Új privát üzeneted érkezett!

Húúú, Brigi, én is reménykedek, és nagyon szorítok!

AKkor ebből símán lehetnek ikerbabák!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi!
Nekem minden vágyam két gyerek,és ezért szeretném,hogy ikrek legyenek,mert én többször nem csinálom végig,ha egy lesz,ott meg is állok,de a lényeg hogy egészséges legyen,akár egy ,akár kettő.Köszi a drukkot,rámfér.

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!

A háttérből is megy ám a drukk... csak halkan, DE annál erősebben!Kép

sasha

Kép
sasha
 
 

 
 

BrigiiiKép

Én is nagyon szorítok nektekKép Kép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Brigus!!! Mar honaook ota drukkolok Neked!!! Nekem is minden vagyam 2-3 baba, 1 mar van, Aki szuppper!!! Mint mar irtam , nagyon nehezen jött össze. Nekem is meg kellett szülni 1 halott babat. Szörnyü élmény, föleg, ha elfelekjtenek a
növérek, dokik, stb, mert fontosabb a dolguk, mint Te...
En is ikreket szerettem volna, mondvan, hogy ok, az elején nehezebb kesz, de nem kell még 1x végigszenvedni a teherbeesést, stb... Nos, 1 fiam lett, épp elég. 1 évews: 7ördög!!! Tündér!!! Neked is. meg a többi lanynak is soksoksoksoksoksok szerencsét kivanok!!! Ha nekem összejött sok év utan, Nektek is össze fog jönni!!! Ki mennyi idös??? Brigi, Te 32 leszel, voltal, vagy??? Többiek???
Drukkolok!!!
Puszi!!!
Kukacz
Vendég
 


Azért Én inkább egymagzatos egészséges terhességet kívánok mindannyiótoknak. NEm a gond, ami a megszületésük után van, hanem a kockázati tényezők miatt. Csak viszonyításként: jelenleg a szegedi újszülöttintenzíven, amely 17férőhelyes, és most is teltházas, van 2 kettesikerpár, és 2 hármasiker, mind 1kg alattiak. Sokkal, de sokkal gyakoribb a koraszülés, a vetélés veszélye, mint egy egymagzatos "normál " terheességben.
Tény: az ikerterhesség egy "rendelleneség". AZ anya méhe egy magzat kihorsására van kalibrálva, a 2, 3!, 4!!, vagy 5!!! magzat fokozott óvatosságot, esetleg korházi benntlétet követel. Ami nem véletlen, abszolút indokolt.

PErsze ha így alakul, nagyon kell örülni, és vigyázni a babócákra, amennyire csak lehet!!!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Kukacz!
Régen jártál itt.Amugy 3 hét mulva leszek 32.
Angi!Tudom milyen kockázata van ikreknél,ezértis mondom,hogy elég egy baba,csak egészséges legyen,de ez mellett nagyon szeretnék 2 gyereket.Mi 4-en vagyunk testvérek,jo nagy családban felnöni,de amennyit én harcoltam és még fogok harcolni,hogy végre gyerekem legyen,ezt csak egyszer csinálom végig,ha azt veszem fiatalabb sem leszek már.
Ha az első baba megmarad 19 évesen,talán most már lenne vagy 3 gyerekem.De ha nekem egyet szánt a jo isten,akkor megelékszek vele,csak jöjjön már.
Köszi mindenkinek a drukkot,2 hét mulva többet tudok mondani.pusz Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!
A barátnőm 33 évesen szült először, másodjára (most májusban) 37évesen. ÉS nem a kora miatt nem vállal még gyereket, hanem mert a férje...

SZóval a legjobbakat kívánom NEked, nagyon megérdemled már a boldogságot! És SZVSZ még nincs mit feladnon a nagy családonKép)) Másodjára, harmadjára minden könnyebb szokott lenniKép)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Kedves Lányok!
Bevallom hősiesen, eddig futólag olvastalak benneteket, mert féltem, ha normálisan olvaslak, akkor túl mély sebeket tépek fel magamban.
De ma nálam az emlékezés napja van és nem halogathatom tovább, hogy hozzá ne szóljak.
Ma 7 éve, hogy halott kislányomat megszültem.Aki végigcsinált már ilyet, az pontosan tudja, hogy mit jelent ez az embernek.Én is úgy gondolom, hogy ez után már mindent kibírok.
Azért írok nektek erről, hogy megmutassam, van élet utána is.
A 7 év alatt nem telt el olyan nap, hogy ne gondoltam volna a kislányomra.De megtanultam, hogy őt a szívemben hordom és nem is akarok úgy élni, mintha sosem történt volna meg a szörnyűség.
Ez a terhességem több mint 2 év próbálkozás után jött létre. Szülésem után pedig 4 hónappal ismét teherbe estem.Én akkor úgy éreztem, csak úgy bírom túlélni, ha úgy teszek, mintha folytatódna a dolog...és lám-folytatódott.
Nem okozott problémát az, hogy ez egy másik gyerek, nem akartam belelátni az elvesztett gyermekemet.Kisfiam nemsokára 6 éves lesz és igazán sok örömet jelent számomra.
De nekem mindíg 2 gyermekem lesz.
Nehéz, hogy nincs hely, ahol emlékezni lehet, hiszen nem temethettük el.Ezért van az, hogy én minden évben ezen a napon keresek egy magányos zugot,gyújtok egy gyertyát és emlékezek rá. És beszélek róla.Most, itt, nektek is.Ennyit megérdemel, ha már nem lehet igaziból a gyermekem.

És köszönöm, hogy itt elmondhattam

z.
Névtelen
 


Kedves Névtelen,
Köszönöm leveledet, az ilyen történetek adnak erőt az embernek ahhoz, hogy igenis a tragédia után ami velünk is megtörtént igenis van tovább.. elfelejteni az ember soha nem fogja, de el kell tudni fogadni és ezzel sajnos együtt kell tudni élni.
Breki
Breki
 


Sziasztok Lányok!

Egy ideje már olvasgatom a történeteiteket, mindegyik nagyon szomorú, és mindannyiotokkal nagyon együttérzek.Májusban volt két éve, hogy én is hasonló tragédiát éltem át.Akkor volt már egy 1 1/2 éves kislányom, akinek nagyon szerettünk volna kistestvért.Januárban meg is fogant, de igazán nem tudtunk neki örülni, mert az 5. héttől kezdve véreztem.Az orvosom azt mondta, várjunk, ha el akar menni ez a baba, jobb ha nem tartjuk vissza.Én nagyon bizakodtam, és a 10. hét környékén meg is szűnt a vérzés.A doki mondta az ultrahang után, hogy tulajdonképpen minden rendben van, csak a méhlepényem nagyon mélyen tapadt meg és rálóg a méhszájra. Valószínű, hogy ez okozta a vérzést is.A harmadik hónap után kezdtünk megnyugodni.Az AFP is teljesen rendben volt, és a genetikai uh sem mutatott semmi rosszat.Már túl voltam a félidőn, elkezdett nőni a pocakom, és éreztem a kicsi mozgását is. Az ismerősöknek is csak most mertük elmondani, hogy kisbabánk lesz.Aztán egy reggel észrevettem, hogy nem mozog a pici.Bementünk a kórházba, ahol kiderült, hogy nem él a kisbabánk.Nem tudom elmondani, mit éreztem.MIndjárt ott tartottak, és mondták, hogy mivel a baba már nagy, 23 hetes, meg kell szülnöm.Szörnyű volt azzal a tudattal vajúdni, hogy teljesen értelmetlen a fájdalom, hiszen a végén nem fogok kisbabát a kezemben tartani!Sokkal rövidebb ideig tartott, mint az első szülésem, de úgy éreztem, hogy tízszer annyira fájt.Másnap hazamehettem a kislányomhoz, és csak ő tartotta bennem a lelket.Az orvosom azt mondta, hogy három hónap után újra próbálkozhatunk.Sosem derült ki, hogy mi okozta valójában a tragédiát, a legvalószínűbbnek az tűnt, hogy a kezdeti vérzéstől a lepény nem tapadt meg teljesen, és nem kapott elég oxigént szegénykém.Három hónap után újra terhes lettem, és pontosan egy évvel a kisfiam elvesztése után született még egy kislányom.Nagyon szeretem a lányaimat, de nem múlik el úgy egyetlen napom sem, hogy ne gondolnék az én kicsi fiamra.Még mindig nagyon fáj az elvesztése, de azzal vígasztalom magam, hogy akkor most az én kis Ritám nem lenne, és azt most már nem tudom elképzelni, hiszen nagyon aranyos kislány, és imádom. Jólesett, hogy leírhattam nektek, és ti sem adjátok fel, mert valóban túl lehet élni ezeket a szörnyűségeket, igaz elfelejteni sosem lehet.
Minden jót kívánok nektek, és mindannyiotoknak sok-sok kisbabát!
Sziasztok: Timi
Névtelen
 


október 6-án lesz 1 éve, hogy meghalt a kislányom. Emlékezzünk rá.

Mindenkinek jó egészséget, és erőt.

Üdv.
Kiss Attila
www.hypotonia.hu
hypotonia
 


Sziasztok!

Elolvastam itt a végén pár hozzászólást. Együttérzek veletek. Ugyan az én babám nem születhetett meg, de ugyanúgy megsirattuk, meggyászoljuk őt, minta születése után halt volna meg. Ő szeptember elején ment el a 12. hét végén. Első babánk lett volna nagyon vártuk, boldogok voltunk, hogy jön. Most már nem tudok mit tenni, el kell fogadnom, hogy ő már nem fog megszületni.

Kérdésem van. Vetélés után mikor jött meg nektek először? Azt tudom, hogy 2-3 hónapot várnunk kell a következő terhességgel, de mikortól "működök" megint rendeltetés szerűen?

Köszönöm!

Bibi
bibi
 
 


Sziasztok !
Bibi!Azt mondják,vetélés után 4-6 hét is eltelhet,mire ujra megjön.Nekem legutobb "szerencsém "volt,pont 28 napra megjött.
Amugy most nagyon-nagyon halkam jegyzem csak meg,hogy ma vagyok a 23.napon,és semmi elöjele,hogy megjönne,pedig 3-4 honapja 21-22.napra jött meg.Várok még 2 napot,ha semmi,pénteken csinálok egy tesztet.Nem akarom beleélni magam,mert lehet,hogy csak a Closty tolja ki,de reménykedem.Majd jelentkezem a jo vagy a rossz hirrel!Puszi Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


kedves Bibi
nagyon sajnálom, igazán együttérzek veled, én most is azt gondolom hogy a fájdalom nem rangsorolható.... a tested nagyon hamar vissza fog állni a rendes kerékvágásba. nekem a szülés után is rögtön, 36 nap múlva jött meg. ez amúgy is a normál ciklus hosszúság nálam. és aztán hamarosan jobb lesz lelkileg is. sok erőt kívánok és vigasztaljon az hogy nem vagy egyedül.

elmesélted már valakinek a terhességet -akinek most el kell mesélned a vetélést is Kép(?
Moncsi
Moncsi
 


most visszaolvastam és látom hogy az elmúlt hét az emlékezés hete volt.

Attila,
a kislányod történetét elolvastam a honlapodon, és én is szeretettel gondolok rá és rád is.

"Névtelen z" és Timi, köszönet nektek a biztatásért, lám lám nem is tragédia ha valaki nem várja ki az egy éves szünetet. Jól esett olvasni hogy nektek már sikerült a szomorú történetet vidámmá változtatni.

Brigi, szorítok neked nagyon!!!!!!!!!
Végülis milyen rossz hír lehetséges? Max rendbe jön a ciklusod. azért az a 22 nap elég rövid...
Moncsi
 


Moncsi!

A környezetemben már gyakorlatilag mindenki tudta, hogy babát várok. Látszott már rajtam, hogy babás vagyok. Nem csak a melleim nőttek meg, de a pocimon is igen-igen lehetett látni, hogy gömbölyödött. Elég kicsi vagyok így szinte azonnal látszott.
Elmondani a vetélést... Akinek tudtam SMS-ben írtam meg, továbbadták itt bent a melóhelyen, volt akinek levélben írtam meg, hogy várhat a gratuláló lap kiválasztásával, volt akinek személyesen kellett megmondanom. Nagyon nehéz volt. Most már sírás nélkül tudok róla beszélni.

Brigi!

Őszintén kívánom hogy 2 csíkot láss pénteken!

Üdv.

Bbi
bibi
 
 


Sziasztok!
En is pontosan ugy jartam mint Bibi. (12. het, elso baba, szeptember elejen). Az orvosoktol semmit nem tudtam meg, azt is az anyam mondta, hogy ilyenkor 6 hetig no sex. Ez igaz? Ja es en ha megjott ujra, akkor szeretnek probalkozni megint. Szerintetek kell varni? NE gondoljatok hogy ennyire gyamoltalan vagyok de a hetvegi ugyeletes orvos eltunt mire felebredtem a tobbi doki meg azt mondta, hogy csak az mondhat valamit aki a kaparast csinalta. Jol leraztak engem es a ferjemet is.
koszi csengo
Vendég
 


szia Bea
szegénykém, hát még ennyi részvét sincs az orvosokban.... hogy szóljanak hozzád. dehogyis vagy gyámoltalan. szerintem nyugodtan lehet sex (csak védekezzetek, elkerülendő egy újabb vetélés)
én 8 nappal a császár után voltam együtt a férjemmel (nem tudom hogy, hisz akkor még elvileg véreztem, vagy akkor éppen nem...?) és életmentő volt abban a katasztrfolásis lelkiállapotban.
aztán ha megjött egyszer-kétszer akkor nyugodtan mehet a dolog élesben Kép)
persze a lelki nyugalom is éppolyan fontos mint a testi egészség. (azért tudd hogy a WHO és Czeizel sajnos 6 hónapot mond a vetélés után)

Moncsi
Moncsi
 


Kedves lanyok!

Sirva olvastam soraitokat,de teny aki ezen nem ment at fel sem tudja fogni igazan milyn szornyusegek is tortenhetnek az eletben.
Nekem volt egy vetelesem 3 evvel ezelott,igaz megcsak 6hetes voltam de nem tudom elmondani milyen sebet hagyott bennem.Iden aug-ban megszuletett a fiam egeszsegesen,de higyjetek el az egesz terhessegemet vegig aggodtam.Az ido semmit nem oldott meg nalam.Attol a perctol kezdve hogy megtudtam hogy terhes vagyok minden wc-nel megneztem hogy nem verzek -e,egesz 3 honapos koromig ettol rettegtem.majd jott a tobbi felelem hogy egeszseges-e a baba,majd miutan megmozdult vegig attol rettegtem hogy nehogy hamarabb meginduljon a szules,es ha tul koran nehogy meghaljon a baba.Majd a 7-dik honaptol szinte egesz nap 8-5-3 perces haskemenyedeseim voltak.Majd amikor tulvoltam a 30-dik heten amikor elvileg eletben marad a baba,attol rettegtem nehogy koraszulott legyen.A 29-dik hettol 4-szer kellett bemennem mert ilyen sok haskemenyedesem volt,igaz a melyszaj teljesen zart volt.SZerintem a rettegeseim miatt volt minden majd 38het +3napra
megszuletett a fiam.Hat lanyok van aki azt mondja hogy elete legszebb eve volt a terhessege ,en nem mondhatom el pedig szinte minden rendben volt de a seb a multbol szinte pokolla voltoztatta .Ugy ereztem nem elnem tul ha elveszitenem ot.Most itt van es most masert aggodik az ember.

Mindenkit borzasztoan sajnalok,akik sovarogtok a gyerek utan mert en is igy voltam a veteles utan.Igaz mi nem is probalkoztunk 2evig mas gondok miatt es a fiammal 2honap utan teherbe estem.De amit fontos leirnom mi a parommal kozosen minden este egyutt imatkoztunk amikor probalkoztunk.Pedig a ferjem nem mondhato egy kimondott Isten hivonek.
Nekem Isten megadta es csak o tartja bennem a lelket!Probaljatok meg lanyok!

MIndenkinek sok gyerekaldast kivanok!
Névtelen
 


Sziasztok!

Bibi, Bea nagyon sajnálom ami veletek történt, és nagyon együttérzek veletek. Nektek még nagyon friss a sebetek, és tudom, hogy ilyenkor az ember nem hiszi el, hogy ez valaha jobb lesz. Pedig igen!!!! Elfelejteni sosem fogjátok, de lesz idő mikor sírás nélkül is tudtok majd beszélni róla!
Főleg, ha majd megszületik a gyönyörű kisbabátok!!!! Mert meg fognak születni, biztos vagyok benne! Én három hónappal a vetélésem után lettem terhes Ritával, és én is végig aggódtam az egész terhességemet, de megérte! MInden jót kívánok nektek, és jövőre egy egészséges kisbabát mindkettőtöknek!!!

Moncsi,
abban igazad van, hogy a WHO 6 hónapot javasol várakozási időnek, de nekem az orvosom azt mondta, hogy 3 hónap alatt a szervezet már regenerálódik. Nálunk szerencsére ez bejött!
Persze nem azt akarom mondani, hogy ez mindenkinél így van, csak tudom, hogy ilyenkor minden nap egy évnek tűnik.Elolvastam a történetedet, nagyon szomorú, és nagyon sajnálom ami a kisfiaddal történt.Kívánom, hogy minél hamarabb legyen neked is egy egészséges babád!!
Puszi:Timi
Névtelen
 


Bea!

Nekem a doki azt mondta, hogy 3 hétig ne legyünk együtt. Két hét után már igazán vágytunk rá, de kb 2 perc után (még bele sem melegedtünk) elkezdett görcsölni a hasam, abbahagytuk. Harmadik hét elteltével már nem volt ilyen probléma.
A várakozásra 2-3 hónapot mondott. Mi úgy döntöttünk, hogy januárban fogunk elkezdeni újra próbálkozni (új év új szokások Kép)

Timi!

Tudom, hogy gyorsan össze fog jönni a második baba is, csak lenne már végre karácsony. Soha még ennyire nem vártam a karácsonyt még gyerekkoromban sem. Kép

Mindenkinek nyugodt napot kívánok.

Üdv.

Bibi
bibi
 
 


SZiasztok!
Koszi a biztato szavakat!
Sokat jelent nekem, hogy latom leirva is a velemenyeket, a pozitiv eredmenyeket.

Az orvosoktol annyit vartam volna, hogy valaki mondja meg ott nekem, hogy kesz vege. Nem vagyok mar terhes. De egy het mulva is az jart a fejemben, hogy mi van ha megis. Az agyammal tudom, hogy hujeseg de addig nem tudtam lezarni a terhesseget mig egy maganorvost meg nem kerestem. O elmondta a leirasombol hogy mi tortent, de o is azt mondta, hogy azt o nem tudja meg mondani mikor probalkozzunk ujra. Azota probalom a pozitiv oldalat felfogni a dolgoknak. pl. Az elso alkalommal, hogy probalkoztunk teherbe estem, tehat mindketten termekenyek vagyunk.. Lesz gyerekunk legalabb 3, ezt en is remelem. De ha a HEV-en kisbabat latok, akkor elerednek a konnyeim...
Vendég
 


Timi, én sem fogok 12 hónapot várni (mert szülés után meg annyit ajánl a WHO) és én is a januárt tűztem ki

Bibi, de jó lesz már januárban, én is nagyon várom már a karácsonyt Kép

Bea, igen, ügyes vagy, a dolgok pozitív oldalát kell nézni, élünk, szeretjük a párunkat, van még esélyünk. és van aki megért, és a statisztika szerint is a második -többedik terhességnél kisebb a kockázat Kép
Moncsi
 


Bibi, Moncsi szurkolok nektek!A január nagyon jó hónap, a nagyobbik lányommal én is akkor lettem terhes. Az ünnepek alatt majd kipihenitek magatokat, és aztán hajrá!!!!Üdv:Timi
Névtelen
 


Sziasztok!

Már megint péntek van! Nagyon mennek a hetek legnagyobb örömömre! Amikor a doki azt mondta, hogy 3 hónapot kell várnunk a következő babával úgy tűnt minta azt mondaná 3 évet. Legalább olyan hosszúnak tűnt akkor. Most viszont már eltelt belőle egy! Teljesen át kellett rangsorolnom a dolgokat a fejemben ahhoz, hogy ne gondolkodjak mindig azon Mi lett volna ha... Most mi lenne ha akkor nem...
Kívánom, hogy nektek is legyen ehhez erőtök és legyenek mellettetek olyanok akikkel meg tudjátok ezt beszélni (mondjuk itt)és álljatok mindig pozitívan a dologhoz. Talán könnyen beszélek, mert fiatal vagyok (viszonylag - 27) és első vetélésem volt, de ha letörünk annál rosszabb lesz romjainkból újra felépíteni egy egészséges, kiegyensúlyozott nőt akiben a baba boldog lehet és egészségesen növögethet.

Vigyázzatok magatokra és jó hétvégét mindenkinek.

Bibi
bibi
 
 


Bibi!
Igazad van! Így kell hozzáállni az élethez. A pozitív gondolkodás nagyon sokat számít.Egyébként is, nekem azt mondta az orvosom, hogy a vetélés nagyon gyakori, minden ötödik terhesség így végződik. Sajnos!! Nálad most a négy egészséges kisbaba következik! Sok sikert, Timi.
Névtelen
 


Sziasztok!

Most jártam itt először, s nem tudok szó nélkül továbblépni. Ha tudnánk mennyien járnak hasonló cipőben, talán könnyebb lenne, de én sem beszéltem róla évekig. Most volt a 15 éves érettségi találkozóm, s ott mondtam el először egyszerre több embernek, most, több mint 6 év múlva vállaltam először nyíltan. Mert mostanra tudtam sírás nélkül beszélni róla. 6 éve volt egy 10 hetesen elhalt terhességem. Szörnyű volt, de elhittem, hogy ez gyakori, s vártam a3 hónap leteltét. Azonnal terhes lettem. Persze ezúttal már csak a legszűkebb család tudott róla. Aztán eltelt a rettegett első 12 hét, s végre felszabadultan örülhettünk. Egészen a 19. hétig, mikor ultrahangon a dokim sokáig hallgatagon vizsgált. Már akkor tudtam, hogy gond van, de hogy mekkora, az csak később derült ki. Több rendellenessége is volt a babának, akinek az orvosok szerint semmi esélye nem volt. Élettel összeegyeztethetetlen rendellenességek. Fel nem bírtam fogni, mint ahogy azt sem, hogy hogy kívánhatom én mosz az Ő halálát, ha eddig úgy vágytam, dédelgettem, imádtam a mocorgását. A következő héten megszültem. 2 teljes nap a szülőszobán infúzióval, gyógyszerekkel, s egy borzalmas, magányosan végigszenvedett éjszaka után a kórteremben! szültem, ennyire odafigyeltek rám. Ld. I.sz. Nőgy. Klinika. Életem legszörnyűbb napjai voltak. Máig nem értem hogy bánhatnak így valakivel egy kórházban, de akkor nem volt erőm sem tiltakozni. Utána kértem segítséget, mert állítólag ott pszichológus segít feldolgozni, túllépni. A kórházi prospektus szerint....
Szerintem a legrosszabb, hogy mindenkinek el kell mondanod, sajnálnak, de nem tudnak segíteni.Meg babákat látni az utcán.
Persze a második "sikertelen terhességem" után rohantunk fűhöz-fához, elvégeztek rajtunk jópár vizsgálatot, de az ok, a kutatott miért homályban maradt. Végül elfogadtuk Ceizel dokitól a "fejére esett egy tégla, majd elütötte az autó" című bíztatást, s próbáltuk hinni, hogy az egész fatális véletlenek összjátéka csupán, s bár a két eset együttes előfordulásának valószínűsége is igen kicsi, egy harmadik katasztrófa már statisztikusan is szinte lehetetlen.
Azért kihagytunk több mint egy évet, s biztos vagyok benne, hogy ez segített abban, hogy a harmadik terhességemet drűsen kezdtem, s még az első vérezgetés után is optimista tudtam maradni. Sokat pihentem, s tényleg minden rendbejött!!! Ma már van egy 4 éves, s egy 2 éves kislányom.
Üzenem hát mindenkinek: igen, veled is meg fog történni a Csoda, s ha nem elsőre, hát annál jobban értékeled, de amíg bízol, hiszel benne, addig meg is van rá minden esélyed!
Azért nagyon-nagyon halkan elmondanám, hogy azt a 3, ill. szülés után 6 hónapot nem csupán a fizikai, de a lelki regenerálódás miatt is mondogatják az orvosok. Leendő tündéri, egészséges kisbabád megszületéséhez optimális körlményeket kell biztosítanod! Elvégre az új kis élet nem tehet arról ami veled ezelőtt történt, s nem is bünhődhet érte. Pedig egy nem kellően regenerálódott szervezet, vagy egy folyamatosan szorongó édesanya nem éppen jutalom. Vagyis szerintem mindent meg kell tennünk a baba testi-lelki egészségéért, s lakályos otthont kell biztosítani számára az első 9 hónapra. Ha úgy fogod fel a kényszerű várakozást, hogy most ezidő alatt te aktívan ezért dolgozol, biztosan sokkal könnyebben mennek majd a napok, s értelmet nyer a "holtidő".
Mindenkinek sok-sok sikert kívánok!
Zsuzsi
Zsuzsi
 


Szia Zsuzsi!
Nagyon áterzem amit írsz.Oktober 9.-én volt 3 éve hogy elvesztettem az ikreimet a 17-dik hétben.Azota nekem is született 2 gyermekem de a két picire minden nap gondolok ,ez olyan termeszetes mint ahogy levegöt veszek ,itt vannnak bennnem ha nem is fizikailag de a gondalataimban megbujva.

Neked is ,es minden ide írónak ,sok eröt es sikert kivanok a már meglevö es a majd születendö gyermekekhez!

A.
Abigel4
 


Kedves Saci (Kőszeginé Nagy Sarolta)
Én "megint megjött" topikos vagyok, és ott javasolta az egyik lány (Rékacs), hogy immunológia ügyben talán kérdezzelek meg téged, mert te nagyon pályán vagy ezügyben.
Ma mondta az orvos, de csak úgy kutyafuttában, hogy nagyon sok spermaölő ellenanyagot termel mind a férjem, mind az én szervezetem, ezért minimális esélyünk van spontán babára.
Kérlek jelentkezz, ha olvasod a hozzászólásom, addig nem akarm leírni az eredményeket.
Nagyon köszi.
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!
Nagyon rég jártam itt.
Előszöris Mindenkinek sok puszit, sok +++++ energiát küldök.

Edit! levél a mailboxodban.

Csatlakozom a januárt várókhoz. Újabb vizsgálatokat találtak ki nekem, így megint csúszik a lombik, most már leghamarabb csak januárban lehet beültetés, remélem tovább nem csúszunk.Picit, jó is, hogy nem karácsonykor kell kórházban feküdnöm és nyugodtan takaríthatok, tologathatom a bútorokat. ÚJ ÉV - ÚJ ÉLET
Lelkileg egész türhetően vagyok. Ez talán a sok munkának is köszönhető, mostanában nincs időm unatkozni. No meg a vizsgálatok végett történik valami és nem csak ülünk és malmozunk.

Mindenkinek mielőbbi lelkibékét és babásodást!

Küldök egy kis vidámságot is
Sziasztok SacKép
sackamac
 
 


Saci! Annyira becsüllek az erődért, és kitartásodárt! Remélem januárban sikerülni is fog++++++++++++++++++++++++++++++++++++annyira szurkolok.
és TUDOD, azok után, hogy így megszenvedtek, biztosan jó szülők leszetek!
PErsze tudom: köszönömszépenKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok lányok!
Sachoz hasonloan én is régen jártam itt.Amint látom még többen lettünk!
Sac!Nemsokára itt a január,és tényleg Uj Év,Uj Élet!Addig pedig nagyon gyorsan fognak a napok menni,föleg hogy közeleg a karácsony.
Én egy ujabb Clostys honapban vagyok,az elözö nem sikerült.Most 1o.napi UH-on iismét 3 tüszö ért,másnap kaptam egy adag Profasi injekciot,ja és persze gyakori akciozás,igy most ismét várhatom,hogy milyen eredménye lesz .Ha megint semmi,elgondolkodom,hogy lépjünk -e végre tovább,ahogy a másik orvosom mondta,mi erre nem érünk rá.De most megint optimista vagyok,és bizom a sikerben.
Mindenkinek jo hétvégét

Puszi Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!
Én ma olvastam elöször bele ebbe a témakörbe,és egy kicsit megdöbbentem amit írtatok.Hihetetlen mit kibir az ember!Én most vagyok 33 hetes terhes és én is rettegek attól a tudattól,hogy elveszthetem a babokámat.Megkönnyezve olvastam a történeteket,és belegondolni is rossz mi lenne ha én is igy járnék.Ez a pici élet a szívem alatt jelenti nekem az életet és nem hiszem hogy kibirnák egy ilyen traumát.Édesanyámat vesztettem el 15 éves koromban és mái napig nem tettem túl magam rajta(2hét idegosztály)Nyugtatót azóta nem szedek,amióta terhes vagyok,mert ez a kis csöppség tartja bennem a lelket.

Mindenkinek kitartást kívánok,tudom én nem igazán kívánhatok ilyet mert még édesanyám halálán sem tettem túl magam.De az idő begyógyítja a sebeket.
ani24
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek kitartast!!! Mint tudjuk: a MULT az a FAJDALOM, a jelen az AGGODALOM, a jövö pedig a REMENYKEDES. Ne sebezzük agyon magunkat azzal, hogy az efféle kudarcainkat kudarcnak fogjuk fel. Nem. Tapasztalat, amin at kellett mennünk, hogy megerösödjünk. Valami célja volt talan...
Brigi, ha nem is irtam, sokat gondoltam Rad!!! Nem vagy öreg egyaltalan a szüléshez, akkor sem, ha Otthon sokan fiatalon szülnek. Van 2 Otthoni baratnöm, akik 33 évesen fognak szülni, 1 francia, aki 33 évesen szült a mult 7en, egy itteni, aki 40 évesen most terhes elöször... Jo, jo, ha testileg nem is annyira, biologiailag természetesen öregszünk, de Te ne aggodj a korod miatt. Igen, az ikerterhesség nagyon rizikos, de maradj, mint eddig, POZITIIIV!!! Sikerülni fog, ha nem is 2, de 1 baba nemsokara, biztosan!!! Képzeld, a fr baratnöm, aki 33 évesen szült, elvesztett mar 4 babat, 1x ikreket a 6.honapban, végigrettegte EZT a terhességét is, tartottam Benne a lelket, 8 honapra gyönyörö, nagy babaja született!!! Orvosi segitség nélkül, pedig mar a mesterséges megtermékenyitésen gondolkoztak a férjével!!! A masik baratnöm, aki 40 évesen terhes, ismert ujsagiro, stresszes életet él, sokaig nem akart gyereket. Aztan mégis férjhez ment az itteni 1ik legjobb baratomhoz, akinek...hmmm...bizonyos problémai voltak... Természetes uton nem eshetett teherbe a csaj, a dokija szerint... A mesterséges m-t itt nem fizeti a biztosito, mivel nem az egészség forog kockan... Kb 40000 eurot fizettek a 3 megtermékenyitett petesejtért, probalkozasuk nem jart sikerrel... Es HOPP: 1xcsak minden orvosi beavatkozas nélkül teherbe esett a csaj. Remélem, minden rendben megy majd végig!!!
Vannak még csodak, BRIGI!!! Voltak, vannak, lesznek.
Sok-sok pozitiv energiat küldök szeretettel!!!
Vendég
 


Köszi Kukacz!
Jo hogy jelentkeztél.Igazán ma már annyira nem érdekel,hogy hány évesen lesz gyerekem.Emlékszem,régen minden vágyam az volt,hogy fiatalon legyek anya,ma már csak az,hogy 1x legalább anya lehessek.
Most megint a reménykedés napjai jönnek,vasárnapra NEM várom,hogy megjöjjön,egyenlőre még optimista vagyok.
De meddig????
Azért a pozitiv energiákat elraktározom,köszi
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!

Nekem egy vetélésem volt (remélem több nem is lesz). Bent a kórházban a nővérke próbált vígasztalni, elmesélte, hogy neki 10 vetélése volt, de van gyereke.

Pusz.

Bibi
bibi
 
 


Brigi! EGy ismerősöm (a koraszülöttintenzíven barátkoztunk sösze) 41évesen botlott bele élete párjába, mindig anya szerett volna lenni, de nem volt kivel vállalkozni. De megtalálta. MIndketten elváltak, és sikerült is összehozni a babát, aki a 32.héten megszületett, egy durva szívrendellenességgel. Úgy volt, h nő egy picit a baba, olyan 2kg körül megműtik, és minden Ok lesz. 2kgsan gyönyörűen szopizott Fbaba, és eljött a műtét ideje, ekkor már 2hónapos volt! NEm élte túl! Egy tündéri, gyönyörű gyermek volt, két csodálatos embertől, de most angyalka lett a ti és az én angyalkámmal együtt, és higyjétek el, küldik a kistesókat, csak ki kell várnunk! Fbaba anyukája közben ugye 42is elmúlt, és most próbálkoznakKép). Rájuk is fér egy nagy adag szurkoskodás++++++++++!
Remélem mindenkinek, szép, és békés volt a megemlékezés. NEkünk fantasztikus volt, rengeteget beszélgettünk, szép volt a kicsi sírja, igazán átadtuk magunkat az érzésnek, és most olyan feldobott és derűlátó vagyok. VIrágunk szépen fejlődik, egy tünemény, minden mosolya egy boldogságKép
Puszi lányok

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!

Szorítsatok nekünk légyszi. Ma voltunk dokinál, kb. 5-6 hetes a baba a pocakomban, 2,5mmKép
De egyre jobban rámtörnek az emlékek ... félek.
Tudom minden rendben lesz, de nem tudok megnyugodni ...

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziszus,

Nagyon-nagyon örülök a pocaklakódnak!Kép Drukkolok nagyon Nektek! Hülyén hangzik, ha azt mondom, hogy ne aggódj, úgyis fogsz, de érzem, nem lesz semmi baj, hiszen a Te picidnek van odafent egy drága kis őrangyalkája!

sok puszKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziszus,

megnéztem a profilod :-)))))))
Igen, ilyen mosolygós lesz, csak egy picit kövérebb... :-)))))

szilvi (akinek a legjobb barátnőjének 3 lánya van, és minden két várandóssága között volt egy-egy vetélése, de nem adta föl :-))) ).
h_szilvi
 
 


Sziasztok Csajok!!!
Jaj, Angéla, nagyon meghatott a picike F története... Még most is sirok... Igy, ismeretlenül is gondolok Rajuk, drukkolok!!!
Sziszus, azt mondjak-irjak mindenütt, ha a mama ideges, a baba megérzi, ö is az lesz. Lehet, hogy van benne valami, viszont én is végigrettegtem a 8.5 honapot a Fiammal a hasamban, ugyanis, mint fentebb irtam 1éven belül 3 babat veszitettem el... Nehéz terhességem volt, sokszor be is kellett feküdnöm a korhazba, a Fiam viszont gyönyörü, egészséges, nyugodt baba lett, az én aggodalmaim ellenére. A korhazban hivattam 1 fülorvost, nézze mar meg a Picit, nem süket-e, mivel nem orditott, mint a többi baba... Nos, a doki aszonta: miért sirna??? Van sok teje a mamijanak, melegen bevackolodhat a karjaiba, jol érzi magat, nem kötelezö 1 babanak sirni. 1 éves koraig nagyon nyugis-de kivancsi baba volt. Most itt a hisztikorszaka, de ennek mar semmi köze a terhesen aggodo anyjahoz...
Brigi!!! En is fiatalon akartam mama lenni, anyukamnak mondogattam is, milyen öregen szült-26 évesen... Nos, én 31 voltam, amikor a Fiam megszületett!!!Kép Erröl ennyit. Millio puszi!!!
Mindenkinek drukizok!!! Nagyon vigyazzatok Magatokra!!!KépKépKép
Vendég
 


Angéla!Valoban meghato Fbaba története,drukkolok,hogy összejöjjön a baba.

Sziszus!
Gratula!Tudom,ilyenkor könnyű azt mondani,hogy ne aggodjunk,föleg ha már vesztettünk el babát.De probáld valamivel lefoglalni magad,talán igy könnyebben átvészeled az első időket.
Nálunk,mikor januárban terhes lettem és bejelentettük,nem az öröm ült ki az arcokra,hanem az aggodás.Tudom,ha ismét terhes leszek én is ugyanigy fogok aggodni.Erről nem tehetek,és te sem.
Pihenj sokat,hamar eltelik a következő 7,5 honap.

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Köszi a sok bíztató szót!

Legszívesebben átaludnám a következő 8 hónapot ... én már a 40hétnek az összes rezdülését ismerem, és tudom milyen borzasztó messze van még a június.

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!
Olvaslak titeket továbbra is, csak nehezen jutok netközelbe.
Én 32 éves vagyok, gyerekkoromban azt hittem eddigre meg lesz mind3 tervezett gyermekem, esetleg +1 ajándék. Az a helyzet, hogy a társamat csak az idén találtam meg, de szerencsére ő is akar gyereket. Neki is éppolyan nehéz a vetélés utáni időszak mint nekem, mert ő is látta ugrándozni az UH-n a kisbabánkat. Most újra probálkozunk, mert testileg meggyógyultam és lelkileg ugysem tudok helyrejönni. Azt hiszem aggodni fogok mindenért, de igyekszem megnyugtatni magam....

Gratulálok Sziszinek és drukkolok mindenki másnak is.

beatrix
Vendég
 


JAj, SZiszus bearanyoztad a napom! TUdod, az angyalkátok vigyáz a hugira/öcsire! Gratulálok!

Beatrix! Sajnálom, ami veletek törtnént, sokan átéltük itt, mályen átérzem, de vigasztaljon, h sokunknak azóta egészséges babói vannak. ÉS még összejöhet a 3baba, még a 4isKép))

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziszus!

Nagyon örülök a babádnak!
Meglátod, nem lesz semmi baj. Ilyen csak egyszer történhet meg egy emberrel, ami veled történt. Most minden rendben lesz! Én is végig aggódtam a következő terhességemet, de megszületett Rita, teljesen egészségesen. Nagyon hamar elrepül az idő, és nemsokára a karodban tarthatod majd a babádat. Nyugodj meg, és pihenj sokat.

Puszi:Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziasztok!!!
Sziszus, mint irtam, én is aggodtam végig, aztan minden ok lett!!! Csinalj olyasmiket, amiket szeretsz, olvass, aludj, sétalj, festegess, egyél. Vigyazz Magadra!!!
Bea! Mindent bele!!! Drukk megy!!!Lelkileg az ember ilyesmiböl nem gyogyul ki soha, viszont ha lesz egy-két...stb... baba, könnyebb lesz elviselni az ürességet... Es tudom, sokan kiméletböl nem akarnak Veled beszélgetni erröl, de ha ugy érzed, beszélned KELL, beszélj az elveszitett babarol!!! Ne tegyen ugy senki, mintha ö sosem létezett volna. Mert létezett, Töle is el kell bucsuznunk ugyanugy, mint mas kedves halottunktol. Megérdemli, szegényke, Aki születése elött halt meg...
Nem tudjatok, mi lett Angyalkaval, Aki inditotta ezt a topic-ot???Lehet, hogy valahol fentebb kiderül, de nem olvasom végig az ellogott honapjaimat!!! Remélem, minden rendben van Vele, jobban van lelkileg!!!
Brigi, Te meg egy nagyon bator nö vagy!!! Puszi!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Ennyi ember drukkja biztos sokat fog segíteniKépKép
Annyira fura, hisz nem érzek semmit ... még kis nyamvadt rosszullétet semKép
... csak a végtelen várakozást érzem ...

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!

Sziszus!
Gratulálok Nektek Kép!
Higgyetek abban,hogy minden rendben lesz!

A többieknek is sok-sok kitartást és mielőbbi pocakosodást!
Pusza, Virág
virga
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: