Új privát üzeneted érkezett!

Monica, azt hiszem még Te kérdezted a 16 hetes pocifotómmal kapcsolatban, hogy szabadidőgatya van-e rajtam. Hát kérlek, az egy francia pamutbugyi :lol: nem gatya, csak nem látszik, hogy kb. ahol a képnek, ott a bugyi szárának is vége van. De imádom, nagyon kényelmes, lila is van belőle!
Vendég
 


Betty!
Igen,majdnem egyidősek vagyunk,csak 1-2 nap van köztünk.Mármint a babák között! :lol: :wink:
Ha elküldöd az email címemre (nyszilvia@citromail.hu) a pocifotód,én lekicsinyítem és felrakom ide! :D :D :D
Szívesen segítek ha tudok! :)
Tök jó,hogy leírtad ezeket a kajákat.Én például nem tudtam,hogy majonézt meg májkrémet se nagyon lehet enni.
Amiket felsoroltál ,a halon kívül mindet szeretem! :oops: :roll:
Ez az én formám!De kibírom,a baba érdekében! :lol:

Mrsparis!
Én vetettem fel a gatya témát!Az tényleg bugyi?Hát tényleg nem látszik! :lol: :lol: :oops: Jó be csaptál! :lol: :lol: De tényleg jól néz ki!Biztos kényelmes lehet! :)

Lányok egy kérdés!
Tudom,hogy ráérünk még ezzel foglalkozni,de azért megkérdezem.SZól ez pláne azokhoz,akiknek már van gyerkőcük.Szóval egy gyerkőc mikor lesz "szobatiszta"? Mármint úgy értem,hogy mikortól kezdenek bilizni?
Lehet,hogy hülye kérdés,de ma gondolkodtam el ezen és rájöttem,hogy fogalmam sincs! :oops: :oops: :oops:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


pattogóbolha,
napi 1 :shock: :lol: :lol:
csak irigyelni tudlak :wink:

Monica,
jókat kacarásztam a szovegen, jó, hogy bemásoltad :lol:
ginuska
 
 

 
 

Mrsparis!
Azt a kis Hello Kitty-t,hogy raktad ide be????? :roll: :roll: :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Húúú Sziszkó, bocsi, akkor Te voltál! De a lényeg, hogy bugyi, Tezenisben vettem, sajnos csak kettőt, azóta meg nem kaptam ilyet... :(

Szobatisztasághoz nem nagyon tudok hozzászólni, tesóm ikercsajai 20 hónaposak, még peluban nyomják, ha reggelenként szárazan ébrednek, akkor próbálkozik már tesóm a bilivel, ha sikerül, öröm, ha nem, akkor nincs semmi. A lényeg, hogy erőltetni nem szabad!
Vendég
 


Sziszkó, ugyanúgy, mint a vonalzót a hellokitty emoticonos oldalon ugyanúgy fent van az a kód, amit be kell másolni az aláíráshoz! Majd megkeresem Neked az oldalt és elküldöm ha kell!
Vendég
 


Mrsparis!
Köszi,nem kell!Már sikerült! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Ügyi vagy :D
Vendég
 


kopee írta: vcsibe, én is pont ezt próbáltam kifejteni, csak nem ennyire radikálisan. :lol:

Köszi Kopee! Hát ledobtam a láncot a korábbi hozzászólásoktól. :lol:

Monica! Ezen betegre röhögtem magam. Már terjesztem is... :lol:

Kenguru / kendő: mi úgy tervezzük, hogy veszünk egy kendőt és amíg tudjuk, abban cipeljük majd Nünükét. Én is csak jót hallottam róla, bár egyesek szerint nem lehet majd leszoktatni arról a babát, hogy felkéredzkedjen. Remélem nem így lesz.

Alvás: már készül a gyerekszoba, tervezzük a bútorokat, szóval valszeg külön fog aludni. De lesz bent egy hintaszék (legyen már nekem is valami jó) és ott fogok szoptatni. De ha úgy jön ki, lehet hogy néha velünk alszik a franciaágyban.

Most hogy ücsörgök, megint nagyon aktív a kis poronty... :D

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Jó az, hogy különbözőek a vélemények :wink:
Unalmas lenne az egész topik, ha mindenben a nagy egyetértés lenne. :wink:
Vendég
 


sziszkó: Vivi 2,5 évesen lett szobatiszta, Lara másfél, néha sikerül bilibe. Bár múltkor a férjem elé rakott egy kupacot a padlóra.. :roll: :lol: Majd szobatiszták lesznek. Ami viszont a legfontosabb, hogy anya, nagymama, dédi, anyós marhára szeretnek ilyenkor izélgetni, hogy bezzeg te már egy másfél évesen már biliztél, és bezzeg a textilpelus, meg a stb... Egyik füleden be a másikon ki. Régen rég volt.. :lol: :lol: Jegyzem meg halkan, hogy Vivi 2 hónapig kb másfél évesen nyáron textilpelusozva volt, hogy akkor majd zavarni fogja, ha bepisil, bekakil.. Hát az én gyerekem a carráázott pisis kakis textilpelusban is marha jól eljátszott... :roll: Szóval gyereke válogatja. Mint azt is, hogy ki mennyi ideig szopik, átalussza-e az éjjszakát, anyás lesz vagy apás és még sorolhatnám. Nekem két lányom van, édestestvérek mégis ég és föld a két gyerek. SOHA nem szabad az egyik gyereket összehasonlítgatni a másikkal. Soha nem olvastam pont ezért szakkönyveket. Hallgattam a belső megérzésekre és lám milyen jól bejöttek. :) Szerintem :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok.

Bocsi az offért csak van egy Baby Sense légzésfigyelőm eladó.
Téves riasztás kizárva. 2 lapos. A kórházak is ezt használják. Én párat kipróbáltam de csak ez vált be. 10mp után kattog és rá 5 mpre meg éles hangon sípol. Most már feleslegessé kezd válni így ha van rá érdeklődő privibe keressen meg. eredeti dobozával csak arról most nem tudtam képet csinálni
15 ezer ft.
Kép

Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok! :D

Ok, köszi, megígérem, nem viszem túlzásba a diétát :lol:
Igazából azért gondolkodtam el rajta, mert a genetikiai UH-n kicsit több magzatvizet láttak, mint elég...A doktornő talán ezért mondta, hogy igyekezzek a 10 kilón belül maradni :roll: de ez tudom, lehetetlenség, koplalni nem fogok :?

Szobatisztaság:
biza, tényleg ezt is gyereke válogatja...
Manó 1 év 8 hónapos korától WC-re ment - magától! -nagydolog ügyben, ebből nem engedett :lol: Viszont a bepisi még egy évig tartott, ez nem érdekelte...2 év 10 hónaptól lett ágytiszta (nappal nem pisilt be), de majdnem 4 éves koráig kellett még éjjel a pelus

tillidian
 
 


Sziasztok!

Kopee!
Kész lett a bukta? Ha még maradt belőle, akkor nyitva az ablakom. :wink: :D

Szobatisztaság:
Hát tényleg gyerekfüggő ez a kérdés, mint sok más is. :wink:
Az én fiam pontosan 3 évesen lett szobatiszta egyik napról a másikra, úgy hogy teljesen megbízhatóan még éjszaka sem történt baleset. Előtte voltak próbálkozások, de látszott rajta hogy még fejben nem érett meg rá. 2,5 éves kora óta hetente, vagy 2 hetente próbáltunk pelus nélkül lenni, hogy lássuk van-e változás. De sose erőltettük a dolgot. Persze a szüleink állandóan rágták a fülünket hogy mi anno már mikor elkezdünk járni bizony bilire ültettek. Meg jöttek a jobbnál jobb ötletek ....... :twisted: De én ma is így csinálnám, nem bántam meg hogy nem erőszakoltam a gyereket a bilire. :wink:

Kenguru, kendő:
Nagyon jó dolognak tartom én is, főleg a közelség miatt. :wink: Én nem éltem ezzel a lehetőséggel mivel nagy hátfájós vagyok. De sok ismerősömnek volt/van akik szintén csak jó dolgokat mondtak róla.

Ti mikorra tervezitek hogy elkezdtek vásárolni a babának?
Nekem nem kell sokmindent vennem, mivel megvan mindenünk a fiamról. :) 1-2 dolgot kell majd kicsrélnünk, mint pl.: pelenkázó feltét, vízhőmérő.... Meg kell majd 1-2 csajos ruci :D :D :D
Szopipárnát a héten vettem meg. Én anno nagyon szerettem, de akkor csak kölcsönbe kaptam, így most már van saját. :D

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Ja!!
A legfontosabbat majdnem elfelejtettem. :oops:
Csütörtök óta érzem a pocaklakómat! :D :lol: :lol: :lol: Már nagyon vártam erre a pillanatra. Olyan jó!!! 8) :D

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Köszi mindenkinek a hozzászólást a szobatisztasághoz! :lol:
Elég ertérőek a válaszaitok!tényleg babája válogatja! :lol: :lol: :wink:

Gnemoni!
Gratula az első mocorgásokhoz!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Moni írtad,hogy vettél szopipárnát.
Ez mindenképpen kell a szoptatáshoz,vagy csak ezzel kényelmesebb?
Hát elég szégyen,de én még azt se tudom,hogy kell ezt használni!Sőt eddig csak képen láttam ilyet! :oops: :oops: :oops:
Nagyon gáz vagyok :?: :?: :?:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok lányok!
Tegnap este hulla fáradtan értem haza, és csak arra volt erőm, hogy nagyjából átolvassam mit írtatok. Rakok fel egy képet a pindurkáról. :)
Kép Gáborka hazafelé a kórházból ( mint egy kis kobold)

Most megyek takarítani, de majd még jövök.
Jó hétvégét mindenkinek!!!
bobóbaba
 
 


Sziasztok!

szobatisztasag: Az En lanykam masfel eves koratol nappal mar bilizett, de akkor meg ejjel kellett a pelus. 2 eves korara meg teljesen szobatiszta lett.

vasarlas: mi juni vegen megyunk haza Mo.-ra es akkor vasarolunk majd...de akkor mindent. mar varom nagyon :lol: :lol:

Gnemoni
Gratula a mocorgashoz! :lol:

szopiparna: nem feltetlenul szukseges, csak kenyelmesebb. majd keresek neked kepet, amin rajta van hasznalat kozben. es egyaltalan nem vagy gaz! :wink: En se tudtam semmit az elso terhessegemnel!
Es nyugodtan barmit kerdezhetsz telleg!

Bobobaba
Nagyon edes Gabor baba! :wink:
Vendég
 


Sziszko
ezt a kepet talaltam a neten, ez regi fajta szopiparna, de ugyan igy kell hasznalni az ujfajtat is.


Kép
Vendég
 


bocsi csajok most itt foglak titeket boldogitani, mert csaladom lement a beachre, nekem meg nem volt kedvem. :roll: Ugyhogy idom mint a tenger. :lol:

babakocsi dilemmaban vagyok meg mindig rakok be linkeket, hogy melyikek johetnek szoba es varoom a velemenyeket. :oops: :lol:

http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... 4&mainid=8
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =0&whid=32
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =3&whid=32
http://www.herqules.ch/index_hu.htm ---> ebbol a razor6 spin es a zold-fekete
Vendég
 


Sziasztok!

Gnemoni
Én már kezdem lassan a vásárlást. Egyenlőre nézegetem a holmikat. Nekem azért hamarabb készen kell lennem, ikreknél előfordulhat, hogy korábban érkeznek. (de én nem fogok korábban szülni :wink: )

Vízhőmérő lényeges? Nem elég, hogy a kezemmel megnézem, hogy jó-e a víz? :roll:


Bobóbaba
Tényleg egy kis manó Gáborka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Monica
A Herculesnek az ikres változata tetszik nekem :wink:
Kép
Vendég
 


Sziszkó!

Már miért lennél gáz?! :roll:
A szopipárna nem kötelező, csak kényelmes mint azt Monica is írta. Én nem csak akkor használtam mikor szoptattam, henem még pocakosan is. Kényelmesebb volt vele aludni, jó támasztékot ad a nagy pocaknak is. :wink: Itt van egy link ahol találsz bemutatót is a használatáról és ha gondolod rendelni is lehet. :wink:
http://www.szopiparna.hu/

Monica!
Köszi. :wink:
Nekem az első babakocsi tetszik. :D

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Sziasztok!

Szobatisztaság: az én lányom másfél éves,és most a nyáron vágunk bele a pelus elhagyására.Majd meglátjuk.....De ami a lényeg:tényleg gyerekfüggő,és nem szabad erőltetni,mert csak rosszabb lesz a helyzet.
Szopipárnát most kaptam.Panninál jó lett volna nagyon,mert sokáig csak fekve tudtam szoptatni kényelmesen.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Bobóbaba!

Tüneményes a kis Gábor baba. :D

Twinsmomma!

Nem tudom hogy fontos-e alapból a vízhőmérő, de én alapból a forró vizet ítélem jónak. PL.: ami nekem kellemesen meleg az már a férjemnek forró. :oops: :D Ezért nekem fontos a hőmérő mert nem tudom megbecsülni hogy milyen a 37 fokos víz. :oops:

Jól néz ki ez az ikres kocsi is. :wink: És helyes a hozzáállásod hogy a babák nem fognak előbb jönni. :D

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


És pont 37 fokos vízben kell a gyereket fürdetni? :roll:
Vendég
 


Hát nem, de az az ideális. :D
És nem ezen a párszáz forintos tételen fogok vacilálni hogy kell-e vagy sem. Nekem az első gyereknél is hasznos volt, így most is az lesz. :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Én meg csak értetlenkedek :oops: :wink:

Egyszerre kapok 2 gyereket, mikor azt se tudom, eggyel mit kell csinálni :roll: :cry: :wink:
Vendég
 


Hát biztos nem lesz könnyű majd, de annál szebb élmény 2 kis emberkének életet adni. :wink: :D
És nem kell aggódni, majd minden menni fog a maga tempójában. Biztos lesz ami nehézséget fog okozni, de tuti lesz olyan is amit simán letudtok. :wink:
Én nem voltam és nem vagyok az a para mami, mindent úgy tettem amit én jónak találtam mert épp másképp volt jó a gyerekemnek mint az ahogy le volt írva a nagykönyvekben. Pl. az én fiam újszülött kora óta hason alszik. Persze győztem hallgatni a védőnő okosságait, de nem aggódtam hisz volt légzésfigyelőnk és tudtam hogy a kicsinek így sokkal kényelmesebb. :wink:
És egyáltalán nem értetlenkedsz. :wink: Azért vagyunk itt hogy megosszuk a véleményünket. 8) :D

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Andi
En nem tudnam a kezemmel megallapitani.szerintem lenyeges a vizhomero.
De en nem veszek ikres babakocsit! :lol: NAgyon tetszik nekem az a herqules babakocsi,csak nem nagyon tudom,hogy mennyibe kerul. :roll:
Vendég
 


ha mar vasarlas a tema akkor gondoltam meg 1x folrakom a babakelengye listat, akit zavar attol bocsi :oops:

Babaruhak
- 5-6 db 56-os body (kombidressz) hosszu ujju,vallan patentos,de legjobb,ha elol is pettentos
- 5-6 db 56-os rugdalozo, a legjobb az aminek van labfeje is
- 2-3 db polo, ha ujjatlan rugit veszel
- 2-3 db pulover vagy kardigan
- 1-2 db triko
- 1-2 db kiskabat (kocsikabat)
- 1-2 db sapka: a legjobb ami az allanal megkotos
- 4-5 par zokni (0-as meret)
- 2-3 db harisnyanadrag (pamut)
- 1 db kiscipo (csak olyan mamusz fele)
- 1 db overall: legyen belelt, vizlepergetos, olyat erdemes venni,aminek van labfeje is meg kesztyuje

Felszereles
- babakocsi: lehetoleg nagy vagy bolygokereku,tobbfunkcios,esernyo alakura csukhato (konnyen), a legjobb ha a tolokart atlehet hajtani a masik oldalra is, hogy a gyerek szemebe ne susson a nap.
- hordozo: 0-9 kiloig van
- kisagy : a legjobb, ha olyan aminek a magassagat lehet allitani.es figyeld, hogy a racsok tavolsaga ne legyen tul nagy!
- matrac: legjobb a kokuszmatrac.
- 1 db agynemugarnitura: parna tilos!
- 1-2 db agynemuhuzat
- 1 db vastag takaro (babakocsiba)
- 1-2 db vekony takaro (otthonra)
- 3 db lepedo: lehetoleg gumis
- 1-2 db halozsak: nagyon praktikus, csak nem minden gyerek viseli el.
- 2-3 db frottir furdolepedo: lehetoleg olyat, aminek van kapucnija
- anyagpelenka 10-15 db
- babanak kulon szennyeslada a ruhaknak
- szemetesvodor pelusoknak
- kisszekreny ruhaknak
- pelenkazo: legjobb ha a pelenkazo alatt van komod, es akkor nem kell kulon ruhas szekreny
- pelenkazo fele kispolc a tisztalkodo cuccoknak
- napellenzo autoba
- mellszivo (nekem ebbol volt Avent kezi es elektromos is, a kezit jobban szerettem)
- melltarto betet a kicsoppeno tej miatt


[b]Tisztalkodas,apolas [/b]
- furdeto, sampon: nekem a Nivea valt be, de vigyazat a Johnson termekekre sok baba bore allergias!!
- babaolaj
- hintopor (nekem ebbol is Nivea volt es lesz)
- testapolo krem: orvos irja fol!
- popsikrem: orvos irja fol!
- popsitorlo (nekem ebbol is Nivea volt es lesz)
- mosopor (en nem vettem kulon babamososzert, halistennek nem kellett, nem volt erzekeny a bore)
- kad: aminek nem eles a pereme (ajanlott venni hozza kadallvanyt is,mert letorik a derekad)
- koromvago ollo (szerintem felesleges kulon babaollot venni, mi a sima kisolloval is szepen le tudtuk vagni a kormet)
- vizhomero (nekem digitalis van,ami uszik a vizen)
- lazmero (nem ajanlom se a csikot, se a fulbe rakhatosat, nem mer pontosan!)
- orrszivo: van kezi is, akkus is, porszivora rakhatos is (en az utobbit ajanlom, eleg felelmetesnek tunik, de nem az!)
- steril vatta koldokhoz
- fultisztito palcika: van biztonsagi is
- pelenka eldobhatos: newborn meret
- alkohol: nekem ezt is orvos irta fol!
- lazcsillapito kup
- babahajkefe (hulyesegnek tunhet, de a nagyhaju babaknak igen hasznos, a ledorzsolt koszmot is el lehet vele tavolitani, illetve nagyon el tudjak aludni a hajukat a babak )
- muanyag kiskanalak

Ami nem letfontossagu, de jol johet
- bebior+legzesfigyelo (ajanlom az AngelSounds-t) ugy tudom ezeket lehet berelni is.
- ejjelilampa vagy ejjelifeny
- szobahomero
- parasito keszulek: foleg panellakasba!
- muanyag talkak
- cumi 1-es meret
- 3-4 db cumisuveg kulonbozo meretekben (nekem Avent valt be)
- cumisuveg mosokefe
- cumisuveg melegito
- pelenkazo taska (praktikus utazaskor vagy setakor)
- fertotlenito folyadek cumiknak
- baldachin: esztetikus, de kulonosebb funkcioja nincsen,max a bogaraktol ved
- fejvedo vagy racsvedo (szerintem ez fontos!)
- kenguru,hati hordozo stb. (nekem egyik se volt)
- eloke (eleinte nem fontos)
- bimbovedo krem ha kisebesedik
- haskoto: csak huvelyi uton szuloknek!! csaszarnal tilos!
Vendég
 


Vásárlás: babakocsi megvan, babamérleg van, sterilizáló van, légzésfigyelő van (utóbbi 3 az ikrekről marad rám), ruhákat júniusban szanáljuk át anyukámmal (szintén ikrekről 3 zsák lányruha-lehet, hogy több is van), úgyhogy én szinte csak azt veszem meg, ami az alap kelengyéhez kell, hogy az új legyen...meg hátamit nem bírok otthagyni jártomban-keltemben pl. Hello Kittys cuccok...persze a ruhatémát még csak óvatosan írom, nehogy aztán bekéküljek a tábliban :lol:
Vendég
 


Vendég
 


Mrsparis
Úgy könnyű :wink:

Nekem a közelemben sincs gyerek :cry:
Vendég
 


Én akkor vegyek mindenből dupla mennyiséget? :roll:

Milyen az a kiskabát (kocsikabát)?
Milyen fürdetőt érdemes venni?
Vendég
 


Andi
Nekem a Nivea valt be minden tisztalkodo szerbol. A Jhonson termekekre nagyon sok baba bore allergias (Charlotte is), nem kiserletezem. :roll:
A kocsikabat az vekony anyagu elol vegig gombos kis kardigan szeru. peldaul:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=32

Hat igen neked nehez,foleg,hogy vegyes parosod lesz. :roll:

Nekunk van vizhomeronk,lazmeronk,mellszivonk,orrszivonk,bebiorunk,legzesfigyelonk,kadunk es kb ennyi. :roll: na meg sok-sok kislany ruhank. :roll:
Vendég
 



És én annyira nem értek a babadolgokhoz :oops:
Vendég
 



mindketto jo, de az elso praktikusabb
Vendég
 


monica én babakocsik közt dolgoztam annó...így én véleményem a 3.-ra szavazódiik!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nitacska007 írta:monica én babakocsik közt dolgoztam annó...így én véleményem a 3.-ra szavazódiik!!!!


Akkor te profi vagy :wink:
Mire figyeljünk babakocsi vásárlásnál?

Amik nekem tetszenek:
http://picture.yatego.com/images/457fd1 ... _Rad50.jpg (594 euro)
http://picture.yatego.com/images/4860ed ... .7/408.jpg (450euro)
http://picture.yatego.com/images/48fde9 ... e_text.jpg (899 euro)
http://picture.yatego.com/images/494128 ... _kopie.jpg (299 euro)
Vendég
 


Sziasztok!

Látom már nagyon előre szaladtatok. Én még a szerdai genetikai UH-ot várom, hogy megnyugodhassak, hogy minden rendben van odabent.

Vízhőmérő, soha nem használtam, illetve a kezem volt az, bár első gyerek előtt vettünk.
Fürdető, én eleinte mindkét fiamnál gyógyszertárit használtam, gyerekorvos írta fel, nagyon jól bevált. Néha még most is visszatérünk rá, ha nagyon kiszárad a fiúk bőre.
Ruhák, szerencsére öt gyerektől örökölhet, bár ha lány lesz (amit nem hiszek), akkor szükség lesz még néhány darabra. Persze, amiben a kórházból hazahozzuk majd az mindenképpen új lesz, na meg majd amiket nem tudok az üzletekben otthagyni :oops: :) . (Úgy látszik közben már én is a szülésnél tartok. Hát gyorsan ment... :roll: )
Babakocsi, még mindig megvan a legelső, egy Pierre Cardin. Nagyon jól bevált, vízszintesig dönthető (öt fokozatban), fordítható a tolókarja, első és hátsó kerekek is fékezhezők, bolygósíthatók, jól bírja a terepet, egyetlen hibája, hogy nehéz, de mivel nem kell cipelnem, így ez nem is volt szempont.
Szobatisztaság, mi nem erőltettünk semmit, a fiúk három éves koruk előtt lettek szobatiszták, a nyár remek lehetőséget biztosított a pelus nélküli létre, így volt idejük belerázódni. Kb. két hétig tartott mire stabilan ment éjjel-nappal a pelus nélküli lét.
Alvás, légzésfigyelő, mivel nagyon parás vagyok (még most is) légzésfigyelővel aludt egyéves koráig mindkét fiú. Gnemoni, írt a hason alvásról, és igaza van. Kissebbik fiam egyszerűen nem tudott másképp elaludni, a nagyobbik pedig csak háton aludt.
Bedobnék még egy témát, elsősorban azokanak, akik nem az első babát várják: cumi, ujjszopás. Nálunk volt mindkettő, illetve kisebbiknél sajnos még mindig van ujjszopás, ezért (na meg szájberendezés miatt) én inkább cumipárti vagyok, bár kétség kívül az a legszerencsésebb, akinek egyik sem kell. Van valamelyikőtöknek ilyen tapasztalata? Hogy sikerülhet ezt elérni?

Gratulálok , mindenkinek a fiúkhoz és lányokhoz (Andinak mindkettőhöz), remélem szerdán tovább ronthatom a fiú-lány arányt!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


twinsmomma
én azt mondom...mindenképpen tágas legyen.....puha...könnyen mosható......jó rugózású és ha vidéken lakik az ember jó nagy kerekek.de a súlyt se tegyük utolsó szempontnak......
a második és a negyedik kocsit azt ajánlom....nagyon masszívak!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita
Koszi, nekunk is az jon be a legjobban eddig. :wink:

Datolya
En a cumira nem szoktattam ra Charlotteot!Ezt mar akkor eldontottem,mikor terhes lettem..cumisuvegbol evett egy darabig, de a jatszocumira nem szoktattam ra. Ujjat se szopott soha, es hat szepek is a fogai. :lol: :wink:
Vendég
 


jó éjt csajok!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Monica!
Nekem az utolsó babakocsi a favorit! (Razor6 Spin) :lol:

Andi!
A Te babkocsijaid közül is az utolsó jön be! :lol:
Nekem inkább a masszív fajták tetszenek.

Belinkelek egy veboldalt.Itt is voltunk a múlt héten szétnézni,és akciósan van 60.000 ft-ért a Herry1 tipusú babakocsi.Ez nekünk nagyon tetszik. Pláne az almazöld színű.Most bele vagyok szerelmesedve a zöld színű babakocsikba. :lol:
Ja ebben a 60 ezerben benne van a mózes és egy táska is hozzá.Csak a hordozó nincs.Az külön 15 ezer ft.

http://babaeden.hu/?menu=0

Légzésfigyelő:Mi mindenképpen fogunk venni.Amilyen parás vagyok,nem tudnék aludni,ha nem lenne.Pláne,hogy külön szobában lesz a pici.Nézegettük és az Angel Care most 20 ezer ft körül van.A bébiőrön még gondolkodunk.Azt nem biztos,hogy veszünk.

Monica,Gnemoni!
Köszi a kpet és a lineket a szopipárnáról.Néztem az árát.Már 4000 ft-tól lehet venni.Biztos venni fogunk.Mivel szoptatós fotelem nem lesz,legalább ez a párna legyen.Meg hát,ahogy látom,még kismamaként is nagyon hasznos.Nekitámasztani a hátat vagy vele aludni.

Bobóbaba!
Nagyon cukifalat a kis Gábor! :lol: :lol: :lol: :lol:

Vásárlás:
Mi csak augusztusban kezdünk el vásárolni.És hát nekünk mindent kell.(Kivéve a pelenkázóasztalt,azt kapunk egy használtat)
Persze szüleim már most mondták,hogy szeretnének ők is venni egy két dolgot a kisunokának.Megegyeztünk,hogy majd jönnek velünk és együtt vesszük meg.
Nem tudom Ti hogy vagytok ezzel,de nem szeretnék nagyobb dolgot úgy,hogy mi,a párommal előtte ne néznénk meg.Félek olyat kapnánk,ami nekünk nem tetszik.És olyankor olyan gáz ímmel-ámmal azt mondani,hogy milyen szép és szuper,nem?

Na jó éjt lányok,elrakom "magunkat" holnapra :!: :!: :!:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


kepzeljetek :shock:

ma este mondta a parom, hogy talalt mar vevot a kocsimra. :shock:
mondom mer eladjuk???
mondja,hogy persze hat mit gondoltam.
Es akkor esett le, hogy uristen telleg el kell adni, mert egy volskwagen beetle cabriom van (ami nagy almom volt, es tavaly kaptam 1-et evfordulora. :oops: ), es mar jo is volt, mert Charlotteot a gyerekulessel elore is betudtam tenni, mert ugye 2 szemelyes...de ha megszuletik Noel,mar kicsi lesz. :( es most tok szomoru lettem,mert nagyon szeretem. :(
De az vigasztal, hoyg mivel meg csak 1 eves, ezert nagyon jo aron el tudjuk adni, es tudunk venni egy nagyobb autot nekem. (persze azt reszletre :roll: )

na megyek zzzzz....
Vendég
 


Monica, nem okozott Charlottenak gondot az elalvás? Egyáltalán nem is igényelte a cumit? Csinált valamit ujjszopás és cumizás helyett? Na most jól elborítottalak kérdésekkel! Hátha tudok tanulni valamit a válaszokból.
És milyen autót szeretnél a VW helyett?

Sziszkó, az jó, ha a szüleidet viszitek magatokkal és úgy vásároltok együtt. Nekünk anno sikerült kapnunk egy olyan kiskádat leendő nagyszülőktől, ami nagyon designos csak annyira labilis, hogy ha a gyerek mozdul benne egyet felborul. Azért lehetett benne fürdetni csak kicsit macerás volt.

Andi, megnéztem a kocsikat. Nekem a második és az utolsó lenne nyerő, de szerencsére nem nekem kell választanom. Ikres kocsit biztos nehezebb is. Ne legyen túl széles, de azért mindkét babának legyen elég helye stb... Hááár nem könnyű. Kíváncsi vagyok végül melyik lesz a befutó, majd rakj fel róla képet!

Képzeljétek tegnapi napom hajnali fél öttöl éjjel fél egyig tartott, ugyanis szegény hugom úgy eltörte a bokáját, hogy be kellett vinni az ügyeletes baleseti sebészetre, amit hulla fáradtan a férjem tett meg, hogy ne anyunak, vagy nekem kelljen emelgetni. Szerdán derül ki, hogy meg is kell-e műteni.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Sziasztok

csak gyorsba hozzászólok a cumi témához. :) Vivi 2,5 éves koráig ivott cumisüvegből, és 3 éves koráig cumizott. Borzasztóan sokat és volt vagy 5 cumija. A fogai gyönyörűek. :) Lara soha sem cumizott, nem iszik cumisüvegből max 1-2x egy hónapban kakaót, és neki már romlanak a fogai. :cry: Pedig napi 3x mosom neki is a fogait, mint Vivinek és mégis. Ez sajna szerintem 70%-ban genetika és a maradék a szülői oda nem figyelés. Én odafigyelek, hiosz nem szeretném, ha az oviban a fényképeken egy fekete mosolyú kislány nézne rám vissza, de ennél többet már nem tudok csinálni. Ezt a fogorvos is megmondta. Így ez van és remélem hármaska olyan szerencsés lesz a kis fogaival, mint Vivi. De a cumi nálunk be lesz vetve, ha elfogadja. Úgy vagyok vele, hogy inkább a cumi, mint az ujja. :wink:
megyek ebédet csinálni sziasztok

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: