Új privát üzeneted érkezett!

Ági!
Ilyenkor nincsenek szavak, melyek vigasztalóak lennének, de gondolj arra, hogy Te még megörvendeztetted Őt egy kis unokával. Ennél szebb ajándék nem létezik.

A mi családunkban mondhatni törvényszerű, ha gyermek születik, akkor valakit elveszítünk a családból. A fiam születése előtt halt meg a nagyapám, akit imádtam, Márti születése előtt egy évvel egymás után halt meg édesapám, és a nagymamám. Őérte ketten is elmentek.
ducimami
 
 


Ági!

Nagyon sajnáljuk ami történt, őszinte részvétünk.

Nincs két éve, hogy apukám meghalt, sajnos ő már nem láthatta Domikát...
csekom
Zsurk
 
 


Agi,
Nagyon sajnalom,oszinte reszvetem. Kivanok neked sok-sok erot.

Lilly, orulok, hogy valamicsket jobb az alvas. Hidd el egyre jobb lesz ahogy telik az ido.

Megerkezett a szemelyi. Jovo het csutortokon utazunk vissza.
Tildanak kibujt az elso fogacskaja(jobb also metszo) mult het szombaton. Nagyon jol viseli a fogzast, nem nyugos, siros miatta csak nagyon nyalaz es ragcsal mindent ami a keze ugyebe kerul. A DM-ben vettem egy kis fogzast konnyito szettet ket masszirozo es egy kis fogkefe van benne. Babylove fogmososzett neven fut. Tilda nagyon szereti ragcsalni + dorzsolgetni vele az inyet.
Rengeteget gagyaraszik o is meg kacag hangosan es imad furdeni, pancsolni,csapkodni a vizet. Emlekeztek mikor vagy egy honapig minden furdesnel keservesen sirt? Na, most akkor sir ha kivesszuk a vizbol-imad furdeni :D

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 

 
 

Sziasztok!!

Ági!
Őszinte részvétem! Rettenetes egy szülő elvesztése, nem is tudok mit írni...
Nagyon sok erőt kívánok neked a következő időszakhoz.

ducimami!

Nálunk is bejött, minden gyermekem születésekor eltávozott egy családtagunk. Most is így volt. Sajnos ötödszörre is megtörtént. :(

A nagymamám mondta nekem anno, hogy így biztosít helyet az új jövevénynek az Isten. Kevésbé vallásos lévén ezen mosolyogtam, ma már nem.... :cry:

Nálunk is elég változatos az alvás, általában 3-4x fent van Noncsi szopizni. Ha nem tenném mellre, tuti ordítás lenne az ügy vége.

Nekem is mondta a védőnő, hogy a foga miatt nyűgösködik, de eddig minden gyerekemnek 7 hónapos kora után jött a foga, na meg nem is látom az ínyét duzzadtnak, szóval inkább a meleg, meg a frontok lehetnek a háttérben.

Mostanában ellustult picit, az átfordulást abbahagyta, inkább csak hason eljátszik, vagy a székében csócsálja a játékait és az öklét. Ha megunja inkább sírni kezd, hogy csináljunk vele valamit, mert így már nem jó.

Vivi!
Nálunk is kb 5 napig nincs kaki, minden gond nélkül. Akkor kirak egy emberes adagot és utána megint nyugi van.
Én emiatt nem is aggódom, mivel az anyatejet szinte 100%-ban hasznosítják, sok idő míg összegyűlik egy rendes kaki. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van:) Fényképeket szoktam nézni a FB-on, jó nagyot nőttek már a gyerekek:)

Mi még mindig a fogzással küzdünk, eddig még egy sincs, de 2-3 naponta fáj az ínye, alul-elől már végig érezni, hogy lesz valami (csak ki tudja mikor :? )
Mi is növögetünk, Iván a múlt héten már 64 centi és 6160 gramm volt:)
Nagyon örülök, mert mostanában már csak naponta egyszer kell tápszert adni, 1-2 hete átállt az ötszöri evésre, kétszer tudok neki anyatejcit adni, meg 2szer már rendeset eszik (délelőtt gyümölcsöt vagy rizspépet ebédre meg ahogy éppen sikerül, levest vagy pépet:D )
Most az alvással küzdünk, próbáljuk megtanítani, hogy magától is elaludjon. Az éjszakát eddig is átaludta, max. a cumiját kellett párszor odaadni neki éjszaka, ezzel nem is volt gond. Csak azzal, hogy mindig ringatással, paskolással tudtuk csak elaltatni. Tegnap kaptam egy barátnőmtől egy könyvet, az abban leírtak alapján próbáljuk most elalvásra tanítani, hát elég rossz hallgatni, hogy sír, de állítólag 1 hét alatt meg lehet így tanítani. Remélem bejön.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi!

Akkor a mi gyerkőceink pont egyformák, Noncsi is 64 cm, a múlt hét hétfőn volt 6250gr, pont ma fogom mérni.

Mondjuk neki még nem adtam semmi mást, csak szopizik, de nemsokára kipróbáljuk a gyömölcsöt. Amíg nem tölti be az 5. hónapot addig semmiképpen nem kap mást.

Én még nem látom a fogzásnak a nyomát sem, de a nyála ömlik, a kezei és bármi ami befér, a szájában van. De ez már ismerős, eltart hónapokig is mire ebből fogacska lesz.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Úgy látom itt megint alakulhatna egy csoport "Az alvással küzdők" csoportja... :D
Lilly panaszkodott az elején, de úgy látom még elég sok mindenkinél gondot jelent...én is adtam neki a jó tanácsot, de Lilly, talán ez vigasztal, nekünk sem alszik jól...pfuuu!
Néha már rettegek amikor az alvás kerülgeti.

Mi is ringatással kezdtük, nagy hiba, mondják, de szerintem minden második anyuka ezt csinálja. Persze nem alszik magától...aztán próbáltuk a felvesz/letesz módszert. Egy hétig szuper, a napközbeni alvás jó volt, éjszaka rosszabb....aztán mégsem vált be, megszokta, hogy felvesszük, még ha csak egy percre is...aztán most jön a picit sírni hagyom, megnyugtatom, de nem veszem fel, csak ha muszáj...nos, szerintem ő is kezd belefáradni, eddig kétszer elaludt magától egy kis sírdogálás után...párszor felvettem, és akkor egy percen belül bealudt...az éjszakák katasztrófálisak, nálunk felkelne minden órában, már ébren alszom, hogy fent van e, mindjárt kelnem kell nekem is...
Én nem szeretem, nem tudom sírni hagyni...lesem a perceket, mikor telnek már és lehet bemenni hozzá, nyugtatgatni...borzasztó.
Éjszaka nem hagyom sírni, mert a férjem sokszor nagyon korán kell, vezet, nem akarom, hogy ne aludjon rendesen...de ennyi, most mondtam neki, hétvégén főpróba...
Domi sokszor felébred, kacarászik, nem akar visszaaludni, visszaringatni nem lehet. Szopizni max két percig szopizik és ennyi, aztán bealszik, amint megmozdulok, hogy betegyem a kiságyba, felébred, reklamál....

Hát mi így vagyunk. :D Szóval kitartás lányok, azt mondják lesz jobb is. :D
Ringatni én már nem akarom. Jövő hét kedden lesz 5 hónapos.
Pontosan nem tudom, mert csak mi mérjük centire, de kb 70 cm. A súlyát ma mérettem, 9,20 kg...szóval kösz, én nem akarom ringatni. Azt hiszem ez fog pontot tenni az ügy végére, bármennyit is kell még harcolnunk a kis úrfival. :D

Zsófi, tényleg jó nézegetni a képeket, én is szoktam.

Lányok, arra is gondoltam, ha tudtok tegyetek fel képeket ide is a babákról megint, olyan jó lenne látni mindenkit. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok,
Olyan rossz olvasni, hogy ilyen rosszul alszanak a babak. Kitartas, idovel tenyleg jobb lesz.
Csekom, Domi 9.2kg??? Nem csodalom, hogy nem akarod ringatni tovabb. Jo kis sulya van :D
Tildanak mar 2 fogacskaja van. Kibujt a bal also metszo is. Annyira edes mikor vigyorog, imadom.
Fotokat majd en is teszek fel ha hazamentunk. Nem hoztam a letolto kabelt, igy itt nem tudom felrakni gepre a kepeket :(

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket..most írok is:)

Noel is megkapta az utolsó oltást!Megismerte a dokit,már előre sírt:(

8730g és több mint 70cm...de őt pontosan megmérni...:))

Hát Csekom átérzem az emelgetésével járó problémát!!!:))

Úgy látom,hogy Domi vezet kg-ban,majd jön Noel,és szerintem Dávidka jön utána..:))

Mondtam a dokinak,h nem is tudom mitől hízik Noel,mert nem is eszik sokat...akikkel beszélgetek azoknál mind kevesebbet eszik...

Mártikának utólag is Boldog Névnapot Kívánunk!:))

A rossz alvók táborába mi nem csatlakozunk(remélem nem is fogunk)...:)) Kép Kép Kép Kép Kép

timea35
Budaörs
 
 


Timi!
Mártit kihagytad a sorból. Vagy ő a női mezőnyben szerepel? 8760g-mal? Amúgy tényleg nem verseny, ráadásul jelentősége sincs. A fiam is ekkora volt kicsinek, most meg a 2. legkisebb az osztályban.
A köszöntést köszönjük.
ducimami
 
 


ducimami!

Isten ments,hogy Mártit kihagyjam..csak nem tudtam,hogy most mennyinél tart,és bevegyem-e a fiúk közé? :wink:

Persze,hogy nem verseny...csak úgy írtam az infókból...
Sőt,néha tényleg tanácstalan vagyok,hogy mitől hízik ha nem is eszik annyit???!!!
Persze tudom,hogy változhat..bár az apukája az 1 éves képein úgy néz ki mint egy jó 2 éves...Nem szeretném...:(

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó súlyban vannak a gyerkőcök, mi kb 2 hete voltunk 8720g, szóval mára tuti elkanyartuk a 9-et. +71 cm

Timi! én sem értem, hogy hízhatunk ilyen tempóban,napi kb 5 evésünk van, és az esetek többségében úgy tűnik, hogy nem rendez Dávidka nagy zabálást, kivéve az esti evészetet.

Nálunk alakul megint az éjszakai alvás,éjjel az esetek többségében 1 ébredés 3-4 óra között, 15 perc szopi, aztán szunya reggel 6-fél 7-ig. Ma reggel arra ébredtem, hogy eszeveszettül kuncog meg magyaráz a kiságyában reggel 6-kor. Végre nem sírásra ébredünk reggel,sokkal jobb érzés.

Fogacskánk még nincs,de egyre jobban dudorik:)

Kérdés: mindenkinek megjött már a menzesze?én rettegek, hogy mikor lep meg,mert eddig még nem jelentkezett...attól is félek,hogy nem fogadja majd el a cicit. Nálatok volt vmi érezhető különbség?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin!
Nekem még nem jött meg. Az előző szülésem után nyolc hónappal jött meg. Remélem most is vár még vele. Amúgy sem az én fiam, sem az aktuális tejtestvér nem észlelt belőle semmit, és a tej mennyisége sem változott észrevehetően.
ducimami
 
 


Jaj, Móni, pedig te tartottad bennem a reményt, hogy ez a kicsit megvigasztalós módszer működik... Nálunk is az van éjjel, mint nálatok. Én azért tartom magam mellett, hogy az első rezdülésére reagálhassak, és nehogy elkezdjen sírni, mert akkor a férjem is felébred. Én napközben tudok Donival húnyni egyet, ha már nagyon kész vagyok, de neki ébernek kell lennie egész nap. De már látom, hogy nem jó ez így, mert nappal is sokszor csak mellettem hajlandó elaludni. Szóval belekerültünk egy ördögi körbe. Mondjuk én szeretem, hogy velem alszik, jó a közelsége, de hosszú távon ez nem megoldás. Na meg szeretnénk majd kistesót is, szóval előbb-utóbb ki kell tenni a szűrét az ágyunkból! :shock:

Szoptatós anyukák, ti adtok már vizet vagy teát a babáknak? Ha igen, miből? Pohár vagy cumisüveg?

Fognak még nálunk sincs jele, de fájdalmas sírás szokott lenni. Mennyivel a fog kibújása előtt duzzad meg az íny? Néha használom a dentinoxot, ha már végképp nem tudom megnyugtatni, akkor 10-20 percre abba szokott maradni a sírás, szóval tuti érez már valami feszülést az ínyénél. Hosszú idő lesz, amíg kibújnak ezek a fránya fogak...

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Vivi, még nekem sem jött meg. Remélem, a nyarat még megúszom nélküle. Aug végén megyünk nyaralni, jó lenne nem vacakolni vele a tengerparton...
Annó nekem azt mondta a védőnő, hogy mielőtt megjönne, akkor szokott picit változni a tej íze, de aztán ez beáll. Szóval ha van olyan nap, hogy a babának nagyon nem ízlik a szopi, lehet, hogy azt érzi, hogy a mamájának hamarosan megjön.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Nekünk egyelőre bejön ez az altatási módszer, bár csak vasárnap este kezdtük. Ma délelőtt és délután is egyszer kellett csak bemenni (vagy lehet, hogy egyszer sem? már nem emlékszem) és mind kétszer aludt két és fél órát. Most este is nyöszörgött kicsit, de kb. 10 perc alatt elaludt.
Persze nekem is rossz volt először hallgatni, hogy sír, de valahogy már eljutottam egy olyan szintre, hogy nem tudott meghatni, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak. Egyszerűen túl fáradt voltam már reagálni. És hosszú távon is ez a jó megoldás, mert egyrészt meg kell tanulnia egyedül elaludni, másrészt, ha most nem szokja meg, később még rosszabb lesz (pl. mikor már ki tud jönni az ágyából).

Szerintem a súlyuk miatt nem kell aggódni, többen mondták már nekem is, hogy amint elkezdenek aktívabban mozogni akkor megtorpan a súlynövekedés, mert amit megeszik azt kb. le is mozogja.

Fog: elég sokáig elhúzódhat, múltkor egy kismama azt mondta nekem, hogy valami másfél éves korig nem baj, ha nincs foguk (neki már nagyobb gyereke volt, jobban tudja)

Nekem már megjött, örültem volna, ha vár még, de így legalább több időnk lesz kiismerni magunkat a ciklusomat illetően, mielőtt belevágunk a tesó projektbe. Szopizását illetően nem vettem észre változást.
Ki tervez kistesót a jelenlegi mellé? Mi szeretnénk, ha kb. 2 év lenne a két gyerkőc között.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hú lányok ezek a méretek!!! Nem semmi! El is hiszem, hogy nehezen cipelitek őket! :lol:

Nálam sincs még menzi, bár volt egy hét amikor nagyon fájdogált a hasam és totál olyan érzés volt, mintha készülődne.
De nem lett belőle semmi.

Eddig még nem tapasztaltam egyik gyereknél se, hogy kevésbé ízlett volna nekik az anyatej, nem tettek különbséget. De minden gyerek más, így Noémiről még nem tudok nyilatkozni. :lol:

Lilly!
Én nem adok vizet, inkább gyakrabban szoptatom. A nagy melegekben fél óránként cicire tettem és érezhető volt, hogy pár nagy korty után elég neki, mivel csak szomjas.

Ha adni akarsz vizet és nem szeretnéd cumisüvegre szoktatni, akkor inkább kanállal vagy pohárral próbáld.

Fog nekünk sincs, az én gyerekeimnek amúgy is későn jöttek ki az első fogaik.

Noncsi szerencsére minden reggel gügyögéssel kel, fél órát eljátszik a takarójával, vagy ami éppen a kezébe kerül. Sírni abszolút nem szokott reggelente.

Viszont az esti fürdés előtti nyűgös időszakában bepótlolja :lol:
Fürdeni imád, neki is van egy kis medencéje, amikor már csak picit süt az erkélyre a nap, akkor pancsizunk, imádja.
Akkorákat csapkod és visít, szerintem az egész ház hallja.

Meg mostanában kezdte, hogy ha megfog egy játékot elkezdi csapkodni és pirosra veri a combját vele. Ha meg kiveszem a kezéből meg megy a sírás.
Nem tudom miért jó ez neki, biztos hogy fájhat... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Én nem szoptatok és így biztosan más..de nekem megjött már most kb 3x..szinte napra pontosan mint régen..elmúlt a hajhullás is,és ismét olyan sok van mint régen:)A hasam talán nem fáj úgy,mint amikor megjött szülés előtt!

Kristin!

Jó nagy Dávidka is..már változott is akkor a felállás!:))

Biztosan másképpen alakul minden,ha majd még ettől is aktívabbak lesznek...kicsit szomorú vagyok,hogy tán azért van mert tápszeres gyerek?bár igyekeztem végig a legjobbat adni neki,és állítólag már sokkal jobbak mint régen..meg itt van Domi,Márti,és Dávid példának,hogy anyatejjel is lehet szép gyarapodást elérni...
Mindegy.Nem egy hurka gyurka,csak idegesít amikor mérik és mondják,hogy megint szép súly...:((((((((((mintha örökké etetném..pedig ha tudnák,hogy hetekig mekkora tortúra volt,hogy egyen!!!

timea35
Budaörs
 
 


Vivi!
Nekem pont most hétvégén jött meg. A 20. héten szülés után. Én is jobban örültem volna ha kicsit később, de hát ez van.
Nem volt egy erős vérzés, meg kb csak 3 napig tartott. A hasam kicsit fájt, de semmi komoly. Nem tudom, Domi megérezte-e a tejen keresztül, mert kicsit ő is furán szopizott, de ez csak egy-két napig tartott. Egyébként azt mondják, semmi probléma nincs azzal, ah valakinek meg van közben,. Nem kell félni, majd megszokja a baba, ha éhes, úgyis eszik...meg ugye vannak akik évekig szoptatnak, úgy hogy meg jön nekik rendesen minden hónapban.
Ja viszont hormonálisan látszik, hogy megjött. Egyből tiszta pattanásos lett az arcom... :(
De már múlik ez is.

Lilly! Kedves Lilly! Akkor továbbra is szeretném tartani a lelket benned. De erről privát levélben írok. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek..........!!!

Az első sokkból kezdek felépülni...a gyerekek sok erőt és örömöt adnak, nélkülük elviselhetetlen lenne ez az egész, egyelőre felfoghatatlan történés!

Gergő holnap tölti be az ötödik hónapot, hatalmas, hogy mekkora mértékben fejlődik és ügyesedik! Nagyon érdeklődő nyitott kisbaba úgy figyel, hogy szinte a vesénkbe lát! Közel egy hónapja kúszik-mászik, lehetetlen egyedül hagyni, mert pillanatok alatt változtatja a helyét és a helyzetét...gurul, mint a labda probléma nélkül minden irányba, ha hason teszem le, már fordul is át, rántja fel a kicsi fenekét és indul...ezért az elalvási idő is hosszabb lett, mert többször bejárja az ágyat...az alvás egyelőre probléma mentes, annyi a változás, hogy nem eszik már éjszaka, nagyjából este 8 és reggel hét között durmol, délelőtt 1, délután 2 órát alszik. Ha ölben van folyamatosan állni akar, az ülés már nem izgatja annyira...elég tartani a válla alatt és folyamatosan rugózik...egyfolytában dünnyög a ginga, rötöbö és az ürgüm a kedvencei...sírni nem igazán szokott, folyamatos vigyorgásban vagyunk, kivéve, ha nem adom elég gyorsan a hamit...na azt zokon veszi! A gyümölcsöt imádja, de csak bébiételes formában...hiába turmixolok, pépesítek...remélem ez gyorsan megváltozik, mert a gatyánk rá fog menni a bébiételes cuccokra...lassan jön az első vizsga úszáson...na azt ki nem hagynánk, a víz imádata örök és megváltoztathatatlan! A kaján kívül csak akkor üvölt torka szakadtából, ha ki merészeljük venni a kádból, úszik az egész fürdőszoba, mire végzünk a pancsival!
A súlya már több, mint 6,5 kg, 68 cm körül lehet a hossza, de ez ma pontosan kiderül!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ági!

Örülök, hogy hallani rólatok, nagyon nehéz időszakot élsz át, minden elismerésem, hogy így tartod magad.
Tudom a gyerekek miatt is muszáj, de azért mégis...

Noncsi is állni szeret, nem hajlandó ölben ülni. Amint érzi, hogy valaki ölbe vette, már áll is fel a kis hurkás lábain és riszálja a valagát jobbra-balra. :lol:

Zsófi!

Valóban kell a két év a tesók között, de még jobb a 3. Tapasztalatból mondom, a kettő még elég problémás. De két év alatt semmi képpen, különben megőrülsz! :lol:

Én asszem már kihagyom a tesóprojektet! :lol:

Timi!

Nekem is a két középső gyerkőcöm tápszeres volt. Tudom milyen érzés, amikor az ember maga körül csak boldog szoptatós anyukákat lát, belesajdult a szívem hogy én nem adhattam meg nekik.
De minden gond és probléma nélkül túléltük ezt az időszakot és nem hinném, hogy hátrányosabbak lennének Noncsinál, aki viszont csak anyatejet kap.
Nikinél még gondom is volt, annak ellenére, hogy tápszeres baba volt, nagyon nehezen gyarapodott.
Azt gondolják sokan, hogy attól hogy tápszert kap a baba, hízik és nő egyfolytában, vagy az anyuka túleteti.
Ez nem igaz. Noel valószínűleg az anyatejtől is ilyen mértékben hízna, ez alkati kérdés. Ha nem éhes, úgysem fogja elfogadni az ételt, akármit is csinálsz, szóval nem tudod túletetni.
Majd lelassul a gyarapodás, amint kúszni-mászni kezd, nem beszélve a járásról, akkor alig kúsznak fel a dekák.

Se te, sem pedig a párod nem kövér, sőt, ahogy elnéztelek nagyon is karcsú vagy. Nem lesz Noel sem kövér emiatt ne aggódj.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz!

Köszönöm szépen a biztatást:)
Tudom én is,hogy ez változhat..meg régen híztak inkább a babák a tápszertől..de mire megnyugszom,biztos valaki megint odavágja,hogy ,,szépen növögetsz látom anyád nem éheztet"..ez egy darabig bírom..de utána már ölni tudnék..meg a sok kérdő tekintettől..pedig istenemre mondom,és nem látom Noelt kövérnek,csupán nem sovány!
Meg nem fogom úton útfélen elmondani,hogy csesszétek meg,ez a gyerek nem is eszik sokat!!!Csupán a szervezete másképpen raktározza,vagy tudom is én...pedig szinte meg sem áll..gyorsan halad az összes mozgással...
Ő is már áll fel..miért nem tartják be a sorrendet?:)))))))))inkább kúszna rendesen először!:))
De imádom:)))

timea35
Budaörs
 
 


Timi!

Pont Nikimnél volt ez a szitu, annak ellenére, hogy lassan gyarapodott, olyan kis duci volt. Nem volt az a veszett étvágya, sokszor meg sem ette ami az üvegben volt.
Míg mások ájuldoztak, hogy az ő gyerekekük lenyom 150 gr tejet, az enyém jó ha 80 gr tápszert megevett.
Ennek ellenére tiszta husi, mindenhol hurkás kis tömör gyönyör volt.

Nekem is beszoltak hasonlókat és meg mosolyogva mondtam, hogy igen szépen gyarapszunk szépen hízogatunk, mennyivel szebb, mint egy sovány baba. Jó az étvágya és örülök neki.
Erre aztán általában elfogytak az érvek, látták, hogy baromira leszarom a véleményüket.
A háttérben meg pont az ellenkezője volt, szétvetett az ideg és ráadásul a gyerek is rosszevő volt.

Ez van. Tudod, ha nem lenne Noel ilyen hurkás, akkor meg azt kapnád, hogy talán éhezteted?? Meg hogy egy ilyen koru babának már husikásnak kellene lennie.
Szóval ne törődj mások véleményével, mosolyogj bele a képükbe és kész!

Azt már hosszú anyai pályafutásom alatt észrevettem, hogy az ismerősi, baráti körből mindig mindenki jobban tudott mindent,
mindenki okosabb volt, mindenkinek sokkal jobban fejlődött a gyereke, és a kéretlen tanácsaikat szórták rám ezerrel.
Kb. a harmadik gyerekemnél untam meg, és elkezdtem leszarni. Addig a lelkemre vettem mindent, otthon rágtam magam, hogy tényleg nem jól csinálom és ennyire rossz anya vagyok...
Ma már tudom, hogy mindent megadtam a gyerekeimnek amit akkor és ott igényeltek. Ha nem volt tejem tápszert adtam igen, inkább mint hogy éheztessem és magasról tojtam arra, hogy na mi van még szoptatni sem tudod? kérdésekre reagáljak.

Hidd el Noelnek meg van a legfontosabb ami csak lehet egy gyereknek, a szerető anyai és apai gondoskodás.
A többi meg nem számít!!!

A kéretlen beszólásokat meg dobd a kukába, mint az e-maiben a spamokat! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Zsófi, mi tervezünk tesót, 3 gyereket szeretnénk. De fenntartom a változtatás jogát, ha a második meglesz... Nekünk Donira 3 évet kellett várni, remélem, a tesó hamarabb megfogan! Én is azt szeretném, ha 2 év lenne köztük, de nálunk ez azt hiszem, nem rajtunk múlik.
Donát tegnap elkezdett hátról hasra fordulni, most így közlekedik, az oldalán gurulva. 2 másodperc alatt lent van a szőnyegről, mostantól nem lehet magára hagyni. Elfordulok, és már koppan a buksi a padlón. :shock:
Innentől kezdve el sem tudom képzelni, hogy fogok letusolni vagy wc-re menni, ha ébren van!!!

Kilókhoz azt tenném hozzá, hogy Doni alig múlt 7 kiló (7060g), és van vagy 72 cm. Szóval igazán nem pufi, gondolhatjátok. Ehhez képest folyton megkapom, hogy hát látják, nem éheztetem, és hasonló megjegyzések. Nem kell vele foglalkozni, és kész! Folyton megkapom azt is, hogy minek etetem még 3 óránként, már rég csak 4 óránként kéne ennie. Mit szólnának, ha megtudnák, hogy sokszor még a 3 órát sem várom meg, ha nyüszög! :x
Sajnos a refluxának nem tesz jót ez a forgolódás, még többet bukik mostanában, mint előtte, nem csoda, ha gyakrabban éhes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lilly 2012.08.03 09:35-kor.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


A hozzátáplálásról kérdeznélek titeket, elsősorban a szoptatós anyucikat. Én tudom rosszul, hogy a hozzátáplálásnál először szopi van, és utána rendes kaja? Én azt olvastam, hogy az elválasztásnál kell fordítva csinálni, ha nem akakrjuk már szoptatni a babát, és le akarjuk építeni az anyatej adását. De én szeretném szoptatni, amíg tudom, legalább 1-1,5 éves koráig.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly! Megkaptad a levelem?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
Hű mennyit írtatok.

Judit! Timi!
Lehet, hogy én gondolom rosszul és naiv vagyok, de ha Mártira mondogatják, hogy milyen kerek, husi, jóevő, hurkás stb. én nem bántásként fogom fel, sőt dicséretnek érzem. Jó környéken lakunk, a szomszédok kedvesek, mindig megállítanak, és kérik, hagy megtapizhassák a combját. Én büszke vagyok rá akármilyen is, mert ő így gyönyörű. A férjemmel szoktunk is viccelődni vele, ő például húsgombócnak is becézgeti, én "tündérmalackámnak". A képeket nézve Noel egy cseppet sem túlsúlyos, ő egy nagynövésű erős baba. Mindketten magasak vagytok, természetes, hogy ekkora.
Magunkról is tudom, hogy Márti akármilyen is most, később nem lesz nagydarab, mert sem a férjem sem én nem vagyunk azok.

Lilly!
Márti már másfél hónapja kap kanalas kaját, hogy szokja a kanalazást, az ízeket. A dél körüli szoptatás után kb fél-háromnegyed óra múlva adom neki. Mivel 6 hónapos koráig nem nagyon akartam, hogy a tej rovására menjen, ezért fél dl anyatejbe teszek tápszer mentes natúr rizspelyhet, meg 3 teáskanál zöldséget vagy gyümölcsöt. Mindig bedörgöli az egész adagot. Jövő héttől fogom emelni a gyümölcs/zöldség mennyiségét benne, addigra betöltjük a bűvös 6 hónapot.

Tesó: Sajnos mi erről már lemaradunk. Túl későn érkezett hozzánk Márti. Az előzmények sem túl biztatóak, nem kockáztatunk. ( bár én még el tudnám képzelni, de a férjem már nem)
ducimami
 
 


Sziasztok,

Na visszajottunk. Tilda nagyon jol viselte az utazast. Pedig kesett a gep 2 orat. A repteren is jol elvolt es az utazas alatt sem volt semmi gond, egy kis mini siras felszallas utan aztan vegig aludta az utat. Tobb utas is megdicserte, hogy milyen ugyes kisbaba, milyen jol viselkedik. Es en olyan buszke voltam ra :) Apa vart minket a repteren. Nagy volt az orom :D 6 het hosszu ido. Foleg egy ilyen picibaba eleteben. Rengeteget valtozott. Nekem igazan most tunt fel, hogy ujra a sajat kozegunkben vagyunk. Hogy milyen pici a jatszoszonyeg alatta, hogy a pihenoszeket is lassan kinovi, meg ugy az egesz. Bevillan milyen volt mikor hazamentunk es hat sokkal-sokkal kisebb :lol:
Az esti altatas az nagyon nehez volt. Szegenyken akkor jott ki a napi sok tortrnes, valtozas . Annyira sirt, hogy szopizni sem akart egyszeruen nem tudtam megvigasztalni. Eszembe jutott a nyuszija amit M.o.-on kapott es otthon mindig vele aludt.(taskaban volt meg nem pakoltam ki) Es kepzeljetek megfogta, magahoz szoritotta es egybol elkezdett szopizni es elaludt. Egy csepp otthoni, elozo szag, emlek nemtom de megnyugodott tole. Annyira draga volt. Remelem hamarosan megszokja a regi/uj kornyezetet. Reggel mosolyogva ebredt es eddig nem volt vele semmi problema. Most alszik, lassan egy oraja.

Suly, szerintem se foglalkozzatok vele, hogy ki mit mond. Bar en is hasonloan vagyok mint dmami en is boknak veszem mikor azt mondjak, hogy biztos nem ehezik meg milyen kis husi. Egyaltalan nem kover, egeszseges 5 es fel honapos kisbaba hurkas combokkal. En husinyuszinak hivom :lol: es nala is a combok magneskent hatnak a rokonokra, ismerosokre nem tudjak megallni, hogy meg ne taperoljak. Engem nem zavar.

Hozzatapi:ket het es mi is kezdjuk :) Csak meg azt nem tudom mivel. Almaval vagy repaval? Szoptatni en is szeretnek ugy 1 eves koraig. Es ezt en sem tudom, hogy a szilard taplalekkal egy szoptatast teljesen ki kell iktatni, vagy tejcsi is meg szilard is? Elobb szopi aztan hami, vagy forditva? Tobb gyermekes anyucik help!

Testverket mi is szeretnenk es en is a 2 es fel 3 ev korkulonbsegre szavazok. Bar ezt elore nem lehet szerintem eldonteni. Jon amikor jonni akar.
Mensi:nekem meg nem jott meg remelem nem is fog egy jo darabig. Szules utan 3 honappal volt egy erosebb barnazas azt hittem meg fog jonni de nem :)

Kepekkel majd jovok kesobb, le kell oket tolteni a gepre.

Agi, orulok, hogy jelentkeztel, remelem jobban vagy. Gergo nagyon ugyes, hihetelen mennyire elol jar mozgasfejlodesben. Tilda meg csak egy hete kezdte a hatrol hasra fordulast magatol.
Patricia merre vagy? Ezer eve nem irtal! Remelem minden ok.

Iza

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Gergő ma 5 hónapos és egy fogacskát kapott a fogtündértől!:))) tegnap mondta a doktor néni, hogy nagyon duzzadt az ínye, de 1 hónap múlvára saccolta az áttörést. egyébként megmérte...6.7 kg és 64 cm, biztosan összement a mosásban, mert 1 hónapja még 65 cm volt...bár őt megmérni...pfff...tegnap óta áll 4kézláb, ringatózik, majd elindul, mint egy törpetorpedó...iszonyatosan cuki a kicsi segge!:)))
nagymama 4 napja látta, azt mondta, hogy hihetetlen, hogy mennyit változott, ügyesedett ebben az időben! a fogzást egyelőre jól viseli, alszik rendesen, jól eszik és vigyorog teli szájjal!
Képeket majd holnap úszás után teszek fel!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ja és van egy új szavunk is...ez a kedvencem...bölömböle:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Móni, nem kaptam semmilyen üzenetet. :(
Megpróbálod újra elküldeni?

Ducimami, valahogy én is így képzelem a kajáltatást. Azt olvastam, hogy lehet úgy csinálni, hogy kb 1 éves korig megmaradjon a szopik száma, és a rendes kaját a szopik után kapja a baba. Azt mondják, ez a legjobb a szoptatott babának, nem muszáj rögtön arra menni, hogy szopi helyett egyen rendeset. Mivel nem tervezem, hogy egyhamar visszamennék dolgozni, és szívesen szoptatok, amíg lehet, iil amíg Doninak igénye van rá.

Ági, egy barátnőm kisfia 8 hónaposan már jár. Szerintem Gergő is ilyen ügyi lesz!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Oolong! Milyen kis ügyes a Tilda, nem semmi, hogy ilyen ügyesen alkalmazkodik újra, ilyen hosszú idő után. Nekem ismerőseim mondták, hogy két hét is felkavarta a babát, és kellett még egy hét, hogy minden a régi kerékvágásba kerüljön.

Timi, ducimami! Hát igen. Nálunk is megszólják Domit, de már kiskorától kezdve, hogy milyen kis pufi. Biztos túl sokat adok neki. hát nem kérem, kb 3.30-4 vagy akár 5 óránként. De ilyen, majd leadja. Nem érdekel. :D Már egyébként is nyúlt egy picit, és láthatóan van nyaka, nem csak feltételezhetően. :D

Nálunk viszont semmit nem csinál babóca....Remélem csak lustibogár és nincs semmi baj. Kétszer átfordult? inkább csak átbillent hasról hátra, de ez egy hete volt, azóta semmi... :(
Ja, bocs, háton kúszik, az megy neki...úgy körbejárja a kiságyat is, meg elmegy akár két métert is...de hason...semmi.
Hiába fordítjuk hasra, tetszik neki, aztán egy idő után lefekszik....lustaság! :D
Mindegy, elvileg nem gond....
Már nagyon várom, hogy mutasson valamit. Kis Gergő már szinte mindent csinál, no meg persze a többiek is. Azt hiszem mi ebben picit lemaradunk...

Lilly!
Tudhattam volna, hogy amikor olyan sokat írok, akkor nem sikerül elküldenem....Murphy.
Én sem látom az elküldött levelek között. Sebaj, csak az alvásról akartam írni, és nem akartam untatni a többieket a hosszú, részletes levelemmel.
A lényeg, ne add fel!! VAn remény! :D
Nem tudom, most mi a helyzet nálatok alvás téren, de nálunk megoldódni látszik a dolog.
Röviden: a felvesz/letesz módszer nálunk sem jött be, megszokta Domi, ha sír felvesszük, na meg a férjem is megpróbálta egyedül, s összezavarodtak a dolgok....Volt, hogy sokáig hagyta sírni, majd ringatta, mert máshogy nem ment..meg a kezecskéjét fogta, mert olyan aranyos ahogy kapaszkodik bele...na ja! Puff neki, ennyi volt, onnantól kezdve búcsút mondhattunk a délelőtti két órás alvásnak... :D

Aztán nagyon elkeseredett voltam ,rosszabb lett az éjszaka is, alig aludtam, órákat voltam fent. Mondták próbáljam ki a "controlled crying"ot. Lényege, hogy picit hagyod sírni a babát,majd megnyugtatod, és megtanulja idővel hogyan kell elaludnia....most nem részletezem, mert pont most ébredt...
De a lényeg, hogy 10 esetből, max. kétszer ha fel kell vennem, s szinte egy percen belül elalszik, kb 5ször be kell mennem hozzá, de nem zokog, csak nyűglődik, s 3x szinte úgy elalszik, hogy csak beteszem a kiságyba...ja, és néha alszik akár 2 órát is..nincs harc, nagy sírás meg ilyenek.
Elvileg hagyni kellene a babát sírni, 5, 10, majd 20 percig...én nem hagytam, csak kb 2-3 percig, úgy tűnik, így is működik...
Ha érdekel keress rá a neten, vagy írok még privátba..remélem elmegy. :D
Nem biztos, hogy nálatok beválik, de megéri megpróbálni.
És nagyon fontos, rögtön úgy kezd, ahogy szeretnéd folytatni. Tehát ha az a cél, hogy önállóan elaludjon a kiságyban, akkor nincs együtt alvás, meg ringatás stb...de nézz utána szerintem, mielőtt elkezdenéd.

Most viszont tényleg megyek, már reklamál. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Bőkezűen bánik velünk a fogtündér...ma is kaptunk egy fogacskát!:)))
Ha így megy tovább 26 nap és teljes lesz Gergő fogsora!:D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Aztamindenit! Nem semmi! és minden könny nélkül? Vasból van ez a fiú? :D
csekom
Zsurk
 
 


Nem tudom miből van, de jól sikerült kis darab!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Nem tudtam választani!

Kép
Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


http://youtu.be/ItRiG8GyrOE

Ez most készült alvás előtt, 15 perc múlva már édesdeden szundikált!:))) Jah...és itt már fáradt volt!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


nem tudjuk megnézni, nekem legalábbis azt írja ki, hogy privat video... :(
csekom
Zsurk
 
 


javítottam!:)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Te jó ég Ági! De kis ügyes ez a Gergő!!!
Úgy mozog, mintha már évek óta ezt csinálná.
Komolyan azt vártuk mikor áll fel és szalad el. :D

Na Domika hozzá képes egy kis lajhár....:D Viszont elindultunk mi is....ma fordult át úgy igazán először hasról hátra..aztán meg is ismételte. De ez is kb 15 perc volt neki.

Nagyon szép kisfiatok van.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Köszi Móni!
Büszkék is vagyunk Rá nagyon! Domi igazi kis vasgyúró imádom azt a huncut kis mosolyát... nemsokára ugyanezt fogja produkálni, fejlődnek a saját kis ritmusuk szerint. Balázs is ilyen volt, 9 hónaposan már ment...mit ment......rohant, mi meg utána! Az úszás amúgy is nagyon meggyorsítja a mozgáskoordináció fejlődését, pláne az olyan kis törpetorpedókon, mint Gergő! Egész nap ez megy nálunk...komolyan lefáraszt még bennünket is!:) És így este nyolc magasságában még van kedve teli szájjal vigyorogni!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ági!

Tényleg nagyon ügyes Gergő!! Nem semmi léptékkel halad előre! :lol:
Nagyon cuki a képeken, és hatalmasat nőtt ő is!

Móni!

Nem vagytok lemaradva semmiről, Noncsi is lusti baba. Nemrég fordult át párszor, azóta se akar, tökéletesen elvan hason is és hanyatt is, nem izgatja nagyon a pozició váltás. :lol:
Igaz, ő is bejárja a nagy ágyunkat hason kúszva... :lol:

Nekem Niki volt ilyen lusti baba, most meg nem győzöm a tempóját!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Nagyon aranyos Gergő, és tényleg szuper baba, ahogy így leírod! Nálunk alvás előtt már nincs mosolyosztás, vagy ha van, akkor alvás nem lesz egy darabig.

Móni, nálunk az a baj, hogy időnként olyan vígasztalhatatlanul sír, hogy nem lehet kibírni. És hiába próbálom megnyugtatni, csak karban nyugszik meg, és azt is csak 10-15 perc ringatás után. Ha csak nyüglődés van, én sem veszem fel, hanem simogatom, énekelek, és előbb-utóbb elalszik. De az a sírás... Tudom, hogy úgy sírva sosem tudna elaludni. Ha látnám a jelét, hogy képes megnyugodni, tök jó lenne, de csak egyre jobban belelovallja magát, vörös és izzadt az egész teste, remeg, szörnyű látvány. Anya legyen a talpán, aki ilyenkor képes elvekhez tartani magát. Akik kitalálták ezeket az altatási módszereket, biztos nem olyan babákkal voltak megáldva, mint én.
Ja, és amivel még nem tudok mit kezdeni, az az alváshosszúság. Max fél órát bír, aztán kipattan a szeme. Szóval most napközben alszik kb 3-szor fél órát. Úgy tűnik, olyan típus, aki ennyivel is beéri.
Mindenesetre nem gondolom, hogy végleg elszúrtuk ezt az altatás dolgot. Szerintem később jobb lesz. A remény hal meg utoljára! Talán ha lenne külön szobája, és nem érzné a fizikai közelségünket, akkor nem is igényelné ennyire a ringatást meg a mellettem alvást. Majd kiderül, ha nagyobb kecóba költözünk! Addig meg megpróbálom élvezni, hogy mellettem szuszog éjszaka, és tépkedi a pizsamám, ha cicizni akar félálomban. :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly! Igazad van, minden baba más, és nem mindenkinél válik be a módszer. És abban is egyetértek, hogy vannak olyan babák, akiknél semelyik okoska, aki könyvet írt, nem tudna eredményt elérni a módszerével.
Én is éreztem így és tudom milyen nehéz neked. Kitartás! Nekünk úgy látszik beválik ez a módszer, Domi már ritkán alszik csak fél órát, bár ő is így kezdte. Néha 2 órát is belehúz.

Az is igaz, hogy nehéz lehet úgy. ha veletek alszik, aztán pedig külön altatni....Remélem majd változik a helyzet nálatok is, de ameddig még jó neked, addig csináld,úgy ahogy mindketten boldogok vagytok.
És igen, szerintem is megoldódik a helyzet majd, ahogy nőnek. Lehet bután hangzik, de egyre intelligensebbek a babák is, és valahogy belerázódnak a dolgok menetébe.

Védőnő nem segít? Nem adnak ötletet?


Yusz!
Ok, akkor nem aggódom, és türelmesen várom, hogy Domi produkálja magát...

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Gergő egy kis ,,ÁSZ"!
Tündéri kis tekergő!:))

Én is szoktam videozni Noelt..főleg a hangos nevetős műsorokat!

A mi életünkbe is eljött,hogy vennem kell egy járókát!
A szőnyegen nagyon gyorsan körbemegy,és nem lehet ott hagyni....
Halandzsázik össze-vissza...annyit kell nevetnem rajta!:)
Már eszik iszik bármit..de a tápszer az kell!!!Imádja az erdei gyümis innivalót,ami sűrűbb ahhoz nincs türelme szopizni!Sokat iszik.
De nagyon ügyesen eszünk kanállal!Megvan már a csőrös poharunk is!

Ducimami!

Biztos igazad van,hogy te másképpen látod a hozzászólásokat a babákhoz...én valószínű első gyerek révén,nem jól viselem..
De az is biztosan számít,hogy családon belül is megkaptam,hogy minek kell ennyit enni adni neki?!Biztos ott sokaltam be ettől a témától:(
Majd én tudom,hogy mi kell a gyerekemnek és kész!!!
Nem tűrök beleszólást!Van is sértődés,de nem érdekel....


Érdekes a kis fejlődésük is..tegnap előtt még nem,tegnap meg már szopizta a lába ujjait mire bementem...:)kúszik mászik,és elveszi amit akar!lassan átrendeződések jönnek,ami a lakást illeti!:(
De az,hogy annyira erőszakos,hogy rendszeresen elveszi a cumisüveget tőlem,a kicsi innivalósat már vissza sem adja!:)))


Megszületett a sógornőm babája is aug.3-án 3600g és 58 cm Máté!Lett két kis krapek hirtelen a 49 éves anyósomnak!:)

timea35
Budaörs
 
 


Lányok, ti adtatok már kiflit a babáknak? Dokinő szerint 4 és 7 hónapos kor között el kell kezdeni a glutént adagolni, és ajánlotta a vizes kiflit, hogy azt már most is csócsálhatja az anyatejes baba is. Viszont a vizes kifli nálunk kiment a divatból, mindenki tejes kiflit árul.... Ti milyet adtok?

Timi, jó hogy ilyen jó étvágyú Noel. Reméljük, később sem lesz baj a spenóttal és a paradicsomos káposztával! :o
Doni még ügyetlen az evéssel-ivással, a kanállal még valahogy elbirkózik, de a pohárból ivás az elég érdekesen megy neki. Szopizza a pohár szélét, ahelyett, hogy kiszürcsölné a tartalmát. Na mindegy, van ideje belejönni. Na meg nem is gyakoroljuk valami sokat, eddig talán 5-szer kapott mást, mint tej.
Talán a csőrös pohár lesz a megoldás nálunk is. Vicces, korábban azt hittem, a cumisüveg alapfelszereltség , vettem is párat, most meg kiderül, hogy nem is kellett volna. :?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!
Kedden megvolt a féléves méreckedés, oltás, mindkét gyereknek.
Márti 8930g és 66 cm-t mértek. Ha igaz, akkor fél centit összement az elmúlt két hónapban. Azért is irreális, mivel a 68-as rucikat már hetek óta leselejteztem, mert nem tudtam alul összepatentolni. Nagyon sírt közben a drágám. A váróterem ablaktalan levegőtlen helyiség, 30 fok volt, egy szál pelenkában vártuk, hogy megérkezzen a doktornő, de így is csupa izzadt volt a teste. Rólunk is patakokban folyt a víz, nem csoda, hogy nyűgös volt.

Csekom!
Nyugi, Márti sem egy tornász bajnok. Továbbra is csak az egyik irányba fordul. Ellenben egyenes derékkal, stabilan ül, meg is csodálták a tanácsadáson.

Lilly!
Megtaláltam a neten a glutén bevezetéséről szóló ajánlást, amit a védőnőknek kéne elmondaniuk. (az enyém nem olvasta, csak félinformációkat mondott). A lényeg, hogy a 4. hónap előtt és a 7. hónap után bevezetett glutén növeli a lisztérzékenység kockázatát. Tehát érdemes az5-6 hónap közötti időszakban napi fél, vagy kétnaponta egy egész háztartási kekszet belereszelni tejbe, vagy gyümölcsbe. Nagyon fontos, hogy közben folytatódjon a szoptatás, mert az anyatej támogatja a glutén felbontását. Én cukormentes háztartási kekszet szoktam anyatejbe beáztatni és utána szitán áttörni.
Ja és Márti imádja a kenyeret. A pékségben kovászos parasztkenyeret veszünk, amiben csak liszt , élesztő,só és víz van. Nagyobbacska morzsákat csípek neki belőle és ügyesen bedolgozza. Azért még nem visszük túlzásba a mennyiséget.

Vasárnap utazunk Debrecenbe. Félek az egésztől, mert Márti mostanában csak fekve hajlandó szopizni, az is elég nyögvenyelős, állandóan nézelődik közben, kiköpi, beveszi, hadonászik a karjával, ha sikerül valamit megérinteni, megfogni, akkor azt meg kell nézni, huzigálni stb.
Ráadásul egy kicsit taknyos lett az oltás után, az is zavarja szopi közben.

Mi még nem próbáltunk pohárból inni, de a szopis babák könnyen megtanulnak csőrös pohárból inni.
ducimami
 
 


Márti is , anyu is beteg. Nem mentünk. :( :( :(
Ráadásul napok óta étvágytalan a drágám, de délutánonként már nem fejtem, hogy hátha később még kér. Meg is lett az eredménye, olyan kevés a tejem. Visszajön ez még? Olyan lelkiismeret furdalásom van miatta. 5 hónapon át összesen több mint 100 l tejet adtam más babáknak, most meg attól félek Mártinak sem lesz elég. Állandóan a sírás kerülget. Kimerült is vagyok, két éjszakája nem alszunk. Márti köhög, felriad , sír félóránként, óránként.
ducimami
 
 


ducimami, sajnálom..:((

De mi a baja Mártinak?Anyudnak?
Szerintem lesz tejed,csak egy picit pihenned is kéne...Mártinak is lesz majd étvágya újra,ha majd jobban lesz.
Ne gyötörd magad,mert szerintem nincs semmi okod rá..nem mennek mindig úgy a dolog ahogyan jó lenne..
Rendeződni fog minden!A tej sem tűnik csak úgy hipp hopp el,főleg ha ilyen sok volt eddig!Csak kell szerintem,hogy te is megnyugodjál...

timea35
Budaörs
 
 


xcyx
csekom
Zsurk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: