Új privát üzeneted érkezett!

szerintetek az normális, h Ármin 2 hónap alatt majdnemhogy megduplázta a súlyát?nem fél éves korukra kéne?
milyen sűrűn mostok ti lepedőt, ha nincs semmi baja?

hétvégén mind a 3 nap voltunk búcsúba, kisfiam nagyon élvezte LL Juniort,Zsédát, és a hangzavart:)

megmutattuk a köldökét,sérve van igen, majd 2 hónap múlva ránéznek, ha bepirosodik és ordít a gyerek na akkor azonnal menni kell, de a doki szerint visszahúzódik.

Orsi! nekem nagyon sokat alszik a babakocsiban,én oda tenném:)

Zsófi!Árminét néha 120 milivel,néha 150nel csinálom...éjjel elég a 120...de ugye az 133 milinek felel meg.rá van írva a tápszerre.nagyon nagyon sajnálom h ennyi mindenen át kellett esned!:(nagyon édesek a gyermekeid!

KépKép
dike
 
 


Zsófi, nagyon durva a storyd..... De a lényeg, hogy meggyógyultál, ahogy írtad, élsz..... Anyatej nélkül is remekül fel fog nőni a lurkó!!!!
Etetés kapcsán nekem nem jött be a porciózás. Eleinte mi is porcióztuk, mert a gyermekorvos és a védőnő is azt mondta, ennyi idős korban XY ml-t kell ennie. De rájöttünk, hogy a gyerek majd eldönti, hogy mennyit kér.... Amióta Ő dönt, azóta nyugodtabb baba, nem sír, eszik rendesen, de van, hogy kevesebbet. Ő szabályoz. De gondolom a védőnő szólt volna, ha a súlya kevéske. Amíg senki nem aggódik, addig Te se tedd. Hízik szépen és ez a fontos! Sokat számít a koraszülés!

Dike, én lepedőt két hetente cserélek, ha van rajta folt, ha nincs. Azaz akkor cserélek, amikor a mi ágyneműnket is lehúzom.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsófi nem semmi, amin átmentél. Hű...
Nagyon örülök, hogy már rendben vagy!

Dike szerintem nem gond, ha majdnem duplázta a súlyát, lassan úgyis kisebb lesz a hízás üteme.
A lepedőt én is kb kéthetente cserélem.

A megevett mennyiséghez nem tudok hozzászólni, mivel mi nem mérjük Szonját. Én most azzal küzdök, hogy másfél két óránként kér cicit. Egy picit jobb lenne kitolni az időt, de nagyon sír érte, és nekem nincs szívem azt mondani, hogy nem és várjál még.
Egyébként néha unatkozik és azért kér enni. De nem tudom folyamatosan annyira lekötni, hogy ne jusson eszébe.
Éjjel persze simán el van 6-7 órát evés nélkül.
kubi
 
 

 
 

Zsófi, sajnálom, hogy így alakult nálatok, de a lényeg, hogy jól vagytok!

A ma éjszakai kelés kitolódott fél 4-re :) alakul.

Képzeljétek, tegnap fényes nappal kilopták a keresztlányom homokozóját a kertünkből. Nem térek magamhoz...hogy mik vannak. Egy gyerek játékát ellopni, hogy törjön le a keze...
20140503222551
 
 


Zsofi, nem semmi a torteneted, orulok, hogy tul vagy rajta. Mar teljesen felepultel?
A tejcsi miatt pedig ne mardosson a buntudat!

Nekem masodjara is kinyilt a csaszarhegem (meg a mult heten, de lehet, hogy mar irtam). Eloszor gennyedzett, de mar nem es egyre kisebb a lyuk. Remelem, tobbet nem fog ez tortenni, mert kezdem unni.
Emellett nezettem egy verkepet (en meg azt nem irtam le eddig, h csaszar kozben 1,8 liter vert vesztettem), es kiderult, h eleg sulyos vashianyos verszegenysegben szenvedek, ezert matol "vaskuran" vagyok. 6 het mulva kontroll.

Na, hogy Zsofi ne erezze magat egyedul a tapszerezessel, leirom, en miert nem szoptatok.
Szoval ugye sok vert vesztettem, plusz Lolanak az elso Apgarja 4 volt (kakis magzatviz, nyakra tekeredett koldokzsinor), igy az elso estet az intenziven toltotte.
Alig vartam, hogy masnap hozzak es megszoptathassam. (Lilit en is 1 eves koraig szoptattam es most is nagyon akartam szoptatni.) Hoztak, szoptattam, minden jo volt, mig az elso este 4 ora hosszat csungott rajtam. Masnapra mindket mellbimbom total szetazott, ha racuppan,ugy fajt, majd becsinaltam, de en, a "hos" szoptattam tovabb. Delutanra mar sirtam, mig o szopizott, igy estere kertem tapszert. Masnap a noverek hoztak egy mellszivot, lefejtem a tejet es azt kapta (gyonyoruen latszott, h verzik a bimbom). Egyszeruen feladtam.

Talan ha Magyarorszagon vagyok, nem adom fel, ott nagyobb a nyomas, ott ugy neznek rad, mint egy veres rongyra, ha nem szoptatsz. Ott valoszinuleg mindent megprobaltam volna, de az itteni hozzaallas miatt az ember konnyebben mondja azt, hogy francokat fogok kinlodni, adok inkabb tapszert...
Szoval fejtem es uvegbol adtam neki a tejet, emellett tapszert is.
Utolso nap jott egy szoptatos nover, aki eleg jol tudott motivalni, szoval mikor hazamentunk a korhazbol, bereltunk egy gepet es azt mondtam: OK, nem fogok a szo szoros ertelmeben szoptatni (annyira feltem a fajdalomtol), hanem fejek es azt adom neki.
Es akkor nagy lendulettel leultem, racsatlakoztattam mindket mellemre a szivofejet (ehhez felmeztelenul ultem a nappaliban, a ket lanyom meg hol rohogott, hol zavaraban nem tudta, hova nezzen), es elkezdtem fejni. Es sirni. Hogy a .... (es ide kepzeljetek, amit akartok), nem fogok naponta orakat tolteni fejessel, aztan meg etessek is, es itt a ket masik csaj is, meg a haztartas, meg a ferjem is, es nem es nem vagyok hajlando ezt csinalni.
Aztan kicsit megnyugodtam es fejtem csak az egyikbol. Majd a masikbol. Es kozben ott volt a tapszer, es elkezdtem egyre kevesebbet es ritkabban fejni, mignem el nem apadt a tej... Tudatosan.

Nevezhettek onzonek, vallalom. Az erveimet is lehet kifogasoknak hivni. De belegondoltam, hogy oktober kozepen vissza kell mennem dolgozni. Szoptatni maximum reggel es este tudnek, es napkozben fejnem kellene. Mellszivogeppel caplatni a mosdoba, fejni, tejcsis uveggel masok elott elmeni a hutoig, ahol masok az ebedjuket tartjak... Nem es nem. Ebben az elethelyzetben ugy dontottem, legjobb, ha a tapszert valasztom.

Nem mondom, hogy nincs egy csepp lelkifurdalasom sem. Van. Akarhova megyek es szobajon a szoptatas, folyamatosan magyarazkodom. Pedig itt nem kell. Mikor Lolat ugyeletre vittem, mert azt hittem, elkapta tolem a herpeszt, a doktorno allitott le. Ne magyarazkodjak, tokeletesen megerti az erveimet es semmi baj a tapszerrel.

Na... Nem szoktam tul gyakran irni ide, de most behoztam a lemaradast, azt hiszem :)...

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Én nem hiszem, hogy bárkinek mentegetőznie kéne a tápszer miatt. Egyrlszt mindenkinek a magánügye, másrészt a tápszer sem rossz dolog. Ha csak fejéssel juthatna a gyerekem anyatejhez, valószínű én sem fejnék a két nagy mellett.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ja, vettem ma kék aventes cumisüveget, ufyan még nem kell, de beleszerettem :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Két napja írtam egy csomót és elszállt :evil:, azóta meg semmi időm nem volt írni. Mi jól vagyunk, Julcsi tünemény kislány, pont olyan (kinézetre és a tulajdonságaiban is) mint a nővére, nyugodt, kiegyensúlyozott kisbaba.
A szeme még mindig csipásodik sajnos, kaptunk szemcseppet, remélem rendbejön.

Zsófi gyönyörűek a gyerekek. Szörnyű ami veled történt :( . A lényeg, hogy már minden okés.

Lepedőt én akkor cserélek Julcsi alatt, ha pl többet bukik vagy ha pisis/kakis lesz. A feje alatt naponta cserélem a textilpelust.

Tinus őőőrület mik vannak... :( .Szomorú és elkeserítő...


Lányok tényleg jó lendületben vagytok ami az újabb babát illeti. Nálunk tuti nem lesz több gyerkőc, bár szülés után azt mondta a dokim, hogy mikor jövök legközelebb...
A 6 hetes kontrollra én holnap megyek, kicsit előbb, mert Julcsi csak hétfőn lesz 6 hetes, de gondolom ez nem gond.

Andrejja teljesen megértelek, októbertől dolgozol, képtelenség lenne mellette még fejni is.

Kubi nálunk is vannak időszakok, amikor óránként szopizik Julcsi, aztán van a másik véglet, amikor kibírja 4 óra hosszat is nappal.

Képzeljétek, az egyik mellemben van csak tej. A másikat is próbáltam beindítani, de Julcsi nem hajlandó elfogadni ( persze, mert nem zubog a szájába a tej, kicsit gürizni kéne érte)és így nem is termelődik annyit. na már most ennek eredményeként úgy nézek ki, hogy a bal mellem kétszer akkora, mint a jobb. Pólóban elég érdekesen mutatok :lol: .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Szerintem a mai világ azt diktálja, hogy csak az a jó anya, aki szoptat. Nekem ez jött le. De én ezt baromságnak tartom.....Sőt... Felháborítónak, mert van, akinek a teste előbbre való és félti, emiatt nem szoptat (ezzel nem értek egyet), de aki nem tud, és van rá értelmes oka.... Azt miért nézik le?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok,

Már eleve nyomasztó, ahogyan hozzáállnak a nagyokosok a szoptatáshoz: teljesíts, szoptass ezerrel, minden áron, minél több tejed legyen, DE közben ne legyél ideges, mert a pszichés nyugalom az elegendő tej alapfeltétele :shock: :shock: :shock: Ez akkora ellentmondás, mint a ház, nem értem, hogy nem veszi ezt senki (szakértő) észre! :roll:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Szerintem is túlmisztifikált ez az egész szoptatás dolog. Persze, jó szoptatni, de nekem már túlzás ez a szoptassunk, amíg csak bírunk, még a két, három éves gyerekeket is.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


andrejja!sajnálom a heget..huu szar lehet, remélem már nem lesz gond vele!

tinus!nem normális emberek vannak!

Kisbarack!:DDDDD bocsi:)

én sem szoptatok, és rühellem ezt a szoptatós mizériát!!!!!!!!!!

Ármin végre 4. napja csak 3 kor kel először és reggel 7kor!végre!!!!!!!!!!!!!!csak tartsa meg jó szokását. bár én 9kor fürdetek, nem tudom mi lesz, ha majd hozom előrébb a fürdetést4:(

A cumisüvegből állandóan cuppog, szerintem már nagyobb lyukú cumi kéne....elmegyek ma veszek, kíváncsi leszek...lehet már ugye nagyobb lyukút?

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó témákról írtok, ehhez feltétlen hozzászólok!

Szoptatás...... na igen. Most már mi is a tápszeresek körébe tartozunk, mert nem igazán tudom, hogy azzal a 20-30 ml tejjel amit naponta lefejek mit kezdjek, amikor simán bepuszil 130 ml-t. Napjában 5-6-szor eszik, attól függ hány órakor kezdődik a nap. Most az elmúlt 2 napban tapasztaltam nála, hogy evés után folyton sír. Először azt gondoltam a hasa fáj, de nem, mert kapott még 10-15 ml-t és máris semmi gond, bevágta a szunyát. Tehát, feltételezem az a gond, hogy kevés a 130 ml:) Így most 140-150-t kap.

Anyatej....... Én is ramatyul érzem magam a tápszer miatt. Milli ma 5 hetes. Először borzasztó anyának éreztem magam, mert nem voltam képes időben szülni:) Majd amikor megszültem, nem tudtam pár napig szoptatni. Akkor azért borultam ki. Majd amikor végre tudtam szoptatni, és fejni, akkor jött a hegem gyulladása, antibiotikum kúra, Milli szintén antibiotikumot kapott két hetesen az ujja miatt, sőt.... még jöttek rám különböző sebek test szerte, így nem adhattam neki a tejem...jó egy hétig. Szóval fejtem.... és naponta 3.5 dl-t reggel és este ki kellett borítanom a mosogatóba. Miközben fel kellett bontanom a tápszeres dobozt, és tej mellett tápszert kellett adnom. Lassan-lassan napról-napra viszont kevesebb lett a tejem, annyira hogy 20-30 ml-vell játszok. Akkor? Akkor hol itt az igazság???? Újabb ok, hogy pocsékul érezzem magam....és igen, ha azt felelem nem szoptatok.... akkor a tekintettel ha ölni lehetne már nem élnék. Nem próbáltam meg mindent? Ez nem fair....és mást sem hallok csak 6 hónapig anyatejes táplálás stb..... Szóval 6 hónapig tuti szarul érzem majd magam, valamint ha beteges lesz, biztosan az én hibám lesz, mert nem szoptattam. Legalább a mosogatónk immunrendszere erősödött.

Milli 3400-grmal született, 3090-nel jöttünk haza, ma 4230 gramm, 5 hetesen. És.... alkalmanként 140-150-t fog enni..... mert ennyit kér. Van, hogy kimarad étkezés, mert átalussza, ilyenkor nem ébresztem fel, nem csoda ha utána tök éhes és kevesli. Napi mennyiségre 700-800 között fog kijönni, attól függ 5 vagy 6-szor eszik.

Ami érdekelne még, és erről írjatok légyszi, mert fontos, hogy hogyan álltok a védőoltásokkal? Lassan két hónaposak a babák, így gondolom nektek is elmondták már a választható oltásokat is. A kötelező az ok..... na de beadatjátok a többit is? Pl. prevenar, rota, meningococcus?

Én a rotán gondolkodom :roll: A többit beadatom, azt hiszem.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Most csak gyorsan, mert ébred Juli:

Milli a prevenart és a meningo ellenit mi beadatjuk, ez nem is kérdés nálunk, Bori nagyon-nagyon beteg volt kétévesen, intenzíven volt, brutál heteink voltak, szóval sajna van rossz tapasztalat, így megy mindkét oltás Julinak. A rotát a férjem szeretné ha beadatnánk --Borcsi azon is átesett :( -- de a háziorvosunk nem igazán ajánlja és a védőnő sem. Még meglátjuk.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


sziasztok!

már elég régen jártam erre,de mondhatni el vagyok havazva.hétvégén költözünk...

üdv az újaknak!!!

Zsófi!
nem semmi a storyd,de tényleg a lényeg,h élsz!!!!

lányok:
ez a szopi nem szopi kiborító...ne aggódjatok,ha nem megy tényleg
tápszeren is fel lehet nőni,hisz eddig is sokan felnőttek és semmi bajuk...
csak magatokat stresszelitek...

milli!
mi ma voltunk dokinál és a prevenárt be is adattuk és megkaptuk a meningo
receptet...
rotát Kiaránál sema dattuk be és most sem fogjuk...

képek nagyon jók...

Benett tegnap volt 2hónapos és ma 6200nak mérték,4300al született és
4170el hoztuk haza...

és teszek pár képet,ha nem gond:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
csibe83
 
 


Na, a szoptatáshoz én is hozzászólnék. Én szoptatok ugyan, de nagyon kevés a tejcsi, ez inkább olyan nyugtató a gyereknek, mert imádja, mint kajáltatás. Nekem ugyebár elég későn indult be a tejem és mindig kevés volt. Erre számítottam valahol, mert a családban ez volt jellemző, erről nem tehetünk ilyenek az adottságaink. Én megpróbáltam mindent, de a genetika ellen nem tehetek. Amikor a kórházban kiderült, hogy nincs tejem, meg aztán később itthon is állandóan ilyen kétségbeesett tekintetekkel találkoztam, hogy akkor most mi lesz... Hát mi lenne... tápszeres lett és? sok gyerek nőtt fel tápszeren. De azokat a tekinteteket meg állandó a jótanácsokat, hogy mit hogyan csináljak stb. azt nem kívánom vissza. Eléggé elrontották az örömömet (tudom nem kellett volna). No, ennyit erről. Egyébként most meg örülök, hogy egyáltalán ennyit tudok nyújtani a gyerekemnek és kész.

Csibe, édik a gyerkőcök! :)

Rotát mi nem adatjuk be. Nem minden törzs ellen véd és csak egy támadást tudtommal. Ehhez képest az ára irreális és nem ad garanciát arra, hogy ne betegedjen meg.
20140503222551
 
 


Milli, ne gondold, hogy az anyatejes babak feltetlenul egeszsegesebbek a tapszeresnel, vagy hogy a tapszeresek kevesbe egeszsegesek!
Nikit 3 honapos koraig szoptattam es SOSEM beteg. Mintha vasbol lenne, bakker.
Lilit 13 honapos koraig, es 3 eves koraig allandoan beteg volt, kb 2 havonta otthon kellett vele maradni, ket tudogyuszi, allando natha, megfazasok, hanyas, stb.

Egy a lenyeg: nagyon jo dolog szoptatni akkor, ha az anyuka is elvezi es nem jut el abba a stadiumba, hogy a gyomra "okolbe szorul", ha etetes kovetkezik. Es hogy ki mikor jut el ide, egyeni tureshatar kerdese szerintem. Le a kalappal, ha valaki szoptat, de ne degradaljuk le azokat, akik nem tudnak vagy nem akarnak. (Ugyanez a csaszaros szulesre.)

Lola ket napja ugy alszik este, hogy 8-kor elalszik es csak fel 4-4 korul ebred. Eszik, majd fel 8-ig szunya. Csak maradjon igy!!!

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Tinus, pontosan így van/volt nálunk is a tejkérdés. Nehezen indult és örülhetek, hogy van, Anyukámnak 0 volt. És itt vagyok. És igaz, hogy nem feltétlen egészségesebbek az anyatejes babák. Én csak tápszert kaptam annó és nem voltam beteges.

Képzeljétek, Dodó már 5-6. napja este fél 10-től, reggel fél 7-7-ig szunyál........................ ÚÚÚÚGY ÖRÜLÖK :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Csibe! Benett gyönyörű!

Mili!én még nem kaptam tájékoztatást az oltásokkal kapcsolatban..meg csúszunk is ,mert a doki szabin van.
Ármin meg 130-170 között eszik de basszus 7szer,szerintem nagyon sokat eszik,félek.

hogy lehet az, h megevett 170et :shock: , és rá 2 órára megint éhes????eszi az öklét sír...most megint evett 50et..de elvettem tőle,mert csak csámcsog....

KépKép
dike
 
 


nyuszika, andrejja! de ügyesen alszanak a babáitok!!!!

KépKép
dike
 
 


Dike, "de ügyesen alszanak a babáitok!!!!" - hat meg en!!! :D

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Lányok szerintem se csináljatok a szoptatásból gondot. Egyikőtök sem azért nem szoptat, mert nem próbálta, vagy nem akarta volna. Szinte mindegyikőtöknél volt valami komoly oka annak, hogy ez így alakult. Ha a babák gyarapodnak, kiegyensúlyozottak akkor semmi gond. Kismillióan felnőttek tápszeren.

Csibe csodaszépek a gyerekek!

Mi pénteken megyünk oltásra, kapja a meningot és szerintem majd a három hónapossal együtt a másikat. Rotát nem, mert a gyerekorvosunk sem javasolja.
kubi
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúú mennyit írtatok! :shock: :D
Aranyosak vagytok, köszönöm!
Most már engem sem zavar, hogy tápis a fiam, beteg voltam (nem kicsit) és kész...de tény és való, hogy itt Magyarországon egy kicsit túlzásokba esnek a szopival kapcsolatban!
Mikor kijöttem a kórházból és jött a védőnő, akkor kérdezte, hogy oda a kórházba nem vittem el a mellszívómat??? De bazd+! Akkora fájdalmaim voltak, hogy már itthon nem bírtam el a Milánt, és mászva mentem és csak hánytam-hánytam! Majd pont egész nap ott fejek, két infúzió és hányás között. Nameg úgyis a csap itta volna meg (mondjuk itthon tényleg fejtem, még ha a csapnak is adtam volna, de akkor már sokkal jobban voltam) Na hagyom is ezt a témát, mert árt a szépségemnek:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Tegnap voltunk tanácsadáson. Milán 4140g :lol: Megkapták az oltásokat (rotát mi sem adattuk be, mert szart sem ér). A két gyerek egyszerre ordított...jajjjjj sajnáltam őket. Dorina legközelebb már csak 11 évesen kap oltást. Az ismétlő kullancsot és a kötelezőt.
Milán is majdnem megduplázta már a születési súlyát (2170g volt).

Itt most úgy szakad az eső. Még jó, hogy nem tegnap esett...

Zsófi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsófi:-) 2011.08.04 11:44-kor.

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Csibe gyönyörűek a gyerekek. Kiarának micsoda szempillái vannak, nagyon szép csajszi, Benett meg igazi pasi, annyira cuki meg kell zabálni.

Zsófi eeez igen, szépen nő Milán. Mi még közel sem vagyunk a duplázáshoz, na de Juli 4,5 kilóval született, ne is legyen 5 hetesen 9 kiló :lol: . Amúgy közel van már a 6 kilóhoz.

Szoptatás téma: amit Andrejja is írt, addig jó a szoptatás, amíg a baba és a mama is szereti. Ha bármelyiknek szenvedés, akkor abba kell hagyni, annyit nem ér az egész szerintem.

Holnap megyek a 6 hetes kontrollra. Őrület, vasárnap már 6 hetes lesz Julcsi.

olyan @ar idő van , a sétának annyi :?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


sziasztok!

köszönöm a gyerekek nevében is a dícséreteket...

dike!
én úgy tudom,h egy nap azaz éjféltől éjfélig a baba a testsúlyának
15%át "kell" megennie...
és ezt Benett be is "tartja",m most hogy 6kiló felett van már megeszi
a napi 900at,általában 130 és 180 között eszik 6-7szer

Kép
Kép
csibe83
 
 


:D :) :D
Kép

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok, ma voltunk dokinal altalanos kontrollon.
Lola 4900 gramm es 56,5 cm. Nem is annyira a sulyon, mint inkabb a hosszan lepodtem meg, 50 centivel szuletett. Mondjuk a ruhakon mar latszik, hogy sokat nyult.

Itt 8 hetesen vannak a vedooltasok, meghozza ezek:
polyomyelitis (ez a gyermekbenulas, ha jol tudom)
difteria
tetanusz
pertussis (ez utobbi harom a DPT)
Haemophilus influenzae b (HiB)
hepatitis B
pneumococcus
rota

Ez mind kotelezo, es a rota kivetelevel mind ingyenes.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Csibe, gyönyörűek a porontyok :lol: :lol: :lol: :lol: Benettbe egyenesen szerelmes lettem. :wink:

Nekem, úgy számolta ki a doktornő, hogymennyit kell ennie Zitusnak, hogy a súlyát elosztotta 7-tel és annak kell lenie a napi mennyiségnek.
... ezt pedig értelem szerűen el kell osztani az evések számával és így kijön, egyszerre mennyit egyen. :roll:

Nem tudtok valami olyat, ahová be lehet küldeni babafotót és hátha kiválaszthák a kicsit valami reklámra?

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Miért van az, hogy az én fiam, nincs el egyedül??????????????????????eszik,1 órát talán alszik, de pl most 3 óta egyszer 20 percet....aztán csak kézbe. és eszik bealszik és 20 perc és megint éhes...van, h a 120milit 2 óra alatt eszi meg.elkezdem etetni, eszik 60at elalszik, bármit csinálok...ha tömöm fuldoklik,...de ilyenkor tudom h ha leteszem az ágyába egyből felkel,megint eszik 20 elalszik így megy.....kész vagyok teljesen...pedig 1 hétre már olyan szépen beált 3 órákra:((((((((((

KépKép
dike
 
 


Dike, nálunk is ez a helyzet.... Ha Dodó pelusa tiszta, nem éhes, de nincsen kedve aludni, akkor lerakom a járókába. De minek, mert el kezd sírni, és a karomban nyugszik meg. Tegnap pl egy órát lógott rajtam (vállon, pocakra fordítva...) és énekeltem neki. Tök nyugis baba volt, élvezte, mire leraktam, ordított.... Tapasztalt Anyukák, mikor lesz az, hogy lerakom a járókába, akkor elnézelődik, elvan....??

Ja, és ma Dodó ugyanezt csinálta: több órán át evett, nyammogott, bealudt, 5 perc után felébredt, és végül is egész nap jó, ha másfél órát szunyált. ..........

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Csibe! ha átlagba azt veszem h Ármin 140ket eszik 7szer..akkor ő a 750 helyett 980at eszik:(

nyuszika!nálunk katasztrófális a a helyzet:((((((((((((sajnálom h nektek se könnyű.

eleje óta próbálom a cumit, de nem tudja magától szívni,mindig kiesik,tartani kell,de van h nem is fogadja el, a nyelvével kilöki.
nagyon végem van,semmit nem tudok tenni mellette,egész nap fognom kell:((((((((((((((((((((((((
meg volt a keresztelő a kocsiba nagy nehezen elaludt, a mise vége felé felébredt, apu ki ment vele, aztán én utána.....elkezdődött a sírás, és ez ment déltől 4ig, ha evett utána is...nem akar egyszerűen elaludni. szóval ma eddig kemény fél órát aludt meg egyszer negyed órát.most a térdemen jobbra balra ringatva úgy aludt el, h betettem a nagy ujját a szájába és ott tartottam....de nem számítok fél óránál többre...

már azon is kezdek elgondolkozni kétségbe esésem miatt, h amikor enni akar egyen, amennyit akar, aztán akkor tuti nem bőg...vagy hiszem azt én...de akkor meg minden rendszertelen lesz....de ti akik szoptatott ti is rendszeresen 2-3 vagy 4 óránként nem?pedig adok neki vizet teát mindent....

KépKép
dike
 
 


Dike, Dóri dettó... Ma szinte semmit nem aludt. Ok, éjjel nem hallom a hangját, de napközben látszik rajta hogy hulla. Ha nagy nehezen bepunnyad kézben, akkor jön olyan 10 perc után egy rángás, és felébred, csattog, sír, cumi ki, cumi be, kell a cumi, majd nem kell. Mostanság az öklét szopogatja, talán megtalálja az ujját is...... De nem alszik és ez szerintem nem jó. Nem kell egész nap aludni, de a semminél többet. És nem első sorban magam miatt... Nekem sincsen semmire időm, de neki nem jó ez a kialvatlanság..... Tapasztaltabb anyukák erre mit mondanak? :(

Dike, én holnap próbálom ki, hogy megtömöm.... Nálunk van szopi, majd cumisüveg (anyatej vagy tápszer), tegnap óta a mérleget is letettük, mert elegem lett. Eszik, amennyi kell neki és slussz. De mi van, ha kisliba módjára megtömöm... Legfeljebb bukik.....

Ma könnyebb napom volt, mert a szüleim itt voltak, de egész nap kézben a gyerek, mert nem tud aludni, ha lerakom ordít....... Emiatt felhúzza magát, bukik utólag is, izzad, feszeng és az én fejem robban.........................

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok,

nyuszika,
Én nem tudom "megtömni" a gyereket, de sokszor van olyan, hogy abbahagyja az evést - pl apa eteti lefejt tejjel, és közli, hogy nem eszik, átveszem, várok 3 percet és simán folytatja.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Látom mindenhol elég húzós a helyzet. Nálunk sincs túl sok alvás. 5-10-15 perc. Ma pl ha elunja magát, csak cicin hajlandó aludni, különben ordít.
Pénteken kaptuk az oltásokat, belázasodott is estére babus. Apja kész is lett tőle, hogy milyen levert a gyerek, így egész hétvégén kézbe tartogatta, most meg nem bírok vele...
Hétvégén megyünk nyaralni a nővéremékkel, aztán megyünk anyuhoz hát tutira végleg elrontják. Kemény lesz majd hazajönni.

Dike nálunk másfél két óránként eszik Szonja. (sőt olyan is van, hogy óránként) Azt persze nem tudom, hogy mennyit is. Napközben általában egyik mellből eszik, de este és már éjszaka is kettőből.
Engem mindenki azzal csesztet, hogy miért engedem ilyen sűrűn enni... Dehát most mit csináljak vele????
kubi
 
 


Kubi, nem lehet, hogy azért eteted, mert sír és azt hiszed, éhes?! Lehet, hogy más baja van, emiatt nem tud aludni... Ma délelőtt jó lány Dodó, alszik (most ébredezik), megetettem, addig, amíg be nem punnyadt. Aztán félidőben felébredt, akkor nem tudtam mi baja, csak melege volt... Vissza is aludt.

Próbáltad már csak teával itatni, ha etetnéd? Hátha csak szomjas és akkor nem ciciből oltja a szomját, hanem teával.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


én is úgy tudom neki odaadni, h felemelem böfi, meg várok, aztán folytatom...

KépKép
dike
 
 


én itatom teával, vízzel...!nekem az a legnagyobb bajom, h nem tudom elaltatni, csak ha sokáig rázom, ringatom, ütögetem a fenekét, magamon....és nem magától alszik el:(.

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

hasonló a helyzet nálunk is, nappal nincs sok alvás és állandóan kézben akar lenni, nézelődni... Engem meg mindenki azzal csesztet, hogy kézhez szokik és elrontom. Na de mi a megoldás?? Nem tudom.

Szóval tanácsot én sem tudok adni, csak csatlakozni a problémásokhoz. Van amúgy valaki akinek nappal rendesen alszik a babája vagy ha nem alszik akkor hosszasan elvan magában???
20140503222551
 
 


Ma elmentünk sétálni, 10-11-ig, és végig aludt. Szombaton 8-11:30-ig aludt a teraszon (!!!). Néha egész nap semmi, néha 1 óra, néha fél nap! Magában elvan :arrow: a hintában:

Kép

De nem szeretem sokáig ebbe rakni, mert azért még a nyakának nem tesz jót. Max 15 perc.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Csajok! A babák többsége nem tud "inger" (dajkálás,ringatás,babakocsi döcögés,cicizés)nélkül elaludni,nincs evvel semmi baj! :D

5 ok, amiért az újszülött sír
- Éhes - a kis csecsemőnek még gyakori evésre van szüksége, kicsi a gyomra, a kolosztrum gyorsan megemésztődik.
- Testközelségre vágyik - ha érzi édesanyja testének melegét, illatát, a szívverését, rögtön a méhen belüli életre emlékeztető körülmények közt találja magát, és megnyugszik.
- Fázik - túlöltöztetni semmiképp sem tanácsos a kisbabát, de eleinte kellemetlenül érintheti, ha levetkőztetik, fürdetik.
- Nyugtalan, megijedt - a gyors helyzetváltoztatás, az erős zajok, a babát körülvevő zűrzavar és fejetlenség (látogatók özöne) válthatja ki.
- Fáj valamije - szerencsére ritkán fordul elő, de különféle születési sérülések tartós kellemetlenséget okozhatnak a kisbabának. Izomhúzódás, fejsérülések, csonttörés, csupa olyasmi, ami miatt bizonyos testhelyzetek, mozgások fájdalmasak lehetnek.

Szerintem,a legigazabb a 2. a testközelség!!!Azt olvastam valahol,hogy a babák 8-9 hónapos korukig nem tudják,hogy nem eggyek az anyával,tehát állandóan az anyabőr illatát,a szívdobogását,lélegzetvételét követelik,ahogy a méhen belüli életben!
A túletetés meg hozza a hasfájást,a hasfájás a nemalvást,a nemalvásra az etetés jön,és kör nem zárul be.. :? Próbáljátok az etetések közt a 2-3 órát kivárni,lefoglalni.
Lizácskával már lehet beszélgetni,mosolyog,nézi a játékokat,hangokat ad ki! :lol:
Tudom,hogy nehéz,de vegyétek fel annyiszor ahányszor bírjátok,én volt,hogy 1-2 órán keresztül dajkáltam.Annakidején Annát sem tudtam elkényeztetni!
Lizus csak szopizik,ő is néha a cicin alszik el,este,éjszaka mindig,ez sajnos,aki nem szoptat annak ilyen szempontból nehezebb dolga van. :(
Ja,és ami későbbiekben jól jöhet az ujjszopás!!Anna 3 hónapos kora körül bekapta az ujját és azóta is jó alvó,legtöbbször saját magától elaludt,megnyugtatta az ujjszopi! :lol: akkor kapja be az ujjacskáját,amikor neki szüksége van rá!
Hát nem tudom tudtam-e segíteni,kitartás! :D

Kép
Kép
bell25
 
 


Van fülbevalónk! 8)

Kép

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Lizus a reggeli ébredés után szopik, a cicin visszaalszik kb 1 órát.Felébred ,szopik, fennt van 1-1,5 órát, elringatom,kb alszik 2 órát!Felébred fennt van 1-.1,5 órát,eldajkálom,vagy babakocsiba teszem,ilyenkor nem alszik olyan sokat,3/4- 1 órát !Késődélután is alszik 1 órát 5-től 6 ig!Aztán estig kb.22:00 óráig fennt van!Éjszaka 3 óránként ébred,de volt már párszor hogy aludt 5-6 órákat egyhuzamban!
Sokáig ő sem nézelődik el letéve ,kb. 10-15 percet max.!Viszont jó alvó! :lol: Anna ugyanilyen volt....genetika is közrejátszik,a szülők temperamentuma,mennyire nagy a nyüzsi körülőtte.
Ja,és egyre kevesebb alvásra lesz szükségük ahogy fejlődnek! :lol:

Kép
Kép
bell25
 
 


Kriszti!Csodaszép kislány és nagyon szép fülbevaló! :D

Kép
Kép
bell25
 
 


Bell, én pl most kipróbáltam, hogy az ágyában sírt, bementem, megsimiztem, kimentem. Aztán újra. Majd cumi, de az kiesett, mentem újra. De nem vettem fel. Mert ha felveszem, csend lesz. És nem lehet szerintem egész nap az anyján, bőrkontaktus ide oda.... :( Érdekes.... Elaludt. Cumival, de már alszik vagy 2 órája. Ha meg felvettem, csak nézelődött és semmi. Kivételesen bejött.

Kriszti, édi a fülbevalója!!! Dodónak is lesz nemsokára. Hogy viselte a belövést? Géppel volt?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszi! A belövésnél persze sírt, de már attól, hogy le kellett, hogy fogjam... utána viszont 2 perc múlva el is felejtette, beraktam a hintába és már röhögött is a tukán-madárnak :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Hála az én cucum eszik és alszik. :lol: Volt most pár nap nyűgősebb, de rájöttem, hogy az időjárás változáskor nyűgösebb, vagy ha nagyon szeles az idő. Megpróbáltam nem rászoktatni semmifgéle dajkálásra és ringatgatásra, hanem kezdetektől kezdve, szopi, büfi és irány az ágy. Meg is szokta és hellyel-közzel beválik. :) Úgy érzem szerencsésvagyok. :oops: Biztos a babucikon is múlik, ki milyen vérmérsékletű, esetleg hasfájós. Van olyan barátnőm, akinek a kisfia, szó szerint végig üvöltötte az első négy hónapot, keményen kólikás volt, semmi sem használt, aztán kinőtte.
Puszi, jóéjt

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Bell! sajna nem találja meg Ármin az ujját csak az öklét ha éhes, a buzi cumi meg mindig kiesik a szájából bármelyiket próbálom.

nyuszika!hát nekem a simogatás semmit nem ér, úgyan úgy sírna tovább...de neked nyöszörög v sír, vagy annyira sír, h alig vesz néha levegőt...mert Árminnál ha sokáig hagyom odáig fajul.

Orsi. én ugyan ezt tettem, ment is..de aztán jött a hasfájás és hiába tettem be a kiságyba, aludt ő volna de nem tudott annyira fájt a hasa...na és ezek után szokott rá a kézbenléthez:(((

voltunk védőbe Ármin 5160 2 hét alatt megint 600grammot hízott-ez rengeteg:( és 59 centi.

KépKép
dike
 
 


Lola is alszik nappal. Talan egy nap volt, mikor szinte semmit nem aludt, egyebkent akar 2-3 orakat is lenyomat egyhuzamban.
Legjobban levegon szeret aludni, ha tolom a babakocsit ugye, de ha lerakom a kanapera, mellefekszem kicsit, magyarazok neki, aztan otthagyom, elobb-utobb elalszik. Ha nyuglodik, odamegyek, megpuszilom, odaadom a cumijat, vagy felveszem kicsit, ezektol megnyugszik.
A nappaliban van a jarokaja, abban csak "szorakozasi celzattal" szeret lenni (ertsd: nezi a forgot es magyaraz meg vigyorog), de ha megunja, annak hangot ad es akkor tudom, hogy eleg volt.
Van egy relax-szeke is, azt egyenesen utalja.

A kisagyat viszont imadja - de csak este/ejszaka.
Az esti programunk fix,es ezen nem vagyok hajlando semmit sem valtoztatni, mert ugy jo, ahogy van: 1/2 8-kor furcsi, utana kaja, majd beteszem a kisagyba. Mindent mindig ugyanugy csinalok. Na jo, van, hogy nem fel, hanem negyed 8, vagy ha vagyunk valahol es keson erunk haza, volt mar, hogy 10-kor csinaltam vegig, de ugyanazokat a dolgokat csinaltam: levetkoztetem, beolajozom, megfurdetem, megtorolgetem, betestapolozom, majd etetem. Kozben senki nem johet be es mi sem megyunk ki, csak a furdoszobaba furdeni. Ez a kezdetektol igy van es mindig elalszik a draga. Van, hogy etetnem, de mar nem kell neki, megfesziti magat, bufizni sem kell - ilyenkor tudom, hogy az agyikojaba vagyik. Beteszem, ott nezeget, magyaraz, majd elalszik.

Lekopogom: nagyon csendes es nyugodt baba, csak akkor van balhe, ha a kaja nem jon AZONNAL :D. Akkor viszont hajjajajaj.

Mahoz ket hetre egyebkent repulok vele Magyarorszagra. Kicsit izgulok, remelem, jol fogja viselni.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Ja, meg annyit, hogy tenyleg babafuggo lehet a dolog, mert a masik ket lanyom korantsem voltak ilyen nyugodt babak. Vagy en lettem turelmesebb vensegemre, ki tudja :).

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Dike, Dodót ha lerakom, feszeng, ordít, vörös a feje, és néha már már fuldoklik. Na amikor már nagyon sír, jön a cumi, ami szintén kiesik (szinte minden babának, hiszen nem bírják bent tartani), de akkor oldalára fektetem, kitámasztom a cumit és akkor hamar bealszik.... Mert elfáradt a sírásban. Valamelyik nap sírt, nem vettem ki, csak simiztem a hátát, közben cumit töfködtem és elaludt, holott akkor már nem akartam... :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: