Új privát üzeneted érkezett!

Megint én. Idegesített és megmértem reggeli után másfél órával.
1 Órával utána: 6,3
Másfél órával utána: 5,1.

Ez lehet?
annamari78
 
 


Sziasztok!
Én egy második gyermeket váró kismama vagyok és már "rutinos" terhességi cukros. A fiammal a 7. hónaptól kellett diétáznom, most a 16. hétben vagyok, és már a 6. héttől napi 3x-i inzulinon... Először is annyit szeretnék megnyugtatásként mondani minden inzulintól rettegő kismamának: ez az inzulin dolog csak addig olyan riasztó, amíg nem próbáltad. Egyáltalán nem fáj, és semmi szörnyű nincs benne, pedig én aztán már egy sima vérvételtől is képes vagyok elájulni... :)
Érdeklődve olvasgattam vissza a hozzászólásaitokat, persze nem mindet, de majd fokozatosan bepótolom. Annamari, szerintem semmi gond nincs az értékeiddel, én úgy tudom, 6,8-ig jó.
Dorka, diéta szerintem sem fog ártani, mert határeset, de pont mivel annyira határseset, nem kell ezt még olyan szigorúan venni. Szerintem cukros dolgokat ne egyél, igyál, és azt tartsd be, hogy sokszor eszel keveset+ne körettel pakold tele a tányérod. Emelett ellenőriheted időnként a cukrod, és ha kaja után 1,5 órával 6,8 alatt van, akkor semmi gond. Ha nem, akkor viszont az orvosnak kell beállítani a diétát. Ez persze csak az én véleményem, tanácsom :D
Arra figyeljetek nem inzulinosok, hogy a diétát nem szabad túlzásba vinni, csak azért, hogy csökkenjen a vércukorérték!!! Az első babám kárán tanultam ezt meg sajnos, ugyanis én is annyira féltem az inzulintól, hogy a 9. hónapban már egész minimális szénhidrátot ettem, pótoltam ugyan hússal, zöldséggel egyebekkel, mindig jóllaktam, de fogytam 2 kilót, és a gyermek 2 kilósan született időre...
dfjudit
 
 


Dorka, még annyit, hogy a Gastroyalnál is vannak olyan kaják, ahol fel van tüntetve a CH érték, de nekem nem jött be... Egy 35CH-s kaja úgy megdobta a cukromat, mintha egy egész tortát ebédeltem volna, pedig normálisan 50 CH-t szoktam ebédelni..Úgyhogy kicsit félrevezető, nem tudom miből hozzák ki ezeket az értékeket, de elég nagy felelőtlenség :(
dfjudit
 
 

 
 

Sziasztok!

Annamari :)
MÉg mindig nem mertem magamnak inzulint adni :? de szerintem nem is kellett volna, mert miután kiderült, hogy általában a reggeli értékek magasak, azt minden nap megmérem, és nem kapok olyan égbemenően (7 fölötti) eredményt. Szerintem a Te értékeid nem olyan magasak. És gondolom ennyit jelent fél óra igen, hogy ennyire lemegy a vércukor.

Judit! :)
Te ahogy terhes lettél újra nézettél egy terhelésest, és ott derült ki, hogy inzulinoznod kell?
Igen én egy tipikus inzulintól félős vagyok, de megmondom őszintén azért, mert annyira "magamra" hagytak vele, hogy nem merem egyedül eldönteni, hogy mikor adjak be magamnak. A legutóbbi belgyógy kontrollon a főorvosnő annyit mondott, hogy ha továbbra is mérek 7 fölötti értéket reggel, akkor egy adag inzulin menjen. Azóta nem mértem.
Igen ettől picit én is félek, hogy "alászaladok" a szénhidrátnak, és nem fog megfelelő méretűre nőni a picikém. Viszont az megnyugtató nálam, hogy nem fogyok. Nálatok végül bepótolta a bábi a "lemaradást" idekinn??

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


BEA
Közben én is voltam pénteken a dokinál. Inzulin nem kell. Azt mondta, ha 1x 2x hét fölé is menne reggel akkor max írna fel egy fél adag inzulint, holnap kell profiloznom majd meglátjuk.

Judit
Hogy érted az, hogy az 1. baba kárán. Ugye nem lett semmi baja és csak a fogyásra gondolsz?
annamari78
 
 


Mindent bepótolt, egy teljesen egészséges, majdnem 4 éves óvodás nagyfiú :D
De azt a 9. hónapot nem kívánom senkinek... Majdnem végig kórházban voltam, folyamatosan arra gyanakodtak a dokik, hogy biztos a méhlepénnyel van gond, de ezt semmilyen vizsgálattal nem tudták alátámasztani, én meg nem is sejtettem, hogy az, hogy "titokban" lecsipegetek a CH-kból, ilyen következménnyel járhat...De végülis is azon kívül, hogy borzasztó sovány és picike volt, teljesen egészséges volt már születéskor is, úgyhogy hamar behozta. Mindenestre csak azért írtam ezt le, hogy vigyázzatok.

Bea. ez elég fura, hogy meg se mutatták, hogy kell beadni, de gondolom, ha tényleg sor kerülne rá, azért csak be tudsz menni a rendelőbe, hogy az elsőt mutassák meg, nem?
A mostani terhességemnél úgy derült ki, hogy amikor a 6. héten elmentem a rutin vérvételre, az éhgyomri cukor 6,3 volt, innen már egyenes út vezetett a diabetológiára, közben meg már emlékezetből csináltam a diétát. A diabetológián reggeli után (kb 30 g CH) mértek 7,3-at, ebéd után 8 körül volt, így jöttek az inzulinadagok. Nem voltak szerintem annyira szörnyű értékeim, de így az inzulinnal sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok, mert végre jó értékeket és nem határeseteket mutat a vércukormérő, úgy, hogy közben napi 175g CH-t ehetek! Így most a 3 főétkezés előtt van inzulin, utána szoktam mérni 1,5 órával, és addigra általában 5 és 6,5 között van.
dfjudit
 
 


Judit
Én 165-öt eszem szerinted kevés? 175 volt, de nem hiszem, hogy a 10 grammal god lehetne. Balázs így is a legutolsó un n 12 nappal volt nagyobb , mint kellene.

Ha jól gondolom Te 150 körül ettél és ebből mg levettél? Ez nagyon érdekelne, megíírnád mennyit ettél. Én is magamnak vettem le.
annamari78
 
 


Judit!

Hadd kérdezzem már meg, ezt orvos mondta neked, hogy az lehetett a gond, hogy kevés CH-t ettél??? Mert ugyan nem vagyok orvos, de ebben én nem hiszek. Négy dolog miatt

1. A szervezet zsírból készít magának cukrot, ha kell neki, úgyhogy ha, a babának szüksége lett volna CH-ra, azt elvette volna magának, ne félj.

2. Én is fogytam az első babámnál a diéta hatására, de a babám 3700 gr-mal született, semmi baja nem volt.

3.-4. A Péterfy kórház főorvosa, és a Dél Pesti kórház főorvosa? (Gyuri itt a topikban) is elmondta, hogy lehet lejjebb vinni a CH-t, attól a babának nem lesz baja, 150 gr-ig nyugodtan, de ha annál kevesebbet eszik valaki, az sem gond. CSak kár az anyukának magát kínozni...

Azért kérdezem, hogy te miből gondolod, hogy a babádnak a túl kevés CH (Mennyi is volt ez?) volt a gond.

Annamari, Bea!

150 gr-ig mindenképpen le szabad vinni a CH-t. A legnagyobb szaktekintélyek a témában alapból 150-es diétára állítják be az anyukákat. Tehát ezzel nincsen gond.

Az értékeitek jók, ne izguljatok. A lényeg, és ebben higyjetek, ne mindenféle szóbeszédnek, hogy az 1 órás értéekietek 7 alatt legyenek. Amíg ez így van, addig semmi ok az aggodalomra. Ha 1-1 alkalommal kicsit fölé csúszik, akkor sincs ok pánikra. Hanem el kell menni az orvoshoz, és szépen megbeszélni vele a teendőt, és nem önhatalmúlag (ha erre is kértek, akkor sem) inzulint adni magadnak. Nem véletlen, hogy az anyukákat kb egy hetes bennfenkvéssel szoktak beállítani az inzulinra, ha szükséges. Ja és félóra alatt sokat tud esni a vércukor. 1 óra a tetőpont, és általában 2 óra után éhgyomri körül van, tehát elég sokat kell esnie fél óra alatt.

Na úgyhogy fel a fejjel, csak ügyesen. Ja a különböző inzulin értékek egyik_másik nap?? A vércukor ezernyi dologtól függ: nagyrészt, hogy mit eszel, miből, mennyit, hogyan elkészítve. Aztán esetleges betegség, lelkiállapot, testmozgás mennyisége, soroljam még.

Na minden jót.

Ja és GYuri, Ági, Heni merre vagytok???

Panni
uran
 
 


Panni
Köszi a tanácsokat. Már begolyóztam volna a nagy mércsicskébe (cuki , grammok stb) , ha nem vagy/vagytok itt hozzáértők és nem segítetek.
Én is úgy tudom, hogy a 150 g ch is elég és ha valaki megeszei nem lesz kicsi a gyerke.

A doki azt mondja, hogy 2 óra elteltével vissza is kellene menni éhgyomrira

A mozgás ha jól tudom csökkenti a cukor értéket, mert elégeti.

Így van????

Ez érdekelne, mert akkor kicsit jobban beindulnék reggel!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
annamari78
 
 


Sziasztok!

Annamari! :)
Megy ma a profil? :) Én is csinálnék egyszer, de nagyon fogytán van a tesztcsíkom, és nem tudom, hogy tudok-e majd szerezni kedvezményes áron (egyébként marha drága).
Én úgy tudom a mozgás valamelyest csökkenti.

Judit! :)
Nem irigyellek akkor az előző terhességed 9. hónapjáért :( nem lehetett könnyű az utolsó heteket a kórházban tölteni. De a lényeg, hogy most már van egy szép egészséges kisfiad! vagyis nagyfiad :oops:
a 6,3 tényleg magas éhgyomrinak. EGyébként a terhességed után elmúlt a magas cukor? Mennyi idő kellett?
Megmutatták, hogy hogyan kll használni a tollat, de én azért nagyon tartok tőle.

Panni! :)
Köszönöm az újbóli megnyugtatást. Te mindig úgy meg tudsz nyugtatni. Igen, ez volt nekem is fura, egy ilyen inzulinbeállítás nem negyedórás folyamat :? :roll:

Szép napot mindenkinek!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Bea
Neked ugye az inzulin miatt kedvezményes a tesztcsik?

Profil: megyeget reggeli után 6,1,
10ó után 5,9
volt már sokkal jobb is nem tudom mi van, de minden esetre 7 alatt van!
annamari78
 
 


Sziasztok!
Igen, orvos mondta, de én gyakorlatilag egyáltalán nem ettem CH-t, teljesen kiiktattam az étrendemből a kenyeret és a köretet, úgyhogy ne aggódjatok, a 150g körüli CH teljesen oké.
Egy kérdésem lenne, gondolom elsősorban Panni fog tudni rá válaszolni. Olvastam, hogy itt többen egy órával evés után mérnek, nekem azt mondták, hogy másfél órával utána kell, mert addigra kell visszamennie 7 alá, sőt az inzulinos könyvben eleve úgy van nyomtatva a rubrika, hogy 1,5 órával evés után. Akkor most mi a helyes?
A terhességem után már nem nézettem meg a cukromat, de valószínüleg elmúlt, mert most amikor a 6. héten már magas volt, megcsinálták a HbA1c vizsgálatot, ami 5,6 lett, így ebből lehetett arra következtetni, hogy a terhesség előtt normális volt.
A mozgás tényleg csökkenti a cukrot, még egy egyszerű takarítás is!
Engem nem fektettek be kórházba beállítani a cukromat, szerencsére kifogtam egy olyan orvost, akit az első napokban minden étkezés után fel lehetett hívni, még este 10-kor is, beolvasni, hogy miket mértem, és ehhez képest mondta az inzulint. Amikor már mindig jókat mértem, nem kellett hívni, de akkor is egy csomószor ő telefonált és érdeklődött. Maga az a művelet, amíg a penhasználatot megmutatták kb. 2 perc, illetve egyszer megvárta, hogy nála adjam be magamnak, és nézte, hogy jól csinálom-e, de ennél több igazából nem is kellett volna.
dfjudit
 
 


Judit
Kérdezted a mérési időt. Akikkel én beszéltem és látod általában itt is ezt mondják.az étkezés befejezésétől számított 1 órát tartják a mérvadónak, ennek kell 7 alatt lennie.
Azt már én is hallottam, hogy valaki nem eszik ch t. Acetonra mit mondtak :?: :?: Tudom, hogy realtíve nem baj, de azért végig :shock: :shock:

Pl: nekem a profilom közben az ebédnél, 7,0 át mértem, megijedtem mondanom se kell, megmértem 30 perc mulva ekkor 5,4 lett szóval az 1 órás a csúcs és ez megbízhatóbb minden szempontból.



Ma egyébként nem lett valami fényes a profilom :cry: :cry:
nem tudom , hogy ez csak periodikus e vagy elkezdett romlani....................
annamari78
 
 


Ja és az inzulinos könyvet nem kismamiknak nyomtatták, nekünk a határ 7.
annamari78
 
 


Sziasztok!

Az egy órás érték, és 7 alatt legyen. Az a helyzet, hogy a kismamáknál kicsit másképp mennek a dolgok. Itt lemegy általábana cukor egy idő után (pl. az éhgymori jó szokott lenni) de lassan, és ez a lassan a baj. Emiatt nem szabad felturbózni a cukrot, és ezért kell sokszor keveset enni.

A szinte semmi CH-val az is baj lehet, hogy az elvileg a gyümi zöldség kizárását is jelenti, és akkor a vitaminhiány is befigyelhet. Nemde? És szerintem ez is okozhatja a baba visszamaradását.

De annyira várom, hogy Gyuri erre mit reagál, de mostanában ritkán jár erre.

Panni
uran
 
 


Sziasztok Lányok!
Sajnos pár napig rossz volt az internet, nem tudtam írni. Kicsit visszaolvastam, és egyetértek Pannival abban, hogy talán a kevés CH evés nem nagyon befolyásolja a babát, nekem is azt mondták, h ő elveszi, amire szüksége van. Én relatíve sokat fogytam a diéta miatt (kezdettől csinálom, mivel szülők cukorbetegek + PCO), most 150 körüli a diétám, és a bébi picit nagyobb is az UH-on, mint az átlag (3 nappal).
Egy másik dolgot szeretnék én is kérdezni. Pénteken megfájdult a torkom, úgyhogy azóta nyomom magamba a citromot, C-vitamint, fokhagymás pirítóst (szerencsére lázam nincs). A méz ugye nagyon jó lenne, de a cukor miatt nem merek vele kísérletezni. Esetleg délben lehet belőle fogyasztani egy kicsit? Hallottam, h van diabetikus méz, valakinek van vele tapasztalata? A C-vitaminra rá van írva, h az aszkorbinsav tartalom miatt befolyásolhatja a vizeletcukor értéket. Ez vajon mit jelent? Savanyúkáposzta ehető cukorosoknak? Sajnos nincs benne a táblázatomban...

Köszi előre is!
Zsuzsi
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsi
A mézre nem tudok mit mondani, én biztos kihagynám.

A savanyú káposztára az én táblázatom 2g ch t ír. Én is most gondoltam rá, hogy esetleg megpróbálom.
annamari78
 
 


Köszi szépen, Annamari! 100 g-ban 2 g, az nem sok! Remélem, Te nem vagy megfázva!
zsuzsanna47
 
 


Nem vagyok, csak nagyon kívánom el is megyek valószínűleg délután és beszerzem.

Jobbulást
annamari78
 
 


Sziasztok!

Nem sorrendben, de:

- MÉZ: mondjuk azt, hogy TILOS!!! Van ugyan diabetikus, de baromi nagy a CH-tartalma és nem segít!! Sőt, mivel alapvetően az egész gyümölcscukor, borzasztó mértékben megdobja a cukrot. Én szivem szerint azt írnám rá, hogy ugyan hozzáadott cukrot nem tartalmaz, de magára valamit is adó cukorbeteg igen ritkán fogyassza.
Vannak olyan oldható porok (pl. Fervex), amit cukorbetegek fogyaszthatnak, mert nincs bennük cukor, de terheseknek lehet-e, ezt nem tudom.
Marad a citromos tea, a savanyúkáposzta, meg a C-vitamin. A befolyásolás azt jelenti, hogyha nagyon sokat eszel-iszol, akkor befolyásolja. Normál mértékben semmi gondot nem fog okozni. A láz hidd el, sokkal jobban fel fogja borítani a cukrodat, mintha most ennél egy kis C-vitamint!!!

-0-Ch: azt kell, hogy mondjam, amit ilyenkor szoktam: nem is hülyeség, amit csináltál, hanem MARHASÁG!!! Ennél nagyobb balgaságot már régen hallottam. Én jómagam voltam 90 g-os diétán, hát az nem terhesen is kőkemény volt, pedig akkor nem kellett azon aggódnom, hogy a babának ne legyen baja. Amúgy iilyenkor a szervezetnek energiához kell jutnia, ezért elkezdi lebontani először a zsírt, majd a fehérjét a szervezetből. Gondold el, mekkora stressznek tetted ki szerencsétlen szervezetedet...

-Mozgás: az alapigazság az, hogy a mozgás csökkenti a vércukorszintet. A mozgás itt BÁRMILYEN fizikai aktivitás lehet, a sétától a mosogatás-nagytakarításon keresztül a kőkemény edzésig (azért ez remélem kismamáinkat nem fenyegeti :)) DE: tudni kell azt is, hogy ha magas (10 és afeletti) vércukiornál mozogsz, az nemhogy lefele vinné, hanem még emeli is a vércukorszintet. Ennek egyíszerű magyarázata az, hogy a szervezet az energiát a cukor lebontásából nyeri. Ha magas a vércukorszinted=nincs elegendő inzulin, ami lebontaná a cukrot=a szervezet nem jut elegendő energiához. Ezért a májból még szbadít fel "cukrot", hogy azzal növelje a vérben lévő cukrot, hogy legyen mit lebontania. Ugyanis ebből a szempontból a szervezet azt érzékeli, hogy nincs elegendő cukor a vérben, amit le tudna bontani, hogy energiát szerezzen magának.
aszemenyei
 
 


Akkor folyt. köv...

-Fogyás: fogadjátok meg Panni tanácsát, vagyis inkább tapasztalatát. A fogyás (pláne, ha esetleg van miből :)) nem gond. Én ismerek személyesen olyan lányzót, aki terhessége alatt 25 kg-ot (!!!!) fogyott, egészséges, vidám, kiegyensúlyozott volt a terhessége, s a baba is, aki már lassan a 6. életéve felé közeledik!!

-Gastroyal és társai: szuper, hogy megadják a Ch-tartalmat, de ez legtöbbször sajnos meg sem közelíti az igazságot. Én sajnos alapvetően bizalmatlan vagyok az ilyen főtt kajákkal, sőt, paranoiám olyan szintű, hogy én a kórházban sem ettem meg azt, amire azt mondták, hogy "ez az ebéd 60 g Ch-t tartalmaz", mert nekem ne mondják, hogy egy jól megpúpozott tál tésztában 60 g Ch van. (Arról nem is beszélve, hogy ehhez rizsleves volt még pluszban...)Pedig nagyon bizonygatták, hogy márpedig az 60 g. Ha lehet, szerintem ezeket a kajákat el kellene kerülni. Pláne, ha megnéztek 2 ugyanolyan kaját, még az adagok sem szoktak stimmelni...

-étterem, kifőzde: gyakorlatilag ugyanez vonatkozik ezekre is. ÉN ÚGY GONDOLOM, HOGY A TERHESSÉG NEM AZ AZ IDŐSZAK, MAIKOR EZEKKEL A KAJÁKKAL KELLENE KíSÉRLETEZNI!!!!! Akkor hogyan?? Jogos a kérdés. Sajnos ez csak úgy megoldható. hogy elkészíted, kiméred, csomagolod, és a saját, tuti Ch-ot tartalmazó ebédedet eszed meg. Út ide, vagy oda, ez van, azt az időszakot ki kell bírni. Más egész életében ezt csinálja, úgy gondolom, hogy ha már ez a helyzet, és megvan a lehetőség arra, hogy nem túl nagy odafigyeléssel segíteni lehessen rajta, mindent köteles megtenni a kismama a baba (és nem utolsó sorban) a saját egészsége érdekében!!!

-lista: nincs és nem is lehet olyan listát összeállítani, hogy a kaják általában hány g Ch-ot tartalmaznak, ugyanis mindenki másképp csinálja, mint azt a nótában már megénekelték korábban. Függ ugyanis az alapanyagtól, annak mennyiségétől. Csak gondoljatok bele, hogy nincs 2 egyforma zöldborsóleves sem!!! (Berántva, liszttel megszórva, csipetkével, tésztával, tejjel, édesen, sósan és a többiről nem is beszélve)

Hát hirtelen ennyit.

Mindenkinek kedvére való válogatást kívánok a válaszokból és bocs, ha sok voltam.

Ági
aszemenyei
 
 


Még valamit étterem-ügyben.

HA már mindenképpen étterem, próbáljátok otthon "memorizálni", hogy mekkora kupac rizsben van az a Ch-mennyiség, amit meg lehet enni. Ez támpont lehet akkor, ha az étteremben pl. natúr husit kértek párolt rizzsel, meg mondjuk vagy savanyút, vagy valami salátát. Ugyanez igaz a szalmakrumplira. Sajnos másként nem tudjátok még csak megsaccolni sem...

Vagy Ch-mentes kaját enni (saláta, vagy Cézár-saláta a benne lévő zsemlekockák nélkül), indokként a "nem igazán vagyok éhes", és a "nem szeretnék jobban gömbölyödni, mint muszáj", utána meg esetleg megenni az előre kimért Ch-ot.
aszemenyei
 
 


Ági
A mozgást kipróbálom holnap reggel kaja után lemegyek 1"körre" hátha.

Köszi, hogy benézel és válaszolsz.
annamari78
 
 


Lányok most mértem meg a cukromat 7,6 lett ebéd után, tegnap 7,0.

Resztelt májat, és 120gramm krumplit ettem, meg 100g almát. Messze nem volt 50g a ch, pont a tegnapi eset miatt vettem vissza.

Mi történhetett a kisbabámmal????
annamari78
 
 


ja és 12g ch nak megfelelő kenyeret
annamari78
 
 


Mennyi idő amíg beállítják az inzulint és milyen megterhelést jelent a babának?
annamari78
 
 


Annamari, ne aggódj, egy ilyen alkalom még semmit nem okoz a babának! És szerintem próbáld meg 1,5 órával utána is megmérni, ha akkor már normális, semmi gond. Az én dokim kifejezetten a terhesek gondozására szakosodott diabetológus főorvos, és ő esküszik a 1,5 órára. Ráadásul egy másik fórumon kapcsolatban vagyok egy csomó kismamával, van köztük terhességi cukros, illetve 1-es diabosok is, és egyöntetűen mindenki 1,5 órát mond, pedig több helyre járnak terhesgondozásra.
dfjudit
 
 


Nekem 2 nap alatt állították be otthonról (persze az is lehet, hogy könnyű eset voltam), és a babának nem jelent megterhelést. NYUGI!!!
dfjudit
 
 


Judit
Megmértem másfél órával is.

Tegnap: 1ó: 7,0. Másfél ó: 5,4
Ma 1 ó: 7,4, Másfél ó: 5,3

Nagyon félek, hogy ki tudja hányszor volt ez amikor nem mértem.
Mikor van baj a babával?
Megmondanád a másik fórum elérhetőségét, szeretnék beleolvasni ha lehet.

Mennyi a 1 1/2 órás határ? Én 6,5 re emlékszem.
annamari78
 
 


Annamari!

Ne aggodalmaskodj, felesleges. Azt tudod, hogy az alma az gyors, ugye? Amúgy meg szerintem az is fontos, hogy honnan indul a cukrod. Ugyanis lehet, hogy ma pont 0,4-gyel volt magasabb a kiindulási értéked ebéd előtt, vagy az is lehet... de szerintem ezen nincs mit parázni. A babának akkor lesz baja, ha állandóan (nagyon gyakran) m,agasa vércukorszinted. Ugyanis nem az számít, hogy van-e esetleg egy-egy kiugró értéked, hanem a tendencia.
Amúgy ilyen "nagy" eltérésnél mi várható? Egy picivel nagyobb baba max. Ugyanis a babának van saját inzulintermelése, s amikor a mama vércukra magas, akkor ez a magasabb cukrotartalmú vér kerül a babába, s az ő szervezet lebontja a cukrot, vagyis inzulint termel (pluszba), lebontja a cukrot és zsírként elraktározza. Ezért lesznek nagyobbak azok a babák, akiknek az anyukájuk nem tartja be a diétát rendesen. Amennyiben állandósul ez a magas vércukorszint, a baba rááéll az ilyen mértékű (magas) vércukorszinthez való inzulintermelésre, s születés után (amikoris megszűnik az anyai magasabb vércukorszintű vér-utánpótlás) az inzulintermelés nem tud olyan gyorsan visszaállni, s ezért hipóznak (alacsony a vércukruk) a babáknak.

Amúgy meg annak kell örülni, hogy másfél óra elteltével szépen visszaáll normál értékre a cukrod. Ha idegesít a 7,4, ne almában vidd be a Ch-t.

(Amúgy az is kérdés, hogy tegnap mit ettél?? Lehet, hogy a lassú-gyors arány más volt, vagy más volt a kiinduló vércukorértéked, vagy csak tegnap nem paráztál annyit, otthon volt a párod, nem voltál egyedül, nem idegeskedtél...és még ezer más dolgo miatt lehetett :))

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Akkor azt mondod ennyi nem "üti" ki a babát?! Gondolod, hogy esetleg az alma lehetett a gond? Tegnap helyette 60 g répát ettem, ami olyan 5-6 g ch lehet. Így is 7 lett.


Nem tudom már mit egyek ebédre.
Grill, rostonsült dolgokat eszem, vagy májat . Baromira unom, de a főzelékekkel nagyon kütöttem magam, már nem kísérletezem erre az 1 hónapra. Ha találnék 1 kaját ami 6on tartaja cukrom ebéd után isten bizony azt enném a fennmaradó 1 hónapban.

Én krumplit eszem a husok mellé körtnek. Ha jól tudom amikor olajban sül kevésbé gyors. Eddig bírtam a durum tésztát is.
Nálatok miből áll az 50 g ebédre? A gyümölcsökről tudom, hogy gyorsak, hanyagolom az almát ebédnél.
annamari78
 
 


Annamari!

Ne aggódj, semmi baja nem lesz a babának!!!

Ebéd: rizs, krumpli, párolt zöldség. A zöldbab egy érdekes zöldség, ugyanis olyan enzimeket tartalmaz, amik nem igazán emelik a vércukorszintet, sőt!!!! Ha szoktál római tálban készíteni husit, akkor abban is sokmindent tudsz csinálni (mindent akár nem is kell megenni, de az íze benne lesz!!)
Főzelék: ne rántsd be és öntsd fel tejjel, hanem habard be: 1. kefír+liszt 2. tejföl+liszt, joghurt+liszt. Csinálhatsz (ha nem fúj fel!!) kelkáposztás krumplifőzeléket, zöldbab (ld. előbb). Kipróbálhatod a rakott dolgokat is! Érdemes a tepsiben egyenletesen eloszlatni a dolgokat (pl. krumpli, vagy a rakott kelnek a rizse), s akkor szinte ránézésre meg tudod mondani, hogy mekkora "szeletet" ehetsz meg belőle. Pl. rakott krumpli: ha 2 kg krumpli fér bele a tepsibe, akkor tudod, hogy 180 g Ch van benne a tepsinyi adagban. Ha pl. 45 g-nyit akarsz enni, akkor a negyed tepsi(!!!) a Tied stb.

Jó kisérletezést (bár szerintem ez nem az!!)

Ági
aszemenyei
 
 


Szerdán megyek uh ra. Multkor 12 nappal volt nagyobb a koránál a kisfiam. EZek után nem tudom mekkora....Azt hallottam, hogy szülés után ált. 1 napig cukros infúziót kapnak, mert leesik a cukruk. Erre fölkészültem, biztos rossz lesz látni így Őt.
Nem hiszitek el de annyira betartok mindent soha 1x nem engedtem el magam az elmúlt 10 hétben mióta kiderült. Ez most nem mentegetőzés akart lenni.
Énnem is attól félek, hogy túl nagy lesz és nehéz lesz megszülni, hanem ilyen agykárosodás és hasonló paráim vannak.
annamari78
 
 


Ági
Elsőnek ezt a zöldbabos dolgot próbálom ki!

Ha jól gondolom inkább 1 féléből jöjjön össze a ch mennyiség? Pl: krumpli, vagy rizs, vagy párolt köret.
+ husi.
annamari78
 
 


Annamari!

A szerintem mindegy :):):) Nyugodtan vegyítheted is a köreteket, pl. párolt zöldbab mellé egy kis krumpli, vagy vegyesköret. Végülis ízlések és pofonok. A Ch-mennyiség a lényeg, hogy azzal ne lépd túl a keretedet. (Vagyis a köreteddel a keretedet :))
Én csináltam már rakott rizst is, amikor kimaradt az előző napi köretből. Ugyanúgy csinálod, mint a rakott krumplit, csak a főtt krumpli helyett a főtt rizst teszed a tepsibe. Érdemes egy kicsit felturbózni tojással, kolbival, esetleg hagymával, s valamivel több tejföl kell hozzá. Igazán remek, egy kis Ch-bomba. Azokon a napokon szoktam csinálni, amikor nincs nagyon étvágyam, de enni meg muszáj :):) Így kevés mennyiségből is lehet 55 g Ch-ot megenni. (NA ebből kiderült, hogy én mennyit ebédelek...)

Próba-szerencse! Vagyis, ha próbálkozol, szerencséd lesz :):):) :lol: :lol: :lol:

Ági
aszemenyei
 
 


Holnap feltétlen kipróbálom.

Mellesleg vacsi után (35g) 1órával 5,0 lett. Ki érti ezt?
annamari78
 
 


Annamari,
csak most olvastam a 15:59-es hozzászólásodat (valószínűleg egyidőben írtunk), és el kell, hogy keserítselek, ezekhez a károsodásokhoz ennél sokkal több kell(ene).

Szóval:
NO PARA!!!!

Csak így tovább, okosan, ügyesen, és kérlek, tényleg ne aggodalmaskodj annyit!!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Annamari,
csak most olvastam a 15:59-es hozzászólásodat (valószínűleg egyidőben írtunk), és el kell, hogy keserítselek, ezekhez a károsodásokhoz ennél sokkal több kell(ene).

Szóval:
NO PARA!!!!

Csak így tovább, okosan, ügyesen, és kérlek, tényleg ne aggodalmaskodj annyit!!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Annamari,
csak most olvastam a 15:59-es hozzászólásodat (valószínűleg egyidőben írtunk), és el kell, hogy keserítselek, ezekhez a károsodásokhoz ennél sokkal több kell(ene).

Szóval:
NO PARA!!!!

Csak így tovább, okosan, ügyesen, és kérlek, tényleg ne aggodalmaskodj annyit!!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Annamari,
csak most olvastam a 15:59-es hozzászólásodat (valószínűleg egyidőben írtunk), és el kell, hogy keserítselek, ezekhez a károsodásokhoz ennél sokkal több kell(ene).

Szóval:
NO PARA!!!!

Csak így tovább, okosan, ügyesen, és kérlek, tényleg ne aggodalmaskodj annyit!!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Annamari,
csak most olvastam a 15:59-es hozzászólásodat (valószínűleg egyidőben írtunk), és el kell, hogy keserítselek, ezekhez a károsodásokhoz ennél sokkal több kell(ene).

Szóval:
NO PARA!!!!

Csak így tovább, okosan, ügyesen, és kérlek, tényleg ne aggodalmaskodj annyit!!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Annamari,
csak most olvastam a 15:59-es hozzászólásodat (valószínűleg egyidőben írtunk), és el kell, hogy keserítselek, ezekhez a károsodásokhoz ennél sokkal több kell(ene).

Szóval:
NO PARA!!!!

Csak így tovább, okosan, ügyesen, és kérlek, tényleg ne aggodalmaskodj annyit!!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Hát, bocsi, ez a technika ördöge volt...ennyire nem vagyok szenilis azért....
aszemenyei
 
 


Ági OKÉ!!

Igyekszem betertani! Nem fogok aggodalmaskodni, egyébként is tanulnom kell. Majd elterelem a gondolataim.
annamari78
 
 


Sziasztok!
Lányok, utánajártam alaposan a "mikor kell mérni" kérdésnek, beszéltem a dokinőmmel, és ezeket mondta: ideális esetben ugyebár azt a vércukorértéket kell megtudnunk, ami a legmagasabb, magyarán a tetőponton kell(ene) mérni. Abban még vita van a szakirodalomban, hogy a tetőpont evés után 1 vagy 1,5 órával vagy a kettő között következik be (mindig az evés kezdetétől számítandó!!!), természetesen ez függ egyéni adottságoktól is, meg attól is, hogy éppen mit ettél. Az a lényeg tehát, hogy 1 és 1,5 óra között még emelkedhet a vércukorszint, nem pedig csökken, ahogy vmelyikőtök írta. Ki is próbáltam ma reggel, mert azért egészséges kételkedés bennem is van, de igaza volt: reggeli után 1 órával 5,3, 1,5 órával 5,6 lett az eredmény. Ja, és az is fontos, hogy ha jól mérsz, a két érték között nem lehet túl nagy különbség, max. 3-4 tized. Remélem tudtam segíteni.
dfjudit
 
 


Ha jól értem akkor az 1 órát is az evés kezdetétől kell számolni?
annamari78
 
 


Annamari!

Előszöris egyetértek Ágival, hogy is tehetném, hogy nem. Ne izgulj!

Egy-két értéktől semmi, de semmi baja nem lesz a babának. Főleg, nem a csak ennyire kiugró értékeketől. Én részemről a diéta alatt teljesen kihagytam a krumpli, rizs, és hasonlókat. Egyedül a kenyérfélét nem. Én rakott zöldségekkel, párolt zöldségekkel, savanyúsűgokkal telítettem a pocakom, a husi, vagy tojás mellé. És akkor bőven belefért még a tejtermék, ami ugyebár terhesség alatt nagyon fontos a kálcium miatt. Tehát ezt ajánlanám, hogy még próbáld ki. Egy jó kis rántotta, az nagyon fel tud dobni.

Ja az ebéd. Én pontosan abből a megfontolásból, hogy ne kelljen étteremben saccolgatni, annak idején kiírattam magam betegállományba, mertyhogy cukorgondok mellett lehet. Jó ha tudjátok, ha esetleg nem jutott eszetekbe.

Még gy ötlet, ha csak az ebéd szokott magas lenni, akkor lehet, hogy te más vagy mint az átlag. Próbálj CH-t átcsoportosítani. Mondjuk ebédre csak 45 gr, és mondjuk uzsira 5 gr plussz. Vagy nem tudom, kellene hozzá egy profil, azaz minden étkezés utáni érték, és akkor ahol jó alacsony, akkor oda átrakni egy kevés CH-t. Szeritnem ez jó megoldás lehet, de lehet, hogy beszélni kéne errőlk a diab-osoddal.

Judit!

Nem törvényszerű, mindenkinél más. Nyílván ezér tnem egyeznek ebben az orvosok sem. Meg attól is függ, mit ettél. A páromnak pl. már 1,5 óra után éhgyomri a szint, sőt alá megy. Mert ő ilyen,. Nekem mindig 1 óránál volt a max., pedig többször megmértem 1 ill 1,5 óra után. Nyílván az emberek emésztésének gyorsaságától függ, vagy nem tudom mitől.

Remélem segítettem a helyzeteken.
uran
 
 


Panni (az aláírás lemaradt. :) )
uran
 
 


Lányok,
könyörgöm, hagyjuk már az 1-1,5 óra, meg mikortól témát!!! Mindenki kérdezze meg a saját dokijától és aszerint mérjen, ugyanis mindekinek (dokiknak) megvan a maguk viszonyítási alapja, a saját tapasztalata alapján tudja, hogy ő mihez viszonyít!!

A mikor emelkedik-csökken témához meg csak annyit, hogy nagy általánosságokat lehet csak megfogalmazni, de jelentősen befolyásolják a felszívódást pl:
-"egyéni emésztés (lebontás)" gyorsasága,
-az elfogyasztott Ch minősége (lassú-gyors, arányok, feldolgozottsági szint), ne várjátok, hogy egy gyorsan felszívódó Ch majd csak 1 óra elteltével kezdi el emelni a cukrot,
-szerintem ebben a topikban, ahol "emlékeim szerint" aggódó kismamák vannak, jó lenne tartózkodniu a "nem lehet több", "annyinak kell lennie" kifejezésektől, inkább az "ajánlott" és "szerencsés lenne" kifejezéseket használjuk, ezek kevésbbé pánik-keltőek talán.

Az általános igazságokról csak annyit: a szakirodalom mindenütt azt írja, hogy hidegfront hatására a vércukorszint növekszik, míg melegfrontnál csökken. Jelentem én vagyok az egyik élő példa arra, hogy van, akinél ez fordítva működik. Nekem pl. ha melegfront van,. akkor az inzulinigényem minimum 20 %-kal növekszik meg (ennyivel több inzulint kell beadnom ahhoz, hogy a vércukraim a melegfront alatt is normálisak legyenek). Nyáron volt már 140 % is :):) Ennyit az általánosságokról...

Amúgy meg szerintem szinte teljesen mindegy, hogy az evés elejétől vagy végétől méred az egy órát, az a 10 perc nem fog igazán semmi jelentőset számítani, ha jó a cukrotok, mennyit változik 10 perc alatt??? Ugye nem inzulinosról beszélünk...ha meg magas, akkor sem fog 10 perc alatt hirtelen normál értékre lemenni.

Ági
aszemenyei
 
 


Panni! :oops: :oops:

Örülök, hogy vagy!!! Látom, közel azonos időben írtunk, a véleményünk meg nem tér el.

Remélem Veletek minden oké!!!

Ági
aszemenyei
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: