Új privát üzeneted érkezett!

Emma,

Én is hízok, nekem csak enyhe hányingereim vannak, az is csak néha. És persze szépen gyarapodok... :roll:

Beszilva!

Ti hogy vagytok?

Többiek? Tessék jelenteni!!!!

Kép
nap12
 
 


Bee!

Ne haragudj, ha "szigorúnak" tűnt az írásom, nem szántam annak. Különben sem bírom, ha "kiosztanak", hogy mit "szabad" és mit nem. Szóval nem akarom én sem osztani az észt:)
Szerintem időnként (akár 2naponta is) nyugodtan be lehet venni néhány tablettát, csak a folyamatos szedés nem biztos, hogy nyerő.

Az a helyzet, hogy anno elkezdtem írogatni a 2005. tavaszi babákhoz, s végül azért untam rá, mert mindig ijeszgette valaki a csapatot pl. 38 fölé nem szabad engedni a lázunkat, meg ilyenek...
És akkor elhatároztam, hogy onnét kezdve lazábban állok a terhességemhez, fölösleges minden apróság miatt parázni, s van, ami ellen úgysem tehetünk semmit. A pocaklakók sokkal védettebbek, mint gondolnánk.
Szóval szóljatok rám, ha mégis "paráztatok" valakit valamivel :)

Márkanyuka!

Bocs, hogy ezt írom, de valahol megnyugtató, hogy neked is van hidegrázásod, akkor ez normálisnak tekinthető:) Lehet, hogy lányoknál fordul elő :oops:
Mindenesetre ez sem kellemes...

Jó éjt mindenkinek!

Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok KIsmamák,

Franciska, engem is szokott a hideg rázni, és nem csak este, kicsit reggel is. Amí rendesen fel nem kelek agyilag :lol:

Az Uram olvasta valahol, hogy ha este veszi be a kismama a vitaminokat lefekvés előtt, akkor csökkennek a rosszullétek. Nekem bevált, ha valaki gondolja kipróbálhatja, azóta én sokkal jobban vagyok reggelente.

Különben a gyógyszerektől én is rettegek, még akkor sem merem bevenni, ha már nagyon nem bírom, úgyhogy most ez egy ilyen időszak :lol: .

További szép napot.

Purc

Kép

Kép
purc
 
 

 
 

Purc,

Az jó, hogy Neked bejött az esti gyógyszerbevétel, én az elején szedtem este őket, egész éjjel kakkukoltam, nem bírtam aludni. Még így is fel-felébredek. Azt hiszem a magzatvédőre még rá is van írva, hogy inkább reggel kell bevenni.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok lányok!

Engem is szokott a hideg rázni főleg esténként, meg nappal, ha rámjön az álomkór. Márpedig igen sűrűn rajtam van. :(

Franciska!

Egyáltalán nem volt szigorú amit írtál, és igazad is volt. Érdekes azonban, hogy sokszor amit az egyik kismamának javasol az orvosa, a másiké egyenesen tiltja. Néha lehet, hogy mégis rákényszerülök egy fél szem Daedalonra ha így folytatom. Ma reggel éppen hazaértünk a suliból, amikor rámtörtek a rókák, de az a rémálmom, hogy egyszer útközben jönnek... :oops:

Rókamentes szép napot mindenkinek!

bee73
bee73
 
 


Megcsináltam a vonalzókat, de nem tudom jól raktam-e fel.
bee73
 
 


Ezek szerint nem.Segítenétek lányok? Miért nem jelenik meg maga a vonalzó? Kihagytam valamit a kódból?

Előre is köszi!

bee73
bee73
 
 


Sziasztok!

Ma nem mentem dolgozni, mert a kisfiam beteg lett. Reggel fájlalta a hasát, sápadt volt, mint a fal, akkor már láttam, hogy valami nincs rendben. Mondta, hogy nem tud iskolába menni. Aztán egyszer csak jött a hányás. :( Szegényt úgy sajnálom. Azóta még kétszer hányt. Mondtam a doktornőnek, hogy nem tudom elvinni, mert a párom elvitte az autót, villamoson és trolin pedig nem szívesen ráznám még jobban össze a kis gyomrát. Úgyhogy majd kijön a lakásunkra a doktornő. Már kapott egy fél kúpot, most éppen elaludt. Most első osztályos, eddig még nem hiányzott a suliból. Remélem, hogy én nem fertőződök be! :oops:

Bee: nem irigyellek!

A mai védőnőlátogatás ugrott! Ma sem lesz kiskönyvem! Na de majd jövő héten, vagy utána!

További kellemes napot mindenkinek, ha már nekem nem lett az. Majd még később is benézek!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


sziasztok, csak bejelentkezem.
megvagyunk :) émelygésem kicsit enyhült, d emég mindig délután főleg a jellemző. enni már én is tudok, híztam is.... :?
de tegnap tornáztam rubint rékára, és jó volt. el is döntöttem,hogy napi 20 perc torna belefér az életembe.
szerdán megyek dokihoz. és majd 22én szerintem a 12 hetes UHra, vizsgálatokra, védőnénit is előtte hívom. Úgy izgulok, hiszen dec. 20. óta nem láttam pocaklakót, remélem minden rendben van vele!!!!!!!!
üdv mindenkinek! kitartást a rosszulétekhez!!!
dimet
 
 


Márkanyuka

sajnálom a kisfiadat, vigyázz magadra, nehogy valami bajod legyen.

én elmentem ma a védőnőhöz és van kiskönyvem :D
táppénzre is kiirattam magam.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


dimet, te még nem voltál védőnőnél?
Nekem egy hónap múlva kell visszamennem a nődokimhoz, de már a papírokkal, én nem is tudom miket sorolt fel hirtelen, vérvétel, belgyógyászat, fogorvos, stb. Azt mondta a védőnő majd irányít, mikor hová menjek.

Markanyuka!
Nagyon sajnálom a pici fiad, gyors gyógyúlást kívánok neki.

Most voltam a szüleimnél, és mind a ketten elkaptak valamit, hasfájás, hasmenés, néha hányás :oops: . Nem is maradtam sokáig, nehogy megtaláljon engem is a vírús. :(
Csajok, én ma nagyon jól vagyok, lehet hogy kicsit feldob ez a kellemes idő is :wink: . Én is rájöttem, hogy ha este veszem be a magzatvédő vitamint, sokkal jobban érzem magam napközben :) , de viszont rendkívül nehezen alszom el tőle. :(

Mindenkinek kellemes napot kívánok :!: :wink: :wink:

Kép
mona76
 
 


zsuzsi73!

De jó neked :) , én holnap megyek, nagyon várom :wink: .
Mi volt, miről beszéltetek? Mikor kell menned legközelebb?
Én is táppénzen vagyok :) .
Csajok ha a nődoki írt ki táppénzre, akkor nem kell mennem a körzeti orvoshoz, ugye?

Kép
mona76
 
 


Legjobb tudomásom szerint a háziorvos írhat csak ki táppénzre. Nekem a háziorvos mondta, hogy bármikor hozok egy papírt a nőgyogyimtól, hogy javasolja a tp-re vételt, ő rögtön kikír.

Védőnő csak akkor küldd mindenhova, ha nincs magándoki, aki ezt levezényli. Nekem van, így a védőnő 2 dolgot mondott: háziorvosom csináljon belgyogyi vizsgálatot, meg menjek fogdokihoz. Az összes vérvétel, vizeletviszgálat, uh. stb ügyében csak a nőgyogyimmal egyeztetek

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Az előbb volt nálunk a doktornéni, mondta hogy tele volt a rendelő ilyen betegekkel, mint a Márk, ráadásul estére be is lázasodnak. És általában az egész családon végigmegy. Már csak ez hiányzik. Amúgy már jobban van a Márk, nézi a Minimaxot, és meg tudott enni egy kisebb méretű héjában főtt krumplit. :) De ezen a héten még végig itthon kell vele maradnom, majd csütörtökön vagy pénteken kell visszavinni.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Mona, Emma :D

engem ma a nőgyógyász írt ki és nem kell háziorvoshoz mennem.
majd 1 hét múlva kell jelentkeznem az első táppénzes papírért.

engem mindenhova a védőnő irányított ma, annak ellenére, hogy van fogadott orvosom. adott beutalókat, először is laborba, vércsoport meghatározás, EKG és belgyógyászat. Így ebben a sorrendben, aztán a végén kell visszamennem a terhesgondozóba, s ott mondják majd, hogy hogyan tovább.
De a kiskönyvben is le van írva minden vizsgálat, hgoy melyik mikor esedékes.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi73!

Akkor megnyúgodtam hogy nálatok is így van :wink: . Nálunk is pedig nekem is van orvosom, már 12 éve hozzá járok :) . Én már megkaptam a táppénzespapírt, bár nem írt a végére dátumot, vagy nekünk nem kell lezárni, mivel húzamos ideig leszünk állományban?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Most regisztráltam 10 perce, úgyhogy még nagyon új vagyok!
Jelenleg a 10. hétben járok és ahogy ez megszokott rettentő kiváncsi vagyok és persze aggódom is. Augusztus közepére várjuk a kis jövevényt. 25 éves vagyok, mire megérkezik a csöppség 26 leszek, szóval nagy kort megértem már :wink:
Sokat olvastam a fórumon a rosszullétekről, ami nálam szerencsére vagy sajnos szinte teljesen elmaradt. Ez idáig 1- szer jött a róka, de egyébként semmi.....
Magzatvédők közül, én az Elevitet használom, ami nekem jól bevált, ugyan csak minden másnap szedem be. Ha minden nap beveszem, szó szerint rosszul vagyok, soknak érzem, főleg, hogy mellette próbálok változatosan vitamindúsan táplálkozni. Nem tudom, hogy ti hogyan csináljátok???
Nálunk véletlen szerűen jött a gyermek, de nagyon örülünk neki! Kicsit azért aggódom, mivel nem terveztük és annyira nem figyeltem oda az életvitelemre, bár nem iszom és nem dohányzom. Előtte 5 évig szedtem fogamzásgátlót, a Yadine-t, remélem nem lesz rá rossz hatással....
Örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt és élményeinket, tapasztalatainkat megoszthatjuk egymással!
h.bogesz
 
 


Most látom, hogy mindenkinek van védőnője, hoppáá! Nekem nincs, magándokihoz járok és a pacák elég lazán kezeli a dolgot, de lehet, hogy csak én izgulom halálra magam!?
Szóval eddig hüvelyi ultrahanggal vizsgált meg kétszer, vett kenetet, vizsgálatokra küldte, adott egy beutalót vérvételre még dec. 27-én és ennyi. Jan. 17-én kell újra mennem. Szóval én egy kicsit több törődést igényelnék, meg szinte naponta megnézném, hogy mi van a picúrral! Gondolom ezzel nem vagyok egyedül!?
Titeket elküldtek ezeken kívül más vizsgálatokra???
h.bogesz
 
 


Bogesz

üdv. a csapatban.
engem is elkerült a rosszullét. a terhes nők 30%-a tartozik ebbe a táborba.
érdekes, hgoy a nőgyógyászod nem említette még, hogy fel kellene keresned a védőnőt. lakcím szerint vannak a védőnők felosztva.
vérvételen kívül EKG-ra és belgyógyászatra kell menni, így, az elején, aztán 12. hét genetikai UH.
én is szedek elevitet naponta, folsavat, 3*1 magne b6-ot.

Mona

2 hetente kell majd menni a táppénzes papírért és kéthetente fogják a táppénzt is utalni.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


h.bogesz!

Üdvözlünk itt köreinkben :wink:
Miért hüvelyi uh-al nézett meg a doki :?:
Én a 4.héten voltam mikor még nem volt szívhang, és akkor néztek hüvelyi uh-al, de azt mondta a dokinő, kb ez az utolsó időszak /a 4.hét/ hogy terhesség idején lehet ezt alkalmazni. De persze ahány doki, annyi szokás, csak elmeséltem.
Szerintem kérdezzél rá a dokidnál, hogy nem kell-e menned védőnőhöz. A kiskönyvedet a doki adta?

Kép
mona76
 
 


Mona

nekem azt mondta a doki, hogy a 12. hét után néznek hasi UH-t.
engem múlt héten is hüvelyi UH-val néztek.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Értem, csak elmondtam nekem mit mondott a doki. Azért írtam, hogy ahány doki, annyi szokás. :wink: :wink:

Kép
mona76
 
 


Köszönöm a válaszokat!

A válaszok alapján lehet, hogy dokit kéne váltanom, mert eléggé felületesnek találom!
Nem tudom miért simán hüvelyi ultrahanggal vizsgált! Nem is esett valami jól.... :(
Igazából csak egy kis kék könyvem van, azon kívül semmi más, szóval fura egy doki! Ő a XII. ker-ben a Szt. János kórházban nőgyógyász és van egy magánrendelője. Oda szoktam menni, mivel szinte mindig csak munka után érek rá.
Lehet, hogy ott nincsen olyan mérvű felszerelése? De akkor meg miért nem küld máshová??? Nem tudom, de mindenképpen megérdeklődöm!!

Ha bármi hasznos infóval tudtok szolgálni, megköszöném!

Üdv
h.bogesz
 
 


Bogesz üdv a fórumon! Olyan jó, hogy egyre többen leszünk!

Mona76!
Én is édességimádó voltam, naponta több tábla Milkát ettem meg és 3 hete rá se birok nézni az édességre. Gondolom ez azért van ,mert e téren telítve vannak a szervezetem raktárai és a babának egyébként sincs nagyon szüksége réjuk.

Én még mindig szinte egész nap rosszul vagyok, pedig a vitaminokkal kapcsolatban már mindenféle verziót kipróbáltam. És sajnos egyetlen olyan kaját sem sikerült még találnom, amit úgy igazán kívánnék.

Lányok!
Ha van magánorvosom akkor a védőnőhöz majd ő fog küldeni? Vagy magamtól kellene felkeresnem a védőnőt és bejelentkezni hozzá az orvosomtól függetlenül??
Már teljesen izgulok, hogy mindenkinek van kiskönyve csak nekem nincs, és az UH-on kívül még semmilyen vizsgálaton nem voltam, pedig már a 9. héten vagyok.
mirosz
 
 


Szia Mirosz!

A védőnőhöz neked kell elmenni abba a kerületbe ahová be vagy jelentve, általában a háziorvosnál ki van írva minden, nálunk kb. 5 védőnő van, és utca szerint be vannak osztva, hogy kihez kell menni. A védőnőhöz kell vinned az összes leleted (vérvétel, uh eredmény stb.), és ő adja a kiskönyvet. Általában a 10. hétig kell jelentkezni nála, de én is csak most csütörtökön megyek, és azt mondta az én védőnőm, hogy az első alkalom kb 1 óra lesz.
Remélem tudtam segíteni.
Ja és van a lap.hu-n egy védőnős oldal, ott rá lehet keresni egész Magyarország "védőnőállományára", csak be kell írni a települést vagy kerületet.
Most olvastam, hogy nem voltál még vérvételen, először el kell menni a Nőgyógyászhoz, aki ír egy papírt a háziorvosnak, hogy írjon vérvételre beutalót neked, megcsináltatod a vérvételt, és ha minden lelet megvan, akkor védőnő...
Nektek mi a véleményetek az integrált tesztről? Van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Kép
barbuli
 
 


Én csak tegnap olvastam először az integrált tesztről. Ha jól tudom biztonságosabb vizsgálat mint a magzatvízvétel. Nem tudom mit gondoljak, annyi rosszat és pozitív véleményt is hallani a magzatvízvételről. Márkanyuka, neked volt Márkkal ilyen vizsgálatod?

Kép
nap12
 
 


Mona
Elég fucsa, hogy ilyet mondott a dokid.
A 12. hétig hüvelyi szokott lenni, a 12. heti genetikei uh-t is hüvelyivel csinálják.

Csajok
Most, hogy már nem parázom végre valahára, hogy van-e baba, van-e szívhang, vérzek-e, most meg a 12. hetin, meg a takaróredőn agyalok. Nem vagyok komplett....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lányok!

Az EKG-ról szeretnék kérdezni. Lehet, hogy buta kérdés, de az EKG vizsgálatot a Belgyógyászaton csinálják?

Kép
nap12
 
 


Emma!

Hát igen, nagyon megértelek, hogy aggódsz az AFP miatt.
Végig izguljuk ezt a 40 hetet! :)

Kép
nap12
 
 


Nap!

Én eddig úgy tudtam, hogy csak indokolt esetben lehet szó magzatvíz-mintavételről, mert 1-4% vetélési kockázattal jár.
Gondolkoztam rajta, hogy valamilyen fizetős vérvizsgálatot kéne csináltatni, de nekem túl macerás lenne emiatt elzarándokolni 2* Bp-re, ráadásul valamelyik nagyszülőnek szabira kéne menni... szóval ez nálunk elmarad. Valamelyőtök csináltat ilyesmit?

Emma!

Én is parázok a genetikai uh. miatt, ráadásul friss rossz-élményem is van a dologgal kapcsolatban... Az egyik barátnőmnek (10 héttel jár előttünk) rossz lett az eredménye, így magzatvíz-mintavétel és genetikai vizsgálat következett. Karácsony után derült ki, hogy úgíy néz ki, minden rendben, de végigizgultunk miatta néhány hetet.
Őszintén szólva nem szívesen élném át, amit ő átélt...
De annyira ritka, hogy probléma legyen, ráadásul itt mindenki "fiatal" kismama, úgyhogy nem lesz semmi baj!
Különben is, szorítok nektek, ti is szorítsatok majd :?
Nekem jövő héten "sima" nőgyógyászati vizsgálat az esedékes és utána 1 héttel lesz valószínűleg a 12 hetes uh.
Nektek?

A ma esti program is hidegrázás :(
Nem akarok nagyon panaszkodni, de unom már a dolgot...
Elég rossz a közérzetem is, nem igazán tudok felhőtlenül eljátszogatni Benivel sem. Szegény férjem meg hazaesik este, aztán nekiállhat mosogatni, mert én nem bírok kimenni a konyhába :( Hiába, az apaság is kemény áldozatokkal jár :)

Jó éjt!
Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok,

Üdv bogesz!

Igazából nekem sem esik jól semmi kaja, pedig már annyira nincs hányingerem. de még inni sincs kedvem, nemhogy enni. Na ettől függetlenül híztam, ezt adjátok össze, én ezt komolyan nem értem.

De jó nektek kismamák, jó sokszor kell mennetek UH-ra :lol: Nem panaszkodom, mert talán még ezzel együtt is jobb itt az ellátás, de azért látnám a kis maszatot többször :lol:

Franciska, a sogórnőm hasolóképpen járt, na azok a hetek teltek a lelassabban, ráadásul szegény nagyon rosszul lett a magzatvízvételen. Ezt én sem nagyon szeretném átélni, és egyikünk se élje át, azt kívánom.

Engem is hüvelyivel vizsgáltak 8. héten, nekem szerencsére nem fájt, igazából nem is éreztem semmit. Nagyon ügyes a doki nénim :) A rákszűrést sem éreztem nála egyáltalán, azt hittem el sem kezdte, pedig otthon akárkinél voltam, mindig nagyon kellemetlen volt.

Vigyázzatok magatokra, és további jó napot.

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Barbuli,

én is ma olvastam az integrált tesztről a védőnőnél, és ezt fogom megcsináltatni, nem a magzatvízvizsgálatot. 94%-os valószínűséggel biztos az eredménye.

Nap

EKG egy külön helyen van, ott csak EKG-t csinálnak, és utána ezzel + laboreredménnyel kell menni a belgyógyászatra.

Emma

én is épp ma gondolkodtam azon, hogy itt folyamatosan, 40. héten keresztül mindig lesz min aggódni. S nálunk ráadásul az idevezető út is hosszabb volt.
az utrot mikortól kezded csökkenteni, és hogyan?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi
Utro-ügyben kissé kavalkád van. Kovács doki jan. 3-tól 10-ig leírta, hogy szedjek mindig kevesebbet, és 10.-e után szerinte nem kellene. De: mikor a nőgyogyimnál voltam, ő azt mondta, hogy a 2*2-őt szedjem a 12. hét végéig....
Szóval én a kettőt összekombináltam, elkezdtem csökkenteni ahogy Kovács írta, de a 2x 1 -nél maradok a 12. hét végéig.
És Te?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lányok!

Én is gondolkoztam rajta, hogy az integrált tesztet meg kellene csináltatni. Úgy tudom, 25.000 Ft. Tud valaki bővebbet róla?

Zsuzsi!
Te mindenképpen megcsináltatod, akkor is ha a genetikai uh és az AFP eredmény is rendben van? Van 2 ismerősöm, aki rossz AFP eredmény miatt heteket, hónapokat izgult végig, aztán egészséges babócák születtek. Kicsit aggódom, hisz jövő hónapban betöltöm a 34-et és ugyebár csak a 35 feletti kismamáknál végeznek el bizonyos vizsgálatokat.

Ti mentek 4D ultrahangra? Hányadik héten?

Purc!

A 4. hét óta van hányingerem, alig eszek, és lassan egy hete támadnak a rókák is. Mégis hízok!! A kisebbik fiammal 9 hónapig gyötört a hányinger és gyomorégés, szinte nem mertem enni, mégis 19 kilóval nyomtam többet a végére. Ez tényleg érthetetlen!

Márkanyuka!

Jobban van Márk? Tegnap mi is megjártuk a dokinénit Tomival, ő "csak" köhög, de nagyon csúnyán. Iskolába mehet, de féltem, nehogy a kissé legyengült immunrendszerével most szedjen össze valami vírust.

Menni kellene főzni. De mit? Próbálok olyasmit kotyvasztani minden nap, aminek nem zavar az illata, de ilyen kaja szinte már nincs is. Még a konyha közelébe is utálok menni!

bee73
bee73
 
 


Bee

ha kéred, bármilyen vizsgálatot elvégeznek, nem?
szerintem meg fogom csináltatni az integrált tesztet, ui. magzatvízvizsgálatot tuti nem csináltatok.
az integrált teszt pedig csak vérvétel. igen, 25000 ft.

Emma

nekem a 12. hét után kell csökkenteni, addig megy a napi 3*2.
Fura, hogy Kovács doki már ilyen hamar csökkentené az adagot.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi
Tényleg fura. A Másik topikban azt írták, azért, mert rengeteg tüszőm volt, és biztos úgy látta a doki, hogy van sárgatest rendesen.

Kaptam segítséget a másik topikban, így meg tudom nektek mutatni a múltheti sztárfotót :lol:

Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

ez gyönyörű kép.
hihetetlen, a 9-10 héten már ilyen jól látszik?

Lányok,

én örökké éhes vagyok, egész nap tudnék enni, pedig a doki azt mondta, hgoy a 12. hétig ne hízzak mostmár.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Barbuli!
Köszi az infót a kiskönyvhöz vezető útról.

A belgyógyászati vizsgálat miből áll és mi célból történik?

Emma!
Én is úgy tudtam, hogy csak a 12. hét után kell csökkenteni az utrót, de a dokit nyilván tudja, miért javasolta neked a korábbi csökkentést.
mirosz
 
 


Barbuli!
Köszi az infót a kiskönyvhöz vezető útról.

Emma!
Én is úgy tudtam, hogy a 12. hétig kell szedni az Utrót, de nyilván a dokid tudja, miért javasolta nálad a korábbi csökkentést. Ezen ne izgulj!

A belgyógyászati vizsgálat miből áll és mi célból csinálják?
mirosz
 
 


sziasztok, én is menni akarok integrált tesztre. de azért ott is benne van a pakliban, ha vmi nem jó, akkor magzatvíz vétel :(
na, van az őrs mellett (www.downszures.hu), és van az istenhegyi klinika (mindkettő pesten persze, de pl. Kecskeméten barátnőmnek megcsinálták államilag, pedig 29 éves.....ott lehet támogatja az önkormányzat, sőt....)

ma megyek dokihoz. sajna nincs UHja, így majd a kórházba kell bemennem.

ja, azt hiszem az istenhegyin 28 ezer és benne van UH is!!!
de holnap hívom fel őket. akkor majd leírom,hogy mit mondtak.

emma, olyan jó volt látni az UHs képeteket :) annyira várom,hogy én is láthassam.
és parázáshoz: én is parázok folyamatosan, de azzal próbálom nyugtatni magam, ha baj van, vmi jele lenne.
ma egyébként-lehet a meleg miatt- émelygősebb vagyok :? ti nem??? de hízok én is :?
na, majd jövök az infokkal.
üdv
dimet
 
 


Sziasztok Kismamák!

Külön üdvözlet hbogesz!

Képzeljétek a Márk már nagyon jól van, tegnap már tudott enni, nem lázasodott be, nem ment a hasa, átaludta az éjszakát. De azért még holnap el kell mennünk a doktornénihez, kell vinni vizeletet is, azt ott megnézi. Valamint az táppénzes papírt és az igazolást megkapjuk. Ma elmentünk a suliba az ebédért (ami kettőnknek bőven elég volt), de azért palacsintát is kellett sütnöm. Amikor az ember gyereke beteg, akkor mindent megtesz neki.

Ma tényleg nagyon jó idő volt, míg elsétáltunk az iskolába, aztán pedig haza, majdnem 1 óra eltelt. De valahogy én is nagyon szédelegtem, attól féltem, hogy elájulok, akkor mit csinál a Márk? Ettől nagyon tudok parázni. :oops:

Én nekem fogalmam sincs, hogy hízok-e vagy sem, mert egyszer másfél kilóval több vagyok, máskor (pl. ma reggel is) visszafogytam 1 kilót. Úgyhogy ha a ma reggeli adatot nézem, akkor eddig kb. fél kilót híztam.

Emma: nagyon aranyos a babád, remélem 2 hét múlva én is kapok majd képet.

Nap: a Márkkal nem volt magzatvízvétel, remélem most sem lesz. Hiszen akkor még csak 23 éves voltam. (Mit nem adnék, ha most is annyi lehetnék!) Szerencsére jó volt az AFP eredményem is.

Mirosz: ne aggódj, nekem sincs még kiskönyvem, elméletileg tegnap mentem volna a védőnőhöz, de mivel a Márk lebetegedett és nem tudtam kire hagyni, így egy héttel elcsúszott az egész.

Megyek megnézem hogyan áll a Márk a leckével!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Bee!

Nagyon helyesek a kis lurkóid:)
Balázzsal még otthon vagy? Ha igen, el fogod vinni oviba 3 évesen?

Emma!

Tényleg hihetetlenül jó ez a kép!
Nagyon aranyos a picuri.

Zsuzsi!

Az én dokim eddig sosem tett megjegyzést a súlyomra, pedig lenne mire!!!

Márkanyuka!

Örülök, hogy nagyfiad jobban van:)
Várja mát a tesót? Vagy még nem beszéltetek róla?

Na, megyek, tanulgatok még kicsit...ma anyukám bevállalta Benit, mert szabin van. Persze nem aludt délután...bár ahogy ismerem, még így is lesz 9 óra, mire elalszik (a szokásos 11 helyett):)
Sziasztok.

Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Van kiskönyvem. Ma voltam a védőnőnél, nagyon fiatal /talán egy tízessel is/ de nagyon aranyos, és szerintem tudja a dolgát.
Szerdán megyek a vizsgálatokra :)

Kép
mona76
 
 


Franciska

az a röhej, hogy rajtam meg nincs is súlyfelesleg, csupán azért mondta, hgoy ne hízzak, hgoy könnyebb dolgom legyen a szülésnél.

Akinek van már tapasztalata, megírná nekem, hogy elméletileg mi az a legkorábbi időpont, amikor a doki esetleg láthatja már a baba nemét.

Mona

vérvétel, EKG, belgyógyászat? neked is ezekre adtak beutalót?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!

Nekem úgy rémlik, hogy ha "jól megnézik" és látszik, aminek kell, már 12 hetes uh-n is lehet, de inkább későbbi időpont a tuti.
Az a baj, hogy nem emlékszem pontosan, mikor is van később uh, de azt hiszem Beninél huszonvalahány hetesen megmondta a doki, hogy kissrác, 30valahány hetesen pedig megerősítette.
Pedig me nem voltunk 3- meg 4D ultrahangon, csak "simán".
De ott talán még jobban látszik.
Na, nem vagyok benne biztos, hogy segítettem, de legalább válaszolni sikerült :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


zsuzsi73!
Igen nekem is ezekre a helyekre kell menni, és még fogorvoshoz. Ja, és vizeletet is vinnem kell a laborba. Én a vérvételtől félek nagyon :( , mert még soha nem vettek tőlem, szégyenlem, de még azt sem tudom milyen a vércsoportom :oops:

Kép
mona76
 
 


Mona

ne félj, meg se fogod érezni :D
majd most meg tudod, hogy milyen a vércsoportod.
tényleg, a fogorvost nekem is mondták.

de jó lenne már 12 hetesen megtudni, hgoy mi lesz a baba :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Franciska!

Igen, még GYES-en vagyok Balázzsal, májusban tölti a 3-at, szeptemberben megy oviba. Én jobban örülnék, ha kicsit később kezdhetné, mert nem túl szerencsés, ha a tesó születése után hamar kiszakad otthonról. Így is nagyon anyás, félek, hogy úgy érezné, a kicsi "túrta ki" a helyéről. Szerencsésebb, ha a kicsi születése előtt -ez ugye nem lehet - vagy valamivel utána kezdhetné az ovit. A te Benid milyen idős?

Zsuzsi!

Amikor Balázst vártam, a 13. héten voltam 4D ultrahangon és azt mondták, ilyenkor még korai a nemet látni. A 18. héten viszont már a sima uh-n is látták, hogy fiú. Viszont van olyan ismerősöm, akinél már a 14. héten látszott a baba neme.

Jó éjt mindenkinek!

bee73
bee73
 
 


Bee!

Benedek 20 hónapos, májusban lesz 2 éves, úgyhogy, ha minden jól megy, mi hármasban leszünk itthon még 1 évet.
Kicsit tartok a dologtól, mert Beni egymagában is elég fárasztó.
Furcsa lesz hirtelen 2 gyermekes anyukának lenni :) Ráadásul társasházban lakunk, ahol nincs kert, úgyhogy ha "kint" akarunk lenni, irány egy közeli park vagy játszótér...
Beni kisbabaként nemigen bírta a babakocsit, folyton ordított, úgyhogy mindig cipelni kellett (van is 3 kengurunk+1 hordozókendőnk. Remélem a tesója nyugisabb lesz.Akár fiú, akár lány.

Mona!

Vérvétel tényleg nem vészes
:) Ne nézd, hogy mit csinálnak és akkor talán nem lesz gond. Nem sokkal rosszabb egy szúnyogcsípésnél. Egy darázscsípésnél viszont sokkal jobb :D

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Franciska!

A helyzet nálunk is hasonló, társasházban lakunk, és ha levegőzni szeretnénk el kell zarándokolni egy játszótérre. Az is macerás, hogy Tomit minden nap hozni-vinni kell suliba, edzésre... és Balázst nem tudom hova tenni, így viszem őt is akár esik, akár fúj. Különösen pici korában sajnáltam, amikor végre elaludt és fel kellett ébreszteni, mert haza kellett hozni a tesót.Most a Picurkával ugyanez lesz a helyzet. Biztos neked se lesz könnyű a két kicsivel otthon, én is tartok tőle, hogy 3-mal milyen lesz. Valahogy csak megoldjuk! :)
Te hasonló helyzetben vagy mint én, volna egy kérdésem: Most még gondolom GYED-en vagy, az magasabb összeg, de ha Beni 2 éves lesz, GYES-re mész vagy kiíratod magad táppénzre a kicsi születéséig? Nekem tegnap tanácsolták, hogy a huszonezer forintos gyesnél jobban járnék, ha táppénzen lennék, mert azt állítólag a Balázs szül. előtti jövedelemből számolják. Nem tudom, igaz-e, de utána fogok járni.

Szép napot!

bee73
bee73
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: