Új privát üzeneted érkezett!

Dóri!
Hát, nekem másodszorra volt nagyon nehéz h ne kérdezzem meg a nemét! Nem is bírtam ki! Szóval mi először nem kérdeztük meg, akkor derült ki, h Ágoston nem Enikő, amikor megszületett. De Mikinél tudtuk,h fiú lesz, vagyis "férfi", ahogy az ultrahangos nő mondta. :D

Kikocska!
Tényleg úgy rá lehet döbbenni, h mennyire egyszerűek tulajdonképpen a dolgok, amikor a gyerekednek póbálod elmesélni a hitigazságokat. Mert akkor le kell "butítani" az egyébként nagyon szép, míves nyelvezetet, és rájössz, h tulképp nagyon egyszerű az egész. Van nekünk egy Óvodások Újszövetsége, meg Gyermekek Szentírása. Ágostonnak szoktam belőle mesélni. Sokszor kéri, h a Jézusosból meséljek! :D Persze neki ez mese, és a képeket szereti nézegetni, de így lehet rávezetni őket a dolgokra.
Mi esténként együtt imádkozunk, mindig ugyanazt (Miatyánk, Üdvözlégy, Én Istenem, Jó Istenem), gyertyánál (amit mindig Á. fújja el). Szerintem fontos, h mindig ugyanúgy történjenek a dolgok, mert úgy tanulja meg ő is a szövegeket.

Kicsit zavaros vagyok bocsi, kicsit fáradt vagyok. Jó éjt mindenkinek!
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Most van időm picit bővebben írni. Rétes,akár össze is beszélhettünk volna,mert nekünk is meg van az általad említett mindkét könyv és Betti,aki februárban lesz 2 éves,már fél éve kéri sokszor,hogy a Jézusosból meséljek neki. Tudja az összes Újszövetségi képet nézve,hogy hol mi történik.Mondja,hogy Szűanya benne pocija Jéjus. Meg,hogy KisJéjus tanít.Utolsó vacsora stb. Bettinek a szobájában csináltunk egy kis házioltárt,ahol lefekvés előtt minden nap közösen imádkozunk (miatyánk,üdvözlégy,Én Istenem,Jó Istenem). :-) Minden étkezés előtt imádkozunk és ha elfelejteném már ő szól,hogy Imik. :) És teszi is össze a kezét. Szerintem igenis értenek mindent a gyerekek és teljesen igazad van arról,amit az egyszerűsített nyelven való elmondásról írtál. Sógornőm gyerekei 3 évesen már hitvitáztak az oviban,és arról "filozofáltak",hogy Jézus kersztre feszítése vajon miért történt,miért gonoszak az emberek és milyen jó,hogy feltámadt.Hozzá teszem,hogy tök átlagos gyerekek. Már iskolás a 3 gyerek közül kettő és nem hiperszuper képességű és inteligenciájú gyerekek.
Sokat számít a példamutatás ás az,hogy ez az egész napirenden legyen és rendszeresen.

Rétes! Mindenben egyet értek,amit írtál!
Csajok! Jó,hogy jöttetek!!!!!!

Puszi
katus28
 
 


Sziasztok!
Csak nagyon röviden, mert megint nagyon késő van, és Á. elkapott vmi hányós gyönyört, úgyhogy ki is vagyok egy kicsit. Mostmár aluszkál, nincs is mit kiadjon magából szegénykém, én meg már kimostam mindent... :?
Szóval: Kata, úgy látszik nagyon egy rugóra jár az agyunk, meg a gyerekeinké is. :D Én először nem gondoltam, h fog tetszeni Á-nak a "Jézusos mese", de nagyon bejött neki. Sőt, a Gyermekek Szentírása, ami pedig nagyobb gyerekeknek való (én kaptam elsőáldozásra) sokkal jobban leköti. Pedig ott nem kif. gyereknyelven van leírva vmi, hanem zanzásítva vannak a szentírási részek. Viszont az Ószövetséget azt nem "mesélhetem". Egyáltalán nem érdekli, csak Jézus. :D
Betti február hanyadikán született? Nekem is akkor lesz, 11.-én a szülinapom, csak nem a második! :D A 29! :shock: Öreg vagyok már.... :D

Képzeljétek, a bagi plébános teljesen kimerült, ma már de. helyettes pap volt, és délután, amikor én mentem misére sajnos már nem volt az sem. Úgyhogy ma nem tudtam szentmisén részt venni, csalódott is voltam. Állítólag nagyon sok faluja van a papnak, meg még tanít is vmelyik szemináriumban.

Na, elteszem magam holnapra, remélem Miki nem kapja el ezt a hányást!
Üdv: Viki
Vendég
 

 
 

Rétes!

Ha jártál a blogomban,akkor biztosan olvastad,hogy mi most végigjártuk ezt a hányós vírust. :( Katasztrófa.Betti megúszta ej éjszaka alatti 2db hányással,én viszont szívtam vele rendesen. Remélem,nem lesz komolyabb baja Á-nak!!!!! Gondolok rátok.

Puszi.Kata
katus28
 
 


Sziasztok!
Hát, rendesen elkalapált minket ez a vírus... Á. mára már elég jól van, Miki csak 3X hányt, meg hasmenése volt, úgyhogy ő jól megúszta. Sajnos én is nagyon belezuhantam a dologba, úgyhogy drága férjem tartotta a frontot, járt ügyeletre Á-val, meg hasonlók, mert én az ágyból se tudtam felkelni.
Nade, hála Istennek, túl vagyunk rajta!
Kata, jártam a blogodban, de csak a legutolsó oldalt olvastam el. Majd haladok visszafelé is. De az nagyon találó volt rám is, amit arról írtál, h úgy érzed, nagyon eltávolodtál Istentől, és többet kellene imádkoznod. Rengetegszer érzem én is ezt, mégis olyan rövid ideig sikerül tartani magamat az elhatározásokhoz. A lélek ugyan kész, de a test erőtlen, ugyebár....
No, most be is fejezem, van még tennivalóm.
Ja, és Miki diétás koszton ünnepelte az 1. szülinapját... :?
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Itt örület a köbön.Betti tombol,ráadásul beteg is.39 a láza.

Majd jelentkezem

Puszi
katus28
 
 


Sziasztok!
Ajánlanék egy jó könyve, hátha segít nektek is: Christine Ponsard: Hit a családban. Nagyon tetszik, és hasznosnak tartom.
Kata!
Jobbulást! Sajnos nálunk is mennek-jönnek a kórok, ebben az évben nem is tudom hány napot voltak egészségesek a srácok. Kitartást!

Többiek, hol vagytok?
Viki
Vendég
 


nálunk is egészségügyi helyzet van, kórházban is jártunk nándival, én éppen megúsztam saját jogon, mindkét gyereken átment a 40 fokos láz 4-5 napig, most én vagyok influenzás, de szerencsére láz nélkül, így talán megúszom komolyabb baj nélkül. két hete bosszúság bosszúságot ér, elég nehéz türelmesnek maradni... :? de azért sokkal rosszabb is lehetne, és nagyon érzem a Gondviselést, mindig minden időben a helyére kerül, és mindig van pont elég erő mindenhez.
És blogig még nem jutottam el, de hasonló a bajom nekem is, hogy nem tudom viszonozni ezt a határtalan szeretetet. SZeretnék imádkozni, de egyszerűen a mindennapok gondjai mindig elnyomják, meg a regényt veszem elő, nem a bibliát este, ha mégis a bibliát, egyszerűen nem tudok figyelni rá, mert a hétköznapi gondokon kattogok. És ördögi kör, mert imádság segítene, de nem tudok imádkozni :(
Próbáltam paptól segítséget kérni, de azt mondta, hogy próbáljam magam kifárasztani, az majd segít, de néha azt gondolom, fáradtabb nem is lehetnék, pont ezt érzem a problémának. Hogy nincs elég energia ahhoz, hogy mindenben Istent lássam, és a tetteim imák legyenek... :(

kikocska
 
 


Néztem, hogy nagyon nincs forgalom, szóval inkább nem írogattam, írhattam volna magamnak...:)

Kitartás! A betegeknek jobbulást! :)

Nálunk is peregnek a napok, és sokszor csak arra nincs idő, hogy megkérdezzük a mi Urunktól, hogy tényleg erre vezetsz minket? Ezt akarod? Kicsit olyan, hogy mintha azt várnánk, hogy Isten majd megáldja, bármit teszünk is, Neki meg nem engedünk beleszólást. Megengedjük, hogy utólag bólintson... Ideje újra előre engedni Azt, Aki ismeri az utat! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Napközben akartam írni, de Mik pont felébredt.
Szóval Dóri! annyira jól leírtad a tényállást! Tényleg gyakran beleesek abba a hibába, h úgy gondolom az, h hívő vagyok felment azalól, h mindig az Isten akaratát keressem. Mintha attól, h hiszek automatikusan a jó úton járnék és a tetteimre simán kérhetném az áldást. Pedig sokszor kiderül, h az ember csak erőlködik, erőlködik vmivel, amiről végül kiderül, h nem a helyes út, nem azt kell tennie. Nagyon jólesett olvasni a hozzászólásodat, ami elgondolkodtatott! Köszi! :D
Üdv: Viki
Vendég
 


:)

Azon gondolkoztam, milyen jó nekünk, hogy lehetőségünk van megkérdezni, hogy merre menjünk. :) Aztán milyen hálátlanság nem élni ezzel az áldott lehetőséggel! De a Jó Pásztor akár egy bamba eltévelyedett kis juhocskája után is elmegy, hogy visszaterelje/szeresse a nyájhoz. :)
Vendég
 



Szia, Móni! Gratulálok kisfiatokhoz! :) Na meg a többi nagyobbhoz is! :)
Vendég
 


Kikocska, én is sokszor vagyok fáradt imádkozni... Ennél csak az a rosszabb, amikor jönnek a gyerekek este imádkozni, én meg majd felrobbanok, mert mindig elhúzzák az időt...
De aztán mindig vissza lehet térni és újrakezdeni és ez nagyon jó. Kb. egy hét szünet után megint elkezdtem nem csak hallgatni, hanem olvasni a Szentírást és jóval többet imádkozni (igaz ebben benne van, hogy Hetény nagyon beteg lett, és olyankor mindig eszünkbe jut az Áldott Orvos, és ő olyan gyerek -3 éves -, hogy nagyon igényli, hogy imádkozzunk. Csak annyit mond mindig:"Vigyázz ránk, Jézus!", de olyan hittel és olyan bizalommal, hogy sokszor megszégyenít.
Én szoktam néha azt imádkozni, hogy "Nagyon fáradt vagyok, Úr Jézus..."
Még az is segít (nagyon jól tudom az elméletet :wink: ), ha van egy hely és egy kijelölt idő a csendességre, lehetőleg nem este, amikor már hulla vagy, és ha van valaki, aki imádkozik veled.
Nekünk az esti imádkozás - a fentiek ellenére - elég jól bejött, először imádkozunk a saját szavainkkal, aztán "Én Istenem, jó Istenem..." és végül a Mi Atyánk. Reggel csak olvasunk pár verset a Szentírásból és "Én Istenem, felébredtem..." -mert a nagyoknak menni kell. és most arra kaptam rá, hogy amikor ők elmentek újra előveszem a Bibliát meg az imakönyvemet, és így most jó.
Szép estét!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok!
Anna!
Nem semmi, h ennyi gyereket neveltek! Gratulálok! :D Milyen korúak és eloszlásúak a gyerekek? Remélem minden rendben lesz a kilencedik kismanóval is!
Az esti ima jött be nálunk is, sajnos reggel nem szoktunk imádkozni. Pedig biztosan kellene, jó lenne, ha az Úrtól kérnénk segítséget az új naphoz, mert van amikor már az ébredéskor elromlik minden. Természetesen ez az én hangulatomon múlik jelenleg leginkább, hiszen a fiúk még kicsik (a férjem pedig már elmegy melózni mire mi felébredünk). Valóban igaz, h az asszony határozza meg nagymértékben a család hangulatát. Na, itt kellene sokkal több imával változtatnom a helyzetünkön. :) Gyakran érzem magam túlterheltnek, de - főleg ha ilyen példákat látok magam előtt, mint Te is -, akkor mindig ráeszmélek, h ennél sokkal többet is elbírnak mások. De ha csak egyedül próbálkozom jobb lenni, akkor sehová nem jutok.
Anna, ha van időd, írj a mindennapjaitokról! Inspirálj minket, h igenis mennyi mindent meg lehet csinálni egy nap alatt! :D :D

Üdv mindenkinek: Viki
Vendég
 


Mindig is annyira kíváncsi voltam, hogyan működik egy ilyen nagy család. Mesélnél, Anna? Gratulálok szívből az összes gyermeketekhez, Isten áldása legyen bőven rajtatok! Jobbulást kívánok Heténynek. A kis pocaklakónak meg szép növögetést. :)

Nálunk Samu picurka még, vele este elalvás előtt imádkozunk, férjemmel pedig áltlában reggel csendességet tartunk. :) Nem megy mindig, mert van, hogy összekuszálódik a reggel, de ha működik, akkor így jó, mert van útmutatás a napra. :)

Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Viki, nekem nagyon sokat segítenek a gyerekeim. A legnagyobb 14 éves, 12, 10, 9 - ők lányok, 7 éves fiú, 5 éves lány, Hetény 3 éves - már sokkal jobban van, és Samuka 14 és fél hónapos. Én nagyon keveset bírok megcsinálni. Minden nap kell főznöm, majdnem mindennap mosni, szerencsére a gyerekek a leckéjüket maguk csinálják, bár ha kell szoktam nekik segíteni (Vicces volt, amikor még a Vajdaságban laktunk és én segítettem szerb fogalmazást íni, amikor a férjem javította, nem győzte a fejét csóválni). A takarítással mindig el vagyok maradva.
Azért van ennyi gyerekünk, mert "az ÚR ajándéka a gyermek, és az anyaméh gyümölcse jutalom". Hisszük, hogy Isten nem csak a halálnak, az életnek is Ura, ha Ő küldeni akar valakit, ki vagyok én, hogy megakadályozzam. Amire szükség van Ő megadja.
A hangulaton nekem az éneklés vagy a dicsőítő zene hallgatása szokott segíteni, és amikor rá tudok csodálkozni a gyerekekre. Jókat nevetünk - ha én nem vagyok ideges :wink:
Szép estét!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Ha nem vagyok túl indiszkrét, Anna, mennyi idős vagy? Van esetleg vmi családi fotó, amit megnézhetnénk rólatok? :)
Vendég
 


Örülök lányok,hogy működik a topic. :) Mégsem volt rossz ötlet elindítani.
Puszi nektek!
Anna!GRATULA!

Holnap,13.-án lesz Bettikénk 2 éves. :) :oops:

Puszi
katus28
 
 


Katus, Isten áldja meg Bettikéteket!
Dóri, áprilisban leszek 39.
Hát, az iwiw-en van képünk, de ide nem tudtam föltenni. Ha akarod, megírom privátul :wink: , de nem mi vagyunk a lényeg, hanem, akit szolgálunk.
Szép estét!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Igen-igen, Isten éltesse Bettit örökké! :)

Tudom, hogy Aki teremtette az eget és a földet, Ő a lényeg, de azért érdekelnek a számára oly kedves alkotásai is! :) Szóval szivesen megnézem a fotót, ha lehet. :)

Jó éjszakát, ma már sztem nem jövök. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Erre jártam, bekukucskáltam, a 3. hétben járok és imát kérek, hogy megmaradjon a kisbabám... Nagyon szeretnénk a férjemmel....
Jó éjt Mindenkinek!

Anna
anna39
 
 


Ok, gondolunk Rátok!
Vendég
 


Sziasztok!
Katus!
Jöhetnél ám többször is! :D Bettinek boldog születésnapot! Nagylány lett már ő is!
Márti nem akar jönni ide? Sokat gondolok rájuk!

Anna!
Akkor ti lányos család vagytok! A mi családunkban a férjem ágán főleg fiúk vannak, nekünk is még csak, a bátyámnak meg csak lányai. :D Ahogy írtam is, nekem nagy szükségem van arra, h pozitívabban szemléljem az életemet, mert sokszor fásultnak és bezártnak érzem magam itthon. Pár napja viszont a naplómba leírom, h miért kell aznap hálásnak lennem az Úrnak, és milyen jó dolgok történtek velem. A legkisebbet is leírom. Ez segít, abban is, h imádságosan hálát tudjak ezért adni a Teremtőmnek.
Leírnád a gyerekek neveit? A Hetény nagyon különleges név! Azért kérem csak, mert nagyon szeretek "elcsemegézni" a neveken, ízlelgetni őket. :D

Anna39!
Számíthatsz egy imára tőlem! Majd térj vissza, mesélj, hogyan alakult a sorsotok!

Üdv: Viki
Vendég
 


Anna, imádkozunk értetek. A 39 az életkorod? Én áprilisban leszek annyi :wink:
Leírhatom: Anna Réka, Ilona Lilla, Márta Mikolt, Sarolt Katinka, Attila István, Emőke Margit, Hetény Simon (Hetény azt jelenti a hetedik gyerek) és Megyer Sámuel. Inkább vegyes család vagyunk már, mint lányos :)
Viki, sétáljatok! A teremtett világ szépsége mindig helyre tud billenteni!
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Mindenkinek 2 neve van? Nahát! Mennyi ötlet kellhetett hozzá... Mi az egy Sámuelen is sokat gondolkoztunk... Bár már a legelején is ez a név volt bennünk (a jelentése, és a történet miatt is - mi sokat könyörögtünk érte), de még a szülőszobán is kétséges volt, mert volt időnk a 32 óra alatt még gondolkozgatni... :) És bár nem kérdeztük a nemét, orvosunk meg megtartotta a titkot, mégis biztos voltam benne, hogy Isten Sámuelt ad nekünk. :)
Vendég
 


Azt hiszem, megint nem jövök ma már, szóval áldott éjszakát!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy válaszoltatok, nagyon jól esett! A 39 valóban az életkorom. A férjemmel már 7 éve szeretnénk kisbabát, most úgy tűnik összejött.
Azt szeretném kérdezni, hogy nem jelent betegséget az, ha a bal mellem külső oldala ma elkezdett nagyon szorítani, szúrni, nyilallni, nagyon megijedtem. Először úgy tűnt, a szívem az, de kitapogattam és egy adott pont fáj, napközben és most este is többször nagyon kellemetlen volt. Ti tapasztaltatok már ilyet?

Örülök ennek a fórumnak.

Jó éjt!
Anna

Anna
anna39
 
 


A mell feszülése, fájdalma a koraterhesség egyik "tünete". Nem kell aggódni sztem. :wink: De amennyiben aggasztónak találod, az orvosodnak számolj be róla!

Remélem, minden rendben! Vizsgálat, stb mikor esedékes?
Vendég
 


Szia Dóri!

25-én megyek vissza, addigra fejlődnünk is kellene :))
Most meg a vesém fáj, már egy órája , eddig ilyen sem volt.
Nem akarok nyavajogni, de még sosem voltam várandós és nem tudom, mi a normális alaphelyzet ilyenkor. Persze mindeféléket összeolvastam a témáról, de az más, mit a gyakorlati életben.
A rokonoknak még nem merem mondnai, amíg nem érem el legalább a 12. hetet. annyira félek a komplikációktól...
Ráadásul a férjemre pont most kellene számítanom a leginkább, ő meg nem is figyel rám... Türelmetlen, kiabál. Most egy kicsit nehéz.

Veletek mi van?

Anna
anna39
 
 


Sziasztok!
Szia Anna39!
A mellben érzett fájdalom lehet attól is, h kicsit megnő ilyenkor a melled, és lehet, h a melltartód megnyomta. Nekem volt ilyen.
Tényleg sok minden történhet/fájhat stb a terhesség miatt, de nem lehet mindent arra fogni! Tapasztalataim szerint az ember várandósan sokkal inkább figyel a testére, főként, ha nagyon izgul, int Te is, h minden rendben legyen! Biztosan nincs semmi baj!
Sajnálom, ha a férjed nem olyan megértő, mint szeretnéd, de kalkuláld bele a dologba, h te is lehetsz érzékenyebb, nem feltétlenül a hormonok miatt. Abból, amit írtál az látszik, h nagyon szeretnétek ezt a babát, és ez feszültté tehet téged is. Ha túl leszel a kritikus időn, utána jobb lesz a helyzet!
Imádkozz sokat a testedben lévő babáért, ez a legjobb, amit tehetsz érte! :D

Anna!
Szép neveket választottatok! A következő babára a mi tarsolyunkban az Enikő/Piroska ill. a Gergely van. :D Mi csak 1 nevet adtunk a gyerekeknek. A férjemnek kettő van, de nekem csak 1.
A séta megvan minden nap, ha nem esik az eső, vagy nem fúj rettenetesen a szél. Nem is lehet Ágostont bent tartani a lakásban, kell neki a mozgás. Mondjuk az elindulás ebben a beöltözős időben nem egy leányálom, de valóban jól esik nekem is a séta. Amióta minden apró örömért hálát adok az Istennek, azóta tényleg sokkal jobban tudom is azokat értékelni. Ez pedig megelégedetté tesz.

Üdv mindenkinek: Viki
Vendég
 


Ma délelőtt elmúlt a vesefájdalom, most este fehérje és vérfoszlány volt a vizeletemben. Ugye ez enm nagy baj? Vagy orvoshoz kell vele fordulni? 5 hetes és 4 napos vagyok, nagyon izgulok. Nektek volt hasonló gondotok? Mellfájdalom tegnap reggel óta nincs. Csak ez a vizeletgond. Mi a véleményetek?

Köszi előre is a tanácsokat.

Anna
anna39
 
 


A vizeletet hamar meg kéne nézetni, mert vesegondot mutathat, amit jól kordában lehet tartani, és semmi kihatással nem lesz a babára, csak a fertőzést/gyulladást le kell győzni vhogyan. Orvosod van, ugye? Kérdezd meg, mit tegyél. Úgy tudom, egyébként az ilyen fertőzéseknél (csak tudni kell, tényleg erről van-e szó...) jót tezs az áfonya, az alma és a kefír. Ezek vhogyan tisztítják a vesét és a kiválasztórendszerét. Nem szabad hagyni pangó vizeletet, szóval pisilni kell sokat, és sokat kell vizet is inni. Mindenesetre egy labor biztosan kéne, hogy kiderüljön, mi a helyzet.
Vendég
 


Anna, azt hiszem a férjedet legalább annyira megviseli az izgalom, mint Téged. Ráadásul még a tüneteid miatt is izgulhat... Talán segítene, ha beszélgetnétek erről. - mi meg imádkozunk ezért is.
Szerintem is kérdezz meg egy orvost, addig is igyál sokat és edd - ha más nem - az áfonyalekvárt.
A gyerekeknek azért van két nevük, mert az apjuk vajdasági (10 évig ott is laktunk) és ezért van egy magyar meg egy hagyományos (nemzetközibb) nevük. Mostanában egyre kevésbé van nevünk, Margitkáé pl. a születése után lett végleges, a két kisfiúé a születésük előtt egy héttel. Még nincs nevünk, bár szerintem fiú lesz, nem izgulok, majd kialakul.
Szép napot!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok!

walurinal és duphaston tablettát írtak fel. Ti már szedtetek ilyet? Mellékhatás?

Anna
anna39
 
 


Nem, én nem. De ilyenkor nyugodtan megbízhatsz az orvosod döntéseiben, már sok kismamát látott, tudja, milyen esetben mit kell tennie, és tutira nem akarja bántani a kismanót! Meg kb. a 12. hét végéig a te szervezetedbe jutó anyagok akkut módon nem érintkeznek a babával, mert még nem a köldökzsinóron keresztül történik az ellátása. Ne aggódj!
Vendég
 


Dóri!
Köszönöm a bíztatást. Jó pihit nektek!

Anna
anna39
 
 


Remélem, minden rendben van a pocaklakóval! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok? Nem tudom, milyen gyakorisággal tudok jönni, de szeretnék!

Ugyan a vonalzóból kiderül, de azért írom külön is, hogy Emmánk van, aki 9 hónapos baba.
Budapesten élünk, lassan 33 éves leszek, gyógypedagógus vagyok.
Még a házasságunk előtt rendeszeresen jártam egy katolikus közösségbe, de aztán elmaradoztam :oops: , a férjemet sajnos nem tudtam rávenni, hogy menjünk együtt. Ő a jegyesoktatással együtt járt felnőtt hittanra, akkor lett elsőáldozó. Misére igyekszünk menni, bár most ebben a téli időben nagyon hanyagok voltunk.
Sokáig írogattam egy másik topikba, (most úgy néz ki bezár), onnan (nekem) sajnos hiányzott a keresztény értékrend.

Szó volt a gyerekmiséről. Mi a Szent Gellértbe (Bartók Béla út vége) járunk, igaz ott kimondott gyerekmise/gyerekeknek nincs, viszont van egy üvegfallal elkerített rész. (Ha sok a gyerek, kicsit kaotikus állapotok uralkodnak :) , de jó a belső kihangosítás. Jó, hogy írta valaki a Ferenciek terén az ovismisét (jól emlékszem?, majd visszakeresek), mert szeretnénk majd olyan helyre menni, ahol Emma is megérti a dolgokat, persze majd csak ha picit nagyobb lesz.

Anna, és is imádkozom a babáért és értetek!

Ha lesz időm, igyekszem visszaolvasni, most csak az utolsó kettőt sikerült.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Helyes a kislányotok! :) Üdv itt! Nem tudom, mennyire lesz vagy nem lesz "pörgős" a topik, mert úgy látom, mindenki mindig százfelé van, de azért jó, hogy itt fontos dolgokról eshet szó. :)
Vendég
 


Szia Dóri!

Kicsit izgulok, mert tünetmentes vagyok, lehet ilyen az 5. héten?Se hányinger, se hányás, se szédülés, se két csík, semmi....
Holnap megyek uh-ra, nagyon izgulok...

Anna
anna39
 
 


Sziasztok!

Hogyan lehet az üzenet végére képet beilleszteni?

Anna
anna39
 
 


De ha nincs 2 csík, akkor honnan tudod, hogy babát vársz??? Amúgy lehet tünetmentesnek lenni. Csak most nem értem, hogy honnan tudsz a babóról. :) Drukkolok a holnapi UH-ért!

Milyen képet szeretnél? Vonalzót, mint nekünk van?

Vonalzót úgy készíthetsz, ha rákattintasz vmelyikünk vonalzójára, ott bejön egy honlap, ahol lehet készíteni vonalzót, és az elkészült vonalzó url-címét kell bemásolni a profilodba, amit itt majdnem az oldal tetjén találsz, a "Segédletek" legördülő menü alatt. A profilodban van olyan, hogy aláírás, ha oda bemásolod a vonalzó url-jét, akkor a hozzászólásaid után mindig megjelenik a vonalzód. Ha vhol elakadsz, segítünk.
Vendég
 


Nem írtam, hogy feb. elején volt már halvány csíkom a teszten, ezért 12-én el is mentem uh-ra, ahol 3x3mm-es petezsákot látott a doki néni.
de azóta sem lettem két csíkos és elmúlt minden más tünetem is, ami eddig megvolt, mint mindenki másnak.
Holnap megyek vissza a II. uh-ra és akkor minden kiderül, hogy hányan is vagyunk, nőttünk-e azóta.
Szóval az a gondom, hogy az 5. hétben természetes -e az, hogy nekem nincsenek meg a szokásos tüneteim...ajaj

Anna
anna39
 
 


Azért afelől nem kell aggódnod, hogy nincsenek hányós, meg ilyesmi tüneteid! :) Az nem mindenkinek van... Van, akinek meg 9 hónapig... (Most taposom a 7. hónapot, és még mindig hányok... :) ) Szóval ez nagyon egyénfüggő. Ami inkább kicsit érdekes, hogy nincs 2 csík. De a terhességi tesztek is különböző érzékenységűek, a korai terhességet sokszor tovább nem mutatják ki, mint ahogy a termékismertetőben le van írva. Mindenesetre imádkozunk holnap! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Atizka!
Üdv itt! Gratulálok a kislányotokhoz, szép nevet választottatok neki!

Anna39!
Kíváncsian várom a mai UH eredményét! Tünet nem kell feltétlenük, úgy emlékszem nekem se volt semmi extra. Az viszont, h nincs két csík a teszten, nagyon különös! Viszont, ha nem jött meg a vérzésed, akkor vmi biztosan van, remélhetőleg egy jól fejlődő kisbaba! Jelentkezz majd!

Ma kezdődik a nagyböjt! Megtettem a magam elhatározásait, amelyekből az egyiket kapásból nem is teljesítettem már ma. :oops: Nevezetesen, h nem kiabálok a srácokkal. Még jó, h mindig bocsánatot nyerhetek!
Nagyon elgondolkodtató részt olvastam minap a szentírásból:
" Mert aki szégyell engem és az én igéimet ebben a házasságtörő és bűnös korban, az Emberfia is szégyellni fogja azt, amikor eljön Atyjának dicsőségében a szent angyalokkal." (Mk, 8,38)
Mintha a mai világot jellemezné...
Üdv: Viki
Vendég
 


Köszönöm a kedves fogadtatást!

Anna39, sokat gondoltam ma rád. Én is várom, hogy elentkezz!

Dóri, Pindurod és Emma között egy év lesz, én május 18-ra voltam kiírva, 17-én született.

Hát igen, nagyböjt. Különösebb elhatározást nem tettem, talán csak azt, amit böjti időn kívül is mindig elhatározok, hogy többet imádkozok.

Ma, amikor sétáltunk Emmával, éppen az országunk sorsán gondolkoztam, hogy mennyire nem látják fentről (mármint az ország vezetői), hogy a "kisemberek" helyzete milyen. Annyira más léptékben élnek, nekik pár ezer forint semmi, de egy csáládnak az most bizony sokat számít. Na, mindegy, nem ragozom, úgyis tudjátok miről van szó. A lényeg, ami miatt ezt elkezdtem írni, hogy az egyik parkoló autó rendszámtábláján ezt olvastam: "Mária országa" Nagyon meglepő volt, mert azon a kis részen volt ez olvasható, ahol általában az autókereskedés nevét tüntetik fel.
Hát igen, valódi segítséget, és reménységet csak Föntről remélhetünk. (Na, ezért pl. lehet imádkozni.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok Lányok!

Most jöttem a dokitól. Leállította a Duphastont. Azt mondta, nem látja már a 3x3 mm-es petezsákot :(

El vagyok keseredve. Annyit mondott még, ha jövő héten nem jön meg a vérzés, menjek vissza, mert akkor méhen kívüli lehet.

Biztos majd legközelebb összejön... :(

Olyan jó látni, hogy legalább nektek összejött....

Anna
anna39
 
 


Anna, szívből sajnálom :(

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Anna!
Nagyon sajnálom! Megértem, h elkeseredtél, természetes ilyenkor. Imádkozz, h el tudd fogadni ezt a helyzetet is, mert nem könnyű!
Maradj velünk azért!
Viki
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: