Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Gratulálok a babaforduláshoz! :lol: :lol: :lol:
Noel még a popsiját tartja a kijáraton... :?

Jeanner
Nálunk csak végszükségben adnak tápszert... baba anyukával van, akkor szopizik a baba, amikor éppen úgy gondolja... naponta csak egyszer mérik meg a babákat...
http://bababarat.sztnb.hu/
Vendég
 



jeanner.

oké, akkor én értettem félre, azt hittem, hogy addig amíg be nem indul a tejcsi,addig tömik a gyereket cukros vizzel meg tápszerrel. De akkor szerencsére nem így van. Én kérek elnézést :lol:
Nyílván ilyen esetben ha egyáltalán nincs tejcsi, akkor adnak pótlást,az oké.

Más, de ehhez kapcsolódik:-Láttátok a múltkor a tv-ben, hogy azok az anyák is,akik nem szültek gyereket képesek lehetnek szoptatni? :shock: Először azt hittem, hogy biztos telenyomják anyukát hormonokkal, de nem. A lényege az egésznek, hogy folyamatosan fejik a mellüket. Bár először nyílván semmi nem fog jönni belőle. egy anyukának 3 hét után jelent meg az első 1-2 csepp :!: Érdekes. Ezeket egyébként az örökbefogadó anyukák csinálják.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 

 
 

jeanner.

Először én is azt hittem, hogy ennyiből áll a bababarát kórház cím, hogy a szülés után tedd mellre a babát, veled van 0-24-ben a baba, (csak fürdéskor nem) és, hogy az igény szerinti szoptatást díjazzák. De amit isophie linkelt abban ott van a többi lényeges szempont is. Megint okosabb lettem :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


jeanner írta:Carotta, ha nincs tejem, mit eszik a gyerek? Ugyanis a rendszer úgy működik, hogy ha éhes a kicsi, behozzák szopizni, aztán ha végeztünk, elviszik, megmérik, ha kell, hoznak be tápszert... nem az a lényeg, hogy szoptassunk minden áron, nekem legalábbis, hanem hogy a kisfiam megfelelően fejlődjön.. ha ehhez az kell, hogy cumisüvegből tápszert kapjon, akkor cumisüvegből tápszert kap. Ami meg a cumit, cumisüveget illeti, ezt a bezavarós dolgot egyre több szülő ismerősöm cáfolja meg, így már annyira én sem hiszek benne...

Ativerus, köszi :) ez utazóágy, végül nem találtunk praktikus járókát...


Nincs veled folyamatosan a baba?
Mindenhol azt olvasom, hogy az első napokban érdemes legalább 1,5-2 óránként mellre tenni a babát... Kórházban olyan sűrűn beviszik?
Mérés: mennyire pontos???
Mi az a mennyiség, amit a babának el KELL fogyasztania? (egyformák a babák? egyforma mennyiséget esznek mindig????)


Tényleg.... KELL mérni mindig a babákat? Kell mérleg itthonra?????
Vendég
 


Reni
Láttam... és több helyen is olvastam... :wink:



Most kezdem magam nagyon kiművelni szoptatás témában... :wink:
Vendég
 



Hali.

Cukors víz.brrrr, akkor inkább tápszer , de csak végszükségben. Nálunk Emma végig velem volt, és akár fél óránként is volt cicin, amíg nem indult be teljesen a tejcsi..azt.-án persze ritkábban. És nekünk bent a szobában fürdetik a babát..:-) én se cumit se cumisüveget se fejőt nem vittem be, most sem tervezem, a szobatársam nagyon nyűgös volt, fájt a cicije és nem akart szoptatni.....a kislánya ezért kapott pótlást, hogy az anyatej vagy tápszer???nem tudom, de pici üvegből, aminek a szája kb 2cm és olyan amilyet Carotta írta és olyan ügyesen itta belőle .....

Jeanner: szupi az utazóágy/járóka...én nagyon szerettem, kis lakásba tökéletes, tudod tologatni könnyen, járókának, vagy alvásra is tökéletes, + utazáskor is jó...nálunk mindkét nagyi vett ugyan olyat mint mi..és mikor náluk voltunk abban tudott aludni Emma..:-)
jó döntés volt szerintem.

Most mosom a 2. adag baby ruhát. ezek már 68-ok..hát lesz mit válogatni, mert Emma ezeket még 1 évesen is hordta....nem nagy növésű...:-) szóval lehet ezt az adagot el kell rakjam majd egy jó pár hónapra...-)

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!
Hát látom oszlanak a vélemények.Nah...hát a mi kórházunkba is adnak cukros vizet(hát őőő én volt h anyukámmal hozattam be sima forralt vizet és nem adtam a babának a cukros löttyöt :oops: )Akórházban még pohárból ittak mind a ketten...és annyiszor tettem őket cicire ahányszor igényelték..volt,h órákat is :shock: :D Volt,hogy nem is vitték el a magadott időben mert olyan szépen szopizott a Dorcsi,nekem kellett bevinni.Igen nálunk elviszik őket...na most meg nem mondom pontosan hány óránként..talán 2? de többszőr elviszik egy nap.Vizsgálni aztán mikor ebédidő van nekünk,mert kint a folyosón van az étkező.Aztán ha látogatási idő van..mert nekünk is ki kell menni ha jön valaki.A kórterembe nem jöhet be senki szerencsére.Mérni pedig minden szopi előtt és után kell,hogy lássuk mennyire indul a tejcsi.Nekem mind a kétszer nagyon hamar jött és rengeteg volt..és évekig!!! :shock: :) Vivi csak 1 éves koráig igényelte a szopit utána nem kellett neki sajna de mikor Dorcsival terhes lettem akkor apadt el.Dorcsi 3 éves koráig szopizott.Remélem most is lesz bőven..bár a méretekből ítélve...meg ha megnyomom sárgás folyaék jön belőle.Tudom nem mérvadó de....na mind1.
Cumi meg cumisüveg.Hát nekem mind a kettőnél beváltak és nem is zavartak be!Üvegből csak vizet később teát kaptak...a cumi meg jó volt éjjel és nappal nyugira.Ugyanis annak nem vagyok én híve,hogy minden nyikkanásra ha csak úgymond cicizne akkor kapja is a cicit..Nálunk a cici az étel volt a cumi a plusz és teljesen elvoltunk így mind a 2-vel.Remélem most is bejön ez a felállás.Amúgy mind a 2 nél kb.1 éves korukig volt a cumi is meg az üveg is.Simán el tudtam venni tőlük. A cicimet meg fejtem mindig is és nem szívóval hanem kézzel a tejcsit meg lefagyasztottam és amikor ettek pépeset abba beletettem.Vivinél meg volt h a védőnő megkért,hogy adjak le mert annyi volt és más babának is jól jött.
Na ezt a témát kimerítettem :lol:
Tegnap voltunk megint a genesisbe.Azt mondta a csaj,hogy kevesebb a magzatvíz.A múltkor is ezt mondta (30.héten)viszont a dokim a 28.héten két uh-t is csinált egyiket a rendelőjébe a másikat a nagy uh géppel a kórházba(akkor volt a vérzés sztori)Mind a kétszer ő átlagosat nézett.Vagyis a kórházba egy jó kolegina nézett a dokim csak figyelt.Kicsit megijedtem...de azt mondta a vizsgáló csaj,hogy nem lát betegségre utaló jelet és,hogy mindene tökéletes.Amúgy a gép napra pontosan számolta a méreteit és 1850gramm.Ez is jó :) Mondta h 3 hét múlva ránézne ha gondolom.De már nem élek a lehetőséggel..majd a saját dokim megnézni ő is látja ha van valami benne meg meg is bízok.Amúgy csütörtökön kell menni hozzá már alig várom.Remélem ő normálisnak fogja látni.
A Milán amúgy végig magyarázott :shock: :D folyamatosan járt a szája ...láttuk ahogy hatalmasra nyitja a száját még az orrát is felhúzta és majszolja a köldök zsinórt,ami pont az arca előtt van nagy kupacba...ezért nem látszott teljesen a pofija.
Teszek róla képet de nem sok látszik belőle max az orra h felhúzta ...meg ha jól megnézitek látszik,hogy mekkora a szája és benne van a zsinór :D Kép

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Ezen is a zsinór a sláger itt már puszilgatta :D Kép

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


sziasztok, hoztam egy pocakfotót :) ma éppen 25 hetesenKép

syngonium
 
 


cuki poci..:-)

KépKép
kaqk
 
 


Syng. helyes pocaK!

Anyamci, már hiányoztál :) Magzatvíz mennyisége folyamatosan változik.. én amondó vagyok, hogy azért a napi 3-4 liter folyadékot vedd magadhoz, aztán úgyis mész ellenőrzésre.

Milán baba helyes kis pofa, már most kis torkos :wink:

Én csak akkor fejtem, mikor bedurrantak a cicik a kórházban - hogy egyáltalán be tudja kapni a baba, amúgy lepattant a hatalmas mellekről -, aztán az igény szerinti szopi volt egy éves korig. Egyszer sem volt mellgyulladásom, teljesen jól beállt a kereslet-kínálat.

Az én kórházamban alapból odatették a babák mellé a kosárba a forralt cukrosvizet, amit anyuka belátása szerint adhatott a bébinek. Én éltem vele. Mielőtt lett volna tejcsi, bizony egy-két kortyot adtam a babának, hogy ne legyen olyan türelmetlen és kapkodó és jussunk egyről kettőre. Ez volt a mézesmadzag, aztán tök szépen szopizott, hogy kapjon méééééég, de legalább nem pangott a hasa. Nálunk ez vált be, de úgyis anyukafüggő, ki mit lát jónak. Mikor lett tejecske, akkor fejtem neki keveset, ezáltal normálisan használhatóak lettek a cicik és kanállal adtam neki pár kortyot, majd utána került cicire és teljesen megnyugodott ettől az előetetéstől, hogy "nem fog éhenpusztulni". És hát nem is :wink: :wink: :wink: Szerintem a gyerekem több dekával jött ki a kórházból, mint amennyivel született :)
(Első babám tápszert kapott kiegészítésnek, nem jött össze a csak szopi... tény, hogy nála nagyon stresszes voltam mindentől.)

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


zsebbi: Köszi :D
Attól ha többet iszok több lesz a víz is?Van ahol azt olvasom igen van ahol azt,hogy semmi köze hozzá..Sajna tén,hogy nagyon keveset iszok :? a férjem is mindig rám szól,hogy igyak már...de valahogy nem megy...de most rajta leszek akkor a témán.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Ártani nem árt, ha legalább 3litert iszol/nap. Én 1L-es Jana palackba töltöm át a vizet, abból 3x egy nap kell/ene nekem is innom, néha én is elfelejtem... :oops:

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Sziasztok :)

Látom, nagy vihart kavartam, pedig csak arra lettem volna kíváncsi, mi a különbség egyes és kettes cumi között... :oops:

Sophie, akkor leírom még egyszer... de, 24 órában velünk van a baba (kivéve, ha látogató jön vagy fürdetés van). Nem tömik tápszerrel. Nem nyomatják bele a cukros vizet. Ellenben többen jártak úgy az ismeretségi körömből, hogy volt egy napig előtej és ennyi, és hiába tették 10 percenként mellre a babát, nyomkodták a cickót, kínlódtak, mert semmi nem jött belőle. Akkor indult be a tejük, amikor eljöttek a kórházból. Az előtej, ha van, kielégíti a szükségletet, aztán fokozatosan indul be a tejtermelés, és segítenek is a kórházban, hiszen ezért vannak ott szakemberek, hogyan fejj kézzel, hogy tedd mellre a babát, stb... viszont azt is tudni kell, hogy ezek a tankönyvi esetek és az élet néha mást produkál. Bevallom, már nem emlékszem, hány % a megengedett súlyvesztés szülés után, és mennyit kell gyarapodnia a 3 nap alatt a kicsinek, hogy kiengedjék a kórházból, na ezért adják a pótlást, hogy hogyha nincs tej, vagy túl kevés, akkor is meglegyen az előírt gyarapodás, és ne csak tovább fogyjon a baba.

Én nagyon sok történetet tudnék mesélni a "minden áron szoptatós" anyukákról, akiknek végül kórházban kötött ki a kisbabájuk mert kiszáradt/túl sokat fogyott/nem kapott egyáltalán enni... szóval lehet követ dobálni rám, de nekem a babám az első és nem a hülye divatelvek. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem vagyok hajlandó szoptatni, vagy mindent megtenni, hogy legyen tejem, de valahol érdemes elkezdeni ésszerűen gondolkozni...

Kaqk, mi is azért döntöttünk az utazó ágy mellett, mert az egész 10 kiló, és ha úgy van, be is tudom húzni a konyhából a nappaliba, de összecsukni sem tart semeddig, ha utazunk is jól jön, ja meg nem utolsó sorban ha már nem kell, nem foglal annyi helyet, mint egy járóka :)

Na basszus, ezt a sose szült nők is szoptathatnak dolgot én is olvastam, eléggé meredek... :shock:

Anyamci, nagyon szép babátok van :) jajj, mi holnap után megyünk, annyira várom már :)

A másik dolog, hogy most mindent szépen elintézek a héten (valszeg emiatt nem is nagyon leszek), és utána már csak a kórházba, védőnőhöz, gyerekorvoshoz és a dokimhoz megyek, ha kell :)

Lányok, segítsetek már, ez a gyerekorvososdi hogy megy? Mikor kell elmenni hozzá? Meg amúgy is?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Jó sokat termeltetek a hétvégén, próbálom rendesen végigolvasni, de mindig elfelejtem mi is volt az elején :oops: :)

Zsanka: Megkaptad tőlem a privát üzenetet? Csak azért mert azt írta ki, hogy "elküldve", de nincs ott az elküldött levelek mappában :twisted:

Cumi, cukros víz, miegymás: A Jánosban is adnak a babáknak cukros vizet, amit azzal magyaráznak, hogy ne essen le a cukorszintjük addig amíg nem jön meg az anyuka teje. A nagyfiam bevallom kapott belőle, sőt az első 2 nap semmi mást nem kapott. Szerintem írtam már, hogy nekem a szülést követő nap vérátömlesztést kellett kapnom, amíg az meg nem történt kb azt sem tudtam hol vagyok, képtelen voltam elkezdeni szoptatni. Addig a férjem adta a cukros vizet a fiunknak. Sőt még utána 2 napig is kapott a szoptatás mellett mert elég lassan indult be a tejem. Ennek ellenére nem lett cumizavaros, utána csak szopott 4 hónapos koráig, akkor kellett elkezdni pótolni táppal. Lehet, hogy ez mázli és vannak gyerekek akiket már ennyi cumi is összezavar, de ez azért nem törvényszerű.

Anyamci: A helyedben nem törődnék vele különösebben, hogy mit mondanak a babamozin ha a dokid azt mondta, hogy minden rendben. Látod Praszlerát is mit ijesztgették feleslegesen. Nem tudom mennyire befolyásolja az elfogyasztott víz mennyisége a magzatvízét, de az tény, hogy az első terhességemnél amikor sok volt a magzatvizem rengeteget ittam és a dokim mondta is, hogy kicsit vegyek vissza. A több folyadékra meg azért is szükség van mert megduplázódott a vér mennyisége a szervezetünkben a terhességet megelőző mennyiséghez képest és hogy ne sűrűsödjön be túlságosan, kell a folyadék.

Jeanner: Jól néz ki az utazóágy! Szerintem most én is ki fogom próbálni, hogy milyen. A nagynál otthon nem használtuk hanem babarácsot vettünk és ezzel lezártuk a lakás azon részeit ahová nem akartuk, hogy menjen. A maradék viszont teljesen biztonságos volt neki és szabadon garázdálkodhatott. :lol: Most azért is ki akarom próbálni nehogy a nagy ha éppen bevadul "letarolja".

Én tegnap olyan carul voltam, hoigy csak na. Pedig semmit nem csináltam, még a strandon is csak a férjem foglalkozott a gyerekkel, én csak olvasgattam, néztem őket meg a Balatont. Mégis mikor este hazaértünk minden bajom volt. Görcsölt a derekam, nehéz volt a hasam, pici fiam úgy helyezkedett, hogy sehogy sem volt kényelmes. Csak látványosan szenvedtem egész nap.Utálom az ilyet meg mindig elkezdek parázni nehogy valami baj legyen.
Vendég
 


jeanner

Remélem nem haragudtál meg rám, én tényleg nem annak szántam a véleményemet. Csak a kórházra voltam kicsit mérges. De mint utóbb kiderült ezt is félreértettem. Szóval bocsi.
Egyébként én bevallom teljesen a szoptatás híve vagyok, és nagyon nem akarom, hogy tápszeres legyen a babám(ne kérdezd miért, ez csak ilyen hülyeség nálam, szerintem)De persze fenn áll ennek is a lehetősége. Nyílván nekem is a gyerekem egészsége a fontos, és ha kell pótolni, hát fogom is(de nem kelljen :) ) Csak tudod bennem még mindig az van, hogy Martinával olyan törvényszerűen ment minden,ahogy meg van írva a nagykönyvben és nekem ez a természetes. Csak ezért írtam...

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok!

Anitakel:

Igen, köszi megkaptam a privát üzit, már egyeztetés alatt van a ruha
:D :D Nem az a ruha, ami a képen van, de ez is nagyon szép, vajszínű hosszú alkalmi ruha,és pont jó, hogy nem fehér, azt majd a templomira tartogatom :D Még egyszer köszi az ötletet :D :D :D :D

Csajok, nekem éjszaka elég sok előtejem van, ez már normális ebben a terhességi korban? Elfelejtettem a dokimat megkérdezni, de minden reggel van jó pár folt a lepedőn...

Anyamci:

Én azt hallottam, hogy az elfogyasztott folyadéknak semmi köze a magzatvíz mennyiségéhez, de ennek ellenére nagyon fontos 3 litert meginni egy nap.. Még annyit tudok, hogy ha egy ultrahangon kevesebb volt vagy több, az nem jelent semmit, 3-4 óránként cserélődik a magzatvíz, akkor kell rá jobban odafigyelni, ha sorozatosan , egymás után több alkalommal eltér.

Jeanner:

Én annyit tudok a gyerekorvosról, hogy a védőnő megmondja, hogy kihez fog tartozni a baba, és szülés előtt illik egy látogatásra elmenni hozzá, felveszi az adatokat, hogy mikorra várható a szülés, ad egy elérhetőséget, és szülés után hívni kell, mert ha jól tudom, egy héten belül amikor már otthon vagytok, rá kell néznie a babára.

Én azt hallottam, hogy a szülési súly 10%-át veszítheti egy baba, onnantól kezdve valamivel táplálni kell, ha nincs még tej, akkor tápszer, vagy cukros víz. De szerintem ez kórházanként változó.

Kaptam egy ismerősömtől szülésfelkészítő anyagot, igaz ő az Istvánban fog szülni,ők állították össze, de tök sok hasznos dolog van benne, ha kell valakinek, szóljatok, mert akkor beszkennelem és elküldöm.

Syngonium:

Szép pocak, ezek szerint jó nagy lesz Neked is a végére :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!ha bárki is kíváncsi a véleményemre akkor leírom.Csak azért merek erről nyilatkozni,mert életemben több,mint 5 évet töltöttem eddig szoptatással :-(
A kórházban ha jót akartok első babát szülő anyukák,akkor éjjelre ne adjátok ki a kezetekből,mert megtömik őket,hogy ne zajongjanak a "rettegett" cukros vízzel.Ami azért aj,mert tök igazakat mondotok,hogy...és mikor kihozzák reggel szoptatni a baba édesen alszik,mert jól lakott.Anyuka ideges,mert egy idő után fel kel a baba de csak sír.nem jön a tej.Azért ,mert az első két nap akkor kell aludni ha a baba is alszik (legyen az éjjel vagy nappal).Ha sír mellre kell tenni.MINDIG!!Ha sok a tej azért kell fejni ha nincs azért.Csak ez a két dolog kell és nem árt ha iszik az anyuka elég folyadékot.Nekem mindig rengeteg tejem volt (túl sok)meg se merem mondani mennyivel több.A 3 babámnál jöttem rá,hogy nem szabad innom ha nem akarom,hogy dőljön belőlem a tej és január lévén jégcsapot nyalogattam.Vizes ruhával borogattam a mellem és csak annyit fejtem,hogy ne csomósodjon be a mellem.Remélem valakinek hasznára lesz amit írtam.A Dézinél már nagyon tudtam mit csináljak.Nekik is elmondtam akikkel együtt feküdtem a szobában de csak egy hallgatott rám neki lett is teje.
Unokahúgom 2 diplomával majdnem elaltatta a babát,mert nem volt teje.Szerencsére keresztanyám bezavarta a kórházba és ott infúzióval megmentették.Sokszor jobb ha a z ösztöneire és a józan paraszti eszére hallgat az ember.
Nekem soha nem volt járókám a kicsiknek.Szabadságban nőttek fel:-)))Viszont egyetértek azzal ha van a nyugalom érdekében de nem szeretném ha abban nőnének fel szinte,mert úgy kényelmesebb.Ha meg csak időnként teszi be anyuka akkor üvölteni fog a baba ha megunta.Szerintem.
ddia74
Mór
 
 


Szoptatás
Szerintem, sokban játszik az is, hogy milyen előzetes ismeretei, tapasztalatai vannak az embernek.
Nálunk a kórházban a szoptatást propagálják. A gyrekorvos pl. nem nagyon szereti, ha a baba a kosárban van, legyen inkább anyuka közvetlen közelében (bőrkontaktus), legyen minél gyakrabban mellrerakva... látogatóktól sincsen elzárva a baba...
Pótlást csak a legvégső esetben adnak... és nem hiszem, hogy bármelyik baba egészségét veszélyeztetnék... :wink:

Dodi
Anyukád mit mond erről?
Vendég
 


Sziasztok!

Dida veled is és Carotta veled is 100%-ig egyetértek. Pont ezért választottam én az István kórházat, mert ott is nagyon nagy segitséget adnak a szoptatáshoz. És még nem nagyon hallottam, hogy valaki cukros vizet kapott volna. Mikor a Noel született 6-an voltunk egy szobában és ott mindenki szoptatott, ha kellett 50-szer megmutatták, hogy hogyan csináld, ha kellett ott ültek melletted, hogy megnézzék, miért nem jön össze a dolog. És ami szerintem is az elején nagyon fontos, hogy mindig ott legyen veled a baba és igény szerint tedd cicire, arról nem is beszélve amit Carotta irt a bőrkontatktus. Én azzal sem értek egyet és ezért lehet utálni, hogy sokan azt gondolják, hogy a kórházban azért vannak 3 napot, hogy kipihenjék a szülés fáradalmait és beadják a csecsemősöknek a babát, hogy nyugodtan tudjanak aludni. Nyilván ha valaki lábra sem tud állni és olyan komplikációk vannak voltak és egyedül nem tudja ellátni a babát. De én úgy gondolom az a 3 nap arról szól, hogy elkezdjetek összeszokni, megismerni egymást, és, hogy megtanuld, hogy is lásd el a babád és nem a pihenésről. Pont ezért jó, ahogy Carotta is irta, ha nincsenek a látogatóktól elzárva a babák, mert akkor ha anyuka nincs valami jól, apuka bent lehet szinte egész nap és tud segiteni.
Anyamci ne ijedj meg, hogy kevesebb a vized, ha a doki azt mondja, hogy rendben minden hidd el neki, mert ránk is ránk ijesztett egy 4d-n az uh-s néni és két hétig a pokol volt, mire kiderült, hogy azért nincs olyan nagy baj, mint ahogy ő azt ott előadta.
Hát, igen csajok hatalmas a pocakom, de a két kis pasimnak kell a hely és remélem, hogy nőnek rendesen, holnap délelőtt megyek uh-ra, hogy megnézzék hány grammot hiztak. Nincsenek akkorák már, mint egy baba, de a doki szerint elég érdekes lenne ha közel 4kg lennének fejenként. Meg vegyem figyelembe a testi adottságaimat. Remélem a kisebbik lurkó is nőtt ő egy hete 150 grammal volt kisebb.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Sziasztok!

A szoptatás témakörhöz egyelőre még nem tudok sajna hozzászólni. Remélem a kórházban, ahová megyek fognak majd segíteni benne. Attól félek, hogy nagyon sokan leszünk és nem lesz ideje a nővérkéknek mindenkire. Könyvekből pedig szerintem nem a legjobb megtanulni, vagy nem is lehet.
A Szent Imrében sajnos nem jöhet be a babához látogatni apuka, amit nagyon hiányolni fogok. Mégiscsak az lenne az igazi, ha nem csak kettesben szoknánk egymást a babával, hanem hármasban:)
Szerintetek milyen hálóinget érdemes vinni? ha nem kifejezetten szoptatós az jó lehet? nem tudom meddig kell, hogy gombolós legyen ahhoz, hogy jó lehessen benne szoptatni. Vagy vigyek inkább pizsamát?

Anyamci, örülök, hogy "előkerültél":) már hiányoltalak. Nekem kicsit több a magzatvizem, de mondta a doki, hogy ne aggódjak emiatt.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


Eszembe jutott még, akit érint. Pénteken voltunk az önkormányzatnál apasági nyilatkozatot csináltatni és nem kell más hozzá, csak a dokitól egy igazolás a szülés várható időpontjáról és a lehetséges fogantatásról. Teljesen ingyenes!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Jeanner, érdemes megkérdezni védőnőt, hogy melyik gyerekorvost ajánlja és ahhoz menni, ismeri őket. Mehetsz a körzetesedhez, de itt is szabad orvosválasztás van. A mi gyerekorvosunk is pár kerülettel arrébb rendel.

A 30. heti uh-ra mentek holnap v. babamozizni?
Mi holnapután kötjük meg az őssejt-szerződést.

Valaki kérdezte a mérleget... mi vettünk, hetente érdemes mérni a babát. Nekem ez nem volt stresszfaktor. Ha eszik a gyerek, van rendesen pisis-kakis pelus, alszik; akkor úgyis minden okés. Viszont védőnő ha jön, akkor simán le tudja nálatok mérni a babát, nem kell becaplatni hozzá. kényelmes :)

Én a receptes Konakionon és Vigantolon kívül mindent megvettem babához múlt héten a gyógyszertárban. Bár így teljes áron van, viszont ez kipipálva (olyan marha sok pénzt nem spórol vele az ember). Konakiont - ha jól emlékszem - úgyis a 2. héttől kell adni, Vigantol meg ráér, ha hazamegyünk, de itthon van egy bontatlan, még minőségi üvegünk belőle, tehát az sem sürgős.

István kórházban én voltam látogató, nekem nagyon nem jött be; ráadásul egyszer volt tervben, hogy ott szülök, akkor végigvezettek minket és sikeresen rányitott a nővér egy wc-ző anyukára, ugyanis zár sehol az ajtón, wc olyan messze, hogy senki nem ér el addig, hogy foghassa.

Mindenhol emberhegyek, az újszülöttek körül rokonok, egyesek próbáltak szoptatni a rengeteg ágyas, dugig töltött kórteremben, de hangzavar, tömeg, fröcsögő hozzátartozók... nekem nagyon visszataszító volt. Én inkább azon vagyok, hogy s e n k i. Majd otthon meglátogatnak minket az ismerősök. Ha apát is kizárják, nos, ha ez az ára...

Az első napon a babák szinte végig alszanak, nincs abban semmi, ha anyuka is alszik, és a baba addig szakértő személyzetre van bízva. Én nem venném magam mellé a picit szunyálni, félnék, hogy ráfekeszem, embere válogatja. (Ezért sem alszik a baba szobánkban soha, mert minden rezdülésére riadok, ő is rám, úgy pedig nem lehet pihenni.) Viszont aludnia kell anyukának, és én bizony leadtam csecsemősöknek a babámat, mikor elmentem tusolni, hajat mostam, vagy aludtam volna 2-3 órát. Jobban is gyógyulsz, nem stresszelsz be mindenen pihenten, rendben lesz a tejed is. Ha a baba sír, úgyis hozzák hozzád, ráadásul tudom, hogy figyelnek bébire. legalábbis nekem semmi gondom nem volt 3éve a kórházi ellátásunkkal ezen a téren.

Szoptatás-segítés meg nemhogy kórháza válogatja, hanem inkább embere válogatja. Mindenhol vannak ilyen és olyan nővérek, nagyon ki kell fogni, hogy t é n y l e g segítsenek.

Én próbálkoztam szoptatni, kifogtam a nemsegítő személyzetet - ment is valamennyire, mert nagyon jó volt a gyerek -, azonban az igazi segítségem a védőnőnk volt, aki, mikor hazahoztuk a picit, addig el sem mozdult mellőlünk, amíg az összes helyes fogást meg nem tanította nekem, és meg nem győződött arról, hogy a baba jól eszik és mindketten tudjuk a dolgunkat.

Anyatejes táplálás. A mi védőnéninknek nagyon kevés volt a tejmirigye, ezért nem tudott elég tejet termelni a gyereknek, így az tápszerre szorult. Hatalmas kudarcnak élte meg ezt ő agyban, a szakmájából is kifolyólag... vannak dolgok, amikre nem lehetünk hatással, hiába szeretnénk... ebben a témában érdemes lazítani kicsit.

Na, megint jó sok lett :)

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Bocsi, rapid, hulla vagyok, csak annyit gyorsban, hogy voltunk ma dokinál, "kicsi" fiam nem okozott csalódást, 35-36 hetesnek felelnek meg a méretei :twisted: :lol: . Minden mérete 1,5-2 héttel nagyobb, annak ellenére, hogy eddig mindig tök átlagos volt, szóval most faszán belehúzott, 2700g :shock: :lol: :lol: . Asszem ennyit a sima szülésről :twisted: . Szept. 18-ra kalkulálta már a gép, de ez nem mérvadó, ugyanúgy a terminust nézik.
Méhszájam teljesen zárt, ráadásul jó magasan van, szóval a doki szerint mindent szabad, ami jólesik (tehát semmit, csak aludni :twisted: :lol: :lol: ).
Nem a saját dokim nézett, szabin van, szóval az a párbeszéd melynek során a dokim közli, hogy nembajazjóvanazmegszüljük, vagy nembajazjóvanazcsászára43.héten, én meg kiakadok...még várat magára :twisted: :lol: :lol: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Carotta!

Még nem tudtam igazán visszaolvasni, de ami az én tapasztalatom, meg anyu véleménye:
Én az Istvánban szültem, de külön szobában, így csak a saját látogató-seregem idegesített (de ők nagyonis, pedig szeretem őket, szóval idén mindenkinek kocc :twisted: :lol: . És ezt nektek is ajánlom!!!), szóval megértem, hogy ez vkinek nem jön be, tényleg gáz lehet!
Viszont a szoptatáshoz való hozzáállásuk példaértékű! A rangidős gyerekorvos egyben szoptatási atyaúristen is, így ott eszerint mennek a dolgok :wink: :lol: . Tápszer nincs! Cukros víz csak akkor, ha a baba vércukra miatt szükséges, nem etetés céljából! Ha nagyon nincs teje a mamának, és kell a pótlás, akkor azt anyatejjel oldják meg és csakis pohárból! Ha meglátják, hogy nyugtató cumi, vagy cumisüveg van nálatok, akkor feszülettek kergetnek, mert a cumizavar a mániájuk :twisted: :lol: . Igény szerinti ciciztetés van, még akkor is, ha "leadod" a babát éjszakára, tehát, ha sír, viszik a mamához, de ha nem sír, háromóránként akkor is kiviszik, mert a tejserkentés miatt muszáj!
Alapvetően az LLL alapelveit követik, és a mamákat is erre ösztönzik. Nekekm néha kicsit már erőltetett, hogy mennyire tápszerellenesek, mert ez nyomasztóan is hathat egy anyára, de amúgy nagyon szimpi a hozzáállásuk! Még mindig inkább ez a "véglet".

Anyu azt mondta, hogy eleinte legyen cicin amennyit csak lehet/akar, mert attól indul be rendesen a tej, és minél több a tej, annál előbb fog kialakulni egy normális, kiszámítható rendszer. És minél jobban ki van elégítve az igénye napközben, annál előbb fogja átaludni az éjszakát.
Nálam ez totál így is volt: császárom volt, de fél órán belül cicire tettem, és utána is, amikor csak kérte. Éjszakára nem adtam be, mert jól voltam, de mondom, ezzel ott nincs is gond. Nekem már másnapra belövellt a tejem, bár sztem ehhez hozzájárult, hogy bejött egy csecsemős nővér (Zsuzsa), aki megmutatta, hogy fejjek kézzel, és mindeközben úgy megcibálta a cicimet, hogy magamban 15x küldtem el az anyukájába :twisted: . Viszont biztos vagyok benne, hogy neki is köszönhetem a gyors tejfakadást, szóval ne sajnáljátok cibálni a ciciteket :lol: :lol: :lol: .
Mikor mentünk haza, 3. nap, már 70-et evett a gyerekem :shock: :lol: . Ja, és ennyivel 3,5-4 óráig nem is kérte, szóval nálunk kb. 2 napig tartott a cicin lógás, utána máris beállt a rendszer, amint volt elég tejcsi :wink: . És ez tényleg így működik: amíg be nem áll rendesen, addig cici-cici-cici! Van, akinek ez hetekig tart, nem kell megijedni :wink: .
Aztán persze fejlődési ugrásokkor voltak napok, hogy megint egész nap cicin volt, hogy kövessük az igényeit, de az is csak 1-2 napig tartott.
Mondjuk kíváncsi leszek, hogy ezt 2 gyerekkel hogy fogom kivitelezni :twisted: :lol: .
Ja, és az éjszakát pár naposan már "átaludta" :wink: . A papírforma szerint ugyanis az számít az éjszaka átalvásának, ha egy etetést kihagy éjszaka. Ezt kb. 1-2 hós korra "illene" megtennie. Botond nagyon hamar kihagyott egyet, csak rosszkor, és nem tudtam átnevelni :twisted: :lol: . 9 felé vacsizott, és utána csak 4-5 felé kelt enni, de aztán aludt is tovább reggelig. Ez az egy hajnali étkezés megmaradt egészen addig, amíg szoptattam. Aznap, ahogy elutasította a cicit, nem is kelt fel többet :wink: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek, aki épp pocakot növeszt. :)

Fotoalbumomat szeretném a figyelmetekbe ajánlani, nagyon sok eladó rucink van, nézzetek szét hátha szükségetek van valamire.

http://hu.fotoalbum.eu/zsuzsa19

Áraim alkuképesek.

Elnézést, ha zavartam.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Látom már mindenki elmondott mindent a szoptatásról, ezért csak helyeslően bólogatok, ez így van :lol: Azt azért hozzátenném, hogy a tápszer sem ördögtől való, nem kell vért izzadni és mindenáron szoptatni ha valami miatt mégsem menne. Volt ismerősöm aki semmiképp sem akart tápszert adni a babának mert elég az ő teje bár a gyerek 1,5 hónapon keresztül napi 16-18 órákat sírt, szinte alig aludt. Aztán egyszer amikor anyuka beájult a fáradságtól a férje megetette partizánként a gyereket tápszerrel és láss csodát, 4 órát aludt egyben, amire korábban sosem volt példa. Később bevizsgáltatták a csaj tejét és kiderült, hogy szinte semmi zsírtartalma nincs ( vagy valami hasonló, orvosi dolgokban nem vagyok otthon), ezért hiába evett a kissrác rendesen mindig éhes volt. Van ilyen is, nem túl gyakori, de előfordulhat. Ilyen helyzetekben mindkét félnek árt az anya ha csak a szoptatáshoz ragaszkodik görcsösen.

Én pedig személy szerint utáltam szoptatni ( jöhetnek a kövek), nem fizikailag zavart a dolog, hanem pszichésen. Kíváncsi vagyok most, hogy lesz, a nagyfiamnál nagyon nem csíptem a dolgot, pedig tök simán ment a dolog. Gyerek jó technikával szopott, nem fájt, nem sebesedett ki, mégis. Ezért mot sem tervezem fél évnél tovább szoptatni a babát, aztán majd meglátjuk mit dob a gép :)

Dodi: Juhú,jó méretek! Mivel az első fiaink egy mérettel születtek, most is mindketten fiút várunk, csak 1 nap van a kiírásunk között, és nekem eddig is nagy babát jósoltak, kezdem felkötni a gatyát. :lol: Pénteken megyek dokihoz, háááááááát izgi lesz. Pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy szerintem tuti 2,5 kiló körül van, akkor valszeg nem is tévedtem nagyot. Pedig én nem szeretnék császárt, de egy 4300-nál, 37-es fejnél nagyobb gyereket sem szívesen szülnék meg természetes úton. :twisted: :roll:

Zsanka: Most már láttam a privát üzenetet is, nagyon várom a képeket!!! :)

Szilda: A kórházba én spagettipántos, viszonylag mély V-kivágású hálóingeket vettem anno, az bevált. Nem is kellett gombolgatni csak simán kivettem belőle a mellem és mehetett a dolog. Otthon meg kb már bármiben tudtam szoptatni.

Úgy döntöttem ma átnézegetem a babaruhákat, felmérem hátha valamire még szükség van, bár nem hiszem, jól bevásároltam anno :roll: :wink: Megyek is, az ilyen dolgokat imádom :D
Vendég
 


Emma továbbra is csuppppa taknyos és köhög.. Mi is taknyolunk..


Dalma tegnap az uh-n megmutatta milyen rendes csaj.. Befordult irányba

kaptunk ajándék képet:

Kép




visszeremet belgyógyász megnézte dokim javaslatára. kaptam bogyót, liotont, fáslizni kell, pihenni, feltett lábbal..és Bízni hogy szülés után visszahúzódik.+++++++++++++++++++++++++++++

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok

Csak szólok, ha valakinek hiányoznék :lol: holnap reggel indulunk nyaralni. kedden jövünk. Kellemes hétvégét mindenkinek. :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


szilda: Köszi :) Igen én is ezen agyalok,hogy jobb lenne ha 3 an szoknánk egymást ...pont ezért megpályázom majd az egy ágyas alapítványi szobát majd...hátha szerencsém lesz :)

zsebbi: Leírtál mindent a szopi és korházi látről amit szerettem volna én is :)

dodi:Mi az az LLL ? :oops:

kaqk:Jó kép lett :)

Reni. Jó nyaralást nektek :)

Ma voltam a védőnőnél ...hűűű hááátttt 20 kg-t híztam eddig :shock: Na de hogy? Én ezt nem is veszem észre és apa se nagyon.Mondjuk hozzá kell tenni,hogy mostanában egyre jobban vizesedek..az arcom is a kezem a combom mindenem.Reggel a szám is be be van dagadva.
Holnap megyek dokihoz is végre...kíváncsi vagyok mi lesz és mit mond a magzatvízre..
Szép estét mindenkinek :)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


EGY CSOMÓT ÍRTAM ÉS ELSZÁLLT MINDEN :( :( :( :(

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


EZEKET ÍRTAM:

anyamci szerintem ne törődj a kilókkal. Én kb 14-nél tartok, senki se látja igazából hogy hova ment, mert szinte csak a pocakom nőtt. Majd leadjuk :)

reni jó nyaralást, remélem marad a jó idő :)

kaqk cuki a picilány :)

Köszi a sok infót a szoptatásról, kiváncsi vagyok a Margitban mi lesz... Jeanner majd meglátjuk :)

Még másfél hetet dolgozom, de már nehezemre esik minden. Éjszakánként 3-4-szer felkelek pisilni, alig tudok visszaaludni, reggel meg kelek 6-kor :( már alig várom, hogy itthon tudjak tenni-venni :)

jaaaaaaa, meg el akarok menni szülésfelkészítőre. Nehogy ott érjen meglepi, hogy azt sem tudom mi micsoda :)

Na megyek lefeküdni, holnap 6-kor kelek, de szerintem nem fogok tudni aludni, egyrészt meleg van, másrészt meg már sehogy se kényelmes :) na a megfordulás egyik oldalamról a másikra meg kész dilemma, hogy forduljak-e vagy nem, megéri-e vagy nem

:) :) :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Ativerus a rengeteg plusz kilóm mellé én még utálom is magamat.Utlálom,hogy le kell hajolnom,hogy zsibbad a bal kezem már 2 hete,hogy sokszor rosszul vagyok.Utálom a wc-t,utálom a testem az ágyam és valószínűleg utálnám azt is ha dolgozni kellene mennem ekkora hassal.Nagyon sajnállak érte.Nem is értem a másik négy gyerekemmel hogy voltam képes végig dolgozni.Legjobban a tükröket utálom.Szerencsére sok lekerült,mert festik a tetőteret.
anyamci!
Remélem csak jót mondanak neked holnap(ma).Már megint nem tudok aludni .A privi azért nem ment ,mert túléltem azt a hetet amit panaszolni szerettem volna.
Anitakel:Nagyon egyet értek veled vagy megértelek.Danit közel 3 évig szoptattam de már terhes volt nekem a Bencét másfél évig Pannit 1 évig Dézit fél évig és most sem tervezem hosszabbra a dolgot.Bár lehet legideálisabb a 9 hónap lenne,majd meglátjuk....
kqak:Örülök,hogy feltetted a képet,mert jól látszik milyen szép az arca,könnyebben képzelem el mi rejtőzködik a hasamban.A legutolsó uh alkalmával csak felismerhetetlen dolgokat láttam.Az is kb 1 perc volt.:-(((
kicisdodi.Hát ez igaz még otthon is jobb az első pár nap a legközelebbi rokonokkal.A kórházban 4-en voltunk egy szobában és az egyik anyuka szegény tök horkolt.Alig vártam,hogy otthon lehessek.Az is nagyon idegesített.Most meg már terhesen is tök ingerült vagyok.Ti nem?

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


Sziasztok!

Ddia: ingerültség, nagyon ismerős. És a többi is, tényleg én is úgy vagyok, hogy csak lehajolni ne kelljen.

Ativerus: éjszaka hasonló nálam is a helyzet, vagy nem tudok aludni, vagy ha tudok akkor valamelyik gyerkőc nyom valamit, vagy ha egyik sem akkor tutira Noel felkel.

Dodi, Anitakel: jó nagyok a babáitok, azért a 37 cm fej az már durva sima szülésnél.

Tegnap voltam uh-n, súlyt nem becsültek, de mind két lurkó nőtt, most megint fej-fej mellett haladnak. 30 +5 nap a méretek alapján, megint megvan az egy hét mínusz, de a doki szerint belefér ikreknél. A babánk továbbra is farfekvéses és most már a B baba is, úgyhogy császár lesz, mert valószínű, hogy az A már nem fog megfordulni. Úgyhogy most egy kicsit azért parázok tőle. Ha valakinek van kedve meg ideje, és szívesen leírná, hogy hogyan zajlik egy császár, jó lenne elolvasni.

Anyamci írj majd mi volt a dokinál? A 20 kg-val meg ne is foglalkozzál!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Benireni: Jó nyaralást!

Anyamci: A kilókat megértem, hogy sokallod, de már úgysem tudsz mit tenni ellene. Inkább azt vizualizáld magadban, hogy fél év múlva már milyen szuperül fogsz kinézni újra :wink:

Praszlera: 37-es fej, ne is mondd. Bár mivel egyszer már kijött és tökéletesen regenerálódtam utána jó eséllyel most is menne a dolog. De ennél nagyobbat nem akarok megpróbálni. Meglátjuk holnap mit mér a doki. Örülök, hogy jól fejlődnek a babák!

Ddia: Megértem az "utálokmindent" érzést! Általában kora délután tör rám először, akkor kicsit pihenek és jobban érzem magam, utána meg este. Na azon már csak az éjszaka segít. Le a kalappal mindenki előtt aki dolgozik, nem tudom, hogy bírnám. Valszeg őrjöngve :roll:

Kagk: Szép kiscsaj! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam védőnőnél, és a vizeletemben talált egy nagyon kevés fehérjét, ami szerinte még teljesen a normál tartományon belül van..
De azért egy kicsit aggódok, nem gáz szerintetek?
Jahh, és persze ráálltam a mérlegre, 63 kg vagyok, tehát 9 kilót híztam eddig, és azt mondta, hogy enye-benye, és kicsit figyeljek jobban a hízásra, mert most fog beindulni... Pedig én azt hittem, hogy nem állok annyira rosszul a kilók terén..Meg mások is mondják, hogy csak a pocakom nőtt, más nem nagyon, akkor hova került az a 9 kiló????
:evil:

Megjött a toxoplasma leletem, és szerencsére régebben már átestem ezen a fertőzésen, így van ellenanyag a véremben, még egy kis kő legördült a szívecskémről :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!
Na megjártuk doki bácsit.Minden a legnagyobb rendben van.A magzat víz teljesen átlagos és jó.Milán is jól van,a doki meg is simizte a buksiját annyira lent van.Ez okozza,hogy alig tudok ülni,állni,mozogni.Megkaptam a beutalót a CTG-re.2.-ára kell kérnem időpontot,akkor kell mennem vérvételre meg vizeletre a műtét miatt.Na ésss megkaptam az időpontot is a programozott császárra : szept.23-a péntek reggel fél 7-re kell mennem a kórházba és 8-kor megyünk a műtőbe. :-) Tehát 5 hét és babázok.
Na most ennyi mert telóról írok és így elég hosszú.
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Anyamci, aztaaa, tök izgi. Akkor elvileg pont 38+0 leszel (mivel pont egy hét van köztünk, nem nagy kunszt kiszámolnom :)), huhh, mindjárt itt van! Örülök, hogy magzatvíz felől megnyugodhatsz, így kell ezt csinálni :)
Engem is a 35. héttől fognak majd csak ctg-re... pedig örültem volna már a 34. hétnek :)

Zsanka, rendszeresen kell nézni a fehérjét és ennyi. Elvileg tisztálkodás után és középsugaras vizeletből az ideális, mivel fehérje a nemiszerv környékéről is belekerülhet a mintába... jól tudom?
Toxémia magas vérnyomással és vizesedéssel is társul, ha információim nem csalnak. Persze javítsatok ki, ha tévedek!

REni, jó nyaralást!

Jeanner, mi volt 4d-n? tök csendben vagy :shock:

Praszlera, nem lehet egyszerű ikrekkel és még a picihez is ugrálni. Le a kalappal, hogy így bírod. Holnap - hacsak meg nem előznek -, leírom neked a csaszi menetét. NO PARA - így elöljáróban :) :lol:

Szoptatást megértem, azaz azokat, akik már most eldöntik, hogy meddig. Nálam egy év az annyi, de ha hamarabb harap, akkor addig, és az sem mellékes, hogy meddig kell neki! Az első 4hónapot viszont érdemes kihúzni, az - állítólag - a legfontosabb. Őszintén szólva a lányom egy évesen már kenyeret evett rúd kolbásszal, úgyhogy abszolút lepattant az anyatejről. Szerintem ez tök jó.

Ativerus: "na a megfordulás egyik oldalamról a másikra meg kész dilemma, hogy forduljak-e vagy nem, megéri-e vagy nem"
:lol: :lol: :lol: Abszolút értelek :):):)
Nem vagy semmi, hogy még dolgozol!

Mi ma voltunk a Krióban, lezsíroztuk az őssejtet. Szept.23-ig nem szülhetek! :wink:
Vettem egy pelenkázós hátizsákot Brendonban, kiválasztottuk a csajszi nevét, úgyhogy elégedettség a köbön! Viszont a sok mászkálástól délután nagyon cudarul voltam, úgyhogy feküdtem-feküdtem-feküdtem.

Kilók... hát, ez már csak ilyen dolog :) A végére a 14kg plussz elvileg a teljes baba és tárháza, úgyhogy szülés után az tűnik elfele. A lényeg, hogy hirtelen sokat ne hízzon az ember! Lassan, de biztosan sokkal jobb, és nem kap infarktust a védőnő sem :)

Pussz mindenkinek

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


anyamci... :D 5 hét, Jézusom az mindjárt itt van :) Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál :)

zsanka, lehet hogy már írtad, de lusta vagyok visszaolvasni. Mikor lesz a nagy nap? :)

zsebi, én is kiváncsi vagyok a császárra, remélem nem lesz benne részem, de szívesen olvasnám.

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Anyamci:

5 hét :D :D :D :D De jóóóóó :D :D :D :D

Zsebbi:

Igen, nekem is azt mondta a védőnő, hogy valószínűleg került egy kis hüvelyváladék is bele, de nem gáz az érték. A vérnyomásom meg még mindig alacsony szerencsére, jobb, mintha magas lenne. Jövő héten úgyis megcsinálják a teljes vérképet és vizeletet, remélem akkor minden okés lesz.

Ativerus:

Szeptember 2.-án lesz, még két hét :D :D De nagyon szűk, mini esküvő lesz :D :D

Dodi:

Akkor valószínűleg Andor is Botond méreteivel fog büszkélkedni :D :D Jó nagy már most :shock: :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi jól, tegnap voltunk dokinál, méhszáj 2100, de csak legyintett, hogy második szülésnél ez már oké.

4 D-s UH-t is megjártuk hétvégén, hozok majd képeket ha sikerül. Édes volt a kisfiunk, születtek jó képek, bár néha bújt a lepénybe. :)

rony84
Salgótarján
 
 


Jeanner:

Ti akkor most az őssejtszerződés miatt kaptatok a Hepinetnél ajándék 4D-t? Mert valami olyasmit mondott nekem a nőci, hogy 169.000 a kezdőrészlet, ebben benne van a 25.000 ft-os gyüjtőszett ára, de ebből még 20.000 kedvezmény van, mert kapunk ajándék 4D-t a Hepinetnél..

Rony:

Várjuk a képeket :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Kép Hamm...

Kép Kukucs...

Kép Megsimogatlak anya...

Kép Cumi...

Kép

Kép

Kép

Kép

rony84
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak ,csak múlt héten fogtuk magunkat és leugrottunk hévizre 4 napra,hétfőn jöttünk haza,és most htfőn megint lemegyünk péntekig.unokahugom bérel ott egy apartmant,így ingyé van helyünk.

Voltam dokinál én is szerdán,minden okés velünk,de innentől 2 hetente látni akar. nekünk okt . 19én lesz a császár,ez már tuti.

Zsanka!

Én is 9 kilónál tartok,de engem most megdicsért a védőnő,h ilyenkor már a 10-12 kg -ot szoktak hízni.

Rony!

Cukipofa bébid van :lol: !

Anyamci!

Kilókkal ne törődj,majd lemegy! De jó neked,h már csak 5 hét!

Dia!

Én ugyanígy érzek magam iránt.semmi se jó,nem vagyok kibékülve se magammal,se a világgal.szivem szerint egész nap feküdnék,aludnék.

Amúgy megvettük a babakocsit a múlt héten.volt egy kis kavarás de én jöttem jól ki belőle.történ ugyanis,h a férjemnek az a szín ,amit én szerettem volna,nem tetszett,nem volt csúnya az ő elképzelése sem,de mindegy kértünk egy olyat,amit ő szeretett vna.hazahoztuk,aztán mondtam neki,h bontsa már ki,h benne van-e minden alkatrész,nincs-e kiszakadva.és mikor kibontottuk ,akkor látjuk,h azt a szinűt adták ki,amelyik nekem tetszett :lol: .Először azt mondta ,majd visszacseréljük,de aztán letett róla.így maradt az én választásom.berendonosék megoldották :lol:

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Szia Ancsa!

Milyen kocsit vettetek??
Megmutatod??

Én meg épp tegnap adtam el még az Ágostonét!

Puszi!

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!!!

Anyamci.Kilok nem lényeg ,az majd lemegy.A lényeg hogy Te és Milán jol legyetek...más nem számit... 8)
Már csak 5 hét,az mindjárt itt van....

Rony.Nagyon szupik tényleg a képek...cuki....

Én 7 kg-ot hiztam,de a lehajlás dolog nekem is nagyon gáz.
Éjjel a megfordulás,és felkelés pisilni a msáik gáz helyzet.Alig birok felüni,és pisilni menni.Átlagosan 30 percenként járok hajnalig pisilni.
Jaa és egy idö után azért kell megfordulnom,mert olyan szinten elkezd fájni a csipö csontom,hogy majd besz...ok!!! :oops: :cry:
Másnak is van ilyen????
Én jövöhéten megyek dokihoz,de nem tudom pontoan még hogy mikor mert az én dokim szabin van,és akihez megyek ,attol elöbb idöpontot kell kérnem.De már nagyon kiváncsi vagyok ,hogy hogyan is állunk.....
Rakok fel egy pocakos képet,ez multhéten vasárnap készült.

Holnap megyünk kirándulni a cégünkkel,fürdeni Kiskunmajsára.
Holnapután pedig szülinapozunk,mert Apának és Boginak is jövöhéten lesz a szülinapja....
Jo kis hétvége lesz....

http://kepfeltoltes.hu/view/110808/IMG0 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110808/IMG0 ... es.hu_.jpg

Bocsi 2 lett belöle....
33+1

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Ditta!

Ilyet vettünk
Kép
Kép

Ugyanebben a színben.apának a tiszta barna tetszett volna :lol: ,de így járt 8)

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Kaqk, Rony
Nagyon szépek a babák! :lol: :lol: :lol: :lol:


Én eddig 6 kilót híztam. Általában nem szoktam könnyen hízni...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: