Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, lányok, én mindenen bőgök! Komolyan mondom, kimondja valaki a babaillat szót, és nekem már könnybe lábad a szemem! Segítség! :) :oops:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Judit : A friss babaillat :)))) Olyan édes tej illatra emlékeztetett engem, imádtam. Szerelem szagnak hívtam és ahogy szuszogott, a szájába is mindig beleszagoltam, mert azért a meleg lehelletért is meg voltam őrülve :))) Nekem drog volt a babaillat!!!!

Konkri még 3 hétig dolgozom, de esküszöm,a munkahelyemen eltöltött idő nekem kész pihenés.

Orsi:de jó neked, hogy ilyen anyósod van....mivel nem vagyunk zártak, ezt a témát nem boncolgatom tovább :)

Érdekes, nekünk meg a Pampers jött be! Talán egyszer folyt ki belőle a pisi, a kaki meg 3-4szer, ha nagyon asmenése volt. A feneke szinte soha nem piros. A Libero-ból kifolyt minden. Ezek szerint babapopsi válogatja....

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséreteket.Ma voltam dokinál,C3000,minden ok.Mondjuk a Baba úgy mocorog,hogy nyom mindig...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 

 
 

Irigylem a szárítógépeseket, nagyon jó kis találmány! Még fiatal koromban :-) bébiszitter voltam Angliában és ott volt szárítógép (mondjuk az idő miatt kellett is), úgy hozzá lehet szokni, nagyon megkönnyíti a dolgokat. A családnak még volt egy olyan beépített szekrénye is, amiben volt egy kis fűtőtest, így ha valamelyik ruha picit nedves maradt, azt is össze lehetett hajtogatni és berakni.

Pelenka: két ismerősöm is a Pampers Premium Care-re esküszik, azt mondják, mióta áttértek erre, nem volt „baleset”. Ahogy látom, baba válogatja, mindenkinek más jön be.

Nekem is szokott Noémi alul motoszkálni, feszíteni. A burok megrepedhet, ha baj van, úgy is, hogy észre sem veszi az ember, ha meg minden rendben van, akkor hiába „erősködnek” odabent a babák :-)

Orsi, a fotós nőnek van esetleg honlapja is? Mi majd babás családi fotókat szeretnénk.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok,
még csak egy-két napos hozzászólásokat olvasgattam, de már az is hasznos volt pelenka, bimbóvédő témában :-)

Konkri: A babánk kislány, de a nevén még vitatkozunk :-) Barátnőm is babát vár, nekik Fanni lesz :-)

Ezt a 25-26 fokot jobban preferálom, tudok kicsit takarítani, vásárolni, meg ide-oda menni.

Tervezzük, h megyünk szombaton a millenárisra, a jógát mindenképp ki szeretném próbálni.

Ti rendszeresen jártok valamilyen kismama foglalkozásra, tornára? Én itthon szoktam Rubint Réka-dvd-re csinálni, de attól hamar elfáradok...Sajnos eleve 15 kg súlyfölösleggel vágtam neki a terhességnek, de eddig csak 4 kiló jött fel pluszban, nem tudom, jó-e vagy rossz, nekem jó, h nem több, csak a babának is legyen az!
eribaba83
Budapest
 
 


A fotóstúdió weblapja: http://www.hipstudio.hu/bemutatkozas
Itt több fotós is van, mi Fodorné Elek Anettnél voltunk. A referencia fotók között azt hiszem nem is volt pocakos kép, de nekünk a feltöltött képei nagyon megtetszettek, ezért választottuk őt. A telefonban is szimpi volt, ráadásul nagyon rugalmas egy nő! Mi mondtuk, hogy nem akarunk semmi extra dolgot, csak hogy legyenek szép beállított képeink, legyen egy-két művészibb beállítás és mindezt meg is kaptuk :).

Egy képet azért mégiscsak felteszek :)

Kép [/img]

Lilypie Pregnancy tickers
kkorsi
Budapest XI. kerület
 
 


Eribaba83: Nekem is meg van Rubit Réka dvd-je, de be kell hogy valljam, hogy csak egy párszor csináltam meg. :oops: Mindig akadt más dolgom... Az első trimeszterben egyáltalán nem mertem tornázni, mert fájdogált a hasam, a második trimeszteri gyakorlatokat hébe-hóba megcsináltam, de a harmadik trimeszteribe bele se néztem :) Híztam is rendesen, már 12 kg-nál tartok, viszont azért nem zavar annyira, mert 45 kg-ról indultam. Szóval külön tornára se járok... Úgy érzem, hogy elég, ha egész nap teszek-veszek, ráadásul mindig megyek boltba, barátnőzni stb. és akkor 2-3 buszmegállót simán lesétálok.

Lilypie Pregnancy tickers
kkorsi
Budapest XI. kerület
 
 


KKOrsi: tök jó a kép! Talán rá tudom beszélni a férjemet én is egy ilyen fotózásra, bár most az esküvői albumunk elég szép kiadás lesz, ha elkészül...Azokon a képeken még semmi pocim nincs, pedig 20 hetes terhes voltam!

Én is csak hébe-hóba tornázom, mert mindig ténykedek valamit. A terheléses cukrom nem lett valami jó, felső határt súrolja, ezért gondolnám, h amennyire lehet és jól esik tornázgatok néha és igyekszem kordában tartani a kívánósságomat, ha édességekre irányul :-)

Csináltam vonalzót, remélem, megjelenik

Lilypie Pregnancy tickers
eribaba83
Budapest
 
 


Kkorsi: szépek vagytok!

Trigemini hol van? talán az időjárás kikészített téged is?

Én elég nyomika lettem most megint... vagy a vitaminom miatt, mert nem vettem be, vagy az idő, pedig engem annyira nem visel meg, de hulla vagyok... elmentem néhány boltba, de mikre haza értem- még a pihenés is fáraszt :)
Rubint Rékát meg még olvasni is fárasztó
:oops:

vettem egy doboz libero-s melltartó betétet- ez hiányzott még... választék is csak ez volt és slussz...
de annyira fáradt vagyok, hogy az egész dobozt úgy ahogy van betettem a kórházi motyóba, mert még arra sincs erőm, hogy kivegyek belőle néhányat...

de lefogadom, hogy éjfél előtt megint nem fogok tudni elaludni...

tegnap már a szülésznőmmel álmodtam... és valami idióta uh képen Fanni fejjel lefele volt, de feltartott kezekkel és irtó pirinyó volt a képen (az álom kép alapján még feltartott kézzel is ki tudott volna bújni a lyukon, olyan pici volt.

szeméremcsont fájdalmam megint visszatért (elején volt), de most nem is fáj, hanem ég

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri: nyomiság nálam is...úgy terveztem, h kimosom a hűtőt, ehelyett egész nap csak nyüglődtem.
Szeméremcsont fájdalmam nekem is volt az elején, elég fura volt, de aztán elmúlt és azóta nem jött vissza.

Baba nagyon aktív tegnap óta -vagy inkább nyugtalan?- lehet, h ő is érzi az időjárás változásokat?
úgy 3-4 óránként fél órát mocorog "rendesen", ehhez képest tegnap és ma is reggel semmi, aztán egész nap nyüzsi, honnan van ennyi energiája? :-)

Már alig várom, h újra láthassam az ultrahangon, de nem is tudom, mikor lesz a következő, 30. héten?

Nincs kimondottan választott dokim, mármint olyan, akinek fizetek, de egy rendes fickóhoz járok a Honvéd kórházba, aki jelenleg aug.7-ig szabin van.

Szülni a Máv-ban fogok, és úgy tudom, nem fogadhatok szülésznőt.
Ismerőseim szerint mindenképp kéne orvost fogadni (értsd:fizetősen), ha már szülésznőt nem lehet , mert különben a kutyát nem fogja érdekelni a szülésem...
de nem tervezzük anyagi okokból (munkanélküliként lettem babás, max. gyesre leszek jogosult, férjem fizetése épp elég arra, amire feltétlen költeni kell)

Hát így állunk most. Vélemény? Ti választott orvosnál szültök? Gyűjtsünk orvosra? kb mennyit szoktak kérni? Szült már valaki az épp ott levő orvosnál-szülésznőnél? Tényleg olyan borzalmasak, ha nem fizet az ember?

Lilypie Pregnancy tickers
eribaba83
Budapest
 
 


Üdv mindenki!

Eribaba: nekem sincs választott orvosom, most úgy néz ki, hogy szülésznőm lesz. Terhesgondozásra magándokihoz járok, de ő nem vállal szülést, csak magánban. Ez nekem is állandó dilemmám volt. A vélemények nagyon megoszlanak, nekem több ismerősöm is azt mondta, hogy ügyeletesnél is jó szülni, ugyanúgy ellátnak, inkább a kórház felszereltsége, hírneve számít. Persze azt is mondják, hogy a választott doki lelkileg ad megnyugvást inkább, nem annyira szakmailag. Aztán nekem több ismerősöm mondta, hogy hiába volt dokija, a szülésnél épp nyaralt, jobb dolga akadt stb...szóval a végén ugyanúgy ügyeletesnél szült. Plusz: ha a dokinak nem adsz előre pénzt, akkor "van oka jól dolgozni, odafigyelni rád" így a hálapénz tényleg hálapénz lenne.
Hát én már nem tudom, mi a jó, ezt mindenki maga dönti el, mérlegeli a lehetőségeit. Itt a fórumon szerintem rajtam kívül mindenkinek van választott dokija.
Én személy szerint már próbálom nem izgatni magam emiatt, a gyerek így is, úgy is kijön valahogy, bent nem maradhat. :) Én a Margitban fogok szülni, a kórházról csak jót hallotttam, és még egy orvosról sem hallottam rosszat.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


kkorsi: nagyon helyesek vagytok a képen! :) Elgondolkodom ezen a fotózás dolgon.
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Mééég élek!!! De bazira nem bííírom már!!!!

De ma megvettük a szekrényét és egy ágyneműt paplannal. Ennyi telt tőlem. Most APán vam a sor, én addigra próbálnám magam összeszedni. :roll: ÁÁÁÁ, Gemini nem is tudom hogy bírod én. Én csak egyet várok, de az is kikészít!

Plussz anyum is elment, itt volt segíteni! Nagyon jól esett!!!

Holnap jövök normális állapotban!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk 4D-n a G1 Intézetben:) hát mit mondjak, Kincső úgy aludt egy kávé, egy csoki, meg egy kis 100%-os narancslé után, hogy 40 percig szinte meg sem moccant:(A lába az arca előtt volt felemelve, plusz biztosamibiztos a kezével szorította is a lábát, hogy az el ne mozduljon onnan:) és még aköldökzsinór is ott volt:) Azért felteszem, ami látszik.

Eribaba: én is a Mávban szülök:) nekem van választott orvosom, szülésznőt viszont valóban nem lehet választani. Mi voltunk ebben a hónapban szülőszoba látogatáson is, minden hónap 2. és 3. szerdáján van, szerintem megéri elmenni.

A férjem szülinapja alkalmával ma csak mozizás volt: a babamozi után beültünk egy filmre: Várandósok, az a bizonyos 9 hónap:) egész jó volt, sok mindenben magunkra ismertünk és a nevetéstől már fájt a hasam:)

Kép Kép

emmami
Szigethalom
 
 


Jó reggelt!

Mostanában új lakók költöztek be hozzánk... egy nagy csapat álommanó...vagy valami cecelégy garázdálkodik itt... egyszerűen nem bírom nyitvatartani a szememet... Úgy döntöttem, hogy nem küzdök, engedek az erőszaknak... és nagyokat alszom... :lol: :wink:
Remélem, azért álommanók tartósan itt lesznek nálunk... három bébit is képesek lesznek ledönteni :wink:

Nagyon jók a képek :lol: :lol: :lol: :lol:

Torna
Nekem elég nagy megerőltetés, hogy egyáltalán felálljak... azt úgy érdemes lenne videora venni... A családom már javasolta, hogy hoznak nekem egy talicskát a pocakomnak :oops: :lol: :wink:
Hiába a legszuperebb pocaktartó öv, én már csak úgy közlekedek, ha alul fogom a pocakomat, vagy a derekamat kell támasztanom...
És pár lépés után egy gőzmozdony megirigyelheti a fújtatásomat...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Na kialudtam magam és a rossz kedvem is!!!!!!! :lol: Minden időjárás változásnál meg akarok halni basszus. A leveli béka smafu hozzám képest!

Nagyon szép pocók és babók!!!!!

Gemini, hát basszus, elhiszem, hogy nehéz. Tényleg egy merő has vagy!!! De legalább ők jól vannak!!!!
Nálunk eltűntek az álommanók. :?

Orsi, jó a pocakos kép, aranyos!

Annyi dolgom lenne, csak kedvem nincs.... :shock: Hétvégére a csajokat lepasszoltam, lehet akkor vagy akkor sem.
Képzeljétek hogy jártam. Múltkor a kuytákkal és a csajokkal elmentünk a játszira és basszus az egyik háznál nincs kerítés. Viszont az utcán vannak a tyúkjai, libái.... az én kutyáim meg vadászkutyák. Képzelhetitek. A nő úgy anyázott, hiába kértem bocsánatot, bár Anyum szerint az Ő hibája, hiszen miért nem kerítéssel tartja őket?! Autó is elütheti. Persze bazi okos volt, hogy a kutya csak pórázzal sétáltatható és a következő a gyerekeim lesznek.... Az egyik kutyám 4kg (igen!!!!), a másik meg egy labi keverék, Ő a jámborabb. :shock: Nem tudom melyiktől kéne féltenem a gyerekeim?! A 4kg-os 7évésemtől, vagy a labitól, akik hírhedten gyerek barátok???? Az, hogy pár hós koruk óta erre vannak kiképezve, hogy behozza a tollasokat az egy dolog, nem? Vagy rosszul látom? Ja 1hete lett a labink az ország 4. legjobbja. :roll: Most lehet, hogy a sokktól annyi az egész éves munkájának a férjemnek. Nagyon pipa volt, ráadásul nagyon jó, mert akkor nem vihetem ki őket sétálni? Nem tudok 2pórázt tartani, plussz 2 csaj, plussz babakocsi. :roll:
Ja, és amíg nem volt kész a kerítés, még hozzánk is bejött a kisméretű kutyája sz@rni, meg a tyúkjai is. (az utca másik felében laknak) Ha akkor tépi szét a kutyám, akkor mi van????
Na, mindegy, úgy látom mindenhol vannak "érdekes" emberek. A szomszéd mesélte, hogy Ő folyamatosan vitte neki vissza a libáit a kertjéből, aztán bepipult és összekötötte a liba lábát és úgy vitte vissza, majd mondta, hogy legközelebb náluk liba sült lesz az ebéd, ha meglátja. Akkor föl akarták jelenteni, de rendőr a srác, így nem merték. Már alig várom, hogy hazajöjjenek, gyorsan elmesélem a mi esetünket, mert gondolkoznak a feljelentésen, hátha adok nekik egy kis löketete. :twisted: Az esett rosszul, hogy ugyan 50-50 a hiba, de én tudtam boscánatot kérni, Ő meg elküldött mindenhova????????? Na ennyi velünk a sztori. Ismét. Lassan basszus írok egy könyvet, mint milyen Bridget Jones anyakénti élete? Vagy nem tudom.... :roll:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Akiknek még azért van hátrább idő. Ti kimostátok és betettétek a szekrénybe a rucikat? Én ezen filózok, hogy mossam, vasaljam ki a rucikat és tegyem is be???? Az lenne a legpraktikusabb....de még van idő hátra.

Babee, végülis Phil&teds-nél maradtok? :lol:

Hol tartotok hízásnál? Én 9-nél. :? :shock: de a védőnő szerint bazi vizes vagyok. :shock: azt érzem mondjuk, de reméltem, hogy idén én is csúcs szuper leszek és csak 6kilót hízok. Na, ez sem jött össze.... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Pedig Anyum szerint nem is eszek. :roll:

Itt tipródom megint, holott romokban a lakás, pakolni kéne ezerrel (sztem itt sose lesznek üres dobozok... :lol:) és játszani a csajokkal is. Annyira igénylik, hogy velük legyek, furi is, mert a nagyobbikam nagyon apás!!!!ehhez képest mostanában rajtam lógnak. :lol: :lol: :lol: :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!


Én is nyomi vagyok!!!!!
Nincs kedvem és erőm semmihez. Épphogy minimumom fut a háztartás, és szerencsére a gyerekeim is napok óta kisangyalok, tudok kicsit "lógni". Hétvégére terveztem egy nagytakarítást, addig össze kéne szednem magam. A férjem is rengeteget dolgozik, nincs képem megkérni, hogy porszívózzon már ki, mikor haza ér. Mondjuk megcsinálná, de én komolyan szégyellem, hogy egész nap csak fetrengek jóformán, mert itt fáj, ott nyom, terhes vagyok.

Választott orvos: Nekem az első kettőnél volt. Behívták a kórházba, még a tágulási szakaszban, ott volt, figyelt, magyarázott, de kb. csak óránként egyszer nézett rám, nem "fogta a kezem" végig. A harmadiknál már nem vállalt szüléseket, csak a magánrendelésén a terhesgondozást. Végülis érthető, én is nála születtem, várható volt, hogy visszavonul. Így ajánlott egy szülésznőt, aki mint később kiderült, pont az a nő volt, aki az első szülésemkor segédkezett, mint ügyeletes. Szóval harmadjára az ügyeletes orvosnál szültem, aki meg se vizsgált, a kitolásra bejött, de csak állt mellettem. Kedves volt és bíztatott, de mindent a szülésznő csinált. Nekem ez akkor jó volt, hogy egy vadidegen, akit csak a folyóson láttam még, nem nyúlt hozzám, nem kezdett okoskodni. De szabály, hogy szüléskor ott kell lennie, így ott volt. Nekem jól sült el, hogy ügyeletesnél szültem. Sőt, ha most a negyediket Magyarországon szülném, csak bemennék a Szt. Imrébe, nem fogadnék se orvost, se szülésznőt. És még az is lehet, hogy így lesz, nagy parám a németül szülés. Csak technikailag nem igazán kivitelezhető, férj dolgozik, indul az ovi, iskola. És messze is vagyunk.

Megvan nekem is a Rubint Réka torna, a harmadik terhességemnél vettem, és párszor elbohóckodtam a 2.trimeszter tornájával, de ennyi. Most mikor kiderült, hogy jön a baba, előkészítettem, bele is néztem, de egyszer se tornáztam. Hát nem vagyok egy sportlédi.

Nagyon figyelmes, okos kismama vagyok... Most jött a posta, hozta a szopi párna csomagot. Fura volt, hogy kicsi a doboz. Én kuka, csak huzatot rendeltem, most vadászhatok bélést bele...


Kitartást mindenkinek, nagyon szépek a babák, és csinik a pocakok!
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Szépek a képek :-)
Álommanó nálam is megjelent: ha nem kell mennem sehova, akkor 10 előtt nem tudok felébredni :oops: Bár az is igaz, hogy éjszaka többet vagyok a fürdőszobában, mint a hálószobában-tegnap este is 2 körül tudtam elaludni, addig folyamatosan pisilni jártam. Nem baj, hamarosan lesz egy szép, egészséges kisbabánk, ezek az apró kellemetlenségek nem fontosak :-)

Torna
Nekem is fájdogált a hasam a második trimeszter elején, amikor elmúlt, akkor tornáztam egy párszor, de nem esett olyan jól, úgyhogy abbahagytam. Évek óta futok tavasztól őszig, az nagyon hiányzik. Majd jövőre :-)

Hízás
Eddig 5 kg-nál tartok, kb. 2 hete nem híztam.

Ruhák
Mi ruhát nem veszünk, amíg meg nem születik és nem tudjuk, hogy mekkora. A férjem veszi majd meg az alapcsomagot, amíg kórházba leszünk :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Tegnap elég ramatyul voltam, a derekam fájt, a pocak keményedett, de mára huss!, eltűnt.:)
Nagy szerencsém volt, mert a szomszédék tehermentesítettek jó 2 órára, és levitték a gyerekeket az udvarra, plusz főznöm sem kellett, így nekiestem a konyhának. Mindent kiganéztam, lesikáltam, konyha pipa :)
Aztán átnéztem a gyerekrucikat, még kb. 3 adagnyit mosnom kellene, ugyanennyi már ki van mosva, de még nem vasaltam ki, így csak akkor mosok új adagot, ha a tisztákat már kivasaltam, mert egyszerre 6 adagnyit tuti nem tudnék kivasalni :)
Jajj olyan édesek a rucik ,elképzeltem bennük Somát... :lol:

Hízás:
Olyan 8-10 között lehetek most, nem mertem mérlegre állni, jobb az édes tudatlanság...:)

manni:
Ruhákkal nagyon mellé lőni nem tudtok, kicsi az esély, hogy kapásból 68-as mérete legyen, 2-3 56-os, és kicsit több 62-es kezdetnek nem rossz. (Én nem tudnám Apára bízni, na nem, mintha nem bíznék benne, de, hogy ne lássam, és ne nézzem át a kínálatot.. :lol: )

Orvos:
Nekem választott, most annyi újdonság lesz, hogy szülésznőt nem fogadunk fel. Bízom a Sotén a többiben is, tudom, hogy jók, plusz anyagilag is sok lenne még a szülésznőnek is adni. A dokimhoz viszont ragaszkodom, tehát nem volt kérdés, hogy melyiküket hagyjuk el.

Holnap ismét CTG, nagyon bízom benne, hogy jó lesz, semmi kedvem befeküdni.... :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Nézzétek, mit találtam, névre szóló takarók, falvédők, párnák:

http://www.takoo.hu

Bár nem olcsók, de nagyon szépek és akár ajándéknak is jók :wink:

Ma egész délután újságokat selejteztem, nagyon szeretem a Stahl Magazint, de annyi összegyűlt, hogy ki kellett dobnom őket. Előtte átlapoztam és pár receptet és érdekes oldalt megmentettem :-) Többen írtátok, hogy érdekel titeket a lakberendezés, ez biztos tetszeni fog:
http://catherinesvineyardcottages.com/

Mindegyik ház egy kis nyaraló és ha valamelyikre ráklikkeltek, van külön galéria és magyar leírás is. Szerintem gyönyörűek, jó kedvem lesz, ha csak végignézem :-)

Lehet, hogy a ruhákkal is túl babonásak vagyunk…Pár dolgot kinéztünk együtt, úgyhogy a férjemnek csak meg kell vennie. Ő amúgy is gyakran vásárol egyedül, imádom kipakolni a szatyrokat olyankor, mindig hoz valami apróságot, amivel örömet okoz :-) Sokszor eszembe jut, hogyha nem ismerném, szerintem nem akarnék még gyereket :oops:

Mági, drukkolok holnap, hogy minden rendben legyen!

Konkri, hogy vagy?

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a véleményeket az orvossal kapcsolatban. Aug 7-én megyek terhesgondozásra, akkor tervezem, h megbeszélek mindent a dokival, a szülészetlátogatást és "egyebeket" is...

Emmami: majd jól kifaggatlak a friss Máv-szülészetes tapasztalataidról :-), én okt. 23-ra vagyok kiírva.

Kicsit "megnyugtató", h másra is nyomisággal hat ez az időjárás, különben azt hinném, én vagyok csak ufó :-D Egyre több dolgom lenne, de az erőm és kedvem zéró...Azért is megvisel ez a dolog, mert alapvetően egy hiperaktív csaj vagyok, jövős-menős nyüzsgős, és most nem ismerek magamra :-(
A 27. hetemig nem tudtam, mi az, h haskeményedés, meg hogy nem tud aludni kényelmesen a kismama. De az utóbbi pár napban volt "szerencsém" megismerni ezeket a dolgokat...

Hízás: olyan 4-5 kiló. De alapból is víziló voltam, szóval fel sem tűnik, és a szép kerek pocakom ellensúlyozza a többi tagom :-D
Az édességekről leálltam, de imádok enni, úgyhogy ha akarnék sem tudnék diétázni, ez a veszély nem fenyeget :-D

Babaruha vásár-mosás-vasalás:

Mi ezzel a témával most kezdtünk el foglalkozni igazán. Babaszobánk sajnos nem lesz, mert nem tudjuk megoldani a jelenlegi lakásban. De lesz egy babasarok, ahová már kinéztük a kiságyat és egy nagyobb pakolós szekrényt is szeretnénk, ami csak az övé lesz.

Bevallom őszintén, nem sok ruhát szereztünk be eddig, mert ismerősöktől valsz fogunk kapni jópárat. 1-2 darabot azért vettem persze, mert ki tud ennek ellenállni :-)

A mosással bajban vagyok...tényleg nem mindegy, milyen mosóport használunk? Öblítőt nem használunk rég, így nem lesznek olyan puhák és illatosak a ruháink, de nem is vakaródzunk. A vasalás elől meg világgá tudnék rohanni, ha kihagyom, ártok vele a babának???

Mágnes: biztosan minden rendben lesz holnap, főleg, ha már te is jobban érzed magad :-)

Kitartást a kellemetlenségekhez és vigyázzatok magatokra!

Lilypie Pregnancy tickers
eribaba83
Budapest
 
 


Mit beszéltünk a ruci cserére??? Mert nekem egy rakat csaj rucim van és szívesen cserélgetek ám!!! :wink:

Mági, mennek a drukkok holnapra! Majd várjuk a helyzet jelentést!!!

Witch, mizujs veletek????

Apa befejezte a szekrényt, még be kell polcozni. kezdünk alakulni!!! :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Szifla!

off téma,bocsi:
Szerdán eltűnt a kiskutyánk a kertből,mire haza jöttünk.Facebook-on fent van a képe is,elküldöm a nevem priviben,megkeresnél a face-en,ha fent vagy,és megosztanád?Nagyon várjuk haza,nyakában a telefonszámom,ha még ott van...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Eri:én úgy tudom,az első hónapokban jó,ha bébi-mosó-gélt(Dreft,Tominak is van) használsz,és a vasalás is fertőtlenít,persze nem kell túlzásba esni,de az ő bőrük érezékeny nagyon még.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Mági mizu? mi volt?

Manni: jó ez a blog vagy oldal- nekem pont ez a gyengém...

ruhák- hát tudjátok, enyém kész, bepakolva... helye pont az enyém alatt van a gardrobban...
én tutira nem hagynám másra a kislány babám ruháinak beszerzését (két fiú után) és még egy szempont, bár én ugye már többediknek vásárolok- hogy tudom, hogy mi az amit szeretnék, milyen ruhákat akarok ráadni- típusban...
előzőeknél sokszor amit kaptam egy hogy nem is tetszett, más részt a ráadási mód sem felet meg azzal ahogy én akartam...
méret: a fiaim 2 és 3,5 kg voltak 52 cm-vel (átlag méret), 56os rucókat vettem, de első hetekben ezek is elég lötyögősek voltak...

és még egy javaslat Manni, de ez csak az én véleményem, te tudod mi a jó nektek- szóval szülés után azért van ám a kintieknek rohangálni való, egy motyó szert be kell gyűjteni a gyerekorvostól (krémek, köldök ápoló, vitaminok), papírok intézése, látogatások, szopis tea főzés/szállítás, esetleg még mellette dolgozik is a férjed... és még vásároljon, mosson, vasaljon is... nem biztos hogy abban a 3-4 napban míg ti bent lesztek lesz rá ideje, energiája. + pillanatok alatt lehet szükség akár 3 garnitúra rucira is- alul felül bármi jöhet...

de ez tényleg csak az én okoskodásom...

én a kórházi ruhát mindig azonnal lekaptam a gyerekekről, mert én undorodom attól a keményítős, főzött ruhától. sőt még takarót is viszek sajátot. de még fürdetőt is, mert a johnsonnal nem fürdetek.

mosás: én csak folyékony mosószert használok mióta gyerekeim vannak, ha volt pár alkalom ami nem ilyen mosás, akkor kipattogott a bőrük, de ők nagyon érzékeny bőrűek...

dokim: van, de a szülésnél a szülésznőm többet ért... ha dokimnak esetleg programja lesz (engem nem zavarna, hisz ő is ember) ha a szülésznőm ott van akkor az nekem pont elég.

nyomi vagyok én is, szeméremcsontom fáj... kell egy kis idő míg bejáratódik. illetve Fancsa megint lefele lábaz és mikor ez a kijáratnál van az elég hülye érzés... most épp bugyi vonalamban feszít két fele, ez se kellemes, de legalább nem érzem, hogy lefele kiszakít.

a múltkori többedik gyerek születésének eufóriájára visszatérve: egy valamit elfelejtettem- egy külön élmény és boldogság a már meglévő arcát látni, az ő reakcióit figyelni. szerencsés voltam Martinnál, mert Marcell csodás volt. mikor hazajöttünk és jöttek a vendégek meglesni, akkor ő ki sem adta a karjából a kistesit :)
életem legnagyobb boldogsága, mikor ők ketten ölelkeznek, puszilkodnak! ez olyan kép mindig amiért bármit odaadnék!

Judit: és mikor dől el, hogy hol is lesz a nagy dolog?

Sti: leszarom tabletta nem segít a szomszéd ügyében? egyébként tudja bizonyítani, hogy azok a szárnyasok az övéi? ha az utcán vagy a ti kertetekben mocorognak? a szarért fel is jelenteném őket!
egyébként volt már olyan per, ahol a kakas tulajdonos veszített a kukorékolás miatt... :)
ruhát én szívesen cserélék Veled! privi-mail?

nyomiság: engem úgy frusztrál hogy most terhesnek érzem, magam :( hisz boldog, elégedettnek kéne lennem! az vagyok, csak érezhetném magam fittebbnek...

alvás: nekem kicsit segít a hungarocellgolyós párna...még ano szét műtöttem a szopi párnát..

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Vagyok és élek, de már csak fekve... a pisi folyamatosan folyik belőlem a veséim leszakadnak, főleg a bal amit műtöttek is... most szedek antibiotikumot a kismedence gyulladásomra... hurrá... azért ma neki estem a takarítógépnek és megszereltem, mert Jami össze csokizta a szőnyeget, és a takarító gép meg pont most roggyant meg...
Ja és közben kiderült, valószínüleg laktóz érzékeny Jami így most diétán van.. nem tudom neki megmagyarázni miért nincs kis frakkos, fagyi, tejcsoki stb... SZegényt annyira sajnálom... Minden este üvölt ha ki veszi anyu a kádból, mert ő szeretne bele ülni a vízbe, de nem lehet... sír hogy "de én szejetek füjeni" most még ez is... Ja és reggel óta szánkózni akar és hóembert építeni... :lol: :shock:

Látom mindenki elvan...

Gemini!

Nem irigyellek, én egyet várok , de már én is kezdek egy pingvinre hasonlítani járás közben...

Sissy!

Sajnálom a kutyit...

Babók, pocik, csoda szépek... én még egy poci fotót sem készítettem, de talán majd holnap... meggondolom miért állok fel az ágyból...

Na megyek mert szólít a hercegnőm...

Szülinaposoknak utólag is boldog szülinapot :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


előbb béna módon elírtam, Martin nem 3 hanem 3 kiló volt éppen hogy...

nekem mához képest még 8 hét, de lehet csak 6... ez már olyan kevés... igaz az utsó hetek cammognak...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sissy: sajnálom a kutyát, remélem meg lesz!

Emmami: Kincső helyes, olyan kis pufi az arca...

Witch: pihenj sokat! látom vese ügyileg jól kijutott nektek :(

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Óóó, Konkri te vagy az én emberem. Priviben küldöm az emailem. De a vaterán szneszti néven is megtudod nézni a képeket!

Witch, szegényke, pihengess sokat és ne tessék mindenféle takarítógépekkel bajlódni. Gondolom már alig várod, hogy vége legyen ennek az állapotnak.

Sissy, sajnálom a kutyut. Tettek ki plakátot? Van benne chip? Mi is találtunk még tavasszal kutyust és elvittük az állatorvoshoz és lekérdezte a chipjét és így vissza tudtuk vinni. Tudok segíteni valahogy?

Babarucók: na ha Apán múlna....jó neki a rózsaszín is.... :lol: :lol: :lol: :lol: Nálunk még APának is én vásárolok. :lol: Azóta olyan jól öltözött... :wink: Bár most fölszedett több mint 10kg-ot (éljen!) és így megint visszanyúlt az ezer éves ruháihoz, dühöngök is, hogy menjünk vásárolni, de őszig nem hajlandó... :roll:
Ráadásul én igazi nő vagyok és imádok vásárolni.... :oops: :lol: Főleg a gyerekeknek! A meglepiket imádom, a férjemnek jó az ízlése is, de sajnos ritkán jutok az eszébe. Ruhát is rég vett már meglepiből, pedig jókat hozott. :cry:
Szerintem az első gyereknél az ember úgyse hallgat senkire vagy nem bírja megállni és sok mindent elhisz a reklámoknak, eladóknak, boltoknak. Aztán ez lekopik elég hamar. Mi a nagyra annyi pénzt költöttünk, hogy az borzalom. AZóta már látjuk mi minden hiba volt, de akkor mi úgy éreztük ez most muszáj!

Valaki felvetette, hogy meg van e varázs a 2.3. gyereknél. Szerintem van, de másmilyen. Az elsőnél olyan rózsaszínköd az egész, elhiszed a filmekben látottakat, de a többinél már tudod mi az igazság. :lol: Szülés,terhesség és gyerek terén is. Nekem az első olyan káosz volt minden, aggodalom és félelem, mert nem tudtam mi lesz. Azt hittem a gyerek nevelés gyönyörű kis romantikus regény, stb. Most már nincsenek illúzióim, de azóta tudom, hogy a legszebb dolog anyának lenni és aki ezt kihagyja az meg fosztja magát az élet miértjétől. Imádok anya lenni és sokszor mást se csinálnék, mint ezt a "melót". Néha meg kiugranék tőlük az balakon.... :lol: Mint ma pl., de ez is velejár!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Köszi az együttérzést.

Sti:köszi,sajnos,chip nincs benne,de az akkor segítene,ha elviszik orvoshoz.Ő már múlt héten meglépett,de nem ment messzire,meg a nyakában van biléta,de lehet,hogy nem akarják visszaadni,mert SENKI nem hívott,és nem akarom elhinni,hogy senki nem látta!!Nagyon fáj,és sajnálom a Pocaklakómat,mert nagyon ideges vagyok azóta,meg tudnék őrülni a fájdalomtól és a tehetetlenségtől.... :(

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Mármint akkor (múlt héten) hívtak telcsin,és visszaadták.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy, sajnálom a kutyát :-( Hátha valaki megtalálja és visszaviszi!

Witch, kitartást! Már nincs sok hátra!

Köszi a tanácsokat, azt hiszem, mégis beszerzünk pár alapdarabot :-) Sokan írjátok, hogy milyen jó babaruhákat vásárolni, meg hogy már tudjátok, milyen fazon a jó stb. Én valahogy úgy érzem, nekem ez akkor fog igazán örömet okozni, ha már kint lesz, egészségesen, és én is magamhoz térek a szülés után, szerintem engem akkor fog elkapni a ruhavásárlási láz :-)

A szülés utáni napokra mi nagyon készülünk – tehermentesítés szempontjából. Évek óta van segítségünk a takarításban, vasalásban, ez marad a szülés után is. Vásárlást - ha kell - megoldjuk g-roby házhozszállítással – eddig egyszer próbáltuk és meg voltunk elégedve. Kaja szintén rendelés vagy anya főztje :-) Ami a babának kell, azt már felírta a férjem és már a kórházi csomagban lapul :wink:
Nekünk a látogatások (sajnos) nem okoznak majd problémát, mert nagyon kicsi a család :-( A többi dolog már talán nem lesz olyan vészes - időben legalábbis :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Élek ám!
Nyaralni voltunk,aztán a Viki táborba én anyuéknál,hogy hát még se legyek egyedül :shock: mondták ők.Megy a fészek rakás nálunk.Viki szobája 100%-ban készJövő hét végén festés,addig pakolgatok.Kész vagyok.
Olvasok és jövök :? :? Úgy látom lesz mit :shock: :shock:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


sissy!
Sajnálom a kutyit :( :(

witch!
Vigyázz magatokra,hagyd a csokis szőnyeget most másra!

hízás:
Eddig 7kg. a lányommal 22kg-ot sikerült összehozni ahoz képest egész baréti szerintem ez a 7 kg.

ruha:
Már kaptam 1 adagot,várom anyu húgától Angliából a csomagot 1 éves a kisfia így egy ideig a ruha ügy kilőve.Ő mindíg küldi majd a kinőttet.A kórházból amibe kihozom,azt minden kép újat szeretnék,de majd csak szeptember elején veszem meg.

orvos:
Nekem választott orvosom van.Vikinél is így volt.Sajna az a doki egy másik kórházban van már túl messze.Így a húgom dokiát választottam.Eddig nagyon megvagyok elégedve,remélem szülés után is ezen a véleményen leszek.

torna!
Szégyen ide vagy oda én nem tornázom.26.hétig dolgoztam az sem volt pihentető.Itthon a háztartás,gyerek,készülődés stb....Viszont este minden nap nagyokat sétálunk az egész család a kutyi is ez már nálunk hagyomány marad szerintem :lol: :lol: Imádom nagyokat lehet beszélgetni,jól esik a kellemes időben a séta.

emmami!
Tündéri a kis balerínád :D :lol:

Rólunk:
Bazsi nagyon aktív ide oda ficánkol.A pocim néha olyan mint 1 hullám vasút :lol: :lol: Ami jobban aggaszt a folyamatos csuklás,rendszeresen naponta van,hogy 2x3 is képes csuklani hosszú percekig.Kedden megyek 32.hetes UH-ra már nagyon várom.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


ááááááááá Ibci, rég jártál erre, de legalább jól érezted magad! :)

Manni: én rucókat úgy kb 3 hóig szereztem be... meg kabátunk és overálunk is van télire... amúgy nem tervezek korábban nagyszabású ruci vásárlást... 1-2-3 hósan már el merem vinni nagyobb embercsoportba, előbb nem szeretném 40 km utaztatni meg nagybevásárlóközpontoztatni, max ha nagyon mehetnékem lesz.
mi ha megyünk akkor Tatabánya pláza, sztráda, vagy budaörs tesco, auchan, esetleg campona... viszont ezeken a helyeken nincs megfelelő szopi, de még pelusozó helyiség se- higiénia szempontjából meg...
ahol megvagyok elégedve a baba és gyerek gondozási lehetőségekkel, az az ikea... de sajna most ott nem fogok garázdálkodni...
egyébként több fórumon az ikea a találkozási helyszín, pont a bababarát léte miatt...
illetve 1-2 hóig én azért se készülök nagyon, nagyon menni, csak ha muszáj, mert eddig kifogtam az óránként, másfél óránként szopizó babákat... így sztem csak helyben kujtorgunk majd.
meg remélem lesz időm és erőm és az időjárás is engedi, hogy az udvart helyre tegyem az ősszel, mert tavaszra nyári-lak építését tervezem...

egyéb iránt bár csajom lesz, de az első hónapokra most bodykat és rugikat gyűjtöttem javarészt... esetleg egy-két ruhácska, de azok spéci alkalmakra vannak... no meg kabát-kardi félék...
fiúknak volt sok külön szettjük, de most valahogy a rugis időt akarom húzni, mert nálunk Fanni után már más nem fog ilyet hordani... :) majd karácsonytól nőcisedik, addig meg pink rugikban nyomul.

Mozi: Marcell is pedzgeti a mozit, de én félnék már Fannit moziba vinni, mert már nagyon hall, és félnék, hogy hogy bírná ki a másfél óra erős hangzást. anno Marcellnak tettem fülhallgatót a hasamra, de nagyon ugrált és fészkelődött. Kincső mit szólt hozzá? Élvezte?

Szülés utánra én is tervezek kaja rendelést, igaz én most is szoktam... házimunkával én meg úgy vagyok, ha minden nap csak egy órám lesz, akkor én már jól vagyok az itthoni melóval. annyi meg úgy is akad.
de akinek van segítsége és még kaját is tud szerválni, hát az fenomenális!
azt viszont én nem akarom, hogy rokon segítsen be nekem. inkább fizetnék bejárónőnek, de rokon ne jöjjön. de sajna nincs bejárónőm.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ibi én is kedden megyek uhu-ra... :)
engem igazán a fekvése fog érdekelni, meg hogy mi van a méhszájammal, bírja e még itthon (remélem), meg várom az utasítást, hogy augusztusban nst... :) fú az már a finish.
na meg kíváncsi vagyok a bdp-re- bár nem számítok már óriás fejű babára, eddig se volt túl nagy...
remélem lánykám megtalálja végre orral a kijáratot és nem kell miatta léket kapnom. :) bár ez igazán csak a szopi miatt érdekel, hogy minél hamarabb megkaphassam és együtt legyünk!
számomra a kórházi pár nap velük az olyan idő, ami soha nem tér vissza, amikor csak ő és én és senki nincs rajtunk kívül, nincs házimunka... és már nem csak tapogatom, hanem ölelhetem is.
nagyon várom! én élvezem a gyerekágyas részleget... :)

tényleg Ági! hol vagytok?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Hanem bánjátok én is csatlakozom hozzátok, szeptember 16-ra várjuk az első babánkat.
Sote 2-n fogok szülni.
Többen írtátok a szeméremcsont fájdalmat, sajnos az nekem is van már a 25. hét óta. A doki most főleg fekvést javasolt miatta és aggódik az esetleges szülés alatti szétválás miatt. Volt már ilyen valakinek?

Ruhákat én mind használtat vettem Hádá-ban meg ilyen helyeken, nagyon jók vannak pár száz forintért. Már csak mosni és vasalni kéne.

Kórházi csomagot mikor ajánlott összerakni?

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok!
Gyorsan bejelentkezem, mert nagyon hosszú volt ez a nap is.

CTG megvolt, és persze ugyanolyan, mint hétfőn :twisted:
Soma most ébren volt, lassan már ki tudom értékelni magamnak a CTg-t.. Volt fájástevékenység is,ilyenkor még jobban felugrott a szívhang, de gondolom ez természetes.
Elküldtem ismét áramlásra, uh-ra, ott persze minden rendben, így hazajöhettem.
Szóval nem lettünk okosabbak.

Zsófi:
Üdv köztünk!! Még egy Sotés :) Kinél fogsz szülni?
Én az első CTG-re raktam össze a csomagot.


Konkri:
Na nekünk nem engednék meg, hogy otthoni ruhát adjunk a babára, vagy -a mellszívón,pelenkán kívül- bármi otthoni dolgot bevigyünk.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! gyarapodunk :)

Konkri, a délpestiben sem lehet otthoni ruhát adni a babákra, ne kérdezd miért, fogalmam sincs, sosem értettem. Hazajövetelkor persze a saját ruciját veszi fel. Saját törülköző, takaró, pelenka ilyesmi lehet, de a ruha az kórházi.

Ági, és van valami tippjük a dokiknak, hogy mitől van ez a CTG eredmény? Egyébként mitől lehet egyáltalán?

Nekem még nincs összepakolva a kórházi táskám, én is az első ctg-re tervezem, de az nekem még 2 hét.
Lépek, merül a laptop, később benézek.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt!

Eribaba
A környezetemben levő gyerekesek azt mondták, hogy nem kell extra mosószert használni. Az egész babatéma egy nagy ÜZLET!!!!!!

Manni
Nekem nagyon jó érzés vásárolgatni a babáimnak. Ezt nem hagynám ki!!!!
És az új holmikat érdemes kimosni... A családod mást se fog csinálni 2-3 napig csak beszerez, előkészít mindent? Apuka akkor nem is fog babázni? :roll: :cry:
Nem tudom, hogy szülés után, egy újszülött mellett TE is hogyan tudnád megoldani a vásárolgatást? :roll: (bár, ha van segítség a takarításhoz, vasaláshoz... :oops: :wink: )

Konkri
Memóriahabos párna szerintem ezerszer jobb, mint a hungarocellgolyós :lol: :lol: :lol: :wink:

Witch
Jobbulást nektek! Vigyázzatok magatokra!

Kajarendelés
Itt, falun is van egy étterem, ahonnan lehet menüt rendelni. Egészen jó a kaja... Most is elég sokszor rendelek...
A férjem napközben eszik a klinikán, este nem nagyon szoktam egyébként se főzni...

Bejárónő
Nem bírnám elviselni, hogy egy idegen nyúljon a mi holmijainkhoz, egy idegen legyen itt... akkor már nem tud olyan nyugodtan tenni-venni az ember... akkor jöjjön, amikor nem vagyunk itthon????? Bizalmatlan vagyok... és főként anyagilag se bírnánk... Mi csak szegény orvosok vagyunk :cry: :cry: :cry: :oops: :wink:

Megkezdődött az olimpia :lol: :lol: :lol: :lol:
Lesz mit nézni a tv-ben :lol: :lol: :lol:
Gyerekeimnek megmondtam, hogy az olimpia alatt nem születhetnek meg!!!! :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Ja.... van babakocsink :lol: :lol: :lol:
Lényegében egy váz, amire rá tudjuk tenni a hordozókat :lol: :lol:
http://www.doubledeckerstroller.com/products.html

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Mágnes!

Valent Sándornál fogok. Te? Te választottál szülésznőt? Most ezen gondolkozom, mert nem szeretném, ha a férjem benn lenne, de jó lenne valaki aki ott van és miattam van ott. (Anyám, barátnők kizárva, aki lehetne, az külföldön dolgozik)

CTG 2 hét múlva indul, akkor azt hiszem azt megvárom a pakolással. Néha rámtör, hogy minden legyen kész, aztán a férjem lenyugtat, hogy semmivel nem vagyok elkésve és ne legyek ilyen, minden megvan, max dobozban.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Mági, de érdekes. Mondanak valamit erre a ctg eredményekre? Milyen alkalmanként kell járnod? Jól megizzaszt Soma baba!

Bruck, üdv itt. Hát nálunk még csak a szekrénye van kész... :lol: kórházi motyóba még semmit se vettem... :lol: De nekem Ő már a 3. :lol:

Ibici, mi is kaptunk Angliából párat, nagyon tutik voltak. Sajnos azóta már nem kapunk, de utána mentem el az angol gyerek turikba, mert olyan különlegesek voltak.

Gemini, de szupi ez a váz!!! És lehet rá sport ülést is tenni?
A gyerek business-el teljesen egyetértek, ugyanilyen az esküvő is. Viszont én annyiban vitatkoznék, hogy nekem pl. az első gyerekem 3éves koráig nem bírt semmilyen mosószert csak a folyékonyat és sensitivet. Most már nem kísérletezem, mert azóta nekem is jobb a bőröm. De Ő az első picuri, akinek nem a méreg drága hipo-öko-bigyós mosószert és öblítőt vettem meg. :) Alakulok... lehet a 3.-nál tényleg a kutya nyalja le a cumit????? ;)

Konkri, nálunk az Istvánban nem is adnak semmit, így ez a gond kilőve.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


szisztok!

Üdv Zsófi!

csomag: sztem ez attól is függ, hogy otthon kire, mire hogyan számíthatsz... én minden terhességnél elejétől készítem a csomit (nekem bejött eddig elriasztani az idő előtti indulást :) ) viszont ha nem lenne csomagom én pánikba esnék, mert a férjem semmit se találna és a legfontosabb, hogy betét kérdésben meg aztán tuti kuka lenne :)
meg én az utsó időt a relaxra fordítom mindig, se futkosás,se pakolás, se készülés, csak várakozás, pihenés és lélekhangolás... de kinek mi, hogy működik...
ez ember függő is.
én pl tudtam mindig hogy 3 gyereket szeretnék, de rossz volt várni a majd-ra és rosszul éreztem magam, míg nem volt kézzel foghatólag itt mind. úgy éreztem, hogy nincs itthon mindenki! én 4-5-6-sok év szünetet nem is tudtam volna tartani a gyerekek közt. nem tudom mennyire érthető amit írok... :) szóval amíg nem érzem kereknek a dolgokat, addig nem vagyok jól...
így vannak pillanatnyi feladatok, amiket az adott életszakasz ad... de vannak/voltak hosszútávú tervek, na ezek most szeptembertől tűnnek teljesen kipipálva (ez persze a szokásos- férj, ház, gyerekek...)

én fiaim se bírják csak a folyékonyat, viszont semmi extra (én se öko, vagy biozok), akár a lidlis is jó, csak ne legyen ölblítő... főleg télen durva a bőrük, illetve most már csak a kicsié... és mosás nélküli ruhát se bír a bőrük... :(

tusfürdőt se tudok nekik bármit, főleg nem a babásokat, attól mindegyik kipattog. a legjobb a gyógyszertári fürdető, ez rajta is maradhat a bőrükön + én is kentem magam vele.
most tusfürdőként a lidlis intim tusfürdő vált be náluk. :) ez van már kb 2 éve. volt hogy hoztak ajiba ezt-azt, de nekem kellett elhasználni:(

szerencsémre bejárónő nélkül is van egy módszerem, amivel 1 óra alatt is végzek... de én inkább minden nap takarítgatok,mint hogy nagyba. főleg hogy meg volt a festés is...

olimpia: Marcell nyálcsorgatva nézte a megnyitót, aztán szegény bealudt, de reggel azzal indított, hogy rákeresett és szerencsére ismételték, ő meg megörült, hogy még mindig tart az ünnepség :) most várja a sportokat... :)

kórházi rucó: nálunk azt mondják- rooming int választottál, akkor hozz mindent! és a gyereket is csak max látogatási időben viszik el a kamera alá... kicsit furán bánnak a roomingosokkal, de én letojom, mert együtt akarok lenni a babámmal! remélem, ha csaszi lesz, minél hamarabb átkerülhetek, mert szoptatni akarok, akkor amikor én akarok és nem csak 6szor naponta.

Gemin: jó a kocsitok! végül 3as lett... viszont jó ez a soros megoldás! így nem kell félned, hogy nem fér be valahova széltében.

Ági: most akkor ez jó hír, vagy mi? hmmm de az tuti, hogy Soma jól van és Te is... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


ja bejárónő dolog még: anyósom járogat, 1000ft/óra a tarifa... ahová járt az a ház egy merő katasztrófa, rumli, káosz... de mindegy is... viszont én nem bírnám hogy csak heti 1-2szer jöjjenek. nem bírnék várni a bejárónőre.. ha úgy van akkor ebéd után takarítok, ha a fiúk úgy esznek...sőt ha vmi maszat van a padlón :shock:
kizárt hogy megvárjak bárkit. így még ha pénzünk is lenne ilyesmire, akkor is megőrülnék, vagy esetleg bentlakásos kéne :) de az akkor már komornyik. :)

én délután se tudtam lefeküdni soha, ha az ebéd cucc még nem volt elrámolva, sőt addig enni se tudok, míg egy halom vár. :)

szóval sejthetitek, hogy a készüléssel is miért vagyok ennyire... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Hát Ctg nem túl jó hír, de a dokim nyugodtabb, mint a többiek, akik megnéztek. Attól tartok, hogy jövú héten nem lesz, de a ctg-t validáltatni kell orvossal, ezért, gondolom én, az ügyeletes doki fogja megnézni. Bízom benne, hogy ő nem a parázós fajta lesz, mert ,ha nincs a dokim,sansozs, hogy benn tart..
Hetente járok ctg-re.

Erpé:
Nem tudni, mitől lehet, azt mondták az uh-n, hogy lehet, hogy trachicard állapotban fogtuk ki a babát (na ,de mindkétszer? )..Én a frontokra tippelek..

Babamosószer:
Én a jobb félni elvet vallom ezzel, drefttel mosok,az bevált, próba képpen itt az extra érzékeny fiam. az ő bőre bőrggyógyászati tanulmány lehet, annyira érzékeny, hogy mindenen átestünk már, de a Dreftet bírta :) Sok biznisz van a babavárásban, sőt, a 90%-a az, de speciel ezt a részét nem annak tartom :wink:

Zsófi:
Nekem Gimes dr. az orvosom, szülésznpm most nincs, de, ha nem megy be hozzád senki, akkor minden képpen ajánlom, hogy fogadj egyet. :) Az enyém mindkét alkalommal Dömötör Margit volt, meg voltam vele elégedve :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hát bizony, sajna minden biznisz.....pl a naptej, uv védelem is nagyon durván az....meg az egészségünkkel kapcsolatos dolgok, a babavíz stb stb....minden az, de az ember mindent megtesz, hogy a gyerekének jó legyen.

Sissy megvan a kutya? Küldd a nevedet, megosztom!

Sti: Igen P&Teds lesz, de az elején hordozókendő. én szintén 9kg. Alig eszek, fáj a gyomrom, a kilók meg szaladnak felfelé. Az utcabelid nem normális....

Nekem sincsen választott orvosom, sem szülésznőm. Egy bizonyos dokihoz járok gondozásra, de ennyi, pont. A Marci az ügyeletes szülésznőnél született (itt orvos csak akkor jön be a szüléshez ha gond van) és így is kinyalta a fenekemet is, nagyon jó volt vele szülni, maximálisan elégedett voltam.

Manni: Mi kaptunk anno a Marci keresztelőjére Takkoo takarót, nagyon szeretjük!!!

Ági: fájástevékenység volt a ctg-n? annak szabad lennie?jósló?gondolom...

Witch jaj :( Most már ne tetézd a dolgaidat még vesefájással is :( Szegény Jami, elhiszem, hogy nehéz neki, hogy nem eheti, amit eddig szeretett :( de a hóemberen jót röhögtem. Ez honnan jött neki? :D :D

Üdv itt Bruck, tesóm szept 16-án született, plusz anyu névnapja, szóval jó kis időpontod van! Szeméremcsont fájáshoz nem tudok hozzászólni.

R.Rékáőt az első trimeszterben csináltam, meg a második elején, most ellustultam és rohanok eleget a fiam után, plusz a háztartás, ekkora pocakkal nincs kedvem máshoz, csak pihenni.

Ruhák még nincsenek előkészítve.

A kislányunk neve megváltozott, de úgy néz ki, ez már fix lesz, szóval : Zília Flóra :D

KépKép

Kép
babee
 
 


Babee: és ki döntött? Melyik nevét fogjátok használni?
A Flóra nálam is volt a pakliban... Marcinak csak 1 neve van?
szülésznő: sztem sima szülésnél elég lenne ő is. nekem mind két szülésnél a doki csak repesztett, meg kitolásnál mellettem volt és nyomta a hasam, vagy a hátam, aztán meg varrt- de a varrásra anno még a szülésznőm mondta, hogy a doki varr, hogy ő is csináljon valamit... :) ha vmi komplikáció adódna, akkor viszont jó hogy ott van ő is.

Óh Ági, hát akkor szorítok! gondolom még nem akarsz szülni, se befeküdni...
fájástevékenység tuti? te érzel valamit?
nekem a keményedésekre is bejelzett 70-80-at, mikor meg úgy fájt hogy majd be sz@rtam akkor meg 20-30-at...
lehet hogy a többi doki, aki látott azért nem olyan nyugodt, mert hát nem hozzájuk jársz fixre és inkább elővigyázatosabbak akarnának lenni... a tied meg tudja az egész képet és biztos úgy gondolja, hogy nincs ok aggodalomra.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


A fájástevékenységet a keményedésekkor jelezte, szóval tuti jóslók, mert igazából nekem meg sem kottyant :) Onnan jövök rá, hogy jóslok, hogy olyankor alul kissé bekeményedik, és a derekamba nyilall. Ez azután abba is marad. ilyenkor ez már nem gond :wink: Legalább van valai, mindkettővel nulla fájással indultam neki a szülésnek, hátha most majd nem ujjnyi méhszájjal indítanak. Most viszont még nem szülnék, majd jó 3 hét múlva esetleg. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: