Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon köszi mindenkinek a megtámogatást, igen, pihenek amennyit csak tudok. Persze ez nem egész napos ágybanfekvést jelent, ahogy kellene, de két gyerkőc mellett ennyire futja.

Isophie, köszi a fotódicsit :)

Reni, tényleg kis husi ujjacskái vannak kismanónak, de tökéletesek.

Miért nem fényképekhez töltötök fel? Ott be lehet állítani, hogy csak te lásd, azaz a cím tulaja, kívülről nem lehet ránézni, és ott tudunk kommentelni a kép alatt; szerintem a legegyszerűbb :)

Én is úgy tudom, hogy apasági ingyen van. Sote II-n megcsinálják ott helyben, csak apa, anya, meg az irataik kellenek. A betegfelvételnél egy csomó helyen ki van írva, úgyhogy ez abszolút ott zsííííír; nincs is másra szükség, mivel önkormányzati képviselő van ott munkanap x ideig, mivel ő hivatalos személy, ezért ez elég is :)

Carotta, hát, izgalmas lesz a jövőhónap az biztos szülés-ügyileg, teljesen igazad van.

Én azért kihúznám október elejéig, ha rajtam múlik. Én szept. második felében születtem, örülnék, ha a baba októberi lenne! Sosem volt álmom a közös szülinap, mindig utáltam gyerekkoromban is.

Jó ötlet az Ikeás kiságy, mi is ott vennénk, ha nem lenne már, ráadásul szerintem baromi jó árban van. Van tőlük szivacs babamatracunk is - utazóágyba vettük plusszba -, nem olyan puha mint gondolná az ember a szivacsról, úgyhogy nagyon ász! Nekünk is az összes ágynemű onnan van a gyerekekhez (kivéve, amit kaptunk) :oops:

Ami nem jött be, az a fejvédő (rácsvédő - ki hogy ismeri), a kötőszalagok róla hullottak lefele, a gyerek meg kapkodta be a szájába. Szóval azt meg kell cibálni, ha kell, újravarrni. (Vagy csak mi fogtunk ki hibás szériát....)

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Na, ez fain, nekem azt mondták, hogy 30-40.000... vagyis nem nekem mondták, én is csak olvastam... :? ennyit a netről, sok okosat írnak :roll:

Ikeás kiságy éljen :) mi is nézegettük anno, de nekünk problémás lett volna, így nem olyat vettünk... :) de szépek tényleg!

Fúúúúúúúúúúúú, a hetekben nekem is ki kellene menni ikeába...

Zsebbi, nagyon örülök, hogy jobban vagy!!!

Na húzok matracot mosni, ma még állítólag jó idő lesz...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


jeanner :) szerintem összekevered az apasági vizsgálattal, az kerül nagyon sokba, hogy megállapítják, hogy valóban az apa-e az apa :D :D :D

Az apasági nyilatkozat meg csak egy papír ahol mindketten nyilatkozunk, hogy az apa az apa :)

A békülés projekt nálunk sajna nem jött be, nem tudom elfogadni és túltenni magam azon ami történt :( Ez van... De nagyon köszönöm a drukkokat, bazi jól esett.

DE!!!! Lesz egy csodálatos kislányom és most ez a fontos csak!!!!!

Szép hétvégét!!!!

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Lehet, hogy az említett írók közjegyzőhöz mentek az élettársi viszonyt igazolni, az mondjuk egy huszas lehet... lövésem sincs, de kizártnak tartom, hogy pénzbe kerüljön. Az lehet, hogy időpontot kell kérni, és simán lehet menni akár már most, mert ha jól emlékszem, akkor 3hónaposnál ne legyen régebbi. Érdemes telefonon megkérdezni, hogy mi kell hozzá, nehogy pofára ejtsék az embert.

Isophie, apaságit elindíthatod önkormányzatnál. Legalábbis régebben így volt. Bementél, megnevezted apát, beidézték stb. Ha elismeri az apaságot, azonnal lehet kötelezni a gyerektartás megfizetésére. Viszont, ha gyerektartást fizet, akkor - nekünk azt mondta az ügyintéző -, hogy a későbbiekben simán igényt tarthat a közös felügyeletre.

Ma én is matracot mosok :):):), ha elmennek anyuékhoz a gyerekek.

Igen, köszi, jobban vagyok. Esténként felfújható matracon alszok, és a legjoooooobbbbb! Majd rakok képet blogba. Nem fáj a hasam, reggelre úgy kisimulok. Szerintem a vízágy is ilyen jó lehet, vagy jobb :) :lol:

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Ativerus, sajnálom. Attól még lehettek jóban, nem kell együtt is élnetek. Én nem tudom, hogy mit tennék hasonló helyzetben.

Kitartás, ott van a kislányod neked, ez a lényeg!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Ativerus!Sajnálom,tiszta szivböl...és tényleg gondolj arra hogy ott a pici lány...

Zzebbi,felfujhato matrac???Tudsz élni... :) Pihizz,csajszi ezerrel....

Apasági témához nem tudok hozzászoni.... :oops:

Kicsidodi,én is ugy beszéltem meg Ricsi babával,hogy még 4-6 hetet huzzon ki odabent,az ö érdeke is....aztán hogy mennyire fogad szot,az majd eldöl... :oops:

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Hali,

bocsi hogy nem reagálok mindenre.... :oops:

Pesten kirándulunk most 4 napot és hát elég zsúfoltak, fárasztóak a napjaink, bár most alszik emma.:-)

hétfőn mi is megyünk ikeába, Emma kap új ágyat.. :-) nagyon várja.

Verus: :(

Zsebbi: pihenj!!!

Reni: cuki képek!!!

KépKép
kaqk
 
 


Tökéletes az ikea kis ágy.Nekünk is az van.
ativeru:írok priviben de gyorsan itt megírom a véleményem amit múltkor nem mertem és inkább azt írtam,hogy jobb ha nem reagálok mindenre.
Jól döntöttél!Soha nem fogod elfelejteni én már 5 éve elváltam és még mindig nem sikerült se megbocsájtani se elfelejteni se megszabadulni tőle.Igaz mi 17 évet voltunk egy pár és 3 gyerekünk van.Még az új nője is mindenbe bele szól.
Zsebi :remélem teljesül a kívánságod!!Pihiz!!Nekem is kellene gyógyszert szedni de úgy döntöttem nem tömöm magam hormonnal.
kaqk:nálunk is nagy festés, szekrény,és szőnyeg vásárlás van tervben.Együtt érzek az Emmával én is tök várom már,pont mint egy kisgyerek.
isophie!nagyon sokszor eszembe jutsz.Aláírja apuka a papírt?Te azt akarod?

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


Nagyon szép babája lesz ebben a topikban mindenkinek! Már csak azért is, mert nagyon sok szeretttel várjuk őket :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsanka
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugye ... topicissue

Miért másabb az ikeás kiságy mint a többi? Nem jó egy normál, sima kiságy?
Én még egyébként se voltam az IKEÁban :oops:
Nekem DEMKO kiságyam lesz, kétoldalú (forgatható matraccal)

Verus
Sajnálom, hogy nem jött össze a békülés.... :cry:

Noelnek nincs apukája... esetleg majd... csak én mindig kifogom a dilis pasikat :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Sophie, nem jobb az ikeás ágy, vagy legalábbis én nem azért választottam. Azért döntöttem az ikeás mellett mert olcsóbb volt mint máshol. Sima egyszerű kiságy...

:lol:

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Nekünk is ezért van ikeás,mert sima egyszrű strapabíró és a legszebb benne,hogy olcsó!Nekem az elsőnél volt hozzá pelenkázó de nem szerettem.Mindig a nagyágyon tettem tisztába és ez nem változott az évek alatt
:P

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


Szijasztok :)

Sophie, szerintem sem jobb az ikeás kiságy, csak megfizethetőbb... nekünk drewex lesz, egy vagyon újonnan, nem értem, miért (na jó, csodaszép színe van :D ), de mi használtan vettük. Vagyis csak másodkézből, mert az eredeti tulaj nem használta :) 26.000 helyett 6.000ért matraccal, baldachintartóval :)

Zsebbi, matracmosás??? Ejj, nem pihizned kéne??? Még én is bekeményedtem, mire kivittem azt a cart :evil: ejnye meg bejnye... :roll: bár én lehet azért is keményedtem, mert jól felhúztam magam apjok hozzáállásán a naphoz, jól össze is vesztünk...

Ativerus, egyrészt nagyon sajnálom, én nagyon drukkoltam pedig, másrészt maximálisan megértelek!!! Én is ilyen vagyok, nálunk szó sem lehetett volna ilyesmiről, bár én még rosszabb is vagyok, én nem is álltam volna vele szóba, a kicsi ide vagy oda... de ez persze én vagyok :) jó ez így, Hannának is jó lesz szerintem :) meg hát ismertem én olyat, aki elhagyta a barátnőjét a baba születése előtt 2 hónappal egy másik nőért, aztán, igaz már 1 éves a kislány, de megint együtt vannak :) szóval azért még nem mondok le rólatok ;)

Pelenkázó: mi ilyen funér aljú szivacslapot vettünk, amire talpakat vagy pöcköket vagy miket lehet szerelni, és akkor fel lehet tenni a kiságyra :) elefánis, nagyon tetszik :) pelenkázókomódot én sem akartam...

Képzeljétek, olyan büszke vagyok magamra, addig trükköztem, hogy ma reggel 7,9-7,6 helyett 5,4 volt a cukrom :) yupiiiiiiiiiiiii :) a dietetikusnak lehet nem fog tetszeni, hogy felcseréltem a tízórait meg a reggelit, de muszáj volt...

Meg elkészült Samuci első kocsitakarója, majd hozok róla képet :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner, Vikianya, Kaqk, Dia köszi a rámgondolást.

Tegnap végül szinte semmit sem csináltam, csak feküdtem.

Jeanner, matracmosás az úgy néz(ne) ki, hogy áttusolom mosószeres vízzel, majd apa kiviszi és felvágja a szárító tetejére. Én csak a kisujjamat vagyok hajlandó megmozdítani az ügyben :):):) Nem akarok koraszülni, még sehol sem tart a gyerek tüdeje. Ha nem teszek meg minden tőlem telhetőt a pihenés ügyében, akkor csak magamat hibáztatnám egy életen át, azt meg nem akarom.

Vikianya, én is így vagyok a hetekkel, a min. a 35., bár szívem szerint szept. 23-ig (37.hét) nem akarok szülni.

Kaqk, biztos nagyon fog örülni Emma az új ágynak. A fiamé onnan van, és a kishuga is imádja a bátyus ágyát
:lol: :lol: Hugi nem akart új ágyat, költözésnél (3hónapja) kiszúrta magának az utazóágyat, azóta abban alszik... :wink:
Jó kirándulást nektek, legalább jó időt fogtatok ki!

Isophie, az Ikeás kiságy elsősorban olcsó, könnyen szerelhető, strapabíró, és nagyon szép színekben lehet kapni. Nem utolsó sorban pedig az árgarancia miatt is megéri. Ott tényleg működik a gar. Nekünk 100ezres matrac árát csengették vissza, mert egy idő után süppedt a matracunk... és szó nélkül! Azóta minden bútort Ikeából vettünk, és még én is össze tudom szerelni őket :)
Kiságy akár 8ezerért újonnan, a legjobb ár! :) Nekem a 20ezres Leksvik tetszik nagyon (vagy a színesek? :)), úgyhogy ha valami történne a mienkkel, olyan lenne.

Jeanner, a Drewexszel jól jártatok, újonnan tényleg drága. Asszem már írtam, de megírom mégegyszer, a merev pelenkázólap levitte a lakkot a kiságy széléről. A lányomnál az első 2hónap kivételével csak az volt, mert eladtuk a komódot helyhiány miatt. Nagyon csúnya a kiságy széle azóta is, remélem, hogy a férjem lecsiszolja és lelakkozza, mire jön a második lánya.

Nálunk sima komód lesz, annak a tetején lesz a merev pelenkázólap. Tisztára úgy fog kinézni, mint a Brenyó oldalán a csillió forintos Brevi pelenkázókomód, ahol hosszában fekszik a pelenkázó rész.

Apa már megvette a 4fiókos komódot nagyobb huginak, úgyhogy a 3fiókos régi komódja lesz a pelenkázós, majd rakok fel képet, ha megvettem hozzá a lapot. (Ikea - Malm komód, 78magas, 48mély, és 80széles - nagyon pakolós. Pár centivel alacsonyabb, mint a tényleges pelenkázókomódok, viszont a merev pelenkázólappal szerintem pont egálban lesz a magasság. Egyébként magam is kíváncsi vagyok, hogy válik be :)) A fiókjaiba min. 2x annyit lehet pakolni, mint a legtöbb pelenkázós komódba, mert mélyek, szélesek. persze mi sem az első gyereknél jutottunk el idáig... hát mindent ki kell próbálni :)

Ma szétszortírozom a babaruhákat - ülve -, kimosom őket, ha már holnaptól jönnek a "fagyok". Vasalni majd csak a 35. héttől fogom, hogy a gyerkőcöt ne sürgessem a kijövetellel, hogy minden kész van :wink: Nevünk még továbbra sincsen, de már van 5, amivel mindketten egyetértünk, úgyhogy szűkül a kör.

Puszi mindenkinek, élvezzétek még ki a mai - állítólag - meleg időt!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Napsütéses szép napot mindenkinek!

Egyik baba sem születhet meg a 35. hét előtt!!!!!
Mindenki igyekezzen ezt szuggerálni magába! :wink:
És a pihenésről sem szabad elfeledkezni! Főleg, akinek gondja van!

Zsófi
Én se voltam még az ikeában :oops: :?
Pestre is elég ritkán jutok el, akkor se lakásfelszereléses boltba vágyom :oops:
Meg egyébként is... ha ott vásárolnék, hogyan jutna el a cucc Debrecenbe???? Ha a szállítási kötséget is hozzáveszem, akkor már nem is olyan olcsó!
Mirának NO NAME kiságya lesz, közönséges szivacsmatraccal :oops: :lol: :wink:

Verus
:cry: :cry: :cry: :cry:
Nagyon szuper anyuka leszel!

Zsebbi
Szerintem, a vízágy nem olyan jó :cry: (próbáltam már :wink: )
Vendég
 


Zsebbi: köszi. Eddig jól szórakozunk.:-) pelenkázó lap is ikeás lesz? mert néztem de nem találtam..v honnan milyen? hogy rögzítitek?
[/b]

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!

Ikea, imádom. Amit két éve vettünk ott törülközők azok még mindig kifogástalan állapotban vannak, pedig használtuk rendesen és elég vastagok is, főleg jók a téli babáknak. Lepedők azok is olyan mintha nem is használtuk volna őket. Persze, ha valakinek nincs a közelben nem éri meg több 100 km-t utazni.
Kaqk szerintem az ikeában nincs merev pelenkázó lap, csak olyan aminek az alja puha.

Én már nagyon terhesnek érzem magam, az elmúlt három napban csak szenvedtem, pihenni is próbáltam, de közben pakolhatnékom van, a Noelre rá sem lehet ismerni, teljesen kifordult önmagából ki vagyok tőle rendesen.
Én azt mondom a kicsiknek, hogy hét hét múlva péntektől jöhetnek kb úgy, ahogy Zsebbi irta, akkor apa pont jön haza és addig vissza sem megy amig meg nem születnek. Nálunk a 37-38 hét az már túl jó lenne, de majd szerdán megtudom mi vár ránk, akkor megyek a dokihoz.
Kaqk költöztök majd Pestre?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Itt már megint zuhog az eső, dörög az ég... :cry:
Keményedik a pocakom nagyon... magnézium, egy pohárka vörösbor.... :wink:
Vendég
 


sziasztok!!!

Igen,igen Carottának nagyon igaza van,min. a35.hétig kikell huzni.
Én is nagyon terhesnek érzem már magamat,már magamnak is,nemhogy másnak!!!

Rakok,fel uj képeket.az elsö 2 tegnapi 32+1.
Az utolso ,2 héttel ezelötti,30+1


http://kepfeltoltes.hu/view/110808/IMG0 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110808/IMG0 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110808/IMG0 ... es.hu_.jpg

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Viki!

Hatalmas és nagyon szép!

Én is nagyon terhes vagyok.sokszor magamat is nehéz elviselni.amúgy meg fáj mindenem,elkezdtem kicsit vizesedni,fáj a hasam,remélem csak jóslók :roll: .de pihenek amennyit csak tudok.
csak a jövőhéten megyek dokihoz,remélem minden rendben odabenn.okt. elejéig én is szeretném kihúzni mindenképp

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Honey,én csak majd 23.-án megyek sajna dokihoz.Olyan messze van még.
Háát én nagyon szeretnék már szülni,de tudom hogy még nem szabad.csak jo lenne már tulleni rajta ,és itthon lenni a picurással.
És utálom sokszor magamat,nagyon ,hogy ennyire brutál vagyok...mindenkivel.Sokszor magamra sem ismerek.
De bárki lát,azt mondja hogy nem huzom ki,okt. elejéig.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Vikianya!

Húú, most nagyon nagyot nőtt a pocakod :shock: :shock: :shock: . Igazából sajnállak érte, mert tudom, hogy ennyivel is nehezebb :? :lol: .
Nálam is mindenkinek koppan az álla, ha közlöm, hogy még 2 hónap :twisted: .
Mikor múlt héten kötöttük az őssejt-szerződést, kédezte a hapsi, hogy hogy mennyi van még? Úgy két hét? Mondom, aha, két hónap :twisted: :lol: :lol: . Totál meglepődött, és mondta is, hogy pedig ő aztán sok-sok pocakot lát egy nap...
De érzem is én.... :? . Az eddigiek mellett most már a medencém is nagyon elkezdett fájni, főleg este :( . Ahogy lazulnak ki ott a dolgok, menni alig bírok időnként :? . És megint van légszomjam, az is estére :? . Meg hát a többi "szokásos.... De látom, nem vagyok egyedül, ami azért bevallom, megnyugtató :oops: :lol: . Sokszor úgy vagyok vele, hogy hihetetlen, hogy ennyire nyomi vagyok, és miléyen szarul viselem :oops: . Valamelyik este mondtam apának, hogy "bekaphatja a Rubint Réka, hogy 39 hetesen órát tartott, és semmi baja sem volt! Olyan nem léteziiiikkk" :evil: :evil: :evil: :lol: Amúgy semmi bajom Rékával, csak hihetetlen számomra, hogy neki tényleg nem voltak ezek a bajai, vagy csak ennyire természetesen kezelte, és kész? :roll:
Mondjuk társaságban, meg úgy általában napközben én is nagyon "topon vagyok", csak este vagyok olyan, mint egy 90 éves nénike :twisted: :lol: :lol: .

Mai:
http://kepfeltoltes.hu/view/110808/Phot ... es.hu_.jpg

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki egyre inkább kezdi "terhes"nek érezni magát. Ahogy Kicsidodit úgy engem is megnyugtat a tudat, hogy nem vagyok egyedül. :wink: Ma ebéd közben is alig vártam már, hogy befejezzük a dolgot és indulhassunk végre, a férjem meg csak kérdezgette, hogy mit szeretnék még. Amire én nemes egysezerűséggel közöltem, hogy azt ha békén hagyna. :oops: Huh, nehéz lehet elviselnie most engem.

Carotta írta a vörösbort keményedésre. Tegnap este én is bevetettem, bár nem keményedtem csak sokat vezettem előtte és úgy éreztem megérdemlem :wink: :D De pillanatok alatt olyan gyomorsavam lett ahogy megittam, hogy kihánytam mindent. :twisted: Szuper lesz ha még a hányások is visszatérnek.

Ativerus: Olvastam, hogy úgy érzed mégsem vagy képes megbocsátani. Nem gondoltatok rá esetleg, hogy felkeressetek egy párterapeutát? A múltkor is írtam, hogy nagyon becsüllek, hogy tudsz megbocsátani, de nyilván a bizalom nem szerezhető ilyen pikk-pakk vissza, ebben tudna esetleg ( ha mindketten nyitottak vagytok rá) egy szakértő segíteni.Nem akarlak itt tukmálni a dologgal, de hátha egy próbát megér :wink:

Mostanra elfelejtettem, hogy mit olvastam az előző oldalon. Úgyhogy most kicsit befejezem aztán majd később újra jövök :)
Vendég
 


Látom mindenki vagyis sokan nehezen viseljük ezt az utolsó "pár" hetet.
Dodi: szuper csini vagy, és a pocakod hatalmasat nőtt a múltkori óta.
Vikianya: neked is, hihetetlenül nőnek ezek a lurkók.

Én is szeretem a kidüledt szemeket, mikor nézik a hasam, de olyan hülyeségeket tudnak mondani az emberek, hogy hihetetlen. Hétvégén a boltban a hentes csak ennyit kérdezett sok van még hátra, mondtam neki, hogy remélem :lol: A másik két kérdés, amit naponta legalább egy valaki megkérdez hogy hogy lehet ezt birni? a másik hogy tudsz még egyáltalán menni? És ó te szegény. Ó nagyon szegény, mitől mert nemsokára itt lesz két kis cukorfalat a kezemben? És jaj istenem három gyerek stb..... :evil:

Amúgy érdekes érzés, hogy már nagyon várom, hogy elteljen ez a 7 hét és itt legyen velünk a két kis picur, valahol meg sajnálom, hogy elmúlik ez az egész. Nem tudom értitek-e mire gondolok? Hogy olyan jó érzés mikor az ember megtudja, hogy babája lesz, milyen nemű lesz, megmozdul, növekszik, aztán készülődünk várjuk stb. Biztos azért is van bennem, mert mi több babát már nem tervezünk, és tudom, hogy ezt nem fogom már átélni még egyszer.

Dodi lenne egy kérdésem, Noel és Botond majdnem egyidősek. Ti, hogy álltok a pelus kérdéssel, próbálkozol vele, vagy nem? Valamint ha a Botond nem úgy viselkedik ahogy kéne, elég ha rászólsz vagy van valami fegyelmezési mód amit használsz?
Az én kisfiam az elmúlt időben teljesen megváltozott, ami eddig használt, hogy rászólok és abbahagyja, semmi reakció. Megvárja mig teljesen kihoz a sodromból és jól felidegesit, elmegy a végsőkig.
Pelenka ügyben, meg pelenkát nem akar, de szólni sem szól, ha meg mondom neki, hogy menjünk próbáljuk meg a pisilést, azt mondja, hogy most nem jön. Nem tudom mit csináljak vele nem akarok ráerőszakolni semmit. Viszont van úgy, hogy szól, ha dolog van, és ezt nem értem létezik, hogy egyszer érzi, hogy kell egyszer nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Kicsidodi:Szuper csini kasmama vagy.Csak pocakod van... :)

Hááát igen,tényleg elképesztö hogy mennyire gyorsan nönek a gyerekek,mind a pocakban,mind kint.És annyira rohan az idö.Nemrég kezdödött a szünet,és én azt hittem hogy majd milyen lassan fog eltelni,és tessék,hamarosan vége.Boginak is venni kell már a sulis cuccokat.Pár hét és ujra suli.Milán is megy már összel oviba.Itthon maradok hirtelen egyedül,illetve Ricsi babával a pocakban.Annyira hihetetlen hogy már itt tartunk,nemrégen tudtuk csak meg hogy uton van a baba,és tessék ,hamarosan a kezünkben foghatjuk öket.
Az emberek,hát annyi félét mondanak,és tényleg mindig az a válasz jön,te jo ég,3 gyerek!!!,Ur isten,mit hogyan fogtok csinálni??!!!...stb.!!!Néha a hajam égnek áll a hozzászolásokhoz,beszolásokhoz.Kinek mi köze hozzá,ez a mi döntésünk volt,és nem tartunk senkinek beszámoloval.
Na bocsi,kicsit elkanyarodtam a témátol... :oops:

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Vikianya, Dodi:

Hatalmas a pocakotok, nem csodálom , hogy sokan azt hiszik, hogy lassan szültök :D Sokszor én is nagyon "terhesnek" érzem magam, pedig pár héttel utánatok vagyok.
Nekem a gyomorégés és a légszomj már mindennapos, sajna a lábfejem is vizesedik, a hétvégén alig tudtam beletuszkolni magam a papucsomba :?

A héten akartunk venni egy csomó cuccot a kisfiamnak, és ma jött egy rokonunk 3 doboz gyerekcuccal, baromi sok mindent kaptunk
:D :D :D Kiságyhoz zenélő forgó, zenélő játszószőnyeg, ágynemű, és egy szuper jó szoptatós párna és egy csomó téli cucc a babának, szinte már nem is kell vennünk semmit, max. apróságokat :D :D :D

Ti megcsináltátok a toxoplazma elleni vérvételt? Nekünk eddig valahogy kimaradt, holnap megyek vérvételre, remélem nem lesz semmi gond.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zsanka: én múlt pénteken voltam ilyen vérvételen. Picit több lett a 30. heti UH-n a magzatvíz, ezért a doki elküldött TORCH vizsgálatra. sajna nálunk a szakrendelőben lévő laborban nem vesznek le ilyenre vért, így maradt az ántsz. első körben voltam a Nagyvárad térnél, de ott csak pénzért vették volna le, a beutalóm nem volt jó, de végül a megyeri úton (4.ker) megcsinálták ingyen. Nem gondoltam, h ez ilyen macerás lesz...

Tényleg nagyon nagyok a pocakok. kb egy idősek a babáink, az én hasam, viszont mégis kisebb. én a másik véglet vagyok, azt hiszik még sokkal kisebb a babánk, pedig uh szerint nagyobb 2 héttel a koránál.persze ettől függetlenül már én is elég nehézkesnek érzem magam. nekem a hátam fáj, ha fél óránál többet ülök egy helyben. olyankor sehogy sem jó.

Szerintetek melyiket érdemes megvennünk: a két részes ágyneműt, vagy inkább hálózsákot?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Csütörtöktől bent voltunk a kórházban, mert kisfiamon nagyon durvák lettek a kiütések és nem múltak a fenistiltől meg kalciumtól sem. Bent kapta tovább a fenistilt meg szteroidot és az levitte neki, így már jól van, csak megint elmaradt a hétvégi 4D-s programunk. :cry: Egyébként nem tudták megállapítani, hogy penicillin érzékenység vagy a bakteriális fertőzés hozta ki neki, csak találgattak.

Hű micsoda pocakképek! :shock: :D Nekem még mindig tök lapos (hájas) a hasam, de már én is egyre nehezebben viselem, pedig van még idő bőven...

rony84
Salgótarján
 
 


Sziasztok

Hát én csak ámulok, bámulok, hogy mekkora pocakok vannak itt :shock: De szépek :wink:
Nekem közel sem ekkora, de nekünk pont jó. Alényeg, hogy egészséges kisbaba legyen benne, és ha ő elfér akkor minden jó :lol: Nekem a lányommal sem volt nagy pocakom, inkább a harmincvalahanyadik héten kezdett el nőni jobban. Mutatok képet, ez 28 hetes+1 napos
Kép

Nekem néha olyan közelinek, néha pedig olyan távolinak tűnik a baba születése. Néha úgy érzem,hogy jobb lenne ha már október lenne, és végre a kezemben tarthatnám, néha viszont olyan jó, hogy itt van a pocakomban.

Szerencsére engem elkerülnek azok akik hülyeségeket tudnak kérdezni. Eddig még nem volt semmi :lol: Remélem ezután is elkerülnek ezek a kérdések :lol:

zsanka.
Őszintén? Nem tudom :shock: :D Ha kötelező és egyébként nézik,akkor biztos me, de én külön nem kértem.

szilda. Én a hálózsákot nagyon szerettem, és most is fogom használni. Bár nekünk volt ágyneműnk is,mert hálózsákba csak este raktam, nappal viszont betakartam egy kis pléddel.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


sziasztok!!!!

húúú, micsoda pocakok :) látom mindenkit elér ez az igazi terhes érzés... azt hittem csak én viselem ilyen nehezen. Az se jó ha ülök, az se ha fekszem, már valahogy sehogy nem jó
:(
Néha azt veszem észre, mintha nem is magam lennék. Mindenkit megbántok, összeveszek mindenkivel, nem csodálom ha elviselhetetlennek tartanak, én is annak tartom magam.
De ugyanakkor büszke vagyok magamra és a kislányomra :) Jó kis csapat leszünk, csak már lenne velem :)

Ma voltunk dokinál, a csöppség "2 héttel" nagyobb mint kellene. Azt mondta a doki, hogy nem baj, az lenne baj ha kisebb lenne.

Az én pocakom is jó nagy. Félek is, hogy megreped.

Itt nálunk jó nagy vihar van, esik az eső és bazira fúj a szél. Megpróbáltam aludni, de nem találtam olyan pózt, ami kényelmes lenne.

További szép napot!!! (pihenőset, nyugisat :D )

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


29+3

Kép

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Nagyon szépek a pocakok!
Vendég
 


Ativerus,szép pocakod van Neked is!!!

Itt is nagyon nagy szél van,már orák ota.Az esö is esik,hébe-hoba!!!!
Ezért vagyok szerintem megint szarul!!!Minden bajom van,mindenhol fájok,nem tudom hogy hova üljek,feküdjek!!!!!!Kicsi "idöjosom" is nyugiban van....!!!

Nekünk is van hálozsákunk,de nekünk eddig egyik törpünk sem szerette.Majd most meglátjuk!!!! :oops:

Huu,néha én is csak jelzem ,jobb ha mindenki békén hagy ,mert "harapok"!!!!

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok :)

Csini pocakok, jó nagyok :) a mienk nem olyan nagy még, dobok fel én is képet :)

http://kepfeltoltes.hu/view/110808/28he ... es.hu_.jpg

Nekem az a fura, hogy én is elkezdtem rövidülni a doki szerint, de ő a lelkemre madzagolta, hogy nem kössem magam ágyhoz, csak pihizzek többet, meg ne emeljek, és ha lehet, az ugrálást is fejezzem abba, így már csak pilatesezek. Ha front váltás van, nagyon carul tudok lenni, görcsölök meg keményedek, de amúgy nincs semmi olyan bajom, amin egy fél óra alvás ne segítene... szerintem én tényleg még csak kezdtem a rövidülést, szóval... :)

Én a minimumot szept. 11re tettem, ott kezdjük a 35. hetet, de jó lenne legalább okt. 2ig kihúzni, akkor töltjük be a 37-et. De ha követi a családi trendet a gyerek, akkor október 24én fog megszületni :) (én is ezt csináltam anno, csak én a 20. héten terveztem megszületni, végül a kiírt dátum után 4 órával sikerült is :D )

Zsebbi, hát nem írtad, de azért én bízom benne, hogy csak nem csinálja szét a fa részt. Ez ilyen műanyagozott, azért nem hinném, hogy kárt tesz benne... :? de aztán a fene tudja...

Én basszus egyáltalán nem érzem magam terhesnek, aludni nem tudok, de ez régi bajom, meg a jobb oldalam fáj kitartóan, de azzal sem tudok mit csinálni és kb ennyi... se légszomj, se semmi...

Na, megyek, mert megjön mindjárt apa, és megígértem, hogy kimegyek elé :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kép

Noel lakása :wink:
Vendég
 


Isophie szép kismama :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép pocakok! Tőlem is mindíg megkérdezik, mikor szülök, és amikor közlöm hogy októberben, megjegyzik ahhoz képest nagy a hasam! :roll:
Most mondjuk nem csoda, két napot voltam anyuéknál=két kg hízás... :D
Mondtam is hogy a héten diétáznom kell! Holnap csak sült pattiszon és társai...

Holnap én is csinálok friss képet, kíváncsi vagyok ha összenézem a Tiétekkel, mekkora az én pocim. :D
mabe79
 
 


Csajok mindenki szuper csinos. Egyáltalán nem látszik senkin sem, hogy hizott volna, csak annyi, hogy nő a pocak. Hozzátok képest jó lelakottnak érzem magam.

Zsanka nekem nem csináltak a kórházban toxoplazmát, mert a doki azt mondta, hogy ott nem szokás. A védőnő meg a háziorvos azt mondta, hogy kell és a törvény előirja, igy a háziorvos megcsináltatta kb. 2 hónapja és negativ lett.

Nekünk inkább a takaró jött be, mint a hálózsák soha nem húzta magára stb. Most is úgy alszik, hogy 40 fok és nyakig be kell takarni :lol: De ez szerintem gyereke váltogatja, ki kell tapasztalni.

Aludni éjszakánként megint nem tudok, kb. hajnali 2-től fent vagyok, mire visszaalszok reggel 4-5 utána meg 7-kor ébresztő.
Majd én is csinálok egy-két képet a pocakról.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Sziasztok!

De szép pocakok :)

Rena pont ekkora az enyém kb így 24+1 héten. A blogomba van egy 20 hetes fotó de majd csinálok én is egy újabb képet.2kg híztam eddig.

szilda én a hálózsákot javasolnám, mindkét gyerekemmel azzal küzdök, hogy amint betakarom őket már rúgják is le a takarót ,legkisebbemnek csakis hálózsákot veszek :)

Készülök 4d-re és tiszta lelkiismeret furdalásom van ,hogy Hollyval voltam,Árminnal kihagytam, most meg megint megyek.De olyan kíváncsi vagyok legkisebbemre.A két rosszcsontom :)

Kép

syngonium
 
 


syngonium szép gyerekek :) 2 kiilót híztál??? én 13-at, ebben én vagyok a sereghajtó szerintem :D

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Syn, szépek a gyerekek :)

Praszlera, képeket nagyon várom :) alvás gonddal nem vagy egyedül...

Zsanka, toxoplazmát nekem senki nem nézett... de nekünk csak nyuszink van, az elvileg ártalmatlan ez ügyben...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Hátha valakit érdekel:

http://www.bonuszbrigad.hu/Inkabb-babaz ... -time_0531

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Lsophie, Benireni: Már épp kezdtem borzasztóan irígy lenni rátok a pocakotok mérete alapján, de aztán megláttam, hogy a 28. héten készültek a képek:D Akkor még nekem is teljesen elviselhető méreteket öltött, most a 32. héten kezd kiakasztó lenni és azóta is viselem különösen nehezen magamat és úgy általában mindent :oops: :lol: Tegnap már megint hánytam este a hülye gyomorsavtól, blöeee :evil: De az ki ne maradjon itt a sok nyekergésemben, hogy nagyon csinosak vagytok!!!

Takaró vs. hálózsák: Én a nagyfiamnál beruháztam egy gyönyörű ágynemű szettre, takaró, pléd, vékony kispárna mittoménmégmi. Aztán semmit nem használtunk belőle :twisted: A fiam a mai napig (lassan 3 éves) hálózsákban alszik. Van külön téli és nyári, az ikeásak is jók, de azok már nem készülnek ekkora méretben, én a Mammutban a Kenguru Goldban szoktam venni. Szerintem tök jó áron vannak, szépek és strapabírók. A mostani nagyobb méretek már úgy vannak megcsinálva, hogy van 2 lyuk ahol kidughatja a lábát és így járni is tudnak benne. Az enyém az emeletről is simán lejön benne. Ja, az kimaradt, hogy az elején azért nem tudtuk használni a takarót mert elmászott a gyerek alóla már 2 hetesen is és ez komoly. Mindig hason aludt, behúzta maga alá a lábait aztán kinyújtotta és ettől egy picit előrébb haladt.( kicsit úgy mozgott mint a kukacok :lol: ) Ez persze teljesen tudattalan mozgás volt, de így egy félóra alatt simán kimászott a takaró alól, a hálózsákban viszont ez a probléma megszünt.

Syngonium: Nagyon cukik a gyerekek!

Praszlera: Kíváncsian várom én is a fotót!

Takarítanom kell, megyek...
Vendég
 


Sziasztok!

Akkor én is 30 hetesen :D
Félek mi lesz ebből a 40. hétre?!
Én is nagyon sokat híztam, de a védőnő szerint nem gáz.
A szülészorvos másként gondolja, szerinte 8-10 kg az ideális.
Hát sajnos azon már túl vagyok...


Kép Kép
mabe79
 
 


Halihó

micsoda pocik :-) szép mindegyik.:-)
Áz én pocim a reniéhez hasonlít..nem túl nagy...nekem azon csodálkoznak hogy már 31 hetes vagyok.

Bp kirándulás jó volt. emmának vettünk ágyat így dalma megkapta emma régi ágyát. :-)

hálózsák vált be, a takarót lerúgta folyton.....napközben a rövid alvásnál működött a takaró.

nekem csak a combomon lévő viszerek fájnak..mondjuk az elmúlt 4 napban rengeteget gyalogoltunk,,,,pihenek..:-)

KépKép
kaqk
 
 


Syn!

Gyönyörű gyerekek!
2 kiló! de jó neked!! a bodykat a h&m-ben vetted? nagyon tetszenek.

ma hívtak az oviból,jövő héten szülői Bettinek :cry: .már ő is elkezdi :(

Csüt-ön megyek apával pestre,mert van egy kis dolga,aztán útba ejtjük a brendont és megvesszük a babakocsit+ a hordozót.

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Sziasztok

Eladó babakocsijaim, hordozóm, pihenőszékem van, ha esetleg valakit érdekel. Bébé confort high treck oxigen red futó babakocsi, Loola babakocsi, mindkettő vázba bepattintható a hordozó. Ehhez van egy pelenkázó táska, egy hálózsák, valamint esővédő. És egy concord pihenő szék.
3 kerekű: 35 000 ft, 4 kerekű 30 000 ft, hordozó 20 000 ft, pihenőszék 20 000 ft. pelenkázó táska 5000 ft. Az árak irányárak. Egyben és külön is elvihetők.

Kép Kép Kép Kép Kép

Érdeklődni: 06303817904 telefonszámon lehet.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Syn:Tényleg gyönyörü gyerekek!!!Csoda szépek...

Nagyon szépek tényleg a pocakfotok,mindenki nagyon csinos,és jol tartaja magát,még ennyi idös terhesen is.

Én ma körtét föztem be,jol elis fáradtam.Nem olyan régen pedig gondolkodoba estem,mert annyira elkezdtem fájni,mindenhol,és keményedni,hogy azt hittem be....ok!!(bocs)Keményedik folyamatosan a hasam,pedig már bevettem a bevehetö max. MgB 6-ot(3×2).Lefürdök,és reménykedem benne hogy jobban leszek.

Képeket én is várom.... :)

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


......
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.11.16 20:24-kor.
Vendég
 


Nagyon szép mindenkinek a pocakja!
Különböző nagyságúak, különböző formájúak, hiszen mi sem vagyunk egyformák és a babáink is különbözőek :lol: :wink:

Én alapvetően jól érzem magam, csak a hidegfrontokat nem szeretem... akkor napi 3-4-szer kell magnéziumot bevennem (500mg-s).

Zsanka
Én nem csináltattam...
Bízom benne, hogy már védett vagyok :wink:
Egyébként is, inkább a higiénia betartására figyelek...

Szilda
Gyereke válogatja, hogy kinek mi jön be!

Syngonium
Szépek a gyerekeid!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: