Új privát üzeneted érkezett!

:lol:
nagyon jó!!!!

Nekem is fáj.
Most mostam és dinszteltem meg 2kg spenótot... mindig rájövök, hogy sokkal egyszerűbb mirelitet venni. :twisted:

Télleg! Annyi egy rakáson itt a suli, hogy nem bírom már követni. Amúgy a Klébire is jókat mondtak régebben. Bár az inkább a sportban erős.
NA, de ez még messze van...

Remélem nektek is segít!
A.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey, igen, a suli meg messze van.... Bar olyan hamar elrepul, majd meglatod.... Es nem art, ha az ember ilyen ugyes, mint Te, es jo elore elkezd gondolkodni. Mi sokszor csak az utso pillanatban ebredtunk, igy cseszett el Dani a Mariaremeteiben 2 evet, mert eloszorre nem vettek fel az Okuba (es ez a mi hulyesegunk volt).

Nekem az ertekrendszer tetszik, amit ott kapnak; mert kritikus eveket toltenek ott, es kisiskolaskent nem annyira a tananyag szamit, irni ugyis megtanulnak; hanem amit vele kapnak. Hogy nincs bufe es nem szabad versenyezgetni azzal, hogy ki milyen vackot hoz be (csak vizet lehet bevinni pl); hogy folyamatosan gyonyoru kiallitasok vannak korulottuk, hogy szervezetten segitenek erdelyieknek, itthoniaknak; hogy a osztalyokban is olyan ertekek uralkodnak, amik orulok, hogy korulveszik oket; nem kell beszallni hulye versenyekbe, hogy kinek milyen markas cucca van; nem vagyunk csodabogarak sem a nagycsalad letunkkel, sem azzal, hogy nincs TVnk, stb...

szep hetveget mindenkinek!
zsebibabak
 
 


Na,itt a kerületben nehéz a sznobizmust kikerülni, ebből a szempontból irigyellek titeket az ökuval. nálunk most felsőben kezd ez a menőzés lenni, és nem könnyű szembe menni az árral.
Egyébként sok minden nívós itt is, meg ez a hozzáállás sem a vezetéstől jön, és az jó. (ig néni egy 6 gyerekes családból jön, van már 4 unokája)

Barátnőm fia a Klébibe váltott a Remetekertvárosiból. és nagyon bejött neki.


spenót: ügyes vagy! én lusta vagyok, és rengeteget eszünk belőle, így marad a mirelit.

Claire
claire
 
 

 
 

Én is jártam a remeteibe 3 évet. Nem szerettem. Uh az tuti, hogy oda nem fognak járni a lányok. Engem még a Baar-Madas érdekel majd. Arról is jókat mondanak. És nekem fontos lenne, hogy egy kis hit beli nevelést is kapjanak. Bár ellene szól, hogy talán itt túlságosan erős a vallásos vonal. Azt sem akarom, hogy ez elkedvtelenítse majd őket. Ez az Öku szimpi hely, és közel is van. Mikor érdemes elkezdeni ezzel foglalkozni? Mert pl bölcsire mondják, hogy már terhesen fel kell iratkozni a listára. Ha itt is erről van szó, akkor már érdemes elmenni 1-2 évesen, h majd 7 évesen kapjanak helyet.

Megvettük az autósülést. 21e ft volt. Nekem tetszik, és elég biztonságosnak tűnik. Abba jöttek már haza a manók :) Élvezték, hogy kilátnak.

A.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Terjed nálunk vmi influ szerű vacak, már rajtam is erőt akar venni, így gyorsan csak egy hír Zsebi: megy a BL döntő, focizik ott egy Abidaler nevű fekete francia fickó, akit tavasszal műtöttek májrákkal. az is kérdéses volt, h túl éli-e....mostt BL döntőt játszik , kezdőként a csapatban, tehát terv szerint végig nyomja a 90 percet! Üzenem a néniteknek....
claire
 
 


Sziasztok.

Abbey,
na milyen ülést sikerült venni a picurkáknak? Az ár darabonként értendő?
Majd ne felejtsd lécci a hangyaírtás árát, bár Apukám mondta, hogy ő kiírtja nekem, de azért érdekelne...:-)

Claire,
Ez az influ szerű szar volt nálunk is, én alig álltam a lábamon, fájt az élet is. Remélem , hogy nem mentek bele, mert Joninak nem hiányozna ez a cucc.
Mi még mindig próbálunk kimászni belőle, férjemnek légcsőhurut lett belőle, Szonjának nem tudom mi, mert ő hurutosan köhög és atom takonyt szívok ki, Boti köhög és meg fújok az orromból valami nagyon agresszív dolgot, amitől eldugul a fülem is.

Na ettől remélem, hogy megmenekültök. :-) könnyen jön és nagyon nehezen megy el.

Elég sűrű volt így ez a hét, Boti csüt. már ment oviba, így pénteken roboghattam a tortával, hogy ünnepeljenek bent is szülinapot, aztán tegnap délelőtt az oviban gyereknapi rendezvény, nagyon jó volt, délután családi szülinapozás, ma korán indulás Hatvanba, ott is családi ebéd, most jöttünk haza nem rég...de tetszett így mert mozgalmas volt. Törpék ma nagyon jók voltak, büszke voltam mind a 3 gyerekemre. :-)

Képzeljétek el, hogy az OEP mit utalt nekem. Most kaptam az Első GYED-et még május elején, 39 ezer Ft-ot. Sajnos minimálbéres voltam, így tudom, hogy nem egy kánaán a GYED, de mivel nem dolgoztam a Boti és az ikrek között, így a Boti után járó GYED-nek kaptam a 70 %át azt hiszem....na most döntöttem úgy, hogy akkor inkább átnyergelek a GYES-re, mert az ugye duplán jár és az mégis csak 56 ezer körül van. Még szerencse, hogy a férjemnek jó melója van, mert ettől éhen döglenénk az tuti.
Azért ez nagyon elkeserítő helyzet nem??? Bocsi a rinyáért, de ez annyira felbosszant mindig.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Szilvi: azt mondják vidékre nem nagyon szoktak menni. Pesten dolgoznak. :(
Környéketeken nem néztél? Vagy van egy másik számom is, ők a szállodában irtottak, ahol dolgozok. Ha kell az ő számukat meg tudom mondani.

Jobbulást, remélem lassan kijöttök. Nyálkás trutyira igyál lándzsás útifüvet, az jó. Én holnap megyek vissza gégészetre.

4Baby-s ülést vettünk végül a bergonban. 21990ft/db volt.

GYED terén én nem panaszkodom, a szálloda OEP kifizetőhely, így én mindig megkapom hó elején a pénzt. Mennyi most a GYES a két gyerkőre?

Eszti nyüszög... :?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Gyed: nézz utána, nem boti utáninak a 70 %-a, hanem az aktuális bérednek, szerintem. Amennyi most lenne papíron!
(de azért sírunk, h nics elég gyerek :evil: )

gyes: 56 körül, sztem.

trutyi: szerintem nálunk is ez van, képzeljétek, a nagy fiam így jött haza az osztkirándulásról, ma karate vizsgája volt, de el akart menni, és megcsinálta! Úgy össze tudja kapni magát néha. Szegény tök hulla, már délután elaludt. holnap meg dob vizsgája lenne.... :roll:

Claire
claire
 
 


Sziasztok, véletlenül olvastam bele a topicba, látom hangyákkal küzdötök. Nálunk is voltak és boraxal próbálkoztunk:
"Hatásos módszer, ha egy tálba cukrozott vizet teszünk, esetleg mézzel édesítjük, és ezt helyezzük a hangyák vonulási útjába. Az édes csali odavonzza őket, és mivel igen torkos rovarokról van szó, egyszerűen belefulladnak a tálba. Ha viszont egyenlő arányban teszünk cukrot és bóraxot egy tálba, a hangyák nemcsak, hogy felfalják, hanem beviszik a bolyba, és ezzel táplálják az utódokat, így valamennyien elpusztulnak. (Ezermester.hu)"
Nekünk a borax bevált, 1-2 héten belül eltűntek. Olyan helyre kell azért tenni, ahol a gyerekek nem férnek hozzá, bár nem mérgező.
Hol lehet kapni? Pl. József krt. vegyiáru bolt, ha veszel belőle egy kis tasaknyit, életed végéig elég lesz, nem drága úgy emlékszem.
Szerintem próbáljátok meg mielőtt telefújjátok az egész lakást.
Orsi
borsika21
 
 


brosika21,
köszi a tippet, kipróbáljuk a bórax-ot mindenképpen, van itt is valami ilyen üzlet Dunakeszin.
A cukros mézest próbáltuk felfalták, majd elmentek...:-) lehet nem volt elég mély a tál??? :-)
Alapból mi sem akarjuk telefújni a házat, remélem nem is kerül rá sor.

Claire,
ez a rohadt ebben a betegségben, hogy irtóra ledönti az embert a lábáról, egyik percről a másikra.
Nálunk már csak Szonja köhög stabilan, megőrülök tőle, hogy nem múlik már el. Ezek a köhögések ilyen kitartóak?!
Nem tudom, hogyan számítják, de a bérem papíron most is a minimálbér, tehát ezután kéne kapnom, de a 39 ezer az nem 70 %-a. Mindenesetre a bérszámfejtő kiszámolta, hogy jobban járok a GYES-sel, így holnap robogok a MÁK-ba. :-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Ha Boti után nem mentél vissza legalább papíron dolgozni, akkor a GYED igényedet megelőző 180 napi átlagjövedelmének a 70%-át kapod. Ha dolgoztál, és ment a teljes fizud, akkor elcsesztek valamit, ha táppénzen voltál, akkor az alapján számolnak, ha csak a Boti utáni GYED volt, akkor sajnos annyi... :-(((
vovanda
 
 


Sziasztok!
Hangya: lehet, h a borax pont nem volt, majd megpróbáljuk. Volt ilyen bolyba cipelős cuccucnk, amikor volt útvonaluk! Nálunk a rajzás a gáz, amikor szárnyuk is van, és tele vele a szobafal, a padló, minden. Évekig bedobták ezt nyáron, itt alattunk a sógorék lakásában, és mindig akkor, amikor nyaralni mentek, mi meg próbáltuk porszívóval összefogni őket, azt hiszem csak az tudja, h miről beszélek, aki csinált már ilyet :roll:

Betegség: mai állás 3:3, ugyanis a 6 gyerekemből egyelőre 3 szorul antibigyóra, a legnagyobbnak tüdőgyula :shock: hozzáteszem életében nem volt még beteg igazán, Ádám és Jonatán légcsőhurut, de nem akarjuk, h bbedurvuljon még jobban, és persze köptető és probiotikum.... Nonóka, mint afféle nő: piros a torka, egy kis Cvitan, orrszívás, ennyi....jellemző. Én: feltámadtam, remélem ennyi volt, már ezt az 1 napot is nehezen toleráltam.
Ábelt elküldtük anyámékhoz elkülönítőbe. (ma még lenyomta a dobvizsgáját.....) tényleg rohadt ez a betegség! Óvakodjatok!

Abbey! Sajna nem mehetünk holnap, kell néhány nap, amíg hat ez a vacak, nem akarunk addig fertőzni :cry: .

claire
claire
 
 


Sziasztok!

jobbulást a betegeknek! Remélem minket elkerül. Ti jól bekaptátok így év végére :(
Mi sem tudunk ma menni, nemsokára indulunk a doki nénihez mérésre.

Hangya: abszolut tudom miről beszél Claire... meg ez a boraxos dolog akkor hatásos igazán, ha van vonulási vonal, és akkor oda berakod. De ha csak úgy megjelennek itt-ott, akkor a lakást nem lehet telerakni. Amúgy meg ez a permet nem veszélyes egyáltalán. Még szaga sincsen. És 12hétig hatásos!

A.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!

Az Okuval majd kb. ovi kozepso kornyeken erdemes elkezdeni (vagy talan kicsi csopi) foglalkozni annyiban, hogy egy templomi kozosseg resze legyetek. ez szamit a felvetelinel - hogy lassak, hogy komolyan resze az eleteteknek. de egyaltalan nem bigottak magaban a suliban, csak iszonyat a tuljelentkezes, es ertekrend alapjan valogatnak. hat mi meg is buktunk az elso felvetelin - 30 eve az elso "vizsgank" volt a ferjemmel, amin nem mentunk at ;-). ez ket evunkbe kerult, akkor sikerult. mentsegunkre legyen mondva, hogy akkor kerultunk a keruletbe, babaval, sok teli betegseggel, a 2 honap alatt meg nem igazan kerestuk fel a helyi templomkozosseget, es ez bizony (finoman...de) kiderult a felvetelin ;-(.

amugy a baar-madrasba megy az okunak kb. fele tovabb.

nem tudom, mi van a lanyaimmal. alig alszanak (reggel 6 es este 9 kozt talan 2 orat osszesen, azt is csak szunditasokban); es rengeteget bombolnek. bogi ugy belelovallja magat, hogy meg a szopi sem kell neki, pedig tok ehes (es meg sehogy mashogy nem kaptak enni, csak ugy). alig sikerult harmunknak egy oran at megnyugtatni (pedig mar 5 oraja nem evett), hogy vegre elfogadja a szopit. rettegek a hetfoi repuloutunktol megint...

nagyon nem szep dolog, de elkezdtem magunk miatt aggodni. kicsit utananeztem ennek a rak dolognak, mert halvanyan emlekeztem, hogy virus is okozza; hat tenyleg, sajnos a vastagbeldaganatnak kockazati faktora valami virus, ami ugyan sokunkban van, de akkor is. ha o foz rank, babakat puszilgatja, ugy felek, hogy ez a dog mar tutti bennunk is van.... tudtok errol valamit....? csunya dolog ezzel foglalkozni, tudom, de megis, aggodom... o fantasztikus, hogy birja magat, hihetetlen emberek vannak, sokat nevet, sokszor mintha semmi sem tortent volna; pedig tudja, es persze neha sir is.... Claire, kosz a biztatast, minden pozitiv eset erot ad neki!


Szilvi: tudom, ez nem segit, sot... csak azt latom, hogy az, hogy par honapnal tovabb kap az ember GYESt (akarminek is hivjak), az ritka, mint a feher hollo. a legtobb orszagban par het/honap utan vissza kell menni dolgozni, vagy az ember sajat szakallara hagyja ott a szakmajat, punktum... persze szerintem is Magyarorszagon nagyon fontos, hogy jobban tamogassak a gyerekeket, mert alig lenne gyerek, es sok gond van a rendszerrel - de valahol azert kivetelezetten szerencsesek vagyunk, hogy evekig otthon maradhatunk, es meg valamennyi penzt is kapunk....

jobbulast minden betegnek!
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Huu, de elcsendesedett a topic. Mi a helyzet?
Claire, meggyógyultatok? Szilvi, ti? Szivvi?

Kedden voltunk mérésen a lányokkal. Nem híztak most csak 30-30dkg-t. Viszont Esztit beutalták kardiora, szívzörejjel. Doki néni szerint nem komoly, de azért nézzék meg. Remélem igaza van.

Este megyünk a férjemmel szülinapi vacsira. Kicsit félek, hogy anyu fekteti a lányokat. Remélem elalszanak majd.

Olyan kaka idő van :( ahányszor elindulnák ki, rögtön elkezd dörögni.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!

Szar a gépem azért is nem jelentkezem, leírok már 5 szót a gép még csak az elsőt jeleníti meg, ez borzasztóan idegesít.

Szivvi Móron voltunk Szakácsné Kovács Juditnál. Megyünk mostanába mi is kontrollra. Küldöm privibe a számát.
Nagyon édesek a gyerekek.

Többit később olvasom kelnek a csajok.
jukka10
 
 


Sziasztok!
Mi javulóban, de még nem tökéletes :( . Joniról tegnap még tüdő röntgent is csináltatott a drnéni, de jól jött, mert szebb volt a kép, mint amit hallott ő.

szívzörej: azért csak nézzenek utána, remélem csak a növekedéssel párhuzamban vmi kis eltérés, amit kinő majd!

Vacsi: remélem jól sikerül! Fantasztikus, egyelőre elkpzelni sem tudom, h a piciket más fektesse :shock:

Hízás: nem azt szokták mondani, h 20 a minimum ebben a korban? Nem tudom, mert a nagyoknál sosem volt kérdés :lol: , majd most Nonónál. :D

Jaj, tök jó, kaptunk állandó időpontot és gyógytornászt a Dévénynél Joninak :D . Most nem voltunk, de jövő héten megyünk. Egyébként most nagyon sokat kezdett mozogni, mostmár szép szabályosan kúszik, és gyorsan, és próbál szabályosan 4kézlábazni, feltérdel, néha sikerül 4kézlábból visszaülnie! :D

Claire
claire
 
 


Tiszta vicc, szó szerint kergetőznek a picik. Nonó előre teper 4kézláb, Jonó kúszik utána , és vigyorog, és amikor nagyon megközelíti, akkor röhögnek egymásra :lol:
Claire
claire
 
 


Örülök Claire, hogy javultok! Remélem mihamarabb teljesen felépültök. Mennyi van még a tanévből?

Jó volt nagyon tegnap a vacsora. A lányok gond nélkül elaludtak anyuval. Fél 9kor már aludtak is. Bevallom nem tudtam addig felengedni, amíg nem telefonált anyu, hogy alszanak, és minden percben arra gondoltam, hogy mégse kellett volna elmenni. De annyira megkönnyebbültem. Uh bevallom ezen felbuzdulva néhányszor biztos elmegyünk a férjemmel kettesben vacsizni vagy mozizni.

A lányok is szoktak kergetőzni, imádom, nagyon cukik!

Le szoktunk mostanában járni a játszótérre, nagyon szeretik. Hintázunk és homokozunk. Jól kifáradnak, és egyre jobban alszanak éjjel is. Uh most olyan kerek a világ :)

A.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Írtam erre tegnap este, hova lett???
Örülök, h jól sikerült a vacsi, meg hogy amúgy is alakultok. hova jártok játszózni?
tanév: júni 15ig tart, a jegyeket most a hét elején zárják, de még van egy csomó program, bemutató, stb.

Reggel megyünk kontrollra, majd kiderül mia helyzet. Ádámnak már nem kell jönni, mehet oviba. nem is baj, már csak két hétig ovis :( .

Claire
claire
 
 


Ide járunk az orvosi rendelő alatti kis vmre. Játszónak nevezni erős túlzás lenne, van 4db hinta, 1 mászóka és egy homokozó féleség. Rajtunk kívül sosincs senki. Legalább van mindig szabad hinta :D Amúgy nem túl jó, mert nincs fa, és tűzi a lányokat a nap. Sapi van rajtunk, meg bekenem őket naptejjel, de soká így sem tudunk maradni.

Mi volt a kontrollon?

Eszti nagyon nyűgös, épp áttörés előtt van a fölső 4 foga, és ez nagyon megviseli. Kenegetek neki, de sajnos csak ideig-óráig jó. Éjjel ált. 2szer kell felkelnem bekenni. Remélem lassan áttörik végre.

Na, Lilu nagyon bömböl...
A,

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Elhavazódtam az utóbbi napokban és elhatalmasodott rajtam a tavaszi fáradtság, vagy inkább az neverending fáradtság...:-)

Abbey,
annyira jó, hogy sikerült az estétek a férjeddel, rátok fér szerintem, hogy néha megejtsetek egy-egy ilyen romantikát!!! Erre muszáj időt szakítani és ez a jó, hogy más is tudja kezelni a lányokat addig!
Én Botinál is márt erre törekedtem, hogy viszonylag korán ellegyenek anyuékkal. Ez a saját érdekem is volt kicsit, de a gyereké is, hogy ne legyen non-stop anyaőrület, hogy ordítson, ha nem velem van. Ettől nem szeret kevésbé, ragaszkodó így is.
Kapcsolódjatok csak ki, mikor anyud ráér erre.

Szegény Eszti, 4 fog vagy 4. fog?
Nálunk Levi szenved nagyon, "végre" megkezdődött a fogzása, nagyon tud sírni miatta, éjjel velem is alszik, mert Szonjus nem viseli jól Levi fogzását. Nem túl együttérző a lány. :lol:
Szonjánál semmi fog.
Most már jó lenne, ha belekezdenének a kúszásba is, de majd megyünk szerdán a Dévényesre, majd meglátjuk. Mindenesetre Szonja úgy pörög-forog már, hogy az csak na. Már hason körbe-köre is és tolat mindig le a plédről...gondolom akkor már nincs messze a haladás sem?!
Nem sietik el az tuti. Azt mondják, hogy azért mert korababák.

Abbey, a homokkal vigyázzál, próbálják a legkevesebbet megenni, ha lehet, mert nagyon durva a flórája a játszótéri homokozóknak, a dokinőnk is mondta, hogy a legjobb lenne, ha nem mennének bele a gyerekek... :lol: amiről tudja, hogy lehetetlen. Na mindegy vigyázz rájuk.

Ma volt a rovarírtó nálunk és megszűntek a hangyák, na ez egy megváltás volt...már a szennyesünk is tele volt velük, mondta is a srác, hogy ritka azért az ilyen megszállás. Szerettek itt lakni! :-)


Szilvi


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi: de jó, hogy jöttél! Ez a tavaszi fáradság rajtam is elhatalmasodott. Szedek vm ginzenges multi vitamint, az egészen jó. DM-ben vettem.
A felső 4 foga jön egyszerre, abból ma az egyik áttört, uh már csak 3 jön. Éjjelre adtam neki panadolt, hátha jobban alszik tőle. Szegény ezt most nagyon megszenvedi. Eddig jól bírta, de nem csodálom, h ez kiüti. Doki néni is megjegyezte, hogy ez elég erőteljes fogzás :D
Homokozóba egyedül nem viszem őket, pont azért, mert 2őre nem bírok egyszerre odafigyelni. Vagy a férjemmel vagy anyuval megyünk.
Szülinapjukra kinéztünk nekik egy fedeles fa homokozót az OBI-ban tizen 1-2 ezerért. Vknek van?
Ne aggódj, ha már pörög-forog el fog indulni előre is :)
Örülök, hogy hangyatalanok vagytok :)

A.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
nekem egyenesen szokatlan, hogy nincsenek itt a hangyák. Azért nem hiányoznak persze.
Bár nem tudom mekkora a homokozó az OBIban, de ha az amire gondolok, az két gyerköcnek sztem kicsi. Láttátok élöben?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Igen, megnéztük. 120x120-as. Elég tágasnak tűnt, még padkája is van, amire lehet ülni. Szted kicsi lesz?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok
vagyunk mi is..szokás szt betegen......
múlt 7 előtt Lilinek kötőhártya gyulladása lett, majd átváltott torokgyulladásra, de úgy hogy 2 napig 40 fokos láza volt, majd az antibigyótól hasmenése lett, de annyira, hogy 3x nem ért el a wc-ig...
És aztán Oli majd Emi is megfertőződött :( Ők ugye 1 hónapja kaptak antibiotikumot, most nem tudom mi legyen, jövő szombaton megyünk nyaralni..szerencsére nekik nincs lázuk, csak írtó sűrű zöld takony (bocs), meg köhögnek..Vkinek ötlete (oscillo nem használ)

Sajnos én meg magamon pikkelysömört diagnosztizáltam :cry: holnap megyek dokihoz...Meg nagyon depis vagyok, rohadtul elegem van, hogy alig van nyugodt hetünk....

Abbey
nekünk is fa homokozó van itthon, férjem csinálta 120x120-as, de sztem már hárman nem nagyon férnek el majd benne, esetleg ha a szélén ülnek, nem benne...ketten még okés.

Szombaton tartjuk Lili szülinapját, dunsztom sincs mi legyen, hogy legyen....se ajándék, se szervezés :( eddig minden évebn csináltam aranyos kis meghívókat, leszerveztem mindent , most meg várom a jószerencsét...az utazásra is kéne készülődni, váhhhh éljen a depi :evil: de olyan szar tényleg senki nem segít :( tegnap huzkodtam a miniket a városban, de olyankor szegények nem tudnak aludni, azt meg sajnálom...


na elég az önsajnálatból..

pápáááá

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi! Sajnálom, hogy megint betegek vagytok :( Pikkelysömör???? :shock: az elég szar egy dolog. Fürdőkúra és a szolárium (UV) jó rá... csak hát oda is el kell menni. :?
A sűrű zöld takonyra én szívás előtt tenger vizes sprayt, utána azt a homeos sprayt használtam nekik. 4-5 nap alatt javult. Meg hát cebion C-vitamin cseppek. Elég szar ízű, de én napi 3szor 15 cseppet nyomtam nekik egy kanál kajába. Fintorogtak, de lenyelték.

Sajnos a lelki problémák, depi mindig hoz magával testi tüneteket. Nekem is akkor kezdődött ez az iszonyú viszketés meg kiütés, amikor padlón voltam. MOst, hogy próbálok többet eljárni erre-arra, a férjemmel is viszonylagos a nyugalom, a kiütések is elmúltak.
Anyukád nem szokott menni segíteni?
Ha tudsz, lehet, hogy érdemes lenne néhány alkalommal elmenni egy pszihológushoz, hátha segít. Sztem jobb elejét venni a súlyosabb depressziónak, amit már sokszor gyógyszerrel kezelnek, az meg hozza a mellékhatásokat... bele kerülsz egy ördögi körbe, amiből utána szörnyen nehéz kikerülni. Nem egy embernél láttam :(
Én is az uccsó pillanatban mentem el, amikor már nem tudtam aludni sem, kényszerképzeteim voltak, pánikbeteg lettem. Nem riogatni akarlak, de azt javaslom, hogy mindenféle képen beszélj a férjeddel, anyukáddal, családdal, és mond el, hogy mire lenne szükséged.

Kitartás!
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Köhögős , taknyos cucc: mindenképp kontrollálja doki, mert könnyen átfordul légcső hurutba, tüdőgyulába, akár láz nélkül is, ronda, ragaszkodó betegség. Nálunk Ádám már ment oviba, Ábel és Joni további antibigyót kap :( .

Szülinap és egyéb szervezések: próbálj nem maximalista lenni , főként magadhoz. Ébn jól ismerem ezt, nekem is mindig millió ötletem van, el is várom, h megcsináljam, pedig nem attól lesz jó. Ha nagyon nem bírod, igyekezz minél több mindent delegálni, rendelni kaját, akár pizzát, vagy mit tudom én, vagy venni sós és édes apró sütiket. Nem lesz a szülinappal semmi baj, sokkal töbet ér egy jókedvű mama!!!!!
annyi csinálj meg, amit ép ésszel elbírsz, nem lesz tőle sanyarú gyerekkora a gyerkőcnek!!!!

Remélem nem pikkelysömör! az ekcéma is beindul, ha az ember ideges vagy le van pukkanva.

Homokozó: mienke sem túl nagy, azért el vannak benne. Nem járnál jobban, ha Ti alakítanátok ki a kertben?

voltunk zenélni, ma volt az utolsó, nyáron ugye táborok, stb, még csütörtökön lesz
bocs, megyek, Joni pakol a videó, tv, stb-nél. :(
Én meg itt a lakásban szeretnék végre megcsinálni-megcsináltatni néhány dolgot... nem részletezem, de utálom, h van ami évek óta húzódik. Igyekszemnem ehhez mérni a kedvemet, azért sem leszek depis tőle!
claire
 
 


Abbey,
a 120x120 az már elég én nem arra gondoltam, én anno kisebbet láttam, amibe Boti egyedül sem fért el. :-)

Szivvi,
nagyon sajnálom és együtt érzek veled...engem is elkap sokszor a mélypont, mondjuk sajnos nekem már az ikerterhesség betette a kaput, szóval tudom miről beszélsz. Hidd el nagyon sokan vannak így ezzel, a kimerültség és a leterheltség hozza ki ezeket a dolgokat, amit mindenki máshogy reagál le. Ha tudsz kérj segítséget a párodtól, családtól és ki kéne kapcsolódnotok kicsit valahogy. Tudom könnyű mondani...nálunk is ennyi gyerek van mint nálatok és non-stop van valami. Most Levinek tört át két foga, ezt kíséri most taknyolás, köhögés, fosás, láz. Most jöttem az orvostól, azt mondta valami vírusos cucc. Bocsi a kötőhártyagyuszit kihagytam!!! Hétvégére gyógyult meg Szonja a 3 hetes köhögésből, mert végül be kellett neki adni az antibiotikumot...Minden héten a dokinál vagyok valamelyik gyerekkel, már ne hiszem el. Előtte mind a 3 lázas volt, már ki kellett hívnom a dokit, mert nem tudtam elvinni 3-at egyszerre, mert én is alig éltem, akkor volt az a betegség, amivel most küzdenek Claire-ék is.
Szóval nektek is lehet kell antibiotikum megint, mert ez a zöld taknyos cucc nagyon szar és makacs valóban.
A depivel kapcsolatban sajnálom, hogy olyan messze vagy és nem tudunk találkozni, babázni, dumálni ezekről a nehézségekről. Nekem van dokim is gyogyim is, de már kifele megyek ebből, már csak két havonta találkozom a dokimmal. :-) Minél ritkábban látom annál jobb ugye. :-) Priviben beszélhetünk ha szeretnél kicsit.
Szülinap, telefonálj végig akiket meg akartok hívni, rendelős buli ahogy Claire írta, ha drága akkor szendvicsek és torta. A gyerkőcöknek a játék a lényeg és az együttlét. Mi most nem tartottunk egyébként, a picikre való hivatkozással és mindenki egyetértett velünk, Boti sem lett lelki sérült emiatt, a család megünnepelte rendesen és kész.
Vigyázz az egészségedre ez lényeges, tudod 3-an számítanak rád!
Remélem nem voltam sok(k). :-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Bulihoz, csak még1 ötlet, ha mégis van egy kis energiád. ez tényleg marha gyors, én a nagyoknak szoktam téli vásárra gyártani: kenyér kocka (lehet kiflikarika is, de a szeletelt kenyeret felkockázni gyorsabb :oops: ), rá 1cöpp kechup vagy majonéz, vagy mustár, rá egy karika virsli, egy karika ubi, bele egy fogpiszkáló. Siorozatban gyártható nagy tételbenj, és a gyerekek nagyin szeretik, bekapja és fut tovább. Tudom, csupa mű cucc, kechup, virsli, stb :oops: de nem mindennap ezt eszik! Mellé veszel egy 5 literes csapolható gyümilevet, szintén favorit, torta vagy süti és kész. Tényleg marhára nem ez számít. Én tartottam nekik egyszer egy ugrálós játszóházban bulit, ott benne volt a torta, és ha továbbit akartál ott kellett rendelni. Na, rendeltem egy vagon pogit, szerinted ki ette meg? hát a várakozó szülők. A gyerekeket a tortázásra alig tudtunk leültetni :lol:.
Engedélyezd magadnak, h néha kidurranj, és ne csináld meg a következő tennivalót, észre fogod venni, h 1. senki nem csinálta meg helyetted :( 2. az élet megy tovább :) .
:oops: Én az ovisaim buliját idén azt hiszem egy megfelelő játszón fogom tartani :oops: Ott el tudom tologatni addig a kicsiket, kiviszek egy vagon kaját és italt nekik, aztán pik-nik. :oops:
Tőlem idén arra, h itt rugják szét a házat, én meg közben próbálom a két minit távol tartani, és a két nagy féltett cuccait menteni, azt nem vállalom. :oops:
Tudjuk miről beszélsz, ne aggódj, próbálj lazítani.

Claire
claire
 
 


Elfutottam szülőire..... :lol:
claire
 
 


Nagyon-nagyon szépen köszönöm a jószavakat! Igazán jólesik, hogy így kvázi ismeretlenül is mindig segítetek!

Délben telcsiztek az oviból, hogy menjünk Lilért, mert 38 fokos láza van :( nem tudom elhinni, hogy 1 napot meg egy kicsit tudott csak menni és megint lerobban??
majd folyt köv

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi! :(Most már lassan vége az ovinak, nyáron sokat fog erőödni, jövőre tuti kevesebbet lesz beteg!
Talán érdemes lenne ovikezdés előtt vagy 2 héttel elkezdeni nyomni bele aloegélt vagy béres cseppet, amiben jobban hiszel. Mindenesetre nekem az a tapasztalatom, h ha legalább aug közepén elkezdem nekik, akkor jól bírják az év kezdést, és tovább tart a felturbózott nyári immun állapot!
remélem az utazás jót tesz mejd nektek, és feltöltődtök!
Bocs, megyek, mert helyzet van!
C
claire
 
 


Sziasztok.

Szivvi,
jobbulást Lilinek, szegényem.
Nem tudom Claire mennyiért szerzi be az Aloe Gélt, én a forever cuccot kérdeztem a patikába, 8000 egy hónapnyi adag kb. egy főre, majd seggre ültem. :shock: azért ez már durva.
Most mi a Multi-Tabs Immuno Kid-et adjuk, mert nem csak vitamin van benne. ( http://www.egeszsegbolt.hu/334-multivit ... o-kid.html )
Nem azt mondom, hogy nem kap el ezt-azt, de olyan gyorsan túl van rajta, most is mindenki a babák is döglődtünk vagy 5 napot, ő meg 3 alatt letudta az egészet. Nekünk bejött én ajánlom ezt.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Forever cuccot nem is lehet elvileg patikában árulni!!! Nekem van náluk diszkont kártyám, 1 liter gél kb 5500 ft, negyed dl elég egy gyereknek naponta, törpéknek kiskanálnyi elég reggelente. Az ősziset szeretik. Télen gyerekvitamint is kapnak hozzá, az diszkont áron nincs 4000 ft, asszem 60db, és gyümiből van, nekem az fontos, h nem szintetikus. Hasonlóak a tapasztalataim, hamar túlvannak általában a dolgokon, ezért is nézett a dr néni is, h Ábelnek antibigyó kellett :shock: Különben nekünk anno a dr nénink javasolta az aloét, több dolgot használ a család, ami bevált. No, bocs, hosszú voltam....

Voltunk Eszter lányom torna bemutatóján,. gyerek aerobic vagy mi a fene, mondták, h vihetem versenyzői edzésre....

Claire
claire
 
 


Claire,
nem láttam még más patikában, csak itt nálunk egyben. Van egy külön vitrin neki. Lehet, hogy esetleg valaki a patikából az értékesítője nem?
Miért nem lehet egyébként patikában árusítani.
Eszternek gratula, hogy ügyesen tornázik.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Nekem is van aloe-s kártyám. Elvileg jó ideje nem is lehetne drágábban adni, mint amennyiért vesszük. Uh a patikust lehetne jelenteni... Amúgy én most nem hallottam jókat az aloe gélről :? több természetgyógyász nem ajánlja, főleg gyerekeknek nem.
Nagyim a zöldség tablettát eszi a cukrára, mióta szedi fele annyi gyógyszert szed.
Ha kell vk-nek, tudok rendelni, és vagy egyből oda postáztatom vagy ha többet kérek, el tudom küldeni.

Mi van a pikkelysömörrel? Az, nem az?

Claire: viszed versenyzőnek? Grat neki! :)

Ki vagyok ettől az időtől... reggel napsütésre kelünk, mire kimenésre kerül a sor, beborul és esik. Nagyon ki vannak a lányok is, 4 napja nem voltunk kint :( Ráadásul nagyon durván jön a foguk, tegnap egész délután üvöltöttek felváltva. Étvágyuk sem az igazi. 10óraira szinte mindig 3-4 kanál, ebéd uzsi lecsúszik, vacsi alig.

a.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok
bocs de a flp-től gyilkolós kedvenben leszek...gyűlölöm...

Nu Lilusnak megint tüszös a torka, sztem múltkor nem gyógyult meg teljesen :( most már szept 1-ig itthon lesz elvileg. nem tudom hogy bírom majd...játszani szinte semmit nem tud, mert mennek a töpik és szadizzák :roll:
Már mindenféle vitamint evett, sztem egyik se használt igazán :( gyümit alig eszik, zöldségeket csak levesben....sajna az a nagyobb bajom, hogy a minik is elkapják :( Most kaptak antibigyós orrcseppet rem elég lesz a takonyra...

Pikkelysömörömre azt mondták, hogy fizikai behatástól jött elő (bal mejjemből szoptatok és csak a bal könyököm és térdem olyan), kaptam krémet, remélhetőleg megjavul!! Nagyon bízom benne..

szülinap, anyum süt oldalas, meg csirkét, én meg csinálok egy bazi adag salátát, azt kész. ajcsi még nincs, én hüle csak anyum meg nagyim nevében vettem meg, gondoltam majd ma v. holnap elmegyek, ez jól kútba esett...

Eminek jön 4 foga fent, 2 már áttört, Olcsinak meg kibújt a bal alsó 2-es..
Nagyon várom a nyaralást, szeretném ha tudnánk pihenni, Lilizni és mindenki egészséges lenne...

Abbey
mire jutottatok a homokozóval? én nem tudom mi legyen a tortával, Lili ilyenkor már rég evett darabosokat, ezekkel mi lesz?? nálatok?
Zsebi, Jukka, Lotion?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!

kicsit egyet értek veled az flp-vel kapcs. Én is csak nagyi miatt szoktam rendelni, meg 1-2 ismerősnek...

Még nem vettük meg, sztem 7végén megvesszük. Férjem tudna csinálni, de az sokkal több idő, és anyagárba 2-3e lenne csak a különbség, uh ez a konstrukció sztem jobban megéri.

A tortával én is bajban vagyok. Egyelőre fogalmam sincs, hogy mit csinálok nekik. Kicsit erőltettem most a darabos kaját, többször kaptak, uh kezdik kicsit jobban enni. Kapnak rizst vagy tésztát, és azt nem turmixolom teljesen simára, így lesznek benne darabok. Meg szoktam venni nekik ananász-őszi alma darabokkal-os (hú de hülyén hangzik) gyümit (kecskeméti). Meg imádják a cseresznyét és most érik nálunk, uzsira kapnak 4-5 szemet. Lilu harapja, Esztinek meg kis darabokra tépem és beteszi magának a szájába.
Na, jó kis kitérő volt, szal torta... gondolkodom rajta, hogy sütök nekik vm piskótásat, nem gondolnám, hogy bármi bajuk lenne 2 szem tojástól sütibe sütve. Meg amúgy is inkább csak elmaszatolják sztem.

Tesóm volt a lányokkal játszón, és ott volt egy 11 hónapos kisfiú, aki májkrémes kenyeret majszolt és rohangált :shock: Ilyenkor elgondolkodom, h vagy mi vagyunk nagyon fejletlenek vagy ő túlfejlett... Mondjuk az megnyugtat, hogy itt nagyjából minden manó egy fejlettségi szinten van.

Na, felébredtek a lányok, de jó 2 óra volt :D
A.

Jaaa, mindig elfelejtem megkérdezni, hova mentek nyaralni???

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
Lilkónak olyat csinált a sóginőm, hogy hippes keksz volt az oldala, belül meg gyümölcspüré, minnyá keresek képet, hátha látszik. kétpofára ette olyan édi volt.
Ő későn indult el, 15 hós volt, nem igényelte azt a kézfogós, lábadközt menős dolgot, így eccer csak felállt és stabilan elindult :)
Májat még nem adtam, nálunk uram úúúútálja, még a szagát is, így nem szoktam csinálni...
Lignanoba megyünk anyósék, anyukám, tesóm, meg uram unokaöccse..

Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
Eszter most egyelőre elmegy arobic táborba, aztán meglátjuk, mert elsős lesz, jár ússzni, amellé a heti 3x2 óra aerobic így mindjaárt, az túlzás, ráadásul előbb utóbb zenélni is akar...

FLP:én nem csinálok elvi kérdést ebből, ami bevált a családnak, azt haasználjuk, van néhány doki, akinek adok a véleményére, a gyorvosunk, a sport kórházban néhány bevált fej, és ennyi. én is szoktam rendelni a családomnak, meg aki kéri itt az ismerős mamák közül, kihozzák, mi megeszzük, és ennyi....

Torta: még én sem tudom, anno a nagy pl már kapott ilyenkor tojást. ha jól rémlik, a nagyobb ikreknek vmi rizstejből főzött pudingos tota volt, lehet most is vmi ilyen lesz. A hipp kekszes gyümipüré sem rossz tipp.

Szombaton apósom 70. szülinapja lesz, próbálunk készülni...
Jó éjt mindenkinek, jobbulást a betegeknek, taknyosság nehogy légcsőhurutba forduljon!!!

Claire
:D

Lignanó: hú, jól hangzik

Fog: Nonónak kijött az első!!! :lol:

Voltunk ma kontrollon, be kell fejezni az antibigyót, de amúgy jól vannak :D
claire
 
 


Nemtom miért rakta össze-vissza a részleteket a gép.... :( bocs, biztos össze tudjátok állítani, h mit akartam mondani

claire
claire
 
 


Ja, nem tudom így van-e, de általában a hálózatban terjesztett termékeket nem lehet boltokban, patikákban, stb árusítani, reklámozni, stb. Mégis hogy ad róla számlát, azt hiova számolja el, stb. No, mindegy, nem értek hozzá, :oops: ahogy egy csomó minden máshoz sem :lol:
claire
 
 


Wowww Szivvi! Nagyon irigyellek! Biztos nagyon szuper lesz. Nálunk az a baj, hogy a férjem nem nagyon rávehető az ilyen nagycsaládos nyaralásra. Így nem pihenés nekünk, ha bárhova elmegyünk, uh pénzt költeni is fölösleges.
Felvetődött, hogy elmegyünk 2 hosszú hétvégére egyszer apóssal, sógornővel, egyszer meg anyáékkal meg tesómmal. Kehidakustányt néztem meg Alsópáhokon a Kolpingot. Jó drágák, de van 50%-os szállodaszövetségi kedvezményem, uh így már kifizethetőnek tűnik. És mindkét helyen külön babakonyha is van, uh még csak főznöm sem kéne nekik. Jó lenne.

Jól hangzik ez a torta. Nagyon cuki Lili :)

Claire: grat Nonó első fogához :) Jó készülődést!

a.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szivvi, Abbey,
répatorta?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Lanyok, udv a Cote d'Azur-rol!

Na nem azert mondom, hogy irigyeljetek, mert konferencian vagyok, es nagyjabol a besotetitett konferenciatermeket latom csak, mikor meg kipucolok idot, hogy elvigyem legalabb Bencet (o van itt velem bonusznak, mig anyu es a babusok) a tengerpartra, akkor Bence mindig alszik, es 3-4 oraig felkolthetetlen, igy itt ultem ma is bennt vigyazni ra. De azert jo, egy kicsit csak a kisebbekkel es anyuval lenni, meg neha-neha a tengerre pillantast lopni.

Szilvi, ugy sajnalom, hogy igy ratok jar a rud, vagyis a betegseg. Eleinte nekunk i svolt ilyen; de most mar valahogy a gyerekek rettenetesen ritkan betegek - megedzodtek..?

Abbey, ugyes vagy, hogy kihuztad magad a depobol. de most is ilyen rossz volt a helyzet? azert az nem derult ki, hogy ennyire magad alatt voltal...

Claire, gratula a gyerkok eredmenyeihez! en is nagyon szeretnem, ha valamit versenyszeruen sportolnanak, de itt nem nagyon van semmi; remelem, az Arpad konyeken talalunk majd valamit a Daninak.... (nins 5leted, hol keressek?)

most megyek vissza a diakjaimhoz, talan meg kinnt vannak, aztan mar szinte hajnal is lesz, hogy indulunk ki a repterre.... Nem sokat aludtam itt... pedig ejjel van egyedul, hogy a lanyok jol alszanak; nappal annyit bognek.... es nem tudom miert, tanacstalan vagyok. 4 gyerek egyutt nem bombolt annyit egesz eletukben, mint ez a 2 par het alatt... :cry: a legrosszabb, hogy egyedul kettot nem tudok vigasztalni, vagy ha az egyik szopik, azalatt bombol a masik - az idegtepo. vagy mikor a repulon uvoltenek....

neha azt gondolom, hogy mar keves nekik a tej; de pl. a heten kepzeljetek tenyernel is nagyobb csomok voltak a mellemben; kiderult, hogy valami miatt nem folyt ki rendesen vagy nem szoptak eleg sokat, mert aztan hamar elmult; meg most amig nem voltam veluk es eszembe jutottak, jo foltos lett a polom, pedig mar reg nem szokott folyni a tejem; meg tok hurkasak; tehat a jelek alapjan soknak tunik a tej.

na megyek, ha nem "talalkoznank", szep punkosdot mindenkinek!

amugy ha valakit erdekel, ausztriaban mar tobb parasztfarmot is kiprobaltunk, amik naygon-nagyon baba- es gyerekbaratak, sok-sokmindent lehet csinalni (babakad, eteto, kisagy, babatelefon; nagyobbaknak jatszoter, medence, trambulin, allatok, pingpong, fan fahaz, jatszohazacska, jatszoszoba jatekokkal, traktorvezetes (igazi), es meg csomo minden), es az ara is toredeke egy szallodanak: most pl. a 8 fos csaladunk volt 60 euroert ejjelenkent. kajat is lehet rendelni, sajat termekekbol csinaljak. korben hegyek, legelok, minden csupa virag

ilyen szallasok cimeit szivesen megadom, ha valaki szeretne kolping-szeru szinvonalon nyaralni csak olcsobban, vagy csak szereti a parasztudvarokat (marmint modosabb osztrakokat).
zsebibabak
 
 


Cote d'Azur: nem rossz, bár 3 gyerekkel elég nagy vállalkozás :)
Elképesztő, h ilyen picik mellett van agyad tudományos életet élni! Nekem nincs, így hagytam majdnem félben a doktorimat anno :oops:
aztán vhogy rávettem magam....

Ahogy olvaslak, azt hiszem nagyot dobtam az együtt szopival, az tényleg iszonyú, amikor mindkettőnek kellenél. Én most morcos vagyok, mert elaltattam őket, leraktam szépen a babakocsiba, ahogy szoktuk, Nonó vmitől felébredt kb 10 percen belül. Mire odaértem, már megfordult, és Jonnit is felpiszkálta, szóval most jó kialvatlanok és hisztisek, én meg nem jövök hozzá, h csináljam a magam dolgát :evil:

Nálunk utolsó pár nap jön a suliban-oviban, az ikrek elköszönnek az ovitól, Dávid az alsó tagozattól, még vmi búcsú ajándékot is kéne csinálnunk. Aztán nem tudom mi lesz a beígért bulikkal.... sok volt most évvégi hajrá, betegség, stb. "De hát anya megígérted..."
Ábel meg már csütörtökön indul zenei táborba. Bonyolult.

Abbey! Együtt nyaralás jó, ha mindenki elég toleráns. Mi mindig szoktunk nyáron 2-3 hetet anyámékkal és tesómékkal. a gyerekek legalább ilyenkor együtt vannak, és a felnőtteknek is könnyebb csinálni 1-1 szabad programot, lemenni úszni, elmenni bringázni, fagyizni, tudom is én. Nem mondom, h mindig zökkenő mentes, de állandó rá a családi igény, tehát mégis pozitív a mérleg :D .

Torta: még kitalálom addig, szerencsére az még majdnem 2 hónap. így is szörnyen közel van :( .

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Szilvi: répa torta bennem is felmerült, de piskótát lehet vajon? Vagy mi az alapja, keksz?

Zsebi: irigyellek, hogy legalább láthatod a tengert, és érezheted az illatát... annyira szeretném én is már.
A pánikbetegség régebbi történet, akkor volt a legsúlyosabb depim eddig. 3-4 éve lehetett. Akkor mentem el kineziológushoz, amikor már 3-4 hónapja nem aludtam csak nappal. Annyira rettegtem, hogy megölnek álmomba, hogy nem mertem elaludni. Sokszor volt, hogy lefekvés előtt körbejártam a házat és az összes helyiséget, összes ajtó mögötti rést átnéztem, és ezt éjjel is megismételtem. Szóval súlyos volt nagyon.
Most enyhébb volt szerencsére, és már tudtam mikor kell beavatkozni, hogy ne fajuljon tovább.
Oh egy jó alm... annyira imádom. Feltétlen el akarom majd vinni a lányokat. Emlékszem, amikor mi voltunk gyerekkorunkban, volt olyan, hogy arra ébredtünk, hogy egy tehén kolompol és bőg be a nyitott ablakon. :lol: a friss hegyi levegő, a hihetetlen zöld fű.... annyira mennék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mondjuk én sátorozni is imádok, és ausztriában még a kempingek is vm hihetetlen szépek. Minden reggel van friss zsömi. ohhhhhhhhhh..... na bocs, csak kicsit elkalandoztam. Legalább elméletben, ha már gyakorlatban nem tudjuk megvalósítani.

Claire: kitartást az uccsó napokhoz. Hogy tervezitek a nyár további részét?

Szivvi: miilyen volt a Lili szülinapi bulija? Jól sikerült?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!

Torta:

Hozzávalók:
kb. 10 dkg natúr zabpehely
bio rizsital
1 db banán
3 szem alma

Elkészítés: A zabpelyhet fél-egy órára beáztatom annyi rizsitalba (vagy vízbe), amennyi jól ellepi, azután megfőzöm (pár percig kell főzni, amíg nyálkás és puha lesz). Botmixerrel összeturmixolom a banánt és a meghámozott almákat, majd a gyümölcspépet a megfőzött zabpehelyhez keverem. A keveréket 18 cm átmérőjű tortaformába öntöm, tetejét gyümölccsel díszítem, és 200 fokon, hozzávetőleg háromnegyed óráig sütöm.

Másik: Gesztenyés

http://babakonyha.blog.hu/2009/04/06/el ... ojasmentes

csokitorta:

1 éveseknek Gyerekbarát csokoládé torta (tej és tojás nélkül)
Hozzávalók: - 15 dkg cukor (lehet barna is) - 25 dkg liszt - fél cs. sütőpor - 1 tk. szódabikarbóna - 4-5 ek. kakaó - 2.5 dl víz - 2 tk. ecet (én balzsam ecetet használtam) - 1.2 dl olaj - 1 tk. vanília kivonat - 1 tk. fahéj - tetejére: egy tábla csokoládé (ki milyet szeret...)
Elkészítés: Egy tálban összekeverjük a száraz hozzávalókat, majd hozzáöntjük a nedves termékeket.
Jól elkeverjük, tortaformába öntjük, és megsütjük.
160 fok kb. 30 perc.
Ha kihűlt, tetejére olvasztott csokit öntünk.
A végeredmény egy nagyon szaftos, puha sütemény!;-)

Másik:

Tojás és tej allergiásoknak!

Hozzávalók:20 dkg cukor, 1 vaniliás cukor,5 evőkanál kakaó, 6 evőkanál olaj, 3 evőkanál 5%-os ecet, 2,5 dl víz, 1 csapott mokkáskanál só, 1/2 csapott mokkáskanál szódabikarbóna,25 dkg rétes liszt.

Összekutyulni az egészet, előmelegített sütőben, 20x25cm-es zsírozott-lisztezett tepsiben 20-25 perc (190C).

Na még 2 és befejeztem:-)

Hozzávalók:

50 dkg liszt
10 dkg margarin (tejmentes; pl. Liga)
1 csomag porélesztő
3-4 evőkanál cukor
kb. 4-5 dl víz
csipet só
búzadara

A töltelék: 4-5 db alma

Az élesztőt kis cukorral és liszttel fél csésze langyos vízben felfuttatjuk. A margarint elmorzsoljuk a liszttel, hozzáadjuk az élesztőt, a cukrot, sót és annyi langyos vizet, hogy nem túl lágy tésztát kapjunk. Langyos helyen fél órát kelesztjük.
Az almákat lereszelünk, lecsöpögtetjük, esetleg kis cukorral ízesítjük.
A tésztát kinyújtjuk téglalap alakúra, ráterítjük az almát, megszórjuk búzadarával és feltekerjük.
Kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk és szorosan egymás mellé tesszük a tortaformába.
Hideg sütőbe tesszük és 180-200 fokon megsütjük.

---------
25 dkg liszt (ebből 5 dkg lehet tönköly v. zabpehelyliszt és 1-1 nagy marék búzakorpa és búzacsíra), 5 dkg cukor, 2 tk sütőpor, 1/2 dl olaj és annyi víz, hogy a massza galuskatészta sűrűségű legyen. Kihagytam, hogy kevés kurkumával lehet sárgítani. Kis lángon tűpróbáig sütjük.

Tölthetjük (Liga) margarinnal kikevert gesztenyemasszával (kevés búzacsírát és felnőtteknek rumot tehetünk még bele), margarinnal kikevert kakaós porcukorral (vaníliás cukor, rum jöhet hozzá). Mindkettőt gazdagíthatjuk meggybefőttel vagy a kakaós krém alá vékony (sárgabarack)lekvár réteg kerülhet. Egyszerűen lekvárral is fogyasztható.
jukka10
 
 


Kösz a recepteket, nagyon jó kínálat, néhányat ki próbálok, de kizárólag azért, h lássam melyiket szeretik :wink:

Falusi turizmus: nálunk a párom egy kicsit túl városi , de lehet, h majd elcsábulunk.

Nyári tervek:
Most június közepétől táborok: Ábel már csütörtökön elmegy zenei táborba, Dávid vasárnap sakk táborba, Eszter- Ádám hétfőtől úszótáborozik, az ugyan napközis, de anyámnál fognak táborozni, így adódik kb 3 nap, amikor pont csak a két picúr lesz itthon.
Dávid és Eszter még mennek egyet júli elején is, D az osztályával biciklis-kirándulósba, Eszter szintén napközis megoldással az aerobicosokkal.
Júli utolsó-aug első hetében családi nyaralás Balatonon tesómékkal, szüleimmel.
És még tervben van 1-2 kisebb kiruccanás: párommal kirándulós a két naggyal, aztán a két középsővel. Néhány napos kiruccanás Mo-n belül, pl Pécset célozzuk, hát egyelőre ilyesmi!
Többiek? Nyári tervek?

Zsebi! Újabb közös ismerősre bukkantam, fordított neked :lol:és persze megint a gyerekezésen keresztül derült ki. :lol: :lol:

Claire
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?