Új privát üzeneted érkezett!

Mi van veletek:Nammado,Csillag,Szemi?Nagyon régen jelenkeztetek!Jól vagytok???

Kép
Kép
bell25
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Nagyon cuki a fülbevalóval...igazi kislány :lol:

Dike!
Kitartás :roll: tudom nem egyszerű. Most melyik tápot eszitek? Bebát? A cumi nekünk is mindig kiesik...alig várom már, hogy akkora legyen, hogy beletegye a szájába ha kiesik :wink:

Dobok egy képet ha nem gond :D

Kép gömbölyödünk:)))

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi, nagyon édes a kis Milán. És jól látom már barna a szeme? Én már úgy várom, hogy kiderüljön milyen lesz Szevi szeme:)
20140503222551
 
 

 
 

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
dike
 
 


Milááááán....nincs rá szó....husisodik rendesen :wink:

Dike gyönyörűek lettek a képek, egyik szebb,mint a másik,. Hogy viselte Ármin a fotózást? Rólatok nincs? :) :wink:

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Zsófi!csodaszép pasi Milán!:) igen Bebát használjuk....de tök mindegy semmi változás nem volt...

kisbarack!csak ennyit küldött át a csaj, majd jövő héten lesznek készen...lesz rólunk is:)

Ármin mostanában jó baba,igaz h nem alszik napközben csak minden 3. nap, de legalább mert nem csak kézben van el.....mindenhol egy picit:)olyan ügyes,rengeteget fejlődött, folyamatosan kinyomja magát hason, ha a mellkasomon fogom ott is teljesen a tenyerével..nevet gagyog sokat:)boldogság van!köldöke még csúnya. minden nap tornáztatom én is!Tegnap Siófokon voltunk..de szeles volt, meg Ármin abszolút nem aludt semmit....


miééééééééééért nem eszik meg egyszerre 120at?????????????most is evett 40et és kidőlt,és nem tudok többet beletömni, de fél 1 óra múlva megint éhes lesz,h húzzam ki a 3 órát???? meg ennyi tápszert kárba menni basszus,eszméletlen.


hihetetlen h semmi alvás igénye nincs napközben!3 napja nem aludt napközben....most negyed órát.pedig próbálom kiságyba, nagyágyon, hintába szokott 15 percet, babakocsiba, sötétbe, világosba de semmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok??? Ki fog halni ez a topik? :(

Tinus!
Még nem teljesen barna, de biztos, hogy az lesz, mert az én szemem olyan fekete, hogy alig látszik a szembogaram, apa szeme meg sötétbarna... :) most még picit szürkés a Milus szeme.

Kisbarack!
:D :D :D /bőbeszédű voltam/

Dike!
Csodaszép ez az Ármin baba! :) Hogy lehet ilyen nem alvós babáról ilyen sok szép alvósat csinálni??? :)))
Hú de kíváncsi vagyok a többi képre is!
Csak azért kérdeztem a tápszert, mert Ármin régebben evett Humana baby fit-et ugye? Akkor az nem vált be? Csak mert Milán elég sokat bukik és kéne váltanunk. Ráadásul azt nem csak fél évig írják fel, hanem 1 évig...azért nem mindegy.

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Kisbarack!

Köszönöm, hogy írtál!
Akkor itt is megírom, hogy 2011.07.05-én megszületett a kislányom, Lilien 3250 grammal és 52 cm-rel. A szülés gyors volt. Röpke egy óra ötven perc alatt megszületett a kisasszony. Sajnos be kellett indítani a szülést, mert túl sokat mozgott, a nyaka köré tekerte a köldökzsinórt és leesett a szívhangja. De semmi baj nem történt szerencsére.
MA 4750 gramm volt fürcsi előtt. Nagyon jó baba, igaz elég hasfájós szegénykém. A kakival szenvedünk a tápszer miatt. A tejcsi elment egy kis idegeskedés miatt.
Remélem veletek minden rendben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:22-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsani, gratula Lilienhez, szép kislány és nagyon tetszik a neve is:))

Csajok! Nektek nem fáj a térdetek? Azt hittem, hogy idővel elmúlik, de nekem hiába telnek a hetek csak fáj a térdem és egyre elviselhetetlenebb, lépcsőzni már alig tudok, tiszta nyomorult vagyok. Fogalmam sincs mit tegyek. Valakinek valami hasonló tapasztalata??

Egy kicsit úgy látom behalt a topik. Ne hagyjuk, olyan jó volt :wink:
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Bocsi, kicsit eltűntem, de kórházban voltunk a kicsivel, elvileg valami vírusos hasmenése lehetett...bár a dokik szerint jó volt a napi 7-8 széklet :shock: Haza is küldtek minket 2 nap után, másnapra a gyerek kiszáradt, így vissza a kórházba ismét. Igazából utána sem csináltak semmit, infúzió és refluxra gyógyszer kezelés, aztán ismét haza küldtek...remélem mostmár helyre jövünk.
A szopizás végleg káoszba fulladt, így marad a mellszívás és cumisüvegből való etetés, de folyamatosan egyre kevesebb a tejcim így már pótolnom kell neki tápszerrel. Nem is baj, legalább megszokja az izét mire teljesen elmegy a tejem (szerintem hamarosan, mert a mellszívó nem olyan hatékony mint egy gyerek :))

Szegénykém kapott terpesz pelenkát, nem kicsit szenvedünk hosszúnadrágban most ebben az időben 

Jaj csajok , én valamit nagyon elszúrtam...van , hogy szinte egész nap nem alszik, csak ilyen 10-20 perceket...nem tudok semmibe belekezdeni, sokszor még a mellszívásra sem hagy időt nekem, szalad a lakás, a főzésről nem is álmodok és ha leteszem és nem foglalkozom vele egyfolytában akkor aztán jön az ordítás...na most is, kemény 5 percet aludt! :?

Tinus

Nekem 9 hetes a manó és ebből 8 hete fájnak a térdeim, sokszor még a felállás és a leülés is fáj. Doki a megváltozott súlyeloszlással magyarázza, de max.egy röntgent lehet csinálni.De minek, ha az izületek azt úgysem látják. Szerintem inkább a Calcium hiány lehet az ok, nekem pl. 2 napja ketté tört az egyik fogam.Na király, én is hadirokkant vagyok, törött fog, fájó térdek, fájó császár seb és most megyek hamarosan epeműtétre.

Ritka pillanatok egyike:

Kép Léna
ancsyka
 
 


Tinus! Nekem a szülés óta a hátam közepe akar kettészakadni :-S Szerintem ez már el se fog múlni :-(

Ancsyka! Nekem Lili még csak 6 hetes, de neki is vannak napjai, amikor egész nap nem alszik csak ilyen max 20 perceket, és utána sír, vagy fáj a kis pocija, de van amikor beszélget, de ez is csak 15 percig tart. Most is cumival "alszik" de ha kiesik a szájából egyből fent van. Nyűgös szegénykém. Pedig ha nincs semmi baj, akkor elalszik magától!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka

A hét elején, olyan boldogság volt, a gyermek reggel 5-fél 6-ig végig aludta már az éjszakákat és napközben is megvolt a 2x 3 óra alvás, de most 2 napja újra éjjel 3-kor kelünk és napközben hiszti és nem alvás. Remélem csak a meleg miatt van és visszatér a korábbi jó szokásához hamarosan:)

Lányok!

Főleg akik tudják mérni..kinek mennyiket eszik a gyermeke egy hamizásra?
Én most amúgy is számolgatom a napi mennyiségeket a kiszáradása óta...van, hogy 160-180-kat megeszik egyszerre, de van, hogy a 100-at alig birom belediktálni.
ancsyka
 
 


Ancsyka, Zsani, sajnálom, hogy nektek is fáj ez az, de egy kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül...

Nálunk, ha jó napja van Szevinek, akkor egyszer alszik délután 2-3 órát, amúgy meg inkább az jellemző, hogy nappal 0 alvás. Sajnos.

Édes ez a fotó Lénáról :)
20140503222551
 
 


Ancsyka, Dodó is így eszik! Múltkor betolt 220-at.... Már kész voltam.... Most, este, alig bírunk belédiktálni 100-at.......... Változó, de ez a normális állítólag. 500-800 között eszik egy nap. Most meleg van, nyűgösebb... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


:lol: :lol: Sziasztok, nyaralni voltunk, egy hetet Balcsiztunk, király volt! Zitusom is élvezte, hogy apja is dajkálta, és apja is élvezte, hogy sokat lehetett hercegnőjével. Én is élveztem. Mindenki happy. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem nem a térdem fáj, hanem a lábfejem, de naaaaaggggyon!!!!! Néh alig bírok ráállni, annyira nyomorék vagyok, hogy az csúcs. :shock: Meg a lapockám, szerintem a helytelen testtartás, én elég nehezen szoktam meg, hogy nincs pocim. :? :?

Amióta hazajöttünk, Zitus is nyűgösködik, egy kicsit megborult az alvásrendje, de majd remélem visszaszokik. Hétfőn megyünk kéthós oltásra. Remélem nem lesz utána semmi, meg ott sem. :roll: :lol:

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Zsanka! csodaszép Lili baba!

Ancsyka!ohh sajnálom h kórházban voltatok, remélem már minden ok! nekem ha kibírja a 3 órát akkor 130-170 között eszik, de volt már több is kevesebb is.nekem se alszik Ármin nappal semmit!

nekem a bokáim fájnak kegyetlenül éjjel,mikor felkelek.

Ármin tegnap tiszta dili volt...persze mert anyóséknál voltam vele, ahol rühell lenni vagy nem tudom,mint az anyja és lehet megérzi:))))katasztrófa amit anyósom művel...bele se megyek mert 1 oldalt tudnék regélni, megint idegbeteg voltam. mindennek direkt az ellenkezőjét amit én mondok, és hiába szólok rá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hazajöttem vele, letettem a játszószőnyegre és csönd volt..ott meg semmi!

tegnap előtt fél 10től fél 6ig aludt hurrráááááááááááááááá!:)

ma meg hajnal 4től hasfájással küzd,én meg az altatásával.előbb 10 perce aludt rajtam,gondoltam leteszem a kiságyba,na ott 2 percet aludt.most megint rajtam alszik...én meg semmit nem tudok csinálni váááááááááááá.
holnap lánybúcsúba megyek reggel 9kor vasárnap du-ig Siófokra,gyerekkori barátnőm megy férjhez.esküvő jövő héten.

ha felforralom a vizet lábosban,az nem baj ilyen fehér darabok,szemcsék lesznek a vízen?

ugye lehet porszívózni az orrukat már?2 hete azt csinálom.

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek!
Egy kérdésem lenne! Én úgy tudom hogy a babáknak 3 hónapos korukig nem szabad semmilyen almalevet meg ilyeneket adni, csak anyatejet, tápszert, vizet vagy teát. Nagymamám is így tudja, meg így is olvastam egy nem mai könyvben.
Erre mindig mikor anyósommal találkozunk, ő azt mondja, hogy 2 hónapos kortól lehet adni nekik almalevet. Hiába mondom, hogy nem majd csak 3 hónapos kortól kaphatnak, ő elmondja legalább háromszor, mire eljut a tudatáig, és akkor azt mondja, hogy ez biztos egy új módi mert régebben lehetett. Hát nem tudom, hogy ő 25 éve mit adott a kicsi fiának, de nekem anyuék biztos, hogy akkor is csak 3 hónap után adták.
Most mi tudjuk rosszul, vagy Ő akar mindenbe belekötni????
Egyébként se láttam még olyan bébiitalt, amit lehetne adni 2 hónapos kortól.

Meg egy másik kérdés. Létezik, hogy Liliből most jön ki a magzatszurok. Nekem már az első naptól sárgásat kakilt. Most meg két napja, igaz elég nehezen (szappancsík segítségével) tiszta fekete meg sötétzöldes volt a kakija, és nagyon büdös :-D

Dike! Én Lilinek már két hetesen porszívóztam az orrát két hétig! Azt mondták lehet. Nem lesz semmi baja, de persze nem éjjel nappal :-) Ha napi háromszor szívod, szerintem nem lesz baja! Nekünk muszáj volt szívni, mert elkapott egy vírusos torokgyulladást, meg nagyon folyt az orra.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka én a nagyon büdös kakival felkeresném az orvost. Szerintem az nem jó.
Almalevet én úgy tudom nem kell adni a kicsinek egész sokáig. Mivel most nyár van, lehet az anyatej mellé forralt víz vagy babavíz, de egyébként ha csak anyatejes nem kell neki 4-5 hónapos kor előtt semmi gyümölcslé. Nekem így mondta a védőnő és a gyerek háziorvos. Azt mondta, ha Zitus kizárólag anyatejes marad, akkor ráérek 6 hónapos kora körül először gyümölcslével próbálkozni. Ha előbb tápszeres lesz, akkor 4 hónaposan meg lehet vele kóstoltatni az almalevet először, de előbb ne.

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


nálunk is detto qaz van,mindenki mondja h adjak már neki egy kis gyümilevet stb...

KépKép
dike
 
 


Dike, lehet orrszi porszit használni, mi is használtuk 2 hétig, amíg náthás volt. Igaz gyakran nem célszerű nehogy megviselje a nyálkahártyát és előtte érdemes egy kis fizsó oldatot csepegtetni. A felforralt vízbe tegyél egy kis citromlevet és akkor nem csapódik ki a vízkő.

Zsani, ez úgy látszik anyós dolog. Nálunk is ez ment, hogy 2 hónapos kórtól adjak stb. Védőnő megmondta, hogy régen tényleg adtak, de mára az a nézet, hogy 4 hónapos korig ne (ha anyatejes, akkor 6 hónapos korig)! merthogy azt figyeték meg, hogy ha túl korán kezdődik a hozzáetetés, akkor allergizál. Szóval változnak az idők, a tudomány fejlődik stb :) A kakival én is felkeresném az orvost :(
20140503222551
 
 


Galorsi!

Szerintem a tápszertől ilyen büdi a kakija. Meg most jöhet ki belőle a magzatszurok. Most kakil sötétzöldet. De amikor megszületett akkor nem kakilt ilyet, hanem egyből sárgát. Lehet jövő héten jön a védőnő, és akkor megkérdezem tőle.

A mai napból már elegem van. Eltört hajnali 5-kor a mellszívó. Vettünk egyet az ügyeletes gyógyszertárba.- De persze ott csak az a gömb végű van. Nincs más, megvettük. Beletettem a mikrós sterilezőbe, erre a gumi gömb teljesen kilapult.... Mi lesz még ma. Már alig várom, hogy vége legyen!

A gyümölcslével megnyugtattatok. Mivel nekünk tejcsi már alig van és inkább tápszert eszik Lili, de így is majd csak olyan 3-4 hónapos kora körül fogok neki adni ilyeneket!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka, Anyósomnak megvan a kis füzete, amiben vezette, mit mennyit evett a gyermeke. Eszerint már másfél hónapos korukban kaptak pl almapürét. A mai világ más és valóban 4 hónapos kortól lehet hozzátáplálni a mostani nézet szerint. Tehát, ha az "idősebbek" a családban buzdítanak a HT-ra, az annak az oka, hogy Ők már annó így tettek és nem okoskodni akarnak. :) Én is 4 hónapos korától kezdem a HT-t, bár nálunk többé kevésbé anyatejet eszik (napi 5 hamiból 2-nél kell kiegészítés).

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika!
Aranyos vagy! :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Lányok, gyors egy kérdés!

Millinél csütörtök este felborult a rend. Eddig minden ok volt, evett-aludt-kakilt stb.... most pedig csütörtök este óta etetés után elkezdett csúnyán büfizni és bukni minden kajcsi után. Semmin nem változtattam ezért nem értem miért alakult ez most ki. Milli tápszeres, megette a 160-at, és egy nap ötször evett (4 óránként), éjjel 7 óra alvás.
Kipróbáltam azt, hogy 3 óránként etetem a csökkentett mennyiség miatt (130 ml), de így meg abszolút nem tud nappal aludni, mert mire lerakom aludni alszik fél órát és ébresszem, mert letelt a 3 óra... különben akkor hogy lesz meg a napi mennyiség???ez így nem működik. kajcsi után adtam neki gastrotuss baby szirupot bukás ellen.... arra jó, de ettől viszont sok a széklete, hasmenést okoz. Egyiket köti másikat indítja...tehát ez nem vált be. Most kaptunk szintén a bebától ar-s tápszert, de attól kicsit félek, hogy nem lesz széklete a keményítő miatt. Gondoltam, adom neki felesbe, sima ha-s tápszert összekeverem a ha ar-s tápszerrel. Viszont ahogy csökkentettem neki a kaja mennyiséget így ugyebár kevesebb a napi mennyiség amit megeszik. Ez normális????

Miért most és mi okozhatja ezt???? Nem értem. Felborult minden és nem tudom mitévő legyek.

ja, és ami még nagyon furi és új hogy köhécselést hallok valamint olyan kortyogó jellegű torokhangot, mintha a nyelőcsövében folyadék vagy váladék járna le és föl. Vagy legalábbis valami lehet ott, mint aki nem nyelne le mindent.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Milli!

Nálunk dettó a helyzet, refluxos a gyerekem! büfizik, köhög, nagyokat nyel és vissza bukja. Ma még az orrán is jött vissza nem csak a száján! :(
Mi szedünk rá gyógyszert (napi 3 por)és sűritő por van a kajcsiban, de elmondom, hogy semmit nem ér egyik sem.
ancsyka
 
 


Ancsyka, Milli!

Nekem is Lili nagyokat nyel. Nekünk három hetesen volt egy vírusos torokgyulladásunk, akkor az orra is folyt nagyon. Majdnem két hétig porszívóztam az orrát (max 3x egy nap) és még mindig csak szürcsögöt, meg nagyokat nyelt. Egy héten kétszer is visszavittük a gyerekorvoshoz, de azt mondta minden rendben. Utána elvittük egy pulmonológushoz. Ő is azt mondta, hogy minden rendben, és hogy ne erőltessem az orrszívózást, mert azért nem jön semmi mert nincs is minek jönnie. (igaz csak akkor szívtam az orrát amikor szürcsögöt. Befújtam neki, vártam kb 5 percet, és kiszívtam) Azt mondta, hogy ahogy bukik vissza (sajnos néha egy kicsi visszajön) akkor valami gyomorsav féle is visszajön, és az van az orrgaratnál, és azért szürcsög. Azt tanácsolta, hogy emeljük meg a kiságyat vagy a matracot a fejénél, és akkor nem fog annyira visszamenni, és nem fogja zavarni. Meg azt is tanácsolta, hogy ha nagyon száraz lenne az orra, akkor egy kis fiziológiás sóoldatot cseppentsünk az orrába. Meg ha ölben van, akkor ne legyen teljesen vízszintben, hanem inkább "álló" helyzetben. A lényeg, hogy ne vízszintben legyen.
Mi tettünk egy fadarabot a kiságy lábához a fejénél. Azóta úgy alszik. Már nem szürcsög annyit, és aludni is tud. Nekünk hajnalra gyűlt mindig nagyon össze, és nem tudott tőle aludni, csak forgolódott, meg nyöszörgött szegénykém. Aludni is tud rendesen. Egy hátránya van, hogy néha a sok mocorgástól lecsúszik, de mondta doktornő, hogy hajtsunk össze egy textil pelenkát, és azt tegyük a kis feneke alá, és akkor nem fog lecsúszni.

Remélem tudtam segíteni Nektek! Nekünk használt. Remélem Nektek is fog!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, nyaralni voltunk másfél hétig, próbálok visszaolvasni, aztán írni is!
kubi
 
 


Sziasztoj!

Hogy vagytok? Lili ma reggel ugatva köhögött, így visszavittük az orvoshoz. Azt mondta hogy minden rendben, de kapott sinecod cseppet. 3x15ml-t kell két három napig adni neki. Az nem sok? Uncsitesóm azt mondta, hogy ez erős gyógyszer.
Már a hasa se fáj annyit, viszont mostanában feketét meg sötétzöldet kakil. Létezik hogy a maguatszurok most jön ki belőle? Ő már az elejétől sárgát kakilt. Doktor nő azt mondta, hogy az nem lehet, hogy most jön ki belőle. Anyósom azt mondta hogy ha az nem jön ki belőle nem tudom meddig akkor nagy baj van. Erre nagymamám, hogy ez nem így van. AkKor ki mond igazat? Én meg csak itt agyalok!
Egyébként leht hogy tőlem nem gyógyul Lilimerr mióta beteg azóta én is szárazon köhogök, és tőlem nem tud gyógyulni. Remélem hamar meggyógyul mert két hét múlva jönnek a két hónapos oltások.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Olvasgatlak egy ideje Benneteket és szeretnék csatlakozni, ha befogadtok.
Kisfiam Donát baba, június 8-án született.

Zsanka: Doni is full tápszeres, és neki is sötétzöld a kakija, de nagyon sötét. Állítólag ez a normális a tápis babáknál, míg az anyatejeseké sárga. De azért kérdezd meg a védőnőt, h a fekete az normális-e.

Csajok, akiknek csak tápit eszik a babája, tőletek kérdezném, hogy milyen gyakran van kaki? Mert nálunk egy ideje csak 2 naponta, és a neten mindenhol azt olvasom, h min. 1-nek kellene lennie naponta.
A védőnőm szerint pedig teljesen jó az 2 naponta is :? ...most akkor mi van?
Szóval nálatok hogy van ez?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Donoka!

Nekem Lili is nagyon nehezen kakil. Anyatejet már csak egyszer eszik egy nap. Most próbálom "visszahozni" a tejem. (sajnos az idegeskedéstől elment). Most is csak úgy tudott kakilni, hogy szappancsíkot nyomtam a kis fenekébe.

Ma nagyon keveset evett. kb 440 ml-t. Ez gondolom a nagy melegtől van. Nektek is kevesebbet esznek a babák? Máskor megevett egyszerre 130-140ml-t. Most meg 80-at eszik meg csak.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka! Detto!!!
Ma nagyon keveset evett, pedig irtó nagy haspók. Általában sokkal többet eszik, mint az előírt mennyiség, éjszakánként is 2x kel és akkor is benyom 150-160-akat.
Ma meg kb a felét ette. És tegnap éjszaka csak 1x ébredt és akkor is nagyon keveset hamizott. Biztos a melegtől van. Már pár napja ez van, hogy megcsinálom neki a 150 ml tápot és abból 100-at ki kell öntenem.
Most letettem aludni, de szegénykém szenved ebben a melegben nagyon.
És mi lesz még a héten :shock: :shock:
De a lényeg, h ez biztos normális, hisz nekünk sincs akkora étvágyunk. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Ja, és Doni is nehezen kakil. Védőnő mondta, h amíg nem kemény a kakija, addig normális, ha erőlködik. Kösz. Én meg úúúgy sajnálom, de szerencsére nálunk még "beavatkozás" nélkül megy a művelet :D :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Kaki kapcsán annyi, hogy nálunk többnyire van anyatej, de kell a tápi. Ennek ellenére 2-3 naponta kakil, pl. most volt, hogy 5. nap reggelén segítettünk rá. A gyermekorvos szerint ezzel semmi baj nincsen, átlag a 4. nap kell a segítség, de vannak babák, akiknek kialakul, hogy ritkábban van székletük. Szóval ezen valóban nem kell aggódni, jön a kaki, amikor jönnie kell. Pl. az 5. reggel rásegítettünk, két napra rá egy nap alatt kétszer is kakilt... Össze vissza, no para Anyukák :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Donoka, nálunk igaz szopizik egy kicsit, de túlnyomórészt tápszeres. Most minden nap van kaki, de volt, hogy csak harmadnapra és a védőnő szerint tápszereseknél előfordul, hogy bizony csak 3 naponta van kaki. Szóval szerintem ne izgulj emiatt.

Amúgy nálunk is nagy erőlködések árán van kaki, néha már majdnem sír. Ijesztő. Nehezen hiszem el, hogy nem lehet másképp... ennyire vackok ezek a tápszerek?!?
20140503222551
 
 


Tinus!

Mi is mindig így vagyunk! Sokat erőlködik, és két nap után jön ki valami :S Tegnapra már elkezdett világosodni, lehet azért mert több anyatejet kapott.
Már nem is köhög Lili annyit. Sajnos oda vissza adjuk egymásnak ezt a bacit, mert én is ugyan azokat a tüneteket produkálom mint Ő :-D Én is ugyan úgy szárazon köhögök, meg hapcizok, de csak mióta Ő is :-D De már jobban vagyunk mindketten.

Ez a kaki mindenkinél probléma, és biztos, hogy a tápszer csinálja (szerintem). Mert amíg több olt az anyatej, ilyen bajunk nem volt. Naponta 3-szor is volt csomag :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Próbálok visszaolvasni, olyan sokat írtatok, hogy igyekeznem kell :D .

Megvagyunk, csak így, hogy a nagyok is itthon vannak, sokkal nehezebben jutok ide. A jövő hét közepétől több időm lesz, kezdődik a suli, utána való héten meg az ovi.
Julcsi jól van, már 6 és fél kiló, pénteken lesz 2 hónapos. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ki kellett váltani valamelyik oltást? A rotát nem adatjuk be, de a másik kettőt igen.

Zsanka örülök Nektek, gyönyörű a kislányod!!!

Ancsyka Léna egy hajasbaba, nagyon szééép!

Julcsi sem eszik most annyit amennyit szokott, a meleg elveszi az étvágyát. Cserébe viszont szinte egész nap alszik, fura is, hogy mindent meg tudok itthon csinálni. :wink:

Nálunk még csak anyatej van, úgyhogy a kaki-problémához nem tudok hozzászólni, de emlékszem, amikor Bori lányom anno kapott tápszert, méregzöld bolt a kaksija. Elkezdtem most a babateát adni Julinak hogy ilyen nagy a meleg, de nemigen kéri. Nálatok isznak a babák a tejcsi mellé?

Puszi Mindenkinek!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kisbarack!

Először is köszönöm szépen!
Én Lilinek vizet próbáltam adni, mert a teától nagyon fájt a hasa, de azt is kiköpte :-)
Ma már többet evett mint tegnap. :-D Ma vagyunk 7 hetesek, pont 5 kg volt a kisasszony. 3250-el született. Doktornő mondta hétfőn, hogy kis dagi :-D De nem is, csak kis combija van :-D
A kakija is világosodott, úgy örültem neki!!! Hogy mi mindennek tud az ember örülni! Nem is gondoltam volna!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Kisbarack: én szoktam vizet is adni Doninak, legfőképpen azért, mert elég sokszor csuklik, és nagyon lassan áll el, ezért megkínálom vízzel és mindig kortyol belőle jó párat. De nekem a gyerekorvos is azt mondta, h 2 etetés között kínáljam meg forralt, lehűtött vízzel, és ő majd eldönti, h kell-e neki.

Zsanka: mi is többet ettünk ma, többet is aludt, határozottan nem volt annyira nyűgös, mint tegnap:) szerencsére:)
Igen, tényleg miknek nem tud örülni az ember :D :D :D .
Pl, amikor anyum felhív...első kérdése ugye az unoka és vele kapcsolatban is, h volt-e kaki? Hát ez most a legfontosabb!! :D :D
Csatolok egy képet a kismanónkról, ez elég friss, 2 napja készült :)

Kép Doni babánk

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Milli! neki is van ilyen szürcsögő hang a torkában. el tudom képzelni mit érzel!!!de belegondoltam és én sem tudnám mit csináljak.

Donoka!nagyon szép a kisfiad!

Ármin kb 400mili tejet kap egy nap...és mostanában jókat kakil.


Virág!nagyon nagy már Gergő!gratulálok, nagyon ügyes és Boldog névnapot Bencéneki!!!

Mona!szépek vagytok együtt!csini a rucija nagyon!

Mia!de ügyes Tomika h nem sírt!

Majga!nagyon szépen hízott és nőtt a drága!

Kati!boldog fél évet a drágának!

Leánybúcsúba voltam szombaton, nagyon rossz volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nem részletezem...mert olyan rossz volt.nagyon hiányozott Ármin is, aki addig az anyukámnál volt Bokodon-ott a tónál van egy stégük, apum pecás, és ott aludtak kint Árminnal!:)én szombat reggel 9től, vasárnap hétig nem láttam a kisfiam, és majd megőrültem.aztán odamentem én is megszeretgettem, és soha nem akart rám mosolyogni, nézni és nagyon rosszul esett:(anyumnak meg igen:) na aztán minden jó lett:) apa is odajött kint aludtunk.másnap apa reggel ment dolgozni, én meg megint ott aludtam Árminnal. olyan sok mindent csinál már, hatalmasat nőtt, már 68as ruhákat hord...hihetetlen.már ügyesen el van magában, az etetés is már problémamentes(lekopogom:))állandóan ülni sőt állni akar!!!!!!!simán tartja mindenét.sokszor már teljesen négykézláb van, kinyújtott karokkal.....hihetetlen.na és aztán ma apa kijött értünk, még ott ebédeltünk, és 2kor jöttünk haza ma. betettem Ármint a hintába és elaludt.én addig kipakolta, vasaltam,mosogattam(mert apa is elment szombaton bulizni:),reggel 5kor ment haza)és kupit hagyott, felmostam,mostam,teregettem, ruhákat elpakoltam,sterilizáltam,és felkelt.közben hív a párom aki a fodrásznál volt, h jönnek a tesójáék,a 2 gyerekkel!fuuuuuu de ideg lettem......h ennyit takarítottam tuti feleslegesen, meg amúgy is örültem h hazaértünk...gondoltam visszanézem az Ezel sorozatot az RtlMost-on mert azt minden nap nézem(ném).erre áhhh, 7kor elmentek.Utána Árminnal lehettem dajkáltam, 8 kor fürdés,etetés 190et evett, nagyon sokaaaaaaaat!ennyit még soha nem evett. 170nél letettem aludni...és 10 perc után felkelt,gondoltam adok neki, erre mi történt??leburítottam az egész testét tápszerrel,mert nem jól csavartam rá tetejét!átöltöztettem, csináltam új tápszert, és még megevett 20at...azóta alszik, és nekem most van időm gyors írni:)

azt hiszem még életemben nem írtam én ilyen sok szöveget ide:)

KépKép
dike
 
 


Donoka nagyon-nagyon sármos a kisfiad :D Igazi pasis pofija van, nagyon édes kisfiú!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Először is köszi a dícséreteket :)

Kérdésem lenne: hogy vagytok a hasonfekvéssel? Doni nagyon nem szeret hason lenni, de forszírozzuk azért, mert ugye fontos, a nyaki és hátizmok fejlődéséhez. De ő azt csinálja, h ha hasra teszem, akkor kb 5 percet bírja, emelgeti is a kobakját szépen, meg tartja, de utána leejti és sííír, fel kell vennem... nemtom ez normális, h ennyi ideig képes csak tartani????
Mondjuk amikor a hasamon van, akkor azt nagyon élevzi, mert lát, és még kacag is hozzá, de a földön nem szereti, hiába teszem körbe játékokkal.

Holnap megyünk 2 hós oltásra, majd ezt is megkérdezem. Bár anno a csípőszűrésen mondta a doki, h ne hasonlítgassuk egymáshoz a babákat, mert mindegyik más ütemben fejlődik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Sziasztok!

"JÓ" látni, hogy mindenki hasonló gondokkal küzd.

Próbáltam kicsit visszaolvasni.
Nekem is volt térdfájós nyavajám, de már múlik. Most a hajhullással és a hőhullámokkal küszködök.

Szonja jól bírta a nyaralást. Most a melegben eggyel többször kel éjszaka is.

Nálunk a hasonfekvéssel gondok vannak, már másfél hónapja gyakorolunk a hyopotónia miatt, de még mindig nem szereti és nagyritkán tartja csak a fejét. Pénteken megyünk a neurológushoz kontrollra.
kubi
 
 


Doni is 3 óránként eszik ebben a melegben, igaz, elég keveset egyszerre. Éjszakánkét is kel 2 és fél, 3 óránként. Pedig szokott ő néha 5-6 órát is aludni egyben.

Kubi: és tornáztatnod kell Szonját?

Amúgy a térdeim nekem is fájnak már egy ideje, és nem nagyon akar múlni....meg most elkezdtem tornázni és futni, lehet, h az sem tesz jót nekik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Igen tornáztatom, minden héten jön konduktor, aki ellenőrzi a fejlődést.
kubi
 
 


Kubi!

Igazán irigyellek titeket, hogy el tudtatok menni nyaralni! Jövőre mi is megpróbálunk elmenni, hacsak 3 napra is :-D Lili pont nyár közepén akart jönni, így kimaradt... :-D De nem bánom, mert minden pénzt megér ez a kisasszony.

HAson feküdni ő sem szeret. Ma már többször hasra fordítottam, de max 5 perc, és sírni kezd. Ha ölben van, akkor meg nagyon kell fogni a fejét, nehogy hátra vágja. Jó kis erős baba szerencsére.

Donoka! Ha fáj a térded, akkor ne igazán fussál vele. Nekem sajnos elég rég óta fáj a térdem. Nem tudom mit tornázol, de Rubint Rékát ne igazán csináld, mert a térded fájni fog tőle. Én ajánlom a zumbát. Nekem bejött, és attól nem fájt annyira, mert nem azt terheli.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka: na pont Rubint Rékára tornázom :D :D :D :D
de most már átváltok majd valami másra, pl ellipszis...., amúgy a zumbával én is régóta szemezek :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


DOnoka!

Nekem Rékától három nap múlva bedagadt a térdem, meg nagyon fájt, alig tudtam ráállni. De Béres Alexandrától is fájt :-S

Zumba ügyben nem kell elmenned konditerembe, csak nézz szét a neten... :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Amúgy sztem nekem nem Rékától fáj, de tuti nem tesz jót neki az a kb 1000 térdhajlítás, meg guggolás, amit csinálni kell :D :D :D :D :D .
Miután megszületett manó, utána 1 héttel már éreztem, h kezd fájdogálni. Emeleten van a szobája és lehet, h sokat lépcsőztem vagy én nem is tudom. De remélem lassan elmúlik, mindenesetre kímélni kellene, de a tornát meg már olyan rendesen csinálom (majdnem minden nap), és már kezdem látni az eredményét magamon, nem szeretném abbahagyni. De a zumbát lehet kipróbálom....

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Lili először végig aludta az éjszakát. Igaz nehezen de elaludt este 10-kor, és fél 6-ig aludt. Felkeltem fél4-kor, és meg is lepődtem, hogy alszik, elkezdtem figyelni, hogy lélegzik-e :-D pedig tudtam, hogy minden rendben van.
És most elaludt hason. Pedig eddig 5 perc után már sírt.
Remélem a mai estét is végig fogja aludni! Jó lenne :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


nahát, nagyon ügyes ez a Lili baba :)
csak így tovább!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: