Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tabati, táncolni én is jártam, idén iratkoztam be egy iskolába, ahol salsát tanultunk. De kb. 9 alakalom után elmaradt a partnerem, meg nekem is közbejöttek más dolgok, így abbahagytam.

Esküvő, valóban jó téma. De akik jövőre esküsznek, még a szervezgetés elején állnak. Arra gondoltam, hogy elmegyek most az ősszel csak úgy kiváncsiságból ruhát próbálni. Hátha sikerül is találnom egyet, vagy pedig ki tudja, lehet, hogy az is jól fog állni, amit kinéztem, és feltettem ide.
Különben már nagyon várom! A helyzet csak annyi, hogy idén nyáron megérlelődött és megerősödött a gondolat egy kisbaba után, s most már ez miatt is sürgetném nagyon. Persze, szeretném, hogy minden rendben menjen, ahhoz meg kell ez az idő a szervezéshez.
Egyébként úgy megy az idő! Nemrég még április volt, kitűztük az időpontot, aztán június, elmondtuk a családnak, most meg szeptember. Mindjárt itt van november, megyünk az anyakönyvvezetőhöz+paphoz... az újévtől meg amúgyis nagyon rohanni fog már az idő.
Vendég
 


Igen, már én is eldöntöttem, hogy jobb a babu előtt rendbetenni a fogaimat. Úgyhogy ahogy lesz egy kis időm, irány a doki. Vérképet én is terveztem csináltatni, meg a háziorvosom azt mondta, hogy félévente nem is árt nekem a vérnyomásproblémám miatt. (amúgy ott is minden rendben volt, semmi magas cukor, vagy zsír, stb. , úgyhogy tuti örökletes a dolog sajna... :cry: )

Tánc! :D

Imádom!! Még az őskorban kezdtem el, amikor szalagavatóra készültünk, akkor tetszett meg. Aztán a fősuli alatt abbahagytam, mert nem volt partnerem. De nagyon hiányzott, így elkezdtem társastáncos helyekre bulizni járni. Na, és ott ismertem meg a páromat. :D Ő már akkor 6 éve táncolt, és amit tudok, mindent tőle tanultam. Ha van egy jó partnered, és még érzéked is van a tánchoz, akkor rohamosan tudsz fejlődni! :D Nincs időnk órákat venni (táncsuli kizárva, ott ezen a szinten nem lehet már tovább fejlődni, csak a magántanár a megoldás. esetleg öregkorunkra ha eljutunk oda, ahogy így elnézem az életemet... :lol: ) De nem baj, nézünk sok videót, ellesünk figurákat, és hétvégente mindig járunk esténkén gyakorolni. A technikában meg továbbra is a párom segít.

Ja! Amúgy nem feltétlen kell magassarkúban táncolni, én is sokszor vagyok gyakorlócipőben ami nem annyira magas, vagy balett gyakorlóban, ami meg mintha mezítláb lennél. De valószínűleg azért egy kicsit vissza kell majd fogni a tempóból.

Esküvő!

Azóta kicsit alábbhagyott a szervezkedésem (sok most a munkám), de elmentem abba a templomba, ahol megkereszteltek, hogy kikérjem a keresztlevelem, mert itthon nem találtuk. Közölték velem hogy nem adják ki, mert ezt nem szokás. Annyit mondott, hogy elhisszük egymásnak. :oops: Kicsit kellemetlen volt részemről, mert a párom más vallású, és azt hittem, hogy ezt majd kérni fogják tőlem. Így hát remélem, hogy nem... :roll:
tabati
 
 


Elég laza a pap hozzáállása, Tabati. :-) Bár, végülis, ha végig gondolom, mit akarjon annyit házsártoskodni. Mi pl. előbb szeretnénk templomi esküvőt, mint a polgárit, mert a templom útba fog esni, és hogy ne kelljen utána visszamenni, jó lenne előbb ott esküdni. Szerintem a pap bele fog egyezni. Voltam már olyan esküvőn, ahol így volt.

Na, hát, lányok, én sportolni nem sportolok semmit, de a nagyimnál a ház körüli munkák adnak annyi mozgást (plusz kert), ami felér bármilyen fitnesszel. Remélem, hamarosan mi is veszünk egy házat, és akkor úgyis az fog lekötni. Az összes sport közül amúgy a futás és a kosárlabda az, ami tetszik és le is köti a figyelmemet.
A tánc inkább szórakozás volt, és az elején elég kezdők voltunk, így annyira kiizzadni nem is tudtunk. A salsát mi se magassarkúban táncoltuk, hanem laposban, pl. edzőcipőben.

Tabati, jól döntöttél, a fogaidat meg kell nézetni még terhesség előtt. Ne nagy hassal kelljen kezelésre járni.
Vendég
 

 
 

jaj, lányok, lene egy kérdésem, ami eddig mindig kiment a fejemből.
Szóval, amikor majd a baba érdekében szeretkezünk, akkor utána ugyebár nem célszerű zuhanyozni menni? Sőt, én oylanokat is hallottam, hogy van, aki a feneke alá párnát tesz. Szóval, inkább reggel tanácsos tusolni, igaz? De azért, hogy úgy mondjam, a felesleges spermát (ami magától is kijönne) ki lehet törölni zsepivel?
Vendég
 


Akíra,
Elolvstam én is az uccsó két oldalt, nem csoda, ha kiakadtál! Nagyon rossz, amikor így elromlanak a dolgok. Csak semmi lelkifuri :wink:

Tánc:
A két bal lábbal születettek nevében mondom, mint oszlopos tag, irigykedünk. :D

Ósió,
Mondanak mindenféle trükköket. Amit én leszűrtem, hogy tök mindegy, mint csinálsz. Ha egy kicsit nyugton maradsz szex után, az nem árthat, de a kis farkincás hadosztály meglepően gyorsan mozog. A fenék alá párna kihasználja a gravitációt, mert így lefelé kell egy kicsit menni. Ennél viccesebb tanács volt, hogy álljunk gyertyába. Kinek van kedve hozzá olyankor??? El nem tudom hinni, hogy ilyesmi használ. De amúgy meg olyan kacskaringós az út, hogy szeritnem csak megnyugtatásnak jó. Amit tusolással el tudsz távolítani, az már amúgy sincs versenyben. Intim tust meg amúgy sem szívelem, az szerintem többet árt, mint használ.

Esküvő:
Ha nem egy napon van a polgári és a templomi, lehet, hogy nem olyan romantikus, de tuti sokkal kényelmesebb :D Nekem a polgárin csak a legszűkebb család volt, nem is voltam esküvői ruhában. De a templomit majdnem lekéstük, mert utána alig bírtam összekészülődni, pedig több óra volt rá. :oops: Júliusi esküvő elég gyilkos tud lenni. Néha gondoltam rá, hogy inkább bikiniben kellene esküdni. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca, köszi a választ! Kerzd ősszeállni a fejemben a sok gondolat, és azt hiszem, most már "felkészülten" vághatunk neki a témának.
Ezek szerint nem probléma, ha még aznap este tusolok. Bár, én is érdekesnek találom ezeket a különféle dolgokat, hiszen mennyi, de mennyi olyan terhesség van, ami meglepetésszerűen érte a párokat. Ha külön tudomány kellene a teherbe eséshez, már nem is lenne emberiség. :D
Azért persze egy-egy fontos dologgal nem árt tisztában lenni. Azért érdekelnek ezek a dolgok, mert ha mondjuk mindegy lenne, mikor esek teherbe, akkor talán nem is izgatna, de én szeretnék minél előbb. Aztán persze a természet elintézi majd, lehet, hogy azt mondja, hogy te Ósió ekkor és ekkor fogsz szülni, mert én úgy döntöttem. :lol: Miközben én hadműveleteket folytatok itt a földön...

Nekünk egy nap lesz az egyházi és a polgári is. Csak a templomi falun lesz, a polgári városban, és a templom útba esne, ahogy megyünk VÁROSBA, AZÉRT LENNE JÓ, ELŐBB OTT MEGESKÜDNI. Bocsi, véletlenül nagyra váltottam, nincs kedvem visszatörölni. :?
Személy szerint nekem is jobban tetszik, mikor minden egy napon van, mert akkor túl van rajta az ember egycsapásra, és a vendégeknek sem kell odajönni kétszer. Meg akkor az izgalom csak egy napig tart, nem pedig hetekig.
Vendég
 


lorca!
Először én is úgy álltam neki, hogy falábam van. Azán egyszer kellett ráérezni! Úgyhogy hajrá, ha érdekel! :D

ósió!

Én is annyi praktikát olvastam, de szerintem is jobb rábízni a természetre. Mi megtesszük a magunkét, nehogy már az is a mi dolgunk legyen, hogy bent terelgessük a dolgokat! :lol:


Esküvő.

Nekünk is egy napon lesz a kettő, a szüleim miatt, hogy ne kelljen kétszer utazniuk (nem nagyon szeretnek máshol aludni, még nálunk sem... :roll: ) Pedig csábító, hogy előző nap megoldani a polgárit. Azon úgysem lesznek vendégek, csak a tanúk, meg a szüleink. Legfeljebb műszakkezdésre bejelentkezünk, mondjuk reggel 8-ra, a templomi meg lehetne 17-kor. csak az a baj, hogy így valószínűleg már a levesbe beleborul a fejem, olyan fáradt leszek. :lol:

Amúgy hallottátok azt az esetet, hogy abortuszra ment egy nő, és műtét után pár nappal kiesett belőle egy magzat? (orvosok szerint szövet ) Hát én nem tudom, hogy mi az igazság, tényleg elszúrták e a műtétet vagy sem, de láttam valamelyik adásban a nőt, meg a párját. :evil: A nőnek állítólag ez már a NEGYEDIK!!! abortusza volt. És állítólag munkanélküliek, s ezért döntöttek az abortusz mellett. A nő az a tipikus kikent-kifent k...a volt (mert arra van pénze), a pasi meg az a balhézós kigyúrt féle (gondolom büdös neki a munka, mert pl. bármely fizikai munkára megfelelő lenne)
Szóval ott voltak kiakadva, hogy ilyen hogy történhet (párom szerint mindentől függetlenül ez még jogos is lehet), na de én az emberi és érzelmi részét néztem. Ott siránkoztak, hogy mégiscsak az ő babájuk pottyant ki a földre, és ez mekkora megrázkódtatás, és hogy ők nem is tudták, hogy egy 11 hetes magzat már ennyire emberi.

Kérdem én! A pár részéről! Nem hallottak még fogamzásgátlóról? Amikor eldöntötték a negyedik abortuszt is, akkor nem gondoltak arra, hogy az "valami" mégiscsak az ő gyerekük? S az orvosok részéről! Nem kell minden abortusz előtt felvilágosító filmet megnézni, hogy mi történik a magzattal a műtét során?
tabati
 
 


Tabati!

Az ilyenek egyszerűen hülyék! Pont az esett nekik olyan rosszul, hogy kipottyant belőlük egy embrió vagy magzat, bezzeg azon nem akadtak ki, hogy ez már a negyedik abortuszuk volt. Bár lehet, hogy egy darabka hús látványa annyira kiborította őket, míg egy abortusz "láthatatlan". Nem értem. Ha belegondolok, hogy még ha nem is akarnék gyereket, de teherben maradnék, akkor se tudnám elvetetni, mert folyton arra gondolnék, hogy ez az apróság kitől várha segítséget, ha nem tőlem??? Hogy lehet ezt megtenni vele? Ő bízik bennem. Én meg? Kikapartatom?
Nem tudom megérteni. Olyan meg nincs, hogy nincs pénzem gyereketnevelni. Oda nem kellenek milliók. De bezzeg a szex az megy, arra van kedv és hév....ááá.
Én múltkor a Nők lapjában olvastam, hogy egy nő kétszer lett terhes, és mindkétszer ugyanannak a családnak adta örökbe a gyeremkét. Oké, ez szerintem a lehető legjobb döntés egy pici ember élete felett, mert a nevelőszülők, illetve az örökbefogadók nagyon-nagyon várták, és imádják a többséget, de ha valaki egyszer arra kényszerül, hogy örökbe adja a gyerekét, akkor másodszor hogy nincs akkora elővigyázatosság benne, hogy ne essen teherbe? És ha azt a gyereket nem tudta volna örökbe adni, vagy bármi más közbejött volna? Ment volna állami gondozásba? Mondjuk az iylen picikért sorban állnak, amit nem is csodálok, de a lényeg itt a nőn van. Vagy ne szexeljen, vagy válassza a szex más módját, ha nem tud fogamzásgátlásról gondoskodni. Ha belegondolok, hogy még ehhez sincs eszük....na, bocsi, hogy ilyen hosszúra fogtam ezt a témát.

Mi októberben megyünk a paphoz megbeszélnia dolgokat. És november végén meg az anyakönyvvezetőhöz az időpont végett.
nálunk egy nap lesz az egész, egy-másfél óra eltéréssel a két esküvő, polgári és templomi. A két nászcsoport pedig minálunk fog találkozni, mármint a szüleim házánál. Ott elférünk kényelmesen, mindannyian, mivel mi már a kedvesemmel régóta együtt (és a szülőktől külön) élünk.

Lányok, nem vagyok nomrális. Tudjátok, mit csináltam ma? Vettem csak úgy egy terhességi tesztet. reggel vártam a buszra, volt időm, így beszaladtam nézelődni a DM-be. Megálltam a teszteknél, és nézegettem, milyenek vannak...:-) Aztán hirtelen gondoltból vettem egyet, mivel 2010 áprilisáig érvényes a szavatossága. Ki tudja, mire vetemedünk itt a hosszú téli hónapok alatt, sose rossz az, ha van egy biztonság kedvéért.:-) LH teszteket is nézegettem, azért azok húzósabb áron vannak, de okvetlenül szeretnék majd. Szóval, ilyenre vetemedtejm ma! :? De ha egyszer már annyira akarnám...ne nevessetek! :oops: :shock:
Vendég
 


Na, én meg állandóan kiszámoltatom itt a babaneten, hogy ha most esnék teherbe, akkor mikor születne meg a babu. :lol: Pedig erre most esély sincs, de azért én álmodozom. Sejtésem szerint hamar el fogod használni azt a tesztet! :lol:
tabati
 
 


Sziasztok!

Jöhetek :roll: :lol:

Első babómat, Ricsit februárban császival szültem, így a tesót csak jövőre kezdhetjül összehozni :? Remélem hamarabb összejön mint a Ricsi, rá 2 évet vártunk. Jó lenne 2009-ben ismét babázni -mintha most nem babáznék 8) - :lol:

Ti miért 2009??

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szia momi!

Szeretettel várunk ezután is körünkben! Épp a minap írtam, hogy lassan úgyis gyarapodni fog a fórum, és tessék, jöttél te! :lol:
Itt már többé kevésbé mindenki leírta, hogy miért éppen 2009-re tervezi a babóját. Én például azért, mert jövő májusban lesz az esküvőnk, és még házat akarunk venni előtte. Persze aztán ki tudja, mi lesz. :lol:

Képzeljétek, micsoda borzadály volt az éjszakánt. Este 9 körül elkezdett fájni a gyomrom, hányingerem volt. No, hát gondoltam, volt ilyen máskor is, majd elmúlik, megittam egy kis svédkeserűt, az mindig használni szokott. De csak nem akart elmúlni a fájás. Este 11-kor arra ébredek, hogy rendszeresen a gyomromba nyilall egy fájdalom, és egészen a sahamig lemegy. Kedvesem még fent volt, kb. két órán át ő pátyolgatott, én meg hol leizzadta, hol megfagytam. Persze egy idő után minden erőm elhagyott, mert már fél éjszaka fent voltam a fájdalomtól. Szédültem, zsibbadtak a kezeim...nagyon megijedtem. Nagy nehezen felöltöztem, és bementünk az ügyeletre. Ott kaptam egy injekciót, hogy milyet, nem tudom, képtelen voltam rá figyelni. Mikor hazajöttünk, éreztem a jótékony hatását, kezdett kiállni a fájdalom, és olyan fél-három, három körül el is tudtunk aludni.
Persze, hasmenésem is volt, tuti, hogy a fogigátló nem szívódott fel rendesen, amit bevettem, mert azáta kétszer is volt hasmenésem. Kérdeztem az édesemtől, hogy most mi legyen. Épp a második héten járok, s ha ilyenkor nem hat a gyógyszer, az elég necces.
De megoldotta, azt mondta, hogy akkor jön a gyerek, és kész. Na, ezen akkor már volt erőm mosolyogni. :)
Most reggel pedig: mintha kicseréltek volna. Semmim nem fáj, bár a beleim bizonytalanok, érzem. Mintha az éjszaka csak egy rossz álom lett volna. :shock:

Tabati, igeeen! Én is ugyanezt szoktam csinálni a babaszobán! Ott van egy kalkulátor, s folyton azt nézem, hogy ha hónap végén fog megjönni a mensim, és áprilisban csináljuk, akkor januárban fogok szülni. Ha hónap közepén fog megjönni, és már márciusban csináljuk, és összejön, akkor decemberben... és így tovább. Egy hullámhosszon vagyunk! :D
Vendég
 


Szép reggelt!

Köszönöm a kedves fogadtatást :wink:

Ósió!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen pocsék volt az éccakád, de jó hír hogy már jobban vagy :lol:



Kalkulátor: jóóóó :lol: én meg a neveket próbálgatom, hogy melyik is lenne jó a kistesónak :oops: 8) persze csak titokban, párom tuti hülének nézne :roll:


Teszek fel képet a Ricsiről, ha nem bánjátok 8)


Kép

Kép Így kell anya ágyát befoglalni :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi, üdv köztünk :)
Látom te is kistesó lázba égsz! Remélem hamarabb összejön a kistesó mint Ricsibaba :wink:

Lányok, és mi van, ha valakinek hamarabb összejön? Akkor az 2008as baba lesz :roll:

Akkor nyitunk egy 2009ben akartuk de 2008ra itt lesz topikot :lol:

Látom Ricsi baba is szeret szétterülni a nagyágyon! Nálunk Kyra meg az apja ilyenek :lol:
Tegnap is mennék be ledőlni, erre ott fekszenek keresztbe kasul, én meg kvázi csak az ágy szélére tudtam odapréselődni :D

Egyébként én is a kistesó néven gondolkozok folyamtosan :D

Mert fiú név már kettő is van, de ha lány lesz, fogalmam nincs, hogy mit is adnék neki! :roll: :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Akíra!

Akkor jó, nem csak én filózok a neven :roll: nekem meg pont lány van egy pár :lol:


Kicsit visszalestem, hát topikszétesés :cry: GÁZ, NAGYON GÁZ
ismerek másik topikot, ott is nagyon sokan vagyunk, én el is maradtam nem bírtam őket követni, de tegnap mit találtam, tök más helyen nyitottak az ottani öregek egy topikot és oda irogatnak, mondjuk ők még mindkét helyre írnak, meg elég jó társaság gyűlt össze amúgy is, szóval nem értem az új topikot, de mindegy is :roll:

jTe legalább odafértél az ágyra, ha Ricsi apával szétterülnek, nekem max. a kiságy jut :lol:

Látom nincs sok idő Kyra és Ricsi között :lol: megkérdezhetem hogy mikor is született pontosan?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Üdv közöttünk momi!

Aranyos a babád, kis husi ilyenkor mindegyik! :D Az ágyelfoglalásról jut eszembe, hogy babázós barátnémmal beszéltem tegnap, és mesélte, hogy megvolt az első közös fürdés: apuci meg a kicsi fia. Ezeket a pillanatokat is úgy várom már!

ósió

Mi lehetett ez az éjszaka? Lehet, hogy elkaptál valami vírust? Nekem is volt valami hasonló fél éve, és a doki mondta, hogy valószínüleg vírus. Mondjuk az hosszabb ideig tartott. Nagyon rossz volt, mert bármit csináltam, fájt a gyomrom. Szinte éheztem, mert bármit ettem, rögtön elkezdett megint fájni. Még a sóban-vízben krumplitól is. Közben meg nagyon éhes is voltam. Reméljük neked tényleg csak "egyéjszakás kaland" volt. Nem ettél valami olyasmit amit nem szoktál? Vagy valami nem volt már jó, csak nem vetted észre?

név

Nekünk van már 2 lány, és 2 fiúnevünk. (babonából nem árulom el :wink: ) Amúgy is lehet, hogy változik még addig, mire szükségünk lesz rá. Volt már 2 favorit, de azokról azért mondtunk le, mert nagyon divatosak mostanság. Sokan adják a gyereküknek. A Noel, és a Jázmin. Ráadásul a Noel nagyon amerikai név, már azért nem is szeretnénk. A Jázmin továbbra is tetszik, de minden második kislányt így hívnak manapság... Tetszik még a Noémi, meg a Hanga, csak sajnos a páromnak ismerősei vannak ilyen névvel, akiket nem kedvel, és az tényleg sokat számít. Fura, de nálam is. Ja! És megbeszéltük, hogy ha a lányunk vasárnap születik, akkor Dominika lesz. Mert az azt jelenti, hogy vasárnap született. Nekem ez a név is tetszett volna amúgy is, csak a párom szerint túl kemény egy lánynak. Így kompromisszumos megoldásként maradtunk a "vasárnapi lánynévnél :lol: ) Szerinte inkább fiúban kéne a Dominik, csak az is nagyon divatos mostanában.
tabati
 
 


Momi, nem a mi topikunkról beszélsz? 2007 babái mamái a várandóságba? Tehát pont efelett a topik felett párral? :)
Mert nálunk volt most ugyanez, hogy az öreg rókák átvándoroltak egy tök más helyre :)
Tényleg nincs kedved jönni a mi topikunkba? most úgyis megcsappant a forgalom, és ti tényleg nemsokkal vagytok idősebbek mint mi :)
Ha gondolod, gyertek :)

Kyra március 20.án született, ő is csázáros mint Ricsibaba :)

Ja, és a másik én egykori topikomba is volt nemrég egy széthullás, az meg a gyerekek/magzatok kor szerint vagy mi...:roll:
És ott a 2007 tavaszi babák :)

Hát a név nem egyszerű az biztos! Nálunk én jöttem a lánynévvel, párom a fiú névvel, szóval ha a következő fiú akkor no para, de ha megint lány akkor már gondok vannak :D
Vagy a vezetéknévhez nem megy, vagy nem tetszik, vagy már túl sok mindenkinek ez a neve, szóval pont ugyanazok a gondok mint nálatok tabati :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Tabati, lehetséges, hogy vírus okozta a yomorfájást. Még most se 1005-os, de vettem ma No-Spa-t, és ez segít valamennyit. Fájdogál a gyomrom, nem kívánok semmit, bár pár falatot ettem, mivel árzem, hogy kellene neki a kaja. Sajnos a hasmenésem azóta is megvan, szóval szerintem totál csőd ez a hét a gyógyszer szempontjából. De most már nem borítom fel, és nem veszek be pluszba gyógyszert. Még kb. egy hónap van vissza, azt kibírom. Mármint fogigátlót.
Pedig én nem vagyok érzékeny az iylen dolgokra, de ez most elkapott. Persze, ez már mind semmi az éjszakához képest.

Nevek. Mi is gondolkodtunk már rajta, de én azt mondom, hogy úgyis meg kell várni, amíg az ember terhes lesz. Addig minden név tetszik az embernek, de amikor arról van szó, hogy vajon egy életen át nevezném-e így a gyerekemet, már nem biztos, hogy igent mondanék.
Nekem a Lara tetszett egy időben, de abból mostanában sok van, így elvetettem, bár második névnek nem lenne rossz.
Én is úgy vagyok vele, hogy ha egy ismerősömnek X neve van, azt már nem adnám a sajátomnak a hozzá fűződő érzelmek miatt. Akár jó, akár rossz, valami teljesen új, egyedi nevet szeretnék a kisbabánknak.
Ez a névkitalálosdi meg kalkulátoros dolog mindenkinél természetes ilyenkor szerintem.

Momi, nagyon aranyos ez a kisgyerek. Jól látom, hogy meglehetősen nagy babóca a korához képest?
Istenem, mikor fog a miénk keresztben elaludni a mi ágyunkon? :D
Vendég
 


Szép estét!

Ósió!

Nagyon jól látod :lol: Nagy mint az anyja :oops: A 6 hós oltáson volt 9300 gramm és 69 cm :lol:
Nyugi, pikk-pakk eljön az idő, mikor te sem fogsz tudni aludni és biza az ágyról is letúrnak majd apával :wink:

Én is úgy voltam vele, hogy ismi nevét nem. Párom választotta a Ricsit, én nem akartam, mert egy régi szerelmemet hívták így ...., de az lett és egyáltalán nem jut róla eszembe, sőt igazi Ricsi lett :lol: De apa,anya nevét semmi képp nem , ehhez ragaszkodom :oops:

Jobbulást, remélem az éccakád nyugis lesz :wink:



Akíra!

gyermek, magzatok kor szerint.. 2006/2007 téli babák és abból átmentek a bababemutató/télibaba-ba (remélem jól írtam, ha elküldtem megnézem). Hát gáz. És ami bánt, hogy ilyet írnak: sok az új, jövés menés, stb. Én viszonylag újként csatlakoztam hozzájuk pár hete, aztán nem tudtam írni egy darabig majd teljesen lemorzsolódtam. Ott napi 2 oldal is összejött :shock: Na mindegy , gáz.... ja és titkosítani akarják a topikukat, na ezen kiakadtam, de tényleg mindegy, kár a szóért :oops:

De írok a lakhely szerintibe a sz.battaiba, szupi kis csapat van ott, néha a máv-osba ott szültem, meg 1-2 helyre ami épp aktuális. Szóval fórumozok ha lehett :roll: Örülök hogy rátok találtam, hisz remélem együtt éljük át a leendő pocis időszakunkat :wink: :lol:
Majd ha lesz időm akkor benézek hozzátok is, de tényleg nem szeretnék bepofátlankodni, tanultam az előbbiből, bár azért itt is próbálkoztam :roll: :lol:

Kyrus már miket csinál? Szopizik még vagy eszegettek már? mi most kezdtük a hozzátápit és hát egy igazi zabagép kölköm van-volt kitől örökölnie- :roll:


Tabati!

Neked is köszönöm a kedves fogadtatást :wink:

Úh, én nem merek fürödni a Ricsivel, nem tudom miért :oops: Lehet azért mert mi sosem fürödtünk a szüleinkel, vagy nem tudom :roll:

És ha szombaton születik a kisleány akkor nem lehet Dominika? :lol: Hát tényleg nehéz eset a névválasztás de úgyis meglesz a legjobb :lol:


Na elköszönöm mára, szép éccakát a baglyoknak :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Momi, hát Kyra sajnos már nem anyatejes baba, július 4.e óta tápszeres, mert nekem olyan gyógyszert kellett elkezdenem szedni ami miatt nem szopizhatott tovább! Ugyhogy én akkor rögtön el is kezdtem a hozzátáplálást is, mert inkább több hami mint tápi (tudni kell rólam, hogy tápi ellenes vagyok ) :oops:
Kyra amúgy már forog ezerrel, visszafelé kúszik, nemrég elkezdett négykézláb ácsorogni és himbálja a fenekét előre hátra :lol:
De nem jött még rá, hogy ebből a pózból indul a mászás :lol:
Meg van egy bébikompja és egy hete avval masírozik a lakásba :P
Szóval ilyeneket csinál! Egyenlőre :)

És ti hol tartotok? :)

A topikunkba meg gyere tényleg nyugodtan, mert tényleg sokan elmentek, most ránkfér az erősítés :) Bár jó kis csapat maradt ott, de azért egy jó fej ember mindíg belefér még :wink:

Ósió, remélem ma jobb éjszakád lesz :?

Na jó éjt mindenkinek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Halihó!

Köszönöm a jókívánságokat és aggódást!
Szerencsére elmúlt ez a borzalmas állípot. Az elmúlt éjszaka nagyon jól aludtam, talán azért, mert az előző éjszaka szinte semmit nem aludtam, és teljesen kimerültem. Nem értem, micsoda vírus támadhatott meg. Illetve lehet, nem is vírus, mert akkor még tartana. Ilyet még sose éreztem. Na, fátylat rá, remélem, rémálmaimban se jön vissza többet.

Momi, én majd szeretnék fürdeni a kisgyerekeimmel, illetve apával együt. :-) Mi apukámmal fürödtünk mindig együtt a tesómmal, nagyon jó volt. Aztán egyszer csak vége szakadt. Akkor nem értettem, és órákig bőgtem az ajtó előtt. :?
Várom már nagyon az időt, amikor majd magunk közé vehetjük az ágyba a kisgyerekünket. Csak aztán szokjon vissza a sajátjába! 8)

Ma voltam egy virágboltban, nézegettem a csokrokat, és vettem egyet ajándékba. Egy gyönyörű fehér, élenkzöld (világos élénkzöld) mellett döntöttem. Hááát....lehet, hogy változni fog még az esküvői színösszeállításunk. Annyira megtetszett ez a fehér-harsány világoszöld összeállítás.
Különben úgy örülök, sikerült a zenészt is lefoglalnunk. Ez már úgy nyomta a lelkemet, hogy istenem, le ne késsünk valamiről. Szombaton megyünk a papírt aláírni. Októberben meg a paphoz elbeszélgetni, hogy ugyan már, miről mi a véleménye, ha mi így-meg úgy látjuk a helyzetet. :o
Szép napot kívánok mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát ez a babanet vacakolt egész délelőtt :? nem baj, aludtunk egyet a Ricsivel :lol:

Akíra!

Mozgékony ám Kyra! Mi is itt tartunk, 4kézláb popótáncizás megy de még nem mászik, de tolatni azt tud :lol: Ja és van két fogacska, multhét termékei :lol: és szenvedünk a felsőkkel :? :evil: :evil:

Ez a kistigrincs olyan édi :lol: megirigyeltem :oops: :roll:


Ósió!

A zöld-fehér verzió az nekem is tetszik :lol: Nagyon izgik lehetnek a napjaid, állandóan készülődtni, tenni-venni :lol: Megkérdezhetem hogy kb. mennyi pénzt szántok rá és hogy hány fős lesz a lagzi? Ne válaszolj ha nem akarsz a pénzzel kapcs.-ban :lol: Csak azért kérdem mert mi nem merünk bele vágni, elég húzós manapság egy lagzi :? inkább lebabázok még vagy 3szor 8) Mondjuk az igazi indokom az, hogy le akarok fogyni az esküvőmre, mert most úgy néznék ki menyasszonyi ruciban mint egy csipketeritőbe csavart disznó :oops: és amig le nem fogyok nincs esküvő :roll:

Egy ágyban alvás: jaj, az nagyon jó, olyan jó érzés mikor oda bújik hozzád :lol: Bár mostanában keresztben alszik köztünk a Ricsi és engem csak rugdos egész éjjel :lol: De tényleg vigyázni kell vele, hamar rákapnak a kölkök :lol: aztán megy a visszaszoktatás a kiságyba :?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szia Momi!

nem voltál tolakodó a kérdéseiddel!
Még nem tudjuk, hogy pontosan mennyibe fog kerülni az esküvő, mert pl. ez függ olyanoktól is, hogy az én menyaruhám mennyibe kerül majd (a kölcsönzés), hogy tud-e az ismerősünk autót szerezni (ingyen), stb. Igazából ez szép lassan alakul ki. De a zene 80 ezer lesz, a terembérlet pedig olyan 150 ezer körül. Meg a szülők is adnak majd bele, így konkrétan nem tudom, kinek milyen rész jut belőle. Szerintem a legdrágább része a kaja lesz. Ja, és fotósunk sincs még... szóval nem tudom. Kb. 1 millióban lesz benne úgy gondolom, cakompakk. Ezt szerencsére nem egyszerre kell kifizetni.
Kb. 100 fős lesz a lagzink, max 110. kedvesem még nem írta hozzá a listához azt a néhány barátját, akit meg akar hívni. Illetve gondolkodik még rajta.

Hát, én meg tudod, úgy vagyok ezzel az esküvővel, hogy már régebben is akartam, csak az egyetem miatt annyira nem tudtunk foglalkozni vele, utána meg már, ha szülök (főleg többet), akkor meg már neccesebb lenne megszervezni. Bár persze nem lehetetn. Mindent bele nektek! Figyelj, vissza fogsz fogyni az eredeti alakodra egy idő után. Ha pedig mégse, akkor is fogsz fogyni valamennyit, és annyira gyönyörű ruhák vannak minden fajta méretben, amik még karcsúsítanak is. Szóval, fel a fejjel!
Igen, most ez a fehér-harsányzöld az elképzelésem...még nem tudom. Azért a párommal is meg kell beszélni, de szerintem neki is tetszene.
valóban izgalmas ez az egész. De hát mi nem az, ami új és közeleg? :lol: Ahogy telik az idő, egyre több szerveznivaló van. Pl. mi a meghívókat is előbb akarjuk vinni a családnak, nemcsak a szokásos 5-6 héttel korábban, hanem február körül. Ehhez pedig már december-január körül meg kell csináltatnunk azokat. Mindent idejében szeretnék, egyrészt, hogy ne az utolsó percben kelljen vagyonokat kifizetünk, másrészt, hogy ne kelljen kapkodnunk. A végén már csak tényleg azokkal a dolgokkal kelljen, törődnünk, ami valóban fontos.
Vendég
 


Megkezdtem az óvodakeresést Natinak. Már egy év sincs a kezdésig. :mrgreen: Azt sem tudom, hol kezdjek neki a szénakazalnak. De már megy az infószerzés. Aztán meg jól kirúgnak a választott ovimból. :?

Ma 3,5 óra alatt megjáram a Keleti-Kálvin távolságot, ami gyerek nélkül max 1 óra, a könyvtárazást is beleszámolva. Meg akartam nézni a gyerekkönyvtár részleget. Erre csak olvasójeggyel lehet bemenni és beiratkozni is csak lakcímkártyával. Natival ingyenes lett volna, de miért is lenne nálam egy alapvető okmány?! Még azt sem tudom, hogy hol van. :x

Ósió,
Mennyi?! És én még azt hittem, sokban volt az esküvőnk. Nem is számoltuk ki végül, de szerintem a töredéke volt. Mondjuk nem is hívtunk ilyen sok vendéget. Nekem este 10re elegem volt mindenből és mindenkiből, még szerencse, hogy csak állófogadás volt. :lol:

Momi,
Szia! Majdnem egyidősek törpjeink. :)
Nem kell visszaszoktatni :D Nati egyenest a saját franciaágyában landolt. :wink:

Na, el se kezdtem az olvasást és már mehetek is...

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!


Még fogalmam nincs, mi mennyi lesz, úgyis a legvégén tud az ember osztani, szorozni, s így jön ki, hogy plusz vagy mínusz lett az egész.
Szerintem fontos, hogy az ember ésszel csinálja az egészet: a lehető legolcsóbban nyújtson jókedvet a vendégeknek. Bár vannak oylan költségek, amin nem tudunk spórolni.
Szerencsére vannak ismerőseink, tudunk itt-ott olcsóbban kalkulálni.
Lorca, nektek hány fős volt a lagzitok? Kb. mennyiben jött ki?
Én nagyon szűk körű családosat sem akarok, de ezt a hetedhét országra szólósat se.
Vendég
 


Sziasztok!

Húhh, nehéz napom volt. Kezdődött az éjszakával. A szomszéd lány kutya elszökött otthonról, összevissza kóborolt az utcában, erre a mi 2 fiúkutyánk meg volt őrűlve. Egy szer még a mi kertünkbe is bejutott valahogy, és megkapta a picit, úgyhogy vonyítás is volt. Alig aludtunk egész éjjel. Persze aztán korán kellett kelni, és csak nemrég értem haza. Nade hogy! Kisiklott ehy vonat még délelőtt, és még este se sikerült visszaállítani a menetrendet. KÉsz káosz volt.

Ja! A kutyák miatti rossz éjszakám után még hőmérőzni is elfelejtettem. Úgyhogy a mai nap kimarad... Mindegy, még úgysem vagyok peteéréshez közel...
tabati
 
 


Sziasztok!

Ósió!

Köszi az infót, valahogy én is ennyire gondoltam, de ez is olyan sok egy napért. Tudom hogy ilyen csak egyszer van az ember életében, legalábbis ha szerencséje van, de nagyon sok :? Legalábbis nekünk :? Anyósékkal élünk, és ha költeni kell nagyobb összeget egyből eszebe jut hogy azt költhetnénk a saját kecónkra is. Hát jól meggondoljuk hogy legyen e esküvő. Bár elég sűrűn napirenden van, meg már anyósék is mondogatják, szüleim is 8)

Visszafogyni eredeti állapotba :shock: :shock: :shock: húha, annál sokkal sokkal többet kell :oops: 111 kilósan lettem terhes, 122-vel szültem, most 113 vagyok :oops: mondtam én hogy disznó :lol: de a tervem hogy jövőre ha már nem lét a szopi, ezerrel fogyi a kövi terhességig :roll: ami remélhetőleg nem lesz hosszú de annál sikeresebb :lol: és akkor a toxémia is elkerül, bár állítólag nem 100% a kövérség miatt alakult ki :roll:


Szia Lorca!

Mi még nem is taliztunk mióta itt vagyok, szia :lol:

Hát tényleg csak pár hetecske van manóink között :lol:
Nati kapott egy franciaágyat :shock: ez jó :lol: Elképzeltem, hogy két manód van, akkor emeletes franciaágy van a gyerekszobában :lol: az tuti lenne, tetszene a Ricsinek is :lol:


Tabati!

Láttam a tv-ben a vonatos tumultust. Sajnállak nagyon, egyszer hasonlót átéltem én is a déliben, kezdő utazó voltam, azt sem tudtam mit csináljak. Jó mérges voltam és elveszett :? :lol:



Nézegettem hogy honnan írtok, és van ismim Pátyon és Gyömrőn is. Volt osztálytársaim laknak ott. Milyen kicsi a világ :lol:

Na mennem kell, törpöm felkelt a kopácsolásomra.

Szép álmokat ha még jár erre valaki!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Tumultus! :twisted:

Szerencsére én nem ilyen nagy állomásom voltam, hanem Rákoson, ahol meg sem mertem kérdezni, hogy mi van, mert minden MÁV alkalmazott olyan bunkón viselkedett, hogy ha nem vagyok ennyire fáradt, akkor tuti megmondom nekik a magamét. Mindenki csak azt akarta tudni, hogy mikor jut haza. Értem én, hogy ők sem tudnak semmit, nade, miért kell tapló módon válaszolni? Akár még tudhattak is volna valamit nem?

Esküvő

Igen, mi is a párom szüleinál lakunk, és gyűjtünk a házra, no meg a babára. Ezért lesz csak pici esküvőnk. Régebben már írtam, 35 embernél nem lesznek többen. És most láttam egy ruhakölcsönzőt (csak a kirakatát), szép ruhák voltak, és meglepően olcsón. Volt már 15 ezerért is, de a legdrágább is csak 30 volt. Vajon mi lehet a bibi? Tényleg szép ruhák voltak... :roll:

Fogyás

Én mindenkinek csak azt mondom, hogy aktív mozgás nélkül nem lehet normálisan (tartósan )lefogyni. Szerintem az csak áltatja magát, aki csak étkezéssel akar fogyni. Inkább nem is fogyásról beszélnék, hanem életmódváltásról. Ezt sok helyen hallani, de tényleg így van, ez jó szó rá.

momi! Neked is azt ajánlom, hogy ha vége a szoptatásnak, akkor próbálj beiktatni hetente legalább 2x valamiféle mozgást. Nem kell nagyon megterhelőt, amit bírsz, úgyis egyre többet fogsz majd bírni. Diétában pedig sok féle van, szerintem próbáld ki ami alegszimpibb, aztán válthatsz, ha mégsem válik be valamiért. Nekem személy szerint a Testkontroll jött be. Amikor fehérjét csak fehérjével, szénhidrátot, meg csak szénhidráttal ehetsz. Van még szabály, de ez a lényege. Én ezzel még anno sokat fogytam. Ha érdekel majd leírom, bonyolultnak tűnik, hogy mindig szétválaszd, de egy idő után megszokod, és már automatikus lesz, hogy mit mivel és mikor ehetsz.
No, jó éjt lányok!!
tabati
 
 


Tabati!

Tényleg nem lehetett könnyű éjszakátok! ismerős az érzés, mikor az ember úgy kel fel reggel, mintha semmit nem aludt volna, és úgy kell elkezdenie frissen, kipihenten a napot. Nálunk egy időben az elsó szomszéd tett be nagyon, de már több, mint egy éve senki nem lakik ott így nyugis minden. Amúgy se érdekelne már, úgyis elmegyünk nemsoká innen.
Azért remélem, ez az éjszaka jobb volt. De rossz hír: a fiúkutyusok mostanában elég sokat mászkálnak, mert rájuk jött a gondoskodás az utódokról... :shock: Hiába, itt van az ősz.

Ez az esküvő olyan, hogy akármilyen kicsit szervez is az ember, azért benne van pár tíz-százezerben. Egyszerűen ez egy olyan dolog, amit nem lehet olyan nagyon olcsón megúszni. De nyilván, aki házra gyűjt, és még sok vissza van, akkor talán nem az esküvőt tartja majd a legfontosabbnak. Én úgy voltam vele, hogy vagy ketten beszaladunk a tanúkkal a anyakönyvvezetőhöz és megesküdünk így, vagy ha már esküvőt szervezünk, akkor azon a családtagokon kívül a legjobb barátokat és néhány kedves ismerőst is szívesen látunk. Nem lenne szívem kihagyni x-et vagy y-t, ráadásul hogyan döntsem el, kit nem akark ott látni? A másik még az, ami nem tetszik, mikor egyik vendéget meghívják az esküvőre, de a lagzira már nem. Szerintem ez nagyon nem szép megoldás. Kivéve talán a kollégákkal kapcsolatban elfogadható. Aki dolgozik, és meg akarja hívni azt, akivel nap mint nap együtt van, de mégse olyan közeli kapcsolatban, hiszen csak a munka köti össze őket.

A fogyás szerintem nagyrészt genetika kérdése, és a hízásé is természetesen. van, aki hajlamso rá, és könnyen hízik, más bármit megehet, alig hízik. És a fogyást is így látom. Tény, hogy aki genetikailag hajlamos hízni, ott rengeteg erőfeszítést kell tenni a fogyás érdekében. Kisgyerek mellett ez meglehetősen nehéz. Én úgy gondolom, hogy az lenne a legjobb (ha családi házban laktok, Momi), hogy a kellemeset a hasznossal töltsd el, pl: te nyírod a füvet, ha van konyhakertetek, te teszed rendbe, stb. Akkor egyrészt hasznos munkát is végezaz ember, másrészt fogy is. Persze, a gyerekre akkor más vigyáz.
Én azt tapasztaltam magamon, hogy ez a tipikus sport pl. egy fitnesszteremben, vagy akár csak otthoni egy kis torna rém unalmas. Még ha zenére csinálja az ember, akkor is. Persze, másnak attól még bejöhet.
Tabatival egyetértve: én is úgy gondolom, hogy a mozgás a lényeg (hogy mi, az már mellékes, csak: mozogni, mozogni, mozogni). vagyis: izzadni.
Vendég
 


Sziasztok!

Teljes mértékben egyetértek veletek: fogyni csak mozgással lehet.
5 évvel ezelőtt sikerült csak mozgással 104 kilóról 79-re letornázni magam, és szinte észrevétlenül leperegtek a kilók fél év alatt! Tényleg csak az elején volt nehéz tornázni, aztán annyira rákaptam hogy volt hogy reggel meg este is tornáztam egy órácskát. Nekem az otthoni izzadás jön be, a csoportos valahogy nem. Szobabicikliztem aztán kazikra tornáztam, a végén már a nélkül amihez épp kedvem volt. Ja és heti két alkalommal úsztam is. Viszont érdekes hogy az agyam nem állt át az akkori új alakomra, mindenki mondta hogy mennyit fogytam, viszont a tükörben mindig a réginek láttam magam. Aztán 4 évvel ezelőtt leköltöztem páromhoz battára és minden mozgás megszűnt. Reggel 6-kor indulás pestre melózni, este fél7-re legkésőbb hazaértem, együtt vacsi és meg lett a hatása. 1 év alatt visszajött rám az összes kiló,sőt 10-el több. Viszont azt sem vettem észre hogy hízok, hisz mindig ugyanolyan kövérnek láttam magam, csak a rucikba nem fértem bele, csak a régiekbe. Aztán elegem lett megint ebből a dagadt életből, elkezdtem norbizni, na az nagyon bejött, megint elkezdtem tornázni is, vettünk eliptikus trénert,azon mozogtam napi egy órát. Csakhogy közbejött a Ricsi, mivel véreztem meg görcsöltem szigorú ágybanfekvés, aztán magas vérnyomi miatt is ágyban fekvés. Most megint ott tartok hogy már jó lenne tényleg végleg fogyni valamicskét de ehhez tényleg életmódot kéne változtatni. Mindenképpen mozogni akarok, hisz itt áll a gép, csak félek hogy a mozgástól elapad a tejcsi, ezért akarom megvárni az egy éves kort, mert akkortól már nem lényeges a tejcsi a Ricsinek. Az evést most úgy gondolom, hogy megpróbálom a Ricsit sok gyümölcsel és zöldséggel etetni, és így én is ezeken fogok élni. Persze nem vega élet lesz :lol: Csak nem zsíros és édes, hanem természetes :roll: Hú de szép gondolat :lol: remélem megvalósítom :lol:

Tabati!

Te nem a 90 napos diétáról beszélsz? :roll: Arról is sok jót hallottam, de a testkontrollról még nem, csak azért gondoltam hogy a 90 napos mert abban is megvan hogy mikor mit lehet enni. Személy szerint a norbis étrend jobban tetszik, de mint írtam megpróbálom a hétköznapokat zsír és édességmentesség tenni, szerintem ez elég kell hogy legyen :roll:

Nagyon olcsón találtál ruhát, és ha még tetszik is akkor főnyeremény :wink:


Ósió!

Igazad van, tényleg gáz ha csak valakit az esküvőre hívnak meg és az utáni buliból kifelejtik. Személy szerint átéltünk egy hasonló kínos szitut: nagymamám volt kollégájának a lánya esküdött majd 300 km-re pesttől, több tíz évig együtt doliztak így nagyon jóban voltak. Mamámat meghívták viszont a családját nem. Csak az ő részére szolt ugyanis a meghívó. Később kiderült hogy egyáltalán nem számítottak arra hogy megjelen ott. Na akkor vissza az esküvőhöz. Gondoltuk szegény ne utazzon vonattal vagy volánnal, levisszük kocsival. Hárman mentünk, párom, mamám és én. Elvittük a házasságkötőhöz és mamám bement, mi meg ketten kint ültünk a kocsiban. Mondta az örömanyának, volt kollégájának hogy mi kint ülünk a kocsiban, de esze ágában sem volt behívni mindket. Sőt, mamámat még az utána lévő buliba sem hívták meg, pedig ha átgondolták volna, leutazik egy csomót akkor hagy ne kelljen még aznap vissza is utaznia. De mondom egyáltalán nem is számítottak rá. Ebből viszont tanultam, ha egyszer nekünk is lesz, na tuti leinformálok mindenkit a lagzi előtt hogy jön e tutira, és a messziről jövőkre is gondolok.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi!
A tesóm is kapott egyszer egy közös ismerősünktől az esküvőjére meghívót. Igaz, a meghívóban az állt, hogy Önt és kedves családját...na, de egyértelmű volt, hogy csak a tesómnak szólt a mgehívás. Igaz, ha én mentem volna, akkor jött volna a párom is, tehát már hárman mentünk volna. Na, így nem mentünk, egyébként küldtem utána gratuláló levelet nekik. Olyna közel mi nem álltunk egymáshoz, de ha a tesómat meghívják...csak éppen a meghívó úgy szólt, hogy Önt és családját.
A mi meghívónkat én szövegeztem, félreérthetetlen, és nem ez a tipikus magázódó, távolságtartó baromság lesz benne a meghívóban, hanem közvetlen hangvételű lesz. Jó hogy nem magázom le a szüleimet, meg a tesómékat.
Viszont szerintem az se jó, ha teljesen ismeretlenként hívnak meg szinte egy kagziban. Egyszer voltunk egy ilyenben is, kb. összesen 25-en voltunk, a nagyon szűk család, és mi (párom munkatársa hívott meg minket). Nagyon-nagyon rosszul éreztük magunkat, egyrészt nem illettünk oda (hogy hogy pont mi kellettünk), másrészt valahogy úgy éreztük, a pénz miatt hívtak meg minket. Szóval, csínján kell bánni a meghívókkal, de vigyázni kell, hogy sértődés se legyen belőle. Persze, azért a friss házasokat gondolom, nem akármelyik vendég lelki világa fogja izgatni.

Momi, te tudod pontosan, hogy neked mi válik be a mozgás terén. Adhatunk mi jó tanácsokat, ha végülis pl. más jön be. A lényeg, hogy akkor azt csináld, amivel eddig sikerült lefogynod, bármi legyen is az. Szerintem sikerülni fog!
Vendég
 


Látom, senki nincs erre. Mindenki punnyad az ebéd után? Vagy még rosszabb, nézitek a forma egyet? :lol:
Hát, én itt ücsörgök a net előtt, esküvői dolgokat nézegetek. Olyan csodálatosan szép cipőket láttam. Na, az áruk is az. Persze, 40 ezerért nem fogok cipőt venni, bármennyit is fogom utána hordani.
És a virásgok....nagyon szépek, szinte az illatukat is érzem. Kinéztem, milyen szinű csokrot szeretnék. Ilyet:
Kép

A rózsákat élénkpirosra és hófehérre szeretném, tehát nem rózsaszínre vagy bordóra, nem is sárgára, hanem fehérre és pirosra. remélem, sikerül majd ilyen kampozíciót csináltatnom valahol.
Nem mintha nem lenne rá elég időm. :roll:
Ma még a zenekart is lefoglaltuk.
Közben még nézegettem ruhákat. Egyszerűen nekem a Cosmobella 2006-os kollekciója jön be. A mai szerzeményem:

Kép

Már a kedvesemtől megkérdeztem, mégis, milyen ruhát tudna rajtam elképzelni. Azt leszögezte, hogy semmiképpen sem ilyen fidres-fogros hatalmasnagy ruhát, összevissza omló fátyollal. Na, ebben egyet értünk, ilyenre én se gondoltam.
Bocsi, hogy ennyit pofázok összevissza, csak kedvesem forma 1-ezik, én meg addig itt élem ki magamat.
Vendég
 


Ósió,
Nem mertük összeadni, mennyire jött ki. :lol: Szerinem olyan 200 körül, vagy 40 vendéggel, 2003ban. Bazilika, majd a fogadás a Duna Palotában. Annyi viszont bejött, hogy fedezte a nászutat :wink:
Nekünk volt sok ember, akit csak a templomira hívtunk, mert a sulimból meghívtam a kollégákat és az osztályomból a gyereket is. Úgy meg nem lehet rendelni, hogy lehet, hogy 30an leszünk, de lehet, hogy 80-an.

Momi,
Kicsit azért renitens szülő vagyok, de mindkét gyereknek franciaágya van. Nati a sajátján alszik Robival (=férj), a majdnem gyerekszobában. Szabi meg velem, az családi ágyikóban, ami tulajdonképpen a nappalink. De csak így lehet bírni, hogy két gyerek ébred éjjel. Nem hagyhatom, hogy kiüssön a fáradtság. A terveim a jövőre vonatkozóan: Robit egyszercsak kicserélni Szabira. Na, majd jövőre. :P

Azt hiszem, akkor az én szeretnék valahogy leadni 10 kilót álmom elég viccesen hangzik. :oops: De nekem már az is nagy küzdelem! :lol: Hetek óta próbálom rendszabályozni magamat, de még csak -3nál tartok. Persze pont most nyomtam be egy Twixet, ami nem lendít sokat a dolgon. De szopi megy ezerrel, ilyenkor legalább van indok. :wink:
Én mászókázok, fogócskázok, gyereket cipelek a nagyon magas 3. emeltere, emellett naponta sok órát töltök egyéb játszótéri vígasságokkal. Járok uszizni Szabival (1x voltam eddig :roll: ), Manótornára Natival. Mégsem fogyok...(Talán a csoki?)

Tabati,
Nekem a ruhám 27 volt, és szép. Csak épp nem egy pesti kölcsönző design modellje, ami úgyanúgy sehogy nem állt volna rajtam, hanem egy pici vidékié.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Pont ilyen esetről beszéltem, amikor elfogadható csak az esküvőre szóló meghívás, a vacsorára már nem. De nkeünk meg nincsenek ilyen ismerőseink (tehát hogy osztály, stb).
Szerintem 30 főre a 200 ezer nem volt sok.
Én annak örülök, hogy ismeretség révén tudunk itt-itt lefaragni az árakból. Talán. Persze, így is előfordulhat, hogy többe jön ki, mint amennyit kb. tervezünk.

Érdekes megoldások ezek az alvások...:-) Kíváncsi vagyok, mi hogyan fogjuk majd csinálni. Veszünk egy nagy matracot, s az lesz az összenép hentergőnk.
:D
Vendég
 


Hogy másról is essék szó: nektek mi a véleményetek az őssejtbankról?
(Én szeretnék a gyerekeimnek ilyen szerződést kötni.)
Vendég
 


Sziasztok!

Ósió!

Nyugodtan adjatok tippeket, hisz a babanet pont erre való, hogy mindenki elmondja a véleményét, gondolatát bizonyos dolgokról és megbeszéljük azt. :wink:

Úristen, gyönyörű az a ruha!!!!!!!! Azta :lol: Na igen, ilyenkor azért én is elkezdek álmodozni és letojom hogy a lakásra jobb lenne gyűjteni 8)


Lorca!

Szerintem egyáltalán nem vicces az a 10 kiló, hisz a viszonylag kevés kilót a legnehezebb leadni. Bár én még sosem áltam a célhoz ennyire közel, így nem tudom hogy igaz e az előbbi, de szurkolok ezerrel hogy összejöjjön :wink:

Alvásba még bele sem mertem gondolni hogy hogy lesz, ha már ketten lesznek a manók. A gyerekszobába sajnos nem fér el egy franciaágy, akkor nem marad hely a játszásra. Bár még a gyerekszobát nem használjuk, velünk van a Ricsi. Mivel egyáltalán nem zavar minket ez az állapot, egyenlőre még marad, aztán szép fokozatosan akarom átszoktatni a szobájába 8) De hát általában úgy van, hogy én tervezek, a Ricsi meg keresztűlhúzza :lol:


Csajok! Persze hogy igazatok van abban, hogy azért mindenkit nem lehet megetetni az esküvőn, hisz akkor tényleg rámenne az ember gatyája :wink: És az is természetes, hogy van aki ezt zokon veszi, hisz külömbözőek vagyunk eltérő véleményekkel. De az a lényeg hogy a család és leginkább az ifjú pár nagyon jól érezze magát és szerintem törekedni arra hogy sértődés ne legyen :roll: Könnyű mondani, én még nem szervezek :lol: :roll:



Őssejt bank:

Nem vetettünk le őssejtet mikor született a Ricsi. Egyrészről azért mert sokba kerül, bár mindent megér nekünk a Ricsi. Ha neadj isten történne vele valami és ez segíthetne rajta, soha az életben nem fogom tudni megbocsájtani magamnak. De! Most ki tudtuk volna még fizetni ezt a levételt, hazudnék ha azt mondanám hogy nem. CSakhogy nem ő lesz reményeim szerint az egyetlen gyerekem. És később már nem biztos hogy elő tudnám teremteni mindegyik szüléshez a pénzt erre. És az hogy néz ki hogy az egyik gyereknek megadok valamit, nem is kicsi dolgot, míg a többinek nem. Egyenlő esélyeket szeretnék minden gyerekemnek adni és egyenlőként szeretni,stb. őket. Ez szerintem olyan dolog, hogy aki teheti azt tegye, aki meg nem az reménykedjen abban hogy soha az életben nem lesz rá szükség.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szia Momi!

Hozzád hasonlóan én is gondolkodtam azon, hogy mindegyik gyerekemnek kellene biztosítani ezt a lehetőséget. Viszont olyan fontosnak tartom, hogy ha csak ezen múlik (bár remélem, nem fog a pénzen múlni), akkor annyi időt hagyok ki a két szülés között, hogy össze tudjuk rá gyűjteni a pénzt.
300 000-be kerül, mindennel együtt 20 éves időtartamra. Ez ahhoz képest egyáltalán nem nagy összeg. Persze, ettől függetlenül, hogy az ember biztosítani tuja a gyeremeke számára, reméli, soha nem lesz rá szükség. Na, látod, ez lenne egy érték az országban. Nem a szaros 40 ezer forintos babakötvény, hanem ez: minden baba számára biztosítani ezt a lehetőséget. Mert amúgy én szarok rá, hogy mennyi autópálya épül, és szerintem más is. majd ha ilyenek biztosítva lesznek, akkor érdekelheti az embereket, hogyan kanyarodik a nem tudom én milyen autópálya...

valóban meseszép a ruha, igaz? Egyszerűen beleszerettem. Nekem kb. 40-es méret kellene, ebben remélem, lesz. Most rohannom kell.
Halika!
Vendég
 


Sziasztok!

Huhh, mostanában elég sokat kell visszaolvasnom, mert nagyon beindult a meló, alig van időm gép előtt ülni. (mellesleg ez a hődiagrammomon is meglátszik, most már esze ágában sincs tankönyvszerűnek lenni. :lol: )

fogyás

momi! Ismerem a 90 napos diétát is, csak az jobban be van szabályozva. Mondjuk egyik nap hiába kívánod a húst, ha épp aznap szénhidrát nap van. A testkontroll egy régebbi dolog. Szénhidrátot csak szénhidráttal ehetsz, fehérjét meg csak fehérjéval. Pl. Nem ehetsz krumplit hússal, de kenyeret sem ehetsz hússal. A húshoz ehetsz viszont salátát, vagy sajtot. Ugyanis a zöldségeket általában mindenhez eheted. (vannak kivételek, pl. a kukorica, meg a krumpli, amelyeknek magas a szénhidráttartalmuk.) Az étkezések között 3 órát kell várnod. Vizet sem ihatsz étkezés közben, csak fél órával utána (állítólag felhigítja a gyomorsavat, így nehezebben emésztesz), a gyümölcsöt csak magában lehet enni, szóval kaja után, vagy előtt 3 órával. Ja! És reggelire csak gyümölcsöt lehet enni , azt viszont annyit amennyit akarsz, délig. Én ezt nem sokáig bírtam, mert állandóan égett a gyomrom a sok gyümitől, így inkább nem reggeliztem... :roll: De szerintem ha a reggeli dolgot nem tartod be, akkor sincs gáz, csak akkor is figyelni kell, hogy mivel eszed mondjuk a kenyeret. Talán bonyinak tűnik, de egyáltalán nem az, simán rá lehet állni.

esküvő

ósió!

Ez a ruha is gyönyörű!! Főleg a szoknya részén azok a csillámok tetszenek. De a felső megoldása is tetszik!

Mi is sokat filóztunk azon, hogy csináljuk, hogy senki ne sértődjön meg. Csak szülőket, meg testvéreket akartunk, de a család tuti megsértődne, így maradtunk végülis a családi esküvőnél. Persze dilemma az van, mert van például egy volt tanárom, akivel a mai napig nagyon jóban vagyok, segítettem nekik még a gyerekeknél is, vigyáztam rájuk stb. Sőt. Még az esküvőjükre is meghívtak. (igaz a vacsorára nem, de ez nem is volt a meghívóban, csak egyszerűen tudni lehetett, hogy a vacsorát szűkebb körben ülik meg. De egyáltalán nem volt sértődés, megértettem.) De nálunk ilyet nem lehet csinálni, mert vidéken vagyunk, és ha lejöttek Pestről, akkor már maradjanak itt a vacsorára is. De ha őket is meghívom, akkor már miért nem hívom meg a barátnőmet (akivel megbeszéltem, és megérti, ő sem hívott meg a sajátjára, mert ugyanilyen családi banzáj volt), szóval ha már meghívsz egy valakit, akkor már mi jogon hagysz ki bárkit is...? Nnna, ezért kell betartanom a határokat, így csak a család!!!

őssejtbank

Mi is beszéltünk már róla. Abban maradtunk, hogy majd meglátjuk mennyi pénzünk lesz. Sajnos sok ember napról napra él, de legalábbis hónapról hónapra. Amikor jön az első babu, lehet, hogy fontosabb lesz akkor, hogy mindent megkapjon, mint előre gondolkodni egy esetleges későbbi problémára. Persze kellene, de ha nincs rá lehetőség... Meglátjuk. Egyébként egy ismerősöm levetette, de csak a második gyereküknél. Egészen egyszerűen az elsőnél még nem volt ennyire reklámozva, nem is hallottak róla. De elmesélték, hogy a testvérnek is 50 %-ban jó az az őssejt. A szülőknek 25 %, és így tovább. Szóval ha csak egy babunál van lehetőség levenni, akkor az övé tud segíteni a testvéreknek is. Most ez pontosan nem tudom mit jelent, de szerintem azt, hogy ennyire hasonló az övéhez, és minél nagyobb a százalék, annál jobban hasonlít az övéhez. (lehet, hogy hülyeséget írok, de most már meg fogom kérdezni, ígérem) Na persze ez sem a legmegnyugtatóbb, mert mi jogon teszünk különbséget a testvérek között, de legalább valami...
tabati
 
 


És még valami...

Egy kolléganőmmel beszélgettem a minap, aki épp most jött vissza gyesről. Elmondta, hogy mennyire nyűgös, mert sok minden változott a munkahelyen amióta nem volt itt, és nehezen szokik hozzá, ráadásul a kislánya is nyűgös az ovis beszoktatás miatt. Annyira ki volt szegény, kicsit kiöntötte a lelkét nekem. Elmesélte, hogy nekik "csak" kb. 1 milla volt az, míg eljutottak a terhességig (természetesen nem jött össze nekik, és ez még nem is lombik volt, hanem ami előtte van, de a nevét nem tudom, ezeknek direkt nem néztem utána, mert nekünk NEM LESZ RÁ SZÜKSÉGÜNK, HOGY TUDJUNK RÓLA) Aztán még a szülés, meg a babaholmik, úgyhogy valószínüleg egy ilyen kezdet után nincs már pénz őssejtbankra. De erről nem beszéltünk, lehet, hogy ha már ilyen nehezen jött össze a baba, akkor már mindent megadnak neki bármi áron!
tabati
 
 


Ósió,
A jelen kutatásokat amennyire ismerem, még gyerekcipőben járnak. Azaz alig van esély, hogy valamire is fel lehet használni. Mondjuk elő tudnak állítani májsejtet, de egy működő máj még csak vágyálom, mert attól még messze állnak. A másik, hogy annyira kevés a sejt, hogy még ha lehet is, nem sok differenciált sejtet lehet létrehozni.
A mellettem fekvő csajcinak volt ilyen szerződése. Babó megszületett hajnalban és a doboz, amire ráírták, hogy nem kell hűteni, ott ücsörgött egész nap a szobánkban, a jó 20on fokban. Ha a hús, amit ebédre szántam, ennyi ideig kint marad, abból nálam már nem lesz főfogás.
Persze érnek el eredményeket. Életmentő is lehet. Vannak őssejtbankok külföldön, ahol tárolnak ilyen sejteket, és különböző betegségeket, amennyiben genetikailag vagy hogy összeférnek, lehet kezelni. Több magyar példa is van, ahol az ilyen kezelés életet mentett. Olyan is van valószínűleg, ahol a saját, de ennyire nem mélyedtem el a témában.
Ráadásul az a 20 év elég rövid idő, nincs elég ideje a tudománynak és a genetikati vagy akármilyen problémák addigra nem is biztos, hogy kijönnek.

Fogyás:
Szerintem nem az a kérdés, hogy melyik diéta a jó, hanem hogy miért van súlyfelesleg, és azt kell kezelni. A többi nagy része szerintem csak humbug. A fentebb említett Norbi diéta lehet hatásos, csak azt érdemes tudni, hogy egy csomó dolgot összelopkodott más diétákból, és azt különösebb rendszer nélkül. Meg bmi, ami a rossz szokásokat kordában tartja, hatásos.

Első terhességem elég pocsék volt, ezért olvastam hozzá a témához. A második már jobb volt, és remélem, a harmadiknál már egész jó lesz. :wink:

Kedvenc dundi indokaim:
Túl sok kalóriabevitel: Ja, könnyű mondani. Ez rám tuti érvényes. :?
Nehéz csontok: Ha mondjuk azt számoljuk, hogy valakinek 20%kal több csontja van, mint az átlag, akkor már szerintem érezhető, hogy erős, annyi azért nem lehet, még egy 10% is soknak tűnhet.. De ilyenkor nem gondolnak arra, hogy a testtömeg 8-9%a csont. Tehát ha veszünk egy 100 kg-mos embert, akkor az az óriási exrta csont nyom egy-két kilót. Mekkora szívás :twisted:
Lassabb anyagcsere: Alváslaborokban sokat vizsgálták, nem találtak összefüggést a kóros elhízottság és az anyagcsere között. Persze nem mondom, hogy erre nem lehet példa.
Genetika: Egypetéjű ikrek összehasonlításával van rá sok példa, hogy nem együtt nevelt ikrek esetében is hasonló a testfelépítés. A bibi, hogy ez nem 100%, ahogy elvárható lenne, hiszen azonos gének alapján azonosnak kéne lenni. Van olyan, hogy ikerpárok aktívabb tagja normál, lustibbja pedig csak küzd és próbálgatja a jó sok diétát.
Ételfüggőség: Ez az az indok, ami nagyon sok embernél van, mégis elég kevesen tudnak róla. Hasonló elven működik, mint az alkoholizmus vagy szerencsejáték. Addiktív pl a cukor. Na nekem ilyenem tuti van. :D Tudatosan jól kerülhető.
Neveltetés: Edd meg az utolsó falatot és ételt nem dobunk ki két nagyon hizlaló elv.

Amit nagyon kevesen figyelnek:
Ivással jut be egy csomó kalória. Még a 100%os gyümölcslének sincs annyi előnye, hogy támogassa a napi fogyasztást. Mondjuk nagyobb mennyiségben, mint 1 dl. A tej is elég kérdéses, ha valaki szomjoltásra használja, elég rossz, hiszen definíció szerint élelmiszer.
. Készételekben, megszokásban van a legtöbb. Még a sima kenyében is 1,5 %
Nátrium glutamát: Akinek van egy minimális súlytöbblete, ki kéne kerülnie. Vegeta, leveskockák, kényelmi ételek erre alapoznak. Az ötödik a négy alapízből, amit érzékelni tudunk. Szépen kilövi az agy kontroll részét és csak eszünk, csak eszünk...

Na eldugulok, mert szól a ded, meg ha már valaki idáig eljutott, akkor már így is untatom...:D És még olvasnom is kéne. :oops: Majd este :)

Kép KépKép
lorca
 
 


Szerintem ha az ember csak egy gyerekének tudja biztosítani az őssejtbankot, már az is jó, mert mi van, ha annál a gyermeknél szükség lesz rá. Vagy 50% esélyben a másiknál is beválhat.
Egyébként ez a 300 000 forint a legdrágább konstrukció. Három változatot olvastam, a legolcsóbb nincs kétszázezer forint, de ott véente kell fizetni 14 ezret a tárolásért. gyakolratilag ugyanott van az ember, csak a legdrágábbnál nem kell évente fizetni a tárolási díjat.
Sajnos tény, hogy a 300 ezer forint sok pénz. De attól is függ, honnan nézi az ember. legalábbis én már ezerszer láttam olyat, hogy összevissza vásároltak egy kisgyereknek mindent, felére ugye lesz szüksége, akkor pedig miért nem ilyenbe "fektessen" be a szülő. és nemcsak gyerekkorban lehet felhasználni az őssejtet, tehát csak 20 év alatt, hanem bármikor, idősebb korban is (ha jól tudom). Addig bármi lehet.
Azért nyilvánvalóan nem mindenhol van erre pénz sajnos.

Esküvőnk egyre egyésegsebb. Ennek örülök, anyagiak miatt is, és hogy nem az utolsó pár hétben kell kapkodni. Megvan már, hogy ki fogja főzni a kaját, és a pincéreket is ő biztosítja majd. Szerencsére apukám egyik legjobb barátja, így nagyon jutányosan jutunk hozzá a főtt kajához...nyami.:-) De a pincéreket természetesen meg kell fizetnünk.
Igen, ez a ruha, amit tegnap tettem fel, nekem is nagyon bejön. Sőt, a korábbi ruháról, melynek csipkés a felső része, láttam más képet is. Az se rossz, de igazából valahogy úgy annyira nem tetszett, mint ez. Azt hiszem, ez lesz a befutó, noha nem ártana árat tudni.
Tabati, te fehér cipőt hol akarsz venni? Menyaruhaboltban nem szabad, mert állítólag ott csillagászati áron vannak, de vajon egy sima cipőboltban találok szép elegáns fehér cipőket nagyobb választékban? Nekem igazából ez a keskenyedő orrú tetszik, mert az áll jól, nem pedig ez a négyszögletes orrú. Igaz, abból is vannak szép darabok, meg hát fő a kényelem azon a napon.
Vendég
 


Szia cukika!
Ez a magas vérnyomás a terhesség utolsó szakaszában jelentkezett csak?
Pontosan mennyi ideig kellene még bent maradnia a babának, hogy ne legyen koraszülött?
Remélem, addig mindig rendben lesz, és utána, ha kell, meg lehet indítani a szülést.
Nem csoda, hogy ritkán jöttél az elmúlt időben, főleg, ha kórházban voltál. Pihenj sokat, mi megvárunk itt! :)
Vendég
 


Hmmm... Alacsony vérnyomásból ennyire magas vérnyomás.... Azt hiszem erre gondolt a dokim, amikor azt mondta, hogy ne szedjek gyógyszert a magas vérnyomásomra, mert a terhesség alatt akár rendeződhet is minden. Hát meglátjuk... cukika! Azért vigyázz magatokra!!

ósió!

Láttam már szép fehér cipőt kirakatban, de az árából ítélve megvan ott is a célközönség... :roll: Nem tudom még, majd körbenézek! Nehéz, mert közönséges fehér bőr, vagy lakk cipő nem illene szerintem egy ilyen ruhához. Nekem a szatén a mániám, olyat szeretnék.
tabati
 
 


Még régen sikerült vennem nagyon olcsón az ezüst alkalmi ruhámhoz, hozzá illő ezüst szatén cipőt. Ez Pesten volt, úgyhogy majd megnézem ott, hátha lesz fehér is, meglátjuk...
tabati
 
 


Jesszusom lányok! Nem semmi mennyit termeltek :D

Nem is fogok tudni mindenhez hozzászólni szerintem, de azért megpróbálom!

Őssejt!
Mi nem vetettük le, nem rakattuk el, és a másodiknál sem fogjuk! Sokmindenbe egyetértek Lorcaval, egyrészről ezért is, meg hát persze a pénz is! Nagyon jó ha valaki ki tud fizetni 300.000et, sajnos mi nem ez a réteg vagyunk! Mi örülünk, hogy magándokihoz járhattam, meg hogy jó helyen szülhettem, és hogy mindent meg tudtunk venni Kyrának mire kibújt! Én végig borzalmas táppénzen voltam ugyhogy...szóval nálunk is felmerült a kérdés, de mivel nem is értek egyet teljesen vele, pont Lorca által megfogalmazott dolgok miatt, így nem is nagyon törtük magunkat érte! Ha nagyon akartuk volna talán összeszedjük, vagy akár még kölcsön is kértük volna... De persze ez saját vélemény :)

Fogyókúra!
Én most valami saját magam által kitalát (mindenféle fogyókurából összekreált) valamit csinálok! :D
Minden nap csak egy fajtát eszek, mint a 90 naposba! De nem tartom azt hogy fehérje, keményítő, szénhidrát, gyümölcs, hanem ahogy aznap felkelek! Amit kívánok! Ha husit kívánok aznap akkor az, ha két napig egymás után azt kívánom akkor azt :) Szóval csak azt tartom be, hogy egyszerre csak egyet! Ha tudom kivárom a delet, délelőtt gyümit eszek, de van hogy inkább semmit, a gyomorsav miatt, de van olyan is, hogy reggel is eszek már normál kaját, lényeg, hogy olyat amit akarok egész nap! Ezen felül este már nem eszek! 6ig megvacsizok, és utána már semmit!
Szóval ilyen kicsit mindegyikből, de eddig bejött, már fogytam 5 kilót, pedig igazán még csak 2-3 hete kezdtem, ja és hétvégén nem igen tudom tartani, mikor itthon van a férjem is :roll:

Esküvő!
Nálunk kétfajta meghívó volt, volt olyan amin csak a polgári és a templomi szerepelt, és a vacsi nem, és volt olyan amin a vacsi is szerepelt :)
Nagyon kevés ember volt aki nem volt ott a vacsin, csak a kolleganőim, akik nagyon jönni akartak a szertartásokra, meg akartak nézni, de hát ők csak kolleganők, szóval a vacsin nem voltak ott! A többiek meg mindenki ott volt aki a szertartáson is! Szóval a meghívón ha fel van tüntetve akkor jön ha nem hát nem, és akkor nincs félreértés! Ja és nem ugy címeztük, hogy önt és családját, csak ha tényleg az egész családot akartuk hívni! Mi névszerint címeztük! És így nem volt félreértés!

Cukika
Már csak egy hétig számítana koraszülöttnek, hisz a 36.héttől már kijöhet :) Szóval, persze jobb ha még benn marad, de ne aggódj, már nem lenne semmi baja! Pankababa erős nagylány :wink:
Persze ettől függetlenül próbálj sokat pihenni, feküdni!
Szorítunk neked! Ha tudsz gyere és mesélj, de ha megvan a baba mindenképpen várunk :)

[/b]

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Jajj, hát amit meg én akartam kérdezni azt meg elfelejtettem :D

Szóval, mit tudtok, most hogy mennek a dolgok? A kórházreform miatt? Akkor most maradt a régibe, mindenki ott szül ahol akar? Nem csak a körzeti korházba lehet? Mert nekem ugye a János az, de én oda nem akarok menni! Amin gondolkozok az az Uzsoki, vagy a Péterfy! Az Istvánra is gondoltam, de még nem tudom! Csak egyenlőre azt kéne tudnom, hogy lehet e! Mert ha igen akkor választok kórházat, és ha az is megvan akkor keresek a kórházon belül dokit! És ezt nem akarom az utolsó pillanatra halasztani, tehát el kéne kezdenem, ha jövőre már terhes rendelésre akarok járni :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek mert majd szétrobban a fejem úgy fáj, meg lassan ébred tökikém és farkaséhes lesz :lol:


Vérnyomás:

Na az én témám :cry: Köztudott, bazi dagadt vagyok, ezzel párosult egy jó kis ingadozó vérnyomás, terhesség előtti évben még a szivem is elkezdett gyorsabban járni a kelleténél, úgyhogy betaloc-ot szedtem. Terhesség kezdetén sos abba kellett hagyni a gyógyszert mert rendellenességeket okoz! Csoda történt, tökéletes lett a vérnyomásom. Teltek a hónapok, szigorúan otthon kellett mérnem de tökéletes volt. Aztán a 2.trimeszterben elkezdett felfelé csúszni, nem volt sok csak 140/90. Határeset. Irány belgyógyászat, kardiológia, gyógyszerre állítottak. 2.trimesztert végigvittem napi egy szem bogyóval 130/80-as vérnyomival, de már feküdnöm kellett. 3.trimeszter elején elkezdett kiugrálni a vérnyomim 150 felé, szedjek kettő bogyót naponta és szigorú fekvés. Ugyanis ha magas a kismama vérnyomása, nem jut elegendő vér a magzatnak és így oxigénhiányos állapotot produkál szegénykém aminek tudjuk a következményét sajnos. Aztán eljutottam a napi 3 bogyóig. Közben a 36.héten dokit és korházat váltottam ennek minden idegeskedésével, de ez más sztori. Meglett a hatása az idegeskedésnek, állandó 150 es vérnyomás. Közben kiderült hogy farfekvés miatt tuti császi így a vérnyomim miatt már majdnem korház de mivel fehérje nem volt a vizeletemben ezért hazamehettem. Magánrendelésre jártam az utcsó 3 héten de otthagytunk majd 40.ezret annyiszor kellett mennem. Heti kétszer minimum plusz szülészeten is voltam megfigyelésen egy este meg hasonlók. 38.hét utcsó előtti nap a szülésig. Vérnyomásom egekben 160/110 napi 3 gyógyszerrel de még fehérje nincs. Másnapra programozott császi mert már ez nem jó a magzatnak, doki ehhez ragaszkodott! Mit ad isten, hajnalban elfolyik a magzatvíz, elmegyek letusolni míg párom hívja a kórházat meg a dokit. Tus közben zöld trutyi kezd folyni belőlem. Na eddig is ideges voltam a császi miatt de onnnantól kiugrott a szívem.... Rohanunk a korházba, addigra már csak mekoniumos magzatvíz folyik, vérnyomim 180 fehérje is van. És egy óra alatt mióta elkezdett folyni a magzatvíz elkezdtem dagadni, nem kicsit. Szívhang rendben ezért elkezdenek előkészíteni, 1 óra mulva már császi ezerrel. Ricsi 10/10-el született viszont nekem a vérnyomim még mindig az egekben volt és dagadtam. A benttöltött 4 nap alatt telitömtek vérnyomáscsökkentővel de nem akart lejjebb menni. Szerencsére fantasztikus dokim volt, ő haza engedett és nem kellett a korházban maradnunk. Itthon olyan gyógyszerrel beállítottuk a vérnyomim amit elvileg nem lehet szopi alatt szedni mert ritmuszavart okoz a babának. Kétnaponta jártak felváltva védőnő, háziorvosom, gyerekdoki a Ricsit megfigyelni. Szerencsére 6 hét alatt elhagyhattam a gyógyszert és ismét visszatért a régi ingadozó vérnyomim. Mikor hazajöttünk a korházból a védőnőm majd hanyatt dobta magát mikor meglátta a zárójelentésem, szerinte igen komoly amit leírnak benne.

Ezt csak azért írtam le, mert tényleg nagyon komoly dolog a vérnyomás probléma terhesen, nagyon vigyázni kell vele, károsíthatja a magzatot, elhalhat akár és ha toxémia kialakul az bizony gáz mamának-babának!

Na mennnem is kell felkelt a kis piócám :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Valamiért nem jelent meg ez az ablak ahol írhatok, már a babanet sem akar :oops:

Cukika!

Átérzem a helyzeted, kitartás már nincs sok hátra! :wink: És ha a dokid azt mondja hogy itt a vég a 2in1 állapotnak hallgas rá, a legjobban akarja nektek :wink: Amúgy mi még nem is taliztunk itt, szia :lol:

Akíra!

Most megint a régi minden, leszámítva hogy ugye nincs egy csomó korházban szülés. Oda mész ahova akarsz és annál szülsz akinél akarsz!


Valaki kérdezte a cipőt valakitől :oops: 8) Nekem egyszer sikerült a deichmanba vennem törpesarkú hegyesorrú gyönyörű és nagyon elegáns fekete cipellőt. Anno akkor árulták fehérben is és teljesen esküvős volt a kinézete, gondolkodtam azon anno hogy veszek és felreteszem de aztán nem. Na azóta is eszembe jut hogy lehet hogy azért meg kellett volna venni. Szerintem ha cipőről van szó érdemes nagyon sok helyre elmenni és nézni mert hátha belebotlik az ember álmai cipőjébe ott ahol nem is gondolná. A szaloncipő az tényleg baromi drága, már nekem is meséltek :evil: :shock:



további kellemes napot kívánok az érkezőknek, sziasztok

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Ma is volt uszi Szabival. Már 3 órája alszik. Remélem, ez nem azt jelenti, hogy éjjel meg buli lesz. Így is elég húzós a sok kelés.

Momi,
Juj. :shock: Szerencse, hogy Ricsi teljesen egészséges! Nem csodálom, ha a következő bébi előtt le szeretnél fogyni. Jelen állás mellett mennyit szeretnél leadni?

Akíra,
Én is sokat gondolkodom, hogy melyik kórházat válasszam. A Péterfy jó volt, de a dokim nem volt szimpi. Így annyira nem akarok visszamenni. A SOTE ok, de mindenre annyit kell várni, hogy ott őszülök meg. A dokimra volt, hogy 3 órát vártam úgy, hogy előző nap mindig szólni kellett telefonon és időpontra mentem. Az István meg, ami körzetes, az jónak hangzik, bababarát is, de ott meg nem ismerek senkit. Remek. Ki tudja, mikor találják ki megint, hogy csak a körzetesbe szabad menni. Nektek melyik a körzetes?
Az nem is baj, ha a hétvégén pihi van. :) Így is elég hatékony a fogyókúrád, ami heti fél-1kg-nál több, az nem csak a zsírsejteket gyepálja, talán jobb is így.

Ósió,
20 év után tudomásom szerint nem használható fel az őssejt. Kidobják.

Esküvői cipő:
Az egy dolog, hogy a ruhám alól szinte ki sem látszott. De többet nem is vettem fel.

Cukika,
Jó lenne, ha azt a jó egy hetet még bent töltené. Aztán hadd szóljon Panka, minél hangosabban. :D Vigyázzál magatokra!

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Őssejt

Igazából onnét gondolom, hogy tovább is fel lehet használni, mint 20 év, mert a tárolása bármeddig eltarthat, és ebből az következik, hogy fel is lehet használni....de persze lehet, hogy mégse. Nem tudom. De a tárolás nekem jó megoldásnak tűnik. Ha teljesen butaság lenne, mert még sehol nincs az orvostudomány, akkor azt hiszem, ki se találták volna. Ezen azonban még van időnk gondolkodni bő egy évet (remélem):-) Úgy tudom, 30 hetes terhesen lehet jelentkezni a banknál.

Esküvői cipő

A Deichman az egyik kedvenc cipőboltom a Humanic mellett, úgy hogy majd körbenézek ott is. A szatén nekem is nagyon tetszik, de a ruha fogja eldönteni, hogy milyen lesz, azaz mi illik majd hozzá. valószínűleg a lakkcipő nem lesz jó. És persze, ha a ruha teljesen fehér, akkor a cipőnek is annak kell lennie, és nem pezsgőszínűnek például.
Jaaaj, lányok, én már úgy várom...mindent! A tavaszt a bébike miatt, remélem, hamar sikerül. Aztán a kora nyarat az esküvő miatt, és egy nászút is jó lenne. Meg hát remélem, a saját házunkba költözünk valamikor jövőre. Édesem ma azt mondta, higgyem el, ha egyszer nekiállunk, minden két hét alatt rendeződni fog...úgy szeretném ezt.
Bár jól elvagyunk azért most is. Még élvezgetjük a szabadságot. :-)

Magas vérnyomás.

Nekem sose volt, se magas, se alacsony. Igazából nem is tudom, hogy pontosan mitől lehet bármelyik is. öröklődő? Vagy van oylan változata, ami csak terhesség alatt jön elő?
Mindenesetre van elképzelésem róla, hogy milyen lehet, ezért én is csak a pihenést tudom javasolni. Cukika, ezt az egy-két hetet az esetleges szülésmegindításig meg már fél lábon állva is ki kell bírni. Arra gondolj, hogy most szombaton lenne még csak az esküvőtök, s te ehelyett már nemsoká kézben tartod a babádat! Mi meg irigykedünk majd! :P

Most egy halom vasalnivaló vár, ezért megyek is.
Szép estét kívánok mindannyiótoknak!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem bírtam magammal, remélem nem hari Akíra a "lopásért" :roll: :lol:


Terhességi magasvérnyomás kialakulhat függetlenül attól hogy volt e előtte ilyen gond. Túlsúly ugye adja magát hogy nagyobb kockázat. A magas vérnyomi még nem egyenlő a toxémiával de fokozott az esély hogy kialakul ha gáz van a vérnyomival. Sótlan, fűszermentes diétája van a magasvérnyominak terhesség esetén és fekvés.

Lorca!

Jelen állás szerint 113 kiló vagyok, ha már lemegyek 100-ra a doki is megelégszik ezzel meg én is. Most sem híztam olyan sokat terhesség alatt, össz 11 kilót :roll: És akkor a + 11 kiló annyi lenne mint most így nem lenne akkora teher valószínűleg. Nagyon remélem, mert kistesó miatt korházba kerülni nem lenne szerencsés hisz itthon lenne a Ricsi. Hát nehéz de muszály belehúznom, mindannyiunk érdeke! Persze jó lenne 100 alá menni :roll:



Mára eldugulok, szép estét a baglyoknak! sziasztok

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: