Új privát üzeneted érkezett!

Hú, Panny, ez nem semmi :shock: .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


panny, most hogy befejeztem az aktuális mellszívogatást, olvastam a te módszeredről.Hát nem semmi.
nono, szerintem aki ítélkezni mer az nem normális, és lécci ne foglalkozz csak magaddal, tegyél az egészre, lazulj el, lesz ami lesz a tejcsivel,tényleg fel lehet nőni tápszerrel is!
Azért én is leírom, nekem mi jön be tejszaporítás címén, én ezt csinálom már kilencedik hónapja, mivel most negyedjére nem vagyok úgy ellátva tejjel, mint eddig,válogass a sok marhaságból,hátha
-napi hat pohár laktoherb tea
-napi egy-két pohár maci kávé ici pici tejjel, mivel azt nekem nem nagyon szabad
-napi kétszer vagy négyszer(ha kevés a tejcsi) 5 szem urtica urens ch 5 bogyó
-plusz még kb 2-3 l folyadék, közte egy pohár alkoholmentes sör(utálom)
-rántott levesek,húsleves,paradicsomleves minden nap valamelyik délben, este
-ha rendbejön a melled,minden szopi után fejés,és gyakori szopi
-napközben is alvás, ettől aztán nő rendesen a tejcsi
És ettől a sok hülyeségtől egy csomót híztam, utálom a fürdőszobai tükröket, de nekem a tejcsi kötelező, nem kaphat tápszert, csak oylat ami számára nem ehető.Alternatívaként volt még felkínálva az orrszonda
:(
Ja, és az eredmény nem azonnal jelentkezik, kb 3-4 nap, amikor láthatóan megnő a mennyiség, olyankor visszaveszek néhány dolgot
süni69
 
 


mellszívóról még,nekem eddig mind a négyszer a medela bérelhető volt az első hónapokban,sajna van ára, 9000Ft/hó, de az rendesebben szívja, mint ez a kézi elektromos, de most már ez is elég
süni69
 
 

 
 

jányok senki nem ítélkezik felettem én vagyok elkenődve de iszonyat küzdök h megjöjjön igyekszem fejni ha csak 10 percet akkoris. megint tiszta seb és heg szval amíg mostmár be nem heged addig nincs szopi csak fejés ezerrel, ma 3x kapott anyatejet reggel 80at délben 50et most este már csak 40et na és persze utána ptólok és kettőből de közben fejegetek és nagyon küzdök. kézi aventem van de nem veszek elektromosat az az igazság h kb 30 ezernél járunk amit a szopiba öltünk bele és mostmár nem szánok rá több pénzt mert egyszerűen nicns több, a mellszívó önmagában 15 ezer volt és akkor jött a kétféle bimbóvédő ami darabonként 2000ért adtak a patikába nem tudtam h melyik méret kell és apa hozott erre mind a kettőből hozott...van vmi vazelinos csodakrémem, 2000 szintén meg aventes az is kb ebben az árban a tonna melltartóbetétem...szval összeadva ez már horror összeg és iszom a laktoherbet meg van vmi csodakapszulám neve nem jut eszembe....és iszok mint az alkoholista csak nem alkoholt és igyekszem veszett....közben dokinéni itt járt megdícsérte a jányt amúgy a doki szopipárti és vmi egyletbe is jár ahol okítják őket de olyan rendes volt mindta h ne aggódjak ha nem megy, mindjá írt fel 4 doboz tápot.....szval legalább nem ítélkezett ez jól esett, 1 dobozzal váltottam csak ki h legyen ptólás és nagyon harcolok és akarom és majd meglátom de a bal cicóm megint szét van cincálva, korai volt még a szopi...a nagylányommal 1 hónap volt mire lett elég tej és a cici is behegedt szval van még remény.
harcra fel....
dr_nono
 
 


Nono,
becsulom benned a kitartast! tuti meg lesz az eredménye! pihenj, amennyit csak tudsz.
s.orsi
 
 


Nono!

Tejszaporításra van még a More Milk kapszula is de állítólag nagyon drága...viszont eddig mindenki ódákat zengett róla.A homeos is jó amit Süni írt(megjegyzem nekem homeos tejcsökkentőt - Utrica Urens szintén-kell szednem már a szülés utáni naptól hogy ne öntsön el a tej ,de még így is borítékolható a mellgyuszi).

Amikor fejtem, nekem is a Medela kézi vált be,de sztem az Avent kézi is szuper.

Én is becsülöm a kitartásod!

pusza

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny, ezt az egyet (kapszula)még nem próbáltam én sem, kínlódom a többivel...Az urtica urensből(mint legutóbb megtudtam a gyógyszertárban) a ch 5-ös a tejszaporító, és tán a ch9-es az amit neked kellett szedni
süni69
 
 


ja ja az is van az a more milk gyógyszer vagymi de egyenlőre csak küzdünk, közelharc ez a szopi téma. amúgy fizikailag jól vagyok nem is gondoltam h egy hét után ilyen fitt leszek. 8) nem kiabálnám el mert az éjszakázás kimerítő de maga a felpülés tök gyors volt. el sem akartam hinni h ez így is lehet.

kitartás...érdekes h ezt mondjátok de én úgy érzem nem elég még mindig amit teszek...h ennél több kéne....ez a folytonos muszáj tökéletesen csinálni különben már nem is jó a dolog, megörjít....na mindegy evvan, végülis tegnap volt egy hetes a nagylány (5 naposan esett le a köldökcsonkja nagyon komoly 8) ) szval h még csak most kezdtük a 2. hetet még akármi lehet, akár tejci is....hogy nekem ez miért nem megy egyszerűen....no mindegy. irigyellek panny h ennyi tejed van, nekem úgy látszik dísznek vannak a cicik nem használhatók értékes célokra.... :?
dr_nono
 
 


Nono!

Egyátalán ne irigyelj mert egyátalán nem jó ez a helyzet...hidd el ugyanolyan rossz mintha kevés lenne....egyátalán nem tudtam soha élvezni a szoptatást....mindig irigykedtem azokra akiknek beállt a kereslet kínálat úgy hat hetes kor körül és vígan szoptattak....ja és ráadásul nekem minden egyes szopiztatást más és más pózban kell tennem hogy minsig minden irányból ürüljenek a tejcsatornák...csak kizárólag ülve tudok és csak szopipárnával...na már most ez azt jelenti hogy eléggé helyhez kötött nálam a szoptatás..ebben is irigyeltem mindig azokat akik bárhol előveszik a cicit a gyereknek és kész...nálam ez egy kész procedúra(bimbóvédő,közben a másik mellre a kagyló amit persze állandóan ürítgetni egy nagyobb tálba,közben váltogatni a pózokat-hol hónaljtartás,holí gy-hol úgy-szopik előtt masszírozni h fellazuljanak a járatok)szal hidd el nincs mit irigyelni!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


számomra mindig helyhez kötött volt panny mivel a jányomnak mármint az elsőnek fejtem és nehéz volt. a tápszer ebből a szempontból nagyon szuper volt, ez az egy előnye számomra mindig lenyűgöző volt. Két kis üvegcse egyben a táp-por a másikban a víz, mindenhol van mikro, víz be szívesen be is tették, aztán a meleg vízbe a táp gyerek szájába cupp és tényleg bárhol. A fejéssel mindig itthon kellett harcolnom 3 óránként, hisz hol fejhet az ember jánya ha nem itthon? szval 6 hóig ezzel megszendtünk...meghát a melltartóval, ha megtelt plusz egy szám ha kiürült minusz egy a melltartók vagy szorítottak vagy kiesett belőlüka szopis melltartók meg...bleeee fuj. szval ezt s részét is nehezen viseltem de a gyerekért bármit. nem tudom amúgy elengedni a dolgot, fejek nagyon etetem amit kisajtolok de nem tudom elfogadni h nem akar megindulni... :cry:
Most annyira bíztam benne h lesz elég lesz kereslet kínálat és ha kell a gyereknek akkor a tescoban is ehet simán előkapom :lol: ...mondjuk ezzel nem volt gondom sosem mióta az Istvánban szültem....ott 3-4-5ágyas szobák voltak és hadsereg invázió minden ágynál...egy két plusz idegen pasi már nem osztott szorzott a dolgon. 8)
Dehát ez megint csak álom.... :cry:
dr_nono
 
 


Na,nyugodj meg,minden rendben lesz.....ez a lényeg!
Nekem egy gyereknél sem jötta tej,akárhogyan kínoztam magam,szép súllyal,jó étvággyal szépen nőnek,teljesednek...én főzök nekik...3 hónapos koruktól...
memara
 
 


Sziasztok,

Ma jöttünk haza a kórházból Izával, sajna ott kötöttünk ki. Majd jövök mesélek, de csata tér van itthon, azt próbálom összepakolni. Még az újévi lencse is a hűtőben volt. :evil: :evil:


Annyit írtatok, még nem volt időm visszaolvasni. :oops: :oops:

Nono,
Remélem már jobb a melled. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Nono,
csak lassan a testtel. Ne bizd el magad, h jol vagy fizikailag. PIHENJ! Nekem sajnos kozbejott egy kis mehsullyedés 2 héttel a szulés utan, mert annyira fitnek éreztem magam. de szerencsére szépen helyreallt magatol.
s.orsi
 
 


Panni,
aztaaa! ennyi tejed volt? nem semmi!
Nekem beallt ugyan a kereslet kinalat, de a legkisebb zavar is romba donti. Most pl vasarnap éjjel véighanytam az egész éjszakat, azota alig van tejem... de kuzdok én is. ma mar talan van megint elegendo.
Mellesleg én nem hiszek ezekben a tejserkentokben... szerintem egy dolog szamit, akarni és pihenni és enni, inni rendesen.

Judy,
mi volt Izaval????????

Nalunk is beteg Elisa, hétfotol lazas és extra nyafka, tegnap elvittem a dokihoz, minden komolyabb also léguti és fulproblémat kizart és nem tudta megmondani mi a baja, vmi virus.... picit piros a torka és jon a foga. csinaltunk még vizeletvizsgalatot, holnap lesz eredmény. de ma mar jobban van..
Beteg a kisebbik fiam is, kohog, lazas.
Vasarnap éjjel felvaltva hanytunk a nagyobbik fiammal. sajnos o nem ért mindig el a WC-ig, igy a férjem orakat takaritott utana...
Tehat most kibetegeskedjuk magunkat elore egy évre. REMELEM.
s.orsi
 
 


Orsi, jobbulást nektek! Jól rátok jár a rúd betegeskedésben! :cry:

Judy, szegény Iza, mi történt?

Nono, sajnálom, hogy így el vagy keseredve. Bimbóvédővel már jobb fizikailag az állapotod?
Panny, a Te eseted se semmi!
Még én is abban az állapotban vagyok, hogy egyikből szopik, másikból spriccel a tejcsi. Én csak simán melltartóbetétet hordok még mindig, azt cserélgetem szopik után. Már szívesen elhagynám, de erre nem látok sok esélyt, mivel a foga miatt nagyon sokszor szopik és már visszahozta a születése utáni extra mennyiséget. De nem panaszkodom, szerencsés vagyok, mind3-nál a bárhol bármikor szoptatós típusba tartozom. Tavaly nyáron még séta közben a mei-tai-ban is simán cicizett Tündi és senki nem vette észre. :oops: De a fekvő pozíció jött be mindig is a legjobban, így közben tudtam aludni mikor picike volt ill. most éjjelenként vagy olvasgatok, ez az én pihenőidőm. :wink:
Még mellgyulladásom sem volt soha, csak az a fránya kisebesedés a szülés utáni hetekben, mikor fájt a szoptatás.
Nono, szopiztasd amennyit tudod, add kiegészítésként a tápit és semmi baj nem lesz, szép egészséges kislányt fogsz felnevelni! :wink: :)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Betegecskéknek jobbulást! :?

Mi volt Izával, nálatok is hányás-hasmenés? :?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok,

Jövök egy kis regénnyel.

31-én reggel már fejfájással és gyomorfájással ébredtem. Egész nap rosszul voltam, émelyegtem, alig álltam a lábamon. Az esti kaját is alig bírtam megfőzni.Aztán délután elindult a lavina. Mint a lakodalmas kutya, hánytam és mellé jött a hasmenés is.Csak feküdtem, Izát is alig bírtam szoptatni. Erőm nulla. Mire eljött az éjfél már totál lefáradtam a hányástól. Még hajnalban is rohangáltam a wc-re. 6 óra körül sikerült elaludnom.Pár óra alvás után végre fel tudtam kelni, de jártányi erőm sem volt, így az elsejét is az ágyban töltöttem.Vasárnap már jól éreztem magam, belekezdtem a mosásba. Egyszer csak rohan Danika, hogy Iza hány. Szuper mondom, akkor ez valami vírus. Nagyon megijedtem, mert egyik gyermekem sem hányt ilyen picinek. A nap folyamán minden egyes szopi kijött kislányomból. Rohantam az ügyeletre, kapott B6 szurit, később kúppot hányásra, de sajna semmi nem változott. Ugyanúgy semmi nem maradt meg benne.
Akkor már tanácstalan voltam, mondom irány a kórház.
Megvizsgálták a kórházban és mikor megtudták, hogy én is hánytam hasmenéssel párosítva, rögtön átirányítottak minket a fertőzőre, aminek nem örültem túlzottan, ugyanis a fehérvári fertőző osztály kb olyan mintha visszamentem volna 30 évet az időben.
Felvettek engem is, elhelyeztek minket, infúzióra tették Izát. Annyira sajnáltam szegénykét, abba a kicsike kezébe branült szúrtak és alá egy kis gipsz sint helyeztek, majd jól körbe ragasztották, hogy ne mozduljon el a kézfeje. Nagyon jól viselte az én bátor kislányom. Míg csöpögött az infúzió, közben is gagyorászott és mosolygott. A nővérkék majd megzabálták. Még egyszer hajnalban hányt, utána már nem. Neki híg széklete nem volt.
Másnap viszont mikor megtudtam, hogy tele az osztály rotásokkal, azt hittem infarktust kapok. A szobatársam kislányának is pozitív lett a széklete rotára. Imádkoztam, hogy uram most segíts, nehogy elkapjuk. Iza széklete negatív lett rotára, valami más vírus támadott meg minket. Ki sem mozdultunk a szobából, féltem, hogy összeszedünk valamit. Közben a vírus keresztülment itthon a páromon, a húgomon és a szüleimen is. Tegnap engedtek minket haza. Már örültem, hogy minden rendben van, erre este Bazsi kezdett el hányni. Eddig 1x hányt,azóta elég jól van, csak nagyon gyenge. Még Danika és Barbika nem kapta el eddig. Danitól nem is félek, de Barbitól igen. A kisebbeket jobban megviseli. Félek, nehogy kórházba kelljen vinni, mert a szopi miatt én nem is tudnék vele bent maradni. Anyu meg nincs túl jól, mert meghúzta a derekát, a húgom meg vese gyulladást kapott. Szóval nagyon rosszul indult nekünk az új év.És szerintem még nincs vége.
Viszont áldom az eszem, hogy beoltattam a kicsiket rotarix-el, mert lehet simán elkapta volna Iza a rota vírust a kórházban.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Na, basszus, tényleg jó évkezdés... :? Hasonló vírus volt nálunk is pár hónapja, nem irigyellek. :(

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


judy: ez borzasztóan hangzik. én akkor estem át ezen mikor 26 hetes voltam most Lilivel...bakker n az kemény volt, két hétig jöttem helyre (ez már milyen szó összetétel..)

Nem férünk el a kocsiban, nem fér el egy átlagos nagyméretű személyautóban 3 gyerekülés egymás mellett...ez de gáz.... így végülis Lili elöl ül én meg hátul a két ülés mellett....hát nem így terveztük de egy új autó sokér lenne most.... :?
dr_nono
 
 


Judy,
micsoda megprobaltatas! még jo, hogy a rotat nem kaptatok el! es most mar jol vagytok?????

Nono,
mizujs?

Mi meggyogyultunk, itt vagyunk az anyosomnal, holnap karacsonypotlo ebéd, 20 fovel, abbol 2 influenzas, nagyon pipa vagyok miatta!!!! csak megkegyelmez a sors és nem kapja el egyik gyerek sem!
s.orsi
 
 


Sziasztok,

Na, vagyok én is egy kicsit.
Úgy néz ki, hogy most már rendbe jöttünk. Bazsi csak 1x hányt és már túl is volt rajta.
Barbi és Dani nem kapták el, remélem most már nem is fogják.

Nálunk félévi hajtás van, még ez a hét és bizi osztás. Minden napra jut egy témazáró. Már kész vagyok a tanulástól és a folyamatos magyarázástól.Matek már elég húzós 6.-ban, így van mit Bazsi fejébe vernem.
Dani megint kitűnő lesz, Bazsi viszont rontott az év végéhez képest 4,15-ről, most úgy néz ki csak 3,8 lesz. Nagyon trehány és nem érzi,hogy a jövője függ a tanulástól.

Barbival lassan ellátogatunk az oviba, hogy lássa milyen is. Állandóan emlegeti,hát kiváncsi vagyok hogy veszi majd az akadályokat.

Iza jól van, de kínlódunk a kajával. Csak a cici kell neki vagy az ami édes.Jó ha 3-4 kanállal bele tudok imádkozni.

Ma meg megyünk szurira, kapják az influ oltást.

Többiek??????

Orsi,
Remélem megúsztátok a családi ebédet egészségben. :oops:
Nono,
Hogy haladtok?Megszoktad már a 3 gyermekes létet. :lol: :lol:
Egcsi,
Mi a helyzet az Óperencián túl??? :lol: Fiúk jól vannak??

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Hali!
Csak életjelre futja... betegen ápolok három beteg gyereket.
Totál KO... :oops:
De legalább mán kifelé jövünk belőle.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi
Jobbulást nektek! :?

Judy
Köszi kérdésed jól vagyunk. Anyuék ma repültek haza, most éppen Amszterdam felé tartanak. 6 hónap után ismét csak mi négyen. :) Jó volt, hogy itt voltak, sokat segítettek.
Bence ma volt előszőr oviban, nagyon bejött neki, egész délután arról beszélt, mikor mehet vissza. :)
Az én sulim 2 hét múlva kezdődik, hát nem mondom, hogy izgatottan várom. :lol:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


SZIASZTOK!

MÉG NEM VAGYOK 3-MAS ANYU,MOST JÖN A HARMADIK:D

HA ÍGY IS BEFOGADTOK,SZÍVESEN CSATLAKOZNÉK:D

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


majga: mindenkinek örülünk! mesélj magadról egy kicsit!

huh csajok a dolog itthon rengeteg de nem nehéz csak sok meg fáradt vagyok. a 2 gyerekkel nehezebb volt az elején mint a 3al, v.leg a rutin meg h nem görcsölök csak teszem a dógom.

csücsök már 3800gr is elmúlt. már kis husis dögönyözni való. imádom...kár h éjjel nem alszik. ma vagyunk 2 hét 3 naposak. rohan az idő. tápos lett már csak napi egy kaja van neki anyatej de már nem görcsölök, lassan elengedem ezt is.

hozok képet

az ölbejani effekt nála is műkszik...h azaaa...pedig egy hétig álom jó gyerek volt evett aludt...most má nem alszik de eszik legalább.
dr_nono
 
 


judy: neked mondom de ne mond el a fiadnak, matek fizika nekem mindig 4-5 ös volt, magyarból meg töriből évvégén nem eccer 2es voltam...oszt jogász lettem mégis. amúgy én is mindig 3,8 körül voltam. nem feltétlen jelenti azt h ez csak a gyereken múlik. engem kinézett magának a magyar tanár és akármit tettem nem tudtam jobb lenni mint 3as.a végén nem is akartam....volt h u.azt írtam mint a kitűnő tanuló csajszi és ő 5öst én meg 3ast kaptam....szval fel a fejjel.

uxi ez a rémálmom...kitartás.

no nekünk mán csak 9 hónap és megy a fiam is oviba, Lilivel leszünk itthon kettesben...jó világ lesz. :DDDD bölibe most nem adom nehogy beteg legyen, elég a jányám ovija.
dr_nono
 
 


Majga
Üdv a csapatban!

Nono
Írj már kicsit arról is, mit szólnak a nagytesók a kicsihez? Szépen gyarapszik Lili, csak így tovább! Az egy anyatej cici vagy fejed?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


egcsi a jányklám (5,5 éves) folyton kéri hagy fogja meg a fiamat nem izgatja nagyon. a lányomon látom h ő érti és kicsit fáj neki h van mégegy de szereti. ő már tudja h mivel jár a kistesó de a fiam(2,5 éves) még nem tudja. ő sztem 2-3hó mulva döbben majd rá.
fejek, nem cicizik, még mindig vérzik.
dr_nono
 
 


uxi, hűha, ez nagyon nem hangzik jól, gyors gyógyulást nektek, ÉÉÉS boldog szülinapot a legpicibbnek, azért ezekben a napokban is történik valami jó ugye
nono,örülök, h jól vagytok,remélem az éjszakázás sem tart sokáig
majga,üdv itt, rólad az jutott eszembe, h már talán neked is jár a háromgyerekes adókedvezmény, amiről ebben a hónapban mindenkinek nyilatkoznia kell, hátha van aki még ezt nem hallotta
süni69
 
 


Uxi
Tényleg, Happy Birthday a kislegénynek!!!!! Mostanában átsiklok a vonalzók felett. :roll: Ma reggel csodálkoztam rá Bencéjére is, már 3,5 éves.... :shock:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Kivel mi ujsag?? Sehol senki?

Nalunk atlagban 5bol 2en betegek vagyunk minden héten, felvaltva... A pici allandoan "dumal", a nagyok olvadoznak tole, olyan aranyos... megjott az étvagya is, jobban alszik.

Samu jibban alszik mar?
s.orsi
 
 


igy beszélget Elisa naphosszat:

http://www.youtube.com/watch?v=Sp1Idz53AeY
s.orsi
 
 


Nagyon édes Elisa! :) És milyen nagy már! Melyik fiad asszisztált a videóhoz?

Velünk semmi különös. Teniszt nézek. Nagyfiam suliban, kicsit megfázott, de nem vészes. Bence újévi fogadalma, hogy szétcincálja az idegeimet, de amúgy ő is jól van. Jövő héttől megy oviba, 2 nap egy héten, amíg suliban vagyok.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Hali!

Én betegeskedem...láz,torokfájás,köhögés...csak homeózok.Olikának tüdőgyuszija van:(..sajna ez nála nem nagy "szám"mert aki bronchitises az sokkal jobban hajlamos rá.A nagyok jól vannak,Márk mint a vasbeton olyan erős...már az idejét sem tudom mikor volt a dokinál utoljára.Ma kapja a félévi bizit...sztem tök 5-ös lesz.

Már a 36.hétben vok...összepakoltam nagyjából a pakkom.Hétfőn megyek a dokimhoz egy utcsó uh-ra és streptococcus szűrésre.Utána beiktatunk apával egy utcsó színházat,utána úgyse mehetek egy jó fél évig tutira.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny
Jobbulást!
Nagyon izgi... Mindjárt babázhatsz! A fiúk mit szólnak az újabb kistesóhoz?
Márknak gratu, kis okos! :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi,
Alex aszisztalt. :)

Panny,
gyogyulj meg gyosan!! mar egy honap sincs és tényleg nagycsaladosok lsztek! még mindig nem akarjatok tudni kislany vagy kisfiu? vagy titok? remélem lanyod szuletik, annyira mas, mint a fiuk!!!

kihalofélben a topik, ugy latom...
s.orsi
 
 


Szerintem Panny már így is nagycsaládos. :D

Mi jól vagyunk, ősz óta egyik gyerek sem volt beteg, egyikük sem beteges típus.
Tündike már egyedül jár, minden nap menni kell vele sétálni, annyira imádja az új tudományát. :D
A nagyobbak a szokásos... :wink:
Én rákaptam a süti sütésre. Eddig is sűrűn sütöttem, de egy ideje már minden nap. Ma női szeszélyt, a kedvencemet. De még van a tegnapi linzerből is. Nagyon szuper itt lakni, már két hónapja, hogy költöztünk! :D

Nem is tudom mit írhatnék még...

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Igen,én is ezt akartam írni hogy hivatalosan már közel 3 éve nagycsaládosok vagyunk...de most még nagyobbak leszünk :wink: :wink:

Pókica!

A apukám mióta az eszemet tudom női szezélyért könyörög anyunak...hozzátartozik a sztorihoz h anyu soha nem sütött,egyszerűen nem megy neki...Istenien főz,húsokat stb..de sütiket semmi(kív.egy sajtos-sós rúd van amit iszonyat finomat tud)..szal azért ragadott meg engem amit írtál mert már elhatároztam h sütök valamikor szegény fateromnak női szeszélyt :wink: Van egy jó recepted hozzá?

Szerencsére én nem örököltem anyutól az anti süti sütést... :lol: :lol: ..én is egyre sűrűbben sütök...legutóbb fánkot sütöttem készülvén a farsangi időszakra:)

Tegnap voltam utcsó uh-n....hát nincs mese,úgy néz ki megyint egy elefántbébit szülök::::))))...már most egy hónappal a szülés előtt 3kg körül van a baba és már most akkor a feje mint amivel anno a Márk született :shock: ..amúgy minden ok vele,szépen irányban van(remélem már nem viccel meg és nem akar fordulgatni).

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok bár még nekem is a pocakomban van a 3. baba.
Van egy 12 éves lányom és egy lassan 6 éves fiam.

Futólag olvastalak titeket és két témához csak röpke gondolatot irnék ha szabad..

én két gyermekem volt már rotás, és nem úsztuk meg a korházat..szrönyű volt... most biztos h mindent megpróbálok h elkerüljük ezt a virust.

szopi téma.: én szerencsésnek mondhatom magam, a lányomat 9 hónapig szoptattam majd ő magától abbahagyta a fiamat 4 éves koráig. Talán soknak tűnik de számomra nem volt teher. Semmit nem tettem h igy alakuljon, nem szedtem semmit egy éves kora után azért h legyen tejem.

röviden ennyit magunkról, ha befogadtok írok m ég..

Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Pókica
És ki eszi meg a rengeteg sütit? Én is szeretek sütni, de nálunk nem nagyon fogy...az én alakomnak meg nem hiányzik az extra kalória. 8)
Tündi ügyeske! :) Cuki a vonalzós kép! :)

Panny
Kitartás az utolsó hetekhez! :wink:

Csilla
Üdv a topikban! Direkt ilyen nagy korkülönbséget terveztetek vagy így alakult?
Hú, jó sokáig szoptattad a fiad. Magától hagyta abba?

Velünk semmi különös. Elkezdődött a sulim. Hát a politikai tudományok tantárgy útálatos. (Ide most egy hányós smiley jönne)
Fiúk jól vannak, iskola, óvoda zajlik az élet. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Panny, finom lett a süti, csak elszúrtam a tésztáját. Túl sokáig sütöttem, így kicsit kiszáradt. A receptet leírom holnap. De nagyon egyszerű és alig van utána mosogatnivaló. :wink:
De az igazán finomat a nagyim tudta csinálni.

Ó, van itt nálunk bőven sütifogyasztás, mindig elfogy! Nagyon sok nasit eszünk egy nap (ezért is kell fogyóznom). A férjem is édesszájú. Holnap darázsfészek a rendelése, kicsit tartok tőle, mert a kelt tészta nem mindig sikerül. pl a múlt heti kakaós csiga nem kelt meg annyira, de viszont fincsi volt!

Szia Csilla!
A lányaink egyidősek. :D Nekem is maguktól szoktak le a gyerekek a szopiról, sosem erőltetném, csak ha valami eü probléma adódna. A nagylányom 13 hósan, a fiam 2,5 évesen hagyta abba. Tündi, hát neki mindene a cici, egyszerűen imádja! :D Éjjel-nappal sokat szopizik.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!


egcsi!

Az élet hozta így h ekkora különbség lett a gyerekek közt, de nem bánom, látom előnyét is, bár bevallom hátránya is van. MAgától hagyta abba a szopit, és sokkal könnyebb volt így mert amikor én próbáltam meg leszoktatni mindketten megszenvedtük. Azt mondják a fiuk nagyon cicisek..

Pókica!

Akkor te is sokáig szoptattál. nálunk a fiam két éves koráig éjjel nappal szopizott, utána már csak alváshoz kellett akkor is csak pár percre.. de jó h tudsz sütni, nekem sosem sikerül semmilyen sütit sütnöm..

szép napot nektek!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


kimászok a mélyvízből egy szusszanyatnyi levegőért és írok ide nektek villám sebességgel mert a törpe már visong értem.
Anyum törött lábbal otthon fekszik azóta mióta Lili megszületett szval anyós segít amennyit tud de ő is főállásban melózik szval mélyvíz. egyik gyerek se megy intézménybe kell a fenének a betegség mert tudom h azt az egy két hetet míg járnak és könnyebb duplán szívnám meg mikor kidőlnek sorban. Ma vagyunk 4hét 1 naposak pont. Már sokat sétáltunk kinn mert a nagyok becsavarodnak a 4 fal között, ennek örömére Csücsök taknyos egy icurka picurkát dehát mindenkinek nem lehet sajna jót tenni. Tejci mán semmi sincs, és mivel nem szoptatok és egy hete a vérzés is elmúlt de ma újra jött erős menzesz szerrű has és derékfájással így sajnálattal konstatáltam h megint átlag nő lettem havi ciklussal.

Amúgy nem olyan vészes a 3 gyerek mint kettő volt egykor. Akkor meg kellett tanulnom rangsorolni mertzhéát nem tudok mindehol ott lenni 100%osan. Most viszont már tudom h van soreleje és sorvége és ez így van jól nem visel meg ha Csücsök sír merthát nem tudom azonnal felkapni. Amúgy ölbegyerek a lelkem sokat fogom de élvezem is, hisz utolsó kisbabánk és bár éjjel sokat vagyunk fenn de akkoris olyan csodás ez a kisbaba korszak. Istenem h ezt így is lehet midnen görcs nélkül el se hiszem.

Amúgy a nagyok imádják pláena nagylányom (5,5 éves) a középsőt nem izgatja szerencsére. A nagyon látom h megviseli de azér tszereti nagyon.

Szval telnek a napok eszeveszetten rohanva. Fáradt vagyok és iszonyat kimerült ma el is bőgtem magam de utána jobb lett. Egy forró fürdő meg a rinya segített átlendülni a 3-4 órás szakaszos alvás okozta kiboruláson. benyomtam 2 nurofent mert annyira fájt a fejem (fura is volt h nem agyaltam rajta h nem szabad mert valakire vigyáznom kell).

Hú szüléstörténettel lógok még vajon? ha nem tettem be írjátok le és bemásolom, oks? Ha betettem akkor nem szóltam. :) szitaagy.
dr_nono
 
 


kcsilla: üdv itt! hogy bírod az első trimesztert?
dr_nono
 
 


drnono!

köszi még jól, az álmosságon, éjjeli álmatlanságon, mellfeszülésen és nagy ritka hányingeren kivül semmi bajom..a többivel se volt, de velük még ennyi tünet sem volt..bár igaz most a hasam görcsölget am ir gyógyszert szedek.. megnyugtatott amit irtál, ne parázzak h mi lesz ha megszületik a kicsi???????a nagylányom féltékyen az öccsére, de a kicsit várja nagyon..én most a fiamtól félek. 6 éves és pont sulit kezdi mikor szülni fogok..

üdv, Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Hali!

Üdv Csilla!

Nálunk a középső8aki most lsz 6 éves vette a legnehezebben a kistes akadályt...nagyon szereti Olikát de azóta kicsit kezelhetetlenebb és mindig ki akar lógni valamivel a többi közül..nincs mese külön bánásmódot igényel :wink: ..ezt már az egész család megszokta...kivi vok h most mi lesz.Egyébként nálunk pont ezekért is nem megy Krizsi ősszel suliba,marad ovis még egy évet..na meg azért is hogy Olika könnyebben szokjon be az oviba(önző anya vok,mi?! :lol: :lol: :lol: )

Nono!

Örülök h jobban viseled már az akadályokat...nagyon ügyes vagy!!!

Pókica!

Nincs véletlen kenyérsütő géped?Csak azért kérdem mert én minden kelttésztás cuccost abban csinálok és abban garantáltan megkel...csak minden adalékot bedobálok a gépbe és szépen meggyúrja és meg is keleszti a tésztát...csak kiveszem nyújtom vagy formázom és már mehet is sűlni.Én nagy hasznát veszem a gépnek.

Nálunk is nagy sütizabálók vannak itthon :lol: ..garantáltan elfogy mindig minden!!Apa is nagyon édesszájú,én is, Márk is és Olika is...egyedül talán Krizsi az aki normális keretek között tartja eme ízlését :lol: :lol:

Már nagyon kín ez az utcsó hónap..alig kapok levegőt mert iszonyat nyomja a tödőmet a drága...fáj mindenem,alig bírok éjjel megfordulni az ágyban,alig bírok hajolgatni a gyerekekhez...szóval car.:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Régen voltam már itt, (nem tudom, emlékeztek-e még rám), de azért olvasni szoktalak titeket :wink:

Nono, örülök, hogy mennek a dolgok a gyerekekkel, elhiszem, hogy fáradt vagy. Kíváncsi vagyok én is nagyon, milyen lesz az életünk egy hónap múlva... :D Mi mindig is nagy családot szerettünk volna, 4 gyereket, de most úgy gondolom, lehet, hogy Ő lesz az utolsó babánk. Bár ki tudja, lehet, hogy 10 év múlva elkap a hév egy újabb babáért, de most úgy érzem, kerek lesz a család.

Csilla, milyen kicsi a világ! Így kell megtudnom a 3. babát! Gratulálok, és nagyon örülök!!A Lányok tudják? Találkozgattok még? Mióta mi elköltöztünk, nagyon ritkán jön össze a találka. Áron babát még nem is láttam.

Panny, ahogy nézem, közel azonos időben fogunk szülni. Én jövő héten megyek az első nst-re. Már én is várom a végét, nehezen megy már minden házimunka, meg a gyerekek után rohangálás, pakolás...

Nálunk is nagyon édesszájú mindenki, szeretek is sütni, bár mostanában kicsit "mostohák" ezen a téren a többiek, mert nem sütök annnyit, mint régebben.

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Csilla, most látom, te is szeptemberben fogsz szülni. Én is szerettem akkor szülni :D

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


sziasztok!

KAtica örülök h találkoztunk ismét..nem tudja senki még a babát, egyrészt mert már nem járunk össze és ha az ovinál találkozunk is, nem szoktunk beszélgetni, max egy-két szót évivel. GAbinak lett ÁRonja? látod azt is egyszer véletlen tudtam meg..ahogy elkezdtem dolgozni kimaradtam mindenből, de már nem izgatom magam. elég elfoglalt leszek ha megszületik a kicsi , gábor suliba megy, boni nemsokára végez, és jeleneleg munka nélkül leszek..továbbra se szeretném elmondani nekik. itthon még a szülők sem tudják.várni akarunk vele még! jól vagytok? képzeld mi is az Anna és Sára neveken gondolkodtunk ha lány lesz, de most úgy döntöttünk Annamária lesz, fiu esetén Péter.kicsit irigyellek neked mindjárt megszületik a picid..megkérdeztétek mi lesz?fiu v lány?

remélem a nyarat jól fogom bírni nagy hassal..

Panny! dehogy vagy önző ne viccelj..én úgy látom nincs akadálya a sulinak, az ovit már nem szereti annyira. De nem lesz új számomra mert a fiam is pont akor született amikor a lányom ment suliba..mondhatni edzett leszek..és azért most segítségem is lesz..

Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


háj csajok, sos kéne egy kis tanács. mit kezdjek egy taknyos köhögős extrán nem alvós 1 hós babával? A fiam lázas is és köhög is. Még jó h épp ezért nem jártak közösségbe intézménybe nehogy hazahozzanak vmit. :(
dr_nono
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: