Új privát üzeneted érkezett!

yuyu!

Már szabad kórházválasztás van! Oda mész ahova szeretnél! (bár ki tudja meddig lesz ez így :evil: )

Úgy nézem egyidősek vagyunk :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszi tabati, ezt nem tudtam, de majd jobban utánanézek. Ha lehet, inkább Dunaújvárosba mennék..Más választásom meg nem nagyon van..Szekszárd vagy Újváros :roll:

yuyu79
 
 


Hellóka úgylátszik elég sokan jó rosszul voltunk a minap :oops: hát reggel a halálomon voltam minden pillanatban azt hidtem itt a vég kijön a róka,de bentmaradt szédültem is nagyon.
Holnap reggel megyünk uh.ra jajjjjj de izgulunk hogy hátha látszik mindkét makikám szíve.Nekem is első babák lesznek picit para is van rajtam,hogy egyszerre kettő,de nagyon boldogok vagyunk,Apa már olyan türelmetlen már fogná őket a karjában :D

lanyané
 
 

 
 

Erika! Én is csak a kilencedik héten fogok a dokihoz menni. Persze én is nagyon kiváncsi vagyok, de egyrészt hamarabb nem is nagyon volt időpont, másrészt meg kell majd még annyit menni dokihoz, meg vérvételre, ide-oda, hogy legalább az elején legyen egy kis nyugalom. Én ma voltam úszni, nagyon-nagyon jól esett, el is határoztam, hogy fogok járni továbbra is. Még mindig nem vagyok rosszul, a puffadás az viszont szinte állandó. Ja és ma volt egy kis hisztis hangulatingadozás is, amire nem vagyok büszke :oops:

szuszu
 
 


sziasztok lányok:)

Kedves lanyané:) nagyon gondolok rád, írj, hogy mi volt a dokinál:))

a tegnapi nap az szörnyű volt, egész nap szédültem, émelyegtem, úgy éreztem bármelyik pillanatban rohanni tudnék a mosdóba, este jó kis hisztit csaptam otthon, úgy éreztem magam, hogy már most olyan vagyok mint egy bálna, felpuffadva, cicik megdagadva....
El is sírtam magam, szegény párom meg próbált vígasztalni....

Ma meg mintha kicseréltek volna, se émelygés, se semmi, a cicfájást leszámítva...

nálatok mi a helyzet?

sniky
 
 


Sziasztok!

Nekem meg éhség rohamaim vannak...este ettem egy szendvicset fél 7kor, de fél 11kor már megint éhes voltam.
És már második éjjel ébredek fél 4 körül iszonytató gyomorkorgásra. Na, tanulván az előző éjjeli rókakomázásból csakazértsem ettem semmit...
Pedig azt hittem, ha eszek vitamint, akkor nem lesz farkasétvágyam...

Ma reggel engem is elkerült az émelygés, illetve elviselhető formában van jelen, de az szinte egész nap. És a szagok is egyre jobban zavarnak:(

pöttömpanni
 
 


Nikianyu, az én hisztijeim is a bálna effektus miatt vannak és nálunk is próbál a férjem vígasztalni, persze nem sok sikerrel. Attól félek a legjobban, hogy a munkahelyen észreveszik és rákérdeznek. Bár állítólag csak én látom úgy, hogy megnőtt a hasam. Nem tudom. De ma nekem is jobb a napom, mint tegnap.

Lenne egy kérdésem: ti hogy álltok a kávéivással? Mert nekem nagyon alacsony a vérnyomásom és a kávét is imádom, így nem tudok lemondani róla, de lecsökkentettem a napi 3-4 kávémat 1-re, amit reggel iszok meg. Ugye ez nem árthat?

szuszu
 
 


Kedves szuszu:)

Azért örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, nem tudom mennyi kg ugrott rám, de tippre 2-3 simán. Pedig úgy érzem, hogy nem is eszek sokat, és főleg nem olyanokat, amik hízlalnak. Szerintem nálam az lehet a megfejtés, hogy a cigit most tettem le, ahogy kiderült, hogy babát várok, és amiatt kívánom jobban a kajcsikat.

A kv-val én már februárban leálltam, pánikbetegség miatt, de a nagyokosok azt mondják, hogy napi 1 kv nem árt a babának, én is néha megkívánom az íze miatt, de akkor koffeinmenteset iszok:)

sniky
 
 


Én a kávéról azt olvastam, hogy napi egy-két nem túl erős kávé nem árt a babusnak.
Én pont tegnap próbáltam, és annyira nem esett jól...egészen más volt az íze, mint "régen"...szóval nem erőltetem.

Az én vérnyomásom is nagyon alacsony, de talán ez nőni fog a várandósság alatt...

pöttömpanni
 
 


Sziasztok

Hát nálam leírom hogy hogy volt az előző terhességeknél.
Mikor lányokkal voltam terhes akkor iszonyatosan fájt a fejem, annyira alacsony volt a vérnyomásom hogy már majdnem gyógyszert kellett szednem, kávét nem bírtam megínni annyira undorottam. Így maradt a tea, ez volt a 16. hétig.
És állandóan édeset kívántam. És a másik meg a székrekedés volt.

Amikor fiúval voltam terhes akkor ittam kávét is, és állandóan savanyúságot ettem, édestől hányingerem volt. Viszont székrekedésem nem volt, sőt még jobban tudtam wc-re menni mint előtte.

Most épp az utóbbiakat érzem egyenlőre úgy érzem fiúcska lesz.

Amúgy nekem is azt mondta a dokim hogy simán lehet 1-2 gyenge kávét ini. Én csak 3:1-bent szoktam inni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


sniky!

Gratulálok, hogy lebírtad rakni a cigit! :D Van aki még akkor sem tudja, amikor kiderül, hogy babát vár. Elég rossz lehet az a babának, de a kismamának még rosszabb lelkileg! Kitartást, hogy majd ne is szokj vissza rá!! (sajnos anyósom a szoptatás vége felé már nem bírta, rágyújtott, és inkább nem szoptatott tovább, csak ne azt a tejet egye a fia... :roll: )

Nekem meg kicsit magas a vérnyomásom, de amikor megmondtam a dokinak, hogy babára gyúrunk, azt mondta, hogy akkor ne kezdjek el gyógyszert szedni, mert ha sikerül a baba, akkor még bármi lehet. Még normalizálódhat is a vérnyomásom... :roll: Úgyhogy én alapban el vagyok tiltva a kávétól, még a fekete teától is. (azt azért néha reggelente szoktam inni)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok! Engem egyelőre csak az álmosság, fáradtság gyötör... lehet hogy ez is az alacsony vérnyomástól van, mert az enyém is alacsony volt eddig is..

lanyané, jelentkezz ám minél előbb...

yuyu79
 
 


Sziasztok lanyok, udv mindenkinek

7. hetben vagyunk, egyelore teljesen emelyges es rokakomamentesen (kopp kopp kopp;-) Elso baba lesz, es szinten karacsonyi meglepi (marmint a hir) a leendo nagyszuloknek;-) bocs az ekezettelensegert... de kulfoldon dolgozom. Mindenkinek tovabi szep napot :) [/quote]
almira75
 
 


Szia almira,

Gratulálok a pocaklakóhoz és üdv közöttünk, már tényleg jó kis csapat lettünk:))

tabati, köszi:) az a furcsa, hogy két hete nem cigizek és nem is hiányzik egyáltalán, nem gondoltam, hogy ilyen könnyű lesz......
eszem ágában sincs visszaszokni, legalábbis most ezt érzem.:)

Gabi,

furcsa, amiket írtál:) az az érdekes, hogy nem tudom megmagyarázni, de szinte biztosan érzem, hogy kislányom lesz, és amilyen tüneteket írtál, csak még jobban megerősít benne:)

sniky
 
 


Lányok, nekem keverednek a fiú-lány tünetek...akkor szegény milyen lesz? :lol:

Most nincs székrekedésem, de a kávé nem esett jól, a fejem viszont fáj, igaz az terhesség előtt is...

Én megint kisfiút érzek a szívem alatt...de az első terhességnél is ez volt...talán mert annyira kisfiút szeretnék.

Tegnap mondtam is a páromnak, hogy szóljon már ennek a Noel gyereknek, ne kínozza az anyját, ha kérhetem :lol:

pöttömpanni
 
 


Üdv, Almira! Melyik országban dolgozol? Orvosnál voltál már?

yuyu79
 
 


Halihó Mindenki!Minkét Makikám szíve pulzál :D :lol: :D :lol: :D
Kávézni szerintem 1-2 tejcsiset nyugodtan szabad!
szia Almira hanyadik hétben vagy?
Képzeljétek mintha egyik napról a másikra az alhasam kidudorodott :oops: :lol:
Pöttömpanni a megérzések jók,én nagyon szeretnék legalább egy lányt de apa aszonja mindkettő lány,azt is megjósolta hogy ikrek :D
Snyki ügyi vagy ne is cicizz mertátnyúlok :D és lesz kapsz :D :D :D
Yuyu a fáradékonyság nagyon érezhető alig csinálok valamit és hulla vagyok.
Ja ma reggel hánytam,komoly volt :oops:

lanyané
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni:)

Október 28.-án volt meg utoljára és nagy örömömre végre pozitív lett a tesztem:)

Elvileg ma 6+3 vagyok, de azt tudom, hogy egy héttel később volt ap.é-m, így nem a 14.napon hanem a 20.napon.
Szeretnémmegkérdezni, hogyha pénteken megyek UH-ra akkor már majd lehet valamit látni? Esetleg ilyenkor már lehet, hogy van szívhang is?
tami75
 
 


szia lanyané:)

gratulálok neked, nagyon szorítottam:)))

üdv, tami és gratula a + teszthez:)

én múlt héten voltam először dokinál, 5 hetesen, akkor még szinte csak a petezsák látszott, de már az is megnyugtató volt, hogy az jó helyen van:)

jövő héten csütörtökön megyek megint, akkor leszek 7 hetes, és már lesz szívhang is, bár az szerintem már a 6. héten van...

sniky
 
 


Sniky!
Köszi a kedves fogadtatást :D Azon gonolkodtam, hogy talán nálunk is lesz már szívhang, hiszen pénteken a "normál" számítási módszer szerint már 635 leszek. Hátha....de az is biztos, ha már legalább petezsákot látok, az is boldoggá fog tenni. 4 éve várunk erre a babára :D

Lányané!
Gratulálok a két szívhanghoz :D
tami75
 
 


tami:) akkor külön gratuláció, 4 év hosszú idő....

sniky
 
 


Lanyané, GRATULÁLOK! :D

Tami, de jó, hogy iylen hosszú idő után mégis sikerült... nem lehetett könnyű... Akkor most vigyázz Magatokra, hogy minden rendben legyen :wink:

yuyu79
 
 


Sziasztok! kicsit el vagyok havazva!

LAnyané nagyon gratulálok!

Mindenkinek puszi meg ölelés!
Vendég
 


Sziasztok, megint
Belgium (az orszag ahol dolgozom) es a hetedik hetben vagyunk. Hetfon reggel megyunk dokihoz, eleg nehez volt idopontot kapni karacsony elott...a kvzasrol meg ugy alt. a terhessegrol is: ahanyan vagyunk annyifelekeppen elunk, es reagalhat a szervezetunk is...
(Huuuuu ugye milyen okos lettem ettol a masallapottol :shock:)
szoval en hiszek benne, hogy jelez a szervezetem amikor mar elege lesz a reggeli capuccino formajaban bevitt koffeinbol :wink:
almira75
 
 


Yuyu!
Pont ezért szeretnék pénteken szívhangot látni, mert ennyi év után én csak akkor fogok igazán megnyugodni.
Egyébként a pozitív teszt is egy nagyon nagy élmény volt, alig hittem a szememnek. annyiszor elképzeltem milyen jó lesz és pont most nem bíztam a dologban.
tami75
 
 


tami, én még "csak" 6 hónapja vártam rá, de így is nagyon untam már a negatív teszteket... már épp kezdtem elveszteni az optimizmusomat, mikor végre pozitív lett :)

Durkkolok hogy legyen szívhang pénteken :wink:

yuyu79
 
 



tami megértelek, én is csak a 19 Uh-n fohok megnyugodni, olyan régóta vártunk erre.... :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Tami üdv közöttünk.Gratula a pocaklakóhoz. Akkor te ugyan abban a cipőben jársz mint én. Nekem október 29-én volt meg utoljára és a 19. napon volt peteérés. Én multhét csütörtökön voltam dokinál, akkor mégcsak fekete folt volt látható, és azt mondta hogy 18-án kedden menjek, akkor már elvileg lesz szívhang is

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!

Nekem eredetileg azt mondta a doki, hogy 17.-én menjek, csak közben kikönyörögtem nála egy 14-i uh-t, mert nem bírok magammal:)
A doki bele is ment, mert ő aszisztálta végig velünk ezt a 4 évet és tudja mennyi minden van a hátunk mögött és teljesen megérti, hogy nem bírok várni. Utána eszembe jutott, hogy jobb lenne várni egy kicsit, nehogy kiakadjak, ha nincs szívhang még, de erre is sikerült kiokoskodnom valamit: ha nem lesz most pénteken még szívhang, akkor kikunyerálok még egy karásony előtti uh.-t, mert akkorra mindenképpen lennie kell :D
tami75
 
 


tami hát igen nekem is nagyon nehéz kivárni a jövőhét keddet.
De már holnap csütörtök. Neked nem adott semmit a doki? Úgy értem hogy igaz hogy mi 5 hónapig próbálkoztunk, de nekem voltak problémák, nem volt peteérés ezért gyógyszert szedtem, középidőben voltam uh-on és akkor nem volt érett tüsző csak egy héttel később. És most mikor voltam nála, azt mondta hogy mivel ilyen körülményesen jött össze, ad utrogestán hüvelykúpot, hogy segítse ezzel a progeszteron készítménnyel a terhességet. Így most azt kell használni a 12. hétig.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Tami gratulálok,én ma voltam 6+3 és már volt 2 szívhangom :lol: mindkét picimnek szebályos pulzálás :lol:
Boni hogy vagy a rókával :wink: :?:

lanyané
 
 


Lányané!
Köszi :D

Gabi!
Amint felhívtam, hogy pozitív a teszt, mondta, hogy menjek be, mert felír Duphastont. Az ugyanúgy progipotló, mint az utro.
tami75
 
 


sziasztok!

bocsánat, hogy tegnap nem jelentkeztem, kedden este voltam orvosnál. Megkaptam a kis képecskét, nagyon egyértelműen látszott már a kis foltocska! :-) jövő hétfőn megyek a védőnőkhöz, aztán nem tudom... nagy izgatottságomban elfelejtettem megkérdezni a doktor bácsit, hogy mikor jöjjek legközelebb. mennék a 7. héten, de az pont karácsony, utána újév... szóval legközelebb csak a 9. héten tudok. szerintetek nem késő az ???

Kép
k-vero
 
 


Szép napot mindenkinek!

k-vero, szerintem biztos nem késő... ha jó helyen van az a foltocska, akkor végülis a legfontosabbat tudod.. Persze ha valami gondod lenne akkor menj rögtön..

Nekem még 5 nap, mire mehetek a dokihoz :roll:

yuyu79
 
 


lanyané, tök jó, akkor jövő héten 6+4. napon biztos nálam is lesz már szívhang :wink:

yuyu79
 
 


hát remélem! kicsit izgulok miatta...

egyébként, azon kívül, hogy nagyon fáradékony és állandóan álmos vagyok, nálam semmi tünet...:-) ja, és nem kívánom az édeset... ennyi.
k-vero
 
 


nálam sincs különösebb tünet, csak fáradtság, néha derekam fáj, és a melleim mindig.. De szerintem ne kívánjuk magunknak a hányingert, lehet hogy anélkül is elér majd :?

yuyu79
 
 


Jaj, ne értsd félre! Dehogy kívánom! :D
jó így! legalább nem gyanakszik senki sem!
már kitaláltam az egészet, hogy hogy mondom meg, meg minden... úgy tűnik, idén nagyon szép karácsonyunk lesz :D
k-vero
 
 


ezt mindig elfelejtem beszúrni :-)

Kép
.
k-vero
 
 


És hogy mondod meg?? :D

yuyu79
 
 


Sziasztok!
Nálam is a tünetek, a fáradékonyság, és a melleim. De semmi más extra szerencsére. kibirnám így is! :D

Erika
knéerika
 
 


k-vero, a vonalzót nem kell mindig beszúrni, hanem a profilodban be kell másolni a kódját az aláíráshoz :wink:

yuyu79
 
 


sziasztok!

Lanyané reggeli émelygés, esti émelygés :lol:
Vendég
 


yuyu, köszönöm a tippet! nagyon kedző vagyok még, úgy látszik :D
remélem, sikerült :-)

hogy hgoy mondom meg? hát, a párom szerelmes a Bochkor Gáborba, ezért megvettem neki a Macsó Papák c. könyvét... azt fogom becsomagolni és beleteszek egy képeslapot, amit "Apucinak" fog írni születendő gyermeke ...és kíván benne boldog karácsonyt...vagy valami ilyesmi. a pontos szöveget még nem találtam ki....

babafalva.hu vonalzó
k-vero
 
 


Sziasztok csajok!

Üdvözlet minden kedves új csapattagnak :)

Úgy látom még mindig én vagyok a rangidős...bár aug.1-jét nehéz überelni :lol:

Mi a szülőknek karira a kinyomtatott UH kép másolatát szeretnénk odaadni az ajándékkal együtt...

Én sokáig nem akartam a páromnak elmondani az örömhírt, de még szerencse hogy megtettem...a vukkozást nehéz lett volna kimagyarázni. :lol: :lol: :lol:

Lányok, nekem nagyon hullik a hajam...van valami tipp, hogy mit tehetnék ellene? És a szempillám is ritkult...basszus...És én is híztam máris egy kilót. :cry:

Valami jó könyvet nem tudtok ajánlani, ami a babavárással kapcsolatos? Ami segít a felkészülésben...

pöttömpanni
 
 


Pöttöm Babavárás ABC je
Vendég
 


pöttömpanni, én még nem jutottam oda, hogy könyvet keressek, de van néhány, amit szoktak ajánlani a különböző fórumokon. "Az a 9 hónap" - ezt sokan dícsérik. Majd még körülnézek, és beszámolok, hogy mit találtam..

yuyu79
 
 


Panni nekem is megvan a 9 hónap. Meg a kismamák nagykönyve, nekem az jobban bejön.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Köszi szépen a könyvajánlókat...holnap elmegyek a nagy Libribe a Mammutban, leülök, és nézegetek, olvasgatok kicsit.

Hajhullásra semmi ötlet?:(

pöttömpanni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: