Új privát üzeneted érkezett!

Na, megjöttünk Győrből. Szuper jó volt, de sajnos Babee-val elkerültük egymást. :( Az elmúlt két napot végig gyalogoltuk kb, de a hastartó pántnak köszönhetően semmi bajom. Na jó, a bal bokám kicsit bedagadt ma estére már, de hastájékon minden ok.

Én úgy gondolom, hogy az emberek sokszor szednek fölöslegesen gyógyszert, amikor nem kéne. Na, meg ugye sokszor ugyanaz a hatóanyagú cucc triplájába kerül, mert reklámozzák. :?
Én hiszek a gyógynövényekben, az aromaterápiában és a homeoban is, bár utóbbi nekem sokszor macerás a sok szabály miatt. képtelen vagyok figyelni, hogy kaja előtt, után, fogmosás után,... Na, meg sokszor inkább az aromaterápiát választom, ami meg kizárja a homeot. Viszont amikor Samu kő lila fejjel megszületett, másnap amint a kezembe került, itattam vele babavízben feloldott arnica-t, és döbbenetes volt a változás. Aki ott volt látogatóban, nem hitt a szemének, hogy 1 óra alatt mennyit halványult a véraláfutás.
Ettől függetlenül nem vagyok az az elvetemült ősanya típus, szóval ha a doki felír valamit, azt beveszem/beadom a gyereknek. Sőt, a lázát is csillapítom, mert nem bírom elviselni, ha szenved, még ha tudom is, hogy pl a László Kórházban 39 fok alatt nem adnak lázcsillapítót.
Az ingyenes nem kötelező oltást is beadattam, viszont a bárányhimlővel még mindig bajban vagyok, egyszerűen nem tudok dönteni.

Mágnes, tényleg nagyon szépek a képek! Nem nála van baba-mama tudakozó kedvezmény?

Galex, cuki a fiad! ;)
Hogy-hogy eladod a pihenőszéket? Nekem nagyon sokat segített Samunál. Vagány az a tv.
Kocsiról küldesz képet?

Maci, fú, nagyon várom a képeket! A gépen le kell kicsinyíteni a képet, hogy 600x600 pixelnél kisebb legyen (ezt nem tudom pontosan, de a babanet úgyis írja), és itt a melléklet feltöltésére kell kattintani a szövegablak alatt, aztán tallózni a tömörített képet, és kész is.

Nálunk dokitól függ a varrat, az enyém kiesőssel varr, így szerencsére nem kell véresen vetkőznöm a szülés után már. Attól rosszul lennék. :roll:

Alvás -bármikor, bármennyit. :) Mondjuk alapból éjjeli bagoly típus vagyok, így mindig későn fekszem, de utána 10-ig is aludnék, és még ebéd után is. :D Viszont az ágyban mozgás, illetve ágyból kimászás elég szenvedős nálam is. Maci hasonlata találó. :) Szerencsére apa sokszor ugrik Samuhoz első nyikkre, mert mire én kikecmergek... Még az átfordulástól is szenvedek egyik oldalamról a másikra. Nagyon gáz.

Konkri, Samu végül nem lett beteg, csak 1 napig volt láza, másnap reggel 35,5-tel ébredt már. Mondták a tv-ben, hogy a kánikula okozhat ilyet.
Én sem bírom, ha negatívan fogalmaznak. Apósom is minden beszélgetést így kezd. Nincs semmi baj, nem vagytok betegek, munkahely,...? És ezt majdnem mindennap (minden alkalommal, amikor messengerezünk). Mintha el akarnánk titkolni valami rosszat. :)
Az eséssel is így vagyok, persze ha nagyot esik, vagy megüti magát, akkor rettenetesen sajnálom, de megpróbálom megnevettetni, vagy elterelni a figyelmét. Még jobban sajnálom a gyereket, ha elkezdik vigasztalni, mert akkor beleéli magát, hogy milyen rossz történt vele, és jobban kiakad. Sajna nálunk ebben apa nem túl jó, ő olyan túl óvós típus, és nagyon megijed mindentől, ami persze át is ragad Samura. Ilyenkor odamegyek, átveszem, és fél perc múlva sírásból nevetés lesz. Azért hozzá tartozik, hogy igazán nagy balesete még nem volt Samunak -hála Istennek.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Elolvastam a könyv ismertetőjét. Tényleg jó lehet. Szerintem én nagyjából mindent így csináltam. :lol: Amúgy tényleg, csak ez olyan hülyén hangzik. :) Még ami eszembe jutott az olvasás közben, hogy én sokáig masszíroztam Samut, aminek nagyon sok pozitív hatása van a tesi és a lelki fejlődésre is. A kórházas csomagban adtak (azt hiszem) ismertetőt, hogy hogyan kell csinálni.
A másik a szociális intelligenciáról jutott eszembe. Ez csak egy Samus sztori, kicsit OFF téma. Múltkor tök cuki volt Samu, beverte a fejét a falba, és elkezdte simogatni a koponyáját, hogy au, au, aztán pár mp után visszament a helyszínre, és megsimogatta a másik kezével a falat, hogy "bocsi fal!". A saját fejét még sokáig fogta utána, szóval tuti fájt neki. Olyan büszke voltam rá. :) Nem bírom, ha egy gyerek megüti magát, mert bamba, és utána még jól belerúg a falba vagy asztalba, hogy buta fal/asztal. Mintha tehetne arról, hogy ott volt épp... :roll: Vagy ezt meséltem már? :oops:
Különben én nagyon szerencsés vagyok Samuval, mert az apukája természetét örökölte. Kicsit tartok is tőle, hogy nem mindig lesz ilyen könnyű dolgom. :? :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ha esetleg valaki kételkedne az álmatlanságomban, akkor itt a bizonyíték... :lol: Hány óra is van? Ráadásul fél 4 óta szenvedek, forgolódok, és 6-kor kelni kéne, indulás a dokihoz...

galex:
a 45 ezer szerintem is húzós, nekünk ő a 25 képes sorozatot 25-ért csinálta, és a 25 kép helyett végül, ezért az árért 43 képet csinált. :)
Szerintem írj neki gmailre, nagyon rugalmas, és kedves csajszi.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Újra gép közelben,visszaolvasok én is.

Nehezen kezdek elférni a Babától,kitölti a hasam,és az alvás sem könnyű.De próbálom kiélvezni azért,mert szeretek pocakos lenni!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Babee:ugye Te vagy méga a gyomorégős?A Salvus víy az nekem is segít!!!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ági, ma én is korán keltem, pontosabban keltett Samu. Pedig ő nem szokott korán kelni, de ma fél6-kor megjelent. :shock:
Ma úszótáborba ment, kiváncsi vagyok, hogy érzi magát. Imád úszni, de azért egy délutáni edzés más mint egy egész napos progi.
És ti miért nem Harasztin laktok, ha ott van egy házatok? (Ha jól értem...) Ráadásul légkondis? :) Vagy a bejárás nem jött be?

És ha lesz dél-pesti tali, akkor szóljatok, Csepel sincs messze :D

Sissy, nekem is egyre nehezebben megy az alvás.

Nézegettem szoptatós melltartókat, mivel eléggé lestrapáltak a korábbiak. Azt hiszem teszvesz / vatera rendelés lesz. Meg kellene még egy fürdőruha is a jövő heti balatonozáshoz.
É
erpé
 
 


Szisztok!

Zsó: Martin is lázas- persze Réka nincs... csak holnap délután... az Attila meg úgy sem ír fel gyógyszert- már ami hatna ha kell, max a fél patikát cvitamin és egyéb túrók formájában... így marad nurofen-mexalen kombó, és holnap délutánig meglátom. mert egyébként semmi más csak láz.

gyomor égés: na most nekem is van... de reggel nem ettem, csak mentünk a dokihoz meg a védőnőhöz...
7 kilónál járok :( nekem ez sok, de végülis mindegy. szülés után úgyis visszakapom a formám.
viszont a haskörfogatom már egy ideje stagnál 99cm.

kép: nem tudom mennyire profi megoldás, de én a paint programmal kicsinyítek- a nyújtás-döntésben x %-ra átírom...

Ági: nagyon jók a képek, de hát az alapanyag...

az 50 szerintem is húzós ár. ha én mennék akkor 25-30ért max.

én este nem tudok időben elaludni... így reggel vagyok koki a kávémig... (nescafee)

varrat- enyém is felszívódóval varr, csak a külsőt kivesz 4-5 nap után, a belsőt meg várom, hogy kiessen... érdekes mód az annyira nem is fáj.
amúgy ti varrataitok most milyen állapotban vannak? enyém egész szép, de azért úgy hogy én tudom, hogy hol volt, így érzem tapintásilag.

kórház: nálunk úgy van, hogy 4 napot minimum bent kell tölteni, illetve ha a baba súlya elindul felfele... bár nem tudom, hogy ha még se, akkor is bent tartják az embert, de az egyik fórumos társammal mikor szültünk őt tényleg bent fogták...
Martinnal ugye úgy könyörögtem haza magam mert őt ki akarták "dobni", de engem még tartott volna a doki, hogy a varrattal várjon egy napot, de hazajöttem és itt a rendelésen gyors kikapta a 2 öltést...
egyébként ilyen esetekben a vér, illetve gát kezeléskor: először nekem is fura volt, hogy most véresen hogy menjek oda csupaszkodni, de mikor esténként szólnak a nővérek, hogy gátkezelés, akkor mindenki nyom egy alváz mosást és az nagyjából bírja arra a fújásra. illetve varratszedésre már annyira nem vérzik az ember, úgyhogy kibírja azt is egy zuhival az ember...
mikor a Martinosra mentem itthonról, rendelőbe- bekopogtam, egyből fogadott és semmi nagyon durva dolog nem volt.
aztán persze ki tudja, hogy más mennyire vérzik... de az osztályon én így tapasztaltam, hogy egy zuhi után azért nem olyan durva, meg hát eüs emberek- ennél durvább látványhoz vannak szokva...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok Lányok! Mi is megvagyunk, csak leginkább olvasó üzemben nyomom, mert még elég sok a meló! Kikapcsolódásként mindig felnézek Hozzátok! Ezzel a meleggel én is küzdök, pedig imádom a nyarat, viszont kellemesebb lenne ha legalább 5 fokkal csökkenne a hőmérséklet.

Mi is megyünk a Balcsira 2 hétre, már nagyon várom.... :D

Nekem felszívódó vagy kieső varratt volt anno, nem tudom mi a pontos megnevezése, a lényeg az, hogy nem kellett varratszedésre menni, és 3 nap után már jöhettünk is haza a kórházból. Most sem tervezek hosszabb bentlétet.

Alvás nekem is nehezen megy már, minden átfordulásnál felébredek, és a csípőm mindig elzsibbad! :shock: Valakinek valami hasonló?
Pénteken megyek dokihoz, mert utána megy szabira 1 hónapra.

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Rizsi- két hét????????? irigy, irigy!!!
Apa melója-illetve pénz miatt nálunk nyáron a két nap jöhet szóba:(
ráadásul, ha a saját terveimet tekintem én sem fogok nyáron szabadulni, sebaj, remélem sokat keresek/sünk majd ahhoz, hogy 5 fővel télen a trópusokra menjünk :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!
Megvolt dokivizit, minden rendben van.
Azt mondta, hatalmas a pocakom, és nézzük már meg, hogy jól van-e betájolva az a terhességi hét. A méhem 32 hetesnk megfelelő magasságban van, azt mondta, folyosó végi perspektívából (onnan látott meg először) brutálisnak tűnt a pocak, de hát minden ok, méhszáj zárt, növesszem tovább.

2 hét múlva hétfőn CTG,UH,kenet,utolsó nagylabor..Te jó ég, a finishbe értünk!!! :lol:

Erpé:
Mi Harasztin lakunk, légkondi nélkül. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!
Képzeld megkaptam tőle az árajánlatot :(
35 kép 55.000.-ért :roll:
Hát ő sem lesz a befutóm.
Örülök, hogy minden oké a pocakokkal.
Én második napja feszülök, és fura alul a hasam...
Igyekszem a szombati Velencei-tónak betudni, remélem mielőbb elmúlik.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Húú, hát akkor jól felment az ára ...Sajnálom, hogy nem jött össze... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági, akkor valamit kevertem... Mintha te írtad volna, hogy mentetek a házhoz (vagy telekre?), de akkor az nem Harasztin van. Na mindegy, majd csak megtanulom :)
Nekem legközelebb a 36. héten kell mennem dokihoz. Akkor lesz az első ctg is. Illetve lehetne előbb is menni, de a 34. héten még a Balcsin leszünk (Rizsmike, mi is 2 hétre megyünk :) ), aztán meg a dokim megy szabira egy hétre, szóval nem mostanában fogunk találkozni.
Neked hogy hogy már a 34. héten van ctg? Nekem az első mindig a 36. héten volt eddig is.

Galex, szerintem alkudj egy kicsit. Ezek azért szerintem nem kőbe vésett árak...

Rizsmike, én is minden átfordulásnál felébredek. Szerencsére egyelőre semmi sem zsibbad.

Konkri, a délpestiben 3 napot kell bent lenni és a 3. napon, hazamenetel előtt szedik ki a külső (nem felszívódó) varratokat. Ezért szerencsére nem kell külön visszamenni. A belső varratok meg felszívodók, azokat a 6 hetes kontrollon ellenőrzi a doki.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Erpé:
Nálunk a 34. héten kezdődnek a CTG-k, mindháromszor így volt. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Galex
Nagyon helyes pasi Noel :lol: :lol: :lol: :lol:

Molly
Anyától elhoztam az "Anyák könye"-t. Elég érdekes dolgok vannak benne... :roll: :?

Judit
Én nem használok gátmasszírozó olajat, se semmi ilyemit. Császárra készülök...

Bár ez is érdekes dolog... találkoztam egy másik három babát váró anyukával. Talán 2-3 hét van közöttünk. Neki már van 2 gyereke (5 és 3 évesek). A gyerekei otthon születtek, most a 3 babával bemegy kórházba, de sima szülésre készül... és a doktorja szerint van is rá esélye!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:

Mágnes
Nagyon jók a képek! :lol: :lol: :lol:

Sissy
Te nehezen férsz a babától? :roll: :wink:
Nekem már bizonyos helyeken nem szabad oldalra fordulnom, mert beszorulok :oops: :lol: :wink: :?

Erpé
Manooka írta, hogy van házuk Harasztin :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Kórházasdi
Ha szülés után 72 órát van benn az anyuka, akkor adja az OEP a teljes összeget!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1341911358.7316.jpg[/img] 32. hét :)[/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk dokinál és minden ok szerencsére :-) A szombati vaklárma óta nem volt semmi, úgyhogy nagyon valószínű, hogy nem magzatvíz szivárgott.
A baba tegnap éppen fejvégű volt, de szombaton meg keresztbe feküdt, most még nagyon forog, doki szerint amíg van elég helye, ez így is lesz.

Trigemini, bátor az az anyuka és orvos, hogy 3-as ikrekkel természetes szülésre készülnek!

Alvás: nekem az állandó pisilés miatt nehézkes, kb. 10-12-szer megyek ki egy éjszaka (mondjuk éjszaka is szoktam inni, ha szomjas vagyok), de olyan álmos vagyok, hogy mindig sikerül visszaaludnom. Kb. 8-9 órát alszom+ van olyan, hogy délután is. Alvás közben egyáltalán nem érzem, hogy terhes vagyok, mindig meglepődök reggel, hogy ekkora hasam van :-) Egyedül a hason alvás hiányzik nagyon, terhesség előtt főleg úgy aludtam.

Konkri: haskörfogat már nem számít annyira, amióta van UH, az a lényeg, hogy szépen növekedjen a baba. Az én dokim röhögött, mikor mondtam, hogy ezt méregeti a védőnő :-)

Én eddig 5 kg hízásnál tartok :-)Bár az elején nagyon figyeltem az evésre, kenyeret és édességet nagyon ritkán ettem és krumplit+rizst is nagyon keveset, viszont rengeteg halat, tojást (folyton ezeket kívántam), tejterméket, húst, gyümölcsöt. A doki az elején mondta, hogy félidőig 1-2 kg hízásnál több nem indokolt, ami ezen felül felugrik, az zsír.

Tegnap anyával megbeszéltük ezt a szülés utáni segítés dolgot: nagyon rugalmas és tapintatos volt, azt mondta, hogy bármennyi időre szívesen jön, 3 napra is, és 10-re is, akár két részletben, ahogy adja magát a helyzet és ahogy nekünk a legjobb. Ráadásul tud aludni egy barátnőjénél is, ha úgy kényelmesebb nekünk, vagy itt is ott is, ez is majd akkor eldől :-)

Megpróbálok csatolni egy képet, ez vasárnap készült.

Kép

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Mágnes
Szép pocak! :lol: :lol: :lol:

Manni
Nagyon kis csinos pocód van :lol: :wink:

Én, mint valami hátára fordított bogár, úgy nézek ki... hatalmas a pocakom, a többi részem nem sokat hízott... és még jócskán fog nőni a pocak, hiszen most kezdenek intenzív növekedésbe a babák..

Kép

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!

Szépek a pocik :)

Ági!, Gemini!

Hatalmasak a pocik... na lassan én is készítek egy képet :) nekem azért nem olyan nagy, de már látszik :)

Manni!

én is imádok hason aludni, de ugye most nem lehet... szerenécsre én csak 2x, 3x negyek pisilini azalatt a 6-7 óra alatt amit tudok aludni... én a melegtől vagyok ki nagyon... viszont én napközben nem tudom tartani a pisit... olyan ciki...

Jó hogy írtok a természetes szülésről és varratokról, nagyon figyelek mire készüljek... Nálam még nem tudom mi lesz, majd meglátjuk, de remélem minden a legnagyobb rendben... :)

Boc si most ennyi, sokat görcsölök így fekszek ezerrel, meg dolgozgatok hogy az is haladjon...

Kitartás mindenkinek, hétvégén, vasárnap jön a hidefront.
Olvaslak ám benneteket, csak írni nem tudok mindig telefonról :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Szisztok!

Szép pocakok!

Haskörfogat- sztem nem is lehet tutin mérni... állítólag a másik irányban-függőlegesen- eszembe jutott ez a szó :) nőt a hasam... :) én meg nagyon nem foglalkozok vele :)

Manoka írta hogy Harasztira mennek. azt hiszem... de terhességi feledékenység... :)

Az a könyv ha jól emlékszem anyunak is meg volt... sógornőm könyvében meg olyasmit is olvastam, hogy a babának, ha nincs kiságyunk, akkor egy kosarat vagy fiókot béleljünk ki... :) :) :) amit én kerestem nagyon az a Sehány éves kisleány, de sehol se találom :(

Ma kivasaltam Fanni rucóit- nem volt olyan brutál meleg- viszont mehetek még egy tárolót venni, mert amit vettem az kevés... :(
és vettem egy másik rácsvédőt meg pelustáskát... most megint rám jött a még ezt is azt is vennék dolog...

Sikerült végre jó árajánlatot kapnom a szilvafákra is! Juhéj!

Holnap pakolás, esetleg strand, és jöhet a festő... húúúúú...

szép napokat mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Hú de szép pocakok :)
Az én hasam most akkora, mint Marcival a szülés előtt. Nagyon nehéznek érzem és sokat híztam (7kg), annyit, mint előzőleg összesen.Pedig alig eszek a gyomrom miatt. Horvátország óta 3 kg jött fel (2hét alatt!!!!). A terhességnek most olyan oldalait is megtapasztalom, amik az első alkalommal nem voltak - derékfájás, hátfájás, kényelmetlen alvás...

Ági nagyon szépek a gyerekek, a kislányodat lehet lestoppolom Marcinak :)))

Zsófi :( Úgy sajnálom. Samu élvezte? Marci nagyon (azt a 2 órát, amit kint voltunk, aztán le is húzták a rolót) Egyfolytában az aranymosó sárba akart belemászni :)))

Sissy: A Salvus csodaszer, de elfogyott és itt nem kapni, elfelejtettem otthonról hozni :( Szenvedek is eleget :(((

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!


Haza jöttünk látogatóba egy hétre, így most inkább csak olvaslak Titeket.
2004-ben, 2007-ben és 2009-ben a Szent Imrében négy napot kellett bent tölteni, bár a másodiknál olyan teltház volt, hogy két és fél nap után haza küldtek, az enyhén sárga Tündivel és vissza kellett menni levenni a vért a PKU-hoz.
Engem olyan cérnával varrtak (Bálint Sándor) ami magától kiestett kb. 5-6 nap után, nem tudom mennyire számít, de az elsőnél egy kis repedés volt, a másodiknál egy öltést kaptam, hogy a bőröm szépen forrjon össze, szerencsére a harmadiknál nem volt semmi. Pedig Maja volt a legnagyobb, 4 kg, 60 cm.
Ma voltam ultrahangon a Praxisban Győrffy Mátyásnál. Sok a víz és jó nagy a baba, 1800 g és csak a 32. hétben vagyunk. Azt mondták, azért, mert ingadozik a cukrom, bár ez eddig nem derült ki, mindig jók voltak a labor eredmények. Mostantól muszáj figyelnem a szénhidrátokra. Ami nem baj persze. Eddig 4 kg-t híztam, ami rám nézve dicséretes.
Nagyon szép kis szabályos arcú baba, teljesen el vagyok olvadva, olyan jó volt látni...
Hazafelé bementünk a Brendonba, babakocsit nézni, találtam is egyet, ami nagyon tetszik, Zsófi egyszer már említette, PP Uno, csak elég drága, meg kell néznem használtan is, hátha találok. És vettem két cumisüveget egy Nukot és egy Mamot. A kislányok rögtön be akarták fogni a babáiknak...
A derékfájás nálam is előjött, tegnap óta nem múlik, szerencsére nem folyamatos. Lehet, hogy a sok autózás, és, hogy nem a saját ágyamban alszom. És elég sokat görcsölgetek, jó hosszan.
Kitartást a meleghez mindenkinek!
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Nagyon kihalt a terep :cry:

villo86
Mátészalka
 
 


Én nagytakarításban vagyok, a mi szobánk már teljesen készen van, a szekrényeket kipakoltam, áttöröltem, szanáltam, csoportosítottam. Kimostam egy adag Soma ruhát. Ma lightosabban nyomtam, csak konyhát takarítottam, aztán most kissé beparáztam, mert Bence vacsi közben elaludt az asztalnál, Apa éjszakás, így fogtam felemeltem a 17 kilós fiam, és becipeltem. A terhességem eleje óta egyszer sem emeltem meg.. Aztán azóta nem mozdult Soma, de egy kis túrós palacsinta hatására sikerült beizzítanom..:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mi nagytakarítást csináltunk, készítem össze a babaholmit...
Alaposan elfáradtam estére...

Witch
Szeptemberben? Kismamaként vagy már babával? :wink:

Cumisüveg, mellszívó nekem Aventes van... Ismerősök ezt javasolták!

Apuka nálunk is aktívkodik. Általában közösen csináljuk itthon a dolgokat.

Babee
Nagyon szép helyen jártatok! Marcid nagyon édes! :lol: :lol: :lol:

Szépek a pocakok!

Manni
Homeopátiában én se hiszek. Vagyis az a véleményem, hogy egyes embereknek placebóként hat. Stressz-szint csökken és a szervezet normális működése helyreáll... :wink:
Az meg ugye köztudott, hogy nagyon sok kórkép kialakulásában jelentős szerepet játszik a psziché kóros működése (csak van, aki nem érzékeli, nem vallja be, hogy vannak az életében pszichés problémák...)

Trigemini
Jó az a könyv :lol: :lol: :lol:

Szerintem, még ezt is érdemes olvasgatni:
http://www.libri.hu/konyv/gyermeklelektan.html

Galex
Nagyon helyes a druszánk :lol: :lol: :lol:

Mágnes
Nagyon szépek a gyerekeid! :lol:

villo86
Mátészalka
 
 


Babee, én is sajnálom. Mi meg két napig kint voltunk szinte folyamatosan, de pont akkor indultunk haza, amikor ti kimentetek. :) Hú, én úgy kanyarodtam, hogy Samu ne vegye észre a sarat. :oops: :) Amúgy nagyon élvezte. Az a nagy színes hintaló jött be nagyon neki, meg a hajókázás, meg hát igazából minden. :)

Judit, ugye milyen tuti az a kocsi?
Csak 4kg-t híztál??? És abból majdnem 2 a baba. ;)
Sajnálom ezt a szénhidrátos dolgot.

Konkri, ezzel a vasalással kikészítesz. Belegondolni is rossz. :)

Húha, mekkora pocik! Mági, majdnem utoléred Gemit! :)

Nincs erőm itt ülni.

Görcsölők pihenjenek! ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Villő, ez a könyv, tényleg! A fősulin tananyag volt. Gőzöm sincs, hol van. Valószínű nővéremét használtam.

Ügyik vagytok a nagytakarítással. Azért csak óvatosan! Mági, ne ijesztgess! Amúgy szerintem ha baj lett volna, akkor az inkább valami lötyi (magzatvíz vagy vér) távozásában jelent volna meg. Persze én is megijedtem volna. Megint palacsintát sütöttél a kánikulában? Konkri2. :D Jól bírjátok a meleget. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Bizony, nekünk is alapkönyv volt a fősulin, imádtam :)
A másik ,amit szerettem, az az Atkinson féle Pszichológia könyv volt. Az volt a Bibliánk a fősulin :)

Igen, én is abban bíztam, hogy ,ha gond lenne, akkor valószínűleg azonnal észrevettem volna, de szerencsére nem görcsölök, nem folyik semmi, szóval még egyszer nem csinálok ilyet, inkább felébresztem.....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Meg vagyunk mi is.Ma én is takarítottam,holnapra már csak a nappali maradt,meg persze vannak "kisebb" dolgok is mellette,de Lili mellet ez is nagy teljesítmény.Én is már mosnék,de még nem akarom,hogy porosodjanak a ruhák....

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Konkri: igen 2 hét, sajnos nem teljes szabi, de legalább a Balatonon leszünk :)

Nagyon szépek a pocakok. Mikor meglátom Gemini pocakját mindig az jut eszembe, hogy talán az Ő pocaklakóit fogjuk először csodálni babafotón itt a fórumon. Majd kiderül.... :)

Wicth: vigyázzatok magatokra!!!!

A Sehány éves kislány nagyon jó....mi még Anna, Petit szoktunk olvasni, abban is sok kistesós rész van....

Mágnes: nekem is fel kellett emelnem a múltkor Csengét, aki már 20 kg :shock: de ha egyszer elalszanak valahol, csaknem hagyhatjuk ott őket.... :D Egy ismerősöm kislánya volt nagyon aranyos!!! Mikor hazavitték a kistesót a kórházból, végre otthon voltak, a nagytesó első kérdése: "Anya, akkor most végre felemelhetsz??!?"

Na és akkor én is teszek egy szavazatot homeo ügyben. Én hiszek benne, és bárki bármit mond, az occillo engem mindig kihúz a legnagyobb takonyból is....

Nekem kényelmetlen a palacsinta sütés! :) Úgy érzem, hogy felmelegszik a pocakom. Állandóan egy lépés hátra- vissza fordít- újra hátra - újra vissza, különben úgy érzem felforralom a gyereket.. :?

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Mindenki vigyázzon magára! Hidegfronti hatás van! Minden babát még a pocakban kell tartani!!!!

Konkri
http://bookline.hu/product/home.action? ... es_kislany


Mérei-Binét könyv is, Atkinson is nagyon jó :lol: :lol: :lol:
Én még a Cole-Cole könyvet is szoktam olvasgatni.
http://bookline.hu/product/home.action? ... eslelektan

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkire takarítási roham jött :)
Mi is takarítottunk a barátnőmmel Harasztin (Erpé, igen nekünk van lakásunk ott) mert nemsokára 4 éves lesz a kishuligán és az össznépi szülinapi buliját ott szeretném tartani.
De sajna 4 óra alatt csak a földszinttel végeztünk, és még se porszívózva se felmosva alul sincs.
Barátnőm mondja, hogy neki ezért nem kellene nagy lakás :lol:

Fura, mert a mostani hideg front pici derékfájást és pici mensis fájást okozott, de töredéke sem volt a múltkori brutál melegfrontnak.

Én szoktam cipelni Nonót, nagyon sokszor, igaz, hogy ő már majdnem 1,5 éve 16 kg körül mozog.
Rizsi, 20 kg...gondolom magas is hozzá Csenge.

Noel nagyon huncut. És nagyon helyes pasi lesz.

Na, mit mondtam hogy hűvös lesz, ha jön hozzánk a klímás? :twisted:
Na nem mondom jól esik ez a hűvös, de ez akkor is olyan izé...hozzáteszem, ezek után majd olyan igazi nyár se lesz...murphy elintézi.

Ági, pont olyan hasad van méretre mint nekem. Most már minden nap kapom a kérdést vadidegen emberektől hogy mikor is szülök ekkora méretekkel? Brrrrr...Unom, komolyan mondom.

Gem, olyan szép alakú a pocid, olyan fönt van az egész. Nagyon tetszik.

Manni, neked meg olyan kis picike :wink:

Szóval a rámruházott hatalomnál fogva megállapítom hogy mindenkinek meseszép pocakja van :wink:

Judit, nem semmi méreteitek vannak...nekem is azt mondták hogy több a vizem... :roll:

4 kg hízás, az annyira jó. Én már 68,5 kg voltam reggel...szóval olyan 7,5 kg-ot híztam. Nonoval 73,5 kg-val mentem szülni, szóval nagyon kell vigyáznom, hogy ne hízzak...illetve kellene, mert ennél jobban azért nem akarok már "odafigyelni".
Néha igenis szeretnék dinnyét vagy fagyit vagy répatortát enni. :oops:

Lassan mi is áthozzuk a kiságy darabkáit Pestre, és összeszereljük, csak az a baj, hogy a szárító szokott ott lenni az ágyunk mellett...arra kell még kitalálni vmi megoldást. Gondolkodtam a torony szárítón, esetleg vki használt ehhez hasonlót?

http://viledabolt.hu/viva-dry-multiflex ... zarito_239

Ennek legalább lehet állítani a polcok magasságát. Mert van nekem harasztin egy 3 emeletes gimi márkájú, de alig tudom kihasználni, főleg pici ruhákra jó, és az alsó sort szinte semmire.
A pillangó szárítónk nem fér sajna el...
Valahogy az erkélyen meg nem szívesen teregetnék a hatalmas forgalom miatt.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Szoptatós melltartót tudtok vmi jót ajánlani? A boltban mindenki azt mondta hogy majd utolsó hónapban vegyem meg, de nekem már hónapok óta ekkora a mellem, nem nőtt csak az elején egy nagyot.
Ami van az teljesen gagyi volt, sárgás foltos és a gumija is teljesen nyúlós.
Most vmi szebbre gondoltam, szivacsosra, amin nem üt át a melltartóbetét.
Még múltkor amit írt Konkri a spriccelésről azon jót nevettem...nekem is volt olyan hogy ellőttem méterekre amikor megindult a tejleadó reflex :lol:
Kár hogy Nono betegsége miatt a szopizás átment nyűgésbe, és onnantól kezdve a tejem is lecsökkent...

Képzeljétek, múltkor amikor megvettük a tommy tippee cuccokat Martinnak, és nézegettem a babás cuccokat olyan félelem fogott el, meg annyira elkezdtem sírni, valahogy megint az jött elő belőlem hogy mi van ha down-os lesz mégis, és ezt a sok cuccot feleslegesen vettük meg...ki sem bontottam a csomagolásokat, amiket frissen vettem babarucikat még ki sem mostam és az árcédulát se vettem le róluk...
Párom persze mondta hogy hülye vagyok, és nem lesz semmi baj és hogy nem 1500 Ft-os ruhák vagy cumis üvegek lesznek a legnagyobb problémánk ha mégis beteg lenne Martin...

Jó dilis vagyok,ugye? :oops: Ilyenkor eszembe jut, hogy mégis kellett volna szuratni, és akkor biztosra tudnám, hogy mi van.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Nem lesz down-os, de ha mégis, nővérem felneveli. :) De csajok, itt minden baba egészséges!!!!!! ;)
Nálunk is ez a hülye szárító az állandó probléma. Sehol se jó, mindenhol útban van. Van torony is, nem ilyen szuper állíthatós, szóval én is főleg csak pelusokat (mosható, ill. tetra) meg babaruhákat szárítottam rajta.
Nekem van pár régi szoptatósom, amik elég csúnyák, és semmi kedvem használni őket, de legalább van mit felvenni, aztán majd veszek újat, ha már ott tartunk. Múltkor belinkelte Mági azt a scamp-es oldalt, azon nagyon szépek voltak.

Rizsmike, sütéssel én is így vagyok. :)
Amikor én meglátom Gemi pocakját, mindig arra gondolok, hogy jesszusom, én alig bírok átfordulni éjszaka egyik oldalamról a másikra, ő hogy bírja?! Na, meg engem csak egy gyerek rugdos, aki néha azért csak megpihen, de mi lenne, ha ezt 2 vagy 3 csinálná felváltva? :) Szóval le a kalappal az ikresek előtt, soha nem is panaszkodtok, büszkék lehetünk rátok. :)

Nekem ez volt még nagy kedvencem a főiskolán:
http://bookline.hu/product/home!execute ... 13&type=22
Jaj, a Sehány éves, az tényleg szuper! Konkri otthon keresed, vagy boltban nem találod?

Képzeljétek, jövő pénteken megyünk megint 4D-re!!! Annyira várom!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Manó, remélem, nem értetted félre, amit írtam! Biztos vagyok benne, hogy Martin baba egészséges!!!!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Aki görcsöl, pihenjen nagyon sokat!És egy-egy pohár bor csodát tesz görcsökre-bár én a terhesség alatt nem görcsöltem, korábban viszont a mensi görcseim elég durvák voltak, és volt párszor olyan, hogy orvosi utasításra Cataflam+egy pohár bor volt a gyógyszer. Milyen szuper, hogy most 40 hétig nincs mensi :-) Persze van más, meg utána a szülés, de azért ez mindenképpen pozitív :-)

Villő, Trigemini, jók a könyvek!
Én is ajánlok egyet, bár biztos sokan ismeritek-szerintem szuper:
http://bookline.hu/product/home.action? ... lakezdesig

Trigemini, szép nagy pocak :-) Ha valami kisebb kellemetlenségem van, mindig eszembe jut, hogy 3 babával milyen lehet….Jól viseled nagyon!

Manooka, ne aggódj, lesz még meleg a nyáron és jövő nyáron is, jól jön még az a klíma :-) Van olyan nyár, amikor nincs ilyen hosszú kánikula, de ha csak egy hétig van meleg, akkor is aranyat ér a klíma és csak egyszer kell fizetni érte :wink:
Kaja: nekem nagyon bevált az, hogy figyelek a szénhidrátra: kenyér, rizs, krumpli, csoki, süti nagyon-nagyon ritkán, viszont gyümölcsöt és fagyit mindennap eszem és nem figyelek a mennyiségre :-) Gyakran ez a kombináció a vacsora, tegnap este is megettem egy kisebb sárgadinnyét és hat barackot+még egy kis fagyit egyedül (illetve ketten ettük Noémivel :wink: ) És vasárnaphoz képest tegnap is és ma is fél kilóval kevesebbet mértem reggel, úgyhogy az eddigi hízásom 4-5 kiló között van :-)

Witch a napokban olvastam valahol, hogy van, aki szopi párnával alszik hason, nagy pocakkal is :roll: Hát, én inkább nem kísérletezem…

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Barbazso, ugyanazt a könyvet linkeltük be :-)

Manooka, ne aggódj, biztos nem lesz baj!Próbáltam visszakeresni a régi hozzászólásaidat, hogy mi volt az előzmény és, ha jól olvastam, csináltak kombinált tesztet, ott pedig annyi mindent néznek, a kockázatelemzésed pedig jó lett :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manooka:
paragomb kikapcs, annyi uh volt már azóta, hogy, ha baj lenne, látták volna. Gondolj csak bele, egy Down-os babának más, vele járó szervi gondjai is vannak, ezt pedig ennyi uh után észre kellett volna, hogy vegyék.

Manni:
Hát a mindenki által annyira favorizált kombináltról csak annyit, hogy nekem is lett egy szuper eredményem, és aztán mégis magzatvíz vételen kötöttem ki Down gyanúval... Hiába hoztam fel a kombinált tesztemet, azt mondták, az bizony nem sokat ér, csak arányszám, blabla, és baj lehet. Így megböktek (kétszer is), és paráztam 4 hetet... Szóval érdekes ez, nagyon ajánlják, mert az AFP-nél megbízhatóbb,és persze jó pénzért vetesd le, de mégis, amikor találnak valamit, máris értéktelennek tekintik a kombináltat, és csak az AFP-t nézik... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Igen, tudom én hogy hülyeség amiket gondolok, meg igen, Hajdu Krisztina kétszer is látta kismukit...de az eszemet sokszor felülírják a hülye paráim...bocsi hogy itt nyavalygok nektek :oops:

Köszi, hogy próbáltok vigasztalni.

Nono holnap megy utóljára ebbe az oviba, és arra gondoltam hogy kellene vmi kis ajándék a pedagógusoknak. Szerintetek ha kapnak merci csokit és egy képet Nonóról az jó? Túl nagy ajándékot nem szeretnék, mert 4-en vannak és annyi pénzem nincs, meg "csak" egy évet járt ide mukika...

Mert írtátok még régebben hogy minek is örülnétek ti mint pedagógusok...Ági és a többiek.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Manooka:
Nyugodtan írd ki a paráidat magadból :)

Szerintem bőven jó ajándéknak, amit szánsz.
Én most pocakosan a csokinak örültem volna a legjobban, annyira kívántam, és most először abból nem kaptam egy táblát sem, gondolom persze a nagy meleg miatt. :) Kaptam viszont babrucikat, és gyönyörű virágokat, ezeknek aztán nagyon örültem!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Manooka!
Az Uh kép alapján sem néz ki Martin down-osnak!!!!
Szerintem ez is számít

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Mági, sajnálom az amniot és hogy ilyen kálváriád volt :-( Biztos, nagyon stresszes lehetett, belegondolni is rossz :-( A kombinált vizsgálat elég sok tudományos ténnyel alá van támasztva ( http://www.fetalmedicine.com/fmf/FMF-hungarian.pdf ), csak néhány helyen azt is kombinált vizsgálatnak hívják, ami nem nevezhető annak. Nekünk a doki azt mondta, hogy ő az Istenhegyit vagy a Rózsakertet ajánlja jó szívvel+ csináltassuk egy helyen a kombináltat is és a 19. heti genetikai uh-t is, mert jobb, ha ugyanaz a doki csinálja, ugyanazon az ultrahangon. Nem volt olcsó mulatság, de nagyon megérte- inkább kihagytuk a 4D-t. Nekem egy órán keresztül nézték a babát a 12. héten, egy jó hosszú lista alapján-amiből csak egy a nyaki redő. A szívét például kb. 20 percig vizsgálta. Aztán a 19. héten megint ugyanígy (AFP eredményt nem is kért). Ennek ellenére ezek „csak” szűrővizsgálatok és attól, hogy a kombinált kockázatelemzése jó lett, még bármit találhatnak később. És nem is tudnak mindent kiszűrni.

Én mindenkinek mondom, aki terhes körülöttem, hogy erre érdemes kiszorítani a családi költségvetésből, sok felesleges aggodalom megelőzhető, ha ezeket a vizsgálatokat jól elvégzik.

Mági, nem tudom nálad hogy volt, de furcsa, hogy a doki értéktelennek tekintette a kombináltat és csak az AFP-t nézte :roll:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manni
Kombinált vizsgálat már elavult, mert nagy a hibaszázaléka!!!!
Tőlünk nyugatabbra fekvő országokban már nem is propagálják annyira!
És vannak újabb, pontosabb vizsgálatok! (anyai vérből pl. már ki lehet utatni magzati DNS-t, és annak a visgálata jobban szűri a genetikai betegségeket!) :wink:
Én inkább a 4D UH-ra szavaztam! :wink:
Az elérhető vérvételes tesztekről én inkább lebeszélni szoktam az embereket...

Manooka
Martin egészséges, vagány kiskrapek lesz!!!!

Gyerekeim ma meg vannak bolondulva... valami őrült táncba kezdtek...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!

Ha már a paráknál tartunk...
Én bárányhimlős voltam a 17. hétben. Elméletileg nem fertőződött a baba, minden rendben, de igaziból a szülés után derül ki pontosan. Én tudom és érzem, hogy egészséges, de néha rámtör a félelem, hogy mi van, ha nem. Mindenki azt mondta, hogy hülye vagyok, mert nem szakíttattam meg a terhességet. De abba nem gondolt bele senki, hogy a kisbabámról beszélnek, egy dobogó szívű, mocorgó kis cukiságról, akinek nagyon nagy esélye volt, hogy megússza. És a másik három is bárányhimlős volt, akkor velük is úgy kellett volna tennem?
Nem akarlak lehangolni Titeket, csak most nekem is előtörtek a hülye gondolatok.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Manni:
a Kombinált teszt igazából egy arányszámot ad, azt hogy mekkora az esélye a koromban, és egyéb tényezők mellett arra, hogy Down-os babám szülessen. Mivel arány, ezért nem lehet pontos.
Az AFP -nél biztosan pontosabb, mert ott betájolni a pontos 16 hetet alig lehet.
A mi kombináltunkat a Bolgárkerékben csinálták, az is neves intézet, de , mivel nem a protokoll vizsgálatok közé tartoik, mint az elavult AFP, ezért inkább az utóbbit veszik figyelembe egy genetikai tanácsadáson.
Nálunk hiperechogen papilláris izmot találtak Soma szívében. Ez önmagában még nem jelentene gondot, de hozzá az AFP-m 0.74 lett, és mivel az alacsony, a két lelet együtt már Down-os babára utalt.
Aztán a genetikain a papilláris izom már eltűnt (ezek a szívfejlődés során jönnek, mennek, mint a ciszták egy magzat agyában), de akkor már annyira az AFP-től és az életkoromtól voltak meglőve, hogy a kombinált tesztemet elhessegették, mondván, az csak egy arányszám.
Így lett magzatvízvételem, amit utólag persze már nem bánok, mert szerencsére nem lett gond, és az eredmény jó lett, de az a 4 hét maga volt a pokol.

A barátnőméknél voltunk az előbb, 3 kislánya van, és kaptam tőle hastartó övet. Felvettem, és mondtam neki, ha lányom lenne, az ő nevét kapná :) A csigolyám azóta nem kattog, és kb. 1 kilóval könnyebbnek érzem magam :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trigemini, hallottam róla, hogy elavultnak tartják a kombinált tesztet, de a kétszer egy órás genetikai UH miatt mindenképpen meg akartuk csináltatni ezeket a vizsgálatokat, vérvételtől függetlenül is. Én nem értek hozzá, a férjem eü-s, az ő véleményére nagyon adok ilyen dolgokban és szerinte az ultrahang készülék high-tech, a doki pedig nagyon profi volt.

Lehet, hogy a gyerekek a hidegfront örömére táncot járnak :-)

Judit, próbálj arra gondolni, hogy szép, egészséges kisbabád születik :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Vérvételes tesztek helyett én a méhlepény-biopsziát csináltattam meg. Engem nem elégített ki egy valószínűségi adat, hogy milyen eséllyel lesz beteg a babám... így pontos adatokat kaptunk :wink:

Manni
Nekem a 4d-n nagyon alaposan megnézték Mirát. Hivatalos eredményt kaptam!!!!
A babakép csak ráadás volt! :lol: :wink:
Eü-s a férjed? Mit csinál?

Könyvek nagyon jók!

Hidegfrontot én is éreztem. :cry:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Mági, tényleg pokoli 4 hét lehetett! Szerencse, hogy jól végződött :-)

Vidámabb téma: megbeszéltük, hogy augusztusban majd csak egy Maxi Cosi hordozót veszünk, babakocsit a szülés után, egy Stokke-t :-) Tegnap meg is néztük a Brendonban (már kb. harmadjára mentünk babakocsit nézni), nagyon szép, olyan könnyű tolni, forgatni, egyik kocsiban sincs ilyen magasan a baba és két gyereket is bőven kiszolgál és. Teljesen feldobódtunk :-) Bár a színen még gondolkozunk, mert árban nagy különbségek vannak a színek között a Brendonban is és a Kikában is.

Kata, a férjem szülész-nőgyógyász.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Judit!!!
Én vagyok a jó példa erre.
A nagyfiammal a 8. héten voltam bárányhimlős, azt mondták süket lesz és vak.
És egészséges, eleven és minden oké vele. Azt mondták akkor, hogy a 12. hét után kevesebb az esélye a maradandó károsodásra!!!
Úgyhogy NO PARA!!!!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: