Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát ha én nem írok már nem is ír senki?! :twisted:


Vagy arrafelé annyira jó az idő, hogy nincs rá érkezésetek, hogy a gép előtt üljetek. Itt kb 11 fok van most és tök sötét és esik
:cry:

A hétfői vizsgákat mind holnapra kellett halasztani, mert Nóra beteg lett, így most itthon dekkolok megint és nézi(hallgatom) az "én kicsi pónimat" immár 100. alkalommal a héten :lol:

Amúgy talán minden oké, bár ugye dokihoz sem jutottam el hétfőn és csak jövő hétfőre tudtam magam beszuszakolni, ráadásul ez az idő sztem engem kicsit megvisel.

Hát ennyi...

üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Iloly:
Nálunk nem esett..,csak borongós volt az idő. De állítólag egész hétvégén gyönyörű idő lesz!!

Alziza:
Még nem tudtam beszélni a párom nővérével :(

Rakok fel képeket,hogy nézett ki az udvarunk tavaly ilyenkor,és most :D :D Hát még messze nem szép,de minden viszonyítás kérdése :D
A járókás képen ne rökönyödjetek meg.... Anyósom közölte tavaly,hogy bár mellettünk lakik,de vigyük át magunkhoz a Bogit.. Hát a házban betonoztunk,ütvefúrtunk,stb.. Szegényt nem tudtam hova tenni.... :roll:
Ma vettem virágokat is,elültettem a balkonládákba :D :D :D
Kép Kép

Kép Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


--
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.04.23 21:06-kor.
Vendég
 

 
 

Sziasztok

Iloly
Vizsgához sok sikert!

Barbamami
Alex is a Bethesdában feküdt és oda volt időpontunk 4.-ére,a főorvoshoz,amit le kellett mondanom,mert kiderült,h 3-án indulnak
:shock:

De hiába is vittem volna ,mert mondták,h nem is tudják az olivaoljat és a bazsalikomot nézni.
Sajnos anno a barátnőm kisfiának szintés a bethesdában csináltak bélbiopsziát és még így sem ott derült,ki,h mire allergiás.

Egy maszek doki sem tudja ezekre a dolgokra nézni!

Most bejelentem a Yamamoto intézetbe,ahol a kézen lévő bioaktív pontok ingerlésével nézik meg,h mire allergiás.
Itt bármit megtudnak nézni.
A barátnőméknek is ez jött be!

Az udvar alakul!
Jó a kerti garnitúra! :lol:
Ferkónak napok óta mondom,h hívja fel Pistit,h milyen fát raktok a betonra,de persze elfelejti.. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!
Itt a jó idő... mindenki kint tevékenykedik.
Barbabamami szuper lett az udvarotok,és bocsi ,hogy nem válaszoltam a prividre hamarosan pótolóm.

Mi is sokat dolgozunk kint ..de nem
nagyon látszik.
Ha ilyen gyorsan melegszik az idő akkor a medencét hamarosan fel lehet állítani .


olyan sok mindent szerettem volna írni....de most is visitás van...ma egész nap...még ilyen sohasem volt.Szegény biztos a szél miatt.

Kép
zümis
 
 


Woww Zümis! Nahát végre rólatok is hallani valamit!! :D :D :D
Látom még mindig nosztalgiázol vonalzóilag... :lol: :lol: :lol:

Alziza:
Petit holnap viszem a gyerekorvoshoz.. Annyira kijött az ekcémája,hogy csupa seb a kis teste...... Kérek valami beutalót allergiavizsgálatra... :( :(


Iloly:
HOGY VAAAGY??? :D :D :D Bírod még a pocakod? Cseréljünk egy kicsit?? :D :D :D Egy hétre vállalom! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Egész héten rohangálok,mert Alex vasárnap indul a táborba és még mindig hiányzik pár dolog.


Barbamami
Szegény Peti.És mivel kened neki?Pont most hallottam ezt a Exxema repair krémet.Állítólag jó!http://www.exxemarepair.hu
Kíváncsi leszek az allergia vizsgálatra.
Én most mindenképp a Yamamotoba viszem ha hazajön.

Iloly
Mi újság?

Mandala?????????????

Én tiszta takony vagyok és Zalán is.
Alex reggel mondta,h fáj a torka.Remek lenne ha most indulás előtt lenne beteg. :roll:

Én ráadásul tök ideges is vagyok.
Talán emlékeztek,h a barátnőmék visszamentek Amerikába.Dél-Karolinában vannak ahol most van az a nagy erdőtűz.Múlt héten már bezárták az iskolákat.
A nyakukon ez az influenza is.
Ráadásul a kicsi most volt kórházban (akkor azt mondták gyomorvírus,még nem volt szó az influenzáról)Pár nappal ezelőtt már a két nagy is lázas volt,most pedig 2 napja nem tudom őket felhívni és nem is hívnak vissza.
Félek,h valami baj van!
Vendég
 


Sziasztok!

Nyugi itt minden oké, a szó szoros értelmében jóra fordult a kisfiú dolga :D :D Ez azt jelenti, hogy hétfőn normál start pozícióban volt amikor néztük. Amúgy még egy-két hétig ki kellene bírnia, mert

1. még csak most fejezem be a munkát és el kellene készíteni a házat arra amikor Apa lesz itthon a fiatalokkal
2.dr-bácsi már megint elutazik egy hétre és ezt még kivárnám, bár még csak holnap lesz a 37. hét úgyhogy jó esélyekkel indulok :wink:

Szóval köszönöm a felajánlásokat, de most még én is bírok Vele! Amúgy nem nagy, még csak 2900g kb.

Vigyázzatok magatokra:i
iloly
 
 


Alziza:
Elmentem vele a gyerekorvoshoz,beutalt a Heim Pálba a bőrgyógyászatra. Vártunk 3 órát... :roll: Felírtak egy halom krémet,fürdetőt,ápolót.......... Ma már jobban néz ki szegény.
Megvigasztaltak,hogy a Peti tipikusan ekcémára hajlamos alkat, vékony,fehér bőrű,kék szemű,szőke hajú....... Egyébként egy ekcémás folttal született a combján.

Huh szegény barátnődéknek nem lehet egyszerű.... Gondolom a telefonvonalak sem működnem mindenhol,ha ekkora káosz van arrafelé :(

Iloly:
WOWW!! Nagyon ügyi kis pasi!! Biztos utálja ha a buksijába megy a vér :lol: :lol: :lol: Vagy csak szereti szivatni a szüleit :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Anyáknapja alkalmából küldöm nektek.


HÁLAADÁS

Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Amíg ő véd engem nem ér semmi bánat!
Körülvesz virrasztó áldó szeretettel,
Értem éjjel-nappal fáradni nem restell.
Áldott teste, lelke csak érettem fárad,
Köszönöm, Istenem az édesanyámat.

Köszönöm a lelkét, melyből reggel, este
imádság száll Hozzád, gyermekéért esdve,
Köszönöm a szívét, mely csak értem dobban
itt e földön senki sem szerethet jobban! -
Köszönöm a szemét, melyből jóság árad,
Istenem, köszönöm az édesanyámat.

Te tudod, Istenem - milyen sok az árva,
Aki oltalmadat, vigaszodat várja.
Leborulva kérlek: gondod legyen rájuk,
Hiszen szegényeknek nincsen édesanyjuk!
Vigasztald meg őket áldó kegyelmeddel,
Nagy-nagy bánatukat takard el, temesd el!

Áldd meg édesanyám járását-kelését,
Áldd meg könnyhullását, áldd meg szenvedését!
Áldd meg imádságát, melyben el nem fárad,
Áldd meg két kezeddel az Édesanyámat!

Halld meg jó Istenem, legbuzgóbb imámat:
Köszönöm, köszönöm az ÉDESANYÁMAT!!!
Dsida Jenő
Vendég
 


Alziza:
Ez nagyon szép vers!! Az egyik kedvenc anyáknapi versem :D

Egy hónapja ezt a Horty Hanna idézetet találtam a neten,annyira tetszett,megcsináltam anyunak képben :D
Kép

Mindenkinek nagyon boldog anyáknapját kívánok! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Üdv minenkinek, bocsi, hogy úgy eltűntem, de mostanában sok a dolog ........
Ami most történt: Petike barihimlős lett, péntekre jött ki rajta, Imike még nem kapta el: nem úgy szokott lenni, hogy a nagyobb hazahozza az oviból? :roll:
Kicsit előbb: Ancsi megyei második lett a kötélugró diákolimpián, de nem mehetett az országosra, mert a dse-nek nem volt annyi pénze, hogy versenyeztessen mindenkit, így csak egy nagyobb fiú ment......
Apa munkanélküli lett, meghalt az építőipar, így nincsen megrendelésük, és a cég lehúzta a rolót........
én tanulok, vagyis még "csak" a beadandóimat csinálom, ezerféle barkácsolás, amit persze nem bánok, mert nagyon élvezem, de már harmadik hétvégém csak erre megy el. És persze a többi beadabdóm, bűnmegelőzés, alternatív pedagógia, barkácsolás, európastúdium és sorolhatnám......szóval szó szerint szusszanásnyi időm sincsen. Sokszor eszemben vagytok, de mire a géphez hutok, csak a mail-jeimet nézem meg és dőlök be az ágyba.

De lehet, hogy már el is felejtettetek????? :oops:
Pá-pá, megyek csicsikálni.........holnap benézek!
Ezt vegyétek fenyegetésnek! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ildi!

Nekünk bizonyíték kell nem ígéret! :lol:

Igazán aranyosak vagytok, hogy így meganyáknapjáztatok minket is, úgyhogy viszont kívánok mindenkinek BOLDOG ANYÁK NAPJÁT!

Nálunk persze most ez is kicsit kusza lett, mert a két kisfiú nem lesz itthon a héten és ezért nem lesznek ott az ovis ünnepségen.

A történet röviden annyi, hogy a helyi orvosi kar ismét a helyzet magaslatán állt és odáig fajultak a dolgok, hogy Pestre kellett vinni Lócit fül-orr-gégészhez, mert 3x 3 kúra AB után sem múlt el a középfül gyulladása, viszont nem hallott és nem vettek mintát a trutyiból a helyiek. Azt bezzeg megállapította az ovis védőnéni is "audiológiai vizsgáló berendezéssel", hogy nem hall! Hát ezt én berendezés nélkül állapítottam meg :lol: Most 2. hete jár arcüreget mosatni a mamával, aki erre hétre elvállalta az öcsikét is, hogy én tudjak itthon takarítani. (Csak mert ettől a héttől nem dolgozom :lol: )

Szóval a botrány abból lett, hogy most vasárnap el kellett mondani nekem a titkos verseket, amit csak az oviban az ünnepségen lett volna szabad... :lol:

Ezek után én innen az orvosi témákhoz nem kívánok hozzá szólni, mert látható, hogy itt aztán még egy egyszerű náthába is belehalhatsz, ha nem vagy elég rámenős :lol: Amúgy most a Péterfybe jár a kisfiú, ahol 2 óra alatt teljes kivizsgáláson és a kezelésen esett át. Nekem itt a helyi műintézményben 4 kémcső vért 1 órás procedúrával sikerült levenniük. Már csak azt remélem, hogy nem innen startolunk szülni, mert ha olyan sor lesz az M7-en mint tegnap akkor igen érdekes live show-val fogom szórakoztatni az utazóközönséget. 1 hülye motoros miatt 10 km sor állt Pest felé este.

No ennyit innen a világ végéről! :D :D

i
iloly
 
 


Jajj és SOTE II-es anyukák!

Mi ott a menetrend?

Nem biztos, hogy hétköznap eljutok Pestre szétnézni és kérdezősködni a kh-ba :oops: Csak rooming in van, vagy "hagyományos"szoba is? Ha rooming in -be kerülsz, akkor adnak ruhát a babáknak, vagy vinni kell? Ha csak másfél éves infótok van, nekem az is infó :oops: :roll:

Köszi
iloly
 
 


Iloly

Rooming in van.Éjjel is marad a baba,persze csak ha akarod.
Ruhát adnak.Pelenkát érdemes vinni,mert abból asszem 4db-ot adnak/ nap.

Látogatás üvegajtó mögül,ahol a baba marad te kimehetsz.
Ebéd a társalgóba ahol közben parkolnak a babák. :lol:

Mit írjak még?
Kérdezz!
Vendég
 


Állat!

És ezért nem kell külön fizetni?!

Hány ágyasak a szobák? Van bennük zuhanyzó, vagy közös van a folyosón?

Ez az ebéd a társalgóban ez tisztára furcsa! Nem az ágyon kell egyensúlyozni a kajás tálcát?

Most írt egy lány(anya) aki két hete szült ott, azt írta kell vinni törlőkendőt stb... de hát ez nem problema ugye :lol:

És az tök jó sztem, hogy nem átjáróház az egész ezek szerint. Engem az tökre idegesített a Schöpfiben, hogy mindenki pereputtya folyamatosan ott legelt.

Köszi mégegyszer:i
iloly
 
 


Ildi:
Na végre rólad is lehet hallani... Az én férjem is építőiparban dolgozik,tudom,mi a helyzet... :?

Iloly:
Azt hiszem,némely szempontból jó is volt,hogy kifogtam az influenza miatti látogatási tilalmat a Tomival.. Az Istvánban bemegy egyszerre 8 látogató is az anyukához...... :roll:

Szegény fiad.... :( Jobbulást kívánok neki!!!

Mandala??

Mai kép Tomiról :D :D (Mert folyton töltöm a topicot.. :lol: :lol: )
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Iloly

Van fizetős szoba is,de az nem tudom mennyi.Én nem szeretek egyedül lenni.Persze az lutri,h milyenek a szobatársak.nekem annyira nem volt gáz.Az egyikkel mai napig tartom a kapcsolatot,sőt a héten viszem az oviba ahova mi is jártunk.

A nemfizetős szoba 5 ágyas.Bent van a zuhanyzó,wc.
Azért ne luxus szállót képzelj el,de normális.Semmi baj nincs vele.

Nem,nem az ágyon egyensúlyozol a tálcával.
Az ebédet nem viszik be,de ha a rokonok hoznak neked kaját és a szobában eszel akkor az éjjeliszekrényeden van kihajtható tálca.
Lent viszont jó a büfé.

Elvileg a baba-mama csomagban van minden,de azért ha a bőröndödbe befér egy popsikrém,pár pelenka,tőrlőkednő akkor tedd be.

Még valami? :lol:
Kérdezz nyugodtan!

Barbamami
Mekkora ez a gyerek! :shock:
Nagy erős!Szép baba!

Ma megmostam a hajam,megszárítottam,kivasaltam.Jövök ki,erre Zalán:Anya,milyen jó a hajad!
Mondom:köszi
Erre ő:Na,jó pasi vagyok? :lol: :lol:
Vendég
 


Alziza:
Na,erre én úgy felkaptam volna Zalánt,és agyon dögönyöztem meg puszilgattam volna!!! :D :D :D Jaj de huncut egy kis krapek!! :D

Tomikám így 9 hetesen 7 kiló :lol: :lol: Most tartok a fél éves méretek leselejtezésénél,jön a 74-es :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, milyen nagyfiú már Tomi!
Alziza, Zalánról képek?

Iloly, neked meg már alig van hárta a szülésig, csak takaríts sebesen, aztán, ha a kocsiban jön rád a szülés biztos lesz olyan tv stáb, aki szívesen közvetíti helikopterről......... :lol: :shock: Mandala majd elintézi! Persze ez csak viccccccccc 8)

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Barbamami
Ezt tettem :lol:

Ildi
Sajnálom a férjed munkahelyét.És most?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:27-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi Alziza!


Az a helyzet, hogy a létszám, inkább azért fontos, mert azt azért nem tudom hogy fogom viselni , ha óránként mindig más gyerek bömböl :oops:

A luxus és az úttörőtábor között még egy csomó kategória létezik, így bizakodó vagyok. Az úttörőtáborozásban már 4x volt részem amióta nem voltam úttörő, most beérem egy Youth hostellel is :lol:

Amúgy meg, látod, hogy felesleges volt aggódni Zalán miatt, csak szépen csendben jegyzetelt évekig, most pedig rád zúdítja az egészet egyben! Biztos ezért tud olyan jól rajzolni...vagy már ír is?


Barbamami!

Nekem is ez volt az első reakcióm, hogy hú de nagy már ez a Tomi fiú! (Közben meg rájöttem, hogy sohasem volt kicsi!)


Ildi!

A takarításról csak annyit, hogy ha rajtam és a környeztemen múlik, itt sohasem lesz kitakarítva. Végre nem kell menni a mhelyemre dolgozni, úgyhogy marad minden más. Csütörtökön még gyorsan altassak már lovat apának műtéthez (csak mert eddig 4-ből 2x szülés előtt egy héttel még altattam+asszisztáltam, mert most majd sokkal nehezebb lesz ha nem tudok mozdulni a bébitől
:shock: )

És akkor csodálkozom, amikor csodálkoznak, hogy jövő hétre ( most vagyok 37+4 hetes) már nem akarok vállalni semmilyen munkát! Más ilyenkor már a jóslófájásait szokta számolgatni :roll:

Na nem síránkozom!

üdv:i
iloly
 
 


Iloly

Szerintem amikor van választási lehetőség akkor csak az tartja ott a babát maga mellett aki nem hagyja sírni.Legalábbis,nálunk így volt.volt olyan lány aki betolta éjszakára mert nem akart felkelni.(otthon nem tudom mit csinált vele?Átvitte a szomszédba?)

Engem inkább a horkolás zavart.Volt egy szobatársam aki férfiakat megszégyenítően horkolt!De úgy,h a nővérek hallották :shock:
Na az zavaró.Azzal a szobatársammal akivel tartom a kapcsolatot éjszaka beszélgettünk.

Most hallottam,h már vannak olyan szobák amiket azóta felújítottak.

Zalánnál most a szobatisztaság miatt aggódok.
Egyáltalán nem érdekli!
A többiek ilyenkor már szobatiszták voltak.
Most fogalmam sincs mivel vegyem rá. :roll:
Vendég
 


Sziasztok mamik!

Most én hozok jó hírt :lol: :lol: :lol: :lol:

Ilolynak tegnap este megszületett a kisbabája!

Ezt küldte:
"05.05. 23.23 3020gr 50cm Ki lehet az?
Ildinek üzenem,hogy tiszta volt az M7.
Alzizának pedig továbbra is fent tartom a Hostel kategóriát.
Hát nem dógozunk a héten :-) "
:D :D :D :D :D :D :D

Szívből gratulálok!!!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja.. Alziza:
Ne hülyéskedj,Zalán még nincs is 3 éves! Napsugár 1.5 évesen már szobatiszta volt.
Petikémnek ez 3.5 évesen sikerült,de egyik napról a másikra.....
A világon semmivel nem tudod rávenni.Amikor úgy dönt,hogy szobatiszta lesz,akkor az lesz.........

.Mert... PASI :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Iloly!!!!!!!


GRATULÁLOK NEKTEK!
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Iloly
GRATULÁLOK!!!!!!!!!


Kép

Ezek szerint felújított szobába kerültél.
Az állítólag tényleg vetekszik egy hotel szobájával. :lol:

Barbamami
Tudom én hogy nincs nagyon lemaradva,csak a másik kettő ilyenko már szobatiszta lett.Pont ma találkoztam a volt szobatársammal,egy nap eltéréssel születtek a fiúk és még az ő kisfia sem szobatiszta.
Vendég
 


HOL VAGYTOK LÁNYOK?????

Iloly
Gondolom már otthon.Remélem minden rendben.


Alex hazajött,tele élménnyel és szennyessel :roll:
tegnap egész este mostam.
Meg még ma is.De ezeket holnap újra mosom,mert a szomszédunk tüzet rakott,és olyan füst volt az udvarunkon,hogy nem lehetett látni.EZ KOMOLY!!!!!!!
A lakásban is tök büdös van,mert nyitva voltak az ablakok.
Idióta!!!! :evil:

Zalán duma:
Anyámmal beszélt telefonon.Osztotta anyám az észt,h a wc-be kell kakálni,stb.
Zalán hallgatta egy ideig,aztán mérgesen ingatta a fejét és nyújtotta a telefont nekem:
-Tessék,hülyeségeket beszél! :lol: :lol: :lol:

Este ugrált innivalóval a kezében.Kérdezi a férjem:-Kiöntötted?
Erre Ő:-Nem öntöttem ki,miről beszélsz? :lol:

Olyan dumája van.
Vendég
 


Mandala
Nálatok mi van?Anyukád???
Vendég
 


Alziza:
Most ötlött az eszembe.. Akkor nektek most kislányt kell gyártani,mert "az jön" :lol: :lol: :lol: :lol:
Csengess át a kedves szomszédhoz a ruhákkal,hogy ugyan,mossa már ki.............. :evil:
Én felrobbantam volna... Vagy átöntöttem volna a nyakukba pár vödör vizet....... :roll:

Egyébként... Nincs kedvetek egyszer eljönni hozzánk? :lol: :lol: A férjeink jól ellennének :D :D
Én legalábbis már felvetettem az ötletet a páromnak,azt mondta,hogy persze,hogy jöhettek,csak a Feri ne nézze a festést :lol: :lol: :lol:
(Ő mindig a parkettát nézi meg először,bárhova megyünk.. :roll: )
Rakhatnánk tüzet az udvaron :lol: :lol: :lol: :lol:

ILOLY:
Te nem szoktál...,de most azért kérnénk KÉPEKEEEEET!!!! (Ha lesz némi időd..... :roll: )

Mandala:
Nagyon csendben vagy!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Köszönünk minden köszöntést, tegnapelőtt jöttünk haza, de tegnap reggel fogadalmat tettem, hogy a hét végén nem nézem meg a három közül egyik emil címemet sem és ide sem nézek be, mert nem is lesz bekapcsolva a gép! :lol:

Kisfiú, (tényleg kicsi a mi fogalmaink szerint) aranyos, sokat eszik és jókat alszik. eddig még kibírta a többiek szeretetét is, remélem ez így is marad és Nórikát sikerült lebeszélnem arról, hogy akár "pépeset" akár cumit adjon a szájába stikában. Szerintem a bölcsiben lett ennyire szakszerű a kislány, meggyőződése, hogy egy kisbabának ez a két dolog elengedhetetlen :lol: :D

Lerakom babyt és folytatom :lol:
iloly
 
 


...szóval durván 2 órával azután amit kedden írtam, kezdtem azt hinni, hogy folyik a magzatvíz és ez így is volt :lol: (csakhogy nekem így még sohasem kezdődött, úgyhogy kicsit tétováztam az ügyön, majd felhívtam apát, hogy tán menni kellene). természetesen abban a 2 órában akkora rendetlenséget csaptam itthon, amekkora csak egy takarítással járhat, úgyhogy kissé zabosan indultunk útnak. Közben még felszedtük a suliban meg bölcsiben a gyerekeket (az ovisok Anyumnál Pesten) mivel amúgy kutya bajom sem volt szépen nekiindultunk a 200km-nek azzal, hogy Siófokon meg Fehérváron is van kórház, meg egyébként is láttunk már szülést 8) fél hatra oda is értünk a khba, még mindig 0 fájással, portás bácsi kicsit értetlenkedve fogadta, hogy a szülőszobát keresem akkora hassal tök vizes gatyában :shock: :lol: és azután gyakorlatilag csak a modern tudománynak (oxitocin) a türelmes orvosnak és szülésznőnek valamint a hasizmom maradványainak köszönhetően ripsz-ropsz hat óra alatt :shock: meg is lett szegény gyerek. Bocs a szegény az én voltam, mert ő tök jól nézett ki, 10/10 kisimult vonások, nó sírás, mint aki a nagykönyvben megírt "gyöngéd születéssel" félhomályban, különösebb küzdelem nélkül jött világra. Na jó könnyű volt Neki, mert aki utóljára arra járt kereken 1 kilóval volt nehezebb és a többiek fejkörfogata legalább 2cm-vel volt nagyobb. Engem ne nagyon részletezzünk hogy néztem ki még napokig. Maradjunk annyiban, hogy már nem látszanak a bevérzések viszont nem kellett sem nyiszálni sem varrni semmit, régi gatyák mintha mi sem történt volna feljönnek, régi cicifixek helyett valamikor újat kéne venni, (nem kisebbeket) úgyhogy ezúton szeretném megköszönni néninek, hogy megírta Callenetics című könyvét, aminek alapján az ősszel gondoltam megizmosítom magamat :lol: :lol: aminek a sztoriben szinte 0 szerep jutott, azok a méhizomzatom és fájások. Szülésznő a "kicsit fájásgyenge" jelzővel adott át az éjszakás nővérnek.

Hát dióhéjban ennyi történt velünk múlt kedden a nap második felében.
:wink:

üdv:i

Képek még nincsenek, mert Anyukám nem töltötte le őket a gépéről.
iloly
 
 


Sziasztok


Iloly

Nagyon ügyesek voltatok. :lol: :lol:
Milyen volt a klinika?Meg vagy elégedve?
Kinél szültél?

Tényleg nagyon szeretnénk képeket látni.
Ha máshogy nem priviben.A többi gyerkőcről is szívesen néznénk képet.

Barbamami
Ha szülök még akkor én fiút szeretnék,ha lehet.Ez ügyben majd írok a gólyának. :wink:

A találkozót megbeszéljük.
szívesen találkoznék veled. :lol:

Többiek?
Gyertek elő!!!!!!!
Vendég
 


Szia Alziza!

Tökre ráérek, (várom a védőnénit, meg a gyerket, hogy keljen már fel)

Úgyhogy melegében válaszolok. A sztoriból az kimaradt, hogy a doki akihez járok, erre hétre el lett vezérelve egy konferenciára. 1-én azzal váltunk el, hogy szerinte (ha csak a magzatvíz el nem folyik) még a héten nem szülök... De van helyettese

Hát elfolyt, úgyhogy a helyettest is kipróbálhattam. Demendi dr. volt a szerencsés nyertes. :lol: Mondtam is Neki, hogy a kollégája jól csinálta, mert az 5 ből a három legkönnyebb szülést fogta ki, ami azt jelenti, hogy a hárommal összesen szabás-varrással együtt nem kellett ennyit foglalkoznia velem.

Amúgy igazad van, felújított szobában voltam, vadi új fürdőszobával. A szülőszoba és környéke is nagyon rendben volt, úgyhogy szerintem marad a hostel (nem hotel) kategória a kórteremre, a szülőszoba pedig tök hangulatos :D főleg a Schöpfis 3 ágyas után. Apa végig lelkendezte az első órát amikor bementünk.

Ha pedig azt is hozzá veszem, hogy itt a helyi műintézmény szülészetét Calici vírus fertőzések miatt nem lehet látogatni, akkor még ez is megerősít abban, hogy jól döntöttem amikor elindultunk és nem itt maradtam, mondván ha már nem a
iloly
 
 


(megjött védőnéni) választott dokimnál szülök
iloly
 
 


Iloly!

Gratulálok! Ügyes voltál!
Hmmm. Callenetics... Lehet, hogy be kéne szereznem a könyvet? :roll:

Barbamami!
LÁtom vonalzót cseréltél. Utólag is boldog szülinapot az érintetteknek! :oops:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok.

Iloly naagy nagy gratula nektek!! Soksok boldogságot!! :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok

Pattogo
Nem voltál valami bőbeszédű. :?
Hogy vagy?

Iloly
Tudom melyik Demendi doki.
Nálunk is pont így volt,hogy Zalán 3 héttel előbb jött,a prof pedig konferencián volt.
Így én is másnál szültem.

Ez a Callenetics tényleg jó lehet. :)

Boeske
Nálatok mi van?
Hogy vagytok?

Szobatisztaság:
tegnapelőtt mikor olyan meleg volt,Zalánt zavarta a pelenka.
Na mondom itt az alkalom :wink:
Mondom neki,h jó,akkor adok rád egy rövidgatyát,de szólni kell ha pisilsz.(persze fifikásan olyan gatyával próbálkoztam amiben van egy betét,mintha alsógatya lenne és kívül ez a betét vízálló.A barátnőm hozta kintről.)
Ráadom,erre elkezd sírni,h ezt ne a kukijára adjam :shock:
Akkor hova?
Ez a gyerek nem lesz szobatiszta :roll: :cry:
Vendég
 


sziasztok!

alziza: a tegnapi napom elég durva volt köszönhető a drága magyar postának. Átmásolom a sztorit, nincs kedvem még egyszer leírni.. :roll: :lol:

Vártam egy csomagot Vivinek ( futóbicaj nem kis érték... ). Kocsival hozzák.. Vácról. Reggel felhívom a váci postát, hogy nem tud a kocsi bejönni az utcába, mert reggel feltúrták.
Azt mondja a csaj, hogy adjam meg a címem, telefonszámomat és az elérési útvonalat ahol esetleg be tud jönni. Elmagyarázom a csajnak, hogy a mellettünk lévő utcán bejön, elmegy a sinekig, és jobbra fordul eljön a sinek mellett és ott is van...
Azt mondja, hogy jó felhívja a kollegát és eldarálja neki.
Fél kettőkor meguntam a várakozást, felhívtam az itteni postát, hogy jött e postáskocsi. Azt mondták, hogy igen, most indult el tőlük, elmagyarázták neki, hogy kell ide jönni.. Várok 10 percet. semmi. Hívom újra, erre kiderül, hogy nem tudták, hogy le van zárva az utcánk....
Hívom a nagypostát vácon, hogy mi a teendő. Ők reggel felhívták a mi postánkat és elmagyarázták nekik is azt, hogy le van zárva az utca, merre tud bejönni a kocsi..
Hívom megint a mi postánkat, ők erről nem tudnak, de a kocsi nem hagyta ott a csomagot, majd megpróbálja holnap szerintük...
Kérdem én, hogy egy felnőtt embernek aki a posakocsit vezeti nincs annyi cseppnyi esze, hogyha nem jut be az utcába akkor valakitől megkérdezi, hogy ugyan már merre tud bejönni????
MIndegy. Akkor megint telefon a váci postának, mostmár a nagyfőnöknek, vázolom neki mi a helyzet, hát aszondja most ért be a kézbesítő, beszél vele visszahív. Várok, 10 perc múlva jön a telefon, hjogy ot a papír a vezető kezében, hogy a csomagom kézbesítve lett... :shock: :shock: :shock: Mondom nekem nem lett kézbesítve, akkor hova vitte??????? Hát aszondja, hogy valami idős ősz hajú néni vette át a csomagot és még mondta is, hogy várták már nagyon... Ja meg az aláírás szerint valami K... Ernőné..
MOndom a csomagon Mészáros Zsolt volt és a Szőlősor utca 45. Akkor várjak kifaggatja azt a szerencsétlent, hogy hova vitte a csomagot. Jó én addíg elindulok az utcán és becsöngetek mindenkihez. Sírógörcsel elindultam, végigcsengettem az utcát, de itt postakocsit nem is láttak. Még a munkások sem.. :shock: :evil: Hívom a váci postát, hogy itt az utcában nem járt postakocsi, erre mondja a csaj, hogy kiderítették, hogy a srác 2! utcával arrébb a Vak Bottyán utcába járt utoljára, ha tudok menjek el oda és nézzem meg a 45-ös számot hátha oda vitte a csomagot. Elmentem oda, egy fiatal srác volt ott, mondta, hogy nem vettek át semmilyen csomagot. Kérdem, hogy egy idősebb hölgy nem lakik itt aki esetleg átvette? Mondja, de a nagyi mindjárt megkérdi. És utána hozta ki a csomagomat.. Hívtam a postát, hogy meg van a csomag, de ha legközelebb csomagom jön ne ez a srác hozza ki. Ők nagyon.nagyon bocsánatot kértek. Borzalmas, hogy vagy ennyire nem tud olvasni az a hülye, vagy hogy annyira nem képes basszus, hogy valakitől megkérdezze, hogy merre a merre? Ráadásul ma beszéltem a mi postásunkkal és találkozott is vele a főúton. Még tőle sem kérdezte meg. Szóval komolyan ki voltam borulva...
Ja és miközben telefonálgattam itthon Lara meg szépen csendben kidekorálta magát egy zöld alkoholos filccel... :evil: Király napom volt tegnap, de Vivi borzalmasan örült a bicajnak. :D

A pocaklakó meg jól van köszöni szépen. Giga lakot növesztget magának, és pár napja kirúgja a háza oldalát is. :D Nem rakok pocakképet, mert gondolom itt már nem a pocak a lényeg, de sokan 30 hetesnek néztek.. :lol: :lol: :lol: Ja és úgy, hogy nem híztam idáig semmit. :D :D Na jó megyek mert nem bírok már itt ülni.
Sziasztok. Akik el vannak tűnve jelentkezzenek. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!


Továbbra is köszönöm mindenkinek a köszöntéseket :D

Látom a Callenetics téma többeket foglalkoztat! Hát Callan Pinckney nem keveset fizet nekem, hogy népszerűsítsem a kissé már elfeledett könyvet :lol: :lol: Amúgy nem hiszem, hogy az ügynek sok köze lenne hozzá, hogy mennyit hízik az ember. Főleg azt is figyelembe véve, hogy én mennyit tornázgattam :? Viszont az igaz, hogy napi másfél órát minimum gyalogoltam.

Pattogó!

Mi az a futóbicaj?

Ha hiszed, ha nem, mielőtt bekapcsoltam a gépet, éppen azon gondolkodtam, hogy melyek azok a hivatalok, intézmények, stb. amit a legjobban utálok és arra jutottam, hogy a TÁHI mellett a második befutó a posta. Nálunk itt mobil posta van, ez azért jó, mert semmit nem lehet elintézni, ha jön ajánlott levél és nincs otthon reggel 9 kor senki (mondjuk dolgozunk mind a ketten) akkor a főpostán csak 5 után lehet felvenni. Ha oda nem megyek be az egész pereputtyal, akkor még 3x eljátsszuk ezt, mert másnap újra megpróbálják, aztán újra, de csak este lehet érte menni a főpostára, majd a 4. napon már nem próbálják meg. Na akkor szoktam én napközben lehetőleg egyedül beállni a sorba :shock: Addig meg találgatjuk mi lehet a levélben.
Most biztos attól vagyok érzékeny ezekre a dolgokra, mert amióta itthon vagyunk csak postai ügyintézés és TB ügyintézés céljából hagytam el a házat, de persze gondosan legalább 4 gyerekkel mert úgy sokkal izgibb. És hogy lásd vannak sorstársaid, azt is elárulom, hogy a mi 340 fős 3 utcás falunknak ugyanaz az irányítószáma mint Kaposvárnak illetve egy kb 1500 fős falunak itt a környéken, és persze olyan nevű utca, mint ahol mi lakunk mind a három helyen van, szóval kíváncsi lennék hány levelünk vár minket a másik két címen.

Alziza!

Szerintem ne aggódj. A mi nagy fiunk már ovis volt és nappal tök szobatiszta, amikor éjjelre stikában még mindig kellett a pelus. Majd jön a nyár, kicsit feláldozzátok a kert egy részét.... :wink:
És akkor hátha. Nórának is most fogyott el az utolsó adag éjjeli pelusa. Pedig nagyon ragaszkodott hozzá, bár jó ideje tök üres volt reggelente a gatya. Pedig Ő csak két hónappal idősebb Zalánnál.
iloly
 
 


Pattogo
Hát ez egy "gyönyörű" történet. :roll:
Nem átvételkor kellett fizetni?

Amúgy mi Újpesten lakunk,de ha nem a mi postásunk van akkor sokszor kerülnek elő a levelek különböző szomszédoktól,vagy épp meg sem kapjuk.
Aztán egyszer volt olyan is (ez mondjuk nem postás hiba viszont most jutott eszembe),hogy jött egy levelem a lánykori nevemre.Helyettesítő postás volt és anyósom testvére épp itt volt és ő nyitott kaput.
Kérdezi a postás,h ide való e a levél.Erre mondja,h nem ,ilyen nem lakik itt. :shock:


Iloly
Másfél órát simán gyalogolok én is naponta.Sőt!
Mégis van narancsbőr a combomon :shock:

Szobatisztaság:Persze tudom,h majd egyszer,meg nyilván mire iskolás lesz stb. :wink:
Csak az zavar h abszolút nem érdekli.Kicsit sem!
Vendég
 


De kell, hogy érdekelje?

Biztos tök jól érzi magát. Erre mondaná Nagymamám, hogy elő a textilpelenkával, az majd zavarni fogja, ha tocsog a pisiben! :wink:
iloly
 
 


iloly: a futóbicikli olyan mint a rendes bringa, csak pedál nélkül. Így megtanul kormányozni és egyensúlyozni, amikor meg jól megy rákerül a pedál is. Csóri gyereknek elég egyszerre 2 dologra figyelni. A pedálozás valahogy mindíg bezavar kicsit. :)
Most csöngetett az előbb a postás aki félre vitte a csomagomat. Ő is bocsánatot kért, egy életre megjegyezte, hogy hol az utcánk... :lol: És a váci nagyfőnöke küldött nekünk ajándékot is.. :lol: Minden magyar posta emblémás. Egy textilszatyor, egy puha földgömbös labda, egy nyakbaakasztós mobil, vagy kulcstartó és egy uti varrókészlet. Most kellemeset csalódtam :)

alziza: nem mert teszveszről rendeltük előreutalással. :)

szobatisztaság: Vivi 2,5 évesen szokott le a pelusról. Próbáltuk textilpelussal is nyáron hátha, de halál jól eljátszott a pisitől sz@rrá ázott pelusban. Még a kaka sem zavarta... :roll: A mi végleges bevált módszerünk a kakinaptár volt. Apa találmánya. :D Volt egy garfildos falinaptárunk. Megbeszéltük a gyerekkel, hogy amikor a wc-be kakil, akkor ragaszthat egy matricát a naptárba. Viszont, ha baleset van akkor anya, vagy apa rajzol egy szomorú fejecskét. Vivi imád matricázni, így volt, hogy egy nap több részletben kakilt, hogy többet ragaszthasson.. :lol: :lol: persze voltak balesetek, de idővel csökkent. Aztán olyan büszkén vitte az oviba megmutatni az ovónéniknek, hogy ő már nagylány, mehet oviba, mert már sok a matricája. :lol: :lol: Hátha nálatok is beválik. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Iloly:
Hát.. Én azt hittem,hogy az 5.-et már simán,könnyen megszüli az ember.. :roll: Ügyi voltál!!!!
Azért...,csak jöhetnének azok a képek :D :D :D

Pattogó:
Nah,és ne idegeskedj,csak szép nyugodtan várd a bébit... :twisted: Nem semmi ez a sztori!! Komolyan,a felénél már elkezdtem nevetni....Már bocs.... De ez már annyira durva,hogy vicces.. :roll:
Jaj,és az "elosztott kakilás" :D :D :D
Igeeeeeeeen! Ezt ismerem..
Petinél az jött be,hogy gumicukrot...kap,ha a biliba kakil. (Most már a wc-be kakilásért jár csak :lol: :lol: )
Namármost,mivel minden kakilásért kap túrórudit,vagy ilyesmit...,hát szépen elosztja... :roll:

Alziza:
Nyugi........ :roll: Majd ha kánikula lesz,nem is kell nadrág,semmi :D
Elintézi a kertben :D :D
De a jutalmazás biztos nálatok is bejön!! :D

Egyébként,pont ma vett a Pisti gumilepedőt a Peti ágyára,hogy végre éjszakára se kelljen pelust adnom rá. Már vagy fél éve nem pisil be éjjel sem,de nem mertem pelus nélkül lefektetni..

Ja,és nálunk most a Thomas-os gatyák jöttek be nagyon!! Vettem egy garnitúrát,hát azóta nem is hajlandó pelust felvenni :lol: :lol: Már alig várja,hogy este,fürdés után kiválaszthassa,melyiket vegye fel :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jó reggelt!

Gyorsan írok, mert ma nem lesz áram vmikor 8 és 16 között, úgyhogy ma semmi mást nem tudok csinálni mint ebédet és szoptatok, meg tanulok. Rájöttem ugyanis, hogy így, hogy megvan a bébi minden sokkal egyszerűbb és le tudok vizsgázni mindenből még ebben a vizsgaidőszakban, nem kell semmit halasztani! Az meg, hogy a vasaló nem fog működni akkor sem ha akarom, külön jó, legalább nem frusztrál a sok vasalatlan ruha látványa :lol:

Szóval drukkoljatok, hogy szombaton 12és13 között átcsusszanjak a játékpszichológia vizsgán. (Eszembe nem jutna ebben az időpontban vizsgáztatni)

Nahát Pattogó! Teljesen el vagyok képedve. Nem mondom, hogy mindent megbocsájtok, de kicsit rehabilitálom őket...

Barbamami!

Mindenki azt hitte,
:lol: :lol: még a különféle orvosok is. Ezért dekkolt ott szegény doki gyakorlatilag négy órán át semmit téve, mert bármelyik pillanatban történhetett volna bármi. Még az is hogy nem történt semmi :shock: :lol: :lol:

Na jó hétvégét mindenkinek, jó időt a bicajhoz és járható utcát!!!!

üdv:i
iloly
 
 


Pattogo
Nahát,ez már valami! :lol:

Barbamami
Hol vettél thomas-os gatyát?

Én akartam hozatni a barátnőmmel kintről Bob mesteres és Spoongy Bob-os gatyát,de az ottani 2-3 éves méret,az ő 4,5 éves gyerekére jó.
(Amúgy a férje ma hozza az ágytakarók egy részét :lol: )

Hát lányok ez a gyerek nem lekenyerezhető. :(
Sz@rik ez a matricára,alsógatyákra és beígért állatkertre,amit imád! :roll:
A megoldás valószínűleg tényleg a jó idő lesz.Jövő hét végén elkerítjük a kertrészünket,így kint lehet egész délelőtt.Összerakjuk a homokozót stb és akkor talán..

Iloly
Drukk 1000-el! :wink:
Vendég
 


Iloly:
Na? Vizsga? :D :D :D

Alziza:
A tescoban :lol: . A 3-4 éves méret pont jó,5db volt 2000Ft. És NAGYON jó minőségű! Többszöri mosás után se jön le a minta,pedig ez nem szokványos..... :roll: Ja..,és a színét se ereszti.. Ez se szokványos.. :roll:

Mamik.. Valamit tudtok ajánlani kisebesedett mellbimbóra???????
Szoptattam,apa tüsszentett mellettem,Tomi megijedt,és kirántotta a szájából a cicit...... Ezt már másodszorra játszotta el,először begyógyult a Garmastannal..

Most ott tartok,hogy annyira fáj,amikor szoptatok,hogy még utána is hányingerem van.

Ráadásul tegnap barnásat bukizott a Tomi,valószínűleg annyira vérzik.... :(

VALAMIIIIIIIIIIIT!!!!!!!! :( :( :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami
Pont tegnap voltunk tescoban :(

Én nem szoptattam,így passzolok,de a gyógyszertárben nem tudnak valamit?Nálam sokszor volt olyan,h mondtak olyasmit amit nem ismertem,mert nem reklámozzák annyira és nagyon bejött!!!
Vendég
 


Barbamami!

Mekkora a seb? Én is így jártam Andrissal.
Nekem a következők segítettek:
Sokat szellőztettem a sebet. Egy kis napfény sem árt.
És a lényeg: hónaljtartásban szoptattam. Így a sebes részt kevésbé bántotta.
Nekem nagyon lassan gyógyult, de pár nap után már csökkent a fájdalom, aminek nagyon örültem. (Előtte már azt is fontolgattam, hogy abbahagyom a szoptatást, annyira fájt.)
Kb. 6 hét alatt gyógyult be, ha jól emlékszem.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Én sem tudok okosabbat mint a kf. mellbimbóvédő kenőcsök, vagy a kismama csomagból származó valamelyik cinkoxidos kenőcs minta. (én a Níveával kenegettem mert a védőkenőcsömet valahol elhagytam itt a gyors csomagolásban a múltkor :lol: )

A vizsgát megírtam, éppúgy lehet 1-es mint 3-as de ennél jobbra nem számítok. A néni tiszta zizi volt, a kérdésekben használt kifejezéseknek közük sem volt az előadottakhoz, úgyhogy Andersent megszégyenítő módon mindent meséltem Neki. Majd ráér kiválogatni, ha már fogalmazni nem tud.

Fel akartam tenni képeket az iwiwre, de még nem jutottam el addig, hogy meg is tegyem. Viszont megnéztem Barbamami fényképeit és arra jutottam, hogy ha egyszer megszabadulok innen és véletlenül Pest környékén kötünk ki, már tudom kik fognak nálunk parkettázni, meg festeni. Talán még egy lakberendezőt is találok jó pénzért....

Tescos bugyi ügyben én is jókat tudok mondani Alziza. Igaz nem Thomasos, hanem másféle gatyáik vannak a kisfiúknak, de bírják a kiképzést.
iloly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: