Új privát üzeneted érkezett!

Fejlemények vannak csajszik. :shock:
Mégpedig az, hogy a magyar egészségügy úgy működik (sajnos én ezt zsinórban így tapasztalom) hogy ha nem értesz hozzá, megvezetnek mint a birkát. 8) De meg ám. :roll:

Utánanéztem az angol nyelvű szakiroralomban és mindannyiunk okulására szeretném Veletek megosztani, hogy az én édes csöppségem a pocakomban sokkal jobban tudja, mint a csúnya, öreg, szakállas doktor bácsi és köszöni szépen ő a nagykönyv szerint fejlődik.

Minthogy:
A GESTATIOS GYŰRŰ AZ A KÉPLET, AMIBŐL A GESTATIOS ZSÁK (PETEZSÁK) LESZ. ENNEK MEGJELENÉSE A TERHESSÉG EGYIK LEGKORÁBBI BIZONYÍTÉKA. 4,5-5. HÉTEN JELENIK MEG ÉS NAPI 1 MM-T NÖVEKSZIK. MÉRETÉBŐL KISZÁMÍTHATÓ A FELTÉTELEZETT GESZTÁCIÓS (TERHESSÉGI) KOR: A MM-BEN MEGADOTT MÉRETHEZ 30-AT ADVA +/- 3 (más forrás szerint 5) NAP.
Vagyis én tegnap eszerint 30+5 napos voltam, ami egyébként napra stimmel is, úgyhogy részemről megnyugodtam, kivéve, hogy marhára dühös vagyok.
Ha így folytatom, még egész nap csak rólam beszélünk... :oops:
MIndenesetre nagyon köszönöm mindenkinek a bátorítást!!!! :D

Volna egy másik kérdésem: a lábnál lévő számítógép-doboz nem hat valami kóros sugárzással a pocilakóra?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati,
Szerintem nem sokan gép mellett dolgoznak manapság ez már kikerülhetetlen.Örülök hogy megnyugodtál most már szépen növesztgesd a pocidat :wink:

Kép
Vendég
 


Jó regget mindenkinek.

Ma reggel a szívszélütés kerülgetett. Ráálltam a mérlegre, és 2 kg +, amin nem csodálkozom, mert múlt héten amikor anniyra kínzott a hányinger állandóan ettem, mert akkor nem éreztem az émelygést. Megvan az eredménye. Most jobban érzem magam, visszafogom a kaját, azt hiszem kinézek valami egészséges nem hízlaló étrendet kismamáknak.

Pati,

Tényleg ne idegeskedj, ahogy Pandi is mondta látod engem is hogy megijesztett a doki, aztán semmi baj nincs. Teljesen normális a mérete.

A táppénzről annyit, hogy én is ugy tudom, hogy a terhesgondozást végző orvos írhatja ki a kismamát táppénzre. Legalábbis az első 2 gyereknél így volt. Bár azóta változhatott, mert eltelt egy pár év.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Judy,
Ne aggódj a kilók miatt majd lemegy amikor rohangálsz a gyerekek után :wink: Én még nem híztam eddig.
Vendég
 


Sziasztok!

MPatr!
Szerintem azért ilyesztgetett, hogy gyakrabban járj el hozzá, hogy többet tejelj neki. Ez nagyon nem szép dolog. Főleg egy orvostól.
Szerintem válts dokit, még úgyis az elején vagy.
Számítógépről: szerintem sem lehet ettől semmibaj. Egyébként nekem is a lábamnál van.
Nekem a körzeti dokim a májra mondta, hogy na arra vigyázzak, meg a nyers húsra (amit egyébként sem szoktam enni).

Judy!
Szerintem én legalább 3 kg -ot híztam az amúgy is nagy túlsúlyomra, ennyitől még ne aggódj!
Én lassan már egyik gatyám sem tudom begombolni, a melltartóról meg nem is beszélek, lassan ruhákat kell venni.
Azt nem tudom, hogy hogy titkolom így a terhességet a munkahelyemen még vagy egy hónapig.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Ha vékony lennék azt mondanám nem érdekel a súly, de így, hogy amugy is sok van rajtam, kicsit idegesít.

Ezért jó a vékonykáknak, lsd Pandi, mert töbet hízhatnak, és annyira nem kell aggódniuk.

Vera,

Én ugy dötöttem jövő hét pénteken, ha megkapom a kiskönyvemet elmondom odabent. Hallottam folyosói pletyiket arról, hogy kismama vagyok, és nem szeretnék ugy járni, hogy a főnökség megtudja és kirúg azzal az indokkal, hogy nem mondtam meg nekik.
Jobb megelőzni, mert ha már elmondtam utána nem tehet semmit.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy,
Vékonykák nehezebben esnek teherbe lsd Pandi :wink: tényleg ne törödj most ezzel majd leadod 3 gyerek mellett menni fog :wink:
Vendég
 


Judy!

A terhesség ideje alatt nem rúghatnak ki. Semilyen indokkal sem!

Nekem 2 évvel ezelőtt volt egy olyan esetem, hogy a főnököm, akit egyébként imádok, mert nagyon jó fej, és emberileg is ott van, odajött hozzám, hogy ez neki is kellemetlen, de a folyosói pletykákból azt hallotta, h. terhes vagyok.
Én erre annyit mondtam neki, h. nem vagyok terhes, csak meghíztam. (Ez még kellemetlenebb volt számára, mert egyébként nagyon udvarias és tapintatos).
A "kedves" idősebb korú kolléganőknek mindig ez jár a fejükben: te, ez biztos, h. terhes, most házasodott meg, biztos a gyerek miatt, vagy: azért hízott meg, mert terhes. Ha kicsit sápadt vagy: nem vagy te terhes? A rosszindulat csöpög belőlük, meg az irigység.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!
Ildi, Eszter! Jó titeket újra látni! :)
Jó hangulatú kis topik lett itten, kicsit beleolvasgattam. :)

Nekem egy kérdésem lenne hozzátok: a 12. heti uh-ra a 12. héten vagy a betöltött 12 hét után kell menni? Vagy ennyire nincs jelentősége? Tudom, hogy gyagya vagyok, de ezt valahogy elfelejtettem a dokinénitől megkérdezni, de emiatt nem szívesen hívnám fel.

Én egyébként ma kaptam könyvecskét. Beleírta bizony a súlyomat, de érdekes módon nem zavart annyira, mint amennyire gondoltam. Talán mert nem tett megjegyzést a védőnő sem. :)

Mi most jöttünk vissza nyaralásból. És én bizony fürödtem a Velencei-tóban, és nagyon jólesett. Úgyhogy balcsizóknak is hajrá szerintem. :)

meri
 
 


Meri,
Én 12+2 leszek amikor megyek erre az uh-ra. Ezt találtam:

Az első trimeszteri genetikai ultrahang vizsgálat során mérik a tarkóredőt. A leleteken általában NT (Nuchal Translucency) rövidítésként szerepel, de használják a nucha, tarkóredő vagy nyakiredő kifejezéseket is. Az NT mérést 11 – 13 hetesen kell elvégezni.A magzat tarkójánál, a bőr alatt folyadék gyülemlik fel. Bizonyos rendellenességek esetén (Down-szindróma, egyéb genetikai rendellenességek, szívrendellenesség) jóval több a folyadék található ezen a területen, így tarkótáji ödéma alakul ki, ami magas NT értéket ad. A tarkóredő értéket általában 3 mm-ig tartják normálisnak, azonban a mért érték sok mindentől függhet. Az egyik ilyen tényező, hogy a tarkóredő vastagsága a baba méretével együtt nő, így természetesen más eredményt kapunk, ha valakinél méréseket végzünk 11, 12 illetve 13 hetesen. Az ultrahang eredményeknél figyelembe kell venni az emberi és egyéb tényezőket, így nem mindegy, hogy ki és milyen készülékkel végzi a vizsgálatot. Azon felül, hogy a mérést végzőnek gyakorlottnak kell lennie, figyelembe kell venni azt is, hogy az egyes szakemberek mérései között következetesen lehet különbség, ezért az eredményt mindig a mérést végző orvos vagy szonográfus méréseinek átlagához kell viszonyítani. Az ultrahang készülékek között a képfelbontásban van különbség, természetesen minél jobb a felbontás, annál pontosabb diagnózis adható. Sajnos a jó minőségű ultrahang készülékek igen drágák, így sok helyen nincs lehetőség ezek beszerzésére. A tarkóredő mérés során a magzatnak semleges pózban kell feküdnie, mivel ha a fejét előre vagy hátra hajtja, az NT eredmény a tényleges értéknél kevesebb, illetve több lesz.


Orrcsont jelenlétének vizsgálata
Langdon Down, amerikai háziorvos, már 1866-ban lejegyezte, hogy a Down-szindrómás egyéneknek általában kisebb az orruk, de vajon látható e ez az eltérés az ultrahang vizsgálatok során? Vizsgálatok igazolták, hogy Down-szindróma esetén később kezd el kifejlődni az orrcsont, így az első trimeszterben még általában hiányzik. Az orrcsont jelenlétének az igazolásával nagyban lehet csökkenteni a Down-szindróma kockázatát, ezért a közelmúltban már pár centrum végez orrcsontmérést. Az első trimeszteri vizsgálat során nincs értelme az orrcsont megmérésének, csak a jelenlétét határozzuk meg. Az orrcsontot a leleten NB-vel szokták jelölni. Az első trimeszteri vizsgálatoknál megadhatóak még az embrió egyéb méretei: BPD (fejátmérő), HC (fejkörfogat), AD (hasátmérő), AC (haskörfogat), FL (combcsont-hossz).
Vendég
 


Köszi, Panda! Én vagy 11+5 vagy 12+3. Valószínűleg, mert még nem jelentkeztem be. :)

Lányok, nálatok sem tud a védőnő beutalókat adni pl. vérvizsgálatra, hanem a háziorvoshoz küld? Vagy csak nálunk van így megbonyolítva a redszer?

meri
 
 


Na most voltam a védőnőnél( aki amúgy az anyósom) és megkaptam a kiskönyvet :D

Meri,
Nálunk se adhat beutalót a védőnő nővéremnél meg igen. Most mennem kell a házidokihoz beutalókért.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom gyűlnek a kérdések!:-)

Nálam úgy volt, hogy mivel nem ott szülök, ahol lakom, de szeretném a labor és egyéb ilyen nyalánkságokat a lakóhelyemen csináltatni, ezért a következőt kellett csinálnom:
Bementem a védőnőhöz, adott beutalókat (vérvétel, belgyógy., fogászat), majd bementem a helyben rendelő nőgyógyászhoz, és mondtam, hogy nekem csak pecsét kell meg aláírás, és ennyi.
Jövő héten megyek vérvételre, utána belgyógy.hoz.

Nekem azt mondta a védőnő, ha táppénzre akarok menni, akkor a háziorvoshoz is el kell mennem.
Én úgy emlékszem, hogy az első terhességemnél írt egy papírt a nőgyógyász, amin rajt volt a táppénzre vétel oka, ezzel elmentem a háziorvoshoz, és utána már csak mindig a háziorvoshoz kellett mennem hosszabbítgatni, 2 hetente. Elég macerás.

Egyébként hogy vagytok? tünetek?
Nálam hányinger, mindig változó időpontokban. Reggel nem merek enni indulás előtt, mert akkor egyből visszanéz :D , ezért fél 9-ig semmi kaja, majd akkor gyorsan egy kis kifli, joghurttal v. kefírrel, és kb. 11-ig oké. Ekkor elkezdődik a hányinger, szóva sosem úszom meg. És ilyenkor még a számítógéptől is fel kell állnom, mert attól meg még rosszabb. Ti hogy vagytok ezzel?

Egyébként a súly témához, én normál testalkatú vagyok, a lányommal 22 kg-t híztam, mindig cseszegettek érte a védőben, és utána fél év alatt 32 kg-t fogytam le! Sokáig és sokszor szoptattam. Most ugyanannyi kilóval indultam neki, mint az első terhességnek, de most pl. fogytam a teherbeesésem óta 1,5 kg-t. Nem tudok nagyon enni, pedig éhes vagyok, de mindentől felpuffadok.

Ma már lehet, hogy nem írok többet, majd holnap!

SZép napot mindenkinek!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok!

Voltam ma a nődokimnál és Ő azt mondta, hogy a háziorvosom hazudik és, hogy nem jött ki semmiféle törvény. De a béke kedvéért írni fog javaslatot a 19.kerületi terhesgondozónak és majd Ő kiír. Nem egyszerű a történetem, mert a 13.ker-ben lakunk, de a 19-be vagyok bejelentkezve és ezért ez az inga járat.

Ennyi,

most ellvasgatom miket írtatok.
vikci79
 
 


Sziasztok!

Csatlakozok a hányingeresek táborába. Volt 2 nap szünet, de ma megint kezdte. Egész nap. A kajámnak csak a felét tudtam megenni ma is.
Az a szar, hogy éhes vagyok, sőt már szédelgek az éhségtől időnként, de nem tudok rájönni, hogy mi lenne az ami jól esne ilyenkor (a kollégám tányérjából meg nem vehetem ki a fasírozottat, h. bocs, de én azt szívesen megenném). Sokszor már a sajtos pogi sem segít. És ez így megy este is.
Tegnap olyan jó volt: jóétvággyal megettem a kínait, amit megkívántam, a férjem el is szaladt érte. Ma már rá sem bírok nézni. Sokszor az van, hogy mire kimondom mit ennék már nem is kívánom.
Most az előbb tojást sütöttem, de olyan hasmenésem lett tőle, meg hányingerem, hogy azóta is a WC közelében tartózkodom. :cry:

Remélem ez a 12. hét után elmúlik. :)
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Én még mindig hányok mintha kötelező lenne. De majd elmúlik lányok addig meg csak kibírjuk ezeket a rókákat :wink:

Vicki,
Lehet benne valami mert ma volt a nővérem táppénzes papírért és a házidoki írta ki nem a nődoki.
Vendég
 


Sziasztok ismét,

én is ma voltam a védőnőnél és megkaptam a kiskönyvet, de a vérnyomásomat sem mérte meg. Nem töltötte ki a könyvecske elejét sem. De a down kórról sokat beszéltünk mivel anyu révén van egy unokatesóm aki sajna beteg. Az Istenhegyi úton csinálnak komplex vizsgálatokat állítólag a 16.hét után érdemes elmenni, de én elkezdek érdeklődni már most. Erre bíztatott a védőnő is. De azért titkin bízom abban, hogy megúszom ingyen, mert 20-30e Ft. Bár ha arról van szó nem ezen fogok spórolni.

Most akkor a vérképre a háziorvos a nőgyógyász vagy a védőnő ír beutalót? Már tényleg nem tudom. Ja elmentem vérvételre 2nappal ezelőtt, de a dokim meg sem nézte ma voltam nála. Most nem tudom mi tévő legyek. Teljesen össze vagyok zavarodva.

Ez szerintetek normális?
vikci79
 
 


Na megint én,

Vera és minden hányingeres kismama,

a Tescóban lehet állítólag kapni gyömbéres kekszet amiről azt olvastam a babás könyvben, hogy nagyon jó hányinger ellen. A sógornőm is ezt eszegette, én még nem jutottam el a tescóig, de ha megyek arra akkor mindenképpen venni fogok.

Én ma pl. úgy múlasztottam el, hogy elkezezdtem átültetni a virágokat, eltereltem a figyelmemet. Ez segített.


Olvastam, hogy voltak súlygyarapdások. Háát nekem is felugrott 2 kg. De mostanában odafigyelek rengeteg gyümit eszem és teljeskiörlésű kenyeret. De at mondta a védőnő, meg ezt ovastam is szintén a babaás könyvben, hogy ez természetes az elején is.
vikci79
 
 


Vicky!

Hova jársz kórházba?
Megadod az adataid a táblához?

Én sima háztartási kekszet vettem, de ma az sem nagyon segített.
A gyömbért már sok helyen olvastam, legközelebb ha megyünk veszek.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


A 13.kerületi rendelőbe járok egyenlőre Dr. Mannah Rodwan a doki neve.
De mostmár érik az Isván kórház gondolata. Ott Dr.Lázárt javasolták nekem.
Most vagyok 9 hetes , és február 4.-re vagyok kiírva. Nem tudom elég-e ez a táblához.
vikci79
 
 


27 éves vagyok, de 28 leszek december végén. Még nincs gyermekem, és Budapesten az Istvánban szeretnék szülni.
vikci79
 
 


Vicki,
A kombinált tesztre menjél ha mész én is arra megyek az 95% mutatja kis a Down kórt. Én 20-án megyek az Istenhegyi klinikára. ott azt mondták hogy ez a kombinált teszt a legjobb. 12.hétbe végzik amúgy.
Vendég
 


Vicki,
9+0 vagy ma?
Vendég
 


Köszönöm Pandácska,

igen ezt mondta a védőnő is, hogy ott kombináltat csinálnak. Majd légyszíves írd meg nekem ill. nekünk, hogy milyen esetleg privibe, hogy mennyibe került ha nem vagyok indiszkrét.

Majd szorítok neked.

Egyenlőre 2 hét múlva megyek nyakiredő vizsgálatra akkor lesz 11 hetes a doki szerint. Én ugye másképp számoltam ki azt, hogy mennyi idős, mint a doki.De persze a doki szerint fogok menni.
vikci79
 
 


Vicki,
Ja mész kombinált tesztre akkor nem kell a dokidhoz menni tarkóredőre mert a kombinált teszt része a tarkóredő és nozi vizsgálat uh-on és egy vérvétel. 1,5 óra múlva meg is kapod az eredményt 95% és 28 ezer ft a 12. héten végzik. Itt a honlapjuk:
http://www.gendiagnosztika.hu/index.php ... &Itemid=41
Vendég
 


Vicki,
Nem ja mész hanem ha mész... :oops:
Vendég
 


Igen bocsika :shock:
vikci79
 
 


Jaj azt hittem én írtam félre
vikci79
 
 


Köszönöm szépen az infókat.
vikci79
 
 


Jó reggelit! :lol: (már aki bír enni)

Nekem is azt mondta a dokibácsim, hogy a háziorvos fog kiírni (de ezt már írtam korábban)

Én még nem álltam rá a mérlegre, de ha itt mindenki mérlegel, akkor holnap reggel lecsekkolom és jelentést teszek. :lol: Márcsak azért is gyorsan holnap reggel mázsálok, mert szombaton nagyi ebéd, vasárnap anyuéknál szülinapi banzáj és kajaparty, úgyhogy jobban járok, ha elötte mérem le magam, hihi :lol:
Elvileg nekem, mint tünet- és hányingermentes kismamának többet kellene híznom, mint annak, aki állandóan rosszul van és alig bír enni.... ugyi?

Little,
Tessék jelentkezni, nem elbújni! Még 5-öt kell aludnunk!!!! :lol:

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok!

Szóval! Táppénzre a nőgyőgyász javaslatára a háziorvos ír ki! Aztán minden hónapban ha mész a nődokihoz ír egy papírkát, hogy táppénzes állományban tartást továbbra is javasolja! Ez tuti így van, mert a Bencével is már így volt, az előző "terhességemnél" is, és most is , mivel én táppénzen vagyok most, mert az jóval több, mint a gyes, és így apa kaphatja a munkamellett még a gyest is! Igaz így 2 hetente megyek hozzá a táppénzes papíromért, de nem kell időpont meg ilyesmi, csak kiadja a papírt és kész. A lényeg, hogy havonta egyszer vigyem neki a nőgyógyász javaslatát!

A beutalókat is a házidoki írja, sőt nálunk a belgyógyászati vizsgálatokat /EKG, vérnyomás/ is ő megcsinálja. Nálunk csak az AFP vizsgálatra ad majd a védőnő beutalót. Kicsit keveredés volt most, hogy a hepatitis, és a toxoplazma vizsgálatokra ki ad beutalót, de azt is a házidokinak kell!

A súly miatt meg most senki ne aggódjon! Én Bencével 12 kg-t híztam és szülés után illetve a szoptatás alatt le is adtam. Igaz azóta most van 2-3 kg ami fel-le cikázik, de a párom örül neki, mert így van mit fogni rajtam. :lol: Szerencsére még ha a +3 kg rajtam is van csak 60 kg-ot nyomok. Majd szülés után megbeszéljük, hogy mivel adjuk le a felesleges kilókat!

Judy! Örülök, hogy nálad minden oké! Szuper!

Patri! Nekem 4+6-on csak egy 2,2 mm-es petezsákom volt, úgy hogy a peteérésem tutira a 15-16. napon volt. Rá is kérdeztem a dokira, aki azt mondta, hogy ilyenkor erre nem érdemes még adni. Egy hét múlva már 9,1 mm-es volt és látszódott benne a szikhólyag!

Meri! Örülök, hogy jöttél!!!!!! Gyere máskor is!

Ma nekem nagyon jó napom van, ma van a 11. házasságiévfordulónk, és ágyba kaptam a reggelit! :lol: Igaz nem sokat aludtam, mert tegnap délután óta olyan érzésem van, mintha belülről néha valaki jól belémcsípna! Én még nem hányta, csak az érzés kerülget. Ja, és megőrülök a főtt kukoricáért!!!!
Vendég
 


Jó reggelt!

Kép
Vendég
 


Adire! Képzeld! Én meg 9:30-ra megyek szerdán! Úgyhogy majd ha ott fekszem gondolok Rád, hogy Te már túl vagy rajta! :lol:

Pandácska! csoda szép a táblázat!

Eszter! Jól vagy????????????
Vendég
 


Little,

Juuuj, de szupi!!!!! Aztán ha késés van nálunk, lehet, hogy tök egyszerre leszünk bent.... :lol: Jaaaj, azé izgulok ám.
12 kilót híztál csak? Az nagyon jó! ÁÁÁÁ, én nem izgulok a kilók miatt. Eléggé egészségtudatos vagyok, no meg imádok tornázni, úgyhogy bármennyi is jön fel, szép lassan leadom utána. De az biztos, hogy nem 2 ember helyett fogok enni! A barátnőm úgy csinálta és 30 kiló pattant rá!
Az előző terhességednél milyen tüneteid voltak?

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Little,

Gratulálok a házassági évfordulótokhoz!

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Little,
Gratulálok további sok boldogságot :lol:
Kép
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!!!

Jujj mennyi ismerős van!!!

Igazából csak azért jöttem, hogy Little-t egy kicsit megdorgáljam! :lol: :lol: :lol:

Ildi Drága! Az alapított topikba már nem is írsz én meg kereslek mindig??? Hiányzol ám! Vagy inkább csak itt olvasgassalak???

Boldog Házassági Évfordulót és még legalább 50 ilyen boldog évet!!!! Nekünk 31-én lesz a 3., de 13 éve vagyunk együtt.

Pandácska! Jól vagy? Rókakomák kerülgetnek még?

Panda, Judy! Ti már nem fogtok írni a 2007 babaprojektbe?
Hiányoztok ám onnan! :cry:

Kismamik Kívánom mindenkinek, hogy nagyon boldog pocakosodása legyen!!!

Remélem hamarosan csatlakozhatom hozzátok!!! :lol: :lol: :lol:

Millió puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok,

Megmondtam a gyerekeknek, hogy kistesójuk lesz, és nagyon meglepődtem. Nagyon örültek neki, Danika egyfolytában simogatja a hasamat, Bazsi meg mint egy gondos bátyó mindig kérdezgeti, hgy adtam-e már enni a picinek, meg nincs-e hányingerem. Hát igen, ő már nagy. Mindig kérdezősködnek, hogy mekkora, mikor születik már meg. Ja és ragaszkodnak, hogy ők válasszanak neki nevet.
Gondolhatjátok, hogy Bazsinak mint focistának rögtön az volt az ötlete, ha fiu lesz akkor hívják Király Gábornak, nyilván.....
Ha lány akkor pedig legyen Viktória, ez Dani ötlete volt.

A Gábor annyira nem fekszik, de a Viki nagyon tetszik.

Adire,

Az tény, hogy aki ne hány, és nincs tünete az egy kicsit többet szed fel. Most már én is jól vagyok, egy hetet kínzott csak az émelygés. Félek is a kilóktól, de azért nem szeretném az egész terhességet azzal tölteni, hogy állandóan mérlegelem magam.

Pandi,

Tényleg van abban valami, hogy nagyon vékonykák nehezebben esnek teherbe, csak ugy mint aki nagyon kövér. Ezt én ishallottam a múltkor egy műsorban. A lényeg, hogy most már neked is ott van a kicsike.
Láttam a táblában, hogy hiányzik az én aktualitásom, ami július 13 uh és terhes kiskönyv.

Little,

Boldog házassági évfordulót kívánok nektek. :lol: :lol:
Apával már mi is 9 éve nyüstöljük egymást. Húúúúúúúú... de szalad az idő.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Krisz,
Én nagyon várlak téged itt :wink: Jól vagyok rókáim is jól vannak :D Én már nem írok oda. Most itt nagyon jó :D

Judy,
Okés beírom én tegnap kaptam meg.
Vendég
 


Jól van Panda megértelek!, és az Ésszel... címűbe se fogsz írni, mert akkor ide jövök olvasóüzemmódba, ha nem baj?! :roll:
Vendég
 


Krisz,
Oda írok csak annyira kihalt az a topic :( de itt is olvasgathatsz aztán meg írhatsz :wink:
Vendég
 


Sziasztok újra!

Milyen fura, hogy kavargunk össze-vissza, és a végén mégis mennyien futunk össze ugyanott.
Krisz, szerintem is az lesz a megoldás, hogy beszélsz a bébikével, hogy gyorsan jöjjön, és akkor te is ide írsz. :D

Ildi, én is gratulálok! :D

Vera, most látom, hogy a SOTE II.-n fogsz szülni. Én is, ha minden igaz. :)

meri
 
 


Gyors bekukk, mert sütök a férjecskémnek! :lol:

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat és a jókívánságokat! Tulajdonképpen már mi is több mint 14 éve boldogítjuk már egymást, húúúúúúúúúúú de hosszú idő ez!

Drága Kriszti! Aranyos vagy, hogy hiányolsz! Az az igazság, hogy mivel itt a jó idő, amikor is Bence inkább kint van a kertben, én meg nem szívesen hagyom őt még sokáig egyedül, nincs kapacitásom annyira helyre írni! Most úgy érzem itt megtaláltam a helyemet, persze ez nem jelenti azt, hogy nem figyelem a régi ismerődök sorsát és nem izgulok értük! Remélem hamarosan Te is törzstag leszel itt nálunk! :wink:

Nekem Bencével a 8 héten jelentkeztek a tünetek, vagyis a rókázás, nem volt vészes, és kb a 16. hétig tartott, amikor is megmozdult éppen a foci EB közben! Na innen tudtuk, hogy fiú lesz! :lol:

Judy! Nagyon édesek a gyerekeid! Bence is tudja már, hogy anya pocakjában kistesó van. Kénytelenek voltunk neki megmondani, hogy mi az oka, hogy anya nem cipelgeti már annyit, és hagyni kell néha pihenni! Már tervezgeti, hogy miket fog csinálni vele, ha "kiugrik" onnan. Tegnap például csak úgy volt hajlandó délután elaludni, hogy a kistesó is alszik vele! :lol: Annyira jó fejek!

Meri! Többet is írhatnál! Mi van veled? Hogy érzed magad? stb
Vendég
 


Sziasztok,


Little!

Gratulálok a házassági évfordulótokhoz!


Krisz, köszönjük a bíztatást.


Képzeljétek ma megint elkellett mennem a nődokihoz azért, hogy odaadja nekem a vérképemet és beletűzzék a kiskönyvembe, hogy milyen a vércsoportom. Ez azért felháborító a számomra, mert tegnap voltam nála rá is kérdeztem, de meg sem akarta hallani, hogy én mit kérek tőle bár szerintem nem kellett volna kérni sem. Ezek után nem szeretnék hozzá menni többször. Jó pofa, aranyos doki, de nem alapos a neve Dr. Mannah Rodwan.

Csak leírtam, hogy hátha vannak részetekről is hasonló élmények, de remélem , hogy nincsenek.

Üdv mindenkinek.

Csa
vikci79
 
 


Viki, ez egy magánrendelő ráadásul?

Ildi, fogok írni, de most valahogy nem vagyok jó passzban. Eddig semmi bajom nem volt. Tegnap estére benyűgösödtem, ma meg kicsit pánikhangulatom van, úgyhogy igyekszem elterelni a figyelmemet. :D De majd jövök, ígérem. :D

meri
 
 


Sziasztok!

Little!
Énis boldog évfordulót kívánok nektek, és további szerelmes 100 évet.

Meri!
a SOTE II.-re jársz most is? Kihez? Én Dr. Gimeshez.

PAndi!
Nálam az aktuális vizsgálat júli 18-án lesz.

Lányok Búcsuzom tőletek 1 hétre: megyünk a Magyar Tengerre!
Már annyira várom mint a gyerekek: egész család megy, reméljük nem lesz olyan pocsék idő mint ami most van.
Írjatok sokat, hogy sokat tudjak visszaolvasni ha jövök, vigyázzatok magatokra és a bébikra!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera,
Jó nyaralást nektek most mentek utoljára kettesben(bár már hármasban vagytok :wink: ) szóval pihenjétek ki magatokat :D
Vendég
 


Vera, én egy magánrendelőbe járok dr. Radványi Krisztinához, de ott dolgozik egyébként. :) És én is 18-án megyek legközelebb uh-ra. :D Jó pihenést! És ha nem lesz túl hideg, azért ne hagyd ki a fürdést! :)

meri
 
 


Vera,

Jó nyaralást kívánok nektek. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,


Meri,

nem magánrendelő, de ezek szerint mit várjon az ember az egészségügytől azért egy kicsit többet vártam, nem sokkal csak, hogy a minimumot teljesítik. Mindegy, mert most már elmegyek magándokihoz az Istvánba.


Pandácska,

nagyon tetszik a táblázat. Báár lehet, hogy én két hetet ráhúzok a szülési időpontra. majd meglátom mit mond a másik doki.
vikci79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: