Új privát üzeneted érkezett!

Eszter: értem én :wink:

Hanna: nagyon ügyes gyerekek, de ez nagyon kemény :shock: gyorsan megígértem Sacának, hogy neki nem kell :D (De jó, hogy tanultunk oroszt :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! :lol:

Na, elköszönök, mert este program van.
Jók legyetek!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Jó esti programozást, Hanna!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Bence kúszik !! :lol:

Meningitec:
Én nem adatom be, majd csak egy éves kora után. Így 3 oltás helyett 1 ltásból megússza. vírusos tüdőgyuszira és még mittoménmire jó..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hu fiamnak a foztem lecsuszott, habar csak kis adagot csinaltam, meg az is igaz, hogy be kellett kevernem 3 kanal bebietellel, na de ez is haladas. Ugy orultem neki :)
A gyumi persze megy, egyenlore, mert mar olyat is hallottam, hogy mikor a gyerek "belejott a fot kaja evesbe" nem akarta tobbet a gyumit. Har remelem nalunk ilyen nem lesz.
Amugy menyit eszenk a ti lurkoitok, Sacit mar irta Csore (na mi meg azt sem korozzuk le, pedig o sem regen kezdte), nem mintha a fiamon azt lehetne latni, hogy sovany :lol:

Kép
brestovsky
 
 


Sziasztok mindenki !
Olyan sokat írtok alig tudlak követni benneteket.

A babák gyönyörűek és nagyon ügyesek!!! :lol:

Hát nálunk is a gyümölcs a favorit de amúgy mindenevők vagyunk.Levi úgy szereti a gyümölcsöt hogy együtt leszedjük a fáról megpucolom és már tömi is úgy egészben harapja. Persze a leve folyik de iszonyat ahogy szorítja a kezem el ne vegyem a szájától.
Most meg itthon vár három nagyvödör alma amit el kéne tenni, meg egy barackfa amiről a barit el kéne tenni, csak időhiányban küszködöm :roll:

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Lányok, éppen nem vagyok magamnál....az apukám éppen most oktatott ki telefonon........
Én nem tudom, hogy ez egy egyedi eset lehet vagy máshol is ilyen "okosak" a szülők?
Holnap esküvőre megyünk a világ végére...kolleganőm férjhez megy. MIvel rohadt messze van és ilyen igazi nagy falusi lagzi ott alszunk (foglaltunk egy panzióban) és vasárnap reggel jövünk haza. A szüleim fognak itt vigyázni a fiúkra addig. Apám kérdezi hogy vasárnap hányra jövünk haza? MOndtam hogy nem tudom.....tart valameddig, alszunk pár órát, felkelünk aztán jövünk. Erre azt mondja, éjfélig tart az esküvő. Mondtam hogy hát éjfélig nem mert akkor van a menyasszony tánc.....egy ilyen jó hangulatú vidéki esküvő simán eltart hajnali 3-4 ig. Erre azt mondja: Nem kell ott ugrálni éjfélnél tovább. Éjfélkor menjél el aludni , különben egész héten fáradt leszel. Csak a legvadabbak maradnak hajnalig".
SZerintetek???????????
Nem is tudom hogy ezt komolyan gondolja, hogy ilyeneket mond? MOst amellett, hogy ez nyilván nem az ő kompetenciája miért hiszi hogy ezt az amúgy teljesen téves véleményét mondani kell sőt.....mint apuka a kislányát "kiosztani" hogy mikor menjen aludni........
Könyörgöm, 18 éves korom óta nem élek velük....2 gyerekes felnőtt nő vagyok, miért kell ez??????
ÉN az ilyentől olyan ideges tudok lenni hogy falra tudnék mászni!
Ne haragudjatok, sok voltam.....de nincs kinek elmondanom az ilyesmit.... :roll:

KépKép
peni
 
 


Szerintetek szőlő levét, mustot ihatnak már?
Van fini szőlőnk gondoltam valahogy paszírozok neki :roll:

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Hát Peni igazad van, de lehet jó szándékkal mondta Nem?

Nemtudom nekem már nincs apum de szerintem ne ítéld el lehet csak félt hogy akkor fáradtan jöttök haza stb...
Bár nem ismerem apukád amúgy milyen szokott lenni

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Kupi szerintem igen, miert ne ihatnanak, csak vigyazz, hogy ne maradjon benne magocska stb.
En is csinaltam mar neki :) fini lett nagyon
Repalevet is szoktam, azt is szereti, az volt az elso zoldseg amit elfogadott.
Szornyu vagyok itt ulok a gep elott, es csak babanetezek meg hulyesegeket csinalok, mikozben dolgohatnek is. :oops:

Kép
brestovsky
 
 


Sziasztok!!

Jajj,meseszépek a Babák és olyan nagyon ügyesek!!!

Rita: mintha a fiaink rokonok lennének,annyira hasonlítanak!!! Alkatra,arcra,hihetetlen! :D

Kicsit eltűntem,mert rohangáltam ide-oda, tettem-vettem-intézkedtem :lol: Meglesz végre a keresztelő is,szeptember 13.-án a Bazilikában! Hát,nem volt egyszerű rucit venni,ugye őt már nem viszem habos-fodros rugiban,de a sötétben szinte világító rettenet műszálas sötétkék naci sem a mi világunk...Így fehér ing és bézs kantáros lesz,fehér cipellővel,nagyon komoly :lol:

Majd visszaolvasok,most megyek családozni :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kupi: hát igazad van....nem is mondtam, nem is reagáltam semmi, meghallgattam a "hegyi beszéde" és szépen elbúcsuztam. Az apukám pedagógus 1000 éve....a vérében van az "oktatás" és sajnos a "kioktatás" is........
Nála ez alapstílus hogy irányítana (ha tudna) mindenkit maga körül...
de igazad van, lehet, hogy csak jószándékú volt, nem akarom túl lihegni a helyzetet de úgy bosszant.....

Katám a Bazilikában kereszteltek? HÁt nem apróztátok el! BIztosan csodálatos lesz a szertartás! Jó rucit választottál, bár én nem fogom megkeresztelni a fiúkat de egyetértek, hogy ez a világító, műszálas izé az egy rettenet......

KépKép
peni
 
 


Peni: nem szeretném,hogy képmutatásnak tűnjön,de nem a vallásosság miatt lesz ott, hanem mert engem is ott kereszteltek,az esküvőnk is ott volt illetve a szüleimé is...Szóval ez amolyan hagyománnyá lett nálunk :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Ja,és 12.-én én leszek keresztanya :lol: :lol: Barátnőmék kislánya keresztelődik,hát bezzeg neki könnyű volt bűbáj ruhácskát venni :wink: :roll:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata nálunk is 13-án lesz a keresztelő!ruha még nincs megoldva,fehér ingre gondoltam én is és valami csinos vagány gatyóra,amit azért még rá tudok az ősz folyamán adni!

gondolom Pesten vásároltad?erre felénk még nehezebb ilyen keresztelős cuccot venni,holnap megpróbálok én is valami vagányat vásárolni!

a Bazilikában biztos meseszép a keresztelő!!! :P
mi ma voltunk a tiszteletesnél egyeztetni az adatokat,"szent beszéd"+ki hova álljon stb.

most kezd csak gyomoridegem lenni,pedig csak a szűk család lesz 18+2baba,és itthon tartjuk az ebédet...de akkor is,hogy minden jó legyen,hogy szép legyen a díszítés,a teríték.......... :cry: jaaaaj,csak legyünk túl rajta!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Jöttem pár képpel is boldogítani benneteket

Szökés a játszószőnyegről
Kép

Ebből lesz majd az ülés ?
Kép

Egy kis fekvőtámasz
Kép

Popsiemelés
Kép

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Zétény: én is izgulok már,a miénken is,meg az előtte való nap miatt is,ahol én kerimamiskodom.Na,nekünk a Bazilikában nem mondtak még semmit,hogy hova kellene állni,vagy mi,csak hogy egy 20 perccel hamarabb menjünk :wink:

A rucit Pesten vettem,igen,de a hatszázadik boltban....Minden nagyban,Brendon,Kenguru,meg amiket én ismerek (és az nem kevés :oops: ),csak ez a sötét naci,csokornyakkendő volt :roll: A Kenguruban volt egy édi szett, krémszínű,mikrokordra hajazó vászon tünemény,hozzá illő kis mellénnyel és kalappal,de 86-os volt a legkisebb nekik.... De végülis örülök,hogy nem volt a méretünkben,mert azt is ugyan hova venné fel később? :wink: De ez a naci jóóóóóóóóóó!

Ha érdekel,dobok képet és ha beleszeretsz,akkor veszünk Nektek és elküldjük :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kupi: Tündéri Levid!!!!!!!!!! Jah,szerintem abból lesz az ülés :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kata8110 2009.08.28 19:44-kor.

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Nálunk már volt keresztelő, mi 22 voltunk nekem anyum segített az ebéddel. Mi fehér kis kapucnis plüss kardigánban, világosbarnás vászongatyó, fehér plüsscipőben nyomultunk. Nagyon jól sikerült.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Kata muuuutiiiii!!!!!ha gondolod priviben,de ide is felteheted,legalább a többiek is megcsodálják!
nekem is anyu fog segíteni,de én azt mondtam nem állatkodom a főzéssel,mikor ugyanannyiba kerül,ha rendelek!18 főre a kaja 30ezer:leves,sültek,kétféle köret,sültekből 4féle!rendeltem még tortát,süt anyu,és a barátnőm,meg a nagyim,sósat rendeltem,sör,bor,pálinka,1 női "lájtos" pia,kv,mi kell még?!
remélem ez így elég lesz!!!és senki nem fog éhen maradni!!! :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


kupi de ügyes Levid!Nagyon édi!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


na csajok,megyek bámulom 1 kicsit azt a dobozt amiből hangok és képek jönnek,aztán szunya!reggel 6-kor ébresztő...jó lehet csak fél hétkor!!! :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Sziasztok!
Sajnos most nincs időm írni :oops: Remélem, holnap vissza is tudok olvasni.
Csak Kata, Neked gyorsan: Márti kérdezi, hogy tetszik a MT, esetleg dobsz fel róla egy képet? Köszi! :wink:
Szép estét!

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Zétény: dobok majd fel a hétvégén képet,csak most nem akarok már bemenni Martin szobájába,alszik :wink:
Hú,micsoda vendéglátás lesz!!! Nekünk kisebb volumenű lesz,mi,nagyszülők,dédi,keresztszülők, ebben ki is merül a szűk család,plusz pár barát. Én meg azon agyalok,hogy foglalok asztalt egy jó kis étteremben a környéken,de még meglátom :wink:

Szilvi: jajj,szupi a MT,szeretem nagyon és gyakorlatilag könnyen bírom benne Martin nem kevés kilóját :lol: Dobok majd képet is!!!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Sziasztok,

csak beugrom panaszkodni, a visszaolvasás-reagálás nem fog menni most. Már megint több napnyi az "adósságom"... hogy csinálja aki mindig képben van? :?

Remélem mindenki jól van. Idelapozás közben meglestem egy-két babaképet, olyan jó ennyi tüneményt látni. Ilyenkor van értelme a világnak.

Ja, és a panaszom tárgya: Ágnes szemüveges lesz. +7 dioptria. Tőlem örökölte. Tudom hogy nem tehetek róla hogy rossz a szemem, sem arról hogy Ágnes örökölte, de ilyenkor "utálom magamat" :(
kisbogacs
 
 


Kriszti:
már 7-essel kell kezdeni? :shock: Tényleg nem tehetsz róla, biztos engem is furdalna a lelkiismeret, bárki bármit is mondhatna.
Mikortól kell majd viselnie?

peni:
a szülők ilyenek maradnak, mindig is szívesen dirigálnának.. Lagzi.. Mi fél 1-kor jöttünk el, és nem azért, mert nem illett volna rázni a rongyto, szimplán csak elfáradt a nagyobbik...Pedig úgy maradtunk volna még.. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kriszti: eszedbe ne jusson magadat hibáztatni (tudom,senki sem tenne másként)!!! Ágnes meg szemüvegben is meseszépséges lesz és imádjuk :wink:

Ja,és én sem vagyok baromira képben minden nap,így aztán mindig jóóókora adag van visszaolvasni :wink: :oops:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Sziasztok

Köszönöm a sok biztatást,remélem egyszercsak betoppan az igazi

Látom már minden bébi kúszik-mászik,ül,Tomi még egyiket sem csinálja,remélem csak lustika.Most kezdi hasonfekvésből felemelni néha a pocit a földről,gondolom ebből lesz a négykézláb.

Én husit a piacon szoktam venni,azon a napon amikor friss árú érkezik

Enyém bébi mindent megeszik amit elé rakok,ma spenót+krupli+szilva+hús volt az ebéd

Móni,nem voltunk összeházasodva,de a 3 év alatt felmerült

Kriszta,nálunk is volt már ilyen hogy megakadt a falat,megijedtem nagyon,mert furán vette a levegőt
Zéténybaba nagyon férfias

Ercsi valóban egyedül mentem szülni,de a műtétnél bent volt a kórházban.Ez azért alakult így mert a Tomi 3 héttel hamarabb született

Mágnes,gratulálok a felüléshez

Nekünk még nincs egy fogunk se,de a bébim olyan ingerülten tuszkolja a szájába a textilpelenkát,gyanítom hamarosan kibújik már valami fogacska
liuska
 
 


Kriszti: tuti, hogy rossz a szeme Ágnesnek? Hogyan tudják ilyen kis korban megállapítani?

Kata: hú, a MT-ra én is nagyon kíváncsi vagyok :)

Ági: micsoda haja van Levinek :) nagyon kis huncut pasi :)
Szőlő leve: mehet kis mennyiségben, tényleg nagyon ügyelve a héjára és a magra, hogy ne kerüljön bele.

Keresztelő: még nem tudom, mikor lesz, mert a kiszemelt templomban forgatnak :? vagy szept. utolsó hétvégéje, vagy később... hát, nem tudom, rámegy-e majd Sacira Mesi ruhácskája, egyelőre talán igen, de 1 hónap múlva :roll: egyébként is, lehet, hogy hideg lesz... elmélkedek egy kis kötött ruhácskán (amit nem én fogok kivitelezni)

Peni: uff.... tényleg biztos jót akart, de erre én is robbantam volna :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Lius: azt a 4 összetevőt egyben dolgoztad össze Tominak? Hogy jött a szilva a képbe? Biztos finom volt, csak pl. ez sem jutott volna eszembe. Annyi érdekeset olvasok itt :D
Tényleg, ez már mindenkihez: még turmixoltok, vagy már villával nyomkodtok? Én ma kipróbáltam a villával nyomkodósat, de nem voltam valami népszerű vele. Megette Saci, de nem volt lelkes.

Kriszti: és igazuk van a többieknek: nem tehetsz róla, nem úri jókedvedből rossz a Te szemed sem!!!

Lius: mozgás miatt no para, kicsit lassabban, de annál alaposabban rákészül Tomi :wink: tutira megy :wink:

Mági: hogy van az allergiád?

Na én is jó éjt kívánok mindenkinek!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Fél óra volt, mire a mai napit visszaolvastam.

Liuska: hú, hallod! Nem találok szavakat! Hirtelen vált ilyenné a férjed vagy előtte is volt hajlama az ilyesféle viselkedésre? Döbbenet. :evil: Szóba se állnék vele!!!!

Benci: nagyon sajnálom. Azért, ha van kedved kiírni magadból a szomorúságot, gyere! Mi mindannyian meghallgatunk, és próbálunk segíteni.

Kriszti: Sajnálom a szemüveget. Hogy nézték meg Ági szemét? Egyáltalán hogy vetted észre, hogy valami nem stimmel. Kinőheti ezt még? És nehogy magad okold!

Csöre: én turmixolok. Nem annyira pépesre, mint az üveges, de azért ahhoz közeli állagúra.

Peni: apukádon ne mérgelődj! Anya dettó ilyen. Úgy látszik pedagógus betegség. :wink: Állandóan hív, ha elmegyünk valahova, hogy otthon vagyunk-e már? Mikor érkezünk? Hol járunk? stb. Mindezt 200 km távolságból. És aztán ha kiakadok, megsértődik, hogy ő csak aggódott. De azt mondom, addig örüljünk, amíg van aki aggódik, meg gyereknek tekint bennünket. Bár baromira felidegesít engem is. :wink:


Édesek a fotók! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krisz78 2009.08.28 22:12-kor.

krisz78
 
 


Sziasztok!

Ismét rengeteget írtatok!

Liuska: nem semmi a volt párod. Döbbenet volt olvasni is, nem még átélni. Jól döntöttél, biztosan megtalálod majd az igazit. Unokatesóm is egyedül van az egy éves kislányával, és most kezd alakulni egy kapcsolata. A pasi odavan a kicsiért, míg az apja... :roll:

Sahli: Benedek is fütyizik, odanyúl, és ahol éri... nem is hiszem néha hogy nem fáj neki. Mihelyt lekerül a pelus, már nyúl is oda.

Hanna: Olivér zabálnivaló! Az altatás nálunk is cicin megy...

Katuska: én nagyon irigylem a kreativitásodat, meg egyáltalán az egész életszemléletedet. ÉN is ilyen akarok lenni!!! :)

Receptek: én nagyon örülnék nekik! Mindig gondban vagyok a kutyulással.

Keresztelős ruha: Benedek fehér vászongatyában és mellényben volt, fehér inggel. A nadrágot és az inget azóta is ráadtam, úgyis horror árban volt a ruha, hagy hordja.

Moffli: Noi nagyon huncut kiscsaj! Tényleg mindig nevet.

A fiam fél a középkorú pasiktól... Bárki ilyen hozzászól, mindjárt görbül lefelé a szája.

Szilvi
Kép
xania9
 
 


Peni: anyukám dettó ilyen. Mondtam már neki, hogy tényleg felnőttem már, higyje el, de ő már ilyen marad szerintem. :)

Kriszti: sajnálom a szemüveget. Tényleg ne okold magad miatta.

Szilvi
Kép
xania9
 
 


Én is tettem fel recepteket.

krisz78
 
 


Hát én most minden pénz megadnék, hogy anyum "hazazavarjon" éjfélkor egy esküvőről!!

Benci - sajnálom, ha itthagysz minket, gyere mesélj, ha van kedved. én is nagyon magam alatt vagyok, de nekem jobb, ha jövök közétek és nem zárkózom be.

Annyira édes mindegyik babácska, már kész kis egyéniségek!

Hanna Olivér előtt az egyik fotón, a régebben keresett szundikendő van, vagy ez már új szerzemény?

Zsófi köszi a szabásmintát!!

xania - megvan már az allergia eredménye? amúgy nekem több helyen is azt mondták, hogy ilyen kis korban még nem tudják kimutatni, majd csak ha egy éves lesz. Zillének nem is csináltak.

Kriszti - tényleg nem tehetsz róla! +7 dioptria?? hogy/hol vizsgálták?

Tegnapi mérés szerint 7645g és 70cm de helyettes doki volt, így kb. ennyiben ki is merül a látogatás, a dörzsölésre azt mondta, ha nem váladékozik, és nem folyik a orra, akkor nem baj. :?

Kép

Kép
lucus16
 
 


Jó reggelt:
Krisz: annyira megnyugtat, hogy nem csak én vagyok ilyen "pukkancs". ÚGy utólag gyakorlatilag mindig sajnálom hogy kiakadok a szüleimen...de apukám tényleg nagyon idegesítő ezzel az örök "neveléssel". Mi 65 km-re lakunk egymástól....elég ahhoz , hogy csak telefonon neveljen. Én nagyon szeretem a szüleimet de megőrülnék, hogy ha ilyen "átugrom egy kávéra" távolságra élnének!-legalábbis úgy érzem :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: . És ahogy leírtam máris szégyenlem pedig sajnos igaz :roll: .

Kata: egyáltalán nem tűnik képmutatásnak a keresztelő a bazilikában! Ne viccelj!!! Ha meg akarnánk keresztelni a fiúkat és lenne a családban egy ilyen hagyomány én sem változtatnék rajta!-örök emlék lesz egy gyönyörű szertartás. Jól teszitek, hogy ott keresztelitek Martint, én sem tennék máshogy! Mutass majd képet a kis drágáról "party cuccban".

Mági: mi gyerekek nélkül esküvőzünk.....bár SOma éppen most akadt ki hogy: "én miért nem mehetek házasodni anya?". HÁt.......a végén még velünk tart és elkapja a menyaszzonyt :lol: .

Kriszti: Ne gondolkozz ezen miért kell Ágnesnek szemüveg....Kell és ennyi. Ez van. Attól mert ilyen negatív gondolataid vannak nem lesz jobb....
Nekem is van szemüvegem 1,5 éves korom óta....nagy ügy és akkor mi van??? A szemüveg óriási divat, sikkes kiegészítő...sokan hordanak divatból is. Gyönyörű lesz Ágid egy csajos kis kukkerben. AZ meg hog ynem lát jól....hát istenem, te sem látsz jól meg én sem...attól még remekül le fogjuk élni az életünket!
Kriszti, ennél nagyobb baj sose legyen!!!! Úgyhogy csak pozitívan, irány az optikus és válasszatok apával a kis tündérnek egy csajos darabot!:-). Ne ostorozd magad......nem visz előrébb!

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

megnéztem a babás kajarecepteket,amiket páran feltettek,tök jók!!!

Ágnes-baba penihez csatlakozva,nem a te hibád,hogy szemüveg kell a kis csajnak,és valóban olyan nagy a választék...hajrá!!!

kata hát nekünk ez a 18fő a szűk család,hál Isten még 5dédink is van,az én nagyszüleim mind élnek,és férjemnek is van 1 nagyija! :D
tegyél majd képet!

én is pedagógus vagyok,én is ilyen "kioktató" leszek?remélem nem!!! :wink:
mi 1ébként 5 percre lakunk a szüleimtől,de én nagyon "anyás" vagyok,úgyhogy másképp el sem tudnám képzelni!!!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


liuska
Akkor ez így neked egy kicsit könnyebb, hiszen nincs a válási herce-hurca.
De remélem nem is zaklat téged amióta külön mentetek, mert akkor lehetne ellene lépni azt ugye tudod?
Pláne, hogy ilyen volt amíg együtt voltatok.


xania
Nekem is csinálja a Joel, ha éppen a pelust leveszem róla. Ez egy reflex szerintem náluk, mert tényleg egyből nyúl a kis kukija felé, amint szabadon van.

Szülő beleszólás:
Nekem is ilyen volt sajnos a szüleim, hogy mindenbe beleszóltak.
Amikor már apukám meghalt és anyukámmal laktam, én úgy nem mehettem el sehová, még a fiukkal sem, hogy meg ne kérdezte volna, hogy hová megyek és mikor jövünk haza.
Teljesen ki volt akadva tőle, erre én meg csak annyit mondtam neki, hogy szerintem akkor jövünk haza amikor akarunk és oda megyünk ahová akarunk, mert ha olyankor kérdezte meg amikor egyedül menetem valahová akkor nem szólta semmit és elmondtam, hogy hová és mikor jövök haza, de ha a fiukkal mentem akkor úgy éreztem hogy semmi köze nincs hozzá.

manocskak
 
 


Futottam pár kört mire majmocskám elaludt

Ki szoktunk menni a máltai játszótérre,itt a lakótelepen elég sok van,igaz nem tudunk még semmit csinálni,de tetszik neki a nyüzsi.

Csöre,a szilva úgy jött,hogy vettem kecskemétit,próba gyanánt,és Tomi imádja(én is),de hozzáadott cukor van benne,jó ennyitől nem lesz baja,de inkább vettem szilvát,megfőztem,és nagyon finom.
Én még pépesítem a kaját

Xania,jó volt ezt olvasni az unokatesódról

Krisz,az a fura hogy a Tomi születése előtt nem volt ilyen.Türelmes,kiegyensúlyozott,nyugodt természete volt,pont ezt imádtam benne.Mi nemigen vitatkoztunk,nagyon harmonikus kapcsolatban éltünk.A babát is ő akarta már nagyon korán,én még várni akartam

Lucus,sikerült elintézni a kórházat,hogy ne vigyék át a jánosba?

Móni,nem zaklat egyáltalán,de nem volt könnyű menet elküldeni.Azóta is ezt hallgatom.Néha van is lelkiismeretfurdalásom
liuska
 
 


Jó reggelt!

Kata, nem semmi keresztelője lesz a kis lovagunknak! Kérünk majd képeket!

Szülők "dirigálása": néha a hajam tépem, néha jólesik. Magam sem értem a "különbséget", hogy melyik anyáskodásuk esik jól, melyik rosszul. Így tőlük sem várom el, hogy érezzék a különbséget, egy-két "idegtépős" beszólás belefér. Én sem leszek különb anya a felnőtt gyerekeimmel, bárhogy is igyekszem majd.

Szemüveg: a SOTE Szemklinikáján nézték (Mária u., az Iparművészeti Múzeumnál). Gyerekkoromban odajártak anyuék velem is. Meg lehet nézni már ilyen pici baba szemét is, anno én sem voltam még 1 éves, mikor vizsgáltak. Az én szemüvegem akkor +7,5-es volt. Azt, hogy hányas szemüveg kell, úgy vizsgálták, hogy a szeme elé tették a különböző erősségű lencséket. Más a szemmozgás, amikor a megfelelő lencse van a szem előtt. Azért kértem beutalót a Klinikára, mert várható volt hogy örökli tőlem a rossz szemet.

[quote] írta:gnes-baba penihez csatlakozva,nem a te hibád,hogy szemüveg kell a kis csajnak,és valóban olyan nagy a választék...hajrá!!!


A Klinikán ajánlottak egy Optikát, ahol kifejezetten gyerek keretekkel foglalkoznak. Nos, ott sem volt ilyen pici arcra egyetlen darab sem. Úgy néz ki nem hogy választék nem lesz, de örülhetünk ha bárhol a városban találunk megfelelő méretű keretet. Ritkán kerülnek a babák ilyen pici korban szemorvos elé, így nemigen van ekkora keretre kereslet. :?

Liuska, sajnálom ami az exed és közötted történt. Viszont örülök hogy visszatértél! Régen nem is tűnt fel (vagy elfelejtettem volna?), hogy Te is III. kerületi vagy. Vagy régen máshol laktatok?
kisbogacs
 
 


liuska
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, hiszen azt kapta amit megérdemelt. Ha nem tudott megbecsülni, akkor keressen magának az exed egy olyan társat aki elviseli amit veled tett.
Nekem a volt párom egy olyan feleséget kapott aki megszabja neki, hogy merre mehet boltba vásárolni, ő nem dolgozhat (csak a felesége dolgozik), mert azt hiszi, hogy megcsalja.
Állítólag utána is érdeklődik, hogy merre volt napközben, amíg ő dolgozott (feleség).
Én meg ezen egy jót röhögök, hogy ilyen nőt kapott maga mellé.
ja és vagy 4-5 évvel fiatalabb mint én vagyok. (az exem most 49 éves).

kisbogacs
Most nézem, hogy te pont 1 héttel előbb szültél mint én. :D

manocskak
 
 


Sziasztok ismét vagyok a képeket néztem meg gyönyörüek a babáitok,az utolsó oldalakat olvastam el csak sokat irtatok a hét alatt nem tudom vissza olvasni igy bekapcsolodom.

Lucus,hogy vagy édesanyád?

Benci ha mégis ugy érzed,hogy van olyan dolog amit megosztanál velünk azért irjál, imádkozom,hogy legyen erőd elviselni azt ami most téged terhel,hiányolni foglak szeretem olvasni amit irsz.

Most önző modon olyannal foglak terhelni titeket ami ugy távolságban mint gondokban legalább 1000 km-re van töletek de engem mélyen érintet és okultam belőle.A közepébe vágva a dolognak a tegnap egyik barátunk megkért,hogy segitsünk neki,hogy Külső-Rekecsinböl hozzuk vissza az otthon nyaraló gyerekeket .Már több mint 10 éve nem jártam arra fele igy felkészültem minden rosszra,hogy rossz az ut ,nagy a szegénység,alig értem meg majd,hogy mit mondanak,de erre nem voltam felkészülve.
Kellemesen csalodtam abba,hogy az utakat megcsinálták a házak nagy része felújitva persze csak az ut mellett mert fenn a hegyekben még mindig minden változatlan.Láttunk egy tehenes szekeret ami tele volt rakva műanyag hordokkal ,jöttek vizért a csorgora ami olyan vékonyan csordogált,biztos orákba telt mig sikerűlt meg tölteniűk, gondolhatjátok ,hogy abbol a vizből nem az alap higéniát látják el,elsök az állatok,a főzés,és majd csak ezután a mosás, mosakodás mert nem tehetnek meg kmket többször egy nap mert akkor elmaradna a napi betevő megszerzése.Ami szintén csak a leg alapvetőkből tevődik össze fuszulyka(paszuly,bab)kukorica és több féle kerti növény.Nem szaladnak mindenért a mágázinba(boltba)mert para(pénz)az nincs nekik csak ha megkapják a szerencsésebbek a kevéske kolektiv(tsz) nyugdijt vagy a gyerek pénzt ami ft-be kb. 2800 ft fejenként és ebből kifizetik a kurentet(áramot).Majd sirva fakadtam amikor az egyik család akitől hoztuk a gyerekeket beinvitált, ahol az anyuka ép a sokadik gyereket aki jövő héten lesz 5 hónapos tette tisztába ami annyit jelentet,hogy levette rola a pisis nadrágott és szárazat huzzot rá semmi pelenka,mikor rá kérdeztünk miért nem tesz rá legalább textil pelenkát azt mondta csak egy van s azt akkor használja amikor mennek a doktoricához(doktornőhöz).Szörnyen éreztem magam mert eszembe juthatot volna,hogy elvigyem a Bence kinőt holmiait de erre itthon nem is gondoltam mert nekem olyan természetes az,hogy ha elfogyott a pempi hát megyek és veszek minden nap, ha kell átöltöztetem a fiaimat 5x ha piszkosak és tőlűnk alig 150 km-re az anyuka 100x meg fontolja,hogy a pisis gyerekét átöltüztese-e vagy hadja még egy órát mert igy kevesebb mosni valója lesz és több ideje másra.Most nehogy azt hidjétek,hogy ők elvannak keseredve mert ilyen a sorsuk nem ők igy boldogok mert az idén jó a termés, egészségesek és nincs nekik ennél több igényük.A másik ami szintén mélyen érintet az hogy a gyerekek már ,,csángoul" sem igazán beszélnek mikor rá kérdeztünk hogy miért nem tanitják meg magyarul akkor azt válaszolták,hogy jobb ha románul tudnak mert ha betegek lesznek és bekerülnek Bákóba a szpitálba(kórházba)akkor tudjanak értekezni(mit mondjak lassan de biztosan csak sikerül a popának,az álamnak beolvasztani őket)mondtuk azért csak tanitsák meg legalább imátkozni mert ha jönnek a pünkösdi búcsúra hát legalább azt tudjanak, s persze ettől még nem biztos,hogy meg is teszik de ...háha.Ami esment és megint megfogot az a közvetlenségük,ott álltunk az ut szélén s mikor mentek el mellettünk koszöntek buna ziua(rom. jo napot)mikor vissza köszöntünk hogy Isten ágy meg fülig érő szájjal fogadták ÁGYA(áldja)Fogtam Bencét a kezembe oda jött egy asszony, naccsága mivel tartja ezt a kövér küsdedet mondom anya tejjel gyümölccsel s mi még van ,hát igazza es van magának én es azzal tartotam az enyimeket nem es jo azza sok dánonne nekik,de haja-e mét nem tesz piros cernát a kezére megfogta a Bence jobb kezét nem erre a másikra ugy nem fogná az igézet,elmosolyodtam s azt mondja vagy magik má nem tarsák.Nem mi már nem tartjuk és ezen kivül sok mindent ami sokkal fontosabb lenne mint a piros cerna olyan mint az egymásra figyelés,tolerancia,egymás segitsége amit ott náluk Rekecsinbe ugy hinak szomszéd koma jó barát amik nem csak szavak hanem tettek és a mindenapjaik.
Sokat gondolgodtam azzon hogy van-e jógom leirni és terhelni bár melyiketeket is ilyen dolgokkal de aztán ugy gondoltam,hogy hát ha megbocsájtotok nekem és nem vesszitek rossz néven mert én tanultam ha mást nem akkor azt,hogy legyek hálás azért,hogy ide születtem mert ki tudja,hogy min mulik az,hogy hová születünk és milyen sórs adatik.A mindennapi elégedetlenségeim,hogy jaj megyün jövő hétvégén lakodalomba mit veszek fel,na most már nem gondolkodom mert tele van a szekrényem tiszta ruhával és majd felveszek valamit mert innen nem olyan messze ez nem is merülne fel senkibe mert van egy hétköznapi egy vasárnapi ruhájuk és igy is boldogok mert jobban tudnak örvendeni annak,hogy Máriska férjhez megy mint,hogy ilyen dolgokon vaciláljanak.
Bocsánatot kérek,hogy hosszu voltam.Jok legyetek.

Tetyk& a fiúk
tetyk
 
 


kisbogacs ne haragudj,nem gondoltam,hogy ilyen nehéz lesz szemüveget vennetek!azt gondolná az ember,hogy a mai világban ez már nem okoz problémát!

tetyk azt hiszem tanulságos amit leírtál,köszi,hogy megtetted!
én megkönnyeztem! :oops:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Tetyk
Csatlakozom amit Zeteny írt, én is hasonlót írtam volna, ha egy kicsit előbb olvasom el mint Zeteny. :D :wink:
Hát igen az ember Hálát adhat Istennek, hogy ilyen helyre született és így élhet, nagyon sajnálom azt a családot, nem könnyű az életük az biztos. :roll:
Az ember bele sem tud gondolni, hogy az ő helyükbe mit csinálnának.

manocskak
 
 


Tetyk, jó hogy mindezt leírtad. Sőt.... én nagyon köszönöm!!!
kisbogacs
 
 


Tetyk: tanulságos, megható, elgondolkodtató és szomorú. :cry:

krisz78
 
 


Tudjátok, amíg nem olvas ilyen hasonló esetet mint amit Tetyk is leírt az ember nem is gondolná, hogy létezik ilyen.
Csak vannak emberek akik már büszkeségből sem fogadják el egy másik ember vagy család segítsen nekik, mert "szerintük" ez így jó nekik.
Amikor Pesten dolgoztam (pénztáros voltam a Mamut Matchban), oda sok mozgássérült ember járt be vásárolni, Voltak olyanok akik egyszerűen elutasították, hogy segítsünk nekik, mások szívesen fogadták a segítségünket. Érdekes volt, mert némelyik mozgássérülten láttam, hogy így boldog. Sok vásárló pedig sajnálattal figyelték őket, mert volt aki hason fekvő tolókocsiban vagy nem is tudom minek nevezzem, mert úgy nézett ki mint a tolókocsi aminek a háttámlája teljesen le van döntve, közlekedett.
Szomorú volt őket látni így, de nem mutattuk ki feléjük ezt a sajnálatot, sokat beszélgettünk velük és ez jól esett nekik.
Na erről szerintem ennyi is elég, nem olyan topik ez, hogy erről kellene alaposan beszélgetni szerintem.

Nálatok is egyfolytában esik az eső? Jó lehűlt a levegő, bár szerintem ez a kis lehűlés kellett. Sokan írtuk, hogy milyen sokszor kel föl a csemeténk, most már értem, hogy miért előre érezték ezt a léhűlést.
Szerintetek, nem kevés egy kicsit 750g-ot hízni 2 hónap alatt, mert a Joel csak ennyit hízott, bár nem mondta a doki néni, hogy ez rossz lenne.

manocskak
 
 


találtam 1 ingyenesen letölthető babaszakácskönyvet!nem csak receptek,mikor mit ehet,a hízásról is szó van(manocskak)!!!
Töltsétek le!!!
http://www.kismamablog.hu/konyvek

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Erre még nagyon meleg van,esőnek nyoma sincs!
remélem estére ideér! :lol: és lesz 1 jó kis zuhi! :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


tetyk:
én is örülök, hogy leírtad, ilyenkor tudja csak az ember megbecsülni, amije van, sokszor tényleg hajlamosak vagyunk elfelejteni..

Zétényanyu:
Akkor én is felteszem a kezem,mint pedagógus :) Krisz is az.. Van még pedagógus hármunkon kívül??? :?:

Ahhoz képest, hogy a fiam tegnap kezdett el kúszni, kb. fél méter /másodperccel halad.. :) Most nézegetem az ajtórácsokat, vészesen közeleg a szobaajtó felé.. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?