Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti! majd képeket kérünk a főpróbáról!!!

Erika! jaj de édes a lányod! szinte kihallatszik a képről ahogy nevet:)

Krisz! én láttam iylet kiskoromban! a szomszéd kisfiú karján volt ilyen. A vállán volt egy hatalmas nagy ovális pont iylen színű anyajegy. Az se volt szőrös és pont oylan volt, mint a bőre. Amúgy neki a testén is elég sok anyajegy volt csak picik. Mi megszoktuk de a suliban elég sokat piszkálták miatta :(
katuska79
 
 


Sziasztok!

Én is itt..

Lucus! Nagy ölelés!

Nagyon szépek a babák és nagyon ügyesek!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Kriszta: és a férjednek is születése óta ott van?Nincs vele semmi gondja? Ha nem muszáj, nem akarom most leszedetni. Majd ha őt később zavarja esztétikailag. Bár cipő, papucs pont takarja, körömcipőt meg remélem, nem akar majd hordani. :wink: Ahogy közeledik a időpont egyre nyugtalanabb vagyok. (a dokinkat már szerintem halálra idegesítettem ezzel)
Katuska: ezért csúfolták a kisfiút? Ó, szegény! Akkor Ádámnak is jobb lesz, ha leveszik? (bár ez csak mezitláb látszik)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krisz78 2009.08.25 10:28-kor.

krisz78
 
 

 
 

Krisz én is úgy tudom az anyajegy az bőr tapintású és sima barna folt ha kidudorodik és érdes az szemölcs. Szerintem is nézessétek meg, de ha nem nől látványosan meg a széleit kell figyelni akkor nem kell bántani.

Zsófi tündér és nagyon huncut.

Nem tudjátok véletlenül a szemük mikorra alakul ki. Tehát az lenne a kérdés ha én úgy látom, hogy néha még mindig bandzsít kell vele fohlalkozni v kinövi még. Azt veszem észre inkább amikor fáradt, mert néha direkt figyeltetek vele egy játékot és húzom a szeme előtt és akkor követi, de néha ha elbambul akko nagyor furi.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert "van dógom", aogy Micimackó mondaná.

Anyajegy-szerű csík: a párom lányának volt ilyenszerű a lábán, de az tuti anyajegy.
13 éves, most vették le a Heim Pál Kórházban.
Krisz, szerintem konzultáljatok a dokival, ő bziti tud mondani valamit... És fontos, hogy ne aggódj!

Lucus: De jó, szurkolunk, megy az ölelés!

Katuska! Szép a padló, ügyi vagy, garula a mászáshoz!
Jaj, megyek, Bori magára borítja a fél világot! Ááááááááááá!

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Batkata: neki miért vették le? őt zavarta? Vagy le kellett? Gondolom, neki is születésétől megvolt.

Köszi, lányok a hsz-eket. Megpróbálok nem parázni, de tudjátok, hogy van ez... Ahogy közeledik az időpont, nő a feszültség.


Sahli, Moffli , Petne, Eszter ezer éve nem jeletkezett.

krisz78
 
 


Krisz
És a gyerek orvosok akikhez vittétek nem mondtak semmit? De ne aggódj a bőrgyógyász az alaposabban megnézi majd neki. És ő majd megmondja, hogy mit kell vagy legalábbis mit ajánl, hogy mit csináljatok vele. Lehet, hogy csak évente kell majd ő vissza vinni, hogy figyeljék, hogy nő-e tovább vagy sem.
A páromnak olyan anyajegye volt ami sebesedett azt most szedték le neki a sebészeten.

manocskak
 
 


Móni: az egyik szerint pigmentcsík, más szerint anyajegy, egyik szerint öröklött (ez tuti nem, ilyesmi senkinek nincs, rajtam még anyajegy sincs) más szerint attól van, hogy megégett a hasam, és pigmentálódott Ádám bőre. Abban egyetértettek, hogy ne izguljak miatta. De hát ki ne izgulna.

Na, húzok, ébred a fiatalúr. Elkészítem neki a cékla-csirkemelles kedvencét.Ja, a brokkolit hogy adjátok? Le kell szedni róla valamit?

krisz78
 
 


Krisz!
MEgkérdeztem a páromat, azt mondta, hgy azért vették le az anyajegyet, hogy megelőzzék az esetleges rosszindulatúvá válását a "kis drágának".

Asszem este nagy terror lesz játékpakolás ügyében... Elegem van a lustikáimból.
Egyébként szombaton este szerződéskötés lesz, írásba fektetjük, ki mit vállal az itthoni életből, kinke mlyen kötelességei és jogai lesznek, Bori kivételével mindekinek.
Midenki elmondhatja, ő mit szeretne, s ha reális a tisztetben tartjuk...
Remélem, sikerül keresztülvinni a családtagokon ezt az újítást...

Na, én elhúztam Csillagok háborúját újranézni cenzúrászási céllal, s közben vasalok... :)

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Krisz: nekem is a derekamon van születésemóta, soha nem zavart, pedig jóval nagyobb... bár az enyém nem egyszínű :roll: ezt anyajegynek mondják a dokik, és ollókezű egyedeik állandóan ki akarják kapni :lol: :lol: :lol: de nem hagyom. Rendszeresen ellenőriztetem, hogy nincs-e eltérés.

Hanna: bővebben? :wink:

Ági: később, 1 éves kor után áll be a szemük.

Zsófi nagyon aranyos, tényleg kis huncut :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


http://www.nlcafe.hu/babazzunk/20090825 ... yerkoccel/

egy kis olvasnivaló, nagyon aranyos

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Aha, Batkata, jó kis indok a cenzúrázási cél :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Krisz! a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással...főleg ha senki nem magyarázza el nekik.

Batkata! ez jó ötlet, hogy szabályok vannak! Csak következetesen mert a legkisebb gyengeséget is észreveszik és kihasználják 8)

Ági! még nem kell tudni fókuszálni. Máténak is van fókuszálási problémája és még nem tudnak vele mit kezdeni, majd ha elég nagy lesz hozzá, hogy esetleg szemüveget viseljen.
katuska79
 
 


Csajok!

Jó hír!

Aki liliputis cipőt nézett, szeptembertől a 2. kerületben nyílik üzletük.

Nekünk valószínüleg bentre olyan lesz. Kintre azért nem, mert a bőrtalpa nem bírja a vizet. (télen meg azért léggé locspocs van.)

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Katuska!

Az egyik ismerősömnek pont azért kapott a kisfia fél éves korában szemüveget, mert bandzsított. (azóta lassan másfél éves, és még mindig hordania kell) Van csecsemőknek készült szemüveg, és ő nem piszkálta. Most méretet kellett váltaniuk, és ez már zavarja. Zsófi is bandzsít még egyébként, gyerekorvos is látta. Gondolom nem olyan nagymértékű ami miatt szemészetre küldene minket.

Holnap azért rákérdezek. Megyünk oltásra. (2. Neis vac.)

Kép
Kép
cs_erika
 
 


A férjem anyajegye születése óta ott van,és semmi gondja vele!!!
Szerintem ezért nem fogják később piszkálni a gyerekek,főleg azért mert nem feltűnő helyen van!!!!
Ne izgulj!!!Én egyébként tele vagyok "lencsével!,olyan mint az anyajegy,csak pici és kicsit kiáll a bőrből,de nem szőrös!!!
Zétin még nincs,de lehet nem is lesz,mert apjának is csak az az 1 pici anyajegye van!!!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Kép etetőszékes

Kép és még1

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Az állandó bandzsítás és a fókuszálási probléma közt azért van egy kis különbség. HA csak időnként néz rosszul az az idők során javulhat is de aki kancsal annak nem fog javulni ezért kell egyből a szemüveg vagy korrekciós műtét minél hamarabb. Nekem is van ismerősöm akinek a kisfiát pár hónaposan műtötték kancsalság miatt. Gyönyörűen helyre jött, neki egy pici daganat az izmon okozott kancsalságot.

Csajok kész vagyok idegileg....Mátét egész egyszerűen nem lehet elviselni! Legszívesebben bezárnám egy szobába ami hangszigetelt én meg elmennék jó messzire. Gonoszság de tényleg így van.
katuska79
 
 


Szupi az etetőszék!
katuska79
 
 


Sziasztok!

Ma is termékenyek voltatok :D

Libegő, félelem: egyetértek Csörével, ebben a korban szerintem még nincs az a félelemérzet, amit mi ismerünk, inkább akkor fél, ha rajtunk érzi a félelmet. Mi meg nem féltünk a libegőn, mert csuda klassz :D :D

Katuska:
gratula Petrának, nagyon ügyes! Mint ahogy Te is, nagyon ügyes dolgokat csinálsz otthon, tetszik a cseréppadló!

Csöre:
első adag cukkini után Bálinton is volt egy-két kiütés, de nekem azt mondta a védőnéni, hogy próbálkozzak még, mert a cukkini nagyon ritkán allergizál. És igaza lett, másodjára már semmi baja nem volt Bálintnak.

Xania: nyugi, ne gondolj egyből a legrosszabbra! Biztos minden rendben lesz, de persze azért vizsgálják ki. Bálint is alig hízott mostanában, most hízott 35-40 dkg-t, mióta a tejpépet kapja uzsonnára.

Kriszti: elolvastam a nyaralás beszámolót a blogodban, nagyon jó lehetett Nektek :-D Férjed veszprémi?

Lucus:
örülök, hogy jobban van Anyukád! Nagyon sokat gondolok Rátok, kitartás és remélem holnap megint jó híreket hallunk tőled!

Peni: sajnálom a rossz éjszakát. Nem próbálsz adni neki valami hajtós kajcsit, pl. szilvát?

Ági: én is mindig ezt mondom Apának, hogy míg Bálintnak egyre több haja lesz, addig neki már sajna egyre kevesebb :D Sebaj, én így szeretem (mindkettőjüket) :D

Zitócs:
Viola is milyen ügyes már! Azt hiszem, még nem is válaszoltam Neked a légzésfigyelős tippekre: az érzékenységéhez nem nyúltunk, de a lapok eligazgatása segített, szerda óta nem volt semmi „happening” éjszaka. Remélem nem lesz ezután se.

Erika: Zsófinak is gratulálok a mászáshoz! Éjszakát sajnálom. A vízivásra nem lehet ugyanúgy rászokni, mint az éjjeli evésre? Mintha Mágnes írta volna, hogy neki Annával nem vált be. A képek fantasztikusak, biztos modellnek készül Zsófi, azért pózol a kamera előtt :D :D :D

Krisz: szerintem is anyajegy, egy barátnőmnek volt ugyanilyen a hátán. Ne parázz emiatt!

Batkata: ez a szerződéskötés tök jó ötlet :D Remélem beválik!

Kriszi:
szuper az etetőszék, úgy látom, Zétinek is bejött :D

Katuska:
mit művelt Máté, amivel így kiborított?

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


katus mi van Mátéval?mit csinált,hogy így kiborultál?

tetszik Zétinek az etetőszék,és nekem is, jó választás volt,tűrhető áron!!!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Az egész lénye, viselkedése kiborító. Reggel felkel és máris nyavajog mindenért. Azonnal akar mindent de kérni nem tud hanem egyből üvölt. Petrát állandóan bántja, ha kérek tőle valamit a füle botját sem mozgatja. Ha valamiért rászólok csak azért is csinálja...Oylan, mintha direkt túráztatna. Oylan sokat veszekszek vele egész nap, hogy jó pillanat alig akad a vele töltött időnkben. Már az apját is kikészíti. A legrosszabb, hogy nem tudok kihez fordulni segítségért, tanácsért. A mamák persze egyből védelmükbe veszik, hogy ááá nem is rossz gyerek. (ja persze túró rudival meg édességgel le lehet fizetni és máris csönd van).
Már azon is elszakadt a cérnám, hogy fel akarta bontogatni az ásványvizeket és amikor mondtam neki, hogy ott van amit először kibontott igyon abból Ő elkezdett ordítani, kiment az udvarra és elkezdte kiönteni...a maradék a fején végezte általam. Nem is mert reklamálni, hogy vizes a haja....

Már az is hatalmas segítség, hogy idesírhatom a bánatom:(
katuska79
 
 


És mivel feszt piszkálja a hugát így Petra is bőg ha már a közelében van. Így aztán mindketten bőgnek non stop.
katuska79
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukkra futja, amíg Lillu alszik, aztán pihizek én is. Lánykám mindenhol ácsorog és esik, úgyhogy állandóan a nyomában vagyok. Kevesebbet is alszik, azt is nyűgösebben, gondolom, a sok élmény, lehet, hogy a foga is, furcsa az ínye...Fáradok :)

Sulikezdés: hm, épp tegnap beszélgettünk Ádival, milyen lesz ha Lilla már sulis lesz, és lehet füzeteket meg könyveket csomizni :)

Peni: Lilla sem ül még. Ha segítek neki felülni vagy ha kapaszkodik valamiben és felül, ingatagon ül, kúszik, négykézlábra áll, pár lépést megy is, feláll, kapaszkodva piciket lépeget, de felülni egyszer sikerül neki hasonfekvésből pár másodpercre.

Szilvi: szerintem ne aggódj, ebben a korban már lelassul jelentősen a gyarapodás. 700 gr/3 hó az egyáltalán nem rossz. Lilla 1 hó alatt 290-et gyarapodott, ami azóta tovább lassult. Nyugi! Ha nem rosszkedvű, nyűgös, sírós sokat, akkor nyugi!

Hozzátápi: azért én igyekszem betartani a táblázatot, én a kismamás könyvből csinálom a babakaját. A paradicsomot pl. az úgy írja, hogy 7 hó, ha a családban nem volt allergia, ha igen, jóval később. Lilla elorozott egy szeletet, és ki is csípte a száját rendesen...most egy jó darabig nem adok neki.

Katus: láttam a tejpépes belinkelést. Igazából nem "hízópép", hanem az a problémám vele, hogy ha Lillának, mint csak szoptatott babának adnék, akkor kvázi tápszert adnék. Épp azért kepesztek, hogy ne találkozzon tehéntejfehérjével, csak minél később, mert Ádival minden vacak allergia kijön rajtunk. Hm? Szerintem egyébként ha egy tápis baba kap pl. zabpelyhes gyümölcsöt és a tápszert is egy nap, abszolút felesleges a tejpép. Vagyis inkább házilag is elkészíthető.

Erika: és bevált? Nem sírt a lánykád? Ha Lillával ilyet tennék, a szomszédok kihívnák a gyermekvédelmet, úgy üvöltene :roll: :roll:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Katus: hűűű, épp kérdezni szerettem volna, jobb-e már a helyzet Máté és Petrácska között...ezek szerint nem...sajnálom :( Sajnos nem tudok okoskodni, nincs még tesó...nekem sincs, hogy legalább abból tudnék :(

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Szilvi: az egy hó alatt 290 grammot Lillánál az 5. hónapra értettem!

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Katuska, nem tudok okosat a problémádra. Nálunk mivel még csak a Zsófi van ilyen probléma nincs. Az minden esetre biztos, hogy semmi képpen se hagyd.

Szilvi, annyiban bevált, hogy csak fél-6-kor evett. Akkor már tényleg éhes volt, és nem csak cicizni akart. Egyébként ugyan ugy ébredt többször. Védőnő mondta, hogy ha le akarom szoktatni az éjszakai szopiról, akkor következetesen csináljam. Vagyis akkor tényleg ne esen meg rajta a szivem. Az az igazság, hogy nehéz. Az a legkönyebb, hogy cici elő, Zsófi pedig megnyugszik.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Katuska: sajnálom, hogy Máté így viselkedik. Nem tudod valahogyan lekötni kicsit hosszabb távon, hogy eszébe se jusson rosszalkodni? Csak magára akarja felhívni a figyelmet, hogy vele foglalkozzál.

Szilvi: milyen kismamás könyvből?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Tényleg, Katus, Csöre ötletét továbbfejlesztve, meg tudod esetleg úgy oldani, hogy Petrára valaki vigyáz 1-2 órát egy héten 1-2*, és szervezel csak Mátés programot? Vagy ha Petra alszik olyat csináltok, amit csak akkor, csak vele? Hátha.

Csöre: A Kismama babakonyhája. Az ő táblázatukat követem, én szeretem a könyvet, főztem belőle magunknak is :) Jó tippek is vannak a babakajákhoz. Megmutizzam?

Erika: hát, sok kitartást a projekthez! Nem lehet könnyű. A mi mini-zsarnokunkkal meg sem merem próbálni, inkább előkapom a cicit. Amúgy is önkiszolgál :lol: :lol:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Szilvi: muti-muti :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Edit: köszi a cukkinis hsz-t, akkor még tesztelem :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Katuska:
hhúúú nem irigyellek! Most jött volna ki a testvérféltékenység? Nem tudna Máté valamilyen közösségbe járni? Lehet, hogy az helyre tenné...


Honnan lehet azt tudni, hogy hány kilót bír egy etetőszék? Az annáéra ilyen nincs írva...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hello Csajok!
Na én elakadtam a visszaolvasást... :roll: Majd kérdezek, ha valami lemaradt, ok?
pl. mi lett az Eszter ügy vége? Nem jelentkezett azóta Eszter? :?

Krisz! Ne parázzál szerintem, majd megmondja a doki... max. ha nem vagy elégedett a véleményével, akkor elviszed egy másikhoz is és átlagot vonsz. :roll: Röhej, hogy mindenki mást mond. Én nem hiszem amúgy hogy a tepsi ért hozzá, azért a hasizom, bőr, meg magzatvíz tutti nem egedi át a hőt. :?

Katuska, én megértelek... :roll: én azt szoktam mondogatni, hogy ha Pötyi felér két gyerekkel és ha nem lenne unatkoznék Ádival. :roll: Nálunk a büntetés segít, ha szigorú voltam vele, akkor mindig visszaállt a rendes kerékvágásba, kell neki a korlát, anélkül meghülyül. Volt olyan, hogy egész nap nem fogadott szót, akármit kértem nem hallott semmit... jóvan-gondoltam, épp lent voltunk a Balcsin. Akkor ma nem jöhetsz le délután fürdeni. Csak röhögött, hogy oké, majd akkor ő vigyáz a házra... :evil: Aztán, mikor látta, hogy mindenki elmegy fürdeni, csak Apa marad vele, akkor totál kikészült, ment a hiszti, stb. De másnapra mintha kicserélték volna. Szóval néha be kell keményítenem, ez a tapasztalat. :roll:

Jaj, és üdv az újaknak!!! Zéti és Levi babáról majd azért visszaolvasok. :)
Csajok ez a hízás dolog nagyon érdekes. Enyim gyerek annyit eszik mint egy ló és nem hízik egy dekát sem. De hosszra nő, nyúlik.
Xania, csak a kg nem változik, vagy a hossza sem?

Csöre, Saci már fogat mos??? :lol:

Lucus, örülök, hgy anyud jobban van, mit mondanak a dokik? Most akkor ez tulajdonképpen agyvérzés?

Rólunk: Ádi is elindult, kúszásban nyomja, meg hintázik előre hátra. Ő sem ül még, de már próálja feltolni magát. Fogunk egy darab sincs...
Étvágya kiváló, nálunk most az alvás nem menő, nem ér rá szerintem. :(
Cserébe éjjel alszik. Most Debrecenben anyum segítségével leszoktattuk az éjjeli szopiról, mert már ha fel is kelt 1-2x akkor csak 3-4 slukk és alvás tovább. Első éjjel éjfél és 4 között 4x volt fenn. Nem nagyon bőgött, csak nem aludt vissza, anyum ringatta, meg dugdosta a cumit. :lol: Másnap már csak 2x kelt fel, elég volt a cumit betolni és aludt tovább. Harmadik éjjel egyszer kelt, azóta CSajok nem kel fel éjjel!!! Víz egyszer sem kellett neki, szóval nem is volt szomjas. :shock: Így hogy nem én keltem fel hozzá, hanem anyum, nem érezte a tejszagot rajta (mert én hiába vettem ki és ringattam, tépte le a pólóm... :roll: ) Én főleg azért vettem el az éjszakai szopit, mert nem evett reggel, meg délelőtt sem normálisan, így beállt a napi 5 kaja, 10óraival, meg mindennel ami kell.
Pötyinél is így működött, de nála toleránsabb voltam, csak 9 hónaposan untam meg az éjjeli nasit. :roll:
Na mennem kell, vendégeink jönnek, majd jövök.
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Erika: nem lehet, hogy éjjel egyszer tényleg azért enne, mert éhes? 9 órát még én is nehezen bírok ki, reggelre farkaséhes vagyok, nekik meg harmad akkora gyomruk van, mint egy felnőttnek. Főleg, ha csak tejcsi a vacsi.

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Sziasztok csajok!!!!

Most csak így hírtelen,KATUSKA: Én detto így vagyok Martinnal,pont azokat írtad le,amit Martin is művel.
Nem tudom,már mit tehetnék vele,igaz,ő bántani nem bántja Kittit.
Tanácstalan vagyok nagyon,és elkeseredett.
Most 7.-én kezdi az ovit,háááááááááát,kíváncsi vagyok............
Lesz akkor talán délelött 3-4 óra "nyugi" :?: !

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Képzeljétek,Kittikém combijában volt egy kullancs.
Annyira bosszant,rohadt kis élösködő dögök(bocsi)! :evil:
Doktornéni mondta,hogy 1 hónap is lehet a lappangása az agyvelőgyulladásnak.
Na addig idegeskedhetek............... :evil:

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Regina! pont ez a megfelelő kifejezés: tanácstalan és elkeseredett:(
Máté nem megy oviba csak jövőre amikor Petra bölcsibe.
Igen folyton magára hívja fel a figyelmet ezzel a viselkedéssel és próbálok is rá odafigyelni még akkor is ha épp mást csinálok. De Ő non stop figyelmet szeretne....viszont ha meg leülünk játszani akkor is dühöng pedig az Ő szabályai szerint csináljuk. HA már játszunk akkor úgy ahogy Ő szeretné....
Jó lenne valami társaság neki de semmi nincs itt csak játszótér az is nagyon messze:(
Épp most szervezek Mátés programot magunknak. Elmegyünk kettesben vonatozni:)
A büntiben is következetes vagyok, tényleg betartom, hogy megy a szobájába vagy le kell ülnie egyedül....eddig nem sokat értem el vele.

Na felébredt, Petra meg elaludt...
katuska79
 
 


Utólag,boldog hófordulót kívánok:BIANKA,ÁDÁM,ÁDÁM,BENEDEK,MILÁN.ATTILA babáknak!!!

És Bencéknek BOLDOG NÉVNAPOT!!! :lol:
(ugye nem volt mostanában más jeles névnap :oops: :wink: ?)

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Szilvi, nem keveset kajál be Zsófi este.
Tejpép, utána szopi. Hajnali fél 6-kor azért is etettem meg, mert kkor már tutira az éhség miatt szólt.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Erika: én több helyen olvastam, hogy az ő korukban még nem működik az, ha este nagyon beesznek, attól még éhes LEHET éjjel. Persze, nem biztos, hogy igaz is, a védőnőd biztosan tudja, mit csinál.

Na megyek, Lillapalinta felébredt, sétálunk egy nagyot :wink:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Katuska: szerintem is jó ötlet a külön program Mátéval. Ez tuti féltékenység. Csak egy ötlet, és nem is biztos, hogy fiúknál ez beválik: anya úgy akadályozta meg nálunk ezt a testvérféltékenységet, hogy bevont a tesóm körüli dolgokba, pelusozásba, fürdetésbe stb. Mondjuk egy fiút az ilyen nem biztos, hogy leköt. :?

Kriszta: klassz az etetőszék, és tényleg jó áron volt. A tulajdonosa meg nagyon édi. :wink:

ülés: nálunk nem a klasszikus négykézlábból ülést produkálja Ádám, hanem hasizomból ül fel. Már lila a feje az erőlködéstől, de megcsinálja. Hát nem rám ütött. (gyűlölöm a hasizom gyakorlatokat)

tejpép: Ádám nagyon szereti a vaníliásat és a gyümölcsöset is. Morog neki. :D

krisz78
 
 


[quote="Katuska"]A írta:Katuska büntiben is következetes vagyok, tényleg betartom, hogy megy a szobájába vagy le kell ülnie egyedül....eddig nem sokat értem el vele.

Próbálj meg nem "szeparáló" büntetéseket alkalmazni. Ovi szakon az ilyen büntiket nekünk kifejezetten tiltották, de már nem emlékszem pontosan miért, mit okoznak. A lényeg, hogy az "állj be a sarokba", "menj a szobádba" stb. típusú büntetések nem tesznek jót a gyereknek, és hosszútávon a dolog a visszájára sülhet el...

Most voltunk orvosnál Ágnessel. 2 napja üvölt, szorong, sikoltozik, és nem alszik. Ma reggel 7-kor kelt, és negyed órája aludt el először, visszafelé a babakocsiban. Éjjel vagy ötször volt fenn, és tegnap sem aludt napközben. Néha már olyan kimerült, hogy összeroskad a karomban, de ahogy letenném aludni, felébred és vad sírásba kezd :(
Totál tanácstalan vagyok :? :? :?

A babák tündériek!
kisbogacs
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a tippeket! Azóta szerencsére nem volt semmi, csak ott és akkor nekem is a legrosszabb suhant át, epilepszia. Ma megfűztem a férjem, hogy csak fürdés után menjen dolgozni, mert nem akarok egyedül lenni, hátha ma is...
Csöre: írtad a cukkinit. Tkp. Nóra is azt evett tegnap is és tegnapelőtt is. Lehet, neki nem kiütése lett, hanem a pocakját csavarta.

Lucus: ez jó hír! Sok erőt, kitartást Nektek!

Xania: nyugi! Biztos minden rendben van!

Zeteny: nagyon klassz az etetőszék és a fiatalúr is!

Krisz, Erika, Edit: nagyon helyesek a gyerkőcök! (Ha valakit kifelejtettem, elnézést!)

Kriszti: mit mondott az orvos??????

Katuska: ha nem reagálod le Máté dolgait? Kivéve persze, ha Petrát bántja. Ha az a célja, hogy rá figyelj és nem teszed, csak abbahagyja egy idő után, hiszen nem éri el a célját.
magdolnasz
 
 


Sziasztok!
Mint ahogyan írtátok, és vártam is már Levi nagyon beindult. Mire hazaértem ma jött elém, úgy kúszik mint egy kis katona, már a küszöb sem akadály, úgyhogy ki van adva apának a pakolás ezerrel.

Hát Katuska nagyon nehéz helyzetben vagy, máskor írtad hogy az utcára ha kimentek ott tud játszani gyerekekkel. Most az sem segít?
Vagy ahogy Magdolnasz írja lehet nem kellene vele foglalkozni és megunja?

Regina a kullancsot hol szedtétek össze? Én azt hittem azok ilyen melegben nincsenek.Megszívta már magát rendesen?Én azt olvastam itt a neten,hogy amíg szív addig nem gond amikor jóllakott akkor az emésztés miatt visszaöklendez és akkor köpheti vissza a bacit ha veszélyes az egyed.Meg a csípés helyén ha nagy piros folt ami gyulladtnak látszik akkor.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Peni: örülök, hogy jó volt a nyaralás! Képek? Ha mindketten akarjátok, biztosan mindent helyre lehet hozni!!
Nem lehet, azért ébred Zétény, mert ellenőrzi, hogy ott vagy-e? Anyukád mit mondott, hogyan viselte a hiányod?

Regina: ki tudtátok szedni a kullancsot? Biztos minden rendben lesz!
magdolnasz
 
 


Én már kipróbáltam azt is ha nem veszek róla tudomást. Csak még jobban elmérgesedik...
Az a gond, hogy lassan már semmiféle büntetést nem lehet alkalmazni. A szobájába azért muszáj elküldenem, hogy legalább kevésbé ordítson a fülembe. Amikor kicsi volt Petra szívesen segített, hozta neki a pelenkát stb stb de most nem akarja én meg nem erőltetem.

A nap levezetésére festettem egy kicsit. Kicsuktam a gyerekeket az apjukhoz és nekiálltam az előszoba festésnek. Ha már egyszer ki van pakolva midnen:)
katuska79
 
 


Az elkülönítés a szakemberek szerint azért nem szerencsés, mert ilyenkor a gyerekben az tudatosul, hogy magamra hagytak a bajommal, nyűgömmel, hisztimmel. Éppen a visszájára sülhet el a dolog. Mondom, a szakemberek szerint, mert tény, hogy vannak esetek, amikor az ember már tényleg nem tud mit kitalálni.
Én ezt úgy oldom meg, hogy beküldöm a szobájába büntiből, de az ajtót nem csukom be, hogy ne legyen kirekesztve. De ez sem válik be bármelyik gyereknél, van, aki simán kijön, ha nyitva az ajtó :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hali!
Alszik a csapat, én még másolgatok, rendet csinálunk a szgépemen.
Könyvek becsomagolva, de még nem pakoltam össze mindent. Kimostam a tornacipőket, mert iszonytató büdösek voltak (teljesen újak, ez a tartósító vagy mi a búbánás...), erre tömkrementek a cipőfűzőik :evil: összebogózódott úgy, hogy képtelenség kikötni :evil:

Regina: hú, hogy sikerült a kullancsot összeszedni? Nem csak az agyhártyagyuszira, a lyme kórra is figyeljetek oda (kis vándorló piros folt a testén bárhol). Azért reméljük, nem lesz semmi probléma, a kullancsoknak kis %-a fertőz.

Magdi: Sacinak is csavarja a pocakját, én arra fognám, hogy ma nyűgösebb az átlagosnál, legalábbis eddig nem találtam jobb indokot (na ok, szerintem azt sem értékelte, hogy könyveket csomagoltam egész nap, és elég kevés időm volt rá, de annál nyöszibb volt).

Ó, Kriszti, erre semmi okosat nem tudok mondani :( remélem, rendeződött a dolog, és jobban alszik Ágnes. Nem lehet, hogy a hétvégi pörgés utáni pangás, ami zavarja? Nem találja a helyét? Bár őt, az eddig leírtak alapján inkább az ellenkezője szokta zavarni :roll:

Barti: ó, Saci rendszeresen mossa a fogát :wink: minden fürdés után a kezébe nyomom a fogkefét, ő meg becsülettel rágcsálja :lol: :lol: :lol: had' szokja a rendet :) nincs rajta semmi, és nem sörtés, hanem az a körbe gumipálcikás példány... Amikor írtam, csak épp a kezébe kavarodott, mert tegnap este elhagyta a szőnyegen az irodámban :D

Ó, Saci rendesen eszik éjjel, van, amikor 2 cicit is becuppant egyszerre. Éhes lehet, mert nappal meg nem eszik valami jól. Nem csak a hozzátápi, a szopijaink is kezdenek elég zavarosak lenni, végigkepeszti, a legkisebb zajra elkapja a fejét, nézelődik, alig lehet visszatömni a szájába :? Hozzátápi: pár napja bolti bébiételes üvegbe töltöm a kutyulmányaimat, hát, sokszor a felét sem eszi meg :? Pedig a mai nagyon fini volt :) Kicsit megpárolt őszi almával :)

Na, megyek, Apusozok egy kicsit, aztán csicsikálok :) jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Gondoltam beköszönök még!
Vissza olvasni...?!? HÁt!Nemhiszem....
Ma érkeztünk meg délután a nyaralásból és nagyjából rendet tettem itthon,de van még mit csinálni holnap is.Ha feltettem a képeket,ide is hozok.Holnap megyünk doknénihez állapotfelmérésre.
Esztike 2 hete mindenbe felkapaszkodik(ezt eddig is)de most amíg van támasza járkál-lépeget is!1 kézzel,mint a nagyok.Néha el is engedi és pár másodpercre meg áll,egyensúlyoz,de aztán seggre huppan... :) Nagyon tetszik neki.Csak ezt akarja.Még a fürdőkádban is!Esélytelen leültetni...Lassan tényleg elszalad! :lol: Még engem is megelőz---Én 9 hósan már lassacskán lépegettem,nem egész 10 hósan egyedül stabilan mentem.Na megyek alszani...
Jó éjt,majd valamikor jövök!

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Sziasztok!

Én is csak beköszönök.
Hullafáradt vagyok.

Magdi, Tatyk!
Adós vagyoka provovel, remélem, holnap többet alszik Borcsa, s én is el tudok ülni nyugodtan levelet írni Nektek! Mea culpa, mea maxima culpa!!! :oops: :oops: :oops:

Jó éjt mindenkinek!

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?