Új privát üzeneted érkezett!

Tabati!

Na,mi volt a vizsgálaton :?:
És a dokid tényleg jóképű :?: :oops: :oops: :oops:
Majd írj!
sziszkó29
 
 


Wouw, 40 év? :) Akkor most sem lehet piskóta, ha "régen" odáig voltak érte... Az én orvosom - a mostani - finoman szólva nem egy Alain Delon... :) Én valahogy mindig azt gondoltam, hogy egy nőgyógyász legyen rémesen ronda. :) De aztán rájöttem, hogy igazából nem is ez a fontos, hanem hogy bízz benne annyira, hogy a Te és a babád életét rábízd. Hát én így voltam a Kaáliban is, meg itt is, bár a Kaáliban egy szuper pasit fogtam ki. Volt humora, kedves volt, és ő követelte a férjemet is mindig. :)

Mi volt a vizsgálaton Tabati? Tuti, hogy minden rendben... egyébként milyen érzés, hogy a 9. hétbe léptél? :)

Sziszkó, jó, hogy kiderült, mi volt a baj, de sajnálom nagyon, hogy így alakult. De legalább tudod, és ezt tényleg kevesen tudják meg... akkor várjuk a februárt! :) Merthogy Veled vagyunk ám! :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Csak gyors részletek, mert rögötn elájulok, olyan fáradt vagyok.

Vonalzómon az eredeti kor! :D Doki szuper, úgyhogy nála maradok. Már kaptam új időpontot is a 12. heti Uhra, és támogatta az ingyenes szűrést is. Rögtön mehettem laborra is, úgyhogy az is megvan. Ez most nagyon jó érzés! :D

A rosszullétekre azt mondta, hogy ez egy olyan helyzet, amikor a kicsi bántja a nagyobbat. :lol:

Megyek aludni, jó éjt nektek!

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Aztaaaaaa! :)
De örülök Tabati!! És tök szupi az új vonalzód! Mikor mész a 12 hetesre? Jól vagy ma? Minden rendben? Sokat dolgoztál ma is? Vigyázz ám Magadra,és pihenj sokat!

Sziszkó, Te hogy vagy? Dolgozol már, vagy még nem engedtek vissza?

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Tabati!Gratula! :D Ne dolgozz sokat,én is ezt mondom! :wink: Amúgy tényleg mivel foglalkozol?

És Te Heni?Mivel foglalkozol?Bár gondolom már nem melózol 12 hetesen!

Már nem akarok idén visszamenni melózni.Ma voltam a háziorvosnál és adott egy beutalót az ideggyógyászatra.Jövőhéten megyek.Majd jó előadom magam,hogy milyen idegbeteg vagyok! :wink:
Na jó ez csak vicc volt.A háziorvos csak december elejéig tud táppénzen tartani.De a munkahelyemen most sok az elküldés jobbnak látom,ha még várok azzal,hogy visszamenjek.
Bár tegnap beszéltem a műszakvezetőmmel.Nagyon rendes volt.Mondta,hogy csak akkor menjek vissza,ha már tényleg jól érzem magam.De az idén már ne,úgyis csak 3 hetet dolgoznak még.Meg megnyugtatott,hogy a mi sorunkról nem lesznek elküldések.

Jók legyetek!Kellemes hétvégét! :)
sziszkó29
 
 


Jó reggelt Lányok!
Sziszkó, én tanítottam az idei tanévben pontosan 4 napot. :) Mivel nálunk tervezett volt a lombik, így a suliban nagyon toleránsan állt hozzá a főnököm, és az idei tanévet úgy szervezte, hogy ne legyen gond, ha esetleg összejön az első lombik. Egyébként hivatalosan németet tanítok, de tanítói végzettségem is van, így az utóbbi két évben osztályom volt alsóban. Előtte napköziztem, még előtte németet tanítottam. :) (Ez a 12. évem)
ÉS hát a lombik miatt az első perctől nem ajánlották , hogy gyerekek közt esetleg elkapjak valamiféle bacit, nem beszélve a sulis körülményekről- mármint a vírusok terjedését tekintve... így azóta itthon vagyok. Te mivel foglalkozol?

Jók legyetek ma is, és vigyázzatok Magatokra![/b]

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!

Nem dolgoztam pénteken, hanem délelőtt elment egy baráti házaspárhoz, és képzeld krumplislángossal vendégeltek meg, ami nagyon jól is esett, de amikor hazajöttem, nagyon rosszul lettem tőle. Nemcsak hányinger (bár az is erősebb volt, mint máskor), hanem a gyomrom is fájt, úgy próbáltam elaludni,. hogy jobban legyek. Egy órát aludtam, a hasfájás el is múlt, de a hányinger nem. Még fürödni sem tudtam elmenni, csak beágyaztam átöltöztem és lefeküdtem. De mára már elmúlt szerencsére, csak kisebb émelygés maradt. Féltem mi lesz, mert nekem is jött egy tanítványom reggel, ráadásul 2 órát volt (óvónőképzőre jár, de köze nincs a zenéhez, ehhez képest kell tisztán énekelni, meg furulyázni), de teljesen jól bírtam.

Sziszkó!

Én is tanítok, de nekem nem fárasztó, úgyhogy én tervezem a tanév végéig...június közepéig. Hát lehet, hogy nem tudom majd betartani, meglátom. Tavaly egy kolléganőm pont ugyanígy volt babás és ő végigvitte a tanévet. Eddig még nekem sem volt semmi komplikáció, úgyhogy ha így marad akkor talán megy a terv.

Viszont neked tényleg jó, ha egy kicsit pihensz, meg is érdemled, de azért az jó hír, hogy nálatok nem lesz elbocsátás. Borzasztó ez a mostani gazdasági helyzet, hogy ennyire bizonytalan mindenki megélhetése. :(

Kép
Kép
tabati
 
 


Szegénykém! Remélem, már jobban vagy a krumplilángos után... :)
Velem minden ok ma, tegnap és tegnapelőtt nagyon fájt a torkom, egyfolytában orrot fújtam, de lázam szerencsére nem volt. Ma már sokkal jobb... csak nagyon-nagyon fáradt vagyok.

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

A lángos után másnap már megint jól voltam. Viszont a hányinger még mindig visszajön hullámokban, érdkes hétvégén mindig szenvedek tőle, hétközben csak esténként. Mintha tudná a babu, hogy napközben dolgoznom kell, akkor békén hagy, estére meg jön a rosszullét. :lol: De lehet, hogy összefügg a fáradtsággal. Amúgy a hideg tej szokott használni, egy darabig utána jó. Most meg joghurtot eszem, ez is hideg, de nem túl hatásos...

Te meg talán egy kicsit megfáztál, de ha nem volt lázad, akkor szerencse, tuti nem influenza. Mézes citromos tea, meg sok más c vitamin!!! Nekünk kivi is van itthon, meg reggel férjem szedett csipkebogyót, mindjárt be is áztatok egy adagot teának. Reggelre már jó is lesz. Ja! Meg a savanyúkáposzta is jó. Mellesleg tegnap attól is elmúlt a hányingerem, csak itthon nincs, akkor anyuéknál ettem.

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! Kutyák hogy bírják a hideget? Nálunk már bent alszanak tegnap óta, nem akarjuk, hogy betegek legyenek. Eddig még jól viselkednek, de ez úgy sem lesz sokáig így, lassan megindul az éjszakai ki-be-ki-be...Már olyan is volt, hogy kaparta az ajtót, hogy ki akar menni (az idősebbik a szószóló ilyen ügyekben :lol: ) kimentem, hogy kiengedjem aztán meg nem ment ki. :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Énnem merem bent altatni a kutyákat, mert az előszobában ugyan nincs annyira meleg, mint bent a lakásban, de ha kimegy napközben, hamarabb megfázik. Eddig jól bírják, nincs semmi baj, és hát Sammy is élvezi a havat egyelőre. Mázli decemberben született, így ő már tudja, milyen a tél, de Sammynek ez volt az első hava. Sokat játszottunk velük tegnap a hóban, hogy szokják egy kicsit, de nincs semmi baj. Melegek, úgyhogy úgy vettem észre, nem fáznak. Sammyt viszont holnap kell vinnünk a menhelyre, mert ivartalanítani kell... csak hétvégén hozhatjuk haza. Lehetne itthon is, ha nem lennének ennyire játékosak, de félnék, hogy felszakad a sebe. Úgyhogy már készítem magam a holnapi sírásra... mert tuti nagyon fog fájni a szívem, hogy most 4-5 napig nem lesz itthon, és szegénykém azt fogja gondolni, hogy visszavittük, pedig nem adnám már senkinek!

Most már jól vagyok, az émelygős időszak is elmúlt, minden rendben van, egy picit még néha többet kell fújnom az orrom, de ennyi. Mostmár lassan Nálad is elmúlik, nincs már sok a 12. hétig. :)
Vigyázz Magadra!

Sziszkó, hogy vagy? Jobban érzed már Magad?

Heni

Kép
szheni
 
 


Már számolom a napokat a 12. hétig, hátha tényleg elmúlik a hányinger. Ne értsétek félre, de annyira nehezen viselem, nem is gondoltam, hogy ennyire gyenge vagyok. :oops: Persze amikor meg jól vagyok, mint pl. most, akkor szuper minden, ma is már végigtelefonáltam mindenkit, rendezkedtem, meg elkezdek végre készülni az adventre, mikulásra, karácsonyra.

Bejelentkeztem a kombinált szűrésre is. :D December 19-én 9re kell mennem, és végül a Bajcsyba megyek, mert oda talán könnyebb beutalót szereznem, meg az van a legközelebb is. Így is rengeteget kell majd várnom, megmondták, mert van aki már nagyon rég bejelentkezett. Mindegy, én ráérek, majd viszek olvasnivalót. Védőnőt is kiderítettem, hogy ki lesz, úgyhogy csütörtökön megyek is hozzá. Ide nem kellett bejelentkezni, remélem sikerrel járok.

Kutyák!

Nálunk az a baj, hogy be vannak szoktatva. Úgyhogy ha fáznak akkor rögtön az ajtót kaparják, holott lenne nekik más meleg hely is a kertben. Az egyik tacskó keverék, úgyhogy neki nem lehet kinn éjszakázni, mert állítólag valami baja lehet a lábának, van valami kifejezett tacskóbetegség. (nem tudom pontosan mi)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék Hozzátok. Én 32 éves vagyok és első Babucinkat várjuk júliusban, tehát Tabatit ismerem a júliusi fórumról is! Most volt pénteken az első UH 6+4 voltam és már vert a szíve. Sajna júniusban volt egy missed ab., de most a szívem mélyén úgy érzem, hogy nem lesz semmi gond!!! :D :D Stramm Kisbabánk lesz most!!!!




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Szia Breki, üdvözlünk a csapatban! Gratula a babátokhoz, és biztos, hogy rendben lesz minden. :)

Tabati, akkor tényleg jobb, ha bent vannak. Ha már úgy szokták meg, akkor gondolom az előző években sem volt ebből gond. Örülök, hogy megvan az időpont a kombinált szűrésre. Pillanatok alatt eltelik az idő dec. 19-ig, majd meglátod! :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Szia Heni!

Köszönöm! Hú, Te már túl is vagy a kritikus időn!!! Gratula!!!!! Te is megcsináltatod a 4 markereset????




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Üdv Breki itt is! :D

Dec. 18án bejön férjem is velem meglesni a babunkat. Nem beszéltem meg a dokival, de csak beengedi ugye? :?

Kép
Kép
tabati
 
 


Mi az a 4 markeres? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Tabati, persze, hogy beengedik... legalábbis én vihetem pénteken...:)

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát remélem is, hogy jöhet és nem potyára kísér el. :D

Asszem a 4 markeres az a kombinált vizsgálat...

Kép
Kép
tabati
 
 


:) Akkor jó... igen, arra megyek pénteken Breki!

Minden rendben Veled Tabati? Remélem, jól vagy...

Heni

Kép
szheni
 
 


Ilyenkor általában igen, köszi. Az este a rosszabb. Pénteken akkor drukkolok neked, és nagyon kíváncsi vagyok hogy zajlik majd.

Kép
Kép
tabati
 
 


Heni!

Megnéztem én is a képeket a házatokról és tényleg gyönyörű!! :D Mikor épült? Nagyon ízlésesen van berendezve, meg a kis kiegészítők.... :D Lehet majd a szobákról is nézegetni fotókat? Vagy az már túl intim? :oops: Ha jól gondolom a festett mennyezet a fürdőszobában van ugye? Az is nagyon tetszik. Ti csináltátok, vagy szakember?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy kicsit eltűntem.Sorry! :cry:

Breki én is üdvözöllek köztünk!

Heni,a Tabati hol nézte meg a házatokat?Én is kíváncsi lennék rá! :lol: Remélem nem gond!

Tegnap vendégségben voltam az egyik barátnőméknél és ott is aludtam.Már nagyon régóta ígértem neki,hogy lemegyek hozzájuk.Amúgy ők (a párjával együtt) kollégáim is.
És este kimentünk a teraszukra és néztük milyen szépen esik a hó!

Szülinapomra (majd csak dec.8.-án lesz) a páromtól kaptam egy pataki mázas tálat.Nektek van ilyen?A barátnőmnek igen,és vannak neki kimondottan pataki tál-as receptjei is.Költsön is adta őket.Azt mondja,sokkal finomabb a kaja,ha abba süti meg.Sőt olvastam,hogy a töltött káposztát is meg lehet benne főzni.

Ti mi finomat főztök,süttök karácsonykor? :)
sziszkó29
 
 


Tabati, persze, hogy lehet, csak kell képeket csinálnom.Mindent mi csináltunk a házon, csak a vízvezetéket és a gázt és a villanyt csinálta szakember.
Este lesz időm, akkor küldök majd párat bentről. Amikor megvettük a házunkat, semmi nem volt még, a 4 fal állt és a tetőszerkezet volt meg.
Sziszkó, persze, hogy nem gond. Azt hiszem, ő a júniusi fórumon látta, de ide is teszek párat, mert ott csak egy-két kép van... a szobákról semmi. :) De igyexem... Puszi mindenkinek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Megcsináltam most... volt még annyi időm. :)

1. kép: Sammy most.:(
http://kepfeltoltes.hu/081125/035_www.k ... es.hu_.jpg
2. kép: hálószoba
http://kepfeltoltes.hu/081125/039_www.k ... es.hu_.jpg
3. kép: hálószoba
http://kepfeltoltes.hu/081125/040_www.k ... es.hu_.jpg
4. kép: a háló ajtajából a nappali fönt (ez a galériaszoba)
http://kepfeltoltes.hu/081125/041_www.k ... es.hu_.jpg
5. kép: galériaszoba
http://kepfeltoltes.hu/081125/042_www.k ... es.hu_.jpg
6. kép: a galéria általam tervezett és Miki által kivitelezett korlátja. :)
http://kepfeltoltes.hu/081125/043_www.k ... es.hu_.jpg
7. kép: a leendő gyerekszoba egyik fele
http://kepfeltoltes.hu/081125/044_www.k ... es.hu_.jpg
8. kép: a leendő gyerekszoba 2. fele
http://kepfeltoltes.hu/081125/045_www.k ... es.hu_.jpg
9. kép: a konyha az új asztallal. :) (Ami szintén saját ötlet...)
http://kepfeltoltes.hu/081125/047_www.k ... es.hu_.jpg

Heni

Kép
szheni
 
 


A júniusi topicban bent vannak a képek rendesen, nem kell letöltögetni őket... viszont Sammy csak itt van az elsőn... de legközelebb már tudom, hogyan működik a dolog... :):):)
Jó éjt Nektek!
Remélem,mindenki jól van...

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Sammy nagyon hasonlít a mi Briós kutyánkra nem? Legalábbis erről a képről úgy látom. :D

Tényleg nagyon kreatívak vagytok, és jó, hogy így bíztok magatokban. Én nem nagyon hiszem, hogy ilyen ügyes lennék, pedig nekem is vannak ötleteim. De félek ezektől a festésektől (tetszik a fürdőszoba mennyezet pl. meg a lámpánál a virágminta, ezeket én is szívesen felfesteném), mert ha elrontom, akkor az nem olyan mintha egy papíron rontanám el, hogy veszek egy új lapot... :roll: Majd azért lehet, hogy ha itt tartunk mi is, kérek egy pár jó tanácsot tőled! :wink:

Sziszkó!

Nekem vannak ilyen tálaim, ajándékba kaptam, de igazság szerint mégnem használtam, de én is hallottam, hogy finom kajákat lehet benne készíteni. Majd ha lesz saját konyhám, kipróbálom. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Igen, Tabati, sztem is mintha tesók lennének... :)
Szívesen adok tanácsot, ha kérsz, bár sztem mire odajuttok, addigra Neked is lesz saját elképzelésed a lakásodról, és nem kell senkinek segítenie. Mi amikor megvettük, csak a 4 fal állt, meg a tető, de már akkor ezt láttuk benne. :) És sablonnal nagyon egyszerű dolgozni... vagy egy mintát megcsinálsz, a következőt csak másolod. A hálószobát pl sima ragasztószalaggal csináltuk. Leragasztottam a falat, rárajzoltam a mintát, aztán a vonalak mentén egy schnitzerrel végigvágtam, Miki leszedte az alsó részét, és lefestette. Végülis fél napunk ment el rá, de egy kicsit jobb, mintha sima snassz egyszínű lenne.

Láttad a számot a vonalzómon? :) Már tuti, hogy túl vagyunk a 12. héten. :)

Sziszkó, én a rakott krumplit imádtam ebben a tálban... mostmár sajna nem csinálhatok... csak arra figyelj, hogy mindig nedvesítsd be használat előtt, mert sokkal hamarabb megpuhul a cucc benne. Ha nem nedvesíted be, hamar kiszárítja a hamit.

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok Kismamik!

Heni!
Gratula a 13.-ik héthez! :wink:
Csodaszép a házatok.Megnéztem a képeket,köszi hogy felraktad ide őket.Annó a mi házunkat nagyon át kellett alakítani,mert a párom nagymamája lakott itt.És hát gondolom el tudjátok képzelni,hogy egy 80 akárhány éves néninek milyen a háza.Mármint úgy értem,hogy olyan öreges.Readásul csak udvari wc volt,azt is ki kellett bennt alakítanunk.
Mi falakat így nem festettünk,mint ahogy Ti.De annyi érdekesség van a nappaliban,hogy nem egyszínű a 4 fala,hanem 2 színű.Ezt úgy képzeljétek el,hogy két egymás melletti fal pipacspiros és a másik két egymás melletti fal pedig olyan halványbarna és barackszín közötti.Úgy lett kikeverve a szín.A párom apukája festő,ő festette kívül-belül a házat.

Énm a ki is próbáltam a tálat.Sertéscombot sütöttem benne.Holnap ebédre csináltam,még nem kóstoltuk meg,de az illata,az isteni lett.
Beáztattam a tálat egy jó órán keresztül.Barátnőm is így ajánlotta,meg a használati utasításban is benne van.
Azért köszi,hogy Te is szóltál! :wink:

Breki,hol vagy :?: :?: :?:
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Heni!

nem az a baj, hogy ötleteim ne lennének, azok vannak dögivel, csak győzzem kiválasztani, melyik legyen, mert azt nem akarom, hogy túl csicsásra sikeredjen a sok ötlet miatt. Nekem a megvalósítással vannak gondjaim. Nem nagyon bízom magamban, hogy sikerül elsőre amit elképzeltem. De aztán lehet, hogy neked van igazad, és sablonnal pofon egyszerű lesz, csak még nem csináltam sosem ilyet és nem nagyon tudom elképzelni, hogy lesz majd. Amúgy azt a virágmintát a plafonon a csillárnál egy tv műsorban láttam először asszem a dekor tv.ben, ott sok jó dolgot el lehet lesni. Azzal meg az a baj, hogy tvből minden olyan egyszerűnek tűnik! :lol:

Sziszkó!

Na jó, hogy mondjátok a tálat, mert nekem semmiféle utasítás nincs hozzá, én tuti csak simán áztatás nélkül használtam volna, aztán elrakom jó mélyre, hogy nem sikerül benne semmi jól. :lol:

No, lasan elindulok a védőnőhöz, remélem szerencsével járok, ugyanis nálunk nem kellett hozzá bejelentkezni, csak egy kolléganője mondta, hogy ekkor van, menjek bármikor.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Holnap végre vizsgálat! Alig várom, hogy láthassam a kis pocimacit... Remélem, minden rendben lesz. Ha nem lenne, azt azért érezném, nem? Vagy nem? Totál hülye vagyok, hogy mindig ilyenkor parázom... ráadásul sikerült megfáznom. Elmentem a patikába, ahol a patikusnő semmit nem tud a várandósság alatt szedhető készítményekről, kicsit kiakadtam rajt, hogy nekem kell megmondanom, mit adjon... mindegy, szte nem szedhetek semmit, még lándzsás útifű szirupot sem, pedig nagyon köhögök. És azt biztos, hogy ihatok... szte nem, így nem is volt hajlandó adni. Na, mindegy, remélem, túlélem ezt a pár napot. Bár tudom, hogy egy megfázástól nem lehet semmi baja a babának, azért egy kicsit aggódom...

És hétfőn megyek a védőnőhöz is. Ma fölhívtam, kérdeztem, h miért nem hívott vagy hogy most mi van, azt mondta, a szociális háttér miatt nem tartottam szükségesnek, h kijöjjön... szép, mi? Mintha nem is az első babánkat várnánk... mintha mindent tudnék magamtól. Sztem azért , mert vki pedagógus, még nem biztos, hogy tudja, mi vár rá a várandóssága alatt... meg nem kellene vizeletet vizsgálnia? A szociális hátteremből még nem tudja, nincs-e túl sok fehérje vagy túl sok vas a szervezetemben... sztetek normális?

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!
Érdekesek ezek a védőnők!Én is voltam nála,mikor még...Szóval tudjátok. :cry:
És nekem akkor meg se említette,hogy ki akar jönni hozzánk.
Holnap meg tuti,hogy minden rendben lesz!No para! :D
Irj,hogy mi volt a vizsgálaton!

Tabati!
A Te védőnőd fogadott?Mi volt nála?Majd írj!
sziszkó29
 
 


Köszönöm, Sziszkó!

Tabati, remélem, minden rendben volt...

Holnap igyexem haza, és beszámolok mindenről.
Sok-sok puszi Nektek!

Mi van Brekivel? Eltűnt egy kicsit...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!

Húha, talán már túl is vagy a vizsgálaton, majd írj, hogy mi volt!

Védőnő!

Nekem a kórházban csinálták meg a labort, vérvétel meg pisi. A védőnőnél voltam, nagyon aranyos, kedves volt, sok mindent kellett szegénynek írnia, kartont, meg kaptam tőle kiskönyvet, de ennek ellenére mindenre válaszolt, mindent próbált elmagyarázni. Kaptam tőle még pár újságot, meg a kiskönyvemhez egy aranyos dossziét is. Arról nem volt szó, hogy kijön, de mivel nagyon közel van hozzánk, én nem is bánom. Egy hónap múlva kell mennem hozzá megint. Ja! Vérnyomást mért, meg a súlyomat megmérte. Másról szó sem volt, csak hogy mire kell még mennem. Belgyógyászat (háziorvos), fogászat, a labor ha meglesz, akkor azt is be kell írni a kiskönyvbe, megmutatta, hogy hova kérjem a dokitól a pecsétet, ilyesmi. Semmi kérdésem nem maradt. Sőt! Még erről az ingyenes kombinált vizsgálatról is tudott, amiről még az itteni dokik sem tudtak semmit. Úgyhogy én eddig teljesen meg vagyok vele elégedve.

Amúgy elmentem, hogy beutalót kérjek a kombináltra,és kiderült, hogy jó az úgy is, hogy Kistarcsán megcsinálják nekem a 12. heti uh-t, és azzal a lelettel megyek be a Bajcsyba vérvételre. Így nem kell se időpont se beutaló. Persze azért kaptam egy papírt, hogy szeretném az ingyenes PAPP-A (tényleg így hívják utánanéztem) vérvételt.

Kép
Kép
tabati
 
 


Heni!

Akartam még írni, hogy az a szirup tényleg jó, és lehet is, de kakukkfűtea is jó köhögésre, azt már csak nem tagadja meg tőled. Az az osc...., amit a júniusi topicban írtál, szintén jó, de az valamiféle homeopátiás szer, s nem mindenhol ismerik, csak ahol forgalmaznak ilyen szereket. A múltkor meg el is felejtettem írni (gondolom már nem aktuális), hogy orrspré (csak így kiejtve :lol: ) is van homeopátiás.(majd megkeresem mi a neve, csak mindnek olyan bonyolult :lol: ) Én már használtam, nem bíztam benne, de nagyon jó volt. Férjemnek is, pedig ő egyáltalán nem hisz csak a normális gyógyszerekben. Az én bizalmatlanságom onnan ered amúgy, hogy herpeszre régebben már kaptam homeo bogyókat, de az sajna nem használt.

Egyébként torokfájásra jó még a sós vizes gargalizálás. Sokan csak arra esküsznek. Fertőtlenít!

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok! MEGJÖTTÜNK...
Hát Csajok, jelentem minden rendben velünk. A mostani időnk 13+6, bár csak 13+2 a várandósság igazi ideje-ugye ezt a lombik miatt pontosan tudom- szóval:
"CRL: 81 mm
BPD: 24mm
FI: 10 mm (milyen nagy combikája van...Smile)
Nyaki redő 1,8mm vastag, a normál tartományban van. Koponya, hasfal, végtagok épek. Hólyagtelődés látható. Jó szívműködés. "
És hát ezek alapján 05.30. a szülés ideje, de nem javítom ki a vonalzómat, csak ha mondják még párszor... Smile

Mindenét láttam, az ujjacskáit, szopizta a hüvelykujját, aztán integetett, és egyszer akkorát ugrott, h apa azt hitte, elszalad. Smile De sajnos mi nem voltunk olyan szerencsések, mint Amadea, hogy láttuk volna a nemét, de nem baj. Előbb-utóbb kiderül az is. Olyan édes volt, tök szép képet láttunk a monitoron, de kinyomtatni nem sikerült olyan szépen... mindegy, azért fölrakom.
Íme:
Kép

Nem tudom, láttok-e vmit belőle, remélem...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon jó hírekkel szolgáltatok ma! :D

Heni!
Gratula!Persze,hogy lehet látni a kicsikét! :lol:
Tök jó,hogy minden rendben Veletek!

Tabati!
Örülök,hogy kedves a védőnénid!Mikor én voltam,nekem is vérnyomást és súlyt mért.Meg pontosan azokat a a dolgokat mondta el,mint Neked.
Én is teljesen meg voltam elégedve vele.Szeretnék már minél hamarabb találkozni vele. :wink:
Remélem a tavasszal mehetek hozzá. :wink:
sziszkó29
 
 


Sziszkó, remélem, minél hamarabb összejön a randi a védőnőddel. Hogy vagy mostanában? Remélem, egyre jobban...

Tabati, Nálad mi újság?

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Köszi kérdésed,igen egyre jobban vagyok. :lol:
Ez köszönhető a páromnak,aki végig mellettem volt,van.Ha kicsit magam alá kerültem ő mindíg felvidított. :lol:
És a barátok is kimozdítanak itthonról.Aranyosak,jól esik.
Mostanában meg már a karácsony lázában égek.Én nagyon szeretem ezt az ünnepet! :lol:
Iagz,még az ajándékokat nem vettük meg,de még ráérünk szerintem.

Ti,hogy vagytok a karácsonnyal?Várjátok?

Kellemes hétvégét! :)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Én is imádom a karácsonyt... amíg dolgoztam, nagyon szerettem az október végi időszakot, mert onnantól már a karácsonyi műsorra is készültünk, ajándékötletek, testvérosztály blabla...
Nem szeretek túl sok pénzt költeni az ajándékokra, hála Istennek úgy neveltek minket, hogy az ünnep tényleg a szeretetről és a családról szóljon. Idén is tök jó lesz a hangulat sztem, viszont az idei karácsony biztos, hogy más lesz, mint eddig. Merthogy ez lesz az első karácsonyunk úgy, hogy tudjuk, nem ketten vagyunk. :)
Persze biztos, hogy mindenkitől babás dolgot kapunk majd, de nem bánom... Szóval jó lesz sztem. :)
Tök jó, hogy a párod ennyit segít Neked... :) És örülök, h jobban vagy.

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!

Gratulálok! De jó, hogy ti már láthattátok!! Nekem még 2 hetet várnom kell. Ha jól látom, akkor bal oldalt van a fejecskéje ugye? Aranyos! :D


Sziszkó!

Én is örülök, hogy jobban vagy! :D És jó készülődést, imádom a karácsonyt, csak Szilveszter után szoktam kis ürességet érezni, ahogy a sok ünnep véget ér és elkezdődik egy új év. De azt hiszem most ilyen nem lesz! :D

Tegnap megint rosszul voltam, mindig hétvégén jön rám a rosszullét. Kezdem tényleg elhinni, hogy talán az egész heti munka, bejárás miatt lehet, hogy elfáradok és ilyenkor jön ki. Most nem annyira gáz, de azért voltam már jobban is.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend... :roll:

Heni, te mindig szoktál írni, remélem nincs semmi bajod. Vagy a megfázással szenvedsz még mindig? :( Velem semmi különös, ma sem voltam túl jól, de azért eltanítgattam. Érdekes most meg estére vagyok jobban. Ki érti ezt...? :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Hát... nem vagyok még mindig rendben, úgy néz ki, kezdődő tüdőgyulladás, úgyhogy most lehetőleg sokat fekszem. Remélem, nem lesz semmi baj, és elmúlik mostmár, mert ez az éjszaka nagyon nem volt jó... köhögés, ha meg nem köhögés, levegőt nem kaptam az orromon, aztán anyu nyüsztetett, hogy karácsonyi bevásárlás.... gondolhatjátok, mennyi kedvem volt hozzá...
Ma meg tanítok 3-6-ig, aztán 3/4 7-re megyünk a 4D-re. Remélem, el tudok menni, és nem lesz gond.
Puszi mindenkinek, vigyázzatok Magatokra!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok Csajszik!

Jobbulást mindkettőtöknek!Ezek a betegeskedések nem tesznek jót a babának sem! :cry:
Pláne egy tüdőgyuszi!Heni pihenj,amennyit csak tudsz!Ez parancs! :wink:
Ja,és írj,mi volt a 4D-n :!: :!: :!:
Tabati!Te se erőltesd meg magad!Kevesebb meló,több pihi! :lol:

Lányok és most megyek nagytakarítani.Ablakpucolás így karácsony előtt!Pfffujjjj.... :twisted: :twisted: :twisted:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, ne is mondd! Én nem tudom soha rendesen megpucolni a teraszajtónkat, mert ahogy lemosom az ablaktisztítóval, a kutyák lenyalogatják a "jó szagot" az ablakról... :) Bent már majdnem készen vagyok, a ház kívül is fel van díszítve, igazából már tényleg csak az ablakpucolás van hátra... de azt én sem szeretem...
Mindegy, ma úgysem csinálom, talán holnap, ha olyan kedvem lesz.
Jók legyetek!
Millió puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!

Tüdőgyulladás??? :shock: Ez vajon mitől alakult ki nálad? Doki mit mond? Csak a pihenés? Lázad remélem nincs... :roll: Hagyd most szerintem az ablakpucolást, mert még jobban beteg leszel. Most nem az a legfontosabb.

Sziszkó!

Azért én nem dolgozom halálra magam, csak így várandósan talán jobban megérzem. De értem nem kell aggódni, mint a makk olyan egészséges vagyok. Egy időben kicsit éreztem a torkom, de az is elmúlt szerencsére.Nekem a torkom a gyengém, ha egy kicsit is hideget eszem, vagy iszom, rögtön begyullad, aztán felmegy a fülemig, az meg iszonyú kín. De szerencsére találtam egy jó kis fülcseppet, gyulladásgátló, meg fájdalomcsillapító, az mindig használ, és megmutattam a dokimnak, hogy ha bármi gáz lenne, akkor lehet e használnom, és lehet, mert nem kerül be a véráramba. De szerencsére még nem kellett. A múltkori kis torokfájás is azért lehetett, mert jó hideg vizet iszom, az jólesik hányinger ellen.

No mennem is kell melózni. Szép napot nektek, meg Heni, neked gyógyulást!

Kép
Kép
tabati
 
 


Lányok, nagyon-nagyon szomorú vagyok...:(:(:(:(:( Néhány perce telefonált a bnőm, hogy a doktorbácsi nem ér ma rá este, mert meghalt az anyukája. Sajnálom, mert ismertem a nénit, tényleg váratlanul ért mindenkit, de így nem tudok 4D-re menni... Mindjárt sírva fakadok. Pedig úgy készültünk rá... főleg Miki. Most aztán vigasztalhatom egész délután... :(:(:(

Heni

Kép
szheni
 
 


Képzeljétek, annak ellenére, hogy telefonáltak, ne menjek a 4D-re, mégis mehettem. A doktorbácsi megoldotta a helyettesítést, viszont képet nem tudtak most csinálni. Mondtam, hogy nem baj, majd legközelebb, de így is láttunk mindent. Szegény Pocimaci, nem tudom, mikor alszik, mert én eddig ha uh-n voltunk, mindig ébren láttam. Összevissza forgolódott, ma úgy tűnt, még mindig nagyobb, mint kellene 5 nappal, de ez nem gond egyáltalán. Azt mondta a doktornéni, (aki a bnőm), hogy szép formás fejecskéje van, és hát nagyon sajnáltuk, de a nemét még mindig nem láttuk. Aztán hirtelen elege lett, hátat fordított, és az arcocskáját nem is nagyon akarta mutatni a kis Drága... :) De működik a gyomra, a veséje, hallottuk a szívét, jó nagyokat csuklott, és már megint cumizott. :)
Miki teljesen oda volt... annyira édes volt, ahogy videózott. Nagyon tetszett neki, sztem nem is tudott volna aludni rendesen, ha ez ma kimarad. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Ja, és már sokkal jobban vagyok. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!
De jó,hogy mégis el tudtatok menni! :D
Elhiszem,hogy a párod nagyon odavolt tőle!Mikor én terhes lettem a párom talűán jobban örült,mint én! :lol:
Érdekes,hogy a pasik mennyire tudnak a babának örülni!Én nem is gondoltam volna!
Biztos nagyon jó érzés lehetett,hogy hallod a szíve dobogását!
És örülök,hogy jobban vagy! :lol:

Lányok most megyek,mert sztrapacskát csinálok ebédre! Imádom!!! :P :P :P

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: