Új privát üzeneted érkezett!

Kubi!az jó h nincs elmaradva a drága!biztos rendbe jön teljesen!

Tinus!detto otthon nekem sem alszik csak itt Bokodon eddig 6 óránál tart ma nappali alvásban:)én használtam mikor probálkoztunk a babával,nekem van mikor működött vagy h nem és mindig páfrányos volt!én nem bíznék benne.

Zsanka!nagyon szépek vagytok együtt!ohh nekem addig van a fertőtlenítőbe még nem használom legközelebb...minimum a fél óra..nekem napokig bent állnak dolgok és nem is 24 óránként cserélem, hanem 2 naponta,de viszont minden étkezés után beleteszem a cumisüveget.drukk h jól sikerüljön a fotózás!

nyuszika!én már kipróbáltam a mammost,nukkost,aventost egyiket sem tudja bent tartani, csak ha fogom neki,és sokszor én is úgy altatom h fogom neki, meg ütögetem a seggét,persze napközben és úgy elalszik 10 percre hahahha:)de a babkocsiban is pl kiszoktam támasztani a plüss alvókájával,vagy pelenkával.nagyon ügyes vagy az altatással, nekem ha véletlen el is alszik napközben, akkor a kiságyban sohaaaaaa csak a hinta, vagy babakocsi, vagy pihenőszőnyeg, csak a kiságy van kilőve!az csak éjjel érdekes de miért?????

Milli!nekem rég óta eszi az öklét:) meg nagyon nyálzik is, ez már a fogzás előjele....

Csibe! nagyon jók a képek ,olyan édesek együtt, és Benett is milyen szépen tartja magát,Ármin is ugyan így, és ő is átfordult 2szer már hasról hátra!gratulálok nektek is!!!ügyes nagyon!le a kalappal h egyedül aludt el!

én 2 napja kezdtem pont masszírozni reggel jhonsons testápolóval.

én meg nem tudom h beadatom e a rotát.


sziasztok! Velünk minden rendben, azon kívül h sajna Ármin továbbra se alszik napközben otthon. most is bokodon vagyunk a tónál, és itt rendszerint alszik eszik….nem hiszek a szememnek!!!!!!!!!de olyan jó itt, apu anyu tesóm, barátja..napozás , víz, nekem kikapcsolódásitt is alszunk ma is(férjem dolgozik,anyuék ilyenkor meg juniustól szeptemberig szinte itt laknak)anyu eteti ilyenkor éjjelente, én meg alszok jóóóóóóóóó nagyot tegnap meg kapta az oltásokat, angyon nagyon sírt, de csak 37.7ig ment fel a láza, arra nem adtam kupot!de az éjszaka kelt 1 4 7 fuuuuu de nehéz volt.pedig előtt napközben semmit nem aludt. nagyon sokat nyögött és lehet az új tápszer miatt, ugyanis szerintem a dokinő elértett és a Beba Ha pro start helyett Beba ha pro 1est írt fel én meg ki is váltottam…igaz mindegyik 0 plusszos..szerintetek mi a különbség??azért lehetett a hasfájás meg h ma méregzöldet kakilt?
hétvégén lagziba voltunk, de nagyon rossz volt fél 2kor már haza is mentünk, mert férjem nagyon ko volt,berúgott, anyósom vigyázott Árminra nálunk(ő még soha nem vigyázott rá,én meg egy merő stressz voltam megfürdettem, elaltattam,nagyon nehezen aludt el(mindig egyből elszokott este lefekvéskor,most meg bizti megérezte h megyek el.)
ja és 5730g és 60 centi,nő mint a bolondgomba!Smile hasról már 2szer a hátára fordult

KépKép
dike
 
 


Dike!
Nekem ugyanez volt a tápszerrel, mint Nektek!! Mi is Beba HA startot eszünk, de kb 1 hónapja írattam fel a dokinénivel, és sztem ő is elérthette, mert a PRO 1-est írta fel. Egyszerre 6 dobozzal. Én már csak akkor vettem észre, amikor otthon kibontottam.
Este adtam neki először az 1-esből és éjszaka alig aludt, pedig Doni egyáltalán nem volt hasfájós, de amíg azt a kajcsit ette, kaja után húzogatta a kis lábát a hasához. És akkor tért árt a 2 naponta kakira, addig szépen minden nap volt neki. Úgyhogy azt nem is ettük végig, hanem vettem neki startot, amitől megnyugodott a kis hasa, de széklete azóta is csak 2 naponta van sajna.
Ez kb 1 hónapja volt. Azóta megint adom neki az 1-est (kb 1 hete eszi azt), mert itt áll 6 doboz, meg kell enni :). De most szerencsére semmi baja nincs.
Mondjuk tuti "erősödik" a pocakjuk, mert pl Doni már alig bukik, régen meg nagyon sokat! Szóval változnak.
A kakija nekem amióta tápis méregzöld.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Kép mi is tudunk ám ilyet, de nagyon utáljuk:):) [/img]

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 

 
 

Sziasztok!

Donoka, Dike! Mi is a Beba Pro 1-et esszük. Lilinek attól nem fáj a hasa, viszont neki is méregzöld a kakija. Lekopogom most van minden nap.

Tegnap megvolt a fotózás. Mondanom se kell, 40 percig csak ordított, nem tudom mi lehetett a baja. Utána egy kicsit megnyugodott és lehetett egy pár jó képet csinálni, de a végére megint sírt. Mikor hazaértünk akkor folytatta. Valami nem volt jó neki.
Most egy pár napja megint fáj a kis pocija, de lehet azért, mert iszom a lakto herb teát, és tejcsit is többet kap megint egy nap. EGy pár napja megint nyűgös, de lehet ez a hülye idő viseli meg. Esténként szokott sírni.
Meg most két estét nem aludt végig, de csendben maradok mert egyszer 3-kor, most meg 4-kor kelt (este 10-től) :-D

Tegnap próbálkozott hátról hasra fordulni, de még nem sikerült neki, és úgy felmérgelte magát, hogy elkezdett sírni. Olyan aranyos volt, ahogy próbálkozott. Ma délelőtt megint, és egyre jobban megy neki!

Jövő héten hétfőn megyünk a két hónapos oltást beadatni neki. Már előre sajnálom, tudom, hogy nagyon fog sírni, de ott leszek és fogom fogni a kezét.

Remélem Veletek minden rendben!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Dike, köszi. Közben én is rájöttem, hogy ez nem egy túl megbízható megoldás. Még dolgozok az ügyön.

Zsanka, majd tegyél fel fotókat.

Doni édes. Nálunk sem megy a hason fekvés, de tegnap történelmi pillanatot éltünk át. Szevi a játszószőnyegén tornázott (hátról oldalra fordulgatott, én néha továbbsegítettem hasra), egyszer csak hason fekve úgy döntött, hogy ő túl fáradt és bealudt. Na most ez 2 dolog miatt szenzáció: 1. mert nem szeret hason lenni sokáig, 2. napközben mostanában egyáltalán nem alszik. :))

Vasárnap keresztelő, izgi lesz...

Többieknél mi újság?
20140503222551
 
 


Zsanka! majd tegyél fel képet!

Tinus! nagyon ügyes!

ma 1,5 hónap után először aludt napközben a kiságyban és először aludt itthon azóta nappal 1,5órát juppppppi:)

állandóan ülne,állna, semmilyen fekvő pozícióban nem lehet őt fogni...

KépKép
dike
 
 


Csajok, akinek a gyermeke megkapta a rota ellenit..... Volt valami változás a gyerek kajálásában?! Nálunk a napokban csak 4x eszik a gyerek, keveset, szerda este óta semmit nem is hízott..... Kezdek aggódni....

A másik, hogy nálatok hogyan esznek a gyerekek cumisüvegből? Nyugodtan vagy forgatják a fejüket ide-oda?! Dodó forog jobbra balra, ha elveszem a kaját, sír, de nem eszik nyugodtan semmit nem talál, amit bambulhatna közben......

Dike, kipróbáltam a Mam cumit, nem jött be, Nukot eszi, egy fokkal jobb, mint az Avent, de ezt is támasztgatjuk........No comment.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Tinus, de ügyes Szevi!!!

nyuszika, Doni is forgatja a fejecskéjét, valamit néznie kell mindig. Vagy engem néz vagy a másik oldalra és én viszem utána a cumit. Néha teljesen kitekeredett pózban vagyunk már.

Dike, nálunk ugyanez. Nem lehet fekve megtartani. Egyfolytában felülne. Fel szoktam húzni a két kezénél fogva, az tetszik neki, de tudom, h nem lehet sokáig ebben a pozícióban tartani, mert nem jó a gerincének.

Zsanka, milyen volt az oltás? Túléltétek?


3 napos nem kakilás után (ami a Beba pro 1-től volt), úgy döntöttem, váltok, és vettem Novalac IT tápszert, ami kimondottan székrekedéses babáknak van. Na, ettől mindjárt jobb lett. Könnyebben is megy, gyakrabban is van és a kaki sem méregzöld, hanem zöldes-sárga.
Remélem ez már hosszú távon beválik. Eddig jó :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Ja, és a másik: nyálzás, ököl szájba tömködés, néha nyűgösebb: ez már lehet a fogzás előjele?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Donoka, egyértelműen ennek a jele. A védőnő szerint ettől még lehet, hogy a foga csak fél éves korában jön ki, de a foggyöknél már történik ez az... (Bocs, szakszerűen nem tudom).

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Majd hozok a fotózásról képeket!

Donoka! Nekünk Lili ugyan ezt csinálja: nyáladzik, ökle a szájában. Fogzás, de lehet még két hónap mire kibújik :-(

Etetés: nekünk van amikor Lili forgatja a fejét evés közben, meg mozog, van amikor meg szépen eszik.

Mi is a Beba Pro HA 1-et esszük. Nekem most Lili kakil minden nap kétszer. Igaz zöld a kakija. DE ezt a tápszert szereti. Jobb, mint a Milumil.

Próbálgat a hasára fordulni, de nem sikerül neki, és ezen úgy felmérgeli magát, hogy elkezd ordítani és alig lehet megnyugtatni.

Ezen a héten megint felkel hajnalban egyszer enni. Ez 3-kor van. De a hasa fáj, és ezért kel fel, mert nagyon keveset eszik, és alszik is 6-ig. Ezért nem iszom a lakto herb teát. szerintem attól fáj a kis hasa.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:20-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


JA, és hétfőn oltás.... Én már nagyon félek tőle :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


nyuszika! ááh szerintem nincs az a cumi amit Ármin magától szívna. most is úgy altattam el, általában mindig így h oldalra fektetem cumit be, fogom úgy szívja, dúdolok, meg a pelust mindig az arcához orrához teszem, imádja. mi nem adattunk rotát, de lehet csak a meleg miatt eszik kevesebbet, persze az én gyerekem nem!csak hízik hízik..:) igen Ármin is forgatja a fejét, de csak akkor főleg ha kaki jön majd és görcsöl előtte a hasa...jajjj akkor olyan nehéz az etetés, aztán jön a kaki, és utána olyan nehezen fogadja el megint..akkor van h 15 percet is várnom kell.

Donoka!remélem tényleg beválik az új tápszer, én kértem új receptete Beba startra most már minden ok...van 3 db pro 1sem....és kidobtam 7000 ft-ot az ablakon....az asszisztensnő miatt, aki rossz receptet írt fel..fasza.

Zsanka!nagyon édi, jó kis husiban van ő is.hány kiló?

KépKép
dike
 
 


Dike!
Lili ma 5,5 kg volt :-D Jó húsban van. Havi 1 kg-t hízik :-D, pedig nem is eszik annyit amennyit kéne. Vagyis ha megcsinálom a 120ml vizet tápszernek, abból 130 lesz. De van amikor ne eszik csak 80-at. Főleg ha szopizik, akkor meg a 90-et adunk mellé, de ki tudja mennyit szopizott :-S
Hajnalban fájt a kis hasa. Tegnap délután már nem is szoptattam, meg ma sem, hagy menjen ki belőle meg belőlem is a tea. Majd holnap szopizik megint.
Ma az oldalára fordult Lili magától!! De mérges volt, mert tovább nem tudott fordulni :-D Úgy felhergeli magát egyem a szívét!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka!enyém is havi 1 kilót hízik! 5730 volt múlt hét hétfőn:)

kisfiam ma fél 9tők 5ig aludt de jóó volt!negyed 1re megyünk csípőficam kontrollra drukkoljatok, nagyon félek h tovább kell hordanunk, látom h nem szimmetrikusak a hurkái:(((((((((

KépKép
dike
 
 


Dike! Ne aggódj, rendbe fog jönni a csípője!!!! Szorítok Nektek!

Tegnap voltunk a két hós szurin. Én jobba remegtem mint ahogy Lili sírt. Nem tetszett neki, ahogy hason feküdt. Akkor jobba ordított, mint amikor megszúrták, és egyből megnyugodott. Be sem lázasodott. Igaz adtunk neki germicid kúpot.

Már könnyebben szopja az ujját. Igaz segítséggel, de kezd rájönni :-D

Dike tök jó, hogy olyan sokáig aludt. Sajnos Lili mostanában felkel hajnali 2-kor felkel, de utána vissza is alszik. !-kor eszik, meg utána 7-ig, 8-ig alszik.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


még 1 hónapig hordani kell a terpeszpelust, de nem kell visszamenni kontrollra.

KépKép
dike
 
 


csak gyors! Ármi egész éjjel köhögött, meg szívtam is az orrát. mikor érdemes dokihoz vinni? a másik..tegnap hason feküdt ahogy szokott és azt vettem észre h csomó helyen véres a pelenka!!!!!!hát mondom ez meg???aztán láttam h a nyelvén véres.ez h lehetett??

KépKép
dike
 
 


Dike! Én elvinném megnézetni,biztos ami biztos!Sajna pont péntek van, nálunk is a betegségek pénteken kezdődtek el igazán,hétvége előtt.. :(

Kép
Kép
bell25
 
 


Ármint elvittem dokihoz, de nem volt doki, mert továbbképzésen volt. asszisztensnő mondta, h biztos a takony visszafolyik a torkára és az miatt köhög, vegyek orrcseppet, meg szívjam neki. hát én szívom,jön is egy csomó. vér meg azóta nem volt,foga nincs kint. ínyével is képes a nyelvét felsérteni ha úgy ráharap?

Borostyánlánc. ki hisz benne?nem vesztek még?ha igen honnan?

KépKép
dike
 
 


Dike!Örülök,hogy nincs nagyobb baj.Igen elképzelhető,hogy a takony folyik vissza,ha Lizus szopik néha felszívja az orrába és utána pár óráig hörög,tüsszög. :D
Ármin babánál lehet elkezdödött a fogzás...vagy a körmével megsértette az ínyét?!
Borostyánláncot mi nem használtunk,de azt mondják nagyon sokat segít...lehet mi sem ússzuk meg.

Kép
Kép
bell25
 
 


Sziasztok!
Dike! Nagyon sajnálom Ármint :-( De ha tudod szívni z orrát az jó, mert legalább kijön, és előfordulhat, hogy vissza is folyik. Remélem hamar meg fog gyógyulni!!!

Mi nem veszünk borostyánláncot. Sokan nagyon dicsérik, de mi nem merjük a nyakába tenni... Apa azt mondta, hogy ahhoz ragaszkodik, hogy nem lesz lánc... Majd túlvészeljük valahogy a fogzást...
Van egy olyan honlap, hogy borostyánlánc.hu. Ott szét tudsz nézni.

Lili hasa még szokott fájni mostanában, ráadásul esténként fel is kel rá. (igaz hajnal 4-kor :-D ) Tegnap előtt az estét megint végigaludta, ma 4-kor kelt, de még vissza-vissza aludt, 5-kor evett, 6kor a dédi kezében elaludt, és fél 8-kor evett megint Tüneményes annyit beszél :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Dike!
Jobbulást Árminnak! Én vettem borostyánláncot a Brendonba, gyönyörű méz színűt :D Abszolút nem zavarja, észre sem veszi. Teljesen bababiztos, mivel szálanként csomózott és elszakadás esetén nem gurulnak szét a szemek, de amúgy is szálerősített a fonal. Antiallergén, fémmentes borostyánnal bevont csavarzáras, és minden kő gondosan lekerekített.
Ez a leírása:
Gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatású, természetes antibiotikum. Erősíti az immunrendszert, elősegíti a sebek gyógyulását...
2990 Ft, de beváltottam a Brendon pontjaimat, így sokkal olcsóbb volt. Ja és ami nagyon fontos EREDETI balti borostyán!!! Ugyanis a borostyánt is hamisítják!
De könnyen megvizsgálható, hogy eredeti-e...2,5 dl tiszta vízbe beleteszed és le kell, hogy merüljön a pohár aljára. Vagy 2,5 dl vízben elkeversz 2 ek sót és fel kell jönnie a víz színére. Íme a teszteredményem :lol: :

Kép sima vízben

Kép sós vízben

És akkor már ne maradjon ki Milán baba se :wink:
Kép

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsanka!ugye milyen édes ahogy beszélnek?én is megőrölök Ármintól:)annyit sikít, dumál, nevet!

Zsófi!én is ilyen nyakláncot akarok, veszek is, csak jussak el a Brendonba.

Ármin ha vízszintben van,és dumál akkor köhög inkább, tehát tuti visszafolyik, amúgy nagyon jó kedvű, nyoma sincs betegségnek, nem lázas, orrát szívom, majd csak elmúlik.

KépKép
dike
 
 


Dike! Lili is sokat köhög ha háton fekszik, de neki a nyál folyik vissza :-S
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Lili három napja csak sír a cicin. Reggel még szopizik, de a többi evésnél csak ordít a cicin. Még a második, harmadiknál szó nélkül eszik a cumisüvegből, így este felé már azon is ordít, és nagyon nehezen kezd el enni, de viszont ha rákap akkor meg úgy eszik, mint aki életében nem evett.Érdekes, hogy három napja délutántól mindig evés előtt kezd el ordítani.... Majd csak túl megy rajta. Nem tudom mije fájhat a hasa vagy a foga.
Az estéket végigalussza. Ma is 5-kor kelt, fél 6-ig elvolt, evett és utána fél 8-ig megint aludt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:20-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka, Zsófi! Gyermekek gyönyörűek! Édesen gömbölyödnek, csodaszépek!

Nekünk is kell hamarosan borostyán lánc, egyre jobban tömködi a kezecskéjét a szájába és kegyetlenül nyálzik, néha nyűgös.
Hiába adom a szájába, kezébe a hűtős rágókát, azt még nem tudja rágicsálni, mert nem veszi magától a szájába, ha meg én bedugom neki, akkor csak cumizza :D :D :D

Éjszakákat még mindig nem alussza át, 2x kel és 160-akat eszik éjjel is.

Ma átfordult hátról hasra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Reggel 2x a kanapén, este 3x a pelenkázóasztalon, és egyre jobban megy neki.
2 napja még csak az oldalára forgott, de ma teljesen! Olyan boldog vagyok :D :D :D :D
Rengeteget dumál, kiabál, fogdos, rángat, mosolyog, imádnivaló kiskrapek, komolyan mondom full szerelmes vagyok belé :D :D . Reagál, és ez annyira jó. Minden nap mutat valami újat, nagyon sokat fejlődik, formálódik, kerekedik. Ez most egy nagyon jó időszak!

Viszont mindig ülni akar. Még amikor a hordozóban van és kocsival megyünk valahová, akkor is fel akarja onnan is húzni magát. Nem tudom, ez normális??? Ha meg nem akarom megfogni a kezecskéjét és felhúzni, akkor elkezd sírni. :roll:

Nő, mint a gomba! Már 68-as rucikat hord, a 62-eseket 2 hét alatt kivégezte :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Donoka!

Köszönöm szépen! Nagyon ügyes a kisfiad!!! Gratulálok az átforduláshoz!!!
Lilire is már a 68-as body kell. Van olyan 62-es ami már kicsi, de tipegőből még a 62-es kell. :-D

Tegnap szegénykém délután 4-től este fél 9-ig ordított, kisebb nagyobb szünetekkel. Van amikor egy pár percre megnyugodott, elaludt, de fél 6-tól 9-ig nagyon nehéz volt vele. Olyan keservesen sírt, a szívem szakadt meg. Szerintem a hasa fájhatott, nagyon feszítette magát úgy sírt. De lehet a foga? Nem tudom. Vagy csak szimplán érezte, hogy ideges vagyok...
Remélem ma már jobb napja lesz!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka, szegény Lili :(
Olyan rossz, hogy nem tudják elmondani, hogy mi fáj, mi meg nem mindig tudjuk kitalálni. Bár ha feszíti magát, akkor sztem a hasikája lehetett. Ha a foga fáj, akkor meg a kezét rágja, meg kb mindent, amit a szájába tud tömködni.
Mondjuk nagyon megérzik a babák, ha feszült az ember.
Mi a párommal sosem veszekszünk, nagyon nyugodt természetűek vagyunk mindketten. A gyerek is az. Nemrég Doni a kezemben volt és valami irdatlan nagy baromságon összekapunk, és kicsit felemeltük a hangunkat. Doni erre olyan éktelen sírásba kezdett, amilyet még nem hallottam. Sikított, dobálta magát. Alig lehetett megnyugtatni.
Szóval az tényleg nem kamu, h a gyerekek átveszik a szülők rezgéseit, megérzik, ha feszültebb vagy.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Donoka! EZ így van. Pedig most nem is az apukájával veszekedtünk... Nem szoktunk mi se veszekedni, inkább próbálunk mindent megbeszélni, de néha azért mi is szoktunk. A keresztelőn vitatkoztunk sokat és akkor Lili is elkezdett sírni. De most más volt a baj. De egyszer minden megoldódik. Tudjátok: "Ami nem öl meg az erőssé tesz" :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Donoka! nálunk ugyan ez van!mindig ülni akar!sehogy máshogy nincs el, húzza fel a fejét, és ha kicsit hátradöntöm sír.nekem meg csak hasról hátra, hátról abszolut nem ,de még oldalra se:)

Zsanka!gyönyörűek a képek! nekem is csinál ilyet Ármin, általában mikor kakilnia kell.

mi voltunk hétvégén bucsuba,Ármin ügyesen viselkedett, nézelődött sokat a babakocsiban:) én beteg vok, torok egyenlőre, meg nagyon szar közérzet.

KépKép
dike
 
 


na mi van csajok elvesztetek???

KépKép
dike
 
 


jó kérdés, dike:)))

mi megvagyunk, tulajdonképpen most nincsenek nagy események, nyáladzunk rendületlenül, elkezdtünk kacarászni és végre egyszer sikerült egy teljes éjszakát átaludni. nagyjából ennyi. ja, és nem eszünk túl sokat, most is 120 ml a sztenderd, ha emelem az adagot otthagyja vagy kibukja. nem tudom mi a zűr, igaz most mintha kicsit több lenne a tejem, de mérni nem tudom. hát ennyi.
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, de nálunk sincs semmi extra. Gábor hat kiló, vigyorog, kacag, jókedvű, éjszaka alszik, ráadásul most éjjel 11 órát aludt egy huzamban, szóval nem panaszkodhatok. Eszik, hízik, most kezdi kinőni a 62-es ruhákat, már 68-asakat hord inkább.
Nagyfiú lett, na :)

Kép

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Lili is átalussza az éjszakát. Ma pl. negyed 10-től fél 7-ig aludt. Viszont sztrájkol az evéssel. Tegnap alig evett valamit. Reggel épp csak cicilt (max30ml) fél óra múlva megint, és rá fél órára 30 ml. Másfél óra múlva 60. 3 óra múlva 60, (persze mondanom se kell: ordítva) pár óra múlva 120-at úgy benyelt, majd megfulladt. Ha 180 lett volna benne azt is megette volna :-D ÉS utána megint 60 meg 90. Szóval nem sokat eszik. Régebben meg megette a 120-at, vagy nagyon keveset hagyott belőle. Igaz tegnap egész nap sírdogált, meg alig aludt valamit, és a cumi egész nap a szájában volt.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka, ha megette volna a 180-at is szerinted, miért nem kínáltad?

Nálunk Dodó már 4 kajára szokott, de akkor 200 körül eszik. Így megvan a napi mennyiség, csak kevesebb alkalommal. Ha így jó neki..... Köztes időkben meg alszik, így nem arról van szó, hogy én húzom az időt.....

Ezt a kacarászást várom én is, de nem jön.... Nagyokat mosolyog, de hang nélkül..... Nem tudom kicsikarni............ :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika! Csak azért, mert mostanában nagyon sok tápszert kiborítottunk. Mikor még azt hittük hogy kell, és nem ette meg.

Végül csak vettünk borostyánláncot. Tegnapi nap után azt mondtam próbáljuk ki. Lehet hülye vagyok, de úgy félek, hogy nagyon hátra csúszik, és meg ne fulladjon. De hát én is láncban alszok, és nekem sincs semmi bajom tőle, Ő meg még nem mocorg annyit alvás közben. De lehet estére kiveszem. Végül az éjszakákat végig alussza. Csak napközben szokott nyügi lenni. Szerintetek? Írtátok többen, hogy van ilyen láncotok. Nálatok mi a tapasztalat?
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Donoka!
A Te kisfiad is nagyon édes! :D

Panndi!
Milyen nagy már Gábor! Ő is szőke mint a nővérkéi, de szép! :D Látom Zsófi meg mindjárt 4 éves! Boldog szülinapot neki! :D

Zsanka!
Gyönyörűek lettek a fényképek! :wink:
Borostyánlánc: elvileg úgy semmit nem ér semmit ha kiveszed a nyakából. Éjszaka fejti ki legjobban a hatását, még akkor is ha nappal nyűgös a gyerek.:roll:
De itt sok hasznos dolgot találsz róla: www.borostyanlanc.hu

Régiek merre vagytok?

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Nyuszika, de szuper, hogy egyszerre ilyen szép mennyiségeket eszik a kiscsaj, nálunk is ez a cél, de még nem megy. Eddig max 190-et evett meg egyszerre, de ez csak kb 3x fordult elő. Általában 140-160-akat eszik.

Zsanka, én is vettem borostyánláncot és képzeld nem merem a nyakába tenni. Ráadásul a csomagolásán is rajta van, h fulladásveszély, meg egyéb elrettentő dolgok. Szóval lehet, h nem fogjuk használni, pedig nagyon sok kisbabán látom.
Tegnap volt a védőnő nálunk és felírt pár homeopátiás bogyót a fogzásra, sztem én inkább azt fogom neki adni, és ezt a láncot majd odaajándékozom valakinek. Meg vannak szuper ecsetelők is.
Nálunk is Doni nagyon keveset evett tegnap. Olyan, mintha most kezdene átszokni, mert eddig ő sosem aludta át az éjszakát, min. 2x ébredt. 2 napja viszont csak egyszer, ma meg 9-től 5-ig aludt!! Illetve nem aludta végig, mert tök sokszor felsírt, de cumi vissza a szájába és visszaaludt szépen. A lényeg, h nem evett éjszaka. Sztem mi most fogunk átszokni a nagyobb mennyiségekre és a kevesebb alkalomra. Eddig 7x evett naponta, de ez csökkenni látszik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Zsófi, köszi, bizony, vasárnap lesz négy éves :D

Én is hiányolom a régieket, nammadot különösen, mégiscsak egymás mellett feküdtünk a kórházban, szívesen néznék új képet Emőkéről :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Lili tegnap megint azt csinálta, hogy evés előtt egy fél órát ordított. Ahogy a szájához tettem a cumisüveget elkezdett sírni :-( Lehet nem volt éhes, mert nem is evett sokat. Délelőtt meg evett rendesen. Ő nem eszik olyan sokat egyszerre. Max 130. Több nem kell neki. Hogy tudnám rászoktatni, hogy most már többet egyen? Csináljunk 150-et hátha megeszi? De ha meg meghagyja megint csak kiborítjuk :-S És mostanában elég sok kiment.

Tegnap olyan édes volt. Minden erejét összeszedte és megpróbált hasra fordulni. Egy kis segítséggel az oldaláig sikerült :-D Ha meg hasra fektetem hintázik a hasán és majdnem hátra fordult. Meg rám nyújtotta a nyelvét és amikor visszanyújtottam elkezdett sírni.

Donoka! Ma eddig egész nap a nyakában van a lánc. Azért figyelem, hogy nehogy nagyon hátra csússzon. Eddig nincs semmi. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a mai napja. Estére szerintem kiveszem, mert anélkül is végigalussza az éjszakát, és legalább én is nyugodtan fogok aludni :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Csajok, Nálatok hogy zajlik az este?! Megint megoldást keresek...

Dodó napközben tüdér bogár, eszik 4 óránként, aztán játszik, majd szól, hogy álmos és alszik. De kb. 3-4 utántól eszik, játszik, de képtelen elaludni. Pedig álmos... Na akkor szenvedünk együtt itt ott, fekve, ülve, mindenhogy, estig. Akkor meg nagy nehezen elalszik, de akkor már a nagy alvást kezdi... Az éjszakait. Persze nem evett, így kelthetjük este 10 körül, mert ha nem, akkor éjjel kel, amit már másfél hónapos kora óta nem tesz. Ha elaludna délután is, akkor nem lenne baj, de így, hogy nem megy.....

Ötlet? Nálatok hogy megy?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Nyuszika! Lili se alszik egész délután, és akkor este sír. De 8 körül utána bealszik, viszont Ő a 9 órási evésre felkel magától és utána fél 10-től reggelig alszik. Délután is csak akkor pőcsikél, ha cumi van a szájában.
Biztos, hogy felkel éjjel?
Lili a múltkor csak 90-et evett alvás előtt, és utána meg reggelig aludt.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka, igen, felkel... :( De nem panaszkodok, ma reggel megbeszéltük vele, hogy délután is aludjon és így is tett :) Elaludt most fél 7-kor, mi fürödtünk, vacsiztunk és mire készen lettünk, ébredezett :) Ha minden délután ilyen lenne, az lenne a legjobb neki és nekünk is.

Mi van az anyatej kérdéssel? Sikerült fejéssel elérni, hogy legyen?

Nálunk ma volt az első nap, hogy nem cicizett... Fura... Még ha csak 5 perc is volt mostanság, furi, hogy nem eszik így, csak üvegből.... Ugye nálunk is tápozik a gyermek az anyatejen felül, de most jött el az a pillanat, hogy nem akar cicizni, mert abból nem dől a kaja.... Így csak fejek és remélem, megmarad a tejem még egy darabig.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, én csak irigyelni tudlak, hogy Dodó napközben is alszik. Nálunk Szevi napközben csak fél órákat alszik, ha egyáltalán elszundít. Próbáltam én már mindent, de nem megy. Néha séta közben alszik fél órát, néha akkor, ha kocsival megyünk valahova (kocsi mindig elaltatja), de amúgy csak úgy magától itthon csak nagyon ritkán. Zavarni annyira nem zavar, mert amúgy elnézelődik, csak mindig visongatással jelzi, hogy már unja a helyet, tegyem át máshova, hogy mást nézhessen. Este viszont nagyon fáradt, fürdetés után azonnal alszik fél 9 körül és most már nagyjából átalussza az éjszakát. Szóval én jó tanácsot nem tudok adni alvás ügyben...

Ha hygod, hogy nézelődjön nem alszik el magától? Nálunk néha az bejön a játszószőnyegen.

Nálunk is kicsi szopizás van és tápszer, de érdekes nálunk sose unja a cicit, pedig soha nem dőlt belőlem a tej. Van hogy nagyon hosszan mellen hagyom.
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Tejcsi kérdés: már 30 pohárral van lefagyasztva tejcsi. Cicilni úgy szokott, hogy általában minden evés előtt cicire teszem, csak ha nagyon sír akkor adjuk neki egyből a tápszert. Arra akkor könnyebben ráharap. Viszont nem szív ki sokat csak kb 20-30 ml-ket. Szóval jóval több tápszert kap, mint tejcsit. Ja meg az esti evésnél csak tápszer van. Lakjon jól, és nem kísérletezgetünk mennyit evett vajon. Viszont reggel ahogy kelünk 5 és fél 7 között akkor meg az első evés csak tejcsi. Viszont mostanában nagyon keveseket eszik. Valahol 500 és 600 ml között eszik egy nap. Most is 80 után bealudt.... Úgyhogy ilyenkor meg csak tápszert adunk neki, hogy lássam mennyit evett.
Viszont nagyon nagyon nehezen jön ki belőlem a tej, amikor fejem. Kell vagy 5 perc, hogy beinduljon, és akkor se spriccel, mint eddig, hanem csak pöttyökben csepeg. Így majdnem egy óra a fejés, és 20-30 ml jön ki :-( Ráadásul a kezemmel már nem bírom nyomkodni, annyira fáj a hüvelykujjam. Másképp meg nem jön... Viszont ha Lili szopizik, akkor meg egyből jön, sőt a másikból is elkezd folyni. Jó mi?

Nyuszika, szerintem azért még próbálkozz a cicivel. Én is sokszor hittem, hogy nem fog többet szopizni, aztán mindig ráharapott :-D

Azért az első hónapban nem gondoltam volna, hogy még ha ilyen keveset is, de eddig fog szopizni, azt meg pláne nem, hogy minden nap egy pohár tejet el fogok tudni rakni.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka, nem értem, ha lefejed a tejet, miért rakod el?! Miért nem kapja meg? Hiszen több tápot kap továbbra is, pont ezt válthatnád ki a tejjel. Nem értem.... Én mindig fejek, meg is kapja, semmi nincsen fagyiban. Így egy nap 70-80% anyatejet eszik. :lol:

Mennyiség kapcsán meg Dodó sem eszik hatalmasokat, ha megpróbálom 3 óránként etetni, az nem esik jól neki.... Átlag egy nap 700 körül eszik. Hogy elég-e, passz, de ha igaz a szabály, miszerint súly x 150, ennyit kéne egy nap ennie, akkor el van maradva. Ok, nem gép, de nem nagyon eszik többet az utóbbi időkben...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, azért teszem el, mert így később is fog még kapni anyatejet, amikor már nem lesz a ciciben. Így minden nap kap és tovább fog kapni egy hónappal. Csak ezért teszem el. Meg inkább a tápszert borítom most ki, mint az anyatejet, mert ha azt felmelegítem és nem eszi meg akkor boríthatom ki. És régebben elég sokat kiborítottunk. Sajnos.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Panndi! jaj de helyes kis fickód van neked:)

mi 3 óránként eszünk 130-170 között. alvás nálunk is max 2szer fél óra napközben, ma is nagyon kivagyok:((((de már alszik végre!

összefoglaló:)

jajj de sokat kellett visszaolvasnom,basszus semmi időm jönni! állandóan takarítanom kell,már beleőrülök, Árminnal meg nagyon sokat kell foglalkozni,aludni megint nem nagyon hajlandó fél óráknál többet. kivéve anyuméknál 2-3 órákat, ami kezd idegesíteni! ott miééééééééééééééért??????????????????
basszus el kezdte szopni az ujját amit én nagyon nem akarok, és ha elveszem a kezét sír.mit tegyek? húzzak rá kesztyűt?egyik ismerősöm így tett. nálunk sincs már nyoma hasfájásnak!kedvence a tv-mimimax(hát szorry de akkor van fél órám magamra...)hason nézi mindig.hasról hátra forog de vissza nem.csak ülni akar nem tudok mit tenni:(
ma voltunk dokinál csak gondoltam hallgassa meg a tüdejét de amúgy nem tűnik betegnek..kalcium,orr spré.
csütörtökön megyünk babamasszázsra kipróbáljuk:) aztán az uszodát is fel kell hívnom babaúszás ügyben.
ti még majd zsákba fogjátok kivinni a gyereket???vagy lehet meleg termós gatyó meg meleg kabát is?vagy bundazsák???mikortól?és ha ki kell venni a babakocsiból?akkor mi bundazsákostól ekkora gyereket?:)én nem tudom h van ez? nálunk most kb 10 fok van...a lakásban 21 duuurva lehet be kell fűteni???azt se tudom mibe altassam,ez éjszakára 19 lesz.mi 62-68 as ruhát hordunk, h&m-be jól bevásároltam neki vagány rucikból:)beszarás milyen cuccok vannak ott! Zaráról nem is beszélve igaz ott 6 hótól:)
továbbra is egyszer kel éjszaka fél 5 és fél 6 között. 130-170 között eszik reggeltől 3 óránként.
apja hangját imádja mindig nevet neki bármikor, de apja amúgy képtelen meg vigasztalni soha sem tudja!
na most mennem kell etetés van!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Dike ó sokat írtál :-D Az ujjszopást szerintem hagyd, mert az se jó, ha sír. Lehet hamar abba foja hagyni. Meg tudod milyen finom?! :-D Én is szoptam az ujjam, igaz elég sokáig, de a végén már csak nyugtatásnak. Nekem sose volt fogszabályzóm, szépen nőttek a fogaim. Lili néha cumizik és csak úgy tud elaludni, ennek mondjuk nem örülök, de ha alszik akkor kiveszem a szájából és nem kel fel rá. (a vharmadik próbálkozás után :-) )
Már Lili is hordja a 68-as bodykat, meg van 68-as tipegője ami már jó rá.
Mivel nálunk még mindig 24-26 fok van, így nekünk az öltöztetés megoldva, igaz tegnap jól felöltöztettem amikor kivittem: hosszú ujjú body, tipegő, totyogó, kissapka... A cseresznye fa alatt hideg van.
Mi bundazsákot majd csak télére fogunk venni. Még nem mertem megvenni nehogy kinőjje és azért nem olcsó darab... De szerintem elég a termós nadrág meg pulcsi, csak cipőt adj rá, nehogy a lábáról megfázzon. Estére meg jól takard be egy vastag pléddel, vagy takaróval. Még lehet jobban fog aludni a 19 fokban, mint a 24-ben.
Majd írd meg milyen volt a babaúszás. Mi is vinni szeretnénk Lilit, de még lehet várunk vele egy kicsit. Itt nálunk (olvastam az
egyik csajnak a honlapján, aki csinálja ezt), hogy előtte ajánlatos otthon a kádúszás, ami azt jelenti, hogy eljön házhoz egyszer vagy kétszer (persze fizetni kell érte) és itt megmutat egy pár gyakorlatot. Meg az a baj, hogy inkább délelőtt van, és Lili akkor mindig alszik. Szóval nem tudom mikor fogunk tudni eljutni oda. Ha nem alszik délelőtt, akkor egész nap nyűgös, estére meg nagyon fáradt.
Babamasszázs: én minden nap masszírozom. Még a hátát nem csináltam, mert folyamatosan kell bevezetni egy egy új testrészt, de mostmár engedi szépen az arcát úgyogy nemsokára jön a hátacskája is. Nagyon szereti, majdnem egész idő alatt a szemembe néz és jó sokat mosolyog közben! Meg tudnám zabálni!!!!

Tegnap voltunk 11 hetesek. Nemsokára jön a három hónapos szuri...
zsanka86
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?