacsak addig nem váltok orvost
Választott szülészet : ÁEK (egyenlőre)

bkriszta
Jó közel vagyunk egymáshoz!!!! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Csatlakozom! :D

Neved Barifelhő (Ancsa)
életkorod 28
Babakora 7+2
Szülés várható ideje 2008. október 22.
Választott nevek még nincs
Testvérek nincs
Következő vizsgálat ápr.1. uh, ápr.17. doki
Választott szülészet Szent Imre kórház

Egyébként korábban tanítottam egy általános iskolában, most pedig kommunkációs feladatokkal foglalkozom egy cégnél. Irodai ücsörgős.
:D

Lányok! Én estére már úgy nézek ki, mint egy pufóka fóka. Igyekszem is elkerülni a tükrös gardrobe szekrényt, mert nem hiszek a szememnek. A derekam lassan a múltté már. És sajnos egyelőre csak nem nagyon akar kijönni, ami bement. Az egyik barátnőm minden este zabkását főz, lehet, hogy én is idejutok? :D

Jövő héten megyek vérvételre meg EKG-ra, és ha megvannak a leletek, akkor jöhet a védőnő.

Kriszta! Te XI. kerületi vagy?

Kép
barifelhõ79
 
 


Betti :D
Igen, csak 1 nap!Izgi!

Ancsa :D
Nem, a 7-ben lakunk. Igy sztk-ban nem jarhatnek, ezert is jarok maganrendelesre(nem csak ezert) a dokimhoz, akit kovetnek a vilag vegere is :D
Te?

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Huh! Már alig várom a táblát! :lol:

Neved: Bettike
életkorod : 26
Babakora : 8+6
Szülés várható ideje 2008. október 11.
Választott nevek : fiú Máté / lány ??????
Testvérek : nincs
Következő vizsgálat : március 14.
Választott szülészet : még nincs

Én meg székrekedésből átmentem a héten hasmenésbe! :?

Pocak nekem még nem annyira, még jól rejt a súlyfelesleg, de a farmer már nem kényelmes!

Ja és Pevához hasonlóan pirosodok én is!
:lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


No,akkor megkezdem a pocis kepek felrakasat :D
Ime:
Kép

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Hát elég nehéz bírni a tempótokat, lányok. :)

Toxoplazma:
Nekem a múlt héten volt labor, és ott toxoplazmát is kértek (ha jól rémlik), de perzse pont annak nincs még eredménye... Pedig hétfön vinnem kellene az eredményeimet a védönöhöz... :?

Háziállat:
Én imádom a macsekokat, de lakásba nem valóak sztem. Nekünk gekkóink vannak, elszeparálva a terráriumukban, úh ök sok bajt nem okozhatnak.

Vérvétel:
A múltkorinál nagyon büszke voltam magamra, mert 5 órát kellet várni, hogy sorra kerüljek, levettek vagy 7 kémcsönyit, és egyáltalán nem lettem rosszul. Talán az segített, hogy beszélgettem a "vérszívóval", és így le voltam foglalva.

Pocak:
Nem tudjuk eldönteni, hogy csak pufajka vagyok, vagy kezd picit látszódni... :?

Nevek:
Lassan talán elkezdünk rajta agyalni. Azt hiszem, nem lesz egyszerü menet...

ADATOK:
Neved: Gab
életkorod: 27
Babakora: 10 hét 3 nap (a vonalzó alapján)
Szülés várható ideje: 2008. október 1.
Választott nevek: még nincs
Testvérek: nincs
Következő vizsgálat: márc. 11.
Választott szülészet: MÁV

Tök jó lesz egy táblázatban látni mindenkit!!! :P

Körkérdés:
Testápolással hogy álltok? Mi hasznosat tudtok a leendö csíkok ellen? Vagy lesznek, és kész?

kgaba
 
 


Hát elég nehéz bírni a tempótokat, lányok. :)

Toxoplazma:
Nekem a múlt héten volt labor, és ott toxoplazmát is kértek (ha jól rémlik), de perzse pont annak nincs még eredménye... Pedig hétfön vinnem kellene az eredményeimet a védönöhöz... :?

Háziállat:
Én imádom a macsekokat, de lakásba nem valóak sztem. Nekünk gekkóink vannak, elszeparálva a terráriumukban, úh ök sok bajt nem okozhatnak.

Vérvétel:
A múltkorinál nagyon büszke voltam magamra, mert 5 órát kellet várni, hogy sorra kerüljek, levettek vagy 7 kémcsönyit, és egyáltalán nem lettem rosszul. Talán az segített, hogy beszélgettem a "vérszívóval", és így le voltam foglalva.

Pocak:
Nem tudjuk eldönteni, hogy csak pufajka vagyok, vagy kezd picit látszódni... :?

Nevek:
Lassan talán elkezdünk rajta agyalni. Azt hiszem, nem lesz egyszerü menet...

ADATOK:
Neved: Gab
életkorod: 27
Babakora: 10 hét 3 nap (a vonalzó alapján)
Szülés várható ideje: 2008. október 1.
Választott nevek: még nincs
Testvérek: nincs
Következő vizsgálat: márc. 11.
Választott szülészet: MÁV

Tök jó lesz egy táblázatban látni mindenkit!!! :P

Körkérdés:
Testápolással hogy álltok? Mi hasznosat tudtok a leendö csíkok ellen? Vagy lesznek, és kész?

kgaba
 
 


BOCSÁNAT!!!!!!

(elég egyszer untatnom Titeket...)

kgaba
 
 


Sziasztok!

Asszem nagy baj van! Elaludtam korábban, és most felébredtem, kicsit vitatkoztunk apával, mert most elindult bulizni. Elment végülis.
A lényeg, h elkezdett közben görcsölni a hasam, és amikor elmentem pisilni, láttam, hogy picit vérzek is. Elment a baba, ugye? :( Tudom, hogy a vér nem jelentene bajt, de hogy görccsel is jár....
Most eléggé kivagyok, gondolom itt nem nagyon lehet csoda, ugye? És ha a legrosszabbra gondolok, 6 hetesen már el kell mennem dokihoz befejezni a dolgot, vagy ezt fel lehet fogni késői mensinek is? Jajj nagyon nem akarom ezt az egészet! Félek, hogy most hiába áltatom magam. :cry:

Írjatok légyszi vmt!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensi!

Én bemennék a kórházba, az ügyeletre!! Nem biztos, h baj van!! Nézzenek meg, biztos ami biztos!! SZORÍTOK NAGYON!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sensi! Mizu????
Szerintem sem bizti, hogy baj van!
Dokihoz irány és csinálj teszt, az is megnyugtathat!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Gaba! Én úgy tudom, hogy aki olyan annak ha tetszik, ha nem lesz! Én azzal próbálkozom, hogy mióta tudom, azóta naponta 2-szer testápolóval kenem a pocakom! Hátha! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


sziasztok!

csak egy gyors bejelentkezés,h még megvagyok!:D
elolvastalak benneteket,de most nem tudok reagálni,mert sietek!

zsuzsu:köszönöm!:D megvolt a nagy színvallás!
anyósom örült,apukám mosolygott(fogjuk rá ő is örült), :D
anyukám először kiakadt,de most már okés!...:D

mostmár csak a hétfőt várom!mondták anyáék,h elvisznek mindenféle vizsgálatra,mert mondták,h nem tetszik nekik ez a barnázás! :?

na,mindenkinek jó hétvégét!pihenjetek,vigyázzatok magatokra!!!

adri
Vendég
 


Sziasztok!

Sensie!!! Remélem már elmentél orvoshoz és megnyugtattak, hogy nem lesz baj. Veszekedésnél nekem is mindig begörcsöl a hasam... Tudsz egy kicsit pihenni? Ilyenkor nem ártana...

Kriszta!
Nem semmi a hasad! :shock: Az enyém még nem ilyen nagy és a nadrágok is kényelmesek még. De meddig... :? :lol:

Tegnap voltam dokinál, megvizsgált, csinált rákszűrést, meg ultrahangot. Crl 16mm, 8+2, majd megváltoztatom a vonalzómat. Jövő héten mehetek vérvételre...cukorterhelésre is... :cry: Alig várom... Biztos végigdiétázhatom a terhességet... :cry:
Ja, és annak örömére, hogy minden rendben volt, a férjem elvitt vacsorázni egy indiai étterembe. Annyira jó volt!!! Mondjuk csak mi lehetünk ilyen hülyék, hogy a város széléről beautózunk a belvárosba a legnagyobb csúcsforgalomban... Két óra volt az út a nőgyógyásztól a vendéglőig.. :oops: Ennyi idő alatt hazaértünk volna és még a vacsorát is megfőztem volna.....hihi

Adatok:
Nevem: Marek
életkor: 29
baba kora: 8+2
szülés várható ideje: okt. 16.
választott nevek: Ábel és Boróka (talán)
választott szülészet: Jahn Ferenc Kórház, Bp.

marek
 
 


Sziasztok!

Köszi a nyugtatgatást! De bevallom nem tudom mitévő legyek. Itt ugye dokihoz 12 hétig nem lehet menni, nem foglalkoznak veled. Fogalmam sincs ilyen helyzetekben mi a teendő. Bemehetek-e a kórházba vagy sem vagy mi van? Na majd mindjárt kiderítem valahogy. Asszem addig úgy sem nyugszom, bemegyek majd a kórházba, és max elhajtanak.

A lényeg, h a görcsölés kb csak 15 percig tartott, lefeküdtem, és utána abba maradt, és azóta sincs. Vérzés tulajdonképpen nincs, hanem csak ilyen barna cucc. Az is csak akkor ha elmegyek wc-re. Ilyenkor mikor leülök, érzem, hogy picit megindul, de minimális, egy pici folt lesz, meg talán még 1-2 kicsi csepp kifolyik. (bocs a részletes infoért) Egyébként semmi nincs, ha néha odanyúlok zsepivel. Igaz eddig csak feküdtem. Kiváncsi vagyok mi lesz ha ma felkelek és járkálok, remélem nem kezd bele jobban. Vagy most feküdöm kéne egész nap inkább? Nem tudom. A kórházba is be kéne majd mennem.

Akivel történt ilyen tragédia, vagy tudtok bármit, légyszi írjatok, hogy szerintetek ez micsoda? Most tényleg elvesztem a babát, vagy mi történik? Ha elvetélnék, nem kéne már folyni rendesen a vérnek, meg görcsölni azóta is? Bevallom a barnás cucc nem érdekelne, múltkor is volt, és semmi baj nem volt...de ez a tegnapi görcs nagyon aggaszt. Totál olyan volt, mikot megjön, durva kiadásban...de miért múlt el 15 perc múlva?

Félek, hogy az a baj, hogy teljesen túlhajtottam magam, fizikailag annyira nullán voltam már tegnap, iszonyat fáradt vagyok már egy ideje, és éreztem hogy ez sok a pocimnak is. Remélem ez csak egy figyelmeztetés volt, hogy hé, vigyázz már rám, és nem azt jelenti hogy elment a babym. :(

Reménykedem, de azért nehéz. Majd légyszi írjatok!

Sensie és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensie
Szerintem nagyon kéne pihenned!!! Tudom, hogy ez sajnos nem egyszerű, gondolom nálad nem úgy van, hogy fogod magad és elmész táppénzre.
Szerintem ne gondolj a legrosszabbra. Ilyen menstruációs görcs nálam is rendszeresen van, ettől nem kell megijedni szerintem. Mondjuk egy uh nem ártana... :? Főleg a barnázás miatt...

Vigyázz magadra és pihenj!!!

marek
 
 


Sziasztok!

Hát közben felhívtam a Royal Free Kórházat, a pasi átkapcsolt az sürgősségire, persze senki nem vette fel. Utána megint visszahívtam azt a számot, azt mondta a pasi, hogy hát nagyon elfoglaltak, esetleg megint odakapcsolhat. Én meg inkább megkérdeztem, hogy az OK, ha most bemegyek? Foglalkozik majd velem valaki és megnézik a babyt? Azt mondta ja, menjek be, majd fogad vk, mert ez a dolguk.
Úh most letusolok, és bemegyek. Remélem tényleg gyorsan kézbe vesz vk, és minden ok lesz.

Minden jót!

Sensie, és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: