Új privát üzeneted érkezett!

Pár fotó rólunk:
Kép Kép Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Zétény-anyu:Még mindig szoptatok.Megtaláltam a hozzám illő fogyit,ami mellett szoptathatok és nagyon szépen olvadnak a kilók.Nem is hittem volna.A tej minősége és mennyisége sem rosszabbodott.Minden a régi! :wink:
Chicco ülést néztünk,de nem tom pontosan a teljes nevét(tipus).Most pierre cardinunk van,de nagyon szar.Szerintem.Néztük a römert is,de abból sem mind jó,csak annak néz ki.És tényleg csak használat után látni.Mi ilyet is akartunk venni,csak komámék mondták,hogy ne vegyünk,ott van az övéké.Egyszer hallgatok másra és meg is bánom. :?
Edit:Köszi! :wink: :D

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Sziasztok!


Mi is jelen. Asszem nem reagálom le az elmúlt hónap történéseit, feladtam, amikor jó múltkor Milán kitörölte a regényemet.

Rólunk: Hosszú hetek/hónapok várakozásai után szombaton kibújt az első fogacskánk, azaz foghegyünk!!!! Asszem viszont most jön a másik is, mert elég nyüszik vagyunk, de éjjel már csak egyszer kelünk ;) Aztán hajnalban vagy kora reggel, de akkor általában jön a mi ágyunkba és alszunk tovább :)

Babák gyönyörűségesek, majd én is mindjárt teszek képet, ha nem is mindjárt, de még ma :roll:

gyerekülés: nekünk 0-18-as van Concord, déditől kapta Milán keresztelőre, de az outletes áron, ami jópár tizessel olcsóbb, mint az új kollekciós, a huzata így is a legjobb, és nagyon szeretjük. A hordozó akkor nem jó már, ha a feje túlnő rajta, ha a lába kilóg az nem balesetveszélyes. Nekünk a hordozóval együtt Milánt már nagyon nehéz felcigölni a 4-re, így az most anyuék kocsijában van. Azzal az lesz a gondunk, hogy Milán nagyon hosszú és az öv már jóval a válla alatt van, és nem lehet feljebb tenni.

Erika: mi is Ságváron voltunk, csak nem Vatera? ;) Rozi vizsla jól van :lol:

borostány nyaklánc: múltkor egy másik védőnéni volt, és azt mondta néha hideg vízzel mossuk át, mert ha fogdossuk mi is, akkor átveszi a mi rezgéseinket, és az zavarja a babát, vagy mi... Hát a fene tudja, de azért megmostam :lol:

na, majd jövök, és reagálok, de most megyek kajálni, Apa főzte a kajcsit ;)

biga.csiga
 
 

 
 

nah összeszedtem Anna és Bence kinőtt holmijait, a barátnőmnek is készítettem egy csomagot belőle. Olyan hülye vagyok, van pár kedvenc darab, amit nincs szívem odaadni! Csak szagolgatom, rakosgatom,és végül elteszem.. de minek?? :evil:

Mindjárt megyek a kocsiért, Pesten közlekedők reszkessetek, otthon ülők, nézzétek a Kék fényt este (ha van még) :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ja! A két Ádámról nagyon jók a képek! Milyen jól tűrik egymás piszkálását! :) Isten éltesse őket !! (Ilyenkor tartjátok? )

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági: egyébként nem hülyeség, amit írsz, a tápszer is megérdemelné, hogy megemlékezzenek róla, mert gyerkőcök milliói nőhetnek fel egészségben neki köszönhetően. Csak értelmezésem szerint (bár lehet, hogy tévedek) világnapokat azoknak a dolgoknak szoktak "adni", amit célul tűznek ki maguk elé (minél tisztább Föld, minél kevesebb beteg ember x betegségben, stb...), míg a tápszer egy lehetőség, ami van. Na ezt jól megaszontam, remélem, nem fogalmaztam nagyon bután :?

Á, ma Borókán kívül Zétény és Julcsi is 8 hós :) Boldogat nekik is :)

Milánnak gratula a fogacskához!

Édesek az Ádámok :) És persze Pötyi is :) (meg a tulipános függöny is tetszik :lol: :lol: :lol:)

Köszi a kamillás hsz-okat, 15-ös volt a gyógyszertárban, azt vettem. Most nem fogom használni, mert éppen minden ok, csak "végszükség esetén".

Barti: http://www.youtube.com/watch?v=wsewka-UpkA így szoktam. Nem tudom, múltkor melyik videót tettem fel, de ez jó. Na jó, én nem szoktam belőle melltartót csinálni :wink:

Biankának jobbulást!

Eszter: nem én voltam :roll: sajnos nem emlékszem, ki volt.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Csak végigfutottam, mi volt az utóbbi napokban, Lillát figyelem fél szemmel. Felébredt, játszik.

Z-Kriszti: szopis világnap, hajrá!!! Szerintem szuper dolgok az ilyenek!

Mindenki, aki nem érti a szopis világnapot: nos, itt nem arról van szó, hogy egymást nézegetjük, miközben kollektív nagy szopi van, sőt, nem is dicsérgetjük magunkat és kidumáljuk a tápisokat. Hanem vannak szopis tanácsadók, kerekasztal-beszélgetések, várandósok előre tájékozódhatnak, anyukák egymással tapasztalatot cserélnek. Tudjátok, a hordozós hét sem arról fog szólni, hogy a babakocsis anyukákat vegzáljuk, hanem lehet hordozókat próbálgatni, előadások lesznek, stb. De nem mondjátok komolyan, hogy ez kérdéses volt, ugye?!

Éjszakák. fognövés miatt nekünk sem a legjobbak, de éljen a Chamomilla és a Pulsatilla. Csöre, mindkettő 9es! 5 golyó kiskanál vízben feloldva. Én azóta alszom is, hogy használjuk.

Autósülés: én is hajlok a 0-18 kg-osra. Lilla még bőven nem 9 kg, hogy a nagyobb legyen, viszont ezt a fektetőset szívből utálja :roll:

Moffli! Édes Noi! Olyan, mintha kezdenél nagyon is rendbe jönni :wink:

Többire nem emlékszem, visszaolvasok
:roll:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


http://www.youtube.com/watch?v=zFLhddgI ... re=related és ezt akarom kipróbálni, ha hazajön a hosszú kendőm :D
http://www.youtube.com/watch?v=u3BFvehg ... re=related és ezt is próbáltam, kényelmes.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Háti zsebes kereszt extra csomóval elöl :)tuti kis erős kötés :) nekem így soha nem megy, csak ha megmutatják :roll:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Csöre, megjött a Lisám! :D :D :D

A szopira visszatérve, azért rossz ilyeneket olvasni, mert hát ugye mindenhonnan azt hallod, a szopi milyen jó, és ha vkinek sikerül gond nélkül, milyen boldog lehet, ezzel szemben minden második ember azzal jön, hogy még szoptatsz? és lesajnálóan néz. hm :roll: :?

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Bigacsiga, mikor voltatok Ságváron?
Lehet, hogy ugyan akkor voltunk?

Igen, Rozi vizsla. Mi adtunk neki grillcsirkét, mert sokat vttünk vacsira. :lol: :lol: Nem vatera, hanem Gulliver.

Szopi világnap, nem érdekelnek mások, amig Zsófinak szüksége van rá, és nem löki el, adig szoptatok.

Egyébként akiknek már van babájuk. Ez hogy működik. Tegnap még kellett neki, ma már nem? Vagy ne ilyen hirtelen dologra számítsak?

Kép
Kép
cs_erika
 
 


adig=addig,
vttünk=vettünk

azt hiszem ennyi, ha többlenne gondolatban javítsátok

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Szopis világnap augusztus 1. Kicsit elkéstek... Amúgy szerintem túlmisztifikálják az egészet. Aki tanult, olvasott, hallott a korai anya-gyerek kapcsolat fejlődésről, a biztonságos kötődésről, az tudja, hogy nem csak a szopival lehet ezt biztosítani (oké, hogy kaja is, de most nem ezt a részét pedzegetem). Összebújunk Milánnal még most is, pedig sajna 2 hete már nincs szopi. Alig volt tejem, és Milán nem igényelte a küzdelmet, nemhiába volt az elejétől piszok lusta ezügyben. Ja, és akartam írni múltkor, hogy én sem hagyom Milánt sírni, ezt nem is írtam soha... Nálam más a nyügi és a sírás. Amikor nyügis, akkor is ott vagyok dumálok, simizem, ha nem elég (általában nem), akkor kézbe veszem. Ha sír egyből ugrok, és kapom kézbe. Ja, és hajnalban mindig az ágyunkban köt ki, de nem igényli, hogy egész éjjel velünk legyen, szépen elalszik a kiságyban este. Az éjjeli keléshez meg hozzászoktunk, nekem nincs vele bajom, jobb most, mintha Milán isteni jó alvó lenne, aztán jön a kistesó, akivel meg virraszthatunk. Éjjel ébred, eszik, és alszik tovább. Hajnalban, kora reggel szintén ébred, ekkor vagy eszik, vagy iszik, és jön az ágyunkba, és elrázzuk a sejhaját, ha magától nem akar még aludni egy kicsit. (Ez az egész jó két hete -vagy még régebben- volt téma, csak úgy érzem páran félreértettek, szóval ez most a tiszta víz... ;))

ruhagyűjtés: Mági arra gondoltam, hogy valamilyen médiagurunak szólunk, talán ráharapnak a témára, és kiviszik, amit gyűjtünk... S ha elég sokan lennénk itt a topikban, akár már most is írhatnék, mert lehet ott is lehetne gyűjteni, és reklámozhatnák is? Mit gondoltok? Mágin, Vickyn és rajtam kívül van egyébként, aki akar és tud ruhát adni? (Ha jól sejtem nem csak babaruhákra lenne szükség... :roll:)

gyerekülés: Ha most vennénk, akkkor is 0-18-ast néznénk, és úgy, hogy Milánt belepróbálnánk. Szerintem vigyétek el a jerkőcöket is, és úgy nézzetek. Eszter amikor mi néztünk Milánnal, azt mondták a bababoltban, hogy Chiccot ne. Nekünk az a hordozónk, és a babakocsink is, de a hordozót nem siratom, hogy már nem hazsnáljuk, már nem kényelmes Milánnak. A Concord klasszisokkal jobb!

Ja, csajok fogzásra: Viburcol kúp, ez is homeós, mi is ezt használtuk, este és reggel egyet nyomtunk kb. 3 napig. Olyan 2 ezer körül van és 12 db.

Barti, Krisz: legközelebb mi is betársulnánk Milánnal, ha lehet ti emberi közelségben vagytok ;)

Ringató: ki hova jár/megy és mennyiért? Jó lenne eljárni valami hasonlóra :roll:

Na, hozok képeket a teljesség igénye nélkül :D

biga.csiga
 
 


mosolygok:

Kép

a cékla nem ízlett, de jól lehet szétkenni:

Kép

még a lábamra is jutott...

Kép

:)
Kép

Apát (is) nagyon szeretem:

Kép

biga.csiga
 
 


Erika! Értem.

Édesek az Ádámok és persze Pötyi is. :)

Biga.Csiga! Nekem a gyűjtéssel az a bajom, hogy hazánkban is sok-sok gyereknek lenne erre szüksége.
Persze, megértem, hogy Erdély, de én itt élek jelenleg.
Gondolom, nem mindenki jár vidéki falvakban, ahol látná, hogy mi a helyzet. Sok anyuka irigyen olvasná a sorainkat.
Most lehet rám követ venni, de előbb a HAZÁNKban kellene körül nézni.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Biga.Csiga! Király a céklás kép. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


csajok, eddig is ült már Zsófi, de magától nagyon kevésszer ült fel. Eddig összesen 2x.

Na fél órája rájött, hogy tud ülni, azóta mást sem csinál. :lol:

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Sziasztok
Hát nagyon rossz éjszakánk volt folyik nagyon az orra. A nagy lebetegedett és tőle kaphatta el. És csak anya kell neki még jó hogy szabin vagyok. Nem szereti ha törlöm de muszáj mert szó szerint folyik az orrszívó kb 2 percig jó és újra folyik.

Átválogattam a ruháit meg amit kaptam megnézni mink van és mit kell beszerezni a hidegre. Szerencsére szinte mindenünk van csak pár bady kell meg harisnya.

Mindjárt visszaolvasok mert lemaradtam nagyon

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Bigacsiga:Miért beszéltek le a chiccoról?Nem mondták?Nekem a hordozója nem tetszett,meg a kocsi sem,már amiket mi néztünk.Nekem a graco jött be és nem is csalódtam.Römert néztünk százakármennyiért,ami jónak nézett ki.A concord apának nagyon bejött,úgy volt,hogy az lesz.Aztán jött ez a pierre cardin.Azóta viszont találkoztunk ezzel a chiccoval és jónak néz ki.Általában a saját megérzéseinkre hagyatkozunk,eddig mindig bejött,nem kellett csalódnunk.Hát majd meglátjuk.Rákeresek arra a fajtára,amit mi néztünk.Azért köszi,hogy figyelmeztettél,majd megsassantjuk mégegyszer.És hasonlítunk... :wink: :D
Milán: :lol: céklakirályfi :lol:
Bartika:Édesek a gyerkőcök!
Hanna:Én is így látom.Én vagyis mi elvisszük mindig valami szeretetszolgálatnak a cuccainkat és mi szoktunk járni átutazóban olyan falvakban,ami még a térképen sincs rajta szinte és elég szegényes.Általában viszont a baba-gyerekruhákat elsősorban ismerősöknek adjuk,akik tudjuk,hogy szívesen veszik...
vsziszi:Lesajnálóan néznek?Hát nézzenek. :roll:

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Erika: aug. 24-26. és mi is Siófokra jártunk :D Mondjuk voltunk sétakocsikázni, mert az járt a szálláshoz, meg egyszer elmentünk kajálni a faluba. Apa nálunk nagyon vizslás, ha végre kertes házban lakunk majd, akkor lesz is egy, Rozival is jól kijöttek, hozta nekünk a labdáját. Grillcsirkut bizta értékelte ;) Mosdós képek nagyon jók Zsófiról :)
Nekünk ilyenkor jön jól a tescóban vett beülő, mert abban beül a zuhanytálcába és tusolás van. Tetszik neki, próbálja megfogni a vízsugarat :D

Eszter: Vicky az Abtroncos! Jó sokat fogytál, tök ügyi vagy!!! ;) Lányod szemeitől olvadok! És hogy milyen ügyes, aztaaa :D

Olyan szépek itt a babák, hogy csak na! Én mindig csak ámulok!
Lucus: Zille még mindig bejön nekünk ;) Bár Milánnak még esze ágában sincs egyedül ülni sem, nemhogy állni.
Szerintem nem is bírná még a gerince, mert amikor ül az ölünkben, vagy a földön, akkor a derekánál tök görbe, ez azt jelenti, hogy nem elég erős még, ugye? :roll: Viszont kúszunk, bár ezt is csak lustán, ha van cél (pl: anya mobilja, Tv távirányító), akkor teper, amúgy nem viszi túlzásba. Ja, és ha kedve van úgy négykézlábazik, hogy a térdeit felhúzza, és könyököl a kezével, nem ám kinyomja magát... :D

Katuska: basszus Milán ugyanazt nyomja, mint Mátéd, mármint a kajálásnál, ha véletlenül egy kis kajadarab (nem turmixolódott rendesen össze) bekerül a szájába, egyből öklendezik... Akkor ez ilyen pasidolog? Hogy múlt el? Jópár fog kellett hozzá?
Petra csodaszép, fogod vágni haját majd, vagy így hagyod? (Azt olvastam, hogy 1 éves korban érdemes a hajasbabákat megkurtítani, mert amúgy nem lesz erős a haja :roll:)

Móni: már akartam írni, hogy tök jó név a Joakim, hogy lett Ciprián helyett? (Szerintem jó döntés volt ;))

Csöre: köszi!!

Hanna: megcsináltuk múltkor a ketchupos husit, nagyon jó lett!!! (Apa mondta írjam meg) ;) Annyi, hogy mi eleve Nápolyi ketchuppal csináltuk, mert apa véletlenül azt vett, de azt nem esszük hambiba, és agyaltunk mi legyen vele, aztán jött az ötlet, hogy te dobtál egy ilyen recit, és megcsináltuk :D Olivér gyönyörű!!!

Minden babó csodaszép!!!

Barti, Krisz: mutogatom fiaitokat Milánnak, hogy lám ti már miket csináltok, pedig csak 1 nappal vagytok idősebbek. Nem hatja meg a történet :lol: Álomszépek ők is, a csajok bomlanak majd tuti ;)

Na, lassan eldugulok, most más nem jut az eszembe... :roll:

ja, de
Kriszti: egyetem, csináld!!! Próbáld meg, vegyél fel bizonyos tárgyakat, nem kell tizen-huszakat. Olvasd hangosan a tételeket, Ági bizta élvezné, hogy hallja a hangod, neked meg menne a fejedbe a tananyag ;) Hidd el mások is tanulnak gyerek vagy munka mellett, higgy magadban, képes vagy rá te is!! ;)

biga.csiga
 
 


Bartika/Krisz - Zugtali??? :) Nagyon Aranyosak Ádám babák, Boldog Névnapot nekik!!

Milán változatlanul csúcs pasi!! A szemeit mindig megcsodálom!!

Csöre - Nekünk 15 ch van és 5 golyót adtam 2x-er szerintem használt, de ma semmi sem. A bal alsó most megállt a növekedésben egy mm már kint van a kanál is koccan. De két napja így áll. És most jön még két másik is!! Extra giga mega nyügi napunk volt, kipurcantam!!
Ha elindulunk holnap küldök smst!

Ülés - Én is a Concorde ultimaxot ajánlom, láttam vaterán is használtan, de mi is outletes áron vettük, nem idei színű huzattal!!
Zille nagyon kényelmesen ül benne, és az esetek 80 %-ban alszik, 15%-ban elvan valamivel és csak 5% amit sírással tölt a hordozóban az út fele mindig ordítással telt!!!

Felébredt, sír, megyek, lehet este Vibrucolt kap....

Kép

Kép
lucus16
 
 


Biga.csiga: oké, társulj legközelebb! Barti nevében is mondom, örülnénk nektek is (meg mindenkinek - akár nálunk is). A gyerekeknek is tök jót tesz a társaság.
Nagyon cuki Milán még mindig. :wink:

Biga.csiga, szívemből szóltál. Én meg már nem egyszer kaptam meg, hogy miért nem szoptatom még Ádámot. Ilyenkor durran el az agyam. Köze? Másrészt mit tudja ő, hogy mennyit próbálkoztam annak idején vele, de egyszerűen nem volt elég neki. Korlátoltságra vall az is, ha valakit azért fikáznak, hogy szoptat, de az is, ha azért, mert tápszert ad.

Na, elmentünk ülést venni. Kifutó színű Concord Ultimax lett. Ez olcsóbb volt. :wink: Olyan szinten kilógott a gyereka hordozóból, hogy azt már veszélyesnek ítéltem/ítéltük. Meg aztán Barti ajánlotta ma ezt az ülést. A férjemnek is tetszett, hogy kényelmes, biztonságos. Mi rengeteget autózunk, kell hogy jó legyen.

krisz78
 
 


Eszter: nem indkolt, de tény, hogy a Chiccokat a törésteszteken nem reklámozzák...

Hanna: alapvetően Veled értek egyet, mi is mindig leadjuk a ruhákat Vöröskereszt, csalédsegítő, sőt melóhelyemen megszerveztem a babtista cipősdoboz akciót Karácsonykor, és huszonvalahány dobozt összeraktunk, meg egy zsák plüsst. De én mindig adok akárhol is kell segíteni, emlékszem volt anno Caucescu... Egy csomó játékomat összeszedtem és elküldtük Romániába, mert anyuék mondták, hogy vannak gyerekek, akiknek semmijük nincs. Láttam a Tv-ben a borzalmakat, és akkor ovisként én így tudtam segíteni. Itthon az az egyetlen gond, hogy a cigók kapják, nem feltétlenül az, akinek tényleg szüksége van rá, mert ők szégyelnek kérni... Ha tudnék itthoni cspatról akiknek közvetlenül tudunk segíteni, nekik gyűjtenék, de most tetyk írt egy szomorú sztorit, és ott mindenkinek szüksége van rá. Ha mi megszervezzük, tetyk segítségével biztosan azok kapják, akiknek szüksége van rá, nem vámolja meg senki útközben :roll: Ha nem jön össze annyi cucc, akkor megbeszéljük Katuskával, és a párja kiviszi Kolozsvárig, aztán valahogy megoldjuk a továbbutat. (Talán anyósék is ki tudják vinni, ők októberben mennek csapatostul Karcfalvára.)

biga.csiga
 
 


Jaja, kifutó színű Concord ultimax, kategóriája legjobbja, és mi is sokat autózunk. Mi júniusban vettük, ilyen:

http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... 3&mainid=8

Élőben nem ennyire csajos a színe, de jó lesz a huginak/öcsinek is :lol:

biga.csiga
 
 


Sziasztok!

vagyok en is csak limitaltan, ugyanis nagyon sok lett a dolgom, remelem honap tobbet tudok lenni.

Biga Csiga: En szivesen gyujtenek, vagyis kuldenek (habar a csomag arat majd meg nezem :roll: )

Liuska: en nem aggodnek Tomi miatt, Atim sem csinal az ulesen kivul semmit, csak ul es jatszik, meg nyulkal elore hatra (felulni nem ul fel egyedul, csak huzna magat, na de azt sem mindig). Hason kinyomja magat, de nem kuszik, nem maszik, nem all negykezlab. Orvosom meg mindig azt mondja, hogy varjak turlemesen, keves gyerek van aki elobb utobb nem jar. :wink:
Ferjem is azt mondja. Raadasul vicces itt a vfaluban volt egy gyerek aki 3 evesen nem jart (most mar nagy van vagy 10 eves). MIkor vittek a kocsiban (toltak) es az emberek mondtak a szuloknek, "hu de nagy es meg mindig nem jar", a gyerek megszolalt mergesen: Nem jarok, es nemi s fogok!!! (persze nala pszichologiai alapon volt a nem jaras ugy es vegul is jart o nagyon is ugyesen)
Babok nagyon aranyosak!
Moffli orulok, hogy rendebe jottel es hogy a paroddal is alakulnak a dolgok. :wink:
Szopis talalkozo, szerintem nincs azzal semmi baj, en mindent megadtam volna ilyenert varandosan, meg akkor is amikor fiam 1-2 honapos volt, es kuzdtem (szenvedtem a szoptatassal).
Fiam megint rosszul alszik, mink is ugy csinaljuk mint Boga csigaek, kicsit alszik a agyaba, aztan koltozik at hozzank, vagyis hozzam, mert egy hete apa meg atkoltozik az o szobajaba, hogy jobban tudjon piheni (jogos neki aludnia is kell a munka miatt).

Most megyek ontozni, mert kiszaradnak a viragaim az uzlet elott.

Kép
brestovsky
 
 


csajok: amit még akartam, hogy a doki néni nálunk is mondta, hogy már mehet a liszt (persze ez eddig a babakekszeben kimerül nálunk, de mostmár nem fogom figyelni, hogy glüténmentes legyen a cucc). Azt mondta, hogy a legújabb álláspont szerint ha ebben a korban bevezetődik a liszt (anyatejeseknél is) csökkent a lisztérzékenység kockázata. Szóval Katuska igazad van (bár ezt már anno is megbeszéltük), hogy minden évben kitalálnak valami újat :roll: Ha lesz kistesó neki tuti máshogy lesz minden...

biga.csiga
 
 


biga.csiga
Hát elég érdekes ez a név változás, mert először mind a kettőnknek tetszett, a páromnak van egy barátja akit így hívnak, tőle kérdeztünk 1-2 dolgot így a nevével kapcsolatba. De valahogy kezdtünk rájönni, hogy nem ez az igazi név a fiunknak.
Így tovább keresgéltünk, mivel mi Hit Gyülibe járunk (ott nem ragaszkodnak a Héber eredetű névhez) inkább úgy döntöttünk, hogy szintén Héber eredetűt adunk ennek a fiúnak is, így lett Joakim a neve ami mind a kettőnknek a mai napig is nagyon tetszik. Nem beszélve arról, hogy a faluban senkit nem hívnak így. Meg nem is halottam senkitől, hogy ezt a nevet adta volna valaki, az anyakönyvezhető nevek között is szerepel.

manocskak
 
 


Móni: nekem tetszik, biztos a Picúrnak is fog ;)

Hanna: milyen és mekkora hálózsákokat adsz el? És persze mennyiért? Milán elvan bennük, de már kezd kicsi lenni, és mivel a takarót lerúgja félek, hogy megfázik ősszel amikor még nincs fűtési szezon. :?

biga.csiga
 
 


Biga.Csiga! csodaszép Milán...látom tetszett a cékla:)
Nem is tudom hogy múlt el ez az öklendezés dolog. Egyszer csak elmúlt. De valóban segített a dolgon, hogy elkezdtek kibújni a fogai mert egy évesen még csak kettő volt neki meg az is bevált, hogy nem csináltam semmit a kajájával. Úgy tettem elé ahogy mi esszük és láss csodát.

Sziszi! én komolyan kérdeztem a szopi nap lényegét. Én megtudom érteni azokat is akik nem szoptattak mert sajnos mindenhol, fórumokon vagy csak egy egyszerű játszótéri beszélgetésen is nagyon le tudják őket nézni és a szopis napoknak, összejöveteleknek is van egy ilyen mellékzöngéje...én szoptattam, szoptatok most is de valamiért nem tartom az egészet nagy durranásnak. Természetes dolognak tartom és kész.

A használt ruhákkal az a baj mikor mennek a vöröskereszthez és egyéb gyüjtőhelyekre, hogy első körben megy ám a szelektálás....sokkal jobb ha célzottan kerül oda ahova kell. Én továbbra is tartom, hogy segítünk a kijuttatásban mert én is láttam pontosan kint miylen helyzet van. Nagyon tisztességes családok élnek nagyon rossz körülmények közt annak ellenére, hogy dolgoznak. Piszok kevés a fizetés....főleg ha magyar vagy....bevallom őszintén én amikor kint járunk őszintén szégyellem magam mert az ottani magyarokban nagyobb a magyarságtudatunk, mint sok itthoni magyarnak...
katuska79
 
 


Ádámok gyönyörűek!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Noinak micsoda habtapi birodalma van! Csúcs ez a kis csaj a gyönyörű szemeivel és a mosolyával!

Milán- no, ezekben a szemekben is el lehet veszni... Hiányzott már, bizony!

Ringató: VIII. kerület Mátyás tér (közelben tök jó parkolási lehetőségek és BKV se rossz), már ketten voltunk Hannával (vagyis négyen :D ) Ha Milán és Szonja is becsatlakozna, már tömeget képeznénk :D

Vibrucol: ma kipróbáltam- holnap elmesélem...

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Ha valaki szeretne elmélyülni az adalékok, E számok rejtelmes világában itt egy kis segítség:

http://www.kulinarisvilag.hu/eszamkalkulator
katuska79
 
 


Na csak sikerült végigolvasnom.

Babák gyönyörűek !!!
Annyira jó képek készülnek róluk. Nagyon sajnálom hogy a nagyfiam ilyenidős korában még csak ilyen szalagos fényképezőgépünk volt és az ember mindig meggondolta mikor fényképezzen. Most meg mi is rengeteg képet készítünk és annyira jó nézni. Meg kamerázunk is, megnéztem azt a kazit mikor hazahoztuk a kórházból, hát el sem hiszem milyen picike volt.

Ruhagyüjtés én is szoktam leadni, nálunk van ilyen sárga konténer egy nagy fiókkal abba is lehet tenni. Sajnos én is azt gondolom hogy a cigók kapják és nem akik rászorulnak.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Hát most aztán végképp elbizonytalanodtam a téren,hogy milyen autósülést válasszunk!!! :cry: Azt hiszem tényleg elvisszük magunkkal Zétit és "belepróbáljuk"! :lol:

Ádámoknak boldogat,ha ma ünneplik!!!! :D

Vibrucol én egyszer használtam,de az én gyerekem úgy sírt mikor földugtam a fenekébe,hogy inkább kelek óránként,ha jön a foga,de többet soha nem adok neki ilyen hülyeséget!!! :cry:
chamomille ezt használjuk,pici vízben 5 golyó,szereti,mert jó édes!!! :wink:

gyűjtésben én még mindig benne vagyok,Erdélybe is adok,és haza is szívesen!!!

szoptatás vs. tápszer én küzdöttem szülés után a tejért,fejtem,bőgtem,utáltam magam,mert nem indult be rendesen,úgyhogy jó,hogy van!!!engem még most is megviselne,ha nem tudnék szoptatni,vagy Zétinek már nem kellene a cici!!! :cry: nem tudom megmagyarázni miért ezt érzem, egyszerűen ösztönös!!!
ha tápszeres lenne,előbb-utóbb el kéne fogadnom,és ugye az lenne a fontos, hogy egészséges,szépen fejlődik!!!de lehet pár napot végigbőgnék... :cry:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


szundiiiiiiiiiiiiii!!!Holnap jövök!!!
Itt vacogok a gép előtt,úgy fázom!!!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Sziszi:Semmi gondom nincs a szopis világnappal,talival, én tényleg nem tudom mit csinálnak ott, ezért érdekelt. És a tápszeres megjegyzést azért tettem hozzá, mert szerintem erre is kellene gondolni. Nagyon sok "kirekesztettnek" érzett Anya van, aki csak tápszerrel tud szolgálni, és szerintem rengeteg ötletet beszélgetést lehetne ezzel kapcsolatban tartani akár a vegyes táplálásról (tápszer kiegészítés), vagy a tápszeres hozzátáplálásról. Szóval én egy percig sem gondoltam, hogy ott dicsekedésről vagy mások "fikázásáról" lenne szó :wink:

Biga .csia:
Szerintem a napló csapatát meg lehetne célozni!

Elhoztam a kocsit... Ahhoz képest, hogy az első 2 km-t kézifékkel tettem meg, egász jól ment, én nagyon élveztem :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


szopi kontra tápszer kérdésben én a blogomban már kifejtettem a véleményem és felháborodásom egyszer, ha valakit érdekel ,belinkelem :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Biga.csiga: nekünk kék-sárga az ülés. Ez is kifutó, de 5000 Ft-tal kevesebbe került, mint a tietek. Ki érti ezt? :roll: Szívtam a fogam, de a többi sem volt sokkal olcsóbb, sőt voltak horror árban is. Aztán anyósék úgyis ki akarják fizetni a felét. Isten tartsa meg jó szokásukat! :wink:
Néztem a használatiját. Térlátásom nulla, még egy diploma kéne a beszereléséhez. De majd Apa. Úgyis férfimunka.

Barti: csak holnap küldöm a képeket, mindjárt ájulok az álmosságtól.

Adakozás: szívesen adok bárkinek, aki rászorul.

Glutén: én már adtam gluténtartalmú bébikaját. Meg aztán a múltkor Ádám szépen magára borított egy fél zacskó lisztet, amiből a szájába is jutott. :)

krisz78
 
 


Katuska: igazad van amit a kulfoldi magyarokrol mondtal, vagyis hatarontuliakrol. En is mondtam volna, csak a letemre, nem akartam. Sot en kifejezetten magyarnak tartom magam, annak ellenere, hogy sok Magyar nem annak tart. De errol tenyleg nem akarok irni, mert ujabban csak rossz elmenyeim vannak. Voros kereszt detto, kiakadtam amikor beadtuk a Voroskeresztnek a ruhainkat es ket utcaval odabb egy gyereken lattam meg oket.

Kép
brestovsky
 
 


krisz:
nem apróztad el a glutén bevezetést! Rögtön fél kiló liszt! A tojásnál meg majd ráütsz egyszerre tizet, vagy belesütöd egy piskótába? :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes: én olvastam a bejegyzésed régebben. Tudod, mi egy cipőben jártunk. :wink: Engem már baromira hidegen hagy, ki mit gondol arról, hogy Ádimnak pótolni kellett tápival a kevéske tejemet, pedig kaptam rendesen a "jóindulatot". Volt, hogy a patikában beszólt egy nőstény nekem. A gyerekem jól van, egészséges, szépen fejlődik, szeretjük. Ez a lényeg.

Jó éjt!

krisz78
 
 


igen, én is megkaptam a szomszédtól, hogy azért jó nagy baba, dehát nem csoda, hiszen tápszeres....(meg a jó édes nénikéd...a tiéd meg nagyfejű..)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mági, engem abszolút nem érdekel, egy anyuka szoptat vagy tápizik, ha egyébként jó anyuka...érted, nem ez alapján ítélnék meg senkit. Egyébként nem csak a tápisoknak szólnak be, hanem fordítva is megy a szekálás rendesen. Olyan ez, mint a hordozás meg a babakocsi. Én is fejtem, bogyóztam, éjjeleket átszopiztunk, és szerencsém van, sikerült, de ha tápis lenne, csak az érdekelne, hogy egészséges. Egyébként meg fogalmam sincs, kinek mi köze a másik dolgához.

Az ilyen napok azért is jók, mert én pl. nem nagyon tudtam kitől tanácsot kérni. Védőnő semmit nem ért, kórházban segítettek, de itthon nem voltak itt, anyunak lövése sincs róla, babás barátnőm nincs. Hát ezért jó :wink: Persze, a tápi is megérdemelne legalább ennyit. Meg úgy általában végre egy egységes állásfoglalás a hozzátápiról :?

Többire majd holnap, kidőltem.
Jó éjt!

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Ez így igaz! Azt hiszem a hozzátáplálással kapcsolatban kéne talit tartani mert sokkal több tanácsra lenne szükség. (csak persze egyből lecsapna valami gyártó a dologra) Tök jó lenne ha midnenki otthon kutyulna vagy ott helyben lenne rá lehetőség és meg lehetne kóstolni, kóstoltatni.

A Ti babáitok is ennyire intenzíven alszanak? Petra olyan hévvel forog álmában, hogy csak zeng az ágy. Fekszik keresztben és addig forog a másik oldalra míg nem koppan az ágy végén. Ha betakarom egyből csapkodja magát, hogy lerúgja a takarót, a hálózsákban meg nem bír mozogni és csak kínlódik. De ennyit kavarni álmában! Nem csoda, hogy megéhezik!

Mágnes! kézifék :lol: :lol: :lol: :lol:
katuska79
 
 


Mági: elsőkörben én is rájuk gondoltam ;) Írjak nekik?
Kéziféknek sanyi... :lol:

Krisz: amikor mi vettük júniusban ez volt, meg a régebbi, nagyobb kagyló ülés, farmerszínben, na az nem tetszett (Apának sem). Én vaciláltam, de Apa beleszeretett, és nekem sem kellett kétszer mondani, nagyim meg adta a pénzt, és értelmes dologra akartuk költeni ;)
Nálunk Apa szerelte be, rögtön a bolt udvarán a leírás sokkal bonyolultabb, mint ha csak magadtól teszed össze. Az alsó részt rögzíted az övvel (azt hiszem menetiránnyal ellentétesen a piros kalantyú a mérveadó, menetirányban meg a kék), aztán rácsusztatod a belsejét... Nekünk most kell majd állítani az öven (egy lukkal feljebb), na az lesz még művészet...

Kriszta: én 3 hónapon át fejtem minden éjjel (volt hogy naponta 4-5-ször fejtem), mert Milán 40 grammokat evett, olyan lusta volt, elfáradt, bealudt. Aztán jött 2 nap kórház (tök feleslegesen), de arra elég volt hogy nekem megcsappanjon a tejellátmány és pótolni kellett tápival. Az első doboz bő 1 hónapig elég volt, vagy még tovább. Szopi az ment, aztán az utóbbi 2 hónapban a szopik főleg csak hajnalban voltak az ágyunkban, ilyen szopizós, bealvós történet, ergo 3-4 órás szopi. Két hete ez sincs, és Milánnak nem hiányzik, próbáltam kínálni cicivel, de nem kérte. Nem zakkant meg a dolog, enélkül is jó anya vagyok, boldog, kiegyensúyozott kisfiam van, akit simizünk, és puszilgatunk, akkor is amikor a tápszert cumizza.
Katuska megint jól látja a dolgokat. A fene se érti minek csinálnak ebből akkora felhajtást, a világ legtermészetesebb dolga, hogy az anya táplálja gyermekét szopizással, ezt miért kell nyomni?! Aki meg nem tudja, azoknak sem éhezik a gyereke, ott van a tápszer. De sok védőnőt, meg szoptatási tanácsadót tudnék pofán csapni a szövege miatt. Tök bírnám, ha a védőnők a problémás családoknál fejtenék ki okosságukat, vagy jeleznék, ha gebasz van, mintsem a nomális anyákat stresszelik a szoptatási mizériával. Persze a romákat bizta nem egrecíroztatják... azok a vasszöget is megeszik, aztán semmi bajuk, pedig azok sem mind szoptatnak, sőt...

biga.csiga
 
 


Katuska: próbáld úgy betekarni, hogy a lábfeje, lábszára kilógjon. Milánnak is van, hogy az a baja, amikor még nem alszik mélyen és betakarjuk.

Hozzátápis tali érdekelne, én fiam zöldséget csak gyümivel hajlandó enni, és akkor sem mindet :?

Rita, Katuska: no igen szép kis szelektálás van :roll: Először felruházzák magukat, meg a családot, aztán ami nem kell senkinek megkapják a rászorulók.

biga.csiga
 
 


Jaj Moffli kihagytalak Noi habtapi rengetegjén én is ámultam ám!! Noi nagyon huncut ! Ezek a pofa vágások!! :lol: :lol:

Liuska, ha kitudja nyomni magát akkor szerintem nincs nagy gond csak lustibb, de megnyugtatóbb, ha elviszed.

Én amúgy ezeket a hónapos státuszokat nem is értem igazán. Itt Ráckevén nem kérdeznek semmit (Kúszik/Mászik-e, gagyog-e, nyúl a tárgyakért stb.) Pedig szerintem az lenne a dolog lényege, hogy ott kiderüljön és ők küldjenek tovább ha valami nem stimmel.
Lehet azt gondolják anyuka úgyis szól, ha nem stimmel vlmi, és tényleg én mindig kérdezek, de lehet olyan hogy eszembe se jut, hogy ezt vagy ezt már kéne tudnia. Lemérik, meghallgatja, belenéz a szájába, megkérdezik milyen recept kell, oszt jónapot.

Ja a táblit nekem kéne frissítenem, kis türelem és kész lesz.

Kép

Kép
lucus16
 
 


Szoptatás-tápszer: AMikor az első fiamat szültem, totál ki voltam borulva hónapokig hogy alig tudtam szoptatni. 4 hónapig szopott valamennyit persze a második hónaptól kellett mellé a tápszer is. Én mindent kipróbáltam, majd megfeszültem, hogy tejet "gyártsak" mégsem ment........Közben úgy éreztem, hogy magyarázkodnom kell, hogy miért is nem kizárólag szoptatom a fiamat. Magyarázkodtam is, közben úgy rühelltem az egészet....bennem volt még ez a császáros kérdés is. Megszülni sem tudtam "rendesen" most meg szoptatni sem tudom "rendesen" hát anya vagyok én????

AMikor kiderült, hogy jön Zétény elkezdtem magam tudatosan trenírozni. Kiderült a vége felé hogy programozott császár lesz....bár készültem szoptatni őt is túl nagy illúzióim nem voltak.........
Aztán megszületett ő is császárral....és 2 hónapig tudtam szoptatni azóta tápszer.........de már teszek mindenkire marha nagy ívben. Nem magyarázkodom, büszke vagyok a két gyönyörű fiamra meg magamra amiért nagyon jó anyukájuk vagyok!!!! És mindenki bekaphatja aki nem így gondolja :wink: . Ezzel a szemléletettel azért könnyebb......az ember sajnos rákényszerül, hogy védje magát a lelkét azzal a fene nagy jóindulattal szemben ami a kis világunkban tombol :(

KépKép
peni
 
 


jó reggelt!

de sokat írtatok... tegnap fél 12-kor elindultunk nagy bevásárlókörútra, és este alig győztem visszaolvasni :)

voltunk ikeában, megebédeltünk, és Szonja kipróbálta az etetőszéket. Most először, mert itthon még nem ültettük bele. Nagyon tetszett neki! Aztán akartunk venni cipősszekrényt, vettünk forgószéket a számítógép asztalhoz... de csak mert amit venni akartunk abból egy darab sem volt már. na ja, akciós cucc...
aztán megjártuk a pelenkanagykert, brendon outletet, meg az auchant... szép kis túra volt, este 7-kor értünk haza, de erőm az már semmihez sem volt. így játszóra sem jutottunk el, és az itthoni teendők is mára tolódtak. na nem baj, mert ma végre este megyek a barátnőmmel 'beülni felnőttbeszélgetősdire' :)

gyerekülést mi is most nézünk, egyenlőre csak itt a neten, de tegnap az outletben is körülnéztünk, láttam egy nagyon jót, nania márka, iszonyú jól nézett ki, de aztán itthon megnéztem, és a szépségen kívül mást nem igen tud... viszont ami még tetszett, és jó pontokat is kapott az adacon, az a KIDDY Infinity Pro. most ebbe szerettem bele, de még 1 hónap kb mire eljutunk és szükséges is, addig csak felderítem a piacot :)
a minimanó weboldalán tök jó tanácsok vannak a vásárláshoz. mármint hogy mikor érdemes cserélni, mire kell figyelni stb, nem reklám célzatú, legalábbis egy része...

szoptatással kapcsolatban: én még szoptatom Szonját, de úgy voltam, hogy ha nem megy, akkor nem esek kétségbe, marad a tápszer. nyilván örülök, hogy nem kellett, de probléma sem lett volna. én is tápszeres baba voltam, anyukám 3 hétig tudott szoptatni, és mégsem voltam beteges, meg semmi bajom nem volt. én azokat az anyákat "ítélem el", akik kényelemből váltanak a tápira.
bár nem értettem pár esetben hogy miért kényelmesebb (ugye ált. rövidebb idő alatt eszik a baba cumisüvegből, mint szopizáskor, ergo több idő marad másra)
amúgy meg tényleg az a lényeg, hogy szeretve legyen a babó! és érdekes az is, hogy mennyire nyomják a szoptatást, meg hogy ez a legjobb stb, de amikor vhol megetetném a babát, akkor meg nagy szemekkel néznek, hogy most akkor miért pont ott, ahol...
czzsofia
 
 


Biga.csiga: ott a pont!
Köszi a beszerelési tanácsot! A 10 oldalas használati útmutató kicsit sok(k). Mi olyat nem is láttunk, mint a tietek. :roll: Lehet, hogy azt már elkapkodták.

Katuska: nálunk is reng a kiságy. :lol: Úgy lecsapja a lábát, hogy csak na. Forog, letépi a rácsvédőt stb. Mindezt csukott szemmel. :lol:

Jaj, nagyon szorítsatok! Fél 11-re megyünk a bőrgyógyászhoz. Már tiszta ideg vagyok.

krisz78
 
 


Sziasztok.
Hú de sokat írtatok.
Mi 8-18-ig vettük a gyerekülést most, a másikat elraktuk a Joakimnek.
Most megint borzalmas éjszakám volt a Joel miatt, miért van fönn szinte 1-2 óránként? a foga, vagy zavarja esetleg valami olyan zaj amit mi esetleg nem hallunk?

manocskak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?