Új privát üzeneted érkezett!

Melike, hol írták ezeket fel neked? Mármint a gyogyókat. Ugye, megbízhatok a klinikás belgyógyászban.

Így utólag én is azt gondolom, kevés volt a 3-szor fél dopegyt, kezdetben nem, de félidőtől biztosan igen, mert akkor kezdtem diétázni, és hót stresszes voltam az egésztől.
andi70
 
 


Andi!

Nekem a szülészem küldött el az ottani belgyógyászhoz és az állitotta ezt az adagot be akkor 24. héten nézett 24 órás vérnyomásmonitorozással. a 3 x fél adag az nagyon kevés szerintem!!! mindenképpen menj el belgyógyászhoz vagy olyan szülészhez aki törödik is a magasvérnyomásoddal!!!

A lányom most 7 éves 35+4 re született vele is kezelt volt a vérnyomásom 5x 1 Dopegyttel.
melike77
 
 


Köszi, Melike, hétfőn megyek is a belgyógyászhoz, és azt szeretném kérdezni, hogy egyébként is magas a vérnyomásod, vagy csak a terhesség alatt lett az.
andi70
 
 

 
 

Gyuri, mi az oka annak, hogy második terhességnél enyhébb (ha egyáltalán jelentkezik) a toxémia?
Az is előfordulhat, hogy ugyanolyan súlyos vagy súlyosabb, mint az első terhességnél?
Engem is foglalkoztat ez a kérdés, mert szeretnénk majd második babát.
Köszi!

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Andi!

Egyébként is magas 19 éves korom óta kezelt vérnyomásom van. Mi volt a dokinál?????
melike77
 
 


Melike, Te hova jársz belgyógyászhoz?
Megtudtam ma ti., hogy nem kötelező annak a kórháznak a belgyógyászához járni, ahol szülni fogok. Sőt, a belgyógyász egészen le akart arról beszélni, hogy hozzá járjak. Még nagyon vacilálok.

Egyelőre a 6. hétben vagyok, és marad a 2-szer 240 mg-os Isoptin. Egyébként elég alaposnak tűnik a belgyogyó, és mondta, hogy egyelőre isten ment, hogy diétázzak (előző terhességemnél cukorbeteg voltam), a 12. hét környékén cukorterheléssel minden kiderül majd.

Most ezen szenvedek, hogy hova járjak belgyógyászhoz.
andi70
 
 


Melli!
A magasvérnyomásod enyhe, ha romlik akkor viszont valóban a lepény vérellátását = a magzat oxygénellátását rontja ...
Andi70!
Nem lehet előre megjósolni, de csökkent glukoztolerancia esetén nagy az esély arra, hogy a terhesség alatt inzulin kell.
Mire kell a belgyógyász? Szerintem a terhesség alatti magas vérnyomást a szülészednek kellene kezelni...

Liv!
Nobel díjas kérdés. Amit írtam az a tapasztalat. Sokan ugy gondolják, hogy a terhesség egy immunparadoxon: az anya szervezetében egy immunologiailag idegen (testidegen) "anyag" van. A toxémia tulajdonképpen egy kilökődési reakció (ennek számos jele van), de a további terhességek alatt ez a reakció gyengül, viszont ujra megerősödik, ha uj férjtől vársz (elvileg) gyereket. Érdekes dolog, nem teljesen tisztázott kérdés.
gyuri
Szeged
 
 


Andi!

a terhesésg elején voltam a belklinikán ott álltitottak először rajta, utána a 24. héten a szülészeten az anesztes hölgy és a dokim együtt.
melike77
 
 


Gyuri!

7,9-es értéket mértek glukózszirupos itóka elfogyasztása után 2 órával, NEM terhesen nálam tavaly a belklinikán.
Aztán terhes lettem, a terhesség 22. hetében 9,2-es értéket, és a 28. hétig tartott a terhesség, addig nem kellett inzulin, 150 gr-os diétán voltam.
Majd meglátom, mi lesz, mert most hiába találgatom, úgysem biztos semmi sem, majd kiderül.
Egyetlen szóval nem mondtam a belgyógyász a II-es nőin, hogy menjek a nőgyógyászomhoz, mert neki kéne kezelnie a vérnyomásomat....
??

Érdekes, úgy tűnik, ezek nem tisztázott dolgok, ahány kórház, annyi szokás.
andi70
 
 


Szia Andi!

Minél hamarabb csináltass azért egy terhelésest a terhesség alatt, hogy kiderüljön időben, ha baj van.

Panni
uran
 
 


Andi704
Én is a saját véleményemet és a gyakorlatomat mondom. És (csak) remélem nekem van igazam.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Rábízom magamat a belgyógyászra.
Azt mondta, hogy a 14. héten csináltassunk terhelést.
Úgy fogom csinálni, ahogy mondta, ha már hozzá járok, hozzá kell igazodnom, nemde?

Egyébként nem félek az inzulintól. Bízom benne, hogy azért nem végleges megoldás lesz (ha szükségem lesz rá).
Köszi minden véleményt, remélem, a lehető legjobban fog minden alakulni, és nem leszek ismét toxémiás.
andi70
 
 


Andi

28 hetesen hogy indult be a szülés??
melike77
 
 


Melike, nem indult be, rossz volt már a szívhang, és megcsászározott a doki, toxémia miatt.
A legújabb, hogy diabetológiai szakrendelésre kell járnom, csak még nem tudom, hova is járjak.Kép
Tudtok valami jóról?
andi70
 
 


Szia Andi!

Most nézem a kérdésed. Talánmég érdekes a válasz. Elsősorban azt mondanám, hogy nézz áa a szomszéd topicba a terhesség és cukorbetegség témához. Ott a legtöbben a Baranyi drnőt ajánlják a Szabolcs u-ban. Ha ez jó, akkor ez a legjobb. Ha nem, mert esetleg helyileg neked nagyon rossz, akkor is ott tudnak nekee segíteni a lányok, ha felteszed a kérdéseid.

Én a Péterfy diabetológiájára jártam. Ennél hallottam rosszabb és jobb helyeket is. Ha ez jobb lenne helyileg, akkor elvileg ott is tudnak veled foglalkozni.

Panni
uran
 
 


Gyuri!

32+3 naposan I. fokba érett lepény jó??
melike77
 
 


melli!
Talán már írtam, ha nem akkor most: semmi jelentősége nincs az "érettségi fok"-nak. Ez egy nagyon régi, szubjektív leletezési mód. Ma amikor enneél sokkal hatékonyabb módszereink vannak a magzat állapotát megítélni (NST, biofizikális profil) akkor ez a lelet csak zavart okoz. Egyébként Grannum eredeti leírása szerint az I. érettségi fok a 33. héten a terhességi kornak megfelelő.
gyuri
Szeged
 
 


Köszi gyuri!
melike77
 
 


Sziasztok!

Köszi Uran az infót! Egyelőre 160 gr-os CH-diétát tartok, és mérem a cukromat, egyelőre minden rendben. Egyszer véletleneül kétszer annyit vacsiztam (hogyhogy nem, elfelejtettem a diétás kenyeret beleszámolni az adagba), éa még így is csak 6,2 volt a cukrom.
Szereztem jó cukros dokit. Viszont vérnyomásra még nem.Kép
Ma 132/82 volt a vérnyomim, szerintetek ez nagyon rossz? A 9. hétben vagyok.
andi70
 
 


Andi!
Ez tök normális. Nyugi.
Hol laksz? Hátha tudok segíteni.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

II. kerület (egyelőre). Augusztustól a III. ker.-ben. Köszönöm szépen, ha tudnál segíteni.
Egyébként előfordulhat, hogy magas vérnyomást ÉRZEK, közben meg jót mutat a mérő nekem itthon?

És azt is előfordulhat, hogy nem magas a vérnyomásom, mégis akcióba lépett már a toxémia? Vagyis hogy kezd elzáródni a táplálékutánpótlás a baba számára, miközben jó a vérnyomásom?
andi70
 
 


Andi70!
Budapesten biztosan sok jó szakember van.
A magas vérnyomást, ha csak nem nagyon nagy, biztosan nem érzed! Ha a vérnyomásod jól be van állítva, a magzat ált. nincs veszélyben, de saját magad is tudod ellenőrizni: a rendszeres, élénk magzatmozgás megbízható jel. Ha csökkenést észlelsz, akkor sem kell kétségbe esni, de jelentkezni kell ezzel a hírrel a gondozó orvosodnál, ilyenkor magzati szívhang vizsgálatot (NST) és ultrahang vizsgálatot kell csinálni, és ennek alapján dönteni.
gyuri
Szeged
 
 


Köszi szépen Gyuri!

Még nem érzem a magzatmozgást, mert még csak a 10. hétben vagyok. Még a magzatmozgások előtt előfordulhat, hogy toxémiás leszek?
Az előző terhességemnél az volt a helyzet, hogy már akkor kevesebb volt a magzatvíz, és kisebb a baba az elvártnál, mielőtt felment volna a vérnyomásom. Addig teljesen jó volt a vérnyomásom, most akkor nem értem, mitől nem fejlődött jól a baba?
andi70
 
 


OFF:
szia Andi!
hiányolnak az Indexen és aggódnak érted, benézel majd oda is?Kép
csicser
 
 


Szia!

Benézek, de nagyon ritkán tudok, és nem tudom követni, kivel mi van.Kép Érthető módon most a magas vérnyomással és a cukorbetegséggel kapcs. témák érdekelnek.Kép
Köszi
andi70
 
 


Gyuri!

Három hónapja szültem kisfiamat. Terhességem utolsó heteiben (37-ik hét körül) hirtelen felment a vérnyomásom. Elég korán jelentkezett az ödéma (nagymértékü: szülés utánni hétben 12 kilógramot fogytam), de a vizeletemet (hanyagságból? tudatlanságból?) nem követték rendszeresen, pedig többször kérdeztem szülészorvosomat s háziorvosomat, hogy nem lenne-e szükséges. Mellesleg: Erdélyben élek. Itt sok orvos nem is emliti a toxémiát pacienseinek. Ha nem böngészem az internettet maximum szüléskor vették volna észre a magas vérnyomást.
Beutaltak a korházba 38 hetesen 180/120 hgmm-es vérnyomással. Semmi más tünetem nem volt (nem fájt a fejem, stb.). A fehérjéről, mint irtam nem tudok semmit. Most utólag utánnaolvastam a toxémiának s láttam, hogy van súlyos változata és van enyhébb: preeclampsia, eclampsia, HELLP. A kórlapomra azt irtak súlyos preeclampsia. Szerinted az én esetem súlyos lehetett? Természetes úton szültem, szülés alatt 160/100 volt a vernyomásom, s közben dopegytet kaptam. Terhesség elött nem volt soha magas vérnyomásom, sőt. Vesebetegségről sem tudok. Mi a valószinüsége, hogy a következő terhességgel is toxémiám legyen? S mi a valószinüsége, hogy súlyosabb legyen? Mondjuk hamarabb jelentkezzen.
Olvastam, hogy a baba súlya is irányadó. Az én kisfiam súlya 2500 g volt születéskor (38+6 nap).
Egy éven belül szeretnék újra teherbe esni de nagyon félek a koraszüléstől. Sajnos nállunk 28. hétben még nem tudják életben tartani a babát, de én attól félek még 32 hetesen sem...
Még az érdelkelne, hogy végül is mi az ami veszélyessé teszi a toxémiát az anyát illetőleg? A magas vérnyomás? A toxémiás vérnyomás veszélyesebb mint egy sima magas vérnyomás? Vagy ugyanaz a veszély fenyeget mint egy átlag magas vérnyomásost?
Előre is köszönöm válaszod.
seci
 
 


Szia Seci!

Gyurit kérdezted, de valamire én is tudom a választ.
Valszeg valóban a terhesség alatt, annak okán előforduló toxémiáról van szó a te esetedben, azaz nem rárakódásos magas vérnyomásról. Ebben az a jó, hogy második terhességnél nagyon ritkán fordul elő, ha uaz az apa, akkor pláne ritka, és ez gondolom így lenne. Kép
A veszélye egyébként a babára vonatkozóan az, hogy a méhlepény a magas nyomás miatt leválhat, és a baba meghalhat. De ha időben észreveszik amagas vérnyomást és kezelik, és hat a kezelés, akkor midnen rendben van. Nyílván extra magas vérnyomás az anyára is káros lehet.

Én most ennyit tudtam hozzátenni, de ha van még kérdésed később, akkor írj, és szívsen válaszolunk.

Panni
uran
 
 


Panni, nagyon köszönöm válaszod. Nagyon szeretném ha nem lenne újra toxémiám mert én egyébként nagyon pánikos vagyok, s ha megijedek akkor a vérnyomásom az egekbe szökik. S egyszerüen nem tudom leallitani magam, hogy akkor most nyugalom mert igy még rosszabb. Amikor szóltam az orvosomnak, hogy felugrott a vérnyomásom s megmérte s mondta hogy 180/110, beadtak egy nyugtatot, 2 dopegytet de olyan ideges voltam, hogy nem ment le, sőt beutaláskor (pár óra múlva)180/120 volt.Az Úrnak hála, a manócskám végig szépen mozgolódott s jó volt a szivhangja is. Csak végül kicsi súllyal született. Azt monták a vérnyomás miatt. De nem értem mert 36-ik héten az orvos azt mondta, hogy 3200 g körül van, s a vérnyomasom csak 37-ik héttöl romlott el...
seci
 
 


Seci, Andi70!
Urán többet tuid erről, mint nem egy kollégám ...
Figyelj Panni, továbbképzés.
A toxémia tulajdonképpen nem akkor kezdődik, amikor nyilvánvalóvá válik, tehát amikor a vérnyomás felmegy, vagy a vizeletben fehérje jelenik meg. Ekkor csak már látható lett. A baj a magzat beágyazódásakor az első hetekben kezdődik. Hibás placentáció (lepényi érrendszer kialakulás) az alapvető ok (hogy ennek mi az oka az Nobel díjas kérdés). A lepény vérellátása hibás emiatt egy idő után az oxygénellátás elégtelen lesz, jelzés jön (nem tudjuk mi a szignál, talán egy feérje), hogy növelni kell a nyomást ... innen jönnek a látható jelek.
Mivel a lepény vérellátása az alapvető hiba, nem meglepő, hogy a magzat fejlődése már akkor lassubb mint a normális, mikor még nincs semmi látható jele (persze ha nézik).
Szóval összetett, bonyolult probléma, de remélem érthető voltam, és sikerült jó választ adnom.
Sajnos a placentáció nem látható, nem vizsgálható és kezelés sincs. Nincs könnyű dolgunk.
gyuri
Szeged
 
 


Akkor hát szerinted az jel lehetett, hogy a 20. hét után mindig 2-3 hetes lemaradást mutatott az ultrahang? 26. héten kikértem egy másik nőgyógyász véleményét, s ő is ugyanazt látta: 2 hét lemaradás.
Igy ha minden alkalommal lemaradást mutat az uh akkor biztos toxémiam lesz?
seci
 
 


Kedves Gyuri!

Köszi a továbbképzést és a dícséretet is. Vigyázz kezdem magam elbízni. Most műr valami dormgálást is kérek. Kép A jutalom a másik topicban már megjött. Kép

Panni
uran
 
 


Seci!
Sajnos a biologia nem matematika. Persze ez a szépsége is.
Annak, hogy a baba kisebb leggyakoribban genetikai oka van: kicsi mama, kicsi baba (vigyázat természetesen van kivétel!) lehet az ok: dohányzás, fertőzések (ritka), fejlődési rendellenesség (sajnos sose lehet kizárni). A biologiában semmi sem biztos.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Egész megrémítesz. Mivel már volt toxémiám, persze nagyon szeretném elkerülni.
Nálam pl. miért csak a terhesség 24. hetétől volt látható a lemaradás? Onnantól volt folyamatosan 2 héttel kisebb a baba, mint amekkorának kellett volna lennie. És a 20. héten miért volt teljesen normális méretű, egy 20 hetes magzati méretekkel, ha már a beágyazódástól kezdve rossz volt a vérellátás?
Szóval nincs segítség???
És ez a rossz placentáció akkor alakul ki, ha a beágyazódás környékén rossz a vérnyomás? Van így ezeknek így együtt valami kapcsolatuk?
andi70
 
 


Kedves Gyuri!

Egész megrémítesz. Mivel már volt toxémiám, persze nagyon szeretném elkerülni.
Nálam pl. miért csak a terhesség 24. hetétől volt látható a lemaradás? Onnantól volt folyamatosan 2 héttel kisebb a baba, mint amekkorának kellett volna lennie. És a 20. héten miért volt teljesen normális méretű, egy 20 hetes magzati méretekkel, ha már a beágyazódástól kezdve rossz volt a vérellátás?
Szóval nincs segítség???
És ez a rossz placentáció akkor alakul ki, ha a beágyazódás környékén rossz a vérnyomás? Van így ezeknek így együtt valami kapcsolatuk?
andi70
 
 


Bocs, hogy kétszer ment.
andi70
 
 


Andi70!
Nincs mitől megrémülni, egyrészt mert befolyásolni nem tudod, másrészt viszont mert ellenőrizni lehet. A hibás beágyazódás (még pontsan a placenta ereinek hibás képződése) oka nem tisztázott, biztosan nem (csak) a vérnyomástól függ, teljesen normális vérnyomás mellett is előfordul (sőt csaknem mindíg norm. a vérnyomás, a magasvérnyomás csak később alakul ki)
A "lemaradás" folymatos, csak akkor lesz nyilvánvaló, ált a 28 hét után amikor már jelentős, ezt egyébként nem helyes hetekben "mérni" hanem un. percentilis-ben, erre vannak táblázatok, a kóros a 10 percentilis alatt érték, amit két hétnek szoktak (helytelenül) mondani, az biztosan normális. Ennyi még a mérési hibába is belefér. És gondold meg, terminusra születik egy 3 és egy 4 kilós baba, akkor a 3 kilós mennyivan lemaradva, 4 héttel? mert hogy a 4 kilós kb egy hónapal ezelőtt volt 3 kiló!
Nem, mindkettő normális méretű, egészséges. Nem vagyunk egyformák.
gyuri
Szeged
 
 


Köszi Gyuri!
Most már viszont azt nem értem, hogy akkor ha magas vérnyomásra "rakódik" a toxémia a többedik terhességben, akkor az miért súlyosabb, ha nem a magas vérnyomás okozza, hanem a magas vérnyomás egy következmény?
Nekem viszont eszméletlenül korán jött a toxémia az előző terhességemben, már a 28. hét előtt nyilvánvaló problémákat okozott (méhen belüli lemaradás).
andi70
 
 


Andi70!
A rárakódásos toxémia más betegség mint a valódi toxémia, csak a tünetei azonosak. Súlyossága az alapbetegségtől a végeredmény pedig az össz-képtől függ. Mindegyiknek lehet enyhébb és súlyosabb változata és kimenetele is.
gyuri
Szeged
 
 


Köszi Gyuri!
Mindenképpen be fogok számolni a köv. heteim alakulásáról, egyelőre minden rendben (múlt héten voltam 11 hetes terhes, mindent rendben talált akkor a doki, a 14. héten kell mennem megint hozzá).
andi70
 
 


Gyuri, akkor mekkora a valószinűsége, hogy a sima toxémia ismétlődjön, második, harmadik terhességnél? Uran szerint kicsi. Szerinted? S ha ismétlődik, minden alkalommal súlyosabb, vagy ugyanolyan?
S még valami: lehetséges, hogy a terhesség alatti magas vérnyomás megmaradjon utánna is olyannál aki azelött nem volt magas vérnyomásos?
Köszi.
seci
 
 


Seci!
a tudomány mai állása szeint Uránnak igaza van.Ha ismétlődik, kevésbé súlyos, max ugyanolyan. Kivétel a rárakódásos változat, mert az idő előreheledtával az alapbetegség súlyosbodik.

Úgy tudjuk, hogy akinek a terhesség alatt toxémiája volt annak nagyobb esélye van arra, hogy magas vérnyomás betegsége lesz, hasonlóan a cukorbetegséhez, ez bárikor előjöhet. Ha a szülés után megmaradt, akkor vszeg már előtte is volt, de nem mérték, nem tudtak róla. Ez esetben rárakódásos!
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri, van arról valami statisztikai adat, hogy azoknál, akik első terhességüknél toxémiásak voltak, nagyjából mekkora az esélye annak (százalékban), hogy a másodiknál enyhébb lesz a toxémia, mekkora az esélye annak, hogy egyáltalán nem lesz, mennyi az esélye annak, hogy ugyanolyan súlyos, vagy annak, hogy súlyosabb? Készült esetleg erről felmérés?

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!
Rengeteg, még családi is, de ahány módszer annyi eredmény. A baj az, és ezért nincs koherens eredmény, és lehet csak általánosságban fogalmazni, mert a toxémia mint olyan is rendkívül heterogén betegség (rárakódás, nem rárakódás,és mire; első baba-többedik, stb)
Maradunk az általános fogalmazásnál, az korrekt.

De hogy számot is mondjak: az első terhességben a valódi toxémia kb 6-10%, ehhez igazodj.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Többen említettétek, remélem, ebben a topikban (vagy talán a toxémiásban?), hogy napi 4x1 Dopegytet szedtek, és hogy 6 óráig hat egy Dopegyt. Kérdésem, hogy percre pontosan szoktátok bevenni a gyógyszereket? És hogy ezek szerint éjszaka is fel kell kelnetek, bevenni a gyógyszert?
Mennyi a maxi Dopegytből egyébként, amit be lehet venni egy nap?
Én most napi 3x0,5öt szedek, de úgy tűnik, kezd kevés lenni. Sajnos, a pulzusom kezd nagyon rendetlenkedni, nem ritka a 110 körüli pulzus, amit mérek, de bétablokkolót nem szedhetek egyelőre. Ezt a pulzusproblémát a 15-dik terhességi hétben szerintetek hogy lehet megoldani? Létezik, hogy a pulzusom miatt kezd feljebb menni a vérnyomásom? Most már mindig 80 és 90 között van a második érték.
andi70
 
 


Andi, én csak egyetlen kérdésedre tudok válaszolni: amikor én 4x1 gyógyszert szedtem, én felkeltem hajnalban, és bevettem, amikor itt volt az idő.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Andi: én is csak bíztatni tudlak, amíg a salbutamolt szedtem, (napi hat részletben ha jól emlékszem)
akkor 11-kor, még ébren bevettem, hajnal 3-kor ébresztőóra ébresztett, ágyam mellett víz és gyógyszer, bevettem, reggel hétkor meg már ébren voltam bevenni.....

tétje van a dolognak, fegyelmezetten kell csinálni, de hát ezt úgyis tudod Kép
hajrá, drukk....
csicser
 
 


Lányok, és a doki mondta Nektek, hogy hány órakor kell pontosan bevennetek?
Nagyon szomorú vagyok, hogy talán éjszaka is be kell vennem gyógyszert.Kép Ma épp 12 hónapos (=1 éves) a lányom, szinte 12 hónapja rendszeresen éjszaka is kelnem kellett, kb. egy-két hete kezd leszokni az éjszaka felkelésekről, most meg talán továbbra sem aludhatom át az éjszakát.Kép
Jaj, mindig mondom, hogy jobb lett volna fiúnak születni.Kép)
andi70
 
 


nekem nem mondta, de ha négyóránként kellett bevenni, akkor így jött ki.
Nekem csak azt mondta hogy szigorúan négyóránként, hogy pont mikor kezdem, azt nem.
lehetett volna reggel 6, majd 10, 14, 18, 22, 02, de akkor kétszer (éjjel kettőkor és hajnali 6-kor Kép ) kellett volna ébrednem.

gyógyszerbevételért felébredni max 3 perc, utána újra aludtam mint a kómás légy Kép

de ez nem vérnyomáscsökkentő volt hanem méhlazító, és ha nem vettem be akkor a görcsökre ébredtem, na azt igyekeztem mindenáron elkerülni Kép

volt kis gyógyszeresdobozom, benne 6x fél tabi méhlazító, 1 vas, 1 vitamin, 2 b1 vitamin, magnézium (6 tabletta? vagy 8 ? ) és ezek egy részét nem volt szabad egyszerre szedni, hanem bizonyos időt ki kellett hagyni... Kép
tiszta agymunka volt Kép
csicser
 
 


Lányok!

Az éjszakai gyógyszerbevételről csak annyit: én ugyan inzulinon "élek", de azt naponta hét (azaz 7!!!) alkalommal adom: 6:00 8:45 12:00 17:00 19:45 22:00 és 2:30. Szerintem azért ennél az egyszeri éjszakai bogyóbevétel egy cseppet barátságosabb... Nem???
De hát tudjátok, vannak célok, amikért az ember lánya mindenre hajlandóKépKépKépKép

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


A Dopegytet valóban 6 óránként kell szedni, persze percre pontosan nem, ellentétben az inzulinnal és diétával, amit viszont, legalábbis terhesen igenis.
Lehet 6-7 órát aludni pl. 23h-6h között ...
gyuri
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?