Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!Mostmár tényleg olyan sokan vagyunk,hogy nem tudom követni :) !
Jo sok baba lesz!Tök joooo!


Mankabi!Üdv.a csapatbaGratulálok a babához!Én is 5 hetesen mentem elöször,nem birtam tovább várni,és nem bántam meg,mert a doki megnyugtattott,és nem idegeskedttem tovább,egy hétig,de mostmár megint mennék nagyon,hogy tudjam mizu van a pocaklakóval!De ez tényleg rajtad múlik,hogy mennyire vagy türelmes,ha kivárod a 7-8. hetet akkor már a baba szivecskéje is verni fog!Legalábbis azt mondják :) :) :) !Te döntesz!



Csöppke!Üdv.a csapatba!Gratulálok mind a kettö bébihez!



Gigaboszi!Nekem a nagymamim lakik ott! :) :) :) :)
Vendég
 


Üdv új kismamik!! Szuper, hogy egyre többen vagyunk :lol:

Mankabi,
én úgy terveztem, hogy csak 7hetesen megyek kb, de inkább felhívtam a dokim és megkérdeztem, hogy mi legyen. Ő azt mondta, hogy csüt-vagy péntek látni akar. Egyébként emlékszem az előző dokim is azt mondta, hogy a kimaradt menzesz után 10 nappal menjek. De az nemtom miért pont akkor... :oops:

Ugyan már kérdeztem, de nem jött válasz, ezért mégecccer :lol: :
ISTVÁN KÓRHÁZAS KISMAMIK, kinél fogtok szülni??

EGyébként ma én vagyok a parázós soros..... napok óta nem vagyok rosszul....tudom, örülnöm kéne, de....nemmegy...

Ja és tegnap elmondtuk a családnak: Örültek nagyon, de valahogy éreztem,hogy máshogy mint az elsőnél... :? :roll:
Vendég
 


Jajj bocsi Bacilivi! :oops: Dr. Surtya Zsuzsanna.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 

 
 

Sziasztok!

Üdv az újaknak! Jó, hogy egyre többen vagyunk! :)

Én ma sütöttem egy jó kis Nutellás muffint, háát, gondolhatjátok... :) :? :oops:
Émelygés, rosszullét egyelőre továbbra sincs! :shock:

Dokit én holnap hívom fel, majd ő eldönti, mikor akar látni!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm én is az újakat!!!!! :lol:

Gigi!

Klassz a táblázat,de nekem 1 lányom,és 2 fiam van!!! :lol:

Kép
orsitigris
 
 


Mankabi, Csöppke
Üdv a csapatban!

Orsitigris
Bocs...javítottam... :oops:

Buci
Gyerekek nem akkor születnek úgyse, mikor ki vannak írva (+/-2 hét teljesen normális)... :wink:
Nem elképzelhetetlen, hogy együtt leszünk benn...

Montana
Nálunk a lombik miatt teljesen tudott a fogamzás ideje... :lol: :wink:
Vendég
 


Igen Gigi, az is egy igen romantikus pillanat lehetett, ahogy többen végignézték mikroszkóp alatt a megtermékenyülés magasztos pillanatát. :? :lol: Na, de mindent a szent cél érdekében. :lol: Én is mindig úgy képzeltem, hogy a gyermekem szerelemgyermek lesz egy egetrengető hancúr után. :roll: Hát, szerelem az volt, meg hancúr is, csak az előjáték így kezdődött: gyere apa, most reped a tüszőm. :roll: :oops: :lol: Még szerencse, hogy apa ilyen stresszhelyzetben is megállja a helyét. :wink: :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Ja, Gigi! Hány babát drukkoljunk neked holnapra? :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana
Romantika... azáélvezetnek... :wink:
De mi a bébijeinket láttuk 8 sejtes állapotban... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Végre hazaértem, már nagyon vártam, hogy bekukkantsak ide! Mindenkinek köszönöm a kedves fogadtatás!!! Végre találtam egy nőgyógyászt, aki remélhetőleg megfelel az elképzeléseimnek (lehet, hogy még nem írtam, de viszonylag "új" vagyok Pesten és még eddig nem volt nőgyógyászom itt). 16.-ára adott időpontot, már nagyon várom, szinte el sem tudom hinni, hogy ez velünk történik! :lol: Ő lesz az első babánk és remélem minden rendben lesz!!!

jevi26: Nekem sem igazán jelentkeznek még a reggeli rosszullétek. Ma volt egy picike émelygés, de gondolom ez még csak a kezdet és hamarosan változni fog a helyzet.

Egyébként nektek szokott fájdogálni a hasatok?

Mankabi

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Jó reggelt!

Nálam nincs reggeli rosszullét... kitart egész nap... :cry:
Egész rókacsapat költözött hozzánk... :evil:

Montana
Mi apával ET előtt megtartottuk a hancurt...és utána is volt :oops:

Mankabi, Csöppke
Adatokat írtok a táblihoz?
Vendég
 


Szép napot csajok!

Gigi irj ha haza értél a dokitol izgulás van! :) Remélem jo hirekkel jössz! :) :)


Annus!Miujság veled?Holnap mész dokihoz!!!Párod megy veled?


Én már nagyon kivagyok,semmi hányinger,de még a közelembe se jött.Szeretnék már nagyon dokihoz menni,de még nagyon messze van okt. 23. :cry: Aggódom kicsit!
Vendég
 


Móni!

Igen megyek holnap,2 napja csak idegeskedem.Néha elég szarul vagyok,émelyges ,hasfájás,néha meg semmi bajom.Róka még nem volt,szerencsére...Éjjel is rosszat álmodtam,még mindig neheze alszom el...sokszor felkelek éjjel.Van vkinek ilyen problémája?

Remélem jön a férjem is...mondtam h feltétlenül szabaduljon el a munkahelyéről,ez fontosabb uh most mint a 12. vagy akármi más :!:

annus11
 
 


Sziasztok!

Én is émelygek egész nap. Rókakoma még nem volt, de néha úgy érzem, hogy nem sokon múlott. :roll: Most is itt küzdök vele a gép előtt. Éjszaka meg azért nem tudok aludni, mert alapvetően hasonalvó típus vagyok, de annyira fáj a mellem, hogy mindig felébredek, ha hasra fordulok. Pedig már melltartóban alszom, hogy az is védja egy kicsit. :shock:

Móni! Ne hiányold a hányingert, sokkal jobb volt nélküle! :evil:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana!Elhiszem,hogy akinek hányingere van annak rosszabb,de én csak aggódom de legalább terhesnek érezném magam,mert semmi bajom cak a mellem fájdogál :( ,lehet hogy kikcsit zizi vagyok,bocsi! :roll:
Vendég
 


Sziasztok!
megjöttem az UH-ról, 7 mm-es petezsákunk van, nem tudjuk hány babszemmel és jó helyen van szépen beágyazódva. Egyébként minden rendben van, igaz van két szép cisztám, de nem érdekes, majd lesz vele valami, csak a babók legyen rendben..
Legközelebb 10 nap múlva megyünk, akkor még okosabbak leszünk.

Kicsit most elfáradtam, jó lesz pihenni, elszoktam az ilyen nagy utazásoktól :D

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Megjöttünk...

Van egy szép petezsákocska, 5mm-s Tónikával....
És van egy kisebb zsákocska is... az lehet, hogy felszívódóban van, vagy lusti...
Vendég
 


Gigi, Buci, gratula a petezsákocskákhoz :D
Gigi, mikor mész legközelebb Uh-ra?

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 


Gratula a petezsákokhoz Gigi és Buci!Olyan izgi! :)
Vendég
 


2 hét múlva újabb UH...

1. Tónika: 10 mm zsákocska, 5 mm az embrike
2. Tónika? : 6mm zsákocska, benne valami maszat...

A laborom viszont tökéletes :lol:

Buci
Mikor voltatok?
Mi olyan 1/2 2 körül....
Vendég
 


Mi 11-re mentünk és kb háromnegyed 12 körül végeztünk. Kicsit sokan voltak mindkét dokinál, mi BB-hez járunk. Most hazajöttünk és aludtunk egy nagyot apával!

Lefotóztam a monitoron a petezsákunkat, tök cuki, próbáltam feltenni de túl nagy és nem tudom hogy kell lecsökkenteni..
:roll:

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Nincs képszerkesztő program a gépeden?
Paint
Photo editor
Picture manager
Infarview
Vendég
 


Nem tudom :oops: utánanézek, valami biztos van, még elég új a gép, nem használtam még minden programot rajta. Ha sikerül egyből felteszem :lol:

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok Lányok!

Gigaboszi: Gratulálok az UH-hoz! Szuper ötlet a táblázat, én is szívesen csatlakozom. Szóval az adatok: 26 éves vagyok, Budapesten lakunk, a szülés várható ideje pedig 2008. június 13., valószínűleg a MÁV Kórházban. Ő az első babánk.

Annus: Drukkolok neked holnap, hogy minden rendben legyen! A rosszullétekkel én is így vagyok, néha pici émelygés, semmi komoly, róka még nálam sem volt, kicsit furcsállom is, de remélem azért minden OK, ja és nekem is vannak furcsa, sőt rossz álmaim, és nem alszom túl jól, ami pedig egyáltalán nem jellemző rám, de szerintem nem kell aggódnunk, ez is csak az állapotunk egyik velejárója.

Buci79: Gratulálok az eredményedhez!

Mankabi

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Annus!Irj ha hazaértél,remélem jo hirekkel jössz!!!!! :) :)
Vendég
 


Sziasztok!

Én is gratulálok mindenkinek a gyönyörű petezsákocskájához!!!
Szülessenek belőle gyönyörű babók!! :lol: :lol:

Én ma reggel elég szarul vagyok.
Kergetem a rókácskákat...

Kép
orsitigris
 
 


Na megjöttem!


Szóval a következő volt.2 hete ugye csak 10mm petezsák volt és szikhólyag.Ma 22mm petezsák(ez a GS ugye?) és 3 mm embrio,szívhang még nem volt.19-én megyek legközelebb és remélem akkor már lesz szívhang,mertha nem akkor az gáz :roll:


Gigi!

Nálatok volt már szívhang?Úgy látom mi kb egy időben járhatunk.

Azt mondta a doki h nem kell szednem semmit,majd fejlődik ő,bízzuk a természetre!Az ultrahangostól is kérdeztem h ez jó növekedés e,mondta h lehet csak lassabban fejlődik.

Szerintetek se kell semmi vitamin Gravida és társai?

annus11
 
 


Sziasztok!

annus, hány hetes vagy ma mensi szerint? és a dok szerint?

Szerintem az első 12 hétben mindenképpen kell magzatvédő vitamin, mert ilyenkor alakul ki a babád összes szerve. És mivel nincs nyár, és sok friss zöldség-gyümölcs, így sokkal kevesebb vitaminhoz jut a szervezeted. A baba egészséges fejlődéséhez viszont kellenek, ha komplex készítményt nem is szedsz, én folsavat mindenképpen szednék, az idegrendszeri fejlődéshez nagyon fontos, és szedésével nagy százalékban megelőzhetőek a magzati fejlődési rendellenessége. A felnptt ember folsavraktára amúgy is nagyon kicsi, így mindenképpen pótolni kell szerintem. :roll:
És a többi vitamin sem árt, legalább az első trimeszterben. :wink:

Mindenkinek szép napot, rókakomák hess :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Annus!Gratula a szép kis petezsákhoz!Szerintem csöppkének teljesen igaza van!Ha mást nem is de folsavat szendned kéne!Ha csak nem eszel meg naponta 3kg spenoto! :) :) :roll: Á látom 19.-én kell menned megint,hát megint elöbb mész mint én!De hogy hogy ilyen sürün mész?Baj van? :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Gigi, Buci! Gratula a szép zsákocskákhoz! :lol: Nekem még csak 5 nap múlva kell mennem uh-ra, de már alig várom!

Annus! Nagyon számít az, hogy pontosan hányadik héten vagy sőt még az is, hogy hányadik napon. Napokon is múlhat, hogy látszik-e szívdobogás vagy sem. Az, hogy egy 3 mm-es embriónál nem látnak szívhangot, az teljesen normális. A következőnél már biztos látszani fog minden. :lol:

Én nem szedek terhes vitamint, a normális multivitaminomat szedem, amit idáig is és folsavat szedek még mellé.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Köszi Csöppke!

Én is fontosank gondolom a vitamint,sok gyümit eszek.Furcsa h a doki azt mondta h semmit ne szedjek.Arra gondoltam h legalább a folsavat beszedem...Ártani nem árt!C vitamint szoktam néha bekapni,az se árthat!
Hát kb 5-6 hetes lehetek.A menszim aug 1én jött meg utoljára,ennek alapján lassan már szülhetnék! :lol:
De én akkor hagytam abba a gyógyszer szedését,és ezért fogalmunk sincs mikor hoztuk össze!Nem gondoltuk h így összejön elsőre,gondoltuk biztos pár hónap kell,de hát nem.Szóval az is lehet h kimaradt peteérésem és aztán meg ki tudja mikor volt! :wink:
Eddig 4szer voltam uh-n,először még a peteszákot se látta csak vmi foltocskát.1 hétre rá már volt peteszák és szikhólyag (ezt 2 uhval is megnézték)és 2 hétre rá meg a mostani uh!

annus11
 
 


Köszi Móni és Montana!


Szerintem le is megyek folsavért!
Hát szerintem nagyon hamar mentem uhra,pont azért mert már rég jött meg,de a baba sokkal később fogant meg mint kellett volna(elméletileg)

Aztán amíg nincs életjelenség addig nincs se kiskönyvem se semmi.Védőnőhöz se küldtek még stb.A dokim az rendes Ádám János(vmi főorvos is) de mindig megkérdi h meg akarom e tartani.Mikor mondtam neki ma is h naná h igen,akkor mondta h oké jövőhéten talizunk és bizti lesz szívhang!

annus11
 
 


Annus
Pontosan mennyi idős terhes vagy? Adatokat annak függvényében lehet értelmezni...

Vitamin
Normális, vegyes táplálkozásnál nem feltétlenül szükséges a legújabb szakirodalmi adatok szerint...
És most olyan jó időszakban vagyunk, amikor van friss zöldség, gyümölcs (hazai termés)
Vendég
 


Gigi,buci
Gartula a petezsákhoz!!!!!!!!

Vitamin,
folsav az fontos. Többi vitamin se árt, de ha kenyéren és vizen élnél, a gyerök akkor is "leszívná" raktáraidból ami neki kell... :wink: :lol:

MA VOLTUNK DOKINÁL!!!!! 12mm-es petezsák büszke anyukája vagyok :lol: Kaptunk képet is a kis "folt"-ról.... :lol: Szoval eddig minden okés odabent, jövő hét végén kell mennem megint , addigra vszínű lesz szívhang :D
Vendég
 


bacilivi: gratulálok a petezsákocskádhoz, jó nagy szó se róla az enyémhez képest. Elvileg csak 1 nap különbség van köztünk, bár gondolom ez függ a fogantatás időpontjától is. Remélem azért az én babszemem mérete is jó. alig várom a következő UH-t.
Nekem is jövő hét végén (pénteken) kell menni, én is bízom benne, hogy már lesz szívhang. A képet nem tudnád felrakni? én próbálkozom, csak le kell csökkentenem a méretét, és már lecsökkentettem ugyan, de még úgy is nagy...

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


buci,
neked mikor mértek mekkora petezsákot? Ja egyébként fére tud rendesen márni az uh is.... Meg pár nap a megtermékenyülés pontos ideje közt is csinál nagy különbségeket(ahogy te is írtad), úgyhogy szerintem NE AGGÓDJ EMIATT!!! :D :D :D :D Ja és akartam írni, hogy egynapra vagyunk kiirva...Szntem én számoltam el magam :oops:
Kép: hú, hát megkérdezem apát, meg tudja e csinálni....
Ja és ha akarod lekicsinyítem neked a zsákocskádat, elküldöd emilbe.

Gigaboszi,
Átírsz Júni 10-re...??? Bocsi... :oops:
Vendég
 


én a szülés dátumát csak netes kalkulátorok alapján tudom, hogy június 10, még doki nem erősített meg benne. Egyébként tegnap voltam UH-n, 5+1 napon.
Elküldöm a képet, írd meg az email címedet priviben. Köszike.. :lol: :wink:

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


ja azt elfelejtettem, hogy 7 mm volt a petezsákocska.., de korábban már írtam :lol: :lol:

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Buci
Punkcióhoz 38 hetet kell számolni... az a szülés várható ideje...
Terhesség ideje: punkció-2 héttől számolódik...
5+1-nél tökéletes a 7 mm-s petezsák :lol:
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Gigi!Szuper a kép! :) Táblázat is szupi!Ezen a héten jo sokan voltatok dokinál! :) :)
Vendég
 


Ááááááááááááá.... a régebbi táblit tettem fel :oops: :evil:

Kép
Vendég
 


Gigi: nagyon szupi a táblicsku, jó egyben látni a kis csapatot. Köszi a bíztatást, hogy jó a 7 mm. A punkció amúgy szeptember 17-én volt, az utolsó mensi alapján számoltam a június 10-et és a vonalzómhoz is azt adtam meg. Az utolsó mensim amúgy szept. 4 volt. Úgyhogy elvileg jól számoltam...

Nagyon klassz a képed, olyan jó látni. Ezt a Kaáliban csinálták? Mikor küldenek el bennünket onnan? Te kinél szülsz a klinikán? Ha gondolod priviben is megírhatod.. :wink: :lol:

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Buci
Petivel még a 1. heti szűrést is a Kaáliban csinálták... utána dobtak ki...(Down-szűrés... UH+vérvétel... lényegében uaz mint amit sokan pénzért csináltatnak meg...)
Orvos... inkább priviben...
Egyébként én mindent a Klinika-telepen intézek... ha már egyszer protekcióm van :wink:
Vendég
 


Ezt hogy csináltam?
NÉVTELEN lettem... :roll:

És 12. heti szűrés :roll: :oops: :evil:
Vendég
 


buci,
szntem is szuper a méreted :wink: Az nem értem mi miért vagyunk ekkora "lovak"... :lol: Ment P.Ü.
JA és nekem az uccsó menzi szept 3. Nem értem miért Jún 10-re rakott mégis adoki... NA sebaj.

giga,
húúúú szuper a kép!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak olvasó üzemmódban... :wink:
Rosszullétek egyelőre nincsenek, viszont rossz álmaim nekem is, ez érdekes, eddig ez nem volt! :?
Én még vizsgálatokról nem tudok beszámolni, sőt, még dokim se tudja, de úgy vagyok vele, hogy még ráérek. Érdekes, az első terhességemnél csak 12 hetesen volt először UH-om, de most más a dokim, kíváncsi vagyok, nála mi a szokás!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Annus és Bacilivi: Gratulálok a vizsgálathoz, biztosan nagyon jó volt, már én is nagyon várom!

Csöppke: Vitamint még én sem szedek, csak folsav+vas pezsgőtablettát és nagyon-nagyon sok gyümölcsöt és zöldséget eszek (főleg magamhoz képest), erre próbálok figyelni. Én is úgy érzem kellene a vitamin, de meg akarom várni mit ajánl az orvos. Szerinted elkéstem vele? Egyébként többen írtátok, hogy szedtek folsavat, pontosan mit? Orvos írta fel, vagy magatoktól szeditek?

Annyira sokat kell még tanulnom, remélem belejövök, csak olvaslak titeket és tájékozódom. Elsőre mindenkinek ilyen? Nagyon örülök mindenki örömének, hiszen tudom mit éltek át és olyan érdekes és boldog érzés, hogy a párommal van ilyen csodálatos titkunk. Legszívesebben mindenkinek elmondanám, olyan jó, hogy veletek megoszthatom! :lol:

Gigi: A kép szuper!

Most már kezd aggasztani, hogy nincsenek rosszulléteim, eddig próbáltam pozitívan hozzá állni, ez normális ilyen idősen?

Mindenkinek jó éjt és szép álmokat!

Mankabi

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Hello,

mankabi, nem, még nem késtél el. De a legkorábban az agy kezd kialakulni, az már most is fejlődésben van, így 5 hetesen, és aztán szépen sorban minden szerv. Nem véletlenül ez a legfontosabb időszak.

A folsav ilyen néven fut a gyógyszertárban is, recept nélkül kapható. Ha elkezded szedni, biztosan nem fog érte szólni a dokid, sőt. :wink: De szerintem a komplex készítmények (Elevit, Gravida, Hipp Natal, Centrum Materna) még jobbak. Az orvosod is ezeket ajánlhatja, mert ezek vannak forgalomban kismamavitaminként :)
Egyébként hiába eszel zöldséget, a folsav pl a spenótban van a legtöbb, de ugye abból meg nem eszel napi szinten több kilót. :)

A rosszullétek hiányának inkább örülj. :wink: Amúgy valszeg azért nincs mert még nem olyan magas a hcg szint a szervezetedben. Ez is a 12.hétig nő, aztán leesik a szintje, és megszűnik a rosszullét. Ált. a 6-8 héten éri el a 'kritikus' szintet amikor már van rosszullét. De a fiammal pl egyáltalán nem volt. :)

Szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: