Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is alig aludtam az éjszaka, a munkahelyen meg nem győztem ásítozni. A végén már nagyon ciki volt. Tényleg olyan jó volna úszni egyet a hideg vízben, de én nem merek, félek a fertőzésektől. Amilyen szerencsém van rögtön összeszednék valamit. Szóval marad a sóvárgás és a szenvedés.
Szöszke gratu a jó frizuhoz, én is le szeretném vágatni rövidre, de csak szülés előtt.

Pihenjetek, ha tudtok, én már csak kókadozok.

Babus
Vendég
 


Sziasztok!

Én vagyok, csak festés volt nálunk, tegnap meg egész nap állatkert. Ma kérlek gondoljatok ránk, délre megyek az eredményért, remélem 2-re már sorra is kerülök :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!Lányok,nektek is dagad a lábatok ebbe a melegbe?Az enyém igen és vizes is föleg a bokám ,már amikor rá lehet ismerni :cry: És mennyi folyadékot fogyasztatok naponta?Én azt se tul sokat tudom mennyit kéne de nem tudok annyit inni,mert ugy érzem kidurranok :oops: Mano remélem csak jo hireket fogsz hallani az eredményröl! :) Várunk a jo eredménnyel! :wink:

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 

 
 

Sziasztok lányok!Én sem birom a meleget.Ha voltatok már terheléses cukor vizsgálaton légyszi irjátok meg mit kell csinálni, mert engem holnap este hatra hívott a dokim előre is köszi. Bodzi én a Kovács Tamás dokihoz járok ha tudsz róla valamit légyszi ird meg köszi.Tegnap strandon voltunk én két büfé között ültem, a fák alatt hát jobb volt mint otthon a meleg lakásba. Na jók legyetek csajok kitartás most megyek alszok egy kicsit rám fér majd este irok.
fricike
 
 


Fricike, szerintem csak beutalóért hívott, mert a terhelésest mindig reggel csinálják.
Egyszer éhgyomorra vesznek vért utána megiszod a cukros vizedet és még 1 és 2 órával rá is vesznek. Van ahol többször van ahol kevesebbszer.

Szisztok.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Hahó!

Manókám! Drukkolok! :wink:

Lányok, én most megúszom a glükózosat, a doktorom azt mondta, hogy elég a terhelésnél a próbareggeli, az egy pohár tej meg egy zsemle. Tök jó :lol: (Mert az előző babánál jó volt a cukrom, ezért az engedmény. Akkor glükózt ittam) Holnap megyek beutalóért a védőnőhöz, holnapután meg le is tudom a vérvételt.
Szöszek! Nekem nem dagad, vagyis csak egy picit, de szerintem én vagyok a fehér holló. Tök jól elvagyok a melegben még mindig :wink: A dokim azt mondta, hogy sok folyadékot igyak, és én is azt olvastam, hogy ha megvonod a szervezetedtől a folyadékot, akkor azt a kicsit tárolja majd el, amit kap. Szóval nem kell mártírkodni, szomjazni. Egyszerre mondjuk én is csak keveset tudok inni, mert nyomja a gyomrom a kicsi valszeg, kaja után is mindig kipukkadok, még akkor is, ha keveset eszem.

Az előző terhességnél nekem bejött lábdagadásra (ugyanilyen meleg nyár volt), ha tartottam egy gyümölcsnapot, másnapra tök jól lement a víz. A doktor is helyeselte. És még vízhajtó hatása van a petrezselyemnek, meg jó pl. a nyers uborka rágcsálása. Olvastam azt is, hogy a zöld tea a tuti, de nem próbáltam. Illtve ittam, csak nem volt meleg a múlt héten :wink:

Babus! Én se fürdök, egy jó zuhany viszont azért segíthet, nem próbáltad?
Gyomorégés: igen, van, nem korai szerintem. A Rennie használ vagy egy kis tej is jó lehet.

Pocikép, ilyet tudtam gyártani:

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok Lányok!Egész nap punnyadtam,hihetetlen hogy hétvégére se lesz35-37 foknál hüvösebb :cry: Szirom köszi az infot,de én nem vonon meg magamtol a folydékot,csak egyszerüen nem birok annyit inni,pedig tudom hogy kéne :oops: Szép a poci fotod :wink:

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!

Nekem a védőnő azt mondta, hogy a nátriumtartalmát nézzem az ásványvíznek, mert ha magas (30 feletti) akkor attól lehet vizesedni, vagyis volt olyan kismamája, aki miután lecserélte az ásványvízet megoldódott ez a problémája.


Képzeljétek el a kicsi babink tegnap fülbe "rúgta" az apját. Most először csípte el a mozgást, igaz csak egyszer. Ma hajnalban meg olyan hancúrt csapott le a drága, mintha parti lett volna nála.


Jó pihegést és pihizést Nektek!
Vendég
 


Sziasztok!

A mai napi meleget is túléltem (remélem). Az én lábam is bedagadt egy picit de ez tuti csak a melegtől. Én egyébként napi 2 liter folyadékot iszok + délben leves és persze majdnem minden nap a görögdinnye lecsúszik még. Már kezdek is aggódni nem lesz-e káros ez a sok dinnye.
Szirom köszi a tippet a hideg tej úgy néz ki javított a gyomorégésen. A cukorterheléstől én is tartok egy kicsit, még sosem voltam.
Tényleg Ti milyen ásványvizet isztok? Én eddig a Nestlé aquarelt hallottam, hogy jó a kismamiknak.

Babus
Vendég
 


Sziasztok!

megjöttem, nem semmi nap volt, 10-kor indultam, sotéra értem 3/4 12-re, behívtak 1 kor az uh-ra, ciszták felszívódtak, jóhír. Utána 1/2 2-kor hívott be a genetikus, mindne rendben, kisfiú :lol: Most már tuti. :wink: az átlagosnál több a magzatvíz, de azt mondta ez nem jelent semmit ne foglalkozzak vele. Mondjuk eddig mindíg átlagso volt, d emindegy. Utána haza már nem volt értelme menni elmentem az Árkádba, vettem babának egy tök cuki együttest hazajövetelre, meg magamnak egy kismamanacit, utána átbuszoztam a saját dokimhoz 1/2 5-re. Most kaptam beutalót a terhelésesre, a héten vagy jövő héten meg kell csináltatnom. Külső méhszáj 1 ujjnyira nyitva, de nem mondott semmi korlátozást, kicsit még örülök is neki, mert a lányommal a 38. héten si totál zárt voltam, és hát meg is szívtam, nagyon lassan tágultam és hosszú volt a vajúdás. Szóval ennyi. Csütörtöktől meló ennek örömére :roll:

Terheléses: én épp ellenkezőleg mint Szirom, Emmánál megúsztam zsömle tejjel, most meg innom kell ezt a löttyöt. nem si az ivás a gáz, hanemhogy 2 órát ott kell ücsörögni. :roll: Majd csak jövő héten megyek, mert az ücsörgésből ma elég volt.

Lábdagadás: nekem ha egész nap ülök akkor dagad, ha járkálok vagy fekszem nem dagad. Amíg a vérnyomás jó és nincs fehérje a vizeletben nem gond.

Gyomorégés: az is van, 2 napig úgy égett hog ynapi 3 renit szedtem, most meg két napja nem ég. gondolom függ a baba helyzetétől is, mikor mit nyom.

Nekem még mindíg fejvégű és mind Uh mind kézi viszgálat alapján nagyobb egy héttel a koránál. Mondtam a dokinak hogy nagyon félek mekkora fejű lesz, mert a lányom is 35-ös fejjel született és az is nagyon nagy, erre azt mondja ha elsőre 35-ös fejűt megszültem, akko rmásodszorra akár 37-est is :shock: Na mondtam neki hogy annyira nem akarom kipróbálni azért.

Hívogat szülőszoba látogatásra, lediktálta mikro ügyel, menjünk be megnézni, nem tudom, lehet csak engem nem izgat ez a téma annyira, valahogy semmi extrát nem találok benne hog yott nézelődjünk. Láttam én már szülőszobát :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, Szirom, pocakod cuki, enyém szerintem hatalmasabb :wink: De aztán nem tudom, majd megpróbálom én is lefényképezni nektek rémisztgetésnek :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ásványvíz: Én baromi rossz vagyok ilyen szemontból, mert én iszom amit kívánok, szóval nem csak ásványvizet. Ha meg épp ásványvíz akkor amilyen épp van. nem vagyok ebben valami tudatos :oops: Én Emmának is mikor megszületett sima forralt csapvizet adtam, nem babavizet meg ilyesmit.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok! Ma van a vég ez a meleg nagyon rossz.Szerintem a dinnyétöl nem lesz baj én is megeszek egy felet minden nap. érdekes nekem a lábam nem dagad,csak az ereim csomósodnak be.Köszi a felvilágositást mindenkitől a cukorvizsgálattal kapcsolatban.Kitartást mindenkinek jó éjszakát.
fricike
 
 


Sziasztok4

Vagyok én is.

Manó!
Gratulálok a jó eredményhez és a kisfiúhoz. :D

Iszonyat meleg van, bent punnyadunk a lakásban, de ott se jó. Tegnap este alig bírtam elaludni, csak forgolódtam.

Vásárlásra visszatérve. Nem tudtok vmilyen jó üzletet, ahol nem csillagos ég a bútor ára, hanem elfogadható. Mert szekrényt kéne vennünk, vmi olyasmit ami csak polcos, nem tudom majd hova pakolni a gyerek ruháját majd.

Lábdagadás: még elkerült, majd a végén lesz nekem sztem, mert az első kettővel is úgy volt.

Ivászat: ásványvizet nem szeretem, de ezen kívül mindent megiszok. A dinnye most igazán jó hatással van rám. :) Bár az nem innivaló.

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Hahó!

Manó! De jó, hogy minden rendben! :D Örülök nektek nagyon! Akkor most már pocakkép meg minden, jó? :wink:

Amaryl! Mi ezt vesszük valszeg Miksának a pelenkázókomód helyett, ami most kell majd a kicsinek. Eddig a kölyök ruhái elfértek simán a 3 fiókosban. Ez két fiókos ugyan, de még majd valamit kitalálunk. (összességében én még mindig az Ikeát látom a legolcsóbbnak)

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30091409

Itt meg még sok hasonló van, nem drágák:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/categ ... ting=price

Ha spéci gyerekbútor kell, akkor itt sok van:

http://gyerekszoba.lap.hu/

És ezek közül is mi annk idején ezeket néztük, nem volt anniyra vészes:

http://www.faktumbutor.hu/

Babus! Mi Szentkirályit iszunk, meg én elég sok gyümölcslét is. Nem kéne, mert hizlalnak, mint a fene, de néha úgy unom a vizet :roll:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Manó,örülök nagyon a jó hírnek!Akkor mostmár nyugi!

Én tegnap voltam az új dokimnál,aki elválalt szrencsére!Egyébként nagyon szimpi,így örülök is,mert az előző úgysem volt az!Tökre kikérdezett mindenről,megvizsgált.Ami az eddigieknél nem volt jellemző abszolút.Jó sokáig bennt voltam.Kiderült,ő is genetikus,ő is megnyugtatott,hogy minden renben a bébivel!Egyébként épp a felesége volt bent segíteni neki,mert az asszisztense szabin van.Őis nagyon szimpi volt,tök sokat beszégettem vele és képzeljétek ő is kismami.Előttem egy hónappal fog szülni,a 3.-at.
Egyébként alig éltem túl 2 óra buszozás oda+ vissza is.Pont délben értem Szegedre! :shock:

Lábdagadás,nekem csak az utazáskor van,szerencsére!
Gyomorégésem nekem az elejétől van,rendesen.A Rennie nekem túrót nem ér!Hideg tejet iszom,vagy trappista szeleteket eszem,az jó!
Ivás ,nekem sem nagyon megy,mindig is keveset ittam,pedig ez nem jó.De 1xűen nem bírok!Viszont rengeteg dinnyét eszem én is!Az jó mert a nagyrésze folyadék!
Az ásványvizekről azt halottam sokhelyen,hogy nem szabad sokáig egyfélét inni,váltogatni kell!Viszont már én is unom a vizet,de mástól meg ég a gyomrom :(
Nekem jelenleg medencevégű a babám.Érzem is állandóan lent rugdos.Meg néha rátelepszik a hólyagomra,akkor állandóan pisilnem kell,főleg ha felállok,rögtön!
Nálunk cukorterhelés nincsen!Éhgyomri vércukrot néznek többször+pisi és ha gond van akkor van csak terhelés!Épp ma voltam laborban,gyerekestől,mert nem volt kire hagynom.Szénné sültem hazafelé.
ÚÚÚÚÚtálom ezt a hőséget.Pedig hétvégén a tengerhez készülünk :roll:
Szirom jó a kép,aranyos a pocika!
Na megyek,mert felébredt Lizim,és megígértem neki,hogy vetítünk!
Este megyek én is fodrászhoz!
Na eldugulok!
Kitartás csajok,ebben a melegben.Mondom én,közben alig élek!Bár itt bennt egész elviselhető!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok!

Manó! Örülök a jó hírnek, biztos nagyon megkönyebbültél! :lol:

Dinnye! Én is nagyon vártam már a dinnyeszezont, de a házi dokim szerint nem ehetném. Szerintetek miért? Gondolom a cukor miatt, de hát szerintem ez egy nagy bugyutaság. Főleg, hogy az utolsó cukor eredményem minuszos lett... Bár a vitaminra is azt mondta, hogy meg ne próbáljam szedni, mert óriás gyerekem lesz, bla-bla-bla... Na én szedem a vitamint és eszem a dinnyét ezerrel! :D
Vendég
 


Na sziasztok.Hála vége még egy nagyon meleg napnak.Voltam a dokinál tényleg csak beutalót adott.Majd ráérek jövö héten menni. Lafie a dinnyét nem a cukor véget nem javasolják hanem vizhajto legalábbis nekem ezt mondta a védönöm.Na jó éjszakát minden babának és mamának.
fricike
 
 


Hahó!

Fricike! De miért lenne baj, ha vízhajtó? Épp az a jó, ha nem pang bennünk a víz, nem dagadunk föl, nem vizesedünk, nem? Nem nagyon értem. Én is a cukorra gondoltam, de az se akkora gáz szerintem. Lényeg a lényeg, én eszek dinnyét :lol:

Lafie! Én Miksával végig szedtem az Elevitet, 3300 g-mal született és 51 cm-rel. Mégse lesz mind óriásbébi :wink: Csak a Maternáról hallottam ezt.
Most viszont nem szedek vitamint, mert fogamzás előtt beettem 2 doboz Gravidát, és összesen több mint 8 kg-t kaptam fel tőle a két hónap alatt úgy, hogy ugyanannyit ettem, mint korábban. Úgyhogy mondtam a doktornak, hogy nem vagyok hajlandó :wink: Viszont fogamzás előtt és a terhesség elején is szedtem folsavat, aztán ennyi. Meg most magnéziumot és kalciumot (nem mindennap), illetve néha megiszom egy multivitminos pezsgőtablettát.

Jutka! Ez érdekes, szerintem mindenhol van cukorterhelés, legfeljebb nem mindenütt glükózoldatot kell inni, hanem próbareggeli, zsemle-tej. Úgy tudom, benne van a terhesgondozásban a terheléses cukorvizsgálat.
Melyik tengerhez mentek? :wink:

Én ma voltam terhelésesen, de csak a próbareggelit kérte a doktorom, és ez csöppet sem volt megerőltető. Ráadásul előrevettek :shock: a szentendrei sztk-ban, meg is voltam döbbenve, amikor a kartonozóban azt mondta a néni, hogy ha leadtam a pisit, akkor menjek be az oldalajtón, mert ha időre megy a dolog, akkor kezdjük el mielőbb. És amikor lejárt az órám, akkor is be kellett kopognom. 3/4 9-re végeztem is :wink: :shock: Az uram meg szerencsére itthon tudott maradni addig Miksával, és nem kellett magammal vinnem, mint általában. Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy nem voltak ma sokan. Biztos a meleg miatt.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,

a dinnye 8 gramm Ch/100gramm :)
Szóval nem olyan vészes, pl a banán 25 gramm kb.

Szirmi, nekem is próbareggeli volt. Aztán mert az kaka lett jött a terhelés. Ha az 7 alatti akkor nem csinálnak mindenhol cukroslötyit.

Én az Elevitet Rolinál 24 hetesen hagytam abba mert akkora volt uh-n, hogy erre fogták. Persze később kiderült hogy a cukrom miatt...

Most meg férjem hozott egyet, hogy szedjek már valami vitamint. Eddig csak Folsavat és Magnéziumot szedtem.

Sziasztok

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!


En is nagyon nehezen birom ezt a nagy meleget,ahhoz kepest,hogy tavaly orakig tudtam napozni a strandon,most orulok,ha huvosbe vonulhatok..mar ha van egyaltalan huvos valahol..Probalok kuldeni pocakos kepet,igaz,csak telefonnal csinaltuk,ugyhogy a minosege nem valami jo.
Rengeteget dolgozunk a ferjemmel,ugyanis most keszul a lakas.. a tetoter mar kesz van es szeretnenk megcsinalni a foldszintet is meg novemberig.. :)
De meg sok munka van,most csinalja az almennyezetet,majd festes,burkolas,stb..[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1184869739.75.jpg[/img] [/img]

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok! Lafie azért nem jó mert több vizet hajt ki mint amennyit felveszel a dinnyével,én is eszek mert imádom de nem egy egészer hanem egy felet beosztok két három napra.Ma én rosszul lettem.Vasárnaptól eltünök egy kis idöre mert ma pakoltam ki a szobákat,vasárnap verik szét nem tudom mikor lesz összerakva az internet megint.Én nem szedek semmit csak magnéziumot mert begörcsöl mindig a lábam.Vitamin szerintem most van böven gyümölcs zöldség.Valaki segitene,hogy kell vonalzót csinálni elöre is köszi.Tegnap lulizott a lányom olyan édes volt nektek nem szokott?Természetesen a pocimban.Jók legyetek aludjatok nagyokat már ha tudtok.
fricike
 
 


Sziasztok

Bocs csak nem volt gépem mert a szomszéd kiscsaj elkérte a laptopom mert azért ő jobban rá van kattanva.
Meleg téma szerintem nincs olyan ember baki bírná ezt az iszonyat meleget.Lilikém sem alszik nagyon de még annyira nem panaszkodom.nekünk van egy kis medence az udvaron ma abban pancsiztam bár nem szoktam bele menni mert nekem a 34 fok alatti víz hideg de most bírtam.Holnap meg úgy néz ki irány a balcsi.
Én is vizesedek én LILIMMEL is vizesedtem.
na megyek mert nagyon melegem van:hétfőn megyek a cukorterhelésre.
Én minden nap megeszek egyfél dinnyét szerintem azért olyan sok cukor nincs benne inkább víz.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Én Emmával anank idején nem terhes vitamint csak sima vitamint szedtem, azt is csak a terhesség előtt és az első 3 hónapban a terhesség alatt. utána csak vasat és folsavat mert írtó vérszegény vagyok. Emma 51 cm és 3400 gr lett így is.

A mostani dokim az javasolja a terhességi vitamint két naponta 1 szemet, így néha bekapok egy elevitet vagy maternát. Hát nem tudom, mi igaz abból hogynöveli a babát, mert a babám 1 héttel nagyobbnak néz ki, de ugye emma sem volt kicsi... A barátnőm végig szedettt elevitet és 3000 gr-os babája lett. Most kicsit parázom mert olvastam hogy a kicsit sok magzatvíz egyik oka a cukor lehet, meg ugye a nagy baba is, szóval a terhelésestől tartok kicsit hogy ha rossz lesz mi lesz, de hát legfeljebb majd diétázom, legalább nem hízok tovább :roll: :roll: :roll: Csak nagyon nem értem, ezeket a CH-kat :lol:

Ágizsuzsi!

Pocakkép aranyos:) De kezdek megynugodni mert nektek sincs olyan pici pocakotok.

Vizesedés: Most hogy tegnap óta bejárok+a hőség, iszonyúan vizes a lábam, a 37-es cipőim nem jönnek rám és az újonan beszerzett 38-as is nyom, de hát valamiben járni kell. Tegnap hazafelé a metrópótlón volt vagy 45 fok, 2 megálló alatt úgy levizesedett a hátam, pedig nem vagyok túl izzadós fajta, de szerintem ezt a hőséget nincs aki jól bírja. Az az egy szerencse hogy épp múlt héten beszerelték a légkondit a mi szobánkba otthon, így éjjel tudok aludni, csak szegény gyereket sajnálom mert nála van vagy 28-29 fok éjjel és ébred is időnként emiatt, tegnap meg most éjjel si több órát nálunk aludt, csak úgy meg a férjem nem tud aludni ezért mindíg visszaszállítja. Jövőre mindenképp szereltetünk a gyerekszobába is, csak idén nem volt rá anyagi keret sajna hogy kettőt tegyünk be, és rám való tekintettel most a gyereklszoba maradt ki:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


sziasztok! :)

Ez a meleg szörnyű, nem lehet bírni! És ez a lábdagadás talán a legrosszabb.Nektek nem szokott fájni a talpatok reggelente mikor az első lépéseket megteszitek????olyan mintha szétakarna pukkanni a lábfej????

Szirom!:) Ágizsuzsi!:)
nagyon jók a pocakképek, olyan kis kerek formás pocakotok van.... :)

ez vagyok én:
Kép

Ágizsuzsi!:)
remélem te nem dolgozol,esetleg csak lelki támogatást nyújtasz a férjednek.Mi is tervezzük egy két lakásfelújítást,de még várunk vele,mert minden nap más ötlettel állunk elő. Látom nálatok a plüss állatkák várják az új kisgazdit! :)

Manó!:)
a cipőkkel így vagyok én is,36-os a lábam,de a 38 as szandi szorít.... ez a meleg nem nekünk kedvezz.

Mindenkinek minden jót!:)
mindenkinek kellemes hűsölést!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Még mindig iszonyat van itt is :(

Szirom!

Köszi a címeket, körbe kell nézni. Igazából én csak egy szekrényt szeretnék, amibe jó lehet pakolni.

Ági, Viki!

Csinos kismamák vagytok.

Vitamin: én a Márkkal és a Bencével is szedtem, de nem végig csak kb. 20 hetes korig, de szerintem nem nem attól lettek nagy babák, mivel az utolsó hónapokban nőnek meg a pocakban.

Lábdagadás: engem idáig hála az égnek elkerült.
Dinnye: én imádom, képes lennék egy nap egy egészet is megenni. Igaz, hogy vízhajtó hatása van, de mellé szerintem iszik is az ember és nem azon él egész nap.

Hétfőn megyek dokeszhoz, remélem minden rendben lesz, mert én úgy veszem észre, hogy nem nő a pocak és a babóca is alig mozog.

Ma voltak megnézni az ülőgarnitúránkat, mert áruljuk, remélem elviszik, este telefonál vissza a hapsi.

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Sziasztok Lányok!Vagyok Én is,de csak olvasgatlak benneteket,mert most "halott"vagyok :oops: Annyira nem birom ezt a meleget teljesen kész vagyok.Apa vett még egy ventilátort,meg most ment el egy nagy medencéért :D ,talán kibirom mig jön a hüsike :wink: Mano gratu a jo eredményhez! :) Azért most már nyugodtabb vagy gondolom.Szépek a poci fotok! :) Lányok kitartást ebbe a melegbe!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Vitamin:Én Gravidát szedek de csak hetente 1-szemet,mert teljesen jo a vérképem.Melette meg magneb6-ot,meg kálciumot de ezeket mindennap. Lábdagadás:Nekem miota ilyen meleg van egyfolytába be van dagadva és vizes is,és persze rohadtul fáj. :? A mocorgásra:nekem is kevessebbet mozog ebbe a melegbe,gondolom rajtunk keresztül a babákat is megviseli a meleg,mivel nekik ügye állando hömérsékletet biztosit a magzatviz,még szerencse :)

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok! Repedt-e mar meg valakinek a bore? Vagy mikor kezd el repedni? En nagyon nem szeretnem ha striaim keletkeznenek.. bar a babaert mindent,most ugyis o a legfontosabb..
Vikimi
Nem,en nem dolgozom,csak szavakkal tamogatom :)Pedig szeretnek segiteni,de nem engedi.
Az en kis Maya-m sot hogy tobbet mocorog ebben a melegben.Olyanokat rug,hogy belereng az egesz hasfalam :) De az a jo,igy legalabb tudom,hogy jol van odabennt

Kép
agizsuzsi
 
 


Mar olyan jol tudnak kommunikalni a papaval,mindig addig beszel a hasamhoz,hogy aztan egyszer csak hopp,egy nagy rugi..Es olyan jo erzes..

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek az én Babácskám minden reggel, hajnal 5-kor elkezd rugdosni és még hétvégén sem kegyelmez pedig simán aludhatnék hétköznap is fél 7-ig. A másik fix időpontja este 10 körül, nap közben pedig kiszámíthatatlan mikor van fent. Egyébként csak a jobb oldalomon tudok aludni és reggelre teljesen elzsibbadok. Persze terhesség előtt tipikus hasonfekvő voltam és nagyon nehéz volt átszokni.
Megőrülök ettől a hőségtől, még jó hogy a munkahelyen van klíma, így ott tűrhető, de itthon tegnap este 35 fok várt a lakásban, szőrnyű volt.
Ki dolgozik még, és meddig tervezitek a munkát?

Szép hétvégét mindenkinek!

Babus
Vendég
 


Sziasztok. Babus szerintem nem vagy egyedül én is csak jobb oldalon tudok aludni,és hason aludtam mindig, megtudlak érteni.Nálunk is nagy a dübörgés bent, sokszor azt hiszem kijönn,annyira rúgdos.Nekem szerencsém volt mert tavaly novemberben megszünt a munkahelyem,januárban beiratkoztam suliba mert nem számoltunk harmadik gyerekre,most fogok végezni szeptemberben igy itthon vagyok,most rossz mert holnaptól jönnek a kőmüvesek,de remélem kb két hét múlva készek lesszünk.Csak ráadásul hétfötöl van szünet az oviba is de majd csak kibirjuk.na jók legyetek még este majd irok.
fricike
 
 


Sziasztok!
Csak elköszönni jöttem.
2 hétig nem leszek,ui. megyünk ma este H.országba.Rohanok is csomagolni.
Addig is legyetek jók,vigyázzatok magatokra!Na és persze a pocaklakó és a már kint lévő gyerkőcökre is!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok!

Látom, ebben a melegben nem sokan neteznek, inkább hűsölnek valahol...
Én még bírom magam, egyáltalán nem dagad a bokám sem, de gondolom, ami késik, nem múlik.
Ti használtok valamit striák ellen? Én most akarom majd elkezdeni, ha majd enyhülni fog a meleg.
Vitaminokat sem szedek már, meg még a tornát sem kezdtem el, szóval kezd egy kicsit lelkiismeretfurdallásom lenni. De mentségemre legyen mondva, hogy jobban érzem magam, mint valaha. :wink:
Holnap, vagy holnapután megyek cukorterhelésre. Barátnőm javasolta, hogy fél literes pohárba kotyvasszam a cukrot citromlével, meg fél liter ásványvízzel, és úgy elég türhető... Hát majd meglátjuk.
Én még mindig babakocsi lesőben vagyok. Egyszerűen nem tudom, melyik lenne a legmegfelelőbb, és már kezd egy kicsit bosszantani... Ezzel csak én vagyok így? Mármint hogy tanácstalan babakocsi ügyben. A tapasztaltabbak mesélhetnek, mi vált be.

Na, további hűsülést annak, aki teheti, rajtam a ventillátor segít egy picit.

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Drienn!:)
én is ventillátorozok,így minden oké.
Én csíkok ellen a milupa terhességi krémjét használom,amit a rossmanban veszek,ott fele annyi mint a gyógyszertárban.:) http://www.bio-plaza.hu/a6258
A babakocsit már én is lesem,nekem eddig ez a típus tetszik de nagyon.... http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =3&whid=25
de van ettől egy sokkal olcsóbb ami szintén nagyon jó arról nincs képem..... de én nem merek még venni semmit, sőt a babaszoba is csak akkor lesz berendezve amikor én még a korházban leszek...
Kismama tornára én is szeretnék járni, eddig rosszul fekvő méhlepényem miatt nem volt tanácsos,remélem valamit mostmár lehet csinálni :)
Terheléses vércukorra nekem a védőnőm azt mondta nyugodtan keverhetem 2dl gyümölcsteába sok sok citromlével.A hatás ugyanaz és még finom is.Majd kiderül 2-3 hét múlva. :)

Mindenkinek kellemes napot!
Vendég
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok? November 18-ra várom első babámat és a Bajcsy-ban fogok szülni. Még nem olvastam el az egész topikot, de igyekszem.

Kép
dundus
 
 


Kép


Szia Dundus!
Felvettelek a táblába, ha még ki tudod egészíteni, akkor szóljál!

Lányok! Azt szeretném kérdezni, hogy Neketek a párotok ott lesz Veletek a szülésnél? Az enyém valószínűleg nem és bárkivel erről beszélek, olyan furcsállóan néz rám. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam ma dokinál, úgy néz ki kislányunk lesz, de azt mondta, hogy még ne éljük bele magunkat. Ez a jó hír, a rossz, hogy mennem kell a klinikára mert még mindig meg vannak a cisztáim.
Volt valaki az I. nőin genetikai uh-n?

Aki most csatlakozott annak gratulálok és boldog babavárást kívánok :)

Dundus!

Kinél fogsz szülni a Bajcsyban?

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Sziasztok,

Dundis, üdv itt !

LAfie, nem semmi már ennyien vagyunk a tábliban?

Én szerencsére nem vizesedek.
Hasamat meg amit itthon találok testápoló azzal kenem magamat.
Van rajtam elég csík, remélem ennél újabbak nem jönnek elő.

Amaryl, grat a kiscsajhoz. Remélem minden rendben lesz.

Nálam megy a klíma, így max 26-28 fok van a lakásba. Ki meg nem megyek. :)

Sziasztok. Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Nem kell valakinek kismama farmer? Kb egy hónapot hordtam. Sem szakadás, sem kopás nincs rajta. A cimkéje szerint S-es, de az L-es fenekemre pont jó volt. :)
Akit érdekel küldjön privit. :)

Kép Kép

További jó pocakosodást. :)

Rita

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, a 31 fokos irodából, néh amajd elolvadok. Én még dolgozom, d enem tudom meddig, eddig úgy volt hogy szeptembertől leszek otthon, de azt hiszem előrébb hozom aug. 20-ra mert elég gáz ez már, főleg hogy napi 3 órát utazom összesen (17. kerületből 13.-ba) plusz a 8 óra meló), mire hazaérek hulla vagyok és a csajommal is tök kiszúrás, tegnap is 1/2 8-ig csak szunyókáltam este, szóval nem érdemes ezt így húzni. A lábam is nagyon dagadt hogy ülök egész nap. Amikroa lányommal terhes voltam simán dolgoztam majdnem végig, az utolsó 1 hónapban voltam otthon, de akko rnem volt lelkiismeret furdalásom ha délután aludtam ugye, meg hétvégén. Szóval más ez a második terhesség nagyon.

Amaryl!

És mi köze a te cizstáidnak a genetikához? Nem értem. Amúg yén ott voltm a SOTE 1-en. Neked csak az Uh-ra kell mennedd vagy az ottani genetikussal is kell beszélned? Ha kell a genetikussal is akkor kb 1,5-2 órás várakozásra számíts. é sidőpontot kell kérni.

Dundus!

Üdv itt. Még egy bajcsys:) Kezdek aggódni hol fogunk elférni ha tényleg lecsökkentik az ágyszámot ahogy ígérték 20-ra :shock: :lol: Lassan mi megtelítjük itt a topikról a felét :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hát én örülnék ha egy ekkora gatyába beleférnék, de kettő kéne belőle minimum az én hátsómra 8) :cry: :D

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, de nagyon jó ez a topic.
Mi most várjuk az első babánkat, november 07-ére vagyok kiírva, de szerintem már október 27-én leszek pont kilenc hónapos.
Mi is,azaz engem is nagyon megvisel a meleg.
Jövő hét hétfőn megyünk a cukorterheléseses vérvételre a székesfehérvári kórházban, kicsit félek tőle. Mert az AFP vérvétel kétszer is rossz lett ott, de a pesti Baross utcai klinikán a genetikai vizsgálaton / magzat vízvétel, kroszomaviszgálat, ultrahang/ 99 %-ban kizárták a fejlődési rendellenséget. Valamint meg tudtuk, hogy kislányunk lesz. A férjem ki is választotta az én keresztnevemet.
Már nagyon kiváncsiak vagyunk a kis Mónikára.
Jövő hét péntek megyünk 4D ultrahangra a sziget utcai rendelőbe.
Volt már valaki ott közülettek? Mi a véleménye róla?

További szép napot! Kép
juhavex
 
 


Sziasztok lányok!Amaryl grat a kiscsajhoz :D Mano nem lennék a helyedbe,dolgozni ebbe a melegbe,huh :? A farmerba Én is örülnék ha beleférnék :oops: ,az elmut hétvégén néztem magamnak ruhát ,mertmegyünk hétvégén esküvöre,de nem volt semmi már ami" jol "ált volna ugy néztem ki mint egy bálna :oops: ,teljesen elkeseredtem.Dundus üdv itt! :D Mano reméljük azért mindenkinek jut hely a szüléskor :lol:

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Juhavex üdv itt!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakoznia csapathoz. Én november 12-re vagyok kiírva. Én szintén a Bajcsyban fogok szülni. :D
A mi pocaklakónk kisfiú. A nevét még nem döntöttük el véglegesen, de jelenleg az Illésnél álltunk meg.

Lafie!
Az én férjem sem lesz bent a szülésnél, mert szerinte az apukának semmi keresni valója nincs ott. :(
Kicsit én emiatt el vagyok kenődve, de ha nem szeretne bent lenni, én nem eröltetem, mert azzal nem érek el semmi jót.
Van akinek tök természetes hogy együtt szülnek, de valaki meg úgy vélekedik erről mint a párom.

Manó!
Teljesen megértelek, az utazással kapcsolatban. Én is a XVII. kerből járok be a IX. kerbe. Én totál kibagyok a metró pótlóktól, meg a sok átszállástól. Így inkább a Köki felé veszem reggelente az irányt, de ott meg a metrón nincs semmi levegő. Kitartás mindenkinek.
Nem rossz ötlet ez az augusztus 20-ig való dolgozás. Bár én is megtehetném, de sajna amíg bírom addig kell dolgoznom. Én is szeptember-októberig gondoltam a munkát, de ha ilyen meleg lesz nem kizárt hogy hamarabb otthagyom a céget.

Agizsuzsi!
Nekem ajánlottak egy jó kis testápolót, a Bübchen (lehet nem így írják)nevezetűt. Egész jó. Én ezzel kenegetem a pocakomat, meg a hátamat. A Mini-Manóban vettem a Nagy Lajos kir. útján, de állítólag a patikákba is meg lehet rendelni, de ott drágább.

Mindenkinek szép napot kívánok
üdv mindenkinek
szdona
szdona
 
 


sziasztok

tegnap megvolt a cukorterhelés kibirható.Hétfőn megyünk 4d-re nagyon várom.
Nem tudom ma görcsölget a pocim remélem semmi baj kicsit megijedtem.

Lafie én nekem sem jött be az elsőre a párom nem is akartam és most sem akarom bár ő be jönne hogy elsőként ő vehesse kezébe a picit,de én nem akarom nem tudom.

A Táblába én Petz Aladár megyei kórház Győr

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Üdv. az újaknak! Gyertek sokat!

Én ma voltam cukorterhelésen. Szerintem is kibírható, sok vízzel, meg egy egész citrommal. Itt nálunk elég szigorúan veszik, mindenkinek kell csinálni, sokan is voltunk ma.

Azt vettem észre, hogy sokkal nehezebbn gyúgyulnak be rajtam a karcolások (macskám van :D ), pattanások, stb., mióta terhes vagyok. Más is tapasztalt ilyet? Gondolom van összefüggés...

Tegnap végre a csempét is megrendeltük a gyerekfürdőbe (én így hívom, mert a gyerekszobák mellett lesz, a mi leendő hálónk mellett is van egy, az már kész). Ide nehezebb volt megtalálnom, mert olyat szerettem volna, ami jó fiúnak, lánynak, kicsinek, nagynak. Végül egy halványsárga-türkiz zöld kombináció lesz kagylós díszcsíkkal. Nekem tetszik. :D

Most hallgatom a rádiót. Jó azoknak, akik nyugaton laknak, itt még mindig katlan van. :(

Babakocsinál most ott tartok (tegnap este óta), hogy legyen egy jó nagy mózeses, akár használt is, mondjuk peg perego navetta, amiben tud kint aludni akár hason is (2 gyerekes barátnőm szerint ez lényeges), és jó tágas, foroghat benne. Meg egy másik travel systemes (pl. graco quattro tour deluxe), amiben meg hozhatjuk-vihetjük, és később is jó. Ebben nagyon zavar, hogy nem lehet teljesen vízszintesre ledönteni, meg a textil mózesbetét nyilván sokkal szűkösebb, mint a mózezkosár, de a többi egykattintásos funkciója nagyon tetszik. Olyat nem találtam, ami mindezt ötvözné, csak 160 ezerért (!), pl. Jané Nomad. (Ez jól néz ki. :) ) Azzal nyugtatom magam, hogy akkor a következő babánál gyakorlatilag nem kell már venni egy másikat. Persze ezek még csak gondolatok...

Mindenkinek további szép napot!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


SZdona,üdv itt! :) LAFIE,az Én férjem se jön be a szülésre,azt mondja nem birná látni hogy "szenvedek" :D :wink: Igy inkább kihagyja,lehet nem is baj mert az erösebb fájásoknál megverném :lol: :x

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Lányok hozzánk megjött a "hidegfront"kicsit lehült a levegö ,fuj a szél hurrrrrrrá,már nagyon elegem volt a melegböl :D

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: