Új privát üzeneted érkezett!

Kitty, üdv köztünk :)

Zsófi is forgolódott sokat, épp ezért ébredt éjjel, mert mindig beverte valamijét a rácsba. Rácsot leszereltük, talán kétszr-háromszor leesett, de most már nem esik le, és nem ébred éjjel :)
Vendég
 


Ahh, az előbb írtam egy jó hosszút erre elszállt... :evil: :evil:

Próbálom összefoglalni: Annus, a pocakformát és egyebeket illetően egyszer a Spektrumon láttam egy műsort, ami 5 vagy 6 kismamin ezeket a "népi bölcességeket" vizsgálta, és arra jutottak, hogy max. a statisztikai valószínűség szintjén működik a dolog...

Kitty, szia, tök jó, hogy még mindig vannak újonnan csatlakozók!! De az nagyon durva, ami az UH-n történt veled... Komolyan, nem lehet, hogy azt az abszurd eredményt csakis a 28ezres vizsgálat kedvéért hozta ki? (Bár remélem senki nem tudna ennyire kegyetlen lenni egy kismamával) :evil: :evil: Remélem azóta már egy (több) másik doki megnyugtatott...

Böbi, ezek szerint nem csak mi veszekszünk menetrendszerűen 24-én... :D :D Ez megnyugtató... Mi most először leszünk kettesben (na jó, két és felesben) :D karácsonykor, aztán jöhet a szülő-látogatás!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Mi tavaly is hármasban voltunk, megmondtuk a nagyszülőknek, hogy most már külön család vagyunk, a Szenteste a miénk :wink:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Egy gyors bekukk aztán visszaolvasok:
akit érdekel a Baba-Mama Expon (Syma csarnok) 3000 Ft-ért (+1000 Ft dvd-re rögzítés) 4D Uh az még jeélentkezhet. A Hepinet csinálja. A 20/4747087-es számot kell hívni. A nő azt mondta hogy szombatra fél 5-re és vasárnapra fél 6-ra még van hely.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska, köszi, ez nagyon jó ár, remélem közülünk valaki még be tud lógni!!

Panndi, én is úgy gondolom, hogy mi már külön család vagyunk, de anyósom meg egyedül van mióta meghalt apósom és nem lehetek önző. Így is a sógornőm vállalta be a tavaly szilvesztert, na arra már nem voltam hajlandó, hogy még a szilvesztert is vele töltsük. Akkor Rátok is irigykedem Zsücivel!!

Megyek IKEA-zni, rám fér egy kis shopping, tegnap elfelejtettem, hogy tavaly eltört a karácsonyfa-csúcs, muszáj vennem egyet gyorsan! :-) Meg a konyhaszekrényre kell biztonsági zár, Gyöngy nem ismeri a nem szabad jelentését és hiába pakoltam át, hogy legyen sajátja amit kipakolhat, azokat már unja.
Vendég
 


Böbi, na igen, ez így más :?

Jó vásárlást :)

Én Vaterán vettem egy kengurut meg egy táskát, remélem a héten megjönnek :)
Vendég
 


Na kiteszem a lábamat és megint jön vki!


Kitty!
Üdv itt!Én nem is hergelem magamat a veled történtek miatt.....az ilyenen nagyon fel tudom húzni magamat!Külön is örülök egy vasutas feleségnek :wink: A gyerkőcökhöz pedg gratula!!Amúgy merre dolgozik a férjed?Jöhet priviben isLehet hogy ismerik is egymást :wink:

Nálunk a karácsony kész tortúra....Volt olyan év h 1 héten keresztül karácsonyoztunk,mert mindenkihez elmentünk :roll: Aztán az elmúlt években a következők szerint alakul.Már dec 22-23 a körül az én családom ül össze(testvérek,apum,apai nagymama)Aztán 24én leugrunk Karcagra a férjem Nagymamájához,25én Szolnokon vagyunk a másik nagyszüleimnél(unokatesók,nagynénik stb)Így sokszor már 20án áll a karácsonyfa amit együtt díszítünk fel,együt is veszünk meg stb.Veszekedés nem szokott lenni :lol:
Tavaly kivételesen egyedül vette a fát az uram,mondtam h ne legyen nagyobb 1,5 méternél,erre vett egy kb 2 m-est....Amúgy ő kis precízen teszi fel a díszeket :roll: néha kikapok ha nem szimmetrikus a fa :lol:
És amúgy mentünk még a párom apjáékhoz meg a keresztszülőkhöz is,de ezt már kihúztuk a listáról :wink:


Na megint sok vagyok :oops:
Felteszem hogy miket vettem eddig a picinek,mindet turiban,kb 100 Ft/db áron.A kutyusos pulcsi csak 70 Ft volt!Próbáltam oylat venni ami unisex,illetve a halacska mintásakat nem tudom otthagyni :oops:

Kép Kép Kép

annus11
 
 


Pumukli: ne hari, elfelejtettem a múltkor válaszolni, hogy nem minden csanában ugyanazok az árak, a miénk egy középkategóriás, és a heti két teljes nap ebéddel olyan 30 ezerre jön ki kb. naponta. Asszem, hogy 3900 Ft egy nap.
Amúgy persze, hogy az időpontra jövés az időpontra jövést jelenti, csak nem fér a fejembe, hogy miért nem lehet egy kicsit rugalmasabbnak lenni??? Ez olyan nagy probléma? Tényleg szükségszerű volt, hogy egy órát kelljen várni a beutalóra, mikor már a dokinőnél már rég voltam és akkor még be tudtak hívni hamarabb, mint az időpontom?

És a dokimhoz még (talán Dóri írta), hogy nem gondolnám, hogy puszta szemétségből nem adott beutalót, nyilván megvan rá a jó oka, amin esetleg nem is tud változtatni, csak ha az ember nincs rákényszerítve, hogy egy (maga választotta) orvoshoz járjon, akkor esetleg belekalkulálja azt egy következő választásnál, hogy esetleg olyan orvoshoz járjon, akinél nem kell ilyen kellemetlenségekkel számolnia. És persze, hogy fontos a bizalom, de fontosak lehetnek ezek az egyéb szempontok is.

Tudjátok én csak azért vagyok kiadva az ilyeneken, mert egész életemben mindig pontos voltam, megbízható, soha nem kiabáltam senkivel, udvarias, megértő stb. vagyok, kivárom a sorom, nem pampogok stb. Ha paciens jön hozzám, szintén pontos vagyok, nem várakoztatom meg még akkor sem, ha nem fizet érte (eddig még nem dolgoztam magánban). Mindig igyekeztem odafigyelni a szempontjaira, mert ez a munkám. Ezek a dolgok hozzáállás kérdései. És amikor azt tapasztalom, hogy ezek az értékek nemhogy előnyt, de sokszor még hátrányt is jelentenek a mindennapi életben, akkor igazságtalannak érzem, dühös leszek. Pl. tegnap a betegirányítónál (ahol természetesen szintén sorban kellett állni, ha nem is olyan sokat) megkérdeztem a hölgyet, hogy vajon van-e esély arra, hogy az időpontom előtt behívjanak. A hölgy roppant kedves volt, csak éppen nem a kérdésemre válaszolt, mert azt mondta, hogy igen, persze, behívnak, ... mikor az időpontom van. Ebből látszott, hogy nem is figyelt a kérdésemre. Már éppen feltettem volna neki a következő kérdést (mert azt gondoltam, ha már hamarabb odaértem, lehet, hogy benézek a fogászatra), amikor vissza se nézve rám, már a mögöttem lévő iratait vette el. Én meg álltam ott, mint a hülye, hogy vajon átlátszó vagyok? Amikor így keresztül néznek rajtam, akkor kiakadok. Mindig mindenhol azt várják el az embertől, hogy jól szocializált, civilizált legyen, utána pedig ha az lesz, akkor meg kinevetik, hogy milyen birka. Ilyenkor azon gondolkodom, hogy vajon mit tanítsak majd a gyerekeimnek? Azt, hogy legyenek tekintettel másokra, a szabályokra, a társadalmi berendezkedésre stb., vagy pedig azt, hogy mindig a saját érdekeit érvényesítse, és igyekezzen úgy viselkedni, hogy mindig ő jöjjön ki a legjobban a helyzetekből? Nyilván nem akarom vadbaromnak nevelni, de szerintem elég nagy különbség van aközött, hogy azt tanítom neki, hogy vegye figyelembe a közösség és mások érdekeit, vagy azt, hogy a saját érdekeit igyekezzen érvényesíteni elsősorban (lehetőleg kulturált formában).
Na jó, elmentem filozofikus irányba, de szerintem ezek a kérdések abszolút felmerülnek majd akkor, mikor az ember szembesül vele, hogy a gyerekét esetleg bántják az oviban. Mit mondasz neki? Hogy védje meg magát (adja vissza stb.)? Vagy hogy szóljon az óvónéninek?

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!
Teljesen átérzem a problémáidat. Egyébként biztos, hogy a dokink adna beutalókat, ha tudna, csak azt nem értem ő miért nem tud, ha más tud. A nevelési elvekkel kapcsolatos felvetésed nálam is örök belső konfliktus, de nem csak itthon, hanem pedagógusként az iskolában is. Ma a szülők többsége a "mai világra" neveli a gyerekét és ha a tanár nem ilyen, teljesen hülyének nézik, persze nem csak a szülő, a gyerek is.

Farkas! Nálunk Alíz, most, hogy elköltöztünk kapott egy gyerekheverőt, a kiságy a picié lesz. A rácsoságyban egyébként ő is mindig sokat forgolódott, beütöte magát és felébredt. Ugyan nehezen szolta meg az új ágyat, meg az új közeget, de most már sokkal nyugodtabban alszik.

Annus! Nekem tipikusan előreálló, csúcsos hasam volt, tehát fiús, de lányom lett, a barátnőmnek szép gömbölyű, neki fia. Szerintem ez alkati kérdés.

Kép

Kép
hean
 
 


Tinu!

Látom megviselt ez a beutaló dolog!Amúgy jogos a kérdés.
Megmondom őszintén nekem először nagyo furi volt Pesten,de nem azért mert h nagy a város stb,hanem pont emiatt,hogy az emberek nem figyelnek egymásra.Fellöknek a buszon,villamoson,nem tudsz leszállni a metróról mert arrébb nem állna stb.De én is csak magamban fortyogok,lassanmár ott sem.Inkább oda szólok neki szépen,kedvesen(hátha tanul vmit belőle)hogy ugyan már ha arrébb állna le tudnék szállni ő meg fel.Persze nekimehetnék mint mások,de én ilyenkor megállok és megvárom h adjon egy kis utat h legalább oldalazva elmenjek mellette :lol: Szóval ezt is csak kellő humorral tudom kezelni,mert volt már pár konfliktusom mikor elkezdett egy bácsika üvölteni velem h menjek beljebb,csak azt nem látta h elöttem egy nagy táska van,azon hogy repüljek?És az egész metró rajta röhögött.....ő meg dühöngött tovább
Én azt vallom ha lesüllyedsz ezen emberek szintjére akkor te is ugyan olyan leszel mint ők.Én inkább normális maradnék,nem egy dühöngő őrült :wink:

Ja és szerintem ciki,mikor a kb 150 cmel én teszem fel a nénik kiskocsiját a buszra,én adom át a helyet,én segítek leszállni a nagy izmos pasik meg mindezt végignézik...no comment :lol:

annus11
 
 


Érdekes dolgokat ítál Tinu. Még nyáron az egyik játszótéren összeverekedett két kissrác, és az anyuka nemhogy szétszedte volna őket, magyarázott a fiának 2 méterről, hogy "ezaz Zétény, védd meg magad, ne hagyd magad!!". Nekünk meg anyukáknak utána, hogy szept-től bölcsibe megy, meg kell tanulnia megvédeni magát.
Azért nekem ez is fura volt....
pumuklii
 
 


Annus!

Nagyon helyesek a rucik amiket a Picinek vettél :lol:
Én még nem vettem semmit, leszámítva azt a néhány helyes zoknit és unisex bodyt, amiket még évekkel ezelőtt vettem, mikor barátok babáinak születésére kerestem ajándékot és nem tudtam otthagyni őket :lol:
Egyébként raksz majd fel képeket azokról is amiket Te kaptál?
Ja, és köszönöm, hogy beírtál a tábliba!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Evemama, gyógyuljatok meg minnél hamarabb!

Kitty sajnálom ami történt, és nagyon jól tetted, hogy váltottál!

Mi is korábban kezdjük már a karácsonyozást, mert 23-án vagyunk anyósoméknál, 24-én reggel állítjuk a fát, és mi kettesben délelőtt karácsonyozunk, vagyis délben ebédelünk majd ajándékozunk, és du. 2-3 körül elindulunk édesanyámhoz aki az öcsémmel lakik, majd ott töltjük a szentestét.
Másnap általában reggel elmegyünk mostohaanyámékhoz (hármasiker féltestvéreim vannak :lol: ), onnan pedig 2-3 óra körül a testvéreimmel együtt elindulunk apukámhoz és a harmadik feleségéhez, ahol a délutánt és az estét töltjük.
26-án pedig csak pihizünk otthon :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bema 2008.11.18 13:09-kor.

Kép
bema
 
 


Pumukli: képzeld, én is teljesen ledöbbentem, mert még nyáron a játszótéren a következő jelenetben volt részünk Tüncivel. Nagyobb fiúk (kb. 8-9 évesek) játszottak együtt, vadultak, kergetőztek, ahogy szokták. Az egyik gyereket valami sérelem érte és elment a nagyanyjához panaszkodni, hogy a másik gyerek megütötte (asszem kartondobozzal vagy mivel). Erre jött a nagyszülő és lekevert egy pofont a fiúnak. :shock: Első döbb. A második, hogy a megpofozott gyerek rohant az anyjáért, aki odaérve elkezdett üvöltözni a nagyival, hogy hogyan merészelte megpofozni a gyerekét. Hát mit mondjak, nyomdafestéket nem tűrő szavak repkedtek, mindez egy játszótéren, számtalan kicsi gyerek füle hallatára (köztük az enyém is). :shock: :shock: És a harmadik döbb az volt, hogy ott volt számtalan másik anyuka is (köztük én is), akik egy kurva szót nem szóltak rá(juk), mondván, hogy nem szabad közbeavatkozni, mert az ő dolguk.
Igaz, már akkor is, mikor nekem még nem volt gyerekem, de gyerekpszichológusként dolgoztam, az lepett meg a legjobban, hogy milyen hihetetlenül tapintatlanok a felnőttek, mennyire nem törődnek a gyerekek érzelmeivel. Na ez egy másik téma, csak a játszótéri pofozkodásról jutott eszembe. De most már tényleg mennem kell tanulni. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Annus: ma sétáltunk Zsófival már nyűgös volt, felvettem, szóval jobb karomban Zsófi, ballal toltam a babakocsit, mert ilyenkor képtelenség beletenni, jött szembe egy nő (nem néni, nő!), és teljesen természetes volt neki, hogy én kerülöm ki őt, és nem ő minket... no comment :?
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a pocak dicséreteket!

Bema! Én is éppen most kaptam meg az eredményeket. Nekem is negatív 1:5100-hoz, tehát szinte uaz, mint a tiéd. Én is megnéztem, hogy kor alapján mennyi lenne és megnyugtattam magam, hogy ez tök jó eredmény. Szerintem az, bár ez csak az én véleményem!
A vizsgált markerek eredménye:
PAPP-A szint: 1730.00 miu/L 0.69 MoM
Szabad ß-hCG szint: 30.80 Ng/ml 0.64 MoM
Tarkóredő vastagsága (NT): 2.00 mm 1.53 MoM
A szűrővizsgálat eredménye: negatív
Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 5 100
Kozkázat a 18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulására: 1 : 41 000

Fabri!
Gratula a jó eredményekhez! De jó, tényleg, hogy látszik a kis tenyere! És nem semmi a pocid már, nagyon csini vagy!

Zsuzska! Nem vagy te egy kicsit szerény! Szerintem látszódik már rendesen! És milyen csiniiiiiiiiii

Panndi! Na ne, 24 hetesen… ??? :)

Annus! Anyukámnál tök fordítva volt. Mindkét esetben pont az ellenkezője volt a pocak formája. :)

Sokan írtátok, hogy egy csomó minden megvan már és nem kell vásárolnotok. Sajna nekünk semmink sincsen. Még egy darab ruci sem. Nem is merek belegondolni, hogy mennyi mindent kellene megvásárolni. Azért az anyósom megnyugtatott, hogy ruhákat tud innen-onnan szerezni majd, mert hát 30 egynéhány évig mégiscsak védőnő volt! Lehet, hogy tényleg jó lenne még karácsony előtt összeírni a dolgokat, hátha valaki megszán minket és megvesz egy-két dolgot! Attól tartok azért a drága cuccok ránk maradnak. Majd megpróbálunk okosan vásárolni! :)

Érdekes és nagyon is aktuális kérdések amit elkezdtetek feszegetni a gyermeknevelésről. Nekem nincsen benne tapasztalatom, inkább csak kétségeim vannak. De egy biztosan fontos és erre figyelni fogunk, hogy következetesek legyünk és hogy ne legyünk a férjemmel ellentétes véleményen. Vigyázzni kell, hogy egyikünk tekintélye se csorbuljon a másik által. Remélem nem értitek félre! :)

Szép napot!

Kép
csadra
Piliscsév
 
 


:lol: Úgy látom ma panasznapunk van!Mindenki elpanaszolja a sérelmét :wink: Dehát kell ilyen is :wink: Csak semmi idegeskedés!Mindenki vegyen nagy levegőt és relaxáljon :lol:

Bema!
dobok majd arról is csak már a szennyesben vannak :wink:

annus11
 
 


Ja, és ma kiöntöttem reggel a tejet (na jó, ebben Zsófi is segített), majd most a kólát. Mindennek nekimegyek és minden kiesik a kezemből :roll:

Nekem ez lett a pontos eredmény:
A szűrővizsgálat eredménye: negatív
Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 2 100
Kozkázat a 18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000

Na meg nem tudom még mit akartam :shock:
Vendég
 


Köszönöm mindenkinek a Down-eredményeket!
Megnyugtattatok, úgyhogy azt hiszem megpróbálok nem parázni :oops: ennyit.
Sajnos mindenen sikerül picit, de azért majd igyekszem, mert ha állandóan stresszelem magam az biztos a babának sem túl jó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bema 2008.11.18 14:38-kor.

Kép
bema
 
 


Csadra!

Mint írtam is, nekünk sincs szinte semmink, de tán picit még örülök is, hisz (persze ha az árakat nem veszem figyelembe) akkor azért édes tehernek érzem annak a rengeteg mindennek a beszerzését ami egy babának kell, nem :lol: ?

Kép
bema
 
 


bema: így van, ne stresszelj :)
Vendég
 


Sziasztok! :lol:

elszállt a netünk pár napra :shock: :twisted: , csak átfutotam, képtelen vagyok mindent visszaolvasni :oops:

de:szépek a pocakok, aranyosak az uhus fotókés gratula a jó eredményekhez :lol:

Annus!
tök jók a rucik :D !hol van ilyen babaruhás turkáló???? :roll:
Vendég
 


sziasztok!

Bema, édes teher! :) De szépen fogalmaztál! :) Csak hát az ember a legjobbat szeretné a kicsinek és hát nem bizti, hogy arra a péntárcájából is futtya. :( De azért bizakodok! :)

Szép estét mindenkinek!

Kép
csadra
Piliscsév
 
 


Sziasztok!!

Kitty,üdv közöttünk!
Bema én is ilyen vagyok,mindenen idegeskedem,pedig nem kéne.
Mindjárt vacsizunk,csak még sül a krumpli.
Képzeljétek,hogy apa itthon van,én már nem is kellek Grétinek.Olyan furi. :(
Gréti még kiságyban alszik,de januárban akarunk rendes ágyat venni neki.Remélemm hamar megszokja.
Az előbb nézegettük a pici kori képeit,születése utánit,hát sikerült sírnom.

Na megyek!Szép estét,pihenjetek!!

Annus,nagyon édi kis rucik.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kitty! Üdv. itt! :) Teljesen egyetértek. 8)

Annus!Nagyon szép rucikat vásároltál!Csak én vagyok ilyen parás,hogy még semmit sem mertem venni??! :( Sztem idén nem is fogok. Későbbiekben remélem nem fog beinteni a kicsike:lol: :lol: !

Panndi!Nyugi,én is ilyen kis kelekótya vagyok.Anyóskámnál összetörtem egy tányért,folyton kiöntök valamit,az előbb megégettem az újjamat,amikor leszűrtem a nokedlit. :roll:

Böbi!Sikerült a váásárlás? Köszi,de nekünk is férjem szüleinél van ez a cserépkályha. :) Én is szeretem!

Köszi a pocak dícséreteket! :oops: :D

Karácsonykor: Mi is itthon 24-én,tavaly anyukámmal( Ő is egyedül,így egyik évben tesóméknál,következőben nálunk van szenteste),idén már majdnem teljes családként két és felen!
:D .25-én egyik szülő,26-án másik szülőknél vagyunk.Nálunk ebből nincs vita,elfogadták,hogy mi is külön család vagyunk.Szenteste délfelé,ha készen a kaja(Férjecském is remekül főz :D ),feldíszítjük a fát,és hami-pihi-ajándékozás-meghitt együttlét,aminek jövő karácsonykor már (ugye minden jól megy?!!)hárman örülünk! :D

Ez nem lett rövid. :oops:
Szép estét!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok, hazaértem az Ikea-ból, amiért mentem egyiket sem vettem, de azért üres kézzel nem jöttem haza! :-) gyöngy nagyon élvezte A piciknek való játszóteret az étteremnél.

Tinu, igen, ez egy nagyon nehéz gyereknevelési kérdés. Én úgy gondolom, hogy arra kell nevelnem, amit én is teszek, érzek, gondolok, mert ha ellenkezőjére neveled és azt látja, hogy Te pont másképpen teszel, hiteltelenné válsz. Jobban értesz hozzá, mint én, mi a véleményed róla?
Ha Te szerény vagy és visszafogod magad, Őt meg a kemény életre neveled, de Tőled nem ezt látja, az nem jó, gondolom.

Annus, nagyon cukik a rucik!!! :-)
Budapestre érve én is ezzel a problémával szembesültem, ráadásul én egy 800 fős kisfaluból származom, 19 évesen jöttem, így nagy volt az eltérés. Én tudom magamról, hogy sokat keményedtem, mert már sokszor nem tudtam mosolyogva közeledni egy bunkóhoz, de igyekszem megtartani az egyensúlyt - nem mindig sikerül.... :oops:

panndi, már nálam is jönnek a nekimegyek, kiejtem, leeszem, elhagyom, elfelejtem tünetek. :lol:


Köszönöm mindenkinek a kiságy tippeket!
Vendég
 


Vicuska!
Én az Üllöi útra járok.A nagyvárad térhez közel van egy angol turi,kilós.Van ott minden!A Bárka színházzal szemben van amúgy.Szerdánként jön új áru,akkor nagyon nagyon sokan vannak....gyerekrucik a földszinten vannak 2 nagy igazi turiládában!Csak azt sajnálom h nem tudom még a nemét,mert annyi cuki kislányruhát otthagytam már.... :roll:

annus11
 
 


Sziasztok lányok!

Megjöttem, hát mit mondjak, fantasztikus volt! Csak baromira elfáradtam, 4 nap alatt 1100 Km-t vezettem,. és 3 várost néztünk meg.
Nem győztem visszaolvasni, 4 ldalt írtatok, mióta utoljára voltam, szóval nem fog menni a név szerinti válaszolás, bocsánat... :oops:
A képek nagyon szupik, babócákról, anyukákról, rucikról!
Még én sem vettem semmit, és nem is fogok. Én azt szeretném, ha akkor lennének meg a dolgai, amikor már azt érzem, hogy akár meg is születhet, haza is vihetem a kórházból, teháta 5. hónap után. De minimum, miután érzem, hogy ozog. Lehet, hogy hülye vagyok.
A kombinált eredményem nem jött még meg, és máris tökre ráparáztam, már bánom, hogy elmentem...Szorítsatok, bármelyik nap a héten megérkezhet. Basszusbasszus...
Tinu, nagyon érdekes a téma, amit indítottál. Szerintem (széleskörű tapasztalataim = 0 alapján), a gyermekednek tudat alatt is azt az értékrendet adod át, amit Te is képviselsz. És ez az értékrend fogja meghatározni az adott szituációkban az ő viselkedését. hihetetlen, hoghy milyen sok múlik rajtunk abban, hogy milyen ember lesz a gyermekünkből...
Karácsonykor még nem tom mi lesz... Mi évek óta úgy csináltuk, hogy már 22-én úgy teszünk kettesben, mintha szenteste lenne (fenyőfa, ajándékok, menü), aztán 23-án egész nap együtt, azután 24-én mindketten (külön-külön) hazamegyünk a szüleinkhez-nagyszüleinkhez, mintha még mindig gyerekek volnánk...Ebben az évben még utoljára ezt megtehetjük, de ha meglesz a baba, szeretném, ha a szentesete csak a miénk lenne, a mi kis családunké...
Dóri! Miért írtad, hogy a rokonok kb. sokkot kaptak attól, hogy jön a kistestvér??
Mozza, hogy válik be a doppler? Volt már, hogy nem tudtad vele megtalálni a babát? Akkor nincs para? Én is most erősen gondolkodom rajta...
Na megyek, jó éjt nektek, holnap estefelé jelentkezem!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Megjöttem a dokitól, csinált rákszűrést, kicsit megbirizgált, így lehet pár napig vérezgethetek.
Amúgy minden ok.
Módosítottuk a várható szülést máj 23-ra, Annus updatelnéd!
Afp-re megyek legközelebb, dec 11-én.
Karácsony miatt kitolódik a következő kórházas UH (19 heti) január elejére. Még jó, hogy decemberre terveztem 4d-s UH-t, az olyan messze lenne.
Apa előbb jegyezte meg, hogy jó nagy már a hasam. De tényleg, másfél hét alatt kismamapocim lett. AZért még a kismamaruhákat nem hordom :-)

Kombinált előtt, mivel túl hamar ott voltam a keletinél, beugrottam a gyerekturiba, de semmit nem vettem. EZ valahogy nem nekem való. A kiakasztott gatyákat végignéztem, de 1000 ft körül újat veszek. A kupachoz oda se mentem, lehet azt kellett volna?
Viszont a tesz-veszen vettem tökjó télikabátot Majának.
pumuklii
 
 


Szofi, Böbi: igen, tudom, sajna (?) némileg elméleti a kérdésem, mert hiszen hogyan is tudna mást tanulni a gyerekem, mint amit lát tőlem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ejha! Nekünk csak ma nem volt netünk, s hirtelen mennyi minden! :)

Nekem mindenki azt mondta, biztos lányunk lesz, de én csak somolyogtam, szinte biztos voltam benne, hogy fiú lesz. (De csak a szletésekor tudtuk meg.)

Kitti, üdv! Végülis nem találtam, hogy részletezted volna az eseted, megtennéd? Már, ha tudhatjuk... :)

Szofi! Jó, hogy újra itt! Csak te vezettél??? Azért írtam, hogy sokkolódtak, mert így van... :) Tökre nem értik, hogy miért akartuk ilyen közel őket egymáshoz - fáltákenység, mittomén... Meg egyáltalán, azt sem értik, hogy én miért akarok még itthon maradni, miért nem megyek vissza inkább dolgozni, ahelyett, hogy még babázom itthon. Meg ilyenek...

Mi 1 3 szintes házban lakunk a következőképp: pince: szüleim. Földszint, 2 nagymamám. Tetőtér: mi 3-an (+ Pindur) és az öcsém. Ez a fölső rész 1 külön lakás, a pince+a földszint 1 másik. De ez a bagázs mindig együtt karácsonyozik. Általában nagynéném és unokatesóm is idejönnek 24-én. Vannak időnként súrlódások, de ennyi embernél ez szinte kivédhetetlen. Aztán vmelyik következő nap megyünk anyósomékhoz. És ha netán Amerikából is itthon vannak a nagyszüleim, akkor vmelyik nap náluk vagyunk, ha nem ők jönnek Szenteste. Izgi, mi? :)

A gyereknevelésben nekem az a fontos, hogy sikerüljön Samut azzal a szeretettel nevelni, és azt a szeretetet megismertetni vele, amit mi tapasztalunk nap mint nap Istentől. És ebből egész sor dolog következik. :)

Asszem most befejezem regényemet, mejd holnap jövök, és még elintézem a háztartást, majd talán alszom is valaha... :)
Vendég
 


Jó reggelt kismamik! :) Nem semmi mennyiséget kellett visszaolvasni:)

Böbi, hát, ha 300ezertől kezdődik, akkor kihagyjuk az őssejtlevételt.

Szeszter! Nagyon szuperek a 4D képek! :) mjad legközelebb széttárja a lábacskáit!:)

Anika, na ti si tudtok alkotni a konyhában! Nyam-nyam!

Panndi, Zsófi tünemény... nagyon jó volt megnézni, ahogy cseperedik, elképesztő mennyit tudnak változni a babák...

mOzza, szerintem a Jánosban nem nézik a hepatitiszt. amikor ott ültünk a dokival, a szgépe előtt, beikszelte a kötelező nézendőket, és én kérdeztem, hogy lehet -e nézni toxoplazmát, mondta hogy persze, és hogy van e más egyéb óhajom, mondtam még a rubeolát, és próbáltam kiszedni belőle, hogy mi egyebet érdemes még megnézni, de nem mondta a hepatitiszt. Érdekes. Drukkolok az UH-ra! próbálj képet kérni! :)

Nekem is fájdogál a pocakom, de inkább mikor fenn vagyok egész nap, és rohangálok. Fekve megszűnik teljesen.... MagneB6-ot szoktam bevenni, talán az segít, ki tudja. Vagy csak egyszerűen a pihenés.

Hú, mi még nem vásárolunk... majd ha már k is bújhatna akár, és megmaradna. 26 hét után.... Mint Szofi... akkor nem vagyok egyedül az ideámmal... én így nyugodtabb vagyok... persez az más, hogy előtte kapunk dolgokat... mondjuk karácsonyra... gondolom fogunk.

cSadra, csini vagy! És szépen nő a pocid! Én is lassan teszek fel új pocképet! :)

Az Angel sound-ot én is néztem már a neten, nagyon csábító!

Nekem nem kell beutaló az AFP-re, csak mennem kell a kórházba. MOndjuk ott dolgozik a dokim fent a szülészet-nőgyógyon.

Bema, szerintem ezek jó eredmények! én is a sejtbanktól várom az sms-t. Mennyi idő után kaptad?

Hajna, csini vagy! mit sportoltál? Fogod folytatni a szülés után? És addig? Kismamatornázol? Hú az a kályha isteni... jó lesz odakucorodni mellé a babával.. mi is szeretnénk majd éppíttetni egyet...

Tényleg csajok, én szeretnék menni, mert a popóm elkezdett rendesen növekedni:) Gondolom zsírégetésről most nem lehet szó, a kismama torna inkább csak átmozgatás, ugye? Legfeljebb lejjeb veszem a szénhidrát adagom... Csakhát pl. tegnap is férjecském elvitt pizzázni a javaslatomra, és én persez óriást kértem, a pincérnő pedig mondta, hogy szerinte elég lesz a normál, hát, nem tudom... most vagyok 52 kiló.... sok óriás pizzát már nem fogok enni, de ezt muszály volt! :)

Jakupcsek mikor szül nem tudjátok? .:)

Greni, az unokatesómnak 2 fia van, és egyiknál sem volt rosszul. MOIndta is, ha nem vagyok rosszul, akkor fiú lesz nekem is...

Már mi is várjuk a karácsonyt... :) Férjem mondta, hogy nekünk már megvan az ajándékunk.. .) hát igen, tavaly és azelőtt és azelőtt ez volt az egyetlen szomorúságunk, hogy még nem volt baba...
vanni
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam védőnőnél és a dokimnál is. A védőnő május 22-t számolt szülésnek, a doki 21-et. A doki meg is vizsgált és azt mnodta feküdjek sokat hason, mert hátrahajló a méhem és még nagyon hátul van. Remélem, mihamarabb kiemelkedik. Nem szeretném, ha a doki emelné ki:(

Van még valaki hasonló problémával?

December 8-i héten kell 16 hetes vérévételre mennem. Utána meg, még remélem idén megnézik a 18 hetes uh-on. Karácsony körül már talán mozgolódik is:).

Ennyi!
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van ma reggel.
Mi jól vagyunk,csak ma úgy érzem lustább vagyok,mint általában.
A karácsony nálunk is nagy ünnep.Mi férjemmel 23-án éjjel díszítünk,titokban.Mire 24-én reggel Gréti ébred ott várja a csillogó fa az ajándékaival.Aznap a szentestét anyumékkal töltjük.Másnap délelőtt anyósomék,délután az egyik dédinél összegyűlünk.Mi ,anyumék,keresztszüleim és 2 uncsim,akiknek van 1-1 kislánya.26-án pedig a bárándi dédimnél és rokonoknál vagyunk.Elég zűrös.De ez így a jó.
A mikulást,ki hogy ünnepli??
Nálunk 5-én este jár.Általában az ajtóba rakjuk ki a kiscsizmát és majd ha Gréti csengést hall,jön a miku.Ez még 6-án is megy,mert mikor ki jön a gyerekhez,az belecsempészi a csomagot.Tavaly volt "igazi" mikulásunk is,nem tom idén legyen e.Mi szoktunk nekünk felnőtteknek is egy kis édességet csempészni a csizmába.A gyerekek csomagot és egy kis apró meglepit kapnak.
Na dugulok,mert megint kisregényt írtam.
Szép napot!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Na reggel voltam vérvételen.Afp és hepatitis.
Jövőhét csütörtökön megyek a 18.heti uhra.Elméletileg pont elkészül addigra a vérvétel eredménye is.
Reggel óta főzök,már csak a fasírtot kell kisütnöm!

Vanni!
Szerintem 52 kilóval nem kell tornáznod!Majd a szülés után úgyis lemegy,vagy akkor eljársz vhova.Úgyis ki kell mozdulnod!Amúgy én úgy tudom h ilyenkor kezdi el raktározni a szervezet a "zsírt"ami majd a tejcsihez kell!Szóval felesleges csak azért mert nagyobb a feneked tornázni :wink: Mert ennek most nagyobbnak is kell lennie :lol: Persze nem lebeszélni akarlak,elég ha emész sétálni ilyesmi :wink:

Pumukli!
Ja hát az nem éri meg ha be van árazva!Én csak kilósban vásárolok többnyire!Úgy sokkal kedvezőbb az ára!Amúgy turija válogatja...mert van pár gatyesz :wink:

Szofi!
Érdekes h karácsonykor különváltok mintha gyerekek lennétek :lol: Mi pont azért megyünk együtt mindenhova mert egy család vagyunk,és ehhez hozzá kell szokni.Jövőre már 3an megyünk mindenhova! :wink:

Dóri!
Nem semmi h egy házba laktok!Akkor neked van bőven segítséged!

Susy!
Hát hallottam már errőől h vkinek hátrahajló méhe van,de úgy tudom h az enyém nem ilyen.

annus11
 
 


Anita!
Nálunk a mikulás már eltűnőben!Persze ha gyerek lesz akkor újra előkerül.Csak a férjem Miklós és mindenki a mikulással van elfoglalva....szóval mi egymásnak azért rakunk vmit a cipellőbe!De inkább a Miklós napra koncentrálunk :wink:
Ja és van karácsonyvárónk is!Tavaly csináltam egy egyedit.Rénszarvas 24 zsebbel,azt feltöltöm apró csokival :lol:

annus11
 
 


Azért inkább én segítek, mint ők nekem... Mert én vagyok itthon, szüleim reggeltől estig dolgoznak, nagyijaim meg már nem túl aktívak... Az 1iküket már 10-egynéhány éve ápolom - mozgásképtelen -, a másik meg a legidősebb a családban, de azért ahhoz képest nagyon jól van. :)

Szóval senkire nem tudom bízni igazán a gyereket, és be is kell szállni sokmindenbe. Igaz, főzni nem sokat kell, mert anya 1 suli gazd. vezetője, onnan jön mindig kaja... :) Hétvégén meg 1ütt eszünk a sokan.

Most mennem kell, majd még jövök.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, ha lesz egy kis időm, végigolvasom a 'termést', megint produktívak voltatok csajok! :)

Tegnap voltam 2. integrált vérvételen, 4d-n és nődokinál is.
Babucival minden rendben, RH probléma a dokim szerint NEM probléma, ne aggódjak miatta.
Az egész vizsgálat alatt össze-vissza ugrált, az ülőmagassága már 11cm, és picit több már mint 15 deka! :) Nagylány már! Merthogy szétdobta a lábacskáit és nunija van a drágámnak!
Az ultarahangos doki szerint biztosan,de úgy emlékszem valaki írta, hogy neki a 20onakárhány hétig lánynak mondták a fiát, Eve, nem te voltál?
Szóval kicsit megnyugodtam, bár nagyon jó hogy kaptam az említett angel soundot. :) Bevallom, naponta 1szer meghallgatom, hogy mizujs a pociban. Minden parázós kismaminak ajánlom! ( nem mellesleg a férjem is imádja, eljátszadozik a picivel )

Kövi vizsgálatom dec.04. genetikai ultrahang.
Kép Kép
Ja, és készültek újabb 'sztárfotók', felteszem!

Kép
mozza
 
 


Mozza,örülök hogy minden rendben!!Gratulálok a kicsi lányhoz,nagyon édi.A képeken amúgy olyan lányos.Grétit 18 hetesen mondták meg hogy lány.Azóta az!!!!! :D
Dóri,akkor nálatok mindig van nyüzsgés,jó hogy mindig tudsz szólni valakihez.Én sokszor egésznap egyedül vok Grétivel.
Annus nálunk is van mindig valami karácsonyváró.Adventikoszorú,Grétinek naptár.Idén én is csinálok neki valamit.Kb egy karton fenyőfát amire díszeket aggatok.Azokba lesz elrejtve a napi meglepi.
Na megyek,mert még ezer a dolgom.

Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Tényleg!Már olyan sokszor akartam kérdezni.Akinek már van nagyobb babája,az vesz tesófellépőt a kocsira??Jó az egyáltalán??
Igaz Gréti már 3 éves lesz,de minden olyan messze van,félek annyit nem menne egyhuzamba,vagy ha mégis nagyon lassan.Szerintetek?,
Vagy egyszerűen menjen előttem kisbiciklivel??Azt úgyis veszünk szülinapjára.De ha azzal elfárad,tolom a kocsit,vihetem még a biciklit is.Na mindegy,majd megoldjuk ezt is.

Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Éna múltkor láttam 1 ismerős kismamát, aki 4 pici gyerekkel sétált 1 babakocsival (2 az övé, másik kettő uncsitesó volt), és mind a 4 a babakocsin volt, volt fellépő, meg 2en ültek benne, szóval nagyon édi látvány volt, sztem érdemes legalább kipróbálni, hogy jól használható-e, nakam úgy tűnt, igen... :)
Vendég
 


Annus, beírnád! Köv UH, jan 5, 19 hetes, bár én ekkor már 20 hetes leszek.
Köszi
pumuklii
 
 


Annus, jövő hét csütörtökön? Ha jól számolom, akkor még nem lesz meg a betöltött 18 heted, nem? Vagy a 18. héttől (vagyis betöltött 17) már lehet? Ahh, tudtam, hogy ebbe előbb-utóbb belekavarodom! :D :D Csak azért kérdezem, mert én is szeretném előrébb hozni az én tervezett időpontomat a genetikai uh-ra (eredetileg 19+5-n mentem volna), de nem tudom, mikorra kérhetek már új időpontot... :oops:

Mozza, tündér a kiscsaj! Irigyellek, hogy már tudod a nemét, engem megöl a kíváncsiság!!

Van még valaki, aki már tudja, mit vár? Úgy rémlik, valaki már írta... :oops: Bocs, ez a kismama-amnézia! :oops:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Ja igen, Mozza, gratula a kiscsajhoz. Mi 17. héten tudtuk, hogy lány lesz.

Nekem a dokim betöltött 19 hetet mondott, és 19 heti UH-nak hívja, ez is mindenhol már ezekszerint.

Nekünk van a babakocsin testvérfellépő alapból.

A kismamatorna szerintem se ér sokat. Én eddig olyanokat láttam, hogy ha a kismamának nem esik nehezére, akkor emelje fel 10x a lábát. Kicsit vicces.
Nekem van Rubint Réka Bombajó kismama dvd-m, ha lehalkítom és nem hallom a hangját, meg a hülyeségeket, amit beszél, akkor egész jó. Nem gondolt bele, hogy ezt kb 2 naponta végig kell hallgatnia az embernek. Hihetetlen. Meg ilyeneket mond, hogy: Na te hány kilót híztál? Biztos? Én még csak 3-at és holnap töltöm be a 2. trimesztert. Szóval kicsit gáz :-) Neki +6 kiló volt a vége.
pumuklii
 
 


Zsüci!
A tábliban jelölöm a baba nevénél rózsaszínnel illetve kékkel ha vki már tud vmit!Nekem a doki mondta ezt az időpontot.De ez is olyan h van 1-2 hét intervallum amikor ezt az uht végzik,szóval én nem aggódom!Max behív mégegyszer :lol:

Mozza!
Akkor így előre is gartulálok a lánykához!És te is láttad h nincs ott kuki? :lol: Már csak 1 hét és hátha én is megtudom...

Táblit frissítem!

Na és aki unatkozik egy kis szórakozást találtam!
Fel kell tenn az anyáról egy képet meg az apáról és a végén elkészíti a babáról is a képet!Kicsit hülyeség,de legalább elütjük az időt és jókat lehet derülni rajta :wink:

http://www.vw.com/vwhype/babymaker/en/us/

annus11
 
 


De szerintem nem Rubint Réka a minta...én nem akarnék úgy kinézni az bizti!Azt meg ugye tudjuk h ő azért elötte is minden nap tornázott!Kicsit más szituban van mint egy normális hétköznapi nő,mint mi :lol: Na és ha vkin 10 vagy 15 kiló lesz?Kit érdekel :lol: Én inkább azon aggódom h nem hízok! :lol: Pedig azon se kéne! :wink:

annus11
 
 


Mozza, gyönyörű a kislányod!!!! Igazi emberkinézete van már!!

Annus, én szeretm az ilyen hülyeségeket, amint lesz időm kipróbálom! :-) Már felmentem, de nagyon lassan tölti be.

Hiába, a második gyerekem, de most összezavarodtam, hogy akkor mikor is kell menni az AFP-s ultrahangra? Betöltött 18 vagy 19? Mert mindenki mást ír! :-)

Anita, én biztos, hogy veszek fellépőt, nekem még kicsi lesz Gyöngy, találtam olyat, amin kényelmesen le is ülhet, ha elfárad. próbálom használtan megszerezni, mert új ára 15000-20000 körül van, abból már veszek egy használt ikerbabakocsit! :-)

Ma főzöm életem első húslevesét, ne nevessetek!! A párom nem szereti, én meg magam miatt eddig nem vacakoltam vele, de a gyerek miatt megtanulom. Már a húst odatettem.....
Vendég
 


Na lassan átolvasom....
Köszi a bóbokat a kiscsaj nevében is. Szerintem is olyan csajos a képeken. :) Mutatták a kis nuniját többször is, de mivel nem vagyok szakértő....azt láttam, hogy nincs kukija, két kis csíkocskája volt. :)

Farkas!
Küldtem privit!

Annus, Kozmak, Fabri!
Angel Soundot a Brendonban lehet kapni. Van fülhallgatós 9000-ért,és kihangosítható kb. 24000-ért ( én az előbbit kaptam) és egy hasonló termék, Bébé Sounds, az ha jól emlékszem 6000Ft.
Tényleg nagyon jó, olyan mint egy doppler, csak a mocorgást is lehet vele hallani. :)

Kovzsuzska, Fabri!
Tök cukik a pocakok! :) Mennyit híztatok eddig?

Fabri!
A nyugisabb életről, amit írtál tökéletesen egyetértek! Az elmúlt 2 évben napi 12-14 órát dolgoztam hétvégén is néha, hetente 1-2-szer kick box aerobicon ugráltam este 10-ig... Ráadásul 18 éves korom óta dolgozom, stewardess voltam 4 évig az egyetem alatt, egy évben kb. 3 hónapot voltam max itthon, amikor vizsgadömping miatt hajtottam...Szóval a mostani állapot hihetetlen számomra, lelassultam, nyugodt vagyok, teljes harmónia önmagammal. Valahogy más a fontossági sorrend és jó érzés nagyon! :) A férjem pedig örül, hogy én érek haza hamarabb, van időm főzni és neki semmi dolga nincs otthon. :)
Azért hogy ne legyen annyira egyszerű, én közben 3ad éves vagyok jogon, hajtok a 2. diplomámért...lassan vizsgaidőszak...para! Remélem a pocakom meghatja a vizsgabiztost....:)

Kép
mozza
 
 


Annus, köszi az infót, úgy tűnik mostanában sokminden elkerüli a figyelmemet, ne haragudjatok! :oops:

Na jó, lesz, ami lesz, én módosítottam az időpontomat, jövő hét csüt-re, akkor már elvileg 18+1 leszek (leszünk :D ), szóval nagy baj nem lehet belőle. :D Legfeljebb elmegyek még egyszer...

Mozza, ez igen, le a kalappal a teherbírásod előtt! Ami viszont a pocit illeti, az én tapasztalatom (na jó, nem az "enyém", hanem volt évfolyamtársnőmé), hogy a vizsgáztatók (99% férfi) inkább ellenségesen reagálja le, ha vki kismamiként vizsgázik... :evil: :evil: (ez ELTE, nem tudom, te hova jársz)

Kép

Kép
zsüci
 
 


Mozza, te hol voltál 4d-n?

Kép

Kép
zsüci
 
 


Vanni!

Én kerek egy hét után kaptam meg a sms-t.
Hétfőn délelőtt voltam vizsin, majd köv. hétfőn este 6 körül már jött is az üzi :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bema 2008.11.19 13:34-kor.

Kép
bema
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: