Új privát üzeneted érkezett!

De jó! Tegnap kétszer írtam egymás után, mivel hogy az első elszállt..most látom, hogy a második is....
ez az xcyx csak egy próba volt...

Szóval ducimami! Timinek igaza van, nyugi. Csak úgy nem megy el a tejed, ha előtte ennyi volt. Mártika majd jobban lesz, s többet fog enni. Domi sem eszik mindig ugyanúgy. Van amikor 3 óránként, de van amikor csak 4 óránként, csak 5-7 percet..nem aggódom. Pár nap kevesebb kaja nem árt nekik szerintem...

Írj majd mi van veletek!

Gemini, pati, verzsó, humadene...és hadd ne soroljam..mindenki! MI van veletek! Írjatok!!!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Ducimami, ne aggódj, a tej visszajön. Nekem is van, hogy néha több van, néha kevesebb. Bár mostanában már nem mérem a szopikat, fejni meg hónapok óta nem fejtem, érzem, hogy nem ugyanannyi a mennyisége. A pihenés sokat számít, meg a baba közelsége. Aludjatok együtt!

Kipróbáltam ezt a reszelt almába tett háztartási kekszet, Hát voltak grimaszok rendesen! Az alma savanyúbb, mint a baracklé, amit eddig kapott. :x
Szóval ha egy teáskanálnyi lement, sokat mondok. Sebaj, majd belejön a kajálásba. Még nem érzett rá, hogy kell pépeset enni, mert eddig csak hígat kapott. Majd gyakoroljuk!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Nyugi Kata! Meggyógyul mindenki pikk-pakk, csak ne aggódj, mert gyönyörű kicsi Mártikám azt megérzi, az jó ötlet, ha magad mellé veszed...igyál sok-sok folyadékot és helyreáll a tej mennyisége! Ebben a hülye időben nem is csodálom, hogy beteg lett Ő is és a Mamid is! Az is benne van a pakliban, hogy jön a foga, ilyenkor hamarabb benyelnek minden hülye vírust!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi ma indulunk 3 napra vidékre, nagyon parázok, hogy éljük túl... :wink:

Noémi is folyton nézelődik és fogdos szopi közben, az a jobbik eset ha a mellemet tapizza, de a rosszabbik, ha a közelében van valami már húzza oda és az érdekli. Ha nem otthon vagyunk, alig akar enni, pár korty után már elfordul és más érdekli.
Olvastam, hogy ez teljesen normális jelenség, annyi minden van ami már érdekli őket, hogy a szopizás másodlagos.
Általában éjjel pótolják a hiányt, amikor félálomban vannak és nyugi van.
Ez Noémire igaz is, egy éjjel kb 4-6 alkalommal eszik és szépen nyugodtan szivogatja, szeme csukva, biztos, hogy tele rakja a pocakot.

Én nem adok neki még semmi glutént, pont az ellenkezőt olvastam, na meg a dokink is azt mondta, hogy az anyatejes babák szigorúan csak tejet kapjanak 6 hónapos korig. Max egy kis gyümölcsöt lehet kóstoltatni, de nem muszáj.
A gluténnel meg úgy van, hogy minél később, annál kisebb a kockázat a lisztérzékenységre.

Mivel nekem Noncsi az első csak szopis babám, így sem megcáfolni, sem igazolni nem tudom, ezért most ezt kipróbálom.
A többi csemetém mivel tápit is kapott, így ők előbb kaptak lisztes dolgokat is.
Bár az is nagyon fontos, hogy a családban van-e lisztérzékenység, ahol nincs, ott a kockázat is csekélyebb.

ducimami!

A tejed, ha egyáltalán nem is szoptatsz, akkor is 40 napig visszahozható, ugyanazzal a módszerrel, amivel az elején növelted. Vagyis minél többször mellre tenni a picit, vagy fejni.
Lényeg a stimuláció, minél gyakrabban.
A másik ötlet, mivel Noémi is volt ilyen helyzetben, vegyél csecsemő orrcseppet (Nasivin) és úgy kombináld, hogy orrcsepp, utána orrszívás, utána 1-1 csepp anyatej a nóziba.
Az anyatej hidratálja a nyálkahártyát, amit az orrcsepp esetleg irritál.
Ha tiszta az orrocskája, könnyebben fog szopizni is.
A szopi közbeni játékra nincs ötletem, Noémi is kikészít ezzel. :lol:

A gyógyszertárban lehet kapni csecsemőknek való c vitamin cseppeket, én azt is adtam, hogy gyorsabban legyűrje a náthát.

Pénteken jövünk haza, remélem kibírjuk addig baj nélkül! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok,

Dmami,remelem mar jobban vagytok. Mint mar irtak tobben is elottem, ne aggodj a tej mennyisege miatt. Biztosan visszajon ha Marti jobban lesz es tobbet eszik.
Tilda szombaton kapta az elso almajat. Magyarorszagrol hoztuk anya kertjebol, tuti bio :lol: 60g-ot adtam nagyon tetszett neki ,sztem evett volna tobbet is csak nem mertem elsore sokat adni nehogy baj legyen. Vasarnap krumpli alma kombot kapott 90g-ot mind megette. Hetfon krumpli repat 100g-ot az is izlett neki. Ma pedig sutotok volt ebedre 120g siman megette es nagyon ugyesen eszi nem tolja ki a szajabol az etelt. Eddig csak a deli szopi elott kapott pepeket de ma adok neki uzsonnara is. Almat keksszel vegyitve.
Ti mennyi puret adtok a babaitoknak akik mar hozzataplalnak? Ugy ertem hany g-ot es hanyszor? Ja es en fozok neki, de majd szeretnek neki boltit is adni neha, hogy ismerje annak is az izet/allagat. Nehogy az legyen, hogy csak az otthonit eszi mert akkor ha utazunk stb.kicsit meg leszunk love.

Tegnap voltunk proba babauszason. Imadta, vegig nevette visongta az egeszet, ugyhogy befizettem 5 alkalomra aztan majd meglatjuk. Delutan ugy aludt mint a bunda 3 orat. Kifaradt a nagy pancsolasban.
Jovo heten fogja kapni a 4 hos oltast. Kicsit elcsusztunk vele a nyaralas miatt.

Szopi kozben nezelodes: nalunk is megy, de nem veszes. Inkabb az az idegesito, hogy mostanaban azt csinalja, hogy este elalszik es egy olyan fel ora mulva felkel sirva es utana kb fel oraba telik megint visszaaltatni. Mi ez? Nalatok is van hasonlo?

Nekem meg mindig nem jott meg pedig Tilda mar 6 honapos lesz holnap.
Meddig normalis, hogy nem jon meg. Nem mintha hianyozna :lol:

Minden jot!

Tilda az elso almapure utan: Kép

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Yusz,
Jo nyaralast nektek, erezzetek jol magatokat!

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Ducimami remélem jobban vagytok már!

Yusz jó pihenést nektek,remélem jól sikerül:)majd jöhet a beszámoló:)


oolong, nagyon édes ez a kicsi lány!!!Az a hajkorona!:))Egy kis bűbáj....
Mi 1x eszünk pépeset kora délután..kb fél üveggel!Viszont nagyon sokat iszunk,mert már elfogadja a HIPP-es üveges tea-gyümilevet!Hajnalban is felébred inni...Noelnek folyton nyitva a szája,és szerintem hamar kiszárad!Már ettünk vacsikra Hipp-es grízt is..picit nagyobb lyukat csináltam a cumira..Ezek a Hipp-es tápok grízek a tejsavkultúra miatt amik bennük van,nagyon hasonlítanak az anyatejre!Azt bánom,hogy nem ezt ettük már az elejétől kezdve:(Olcsóbb is lett volna,és mennyivel jobb is!Ja,és nem receptes!Sikerült bejutniuk a boltokba!Ettől nem sírunk..van kaki minden nap és sárga,nem zöld!Stb...Nem értem miért nem mondta a dokink...Bezzeg most,hogy 2 hónapja ezt esszük..azt mondja,ez nagyon jó választás,igazi NÉMET minőség!Brrrrrrr......


Pihenjetek jól! Kép

timea35
Budaörs
 
 


jajj Iza, de gyönyörű ez a kicsi lány!:))) udvarolnánk Neki szívesen!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Agi,
mindenekelott neked irnek: most olvasom a hirt anyukadrol. Nagyon sajnalom, ami tortent! Kivanok neked/nektek sok erot es osszetartast a szomoru pillanatokban!

Mi egy hete jottunk haza, probalom magam osszeszedni, de nem egyszeru egyenesbe jonni a haztartassal, plusz regeneralodni, plusz elni a mindennapokat a negy gyerekkel. De jovok es elmenybeszamolok, amint tudok. Addig is nehany kep

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Ági most láttam, hogy más is írta, részvétem anyukád miatt. :( (eddig nem bunkóságból nem írtam, csak mivel ritkán jövök nem mindig látok minden írást)

Tegnap voltunk hat hós státuszon, Iván egész jól teljesített. Most már kaphat tejpépeket is, meg glutént is, és azt is mondta a doktornő, hogy ha nem volt allergiás a családban, akkor nem kell receptes tápszert sem adnom, nyugodtan áttérhetünk a drogériásokra. Ennek kifejezetten örülök, mert egyrészt sokkal egyszerűbb beszaladni a boltba, ha elfogyott, mint végigvárni a sort az orvosnál egy receptért, másrészt van kedvezményem a boltban, így még akár olcsóbb is lehet.
Tegnap kezdtem adni neki tejpépet, kicsit idióta adagolása van, nem kicsit kellett agyalnom, hogy egy szoktatós adaghoz mennyi vizet melegítsek.

Nálunk az étkezések így alakulnak mostanában: ébredéskor szopik, aztán 9-fél 10 körül tízórai, ekkor gyümölcsöt kap kb. 180-200 grammot, vagy ha üvegeset eszik akkor keverem 160 gr üveges + hozzá egy kevés rizskása rizspehelyből, ebéd 12-fél 1 körül ez kb. 200 gramm főzelék/püré, uzsonna délután 5-kor 2,5 deci tápszer , ezt szeretném majd úgy kiváltani, hogy fél adag tejpép, fél adag tápszer, és vacsora 8-fél 9 között 2,5 deci tápszer, ehhez nem akarok nyúlni még.

Napközben teát iszik, ilyen gyümölcsízű instant teát, sajnos cukros, de belenyugodtam, így legalább iszik. Próbálkozunk a csürös itatópohárral, még nem kapott rá, de minden nap megkínálom abból is, majd csak rákap egyszer.

Az alvás körül nálunk is balhék vannak mostanában, északa fel szokott ébredni, néha megnyugszik pár korty teától is, de gyakran előfordul, hogy ki kell vennem szopni. Ennek nagyon nem örülök, nem kéne rászoknia, hogy éjszaka is eszik, mert aztán nehéz lesz lenevelni róla, meg hát nem is egészséges, és már nem újszülött, hogy éjjel is egyen. Ezért is váltunk most a másik tápszerre, remélem ez majd megoldja a problémát.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Gabi, Zsófi..... köszönöm szépen!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Zsófi, nagyon profi a rendszeretek! Ti eddig is táposak voltatok? Szopi is van meg tápszer is?

Yusz, köszi, köszi, köszi!!!! Azt hittem, már én vagyok az egyetlen anya a világon, aki még szoptat éjszaka (és nem is egyszer...). Nyilván Zsófinak is igaza van, hogy 6 hónapos korra már le kéne erről szoknia a babáknak, de Donát igényli a dolgot. Így nem ébred fel teljesen, mert már érzem, mikor készül felriadni. Cicit betolom, és kortyol ezerrel félálomban, majd álomba merül. Kivéve elmúlt éjszaka, amikor 3-kor kinyitotta a szemét, és egy órán keresztül kellett "győzködnöm", hogy azért még illene visszaaludni. :x

Ma adtam leturmixolt barackot a gyerkőcnek, nagyon ízlett neki, de aztán visszabüfögte a nagy részét. Ez volt az első pépes kajája. Pedig eddig tök örültem, mert reflux ide vagy oda, a gyümileveket sosem küldte vissza. Lehet, hogy a keksz miatt, amit bele szoktam darálni a lébe. De a pürét nem akartam még keksszel sűríteni. Legközelebb kipróbálom.
Akik még nem hozzátáplálnak, csak kóstoltatnak, napi hány alkalommal csinálják? Én eddig csak napi egyszer kínáltam neki gyümilevet, ebéd vagy uzsonna után, de most tervezem, hogy kétszer is adok neki. Jövő héten megpróbálom a répát, azán a krumplit. Donátot nagyon izgatja a kajálás, muszáj valamit adnom neki, bár a 6 hónapot csak 29-én tölti be. Szerencsére szeret szopizni is, mert ha a szopi rovására menne a kóstolgatás, annak nem örülnék.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Ma levizsgázott Gergő a kezdő úszócsoportban és csillagos ötöst kapott, nagyon-nagyon büszkék vagyunk rá, hihetetlen, hogy azt a gyakorlatsort, amit eddig 3/4 óra alatt kellett végigcsinálni, azt 5 perc alatt teljesítette...ez volt az egyik feltétele a sikeres vizsgának, a másik pedig, hogy ne fáradjon el. A mi kis krampuszunk nemhogy nem fáradt el, hanem teli vigyorral a száján jött ki a víz alól még a 12. feladat után is pedig abból 6 víz alatti volt, ráadásul 3 elengedéses ( Nagymama azoknál szokott sírva fakadni)...a többi már csak hab volt a tortán! Az edző még kölcsön is kérte az edzés vége felé egy kicsit, hogy a kezdőknek bemutathassa a gyakorlatokat...mondanom sem kell, Gergő boldogan vállalkozott rá! Azt mondták, hogy hihetetlen mennyire imádja a vizet...most megyünk az egy-másfél évesek közé! :D
Szerintem még 2-3 alkalom és megtanítom fejest ugrani! :wink:

Borikám!
Mi is csak hozzátáplálunk, mert Gergőnek több nap kell, míg az új ízeket, állagokat elfogadja. Naponta 2x próbálkozunk, délelőtt a két kaja között gyümölcsöt eszik -azzal már sok gondunk nincs-, délután a Timi által is emlegetett tejpépeket, vagy főzelék szerű dolgokat adok neki, egyelőre kisebb sikerrel, de gondolom előbb, vagy utóbb ezeket is elfogadja majd. A glutént mi is próbálgatjuk...zabpelyhet vettem, ledaráltam, ebből teszek a főzelékekbe, illetve a gyümölcsökbe háztartási kekszet. Jut eszembe nincs olyan keksz amiben nincs cukor és a pöttömök már kaphatják? Már több boltba is benéztem, de nem találtam...gyanítom a biobolt lesz a következő.

Gergő mozgása továbbra is iszonyatosan gyorsan fejlődik, ezen a héten a hason fekvésből guggolásba ugrás volt a soron, illetve a féloldalasan fekszem alkartámaszban, mint a nagyok című produkcióval kápráztatott el bennünket...délutánonként a gumiasztalon múlatjuk az időt, vagy a fűben kavarunk...ennek következtében este fél nyolckor ki is dőlünk...viszont reggel nyolcig alszunk egyhuzamban. Jön a harmadik foga...jobb felső, de még csak egy pici része bújt elő...az alsók viszont gyönyörűek!:)))

Pffff...nem unalmas az életünk!:) Ma elmegyünk az állatkertbe és megünnepeljük a sikeres vizsgát! Gergőnk bele van szerelmesedve a kutyánkba, meg a maccsokba, szerintem bírni fogja a többit is! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ezt most találtam!

http://www.babakaja.com/

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


"Kedves Gergő nagymester, barátom!

Felbuzdulva a videódon igen serényen elkezdtem gyakorolni mindenféle mutatványt jómagam is -igaz, csak elméletben.
Immár hatodik hónapomat taposom és úgy gondolom, ideje lenne produkálnom valamit nekem is.

Jelentem, azért gyakorlatban is igen szépen haladok:
Ez a legnehezebb most, de néha már felülök kis segítséggel, hasizomból.
Egy fogam kibújt, és jön a következő is - azért valljuk be, ez kissé megvisel.
Szinte rögtön fordulok hasról hátra, egymás után akár háromszor is.
(Többször nem. Na nem azért mert elfáradnék vagy ilyesmi... tudod hogy van ez, egy idő után már uncsi... ).

Hát így állunk.

Maradok továbbra is tisztelettel nagy hódolod:
Dominik


U.i.: Úszótanfolyamra majd ősszel megyek."

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Hú, nem semmi ez a sok izgő-mozgó babóka! Mi az úszással úgy állunk, hogy a hétvégén Donika megmártózott a Balatonban. Nem teljesen, csak derékig, de hát ekkora vízállásnál még ahhoz is sokat kellett volna gyalogolni, hogy őt jobban ellepje... :shock:
Imádja rugdosni a vizet, az esti fürdetésnél is addig nem nyugszik, amíg apuka nem lesz fülig vizes.

Nálunk még nincs kint egy fog sem. Mennyivel előtte lehet szabad szemmel látni, hogy lassan kibújik? A szoptatásban nem gond, hogy megjelenik a fogacska? Harapásra gondolok...

Ági, nekem is az a bajom, hogy a sima háztartási kekszben is van cukor, na meg mindenféle adalék. Lehet, hogy le is állok róla, és inkább veszek valami gabonapelyhet. Állítólag a Milupának van valami keveréke, amit 6 hós kortól lehet adni. Majd megnézem a dm-ben, más ötletem nincs, hol lehetne kapni ilyesmit.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly!

Gáz, nem gáz, bármilyen vicces, én annyira megszoktam már, hogy a gyerek mindent a szájába dugdos, főleg ha fáradt, hogy nem vettem észre a jeleket. Csak azt, hogy picit nyűgösebb volt, és ahogyan épp a száját húzta, láttam vmi fehéreset. Az ujjammal megtapogattam, s éreztem a puklit. Ez szombaton volt, most már szemmel láthatóan is kibújt. S a mellette lévő is igyekszik.
Kb 2x használtam rá ilyen fogzási gélt, de csak cuppogott rajta, majd lehet szerzünk be vmi homeopátiás bigyulát. Éjszaka még nem volt gond, le is kopogom gyorsan.

Szerintem az alsó fogak nem okoznak problémát szopinál, hiszen úgyis ott van a nyelvecskéje. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


lilly!

Én tudom ajánlani a milupának a 6 hó-tól adható kekszét,és a hipp-nek is van keksze,ami 1 éves kortól van,de mi nem darabszámra adjuk úgysem csak reszelünk belőle..azokban nincs cukor meg más olyan,mint a háztartási kekszben.
Tudom még mondani neked,hogy tuti a hipp-nek a teái..igaz,h 375ft 0,5 liter,de legalább tudod,h nincs benne semmi rossz..és finom is,meg bevizsgált.ezeket a teákat már 4 hótól lehet inni...meglátod elfogadja majd:)
nálunk 60 fogy el csak éjjel..:))

Nálunk még nincs fogacska,csak az élét érezni..:)de semmi nyűgi,vagy fájdalom,vagy rossz kedv!:))

Küldjetek fogacskás képeket!!!Olyankor olyan édes a mosoly:))

timea35
Budaörs
 
 


Ja,van a DM-ben és a Rossmannban is...de az árak változóak...a rossmann olcsóbb,és van jó kis rossmanó kártyájuk!lehet olcsóbban vásárolni!:)))
Egyszerűbb az akciójuk mint a dm-ben!

timea35
Budaörs
 
 


Lilly! Ági!
Van cukormentes hkeksz is. Cukorstop a neve, nincs benne sem cukor, sem édesítőszer. Mi szeretjük.
Oolong!
Tilda gyönyörű, és micsoda frizura!
Gemini!
Gyönyörű családod van. Merre jártatok?

Gratula a kis artistáknak, úszóbajnokoknak!
Mártus ugyanolyan kis tohonya, mint a bátyja volt anno, még nem izgatom magam miatta. Debrecenben csak kétszer mentem le vele fürödni, de nem élvezte igazán, tele voltak a hörgői és a párás meleg Aquaticumban nem kapott rendesen levegőt, tiszta piros volt, de megnéztük Nándi csúszását a csúszdabajnokságon.. Mi inkább csak a szállodán belül mozogtunk. De már teljesen jól van.

Éjszaka szoptatni természetes dolog, akármennyi idős a baba. Márti is szopik legalább kétszer éjszakánként. A fiam másfél éves volt, mikor először végigaludt egy éjszakát cicizés nélkül. De utána is még sokszor furakodott hozzám éjszaka, közben suttogva nyöszörögte: "kérsz cicit" Ez olyan bensőséges dolog, szinte hiányzott mikor vége lett.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Most sikerült végigolvasnom...asszem:)
Mentségemre szolgáljon, hogy nyaraltunk, majd a hőség miatt nagyszülőknél voltunk 1 hétig...nem volt net sem.

A második nyaralásunk jól sikerült, Dávidka ügyesen elaludt éjszaka, kicsit többször ébredt, mint itthon, mert egy szobában aludtunk és minden mocorgásunk megzavarta, de ügyesen visszaaludt cumival. Napközben is jól elvoltunk, voltunk csobizni, kisvasutaztunk és sokat sétáltunk, szóval szerintem jól érezte magát.

Éjszakai szopisok táborát erősítjük mi is, éjjel 3 körül még ő is szopizik, majd reggel fél 6 ébred és a cici az első, indulhat a hancúrozás.

Hozzátáplálást még csak szolidan kezdtük meg,délelőtt gyümi, zöldség,délután tejpép,s napközben gyümilveleket kóstolgatunk.
De neki ezek csak desszertek,két barack után is kéri a cicit:)
Nálunk lassan fut ki a szopizás szerintem, érdekli minden új íz, de csak keveset eszik belőlük,erőltetni nem akarom.
Kóstoltuk az almát,őszibarackot,körtét, görögdinnye levét,sütőtököt, sárgarépát, burgonyát.

Fogacska továbbra sincs, mindent rágunk:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Mi is elkezdtük a kóstolgatást, de nem lesz egyszerű. Noncsi semmit nem hajlandó lenyelni, ami nem anyatej.
A kanalat kíválóan veri ki a kezemből, szinte specializálta a mozdulatait, hogy ütőképes legyen.

Egyenlőre csak gyümölcsöt és répát kapott, de nem arattam vele nagy sikert.
Kipróbáltam az üveges bébi desszertet is, hátha az jobban ízlik, de még annyira sem mentem vele, mint a házival.

A cumisüveget is messzire löki el, nem veszi a szájába, összeszorítja. Ilyen tapasztalatom még nem volt, úgy látszik még engem is érhet meglepetés. :roll:

Pedig már kezdek félni, hogy mi lesz, ha elapad a tejem és őnagysága nem hajlandó cumisüvegből és kanálból enni. Lassan ott tartunk, ha meglátja az üveget ordít torka szakdtából és megnyugtatni sem lehet. A fáradtságtól aztán elalszik.
Az egyetlen vígasz, ha cicit kap... :evil:

Fog nálunk sincs, de nem is várom még, 8-10 hónapos kor körül jött a többieknek is.
Éjjel még szopizik minimum 4-5x. Reggelre én hulla vagyok.
Napközben kétszer alszik, de előfordul, hogy csak egyszer, de akkor hosszabb ideig.

Amúgy meg édes, pörög, forog, hason tolat, mindent megfog, megtép. Nekünk is van rugós hitánk, a két másik gyerekem imádta, Noncsi üvölt benne...
De ha ölbe veszem és fogom, a térdemen van a két talpa egyfolytában rugózik, akár 20 percen keresztül is.

Hétfőn voltunk méreckedni 68 cm és 6900 gr. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok,

Yusz, nem csodalom, hogy hulla vagy 4-5x kel ejszaka huh :shock: + meg 4 gyerek... Minden tiszteletem a tied. Sajnalom, hogy az eves sem megy egyszeruen, elobb-utobb csak belejon.
Nalunk halaeg ilyen problema nem volt. Eddig meg mindent megevett amit adtam neki.

Jol vagyunk. Tilda szepen novoget. Mar kibujt a 3. fogacska is. Felul a bal 2-es :) Egesz jol turi a fogzast. Igaz mindent az inyehez dorgol ami a keze ugyebe akad. Mar fordul hatrol hasra is es ugy maszna szegenykem de meg nem megy neki es ettol annyira frusztralt :( Folyton beduhodik, nyog nagyokat, es aztan eltorik a mecses.
Nalunk az etkezes igy zajlik: Reggel kel ugy fel 6-fel 7 kozt. Szopi az elso. Aztan mi is reggelizunk stb... Jatszik ugy 8-fel 9-ig aztan szopi csicsi. Altalaban egy masfel orat alszik. aztan lemegyunk setalni vagy valami program, majd 12-fel 1-kor ebed. Ez 120g zoldsegpure es utana szopi es alvas. Kb 2 orat alszik delutan. fel 4-4-kor uzsonna ami 120g gyumolcs es szopi este fel7-7-kor furdes majd szopi es alvas. 8-kor mar altalaban alszik es reggel kel.
Evett mar krumplit, edeskrumplit, ceklat, repat, paszternakot, sutotokot, cikkinit, edeskomenyt, borsot, avokadot es ezek kombinacioit. Gyumolcsbol pedig almat, oszibarackot, kortet, afonyat, mangot, es ezek kombinacioit. En mindent parolok es turmixolok neki, a gyumolcsot is. Van egy szuper kis babycookunk a BEABAtol, ezzel pikk-pakk kesz a babahami. Az avokadot kapta csak nyersen. Ez a kedvence egyebkent. A gyumolcsok kozul a mango es alma kombo a favorit :D Bolti hamit 3x kapott eddig. A Hippes repa/krumpli nem igazan jott be. Csak a felet ette meg :( A paszternak/burgonya elfogyott :D meg egy alma/ kortest evett, annak is csak a fele csuszott le. A hazi kosztot jobban csipi :wink:
Jovo heten viszem meretni, kivancsi leszek mennyit hizott. Egy honapja 7400g volt es 70cm.
A multkor emlitettem, hogy meg nem jott meg, na masnap megjott :lol: :(

Agi, Gergo nagyon kis ugyes lehet a vizben, ugy megneznem. Meg egyaltalan, hihetetlen mennyire elol van mozgasfejlodesben :)

Dmami, ez a kersz cicit annyira draga. Szinte hallom :lol: Nekem is nagyon fog hianyozni ha egyszer abbahagyjuk vegleg a szopizast :cry:

Zsofi, Gratula Ivan jo etvagyahoz! Ugyes, hogy mar ilyen sokat hamizik.

Gemini, Dani is milyen nagy mar. Remelem jol telt a nyaratok. Most gondolom az iskolara keszultok ezerrel :)

Timi, Noel szaja mindig tatva... ezen jot nevettem. De tenyleg altalaban tatva a szaja a kepeken :lol: Nagyon cuki.

Kép

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

nagy a csend errefelé...!

remélem mindenki jól van, gyönyörűek a gyerekek és amint olvasom mindegyik szépen fejlődik! A lányok képeitől olvadozom, előre féltem a fiacskáimat :lol:...viszont ennyi szépséges legényt is régen láttam egy helyen! :)))

nálunk is minden rendben van, továbbra is járunk úszni...mi vagyunk a legkisebbek, ami csak abból a szempontból jelent hátrányt, hogy bizonyos gyakorlatokat még nem úgy tudunk végrehajtani, mint a "nagyok". pl. az első gyakorlat...ültesd a babát a medence szélére...hááát ez még kis segítséggel összejön, de a második, hogy állítsd a gyereket a medence szélére még egyáltalán nem!:))) állni áll, csak fogni kell a hóna alatt:))) rendesen megdolgoztatnak bennünket, Gergőm el is fárad tisztességgel a végére, de azért megússzuk bömbölés nélkül!:))) kicsit parázom, mert kb. 1 hónap múlva már meg kell csinálnunk, hogy terpeszállásban átúsztatjuk a gyerkőcöt a két lábunk között...tyűűűű nem lesz semmi, de a nagyok gond nélkül csinálják!:)))

a kajálásnál eddig 1 tápot tudtunk elhagyni...délelőtt hipp-es tejbepapit nyomunk, ebédre szeretném a főzeléket, de egyelőre csak én szeretném, Gergő vadul ellenáll, száját szinte becippzározza, úgyhogy ez még nem megy, idő kell még neki, én próbálom minden nap, de az a vége, hogy én eszem meg...ennyi papit....pfff:))) a gyümölcsökkel nincs gond, azt uzsira kap és nagyon szívesen fogyasztja.

ti hogy álltok a pelenkázással? komolyan néha úgy érzem, ha nyolc karom lenne az is kevésnek bizonyulna...
a másik meg a dumálok még kaja közben is effektus...rendszeresen akkor tör rá Gergőre a beszélgethetnék, mikor kanál van a szájában...úgyhogy nem vagyunk villám evők!:)))

mostanában ráragadt a Ginga név, ezt gyakran mondogatja, ami nagyon édesen hangzik a szájából, a meglepő csak az, hogy a kisebbik bratyójának a papucsára ez a márkanév van írva!:))), de ez még semmi, mert kiderült, hogy ez a szó portugálul evezőlapátot jelent!:)))

ma mértem a súlyát, 6.95 dkg és olyan 70 cm hosszú lehet!

szeptember közepétől vinném Gergőt Ringatós foglalkozásra...nincs kedvetek csatlakozni?
Kép Kép Kép Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok Lányok!
Imádom a képeket nézegetni. Olyan jó, hogy minden baba annyira különbözik a többiektől.

Judit!
Ötlet: Kanalazgassatok egy kis sima anyatejet, ha azt megszokta , akkor keverj bele egy kis egyéb kaját. Hátha úgy könnyebben megszokja az új ízeket.

Ági!
Szóval Gergő elolvasta a papucsot. (kisebbik bratyójának? Nemcsak egy van neki?)

Oolong!
Gyönyörűséges Tilda.Már úgy várom, hogy Mártus haja is csatolható legyen.
ducimami
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára _gemini 2012.09.10 08:26-kor.

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem, ezek nem jó hírek! Reméljük, megoldódnak a kajaproblémák, meg az asztma sem igazi asztma. Talán "csak" valami allergia, amit ha kezeltek, nem lesz gond többé.

Hazajöttünk a nyaralásból, túléltük ezt is. :lol:
Egész jókat bírt aludni a babó, akár 2 órát is egyhuzamban délutánonként. Hiába, a tengeri levegő! De ahogy hazaértünk, vissza is állt a fél órás alvásokra. :x

Ti mit tudtok, mennyit kell/érdemes szoptatni, ha a baba már kap más kaját is? Ki lehet már ennyi idősen váltani egy-egy szopit rendes étellel? A tápis hozzátáplálós ismerőseim napi 3 alkalommal adnak tápszert, de fogalmam sincs, hogy az anyatejeseknek mennyi tejre van szükségük.
Mi a véleményetek a cukrozott babaételekről? Ahogy látom, csomó mindent megcukroznak, pl a tejpépeket, kekszeket. Még nem is mertem ilyet adni Doninak. Nem okoz gondot, ha rákap a baba az édességekre?
Ja, és amit még nem értek, hogy a tejes kajákat nem ajánlják 12 hónapos kor előtt, de csomó babaétel tele van tejszármazékokkal... Nem okoz gondot ez 6 hós babáknál? Nagyon meg vagyok lőve ezzel a kajáltatással, és a védőnő nem igazán segítség. Hátha ti többet tudtok! Igazából valahogy sajnálom, hogy lassacskán le kell építeni a szopikat, de hát ez a normális.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül betoppanok közétek. Bár a megfogalmazás nem igazán pontos, hiszen már több mint egy éve rendszeresen követem a fórumot, azaz némileg bepillantást nyertem mindennapjaitokba. Hogy miért? Nekem is van egy kisfiam aki ez év február 2-án született.
Már régóta fontolgattam, hogy afféle leskelődő üzemmódról átkapcsolok aktív üzemmódba :D, de mindig halogattam. Most az utolsó hozzászólás megadta a lökést, nevezetesen annak is az utolsó mondata:
"Igazából valahogy sajnálom, hogy lassacskán le kell építeni a szopikat, de hát ez a normális."

A szoptatást nem kell leépíteni, ha csak azt magunk nem akarjuk! Sajnos sok helyütt - lehet az média, orvos, védőnő vagy akár anyukák egymás közötti találkozója - azt mondják, hogy 6 hónapos korban igen is el kell kezdeni a hozzátáplását, mert nem elégíti ki a baba igényeit stb.
Azt hiszem akkor teszünk jót ha hallgatunk a saját eszünkre és még inkább figyeljük a babánk igényeit. Ha a gyerek fejlődik mind fizikálisan mind mentálisan, nincs ok aggodalomra elég neki a tej, legyen az bármennyi idős. Ha azt látjuk, hogy e téren megtorpanunk és azt a gyerek jelzi akkor kínáljuk meg a korának megfelelő ételekkel de ne a szopás helyett csak utána.

Huh annyit bírnék még írni! Nem akarok itt a bölcselkedő személyében feltűnni, csak valahogy elegem van abból hogy az anyukákat elbizonytalanítják, sok esetben azt a magabiztosságot veszik el tőlük ami egyébként meg lenne, ha a sok külső hatást ki tudnánk zárni.
Remélem nem haragagudtatok meg, hogy beléptem hozzátok.
Mindent csak saját tapsztalatból írok és még az aelején szeretném ha tudnátok - bár különbözhet a véleményünk - soha senkit nem szeretnénk megbántani a véleménnyemmel. Ha vita van bizonyos kérdésekben az is lehet építő jellegű, hiszen ahány ember annyi féle tapasztalás, és egyáltanál nem biztos, hogy adott estben nekem van igazam.

Magam még annyit, jelenleg Ausztráliában élek egy 5 éves és egy 7 hónapos kisfiú anyukája vagyok. Első fiúnkat 3 évig szoptattam és 8 hónaposan kezdtük az ételek kóstoltatását, a pici csak szopik, bár így is 8.2 kg.

Sok boldogságot minden picihez.
Sziasztok!
edittke
Ausztrália
 
 


Gabikám!

Ezek valóban nem jó hírek, de ne keseredj el, még ha valóban asztmás is Dani ki fogja nőni...a barátnőm fia ugyanilyen cipőben járt, mára már szinte nyoma sem maradt az asztmának, a sport is segít, ha majd eljön az ideje. Az evése miatt se aggódj, ez az egész köhögés is hatással lehet az étvágyára, ahogy ez rendeződik az étvágya is helyreáll. Ráadásul az erejével sem lehet gond, hiszen felült és fel is állt, amihez külön gratulálunk! Nyugiii, rendben lesz minden!!!
Rebekához is gratulálunk, nem semmi, hogy a nagyokkal jár majd együtt, klassz lehet hallgatni, amikor játszik és biztos nagyon szeret zongorázni, ha nap, mint nap le tudod ültetni a hangszer mellé!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Edittke, üdv köztünk!
Én is szeretnék minél tovább szoptatni, ebben nincs véleménykülönbség. :)

Kérdeznélek akkor a tapasztalataidról, hogy te hogy csináltad a nagyobb gyerekkel? Hányszor szoptattál, amikor már mást is evett? Donát már kéri a kaját, nem lehet enni mellette, folyton kinézi a szánkból, amit eszünk, csámcsog, tátog a szájával. Én is mindig szoptatás után kínálom meg az ételekkel. Csak nálunk az a baj, hogy a reflux miatt mindig kicsit várok, ha szopi után gyümölcsöt adok neki, na meg ha bealszik a szopiba, akkor is eltelik egy kis idő. Ezért most tök össze-vissza eszünk: szopi, aztán 1-1,5 óra múlva gyümi, aztán 1,5-2 óra múlva újra szopi. Szóval ugyanannyi szopi van, mint amikor nem is kapott mást. Pedig akár egy egész barackot is képes megenni, de ettől még igényli a szopit kis idő elteltével.

Illetve amit még kérdeznék, az az ivás. Ti adtok inni a babáknak, miután gyümit ettek? Én vettem egy csőrös poharat, de nem tud belőle inni. Kipróbáltam én is, és tényleg, a szelep miatt tök nehéz inni belőle. Pohárból sem tud inni, a cumisüveget meg nem akarom használni.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


no megis...

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Szia Lilly!
Én közvetlenül szoptatás után kínáltam meg a nagyobbik fiunkat gyümölccsel vagy zöldséggel. De nagyon szimpatikus ahogy te csinálod. Nálunk a napközbeni szoptatások száma 3 éves korig azonos volt, annak ellenére hogy már evett a gyerek. Ez napi 5 volt. Az éjszakai szopást 2 éves korban hagyta el. Nálunk egyik gyerek sem érdeklődött túlzottan az evés iránt ilyen korban. Az sem rossz megoldás, hogy ha ti esztek és úgy látjátok neki is van kedve hozzá akkor egy egész megpucolt almát - abból nem tud olyan nagy darabot egyszerre kiharapni - persze nagyon figyelve oda kell adni neki, vagy valamilyen más neki való gyümölcsöt illetve zöldséget. Had eszegesse. Persze ha van foga akkor még inkább résen kell lennie az embernek.
Én elég későn kezdtem itatni, de akkor vastagfalú üvegpohárból tettem. Azt hiszem 1 éves volt a gyerek. Persze az sem mindegy hogy igény szerint szopik-e.
Itt Ausztráliában alapvetően vizet adnak a gyereknek inni, úgy látom nincs az a gyakori gyümölcslé iszogatás mint Magyarországon, Ez gyerekek foga szempontjából kimondottan jó, persze egyéb előnye is van.
Ennyi jutott most eszembe.
Kellemes napot mindekinek!
edittke
Ausztrália
 
 


Hova tűnt mindenki?
Küldök pár nyaralós képet, hátha kedvet hoz a visszatéréshez! :lol:
Kép
Kép
Kép

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Kétszer mentek a képek, törlöm...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lilly 2012.09.12 12:05-kor.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Borikám!

Biztosan nagyon jó volt a nyaralás, gyönyörűek vagytok a képeken!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok Csajok!


gemini, remélem jobban vagytok már..nem jó az asztma,sajna nekem van tudom..de tényleg kinövi még...egy ilyen ügyes baba mint Dani...csak ámulok és bámulok,milyen gyorsan halad:))
mire írsz megint,már megy is.:wink:

Bori, látom nálatok is tutira sikerült a nyaralás:))jók nagyon a képek!
Milyen szép nagyfiú már ő is...:))

oolong,tündéri a fogacskás hajas babád:))és azok a csattok:)

edittke,Isten hozott a csapatban!:)


Nekem az ivásról a tapasztalatom az,hogy a csőrös pohárral még egy kicsit várni kell...a kicsi cumisüvegből már egy jó hónapja egyedül iszik...(kicsit erőszakosan önálló:))
A hipp-es teákért rajong,de a vizet is elfogadja továbbra is.
Én gyümi és főzelék után vizet adok neki,és napközben és éjjel pedig teát.figyelni kell ezekkel a teákkal,mert mivel nem tartalmaznak semmi ,,rossz"dolgot,hamar cefrés lesz a melegben.ezért mindig keveset öntök neki,és inkább újra töltöm.
ameddig bírom anyagilag,nem lesz cukros tea,sem cukrozott gyümi,sem főzelék...én csak olyat veszek meg,amik bevizsgáltak és egy csomó jelzés van rajtuk,hogy mi nincs bennül hál istennek...a répa és krumpli nálunk nem nyert...a hipp-es kekszet 6 hótól nyugodtan lehet adni,és a tejpépet is.még abban is van nekik tejsavbaktérium-kultúra,az pedig kell neki ,mert nem szopizunk.mi a méreteink ellenére,továbbra sem eszünk sokat...reggel 6-kor táp(140-200)mikor,hogy.kb 10 körül tejpép 160ml.2-kor bébiétel vagy gyümi,egy fél üveggel..és kb 100-130 tej rá.aztán ha jól alakul,eszik még egy kis tejet 5-5.30 között..de sokszor kihagyja..és végül fürdés után 8-kor,na akkor megeszi a 200-at!estére már a jó éjt tápszert kapja.éjjel meg ugye semmit,mert alszik reggelig.

a 6 hónapos 1 hetes mérések adatai:9380g és 72,5 cm.




Kép Kép Kép Kép

timea35
Budaörs
 
 


Kép


Unokatesóval,Mátéval...Pici méret különbségek...no de 5 hónap és 1 hét van közöttük...:))

timea35
Budaörs
 
 


Na, már Noel is négykézláb ácsorog? Tök ügyes! Doni még csak tologatja a popiját, de szerintem lassan ő is feltolja magát kutyapózba!
Nagyon édes a 2 baba így egymás mellett! Elképesztő, mennyit fejlődik egy gyerek fél év alatt, és ez a fotó tök jól szemlélteti.
Timi, ti milyen teát isztok? Filteres hippet? Én megnéztem a hipp babakekszét, de abban is van cukor. Amúgy ezek a hipp kaják nagyon bejönnek Doninak, eddig kétszer kapott, de ilyen lekesedéssel még soha semmit nem evett, mint ezeket! Pedig a jó kis házikoszt az igazi, jó lenne, ha rájönne! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly, szerintem mivel fiúk,és jó nagy méretekkel rendelkeznek gyermekeink,kicsit lassabban haladnak talán....bár semmi sem sürgeti őket...Noel négykézláb sokat van,meg béka ülésben,de még nem jött rá,hogy hogyan haladjon előre így.de csúszva olyan gyorsan halad,hogy nem lehet 1 percre sem otthagyni.az ágy mellett már megállt egy pár másodpercig úgy,hogy nem fogtam.de nem erőltetem,majd eljön az ideje...a védőnő szerint nagyon mozgékony,és ügyes.mindennek megfelel,aminek ebben a korban meg kell.
Teát az üvegeset veszem.A pirosat,és a alma+citromfű-t.Ezek a nyerőek.A bébiételt nekem is az üveges hippet fogadja el,és nem a házipapit:)2 nap,1 üveg.a kekszben tényleg van egy minimális cukor,de ha semmi másban nem adunk,és kekszet sem kap minden nap,csak néha gyümiben 1-2 keksz,akkor az szinte semmi....szerintem.Az instant teában van cukor,és a filteres pedig nem olyan gyümölcsös és vitaminos.De látni kéne mennyire szereti inni,és az összes kaját.egyedül iszik,és hangosan nevet ha meglátja az üveget,és rugdos a lábával,és csapkod a kezével.imádnivaló...:))
Nőnek bizony!És annyira gyorsan megy az idő:((

Kép

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Jaj, nagyon tündérike a gyerkőcök!! Hihetetlen nagyot nőtt mindegyik baba, pedig nemrég születtek. :lol:

Nálunk is a négykézlábon hintázás a menő, nemegyszer akkora lendülettel, hogy utána orra bukik. :lol:

A cumisüveget azóta sem fogadja el, csak pohárból, lassan úgy hogy én adagolom. Másképp nem hajlandó folyadékot inni.
Viszont a gyümölcs és a főzelék picit döcögősen, demár lemegy.
A szopizás viszont változatlanul porondon van, arra bármikor és bárhol hajlandó.
Éjjel is szopizunk még, minimum 5x. :roll:

Holnap lesz Nonoka fél éves, csütörtökön viszem a 6 hónapos státusz vizsgálatra, pénteken meg fülbevalót lövetünk.
Jövő hét vasárnap meg keresztelő, jól be van táblázva a szeptember. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nagyon ügyik a babucik, hogy már így tartják a popsit. Nálunk még nem emeli a popsit, viszont ülni akar egész nap, egyedül még nem tud felülni, de nyünyörög, amíg fel nem ültetjük, utána pedig nagy örömködés van:)

Ez a hozzátáplálás téma nem egyszerű.A védőnő szerint már ki kellene váltani a gyüminek a délelőtti szopit, nah arra esélyünk sincsen. Sokszor nehezen találom meg azt az időpontot, hogy mikor van kedve enni a Manónak.

Szopis kérdésem lenne...Dávidka mostanéban éjszaka felébred 1 körül és amíg nem tömi tele a pocakot nem alszik vissza, ha ez meg van, akkor alszik fél 6-ig. Szerintetek meg kellene etetni vmivel pluszban vacsira, hogy jobban bírja az éjszakai evészetet? 1-1,5 hónappal ezelőtt már fél 4-ig is kibírta szopi nélkül éjszaka....már csak arra tudok gondolni, hogy nem elég tartalmas a tejem éjszakára.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Szia Kristin27!
A szopis kérdéshez...
A mi nagyobbik fiúnk 8 hónapostól - 2 éves koráig minden éjszaka kb. 2 környékén felébredt szopott, majd visszaaludt. Reggel / körül kelt aztán újra. Fárasztó volt, amin azért némileg segített, hogy 8 hónapos korától velük aludt egy ágyban. Én elfogadtam, hogy neki erre szüksége van, nem kerestem az okokat (éhes stb.). Úgy érzem jól tettem, a mai napig nem bántam meg.
Más kérdés, hogy te mit szeretnél. Nem vagyunk egyformák. Ha te úgy érzed ez neked nagyon fárasztó akkor egy kicsivel több vacsora talán segít. Csak a gyakorlat dönti majd el.
A gyerekek szinte hétről hétre változnak így ami 4 hónaposan jó volt neki lehet, hogy most már nem. De azt hiszem a kulcsszó az elfogadáson van. Most ilyen, de hidd el olyan sokat fog még változni, és könnyen lehet, hogy pár hét múlva már újra más ütemben alszik majd.

Ami a védőnő véleményét illeti én nem tudom elfogadni. Mi az hogy ki kellene váltani?? Én azt hiszem itt is mint mindenben a gyerek igényei az elsődlegesek. Ha ő szeret szopni, fejlődik szépen (mentálisa, fizikálisan) akkor nem kell őt arra erőltetni, hogy egyen mást is. Nekünk két vasgyúró fiúnk van, hasonló paraméterekkel mit a te kisfiad. Én egyiknél sem erőltettem, hogy egyen. Időről időre megkínáltam őket és hogy elfogadták-e az rajtuk múlt. A nagy 8 hónapos múlt mikor gyümölcsöt kapott először és bár sokan vészjóskodtak, hogy majd nem akar enni, meg hogy hiánybetegség stb. nem lett igazuk. Ma van egy gyönyörű egészséges jóevő 5 évesünk. A kicsi 7.5 hónapos és nyalattunk már vele almát, de hogy őszinte legyek valószínűleg még hónapokig kizárólag anyatejet kap majd.
Én nem hiszek abban hogy ilyen korban nem elegendő a tej, mert éppen az ellenkezőjét tapasztaltam. Nálam tökéletesen elég volt.
Azt is hozzá kell tenni, hogy a védőnő valószínűleg azt tanácsolja amit ő tanult valamikor. Egy idősebb esetében ez akár a régi iskola is lehet, adjunk neki minél előbb ételt, mert kell.
Azt hiszem aki ezen a fórumon van, mind értelmes, felelőségteljes anyuka, akinek ha nem mondják meg mit tegyen akkor is zsigerből tudja. A tanácsok sokszor elbizonytalanítanak. Persze más a helyzet egy esetlegesen betegen született babával.
Sokszor voltam magam is bizonytalan Hugóval (nagyobbik) de mára rájöttem, hogy én ismerem legjobban a gyerekem, én élek vele, látom fejlődni, így biztos vagyok abban is hogy tudom mire van szüksége.
Azt hiszem te is hasonlóképpen vagy. :-)
edittke
Ausztrália
 
 


Vivi, ez a szopi kiváltás szerintem is hülyeség. Haladj a baba ütemében, ő jelezni fogja, mikor kell több gyümölcs vagy bármi más uzsira, és mikor nem kell már a szopi.
Esti szoptatással kapcsolatban: tegnap voltunk dokinál a 6 hós státusz miatt, és azt mondta, tök normális éjszaka szoptatni. Szerinte kb 8 hónapos korig simán lehet 2x szoptatni éjszaka, ha a baba igényli. Amúgy ti mit adtok vacsira Dávidnak? Én még csak tízóraira, ebédre, és uzsonnára adtam kiegészítést, reggel és este csak szopi van. Nektek mit mondanak, mikor kell a többi étkezésre is adni hamit?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok Lányok!
Jaaaj de gyönyörűséges "babáink" vannak. Megpróbálok én is felrakni egykettőt.

Timi!
Jót mosolyogtam rajta, hogy szerinted Noel picit lassabban halad. Látnád Mártust. Ő még mindig ott tart, hogy hátáról a hasára fordul. Jó ha háromszor megtette visszafelé. Nem kúszik, nem mászik. nem áll fel, még a popsiját sem emelgeti. de olyan egyenes derékkal ül, mint a cövek. Ha a fiam nem ugyanígy fejlődött volna , már kétségbeesnék.

Judit!
Cumisüveg nálunk sem nyerő. Ha bedugom a szájába, kicsit rágogatja, aztán kitolja a nyelvével. Két hete húszéves :oops: érettségi talink volt. Gyakoroltunk előtte, de nem tudtam rávenni, úgyhogy anyu kanállal adott neki tejet, amikor hazaértem már nagyon háborgott Márti, pedig csak 3 órát voltam távol.
Most hétvégén a férjem kitüntetést vehet át, de én fájó szívvel, de nem megyek el, gála , átadás, fogadás, minimum 5 óra távollét, kizárt, hogy Márti kibírná. El kell ismerni, van némi hátulütője is a kizárólagos szoptatásnak.

Kristin!
Az anyatej ugyanolyan tartalmas most is. Az lehet, hogy Dávidka igénye több, mivel többet mozog, gondolkodik, több kalória is kell. Ezt pótolja a plusz szopival.

Mi még csak naponta egyszer eszünk kanalasat, én kotyvasztom valamilyen zöldségből vagy gyümölcsből, és anyatejjel hígítom. Éjszaka kétszer szopik, 9.5 kg, tegnap mértem. Persze, ha mi eszünk, pici falatkákat szokott kapni. Szereti a kenyeret, főtt rizst, paradicsomot, bármilyen gyümölcsöt.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Kristin!

Akkor csatlakoznék edittkéhez és lillyhez, butaság, hogy kiváltani szopit. Kiegészíteni azt igen, de nem elhagyni. Ne hallgass a védőnőre,
a babának a legfontosabb az anyatej.
Az nem igaz, hogy nem elég tartalmas, mivel az anyatej lépést tart a kicsi igényeivel, alkalmazkodik a korához és a tápanyag szükségletéhez.

Én a kiegészítő táplálást szoptatás után adom, pl. fél tízkor szopi, majd tíz óra körül gyümölcs.
kb fél egy felé szopi, egy óra körül főzelék.
Délután kapja a tejpépet de ezt is szopi előzi meg. De ha látom, hogy szomjas, akkor a kiegészítő étkezések után is megszoptatom.

Általában jelzi, ha nem kér inni, elfordul a mellről, de azért megkínálom.

Talán Dávidka is könnyebben elfogadja a gyümölcsöt, ha mondjuk kicsivel a szopizás után adod, mert a tejjel teletömi a pocit, aztán fél óra múlva (az anyatejet gyorsan emésztik) már kezd picit éhes lenni, de még nem annyira, hogy balhézzon.
Nálunk legalábbis így vált be.

Éjjel mi legalább 3-4x szopizunk még mindig. Van, hogy nem is számolom.
Persze ebben van konfort szopi is, vagyis amikor csak a nyugtatás a célja a picinek és ezért "cumizik".

Egyáltalán nem bánom, hogy ennyiszer kell mellre raknom, ha igényli akkor miért ne??
Igaz, hogy fárasztó, de szerintem megéri.
Ha jól belegondolunk sokat nem tud vacsizni egyik pinduri sem, mivel még nem olyan nagy a gyomruk. A tápszer lassabban emésztődik, ezért van az, hogy a tápszeres babák könnyebben átalusszák az éjszakát.
Az anyatej gyorsan emésztődik és szinte minden alkotóeleme.
Előbb fel is ébrednek az éhségre és ez nem attól van, mert nem elég tartalmas a tej.

lilly!
Én is csak uzsonnára adok utoljára a nap folyamán kiegészítést, este már csak szopizás van. Majd ahogy nőnek a picik és az igényük is, akkor kell bevezetni egy újabb étkezést, de úgy emlékszem a vacsi az mindig tejalapú volt egy éves korig.

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


ducimami!

Na igen, sajna valóban ez a hátulütője a szopinak, de hát mit lehet tenni?? :lol:

Én most egy szülőire sem tudtam elmenni (hozzáteszem egyáltalán nem bánom) mert Noncsi nem csak a szopi miatt nem marad meg, hanem senkivel nem hajlandó. Ha kiemegyek a szobából üvölt, ha bemegyek, már semmi baj.
Nem nyugszik meg ha sír, csak az én kezemben. Ha jókedvű, akkor bárki dajkálhatja, feltéve, ha én is ott vagyok a közelben.

Terveztünk egy wellness hétvégét a párommal kettesben, de ez most tolódni fog, amíg nem lesz nagyobb Noémi, mert így nem hagyhatom senkire, de magammal sem vihetem, mert akkor gyakorlatilag semmi értelme elmenni, nem élvezem ki.

De nem bánkódom miatta, annyira jól érzem magam a kicsivel, hogy néha meg is döbbenek rajta.

Ez most a kedvenc időtöltése...

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Kép
ducimami
 
 


Kép
ducimami
 
 


Sziasztok!

Köszi a jó tanácsokat. A védőnő ötletei sokszor engem is felhúznak, főleg, hogy nincs is gyereke, valahogy nem tud elég hiteles lenni a szememben, minden tanácsa eléggé tankönyv szagú, nem életszerű.

Ma megpróbáltam kicsit több kajcit etetni Dávidkával, és megette:)
Reggel fél 6 körül szopizik, majd általában 9 körül szokott gyümit kapni, ma megevett 2 barackot, 2 meggyet, 3 szilvával+ egy kiskanál keksz:) Aztán 11-kor szopi, majd 1-kor 140ml sütőtök, majd 4-kor szopi, majd 6 fél 7 150ml tejpép és végül 8 kor szopi, alvás. Kíváncsi leszek, hogy mikor ébred, hogy éhes.

Az az igazság, hogy nem szoktam neki délután már adni semmi kajcit csak szopi volt, s lehet, hogy így már kevés neki. Mindemelett napközben minden fontosabb a szopinál, ha már nem éhes elviselhetetlenül, akkor állandóan nyafog, hogy ülhessen és játszhasson, így általában a szopik kb 20 percig is eltartanak.
Félreértés ne essék, nem akarom én leszoktatni az éjszakai szopiról, + 2-szer felkelni és megetetni nem fáradtság, szívesen megteszem akármeddig, ameddig ő szeretné, de nem szeretném, ha esetleg a gyöszös hozzátáplálás miatt nem fejlődne rendesen. De erőltetni sem akartam az etetést, nen egyszerű ez, kitapasztalni, hogy mit eszik szívesen, az milyen állagú legyen és mennyi...



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Gyönyörűek a fórum lánykái!

Ennyit eszik már Dávidka? Nagyon ügyi! Donát 1 barackkal is beéri, a főzelékeknél pedig csak kanalakban tudom mérni az adagot, nem ml-ben...
Ezért gyakrabban megéhezik, de nem akarom erőltetni, hogy többet egyen, nehogy elvegyem a kedvét az evéstől.
A tejpépes dobozra az van írva, hogy egy adag 6 evőkanálnyi - hát én 2 kanállal csinálom, azt is épp hogy csak megeszi.
Vivi, te a sütőtököt hogy adod neki? Megfőzöd és összemixeled? Teszel bele valamit?

Nálunk a hozzávetőleges menetrend (nincs 2 ugyanolyan napunk...):
fél 6 - szopi
fél 9 - szopi
10 - gyümi
12 - szopi
13 - főzelék
15-16 - szopi
17-18 - gyümi vagy ritkán tejpép
20-20:30 - szopi, fektetés

Egyébként nem írtam, de 7700g és 73 cm. Hosszra nem nőtt, legalábbis ennyit mértek neki egy hónappal ezelőtt is.

Judit, mi is kicsit anyafüggők vagyunk. Napközben állandóan vele kell lennem, hogy nyugi legyen. Este már szerencséra apu is megteszi! :lol:
Ha beteszem a járókába, és kimegyek a szobából, vigasztalhatatlanul visít. Tegnap hagytam 10 perig sírni, míg megebédeltem, de szörnyű volt. Teljesen kiiizadt, vörös volt a kis arca. De muszáj beszoktatnom a járókába, mert elkezdett kúszni, és mindent meg akar szerezni, amit elér. Már nem merem magára hagyni, míg lezuhanyzok vagy megkajálok.
De nagyon édesen kúszik: gyorsúszó tempókkal halad a földön!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: