Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok friss anyukák!

Nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok a kis (hurka)hercegekhez! Igazán szép nagy és formás babák! Nekem is!!!

Jó éjt: Barbi
Vendég
 


Sziasztok !
gyors bekukk .....Hála tegnap hazajöhettünk..kicsit besárgult ezért időztünk bent +1 napot...
Hála a tejcsi is beindult...
Később visszaolvasok...és írok ..+ szüléstörténet is lesz ...
Kösz a Gratulációkat...

Helyre igazítás:Apa elírta az időt :oops: :oops: Nem 3:41 kor érkezett Zoli baba hanem 2:41 kor.
:P

Rem mindenki jól van...

Kép
zümis
 
 


Zümis!

Isten hozott itthon!

Várom a beszámolót...de különben nem ez a fontos. Élvezd ezeket a napokat...

Jó tudni, hogy jól vagytok

Puszi
Dana

Kép
danaaia
 
 

 
 

Zümis:
De jó,hogy már itthon vagytok!!! :D Rakjál fel képeket is,ha lesz időd,légyszíí :D :D :D :D
2.41-kor szültél,én meg 2.50-kor :lol: :lol: :lol:

Az én szüléssztorim nem valami hosszú :D ,amit nagyon nem bánok... :D
Kedden este szépen lefeküdtünk..,aztán 3/4 1-kor arra ébredtem,hogy egy fájás után elkezdett folyni a magzatvíz. Riasztottam a páromat,és irány a kórház 5 perces fájásokkal. Rákötöttek a ctg-re,aztán megjött a szülésznőm,bevonultunk a párommal a szülőszobába.
Nem tudom,mivel telt úgy el az idő,de akkor már 2.20 volt..
Kérte a szülésznőm,hogy ha 2-3 perces fájásaim lesznek,szóljak. Hát,4 percesek voltak,úgy 3-4,bár ezek jó erősek voltak..
És egyszercsak elindult a kicsi fiam,már kint volt a buksija,mire berohant az ügyeletes orvos és a többiek.. A következő fájásra,2.50-kor megszületett a kisfiunk.. Az orvosomnak telefonáltak,hogy már el se induljon..,az ügyeletes doli látott el. :D

A párommal maradhattunk reggel 6-ig a szülőszobában,tekintve,hogy látogatási tilalom volt..,úgyhogy már csak a hazajövetelkor foghatta meg apucija a bébit.
(2 perccel a hazajövetelünk előtt oldották fel a tilalmat.. :? )

Ma voltunk méreckedni :D ,merthogy egy hetesek vagyunk. :D
5 nap alatt 400gr-ot hízott,ha így halad,egy hónap alatt 2 kilót hízik :lol: :lol: Lehet,hogy nagyobb házat kellett volna építenünk.. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szia Lányok!

Basszus... lehet, hogy kár volt masnit kérnem a dokitól???!!!! Irííííííííííííííííííígy vagyok!!!!!!! Annyira édes a babád Barbamami!!!! Mondjuk az éjszakai szoptatást, a kialvatlanságot, a fejést és társait nem irigylem ám.... de a bébit.... nos őt NAGYOOOOOOON!!!!! Óriási cuppanóst a pocakjára, mondd, hogy jó öreg Mandala küldi szíve nagy szeretetével!
Ja, amúgy a szülést tényleg így kell intézni! Amolyan profi módon! Nem ám itt vajúdni 5-6 órát! A csudát! Ezt csak én tudom így elbénázni.... :? :P :D


Pattogtó: a vonalzód elnézve mégsem várunk három hetet... :) :wink:

Zümis: örülünk, hogy mindenki jól van, de azért irigykednék felétek is egy kicsit! :D Kérünk szépen fotókat!

Alziza: Jó lenne télleg, ha gyakrabban jönnél. Nagyon várjuk már mi is a számítógéped beköszöntét! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ildi: milyen társast játszottatok? Becsatlakoznék... a férjem nem szeret társasozni, én viszont nagyon. Alig várom, hogy a gyerekek akkorák legyenek, hogy nyúzhassuk végre a tic-tac bumm-ot vagy a gazdálkodj okosan-t....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!

Itt vagyok,megjöttem és maradok!

Tegnap lett gépünk.Kettő,így mégegyszer nem járunk így!
Elég sokat szórakoztak,pont 3 hónapot.
A legrosszabb szervízhátterű gépet sikerüt anno megvenni. :evil:

Dec elején vittük be.Ültek rajta pár hétig,aztán jan közepén kiderült nem javítható és visszaküldik a gyártóhoz jóváírásra Hollandiába.Azt mondták 3 hét!

Venni nem mertünk,mert nem tudtuk,hogy pénzt kapunk vissza,vagy levásárolhatjuk.Ha pedig vettünk volna akkor most 3 gépünk lenne,azt meg azért mégse.

Igyekszem visszaolvasni,mert arra még nem volt időm.

Nálunk:Zalán dec elején kezdett beszélni és dec végére mondatokban beszélt,januárban pedig már ragozta a szavakat.olyan dumája van,hogy néh tök jókat röhögünk!Olyan szavakat használ,hogy nem tudjuk hol hallotta őket.Nagyon okos,értelmes!

Na olvasok aztán írok.
Vendég
 


Alziza:
Végreeeee! :D :D :D :D

MANDALA:
Hát..,igazság szerint nem fejek.. :roll: Boginál sem volt rá időm..,meg energiám..,de igazából Tomi úgy kifacsar...... :lol: ,hogy nem lenne mit..
Egész jól fog rá illeni a bálnás vonalzó :D :D :D

VERA:
Elfelejtettem írni.. :oops: Tündéri kis csajszid van!! Mekkora már!!!

Alma:
Mi van veletek?? Nagyon régen voltál! :( :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


sziazstok !
Akinek volt email címe oda küldtem képet ide még nem tudtam tölteni bocsi pótolni fogom..hamarosan..

Rem mindenki jól van.puszi

Kép
zümis
 
 


Sziasztok

Barbamami
Nagyon édi husi baba! :lol:
Nagyon gyorsan szültél.Meg is lepődtünk mikor Ferkó beszélt Pistivel még aznap reggel.

Zümis,Barbi,Dana,Rita,Pattogobolha!
Üdv itt!

A ti kedvetekért:Nekem 3 gyermekem van ez látszik a vonalzóból is,és szeretnék még egyy negyediket is.Mina háromszor császároztak.
Nekünk Z nagyon nehezen jött össze,3 év és 3 vetélés után.Így kicsit tartok attól,hogy mi lesz ha a negyedikkel is így járunk.
"jóindulatú megjegyzések mindíg akadnak.Én is kaptam és kapok eleget.Amikor Z-ért küzdöttünk akkor megkaptuk azt is,hogy miért nem elégszünk meg kettővel?
Azt,hogy negyediket is szeretnénk már el sem mondjuk családon belül sem .A barátnőm tudja.

Gabi
Jó,hogy visszajöttél.Én tudom milyen vetélés után babát várni.

Iloly
Én a SOTE II-n szültem és Mandala is.nem luxus szálló,de nekem nem volt semmi bajom.
a szülőszobák teljesen jók,újak.
Nekem most szült ott ismerősöm (anno mikor Z született egy szobában voltunk) 2 nap után hazajöhetett.

És akkor írok Z-ról:
Dec elején elkezdett beszélni,addig gyakorlatilag nem nagyon mondott semmit.Dec végére már mondatokat mondott és nemsokára ragozott is.Okos értelmes fiú!Sokszor olyan szavakat mond amiket nem is tudunk honnan hall.
Nagyon jó dumája van.
Ma pl azt mondta:Anya.A azt mondta betszi bugyimba hangya.Bugyi csak lányoknak van,fiúknak gatya.És mindezt felháborodva.Olyan édi.
Vagy :Könyvet nézegettünk kérdezem tőle ez mi?Erre:Dinó,mi más lenne!
Beszarás a kiskrapek.
A férjem szerint már rég tudott beszélni csak gyűjtögetett.

Imádja a könyveket!Napi 5-6 könyvet elolvasunk.Most nem rég találtam itt a közelben egy antikváriumot 8ill a barátnőm),ahol csomó új könyv van féláron.

Napközben egy csomószor a wc-be pisil,de a kakálás nem megy,ahhoz elbújik.

Én: Nem vagyok túl feldobott.A barátnőmék visszamentek Amerikába és maradnak pár évig.Ez nagyon roszz,mert mi gyakrlatilag össze voltunk nőve.

Itthon voltak és lesznek is még balhék a sógórnőmmel és anyósommal.Elég durva ide nem is írom mert hátha olvassa valaki aki ráismerhet és elég szégyelni való dolgok.

Ildi?
Nálatok mi van?

bocsi ha valaki kimaradt de ennyit visszaolvasni nem egyszerű.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:31-kor.
Vendég
 


Kép

Bocsi csak ennyi időm volt...

Kép
zümis
 
 


Alziza:
Látszik Zalánon,hogy a két nagytesó mellett igazi kis túlélő :lol: :lol:
Peti is szeretett elvonulni a kakiláshoz :D Most is szeret kiküldeni mindenkit a wc-ből ehhez a művelethez.. Végülis megértem,koncentrálni kell :))

Zümis:
Csodaszép kisfiú! Milyen komolyan tud aludni,mintha azt mondaná, na látjátok,nekem ez a dolgom,és csinálom is! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mamik,Tomi tegnap gondolt egyet,és átfordult a hasáról a hátára. Ott ültünk mellette a kanapén,egyszercsak fogja magát,feltámaszkodik a kezeivel,és átgördül. Erre ma előadta a hátáról a hasára fordulást.. :shock: :shock:
Ezt úgy 6 hónapos korban szokták,nem???? :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok bocs a bepofatlankodasert! Olyan jo olvasgatni titeket. Neha titokban szoktalak. Nekem harom gyerekem van ket iker kisfiam es egy hat honapos kislanyom!
Mindenkinek gratulalok a kis ujszulottekhez. Sok pusz

szisziKép
sziszi7
 
 


Bocsánat,már megint én :oops: .. Csak helyesbítek.. A hátáról a párom fordította a hasára :oops: ,csak ezt később mondta,és hülyeségeket nem akarok írni nektek....... Mindenesetre nem merem már akárhol otthagyni,mert hasról simán átfordul :roll:

Csináltam ma képet a 4 lurkómról :D :D :D
Kép

Köszi sziszi :P

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami
Tomi egy kis vasgyúró! :lol:
Nagyon jó ez a kép!
Hogy bírod a négy gyereket?

Sziszi
Írj még magatokról.

Többiek?

Ma dögönyöztem Zalánt,mondom neki,Te büdös kölök.Erre rám néz:Büdös kölök?Az mit jelent anya? :shock: Komolyan mint egy nagyfiú!És még azt hittem sosem fog beszélni :oops:
Vendég
 


Sziszi: nem kell minket titokban olvasgatni! Senkit nem harapunk meg ha csatlakozik... :twisted: Gyere és hallasd a hangod! Azért négy csepp emberkével sem lehet sokkal könnyebb, mint néggyel, szóval ne hidd, hogy nem tartozol közénk! Amúgy meg nemsokára még egy anyuka kinövi a topicot (igaz Iloly? :D ) és mégsem fordít hátat nekünk. Legalábbis reméljük. :wink:

Alziza: méghogy nem fog beszélni?! Nemsokára könyörögni fogunk a kis pasiknak, hogy legalább fél percre fogják már be a lepénylesőjüket, hadd intézzük a telefonhívásunkat végre úgy, hogy halljuk is a választ a vonal végén... mert én pl. épp az imént még azt se nagyon hallottam amit én mondtam a telefonba, nemhogy még azt amit válaszoltak.... :oops:

Barbamami: hát nem semmi.... nálunk ezek a manőverek bőven három-négy hónaposan mentek.... Látom azért nálatok sem egyszerűen működik a "lefotózom a gyerekeket és mindenki szépen idenéz" dolog... Pedig azt hittem csak nálunk van így... :twisted:

Zümis: köszi az emilt! Gyönyörű babátok van! Gratulálok! Tényleg ilyen nyugis, jó baba, ahogy a fotó mutatja?

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Zümis, gyönyörű Zoli baba!

Barbamami,
a fészekalja nagyon szép...szeretem az ilyen csoportos családi képeket sokáig van rajtuk kit nézni :D
A 4. gyerekek valahogy gyorsabban haladnak...biztos gyorsan utol akarják érni a többieket...az én 9 hónaposom pl úgy eszik mint egy 3 éves...mindent akar enni, amit a többiek és úgy ahogy a többiek...

Alziza, az kiderült valaha orvosilag, hogy Zalán megfoganásához miért kellett olyan sok idő és egyéb?

Pusz
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziszi: három emberkét gondoltam volt írni az első sorban... :oops: :D

Mentségemül legyen szólva: Emesének hörgő-tüdő- és középfülgyulladása van.... komplett őrület az életem két napja... Szegénykémnek nagyon fáj a füle, a feje.
Ez a hét egyébként sem indult valami fényesen.... képzeljétek....
Hétfőn reggel anyukám kórházba került, mert még tavaly leesett a cseresznyefáról (talán emlékeztek rá amikor írtam). Mindenki csodálkozott, hogy 70 éves létére semmije nem tört el... hát az nem is, de úgy összezúzódott a mája, a gyomra, hogy most úgy néz ki műteni kell. Legalábbis az első vizsgálatok alapján. Holnap tükrözik (egyszerre alul és felül! szegénykém....), akkor talán többet fogunk tudni. Az azonban biztos, hogy az utóbbi napokban már alig bírt enni, olyan gyomorgörcsöket kapott, hogy majd belehalt, ráadásul mindent kihányt, enni sem bírt. Szóval hétfőn kórház.... Anyukám reggel bevonult, indulás előtt beszéltem vele. Épp Mesit akartam visszaaltatni (mert akkor már hajnali 3 óta járkáltam vele annyira fájt a füle), amikor egy égtelen nagy csattanást hallottam.... rohanok ki a ház mögé.... hát csóri feketerigó nekirepült az ablakunknak.... ott halt meg a kezemben! Próbáltam élesztgetni még vagy 10 percig, de nem sikerült..... Hát nem viselt meg a hétfői kezdés nagyon... áh, dehogy! Ezek után indulnék a gyerekekért az oviba, suliba (persze Mesi végig ordított míg betuszkoltam a kocsiba.... no meg az öltöztetés....), erre nem indul a kocsi! :evil: Lemerült az aksi..... na, akkor keresni valakit aki elhozza őket, mert én a 39 fokos lázzal küzdő gyerekkel nem szívesen buszozgatnék és gyalogolnék végig a szakadó esőben az iskoláig.... végül a férjem hamarabb eljött a munkahelyéről és hazahozta őket..... Még nincs vége.... tegnapra is jutott valami.... Mesi nem lett jobban, így a dokit ismét kihívtam. Adott antibiotikumot, mert a füle még rondább lett, be akart küldeni a kórházba... mondtam, hogy ezt már ne tegye meg velünk, ott se csinálnánal semmit, csak gyógyszert adnak a gyereknek, azt meg itthon is tudom... amíg eszik, iszik, viszonylag jókedvű (napközben) addig nem viszem be..... oké, ebben maradtunk. Mondjuk most már jobban van, oly annyira, hogy épp az imént kb. 8 db színes ceruza hegyét törte bele az ülőgarnitúrába.... :evil:
Na, doki el.... férjem hazaért, mondom nézzük már meg, hogy pontosan hanyadikáig kell az otp ltp szerződésünkhöz a számlákat eljuttatni a bankba, nehogy kicsússzunk a határidőből (mert akkor az állami támogatást kamatos kamattal azonnali hatállyal vissza kell fizetnünk). Kiderült, hogy hétfőig kellett volna...... Komolyan elsírtam magam..... közel 300 ezer forint, amit vissza kell(ene) fizetnünk.... Tegnap és ma délelőtt órákon keresztül kavartam az OTP-nél, hátha sikerül elintéznem a dolgot.... hmmmm holnap reggel hnegyed 8-ra megyek be, szorítsatok, hogy a rendszer még ne zárolja a számlánkat és el tudjak számolni!

Gondolkodtatok már azon, hogy mivel tölti az idejét az, aki egymaga él egy tehermentes panelban és fix munkaidőben dolgozik vegyük úgy, hogy kiemelkedően magas fizetésért? Szerintem halálra unja magát... Bezzeg mi! :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Természetesen nem tűntem (tűnök) el, csak most egy kicsit sűrű lett a munkám. Meg egy picit tele van a hócipőm bizonyos dolgokkal ígyhát kevesebbet írok, mert úgysem lenne valami élvezetes a dolog annak aki olvassa.

Úgyhogy inkább bedobok egy kv-t, ami az én vérnyomás(talanságom) mellett gyógyszer! És Mandalára fogok gondolni :D

Ha valakinek valamire nem válaszoltam volna, akkor bocsánat, talán majd egyszer. Ja igen Alziza! Nagyon figyelmes vagy! Én már nem is emlékeztem arra, hogy írtam hol fogok szülni. Majd valszeg kikérdezlek benneteket bővebben.


Üdv: Iloly
iloly
 
 


Sziasztok

Mandala
Hú,ez nem semmi!
Én emlékszem arra mikor anyukád leesett.Hogy lehet,hogy akkor nem vették észre?
Mesinek jobbulást.
Na igen!Múltkor a gyerekek igen zizik voltak (a két nagytól tényleg a falnak megyek mostanában,egész nap ölik egymást.Készüljetek fel a kiskamasz korra :roll: ),erre mondja a férjem,hogy lehet egy gyereknél meg kellett volna állni?(persze csak viccelt),mondom és akkor most mit csinálnánk szabadidőnkben?Azt mondja:Ja az igaz! :roll:

Dana
Igen kiderült.Alacsony volt a progi szintem.De ez csak 3 vetélés után derült ki.Akkor is csak azért,mert beajánlottak a profnak akihez járok.Így 20 hónapig szedtem gyógyszereket és jártam havonta 3×vérvételre stb.
Ezért kicsit tartok a 4. babától,de mindenképp kivizsgáltatom magam mielőtt belefogunk.Szerintem most is gáz van,ismerem az előjeleket. :?
Vendég
 


Mandala:
:( :( :( ... Nem irigyellek...... Emlákszem a leesés-sztorira,még örültünk is,hogy nem lett komoly baj.. Hogy hogy ez a gyomor-dolog eddig nem jött ki... :roll:
Kicsi lányodnak sok-sok gyógypuszit küldök!!! Szegény.. Iszonyat rossz,ha az embernek fáj a füle. Na és persze akkor semmit nem alszol éjjel,nappal meg legyél fitt és jókedvű....
Írjál,mit tudtál intézni az OTP-ben!!! (Halkan teszem hozzá,hogy nem a kedvességükről híresek,remélem,veletek kivételt tesznek!)

Ja,egyébként a milliomodik kép sikerült valamennyire,amin a Peti épp nem grimaszol,a Bogi nem bohóckodik,a Tomi nem sír,és a Napsugár sem csukja be a szemét...... Nem is tudom,mondjuk 15 gyereket hogy lehet lefényképezni....... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Alziza: Na,majdnem ugyanazt írtuk :D :D :D

Iloly:
Küldök egy kis jókedvet,így egy Tomit-átcipelt éjszaka után frissen és kipihenten...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jaj,képzeljétek,ezt még meg kell írnom :D
Tomikámat ma mértem,már majdnem 5 kiló,80dekát hízott 12 nap alatt :D :D :D . Legalább van némi indokom,hogy miért eszek állandóan :roll: . A párom szerint nagyon gazdaságtalan vagyok :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na köszi Barbamami!

Elért a jókedv! Főleg, hogy újra megnéztem a fényképet és tök jó, hogy Peti keze hátra van téve! Elég ártatlan kisfiú benyomását kelti :lol: :lol:
iloly
 
 


Iloly: exkluzív... csak Neked..., hogy barátkozhass...

Ja, és Alziza... egy kis nosztalgia... :D

:D :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziszi: most nézem a vonalzód... pici lányod születési ideje: 08.09.10. :D
Az én Emesémé 07.08.09. :D ...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok, én sem vesztem el, csak lakáseladás-gyerekek-kismunka...

Barbamami!

Tomi nagyon vagány fiú! Elég hamar rájött, hogy egy negyediknek mindent meg kell tennie, ha azt szeretné, hogy figyeljenek rá! :D Ha kell, beszélni is fog egy-két héten belül...:)
Bogi tényleg 1 éves 10 hónapos? :shock: Peti majdnem, de ő teljesen babás külsejű, Bogi vsizont simán kiscsoportos ovisnak tűnt! Igen komoly lány! :)

Mandala, az hogy a túróban létezik, hogy anyukád zúzódásai nem derültek ki rögtön????? :shock: Megnézték törött-e csontja, nem, csókolom??? :shock: Döbbenet!
A babának jobbulást!
A hétfő nálunk is egy kalandregény volt, talán a hold is rosszul állt, vagy frontok? :)
HOLNAPRA NAGYON SZORÍTOK!!!
(Ugyanannál a szülésznőnél szültünk! :) - Ronda hálátlan vagyok, nem emlékszem a nevére... És lehet, h ugyanabban a szülőszobában :) Jajj, én is nosztalgiáztam, köszönöm :))

Iloly: Sztem egy fórum azért (is) van, főleg egy ilyen meghitt fórum :), hogy az ember a keserveit, rossz napjait is megoszthassa a többiekkel - ha szükségét érzi.
Én is a SOTE II.-n szültem Petit, ha bármiben... szólj!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Mandala:
Így néz ki a szülőszoba? Aztaa! :D Hát mi most csak egyetlen képet csináltunk a szülőszobán,a letámadósat :lol: ,de le kellett volna fényképezni a szülőszobát is az Istvánban. Tökéletesen meg voltam elégedve vele. Na persze a szülés közben marhára nem érdekelt,hol is vagyok..,de utána még vagy 3 órát voltunk ott, tekintve,hogy látogatási tilalom volt,és többet nem jöhetett be a férjem hozzánk,amíg a kórházban voltunk.
Halvány barack-színű falak,festmények,madeira-hímzéses függöny, halk zene, gombnyomással szbályozható hyperszuper ágy.... :D :D
Ki az a lökött,aki otthon akar szülni??? Hogy aztán emlékezhessek,hogy na itt a kanapén jött az a fájás,amitől maj'd kipurcantam.. És a takarítás utána :roll:

A képen Mesi lányodat szopiztatod? :D :D Épp néztem,hogy már több,mint másfél éves???..........

Anyukáddal mi van???? :?: :?: Kiderítettek valamit?

Iloly:
Igen,Petikém KIFEJEZETTEN ártatlan,engedelmes,szelíd kisfiú :lol: :lol: :lol: A légynek se ártana........

Rita:
Napsugárnak is 12-14 éves a mérete...... Valahogy ilyen hatalmas gyerekeim vannak... Hát..,én is 180cm vagyok.. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, azért nem gondolkodtam még a Dunának menésen! (talán mert egy kicsit sokat kéne menni érte) :lol:

Mandala!
Köszi a képeket, majd gondolok Rád! Az anyukád féle történet számomra is kicsit furcsa, de remélem helyre jön minden. Azért majd írj, hogy mi lett a vége az ügynek.

Rita ez a "meghitt" különösen tetszett (kíváncsi vagyok hányan olvassák :lol: ) és köszönöm a felajánlásokat kórház ismertető ügyben.

Arra gondoltam, hogy egyszer bemegyek és megkérdezem mi ott a pálya gondolom ha már nem fenyeget az influenza és egyéb nyalánkságok akkor jobban megengedik a tájékozódást. A képek alapján amúgy nem rosszabb az előző kh-nál, bár gondolom a kórtermek színvonala itt sem magasabb a valaha volt soltvadkerti úttörő tábor színvonalánál.

Mindegy én már azzal is megelégszem, ha nem lehet vágni a cigifüstöt a folyosón mint itt a helyi műintézményben, és nem szalonnázik a doki a vizsgáló asztalon mint itt nálunk a körzeti. Komolyan arra mentem be ősszel a vérleleteimért, hogy a vizsgálón csomagoló papírból kóbászt evett paprikával :shock:

Azért jellemző ki mit tart szem előtt :D Barbamami a madeira hímzést és a falak színét...... :lol: Sajnáltad volna a vadonat új EKTORP huzatokat mi?! :lol: :lol: :lol:


üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok

Mandala
Mi van anyukáddal?
Ismerős képek.Bár én kevés időt töltöttem a szülőszobán.De jó látni.

Iloly
Itt nincs cigifüst!
A szobákban semmi extra.Talán az állítható fejtámla az ágyakon.Legalábbis 2,5 éve abban a szobában ahol én voltam így volt.A fürdőszoba is bent van.Az üvegajtón túl pedig nem mehet látogató.

Rita
A szülésznő Eta.Velem is ő volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:32-kor.
Vendég
 


Fú Alziza!!!!!!!!
Akkor ez luxus szálló!

1. Eddig én még csak olyan szobában voltam ahol a folyosón volt közös zuhanyzó.
2. Egyszer azért folyt a harc, hogy ki kapja meg azt az OSB lapot, amit ha a szamárfészkes ágy matraca alá tesznek, akkor nem kell a fészekben feküdni. :lol: :lol:


És van ott másik szülésznő is, vagy mindig ez az egy dolgozik?
:lol:

Na látszik, hogy már jobb a kedvem!

Üdv:i
iloly
 
 


Iloly: luxusszálló? :lol:
Én kellemes emlékeket őrzök a sote II-ről. Hónapokat feküdtem (ha mindent összeszámolok, közel egy teljes évet) a terhespathológián, minden szülésznő, nővér és takarítónő megismer ha megyek a dokimhoz (pedig mostanában ritkán látogatom), mindenkinek van egy-két kedves szava hozzám. És emlékeznek a gyerekekre is. Amolyan családias. A szülőszoba tényleg luxus, modern minden, van bent zuhanyzó, külön wc.... én a zuhany alatt vajúdtam az utolsó órában, amikor megkaptam a méhszáj lazítót és azt hittem azonnal elpusztulok....
Mondjuk bordásfal talán nincs, meg kádban szülés se, de labdát úgy emlékszem Eta nagyon ajánlgatott... mondjuk én úgy szédültem, hogy fent lenni alig bírtam (Gergőnél), Encsinél nem kelhettem fel, mert a méhszáj valahogy féloldalasan tágult és emiatt csak oldalt fekhettem, Danikámnál még a régi szülőszoba volt, na az volt gáz.... premier plán(e) végignéztem vagy három szülést mire én következtem... ugyanis a vajúdót, ahol hatan feküdtünk és kínlódtunk, egy felakasztott lepedő választotta el a szülőszobától, ahol három szülőágy állt egymás mellett függönnyel elválasztva.... légkondi a ventillátor volt amit mellénk raktak ha meleg volt. :twisted:
Szóval tuti az új szülőszoba. Van légkondi, van zene, vihetsz cd-t... mondjuk nem árt, ha a melletted lévő szülőszobán éppen visít a másik mami.... én éjjel szültem, mindig egyedül voltam, szóval még választhattam is szülőszobát... :D Na, mi ez ha nem protekció??? :D
A szülésznők aranyosak, én mind a négy babámat Etelkánál szültem. Először spontán akadtam rá, Daninál még azt gondoltam az orvos a lényeg.... de rájöttem hogy egy nagy túrót! A szülésznő az ez már biztos! Etus végig velem volt, ez megnyugtatott. Mondjuk az új dokim is (meglepő módon) végig ott ült a radiátoron és a férjemmel kvaterkázott. A hangulat kiváló volt... csak ne fájt volna annyira a ....
Kérhetsz epidurált ha akarsz, én nem tom milyen, sose kaptam fájdalomcsillapítást. Kivéve Mesinél, mert császár volt. :D
A gyerekágy a nyugalom szigete. Imádtam ott lenni! Mondjuk tán mert egészséges babát tartottam a kezemben (bizonyos mértékben véget ért a napi aggodalom, hogy mi zajlik a pocakban), és mert a hosszú kórházi fekvés itt már valóban napokban volt csupán mérhető.


Barbamami: a fotón a lila cseppség Enikő.

Hát lányok, megyek, mert Mesi foglalkoztat....

Még annyi, hogy úgy néz ki az otp-t elintéztem. De még vagy fél évet várok míg azt merem mondani (ismerve ezt a pénzintézetet), hogy minden rendben zajlott.

Anyukám miatt nagyon aggódom. Nem tudok túllépni azon az érzésen, hogy nagy baj van. Tükrözték és találtak valamit, ami miatt nagyon leszűkült a nyelőcső alsó része és a gyomorszáj. Vettek biopsziát. Daganatra gyanakszanak. Az aggaszt, hogy a doki nem mond semmi megnyugtatót, csak annyit, hogy majd meglátjuk mi lesz... :shock:
Nem hiszitek milyen borzasztóan érzem magam! Vagy sírnék, vagy hajtanám az időt, hogy végre legyen vége ennek a bizonytalanságnak és közben azt programozom, hogy a doki azt mondja, most már megnyugodhatunk, minden rendben, max. egy műtét és rendbehozzák, nincs tumor, nincs életveszély. Azon tűnődtem, hogy végülis tudom, hogy elveszítem anyut egyszer, mert már 70 éves és végül ez az élet rendje, de nem hiszem, hogy felkészült vagyok erre. Ő nagyon bizakodó, azt mondta nem gondol a legrosszabbra én viszont csak arra tudok. Basszus! Én ilyen vagyok. Ráadásul most tükrözik alulról, mert a vastagbelén is láttak vmt uh-gal, erre mi futott már elém? Na mi? Hát hogy áttétes... Hát lányok nem tudom miért, de nagyon rossz előérzetem van. :( :cry:

Remélem kellemesebb témákkal köszöntök be ma délelőtt!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala

Nagyon drukkolok,hogy anyukáddal minden rendben legyen!
Vendég
 


Sziasztok!

Mandala!

Nem akarok hiú reményeket kelteni, de az egyik rokonunk hónapokig várt a tükrözésre és tutira biztos volt benne, hogy a tavaszt már nem éri meg, mert akkora a baj, majd kiderült, hogy semmi komoly :roll:

Tudom, hogy nehéz kivárni, de attól, hogy idegesíted magad nem lesz jobb.

És igenis luxusszálló ahhoz képest, amiket én tudnék mesélni :lol: :lol: Egyszer, majd ha olyan kedvemben leszek elmesélem kedvenc történetemet a magzatvíz szivárgós lányanyákról, de most süt itt a nap, úgyhogy munkára fel!

Sziasztok: i
iloly
 
 


Alziza:
Hú,mekkorát nőtt Zalán!!! :D :D :D

Iloly:
Az biztos,hogy az Ektorp huzataimon nem szültem volna!!! :lol: :lol: Hogyisne! :lol: :lol:

Mandala:
Szívből drukkokol anyukádnak. És NEKED is,hogy ne aggódj annyit!!!!!
Teljesen igaza van Ilolynak. A párom is mindig azt mondogatja (dettó ugyanolyan vagyok,mint te..),hogy attól nem lesz jobb,ha idegeskedem.
Persze,ezt könnyű így kijelenteni... :roll:
Nekem is hasonló korú az anyukám (72 éves..,én is kései gyerek vagyok :D ),és ha nem veszi fel a telefont,már rémeket látok...... :roll:

Na látjátok,érdemes többször szülni,hogy az ember tudja értékelni a szép új szülőszobákat :D :D
Napsugarat anno a Jánosban szültem még a régi szülőszobán......
Huh... A szülőágy olyan keskeny volt,maj'd leestem. És az egymástól hypo-foltos zöld függönnyel elválasztott szülőágyak.. Jó volt az első szülésem legelején végighallgatni egy gátvarrás közben üvöltő anyukát. Erőt adott a szüléshez,na meg kedvet :D
Az István-os szüléseim luxusszállósok voltak :D :D

Ja,és Mandala:
Én is éjjel szültem :D , és választhattam szülőszobát :D Ahhoz képest,hogy napközben,mikor ctg-re mentem,a folyosón vajúdtam az anyukák,annyian voltak....
Hát hiába,ehhz érteni kell :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Tegnapi és mai képek... Muszáj felraknom... :roll: Olyan büszke vagyok rájuk :D :D :D :D :D
Kép Kép
És a 17 napos minibébim :D
Kép

ZÜMIS???????? :?: :?:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Kép

O a kislanyom Reka! Szeptember 10en szuletett CSikszeredaban. Ugyanis mi Erdelyiek vagyunk. A ket fiam Koppany es Ors ok ikrek es 5 evet toltottek februar 19-en. Ok mar ovodaba jarnak teszek fel kepet roluk is nemsokara.
Mindenkinek koszonom a szives fogadtatast. Orulok, hogy csatlakozhatok hozzatok.
Reka eddigi elete eleg sok gondal jart folyamatosan beteg volt, amig ra nem jottunk hogy poratka allergiaja van. most is produkal nathas tuneteket ugyan de mar nyugodtan kezelem a dolgot tudom hogy nem valami hatalmas baja van hanem csak allergias roham.

Mandala nagyon drukkolok az anyukadnak. Es ne gondolj rogton a legrosszabra. Hidd el minden rendben lesz majd meglatod. Mindenesetre mennek a ++++ gondolatok.

Barbamami fantasztikusak a kepek.

szisziKép
sziszi7
 
 


Sziasztok!

Mandala: drukk anyukádnak. Nem lesz baj!! ++++++++++++++++++++

barbamami: nagyon édesek a képek :)
Tomi milyen szépen tarja a fejét.. :o Nagyon édes. :D
Ugyan ilyen pihenőszékünk van. Most azt sajnálom, h nincs melőle még egy, mert Vivi meg Lara állandóan veszekednek érte. :D

Képzeljétek. :( Vivi a nagylányom max 2,5 napig szokott lázas lenni. Most hétfő reggelre belázasodott és még tegnap is 38 fokos volt. :( Úgy kezdődött, hogy vasárnapról hétfőre virradóan nem tudott aludni a fejfájástól. Ilyen még nem volt a 4 év alatt soha sem. Aztán jött szépen a köhögés, orrfolyás. Azt hittük sima megfázás. Megbeszéltük a dokival, hogy nem viszem fel hozzá, csak akkor ha a 3. napon is lázas lesz. Nagyon sok a beteg gyerek most skarlát és bárányhimlő járvány van. Szerda éjjel még mindíg lázas volt, csütörtökön felvittem, ügyeletes doki volt. Megnézte a borzalmasan hurutosan köhögő, lázas gyerekemet, és azt mondta, hogy semmi baja... :shock: Nem lát semmit. Vigyek neki péntekre vizeletmintát. Vittünk, de az id negatív lett. Péntek délután feljött a mamától Vivi, keze jéghideg, homloka forró, remeg úgy fázik. Megmérem a lázát 39,4. Nézem a kezét és halványan bár de hálószerűen foltos. Ugyan így a karja is. De sem a hasa, sem a háta nem. Nézem a nyelvét, szájpadlását semmi. Azt hittem skarlát. Felhívom a dokinkat, mondom neki mi van, mondja nézzem meg a combját. Az is foltos. Erre azt mondja a dokinéni, hogy parvós a gyerekem. Mondom parvós?? Az kutyabetegség. De igen az, merthogy van olyan, hogy humán parvo vírus. ezt hívják pillangóvírusnak, vagy 5. gyerekbetegségnek. Nem veszélyes. Olyan, mint a többi fertőző gyerekbetegség. De az arcán is kéne pírnek lenni, az meg nincs. Mindegy. Semmi dolgunk nincs vele, tüneti kezelés.
Viszont utána néztem a neten, és ez a betegség a magzatra nézve végzetes. :( ez a vírus, csak az osztódó sehtekben képes fenntmaradni. Ha a Magzat elkapja, amire 33% esély van, akkor az első 20 hétben vetélést okoz, ha megmarad, de vírusos, akkor a csontvelejét károsítja súlyosan, előfordulhat halvaszületés is, de ha mázlim van és nem kapja el akkor életben marad és egészséges lesz. Én ebben bízok.
Néztem Vivi foltjait, és az arcán nincs, és a többi is csak akkor jön ki, ha jéghideg a keze. Nagyon remélem, hogy ez nem az a betegség volt. :( Majd hétfőn a gyerekdoki megmondja remélem. Hétfőn megyek méh uh-ra is, megemlítem a dokinak, hátha ő is mond valami okosat.
Na megyek, Lara álmos. Mindenkinek szép napot! :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!!

Pattogó!
Nekem votl Pavrom, hétköznapi nevén pillangóm. Vikimtől kaptam el 3 éve. És az tényleg az arcon jelentkezik, és azért pillangó, mert úgy néz ki az arc, mintha egy piros pillangó lenne rárajzolva. Ha emgírod az emailcmíed, küldök át egy anyagot róla, amit az orvosom küldött át nekem. Szorítok, hogy ne leygen semmi!!!

Mentem, mert vár a teregetni és vasalnivaló!

moni
 
 


Sziszi:
Jó,hogy kiderült,mire allergiás.. Napsugár is rengeteget volt beteg,míg végre kiderült,hogy refluxa van,attól köhög állandóan.. :roll:
Nagyon helyes pofija van a kislányodnak,tündéri kis vidám szemei vannak :D Látszik,hogy jól tartjátok :wink: :wink:

Bolha:
:( :( Jaj,nagyon szorítok,hogy ne legyen semmi gond a babával!!! Mit mondott a doki????

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mandala:
Anyukád????? Kicsi lányod,meggyógyult már??? TEEEEE hogy vagy? :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hahóóóóó! :?: :?: :?: Hol vagytok? :P
Ez a napi "szórakozásom",hogy lopva némi időt szakítok a netezésre... :roll:
Tessék írni!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zümist kérdeztem,mi van velük. Szegények totál betegek.. :(
A kis bébi is :( ...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami!

Én igazoltan vagyok távol, bárányhimlősek a gyerekek.

Zümiséknek gyors gyógyulást!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Oké Barbamami, igazad van!

Először is nagyon együtt érzek minden beteg gyerek anyukájával, nálunk is van most ilyen olyan betegség. Akartam írni Bolhának vmi megnyugtatót, mire sikerült saját magamat is halálra rémítenem, úgyhogy kellett vagy két nap mire lenyugodtam. Az oka az, hogy Lóci is kb. 3 hete bepöttyösödött, de az ügyeletes drnéni nem tudta eldönteni skarlát vagy allergia-e. Mondjuk 1 napi AB után már jobban nézett ki és az arca nem volt eleve pöttyös, de a nyelve sem :D
Na nem sokat törődtem az üggyel, mert a skarlát engem nem érint gondoltam és a többiek sem lettek betegek. Erre olvasom ezt a jó kis pillangó vírust, ami persze a 2. 3. trimeszterben veszélyes, ha összeszeded, de nem tuti, hogy pöttyös leszel, és úgy tűnik egy módja van annak, hogy kiderüljön voltál-e valaha vagy vagy-e esetleg most, ha egy vérvizsgálatot csinálnak. Ami persze csak arra jó, hogyha - vagy régi a +-itás akkor nem izgulsz, ha meg + akkor még lehet, hogy a magzat nincs abban a 33%-ban aki elkapja és nem tuti hogy mindenféle szörnyűségek történnek vele.
Na tegnap megkértem védőnénit, adnának egy beutalót vérvételre és akkor rövidre lehet zárni az ügyet. Hát az ÁNTSZ-es kérő lapon nincs ilyen lehetőség ott ahol a toxoplasma, cytomegalovírus stb... kérésére van, ígyhát inkább várjam meg a hétfőt amikor megyek dokihoz és az majd kitalálja mi legyen. Amúgy is ha már elkapta úgyis mindegy, mert ilyenkor meg nem szakítanak már terhességet, a vírusfertőzésnek meg úgyis mindegy... Ami persze mind igaz, de én gondoltam csak megkímélném magamat néhány álmatlan éjszakától.
Ami a skarlát mellett szól, az az is, hogy miután drnéni nem erre szavazott, 5 napig kapott csak AB-t amit skarlátnál tovább kellett volna és most középfül gyulladással van itthon szegény úgy, hogy sohasem volt neki ilyen. Ami elbizonytalanít, az az, hogy a nagyfiunk és a kislányunk voltak parvosak tuti azok voltak 2 éve minden tünetet szépen hoztak. De a két középső küzül csak Lócinak voltak hasonló tünetei, egy héttel a másik kettő előtt, amit dr. néni (igazi gyerkorvosunk) skarlátnak diagnosztizált és kezelt, és el is múlt a betegség. Igaz, nem néztek torokváladékot...Ja és a legkisebb fiunknak akkor sem és most sem volt semmi hasonló nyavajája. :shock:

Na Barbamami, elég izgi a feladvány? :lol:

Amúgy legjobban az keserít el ilyenkor, hogy egyszerűen nincs itt a saját gyerekorvosunkon kívül egy olyan bármilyen orvos, akiben meg lehetne bízni. Még csak olyan szinten sem, hogy esetleg többet tudna hozzá tenni a dolgokhoz mint én. Aki amúgy tök jól van, nem pöttyös, nem csíkos, nincs semmiféle tünete a 4-14 napos lappangási idő meg bőven lejárt, úgyhogy inkább vegyétek kis színesnek az egész történetet. Ja és a legutolsó labor szerint a toxoplasma negativitásom továbbra is megvan, ami az én élettörténetemmel és foglalkozásommal elég vicces. :lol: :lol:

Üdv:i
iloly
 
 


Azért tudok ám írni, ha akarok! :D
iloly
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a betegeskedőknek. Szedegetem a romjaimat.... anyukámnak rosszindulatú daganat van a gyomorszáján. Kedden viszem ctre. remélem nem találnak áttétet. Úgy néz ki jöv. héten műtik, valami prof a szent imrében. csók lányok, majd jövök, csak most nagyon zaklatott vagyok... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Huh..
Hát azért jobb híreket vártam csajok! :(

Iloly:
:( :( :( Igen,tényleg pocsék lehet,hogy csak egy orvos véleményére tudsz adni. Ilyenkor legszívesebben legalább 4-gyel megnézetné az ember a gyereket....... :roll:
Én személy szerint nem is hallottam még erről a pillangó vírusról. De a parákat,ajaj,nagyon meg tudom érteni.
Kb a 20. hétben lehettem,mikor a Petin egyszercsak piros pöttyök jöttek ki,hát rögtön azt hittem,bárányhimlős.. Aztán kiderült,hogy valami pókcsípésre volt allergiás. De ismerem magát az ÉRZÉST,amikor parázik az ember egy olyan dolog miatt,amin gyakorlatilag nem tud változtatni,és nem is tőle függ.. :roll: :(


Mandala:
:( :( :( Szegény anyucid. Bár azért szerintem nem valószínű,hogy kifejezetten az eséstől lett ez a daganat (nem? :?: ),nagyon szorítok,hogy semmi áttétet ne találjanak!!
És sok-sok energiát küldök NEKED!!! :!: :!: :!:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


sziasztok!

ÓÓÓÓ jajj lányok mire kell visszajönöm!!

Mandala!Drukkolok ezerrel ,hogy minden a legnagyobb rendben legyen anyuddal!!!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Ezt mind neki küldöm!!!!!Nem lesz semmi baj!!
Sajnos tudom mit érzel de fel a fejjel !!Csak pozitivan gondolkozz!!!

Ipoly!!Igen az ÉRZÉS!!jól írta BArbamami,
Fúú amikor nekem sem tudták megmondani mi van Zoli máján...ez a majd kiderül ha megszületik az engem sem nyugtatott meg és ott volt az az ÉRZÉS!!
Szorítok neked is ,hogy minden rendben legyen!!És el tudd intézni ,hogy megnézzenek!!

rólunk:
Hála már túl vagyunk a nehezén!!már csak a nagy lányom beteg ...Kis Mukimnak olyan jól viselte.igaz még szürcsög.
A többiekkel együtt még a köhögés megvan de már senki sem lázas!!
Isteni a női szervezet!!Tejcsi hála megmaradt!!

A bárányhimlősöknek is mielőbbi gyógyulást!!

Jóó éjt!!

Kép
zümis
 
 


Sziasztok

Nem voltam egy pár napig mert örültem,hogy élek.
Szombat estére olyan beteg lettem mint még soha!Napközben is éreztem,hogy beteg leszek,de estére olyan fájdalmaim voltak,hogy mozogni alig bírtam.Olyan volt,mintha az összes izmomat folyamatosan feszíteném.Éjszaka már az ügyeleten gondolkodtam.
Keveset aludtam és vasárnap reggelre sem lettem jobban.A fejem is majd szétment azt hittem agyvérzést fogok kapni.
Hétfőre valamit javult a helyzet,de most sem tökéletes.



Barbamami
Hát Tomi igazán erős kisfickó! :lol: Nagyon ügyes!

Sziszi
Édi a kislányod!

Pattogo
Hú!Én sem hallottam még erről a vírusról!Drukkolok nagyon!

Iloly
Nektek is!

Betegeknek jobbulást!

Mandala
Nagyon sajnálom! :cry: Tudom milyen érzés ez!
Nagyon remélem,hogy nincs áttét !!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:33-kor.
Vendég
 


Nahát! Tessék gyógyulni csajok!!
Sajnos azt nem tudom írni,hogy itt a jó idő :roll: Nálunk olyan hófelhők gyülekeznek,hogy a párom épp telefonált,hogy gyújtsak be megint a kandallóba. Azóta nem gyújtottunk be,mióta a Tomi megszületett. És igazság szerint,nem is hiányzott a minden reggeli hamuzás........ :roll:

Minden betegnek küldök sok-sok gyógypuszit!!! :roll: :P :P

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: