Új privát üzeneted érkezett!

Carotta,csini pocak!!!!!! :P

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek kellemes babavárást kívánok!

Vásárlásra kínálnám Avent Isis mellszívómat. Kb. 1,5 hónapot ha használtam, mert fiacskám nagyon ügyesen megoldotta szopizós teendőit :)

Adok hozzá még Via poharakat, teát, melltartóbetéteket, Avent cumisüvegeket, vadi új Avent itatócumikat (4-5 db) és még sok-sok apróságot

Kérésre e-mailben képeket is küldök!

Ár: 10e ft.

Akit érdekel ide írjon kérem: tiimoo2@gmail.com

Kép

Kép
timi1982
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek!!!

Még csak a 25-ik hétben vagyok lesz ez több is kilóban :D igaz az első kettőnél ilyenkor már +5 volt de míg az első kettőnél mindenevő és főleg édesség evő voltam addig most gyümölcsöt gyümölccsel eszek/kívánok a lányommal összesen 12kg-t híztam a fiammal 14-et pedig ettem rendesen de sajnos most pár éve alapból 70-75kg vagyok a fiatalkori 54-hez képest.

honey igen H&M -es, imádom a ruháikat.

kaqk megkérdezhetem mikor voltál 4d-n, olyan szépen látszik már a babád arca, én is tervezem de nem tudom mikor menjek a lányommal a 18-ik héten voltam és az nagyon korai volt még.

syngonium
 
 

 
 

Sziasztok :)

Carotta, csini pocak :) hülye frontok engem is megviselnek :(

Kaqk, visszereidre nem lehetne valamit kitalálni? :( vagy semmi nem segít rajta?

Anitakel, engem is kínós a sav, a Renie nekem nagyon jó rá!!! :)

Na megyek, kezdődik a Madagaszkár pingvinjei :P :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Carotta: csini poci:-)

Syn: gyönyörűek a gyerekeid. :-) Mi a 29. héten voltunk.

visszérre....vadgesztenye krém....felpóckolt láb, nem lógatni, nem állni sokat..:-(

Kép

KépKép
kaqk
 
 


Ovis zsák: Varrónőm készítette. vastag, strapabíró...akit érdekel írjon pü-t. 700 ft. /db. 2-2 van még. :-)

Kép Kép Kép Kép

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a pocakok,és a kismamák.Voltam 30 hetes ultrahangon,de néhány dologgal nem vagyok tisztában,ha valakit tudja írja le mit jelentenek ezek:

Súly/centil:50%
A.umb. S/D:2,5
FL/AC: 0,218%
FL/BPD: 0,696%

További szép napot nektek!Sajna keveset tudok felnézni,mert csináljuk a lakást,és kész káosz van.

judo86
Vizslás
 
 


Judo, én úgy tudom:
1. eredményeid alapján a babák 50%-ánál ezek az értékek
2. magzati áramlásmérés
3. combcsont hossza osztva a haskörfogattal
4. combcsont hossza osztva a fejátmérővel (a két halánték közti távolsággal)

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Kaqk, nagyot nőtt a pocakod! Most már nem rejtegetheted, mint pár hete :lol:
Naaaa? Bevált az ágyikó?

Kicsidodi, jaja, BezzegRéka ugrál mint a bolha és ÉÉÉÉn rövidülök... szerintem is igazságtalanság :lol: :wink:
De lehet, hogy ő csak azért nem panaszkodik/panaszkodott, mert a "celeblét" követelménye. Azt sem tudjuk, hogy heti hány ugrabugrát tartott... lehet, csak azt az egyet, amire a RTLklub is kiment :) :mrgreen:

Jeanner, már írtam neked, hogy rövidülésre a dokim nekem egy mondatban említette a kötelező pihenést és sok fekvést. Azt nem mondta, hogy reggeltől estig nyomjam az ágyat - nem is teszem, nem is tehetem -, de szerintem a nagy séták felejtősek. Ha nem érzed jól magad, akkor még egy csomó idő, mire hazaértek. Pilates, sosem csináltam, de talán inkább speckó kismamajógát kellene művelni. Minden mozgásformánál - ha emlékezetem nem csal - akkor panaszmentes terhességnek kellene lennie. Megrövidült méhnyak lehet, hogy nem az (???), kérdezd meg a dokid.

Olvasgatok még vissza, még jövök.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Carotta, régen én is próbáltam a vízágyat, de terhesen lehet, hogy egész más, nyugisabb.
Csini a pocakod :)

Kaqk, nem, Ikeában csak puha pelenkázólapot lehet kapni (én vettem utazáshoz, mert jól össze tudom hajtani). Merevet a Kikában fogom megnézni v. Brendonban. Kikában sokszor ki lehet fogni leárazásokat, ahogy a múltkor is: 50ezres etetőszékünket láttam 25ezerért… Mondjuk én is olcsóbban vettem, de nem ennyire.

Praszlera, próbálja apa fegyelmezni kicsit Noelt, hátha az most jobban bejön.

Vikianya, nagyon megnőtt a pocakod a 30-32. hét között.

Nekem még nem szóltak be hülyeségeket az utcán, játszótéren, eddig csak jókat.
Sotén az adminisztrátor hölgy megkérdezte, hogy „szülni akarok-e” (mikor bementem a 29. héten csekkolásra), mondtam, hogy „igen, két hónap múlva” jót röhögött, aranyos volt.

Zsanka, a toxoplazmát nálunk sem csinálják rutinból, csak ha indokolt. Tehát szabadba kijáró kutyával, macskával élsz stb.

Hálózsák téma: gyerekeim nem szerették. Van itthon, mert mi próbálkoztunk, ahogy majd a következő csemetével is fogunk, de már nem lepődünk meg, ha utálja majd.

Syngonium, szép ritka neveik vannak a gyerekeidnek. Helyesek.

Mabe, szerintem egyáltalán nem óriási a pocakod, tök csinos!

Honey, majd dobj képet a babakocsiról, elvileg akkor holnap megveszitek. Milyet akarsz? Van már konkrét?


Lányok, nagyon szépek a pocakjaitok, nagyon csinosak vagytok, csak így tovább!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Sziasztok Csajok!

Hol tudok venni alkalmi kismama ruhát?????

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Zsanka: Én a Bboom-ban láttam pár tök jót a nyár elején, szerintem ott érdemes megpróbálni, a Mammuthoz nagyon közel van az üzlet.

Kagk: Szép pocak! Már a múltkori fotódnál is akartam írni, hogy annyira cukik a Hanna rajzok a háttérben. Az én fiam is pont így rajzolja a családot, hogy a fejünkből rögtön jönnek a lábak :lol:

Honey: Na milyen a babakocsi? Tegyél fel mindenképp képet, imádom a babakocsikat :oops: Ez olyan lehet mint a pasiknál az autó mánia. Én amikor még nem voltam terhes akkor is simán nézegettem a neten babakocsikat, hogy majd ha szükség lesz rá képben legyek :D :wink:

Rövidülés: Nekem az elsőnél a 35. héten ( legalábbis most úgy emlékszem) rövidült meg, akkor azt mondta a doki, hogy mostantól felejtős a torna ( addig minden nap nyomtam), ne lépcsőzzek nagyon, inkább pihenjek ha tudok. Először nem értettem miért ilyen szigorú, mondtam is, hogy dehát már nagyon a finishben vagyunk, amire csak annyit mondott, hogy a terhesség nem véletelenül kb 40 hétre van kitalálva, ne sürgessem meg a dolgokat ha nem muszáj.
Vendég
 


Köszi .:-) igen, már nem tudnám elrejteni. :-)

ágy: kopp kopp kopp..... :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
kaqk
 
 


Anitakel: köszi. Emma nagyon szeret rajzolni...és ami a legjobb, azt ki szoktuk rakni. :-)

KépKép
kaqk
 
 


Helló csajok!

holnap vesszük meg a "babocsikát",Bettim így mondja :lol:
Majd teszek képet fel

Zsanka!
szerintem,ne konkrétan kismama alkalmiban gondolkodj,mert horror árakon lehet venni. az idei divat nagyon kedvez a kismamáknak.nézz szét butikokban is.én is ott vettem a fiam ballagására egy tök aranyosat,és persze máskor is fel tudom venni pl. holnap is abban megyek.mikorra kell?

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Praszlera!

Bocsi, nem felejtettelek el, csak mindig olyan nehézkesen jutok ide, akkor is inkább csak az olvasásig jutok :oops: . (Többiektől is bocsi :roll: :oops: ).
Én anno úgy terveztem, hogy mire Andor megérkezik, jó lenne, ha Botond szobatiszta lenne. Aztán ezt némileg felülbíráltuk, mert több helyen olvastam, hogy még a stabilan szobatiszta 2-3 évesek is gyakran újra bepisilnek, ha kistesó érkezik, egy "alig" szobatiszta kétévesnél ez meg boritékolható. Szóval azt javasolták, hogy ha nagyobb változás elé néz a család (kistesó, költözés..stb. ) akkor napolják el ezt a kérdést, hacsak a gyerek nem ad egyértelmű jeleket.
Szóval mi emiatt nem nagyon forszírozzuk a dolgot, bár már januárban kapott bilit, meg wc-szűkítőt, hogy barátkozzanak :lol: . De nem lett vmi szoros a kapcsolat :roll: :lol: . A bili nem jön be neki, párszor ráült, de csakis ruhában, meztelenül esze ágában sincs, és inkább nem is nagyon forszíroztuk, nehogy rossz élmény legyen, vagy ilyesmi. A wc-szűkítő jobban tetszett neki, de ha ráültettük, tökre megrémült, még akkoris, ha ott maradtam vele, mert ugye nem ér le a lába, meg nem tud kapaszkodni, és így meg fél... :(
De pont a múlt héten vettem neki egy fellépős wc-szűkítőt, és azt nagyon csípi :wink: :D . Mondjuk még nem volt se pisi, se kaki, de már az is nagy szó, hogy szívesen ráül, ücsörög rajta, aztán meg le akarja húzni a wc-t :lol: . (De erre már eleve csak csupasz popsival engedem fel :twisted: :wink: ).
Pisit, kakit ő még csak utólag jelzi, eddig egyetlen egyszer szólt előre pisinél, és azt mondják, akkor érdemes elkezdeni, ha már előre szól. És ha eljön az ideje, akkor 1-2 hét alatt átszokik, de ha korán kezdjük akkor akár hónapok is, szóval amíg rajta nem látod, addig nem érdemes. Sztem Botond még elég érettlen, szóval amennyi érdeklődést mutat, azt igyekszünk fenntartani, meg mindig beszélünk róla, próbálgatjuk az ülőkét, de nincs "pisiltetés", meg ilyenek... :wink:

Fegyelmezés: hát nálunk ez fél éve kezdődött - mármint a dackorszak :twisted: . Anyu már korábban mondta, hogy Botondnál szerinte elég korán számíthatunk rá, mert mindenben elég "korán érő" típus (én is ilyen voltam, és az is maradtam: lám 23 évesen a 2. gyerekemet várom :lol: ). De én ebben is a Suttogót követtem, úgyhogy elég hamar túlvoltunk rajta :wink: . Illetve még most is nagyban dackorszak van, de már nincsenek nagy hisztik. Anno voltak igazi, földön fetrengős, boltban kapálózós, visítva üvöltős cukiságok :twisted: :lol: . Nálunk a "kiállításos módszer" vált be leginkább, tehát, hogy ha hisztibe kezdett, vagy nem fogadott szót, akkor először rászóltunk, ha folytatta, megmondtuk, hogy ha nem fejezi be, akkor elmegyünk/befejezzük a játékot/az étkezést...stb. vagy ha otthon voltunk, akkor megy a szobájába. A lényeg, hogy ki legyen szakítva az adott közegből, és "folyamatból"... Ha befejezi a hisztit, visszamehetünk/kijöhet a szobájából. (Mi ilyenkor mindig hozzátettük, hogy szívesen vagyunk vele, szeretünk vele játszani...stb. de csak ha nem hisztizik, szóval ha befejezte, akkor nincs semmiféle bünti, minden további nélkül visszajöhet. De ha hisztizik, azonnal befejezzük az adott dolgot!)
Nálunk ilyenkor mindig befejezte, talán 1-2 alkalommal nem, mert mondjuk nagyon fáradt volt (amúgy zömében összefügött ezzel), de akkor még tényleg az volt a legjobb döntés, hogy hazajöttünk, vagy letettük aludni rögtön.

Nálunk a szelektív süketség-korszak ezt a hisztiset előzte meg :? . az esküszöm rosszabb volt, mert kevésbé volt szívem "keménykedni" egy gyerekkel aki durcás fejjel tojik rám (mert amúgy zabálnivaló volt az ábrázata :lol: ), mint egy olyannal, aki visítva dobálja magát :twisted: .
Ja, amúgy nagyon fontos, és nálunk nagyon sokat számított, hogy tényleg ne lásson rajtad/rajtatok indulatot. Tudom, bazi nehéz, de ha nyugodtan és határozottan lépsz fel, sokkal előbb befejezi!

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


kaqk, köszön az infot akkor várok még én is 3-4 hetet. Nekem is visszeres a lábam de nem gyengén a bokámtól egészen a babakijáratig a bal oldalon, első terhességnél kijött aztán valamennyire visszahúzódott, másodiknál szinte sokkot kapott a házidoki és azt mondta nehogy még egy gyereket vállajak csak ha előtte megműtetem, most nyáron akartam megcsináltatni dehát hármaska jönni akart sürgősen :D én venoruton-nal kenem esténként, ha jut rá 10 percem felpocolom a lábam

csajok egy kérdés habár 16-án megyek dokihoz de kíváncsi vagyok hátha tud valaki valamit, visszér miatt nem fognak megcsászározni ugye? de brutális visszér ám, nem merek képet felrakni nehogy rémálmotok legyen.

zsebbi köszönöm :)

syngonium
 
 


Syngonium!

Egyik ismerősömnek a nagyajkán(!) volt visszér, de a végére állítólag olyan, mint a kisujjam, és kidülledő, és full sőtét. Nagyon fájt neki, alig bírt ülni, és persz szextilalom volt hónapokig. Pedzegették, hogy emiatt nem szülhet hüvelyen át, de mégis úgy szült,és semmi problémát nem okozott. Ja, és amúgy a lábai is brutálul néztek ki! Szóval sztem ez nem kizáró ok ;) .

(Amúgy ez a csaj szülés után kapott vmi szurit, amitől másnapra elmúltak a visszerei a lábán :shock: :D . azóta volt, ami visszajött, de már "elinjekcióztatta" őket, és neki előtte is megvoltak valamennyire.

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Nem tudok aludni :)
Először is ma voltam a Hajdú Krisztinánál tényleg nagyon kedves és mindent elmagyaráz, csak ajánlani tudom. És tuti, hogy többet soha nem mennék 4d-re ezek után.
Szóval A babánk farfekvéses kb. 1250 gramm, neki mindkét veséjével minden ok, bár az egyiket nem tudta teljesen tisztán kivenni, mivel már elég szűk a hely.
B babánk fejvégű, de már majdnem harántban van szóval félig fejjel lefelé félig keresztbe, nála az egyik vesénél van tágulat 11mm-es és úgy látta, hogy lehet, hogy két üregű a vese. Azt mondta, hogy ezek olyan dolgok, hogy ha majd megszületik figyelni kell, mert okozhat gondot, de nem biztos. Ezt majd egy urológus eldönti, akkor sem életet befolyásoló tényező egyik sem, főleg igy, hogy utána nyomon követi az ember. Mert nagyon sok vesebetegség tünet mentes és csak akkor veszi észre az ember, ha baj van. Szóval négy veséből eggyel lehet probléma. B babánk nagyobb 1370 gramm körüli, úgyhogy most már van köztük különbség. Mindkét babánál jó az áramlás. Nem kell egyik babánál sem semmilyen különleges ellátás, ha megszületnek, ezért szülhetek az Istvánban, és nincs olyan probléma, ami indokolná azt, hogy korábban szülessenek meg.
Este voltam a dokimnál is, méhszáj zárt és megtartott. Ő azt mondta, hogy az ikreknél általában az egyik baba nagyobb, mint a másik ez miatt ne idegeskedjek. Kisebbek, mint egy gyerek, de elég durva lenne, ha már most 1600 grammosak lennének fejenként, mert a végén akkor elérnék a 4 kg is és azért vegyük figyelembe, hogy nem tudnak vagyok termetre valami nagy és nem fognak túlnőni. Azért most már minden héten vagy két hetente uh, hogy hogy fejlődnek.
"Röviden ennyi volt", meg is nyugodtam meg nem is, mert lehetne ennél nagyobb baj is, de az lenne a legjobb, ha semmi nem lenne. Szóval próbálok többet pihenni és nem aggódni, mert attól nem változik semmi, amig nem volt ez a vese mizéria addig a babák súlya is jobban nőtt, most azért ez a két hét bizonytalanság megviselt minket egy kicsit. De most már nem gondolok erre.
Majd még irok napközben, és visszaolvasok, valamint hozom a képeket a pocakról.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Szia Era!

Nagyon örülök, hogy így megynyugtatott Hajdu Krisztina, tényleg azt mondják nála jobb UH-s nem nagyon van.
Hál Istennek, hogy nincs nagyobb baj! :D
Szörnyű ez az idegeskedés, ha megijeszt valami doki, és várni kell a következő alkalomig, hogy megnézzék. És ikreknek szép méretesek a kisfiaid :)

Nekünk Panni szívét mondta a doki, amikor magánrendelésén voltunk, hogy valami sötét foltot lát benne, hát az a két nap amíg mégegyszer megnézte, csak akkor már a kórházni nagy UH-n, én sem kívánom senkinek.
Azon persze minden rendben levőnkek látszott, de addig amit összeidegeskedtem...

Szép napot Mindenkinek!
mabe79
 
 


Anitakel!

Köszi, majd megnézem azt a boltot :D

Ancsa!

Igen, tegnap próbálgattam pár ruhát, ami nem kismamaruha, hanem csak bő fazonú a hasán, de egyik sem fért rám, akkora már a pocakom.. :(
Még van 3 hetem találni egy ruhát, de nem szeretném az utolsó pillanatra hagyni..

Praszlera!

Örülök, hogy nincs nagy baj :)

Syngonium!

Az én nagynénémnek nagyon -nagyon visszeres a lába, emiatt veszélyeztetett terhes is lett, de sima úton megszülhette a kislányát.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!csináltam én is képet! Kép Kép

judo86
Vizslás
 
 


Era: örülök h megnyugtattak :-)

Judo: szép poci

KépKép
kaqk
 
 


zsebbi írta:Pilates, sosem csináltam, de talán inkább speckó kismamajógát kellene művelni. Minden mozgásformánál - ha emlékezetem nem csal - akkor panaszmentes terhességnek kellene lennie. Megrövidült méhnyak lehet, hogy nem az (???), kérdezd meg a dokid.


Zsebbi, ez speciális kismama pilates, kíméletesebb, mint a jóga, és mivel ha nem csinálom, fáj az egész hátam, nem sok választásom van... a kismama aerobicot abbahagytam, azt kezdődő rövidüléssel keménynek éreztem, séta meg am sincs, nem megy, bekeményedek, így sarki boltig meg haza, ha nagyon kell valami, mondjuk a postáig vagy a HÉVig kisétálok, az kb. 500m, de ennyi a max... sajna már nem megy, így nem erőltetem... de azért car, h neked semmit nem mondott a dokid :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Tyű, bakker jó sokat írtatok :)

Zsanka, osztom, szerintem se kismama alkalmit vegyél, mert az horror... ha mégis azt szeretnél, akkor a Brendonban is érdemes szétnézni, konkrét kosztüm nincs, de csinosabb, elegánsabb darabok akadnak...

Mi ma megyünk a krioba, még össze kell írni a kérdéseket, meg be akarunk ugrani a Brendonban (ott van mellette) kiválasztani a járókát, aztán majd jól megrendelem :D

Na megyek, mert még a vonatot is el kell érnem...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kép

Kép

Itt vannak a fotók 30 hét + 2 naposan.

Jah és kicsit félreérthető akkor a felhasználónevem nem Era vagyok, hanem Anita :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat a hálózsák/takaró ügyben!
Valószínű először próbálkozom a takaróval, és ha nem válik be, akkor jöhet a hálózsák.

Nagyon csini maradtál praszlera! Örülök, hogy megnyugtattak az újabb UH-n. Akkor ezek szerint a második baba is befordulhat még, és lehet sima szülésed lesz?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


anyamciról tudtok valamit? Már olyan rég írt, pedig elég aktív szokott lenni. Elvileg múlt szombaton ment a 3. uh-ra is, ugye?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


Szia Praszlera!

Bocsi, én félreértettem a felhasználóneved, a végén az Era olyan egyértelműnek tűnt :oops:

És nagyon csini pocid van, pláne hogy ketten laknak benne!

Judó, Te is nagyon vékony kismama vagy! Csak a pocid nőtt, ugye?

Jeanner, már járókát? Én még nem is gondoltam rá, az nem akkor kell már, amikor mászni tud a baba?

Nem tudom ki hogy van vele, én nem vagyok nagyon kívánós, de most ölni tudnék pár palacsintáért! Sütök is néhányat...
mabe79
 
 


Praszlera: Nagyon csini vagy, neked is csak a hasad nőtt! Hihetetlen, hogy 2 ilyen nagyfiú elfér benne. Örülök, hogy mindent rendben talált Hajdú drnő.

Zsanka: Igazából azért léptem be, hogy neked írjak ruha ügyben. Esküvői ruha kellene igazából, ugye? Mert van egy blog amit olvasgatni szoktam ( pont az előbb néztem be oda) és a csaj ott is a terhesség alatt tervezte az esküvőt. De aztán szegénynek rengeteg problémája volt a terhességgel ezért az esküvőt nem tartották meg. Pedig a ruhát is megvette hozzá, rakott fel anno képet róla, szerintem gyönyörű volt, pánt nélküli, hosszzú fazon és kimondottan kismama esküvői ruha. Szóval pont most említette meg a blogban, hogy jutányos áron eladná. Ha érdekel, priviben megírom a blog címét és tőle tudsz érdeklődni. Huhh, kicsit hosszú lére eresztettem a mondandóm :oops:

Szilda: Nekem is valamelyik nap tűnt fel Anyamci hiánya, meg szerintem Dalma is nagyon rég volt. Remélem minden rendben velük.
Vendég
 


Mabe 69:Igen nekem is a hasam nőtt inkább,meg egy picit híztam combra.Mondjuk én kismamatornázom,hogy ne lustuljak el,mert hajlamos vagyok rá.
Nemtudom ti,hogy vagytok vele de nekem tegnap úgy görcsölt a lábam,hogy a sírás volt rajtam.Pedig szedem a Magnerotot.Mondjuk,hogy csináljuk a lakást nemnagyon van időm pihizni sem.
További szép Napot mindenkinek!

judo86
Vizslás
 
 


Anitakel: Igen,a polgárihoz kellene. Köszi, érdekelne a blog címe :D :D

Judo: Csinos vagy :D Nekem is görcsölt a lábam, és bevált a kálcium pezsgőtabletta, azóta nem görcsöl, pedig előtte egy éjszaka 4X is arra keltem, szerintem próbáld ki.

Praszlera: Szép nagy pocak :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Helloka :)

Először is Anyamci Nagyon Boldog Szülinapot itt is!!! ;)

Jó rég írtam már megint, inkább olvasok sokat :) Szerencsére már minden ok, volt egy kis ijedtség, de szerencsére nem volt semmi baj!
Vasárnap anyuéknál voltunk és egész nap görcsölgettem, főleg a jobb petefészkem körül, addig-addig húztam míg este bevittek anyuék az ügyeletre. Vizsgálgattak de szerencsére nem kellett bent maradni. Azt mondták tuti a vesémmel van valami és oda sugárzik ki, hát kiderült, hogy csak az én kis törpém éppen akkor fordult be a helyes irányba, csak kicsit elszámolta magát és eléggé belenyomódott a petefészkem környékére :) Nagyon örültem, persze fájdogált még kicsit, de így már egész másképp éltem meg, mivel kiderült, hogy nincs semmi baj!!!! :)

Azt hiszem lassan el kéne kezdeni a babadolgok beszerzését, kicsit elúsztam a nagytakarítással is, pedig már tényleg nincs olyan sok hátra.... 9 hét, és remélem, hogy egy perccel sem szeretne hamarabb jönni a pindur mert meg is beszéltem vele, hogy addig tutira bent kell maradnia! :D :oops: :oops: :D

Nagyon csinik a pocakok!!!!! :)
Mindenki olyan ügyes, hogy csak a pocakok nőnek!!! :)

Torna sajna már nem úgy megy mint szeretném, pedig nagyonnagyon hiányzik, de elég hamar keményedik a hasam..... :(

Nem is tudom ki írta a palacsintát, de maximálisan egyetértek vele, azt hiszem megyek is és sütök párat.... :) persze anyaféle baracklekvárral :D :D :D :oops: :oops:

Nagyon szép estét!! :)

KépKép
buuni
Budapest
 
 


Praszlera, sejha!!! Szép nagy pocak már :) Látszik, hogy ketten laknak benne :D

Mabe, nekünk azért kellene a "járóka" hamarabb, mert ha mondjuk főzök kint a konyhába, a gyerek meg nyűgös a szobában, akkor kihozom magamhoz és el van a játszószőnyegen, de azt mégsem az asztalra tettem fel, vagy le a hideg kőre... meg hát úgy voltam vele, hogy tudjuk le ezt is most, de már lehet, hogy nem így lesz, mert nagyon nem tudok dűlőre jutni magammal... elképzelésem sincs, hogy mi az elképzelésem... na mindegy, valami majd csak lesz...

Buuni, nektek még semmitek sincs? A tornát szerintem hagyd, ha nem megy, keress valami kevésbé keményítőset :) a net tele van tippekkel :)

Na, megyek, kötelező reggeli :?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok! :)
Buuni:Itt is köszi :)
Nem nem tűntem el,csak nem tudok itt lenni a gépnél.Babuci annyira bent van a helyén,hogy se ülni se állni de még feküdni se nagyon tudok.Na meg egy mosogató rongy vagyok..Megint állandóan fent vagyok éjjel 1-2-3 órát alszok aztán szenvedek.Most már a bokám is nagyon tud fájni...és persze az is éjjel :shock: A telcsiről zugolvasok ám azért :P :D csak onnan valamiért nem tudom elküldeni a hsz-eket.Amúgy ezeket leszámítva jól vagyunk.Milán szinte egész nap mozog (pedig azt olvastam,h majd most ritkulnia kell..de ő aktívabb lett sokkal)Nekünk már megvan minden szerencsére.Már csak nekem kell pár dolog(szopis melltartó,szopi párna,stb....)
Csinik a pociképek :)
jeanner:Nekünk ilyen járókánk lesz.Vagyis már megvan...csak el kell hozni.
http://www.vatera.hu/baba_mama/bababuto ... 17960.html
Na megyek mert még nem ettem semmit és kezdek szédelegni.
Majd jövök még,ma valamivel jobb a helyzet és nem nyom ott lent csak fent a bordámat :D

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Praszlera!

A pocakod láttán ezennel felhagyok minden hisztimmel, és elvonulok a sarokba gondolkodni :oops: :lol: :lol: :lol: :wink: .

Judo!

Sztem pont a hálózsákkal kezdjetek (az Auchanban lehet kapni vékonyakat tök olcsón, próbának jó lesz :wink: ), mert takaróról már nem nagyon fogod tudni átszoktatni, a hálózsák meg sokkal praktikusabb :wink: . (Botond nem szerette, de remélem Andor fogja, mert sokkal egyszerűbb, és nem kell 6 réteget adni a gyerekre :P :lol: )

Buuni!

"Ne jöjjön egy perccel sem hamarabb". Na, erre majd térjünk vissza 39+4 naposan :twisted: :lol: :lol: . Mondjuk nem törvényszerű, hogy te is carul bírod majd, de akkor már a "legjobb" terhességek is nyűgösek...
Örülök, hogy nincs gond :wink: .

Jeanner!

Nálunk Botond az első pár héten/hónapban napközben egy utazóágyban volt velünk a nappaliban, csak aludni vittem a szobájába (úgy voltunk vele, hogy minek legyen ott egyedül :roll: ), aztán kapott egy 120x120-as járókát, és a mai napig használja :shock: :lol: :lol: . Én másokkal szemben épp azon filózok, hogyan fogom elérni nála, hogy ne akarjon folyton bemenni a kicsihez :lol: .
Tudom, sokan azt mondják "ketrec", meg, hogy ártalmas, meg mittomén...
Hát, sztem a föld egyik legnagyobb találmánya :wink: . Délelőttönként volt mindig benne 1-1 órát, amíg főztem, azon kívül csak ha bekéreckedett, vagy ha szükség volt rá (jött a postás, vagy kiszaladtam teregetni, vagy kutyát etetni, vagy ilyesmik, amikor rövid időre biztonságban akartam tudni). Mondhat nekem akárki, akármit, baromira nem biztonságos, hogy pl. egy egyéves az anyja körül "kotorjon", miközben ő süti a rántotthúst, vagy teszem azt, addig egy másik szobában "feltalálja magát". Sztem a járóka elsősorban a gyerek biztonságát szolgálja, na meg anyuka nyugalmát, hogy ne kapjon szívbajt kétpercenként, ha nem tud a babával lenni :wink: . (Sztem a bébikomp sokkal "gázabb" :roll: :oops: ). De persze ha egy gyerek utálja, én sem erőltetném, mert akkor biztos nem tesz jót. De nálunk ez volt a rendszer: bármit szanaszét rámolhat a szobájában, és a járókában, azok az ő területei, de a lakás többi részén nem! És így, hogy biztosítottunk neki "dühöngőt" sose kellett vele küzdeni, hogy ne rámoljon :wink:. Voltak próbálkozásai, de hamar lenyesegettük a vadhajtásokat :twisted: :lol: :lol: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Anyamci: boldog szülinapot!!! Sajnálom h sehogy sem jó!

Anita.:-) bocsi az Erázásért...ez aztán a poci...én is csendbe maradok.

Dalma is inkább többet mozog mint kevesebbet, várom h beforduljon.

Buuni: de jó h neked már befordult. :-)

jövőhéten megyünk a 32 hetes uh-ra.....remélem akkor már fejjel lefele lesz.

nálunk is utazóágy volt a járóka..:-) jó kis dühöngő volt neki...:-)
[/b]

KépKép
kaqk
 
 


Nagyon szép mindenkinek a pocakja!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Buuni
Ügyes a picurod, hogy irányba állt! Csak maradjon is így :lol: :wink:



Nekem olyan kicsi a lakásom, hogy ott nem kell járóka :oops: :wink:


Legalább a 36-37. hétig szeretném én is kihúzni!
Még jól bírom magam, még vígan közlekedek bicajjal a városban (Debrecenben elég car a tömegközlekedés, sokszor 20-40 percet is várni kellene egy-egy buszra, vagy még többet... :cry: )
Vendég
 


Sziasztok!

Mi kaptunk rokonoktól egy járókát, de fogalmam sincs, hogy milyen, mert még csak összecsukva láttam. De biztos mi is fogjuk használni, én is elég para anya vagyok már most :twisted:

Anyamci:

Kitartás, már nincs sok hátra. :D :D

Szépek a pocakfotók, néha már én is olyan terhesnek érzem magam, de nem panaszkodok látva Praszlera pocakméretét :shock:

Voltunk 4D-n, a kisfiúnk úgy látszik, megijedt a császár lehetőségétől, ezért a múlt héthez képest teljesen befordult fejvégűbe. Nem nagyon mutatta a pofiját, a fél arcát beletúrta a méhlepénybe, de azért pár fotót tudtak csinálni a kis drágámról :D :D :D :D És már 1300 gramm

Íme a pocakfotó 28+5 naposan:
Kép

És a képek a kicsikénkről:
Kép Kép Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Zsanka: de jó h befordult..:-) cuki poci, és édes a kis legénykétek!

KépKép
kaqk
 
 


Zsanka!

Nagyon csini vagy :wink: . És szép a törpikéd is :D !
Örülök a beforduláshoz, de ezen még nem is kell "aggódnotok", nekem Botond végig fejvégű volt, 33. héten mégis harántba fordult, aztán megint vissza... Andornál is érzem, hogy fogolódik még, mert hol egészen lent érzem csuklani, hol meg oldalt, a cspőcsontom felett :shock: :lol: . És tuti, hogy ott a feje, mert érezni is. Szóval még korai ezen aggódni :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Szijasztok :)

Anyamci, pont most írtam facebookon, mert már nagyon hiányoltalak... jó, hogy előkerültél :)

Hát, mi is néztünk 100x100as járókát, de semmiképpen sem fér be... aztán találtunk egy 100x80asat, az még talán, de aztán rájöttem, hogy fa ugye, hogy viszem be a nappaliba??? Márpedig nekem az sem hiányzik, hogy akkor a lábam körül mászkáljon, ha mondjuk vasalok, nem hiányzik, hogy magára rántsa a vasalót... pl... a hálósak nem tetszettek, ami nem volt nagyon szűk, az 25-30.000 volt, ami megfizethető áron volt, az meg... car volt, na...

Végül ilyet vettünk:

Kép

Kép

Nehéz szülés volt, de aztán úgy döntöttünk, hogy egy próbát megér + ha utazunk, nem kell külön utazóágyat venni (ja, meg sokkal kisebb helyen elfér, ha nem kell, csak beteszem a szekrénybe). Veszünk bele matracot majd, és ennyi...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Zsanka, tüneményes a kicsi :) örülök, hogy végül csak befordultatok :)

Kaqk, nektek 32. heti van? :shock:

Csajok, segítsetek már! Nagy bajban vagyok... vagyis csak mély tanácstalanságban... szal azt mondta nekem egy ismerősöm, aki a Margitban szült, hogy kell bevinni cumisüveget is, ha ugye nem indul el azonnal a tej, akkor mellétáplálni... azt írta, hogy kell egy egyes a cukros víznek, meg egy kettes a tápszernek. Ez oksa is, kibontottuk a packot, van 2 egyes üvegünk, meg 2 kettes, de... szal ugyanaz a lyuk van mindkettőn, csak az egyiken egy, a másikon kettő (avent üveg).. akkor így mi értelme a kettesnek??? (tudom, gyorsabban jön át a tápi, de minek egy olyan picinek még??? de ha eltömíti a cuccost, akkor a két kislyukút is eltömi, nem?) Szerintetek mi legyen? Vigyek be egy kisebb meg egy nagyobb üveget 1es cumival?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


jeanner, nagyon jó ez a járóka v. utazóágy vagy mi :)

zsanka csini vagy és annyira édes a babód :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Mindenki nagyon csinos kismami :lol: :lol: :lol:
Anita pocakja óriási... de mit is várjon az ember, ha két baba is van benne? :wink:

De jó, hogy befordulnak a babák! :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsanka
Tündérke :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jeanner
Nekünk nincs is cumisüvegünk... ha kell pótlást adni a babának, akkor ügyesen tudnak inni pohárból (aminek kicsit kihajlik a széle)
Cumisüveg, cumi bezavarhat a szopiba... ha teli a pocakja tápszerrel, akkor hogy fog szopizni? Ha nem szopizik a baba, hogyan indul meg a tej? :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Mindenféle pótlás adása alaposan végig gondolandó. A Baba-barát kórház program azt ajánlja, hogy pótlást csak orvosi indikáció alapján szabad adni. A meghatározó kritériumok: igen kis súly, gyakori szopással nem befolyásolható hypoglycaemia és anyagcsere betegségek). Az érett csecsemők megfelelő tartalékokkal jönnek a világra ahhoz, hogy ki tudják várni az anya tejének beindulását. Ha nem sikerül hatékony szopást észlelni az első egy-két napon, a fejés megkezdése nagyon fontos lépés, a tejtermelés beindulásához. A lefejt anyatej cseppjeivel szopásra lehet biztatni a csecsemőt. A lefejt tejet-pótlásként- kis pohárból vagy kanálból adjuk oda.

http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... o_elsohet1
Vendég
 


Az újszülött gyomrának befogadóképessége kb. 6 ml az első napon. Akkora a gyomra, mint egy cseresznye. A második napon kb. 12 ml, vagyis, mint egy dió. Az a kiskanálnyi előtej, ami a mamája mellében van, pont a megfelelő mennyiség számára. Helytelen a kisbabába beledönteni egy csomó cukros vizet vagy tápszert! Ha ráhagyjuk, az egészséges, időreszületett csecsemő gyakran fog szopizni, napjában 8-16 alkalommal, és pont annyi tejet vesz magához, amennyire szüksége van.

http://www.lll.hu/node/224
Vendég
 


Carotta, ha nincs tejem, mit eszik a gyerek? Ugyanis a rendszer úgy működik, hogy ha éhes a kicsi, behozzák szopizni, aztán ha végeztünk, elviszik, megmérik, ha kell, hoznak be tápszert... nem az a lényeg, hogy szoptassunk minden áron, nekem legalábbis, hanem hogy a kisfiam megfelelően fejlődjön.. ha ehhez az kell, hogy cumisüvegből tápszert kapjon, akkor cumisüvegből tápszert kap. Ami meg a cumit, cumisüveget illeti, ezt a bezavarós dolgot egyre több szülő ismerősöm cáfolja meg, így már annyira én sem hiszek benne...

Ativerus, köszi :) ez utazóágy, végül nem találtunk praktikus járókát...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


jeanner

A szopiba bezavarás lehet, hogy valóban kétséges, nekem Martina 10 hónapig szopizott, plusz még cumizott is, és néha kapott inni vizet cumisüvegből. DE!!! Azt hozzá kell tennem, hogy carottának abban igaza van, hogy nem kell semmilyen pótlás a picinek, hacsak nem az orvos javasolja. Carotta által említett okok miatt.
És, hogy mit eszik a baba addig amíg be nem indul a tejcsi? Hát előtejet! Az annyira zsíros, hogy amennyit kiszív a gyerek a ciciből pont elég neki. Nekem pl. a 3. napon indult be a tejcsi, de ha hiszed ha nem addig se hallottam sírni a kórházban Martinát, mivel folyamatosan a cicimen lógot és szívta az előtejet. Ergo, ha nem sírt, elég volt neki az. pedig 3900 grammal született.
Szóval én ezért butaságnak gondolnám a pótlást, de nyílván ez nem a te hibád, a kórház hülyesége. Ugye nem bababarát kórház ez? Csak mert írtad, hogy elviszik tőled a gyereket...

Másrészről én nem vagyok ellene a cumisüvegnek sem, én is vettem biznyos okok miatt... De képzeld el, mikor Martina már nagyon sokat csuklott a kórházban szóltam egy nővérnek, és hozott neki sima vizet pohárba, és nem hittem a szememnek mikor megláttam, hogy egy 2-3 napos újszülött pohárból iszik. :shock:

Na mindegy nem okoskodni akarok, csak a tapasztalataimat mondtam el :wink: És mivel már máshol is olvastam ezt a cukros vizet pótlást (brrr) most gondoltam úgy, hogy "hangot" is adok a véleményemnek. Szóval félre ne értsd nem neked szántam, hanem a hülye kórhának.
Egyébként meg tudod, hogy ha nem cicizik a baba,akkor nem fog tejcsi termelődni...Én azért mindent megtennék, hogy a anyatejet igyon a gyerekem ne tápszert, de majd meglátjuk, hogy hogy alakul. Na remélem nem voltam bántó :oops: Tényleg nem okoskodni akartam

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Reni, szerintem nem a kórház a hülye, mert ha előtej sincs (a csaj, akitől az infót kaptam, pont így járt, utolsó napon történt bármi is, adsig semmi nem jött a melléből), akkor valamit kapnia kell a babának.. a lényege az lenne a dolognak, hogy legyen bent a cumi, hogy hogyha ilyen adódna (ne adódjon), akkor ne kelljen éheznie a kicsinek... de én úgy gondolom, hogy értik a dolgukat az ottaniak, ok nélkül nem tömik a gyereket, csak ha én nem tudom táplálni, valamit ennie kell...

Amúgy nem értem ezt a bababarát kórház dolgot, olvastam, hogy az a bababarát, ahol a baba 24 órában az anyukával van. A Margitban ez van, végig velem van, csak fürdetésre kell leadnom, azt nem én csinálom, bár asszem, még oda is bemehetek hozzá, mégsincs rajta a bababarát listán... :? szal én ezt már nem értem, hogy akkor mi a bababarát, meg mi nem az...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: