Új privát üzeneted érkezett!

Luisa,
Nagyon vartam mar hogy egy nap erre a hirre jojjek!!! Gratulalok, nagyon ugyesek voltatok! Sok tejcsit es mielobbi felepulest kivanok Neked! Amint tudsz gyere es meselj!

Gyanixi,
Neked is hatalamas gratula! Sok tejcsit kivanok Nektek is! Hogyhogy csaszi lett? Majd gyere es meselj ha mar lesz idod!

Rekanna,
Koszi! :) Nemsokara mar ti is maszkalhattok egyutt. Amugy nagyon megertelek, en meg ugyan nem voltam tavol Levitol, de mar gondoltam ra... es az is eleg volt.

Pannika,
Szep tortenet. Nagyon ugyesek voltatok vegig ahogy a tortenetedbol kiderul. Kepzelem milyen nagy megkonnyebbules volt, amikor mar a kezedben tarthattad Athinat. Orulok, hogy mar jobban vagy, es persze a legfontosabb, hogy a picilany egeszseges es van sok tejcsi.

Bacilivi,
Boldog Nevnapot!!! :D
Te naponta hany orat viseled a kagylokat? Vagy csak fejesnel?
Levi mostanaban 4-5 orat alszik egyben, aztan szopi, majd kb 3 orankent szopi es alvas valtja egymast. Ma mondjuk hajnalban mar nem aludt vissza magatol, ugyhogy nalam kotott ki az agyban. Ott mindig minden megy mint a karikacsapas :D .

Nanett,
Bar Barbamamival beszeltetek, de en pont most dumcsiztam errol a baratnommel... szoval amirol Bmami beszel az szerintem a Supplemental Nursing System magyarul asszem szoptanit. Jo cucc, a baratnom nagyon elegedett vele, kb az eletuket mentette meg. Biztos sok info van rola a neten...

***

Ha mar igy szobajott az aranyer, ki mit csinal vele?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Hello Lányok!

Gratulálok Gyanixinek és Luisanak!!! Jó egészséget, sok tejcsit és türelmet kívánok!!!
Nanett: nagyon helyes Domi a képeken. Te hogy vagy? az Infacol nekünk 4 nap után hatott, úgyhogy ne add fel, ha rögtön nem jobb a pocak, mert először én is elkeseredtem, de a 4. nap után érezhetően jobb lett!!!

Őzi: Levi 1 hónapos!!! Hogy megy az idő! Remélem ünnepeltetek! Ja, a tejjel kapcsolatosan... szóval ezt szopi után fejtem... :cry: akkor ezek szerint semmi tápanyag nincs benne???

Aranyér kérdés, hogy ti mit csináltok engem is érdekelne...

na az éjszakánk nagyon ramaty volt. Remélem a mai jobb lesz...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana,
Megkaptam az adataid es mar be is tettelek Titeket a tablaba.
Az anyatej 88%-a viz. A tehentejhez hasonlitva a szine higabb feher, es persze zsirtartalma es osszetetele is teljesen mas, igy nem mindegy mihez hasonlitod a sajat tejed szinet, zsirtartalmat, allagat...
A tej eleje a legvizesebb, foleg tejcukor van benne (persze ezernyi mas dolog mellett), aztan jon a feherjedusabb, majd a zsirdusabb resz. Nem hinnem hogy nincs eleg tapanyag a tejedben. Viszont ha erdekel, tudom ajanlani a Marta Guoth-Gumberger / Elizabeth Hormann fele Szoptatas cimu konyvet. Nekem sokat segitett ez a konyv a felkeszulesben, neha meg most is belelapozok ha kell, hatha te is talalnal benne valami neked valot...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 

 
 

Sziasztok!

Annyi jo hir volt tegnap porondon, h. csak most irok a sajatomrol.
Tegnap voltunk gyermekorvosnal, nagyon elegedett Noah-val:

3620 g és 51,5 cm !!! :lol: :lol: :lol:

(Azert utolag jo, h. nem ilyen meretekkel kellett megszulnom :roll: :D )

Mi is nagyon elegedettek vagyunk.

Hanem a pocigorcsre tanultunk egy uj, eroteljesebb masszazst, ugy tunik, h. hat. De semmi szert nem ajanlott, meg a komenyteat sem, mert nem hat elegge, allitasa szerint.

Aranyerrel mit csinalok? Szenvedek... es neha annyira verzek... ti is??????

Ozi,
Gratula, Levi 1 honapos! mi is nemsoka ott tartunk! :D Repul az ido!
Kadtema: Nekem is sima kellett volna, kaptunk is volna, de a ferjecske mindenbol hightech valtozatot szereti... Nem bantam meg utolag, 1 kezem, sot 2 is szabad, ami a normalnal nem igy lett volna, es Levihez kepest Noah picuri, olyan nehez volt megtartani az elejen, feltem, h. osszetorom a kis csontjait... Most mar azert husisodik, kis horcsogkepu :lol: Ja, es nekunk homerseklet erzekelo van benne, mosolyog egy jel, ha jo homersekletu a viz.
Kosz a tippet a pisi elallitassal kapcs, nem tudtam, h. arthat, de ereztem, h. nem tesz jot. .... Persze a Kegel fele gyakorlatokat ismerem, de en mindig bena voltam az ilyesmihez, sosem ereztem megfeleloen ezeket az izmokat, but I'll try... :roll:
Meg nem irtal mailt... El vagy meg havazva?

Nanett,
Domi edes! Annyira sajnalom a nehezsegeiteket. Nem egyszeru dolog a babak szamara sem a szopizas, sem cicibol, sem uvegbol. Szerencsere Noah-val eddig nem volt gond, de ez nem magatole ertetodo. Biztos vagyok benne, h. idovel Domi is ugyesen fog inni uvegbol, bar bizti sok turelem kell hozza, de hat megeri :wink:
Masreszt, egy a lenyeg, h. szepen fejlodik a nehezsegek ellenere is. Majd csak tullesztek a nehezen es hagy majd pihenni a kisasszony.

Nika,
Nagyon jokepu Gergo!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


barbamami,
kösz ia köszöntést!!! nem felejtettem el ám válaszolnia pü-re, megelsz az!!! :lol:

nanett,
szintén kösz a köszöntést!!! :D :D
A könyvet a libriben vette Apa és én nem tudom letenni...A csajnak aki írta, 5 gyereke van és több ezer nőt kérdezett ki és több országban beszélt anyukákkal a sírásról.Szoval nem csak a levegőbe dumál. Rábeszélni nem akarlak, kérdezz meg mást is, de nekem nagyon bejött és segít megérteni csomó mindent. Egyébként hogy álltok? Tudsz néha pihenni?
JA és igen az a szerkentyű amiről barbamami írt, az a szoptanít!!

r.zsana
aranyér....tökgáz, főleg, hogy még a székrekedés is nehezíti a dolgot....Én reparonnal kenem, hat valamennyire, de nem elég. Kéne kúp is...


Őzi,
Kösziiii
NEm csak fejésnél. Általában tudom, hogy mikor csöpögősebb a cici. Pl. hajnalban...Olyankor kajcsi után mindig felrakom és azzal alszom (nem túl kényelmes, de legalább nem vész kárba az 'anyag'...)
Akkor nem panaszkodhatsz, elég jók az éjszakák nem?
Egyébként én is ezt a szopis könyvet olvastam, amit ajánlottál.Azt hittem ezután nem érhet meglepetés, aztán tessék..hova jutottunk :cry: :cry: (a könyv amúgy tényleg jóóó)

vitte,
elmondod az a pocakmasszázst?
Néha én is vérzek rendesen. Erre már kúp kell szerintem, mert ez belső aranyér lehet, azt aztán meg kenegetheted kívülről...


NAGY HÍÍÍR!!!Képzeljétek tegnap Dalmi 60-70-et szopizott ciciből (védővel ugyan és elötte jó rég nem fejtem...) EZ óriási eredméyn nekünk, mert eddig max 30-40 et szívott és ezt is csak akkor ha fullon volt a cici. Persze ez az eset utáni kajcsinál megint csak 30at szívott, deígy legalább van remény rá, hogy nemcsak a lelkünknek tesz jót a szopi, hanem még félig jól is lakhat... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Csak most aludt el a Pici, reggel hét óta fenn volt és igényelte a társaságunkat. Köszi a hozzászólásokat a súlya miatt, tényleg végül is bőven elég volt ekkorát kinyomni magamból, meg hát most már szépen eszik, most kaja után (ruhástól) már 3,51 kg volt, de gondolom a pelus is tele lehetett.

Körkérdés pelenka:
Ti melyiket használjátok? Én most már kipróbáltam a Pampers-t, a Libero-t és a Huggies-t. Egyenlőre az utóbbi tűnik a legpuhábbnak és talán a legjobbnak, tegnap a Pampers mellett a háta közepe is szaros lett, kifolyt minden. Ja, és érdekesség képpen, kaptam Olaszországból is Pampers-t (kinőtte a barátnőm kisfia) és ott mások a pelenkaméretek. Sokkal szélesebbek, viszont hosszban rövidebbek. És ugyanez vonatkozik az olasz kisrucikra is.

Anyatejjel kapcsolatban csak annyit, hogy nekem azt mondták, hogy mindig egy cicin szoptassak, addig, amíg van benne tej és a baba éhes, mert ha váltogatom a mellem egy szopi alatt, akkor csak az előtejet issza, amit Őzi is írt, az sokkal hígabb. És fejni elvileg abból a mellből kell szopi után, amelyikből ivott a Pici.
Azt valaki tudja, hogy az anyatej szobahőmérsékleten meddig tartható el? Már csak amiatt, ha elmegyünk valahova és viszek lefejt tejet magammal. Ez gondolom főleg nyárom lesz probléma, amikor a nagy melegben megbuggyanhat a tej.

Bacilivi:
gratula a szopizáshoz, remélem nekem is lesz a későbbiekben elég tejem, Niki most még csak 40-60 grammokat szopik.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Barbamami: igen mar itthon vagyunk Paroson. Istenem mennyivel jobb itthon! Most mar a napirend is kialakuloban van :)

Vitte es mindenki aranyerrel: jajj sajnallak Titeket lanyok, ez nagyon rossz lehet. Hat a csaszinak legalabb megvan az az elonye, hogy "odalenn" nalam minden ugyanugy maradt. Az orvos megis eloirta, hogy 40 napig no szex, szerintetek miert? Elvileg en nem fertozodhetek nem? (mar nem is verzek) es hat mar olyan jo lenne :oops: szegeny parom is latom, hogy kivanna mar, de nem mer hozzam erni :oops:

Ma leszedhettem a kotest es kellemesen meglepodtem. Nagyon vekony vizszintes csik, kb 15 cm hosszu, mar most alig latszik es a bikini also siman takarni fogja amugy is. :D :D

Korkerdes: nektek is hamlik a babatok? ez meddig tart? Athina labacskaja meg a kezei nagyon szarazak, hamlanak, szegenykem olyan mint egy hullo, aki vedlik es uj bort noveszt. Nem kell bekenni semmivel? Eddig nem mertem hozzanyulni... :?

Ozi: koszi, hogy betettel a tablazatba :)

Bacilivi: pocifajasra nekunk a hatmasszas nagyon bejon :D Hasra forditom, a kezemre teszem a honaljanal ugy hogy a feje es a ket kis keze elore, a popsija es a labai hatulra lognak le es finoman simogatom, maszirozom a hatat. Athina rendszeresen bealszik. :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Rekanna: nekunk eddig a Libero jon be legjobban (Huggies itt nincs, ezen kivul meg a Pamperst meg a Babylino-t probaltam) azon egyszeru okbol kifolyolag, hogy Athina nagyon pici es a Libero newborn a kisebb mint a Pampers, szoval jobban tart, nem folyik ki belole semmi!

Meg egy hiusagi korkerdes: nektek mennyire ment vissza a pocakotok? Nekem meg mindig van egy kis kerek, olyan mintha 2 honapos terhes lennek. remelem ez nem mind haj :oops: Aki rendesen szul annak konnyebben visszamegy vajon???

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Mamik,lenne egy kérdésem..
Nekem egyik babával se volt probléma az aranyér. Tulajdonképpen azt se tudtam,mi az.. :oops: (De jó volt!..)
Na,most valami alakul ott.. Akinek van (mert elég sokatoknál olvastam),már a terhesség alatt kijött,vagy csak a szülésnél?? És akkor ha már a terhesség alatt kijön,a szüléstől csak rosszabbodik..? Vagy ez a kitolástól is függ,ha rövid idő alatt kijön a baba,akkor kevésbé durvul?.. Hát nem tudom,de valahogy nem hiányzik :? :?

Bacilivi:
NAGYON ÜGYIK VAGYTOK A DALMIVAL!!!! :D :D Csak így tovább,a végén nem tudsz majd mit csinálni a sok tejjel!
Szeded a bogyókat,attól lett több? Vagy nem tudni?

Nanett:
Igen,rémlik valami,hogy "Szoptanít" lehet a neve,de állítólag tényleg szuper! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Bocsi, most nincs idom visszaolvasni, de majd ami kesik...

HELP: Tegnap voltam dokinal, szokasos manualis. Mondtam neki, kicsit szubjektiv, mi az, hogy normalisan is tobb a huvelyvaladek terhesen, es mi az hogy most mar sok. Mert mopst kicsit gyanus. Egyszre mar volt egy 10 napos antibiotikum kup kuram, most meg augmentint irt fel. 375 mg-os 3-szor egy nap. Biztos ert hozza, de azert ti is irhatnatok, szedtetek augmentint terhesen? En szoktam maskor mandulagyuszira, de en ugy tudom, ez azert eleg eros gyogyszer. Nem lesz gaz? Irjatok legyszi, ha van tapasztalat, koszi!!!!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Pannica,
Noah is hamlik, meg mindig, labacskan, es a karjan is latszik. Gyermekorvis szerint nem kell ra semmi, ez lehamlik es alatta mar a szep, egeszseges bor marad. A kezein pl. mar majdnem eltunt.
Poci, majdnem lapos volt mar nekem elso heten, de meg puha. Nem tudok kulonbseget csaszis es huvelyi szules utani pocimeret kulonbsegrol. Szoptatassal ugyis olvadnak a kilok.

Bacilivi,
Az en aranyerem kivul van, es onnan verzek szerintem... :roll:
Gratulalok a szopizashoz! Ez nagy teljesitmeny!

Rekanna,
Pampers, nem igazan lehetmast kapni hasonlo minosegben. De a hatat osszeszarosdi ismeros... :( :( :(

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Luisa és Gyanixi!Sok örömet , boldogságot és egészséget kívánok nektek!

macsek: én szedtem augmentint 3-szor a terhességem alatt.
nyugodtan be veheted semmi baja nem lesz a babának tőle.

Kép

A szopi nálunk nagyon megy tegnap már 4,90 dkg volt, 100-120 g eszik.

nézzük a csajokat!

üdv Zsu & Bence

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Hello Lányok!

Zsu: nagyon édes ez a kép! :wink:

Bacilivi: köszi a tanácsot, holnap megy anyukám a gyógyszertárba ott is megkérdezi mit ajánlanak erre a problémára. Gratula a szopihoz! Hogy csináltátok? Jó lenne nálunk is ilyen eredmény, mert ahogy elnézem ugyanazzal a problémával küszködünk. Nálunk is a max szopi eddig 50 g volt, de az átlag sajna 20-30 g :roll:

Őzi: köszi a tanácsot a szopival kapcsolatosan...

Barbamami: nekem a terhesség alatt még nem volt aranyerem..., ez a szülésnél jött ki nekem sajnos, úgyhogy igazából nekem is újdonság mert eddig nem volt. Az aranyér tapintható és sokszor fájdalmas, néha vérzik, főleg nagy WC után alatt...

Lányok! Iszonyat migrénem van. Szerintetek Algopyrint lehet szedni? Mondjuk már vettem be szopi után mert megőrülök. Sajnos én migrénes vagyok, de a terhesség alatt nem fájt csak 2 szer a fejem... na tessék most megint itt van!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana: Nekem a vedono a terhesseg alatt azt mondta, Algopyrin mehet. Quarelin pl. semmikepp. Gondolom, ez a szoptatasra ugyanugy vonatkozik, de persze ez csak a laikus velemenyem.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Zsana: sztem barmilyen paracetamol tartalmu gyogyszert bevehetsz fejfajasra, en Depont szedtem tobb mint egy hetig fajdalomcsillapitasra az orvos javaslatara, a szopit egyaltalan nem befolyasolja! (mondjuk az algopirin pont nem paracetamol, de sztem az is eleg enyhe)

Zsu: megorulok ezert a kepert, nagyon helyesek vagytok!

Vitte: koszi! Akkor nem kenem, megvarom mig lehamlik. Gyerekdokihoz megyunk hetfon, azert rakerdezek ott is. Hat ezt az olvadast csak latnam mar :? Nekem a szules utan lement 9 kilo, de azota meg is allt a sulycsokkenes. Meg egy 5 kilot minimum jo lenne fogyni, es az meg nem a versenysulyom :oops:

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Ja,Pannica,a pocak-kérdés:
A méh 6 hét alatt nyeri vissza az eredeti nagyságát,tehát eleve az is nagy helyet foglal még el.. Ezen kívül a tartószalagok,hasizom,meg ilyesmik ki vannak nyúlva még,ezért is marad egy ideig a pocak. Le fog menni,hidd el,hiszen még csak másfél hete szültél! A császár alatt meg ráadásul átvágják a hasizmot,mert hát ugye csak úgy férnek hozzá a méh-hez..
Úgyhogy nyugi,még bőven van időd karcsúsodni,most csak pihenjél minél többet!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Nagy nehezen idejutottam a géphez, írtam egy hosszú hozzászólást, erre elszállt az egész. Nagyon örültem neki. Akkor most röviden:

Aranyér: Én a Sperti nevű krémet használom, bár nekem csak kialakulóban van, így komoly esetben nem tudom, hogy jó-e. Ez használható terhesség és szoptatás alatt is.

Aranyér megelőzésére én a terhesség alatt végig az intim tornát használtam. Eddig nem is jött ki, most vannak nagy gondjaim, remélem, ettől nem fog teljesen kijönni.

Zsana, a hasfájástól volt rossz az éjszakátok? Remélem, most már jobb lesz. A kórházban a műtét után mondták, hogy nyugodtan bevehetünk Algopyrint a hasfájásunkra, ez nem baj a babának.

Ja, és a nagy hír: éjszaka csak nyűgösködött, de nem visított a fájdalomtól. És egész délután horpasztott, mint a bunda. Lehet, hogy az előző napok fáradalmait is kipihente. Nagyon örültem neki.

És a gyógyszert be tudtam adni neki: egy kiskanálba egy kis anyatejet tettem, abba a gyógyszer, és így megette!!

Vitte, gratulálok a szép fejlődéshez! Már milyen nagyfiú! Akkor nincs gond az étvágyával, az biztos.


Bacilivi, gratulálok a szép szopizáshoz. Reméljük, fog majd máskor is így sikerülni.

Pannica, nagyon gyorsan regenerálódsz, irigykedek is egy kicsit. Szerintem a méh sebe miatt vagyunk eltiltva ilyen sokáig a párunktól. Nekünk nem jött be ez a póz a hasfájás ellen.

Rekanna, mi Liberót használunk, először Newborn volt, most Mini. Még nem folyt ki belőle semmi sehová. A Pampersről másoktól is ilyeneket hallottam.

Én is úgy tudom, hogy több hónap, amíg a méh mérete visszamegy az eredetire.

Zsu, nagyon aranyosak vagytok a képen. Milyen művészfotó!

KépKép
nanett
 
 


SZiasztok!!

Korai volt az öröm... :-( Lehet, hogy a mérleg mért félre, mert azóta is csak max 30-40 szív ki Dalmi, aztán persze bömbi,hog ymég éhes... :?

Pannica,
nekünk ishámlott, gyógyszertári Avitamin olajat kaptunk a dokitól.nagyonhamar rendbejött tőle.
Apának szólj, hogy azért még várjon egy kicsit... :wink: :wink:
pocak miatt meg ne aggód, nem kevés idő, miíg a méh visszahúzódik!!

barbamami,
hát korai volt a tejcsiöröm... :? Bogyókot csak ma kezdtem.
Aranyér nekem a terhesség végén már beköszönt. Férjem szerint a szülésnél sz ELSŐ tolásnál szépen bedurrant.... :x (mikre figyel ez a pasi... :shock: :lol: ) Szerinhem kend reparonnal.

macsek.
terhesen ugyan nem szedtem, de a szopi alatt, a mellgyuszira ezt adták nekem is. állítólag nem gáz, de megértem a félelmed, az antibiotikum kemény. kérdezd meg, nincs e kiméletesebb
gyógymód!

zsu.
istenem de szépek vagytok!!!!MÉG KÉPET!!!!!!!

r-zsana
látod írtam, korai volt az tej öröm...nemtom hogy csináltuk akkor... :? Te mivel pótolsz kajcsit??????
Vendég
 


Sziasztok lányok, bocsika, hogy én is ide írok, de a másik topicba nem tudok bejutni :(

Annyit szeretnék kérdezni, hogy ti milyen stria elleni készítményt használtatok, s mi a véleményetek róla???Kérlek szépen ajánljatok nekem valami jót, s hogy kb. mennyibe kerül, bár úgy vagyok vele, hogy mindegy ha hat!!:)
Egyébként legutóbb a Milupától vettem egy 75 ml-est, de az ripsz-ropsz elfogyott!!Valami gazdaságosabb kellene!!!
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM:Judit

Kép
Kép
judithappy
 
 


Vitte,
Nagyot nott Noah, gondolom dagad a kebled :D ! Olyan hihetetlen gyorsan fejlodnek, nem?
Jesszusom, neked verzik is? En meg eddig sajnaltam magam... nekem ezek szerint nem is olyan sulyos. Szerencsere nekem nincs szekrekedesem, viszont igy is baromi zavaro. Nem nagyon ertek ehhez, nekem korabban nem volt ugye, de tok erzekeny meg... ez valtozni fog? Gondolom ez mar el nem tunik, igaz? Es mi lesz vajon a kovetkezo szuleseknel?
Mail ment :) !

Pannica,
Levi mar elmult egy honapos es meg mindig hamlik, de mar csak a feje. Ahogy Vittenek is, nekunk is azt mondta a gyerekdokink, hogy nem kell csinalni vele semmit.
A hasam, nekem eleg gyorsan visszament, a bor mar kevesbe... most pl plotyi ha nem huzom ki magam, meg lehet fogni... szoval beletelik egy kis idobe, mig minden a regi lesz. A szopi meg -ahogy Vitte is mondta- hamar lerangatja majd rolad a kilokat...

Barbamami,
Nekem szuleskor jott elo az aranyer, terhesseg alatt nem volt. A kitolasi szakasz nekem rekord rovid volt, megis lett, ugyhogy nem hiszem hogy az ido a fontos tenyezo, inkabb az erolkodes.

Zsu,
Ez a kep nagyszeru, olyan az arcod rajta, mint egy ikon. Szepek vagytok!

Zsana,
En is migrenes vagyok, de en mar sokszor befurodtem az Algo-val. Az nem kifejezetten gorcsos fejfajasra valo, nekem sosem hasznalt. Otthon ha kellett Imitrexet vagy Qualerint vettem be, de gozom sincs hogy szopi alatt lehet-e szedni ezeket. Gyanitom hogy nem, mert terhesseg alatt sem lehet :(

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!


Boldog Valentin napot kívánok mindenkinek!



Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

nem tudjatok, nem lehetne vkinek irni, hogy engedjenek mar be a masik topikra minket? Operator, vmi?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Jo reggelt!

Lanyok koszi a hozzaszolasokat poci es hamlas ugyben :D

bacilivi: azert csak probalkozz a szopival, drukkolok nektek :D milyen tapszert adsz a kis Dalmanak plusszba?

Rekanna: Ma nekunk is kifolyt minden a Pampers-bol a kis hatanal :evil: Orultem neki nagyon ejjel 3-kor :evil:

Mindenkinek Boldog Valentin napot aki unnepli!

Mi igen, mert a parom felig angol (a gorogok amugy nem unneplik), szoval rohanok is vmi sutit sutni amig picurka alszik!

Kép

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Macsek az új topicba próbálj belépni:2007-ben szülünk!Már mindenki oda ír!

KépKép
vicuska
 
 


csajok ma éjszaka 6 órát aludtunk egyfolyamban :):):):)
Igaz nem remélek tőle sokat de valami jó érzés volt kis prüncsi nem sírt fel viszont reggel olyan falánk volt hogy csak na:) Még jó hogy reggel mindig több tejem van mint este :)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Pannica:
a baba kb. 1-2 hétig hámlik, addig ne is kend, utána is csak részletekben, mert ha mindenütt bekened, nem kap a teste levegőt.
Hasam nekem is van, kicsi, de a bőrőm azért kinyúlt, nem tudom, lehet már hasizomgyakorlatokat csinálni?
Ja, és ismerős, hogy álltalában éjjel kakil össze mindent és lehetőleg le is pisil.

Ja, és ma tudtam meg a védőnőtől, hogy az anyatej nyáron 10 perc után megromolhat szabad levegőn, tehát jobb, ha szoptat az ember útközben is, mert különben hűteni kéne és utána meg langyosra visszamelegíteni. Elég macera!

Kép

Kép
rekanna
 
 


Hello Lányok!

Nanett: örülök, hogy kezdenek helyreállni a dolgok. Látod, minden kialakul szépen. Férjecskéd visszament dolgozni már? Te is egyedül vagy napközben?

Őzi: az igazság az, hogy nem sok jót reméltem én sem az Algopyrintől, de azt hallottam, hogy azt lehet esetleg szedni. Na, mindegy nem sokat ért, így az éjszaka, már majdnem sírógörcsöt kaptam a fájdalomtól, de nem akartam erősebbett bevenni a szopi miatt... reggelre kicsit jobb lett, de még nem az igazi.

Bacilivi: hát sajnos mivel kevés a tejem, így tápszert is kap Bálint..., de már nem izgatom magamat rajta, a lényeg, hogy jól egyen és fejlődjön. Azért én sem adtam fel a szopit, de tegnap is nagyon elvoltam keseredve, amikor 20g-t sikerült lefejnem nagy nehezen.. nem tudom miért nincs tejci, pedig iszom a laktoherbet, eszem a homeopátiát...

Nika: nagyon édi a kép. A Te babád is igazi kissrác! :wink:

Az éjszakánk kicsit jobb volt, mintha csak érezte volna, hogy szétmegy a fejem, hagyott egy kicsit aludni, amit meg is köszöntem neki. :wink: Most jöttünk vissza a sétából, gyönyörű idő van, mindenkinek ajánlom!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Őzi, Vitte, Pannica: azon gondolkoztam, hogy jó lenne nyáron, vagy valamikor egy fórumos találkát összehozni, a babákkal meg a mamákkal. A kérdés az, hogy Ti jöttök e haza valamikor látogatóba?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Mi is voltunk már kint nagyon szép idő van itt is :):):)
Zsana lassan ébn is ott tartok hogy lehet tápi kell de még húzom a dolgot.Én baromira úgy érzem hogy kevés a tejem de még facsarom és most kezdtem el szedni a homeós bogyit vagyis ma mert a laktoherbbbel nem érzem hogy több lenne a tejcsimn de azért nem hagyom abba azt sem:)Szerintem nem kell aggódni azért ha valaki tápizza a babáját hiszen ha nincs más mód akkor sajnos be kell ezt vetni és most már nagyon jó tápszerek vannak :)

nika70
Salgótarján
 
 


Lányok!

Megírtam Bálint születésének a történetét... nagyon hosszú lett, de azért lett ilyen részletes, mert úgy szerettem volna megírni, hogy arra később is részletesen vissza tudjak majd elmlékezni. Úgyhogy ha valakinek nincs ideje ne kezdjen bele, nincs harag ha nem olvassátok.

Ja, tegnap 3 hetesek voltunk!!! és pucér méreckedéskor 4450 g!


az alábbi a történet... (nem terhelem vele a netet)
1171467502.02.doc

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Kedves Friss Mamik!


Csak még egyszer leírom,minél többet olvassátok,annál jobb,mert az ellenkezőjét úgyis nagyon nyomják,sajnos..
MINDEGY,hogy anyatejjel,vagy tápszerrel etetitek a babát,attól még NAGYON-NAGYON JÓ ANYÁK VAGYTOK!!! A kicsi babátoknak TI vagytok a világon a legjobb szülők!!
És ahogy itt olvasgatok,az az érzésem,hogy mindegyikőtök NAGYON talpraesett,szerető mami,akire büszke lehet a párja!
Úgyhogy NE KESEREDJETEK EL,ha kevesebb a tej.. Az ember persze mindent megpróbál,de ha végülis nem megy,akkor nem megy.. UGYANÚGY fejlődik a baba tápszeren,és semmivel nem lesz boldogtalanabb,ha megkapja a szeretgetést.
Mindannyian nagyon ügyik vagytok,én nagyon büszke vagyok rá,hogy ilyen anyukák közé kerülhettem.. Mondjuk ennek a topicnak sajnos még nem vagyok jogos tagja :roll: ,de rendszeresen bepofátlankodom.. Szépen fejlődnek a babáitok,és én CSAK dicsérni tudlak titeket!!! :D :D :!: :!: :!:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


pannica,
persze próbálkozunk, ha másra em jó, legalább néha egy kis összebújásra jó nálunk a szopi. egyébként Humana hipoallergén tápt kap.

nika,
imádnivaló a kis kukis!! 6 óra FANTASZTIUK eredmény!!!! csak így tovább Gergőbaba!!

r.zsana
akkor egy cipőben járhatunk, bár nekem a mellgyuszi miatt ment el a tej, meg rossz Dalmi szopitechinkája. Azóta technika ugyan nem javult,( bimbóvédőzünk, azt jobban bekapja) de egy kicsit több lett a tej, gyuszi utén hetekig énis max 10-20akat fejtem...Most már kicsit több, de nem elég.És egy anyukától is veszünk anyatejet. Ti milyen tápot adtok neki? Cumiból? Nem zavarja a szopiban? (Dalmi ellustúlt a cumitól, mondjuk ez sejthető volt :-( )
TALÁLKA óriási ötlet, már Vitte is felvetette. Én BENNE VAGYOK!!!!!


MA több mit 1 órát sétáltunk a Hajógyárin :D :D :D ..DALMi végigalukázta szokás szerint. Szülés elött 1 nappal voltam ott utoljára és emlékszem, hogy akkor meddig bírtam elsétálni.Hát jjóóó nagyot röhögtem...hihetetlen...és már ettől a kis távtól is alig kaptam levegőt, emlékszem :lol: :lol:

Őzi,
nagyon barók a kontrasztos képek!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Dalmi így üzent apukájának VALENTIN NAPON: :lol: :lol:

Kép Kép
Kép
Vendég
 


Bacilivi: mi BEBA HA (hypoallergén) Start Aktív tápot használunk és cumisüvegből etetem. Na, igen talán kicsit lustibb a cicin, de amikor csak szoptattam szerintem akkor is nehezen jöhetett a tejci neki. Ti honnan vesztek anyatejet? Dalmi minden étkezésnél szopizik? Én éjszaka egy szopit kihagyok, mert felesleges sajnos nincs benne semmi, így csak nyüglődés van belőle...
jaj, hát ezek a képek!!! :D Nekem az utolsó tetszik nagyon apával. Na az nagyon édi!
Nagyon klassz a ruci! Honnan van?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bbetti: mi van Veletek???

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok anyukák! :D

Végre én is közétek tartozom :D
Mi jól vagyunk. Márk-baba imádnivaló, legszívesebben egész nap gyönyörködnék benne :D Olyan édes pofákat tud vágni alvás, vagy nézelődés közben.

Sokat szopizunk, alszunk, és amikor ébren vagyunk nézelődünk. TEgnap jöttünk haza a korházból, nem is bírtam volna ott még egy napot sem, az 5 ágyas kórterembe kerültem, teljesen kikészített a látogatók hada.
Nehezen indult a szopizás, de most már úgy néz ki, hogy rendeződött minden, beindult a tejem. Nincs túl sok, de nekünk elég. Márk 3790 grammal született, és végülis 3400 grammal hoztuk haza, most az a cél, hogy visszanyerjük a születési súlyunka.

Sajna nincs időm visszaolvasni, de bepótolom.

teszek fel néhány képet:
Kép Márk 1 naposan

Kép

Kép Itt már kicsit besárgultunk

Kép A pasiaim :)

Kép
dijcsi
 
 


Sziasztok mindenkinek,

Gyors bekukk, lebetegedtem... lazas vagyok, faj a torkom. Egesz terhesseg alatt elkerult minden, gondolom, most a baba legyengitett, sokat van fenn, nagyon gorcsol a poci.

Zsana,
A talit mar 1x felvetettuk, mi tavasszal hazakoltozunk, tehat mindenkeppen jo, Oziekhez es Pannicahoz kell majd alkalmazkodni.

Bocsi, nem olvasok nagyon vissza... de egy kerdes:

VKI SZEDETT MAR VOLTAREN 50-et szoptatasnal? Ezt irta fel az orvos, de a leirasbol az derul ki, h. nem igazan kellene szedni, mert nincsenek kuatasok rola. Az hogy az anyatejbe atmegy, az tuti.

:?: :?: :?: :?:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Dijcsi,

Nagyon szep Mark!!!
A ferjemmel csodalkoztunk am egy nagyot, mert ha nem lenne ilyen sotet a haja, nehany kepen bizony osszekeverhetnenk Noah-val :lol:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Dijcsi: nagyon helyes kis pasid van! Már nem emlékszem mennyivel született, de ahogy elnézem nem kis baba... :wink: remélem jól vagytok. Hogy telnek a napok otthon?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Vitte,
Köszi szépen :D JÉ, tényleg van hasonlóság!
Noahnak boldog egy hónapos szülinapot!!! :D :D Milyen nagy már!

Kép
dijcsi
 
 


Vitte: sajnálom hogy ilyen sza..l vagy! Nem tudom hogy ez a gyógyszer szedhető e, de a doki aki felírta csak tudja, hogy mit ad nem? A lázra egyébként jó az Algopyrin is én mint kiderült azt lehet szedni. (megkérdeztem a védőnőt is)

Akkor a találka Őzin és Pannicán múlik...

Vitte: Bp-re költöztök, vagy vidékre? Mennyi időt voltatok kint?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


sziasztok!

nagyon szépek a babák!
mi jól vagyunk igaz Niki a múltkor 11 órán keresztül fent volt reggel 8-ig. ilyet havonta 1* csinál. amúgy 4-5 óráig van fent, mivel a párom szerencsére most pár napig itthon van, este alhatok és enyém a hajnali műszak, felváltva vigyázunk rá.
hétvégén mellgyulladásom volt, 38.7 volt a lázam ami almúlt a gyulladás is a tej megmaradt.
kontrollon a doki azt mondta, hogy szépen összeforrtam. vérzés még egy kicsit van, addig szexelni sem lehet, majd utánna.
a dokim szerint a normális a ha a vérzés akár 8 hétig is tart. remélem addig nem tart, csodálom, hogy még élek és folyik az ereimben valami.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Vitte, Beti: jobbulást!
Vitte, sajnos nem tudom, mit lehet szedni ilyenkor, szerintem a gyerekorvos vagy a védőnő tudhatja a legjobban.
Beti, szerencsére engem elkerült eddig a mellgyuszi, rémes lehet, továbbra is szoptatsz és fejsz?

Niki ma éjjel nagyon rendes volt, csak egyszer volt fenn, akkor sem volt cirkusz. viszont napközben már nem akar túl sokat aludni. itt egy aktuális kép rólunk. Már 3200 grammosak vagyunk:

Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


Bacilivi: az apás kép tényleg nagyon cuki :D:D:D:D

Egyetértek barbimamival mindenki nagyon jó anya attól függetlenül hogy szoptat vagy tápizik.Sokan nem tehetnek róla hogy ha nincs elég teje de attól még nagyon jó anya :D:D:D:D Szóval semmi elkeseredés fel a fejjel:D:D:D:D:D:D

Dijcsi : Tünndéri kis pasid van és üdv mostmár anyukaként is :)

rejana: A te kis csajszid is nagyon édes :)

nika70
Salgótarján
 
 


r.zsana
és jól van cicin Bálint?
Tejet egy ismerős anyukától veszünk, aki már az előző babánál is anyatejleadó volt.csak most nekünk adja :D :D
Egyébként a védőnőnél, vagy a dokinál kell érdeklődni, hogy honnan lehet venni tejcsit, ha nincs ismerősöd.
Nálunk sincs minden kajánál szopi, ha elmegyünk valahova akkor ált.kihagyom, füleg ha nincs tele a cici. Megfigyeltem, hogy csak akkor szopik értékelhető mennyiséget ha tök éhes és tök tele a cici... EGyébként én már megbarátkoztam a szituval és minden új fejleménynek csak örülök!!!
Rucit az árkádban a H&M-be vettem. Ezt ajánlom mindenkinek mert NAGYON baró cuccok vannak és az árak sem olyan rémesek és sok akció is van.
JA és tegnap este elolvastam a szüléstörténetetd! MEgható volt!!!! Jó, hogy megosztottad velünk!!!!!

dijcsi,
GRATULÁLOK ÉS JÓ HOGY ITT VAGY!!! :D :D BAbaád jó pasi :wink: !!! Várjuk a szülésztorid, ha lesz egy szusszanásnyi időd...

Vitte,
szegény!!! gondolom nem jött jókor...JOBBULÁST és vigyázz a kis Noahra!!
Egyébként itthon járvány van...Mindenki kerülje babával az emberömegeket..Tesco,Cora,stb...

Betti,
jajj szegény....de legalább a tejcid megmaradt!!!!!!!!!!! Cicit batadinnal v. mással fertőtlenítsd.Fontos, mert a gyuszi különben nem gyógyul és tovább fertőződhet. Antibiotikumot kaptál?

Rekanna,
Niki nagyon szép!!!! ÉS ügyes!! Mi sajna visszatértünk a 2szer keléshez éjjel :-(

Nika,
köszi, ari vagy :D Már nem bánkódom ezen annyit. ez van..DE azért nem adom fel!!! :D :D :D

Képzeljétek, ugye van a corában babcucc akció. Vettem egy pár rugit ott és az egyiken vannak olyan szövések, amiket sikerült olyan bénán megcsinálni, hogy szúrja a baba bőrét...NEm értettem miért üvölt szegény kisccsaj...Tök piros lett a kis combja...
Szoval figyeljetek.
Vendég
 


bacilivi
nem kaptam antibiotikumot, ügyeletes dokit hívtuk ki és ő csak az algopirint ajánlotta lázra, mást nem. amúgy már nem is fáj, szerencsére elég enyhe és gyors lefolyású volt. tök fiatal doki jött ki és nem volt kellemes hogy ott vizsgálgatja meg nézegeti.
lehet ezért volt olyan olcsó a ruha? szegény baba, nem tudott szólni máshogy.

Kép
Kép
bbeti
 
 


A tali szerintem is jó ötlet.

Sajnos tegnapelőtt elkiabáltam a dolgot és egész este meg késő éjjelig ordított Domi, úgy fájt a hasa. Remélem, most már fog hatni a gyógyszer, nagyon rossz nézni, hogy szenved szegény.

Nika, Gergő nagyon édesen néz a képen!

Zsana, igen, férjecském már dolgozik, úgyhogy én is egyedül vagyok. Ugye, Te is? Remélem, már jobban van a fejed. Nagyon szép a szüléstörténeted.

Vitte, jobbulást. Én azt a gyógyszert nem ismerem, segíteni nem tudok.

Betti, jobbulást, reméljük hamar rendbejössz.

KépKép
nanett
 
 


Bacilivi: mi szombaton akarunk menni a Coraba vásárolni rugikat. Feltennéd, hogy melyikből ne vegyünk? Az is jó ha megfelelő leírást adsz róla... Köszi

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


BBetti: remélem már jobban vagy. Lenne egy kérdésem: Te voltál már 6 hetes kontrollon a dokidnál? Igazából az érdekelne, (ha jól tudom neked is vannak belső varrataid), hogy ezek a belső varratok mikor szívódnak fel. 6 hét alatt? Neked mit mondanak? Nekem is vannak...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Betti,
szerencséd volt akkor!! antibiotikumot csak akkor adnak ha elhúzódika láz. nagyon kivagy a nemalvástól? semmi trükk nemhasznál Nikinél?

r.zsana
pont most vettünk űj gépet, nem tom, hogy kell feltölteni képet róla... :oops: Ha apának lesz ideje akkor rakatok fel vele. Na szóval a rugi plüss, előlgombolós, sárga/lila szinű és ha a belsejét megnézed a hímzésnél, akkor érezni fogod, hogy szúr. Ezt ellenőrizd le mindegyiknél... Vettünk ott sima pamut rugit is, azok beválltak, csak nyomott minta van rajtuk.

Jaaa és holnap megyek 6hetes kontrollra. NAAAGYON kiváncsi vagyok... Apa már nagyon készül... :wink: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: