Új privát üzeneted érkezett!

addisz:
kremet nem kaphatsz az érre?? vagy injekciot, mint amit a labon alkalmaznak...vagy az is nyilvan bekerul az veraramba...huuuu, nem egyszeru. en az aranyertol felek, neha olyan szorulasom van, h csak ihaj...es ugy faj!!! jaj! allitolag sok kismamanak a szules kihozza??

korenka/heno:
na, akkor most lecci mondjatok el mi az a lapteto :oops:

csajok, nem akarom a sziveteket fajditani, de itt nalunk lisszabonban 3 napja 20 fok van..es ma 24 lesz.. 8) kuldok nektek napocskat jo sok pozitiv energiaval!! remelem a pireneusok, a dolomitok es az alpok nem nyelik be!! ;) dehogy nyelik, oda fog erni!!!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Aranyér gyakorlat:

A "reggeli öblítés" nevű gyakorlat (ha nem akartok aranyeret, teljesen működik!): kaki után nyújtott térddel (vagy amennyire nyújtva bír lenni) érintsd meg a padlót (ez a lényeg, szal minél jobban előrehajolni) és maradj úgy pár lélegzetvételig.. majd belégzésre egyenesedj fel. Így az erőlködéskor a záróizom környékére tóduló vérmennyiség visszamegy, nem marad ott aranyérnek.

Tegnap hallottam kismama barátnőmtől nála is bevált, az ő ismerősénél is. És nem tart semeddig, nem kerül semmibe.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


pequ: Köszi, hogy erre küldted a meleget. Nálunk most nagyon szépen süt a nap, viszont 20 fok azért nincs. De jó neked!!!

gabi: Lehet, hogy hülye vagyok, de wc után felállva kell ezt elvégezni, vagy a wc-n ülve (egyensúlyozva?) Olyan gyakorlatod nics ami meglévő aranyérre gyógyír volna? Előző terhességem alatt sikerült beszereznem, és folyton kiújul..... mint most is.... :(

Csajok akinek még nincs, az tényleg csinálja ezt a gyakorlatot. Az aranyér naaagyon fájdalmas :(
korenka
Szár
 
 

 
 

korenka, wc után állva kell elvégezni. Sajnos már meglévőre nem tudok egyelőre semmit.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Pequ
Nem kaptam rá semmit, mert értelmetlen lenne. A visszér ugyanolyan "természetes" velejárója a terhességnek, mint az aranyér vagy más egyéb. Egy gyógyszert mondott a doki, amit akkor kell megvennem, ha már nagyon fáj... Ezzel még azért várok, mert később úgyis rosszabb lesz.
Laptető: az új oldal tetején lévő első hozzászólás :)

Na, megyek ebédelni, most lettünk kész a menüvel:
brokkoli krémleves, rántott hal párolt rizzsel és tartár mártással, vegáknak (vagyis nekem :)) saláta és zöldséges ricottával töltött rétes 8)

Jó étvágyat mindenkinek :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Végre süt a nap! Hurááá :) Gyerek is alszik, szóval eddig minden oké, kivéve, hogy úszik a lakás és takarítanom kellene... :?

Nálunk rántott husi volt rizzsel és ubival az ebéd. Holnap meg még nem tudom mi lesz.

Fúú ez az aranyér se lehet valami kellemes dolog... :? Há'az égnek nekem soha nem volt, még Botinál se és remélem ezt most is megúszom.
Az ivással amúgy én is így voltam, hogy volt hogy 1 pohárral is elfelejtettem inni, csak este jutott eszembe. aztán mikor Botival terhes lettem, szintén rám lett pirítva, hogy ez nagyon nem lesz jó a babának és persze nekem se. Ekkor a párom mindig vett egy karton 1,5 literes ásványvizet, és behozta a munkahelyemre. Minden nap kinn volt egy az asztalomon és tudtam, hogy azt meg KELL innom munka végéig. Eleinte baromi nehezen ment, de aztán úgy belejöttem, hogy a végén már szomjas is voltam ha nem ittam.
Szóval rá lehet szoktatni a szervezetet, hogy inni kell!!!

Hétfőn megyek AFPre... szerintetek a kórházban (SOTEII) lehet időpontot kérni a UH-ra is, vagy azt csak telefonon lehet elintézni? Remélem személyesen is, mert telefonon egy vagyon mire az illetékessel tudok beszélni, és az idegeim is kilesznek :lol:

Kép


Kép
norcs83
 
 


Norcs: nekem is gondjaim vannak az ivással...

Alapjáraton nem érzek szomjúságot,max. ha nagyon sósat vagy csípőset eszem.

A lombik alatt viszont napi 3 litert meg kellett innom,úgyhogy számoltam,hány pohárral ment már le,nagyjából elosztottam napközben,persze nem akármit ittam,vízből nem bírtam volna félóránként inni :D

Most viszont inkább bajban vagyok,mert már vagy 3 napja SEMMIT nem kívánok,se enni,se inni :?
Így 1 litert is nehéz teljesíteni,ezért ma megint beiktatok egy kis levest (a változatosság kedvéért ma is halászlé lesz,mert a múltkori nagyon jól sikerült),és legalább a leves is megdobja pár dl-rel a napi folyadékmennyiségemet :D
Vendég
 


Addisz, Korenka, Pequ, és a többi "aranyeres" problémával küszködő kismama!
Lehet, hogy természetes velejárója a terhességnek az aranyér, de a jógás kismamákkal mindig megbeszéljük, hogy "nekünk" egyikőnknek sincs! Kicsit hosszú lesz, de megéri, garantált, ha tisztességgel odafigyelsz, és naponta többször csinálod!
Négykézláb állva (hát egyenes, hem homorú, nem domború) alkartámasz kispárnán, nagyon odakoncentrálva lazíts el minden medencefenéki izmot: végbél körüli, hüvelyi és húgycsőzáró izmot.
Kis intenzitással feszítsd meg egymás után 3* mindegyiket, egymás után. Tehát 3*végbél, 3*hüvely, 3*húgycsőzáró.
Utána ugyanez közepes intenzitással, majd nagyon erősen
Ha kérdésetek van, részletezem!
Ha képes vagy tényleg odafigyelni magadra a gyakorlat közben, egy hét múlva javulni fog az aranyér, és erősödik a gát-tájék!
Sok sikert!!! :lol:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


gabi: Ezt a gyakorlatot a gyerekek is minden nap megcsinálják amíg anya törli ki a feneküket.... :D:D

ágI: Ezt ki fogom próbálni, köszi...
korenka
Szár
 
 


sziasztok,

hát igen az éltetővíz :)
azért jó ide irogatni mert mindig van valaki aki ugyan azzal küzd vagy volt hasonló gondja így tudunk egymásnak segíteni.

amióta írtam a kevés folyadékot megfogok egy 1,5 l es vizet az az enyém azt meg kell innom, így látom is mennyit ittam eddig. azóta tényleg nem keményedem. viszont rengeteget járok wc-re :)

valamit valamiért:)
pénteken voltam AFP-n meg nagyrutin kíváncsi vagyok nagyon az eredményekre

jó hétvégét mindenkinek

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Korenka: Úgy gondolom az első kiírt időpont a legbiztosabb. Ha egy nap 3-szor néznek uh-on akkor 3 különböző méretet mérnek. Ilyenkor még 1-2 mm is napokat számít ha elmérnek. Az első időpontod szerint mikorra vagy kiírva? Nekem az utsó mensim:nov.21-én volt. Igen érzem őt,néha csak picit néha határozottabban.:-) Én az elsőt is megéreztem a 16. héten, a másodikat meg a 12-őn.:-) Te érzed? neked hanyadik terhességed ez?

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Lányok,nekem sajna nagyon tompít a méhlepény,a 13. héten éreztem 1-2 alkalommal,de azóta nem.
Kivárom a 18.-at,remélem akkor már egyértelműbb lesz :D
Vendég
 


henó: Nekem ez már a negyedik terhességem és a harmadik baba. Az első 16 hetesen halt meg, őt egyáltalán nem éreztem még akkor. A lányomat és a fiamat is 16 hetes kor körül éreztem határozottan és egyértelműen. Most egészen furákat érzek, mintha a baba nekifeszülne a méhemnek... mintha kinyújtózkodna.... ez már biztosan nem bélmozgás, csak még azt nem tudom, hogy ez most keményedés, vagy tényleg nyújtózkodás.... :D:D Szóval nem egyértelműek a jelek... :D:D Te mit érzel? Hol szoktad érezni? Én kimondottan a köldök és a szeméremcsont között féluton...
korenka
Szár
 
 


kisbeeka: Akkor már biztosan!!! :D
korenka
Szár
 
 


Korenka:Dettó ugyanezt szoktam érezni és dettó nem tudom,h keményedés vagy nyújtózkodik a babó. de én ilyen bugyorgásfélét meg bögdösést is szoktam érezni. Ez vicces de nem tudom máskép leírni. Akkor üdv a nagycsaládosak táborába:-D Az adókedvezményt igénybe tudjátok venni?

Kisbeeka: Hol van a lepényed? Nekem mellső falon,furi eddig mindig hátsó fali volt. Hihi úgy "beszélek" mintha egész életemben terhes lettem volna. Pedig csak most vagyok harmadszor.

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Korenka:és sajnálom az elsőt:-( mi történt? de ha nem akarod,bocs h megkérdeztem

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Na mi van csajok?Nem ismerek a fórumra. Eddig nem tudtam követni most meg 2 órája semmi,csak pillázok:-)

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Henó: nekem is mellső fali :)
Én csak azt érzem,hogy a méhem kifelé feszíti a hasamat,emiatt én mindig keménynek találom,így fogalmam sincs,milyen lesz a keményedés...

jó lenne már érezni a babát :D
Vendég
 


Kisbeeka:nemsokára fogod ne félj. Annyira nagyon jó lesz!:-) Hiába,h a harmadikat várom de ugyan olyan boldogságot érzek ha jelentkezik a kis manóm.:-) Rossz,h nem látom hány hetes vagy.?

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


henó: privit írtam. Ugyan úgy vagyok vele én is mint te. :D Ugyan úgy izgulok és ugyan úgy örülök mint először.... :D ... hja és ugyan olyan hülyéket is tudok kérdezni... :D

Igen, ki tudjuk használni a családit.. két hét múlva megyek a dokihoz igazolásért.

Volt már valaki orvosi igazolásért, hogy 91. napot betöltötte a magzata?
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!!!

Nekem is mellső fali és mélyen tapadó....Nekem is sokszor kemény a hasam...

Viszont a magzatmozgást még nem érzem..azaz néha mintha...de nem vagyok benne biztos..ez olyan nyugtalanító és furcsa, a kislányomnál határozottan lehetett érezni a 12. héttől..és a mozgást!!!

akinek van már gyereke:
Eddig akárhányszor terhes voltam a kislányom olyan, de olyan szinten megváltozott... :shock: szabályos hisztirohamok vannak nála, naponta 1-szer...de ez az igazi, ordítós, földhöz vágós...annyira elszomorít, mert ő nem ilyen, sosem csinált ilyet, csak amikor terhes vagyok...mit tegyek????? Lehet az ovi kéne neki, mert régen pl. lementünk játszizni 9-kor, délben simáén haza tudtunk jönni..most meg annyira nincsen lefáradva, hogy elindulunk 9-kor és 15 órakor óriási hiszti közepette úgy kel hazacipelni..ha pedig pl. délután megyünk 2-kor, akkor este 8-kor szintén hisztik közepette...borzasztó...és egyébként egész nap tök jól elvagyunk, leszámítva ezt a nagy hisztit...

Ki mit főz ma???
Én a kislánynak sajtos-tejfölös tésztát, nekünk bolognai tésztát.

Én a sokat ivók táborába tartozom, én ha napi 1, 5 literrel iszom, rosszul vagyok, nekem minimum 3 liter kell ahhoz, hogy jól érezzem magam...

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


És szintén a többgyerekesekhez lenne egy kérdésem.
Alvás, altatás, gyerekszoba téma: ti hogy csináltátok a 2. gyerekkel? Rögtön egy szobában aludt a 2 gyerek? Vagy hogy??? És ha igen, a szoptatás-éjjeli keléseket hogy oldottátok meg???????

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Korenka: Én már elkértem az igazolást. De a férjemnek a munkahelyén visszaadták és mondták,h őrizze meg. Nagyon várom a fizut márciusban,kivi vagyok,h mennyivel leszek boldogabb.:-) De ár nektek is le kellett volna igazolni a munkahelyen,hogy már a februári fizut úgy kapjátok nem?

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


gabi / buvaragi:
nagyon koszi az aranyer ellenes tippeket! en biztos csinalni fogom! holnap kezdem a terhes jogat, mar nagyon varom. a hat és a vallizmaim a szokasos modon be vannak allva - persze mitol mastol, mint a rosszul gornyedestol a laptop felett.. es a joga nekem mindig minden gorcsot kiszedett. majd beszamolok milyen volt.

addisz:
megorulok, ha nem irod le a rikottas retes receptjet!!! ;) jaj, nagyon jol hangzik!! elore is koszi! :) ezek szerint halat sem eszel???

viz: en, mint a kacsa, iszom. ha nem teszem, jonnek a fejfajos rohamok. kicsit nyugtalan vagyok, mert a csaladom egyik aga cukros. egyelore pont emiatt nekem havonta merik a cukorszintet, majd 6ik honaptol kethetente fogjak. nem tudjatok, h a terhessegi cukorbetegsegnek milyen tunetei vannak? vagy a vervizsg. alapjan derul ki az elejen?

babamozgast meg en sem erzek, pedig kozeledek a 18ik hethez. viszont elso baba, igy elvileg 20ik hetig normalis, h semmi jele. mehkemenyedes van pillanatokra, neha ugy belenyillal, h csak na.

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Korybon: Érdekes de tuti,hogy megérznek minden változást a gyerekek.Viszont nem biztos ,hogy most van összefüggés a terhesség meg a hiszti között,lehet csak nin cs eléggé lefáradva,egyszerűen terhelhetőbb lett ahogy nől. Lehet hülyeség de nincs ötletem.:-(
A külön szoba téma most engem is nagyon foglalkoztat. 2 szobánk +egy nappalink van. Míg egyke volt a nagy addig egyik szoba gyerek másik háló volt. Eddig nem volt gond mert a kicsi velünk aludt .(Sőt a nagyobb is nem egyszer itt köt ki reggelre.:-)) Most viszont már nekem is el kell gondolkoznom mert levegő sem lesz már ebben a szobában , ill. a nagyobbnak suli van úgyhogy aludnia kellene éjszaka. Azt találtam ki,hogy amíg hozzá nem bővítünk a házhoz addig a nagyobbnak megmarad a szobája, a hálóból meg csinálok a 2 kicsinek babaszobát,mi meg kint alszunk a nappaliba.Több kérdés is felmerül,pl,h hová teszem a hálószoba bútorom meg miből veszek kényelmes kanapét...hmmmm,szóval itt is megy az agyalás

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


pequ: A barátnőmnek terhességi cukorbetegsége volt. félidő körül derült ki onnan,h több volt a magzatvíz uh-on. Betartotta a diétát és minden ok volt,még gyogyit sem kellett szednie.:-)

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


korybon: Sajnos a kislányodhoz nem tudok hozzászólni, mert nálunk ilyen nem volt. A kisfiam is nagyon izgatott és pozitívan áll a dologhoz. Úgy hívja, hogy a "babánk" :)

A gyerekeknek külön szobája van, a picurka majd a fiammal lesz egy szobában, de amikor megszületik úgyis mellettem fog aludni északa a szopi miatt.. ez bevált anno a fiamnál is. Mindenki tudott éjszaka aludni. Marha kényelmes is volt. Sokan lehet, hogy felhördülnek most, de én így fogom csinálni :)

henó: A törvény szerint a magzati kort kell figyelni és nem a terhességi kort. Mi márciusban töltjük be a 91. napot, úgyhogy majd az április elején jön a habzsi-döbzsi :D:D amikor megkapjuk a márciusi fizut... Igen az igazolást meg kell tartni, csak a nyilatkozatot kell leadni a könyvelőnek, hogy 3 gyerkőckét vegyen figyelembe onnantól.

Mit írt rá a doki? Hogy a magzat betöltötte a 91. napos kort?
korenka
Szár
 
 


Henó: szerdán leszek 17 hetes :)
Vendég
 


Korenka:du-án előkeresem,nem tom pontosan mit írt rá. De nézd meg te is még egyszer a törvényt mert szerintem terhességi kort néznek:-)és márciusban dőzsölünk:-)

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Nekem is megvan az igazolás a 91. nap betöltéséről.
Valami ilyen szöveggel,hogy igazolja,hogy a terheségem 91. napját betöltöttem,szülés várható időpontja: aug. 10.

ebből visszaszámolhat bárki,hogy tényleg 90-91. nap,vagy 104. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

de már egy ideje betöltöttem,úgyhogy nem köthetnek bele :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Én is úgy tudtam, hogy magzati kort néznek.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


sziasztok!

nekem is elmúlt végre a hényingeres időszak, vagyis remélem nem kiabálatm el, de már pár napja jól vagyok este is! :) olyan jó, végre...
ma egész délelőtt takarítottam ennek örömére. :D
holnap meg megyek nődokihoz, remélem minden rendben lesz.
és végre én is bejelentkezem 4D-re! alig várom!!! :D ma azt álmodtam, h fiúcskám született, de előtte meg lányt álmodtam... :? nagyon kíváncsi vagyok!

tök jó, h néhányan már érzitek a babót, én nem tudom milyen érzés lehet, azt is már várom...:)
Vendég
 


Sziasztok!

Pequ
Ez a ricottás rétes nagyon egyszerű: ricottát kikevertem natúr joghurttal, egy kis mustárral, felaprított szárított paradcsimmal, fekete olajbogyóval és kukoricával, tettem hozzá sót, borst, friss bazsalikomot. Aztán a leveles tésztát (ez bolti) megkentem a masszával, egy tojássárgájával kívülről átkentem a tésztát és irány a sütő. Kb. 15-20 perc múlva kész és isteni :)! Jó étvágyat!
Nem, halat sem eszem, azzal lehet csak igazán kiüldözni a világból...:)

Korenka
Az igazoláson az szerepel, hogy a magzat betöltötte a 91. napon, plusz ráírta, hogy a fogantatás legvalószínűbb időpontja, illetve a szülés várható ideje.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Henó:
Nem tudom, emlékszel-e még a márciusi topicra, képzeld, már 5 baba megszületett közülük :)

Én nem látom a te vonalzódat sem...

Lányok:
Látom, mindenkinek van valami kérdése a terhesség és a már meglévő gyerek kapcsán.
Nekem is van egy, bár lehet, hogy ezzel egyedül vagyok.
Én nem vezetek autót, mert félős vagyok, BKV-zom. Viszont amióta terhes vagyok, főleg hogy az elején sokáig volt hematómám, nem merem emelni a kisfiamat.
Ez viszont bekorlátoz minden közlekedést. Mármint ha BKV-val kell valahova eljutni, hiszen nem tudom (még ha nem lennék terhes, sem bírnám már) a járművekre felemelni babakocsistul.
Ha van köztetek még buszozós, kisgyerekes, hogyan oldjátok meg?

Kép

Kép
larimami
 
 


Larimami
Én is, mi is mindig BKV-zunk..szerintem sajnos emelés nélkül nem megoldható...max akkor, ha leszokik a babakocsiról...

korenka
Az a helyzet, hogy Boni is várja a kistesót, beszél hozzá, simizi a hasam, ha fáj és várja nagyon az ő játszópajtását, már beszélgetünk mi mindenben szeretne segíteni stb..és ő kistesómnak nevezi a babát..egyébként arra is gondoltam, hogy lehet frontérzékeny...meg kéne figyelnem melyikre...mert visszaolvastam és nem minden nap volt ez a hiszti, de amikor időjárás-változás áll be, mindig ilyen volt...

Jól hangzik az a rétes..de mi az a ricotta??? :oops:

korenka
Nekem is ez tetszik, mert én is sokat alszom a,kislányommal, kényelem szempontjából :oops: Arra gondoltam oda kéne barakni a kistesót is..na de az éjszakai sírás, pelusozás, böfizetetés nem hiszem hogy pihentető lenne a kislányomnak...de ha meg a nagyszobában lenne a kicsi mellettünk a kiságya, akkor meg attól félek, este nem menne be aludni a kislányom, ha tudja a kicsi bezzeg kint maradhat velünk..eddig vacsi, fürcsi után együtt megyünk be mindig, összebújunk, meseolvasás, kis éneklés és megvárom míg elalszik és kijövök...ha nem alszom el..hát még agyalok..

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Korybon:
A pocakban lévő babának nem árthat ilyen komoly súly emelése?
Neked mennyi idős és milyen súlyú a babád? (Nem látszik a vonalzód, csak a pocakos)
Az én kisfiam 13 kilós + ruha + babakocsi... én azt hittem, ez árthat...

Kép

Kép
larimami
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, mert megint kiújult a megfázásom és úgy fáj az arcüregem, hogy alig bírom fújni az orrom. Na meg ma reggeltől a fejem és a torkom. Nem tudom mit tegyek holnap lesz egy hete, hogy abbahagytam az aktil duót. Lehet ilyen sokszor antibogyót szedni, vagy ezt most ki kell kúrálnom nélküle? Tisztára kivagyok ettől, ugyanis évek óta nem voltam igazán beteg, most meg 3 hete nem tudok kimászni belőle…

Igazolás: Én már elkértem. A védőnő adta ki és a nőgyogyival kellett aláíratni. Nekem az utolsó mensi első napjától számolták. A szöveg: „Hivatalosan igazolom, hogy fent nevezett személy terhessége meghaladta a 91. napot 2011.02.23-án”

Babaszoba: Én is úgy tervezem, hogy együtt lesznek a gyerekek, aztán majd alakul a dolog. Viszont a nagyszobába nem férne el a kiságy. Mivel 2 szobás a lakásunk nincs sok lehetőségem a variálásra, de majd gyűjtök tapasztalatot a húgomtól, aki jövőhét péntekre várja az öcsikét.

Na megyek ledőlök egy kicsit amíg a fiúk csavarognak.


nancsa
 
 


Larimami:hmmm nemtom miért nem látod,ott van! Más sem látja a vonalzómat? Ma töltöttem be a 14.hetet.:-) Te itt az anyatanyán vagy kapcsolatba a márciusiakkal?Olyan kivi vok rájuk! Zizi megszült már? A bkv-záshoz nem tudok hozzászólni,utálom és én szeretek vezetni is.

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Henó:
Az Anyatanyán igen, tudod, ők csinálták ott a zárt fórumot, és azóta innen elmentek. Zizi még nem szült meg, öten mások már igen :) Szóljak, ha Zizi is? Vagy meg tudod te is nézni őket az Anyatanyán?

De jó neked, hogy szeretsz vezetni!

A vonalzóra kíváncsi vagyok, más látja-e. Mitől függ...

Kép

Kép
larimami
 
 


Hjajj annyira irígyellek,olyan jó lenne ha tudnék velük beszélni. Zizivel egy a dokink,össze is futhatnék akár vele.:-)Megkérdeznéd bevesznek-e? Én is vok az anyatanyán más topikban. A vonlzóra énis kivi vok most már.

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Henó: Szerintem ha írsz egy olyan jelentkezést, mint a bármelyik anyatanyás csapatba kell, tuti bevesznek :) De most írtam is nekik, hogy szeretnél oda is jönni :)

Kép

Kép
larimami
 
 


addisz:
meg fogom csinalni a retest igy ahogy irtad, hasonlot en is szoktam spenottal, sajjtal es tojassal, egyszer probald ki - en imadom. viszont a szaritott pari az olajbogyoval istenien hangzik, es rikottat is mindenhol lehet kapni! szoval koszonom a receptet! nekem a kedvenc fuszerem a petrezselyem, illetve a koriander - bar az utobbi tengeri herkentyukkel jo igazan, ami most ugye tiltolistan van.

korenka:
szerintem meghitt, h melletted fog aludni a pici. van gyakorlatod, tap.od, tehat nyilvan tudod mirol beszelsz. tobbetek tanacsara a haloszobankba tesszuk majd az agyikot, persze mellém. ez most mar tuti vegleges dontes. aztan majd kesobb koltozik a szobajaba.

buszos temahoz en sem tudok hozzaszolni, en is vezetek.

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Henó: én látom a 14 hetes vonalzódat,csak majd előle az aláírásból ki kell szedni előle a <a> -t és mögüle a </a>-t!! :D
Vendég
 


Én BKV-zok,így is tervezem,de mivel nálunk első baba,nincs még azzal gondom,hogy a másikat hogyan emelem... :?
Vendég
 


henó: Sajnos a magzat korát kell nézni, vagyis a fogantatástól kell számolni és nem a terhességi kort azaz az utolsó mensi első napját :( Pedig jó lenne...

korybon:Hát ezen én is filózgatok, mert félek Andrással is baj lesz... Nálunk is hasonló az esti rituálé, és biztosan bántani fogja a kis lelkét, hogy a kisbaba miért aludhat velem, és Ő miért nem... ezt még valahogy ki kellene találnom...

addisz: Akkor nagyjából a dokik szeren vannak az igazolás témában. Akkor nincs gáz, ha mondjuk a hónap ele és közepe között töltöd be a terhességi hetet, mert a magzatit 2 héttel később, tehát beleférsz a hónapba, és az számít, az a hónap amelyben betöltöd. Ha elsején akkor is, ha 31.-én akkor is. De erre figyelni kell, nehogy valakit megszivasson az APEH !!!!
korenka
Szár
 
 


pannamol: Irigykedem, hogy túl jutottál az émelygős korszakodon. Nekem még mindig megvan az esti gyötrelem... :( de már biztosan pár nap és vége lesz...
Remélem, hogy tudsz majd felrakni képet az UH-ról. És remélem az is kiderül, hogy milyen nemű.

Tényleg lányok. Van itt közöttünk olyan aki a szülésig nem akarja tudni a baba nemét?
korenka
Szár
 
 


korybon: Vissszatérve az esti rituáléra. Azért a fürdetés után a picibabáimat mindig a helyükre a szobájukba fektettem le, és amikor felkeltek szopizni attól fogva maradtak velem az ágyban... talán ezt ki lehetne sakkozni Andrissal... talán nem venné észre, ha éjszaka a picurka már nem vele aludna a közös szobában... na de ha észre venné akkor lenne gáz, mert ugye Ő nem aludhatna velünk, nehogy összenyomja a babát....jaj nem egyszerű... :(
korenka
Szár
 
 


nancsa: Vigyázz magadra! De jó, hogy mindjárt születik baba a családba! Majd írj, ha megvan!!
korenka
Szár
 
 


Nálunk a mi babánk lesz az első :D
Úgyhogy gondolom ezért ugrálnak körbe még unokatesómék is a képek,videók miatt :D :D :D

Ez nagyon nagy szó,főleg,hogy még mi is 5 évet vártunk erre a csodára :)

Lányok,majd írtok a szoptatásos témáról okosságokat? :D
Mármint persze a tapasztaltak :) Egyelőre fogalmam sincs,mi minden kérdés merülhet fel,de nem is értek a témához,de azt látom a barátnőimen,hogy hiába készültek rá,mégis sok álmatlan éjszakát okozott...
Vendég
 


Bocsi de most nemtok még visszaolvasni. Na megnéztem a papírt amit az orvos kiállított. Azt írja rajta ,hogy betöltöttem a terhességem 91. napját. utsó menszim volt november 21-én ehhez számítva telt el a 14 hét. Végülis 13 hete simán megfoganhatott!:-) Viccet félretéve gőzöm sincs most,hogy lesz az elszámolás akkor.

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: