Új privát üzeneted érkezett!

Beuci: Nagyon szívesen! András lesz a királyfi :lol: Sajnos úgy eltakarta az arcát, hogy kép nem készült, csak dvd. Tegnap próbálkoztam a filmből kivágni, de nem sikerült, és egész délután olyan álomkór gyötört, hogy 8-kor lefektettem Lilit és már mentem is aludni én is, ma meg úgy ébredtem mint akit agyonvertek. Szóval álomkórosak vagyunk mindketten.
Nagyon rossz lehet neked, hogy nem lovagolhatsz, de majd bepótolod!!!
Mondtam a férjemnke, hogy segítsen, mert le akarom fényképezni a kukit, hogy megmutassam a lányoknak. Nézett rám tágra nyílt szemekkel... (na már láttam mi forog a fejében, rá is vágtam) nem a tiédet, a fiadét! Nagyot röhögtünk. :lol: :lol: :lol: A tv-ről akartam lefényképezni, de nagyon besütött a nap. Aztán eszembe jutott, hogy egyszerűbb számítógépen, na de az sem jött össze. Ma azért megpróbálom újra.. látnotok kell a bizonytékot... :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Korena: gratula a kissrachoz :)

Holnap jövök majd, jol vagyunk de meg pakolaszok itthon, es a csigatempom miatt eleg lassan megy. Azert feldobok ide egy kepet.

Andrea: en olvastam mar a születestörteneted, eleg nehez lehetett, de örülök, hogy jobban vagy. Köszi a kepeket is, jol nezel ki rajtuk, na meg a kisherceg is persze (+ apuci :))

Kép

Kép
Kép
ann77
 
 


Sedith: Edi volt a Kriszta a keresztelön, gyönyörü volt a ruha (is).

Kép
Kép
ann77
 
 

 
 

ann: Nagyon szép kismama vagy, és micsoda poci....

Hát mellékelem a bizonyítékot: A kis sárga nyíl mutatja a "nagy" bizonyítékot :lol:
Kép

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Korena: ezt aztan nehez lenne letagadni :). micsoda jo kep, de tenyleg. Nagyon szepen latszik rajta a kicsiked.

Olive, Beuci, merre jartok???

Jo ejt, puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


ann77: Köszi a dicséretet. Mindig nézem, hogy neked már olyan kicsi van hátra, és mindig azon gondolkodom, vajon ha legközelebb írsz, akkor már meglesz-e a kisbabád. Irigyellek (de ezt már szerintem írtam is)
Be van már csomagolva a kórházba? Nem izgulsz?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


korena73 írta:ann77: Be van már csomagolva a kórházba? Nem izgulsz?


Hát még nem teljesen, bár a 2 táska (van egy kicsi a szülőszobára + a kórházi cucc) már ki van készítve, de a kórházi táska még kiegészítésre szorul... Ma mostam ezért, hogy mindent szépen bekészíthessek végre. De szinte minden készen van. De itthon még sok teendőm van (Vanessa szobája + cuccok szerencsére 100%ig készen vannak :lol: ) pakolás, takarítás. Ma is fiókokat válogattam, meg még porszívózni is akarok, ezen kívül egy nagy kosár vasalnivaló is vár. Elvileg van még időm, de tudod hogy van...

Éjjel pl 2-kor ki kellett menne WC-re, és olyan furcsa fájást éreztem a pocim alján (szerintem már nagyon kellett menni - így visszagondolva..) és egyből belémállt, hogy mi van ha ezek már tényleg a fájások, itthon pedig még olyan nagy felfordulás van és a cuccom sincs kész teljesen :shock: . Megpróbáltam visszaaludni, de nem sikerült, így átjöttem az egyik szobába, elkezdtem pakolni, borítékokat címezni (ha megszületett Vanessa az is készen legyen), stb. 4- kor mentem vissza aludni. Addigra kiderült hogy nem is fájás, szerencsére. Remélem 2 hetet hagy még a kis csajom nekem. :)
Tehát így állunk. Azért ma már sokat haladtam előre, remélem néhány nap és tényleg készen vagyok!!!!!!

Puszi mindenkinek! Hol vagytok, többiek???

Kép
Kép
ann77
 
 


Szia Enikő!

Nagy izgalommal olvasom mindig a leveleidet! Olyan izgalmas! Ilyenkor picit nosztalgiázom! Az utolsó hetekben én is pakoltam, takarítottam, igyekeztem mindent előkészíteni, de azt hiszem sikerült is. Biztos vagyok benne, Vanessa jó kislány és még egy picit a pocakodban marad!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


ann77: Érdekes ez a szülés előtti fészekrakás-ösztön, hogy ilyenkor ránk jön a nagy takarítási mánia, hát hajrá!!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Aniko olyan szép kismama vagy....emlékszel még amikor a Berta Eszter volt igy hogy pakolta az új lakást és várta lilikét és ö is azt gondolta még van ideje aztán egyszer csak kibújt a szép leányzója.Kiváncsi vagyok neked meg lesz-e a 40 heted.Nem is emlékszem másra csak az Editre aki nem szült meg előbb.Nekem is még 10 hetem van..Mennyire irigykedünk rád..
Korena ennyire biztos az András név?Honnan jött?Nekem eddig minden héten más volt de ázért mindig visszatérek a Dominikhoz.
tényleg nem egy szégyenlös a fiacskád...Remélem hétfön az enyém sem lesz az és megmutatja az arcát meg a kis fütyiét is a biztonság kedvéért mégegyszer.Mondjuk amikor 18 hetesen megmutatta akkor csak anyukámnak meg a páromnak mutatta meg mert mire odaforditották a monitort felém arra már meg makacsolta magát és eldugta az anyja elöl.Annyira várom már hogy lássam...Sziasztok!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Hello!!!

Jaj, Enikő, amikor olvaslak újraélem a saját terhességem végét. :) Engem igaz, hogy sokszor megviccelt Kriszta, hogy elindult, aztán mégis meggondolta magát. Így visszagondolva, már tudom, hogy ennyi vicces előzmény után már csakis április elsején születhetett! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vigyázz, most is mondom: ne erőltesd meg magad, főleg a porszívózással vigyázz, mert az a pozíció nagyon rossz tud lenni. Különben olyan gyönyörű kismama vagy! CSak úgy ragyog az arcod. És nem híztál egy grammot sem. Legalábbis nem fog maradni rajta d semmi, miután szülsz. Szép vagy.

Korena: Hát, ha az a nyíl nem lenne ott, én biztos rá nem jönnék, hogy úgy néz ki egy 18 hetes kuki! :D :D :D De a doki csak tudja mit beszél! Jaj, nem tudom, mitől függ ez - gondolom, az orvos felkészültségétől és tudásától - de itt néhányan mást szültek, mint amit vártak. És elég gyakori. De azt figyeltem meg, hogy általában a No Name orvosok tévednek inkább. Nekem 20 hetesen mondta meg a dokim, hogy kislány lesz, és nem tévedett. Aztán még 4-szer ugyancsak kislány volt. :) :) :) Tlényleg, honnan ez a kategorikus András név? Az apuka is az? Különben szép, és magyar! :)

Beuci: Anno még Sudi is megérte a 40 hetet, ő 40 hét és 3 napra szülte Geryt. Ejha, tudod, hogy nemsokára te leszel a "legöregebb" kismama itt? Annyira telik ez az idő! Te már itt voltál, amikor én szültem? Vagy utána kapcsolódtál be? Már nem emlkészem. Érdekes, mi egy nap alatt eldöntöttük, hogyan hívják már a lányunkat. Mert csak akkor gondolkoztunk rajta, mikor mondták már, hogy lány lesz. És fiúnevünk nem is volt egyáltalán. nekem volt, mondjuk, de a párom nem szerette azokat.

Na, csajok, vigyázzatok magatokra és picúrjaitokra. Korena, Lilire is! :) Remélem, hamarosan Olive is hazajön és csupa jó hírekkel szolgál majd! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Most tudta kicsit benneteket visszaolvasni.
Nagyon izgulva haladtam előre Enikő irásainak olvasásában,huh,gondoltam mikor irta,hogy" éjszaka fájásai voltak"na itt már meg van a baba én meg nem voltam fórumközelben és nem is tudok róla. :?
De látom még a babuci bent van. :)
Nagyon szoritok neked Enikő,hogy sima gyors szülésed legyen,és Vanessa egészségesen jöjjön a világra!
Nagyon szép a pocakod igazán szép kismama vagy,nem hiszem,hogy gondod lesz majd szülés után az alakoddal.
Én még mindig dagi vagyok,de amig a mIra szopik nem fogyózhatom.
Olvastam Edit irását a hsszoritóról,hát én a szülés utáni 2. napon
már felhuztam,de hogy kisebb lett volna tőle a hasam nem igazán vettem észra,majd csak 3 hét mulva lehetett rá azt mondani,hogy igen mostmár visszahuzódott.Csak a háj az maradt meg :roll:
Majd eldöntöd,hogy teszel-e hasszoritót vagy sem,nekem a kórházba a többi anyuka is azt mondta,hogy használjam.
Jah és utána kend a pocakodat bőrfeszesitő krémmel,nekem nagyon szépen rendbe hozta.
Azért ne siessünk a kijövetellel,az idejét hagy töltse ki odabent Vanessa.
Na megyek mertr Mirácskám nyügi apusom kezében.
Puszika

Kati , Mira,Iza babaKép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
kati28
 
 


ENIKŐŐŐŐŐŐŐ!!!

Megvolt a holdtölte! Kicsalogatta Vanessát vagy még mindig ketten vagytok? Kár így, akár úgy, kívánok sok egészséget és kitartást még! :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


beuci: Még meg sem fogant a baba amikor már tudtuk a neveket. Fontos volt a jelentése is, meg hogy menjen a vezetéknévhez, már nagyon készültünk rá. Nem baj, ha még vacilálsz, majd kitalálod!!!
Én szerelmes vagyok ebbe a névbe, de leginkább az Andris becézésébe. A férjem nem volt oda érte, mert hogy Bandikázni fogják, de mondtam neki, hogy mi Andrisnak fogjuk hívni, és így a környezetünk is. Sikerült meggyőzni :lol:

Enikő!!! A társaság már tisztára frászban van, annyira izgulunk már, hogy mi történik! Tessék sűrűbben írni ... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok csajok!!!

Aranyos hogy igy együtt ereztek velem :). Olyan edesen aludtuk at ezt a holdtöltet mint a bunda :D :D. 8 elött ebredtem csak fel. Az en kis Vanessam nagyon rendes, szerintem eleg jol elvan bent. Olyan edesen erezni tenyleg az egesz kis testet, bar mar olyan sok helye nincs neki....

Ha megszülünk, irok nektek smst (Kati, Edith) ne feljetek!!! Tegnap mar 2 szobat rendbetettem, fiokokat valogattam. Most eppen a fürdö van soron :). Ezt jo lenne hamar befejezni, mert a ferjem delben jön (addig meg valamit fözni is akarok) es megyünk vasarolni meg olajakat a babanak, meg nekem egy szep szopis melltartot meg hasleszoritot. En is akarom hasznalni.

Kati, te milyen regeneralo kremet hasznaltal utana? Erröl meg nem hallottam. Kerlek, ird meg.

Mostmar nagyon szepen haladunk elöre, tegnap kivasaltam azt a nehany dolgot ami hianyzott a taskambol, es ha a melltarto meg a hasszorito megvan, akkor keszen is van a taskam vegre.
Nem tudom miert, de olyan erzesem van, hogy 28-an fog születni :lol: . Majd meglatjuk.

Megigerem, idönkent majd bekukkantok (ma talan csak este).

Puszi, Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő: Már megláttam, hogy írtál iderohantam... csak óvatosan a takarítással, és jó vásárlást neked!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Enikő!

Látom még mindketten jól érzitek magatokat és nem siet a kis manód ki.Én a Garnier-től használtam a bőrfeszesitőt a citromsárga flakonosat.Az illata is nagyon jó és nekem mint irtam 100%-osan bejött.Én kismamának is a Garnier-től használtam a piros flakonos extra száraz bőrüeknek való krémet az is nagyon jó volt,a hasam olyan mint lánykoromban volt, :) leszámitva a hájat ami a terhességgel rámrakódott. :cry:
Azért igy az utolsó időben vigyázz nagyon a pakolással meg a rámolással a pocakodra meg extra figyelemmel vigyázz nehogy megüzsd valamiben vagy megkarcold!!!!
Örülök,hogy neked iylen jók az utolsó heteid is,én ilyenkor már a falat kapartam mert a kis szaros állandóan hoppárézott odabent.Még aludni sem hagyott. :?
Jó munkát!
Puszika

Kati , Mira,Iza babaKép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
kati28
 
 


Sziasztok!
Sedit akkor még nem voltam itt amikor te szültél sajnos pedig biztos akkor is nagyon izgalmas lehetett ez a várakozás.Tényleg nem sokára én leszek a legtöbb hetes kismama itt.Milyen furcsa amikor csatlakoztam a forumhoz azt hiszem 12 hetes voltam és akkor nagyon elvoltam maradva mindenkitöl erre tessék.Féltem is hogy a végén itt maradok egyedül de szerencsére jött korena és Olive.Meg azért te se feledkezel meg rolunk.Aniko remélem te is azért vissza fogsz nézni ide is nem csak a babázóba majd....
Megint lenne egy körkérdésem: :D
Azt mondta a védönöm hogy az utolsó hetekben jó szexuális életet élni mert a sperma beindithatja a szülést.Ti mit gondoltok erröl?Nálunk az a helyzet hogy nem mindig esik jól a szeretkezés mert valamikor kényelmetlen valamikor a babát féltem de a párom meg meg van veszve mert szerinte nagyon szexis a pocim.Nem egy sexmániás állatt meg azért jól is esik hogy tetszek neki de erről már annyi mindent olvastam hogy jó ha ilyenkor van sex másik ujságban meg hogy nem annyira jó....Ti mit gondoltok eről?

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvastalak titeket, de most vettem a bátorságot..
Beuci, én azt olvastam, hogy valóban beindíthatja a szülést, DE csak akkor, ha már valóban eljött az ideje.. Tehát ha amúgy pl. 2 hét múlva születne a baba ( szex nélkül), akkor ettől nem fog korábban beindulni a szülés..
( Én a 36. hétben vagyok)
ziti
 
 


Túlhordáskor szokták még javasolni a szex-et, hátha megindul a szülés..
ziti
 
 


Beuci, szia!

Én néztem egy videót a terhességem alatt, ami pont erről szólt. Ha orvos nem rendelkezik másképp, akkor nem tiltott a szex a terhesség ideje alatt, azonban sokkal óvatosabbnak kell lenni. Attól nem kell félni, hogy a babának árthatsz vele, mert őt annyi burok védi, hogy nem történik semmi baja. Azonban, azok, akik a terhesség alatti szex mellett is vannak, egyetértenek abban, hogy a hetedik hónaptól arra, még óvatosabbnak kell lenni, van, aki nem is tanácsolja, éppen azért, mert szeretkezéskor ugyanolyan hormon szabadul fel (oxitocin), mint szüléskor, és beindulhat a szülés. Egy 7 vagy 8 hónapra született gyerek pedig nem hiányzik senkinek. Amikor már betöltötted a 37. hetet, akkor már lehet próbálkozni a szex-szel, hátha segít a szülésbeindításban, de azért ajánlatos akkor is kikérni az orvos tanácsát. Különben nekünk nem jött be. Az utolsó két-három hónapban csak vagy 2-3x éltünk nemi életet, a legutóbbit valamikor a legvégén "ejtettük meg" de mondom nem segített. És készülj fel arra, hogy több, mint valószínű nem fog jólesni (majd akkor, amikor a finishben vagy már), ha meg nem, akkor inkább kérd meg a párodat, hogy várja ki még azt a hátralevő időt valahogy, aztán meg minden (remélhetőleg) normalizálódik. Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert a hat hét lejárta után már első alkalommal jólesett a szex még akkor is, ha eleinte kissé húzódott a vágásom helye, és azóta is kedvemre van.
Szóval, szerintem, még óvatosan el-elmehet egy-egy "parti", de aztán mindinkább ritkítani kéne. :)


Lányok! Nem tudom, lehet írtam már. Ha van kedvetek és időtök, persze, regisztráljatok a www.minimano.hu honlapra és nyomjatok egy szavazatot a lányomnak! Köszi szépen! :oops: :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia, Ziti!
Én már babázok, csak időnként be szoktam nézni ide is! :)
Ha van kedved és időd, még írj, mert a lányok már nagyon kevesen vannak, sőt Enikő is hamarosan szülni fog, szóval, elkél még egy-két emberke! :) Neked sincs már sok hátra! Gratulálok a babádhoz! :) Tudjátok, már, hogy mi lesz vagy meglepit szeretnétek? Volt egy kismama, akinek csak a 36. héten mutatta meg magát a babájuk. Várunk még. Puszika!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszi a kedves fogadtatást!:)
Tudjuk már, a 18. heti genetikai uh-n derült ki, és kisfiú:)
A férjemmel azt hittük lányunk lesz, tehát én jól meglepődtem, rá is kérdeztem, hogy jól hallottam-e, hogy: " FIÚ??" Bezzeg a férjem, csak büszkén kihúzta magát, hogy igen, fiú!:)
Attól a naptól már fiút akarunk:)
ziti
 
 


Ziti: GRATULÁLOK A FIACSKÁDHOZ, akkor! A nevét elárulod, majd? :) :) :)
Az én kislányomat Kriszta Violának hívják, és ma pontosan 5 hónapos 1 hetes. Épp április 1-én született! :lol: :lol:
Te mikorra vagy kiírva? HA van kedved, még mesélhetsz magadról! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszi, én is gratulálok a kislányodhoz így utólag is!:)
András Botond lesz a neve, láttam Korena kisfia is András lesz:) A férjem után András, bár ő csak a Botondot szerette volna, de én akaratosabb voltam:) Tegnap voltam CTG-n, és megismertem a szülésznőmet, aranyos volt, a szülőszobát jövő héten nézem meg.
Tényleg, szerintetek érdemes 1 ágyas szobát választani? 8000 ft egy éjszaka, és ezt egyáltalán nem kalkuláltuk be a számításunkba..[url][url=http://lilypie.com]Kép[/url][/url]
ziti
 
 


Szia Ziti!

Üdvözöllek én is itt a fórumon. Korábban én is sokat írogattam, de már megszületett a kislányom, Réka, aki 5 hónapos volt.
Sok szeretettel gratulálok a kisfiadhoz! Ha fiúk született volna, akkor Botond nevet választottuk volna :)
Nekem más fiú név nem is tetszik egyelőre!
Az egyágyas szobával kapcsolatosan szeretném elmondani az én tapasztalataimat. Én külföldön szültem és egyágyas szobám vol, saját fürdőszobával, a szoba szép tágas volt, külön kanapéval az apakának, látogatóknak. A bab egész nap mellettem volt, csak éjjel vitték el (kérésemre) kb éjfélkor és reggel 6-kor hozták vissza megfürdetve, tisztába rakva. Sajnos tápszert is adtak neki éjszaka :( , de ettől függetlenül sokat tettem mellre és ügyesen szopizott már az elején. Az ágyam melett volt a kis kerekeken guruló bölcsőjében. Egész nap velem volt, így bármikor mellre tudtam tenni, és ismerkedhetünk és ez nagyon jó volt, nem zavart a szobatársam, az ő látogatói vagy az ő babájának a sírása. Viszont pihenni csak éjjel tudtam amikor nem volt velem Réka és amikor bejött a férjem akkor tudtam elmenni zuhanyozni, stb. Nem szívesen hagytam egyedül a babát. Szóval kettős érzés az egyágyas szoba, egyrész kényelmes, mert nem zavar senki, másrészt nehéz, mert ha WC-re megyek is lelkifurdalásom van és napközben nem tudtam aludni, mert minden szisszenésre felébredtem. Viszont az jó döntés volt részemről, hogy a baát elvitték éjszaka, mert akkor aludtam 5-6 órát.
Minden jót kívánok Nektek!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok Lanyok es udv Zita!

Beuci: Nekunk a szex engrdelyezett volt az utolso napig, de nem eltunk ezzel hiszen egyikunknek sem eset volna jol mert tudat alatt csak ott volt hogy Peti baba bent van :oops: :oops: Nekunk szulesinditokent volt folirva :lol: :lol: Ehelyett a ricinusolajat ittam 2x aminek minketszer hatasa alatt korhaz volt a vege es a masodik meghozta Petit.

Eniko: szep kismama vagy. szules utan rogton ha van lehetoseged kerd a dokit es novereket hogy 24 oran keresztul jegelhesd magad (persze az also reszedre gondolok). Csak az elso 24 oraban van hatasa. En nekem is volt es talan azert mar az 5-ik napn nem ereztem semmit az uleseknel sem :lol: :lol: Kitartas es varjuk a kiscsajszit.

Lanyok vigyazzatok magatokra

Andrea,Peti,Szandi

Kép

Kép
andrea33
 
 


Sziasztok!És külön köszöntenélek téged Ziti mert tényleg jó új embereket látni itt.miért csak olvasgattál eddig minket miért nem irtál????Tessék bepotolni most majd ebbe a néhány hétbe ami még hátra van neked és utánna is szivesen várjuk a szüléstörténetedet és a tapasztalataidat.
hol fogsz szülni ahol külön kell fizetni az egy ágyas szobáért?Én ha választhatnék nemtudom mit csinálnék sokszor biztos jobb ha egyedül lehetsz a picivel de néha meg az jobb hogy vannak szobatársaid és esetleg még tapasztaltabbak is és tudnak jó tanácsokat adni.Nálunk sajna nem lehet válogatni hogy milyen szobába tegyenek minket és a növérek hirnevéböl itélve nem is biztos hogy könnyen lennék ha egyedül lennék egy szobában .Nem igazán számithatnák rájuk szerinetem.A barátnöm Györbe szült ott ahhoz képest hogy nem is volt választott orvosa egyböl megkérdezték töle hogy szeretne-e egy ágyas szobába lenni és ö azt választotta de neki is nehéz volt pedig vele volt szinte a nagynénje aki olyan volt neki mint az anyja és sokat segitett neki.De aztán majd kiderül ugyis a saját börünkön érezzük meg majd hogy mi a helyzet.Szoval ennyi a véleményem.Irhatnál még magadról.Kiváncsika vagyok!
Enikö merre járhat ma még nem irt?

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Ziti: Szia, ismét én.
Én sem magyarországi vagyok, én Erdélyben élek, MArosvásárhelyen. Nos itt kissé másképp történnek a dolgok még, de azért nagyon sok nó is van. Pl itt nem voltak egyágyas, min. kétágyas szobák, csak. Én egy háromágyasban voltam, és nem bántam. Itt igaz, hogy a hozzátartozók nem jöhetnek be a kórtermekbe, de a babák állandóan velünk voltak. Nem tudom, hogy elvitték volna-e, ha kérem (valószínű), mert én nem kértem,és egyik szobatársam sem. Szóval, én örvendtem, hogy nem voltam egyedül, sőt, az egyik szobatársnak már második gyereke született és olyan jókat tudott tanácsolni pl. szoptatással kapcsolatban, a másik meg viszont annyira - nem udom, hogyan mondjam - ügyetlen, félős, hogy ha egyedül lett volna a szobában, szerintem beleőrült volna. Sosem fogott kisgyereket a kezében. És soha egyikünket sem zavarta a másik babája, mert olyan fáradtak voltunk, hogy arra nem volt időnk, hogy a másét meghalljuk.
Szóvl, szerintem úgy döntsél, ahogy szerinted nektek jó. Nálam így volt, de én nem dönthettem másként.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ziti: Az előbbi hozzászólást még a délután írtam, csak aztán nem ment a net, azért küldtem el most.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Tényleg köszi, hogy így befogadtok!:) Lehet, hogy az elején azért is csak olvastalak titeket, mert nem akartam megzavarni a már kialakult csapatot..
Valószínű, hogy 4 ágyasban leszek, mert akkor valóban nem érzem magam olyan egyedül ha gondom van, bár a férjem attól a naptól lesz szabin, amint megszületik a kisfia, tehát végig bent tudna lenni velem.. Bár ebben a kórházban is úgy van, hogy elvileg nem jöhetnek be a kórterembe a látogatók, de a dokim és a szülésznő is mondta, hogy mindenki bemegy.. Én a mindenkiből a férjemet akarom csak látni, de anyu is bejön azért, mert nem lehetne feltartóztatni ha akarnánk sem :lol: Én úgy tudtam eddig, hogy minden 1ágyas szobáért kell fizetni, nem is tudtam, hogy valahol ingyenes.. Megkérdeztem, nem adnak neki tápszert éjszaka, persze ez is elvileg van így, hallottam már mástól mást :(
Ja, viszont azon meglepődtem, hogy az epidurális érzéstelenítésért fizetni kell 5000 ft-ot! A dokim azt mondta van olyan kórház ahol 20 ezer!
Tegnap egész nap a várost jártuk és bevásároltunk mindent, ami kell a babának + majd nekem a kórházban.. Jó későn kezdtünk neki, még jó, hogy a Kiccicánk nem gondolta úgy, hogy eleget volt bent, megszületik :) Eddig csak a babakocsi volt meg, ruhák ügyében meg a tesómra hagyatkoztunk aki Angliában van és mindent összevásárol az unokaöccsének, és mind ajándék :D
Na, jó sokat írtam, abba is hagyom, megyünk vásárolni.

Csak még egy dolog: a férjemmel ma van az 1. házassági évfordulónk :D

Kép
ziti
 
 


Szia Ziti!

Üdv itt es BOLDOG HAZASSAGI EVFORDULOT!!! En holnap leszek 37 hetes, szinte egyszerre szülünk majd, nem?

Lanyok, meg egyben vagyunk, csak nem voltam computerközelben. Ma meg fözöcskeztem, meg delutan csinalok szilvasgombocot :).

Puszi, Eni

Kép
Kép
ann77
 
 


Jó reggelt lányok!

Még itt vagyunk egyben, együt a kis Vanessával (igaz a férjem azt álmodta, hogy itthon futkározott az asztal körül :)).
Csak az éjjelem volt kicsit rossz sajna mivel az éjjel szörnyű hasmenésem volt :(. A férjem meg örült, mert azt mondta ez jó, mert megszülhetek (a szülésznő a terhestanfolyamon ugyanis azt mondta hogy ez is lehet a jele a szülés kezdetének...) Dehát nálam nem ez volt a helyzet, hanem a tegnapi nagy kajálás :? .

Kati: Köszi a krém tippet, kipróbálom majd én is.

Andrea: Béna kérdés, tudom, de hogy jegelted pontosan? Itt biztos adnak egyébként ha kérek. A seb gyógyulásában segít, vagy miben?

Nagy a csand itt mostanában. Többiek, hol vagytok?
Zita: Sikerült a bevásárlás?

Puszi és szép napot, Enikő

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Köszi Ann, és igen én is láttam már, egy nap van köztünk a kiírás alapján, aztán, hogy mikor jönnek a babák..?! :) Sőt én is 77-es vagyok..
Szombaton majdnem zsiráfos ágyneműt vettünk, akkor rögtön eszembe jutottál, de aztán mégis más lett.. :)

És ti lányok mit csináltatok a 7végén?

Kép
ziti
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem engem is olyan kedvesen fogtok fogadni, mint Zitit. Mi most 14 hetesek vagyunk, és ikreket várunk. Nem láttam a fórumon olyat, aki szintén így lenne. Én is nagyon irigylem azokat, akik már ennyire az utolsó hetekben vannak, bár meg kell hogy mondjam, én szerencsére nagyon jól tartom magam (hányás, rosszullétek, stb.). Amúgy első gyerekek, és én 32 éves vagyok a férjem pedig 36.
Na, először ennyit!

Mindenkinek további szép napot!
kabócabobár
 
 


Szia Kabóca!

Nekem is ikertesóm van :)
Tehát a gyerkőcöknek tök jó lesz, egy olyan barát/barátnő akitől suli után sem kell elbúcsúzni, persze Te ki fogsz purcanni, de megéri :D
Régebben én is ikreket szerettem volna, mert hogy nekünk a tesómmal milyen jó volt:)

Majd írj még!

Kép
ziti
 
 


Sziasztok Kabócabogár és Ziti!

Üdv a fórumon, biztos nagyon jól fogjátok magatokat érezni. Én is babázom már, Alida lányunk már 4 hónapos. Meglátjátok majd, milyen gyorsan repül az idô a szülés után!
Én is játszottam a gondolattal, hogy milyen jó lenne, ha ikreink lennének, de most úgy gondolom, hogy egy is épp elég. Bár azt olvastam, hogy akinek ikrei vannak, rögtön két gyerekhez szokik hozzá, így nem těnik "soknak".
Ziti, írtam Neked priviüzit (pü), majd nézd meg!

Olive hogy vagy? Nem nagyon tudlak visszaolvasni, de eléggé eltěntél!
Korena: gratula a fiacskátokhoz!!!!
Beuci: lassan már Te is átléped a 30-at!!
Enikô: szép a pocid!! Pihenj sokat, pláne, ha hagy a kis Vanessád!!

Puszi Mindenkinek!!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!
De jó hogy megint van köztünk új emberke és föleg hogy ikreket vársz.Olyan kiváncsi vagyok mennyiben más ez a terhesség mint a mienk....én is örültem volna az ikreknek mert sok van a családban és sokkal jobb testvéri kapcsolatban vannak mint akik között van egy kis idő még ha csak 1 év is...Honnan irsz egyébként?Irjál még magadról.
Képzeljétek ma voltam ultrahangon és most a doki szerint már 1 kg 80 dkg-sak vagyunk.Olyan jó volt látni hogy mennyire nagyon-nagyon nagy és egészséges.Olyan büszkén nézte a férjem is.szoval nagyon jó volt a mai napom.mondjuk éjszaka meg csak forgolodtam és vártam a reggelt.....Tényleg holnap már 30 hetes leszek!!!! :D :) Sedit merre vagy?Irjál ha tudsz majd!!!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, Beuci, csak tegnap és ma lezserebbre fogtuk a dolgot és ki-kiruccantunka MArospartra horgászni. Természetesen Krisztával! Ja, bea, már eddig is kevesebb vol, mint, ami eltelt, de ez már az utolsó száz méter. Tudod, enikőhöz képest, aki már az uolsó 10 méteren van! :)

Kabóca: Olyan jó, hogy van még új kismama erre! Üdvözöllek. Valószínű, olvastad, hogy én már babázok, de annyira szívesen járok ide vissza, hogy az elmondhatatlan. Igaz, ritkábban írok, mert mindkét helyre nehezebben megy, de amikor van valami, akkor feltétlenül belekotyogok én is! :)
Gratulálok a babáidhoz! Szerintem mindenki eljátszadozik az ikrek gondolatával, én is szerettem volna, de nekünk problémáink voltak a szopival, és akkor belegondoltam, hogy Istenem, most mi lett volna, ha ketten ordítanának. Szóval, én is hallottam egy olyat, hoyg aki úgy szokjameg, annak nem oylan nehéz, de azért biztos nem leányálom, főleg az első hetek. Azért biztosan fogsz boldogulni, de a párod (férjed?) is sokat kell majd segítsen! A babák neméről még gondolom, nem nyilatkoztak! :) Ha jól emlékszem, Olive is, aki most nyaralni van, kb annyi idős, mint te, úhygogy lesz társad is. GYere rendszeresen, én is nagyon szívesen olvaslak!
Még írj magadról. Én különben 26 éves vagyok, párom 31, Kriszta az első gyerekünk, és idén lettünk 4 éves házasok. Ja, és Erdélyben, Marosvásárhely tőszomszédságában lakom! :) Kb ennyi magamról! :)
Aludjatok jól!
Ja, még Beuci, gratulálok a kisfiad növekedéséhez! Elhiszem, hogy büszke a párod, de hidd el, pontosan ennyire büszke lenne, ha kislányt is várnátok. Tapasztalat mondja!:D :D :D

Enikő: Várom az sms-t! :9

Korena: Te is hallgatsz, minden rendben?

Jó éjt mindenkinek!:)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Eniko: Itt jogkocskakat tesznek egy olyan tartoba amibol nem folyik ki a viz ha megolvad (a korhaznak van ilyen zacsija es allitolag en is fel tudtam tolteni a jegautomatabol, de mindig a novert kertem). Szoval ezt a zacsit egy masik anyagbol keszult tartoba tettek (steril volt ) es ezt tettek kozvetlenul a .... majd azutan jott a nagy korhazi betet hogy a verzest felfogja. Szoval neha nem anikor fel akartam kellni nem a legpuhabb volt de fajdalmat nem ereztem. Azt a dokim kihangsulyozta hogy ez csak az elso 24 oraban csinalja mert utana mar keso. Ha van meg kerdesed nyugodtan kerdez. Mar nagyon varom a hirt, ugy izgulok ertetek. Emlekszem elottem a B.Eszter szult es mennyire vartam mar en ishogy tullegeyek rajta es aztan hipp=hopp atestem. Te fogsz epiduralast kerni? Vigyazz magatokra

Andrea,Peti,Szandi

Kép

Kép
andrea33
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a kedves fogadtatást, érdeklődést. Írok még egy kicsit magunkról: a férjem gazdasági vezető, én az utóbbi évben tanítok (matek és kémia), de amúgy agrármérnökök vagyunk mind a ketten. Miskolctól nem messze egy kisfaluban, Tiszakeszin élünk. Nagyon szeretünk itt lenni. 6 év próbálkozás után mentünk el a Kaáli intézetbe és a harmadik inszemináció lett sikeres. Hát így lettek az ikrek, akikről csak a kilencedik héten derült ki, hogy ketten vannak. Addig ugyanis csak egy pici szivecske látszott. Most megyek majd a védőnőmhöz, ugyanis én körzetet szerenék váltani, tehát a barátnőmhöz átkerülni, egy vadidegen védőnőtől. 10-re jön le Miskolcról a megyei védőnő, és vele lesz egy hosszú beszélgetésem. Szorítsatok nekem!!!
Sziasztok :roll:
kabócabobár
 
 


Sziasztok!

Andrea: köszi :), majd meglátom hogy lesz itt, köszi hogy leírtad a tapasztalataidat. Epidurálist csak akkor kérek, ha nem bírom tovább, de igyekszem érzéstelenítő mentesen átélni a dolgokat. Egyébként beszéltünk az aneszteziológussal aki elmagyarázott mindent, mi hogy lehet, stb. Állítólag a kádas szülésnél alig használnak érzéstelenítőt. Lehet hogy én is kipróbálom majd :D.

Kabóca: üdv a fórumon! Örülünk, hogy új tagokkal bővül a kis csapat! Biztosan jó nagy pocid lesz majd az ikrekkel :). Ha minden igaz, túl vagy az első harmad nehézségein, és mostmár csak a várandósság szép része áll előtted (nálam legalábbis a 14. hét óta minden OK, még most is szuperül érzem magam).

Sedith: Még van majdnem 3 hetem :wink: , de ígérem, ha jön, megy az sms.

Ma is van programom, este pedig megyünk CTG-re. Holnap délutánig nemigen jövök. Ne izguljatok.

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Kaboca meg volt a beszélgetés a védönövel?Remélem minden oké volt?
Enikő nálatok este csinálják a Ctg-t????
Szokásomhoz hiven megint lenne egy kérdésem. :D
Tudom hogy még azért ráérek ezen gondolkodni de azért érdekel már most hogy mikor érdemes elindulni akorházba majd...
Nem is irtam még nektek hogy vasárnap jöttünk haza autoval és mikor hazaértünk és kiszálltunk nedves volt a gatyom de rendesen éreztem és nagyon megijedtem hogy a magzatviz szivárog.Az orvosom egyböl mondta hogy menjek be de aztán néztek szivhangot meg vizsgált és mondta hogy ez "csak" egy erösebb folyás volt és ha újból jelentkezne akkor be kell feküdnöm kivizsgálásra meg hüvelyi kúp kezelésre.Jól meijedtem de azóta hála isten elmúlt.De amikor bementünk korházba egyböl azt kérdezték hogy hoztam-e be holmit magammal meg hogy nincsenek-e fájásaim.
Itthon azon gondoklkodtam hogy oké hogy még van 10 hetem de aztán lehet hogy nincs annyi és nagyon megijedtem hogy én még nem is vagyok egyáltalán felkészülve....Mármint lelkileg.Szóval vissztérve a kérdésemre szerintetek mikor kell elindulni.Gondolom ha elfolyik a magzatviz akkor egyböl nem?De a nyákdugo az mikor megy el és az végülis micsoda?Ha fájásaim lesznek akkor a dokim szerint amikor már kb 10 percesek akkor mindenképp menjek már.De ha fájásaim lesznek az milyen érzés meg elöször milyen idöközönként jönnek???lehet ezek hülye kérdések meg azt gondoljátok majd észreveszem meg ugyse fogom azt összetéveszteni,de mégis jo lenne ha valamit irnátok ezekröl a dolgokról.Elöre is köszönöm.
Korena hol vagy?????

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Még nem voltam ebben a fórumon, de gondoltam benézek hozzátok. Mi most 24 hetesek vagyunk.
Nincs véletlenül 3. kerületi kismama?
Kép
Vendég
 


Szia Beuci!

Először is annyit szeretnék elmondani, hogy minden szülés más, ezért nehéz válaszolni a kérdéseidre. Nálam a következőképpen történt. Csütörtökön egész nap fáradtka voltam és pisiléskor észrevettem, hogy valami piros-rózsaszínszínű váladék távozik belőlem. Olvastam már erről, illetve azon a héten volt már ilyen, ezért nem ijedtem meg. Ez is azt jelzi, hogy közeleg a szülés, sőt picit a székletem is lágy volt. Estefelé elkezdett fájni a derekam, úgy ahogy korábban fájt menstruációkor. Este 11 óra felé görcsszerű dolgot éreztem. Gondoltam ez csak "jóslófájás", szóval még nem az igazi, mert szerdán voltam CTG-n és semmi jele nem volt, hogy a baba ki akarna bújni. Néztem az órát, és kb 10 percenként volt fájás. Vártam még, mert nem akartam, hogy ha most bemegyünk a kórházba akkor elmúljanak és csak vaklárma legyen. Figyeltem azt is mennyi ideig tart egy fájás és kb 30 másodpercig tartott. Hajnalban a férjem is felébredt, és akkor már 5 percenként jött a fájás. Ekkor mentünk be a kórházba kocsival. A magzatvíz nem folyt el, csak segítséggel. Délután fél 3-kor született meg Réka, 2 nappal a kiírás előtt.
Szóval ha elfolyik a magzatvíz akkor azonnal be kell menni a kórházba!
A nyákdugó nem mindenkinél megy el vagy nem veszi észre. ez csak egy jel, hogy közeleg a szülés, de még napok is eltelhetnek a szülésig.
Nekem rögtön 10 perces fájásaim voltak. Meg fogod ismerni, mert görcsöl a hasad és az igazi fájás min 10 percenként jelentkezik rendszeres időközönként és min. fél percig tart.
Lassan tényleg készítsd össze a csomagodat, persze indulás előtt még úgyis bedob az ember egy-két dolgot, de a nagy részét készítsd össze.
Nagyon szép szülést kívánok és jó egészséget nektek!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!
Köszi a kérdést Beuci, sajna már el volt döntve, hogy nem mehetek át . Csak azt nem értem, hohy akkor miért kellett ezt ennyi ideig húzni, és hitetegetni minket. Még csak nem is beszéltek velem, csak a két védőnővel. Gondolom attól tartanak, hogy ha nekem megengedik, akkor majd mások is kérni fogják ezt, és akkor az egyik védőnő felesleges lenne. Na, mindegy! A vérvételes beutalókért majd elmegyek a körzetes védőnőhöz, de ha bármi problémám lesz, inkább külön fogok fizetni a másiknak, csak hogy foglalkozzon velem. Az ismerősöm már vagy 25 éve védőnő. Szerintem természetes, hogy inkább benne bízok meg, és ráadásul ismerem már 6 éve, mióta ebbe a faluba költöztünk. A másik 3 éve van itt. Nem tett szert túl nagy népszerűségre, mert állítólag nem beszél kedvesen az emberekkel, meg talán egy pár apukával is kikezdett. De persze az is lehet, hogy ez csak pletyka.
Na, nem nyavajgok tovább!
Szép estét mindenkinek!
kabócabobár
 
 


Csak egy kérdésem van még. Szerintetek miért nem jelenik meg a vonalzóm???
kabócabobár
 
 


Sziasztok!

Egyetértek Etterkével, a nyákdugó a szülés előtt távozik, van hogy több nap is eltelik a kettő között. És én is azt olvastam, hogy nem minden kismama veszi észre. Etterke, Te kértél epidurált? Olyan könnyű szülésnek tűnt ahogy írtál róla pár sort, bár biztos csak olvasva :)
Beuci, nekem a dokim azt mondta, hogy amikor már 5 perces fájásaim vannak, akkor menjek be a kórházba, addig jobb itthon a párommal.. Persze ha nincs élénk piros vérzés, és nem folyt el a magzatvíz, mert ha igen, akkor spurka be a kórházba!!
Kabóca, remélhetőleg emiatt a dolog miatt nem fog bunkózni veled a védőnőd.. Bár ha amúgy is bunkó az emberekkel, akkor nem fog feltűnni :)
szia Livi, én a VIII., kerületben lakom, szerintem nincs a kerületedből kismama jelenleg, de ha mégis van, akkor jelentkezz! :)

Ja, és mióta van választott szülésznőm én is választhatok időpontot CTG-re, múltkor pl. este 6-ra mentünk, hogy a férjem is jöhessen..

Kép
ziti
 
 


Kabóca hát sajnálom hogy nem engedték de tényleg nem értem miért kellett akkor hitegetni titeket...Az biztos hogy jobb lenna ha választhatnánk védönöt de hát nem lehet....Én mondjuk meg vagyok elégedve az enyémmel bár kicsit csalodtam mert amikor terhes lettem akkor nagyon összebarátkoztam az akkori védönövel de ö is terhes volt és pont múlt héten szült meg és 2 hete van az új akitöl azért tartottam de nagyon normális szerencsére.A szomszéd faluban ahol a barátnöm kisfia 4 honapos most ott olyan a védönö hogy azért beszólt hogy mi az hogy nem külön szobában van a pici meg milyen a kiságy márkája vagy ilyesmi.Az szerintem azért durva...
Köszi az eddigi tanácsokat a szüléssel kapcsolatban és persze hogy minden szülés más éppen ezért még várom a többiek tapasztalatát és véleményét is.

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


KAbó: A vonalzód BBCode-ját másold be az aláírásodhoz. Az mentalálod a lap tetején a segédletek menüpontban a profilban. És vigyázz, hogy az író ablakocska alatt legyen kipipálva az, hogy Aláírás hozzáadása! :)

Ziti: Elkerülte a figyelmemet: Boldog házassági évfordulót, így utólag is! :) Mi már négy éve boldogítjuk egymást (vagy inkább esszük egymás életét? - nézőpont kérdése :lol: :lol: :lol: :D :D :D :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: ) jólius 13-án van az évfordulónk. Tavaly pont az évforduló napján csináltam meg a tesztet és akkor lett POZITÍV!!! :) :) :)

Beuci, ne haragudj, de nincs erőm leírni ismét a szülés előtti és közbeni dolgokat, de elküldöm neked mailben- vagy nem is, ide illesztem a szüléstörténetemet. Lehet, hogy lesznek benne olyan dolgok, amikről nem kérdeztél, tehát elég hosszú lesz, de remélem, nem fogsz haragudni.
NA, másolom is át :)


[i]SZÜLÉSEM TÖRTÉNETE

Szülésem előtti napon elmentem matracot és kiskádat venni, amiből nem lett semmi, mert péntek lévén, a párom hamarabb hazament és én nem tudtam. Nem hívtam be újra a városba. Annyi értelme volt a kiruccanásnak, hogy sétáltem egyet. Kb. du. 3-ra értem haza. 4-kor volt egy erős fájásfélém, olyasmi, amit még eddig nem éreztem. Felcsillant mindkettőnk szeme, hogy na, vajon elkezdődött? De hiába vártuk a következőt, hosszú órák teltek el eseménytelenül. Este fél 8-kor, István akkor épp próbált a hegedűssel, újra éreztem egy olyasmit, mint délután, de István még nevetett is, hogy ha nekem 3 és fél óránként jelentkeznek a fájdalmak, akkor abból mikor lesz baba? De a következő már valami 20-25 percre jelentkezett. Egészen 9 óra 6 percig volt vagy 3-4 fájásom, szabálytalan időközönként. És ezek nagyon fájtak, de abszolút tűrhetőek voltak még. Beszélgettünk, viccelődtünk, találgattuk, vajon tényleg eljött az idő? Akkor eszünkbe jutott, hogy már túl késő van ahhoz, hogy aznap megszülessen, s rájöttünk, hogy április 1-jei baba lesz, ha valóban meg akar születni most. De mondom, ekkor még nem voltam biztos, hogy igazi fájásokat érzek.
A 9 óra 6 perc azért fontos időpont (számomra) mert ekkortól kezdve a következő rá 8 percre jött, és a többi, kb egy órán át, szintén 8 percre. Ekkor megfürödtem, renbe raktam magamat, Istvánék közben zenéltek. Fürdés közben valamivet anyhültek a fájdalmak, de a 8 percet betartották. 10 után jött egy 5 percre, de ekkor már szinte az egész időmet a vécén töltöttem, mert állandóan úgy éreztem, kakilnom kell. ment is a hasam, elég jól. Közben még mosolyogtam is magamban, hogy milyen jó nekem, csárdásra vajúdok, nem is rossz. Istvánék tulajdonképpen nem is tudták, hogy én akkor hogy állok, mert siettek, hogy át tudjanak venni mindent.
Mikor végre felálltam a vécéről, mondtam neki, hogy szerintem be kellene mennünk, mert ez csakis a szülés lehet. Furcsa, hogy állandóan a derekam fáj, és székelési ingerem van, de ha nem az, legfennebb hazaküldenek. István egyből olyan izgatott lett, hogy azt se tudta, hová tegye magát, Szerintem addig ő sem igazán élte bele magát, hogy lesz valami. Fogtuk a csomagokat, még átnéztem mit kell betenni, hazavittük Tündét egy másik faluba kb. 15 km-re (jól elrázott a Trabi, mert rossz volt az út), s a visszafelé úton már hol 5, hol 3 percenként jelentkeztek a fájdalmak. De a hasam akkor sem fájt. Bementünk a kórházba, mondtam mi a helyzet, megvizsgáltak, mindent rendben találtak, de még csak 1 cm-re voltam nyílva. De azt mondták, ebből szülés lesz, tehát benttartottak. Átöltöztem, leborotváltak (bár ne tették volna), megcsinálták a beöntést és felvittek. Kb. háronnegyed egykor értem a vajúdóba, egy újdonsült anyuka akkor jött ki a szülőszobából: megszülte április egy első babáit, Botit és Zsombit. István is feljöhetett, de csak a folyosóra engedték be, a vajúdóba és a szülőszobába nem. De nekem úgy is fontos volt, hogyy ott tudtam 50m-re magamtól.
Érdekességképpen mondom el, mert a továbbiakban van jelentősége, hogy utánam 5 perccel érkezett szülni egy másik nő, akit kismamatornáról ismertem, de ő már előrehaladottabb álklapotban volt. Már 5 centire volt nyitva, és előttem vitték fel tolókocsival. Mire felértem már 8 centis volt, és 2 előtt 5 perccel megszületett a kislánya, Anita.
Annyira irigyeltem a két anyukát, hogy nekik már lejárt, azt se tudtam, hogy mit tegyek. Hol imádkoztam, hogy hamar lejárjon, hol hasi légzéseket végeztem (különben ez valamennyire segített), hol mondogattam a relaxációs gyakorlatban tanultakat, tiszta káosz volt a fejemben. Megpróbáltam felállni az ágyról, de nehezen ment. Állandóan pisilnem és kakilnom kellett, egyszer el is mentem a vécére, de nem szóltam senkinek. Ezután már nem tudtam járni, csak féloldalt fekve tudtam elviselni valahogy a fájdalmakat. Rámkötötték a Ctg-t és mondták, hogy próbáljak mge nem mozogni. Persze, hogy nem ment. Aztán levették rólam, és elmentek. Azt hiszem, több, mint egy órát arra felé sem jöttek, annyira rosszul esett ez, hogy feltápászkodtam, s elindultam őket megkeresni, de nem találtam senkit. Aztán kb. félóra után bejött a kicsi ügyeletes doktornő, megnézet mit csinálok, s mondtam, hogy hát nézzenek meg, hogy állok, mennyire vagyok tágulva, mert már elviselhetetlen a fájdalom. Vitt is át a szülőszobába, ez kb. négy körül lehetett, és mondta, hogy 5 centi. Jézus Mária, gondoltam 4 centi több, mint három órát vett fel, még van 5 centi, mikor jár már le? Úgy letörtem, mint a bili füle. Visszafeküdtem, de akkor már nem tudtam magamban tartani, és hangosan vajúdtam. Nem kiabáltam, de hangot adtam ki. Kb. negyed óra múlva egyszer csak éreztem, hogy kell újra kakilnom, és hogy annyira kell nyomnom. Ezt valahogy legyűrtem, de jött a második is, és akkor elkezdtem románul kiabálni, hogy nyomnom kell. Egyből ottermett a szülésznő, valamit csinált és már el is múlott. Mondta, hogy megvárunk még két fájdalmat, saztán irány a szülőszoba. Felnyúlt - gondolom tágított - és mondta, hogy nyomjak. Szegény fejem, még pisiltem is közben, de azt mondta, hogy ne törődjek vele.
A második fájdalom után valóban átsegített a szülőszobába, s mondta, hogyha azt csinálom, amit mondanak, könnyen és gyorsan lejár minden. Hát én igyekeztem, és igaza is volt.
A szülésznő beültözött, jött a dokinő, az asszisztensnő, a babás ápolók, és már láttak is hozzá. A lábaimat valamivel megkötözték, de nagyon jó volt, mert bele tudtam abba feszülni, mondták hogy húzzam, szorítsam kétfelől a vasat. A doktornő állandóan a hasamat csipkedte - finoman persze- s mondta: most jön egy fájdalom, készülni!!!
Fejet mellre, mély levegővétel, szájat becsukni, nyomni, és a levegőt úgymond a végbélnyíláshoz küldeni. Nagyon fájt, de valójában nem tudtam, hogy mikor mi történik. Az utolsó előtti nyomásnál el kezdett zúgni a fejem, elernyedtem, nem tudtam, hol vagyok, az ájulás küszöbén voltam, és akkor jutott eszembe kétoldalt a fogóka, amitől húznom kell magamat. Így tértem magamhoz. S mondták, hogy na, még egy fájás és egy jó tolás és meglesz a baba. Úgy is volt. Csak akkor éreztem, hogy valami zutty, kijött belőlem. Pár másodpercre rá pedig felsírt Kriszta, s én elgyötörten, de kimondhatatlanul boldogan felsírtam, hogy megvan? Elvágták a köldökzsinórt és megmutatták onnan a lábam közül. A hasamra nem fektették, de ott mellettem kezdték el törülgetni s én csak az erős hangját, illetve a hosszú lábfejét láttam. Azelőtt való nap megnéztülk a Hamupipőke rajzfilmet és abban volt, hogy a cipellőt próbálták ráadni különféle lábakra. Eel sem hiszitek, de nekem akkor ez jutott eszembe. Kriszta is úgy mozgatta a lábujjait, mint azok, a mesében! Hát nem vagyok én őrült, ilyesmik jutottak akkor eszembe!
Mikor megtörülték, odahozták, és kb fél percig gyönyörködhattem benne, majd elvitték, gondolom a vizsgálatokra. Majd jöttek, elkérték a ruháit és 1 óra 15 perc után hozták vissza és akkor próbáltunk először szopizni.

Mialatt a manómat törülgették, beadtak valami injekciót, ami segített a placenta "megszülésében", aztán valami apró pici szúrásokat éreztem, ez volt az érzéstelenítő, és utána következett az összevarrás. Ez kb. 40 percig tartott és nem fájt, csak egy picit a végén. Kaptam még valami méhösszehúzó szurit, és attól olyan fájásaim lettek, mint szülés előtt. Volt is olyan fantomérzésem, hogy na, most kezd erősödni, és nekem még mindig vajúdnom kell.
AmikorIstvánnak jelentették, hogy megvan a kislánya, el sem hitte, azt mondta, nem létezik, hát Edith mikor szült, 'sze nem hallottuk a hangját!! De Kriszta már megvolt és hál'istennek mindketten egészségesek lettünk. Aztán két órát nem volt szabad aludni, aközben fogtam neki sms-eket írni, majd hozták Krisztát és a többi már összefolyik a fejemben. Csak azt tudom, hogy másnap, hajnali 4-kor sikerült először elaludnom, úgyhogy 48 órát voltam ébren szinte egyfolytában, péntek reggeltől, vasárnap reggelig.
Hát, ennyi. S már akkor mondtam, jöhet a következő baba!:))))))))))))))

Amikor 9-én vissamentünk a kórházba, képzeljétek, az a nő is ott volt, aki előttem szült 2 órakor. Ugyanazzal a problémával ment vissza, szobatársak lettünk, egyformán haladt a gyógyulásunk és egy napon engedtek ki mindkettőnket. Végül már ugyanaz az orvos is kezelt minket. Hát nem érdekes? Bár vidámabb körülmények között találkoztunk volna! Ja, és a férjeink tiszta fehérbe öltözve, szinte minden nap bejöttek a szobánkba és ott ültek estig. Ők voltak a fődokiink, pedig oda nem szoktak látogatót beengedni, de az ápolónők nem szóltak semmit. Igaz, adtunk nekik egy kis zsebpénzt. De megérte, mert én nem tudom hogyan bírtam volna ki főleg az ünnepeket István nélkül.

Nos, abbahagyom, mert a regényemért valószínű már az irodalmi Nobel-díjra is jelölni fognak, vagy aztán ti átkoztok el, hogy mennyi olvasnivalót adtam!!!

Puszi és kívánom, hogy mindenkinek, aki még nem szült, legalább ilyen jó élmény legyen a szülése!
Edith
[/i]

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: