Új privát üzeneted érkezett!

Addisz: köszi :)
Vendég
 


megint csak gyors bekukk, van pár percem 2 óra között, a könyvtárból írok. Sajna a hetem katasztrófa, de gondoltam most benézek, mert múltkor korenkának akartam írni a gombára és elmaradt hétvégén. (olyan migrénem volt, hogy nem láttam........)

szóval korenka: szerintem mehet a bórax! ha még nem kezdted volna el használni :wink: de azért beszéld meg a dokiddal. Nehéz lesz terhesség alatt kiírntani....irrigálás nem javasolt ugye, meg semmi szájon át szedhető gyógyi, kúp, kence....de némelyik doki azért szokott kúpot felírni. A gomba szereti a cukrot, ezért szokták mondani hogy szénhidrátszegény diéta, na de ez terhesen nem ajánlott, feltéve ha vki nem diabeteses. Szegénykém, részvétem, anno visszatérő húgyúti problémák miatt szedtem sok antibiotikumot és nekem is mindig gomba lett a vége, de szerencsére már a múlté. (gynofloros hüvelytabletta, az vált be, rögtön az antibiotikum kúra után kezdtem el használni, hogy jó legyen a pH, és ki sem jött a gomba, ezzel előztem meg) Amúgy azt mondják a joghurtba áztatott tampon is segít, csak nem tudom meddig javallt, hogy fent legyen ilyenkor. HA nem segít a bórax, keresek neked gyógynövényes receptet, amit lehet babásan is.

Többiektől elnézést, hogy nem reagálok, de most rohanok órára........remélem tudok jönni kicsit bővebben, érdekel mi van veletek, sok puszi és mindenki vigyázzon magára!!! 8)

chamomilla
Pécs
 
 


Sziasztok!

Én is megyek a börzére, naaaaagyon jó és iszonyatosan olcsó...mi mindent ott szoktunk megvenni és most a kisfiúnak is ott fogjuk, kezdve a babakocsitól, a kiságyon át a csörgőkig, ruhákig..stb..és még a lányomnak is ott vásárlok...annyi, hogy én kihagyom az első két sort, mert ott vannak a drágább eladók, árusok és én ruhákban max 100 Ft-ot vagyok hajlandó kiadni, érdemes turkálni a földön lévő dobozokban, azok az igazi kincsesládák a számomra..és csak olyanokhoz megyek, akik a saját gyerekeik ruháit árulják, tehát "rendes eladókhoz" nem megyek...szóval nagyon várom már!!!!!

Képzeljétek a kislányom születése után a köldökön felett a bőr alatt kijött egy kis dudorka...gondolom sérv lehet...nem múlt el, mikor kövérebb voltam, jobban látszott, mikor lefogytam nem...most tegnap pocakszemléztünk és húúún agyon nagyon kidudorodik..nem fáj, nem is érzem, csak aggódom, mi az és nem lesz-e baj, ha még tovább nő a hasam illetve szülésnél ez nem lesz-e veszélye..tuti köldöksérv lehet..rákérdezek dokimnál is majd, vagy védőnőnél..

Védőnőhöz kedden megyek, addig is csütörötkön lesz a genetikai tanácsadás..

Magzatmozgás
Hát most már nagyon türelmetlen vagyok, mert csak néha érzem, azaz lehet azt érzem....mikor leszek már biztos benne?????????? A kislányomnál határozottan éreztem a 12. héttől!!!!


Addisz
Örülök, hogy jobban vagy a lányod!!!!! Mi jókat csináltok otthon, ha ő is otthon van????

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Chamo, le a kalappal, hogy így bírod. Én azt hiszem, a napokban kezdem érezni, hogy bizony nem vagyok a régi. Tegnap fogadóóra volt - elindultam itthonról reggel fél hétkor és hazaértem fél nyolcra. Olyan paff voltam, hogy csak na, de persze nem bírtam aludni, borzasztó éjszakám volt. Hajnali kelés, hát hamar kidobtam a taccsot, pedig már nem szoktam, csak ha nagyon fáradt vagyok. Ezek után bebumliztam dolgozni (másfél óra), de mire beértem, már totál kész voltam. Egyből látták rajtam, hogy valami nem kerek, és most hogy már tudják a kollégák, nem győzik mondogatni, hogy vigyázzak magunkra, mert most csak ez számít, és a sulit nyugodtan "letojhatom" pár napig.

Szóval engem fáraszt.. Szerencsére holnaptól a héten nem megyek, mert belgyógyász, szemész vár rám.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok lányok! Két napja migrénnel küszködök,még a fényt sem bírom. Remélem,hogy holnap már tudok jönni.:-)))

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Korybon
Ezt a dudort mindenképpen mutasd meg szakembernek, akkor is, ha nem fáj, úgy a biztos.
Lucával ma sütit sütöttünk, társasoztunk (azt nagyon szeret, sokféle van belőle itthon), térképet és zászlókat is kellett nézegetnünk, ezek érdeklik mostanában és sokat olvastam neki, nagy vers- és meserajongó. Ő nem szeret egyedül játszani, fél óránál tovább nem szokott a szobájában szöszölni, úgyhogy ilyenkor nagyon igényli a társaságom. Amivel elvan, az a rajzolás, de közben is csacsog, kérdezget :)

Gabi
Szerintem visszatér majd még az energiád egy-két héten belül, általában az a jellemző, hogy a második trimeszter közepétől békés korszak következik, kevés tünettel, növekvő energiával. Én is úgy éreztem magam sokszor, ahogy most Te leírtad: estére totál lemerültem, kidőltem, alig bírtam nyitva tartani a szemem, de egy ideje már sokkal jobban vagyok.

Chamo
Szegény, nagyon kemény lehet most a suli! Azért próbálj meg minél többet pihenni!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, remélem így lesz :)

Megjártam a belgyógyászt, szemészt, fél óra alatt végeztem az sztk-ban. Tök alaposan megvizsgált mindkettő, a szemész is a császárt javasolja. Belügyileg minden rendben velem :)

Ennek örömére rántott húst csinálok tzacikivel. ;)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: hogyan kell tzatzikit csinálni? :)
Vendég
 


Béka, nagyon egyszerű:

25 dkg túrót összekeverek 2 dl tejszínnel, 2-3 evőkanál tejföllel.
Lereszelek egy kígyóuborkát, belenyomok 3 fokhagymát, sózom, borsozom és ráöntöm a túrós cuccot. Jól összekeverem, lehűtöm.

Nyáron imádok a kertben grillezni, olyankor mindig csinálok köretnek, jó hideg és finom :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Húúú,köszi,nagyon jól hangzik!!! :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Na gyerek alszik, nekem meg sütnöm kéne tortát, mert holnap lesz párom szülinapja, és csokitorta a rendelése :D Hát legyen.
Ma meg brassói volt. Nekem ízlett, de Botinak nem kifejezette
:? Asszem kicsit túlfűszereztem, legalábbis neki. Na majd legközelebb nem pont így csinálom.

bnbeus: de jó, hogy jó lett az AFP eredményed!! Szupi :)

henó: Migrén?? jaaaaj az szörnyűűű. Nekem csak 1x volt, de hát az valami pokol....

gabrilio: remélem úgy lesz ahogy addisz is írta, de például én végig hulla fáradt vagyis inkább álmos voltam. Nem múlt el.... Most már tudom, hogy azért mert egész nap (a munkám miatt) a számítógép előtt ültem, és az totál kikészítette a szememet.

Kép


Kép
norcs83
 
 


Kory: Érdekes lehet az a dudor. Reméljük nem lesz belőle semmi baj, dokit mindenképp kérdezd meg mi lehet az. Mozgás nálam még nincs, pedig a 10. hét környékén éreztem tutira. De egyáltalán nem izgulok rajta, mert Andrisnál csak a 20. héten kezdtem el érezni és akkor is szétizgultam magam, most nem akarom. Még ha a másodiknál előbb is lehet érezni én akkor se parázok a 18. hétig tutira. Persze Te előlrébb vagy, de azért kezdetben még nem érezzük minden nap, az majd később lesz, a minden percben meg még később – na azt nem is várom :)

Henó: Pokoli fejfájásom van nekem is, együttérzek!

Gabrilio: Azért az egész napos meló fárasztó lehetett! Meddig fogsz dolgozni?

Nálam frankfurti leves és krumplis tészta a menü ma.

KépKépKép
bogme
 
 


Bogme: imádom a frankfurti levest :roll:
nálam most rántott csirkecomb van,leves nincs,de talán később egy halászlé még készül ;) :D :D :D
Vendég
 


bogme, arra az ebédre befizetnék azért :) Imádom mindkettőt :) De norcs brassóija is szimpatikus! Pedig most ettem meg másfél szelet rántott husit :oops:

Terveim szerint év végéig dolgozom, június 15. De ma nagyon jó itthon lenni, szóval ha érzem, hogy fáradok, kiiratom magam pár napra. Most várom a hosszú hétvégét márc. 15-el, aztán egy hónap és tavaszi szünet, a miénk kicsit hosszabb lesz, de egy nappal meg fogom toldani szerintem, a hétfővel.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Szeretem én is a krumplis tésztát,de a terhesség alatt párom csinált egyszer,és egy falat után otthagytam,nem tetszett az a paprikás íz :?

Mondjuk mostanra már nem undorodom annyira a kajáktól,talán bepróbálkozhatnék újra :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Bogme, nálunk is krumplis tészta van :-). Férjem csinálja nálunk, mert ahogy ő csinálja az a legfinomabb.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Látom, megint a kaja a téma :D
Nálunk paradicsomos káposzta volt virslivel (ez utóbbi csak Lucának). Tudom, ez sokaknak "fúj-kaja", de mi nagyon szeretjük.
És szerencsére maradt a tegnapi szuper fincsi brownie-ból is, ma még tejszínhabot is nyomtam rá :oops:

Úgy néz ki, hogy végre meggyógyultunk, Luca legalábbis tünetmentes, én még kicsit köhögök és folyik az orrom, de holnap már mehetünk oviba, dolgozni.

Még el kell intéznem jövő héten az EKG-t és igazság szerint fogorvosnál sem voltam :oops:
Ezekre nem jutott időm a munka meg a betegségek mellett... Most meg nemsokára jön az iskolai felvételi, arra kell még készülnünk és jó lenne végre megtalálni az ideális lakást is, hogy ne az utolsó percben költözzünk :roll:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Tejszínhabos brownie nyammm :) Hétvégén én is sütöttem, de nem volt hab itthon.

Addisz, de jó, hogy végre meggyógyultatok! Ideje volt :)
Mikor lesz a felvételi? És merrefelé néztek lakást?

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!

Húha micsoda fonom ételek készültek ma..ma nálunk rizi-bizi volt, fasírttal (ez a fasírt mirelit volt) és ubisalival...hihetetlen mennyiséget megettem belőle..ubisaliból konkrétan elpusztítottam az egészet. :oops:

addisz
Milyen sulit választottatok??? És az iskola közelébe akartok költözni? Örülök, hogy meggyógyult a lányod!!!

Gabrillio
Mit tanítasz??? Általánosban, vagy középben??? Esetleg fősulin, egyetemen??? Nagyon ügyes vagy, hogy ennyit bírsz!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Gabi
Április 6-7-8 lesz a felvételi, szóval még odébb van, inkább lelkileg szeretném felkészíteni a kiscsajt, elvégre még nem volt része ilyesmiben :)
Maradunk a környéken (Óbuda), mert imádunk itt lakni, csak egy picit nagyobb lakást szeretnénk bérelni. A mostani két szoba, jó lenne még egy fél, hogy legyen nappali, pici háló és egy gyerekszoba.

Korybon
Zeneiskolába megy Luca, ez az, ami igazán leköti és érdekli. Jó a ritmusérzéke, imád énekelni, táncolni és pont a közelben van egy nagyon klassz suli, emelt szintű énekkel, néptánccal, másodiktól pedig egy hangszerrel.
Ennek a sulinak sajnos nincs körzete, felvételi alapján kerülnek be a gyerekek, de nincs messze tőlünk (15 perc), és költözni is csak pár utcát szeretnénk :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: annyira írjátok ezt az uborkát,hogy muszáj leszek beszerezni...
volt itthon egy,megkívántam,és képzeljétek,nem volt jó!!
pedig elvileg frissen vette nővérem...
Vendég
 


Korybon, köszönöm, aranyos vagy :) Azért, mint azt a példa mutatja, épp nem bírom annyira :) Egy általánosban tanítok 2.-tól 8.-ig mindenféle gyerkőcöt angolra :)

Addisz, de azért a felvételire bemehetsz majd Te is, ugye?
Remélem sikerül megfelelő lakást találnotok még megfelelő időben :) Majd írj róla!

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi
Bemehetnek a szülők is, de kint is maradhatnak. Luca azt mondta, hogy ő egyedül szeretné csinálni :roll: Persze én örülnék, ha bent lennék vele, de ha ő így dönt, akkor nem fogom rábeszélni.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


chamo: Köszi a kimerítő választ! Nehogy széthajtsd magad, gyere többször ide lazulni :D

korybon:Nézesd meg azt a dudort! Amíg nem fejlődig túl nagyra, vagy okoz nagyobb gondot. A mamámnak volt köldöksérve, akkorva volt mint egy teniszlabda. Nem fájt neki, de nem volt egy szép látvány... remélem nálad azért más a helyzet.

Most értem haza, és egyből titeket olvaslak. A kaját feltettem gyorsan, de ettől a sokfajta finom ételtől már annyira megéheztem, hogy alig bírom kivárni, hogy kész legyen itthon a vacsi... Tök jó, hogy mindenki megírja mit főz, így meglesz a tipp a jövőheti menüsorra. A paradicsomos káposzta tuti benne lesz, és a krumplis tészta is... Ma bolognai spagettit készítek. Magam kisérleteztem ki a receptet, saját ízlésre alakítottam. A családom nagyon szereti.


addisz:
Sikeres vizsgát kívánok a lánykádnak, majd ne felejts el beszámolni, hogy milyen volt!!

Gabi:Kitartás!!! Az óvoda itt július 15-én zár be, addig fogok én is dolgozni. Így lesz egy jó hónapom "lazulni" Jaj de várom már...lányok el sem hiszitek milyen hamar itt lesz.
korenka
Szár
 
 


korenka, hát még nálam is bátrabb vagy :lol: majd tartjuk a lelket egymásban :)

Az én saját ízlésű bolognaimba (ami vasárnap volt), mindig nyomok egy tubus karaván krémsajtot, olyan tömlőset. Nagyon krémes és picit füstölt ízű lesz, isteni!

Addisz, hát bátor lány ez a Luca, le a kalappal! :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


gabi: Új a vonalzód, vagy nőt a pocak? :D
Sajtot mindig én is teszek a szószba :D tényleg finom krémes és laktató lesz tőle!
korenka
Szár
 
 


Azért este 7 után már ne írjuk kajáról :wink:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz: Hja én még élem az esti émelygős korszakomat, nekem még lehet :D:D:D
korenka
Szár
 
 


Korenka
Az a baj, hogy eddig tök elégedett voltam a normál étvágyammal és a minimális hízással, mostanában viszont esténként tör rám igazán az éhség (meg hajnalban, 4 óra felé, mikor kimegyek pisilni :oops:), ilyenkor szinte bármit megennék :lol:
Most például lángoson jár az eszem...3/4 8-kor...ez abnormális :roll:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: a hajnal nekem is betesz...
4-fél5 tájt megyek ki pissre,és az agyam is rendesen felébred,és jelez,hogy éhes...
úgyhogy elkezd korogni a gyomrom,és azon imádkozom,hogy még reggelig kibírjam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


csak csopog a nyalam...na, nekem mindig van etvagyam! :D kepzeljetek, ma repaleveset ettem mozarellas tekerccsel (egy go natural nevu gyors etkezde, de csupa egeszseges kajaval). talan ovis koromban ettem utoljara repalevest!! isteni volt, de nem tejszinnel, hanem krumplival suritettek, lehet, h a tejszinnel jobb lenne.

penteken megyunk a korhazba ultrahangra...eddig nem izgultam, hiszen elso baba, igy annyira mindegy...de egyszer kisfiut a kov. pill.ban kislanyt szeretnek,,,ez normalis??? lelkifurom van...

en multkor megallapodtam a fonokommel, h julius vegeig dolgozhatom, aztan vegleg kiraknak :shock: mondjuk, akkor mar nem fogom banni.
esetleg volt valaki kozottetek, aki kb 25 hetesen repult? olvasom buzgon a site.kat elvileg lehet a 36ik hetig..de megis ha valaki kozuletek irja megnyugtato lenne...lesz a cegnek egy pere bulgariaban :shock: meg az en kezeim kozott folyt es ott kellene lennem... :(

addisz: luca bator kislany, es ebben a konyokolos vilagban hasznos, ha meresz valaki! szoritunk nektek!!
akartam kerdezni toled, mert 1 het van kozottunk es elottem jarsz..neked is melleid alul indul mar a pocid? bocs a hulye kerdesert, de nehany napja elkezdodott a gomolyodes felulrol is, olyan, mintha betettem volna egy felig felfujt strandlabdat 8)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


lanyok, vegul milyen dontes szuletett, lesz zart rendszeru forumunk? vagy meg varunk csatlakozokat?? ha ez mar lezart ugy akkor bocsi, csak 2 hetig nem tudtalak benneteket olvasni es nehany temarol lemaradhadtam.

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Pequ
Fura dolog, mert Luca egyébként inkább szégyenlős típus, engem is meglepett, hogy most ennyire lazán közölte, egyedül megy be.
A repülés dologban sajnos nem tudok segíteni, várandósan még nem ültem repülőn. Nem tudnád valaki másnak lepasszolni az ügyet?
Azért az durva, hogy végleg kiraknak! Ott nincsenek törvények erre vonatkozólag? Hogy egy kismamát nem lehet kirúgni?
Pocak: egyszer tettem fel ábrát, hogy melyik héten meddig ér a méhünk. Ha jól emlékszem, akkor most kb. 1 ujjal lehet a köldök fölött, viszont a belek és gyomor is nyilván feljebb húzódtak, szóval szerintem a cici alatt lévő dudor más :) Nekem reggel ott viszonylag lapos, estére viszont kigömbölyödik :roll:

Ez a fotó kb. egy hetes:

Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


korenka, nőtt a pocak a vonalzón :wink:

addisz, szép a pocakod :) Nekem van egy zipzáros mellényem, amit reggel még simán fel tudok húzni, délután viszont már csak szuszogva jön össze :lol:

mekkora hóóóó :twisted:

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Jó reggelt!

Addisz
Nagyon csinos és vékonyka vagy :wink: Nekem már most hatalmas a pocakom és a felszedett hájacska a tiédhez képest, pedig mögötted kullogok 4! héttel :oops:
Kislányod nagyon talpraesett :)

Pequ
Hát nem túl jó fej a főnököd :evil: Ha már kiteszi a szűröd, akkor legalább ne kéne még röpködnöd is ekkora pocakkal. Nem tudsz betegácsiba menni, hogy ne kelljen repülnöd?

Képzeljétek! Írt a Szakbarbár TGYÁS, GYED ügyben és jár 2 évig mindkettő és egész jó kis összeget fogok kapni, ha nem kell betegácsiba mennem és kihúzom a tanév végéig :P Úgy örülök neki. Persze a MÁK-ba majd a válasszal együtt megyek be, ha eljön az ideje, mert gondolom ott is próbálnak trükközni, ha nem a legegyértelműbb esetről van szó :twisted:

Lakásügyben viszont nincs semmi jó hírem, egyre inkább úgy néz ki, hogy a magunk lábán kell majd megállnunk, a párom családja egyre több feltételt szab a pénzbeli segítséghez és egyre inkább nem bízunk benne, hoyg véges időn belül lesz belőle egyáltalán valami. Szóval úgy döntöttünk, hoyg akkor ne függjünk senkitől, megoldjuk majd albérletben egy darabig, majd ha elmegy a mostani lakásunk, akkor utána némi hitellel veszünk valamit magunknak.

Kép
Kép
rheya
 
 


Pequ, a melled alatt lévő dudor a gyomrod. :-) Amúgy a 20. hét környékére éri el a méh a köldök magasságát.

Korenka, hát az esti émelygés nálam is még tart, és még mindig látom amit aznap megettem, de már jobb. :-)

Addisz, merre kerestek lakást?

Én ma vacsira- míg jobban vagyok reggel, - megcsináltam gyorsan a kukoricasalátát, majd magvas ciabattával esszük. Ebédre még maradt krumplis tészta és csemegeubi.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt
Óbudán belül szeretnénk költözni, most itt lakunk, jó lenne csak néhány utcát vándorolni :)

Rheya
Minden vagyok, csak nem vékony :lol: 67 kg-ról indultam, ez már eleve többlet súlyt jelent a 164 cm-hez, sajnos.
Szerintem lakást bérelni sem olyan vészes, mi másfél éve lakunk albérletben, szerencsére tök normálisak a főbérlők, jó a lakás stb. és ezt inkább be mertük vállalni, mint egy 25-30 évre szóló hitelt. Azt majd akkor, ha nagyobb összegű önerővel be tudunk szállni.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Kismamák!
Eszti vagyok és a szeptemberi topikból jöttem át hozzátok. Elvileg szept 3. a céldátumom, így simán szóba jöhet még az augusztus is. :) Most egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Van köztetek olyan kismama, aki a Bajcsyba, vagy bárhova el lett irányítva kromoszóma vizsgálatra? Egész pontosan a hasmegszúrós magzatvízvételre gondolok. Szeretnék információkat gyűjteni, mind a tanácsadásról, és persze főleg a vizsgálatról, mert rettentően izgulok miatta.
Segítségetek előre is köszönöm!
Eszti

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


Eszti: jujj,miért kell Neked az amnio???
Én azt sose vállalnám be :?

Ilyen rossz értékeket kaptál a Down-szűrésen,hogy szükségessé vált?
Én a helyedben elmennék máshova is megnézetni,hogy nem mérték-e el a dolgokat,az amniót csak a legeslegvéső esetben engedném,azaz én nem is engedném meg a vetélés kockázata miatt,de mondjuk én parás lombikos vagyok,úgyhogy talán az én véleményem nem számít...
Vendég
 


Nekem még nem volt Down szűrésem, mivel a dokinőm egyből a Bajcsyba irányított. Így a kombinált teszt is kimarad, mivel értelmét veszti. Nincsen semilyen rossz értékem, de sajnos a nővéremnek több babájával volt baj. Igaz neki is inkább csak a fiúkkal, ami ugye az apától függ, hiszen az y kromoszómát ő adja. A dokinő mégis azt mondta, hogy az lesz a legjobb ha megcsináltatom. Az eredménye 100% és így én is megnyugodhatok. Szinte erőltette, ezért nem áltam le vitatkozni vele. Már eldöntöttem hogy megcsináltatom. A vetélés kockázata papíron 0,5%, állítólag a valóságban ez az arány sokkal jobb.
Eszti

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


Eszti: lehet,hogy százalékosan "jó",de a Te esetedben meg akkor totál felesleges...

A nagynénémet is elküldték erre a vizsgálatra,ahol szó szerint leszúrták véletlenül a babát...
Más meg mire megkapta az eredményt,miszerint makk egészséges a babája,már nem volt babája...
Az egyik barátnőmnél az ikreknél csinálták a vizsgálatot,és mindkétszer ugyanonnan vettek mintát,nem külön egyik meg másik babától,így az jött ki,hogy mindkét kisfiú makk egészséges...

A kislány betegen született...ő már angyalka....

szóval a 100 % kissé túlzás,és én úgy gondolom,bőven elég az a kockázat a vetélésre egy ilyen fiatal terhességnél....
persze Te tudod!
Vendég
 


Pont emiatt a legutóbbi eset miatt mentem el önszorgalomból a kombinált tesztre,hogy az Edwards-kórra is teszteljenek...

Amniocentézisre pedig senki nem kötelezhető,ezt a vizsgálatot csak végső esetben szokás elvégezni,és tudtommal ezen a fórumon egyik lánynak se volt rá szüksége,mindenki jó eredményt kapott...
Vendég
 


Eszti
A konkrét vizsgálattal kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, de ha nem is volt se Down-szűrés, se kombinált teszt, akkor én legalább egy nagyon alapos uh-ra elmennék egy jó genetikushoz (pl. Hajdú Krisztina), mielőtt az amniót megcsináltatom.
A szúrást mindig nagyon indokolt esetben javasolják, nyilván ez nem véletlen, nálad pedig úgy látom, hogy nincs kézzel fogható indok, lelet.
Nem beleszólni szeretnék, de egy uh-t én mindenképpen megejtenék a döntés előtt.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: én is így gondolom,Hajdú K. a legjobb,őt megkeresném ilyen hülye helyzetben...
Vendég
 


Köszönöm a hozzászólásokat!
Ajajjj! Hát most sikerült megint elbizonytalanodnom. Ezen tipródok már másfél hete. :)
Ki az a Hajdú Krisztina?
Egyébként ezt a vizsgálatot megelőzi egy tanácsadás, és ott biztosan megmondják ha nincs értelme a vizsgálatnak, nem? Igazából pont ezért keresek valakit, aki a közelmúltban túlesett egy ilyenen...
Eszti

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


Eszti: ide kéne elmenned!

http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagno ... or-szures/
Nem olcsó,de itt megmondják Neked a tutit!!!
Itt dolgozik Hajdú Krisztina,aki az ÁSZ!


és az az lesz,hogy először csinálnak egy kombinált tesztet,pár óra alatt eredmény van,és csak akkor fogják javasolni az amniocentézist,ha ennek nagyon durva eredménye lenne,de tudtommal ha ez rossz lenne,még akkor is van egy lépcsőfok, mielőtt BÁRKI amnióra küldene,asszem ez épp az AFP,ami 16 hetesen van.
Vendég
 


Eszti
Hajdú Krisztina az egyik legelismertebb genetikus, problémás esetben a nők 99%-a hozzá fordul, vidékről is. Nagyon alapos, jó géppel dolgozik és mindent megnéz. Én adnék a véleményére.
A Te esetedben nekem az a furcsa, hogy úgy akarnak elküldeni, hogy semmilyen előzetes vizsgálatot nem csináltak, ami indokolná az amniót.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


eszti: Már másfél hete izgulsz, pedig ezalatt már túl lennél a kombinált teszten... én is az Istenhegyi klikinán csináltattam meg. Minden doki azt ajánlja, hogy mielőtt amnio lenne a vége, csináltassa meg a kismama a kombinált, vagy az integrált tesztet... ez a doktornő enyhén szólva érdekes.... Remélem tudtál dönteni. Én két kismamával beszéltem akinek volt amnio-ja. Az egyik egy egészséges babát veszített el miatta, mert fertőzést kapott. Ha így veszem 2-ből 1-nél nem érte meg. 50%... persze ez sarkos, de a sztorid horror.
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Na ma végre megkaptam az integrált teszt eredményét... Valami gebasz volt az e-mailjükkel, de ma sikeresen át jött.

Down kockázat: 1:40000
Nyitott gerinc kockázat: 1:4200
AFP: 1,31

Szóval minden rendben. Hétfőn megyünk uh-ra, már várom, hogy kiderüljön a neme. :)

Már másfél hete nem hánytam, szóval ígéretes a helyzet. Bár még tudok rosszul lenni... Kívánós nem vagyok, Marcival sem voltam az. De azért most szívesen betermelnék egy kis palacsintát. Esetleg egy kis fánkot. :D

Ma reggel elég elkeseredtem, mikor láttam, hogy esett a hó. Türelmetlenül várom a jó időt!

H

H

Kép

Kép
hana78
 
 


Hana: gratula a jó eredményekhez :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: