Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát ha nem baj,ismét csatlakoznék hozzátok.
Rólunk most csak röviden annyit,hogy már vagy 4 hónapja egyedül vagyok a Tomival,az apja ugy kifordult önmagából hogy véget kellett vetnem a kapcsolatunknak.Még a mai napig nem tértem magamhoz az egésztől.Tomim amugy növöget,rengeteget eszik és persze imádom.

Visszaolvasok pár oldalt,talán egy kicsit képbe kerülök
liuska
 
 


Köszönöm mindenkinek a megnyugtatást!!!
Nem egyszerű nap volt a mai, senki nem akarta levenni a vért, azzal, hogy még nagyon kicsi, de végül csak sikerült. Az általános vérképe jó, nem vashiányos. Az allergiásra még várni kell két hetet. Kicsit megnyugodtam.
Ami viszont kiakasztott: a házidokink, aki eddig számtalanszor látta a gyereket, tudta mennyit hízik, eddig mindig azt mondta, hogy ő ilyen fajta, meg tuti nem lehet allergiás. Ma meg azzal jön, mikor mondom neki hogy a másik doki egyből vérvételre küldött, hogy már neki se nagyon tetszett a Benedek súlygyarapodása... :evil: Basszus, akkor eddig mért nem szólt???

Katuska: sápadtnak kicsit sápadt, de amúgy is elég fehér a bőre, nem nagyon tudom megítélni. De egyébként vidám, pörög egész nap, alig sír, ma is csak akkor, mikor megszúrták. Az apja szerint sincsen semmi baja... remélem neki lesz igaza.

Barti: itt nem mérik hosszra, amin ki is akadtam, de szerintem hosszra nő, meg a fejkörfogat és a mellkas is nő.

Erika: nekem is rengeteget kel Benedek, én is próbáltam a vizes módszert, de olyan szinten ordított órákig, hogy már nem bírtam hallgatni. Bár lehet hogy neki a kiságyával van baja.

Krisz: én sem láttam még ilyet... de a bőrgyógyász biztosan tudja majd.

Szilvi
Kép
xania9
 
 


liuska
Szia, nem lehet most könnyű neked. Nem lehet már helyre hozni a kapcsolatodat?

Ma megyünk oltásra. :?
A nagy fiamnak úgy néz ki, hogy kijött az allergia rendesen, szegényemnek könnyezik a szeme, folyik az orra, hiába mondom neki, hogy fújja ki ő azt mondja, hogy hiába fújja nem jön belőle semmi. Így ma neki is feliratok valamit a dokinénivel.
Már elkezdtek elleni a disznóink, nagyon édesek. :D :D

xania
A dokitok semmit nem mond, hogy mi lehet a baj?

manocskak
 
 

 
 

Jó reggelt!

Éppen az előbb szedtem ki Zsófi szájából az apja papucsát, most reggelizett és itt vagyok.

Eszter üdv itthon!

Liuska üdv újra.


Éjszakánk: kelés hajnali 1-kor-2-kor-3-kor-1/2 4-kor-4-kor-fél 6-kor. 3/4 7-kor pedig felkelt. Ebből 1/2 6-kor adtam neki enni, 4-kor pedig vizet.
Amikor felkelt éhes tuti nem volt, mert nagyon simán gyorsan visszaaludt.
Egy kicsit elrontottam, mert ahányszor felkelt kivettem az ágyból, és visszaringattam. Lehet, hogy csak cumit kellene visszatuszkolnom a szájába. Ma ezt fogom kipróbálni.

Ma megyünk orvoshoz. Oltást kap.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Móni megint lesznek kismalacok!!!! De jó! :lol:

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Ma küldök be 13 pontot a liberóhoz. Így már 38 pontom lesz,

ezt fogom megrendelni 35 pont

Kép

Kép
Kép
cs_erika
 
 


cs_erika
1 évben 2x szoktuk őket pároztatni. Bár most az egyik anya disznó vissza ivarzott, de azt majd csak a többiekkel együtt fedeztetjük be, mert most pont Decemberben ellene, ahhoz meg már hideg lenne a piciknek és nem maradnának meg.
De így is még a 4 anyából 2 már megellett még 1 van a 4. pedig ami nem fog ellen legalábbis idén.
De azt néztük a párommal, hogy olyan kis picik, de nagyon édesek, majd ha csinálunk képeket akkor felrakom őket.
Lesznek majd kis gidák is, de az csak tavasszal.
Ez a játék nagyon szuper, egy kis készségfejlesztő és majd később a színeket is megtanulja.
A nagyobbik fiamnak is volt, de neki az kerek.

Nem tudom mi lehet már 2 éjszaka a Joellel nagyon sokat van fönn éjjel, lehet, hogy a foga? :roll: :roll:

manocskak
 
 


liuska sajnálom,ami van most veled,nem lehet egyszerű az életetek!!!

ercsi tök jó ez a formabedobó!!!

katus nem irigyellek!!!szerintem sem jó,ha túl szigorúan bünteted fiadat,mert még jobban fog dacoskodni!!!
lehet egyébként,hogy most kezdődik nála a dackorszak!!!
az oviban volt pár hasonló gyerkőcünk,aki még dühösebb lett a "büntetéstől",azt hiszem jobb módszer a figyelemelterelés,s ha már lenyugodott akkor elmagyarázni neki,hogy miért lenne jó,ha okosan viselkedne!!!
figyelemelterelés,gondolom már tud számolni,akkor kezdjen el számolni,vagy kérd meg,hogy csukja be a szoba ajtót!olyan kis dolog elég ahhoz,hogy elfelejtse,az előbb még mérges volt!
ha pedig bántja Petrát,akkor is próbálj meg higgadt maradni,akkor te számolj!!!szerintem,ha bántod ezért,akkor még jobban fogja őt ez hergelni!apukája nem tud rá hatni?mikor kezdi az ovit?nem viszed még?szerintem a közösség is jó hatással lenne rá!és az,hogy kicsit távol lenne,még,ha pár órát is,akkor jobban tudna Petrának is örülni!!!szerintem úgy érezheti,a kicsi elvesz téged tőle!!!bocs,nem akartam okoskodni!!!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Liuska: Üdv újra......sajnálom, hogy nem túl fényesen alakulnak a dolgok a pároddal. Az én férjem sem gyenge mutatvány.......dehát ez itt már kiderült a többieknek :roll: . Férfiak :roll: .

Büntetés, dacoskodás: az én fiamat kimondottan dühítette a büntetés. Sokkal rosszabb lett a helyzet ha büntetésbe került...ordított, csapkodott, verte magát a földhöz...ez megváltozott amikor 5 éves lett. SZerintem akkor értette meg mi a büntetés lényege, ő egészen odáig nem tudta, csak azt hogy elszeparáltunk (ágyára kellett ülni "gondolkodni") és otthagytuk a bajával egyedül....
Most 6 éves és most már van hatása a büntetésnek igaz már nagyon ritkán van rá szükség......szerintem amég kicsik ők nem értik hogy mi az a büntetés és mit akar a szülő elérni vele...........

Zétényem kezd visszarázódni a normál kerékvágásba, már csak kétszer ébredt éjjel, ivott egy kis vizet aztán aludt tovább. Most éppen a szokásos köröket járja be a házban.
MI meg várjuk a "dugulás elhárítós embert". A mosógépből nem megy le a víz a falba....van valami dugulás de nem a gépben mert amikor vödörbe tettem a csövét akkor simán kinyomja a vizet. Marhára örülök neki...remélem nem kell kibontani a falat a mosókonyhában vagy ilyesmi. 9-re ígérte magát a dugulás elhárítós pasi.......remélem jön.
Kolleganőm férjhez megy szombaton....a halál bütykén van a lagzi...valami kis faluban a francban az ukrán határtól 2 percre......annyira nincsen hozzá kedvem hogy valami botrány. KÉne valami ruhát is vennem........de nincsen kedvem ehhez sem......ez meg is lep. Vásárolni idáig volt kedvem....csak nincs valami bajom? :wink: :roll: :oops: :lol:

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Sokan panaszkodtok mostanság az éjszakai alvásokra. Hát minálunk is fölsír többször és már én sem tudom mire fogni ugyanis már hét fogunk van. Talán jön a nyolcadik???
Olyan nagyon én sem hiszem hogy éhes lenne, ma éjszaka is odavettük közénk és úgy visszaaludt, majd apa vissza kiságyba.

Erika drukk az oltáshoz, Jó a játék nagyon.

Móni nektek is drukk az oltáshoz.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Még mindig nem olvastam vissza,majd este.Most a Tomi alszik,de szerintem mindjárt fel is ébred,mert a szomszéd neki állt kalapálni,elég jól nyomja.

Manócskák,ezt a kapcsolatot kizárt hogy helyre lehet hozni és nem is akarom

Peni,ő már nem a párom.Meg mint megtudtam,pár hete már van valakije.Én ennek csak örülök,legalább nem akar jönni hozzánk

Én most szívesen mennék lagziba,ha gondolod elmegyek helyetted
liuska
 
 


Liuska: sajnálom, hogy tönkrement a kapcsolatod, Tomi biztos továbbra is sok örömet hoz majd, és feledtetni tudja Apa hiányát, ha pótolni nem is.

Éjszaka: ismét botrány: másfél-két óránként keltünk, nyűgi, két cici becupp, rityirotyik, szóval szerintem a cukkini, ezért most egy kis szünetet tartunk, a többi úgyis a fagyiban pihen.
Ma kicsit vidámabb, mint tegnap volt, most édesen játszik a macijával. Az orrát fogja. Minden babának és állatfigurának.

Eszter: üdv újra itthon, várjuk a képeket!!!

Erika: mennyi pontot adnak egy csomag pelusra? Nekem még csak 3 liberós van. Gondolom, az lófütty...

Szilvi: örülök, hogy rendben Benedek vérképe, reméljük, allergia sem lesz. Egyetértek Tiéd Apával, ha vidám egyébként, tuti semmi baja :wink:

Súly: na, végül ma mentem mérésre: Saci 7600 g és 68 cm (hát, nem egy hosszúpuska). Szóval a 3 havi gyarapodásunk 800 g, kicsit több, mint Benedeké, de nem relevánsan, védőnénik szerint ilyen alkat, mivel élénk, mozgékony gyerek, mellette még vidám is, tuti semmi baj sincsen. Hétfőn megkonzultálom dokibácsinkkal is, de ő eddig sem aggódott :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, az attól függ, hogy mekkora a pelus

Mi most kaptunk az unokatesóméktól 3 vonalkódot, mert ők nem használják fel, az 9 pont. A kis csomag az 2 pont, a közepes 3, a nagy pedig 4 pontot ér.

Mi most értük el a 7 kg-t. Bár a múlt heti betegeskedésünk visszavetett egy kicsit.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Köszi, Erika! Akkor 10 pontunk van.
A 7 kg teljesen jó még :wink: Főleg, hogy betegek voltatok. Majd bepótolja Zsófi :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


most mértem, 7 kiló 7 deka

elmentünk orvoshoz, bevásárolni stb.

Nem tudom mennyire lesz nyüszi a csaj. Pont alvás és ebédidő előtt érünk az orvoshoz.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Liuska Üdv újra köztünk! SZomorú a helyzet de fel a fejjel! Különben sem vagy még 100 éves úgyhogy jöhet a következő pasi. Persze iylenkor azt mondja mindenki, hogy ááá soha többet. de ez butaság. Mindenkinek van valahol egy párja aki "holtomiglan".

Kriszti! nem veszem okoskosdásnak sőt! Nála a figyelem elterelés is oylan nehéz mert annyira de annyira ragaszkodik a hülyeségeihez. Bevallom nekem is több türelemre lenne szükségem de még így is birkatürelmem van mások szerint. Este bevonultam a fürdeni egy könyvvel (stílusosan a Légy jó mindhaláliggal) addig apa elbeszélgetett vele. Azóta egész korrektül viselkedik.

Reggel befejeztem a festést, szépen fehérlik az előszoba és feltakarítottam az egész lakást. Nem vagyok ám elfáradva á dehogy. Már csak az ablakokat kell megpucolni. Az volt a nap fénypontja mikor Petra kiborította a felmosóvizet és abban pancsolt. Szerencsére csak ecet meg étolaj volt a vízbe, hogy a festéket fel lehessen foltok nélkül mosni. NA Ő elárasztott mindent...
katuska79
 
 


Katuska Petra is olyan lesz mint a báttyja?Örökmozgó kidcsibész :lol:

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Kupi! szerintem rosszabb. Máté sokkal lustibb, nyugisabb baba volt. De már kicsinek sem lehetett irányítani. Azt hiszem Máté akkor vált örökmozgóvá mikor elindult.

Eszter! szerintem sem kell sokat várnotok az elindulásra...nem semmi Petra még cak most kezdi el a mászást:)

Hanna! Olivér ahogy játszik zabálni való! Hogy tapsi tapsizik!!!!
katuska79
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem voltam de az augusztus sok kis kiruccanással telt el és lenyomtuk a negyedik esküvőnket is az idén. Próbálok visszaolvasni de szerintem legalább 50 oldallal le vagyok maradva :)
Remélem mindenki jól van!

Egy gyors kérdés: valaki próbálta már a Rossmanos babylove tápszert? Tapasztalatok?

sahli
 
 


Sahli! én Máténak vettem csak mikor még ivott. Tök ugyanaz, mint a DM-es Babylove. Kicsit nehezen oldódik de egyébként tökéletes.
katuska79
 
 


Lucus: remélem anyukád mihamarabb fel fog épülni, nagyon szurkolunk Neki.

Erika: szerintem nagyon jó ez a formabedobós játék. Nekünk is van hasonló fischer price-os csiga, Patrik imádja állandóan püföli. Már kezd rájönni hogy mitől zenél úgyhogy állandóan feldönti.

Manócskák: hogy vagy?

Katuska: nagyon ügyes csaj vagy hogy ennyi mindent meg tudsz csinálni két gyerek mellett :)

sahli
 
 


liuska
Így már értem, bocsi, hogy megkérdeztem, nem akartalak esetleg kellemetlenséget okozni a kérdésemmel. (Móni)

sahli
Köszi a kérdésed egész jól, bár ezt a nagy meleget elég nehezen viselem.
Már híztam 2 kilót, remélem nem sokat fogok hízni, mert nehéz lesz leadnom majd.

Most jöttünk meg az oltásról, volt egy kis sírás, de nem vészes. A Joel már 69 cm és 7750 g. Most nem is akart ebédelni, inkább teát iszik és most alszik megint.

manocskak
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsan az éjszakákhoz, rohanok tovább: náluk is egy-két hete Lillu sokszor ébred, odakéri magát hozzánk, és rögtön felébred, ha visszatenném, eddig ezzel nem volt gond. Nappal szépen alszik, éjjel van gond a nyugodt alvással. Passz.

Na jó, még kicsit visszakukkantok.

Szilvi: örülök, hogy a vérkép jó :wink: Szerintem is rendben van a gyerkőc, ha vidám és ugrabugra :wink:

Üdv, Liuska! Sajnálom, hogy így alakult a pároddal. Esetleg kaphatunk képet Tomiról?

Bepróbáltam Lillapalintánál a cukkinit, de csak két-három kanállal. Utána gyümit kapott. Ez az új stratégia, pár kanál zöldség, hogy megkóstolja és szokja, utána desszert a gyümi :) Lehet egyezkedni a kisasszonnyal :D

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Sziasztok!

Liuska: biztos jobb ez így. Ha nagyon eldurvul egy kapcsolat, akkor nem szabad tovább benne maradni. Van azért segítséged? Anyukád vagy valaki? A volt párod a gyerekre sem kíváncsi?

Erika: jó kis játék! Nekünk teknősös van. Nem is tudtam, hogy a Libero vonalkódokkal lehet ajándékot kapni. :shock: Én csak az Univer cimkéket gyűjtöm.

Sahli: merre nyaraltatok? Rég láttunk képet Patrikról. Teszel fel?

Eszter: üdv itthon.

Mi: most jöttünk haza. Bementünk a suliba. Új igazgatónk lett, mentem bemutatkozni. Nem árt, ha képben van, hogy én is vagyok. Ádám fürdött a népszerűségben. Mindenkivel haverkodott. Aztán Tescoztunk, kifogyott a hűtő. Na, megyek brassóit csinálni.

krisz78
 
 


Sziszi! ment privi!
katuska79
 
 


Sziasztok dobok egy ket kepet (a lagzisokbol, habara a fenykepesz kepei meg nincsenek meg) Kép HUncut Kép A nagyival

Kép
brestovsky
 
 



A kepen anyosom van, anyukamrol majd ha lesz tobb kep kuldok, o is nagyon csinos :), azt hiszem van ket fiatalos csinos nagyija Atinak :lol:
Ferjek: hat megtudlak erteni, habar nekem az elmult 1 honap egesz jol telt el vele.

Kép
brestovsky
 
 


Szép estét!

Jelentem, a cukkini egyelőre nem okozott bajt. Azért izgultam :roll:

Móni, mi történt? :shock:

Katus: válaszoltam :wink:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Á, nem is meséltem! Lilla új kedvence, hogy a nyakamban lovacskázik körben a lakásban (persze szorosan fogom a kezét), kurjongat és kacag, és ha megállok, sarkantyúz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Na Tomi alszik,a csirkehusika meg fő neki holnapra.

Katuska én is irigylem az energiádat.Amúgy ilyen gondolatok nem forognak a fejemben,hogy soha többet új kapcsolat,hanem pont az hogy mekkora esélyeim vannak egy pici gyerekkel.Persze nem ez most a legfontosabb,hanem a fiam,de azért majd idővel

Manócskák,egyáltalán nem bántottál meg,én is megkérdeztem volna.És gratulálok a pocaklakóhoz,irigykedem is.

Nyugtalan éjszakák:Én is csatlakozom,Tomi egész éjjel forgolódik,dobálja magát már vagy 3 hónapja.Én nem is értem hogy ezek után nappal hogy bírja cérnával

Krisz,anyu szokott átjönni segíteni.
De kíváncsi az apja gyerekre és látom hogy szereti is,de ahogy megérkezik,rögtön kezdődik a vitatkozás,ennek meg nem akarom a Tomit kitenni.És a gyerek mit lát?Ha megérkezik az apja,az egyet jelent a feszültséggel.

Rita,Attila nagyon szép kisfiú

Vsziszi,de igen majd rakok fel képet
liuska
 
 


SZilvi! köszi! válaszoltam én is:)

Rita! de szép képek!

Liuska! nagyon sok pasit nem zavar a "kész" gyerek...sőt még az sem ha több is van.
katuska79
 
 


Szilvi,nem csodálom hogy imádja Lilla a lovacskázást

Cukkini:nekem eddig tíz cukkiniből tíz keserű volt,üvegeset még nem próbáltam
liuska
 
 


Katuska,biztos hogy vannak ilyen férfiak is és azt hiszem minél kisebb még a gyerek annál inkább elfogadják egymást
liuska
 
 


Szilvi: nekünk másnap jöttek a pöttyök cukkini után, várd ki a holnap estét!

Rita: Attila nagyon szép gyerek :) édes kis husis keze van :D

Sahli: hogy vagytok?

Lius: azért az jó, ha szereti Tomit Apa, majd a többi is megoldódik idővel... csak elfogy a vitatkozós energia :roll:
cukkini: olyan pinduri zsengéket vettél? Azok édesek...

Móni: már megint balhé van? Nyugi, türelem.... (tudom, fogytán).

Megyek aludni, holnap (is) hosszú napunk lesz :roll: jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


szép jó estét mindenkinek!

Gyönyörűek a babák!

Ma ismét fürödtünk Szonjával, ezúttal Velencén. Megint nagyon élvezte! Jól kifáradt, egész úton hazafelé aludt. Most így fürdetés és vacsi után azt hittem megint nagy beájulás lesz, de a kisasszony az ágyban akart megtanulni mászni, pont most, így lefekvés után. Popsi fent, lábak térdelve, és nagy rugózások, közben a feje már esett le, annyira álmos volt. Mondtam neki, hogy holnap is van nap, és ráér megtanulni napközben is mindent :)
Nagy nehezen elaludt.

Mai nap nagy fejleménye: ettünk először csirkét! vettem kecskemétibe ilyen alma-csirke keveréket, mondhatom tényleg isteni finom! Szonja egyből fél üveggel be is nyomott belőle, és utána megivott még másfél deci vizet, így cicit már nem adtam neki. Ez volt az első önálló ebédje! :D :D :D

Ja, és akinek kell akkor a hinta szabásmintája, annak szívesen elküldöm, csak adjatok e-mail címet.

ercsi: klassz ez a formabedobós játék. nekünk is van hasonló, mondjuk az a klasszikus teknősös. Szonja szereti, bár még inkább csak a kerekeit pörgeti, meg húzza-nyúzza. Liberos játékból mi kaptunk "örököltünk" egy rágókát, az is teknősös, na az a sláger játék, teknős nélkül sehova!

Lányok, akik mostanság voltak oltáson. Mit kaptak most a babák? Én nem tudtam most semmi kötelező vagy ajánlottról. Van vmi?
czzsofia
 
 


Liuska: sok pasit tényleg nem zavar a kisgyerek...sokan a pici babával nem tudnak mit kezdeni (akkor sem, ha saját), de egy kiskölyökkel már össze lehet haverkodni :)
Cukkini: pici, zsengét vettem, jó íze volt krumplival. Én nem adok üvegeset Lillunak, szeretek neki főzni nagyon :)

Csöre: ne lelkesíts, most tiszta frászban vagyok :shock: :shock: :shock: :shock:

Jó éjt!

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Csöre én olyan kicsi cukkinikat még sehol nem láttam,vagyis itt a piacon ahol venni szoktam.Holnap megnézem mert eddig tényleg mind keserű volt
liuska
 
 


Sziasztok!

Csöre: én is hajlok egyre inkább arra amit apa mond, hogy semmi baja, kicsit rossz alvó, dehát egész nap pörög, vigyorog.

Igazából én aggódom ám szerintem túl egy kicsit a dolgokat, amúgy is ilyen vagyok. Mindig felfedezek valami új aggódnivalót.

Katuska: irigylem az energiádat!!! meg a türelmedet. Én már előre félek ettől a korszaktól, hogy nem lesz elég türelmem a gyerkőchöz.

Holnap strandolunk, már alig várom, ez lesz a második a nyáron.

Szilvi
Kép
xania9
 
 


Liuska - üdv újra itt.!!! Visszaraklak a táblába, illetve Tomit!! :lol: :lol:

Zille biztos érzi, hogy anya szomorú, olyan jó baba mostanában, elég sokáig elvan magában, az eddigiekhez képest.

Zsófi elküldöd nekem is a szabásmintát,? küldöm priviben a mail címemet. Köszi

Változás anyumnál nincs. most azt próbáljuk elérni,szervezni hogy ebben a kórházban (az új honvéd) maradhasson, és ne a területileg illetékes Jánosba vigyék át.

a kölest amúgy én is gyümivel adtam és 3 kanál után nem kért többet, ez már nagyon régen fordult elő, eddig rizzsel vagy sinlaccal adtam. Nálatok elfogy egy doboz két hét alatt?, a dobozra az van írva ennyi ideig kell felhasználni.

Rita Ati zabálnivaló!!

Lányok talival nincs semmi? Peni már hazajött, ő mondta, hogy náluk lehetne Érden, vagy Erika is ajánlkozott ő 18. ker. ha jól emlékszem. Nekem kifejezetten jót tenne, és nem itthon gondolkodnék/szomorkodnék.

Holnap megyünk méreckedni kíváncsi vagyok, hol tartunk. Zille nagyon sokat dörzsöli kb. két hete a szemét, remélem semmi komoly, de azért rákérdezek.

Zille név (nem tudom már ki kérdezte, bocsi) - nem becenév. A Zille női név valószínűleg a Cecília német megfelelőjéből, a Zilly névből ered. Rokon név: Zília. Egy máik helyen meg ezt írják:
Ismeretlen eredetű, valószínűleg költött magyar név. Esetleg a Cecília származéka.

Kép

Kép
lucus16
 
 


Szilvi,én is szeretek főzni a fiamnak.Igyekszem kerülni az üveges bébiételt,természetesebbnek tartom azt amit én csinálok neki.Utazáshoz viszont üvegeset kap

Na látszik hogy nem vár senki az ágyban,még itt irogatok,ahelyett már mennék aludni
liuska
 
 


jó reggelt mindenkinek!

Hozzánk tényleg jöhettek. Van kert, nagy lakás, szóval el tudunk lenni.


Éjszakánk: azt még elviseli lánykám, hogy nincs éjszakai nassolás, azt viszont már nem, hogy nem a karomban aludhat el. :?

Ma éjszaka hajnali fél 2-fél 3 ig nyuglődtunk. Visszasimizés, visszafekvés az ágyba, 5 perc múlva pedig Zsófi ordítás. Szóval legújabb elvemet (mármint, hogy most már nem veszem ki az ágyból, és aludjon vissza úgy) félretéve kivettem, és vissza ölelgettem. Tényleg nem igényel mást, csak legyen az ölemben, cimival a szájában, és ő alszik. Hát ezt elég rendesen elrontottam. :? Vagy nem? A fene sem tudja, ő még azért nagyon picike.

Egyre ügyesebben mászik, és tegnap életében először felült. Elnéztem kb 10 mp-re, és a következő pillanatban már ült. A kanapé tartotta a hátát. Azóta nem próbálkozott még.

Orvos: kaptunk beutalót szemészetre, hogy mérjék be, tényleg kancsal-e. Tegnap néztem, én már nem látom, de azért nézzék meg.
30 dkg-t hízott 1 hónap alatt (ez a múlt havi 16 dkg-hoz képest már sokkal jobb) és még beteg is volt. Gyerekorvos nem gondolja, hogy bármi gond lenne, mert nagyon mozgékony gyerek. Ezt bemutatta vizsgálat alatt is.

69 cm, és 6940 g. Az itthoni mérleggel már elértük a 7000-t.


Liuska: nem lehet, hogy Tomi azért alszik olyan nyugtalanul mert kihat rá a feszültség ami köztetek van? Ráadásul ott van még az is, hogy nő a foga.
Amikor legközelebb megy az apja, meg kellene valahogy értetni vele, hogy nem a gyerek előtt kellene feszültséget teremteni, mert neki egyálalán nem tesz jót. Neki egy biztonságos otthon kel, és abból amit leírtál előfordulhat, hogy ezt nem érzi.

Képzeljétek, tegnap voltunk a játszótéren, Zsófit beültettem a hintába. Végig amíg hintázott nézegette a gyerekeket, és hangosan kacagott rájuk. Már most nagyon érdeklődik a gyerektársaság után.

Úgy hallom lassan pelenkacsere lesz nálunk.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Amit elfelejtettem, nincs kötelező oltás, én a nesi vac-ot adattam be neki. (vírusos agyhártyagyulladás ellen)

Kép
Kép
cs_erika
 
 


nesi vac=neis vac

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek !
Attilla gyönyörű kispasi.

Móni mi a baj ? Ne idegeskedj ahogy Katuska mondja férfiból van. Nem kell mindig nagyon komolyan venni őket.

Tegnap fodrásznál jártam már nem is tudom megmondani mikor voltam utoljára. Levágattam fél rövidre a hajam, rövidebbre nem mertem így első nekifutásra. Hullik és most hogy Levi bejárja a lakást mindig teli a keze hosszú hajszállal.Úgy megkönnyebbült az egész fejem nagyon jó érzés.
Mi ma éjszaka csak egyszer keltünk mivel én dolgozom így apa kel hozzá, csakhogy ő nem ébred fel ezért mikor hallom hogy ébred megbögdösöm apát és ő pattan. Komolyan szó szerint kipattan az ágyból és már ott is van a kiságynál.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


liuska
Köszi, de tényleg ne legyél elkeseredve, hogy egyedül maradsz, és a két fiammal találtam magamnak egy olyan társat akivel igaz, hogy vannak konfliktusok (mint most is), de azért úgy érzem, hogy szeretjük egymást. a Joel és a Joakim a kis pocaklakó, már ő tőle született/fog születni.
Kívánom, hogy te is találd meg azt a társad aki mellett boldog leszel illetve a csemetés is az lesz. :wink:

vsziszi és csöre
Eléggé ki vagyok most megint akadva a páromra.
Sajnos megint hasonló dolog mint ami már egyszer megtörtént.
Most 2 napot elment dolgozni (egy haverjához, persze nem ingyen, mert bútort is kellett neki csinálnia), volt egy olyan munka is nála ami nem volt benne nekik az egyességbe, és ezt meg is beszélték, hogy azt elszámolja, hát itt a gond a munkát a párom megcsinálta, és arra hivatkozva, hogy túl költekezett (anyag vásárlás miatt), nem tudja most odaadni a páromnak azt a pénzt.
Ez már egyszer volt ilyen megcsinált egy munkát amit a mai napig nem fizettek ki teljesen neki.
És még ő van megsértődve, hogy mérges vagyok. Persze a fiának ami meg lett rendelve füzetcsomag azt is majd nekem kellene kifizetni, de azt hiszem azt majd az exe ad rá pénzt és megkapják.
Itt van a nagy fiam akinek az allergiája miatt ki kellene váltanom a gyógyszereit és nem tudom, mert a párom nem kapott pénzt én meg vagy pénteken vagy csak hétfőn kapok pénzt.
Ja és persze a Joelnek is vennem kell tápszert is.
Ó már megint csak panaszkodom, bocsi mindenkitől. De ez már elég sok nekem.

A sírás kerülget tegnap óta, most is amint írok nektek a könnyeimtől nem látok rendesen. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A Joel tegnap kapta meg a Prevenál oltást és már 7750g és 69 cm.
Mára lázasodott be sajnos.

manocskak
 
 


jó reggelt!
Szonja még alszik kb negyed órát... írok gyorsan!

vírusos agyhártyagyulladás elleni oltást azt hiszem az én dokim is akarta ajánlani, de akkor még csak 5 hónaposak voltunk, és abban maradtunk a dokival, hogy majd mindent elmond ha legközelebb megyünk. Aztán elfelejtette mindenki, de majd most rákérdezek, mert ez nem rossz. Ez nem a kullancs elleni, ugye?

prevenál oltást mi kétszer kaptunk, az első és harmadik kötelezővel együtt. úgy tudom egy új verziója volt, és nem kell annyi, mint a régebbiből, így most letudtuk ezt.

Ercsi: kitartás az éjszakákkal, a következetesség tényleg kell!
nálunk az utóbbi 1 hónapban kb. 3-szor azért kelt fel Szonja, mert folyton mozog, forog, és vmi kényelmetlen neki. ilyenkor felsír, én meg rohantam... aztán adtam neki cicit, szerencsére nem szokott rá, tehát nem az evés miatt kelt fel. (adtam volna vizet is, ha apa nem inná meg folyton a babavizet...) ma éjjel ugyanez, ébredés, sírás, átmentem, gondoltam nem kap cicit, kézbe vettem, 2 perc alatt elaludt, visszatettem az ágyba, és mentem aludni. ismétlés 1 óra múlva, de ezt is letudtuk hamar.
nem tudom mit tehetnék, hogy kényelmesebb legyen az ágy, vagy a forgolódás miatt ne keljen fel... bár majd rájön hogy mi a jó neki... volt már ilyen vkinél, hogy arra lett "ideges" a bébi, hogy nem találja a helyét, és ébred ezért?

ezek a férjek... nálunk sem ok minden. hogy lehetne megmagyarázni egy pasinak, hogy az nem munkakeresés, ha beadja 5 helyre az önéletrajzát, majd ha behívták 1 helyre interjúra, akkor nem kell heteket várni a válaszra, lehet addigis keresgélni... ??? sült galamb effektus... kiborító
czzsofia
 
 


Sziasztok!

Lucus! Örülök, hogy azért Zille jól viseli a helyzetet.

Móni! Sajnálom, hogy ez van. :(
Ti külön kasszán vagytok?

Liuska! Üdv újra itt! Mesélj Tomiról!

Kriszti! Hogy van Ági baba?

Csöre! Jó mai napot!

Katuska! Szuper lett a lakás.

Moffli????

Később folyt.köv.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Zsófi: Nálunk is a kényelmetlenség miatt ébred Ádám. Nyüszög, megfordítom, és alszik is tovább. Hajnalban mindig hason és fejjel a másik irányba találom. Elfekszi magát, kómás, nincs ereje visszaforogni.

Cukkini: na ez nálunk semmilyen formában nem jött be. Mondjuk, megkóstoltam, tényleg semmi íze nem volt. Próbáltam krumplival, paradicsommal, üvegeset. Ez az egyetlen kaja, amit nem hajlandó enni. Ma brokkolit próbálok csirkehusival. Aki csinált már, az csak megfőzte a brokkolirózsákat és leturmixolta? Vagy leszedett róla valamit? (pl. a kis szárat)

krisz78
 
 


Sziasztok!
Mióta haza jöttünk,meg sem állok.Takarítok ezerrel,még mindig van mit...Ablakok stb...Ezért megint csak egy gyors bekukkantás,hogy leadjam Eszter paramétereit... :D
Tegnapi mérés:8600g. - 73cm.És!Tegnap felhívta a dokinő a figyelmemet arra,hogy 1,max 2 héten belül kijönnek az alsó metszőfogak.Ú,mondom! :D Meg is néztem és a jobb alsó metsző,már majdnem kibújt,meg van pattanva"" az ínye.És tök duzzadtak!Na!Nemsokára nekünk is lesz már guzukánk! :lol: :P
Ja és már nem is kaptunk következő időpontot az orvoshoz,mert azt mondta,hogy meg van neki az 1 éves státusza... :o :shock: :D
Ajánlott egy másik kérhető oltást is,azt hiszem a meningococcus-t,másik fajta agyhártya ...Ti beadattátok?
Az apjának már mondja,hogy apa!Komolyan!Kajánál nammnamm,Benőkésen:bammbamm-bemmbemm,bambi,bamba,baba,nemnem,dedede,mama,papa,aja
cicának:biba-bimba :lol:
Na,megyek,mert sohasem végzek! :D
Ja!A képeket visszanéztem és egytől egyig gyönyörű minden baba!

Eszter

Kép
eszterem
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?