Új privát üzeneted érkezett!

Akkor ezek szerint jobban is vagy?
Van még otthon fülpiszkáló???????

Tegnap nekem is melegem volt + az ablak becsukástól fóbiám lett :(

nálam előjött a terhesség végi lábizzadás... :roll: :lol: :oops:
most remélem nem felejtem el, és megnézem, hogy tettem e a szülőszobás motyóba zoknit :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Igen, jobban vagyok, tegnap már nem kellett Algopirin :)
A tampon nagyon zavar már, beleéltem magam, hogy ma már nem kell, de még ki kell bírnom egy napot.
Fülpiszkáló van itthon, de Apa eldugta, így gőzöm sincs merre :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


SziasztoK!

Előkerültem én is kicsit, csoda szépek a babák és olvastalak is titeket...

Ági!

örülök hogy jobban vagy...

Gemini!

Igazi hős vagy hogy még mindig bírod :)

Róalm csak annyit, hogy manó jól van én görcsölök ezerrel... Manó nyomja a bal vesémet, amibe komoly tágulatot okozott, már a jobb is tágul... A vasam 3,3, a süllyedésem 72 és vérszegény vagyok, ja és kevés a nátrium és a magnézium a véremben... szóval izgi a dolog...

Azonban megkaptam a szülésznő számát... Ismeri valaki Tóth Annát a SOTE II.-ről?
Igyekszem jobban bekapcsolódni, de sokat kell feküdnöm...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

 
 

Witch:
Hát jól próbára tesz téged ez a baba...

Én csak hallomásból ismerem a szülésznőt, jókat hallottam róla (ha jól emlékszem ,a Kismama újságban is több cikket írt).

Te hallottad, hogy felújítják a Gyermekágyat? Remélem,mire szülünk, végeznek.... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sissy: felhívtam a szülésznőt, nagyon kedves volt. Kérdezte, hogy kitől van meg a száma, azt mondtam, tőled, hirtelen ez jött, remélem nem gond. Holnap fogad a kórházban, ha tud. :) Ez gondolom jót jelent.
Ilyen esetben már első találkozásnál szoktak adni valamit? Vagy most csak beszélgetünk? Fogalmam sincs hogy ez hogy működik, és őszintén szólva elég távol állnak tőlem ezeknek az anyagi dolgoknak a megbeszélései, illetve az intézése is. :oops: :?

witch: jobbulást! ez nem hangzik túl jól. Kitartás!

mano: szép a babád!

mágnes: ezzel a fülpiszkával párom is jól megjárta nemrég. Úgymond megsüketült teljesen, eléggé megijedtem, nem vártam, elrángattam a kórházba, ahol kimosták, és helyreállt. Ennyit a fülpiszkáról. Jobbulást!

barbazso: jól hangzik az újságos, de nekem a déli nagyon kiesik, én Újpest környékén járok, oda megy be a buszom, onnan megyek Zuglóba. De majd egyszer, ha arra járok. :)

Rólam: megvagyok, kész a festés, holnap kezdünk visszarámolni, remélem, jövő héten kész leszek. Úgyis jön az eső, jó kis pakolós idő lesz. Prüntyüsz rengeteget mozog, a jobb oldalamat már szétrúgta...tegnap olyan kellemetlen volt, a köldököm körül feszített, mintha előre felé akarná kinyomni. Most a hasfalam fáj egy ponton jobbra, szerintem mindig ugyanott van. A diéta egész jól megy, tegnap rakott zöldbabot ettem, ma csirkepörköltet, mindkettő laktató volt. A cukorméréssel megszenvedtem, mire jött elég vér és rájöttem melyik részére kell rakni a cseppet, hogy mérjen...marhajó hogy ez nincs normálisan leírva a papírján! :evil: Viszont amiket eddig mértem, azok jó adatok. :) Remélem, így marad!


A ruhafalváról és a gyerekshopról sikerült jól bevásárolnom, hehe. :) Egy szőrös kis kabátkát sajnos elvittek az orrom elől, na sebaj, majd még nézek.

Szép estét!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Mi itthon, Apa dolgozik.
A számítógép meghótt, a laptop pedig folyton valami lejárt tanusítványért veri a nyálát :twisted:

Ma végre már hallok rendesen, csak a derekam akar leszakadni.
Várom már a hétfőt, ctg, uh, nagyon kíváncsi leszek, hogy mekkorára mérik Somát. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ziasztok, rövid életjel adás. Rossz volt az internetünk :( Cukorterelésem megvolt, 2 órás cukor megint alacsonyabb, mint az éhgyomri, úgyhogy várom az inzulin szint eredményemet.

Hajrá Gemini! Tartsd még vissza :)

Konkri szuper képek!

Witch vigyázz magadra

Manó! No para!!!! Szép a babó :)))

Szifla:Kitartás!

Ági: Ebben "tesók " vagyunk, én is mindig piszkálom, bedugítom, gyullasztom a fülemet :( Volt, hogy ki is mostam magamnak, na hadd ne mondjam miféle gyulladás lett benne....

Mindenki másnak is kitartás és puszi! :)

KépKép

Kép
babee
 
 


Mindenki úgy el van tűnve. :(

Én egyre többet álmodozom a születendő gyerekemről, hogy vajon milyen lesz...hmmm, alig várom, hogy lássam! Persze, még maradjon csak odabent! :wink:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Én is így vagyok, egyre jobban érdekel, hogy vajon hasonlítani fog-e valamelyik testvérére, vagy lesz egy harmadik, egymástól totálisan elótő gyerekünk. :)
Nem bánnám, ha Anna bőrét legalább örökölné, Bencével elég sokat szenvedünk a kényes bőrével. :)

Azt mondta egy ismerősöm,amikor megkérdezte Soma nevét, hogy ugye tudom, hogy egy ördög lesz ? :lol: Tény, hogy hiszem, hogy a nevek valamiért betalálnak a gazdájuknál. Nálam mindkét gyereknél bejött ez, Anna nagyon nőcis, finom lelkű,igazi jólelkű csajszi, Bence pedig egy rosszcsont csibész, akire nem lehet haragudni. Bence pedig Áron volt a 28. hétig, de aztán a férjem azt mondta, szerinte erre a gyerekre nem illik az Áron név. Váltottunk, igaza lett, bár azóta szoktam neki mondogatni, ha hagyta volna az Áron nevet, most lenne egy nyugis gyerekünk :wink:
Valamiért úgy érzem, a Somával megint jól betaláltunk.. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Witch, jó, h bejelentkeztél. Ezek szerint a dokid nem fektetett be? Ez jó hír. Vesetágulat kevésbé... Sajnálom. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy majd szülés után magától rendbejön? sOTE II-t nem ismerem.

Ági, örülök, h a füled jobban van, többet ne piszkáld!

Szifla, akkor ragyog a szoba :) Ez tök jó! És az is szuper, hogy a diéta jól megy.

Ma ért ide a beharangozott hidegfront. Szerencsére esőt Balatonalmádiba nem hozott, csak egy kis lehűlést. De így egészen elviselhető.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk. Múlt héten jógatáborban voltunk, most meg apukámék kertjében vagyunk vidéken, vasárnapig.

Augusztustól én is visszaveszek a tempóból (és behozom az itteni "lemaradásomat" is :-), hogy sosincs időm reagálni), mert kidolgoztam egy tanfolyamot itthon (óriási munka volt)+ a gyerekszoba falára kisvakondos jelenetet festettem, stb. szóval most már egy kicsit elfáradtam. Még egy ruhát sem vettem neki (nem babonából, hanem időhiány miatt :-)), mondjuk én simán ráadom az első időkben a rózsaszín örökölt rugit is.-))), barátnőim megbotránkoztatására :-))) (nílát is fiúnak nézik, tök mindegy miben van, a gyereknek meg pláne :-)))

Góvinda remélem lassan megfordul fejjel előre (bár tudom, hogy még van ideje), már mondogatom neki, hogy lassan forduljon meg szépen.... amúgy a vesém nekem is tökre fáj+ derekam+ szarul alszom (és egy csomószor "tökön" rúg a fiam :-)))- nem tudok rá jobb szót, hogy a hüvelyembe tapos); de imádom ezt az állapotot, és még rengetegszer át tudnám élni. (Ő lesz az utolsó babánk.)

A szülésznőm nekem is nagyon szuper. Ha minden ok lesz, és a pillanat is úgy hozza, szívesen kipróbálnám a vízben szülést; támogat is ebben. Meglátjuk.

Augusztustól már én is csak pihizek+ ráhangolódok a s zülésre, erőt gyűjtök; így lesz időm végre többet jönni.

Gyengélkedőknek jobbulást!



Ui: De gáz, hogy még mindig ugyanaz a vonalzóm....:-) níla pont 2 éves .-)

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Szisztok!

Megjöttünk a budakalászi retro táborból... jó volt, mindenki élvezte... egy kis buliszerű izét csaptunk lecsóval... meg kavicsdobálás a dunába, hajó figyelés...

Szifla: nyugodtan kérdezz rá a szülésznőre, hogy mennyi. válaszolni fog. egyébként általában szerintem azt mondják, hogy majd a végén értékeld a munkáját...

fülpiszkáló: én akkor használom, ha sminkem kell a szememnél javítani :)

Zso: milyen a buli???

Erpé: nyugodtan küld erre a felhőket! bár adtam apának egy kis pihenő időt, de jó volna füvet nyírni is...

Witch: pihenj sokat!

Én így 30 hét fölött már úgy gondolom, hogy jól a finishben vagyunk, de azért még most élvezkedjünk!

szülés: írtátok, hogy vacakul vagytok és féltek hogy megindul- én úgy gondolom, hogy a szülés akkor indul be, mikor már az ember lenyugszik, és jó formában is van...

na kinézek az udvarra, mit lehet kertészkedni...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

örülök, hogy mindenki rendben és egyben van!!!!

Witch, pihengess sokat!!!!!!

Macianyu ki lesz a sznőd? Képzeld már szept. 27 a kiírt időpontom....még a végén tényleg egyszerre megyünk. :lol:

Ma mi is tetvészkedtünk, vannak polcaim a kamráben (király!!!!). A gyerek szoba is alakul, 2 szekrényt lepakoltunk (most érzem is). a garászból fölcigőltünk vagy 20 dbozt a padlásra, még a gardróbba kell eltüntetnem vagy 4doboznyi téli cuccot, még várna ma takarítás rám, de ez már csak holnapra marad... :shock:

Na megyek én is...

Konkri, ma eszemben voltál, hogy miért nem lehet rögtön mindent oda tenni dologgal...na igaz-igaz!!! Ezt én sem értem!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Witch, hogy érzed a görcsölést? Mensi szerű, vagy keményedős? Jó, hogy nem kellett befeküdnöd. ;) Pihengess!
Jami leköti magát napközben valamennyire?
Én is vérszegény vagyok. Most több vasat kell szednem, a magnéziumot pedig csökkentenem. Igazából tökre nem tudok semmit erről. Ez mennyire nagy baj?

Sti, jó sokat haladtatok ma! ;)
Hát én sajna a másik típus vagyok, ebben nem hasonlítunk Konkrival. De van ám ésszerűség ebben is. Szóval én ha mindent rögtön visszateszek a helyére, néha úgy érzem, plusz km-eket teszek meg fölöslegesen a lakásban, folyamatosan pörgök, amikor pihenhetnék is helyette. Igaz, így nincs állandó rend, de amikor összeszedem magam, akkor pár perc alatt halmokba rendezem a dolgokat aszerint, hogy melyik helyiségbe való, és szétszórom mindet a helyére. Nekem egyszerűbb így, mint egész nap pakolászni, meg Samu után nézni, hogy mit hol tett le. Mondjuk egy nagyobb pakolás után pár napig néha nálam is működik a mindent rögtön a helyére dolog, de sajna alapból elég lusta vagyok. :oops: Irtó ciki, ég a fejem miatta, de ez van. :(

Konkri, kerestelek, vittem a gatyókat. :) Most látom, hogy buliztál. :) Ez valami nagy rendezvény volt, vagy haverokhoz mentetek?
Nekünk is nagyon jó volt a családi party. Anyu tökre örült a fotókönyvnek, megérte dolgozni rajta. :)
Ez a bonbon mekkora ötlet! Csomó szilikonos csokiformám van. ;) Az előző években mindig Andival csináltuk az ajándékokat meg a karácsonyi sütiket együtt, így ugyanannyi munkával többféle került az asztalra, és a gyerekekkel is egyszerűbb volt. Most nem tudom, hogy lesz, mert pont karácsonyra várják a kistesót.

Maci, Góvinda még faros? Zsöminek meg nyaka körül a köldökzsinór továbbra is. :? Mindegy, nem aggódom, végig ellenőrzik majd a szívhangját szülés közben.
Jó pihenést apukádnál!

Mági, ez a beázás! :evil:
Azta, máris ctg?! Hát tényleg itt a vége lassan. :?

Sissy, mázli, hogy a szomszéd elkapta a kutyust! :)

Emmami, nincs esetleg internetes oldaluk tesódéknak (ugye ők csinálják? memóriám nulla...) a sófalazásról?

Tegnap voltunk 4D-n, Zsömi nem volt túl együttműködő, de az uh-os csaj nagyon kitartó volt, így sikerült azért pár kép. Most 1880g-ra becsülte, bár azt mondta, hogy elég nagy már, kicsit nehéz így megmérni. Már látszódnak a kis zsíros hurkái is, és 1 centis haja van!!! Samu is nagy fekete hajjal született. Fú, és nagyon hasonlít Samura.
Megpróbálok csatolni két képet.

Kép

Kép

:)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Csatolok egyet Samuról is 3 héttel fiatalabban. :)

Kép

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Bocsi, szétestem. Csak 1 héttel fiatalabb Samu ezen a képen, mint Zsömi most. :oops: Jaj, annyira kíváncsi vagyok már! Tökre élvezem ezt az egészet, de azért ilyenkor már nagyon várom a szülést és a kisbabát. No, persze még jobban várnám, ha kész lennénk a babasarokkal, meg úgy általában mindennel. Babaruhák kimosása, kórházi csomag,...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Nem tudok aludni, már órák óta ébren vagyok, pedig a gyerekeim mind vendégségben alszanak. Különleges alkalom, én meg ahelyett, hogy jól kialudnám magam, óránként felkeltem, és most is 4 óta fent vagyok.

Tegnap vettem egy csomó cuccot a babának. Ruhákat, kiskádat, tisztálkodókat, törülközőket, kistakarót, pelust, pelenkázót, és rendeltem interneten is csomó dolgot. Jövő héten érkezik, jobban várom, mint a szülinapomat... Babacucc függő vagyok. Tegnap is bontogattam az új ruhákat, és annyira jó volt beleképzelni a kisbabámat, és elcsodálkozni, milyen pici is egy sapi. Nagyon várom már, hogy megszülessen, persze ne most, még picikét várjunk, legalább a 37. hétig. Olyan jó kis görcseim vannak, hogy remélem bent marad, és nem jön előbb.
Tegnap jó sokat mentünk, mire majdnem mindent megvettünk, és harmadik napja a bébi is hatványozottan aktív, estére annyira feszült a hasam, főleg egy ponton, ahol a popókáját szokta kitolni, olyan érzés, mintha, mindjárt kipukkanna a burok. Tök ijesztő.
Nekem is kevés a vörösvértestem. Megint kaptam vasat. És esténként egy pohár vörösbor javasolt...

Ti olvassátok a Bába válaszol című könyvet? Most készülök kipróbálni néhány aroma keveréket.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Manoka, barbazs, nagyon cukkancsok a képek!!!!!!! Kis drágák!!!!

Barbazso, nem-nem ezt arra írtuk, hogy a férfiak fogják és mindent letesznek az út közepére. Mert írtam, hogy kerülgetem a nyomorék dobozokat és rám vár, hogy a helyén legyen. De a helyén van már! VÉÉÉÉGRE!!!!
A napokban vagy az életben vagy hogy is fogalmazzak, szóval a mindennapokban nálam sem kerül rögtön minden a helyére, nem is lehetne szerintem. Próbálom a lányokat rászoktatni, hogy pakoljanak össze, ha már nem játszanak valamivel, de igazándiból ezt én is utáltam. :oops: Én is sokszor visszatértem ahhoz, amit előtte ott hagytam. Most csak annyi van, hogy a szobában lehet játszani. Így egy fokkal rendezettebb a lakás. Egy fokkal.... :lol: És akkor este kell rendet rakni, ami kb. még mindig csak az én heppem... :?
Nekem is 4D-n a két csajom ugyanolyan volt, aztán élőben meg nem is hasonlítottak egymásra.... :lol: :lol:

Judit, én is alkalmazom a vörösboros "kúrát", igaz csak a vidéki rokonyaimnál... :D Itthon csak fehér bor van.... :?

Mági, engem is meglepett, hogy már ctg-re megy. Bele kell húznom, mert ugyan nekem még 2hónap, de basszus sehol sem állok... ha most mennem kéne szülni, gondban lennék. A kicsinek egy deka dolga sincs meg, a babakocsin kívül.... :oops: Mert ugye az a legfontosabb... :wink: Már gondolkoztam az auchanben, hogy vegyük e meg a neki való dolgokat, de lebeszéltem magam....hátha így tovább bent marad.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:

Na, megyek, mindenki szép vasárnapot!!! Az idő szuper, de nekem jól esett tegnap a hüvi!!!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Nálam kórházi motyó összecsomagolva, a lényeg az első CTG volt, hogy addigra készen legyen, mert bármikor benn tarthatnak egy rosszabb ctg miatt, így biztosan az került a motyóba, amit vinni szeretnék, és nem fenyeget az a veszély, hogy Apa bepakolja a tangabugyikat.... :lol:

Kiságyunk még nincs... :roll: Azaz a szomszédtól kapunk fenyő kiságyat, arról volt szó, hogy augusztus közepére átadják, de június óta nyaralnak, gőzöm sincs mikor jönnek haza, és ez után akarja a kislányt kiszoktatni a kiságyából.... :roll: Emiatt kezdek kissé frusztrált lenni....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Nagy a pangás mostanában...

Lehet, hogy én vagyok nagyon értetlen... ha elmegyek pl. boltba, vagy egy ügyet elintézni, akkor kell váltás ruha, meg x pelenka, textil pelenka???? Nem elég, ha indulás előtt elrendezem a gyerekeket? :roll: :roll: :roll: :roll:
Ha kell ez mind, akkor én a 3 gyerekre nem is pelenkázótáskát, hanem nagyböröndöt kell, hogy összepakoljak :oops: :?

Sissy
Majd lesznek kiskutyák :oops: :lol: :wink:

Magnes
Beázást sajnálom.
Mikor mi beáztunk, akkor a biztosító 80ezret fizetett...

Witch
Görcsökre nem kapsz valami gyógyszert? :roll: :roll: :roll:

Macianyu
Ti kérvényeztétek a Góvinda név anyakönyvezését? Vagy hogyan megy ez?
A hivatalos listában nincsen benne...

http://www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/ut ... zesffi.pdf
http://www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/ut ... zesnoi.pdf

Konkri
Én is nagy kertészkedésben vagyok :lol: :lol: :lol:
http://social.gameloft.com/gllive/relea ... n/?lang=EN
Olyan szuper tanyám van már :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbazso
Nagyon helyes Zsömi :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Mi
Kép

Egy óriási has vagyok... ebből könnyen elképzelhető, hogyan érzem magam...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Szisztok!

Bár csak holnap lesz a napja, de tegnap megvolt a szülinapom tartva- rokonok... leginkább örömteli ajándékaim: egy kukoricacsuhéjas köcsög éééééés (Zso!) bár használt, de kaptam egy zanussi szárítógépet! zsír!
a múltkor lecsúsztam egy aeg-ről, de ennek is nagyon örülök, főleg hogy ajiba kaptam... de hát 3 gyerek mellé nagyon jó lesz...
8igazándiból a törölközők nálunk mindenkinek egyforma zöld, még Fannié is, de csak egy van, így mindig korán kell kimosnom, hogy estére visszaálljon a design a fürdőben, most a szárítógép megoldja :) )

Gemini: hát a képek alapján tényleg nagyon karcsú a feneked, úgyhogy biztos nagyon csini vagy!

Állítólag- népi izé: a lányokkal farosodik az ember, hát én meg pont azt vettem észre hogy most nem vagyok olyan potrohos... :)

tegnap ittam, inkább csak kóstoltam egy kis rose-t- igaz ez nem vörös bor, de megkóstoltam... érdekes módon az utóíze tetszett...

Gemini- táska: inkább ez olyan murrphy törvény, hogy ha elindulsz vhova és nem viszel váltás rucit, pelust, akkor a gyerek tuti, hogy háta közepéig összefossa magát :) :) :) vagy leöklendezi magát... és amit még én tapasztaltam, hogy ha azt hisszük, hogy a gyerek kiürült,még akkor is tartogathat óriás cumót :) alul, felül...
viszont azért nem kell sztem 3ra a teljes ruhatár, sztem 1-2 dologgal több, mint egy gyereknél, mert hát csak nem fog mind a 3 egyszerre kakilni, bukni. 1-2 body és 1-2 gyorsan cserélhető rucó-rugi... pelus 2, és ehhez szükséges cuccok, de a pelenkázó alkatrészek (krém, alátét, törlő...) egyszeri kivitelben is elég.
szerintem amit írtál, hogy hátizsák..., az tökéletes!
én nem is pakolászok indulás előtt, tudom, hogy ott van bekészítve pelusozós cucc egy motyóba és 1-2 fix ruha egy másik fakkba, felkapom azt csá... a gyerek mellé meg oda dobok egy textil pelust vagy egy kisebb törölközőt-mini kéztörlőt (én ezt jobb szeretem) akinek szükséges az a kaja félét teheti még be.
amikor már nem pelustáskával, hanem sima nőivel megyek, akkor egy nesszeszerbe teszem be ezeket, hogy ne az én nő cuccaimmal, pénztárcámmal kallódjanak.
meg hát attól függ, hogy hova megy az ember, mennyi időre... van e egyáltalán hely, ahol egy nagyobb mutyit ki lehet műteni...

Zso: én is a férfiakra, sőt inkább úgy mondom, hogy a saját férjemre értettem, hogy nem teszi egyből a helyére a dolgokat- mondjuk ha megjön a teremből, akkor nem értem miért dobja le a polctól két méterre a táskáját és mondja azt hogy majd elrakom...

de leginkább azt bírom, mikor mondjuk én már kezemben a tállal megyek a kutya felé a kajával és ő azt mondja hogy hagyjam, majd ő elviszi... :) kb többe kerülne visszafordulni vele, mint hogy el is intézem... és hasonlók...

de a tegnapi buli után egy szavam se lehet, mert a legtöbb dolgot magától intézte és nem tette hozzá, hogy "majd"... minden a helyére került!

így ma pihennék, mert a hasam alja, illetve alul...
:shock:

Mollyékkal mizu? rég jelentkezett...

Zso: nagyon édes pofija van Zsöminek! így kép alapján tényleg Samura hasonlít...

fú mikor Martint vártam, akkor izgultam, hogy Marcell viszonylag gyors volt mindenben (járás, beszéd, számolás...) és olyan kis szép, helyes, és féltem, hogy nehogy az legyen, hogy van egy "fú de gyerekem" a másik meg nem olyan jó... és hasonlítgassák őket... de hál istennek a két gyerek annyira különbözik egymástól, hogy még egy pontot se tudok mondani, amiben hasonlítani lehetne őket. nem ellentétei egymásnak, hanem totál más síkon mozognak. és még külsőre sem hasonlítanak egymásra.

Ági: és nincs is semmilyen ágyikó kilátásban helyette? de ha minden kötél szakad, a kórházi napok alatt lehet gyorsan szerválni...
csomag: hát én is ezért pakoltam össze már az elején... igaz hogy annyi cucc kell a motyóba, hogy én férjem azt se tudná hova kapjon... betét pfffff... bugyi.... nesszeszerem és egyebek... áh, képtelenség lenne rá hagynom... még az ő szülőszobás motyóját is én raktam össze...

Sti: állítólag úgy van, hogy addig nem jön a baba, amíg nem állsz készen rá...
remélem Fanni kivárja míg rápihenek! rákészítem a lelkem teljesen arra, hogy most már kibújhat :)

és nem mellesleg örülnék, ha fejjel lefele pózolna!

én jövő kedden megyek dokihoz (32. hetes), de szerintem ha egyéb más extra dolog nem lesz, az tuti utasításban lesz, hogy a 36. hetire már egy nst eredménnyel menjek...
de izgulok, nagyon hogy sima szülésem lehessen (én most úgy érzem, hogy Fanni keresztben fekszik, bár már semmit nem merek kijelenteni) és azért szeretném minél tovább húzni, mert tudom, hogy picike. a 2,5-et érje el minden kép!

próbálta valaki a tomi baby mosószert? én most persil baby-t vettem, de nagyon habzik... a fiúk bőre csak a folyékony mosószert bírja, por és öblítő szóba se jöhet... (a szódát meg utálom :( )

szép hetet mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Szifla: lejárt újságokat a legtöbb állomáson, buszvégen, kapni az újságosoknál... vagy utcán is... ezek direkt ilyen lejárt újságos és könyves árusok...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Velünk minden ok, élvezem a hűvösebb időt:) Az alvás már nagyon nehezen megy, alig bírok átfordulni egyik oldalamról a másikra, fáj a medencecsontom, meg a szeméremcsontom. Pedig nincs is még óriási pocakom:) Szerdán megyünk 4D-re a G1 Intézetbe, nagyon várjuk már, hogy mi látszik a kis pofijából:)

Teszek fel képet a hasamról, meg a babakocsiról:)

Barbazso: elküldtem privibe a sógorom elérhetőségét sófal ügyben.

Ha mást is érdekel, szóljon!

Kép Kép

emmami
Szigethalom
 
 


Halihó!

Szifla:hát,remélem,nem lesz gond,ha úgy tudja,tőlem jött a szám,mert azért akartam hívni,hogy megadhatom-e a számát,de,mivel már meg volt Neked tanácsadásról,így gondolom,nem titkos.Majd írj,hogy mi volt!Nekem a 34.héten kell hívnom őt.Szerintem kérdezz rá,hogy hogy működik a tarifa nála,ha választod őt,de gondolom,mindent mond úgyis.Te mikor is szülsz kb?
De most néztem,voltál már nála,mi volt?

Tri:a miénk fiú,tehát haza nem hozza a kiskutyákat... :)
Remélem,már nem tud elmenni,Férjem megcsinálta a kerítést,elvileg nem tud távozni...
Szép a Pocid nagyon,sokat gondolok Rád,milyen lehet három babával...
Szerintem sem ára,ha van Nálad plusz body,ruhák,egy-két dolog,hogy ne érjen túl nagy meglepetés.

Hétvégén hűtőt olvasztotta,mostam.A ruhák mosása,vasalása, rendbe tétele lassabban megy,mint anno,de ez érthető.A kisruhákat már rendbe tettem,de van még egy csomó mosni való.Majdcsak kész lesz minden.Én is ki szeretném élvezni a pocakosságot,de várom is már a Bébit!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Emmami nagyon jó ez a zöld :)

Nagyon ügyesek vagytok, hogy ilyen sokan összepakoltátok már a kórházi táskát, én még csak gondolok rá, hogy lassan kéne. Na jó,a legtöbben előbb szülnek nálam.

Zsófi szuper 4D képek, nekem is el kellene már mennem 4D-re, mert lassan túl nagy lesz a baba

Már CTG? ú de közeledik....olyan kíváncsi leszek, kinek a babája lesz az első

Trigemini :D :D :D Pocaaaaak :D :D :D
Van egy szakmai kérdésem hozzád és Mollyhoz : IR irányban ha vizsgálnak, elég az éhgyomri inzulin szint? Mert nekem csak azt csináltak. Nem kellett volna terelés után egy és 2 órás????? (Amúgy az éhgyomri jó lett). Diabetológiában nem nagyon vagyok otthon...

KépKép

Kép
babee
 
 


Emmami: jó a kocsitok! én is néztem ezt anno, de nekem az espiro volt az álmom, viszont én is zöldet választottam...

Sissy: én is várom Fannit, de Martin egy héttel jött előbb pont és nekem még az az egy hét is hiányzott. :( :( :(

még ha minden rendben is volna egy pár héttel előbbi érkezésnél én félnék, hogy lelkileg ne legyen rám hatással. én kalkulálom a pakliba a depressziót is és próbálok rákészülni, tenni ellene amennyire tudok, amennyire lehet egy ilyen dologra felkészülni...
most én is ott tartok a készüléssel, hogy hétvégére újra beírtam az ablakmosást- de ez már nem az a durva csak lightosan, csak a maszatot... :)
és most már nagyon finoman be tudok programozni újra takarítást is, mert az extrém már meg volt... (jó volna egy lakás/kert állapot megállító szerkezet :) )

de jó lett volna ez a szárítógép a babaruhák mosásakor... imádom a babarucikat, de teregetni utálok, főleg ezeket a mini cuccokat és mikor az ember már fél órája tereget, de még mindig egy halom apró ruci van a kosárban... :)

a vonalzóm nem írja, de kiszámoltam még a napjainkat hátra... fúúúú... ez már olyan kevés... főleg hogy tudom mennyi volt akkor mikor pánikoltam...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Tegnap este jöttünk haza a pár napos pihenés után. Bár az idő nem volt túl kellemes, tegnap 18 fok volt és szél, de azért jó volt pár napra kiszakadni a megszokott környezetből. A szüleim is eljöttek a hétvégére, teljesen be vannak zsongva az érkező unokától, már talán túlzásba is viszik…:-)

Ma elmentünk az Elefani-ba ágyat és komódot rendelni, de mivel éppen volt készleten, ezért meg is vettük :-) Ez az egy dolog volt, amit rendelni kellett (volna), minden más pikk-pakk beszerezhető. A bútor egyelőre a tárolóban pihen augusztusig, amíg a szüleim el nem viszik azt a pár bútort, amire már nem lesz szükségünk. Olyan furcsa, hogy bababútort vásárolunk, még el se tudjuk képzelni, hogy milyen lesz, ha már hárman leszünk :-) Biztos nagyon jó :-) A második, harmadik gyereknél más ez a várakozás? Vagy mindig ugyanolyan?

Manooka, Barbazso, szépek a babák :-)

Witch, kitartást, minden nap, hét számít.

Trigemini, nem semmi pocak méret! Jól bírod!

Emmami, szép a babakocsi!

Én tavaly gyertyát készítettem karácsonyra, szalvétatechnikával: Ikeás fehér gyertya, szalvéta és decoupage ragasztólakk kell hozzá, valahogy így:
http://kreativkozpont.hu/cikk/karacsony ... echnikaval
Bár egyszerűbben csináltam, mint ahogy itt le van írva, de jól látszik, milyen lesz.
Ez pedig egy újdonság, japán dekortapasz:
http://www.life.hu/hazitunder/lakberend ... letet.html
Próbálta már valaki? Én még nem, de nagyon tetszik :-)

Én valahogy nem félek már attól, hogy hamarabb jön a baba, mert ezt úgysem lehet befolyásolni. Megnyugtat, hogy már életképes :-) A fekvésével sem foglalkozom, mert pont,amikor két nap különbséggel voltunk ultrahangon, akkor egyik alkalommal fejfekvésű volt, másik alkalommal ferdefekvésű. Persze, nagyon szeretném, ha nem császárral születne, de ha arra van szükség, akkor nincs mit tenni.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Nekem Lili 11 nappal jött előbb,sokkal nem szeretnék most sem előbb szülni,de tényleg nem mi döntünk.Lili aznap bújt ki,amikor a fodrász és a kozmetikus várt volna 38+2-re.....

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Kis helyzetjelentés!
Holnap megyünk táborozni, remélem minden okés lesz!

Cukik a babócák!!!

Vasárnap találkoztunk Barbazsóékkal, NAGYON ÉDES SAMU!!!! :D
Utána meg Manookával, neki is jó nagy a pocija :D

Én egyre terhesebb vagyok :D Kicsit félek a tábortól, milyen lesz az ágy, hanyadikon kapunk szobát, milyen lesz ez a meleg, de esős idő.....
Szóval vannak aggályaim, de remélem majd jól sül el.

Noel egyre többet mocorog, de még mindíg csak szigorúan nekem :D Imádom :D

Alexel én nov. 22-re voltam kiírva, de 7-én született. Nekem jó volt így.
Ha hazajöttünk nekiesek a babyruciknak, meg a babasaroknak. Aztán szept. közepére jöhet aprócska :D

Ahogy közeledik a nagy nap, úgy bizonytaladom el szülés-ügyileg.... Nekem Alex császáros volt (rövid volt a köldökzsinór), előtte vajúdtam is pár órát. Évekig tartottam magam ahhoz, hogy csak akkor lesz kistesó, ha császár. Most meg bizonytalankodom. Szeretném, ha magától indulna be, de hogy utána....
34. héten megyek dokibához legközelebb, remélem addig dűlőre jutok a dologgal... Ő azt mondja én döntsek, szerinte 80% esélyem van a császárra, így akár dönthetek is....
Félek a gerincszuritól.... félek ébren lenni a műtét alatt.... szóval, ha csaszi, csak altatásban szeretném...

Csajok még mindíg nem zárjuk le a topicot????
Annyi mindent mesélnék szívesen (és szerintem ezzel sokan így vagyunk), de így nem. Sokkal jobban pörögnének itt a dolgok szerintem....
Értem én, hogy még csatlakozhatnak, de nem vagyunk elegen?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Csak gyors helyzetjelentés,aztán holnap jövök majd.
Én ma 8- 13-ig a klinikán voltam,rossz lett a CTG, előtte volt ugyan uh, de áramlást nem néztek, ezért új uh kellett.
A lényeg, hogy Soma folyamatosan 160-190 közötti értékeket produkált a CTG-n (a normál 120-140),az áramlás jó, a dokim valami fertőzésre gyanakszik, de ezt holnap tudjuk meg a labor eredményből. Most hazaengedett, holnap telefon neki.
Egyébként fiacskám 2600 gramm, és az uh alapján rendben van. Hulla vagyok...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szeretném, ha megint nyár lenne!!!!! Engem ez a hideg, esős idő kikészít :cry: :cry: :cry:
Nagyon görcsölget a pocakom... :cry: :evil:

molly80
 
 


Sajnálom Molly, bár nem vagyunk egy véleményen :lol:
Én meg már ezt is sokallom :roll:

Mágnes!
A lényeg, hogy babóca jól van, reméljük csak ez a sok front zavarja!
Szorítok holnapra!

Majd igyekszem esténként benézni hozzátok!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sissy:szerintem nem lesz gond ebből, nagyon szívélyes volt, semmi mérgességet nem éreztem a hangjában. Találkoztunk volna szombaton, de a front miatt tele volt a szülőszoba, így nem tudott fogadni. Most elment 2 hét szabira, utána kell keresnem majd. Remélem, ez azt jelenti, hogy elvállal, különben nem mondta volna, hogy keressem, hiszen az idő telik. Én okt.11-re vagyok kiírva.

Trigemini: nagyon fittnek nézel ki! Mondjuk tényleg olyan vagy ránézésre, hogy elég egy kis pöccintés és előre dőlsz a súly miatt. :) :) Kitartást!

Mágnes: drukk drukk!

Emmami: jól néz ki a babakocsi! Megjegyzem én is zöldet néztem ki... :)

Molly: te miről beszélsz? Itt 30 fok volt ma, tűző nap. Tegnap is a beharangozott eső helyett egész nap sütött a napocska kb 24 fokkal.


Én: ma egész nap pakoltam, kicsit elfáradtam, főleg a lábaim, azt hiszem, ezt már nem szabadna így. De olyan kupi van, annyi a pakolni való, hogy amíg látom, csinálom. Ja amúgy kész a szoba, kifestve, takarítva, most hordom vissza a cuccot.Persze közben szortírozok, rendszerezek...stb. Ma lemostam egyenként az összes "műtárgyat", kütyüt, kerámiát. Jááájjj. Sokat hajolgattam, az nem volt túl jó. Beállítottuk az új szekrényt is (tegnap este ikea), úgyhogy lett szabad hely a páromnak és a bébinek is. :)
Vettem ikeás pelenkázóasztalt, nekem tetszik, praktikus. Az első "bababútorom".

Na mára elteszem magam. Jó éjt mindenkinek!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Jó reggelt!

Este még benéztem, de azóta senki...

Ági: gondolok Rátok! szorítok, hogy minden rendben legyen! reméljük, hogy tényleg csak az idő...

Galex: érezzétek jól magatok! nem tudom, h mikor válaszolsz- ez tánc tábor lesz?

Molly: állítólag jön a meleg, bár nem tudom, hogy nálatok mizu...

Mezőgazdaságilag nem túl jó a nyár...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Hívtam ma a dokit, szerencsére semmi fertőzés nincs, egyetlen csillag sincs a vérképemben.
Így viszont nem tudni, mitől magas a szívhang,úgyhogy azt mondta a dokim, hogy pénteken menjek be ctg-t ismételni,még a szabija előtt meg akarja nézni, hogy minden rendben van-e.

Annának megy a hasa,reggel óta 7-szer volt már wc-én (tegnap Anyóséknál voltak, múlt héten, amikor Bence hasa ment, szintén....

Azért öröm is ért, Bence reggel még pizsiben flangált, szól, hogy kakilni kell. Mentünk a wc-re, mondom neki, hogy várjon, leszedem a pelust. Nézem, kisgatya van rajta..Elfelejtettem éjszakára pelenkát adni rá, és szárazon ébredt!! :) :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Akkor ezek jó hírek, rossz hírek és Soma pedig... uh szerint rendben, labor szerint rendben... reméljük, hogy csak az idő... vagy épp nagyon nagyon nagyon nagyon mocorgott a ctg alatt... szerintem pénteken minden okés lesz!

én ma relax vagyok- még nem vagyunk 32, méret alapján meg pláne, úgy hogy Fanninak van még ideje megtalálni a kijáratot...
tutira van még helye, mert a nagy rugdosást egyszer itt másszor ott érzem, este és reggel a bordám alatt taposott, talán a lába volt, mert az ellen oldalon nem volt mocorgás, ahhoz hogy fejjel "dusáljon", ahhoz lábazni is kell... így a nagy-gyors-intenzív-erős mozgást én a lábának tekintem, mert mással ezt nem tudja megtenni. fejjel, seggel ilyet nem tud, amit este-reggel csinált...
de majd kedden kiderül minden. úgy lesz ahogy lesz. a lényeg hogy még bent legyen :) úgy 4-5-6 hétig minimum!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Molly:
Sajnálom a görcsöket,én áldom ezt az időjárást,előre utálom a hétvégét a 34 fokért....

Trigemini:
Azta!!! Hatalmas pocak :)

Emmami:
Hú, nagyon szép babakocsi, és a pocak is formás :)

Konkri:
Hát éppen ez az, hogy meg voltam győződve arról, hogy azért nem tetszik a CTG a szülésznőnek, mert Soma teljes nyugiban volt ..Nem tudom, ha hozta volna a formáját, hol állt volna meg a felső határ.... :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


hát akkor ez érdekes...
én hiszem, hogy semmi különös nincs veletek...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Halihó!

Lilinek múlt hét vége felé ment a hasa,Férjemnek most...biztos vírus!

Kép
a régen ígért kép....

és pocak egy hete:
Kép

ma:
Kép

Tegnap nem tudtam csak nehezen elaludni.Mindig azon jár az agyam,hogy össze kéne pakolni már,meg,hogy minden elkészüljön.Pedig én úgy gondolom,hogy szept.elején szülök,az még több,mint egy hónap....De én sajnos olyan vagyok,szeretem,ha már jó előre minden ok.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Üdv minden szeptemberi-októberi babás kismamának :-)
Láttam, van egy másik topic is az októberi babásoknak, de ez aktívabbnak tűnik, gondoltam, csatlakozom :-)

Pár szóban bemutatkoznék:
Pont ma vagyok 27 hetes kismama. Mikor februárban kiderült, h jön a gólya, párommal úgy gondoltuk, hogy az eddig fel sem merült esküvőnek is eljött az ideje :-D Gyorsan megszerveztünk egy csodaszép és felejthetetlen lagzit, júniusig 9-ig csak ezzel voltunk elfoglalva.

De most már semmi más dolgom nincs, csak a babára koncentrálni és a témában mindent elolvasni, beleértve az eddigi 49 oldalt a topicból :-D

A baba fogantatása körül volt némi izgalom, mert mi még nem terveztük, de Ő úgy gondolta, hogy jön :-) Kora terhességemről nem tudva jártam fejröntgenen, sérvgyanúval ultrahangon, francia fogyasztáson, és a pajzsmirigy alulműködésem is akkor derült ki :-(

De itt van, velünk van, minden rossz ellenére élni akart és akar. Eddig minden a legnagyobb rendben és hiszem, hogy így is marad, mert amióta már tudomásom van róla nagyon vigyázok magunkra, kerülök mindent, ami árthat, hiszen már csak Ő számít :-)

És most nagy izgalommal belevetem magam a megismerésetekbe és a hozzászólások elolvasásába :-)
eribaba83
Budapest
 
 


Sissy- szépek vagytok!
névvel hogy álltok? még nem nyilvános?
akkor én mit szóljak az előre készüléssel... ;) ha most kéne indulni, DE ne kelljen!- már csak a lelki része okozna problémát...
nálam már minden bezacskózva, betáskázva, pelus odakészítve... takarítás, őszi készülés, ovis cucc kikészítve, megvéve... max takarítgatok újra, lassacskán, apránként...

Üdv Eribaba!
És mit lehet tudni a meglepi babátokról? Fiú, lány? neve?

Manni kérdezte tegnap, hogy 2-3. gyereknél más e a várakozás... igen, szerintem, mivel tudja az ember hogy mi vár rá, milyen élményekben lesz részre... de ez számomra csak más, de érzésben ugyan úgy meg van az eufória, csak már másként, más irányból...
viszont az hogy egyel többen leszünk és hogy egy új élet kezdődik, új személy, új személyiség... az ugyan olyan érzés és hihetetlen.
szülés után szintén meg van az eufória, az élmény...
először kézben tartani is szintén csodás- csak nyilván már magabiztosabb az ember...
de a tudat, hogy egy új jövevény, egy élet, egyel több fő a családban... ezt szokni kell még, illetve hihetetlen, csodás, megfoghatatlan...
és nyilván a készülődés eufóriája is meg van, viszont számomra minél többedik gyerek annál jobb, annál tudatosabb, annál magabiztosabb...

nem ide tartozik, de számomra az hogy az élet miből, hogyan... hogy két sejt, két ember... ilyen "reakció" szerintem nincs az egész univerzumban... sok mindent tartok a természet csodájának, de a fogantatást mindenképp az elsők közé sorolom...

én ma elég nyomi vagyok... tegnap hasam is fájt... vasárnap keményedtem ezerrel... ma sehogy se jó. ha nem fekszem fáradok + megint úgy érzem, hogy ki akar esni Fanni... ha fekszem, meg lihegek, mert nyomja a tüdőmet... tudom, tudom, az én hasamban csak egy baba van... de hát szűkül a testem nekem is.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Eribaba:
Üdv köztünk!!! :)

TÖbbedik baba:
Ahogy Konkri is írta, tudatosabb az ember, tudja, mi az, ami csak a filmekben létezik, látja előre a nehézségeket, a buktatókat, de ez jó, mert nem ér meglepetésként sok dolog.
Tudom, hogy mik azok a mozzanatok egy csecsemő életében, amiket számomra nagyon jó érzés volt megélni, és ezeket már előre újra várom (a játék a habtapin, a főzelékek kotyvasztása,az, ahogy bújik az emberhez szopi/etetés után,a babaillat, a séták).
Ugyanakkor tudom, mik azok ,amik szükséges velejárói annak, hogy aztán egyre könnyebb legyen vele :)

Szomszédasszonyom nagyon rendes, ő Védőnő, és azt mondta, hogy péntekig nyugodt legyek, elhozza a Dopplerét, és meghallgatjuk Somát minden nap. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági, jó hír, hogy nincs fertőzés. Mikor volt az a furcsa vízszerű szivárgás, nálam se zárták ki a fertőzésgyanút, attól sajnos megrepedhet a burok :-(

Molly, hátha még visszajön a nyár!

Sissy, szépek a képek!

Többgyerekes anyák ugyanazt mondják, amit Ti is, hogy rutinosabb és magabiztosabb az ember, de ezt a csodát nem lehet „megszokni”.

Konkri, szerintem ne aggódj! Fanni biztos marad még egy darabig :wink:

Én ma eléggé elfáradtam, mozgalmas napunk volt, két klímaszerelő is járt nálunk, voltunk vásárolni, háziorvosnál és nagyjából összepakoltam a kórházi csomagot :-) Már csak egy-két apróság hiányzik. Holnap már a 34. hetet kezdem, valahogy most éreztem, hogy itt az ideje.

Bimbóvédő krémet milyet használtatok? Több fórumon ajánlják a BabyLove-ot, a Bepanthen-t és a Garmastan-t is, mindenki másra esküszik. Ti melyikre?

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Változatosságképpen itt megint esik az eső :cry: :cry: :cry:

Készülődés
Én már úgy hiszem, hogy teljesen készen vagyok, mégis találok mindig valamit, amit átrendezek, átpakolok...

Nagyon szépek a pocakok, a babák :lol: :lol: :lol: :lol:

molly80
 
 


Eribaba üdv itt!

Ági: Hál Istennek semmi fertőzés!!!! Leet, hogy te szereted, hogy nincs olyan meleg, de Soma nem bírja az esőt :)

Molly: Itt is esik....jobban vagy?

Sissy: Nagyon csini :)

Konkri: Pihenj egy kicsit, hagyd a kertedet most, meg a takarítást.

Manni: Én nem használtam bimbóvédőt, de a biztonság kedvéért Babylove van itthon.

Én most megint bírom a pörgést, tegnap strandon voltunk a "nagy" fiammal. Jól elfáradtunk mindketten, vacsi után beájulós alvás volt :) Lassan nekiállok a kórházi csomagnak.

Pénteken jön hozzánk egy hordozási tanácsadó, meglátjuk, bejön e a kendőzés - tesó babakocsi még nincs, keresünk egy olcsó, jó állapotú Phil&Tedset. Amit utoljára néztünk, 500 euróért akarták nekünk adni, na aaaaazt azért nem főleg, hogy nem is tudom, Marci meddig ül még meg a kocsiban. Az ő mostani kocsija még nagyon nagyon jó állapotban van és imádjuk!

KépKép

Kép
babee
 
 


Szisztok!

Hát Manni reggeli fogmosi közben elgondolkodtam, hogy na, na, na mindjárt kiböki alul a burkot, úgy befeszített... de azért jó kis "találmány" ez a burok, sok mindent kibír.
már tuti jó kis körmük van, de állja a kaparászást... :)
de tegnap este jött egy olyan megérzésem, hogy még nagyon-nagyon sokat kell várni Rá :) (tuti úgy járok, mint anyu, hogy az összevarrt méhszájával úgy kellett kirobbantani a húgomat 40. hét után...)

Babee: az kemény pénz egy használt kocsiért...
Martin 2 éves, de a kocsit már Isten tudj mióta nem használjuk... hogy jobb idők voltak már bele se ült, télen meg nem nagyon kocsizunk mi... tavasszal Marcellt ültettem bele, mikor nem állhatott lábra.
Nem tudom Fanninak meddig kell majd. az elején sokat használjuk majd, de szerintem hamar menni fog a fiúk után.

én egy mei thai-t akarok még venni, de még várok, mert apa letiltott a rendelgetésekről... :) még pihentetem a dolgot, de már kinéztem milyet szeretnék...
és várom a tavaszt, hogy mehessünk kirándulni :)

én sosem használtam bimbóvédő krémet, pedig anno azt hittem, hogy nem fogom bírni a szopit, mert elég érzékenyek a mellbimbóim... aztán az se viseli meg, ha órákig szopiznak...
állítólag a krémek mellett nagyon jó az is, ha a tejet hagyjuk rászáradni...
de a tej jó a szemgyuszira is... -nekünk se kamilla, se csepp nem vállt be, de egy-egy csepp anyatej és másnapra nem volt csipa...

ti vettetek már pelust? én a kórházi motyóhoz akartam venni a 20dbos liberót, de nem volt sehol, így sajna babydream-et viszek oda... itthonra meg vettem nagy adag liberot...
nekünk ilyen pici korra csak a libero jött be. nekem a pampers-ből kifolyt a pisi, mikor oldalt feküdtek- ennek nem gumirozott a dereka. a huggis-nak nem volt az első résznél füle...
más céges terméket nem próbáltam, mert akkor még se tesco, se dm nem volt nálunk...
a rossmann-os babyderam-et későbbiekben Martin nem bírta- egyszer elkezdett sebesedni a feneke, már szinte fekélyes volt... kaptunk krémet... mire rájöttem, hogy a pelenka...

Babee: már csak lightos takarítás lesz... a függönyök már nem jönnek le egy ideig a karnisról... :) max minden nap egy kicsi dolog lesz, ahogy érzem magam, annak függvényében.
Te dolgozol még? ha igen, meddig?

ja és augusztusra tervezek egy nagy fagyasztós bevásárlást... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Hát, úgy tűnik ,hogy én is elkezdtem keményedni, bár sosem volt részem benne, de azt hiszem, az az..

Pelusból nálunk is a Libero jött be, a legrosszabb a Pampers volt,azt egyáltalán nem is veszek.

Bimbóvédővel mi nagyon megjártuk Bencénél, nála, az állítólagos favoritot használtam, Purelan a neve, Medela termék, és mindenki dicsérte, ezt ajánlották a kórházban is (ott vettem). Ez 100% lanolin, ami szuper, egészen addig, amíg ki nem derül a 2 napos babámról, hogy allergiás a lanolinra...Gondolhatjátok, hogy nézett ki...Teljesen lemarta a szája körül a bőrt, plusz, miután túlhordtam, és repedt a bőre, a csecsemősök, először ezzel kenték be az arcát..Szóval szájtól szem alatti részig lemarta,erre jött, hogy besárgult, és a felmart arccal bekerült kék fény alá.Brutálisan nézett ki, ekkor már a szárított teveszaron kívül minden kencével próbálkoztak nála az osztályon, de olaj volt a tűzre.Akkor már bőgtem a főnővérnek, hogy egy képet nem tudok a fiamról készíteni..Aztán ő mentett meg minket, mondta bent, hogy álljanak le mindennel, és hozott A vitamin olajat,azt mondta, ezzel kenjem az arcát. Én már kételkedtem, de igaza lett, 3 nap alatt rendbe tette az arcocskáját :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok!

Jó rég nem jelentkeztem, de azért olvastalak titeket, nagyon aktívak vagytok! Nálunk rengeteg a tennivaló, mi is a konyhát újítottuk fel, aztán kialakítottuk a babasarkot is egy kis szobaátrendezéssel és a régi holmik szelektálásával. Anyósom folyamatosan jön és segít rengeteg mindenben, például ablakot pucolni, függönyt mosni. Szerencsére nekem nagyon jófej anyósom van! Közben keresztszülők lettünk a férjemmel, szülinapokat ünneplünk, mert mindenki június-július-augusztusi a családban. Barátnőmtől is megkaptam már, hogy hogy lehet az, hogy amikor dolgoztam, akkor több időm volt. :)

Írtatok a pocakos fotózásról, hogy ti is mennétek. Mi hétfőn voltunk és nagyon szuperül sikerültek a képek. A 11. kerületben van egy fotóstúdió és ott fotózott minket egy nagyon aranyos nő. 2 órát fényképezett minket jobbról-balról, kb. 170 kép készült és 15 ezer forintot kért el. Mivel nyílt még a fórum ide képet nem tennék fel, de ha valakit érdekel, akkor szívesen küldök át képet és a fotós nőci elérhetőségét.

Mágnes: Remélem a füled már teljesen meggyógyult! Én is imádok fülpiszkálózni, de szerencsére még soha nem volt semmiféle fülbajom. Azért a szomszéd nem semmi… Legvégső esetben lehet nagyon olcsó kiságyat is venni, hogyha a kislányt nem tudják időben kiszoktatni. Csak ez így nem az igazi… Szerencse, hogy nincs fertőzés!

Witch26: Jobbulást! Próbálj sokat pihenni, hogy még bent tudjon maradni a babád egy pár hétig.

Szifla: Én is rengeteget álmodozom, hogy milyen lesz a kisbabánk. Napközben is sokszor elkalandozok, de főleg este szoktam álmodozni. Annyira bele szoktam élni magam egy-egy szituációba pl milyen lesz szopiztatni, fürdetni, sétálni menni…, hogy mostanában el se tudok aludni. Tegnap is 3 órát vergődtem az ágyban mire sikerült elaludnom.

Barbazso: Nagyon szép Zsömi!

Sti82: Még azért van időd beszerezni a babaholmikat.  Nálam tegnap jött rám egy kis pánik, hogy még mennyi apróságot kéne megvenni. Kiságy, kisszekrény, babakocsi, ruhák vannak, de a többi még a habokban. Lehet, hogy kicsit laza vagyok, de nekem még a kórházi táskám sincs összepakolva. Mondjuk az én férjem mindent ügyesen össze tud pakolni, ha kell. Tudja, hogy milyen púdert, szemspirált használok és volt már olyan is, hogy a boltban ő hamarabb szúrta ki, hogy mi is kell nekem :)

Trigemini: Na igen, nektek nem pelenkázótáska kell, hanem nagybőrönd :) Hatalmas a pocakod! Jó nehéz lehet cipelni a babákat, hiszen a képen úgy látom, hogy elég vékony alkat vagy. :)

Konkri: Boldog szülinapot! A szárítógép szupi ajándék! Fanni tuti rendes csajszi lesz, a kiírt napon akar majd jönni és szépen befordul! :) Készülődés szempontjából úgy látom te állsz a legjobban :)

Emmami: Látom te is szereted az zöldet. Nagyon szép babakocsit vettetek. Nekünk is zöld van, de nem ez a típus, hanem espiro vector. A pocak is csini!

Manni30: Az Elefánit én is szeretem, elég közel van hozzánk, így gyakran be szoktam nézni. Szerintem jó kis bolt.

Sissy01: A te babád is nagyon szép és természetesen a pocakod is!

Megyek, mert mára is van egy-két hosszabb programom. Holnap névnapozás, holnap után pedig szülinapozás lesz a családban.

Lilypie Pregnancy tickers
kkorsi
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Nálunk még nem esik, de készül. Én nagyon örülök ennek a hűvösebb időnek, sokkal hatékonyabb vagyok.

Nekem is a Libero a kedvencem az újszülötteknek, de itt sajnos nincs... Remélem még valaki jön addig látogatóba és hoz nekem, teljesen elfelejtettem, mikor otthon voltunk.

Cicikrémből próbáltam párat, ( Babylove, Garmastan, Bepanthen, Avent)de igazán az vált be, hogy egy kis tejet rajta kell hagyni, és szárazon tartani. Azért most is vettem egy aromaterápiás krémet. És tejserkentő olajat. Most hozta a postás a megrendelt cuccaimat, nagyon örülök nekik.

Hétvégén készülök elkezdeni a giga takarítást, aztán jöhet a ruci mosás, vasalás. Szerencsémre a 30.szülinapomra kaptam egy szárítógépet a családomtól. Tényleg szuper találmány, nagyon puhák lesznek a ruhák. És én is utálok teregetni, főleg a millió kiszoknit és egyéb apróságot...

Na megjött közben az eső is.

Látom már nektek is a szülésen jár az eszetek. Néha legszívesebben egész nap erről beszélnék. Persze nagyvonalakban tudom, mi vár rám, de annyira különbözik mindegyik. Remélem negyedszerre kicsit könnyebb lesz, és gyorsabb, de csak annyira, hogy időben a kórházba érjünk.
Mondjuk nem vagyok az a villám-szülő típus.

Igazatok van, a többedik babánál magabiztosabb az ember. Bár nekem kifejezetten rosszul esik, hogy mindenki csak legyintget, hogy ó, hát negyedikre nincs semmi újdonság és meglepetés. Persze- persze. Nekem is vannak félelmeim és kérdéseim, és néha teljesen elbizonytalanodom. A nehézségeket ugyanúgy át kell élni, mint az elsőnél, és azért mert volt már ilyen, attól még fáj, meg feszít, meg nyom.
De a varázs, az ugyanolyan mindig. Egyforma a várakozás izgalma, az előkészületek, és nem lehet megszokni az érzést, amikor már a kezünkben van a pici, puha babagombóc. És az illatuk, kár, hogy abból nem lehet eltenni emlékbe. Engem totál elvarázsol a babák első pár napi illata.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: