Új privát üzeneted érkezett!

Kata,dec.14-ig?Én drukkolok,hogy úgy legyen,ahogy szeretnéd.A hülye álmok nekem megmaradtak szülés után is,rengetegszer riadtam arra,hogy azt álmodtam az ágyban fekve etetem őket,és elaludtam közben,és a takarók között nem kap levegőt,és riadtam kerestem,hol vannak,mire néztem a melltartóm,hogy nincs is lekapcsolva,tehát nem szoptattam.És ez mindennapos volt :x

Móni,akár vihar elötti csend,akár nem,örülj neki :D Én sem tudom sokszor,hogy mi a bajuk,ha nyöszörögnek,vagy álmosak,vagy éhesek...régen mindig azt hittem éhesek,így rögtön jött a cici,aztán meg mérgelődtem,ha két perc után bealudtak a cicin :lol:
Vendég
 


T-pk,boldog 3.hónapot :D

Törpi,nektek boldog 7.-et :D
Vendég
 


Köszi :D

t-pk
 
 

 
 

Nyulasz, jó az a játszószőnyeg tényleg! Hol vettétek?? :?:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Vanda: nem ijedtem meg amiatt, amit írtál. SŐT, izgatottan várom, hogy mikor bújnak ki a srácok, mikor dönt úgy a méhem, hogy ennyi elég volt! Figyelgetem a jeleket, de már az szinte természetes, hogy keményedek naponta!

Egyébként meg épp ma kaptam a hírt egy ikres kismamitól, hogy megszülte a kisfiait, természetes úton. egy-másfél héttel járt előttem. A fiúk együtt kb 5kg-ok és jól vannak. Ez még inkább fokozza bennem a vágyat aziránt, hogy végre láthassam őket. Ami viszont rossz hír, hogy így is elvitték tőle a fiúkat a PIC-re, és nem láthatta őket csak épp mint csaszinál. Szóval minden mindegy alapon, akkor már az sem gond, ha csaszi lesz! Talán jobb is nekik így!

MÓNI: nem hinném, hogy vihar előtti csend lenne az állapotod. Nekem is vannak napok, mikor jobb és többet bírok! Szerintem túl a 33. héten már tényleg megnyugodhatunk. És ugye mindjárt te is ott tartasz majd :)

Kata
labkat
 
 


Én az utolsó másfél hónapban folyamatosan keményedtem - pocakom :) - és a 39 héten indították a szülést!

t-pk
 
 


Rana,
http://www.taftoys.hu/
http://www.babamoon.hu/termekek.php?act ... ria=77...a mienk a 2in1,de azt nem látom most a honlapjukon :shock:


Kata,elhiszem,hogy kiváncsi vagy már a fiúkra...azért még maradjanak :wink:



Vanda,SOS,
megint tejcsatorna elzáródás.Tegnap délután 3-tól masszíroztuk,fejtük,melegvizes tus,bioptron lámpa...este 11-ig kb 60 ml jött le,masszír után kb 3 nyomásig jött,aztán semmi.Ma reggel Balázs 110-et meg tudott enni belőle,de megint nem jön,pedig hatalmas,van csomóm is,több is,és fáj.Te mit csináltál vele?A néni aki múltkor kijött kimasszírozni,csak hétfőn lesz.
Vendég
 


Nyuszi!
Közvetlenül szopi előtt tegyél rá meleg borogatást, ez kicsit lazítja a csomót és próbáld úgy rátenni a bébit, hogy az álla a csomó felé essen. A babánál ügyesebben sajnos senki nem tudja megoldani a problémát. Amikor szopizik a baba, próbáld óvatosan masszírozni a csomót. Ennél többet nem tehetsz, előbb-utóbb kimozdul.
vovanda
 
 


Köszi Vanda.
Vendég
 


T-PK: azért remélem, hogy nem a 39. héten kell majd indítani a szülést :shock: Dokival mindenképp meg akarom beszélni, hogy két ünnep között, ha nem indul be magától a szülés, akkor indítsuk meg legalább dec 30-án. De remélem erre nem lesz szükség 8)

NYULASZ: bioptron lámpát ne használj cici gyulladásra, mert az is infra lámpa, és az infra az a gyulladást csak fokozza! Próbálj négykézláb a babák fölé hajolva szoptatni, a gravitáció is segít!!!

Kata
labkat
 
 


Kata,tényleg? :roll: Pont ez a csecsemős néni adta kölcsön,aki a múltkor kimaszírozta a cicit,azt mondta ez jó szokott lenni :roll: bár szerintem cart se használt :lol:
Vendég
 


Nyulasz, kössz. :D
Tejcsat-elzáródás: :cry: Remélem holnap megoldódik. De masszírozni én úgy tudom, nem szabad, mert steril gyulladás jöhet létre, ha a tej kijut oda, ahova nem kéne... :roll: Bár a néni bizti jobban tudja.... Addig is szoptass amennyit csak tudsz....

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Finoman szabad masszírozni, szoptatás vagy fejés közben, segíti az elzáródás megnyílását.
Én 4 hónapig (maíg fejtem) folyamatodsan elzáródásokkal kínlódtam, állandó, pokoli fájdalommal ját, ezért is adtam fel hamarabb a tejcsizést, mint szerettem volna. Egyszerűen nem bírtam tovább.
vovanda
 
 


Nyulasz: egyet tudok. Én kipróbáltam szoptatás alatt az infra szaunát, és attól lett hasonló problémám mint neked. Görcs, és gyulladás! Aztán nagy nehezen jobb lett. Az is tuti, hogy a Bioptron is infra lámpa, nekem is van :wink: Szóval ezért gondoltam. Gyulladás csökkentő hatása van a lámpának, de szerintem ebben az esetben nem tutira biztos hogy jó!

Kata
labkat
 
 


Köszi lányok,talán picit jobb,de nemsoká ideér a segítség.
Vendég
 


Sziasztok!

Hát a Suttogóról írt tapasztalt anyukák véleménye alapján, látszik, hogy sosem volt még gyerekem. :lol:
Lenne egy kérdésem: Szerintetek a babák hányadik hétre érik el a 2 kg-ot? Illetve ugye az is számít, hogy nem egy hanem 2 vagy 3 baba van?

Kép
tigriske1978
 
 


Tigriske!
Az ikrek a 30. héttől le vannak maradva súlyban az egyes babáktól, minél többen vannak bent, annál jobban. A te babáid óriásnak fognak számítani, ha elérik a két kilót. Inkább annál picit kisebb súlyban gondolkodj.
Nagy átlagban a hármasok ha kibírják bent a 34-35. hétig 1500-1900 gramm közötti súlyokkal születnek.
vovanda
 
 


Labkat: miért akarod, hogy megindítsák dec.30-án?? Én mindent megtettem, hogy minnél tovább maradjanak bent és akkor sem igazán örültem, hogy meg kell indítani - én úgy voltam vele, hogy ők majd tudják mikor akarnak kijönni :)

t-pk
 
 


Sziasztok!

Cicim rendben :D ...remélem így is marad.
Vendég
 


t-pk: a dokim is azt mondta, hogy a 38. hét betöltésével megindítják. Az dec 31. Ez elvileg protokoll. Egyébként nem hinném, hogy tovább bent maradnak. Johanna is kb akkor született 3760g-al - persze ő egyes baba volt! Egy nap szerintem nem sokat oszt szoroz, és legalább nem siet úgy senki, mert este mondjuk partyra hivatalos... Talán ezért! Persze igazad van, ők tudják mikor akarnak jönni! Meg mindennek meg van a maga ideje, de mivel az ÁEK-ben ez a rendszer van, én pedig oda járok terhesgondozásra, gondolom nem sok beleszólásom van. Másrészt már máshol is olvastam, vagy hallottam, hogy a 38. hét után nem nagyon gyarapodnak már az ikrek, sőt mind a mama mind a baba állapota romolhat. A babáké a helyszűke miatt, a mamáé meg a szervezet terhelése miatt.
Szerintem egyébként nem kell majd erről beszélni a dokival :roll:

Kata
labkat
 
 


Nyulasz: örülök, hogy rendben a cici. Végül hogy sikerült rendbe tenni????

Kata
labkat
 
 


T-pk!
A sima ikerterhességet a 38., a hármast a 35. hétnél tovább a legtöbb kórházban nem engedik vinni. Sajnos olvastam olyan esetről, hogy engedtek ikerterhességet túlhordani, és az egyik baba már sorvadt bent...
Szóval ez az a pont, ahonnan már necces, hogy fejlődnek -e.
vovanda
 
 


jézusom azt nem vették észre, hogy a babának már nem jó odabenn? én sem gondolom hogy 38. hét után egyben kellene még lennünk

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni!
Ennyire részleteket nem tudok. Sajnos ilyen is van.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Nyulasz!
Hurrá!De örülök!!! :lol:

Tigris!
Nemrég születtek 35hétre ismerőseink hármasikrei.A 2 kislány 2450gr-os,de a fiúcska csak 1400gr-os volt.Ami ugye azt jelenti,hogy a végén már csak a csajoknak volt jó.A kisfiú fogyott,mielőtt megszülettek.(ez pedig nagyon sok problémát jelenthet a későbbiekben)
Ha egyforma súllyal jönnek a világra,akkor 1700-1800gr körül lesznek a 34-35 héten.Ez a legoptimálisabb mind 4-eteknek.Az anyaméh max 5-5,5kilóra "limitálva".Utánna már rohamosan nő a kockázat!Mikor mész legközelebb dokihoz?Beszéltetek már a következő hetekről?Mindjárt 28hetes vagy!!!Hurrá!Érett a tüdő!

T-pk!
Igazi horror dolgokat tudnék mesélni a nem megfelelően kezelt és /vagy túlhordott 2 és3-as terhességekről.Hidd el,egy bizonyos idő után mind a babáknak,mind a mamának az a legbiztonságosabb,ha kint vannak a picik.

Kép

Kép
edit73
 
 


Biztos a dokim is így gondolta és ezért indította meg a szülést...

t-pk
 
 


Sziasztok!

Kata,kimaszírozta a néni...aranyat ér a keze :lol:
Vendég
 


Timiékről valami hír?
Vendég
 


Sziasztok!

Hát ezekből a rémtörténetekből sikerült tegnap párat elolvasnom, aztán rájöttem, hogy jobb nekem a tudatlanság, mint a sok rossz történet.
Holnap megyek dokihoz és megpróbálom újra kikérdezni a tüdőérlelőt, illetve azt, hogy milyen vizsgálatok vagy egyéb teendők vannak a 29. héttől. 2 hete kérdeztem és csak annyit mondott, hogy nem tudok semmit tenni, max a nyugi és a diéta. Így most nem csinálok semmit, csak díszítem a lakást karácsonyra, és festegetek a lányok szobájába. Nem járok bevásárlóközpontba, nehogy influenzás legyek, még szerencse, hogy anyum bevásárol nekünk. Tehát itthon ülök és ha nagyon nem bírom, akkor elmegyek a környéken sétálni.
Azért ha az egyik baba nagyon le van maradva súlyban, akkor az látszik a fejméreten és combcsontméreten is, ugye?
A dokimnak a tavalyi hármasikrese a 36 héten teljesen egészséges nagy (2 kg feletti) babákat szült, ezt a példát szeretném én is követni, kivéve ha a csajoknak valamiért nem jó már odabent. De a kérdés az, hogy honnan tudom, hogy mi jó nekik? Már az UH-n is sokszor alig látszódnak rendesen.
A tegnap hallott (rém)történet: hármasikrek vártak és a császárnál derült ki, hogy 4 baba volt bent, csak egy pont lefedésben volt állandóan.
Minden ötletet szívesen fogadok, hogy mitől lesz a lányoknak a legjobb, pl feküdni kellene? vannak olyan kaják amitől nagyobbra nőnek? stb.

Kép
tigriske1978
 
 


Tigriske!
Annyira tudnak bent megnőni, amennyi terhelést a szervezeted elbír. Ezen kajával nem tudsz érdemben változtatni. Terhesvitamint gondolom, szedsz, a fekvés nem segíti a növekedést, csak a méhszáj terhelését csökkenti.
Mozogni, sétálni kell néha, különben teljesen leamortizálódsz és nem fogod bírni szülés után a gyűrődést.
Ha valamelyik baba nagyon le van maradva, az látszani szokott, emiatt ne izgulj.
Egyébként alapból ami neked jó, az jó a babáknak. Ha valami nem stimmel, jelez a tested, jeleznek a babák.

Nyuszi!
Örülök, hogy rendben vagy. :D
vovanda
 
 


Sziasztok!

Reggel azt hittem lesz valami esemény, de csak hasmars volt - megint :? Azóta semmi. A pocak viszont mintha picit lentebb lenne... Na majd figyelgetem magamat!!!

Timinek írtam sms-t, majd remélem válaszol, vagy megint jelentkezik itt!

Kata
labkat
 
 


Kata Te már útra kész vagy, össze van pakolva a kórházi cuccod?
Reggel nekem is volt 2x hasgörcsöm biztos front van aztán hha veszek be mg-ot akkor meg megy tőle a hasam

Móni
KépKép
reunion
 
 


én is itthon kuksolok, nehogy összszedjek valamit, szegény férjem ugrasztom mindenért a boltba meg a gyógyszertárba
és életemben nem vásároltam még ennyi mindent az interneten, a postások meg már rutinból hozzák a csomagokat :D

Móni
KépKép
reunion
 
 


Lehet tényleg a front a hibás??? Nem tudom. A csomagom már kész, még Vanda mondta, hogy időben csomagoljam össze. Ugye neki a 34. héten indult be a szülés, hát erre is készülni kell. Neked is össze kéne már rakni! Egy-két apróság még hiányzik, de nagyjából minden meg van!

Kata
labkat
 
 


Lányok! Engem is utolért a tejcsatorna-elzáródás réme (és 37.9 a lázam).... :cry: :cry: :cry:

Tudom, hogy abból a ciciből kell szoptatni minél többet, ahol a csomó van (bár nincs igazán csomó, csak a hónaljam felé eső részen fáj, éjszaka meg iszonyatosan be volt durranva a cicim), kérdések:

1 Lehet jegelni/borogatni a fájó részt??
2 Szabad / kell bevenni lázcsillapítót?? Melyiket???
3 Mozogni érdemes vele vagy pihenni (mondjuk ez utóbbit nem nagyon tudom kivitelezni)??
4 Masszírozni muszáj? (fáj, ha hozzányúlok!)

SOS!!!

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Jegelni semmiképp, apasztja a tejet. Meleggel borogasd. Próbáld belógatni a fájós cicit meleg vízbe és a "kijárat" felé simizni óvatosan onnan kiindulva, ahol fáj. Szoptatásnál próbáld úgy mellre tenni a babát, hogy az álla a fájó rész felé essen.
Melltartót próbáld mellőzni kicsit ha bírod, az is elnyomhatja.
Lázcsillapítót vehetsz be, legalább a közérzeted jobb lesz kicsit, Panadol, Algopyrin mehet.
Ha végképp gáz van, a Klinikán elvileg van szoptatási ambulancia, a Kismama magazinban mindig benne van a telefonszám.
Feküdni nem muszáj vele, mozoghatsz óvatosan.
vovanda
 
 


Rana: nagyon sajnálom. Amiket Vanda írt, az jó. Muszáj szoptatni, masszírozni, bárhogy is fáj. :( A szinte forró víz tényleg sokat segít. Én pl egy flakonba tettem forró vizet, és a csomóra raktam! Amilyen meleget csak elbírsz, olyat használj!!!

Timiék jól vannak, írta, hogy majd jelentkezik, mert ma haza engedték őket :)

Hú, most jött a férjem! A főnöke felesége kórházba került, lehet hogy h1n1 :( mindig tőlük kapunk el mindent :( Ti most oltatnátok, ha kismamák lennétek??? bár már a vége felé vagyunk, úh ha bármi gond lenne, gondolom beindítanák a szülést, és kezelnének engem és a babákat is. Ma annak a kismamának a halála kissé bezakkantott megint! De nem akarok ezen parázni!!!

Kata
labkat
 
 


Vanda, Kata köszi.

De a meleg / forró víz nem olyan hatású, mint az infralámpa, hogy elősegíti a gyulladást?? :roll:

Ha emúlik ez a szemét tejláz, én beoltatom magam.

Algopyrin után most "csak" 37.6 a lázam, viszont most látom, hogy a fájó rész bevörösödött. :cry: :cry: :cry:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


A meleg víz az más mint az infra lámpa! Nekem még anno a kórházban is ezt mondták, hogy amilyen forró vizte csak bírok, olyannal tusoljam a cicijeimet. Kőkemények voltak ahogy belövellt a tej!!!

Kata
labkat
 
 


Rana!
A pirosság normális. És tényleg nem tudsz mást tenni. Tudom, hogy milyen rohadtul tud fájni... :?
vovanda
 
 


Nyulasz, örülök a jó hírnek!!!

Rana, roppantul sajnálom. Nekem ilyen nem volt, de ha csak abba gondolok bele, hogy a belöveléskor milyen kínokat álltam ki, mire beindult, miután a csomókat kimaszírozták, hát... Remélem a csajok tanácsai segítenek!

Tigriske, tény, az ember könnyen leépül, ha sokat fexik, ennek ellenére én szinte végig feküdtem, és mégis egész jól bírtam a strapát, miután a lányok megszülettek. Azért pihizz sokat, nehogy nehéz legyen a méhszájnak a három 2 kiló feletti :wink: csajszi. A dokim szerint, minden benn töltött nap kettő kintivel ér fel. Szóval csak maradjatok egyben, míg az jó mind a négyeteknek :)

Kata, főnök felesége :( :evil: Remélem nem kapjátok el! Amúgy nem riogatásképpen, de nekem sűrű wc-re menéssel kezdődött a nyílás. Bár csak egy ujjnyira, és ennyiben is maradtunk egészen szülésig, de onnantól szigorú fetrengés volt, még kajálni is ágyban. Talán Neked nem ezzel van összefüggésben. Mikor mész dokihoz legközelebb?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


TÖRPI: hát már egy ideje - mióta szedem a vasat és a 750mg magnéziumot naponta - azóta járok sűrűbben wc-re. De tegnap reggel óta semmi nem volt, csak néhány keményedés. Hétfőn megyek megint dokihoz, és uh-ra is. Kiváncsi vagyok most hogy fekszik Bálint, mert teljesen furán érzem megint, mintha újból fejvégű lenne, vagy haránt - nem tudom!
Örülök annak is, amit leírtál, hogy egy bent töltött nap felér két kint töltöttel... Épp ma imádkoztam azért, hogy tudjak türelmesebb lenni, és kivárni a fiúk születésének idejét. Hogy ne siettessek semmit...

MA VÉGRE 34. HETEMET IS BETÖLTÖTTEM :D :D :D

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Timi,hurrá,akkor már a Télapót is otthon töltitek :D Majd jelentkezz,és kérünk képeket is :wink:

Rana,jajj,szegénykém.Nekem is piros volt.Sajna masszírozni kell,legalábbis nekem az segített.Kitartás.Hasfájással hogy álltok?

Kata,én is bizonytalan voltam,olyan rossz,hogy eltérő vélemények vannak oltással kapcsolatban.Aztán oltattunk.Remélem semmit nem kapsz el,apa jó alaposan mosson kezet,arcot,amikor hazaért.Ő sem oltatott?Bár vinni tudja úgy is :roll: Ja,és türelem...magnézium rám is így hatott.
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap hazajöttünk végre! :D Nem tudok visszaolvasni, de majd igyekszem felvenni a fonalat.
Lányaim teljesen különbözőek és olyan a felosztás, mint a pocakban. Hanga egy tünemény, Alexa egy törpeterrorista.
És nagyjából most ennyire futotta tőlem.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


TIMI: :lol: :lol: :lol: törpeterrorista tetszett! Remélem azért tudsz jönni gyakrabban szép babás képekkel :)

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Elkészült az új fotóalbum az eladó cuccainkkal. Van a játszószőnyegtől a hálózsákig minden, nézzetek be, ha időtök engedi! Minden ruha és kis holmi hibátlan, ami nem, azt külön jeleztem. Válogassatok, nézelődjetek, keressetek, megegyezünk!

http://evi77.fotoalbum.hu/index

Kellemes babavárást a pocakosoknak, és örömteli babázást a már anyukáknak :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Timi!
Örülök, hogy otthon vagytok!!! én is törpeterroristának hívom Matykót! :lol:

mostanában nekem is állandóan elzáródik egy tejcsatorna pedig eddig nem volt gond. Lehet fejnem kéne szoptatás után?

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Timi! Törpeterrorista!!!! :lol:

Kata! Gratulálok a 34. héthez.

Voltunk dokinál és a lányok jól vannak. Méreteink (illetve a 2 héttel ezelőtti méretek):
Fej: 71,69,65 mm (67,62,62 mm)
Comb: 59,57,54 mm (50,46,47mm)
Szóval úgy tűnik mindenki jól van, nincs semmi bacim, szép a méhlepény, így nagy az öröm nálunk.
Meglepődtem, de a lányok teljesen átrendeződtek a pocakomban. A legnagyobb csajszi aki eddig be volt fejjel fordulva, most farfekvéses és a két kisebb pedig felköltözött a köldököm fölé.
De a tény az, hogy forognak, azt jelenti, hogy van még helyük fejlődni.
Viszont a legnagyobb megdöbbenésemre azt mondta a doki, hogy oltassam be magam. Kb 1 hónapja kérdeztem meg, hogy kell e ilyen oltás és akkor még egyértelműen csóválta a fejét, hogy nem. Azt mondta, hogy az az orvosi vélemény, hogy ártani nem árt és reméljük segít. Hát nem is tudom.
És innentől kezdve, azt mondta, hogy úgy éljek mint egy szanatóriumban. Rákérdeztem a sétára (már nagyon megszoktam) és azt mondta, hogy kicsit lehet, de inkább pihenjek és az első furcsa jelre, irány a kórház.

Kép
tigriske1978
 
 


Zsófi!
Nem a fejésen múlik az elzáródás. Tévhit, hogy "kiürül" a cici, a tej folyamatosan termelődik. Elzáródást gyakorlatilag az is okozhat, ha éjjel rosszul fordulsz álmodban és megynomod vagy rosszul mozdulsz.
vovanda
 
 


Hm... jóslófájásaim vannak, már megint :? Tudom, minap írtam, hogy nem akarom siettetni a dolgot, de ezt nem szeretem, hogy most akkor jósolgat, de aztán leáll. Induljon be ha kell, és ne jósolgasson itt nekem!!! :x Biztos azt gondoljátok, milyen türelmetlen vagyok! Hát az is vagyok!!! Tényleg utálok várni... Bocs hogy itt nyafogok nektek! :oops: :(
Amúgy meg Johival épp ilyen fájásokkal nyíltam ki két ujjnyira. Semmi extra, enyhe alhasi fájdalom és kész :? Csak ugye az rendszeresen és kb 7 órán keresztül tartott! De ez, ez rendszertelen. Bár ki tudja mióta tart, mert egész nap volt valami, csak nem is figyeltem az időt! Volt jobb dolgom is. Ha nem erősödik, úgy gondoltam minek figyelni...

Kata
labkat
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?