Új privát üzeneted érkezett!

Ebből a végkielégítés (8. sor) 2010-re eső adóelőlege
Ehhez semmit sem írtak persze, csak véletlenül bemásoltam, tehát így helyes:

A munkaviszonyból származó bérjövedelem érdekképviseleti tagdíj nélkül
Alapja:**734 286 Jövedelem: 932 543

A levont adóelőleg összege
45 430

Adójóváírás (legfeljebb 181.200 Ft)
Jogosultsági hónapok száma 8, 113 102 Ft

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok!Megvan az Afp eredményem!Ha jól látom rendben van,ugye???Erősítsetek meg légyszi! :roll: (és sokan mondják,hogy ebből is lehet következtetni a baba nemére!Hogy is van az?
Mom érték:0.98
Mom korrigált:1.04 Ref.tartomány:0.70-2.50

Kép
Kép
missancsi
 
 


Missancsi
Én sajna nem értek hozzá, de tuti jó szerintem!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre, sajnos ritkán jutok géphez. Viszont ma itthon vagyok, már kitakarítottam kész a kaja, ezért pihiképpen ideültem kicsit. Kb végigolvastam, és nagyon jók a képek is!!!

Én ma mentem volna 16. hetes vv-re, de nem volt beutalóm, ezért a dokinál kezdtem, csak sokat kellett rá várnom, és már elmúlt 10 óra mire odaértem a vérvételhez, és már nem vették le, :( ezért holnap ott kezdem a napot. Kicsit elcsúsztam a dologgal, szerintetek nem gáz? Mennyi idő alatt van meg az eredménye? mert ha jól tudom ezzel kell menni a 18 hetes uh-ra ugye? Azért remélem 2 hét alatt megvan.

Tényleg elavultak ezek az eredmények, meg nem is pontosak amit a 16 hetes vérből néznek???? Akkor meg minek??? Csak paráztatják szegény kismamákat!

ma még jövök addig amíg haza ne ér az emberem :)

Kép
pampalini
 
 


Pampalini: azalatt tuti megvan,nekem 28-án van vv,és ennek eredményével várnak engem márc. 10-én terhesgondozáson ;)
Vendég
 


kisbeeka- köszi! :)
Ti már tudjátok h lány lesz? De jó!!! :) Remélem 2 hét múlva mi is megtudjuk.

Kép
pampalini
 
 


No megjött az eredmény:

Vizsgált markerek eredménye
PAPP-A: 2175.30 miu/L 1.70 MoM
Szabad ß-hCG: 60.50 Ng/ml 1.80 MoM
Tarkóredő vastagsága (NT): 1.00 mm 0.62 MoM

A szűrővizsgálat eredménye: Alacsony kockázat
Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 4 800
Kockázat az Edwards-kór előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000

KépKépKép
bogme
 
 


Pampalini: hát mondjuk hogy 99 %,hogy lány,holnap még vissza kell mennem,hogy rápillantsunk a babácskára,mert a hölgyet elbizonytalanította a baba nagyon keskeny csípője... :roll:

Úgyhogy biztosat holnap mondok,de mivel fiúra utaló jel meg semmilyen szögből se volt,ezért eléggé biztos ;)

Nekünk is a 4D-s UH-on mondták a nemét ;)
nem bírtam volna várni,és legalább csodás videónk van a kis tündérről,ezt nem adnám semmi pénzért ;) :D :D :D
Vendég
 


lanyok, kicsit utananeztem ennek az afp-nek, mert mar kezdtem parazni, hogy nekem miert nem csinaltak eddig..sot az orarendben sem szerepel, hasonlo nev alatt sem. itt portugaliaban mar kb 2 eve a legtobb korhaz nem csinalja, mert az esetek nagy reszeben igen teves eredmenyek szulettek. mar evek ota akkor vettek komolyan, ha kirivoan rossz lett az eredmeny. igy ne izguljatok!

niki1984: megirhatod a kismamatarsaknak, h meg mi is teszteljuk a kanalas-villas modszert, ami egyebkent az egyik legismertett brasil modszer a baba nemenek megallapitasara... persze nem helyettesiti az ultrahangot :D
szoval, valakit megkersz, h helyezzen el 2 hasonlo parnat egymas melle, egyik ala villa, masik ala kanal keruljon. te nem tudhadsz rola melyik hol van.
majd ra kell ulnod az egyikre. ha villa volt alatta: fiu ha kanal: kislany

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Sok értelme van akkor az AFP-nek... :?

Eggyel több lehetőség,hogy a labornál való várakozáskor megfertőzzön valaki... Ráadásul éhgyomorra kismamának :?

Múltkor is nagyon sokáig húzódott a vérvétel,majd' éhen pusztultam..... :(
Szerencsére párom elkísér,és pisst is viszek magammal,ne ezen múljon...
Vendég
 


korybon, szerintem te az igazolást kaptad meg a munkáltatótól az adóbevallásod elkészítéséhez, nem azt küldöd el az apeh-nek. Ebből még el kell készítened a bevallásodat.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Egyetértek Gabival,ebből még kell egy adóbevallást készíteni!
Vendég
 


Igen..azt értem, de a könyvelőmet megkérdeztem és állítólag az a 113.000 ft azt jelenti, hogy én tavaly felvettem az adójóváírást...

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Én beütöttem a programba a számaidat.. Eleve azt dobta ki, hogy a 8 hónap jogosultság az nem 113 hanem 120 ezer.. A visszatérítésre 7ezerpárszázat dobott..

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


De.. teszem hozzá - nem értek ám a könyveléshez :) Csak kontárkodom. De korenka vágja a dolgokat, nem?

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


De azt nem értem, hogy én adójóváírást nem igényeltem tavaly..jobb szeretem egy összegben megkapni adóbevallás után..de a munkáltató igazolása szerint amit küldtek az adóbevalláshoz, tavaly 113 000 Ft-ot kaptam adójóváírásként...

az a sor az igazolásban tényleg ezt jelenti???????????? Mert akkor nagy gáz van, mert én nem igényeltem és egy fillért sem kaptam...

Légyszi, légyszi segítsetek, mert nagyon kétségbe vagyok esve, ugyanis még a betegszabimat sem hajlandóak kifizetni, mert szerintük ki lett fizetve..de se pénzt nem kaptam, se papírt nem írtam alá semmi..nos, ha bukom ezt a pénzt is... :shock:

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Korybon: nem kaptál évközben fizupapírt?? Azon nézd meg,mindegyiken fel van tüntetve,ha kaptál adójóváírást.....
Vendég
 


korybon: A te céged maga a törvénytelenség. Ezek a számok azt mutatják, hogy te havonta igénybevetted az adókedvezményt. Vegyél elő egyik havi bércetlidet (remélem van) és nézd meg. Ha esetleg gondolod szkenneld be, küld el nekem priviben és megnézem.... hogy tényleg hogy számfejtettek neked havonta.... elképesztőek!

A betegszabiddal kapcsolatosan is írtam neked. Azt megkaptad?

Gabi: Jó kontár vagy! :D:D
korenka
Szár
 
 


korybon: Ja még valami. Lehetne szöszölni a céggel, hogy mutassák már meg neked a te aláírt nyilatkozatodat amelyben kéred az adójóváírást, mert te ilyet nem írtál alá... A másik, hogy a jövedelem igazolást nem e-mailban-kell elküldeni, mert nincs aláírva és lebélyegezve. Mivel neked kell igazolnod ha az APEH ellenőriz, hogy mi alapján készítetted a bevallást, ezt nem nagyon fogják díjjazni... mindenesetre ne csak a kinyomtatott jövedelemigazolást tartsd meg, hanem e-mailek közül 10 évig ne töröld ki a levelet... (tök reális) mert ez az egyetlen bizonyítékod.

Ja és kérdezted még: nem ezt a papírt kell elküldened az APEH-nak hanem ki kell töltened a bevallás nyomtatványt ez a papír alapján.

Remélem tudtam segíteni.
korenka
Szár
 
 


bebe: Ha a vonalzóm alatti blog-hivatkozásra kattintasz, ott leírtam a jónás módszer eléréséhez és használatához az útvonalat valamelyik bejegyzésemben. Egyébként a Jónás módszernél a nem megjósolása ÚGY TUDOM akkor évényes, ha a baba a Jónás napon fogan, és nem amikor általában (mensi után 2 héttel) Az én babóm tervezetten akkor fogant. Ez a nap egyébként akár mensi napjára is eshet!!!!
korenka
Szár
 
 


Korenka
Írtam privit

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan beszámolok a mai nap eredményeiről, aztán később visszaolvasok és teszek fel javított táblázatot is.

Szóval reggel mentem az afp eredményért, ami tökéletes lett:
MoM érték: 1,01
Terhességi AFP: 35,20 ng/ml

Aztán következett a 18 heti uh, ami hál' istennek szintén teljesen jó lett!

BPD: 43 mm
AC: 116 mm
Becsült súly: 232 gramm

Az adatok szerinti 18+0

Tehát méretei alapján kisebb, mint valójában, de ez Lucánál is végig így volt (végül 2900 grammal született)

A méhlepény hátsó falon, mélyen tapad, 18 mm-re a méhszájtól.

Este meg vittem a leleteket a nőgyógyászomhoz, mindent átnézett, megbeszéltünk, megnyugtatott a lepénnyel kapcsolatban, azt mondta, hogy nagy valószínűség szerint még feljebb fog menni, addig is nyugodtan éljem az életem, nyilván figyeljek magamra, de módjával mindent szabad.

Ami viszont rossz hír, hogy a szeméremajkaim környékén visszerek jelentek meg, ami már most elég sok kellemetlenséget okoz, de a doki szerint ez még sokkal rosszabb is lehet...:(

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Elég ritkán tudok jönni,ne hari érte. A kisfiam írtó eleven nagyon lefáraszt,sokszor fel kell emelnem egy nap. El is kezdtem keményedni ami jól meg is ijesztett. Vmi magnézium félét jó lenne elkezdeni szedni de nem tudom szabad-e ilyen korán. Szeretném a segítségeteket kérni! Szed-e valaki,mióta és milyen készítményt??? Nagyon köszönöm előre is!

GRATULA MINDEN FIÚCSKÁHOZ ÉS KICSI LÁNYHOZ!

Én márc 16-án megyek uh-ra,addig még izgulok egy kicsit.De mondjuk tudom,h lány:-DDD

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Henó
Én elég régóta (13-14. hét) szedek magnéziumot, mert korán keményedni kezdett a hasam és a doki is ezt javasolta. Eleinte Magne B6-ot szedtem, napi 3x1-et, most pedig egy jóval olcsóbb és nagyobb magnézium tartalmú, "mezei" magnéziumot vettem a patikában (http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t ... arma/15952).
A Magnetrot tablettát szokták még kismamáknak ajánlani.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


korenka:
en csak amulok rajtad, hogyan lehet igy kenni-vagni az adozast...nekem az egyetemen a legizzasztobb vizsgaim a TV, ado, penzugy jog voltak...szerencsere mindig kipuskaztuk a jogszabalyokat..ami ugye allandoan valtozik :shock: szoval, le a kalappal elotted, es plusz tok jo fej vagy, h igy segitessz kismamatarsaidon 8)

addisz: a visszerek a kislanyod szulesenel jottek ki? en meg eletemben ilyet nem hallottam, bevallom, csak nezek ki a fejembol. lathato vagy erezheto?? vagy mindketto??

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


addisz:
kislanyod most mar egy igazi kis holgy a 232 grammjaval ;) irhatom, h Johanna?? ;)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Pequ
A visszereket kb. 2-3 hete fedeztem fel. Illetve akkor még nem tudtam, hogy azok, csak fájdalmat éreztem azon a tájékon, olyat, mint amikor beütöd a szeméremcsontod. Ez terhelésre, köhögésnél, tüsszentésnél fokozódott.
Aztán megvizslattam tükörben, mert nem hagyott nyugodni a dolog és akkor láttam, hogy 2-3 ér nagyon kidudorodik, látszatra olyan, mintha, mintha mindjárt kidurranna és ki lehet tapintani az egész eret kézzel.
A nőgyógyász azt mondta, hogy teljesen jellemző tünet, de mivel Lucánál ilyet nem tapasztaltam, nekem új volt... Felkészített rá, hogy ha ilyen korán elkezdődött, akkor ez még rosszabb lesz a terhesség végére, utána pedig várhatóan magától felszívódik.

Johannát még ízlelgetjük, de valószínűleg ez lesz a végső döntés :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz!Gratula az eredményekhez! :lol: ..sajnálom ezt az eres dolgot! :?
Béku!Hány órára mentek 4D-re?

Kép
Kép
missancsi
 
 


Ancsi: 3/4 4-re megyünk,de csak 1-2 perc lesz :)
Vendég
 


Henó!
Én a 8. héttől szedem a mranerotot, ha kihagyom, rögtön keményegek és görcsöl...Először paráztam is miatta, senkitől nem hallottam ilyen tünetet, hogy a várandósság fájdalommal jár :lol:
Aztán a doki megnyugtatott, hogy alkati dolog :P

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, megpróbálok nem parázni, és nem olvasni hülyeségeket a neten.
Még annyit kérdeznék, hogy szerintetek nagyon gáz, ha az AFP-re 16+6 naposan megyek? Az már nagyon késő?
Zsó
fzsofika77
Budapest
 
 


Zsófi!
Sok orvos van mostanában azon a véleményemen (az én nőgyógyászom is), hogy az AFP már elavult, értelmetlen dolog, pont amiatt, hogy rengeteg esetben bizonytalan a fogantatás időpontja, ezért nehéz belőni a 16. hetet. Ha csúszol vele, akkor előfordulhat, hogy nem lesz normál tartományon belül az érték, ezzel pedig megint csak magadat fogod stresszelni. Nem tudod megoldani, hogy egy-két nappal előbb menjél?
Egyébként pedig egy alapos ultrahang, egy jó szonográfus szerintem sokszor többet ér, mint ezek a vizsgálatok.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Buvaragnes és Addis: Köszönöm,h megírtátok. Meg fogom nézni mind a kettőt. Kicsit idegenkedek a gyógyszerektől mert mindnek ban valami mellékhatása.
Zsófi:Én is hamarabb mennék ha egy mód van rá. Én is rákérdeztem legutóbb mikor menjek és azt mondták betöltött 16. hét legyen és max 5 nap. Még akkor is lehet rossz eredmény szerintem,számtalan esetet hallottam már,h rossz volt mégis egészséges a baba. Elln példát is sajna,jó volt az afp és down kóros lett a baba. Nah van-e értelme!? Szentem semmi! 1etértek az előttem szólóval,h egy jó szonográfus többet ér!

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


sziasztok,

megosztom veletek hátha segít másnak is :)
nekem is keményedik a pocak 10 hetes óta
szedem a magnéziumot jó sokat
kiderült NEM ISZOM ELEGET :( nekem ez előtte is probléma volt.
egy ismerősöm ajánlotta hogy igyak még citromfű-csipkebogyó teát termelői mézzel :)

szép napot

Beus

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


BNBeus!
Ne haragudj, hogy ilyet írok, de jó hallani, hogy másnak is ilyen gondja van! Egyszerűen nem tudom magamba erőltetni a vizet, egész életemben keveset ittam, pedig tudom, hogy fontos lenne... :oops:
Sajnos nekem már a vérképben is mutatkozott egy kis probléma, de nem komoly, a sűrűség 35% alatt kellene, hogy legyen, nekem 37% lett. Ez még nem vészes, de oda kell figyelnünk... :oops:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


BNBeus ez a citromfű-csipkebogyó miért jó? Azon kívül, hogy finom... :lol:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Henó!
A gyógyszerem nevét kicsit elírtam :oops: :oops: :oops: Tehát Magnerot! :oops:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Ma este kultúrálódunk, had szokja a baba a zenét :lol:
Győri Filharmonikusok előadásában Rigoletto Miklósa Erikával!!!
Nagyon várom!
Egyébként állítólag tényleg jó hatással van rájuk a komolyzene, főleg élőben, mert állítólag így jobban érzik a rezgéseket.Igazából mindegy, én nagyon szeretem, és szerintem ez neki is elég... :lol:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Nem tűntem el, csak lefoglal az egyetem :cry: :cry: :cry: hétfő-kedd hullafáradt napok, szerdán lazultam suli után, tegnap ma meg tanultam, tanulok és fogok is, jövő héten zh hegyek :cry: :cry: :cry: most agyszeleteket rajzolgatok, nagyon izgalmas :evil: a szövettant szerintem Milánnal fogom kiszíneztetni 8)

na én meg jól lemaradtam mi van veletek, ha vkinek nem válaszoltam ezer bocsánat, de tényleg egy szusszanásnyi időm nem volt gépezni.

most 7végén azért lesz időm kicsit jönni :wink: remélem mindenki jól van!!!

chamomilla
Pécs
 
 


ja múltkor én is mondtam hogy ez az AFP felesleges....pontos eredményt pont 16. héten ad. Nekem mindkét terhességemnél rossz lett (mert előbb estem teherbe) és a fiúk makk egészségesek! Szóval nyugi!

chamomilla
Pécs
 
 


korenka: ne használj inkább ülőfürdőt. Kicsit lemaradtam, írd le pontosan mi a panaszod és hátha tudok segíteni. (gyógynövényekkel terhesség alatt hasonló a helyzet, mint a gyógyszerekkel. Vannak olyanok, amelyek vetélést okozhatnak vagy károsíthatják a babát)
De pl a kamilla (Chamomilla latinul :D :D :D )gyulladáscsökkentő, azzal nem árthatsz.

chamomilla
Pécs
 
 


mármint kamillát is csak ésszel, napi 1 csésze 1 hétig pl

chamomilla
Pécs
 
 


korybon: ment a privi
pequ: Édes vagy, de nekem ez a szakmám minden nap ezzel foglalkozom... más meg másban van szeren, mert azzal dolgozik. Természetes, hogy segítek... amikor én kérdezek ti is olyan aranyosak vagytok és ti is segítetek mindig... és hálás is vagyok érte!

chamo: Köszi a segítséget! A bajom az igazából, hogy az antibiotikum kúra miatt gombás lettem. Ami persze viszket és minden ami lehet... azért kérdeztem a gyógynövényes ülőfürdőt, mert legszivesebben elkerülnék mindenféle gyógyszert. Ez az antibiotikum kúra is éppen elég.... olvastam valahol, hogy a bórax is nagyon jó. Van is itthon, mert fertőtlenítőnek azt használok itthon, de nem merem amíg orvos rá nem bólint... mint pl. Te!!! :D:D
korenka
Szár
 
 


Ági: De irigyellek a Rigolettóért! Remélem jó lesz! Bizony jó a komoly zene a babáknak. Én alapból nagyon szeretem, a gyerekek is. Van egy válogatás cd-m amire feltettem a kedvenceimet. Majd azt kapja a picurka is, ha már hallani fog... :D:D

Én is alig iszom naponta 2 dl vizet talán... Megpróbálok odafigyelni erre, de annyira nem kívánom.... :(

addisz: Gratulálok a jó eredményhez. A viszér miatt nem irigyellek. Aranyered nem alakult ki? Vagy nincs összefüggés? Remélem nem lesz semmi komoly belőle. Nem lehet kenegetni valamivel? Vagy valamit szedni rá? Mit mondott a doki?

kisbeeka: Mostanába csendes vagy. Na mi volt?
korenka
Szár
 
 


No megjöttem Genesis-ből!!! :D
Most már 100%,hogy lány!!! :) :)

Lányok,fantasztikus volt!! Nem tudom,emlékeztek a képre szombatról,amit felraktam,egy vékonyka kislányról.

6 nap alatt úgy kikerekedett,hogy nem hittem a szememnek!!!!!
Gyönyörű formás babává vált ezalatt a nem egész 1 hét alatt... kár hogy képet nem kaphattam most róla... :roll:
Meg hogy apa kihagyta ezt a csodás látványt!

Ez valami fantasztikus! :D
Vendég
 


kisbeeka: De örülök!!!! Hajrá Maja!!!! Kár, hogy most nem nézhetjük meg!
korenka
Szár
 
 


:-) KIsbeeka,jó téged olvasni,lejön,h mennyire boldog vagy! Gratula a formás kiscsajhoz!:-)

Buvaragnes:köszönöm rájöttem,az egészségkalauz segített:-)

Bnbeus:igen,én is ma jöttem rá,h keveset iszom és ,h mennyire fontos lenne. Egy oldalon azt olvastam,h 3 óránként újratermelődik a magzatvíz. Gondolom emiatt is kell,h ne legyünk szikkadtak meg lehet tényleg a keményedésen is segít. Viszont CHAMO:szerinted is lehet inni a citromfű-csipke teát? Én félek mindentől és nem mertem eddig,pedig nagy gyógynövényes volnék::-)

Egyébként tiszta depis vagyok ettől a sz...r időtől,már úgy de úgy úúútálom!

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


KorenkaűŰ.most nézem közöttünk csak 2 nap van:-) érzel mocorgást?

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Laptető:ez azt mondják szerencsét hoz!:-D

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


henó: Egy másik topikon nagyon gyúrtunk a laptetőre. Ott a babona az, hogy aki a laptetőt birtokolja annak fogan meg legközelebb a babája... ott már nem számít nekem a laptető... :D:D:D

Az utolsó UH alapján éppen egyidősek vagyunk, csak nem írtam át a vonalzót... úgyis folyton változik... :D:D Még nem érzem a picurkámat de már várom mikor lesz olyan erős már, hogy megérezzem a ficánkolását... Te érzed már?
korenka
Szár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: