Új privát üzeneted érkezett!

Katuska: lehet, hogy jön a foga, nem tudom.
Mindig azt hiszem, hogy jön, aztán mégsem. :-) A védőnő már vagy két hete mondta, hogy az alsó kettő melletti be van neki duzzadva, úgyhogy lehet.

Kép
jandrea
 
 


Magdolna: a cumisüveg probléma nekünk is fennáll.
Én néztem múltkor, van 3 dl-es valamelyik jó drága márkából, de annak a szája is nagyobb, meg más a cumija, így én az nem mertem neki megvenni olyan sok pénzért, amikor lehet, hogy azt a cumit el sem fogadja. Mi az elejétől kezdve DM-es cumit és cumisüveget használunk és abból nincs nagyobb. Ezt esténként már teljesen teletöltöm (így kb. lehet 270 ml), de azt el is pusztítja. Többet még nem is mertem neki adni, mert félek, hogy kibukja.

Kép
jandrea
 
 


Andi: mennyit változott Bianka! Már meg sem ismertem volna. Gyönyörű. :lol:

Magdi: én pont a cukkinihez gondoltam. (hátha úgy hajlandó megenni) Vagy: krumpli-husi-reszelt sajt v. brokkoli-krumpli-husi-sajt.

krisz78
 
 

 
 

Esetleg a paradicsomos cuccokhoz is meg lehet próbálni.

krisz78
 
 


Édes Bianka!

Katuska! 30hannakukacgmailponthura küldjél légyszi! Köszi!

Babakaják:
http://www.macoka.eoldal.hu/

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok.
Pocakos kép még nem készült, de majd szólók a páromnak, hogy csináljon.
A védőnő szerint már élőflórás joghurtot lehet neki adni, én vettem neki Danone joghurtot vaníliásat és barackosat, abból adtam neki vaníliásat.

Tejfölös gomba pörit csináltam ebédre tésztával. NNNYYYAAAMMM!!!!

manocskak
 
 


Krisz: bizony, már nem olyanok, mint a kórházban. :-)
Tényleg hihetetlen sokat változtak! Ádin is csak ámulok, hogy már mekkora. És irigykedem egy kicsit, hogy ő már tud ülni. :oops:

Bianka már majdnem 3 órája alszik. Nem szokott ő ilyet csinálni.
Remélem kialussza a betegséget.

Kép
jandrea
 
 


Andi: majd figyeld meg pár hónap múlva Bianka beelőzi mozgásban Ádámot. A lányok ebben jobbak. Hát még a beszédben! :wink:

krisz78
 
 


Móni: nem okoskodni akarok, de az ízesített joghurtokban van ízfokozó, aroma, sok cukor meg ilyesmik. Én azzal még biztos várok. A natúr joghurtba teszek majd friss gyümit, és úgy tuti nem lesz tele mesterséges dolgokkal.

krisz78
 
 


sziasztok

Szonja ma hétalvó... azért nem tudtunk menni ringatóra, mert fél 11-kor kelt, és mivel még evett, ezért akkor tudtunk volna indulni, amikor kezdődött... és most is alszik.
a két időpont között pedig leszedte a megszáradt ruhákat, nekem segített, bár még nem tudja, hogy a ruhákat hajtogatjuk, nem felmosunk vele...
czzsofia
 
 



Magdi:
Az Aventnek van nagy cumisüvege, az 330 vagy 350 ml-s . Én a dm-ben vettem!

én azért várom már a joghurtot, mert Anna nagyon szerette, joghurt, bele a gyümi és 7 gabonás pép. ég nekem is ízlett nagyon. Állítólag a Danon joghurtban van valami adalékanyag, ami nem a legegészségesebb. Én Millit vettem, annak idején.

Mai ebéd: káposztás tészta

Most hogy elnéztem, hogy már milyen nagyok a gyerkőcök, eszembe jutott valami. Esetleg lehetne december-január környékén tartani egy talit valahol, ahol megünnepelnénk a szülinapukat akár egy egyenpólóval (1 éves vagyok), vagy egy közös nekik való tortával. Na??

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Újra itt... 104-es rucik összepakolva, gyerekek begyűjtve a menzáról, de 5 perc múlva nyomás rajzra, majd vissza, és uszoda... nekem is sok, nem tudom, hogy fogják bírni. Mondjuk nem kellett volna hazajönni rajz előtt, csak Mesi bizonytalan volt, hogy van-e. És valszeg van. Ha nincs, akkor előbb jövünk haza. Csak az a gáz, hogy ekkora távolságért nem veszem elő a kocsit (és nem is gyúrtam rá... ugye nincs szervó, a kocsi meg 1265 kg), úgyhogy gyalog megyünk (mint a versikében: gyalog mentünk, mert siettünk :wink:)

Bianka édes :)
Viola és Olivér tündéri :D Sajnos nem fogok tudni járni, mert a kedd a legzsúfoltabb napunk :(

Tényleg: jövő hét: akkor melyik napon készültök/-ünk menni a hordozóhétre? Mert arra a napra nem rendelek kaját. Kedd és péntek kilőve, usziba viszem a gyerekeket Dabasra. Hm?

Sacira nagyon rájár a rúd... ahová lehet (és ahová lehetetlen, oda is) beveri a fejecskéjét. Kicsit tompa, olyan álmoska-forma és nagyon vakmerő :?

Na mentünk, majd jövök :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Képzeljétek!!!Zétény csikorgatja a fogait!!!Borzasztó!!! :shock:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Mági: aranyos ötlet, de össze tudjuk hozni?

Kriszta: úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú, még jó, hogy Sacinak még csak alul van foga. Az borzasztó tud lenni :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


csöre:ha időben elkezdjük szervezni, akkor talán. Olyan biztos nem lesz, hogy mindenkinek jó legyen, bár ez lenne a legjobb.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Csöre! azé zajlik nálatok is rendesen az élet. Oylan jó olvasni ezeket a nyüzsiket:)

MAgdolna! a MAM-nak is van 330ml-es üvegje én az auchanba vettem egy ezresért. Én is megijedtem tőle mert nagynak láttam a cumirészt (előtte DM-est használt) de nagyon szuper! Teljesen cici formája van a cuminak, Petrának egyből megtetszett. Egyből a 3-as erősségűt vettem meg de nem dől belőle a cucc egyáltalán és tényleg úgy iszik belőle, mintha szopizna.
HA meg nem elég már a 250-es üveg akkor adni kell valami mást előtte! De a két üveg is járható út. Úgyis kell több cumisüveg. Vagy valami másban kevered ki a tápszert (pl egy dunsztos üvegbe) és amit megiszik azt átöntöd a cumisüvegbe. A maradékot meg le lehet zárni legalább...

HAnna küldöm!

Szerintem is natur joghurt + gyümölcs a nyerő! Én még magunknak is inkább így csinálom. Mondjuk én nagyon szeretem a kefírt meg a joghurtot házi lekvárral:)
katuska79
 
 


jó lenne egy tali!!!Csak mi elég messze vagyunk Pesttől,és ti zömében arra laktok!!! :cry:
ha mi nem tudunk ott lenni,majd v.hogy online megoldjuk!!!
:lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Zsófi! de legalább a szándék megvan SZonjában :)
katuska79
 
 


Jó ötlet amit írt Mágnes, csak sajnos vagyunk egy páran akik nem Pesten laknak hanem vidéken, és elég messze Pesttől.
Sajnálom, ha esetleg össze jön és mi nem tudunk részt venni, de gondolatban és lelkileg ott leszünk. Bár én Decemberben éppen szülni is fogok.

A Joel alig várja, hogy a fiuk haza jöjjenek a suliból.

manocskak
 
 


Katus: ne is mondd... szegény Sacit meg lobog utánam mindenhová, mint a győzelmi zászló :roll: most is a hátamon figyelt, végighallgatta, amíg a tantónénivel egyeztettem (kicsit hülyén néztem, mert SEMMILYEN tájékoztatást nem kaptunk eddig, hogy mit hol merre, csak hogy 2-re vigyem Mesit)

Móni: Saci is várja mindig a nagyokat :) Ha teszem a babakocsiba, hogy indulás, már rötyög :) Menzára azzal járok, mert bele tudjuk pakolni a nagyok táskáját, meg a kajámat :D

Mági: igazad van :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Mági: tök jó ötlet ez az egy-éves-lettem megatali! Vidékiek esetleg ha fel tudnak jönni vonattal, az állomásról már az autósok el tudják hozni őket (én egy anyukát és babát most bevállalok, aztán remélem meglesz még akkor a kocsim... - céges, előbb-utóbb már le kéne adnom :cry: )

Csöre: hű, de mozgalmas napod van (ma is). Bálint is imádja a gyerektársaságot, csak neki sajnos elég ritkán van benne része.

Zsófi: Szonja milyen kis házias :D Kár, hogy mire már érdemben tudnának segíteni, legtöbbjüknek elmegy a kedve a házimunkától.

Ma megjártuk mi is a tanácsadást, Bálint 8160 gr és 68 cm. És képzeljétek, hogy jártam a tejpéppel. Most harmadszor váltottam ki tejpépet, elsőre Milupát írt a doktornéni, másodszor már 600 gr-osat, de arra nem is emkékeztem, hogy az nem Milupa volt, hanem Humana (egyből kidobtam a nagy bumszli dobozt). Na most megint megyek a gyógyszertárba, erre a gyógyszerész ad egy 300 gr-os milupát, ugyanolyat, amilyet első alkalommal kaptunk. Kérdezem, hogy nem 600 gr-osat írt-e fel a doki, merthogy ez elég hamar el fog fogyni. Na ezen elvitatkoztunk egy sort, de a gyógyszerész kötötte az ebet a karóhoz, hogy ő csak a 300 gr-osat adhatja támogatással. Megyek vissza a rendelőbe, hogy ugyan írjon már fel a doki még egy dobozzal, mire doktornéni közli, hogy dehát ő nem is ezt a kisebb dobozos milupát, hanem a 600 gr-os humanat írta fel :shock: Megyek vissza a gyógyszertárba, ahol megnézték a receptet és kiderült, hogy véletlenül rosszat adott a gyógyszerész :evil: És valószínűleg ugyanez történt az első dobozzal is, mert most láttam Bálint kartonján, hogy elsőre is a humanat írta a doki. Ezentúl ha ebbe a gyógyszertárba megyek, jobban odafigyelek, azt kapom-e ami a receptre van írva :evil:

Hú, bocs, ha hosszú voltam, el is dugulok egy időre, felébredt Bálintmanó.

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Mági - tali, poló nagyon jó ötlet, de szerintem tegyük februárra, mert akkorra mindenki betölti majd az egy évet!!

Csöre - Te aztán jól bírod a strapát, én meg szégyenszemre ma Zille délelőtti alvásánál vele tartottam!

Éjszaka - optimális esetben elalvás 10 kor, majd cici 1/2 3 kor és hatkor és kelés 8-1/2 9 körül, de van hogy 12 kor is felébred és nem alszik csak 1/2 8-ig, mint ma! Én éjszaka inkább kelek többször csak aludjon 1/2 9-ig mert nem bírom korán elkezdeni a napot!!

Jandrea - Bianka már kész nő, nagyon helyes!!

Fogcsikorgatás - brrr, tesóm kicsi volt folyton csikorgatta éjszaka!

Ti hogy adjátok a köles golyót Zille nem veszi be a szájába :? :? markolja a kezében de nem tudja beletenni, az egész öklét betömi. Ma véletlenül sikerül neki nézett nagyot, hogy mi az majd kiköpte.

Ma adtam neki először glutént holle búzadara pép formájában semmi extra megette, szilvával keverve, nem láttam rajta utána semmi allergiás tünetet, jó lenne ha a lisztérzékenység kimaradna, úgyis kicsit irigykedem, ahogy itt írjátok a joghurtot, meg a sajtot, hát nekünk elég egyhangú lesz az étkezésünk még egy darabig.

Tegnap ettem rizstejes fagyit potom 300 ftért/gombóc :shock: :shock: de nagyon jót tett a lelkemnek és a testemnek!! :lol: :lol:

Hordozós hét én szívesen megyek vmelyik nap, de nem jövő héten lesz, hanem azután. Illetve úgy emlékszem hogy Batkata ringató foglalkozása 24-én lesz??!! Batkata, arra mehetünk??

Olivér, Viola nagyon tüneményesek, Saci látta már a képeket??

Kép

Kép
lucus16
 
 


jelentem 5 nap alatt kijött a második fog is!

Lucus:
igazad van, át lehetne teni februárra a talit! Esetleg ,ha hétvégére tennénk,egy kirándulásra a vidékieknek is jó lenne.. Móni igazoltan távol :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 



Mágnes: gratula a fogacskákhoz!!! Fogatlan menyasszony is kell nektek? Mert nálunk még semmi, semmi, semmi... Viszont a pólós-szülinapos-tali jó ötlet!!! Benne vagyunk!

Edit: micsoda kavarodás a pépekkel! Én nem is figyeltem, hogy ennyi féle van...

Biankának jobbulást!!


Móni: figyi, már régen meg akarom kérdezni: Joelt Dzsoelnek vagy simán Joelnek mondjátok?

Ringató:
nagyon szuper volt, bár azt hiszem, Vio a nagy izgalomban picit túlpörgött (püföli a játékait és hangosan kiabál, gagyarászik- lehet, hogy énekel?! :shock: ) Olivér HIPERCUKI! És még énekel is!!! Bezzeg az én lányom: naná, hogy csak a székek alatt és a radiátoron akart mászkálni, az ölemben természetesen nem akart megmaradni (ez jellemző- csak akkor vehetem ölbe, ha ő akarja). De az éneklés nagyon tetszett neki, és a ritmust is ütötte :D :D Bakker, ez a ledér kiscsaj nem szemet vetett Olivérre?! MUSZÁJ találkozni Bencével is, mert ez így nem járja! Hanna, nagyon király képeket csinál a telefonod! Mindenesetre mindenkinek csak ajánlani tudom a Ringatót, nagyon jó buli.

Az ebédünk is eseménydús volt: Vió életében először bekajált egy teljes üveg bébiételt (banános-almás csirke)- már amit nem a falra, rám, vagy az etetőszékre kent. Persze a tálkát is levágta a földre, majd utánaküldte az összes reklámújságot megcsócsálva és összegyűrve amíg takarítottam... túlpörgött, na... vagy mi... :shock: :lol:

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Zitocs: úgy látszik, kell a program a kiscsajnak és máris megjön az étvágya :D Tényleg klassz lehetett a ringató.

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Csöre! még egy pár szülőire vagy fogadóórára vidd el Sacit és jövőre már Ő fog járni helyetted:) tesóméknál a két tesó egymás szülői értekezletére járt mert a szülőknek pont elfoglaltságuk volt...

Lucus! én csak simán kiszórom elé az etetőszékben vagy a babakocsi pohártartós részére és felszedegeti a golyókat. Hagyni kell játszani vele. De Ő már gyakorlott mert Máté szokott neki adni a kukoricapehelyből azt meg könyebb marokra fogni. A bulátát is könnyű kézbe venni mert az is hosszúkás.
Petra már ügyesen teszi a szájába és szerencsére nem tömi be hanem szépen egyesével.
tegnap kipróbáltuk, hogy a zöldséget (répát, krumplit, karalábét) kis kockákban odatettem elé. Egy két darab azért került a gyomrába is, a többivel csak játszott.

Zitocs :lol: :lol: :lol:
katuska79
 
 


jajj olyan boldog vagyok! A fiam ráérzett az ülésre, most állandóan felül, és kacag hozzá, úgy élvezi :lol: minden fog hoz nekünk valami új tudományt! :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Katuska:nem ma mentem kocsival, de nem is tudtam volna, csak holnap lesz kész ,pedig úgy volt, hogy ma. Így viszont holnap nekem kell hazahoznom a szervízből, ami nem Sorin van, hanem Újpesten! :? cidri...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Katuska: marha jó lett az oldalas....mondjuk pároltam, sütöttem mindent csnáltam vele és jó 2 óra alatt lett meg...de végre végre nem olyan mint a gumi!:-)

KépKép
peni
 
 


Mági: nagy gratula Bencének! Hajrá vezetés, menni fog, hidd el!

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Mági, írtam privit!

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Lányok kell valakinek az üres bébiételes üveg? én néhányat megtartottam porciózni, de azóta ha olyat kap dobálom ki őket, de ha kell megtartom és majd egy talin szívesen odaadom.

Mági Gratula Bencének az üléshez!!

Katuska én is így próbálkozom, de eddig csak játszott vele.

Kép

Kép
lucus16
 
 


Mági: vezetés menni fog hidd el!!! Gratula a fogacskához, nekünk megállt, pedig rendesen látszik az alsó kettő több mint egy hete :roll:

Tali: bár én vidéki vagyok, én benne lennék!!! Nagyon szeretnék találkozni veletek.

Szilvi
Kép
xania9
 
 


Sziasztok!

Végre beengedett ez a ...... :evil: Csomószor meg a netem nem tölti be az oldalt, már kiakaszt. Na, mindegy.

Picit tudtam csak visszaolvasni. Először is:REGINA nagyon boldog névnapot! Boldog hófordulót az érintett babáknak(Kitti, Viola, Bence,..remélem nem hagytam ki senkit)!:D

Csodaszép mosolyokat, nézéseket, és persze babákat láttam.:D

disznótor:én nagyon szerettem gyerekkoromban, papáméknál mindig volt. Így, felnőttként hiányzik, és már füzögetjük aput, hogy a nosztalgiázás kedvéért vegyünk egy disznót, persze csak levágásra. Neki is hiányzik ez a "meló", így lehet nemsokára beadja a derekát.:D

Csatlakozom a pocsék éjszakához. Tegnap hajnali 2-fél 6ig "buliztunk" Noémivel. Először nem akart aludni, nem volt álmos, utána a foga kínozta. ÁÁÁÁ!
Tegnap kínomban már szereztem be nyakláncot. Éjjel 1* kelt, és fél 10-ig hagyott aludni.:O Még nem reménykedek a gyógyító erejében, majd ha a mai és a holnapi éjszaka is ilyen lesz.:) Ha nálunk használ, én azt észreveszem, mert ez a 6. fog ismét kínozza, már látom, hogy csak napok kérdése, és kibújik.

manocskák:hogy vagy/tok? Mikor mész Uh-ra? Pocis kép??

Liuska: tudom, hogy mindenki azt írja, hogy ne aggódj, de ha a helyedben lennék, én is így éreznék. Most, hogy látom, hogy már nagyon sok gyerkőc felül egyedül, sőőt, fel is áll, én is sokat aggódom, hogy Noi mióta kommandózik (1 hónapja), azóta ezen a téren semmi előrehaladás.:( És ha a doki megnyugtat, hogy minden ok (bizti így lesz), akkor én is megnyugszom.:)

Hanna:nagyon sajnálom, hogy Olivér ilyen éjszakákkal ajándékoz meg. Ezt én már tuti nem bírnám.
Szép méretei vannak a kis srácnak!:) És milyen édesek a kis gyerkőcök a fotón!:D Tündériek!!

Krisz:Ádám is szépen gyarapszik, Olivérrel fej-fej mellett.:)

jandrea:jobbulást Biankának! Jót mosolyogtam, mert Noémi is ugyanígy rástartol a drótokra. Most már a szekrényajtó csapkodásnál elértem, hogy 3. rászólásra otthagyja, a fiók huzogatásnál a 2. után.:)Nagyon cuki a kis dáthásod.:)

zsófi:elképzeltem Szonját, ahogy feltörli a padlót.:)

Megababatali:lélekben veletek leszek.:) Sajnos én a vonatot sem merem bevállalni, Soprontól így is nagyon messze van Pest.:( Pedig egyszer már nagyon taliznék élőben is veletek. Majd talán a 2 évesen.:)Ha viszont 7végére tennétek, mondjuk szombati napra, lehet rá tudnám venni férjemet, hogy kiránduljunk el Pestre, persze ha az időjárás is engedi.

Csöre:te aztán nem unatkozol!!!

Bálintanyu:hihetetlen, hogy még arra is oda kell figyelni, hogy azt kapod-e, amit felírtak.

Maszatmanó:nagyon szép a kislányod!:) Én is megyek itt Sopronban a Ringató foglalkozásra, bár most várom, hogy a csajszi jelezze levélben, mikor és hol lesz.

Mágnes:gratulálok! Mikor jön a következő fogacska?:) Akkor várhatod, hogy feláll.:)
A kölesgolyót hol veszitek, és milyet? Abból annyi ehet, amennyi jól esik? Én eddig csak olyat látta, ami enyhén sózott. Létezik belőle sótlan is? Most olvasom, hogy ezek szerint bulátát is lehet adni, és még mit??Kiflit kap, azt nagyon szereti, ha meglátja a kezemben, már remeg érte.:)

A paradicsomot ti hogyan adjátok? Megfőzve? És mit adtok még hozzá?

Noémi nagyon élvezi a fogacskáit. Most már lassan az 5. is elég nagy már, így szépen tudja pl. a kekszet harapdálni, amire büszke is.:)Tegnap és ma már egész almából és barackból farigcsálta le magának a kis ennivalót. Persze csak nasi szintjén.:)

Lenne még 1 kérdésem:tésztát mikor lehet neki adni, mert láttam már egy csomó babakajás ételben.:O

Csajszikám elég furi napirendet vett fel, így a kajálását át kellett variálnom. 9-fél 10 körül jelez, hogy éhes. Nála a reggeli hajnali 4-5 körül van, szopi formájában. Eddig 10-kor adtam neki tízóraira gyümit. Viszont felvette azt a szokását, hogy fél 12-fél3-3ig aludt, így csúszott az ebéd, és így az uzsi és a vacsi rendje totál kitolódott. Most átvariáltam úgy, hogy kap még 10-kor szopit(persze ha van tejcsi), és így 11-ig kihúzzuk. Akkor ebédel, 3-4 körül gyümi, 8-9 körül tejpép, vagy főzelék, majd cici. Szerintetek ezt így bevezethetem? Úgy gondoltam inkább a tízórai gyümi maradjon el, mint az uzsi.

1 hete mi is voltunk mázsáláson:8600 gramm, 70 cm:)

Kép
moffli82
 
 


Jó reggelt!

Mági: gratula Bencének! Nagyon ügyes!

Peni: Nálatok meg Te (is) vagy ügyes :)

Moffli: tegnap voltunk orvosnál és a dokinő határozottan mondta, még nem kell ülniük ebben a korban!!!!! Katuska is nemrég írta, hogy a 8-9. hónap a kúszás-mászás időszaka. Lehet, 1-2 gyerkőc nem fog pl mászni, hanem felül majd hirtelen, vagy feláll, NE AGGÓDJ!!!!!
Férjeddel minden rendben van? Sikerült megoldani a problémákat?

Tali: klassz lenne tényleg egy egy éves tali!!!

Köszönöm a kajás és cumisüveges segítséget!!!!! Cumisüveget már nézegettem, de még nem láttam ilyen nagyot. Na, majd éberebb leszek.

Lányom egy hete kúszik, de szédületes sebességgel :D
magdolnasz
 
 


Peni! jaj de jó! hmmm ennék is belőle!

Mágnes! ez tetszik. így akkor 20 csodát átélhetsz:)
Már én is úgy várom az első fogacskát....Máténak is kilenc hónaposan jött ki az első mégis itt aggódok, hogy fogatlan lesz, hogy biztos nincsenek is neki olyan fogkezdeményei (persze látszódik, hogy vannak, csak muszáj kicsit aggódni:) )

Moffli! de jó, hogy jöttél! És a kép? 8)

A kölesgolyót én a DM-ben szoktam venni de van a tecsóban meg az ósanban is ugyanolyan bioköles. Én is csak enyhén sózottat találtam de ami mennyiséget megeszik belőle, nem hinném, hogy arra az egy két marékra jutó mikrogramnyi sótól lenne vesebeteg...Kukit szoktam még neki adni de abból tényleg csak egy két darabot mert az tényleg sós. Legalább iszik rendesen így!

Nagyon ügyes Noémi hogy így rágcsál!

Tésztában lehet kapni tojásmenteset. Én a lidlben vettem és azt lehet már adni!

Szerintem ok így a kajarend. A lényeg, hogy a fő étkezések azért nagyjából rendben legyenek, szóval ne délelőtt 10-kor és ne délután 2 után legyen az ebéd.

Kezdek zombi lenni...Petra éjjel enne egyfolytában. Tegnap este bevágott egy nagy krumplit almával, majd 210ml tápszert. Éjfélkor újabb 210ml tápszert (hosszas kínlódás, altatás után) majd kettőkor újra nyervogott. Közben felébredt Máté is, hogy szomjas, majd pisilni kell, hogy maradjak vele, hogy ne takarjam be, hogy mégis takarjam be, hogy ne fordítsak hátat, hogy öleljem át. Két órán át kínlódtunk mire elaludt. Akkor kezdte Petra a műsort, akkor már sírva mondtam apának, hogy nagyon fáradt vagyok....végül közöttünk aludt el a lány.
reménykedek, hogy a mai éjszaka jobb lesz....
katuska79
 
 


jó reggelt!

Szonja egyre többet 'segít', pl tegnap szortíroztam a ruháit, ő is akart pakolni a fiókból. Engem közben a szívbaj kerülgetett, mert nem csak a fogójánál húzogatja a fiókot, hanem úgy is ahol ha betolja, becsípi a kezét. Ez aztán délután apánál elő is fordult. Szerencsére nem volt akkor nagyon lelkes, így nem csapkodta, "csak" csukogatta...
Sajnos tényleg mire igazi segítség lehetne nekem, addigra már nem akarja... :shock:

Tegnap voltunk a játszón, Hanna, merre voltatok, nem jöttetek? Pedig Szonja extra csini volt Olivér kedvéért, hátha elhódíthatja!!!
Csak nézd meg a játszós képen (még itthon)! :)

Lányok, én azt hallottam, hogy a bio gabonákat nem szabad adni a babáknak, mert ez a fusarium nem hülyeség. Az ő szervezetük nem tudja úgy feldolgozni, mint a mienk. Ez olyan mint a szőlőnél pl a peronoszpóra, tehát van, és megfelelő kezeléssel ki lehet írtani, de a biot ugye nem kezelik. Nővérem ismeri ezeket mert a munkája része, és hallja, hogy valóban mik vannak. Ő mondta, hogy ne adjak a Szonjának biot. Hm...most akartam bevezetni, de így nem fogom. Így a biokölesben is van, meg az összes többiben is. Szerintem átgondolandó.

Évfordulós találkozó? Ez igazán remek ötlet. Mindenkivel jó lenne találkozni, szívesen megismerkednék veletek élőben is.

Tényleg, a táblázatot frissítitek?

Kép

Kép
czzsofia
 
 


Szonja nagyon édes a kis kendőben!!!

Boldog Ádám névnapot kívánok!!!!!!!

Csatlakozom a car éjszakások táborához... Csak egyszer keltem, ez igaz- de az majd 2,5 óráig tartott. Először a foga (elszavaltam neki az összes verset, amit tudok, hogy megnyugtassam, kenegettem stb... a Viborucol persze eltűnt :roll: :roll: :evil: ), aztán felébredt, és csak anyával volt hajlandó lenni, szorongatta a kezem, de nem aludt.

Végül magam mellé vettem- erre olyan lett az egész, mintha még pocaklakó volna: én feküdtem, ő meg elkezdett bökdösni a lábaival, rugdoskodni (Anya, alszol? Alszol már? Héé, alszol? Én ébren vagyok, te is?) :roll: :roll: :roll: :roll:

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Sajnálom a vacak éjszakákat!

Vőlegényünknek boldog névnapot kívánunk!
magdolnasz
 
 


Fusarium: a gabonák héján található cucc, belül nem. Ezért főleg az ún. teljes kiőrlésű a veszélyes, mert bármi rajta maradhat. (Meséltem már, hogy az egyik nagypapa a Gabonakutató Intézet egyik vezetője, de majdnem kidobták egy konferenciáról, amikor kifejtette, hogy a "teljes kiőrlés egészséges" szlogen csak a malomcégek találmánya, hogy a fuzáriumos selejtet is eladják a népnek :evil: ).

Egyébként a fusarium és a veszélyes gombák, amik a gabona héján tenyésznek, jól kiszűrhetők, de a folyamat nagyon drága, ami annyira megdrágítja a gabonát, hogy onnan már szinte senki nem veszi meg.

Nagyapáék kicsit húzták is a szájukat, hogy az összes bébigabona "teljes kiőrlésű", de abban reménykednek, hogy talán az, amit bébiknek szánnak, tényleg be van vizsgálva (az árából ez következne).

Ja, a témához még annyit: Apa szerint (ő meg gabonapiaci rendtartással, vagy mivel foglalkozik) a magyar éghajlaton nem jellemző a fusarium (nem jellemző, de lehet, csak kisebb valószínűséggel, mint a külföldi cuccon)

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


reménykedjünk, hogy tényleg így van...
ennek ellenére, nem merek adni...
czzsofia
 
 


Hát tényleg sajnálhatja Olivér, hogy lecsúszott a randiról:)

fuzárium: valós probléma de a gabonát, főleg a bio cuccot komolyabban ellenőrzik épp ezért, mint vegyszerezett társait. Én azért bízom a pecsétben, hogy ellenőrzött termék. Ha pl Kisjóskabácsi gyártana bio gabona cuccot már szkeptikusabb lennék.
katuska79
 
 


Pecsét: hmm, végül is arra a bébigabonás dobozra, ami nekünk van, csak az van írva, hogy ellenőrizték, hogy BIO- amitől akár még fuzáriumos is lehet, mert a fuzarium természetben előforduló gomba (vagy mi :? ) Azért én is reménykedem, hogy rendben van a cucc.

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Ezek a mikotoxinok elsősorban a búzában, kukoricában, rizsben, árpában és malátában vannak és a termőhely, éghajlat, szárítás, feldolgozás hozzájárul a fertőzéshez. Semmilyen eljárással nem lehet teljesen kiküszöbölni cask határérték alatt tartani.

Az anyatejjel együtt ugyanúgy átjutnak a szervezetbe...
katuska79
 
 


MAgyarországon ellenőrzik a legkomolyabban ezeket. Csak időbe telik és így előfordul, hogy közben már forgalomba kerül, mint ahogy a cerbona cuccok amiket azonnal vissza is vontak a forgalomból.
katuska79
 
 


Látnotok kellett volna Máténak az arcát ahogy rászóltam Petrára, hogy nem szabad kirámolni a ruhákat. kárörvendés:)
katuska79
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Hja, pörgés az van... persze a selyemkóró még a helyén, majd ma este, ha Mama vigyáz Sacira.
Viszont kitalálta Mama, hogy ő vigyáz Sacira, amíg én elviszem a nagyokat usziba, így van egy kis kikapcsolódásom :) Jólesik SEMMIT SEM csinálni 1 órán keresztül, pletyózni a többi anyukával :oops: :lol: :lol: :lol: péntekre kitaláltunk egy kis wellness-t is, kíváncsi vagyok, meg tudjuk-e csinálni :)

Fusarium: na ne ijesztegessetek! Most akkor lassan már semmit sem ehet a gyerek? Tudom, hogy valós a probléma, Mesi barátnője rendesen beindult tőle így 9 évesen (főként gabonapelyheket reggelizik). Na, rákeresek a neten a témára.

Kölesgolyó: hát, múltkor vettem az osánban is, az ugyanúgy bio volt, mint a dm-es, de szerintem romlott volt, vagy eleve c@r, olyan íze volt, mintha avas lenne. Kihajítottam úgy, ahogy volt. Viszont ugyanitt (osán), van olyan, hogy rizsgolyócska kölessel. Kicsit fehérebb, mint a köles. Kisebb, talán könnyebben teszik a szájacskába, és nem sózott, még enyhén sem.

Moffli: üdv újra itt :)
Tészta: egyetértek Katussal, mehet a tojásmentes. Jellemzően az olasz típusú tészták azok.

Luca: mi sem eszünk még tejeset (azaz én igen, csak Saci nem), 1 éves koráig semmi ilyet nem adok. Hát, együtt húzzák ki a Csajok ezt a 4 hónapot :wink:

Vacak éjszakák: már nem írok semmit. Helyzet romlik nálunk :( Kitartás, Csajok!

Szonja nagyon vagány a kis kendőben :) nem veszi le a fejéről?

Luca: ott a pont, jövő utáni hét a hordozós hét!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?