Új privát üzeneted érkezett!

Piroska,
én sem azért írtam, hogy tuszkold bele, úgyis tiltakozni fog :lol:
Amúgy tényleg azt írják, szerintem maga a szerkezet bírná, csak a gyerek méretei nem :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Piroska
Félreértesz :oops: :cry:
Én a lábzsákot nem értem. Miért olyan lényeges? Mire tél lesz, hogy használd, a baba akkora lesz, hogy az csak leszorítaná a hordozóban... meg se tud moccanni...
Hordozóban gyerekkel közlekedni :roll: ... a hordozó maga kb. 3 kiló, benne az 5-6 kilós gyerek... egy kézben, elég rossz tartással vinni... :roll: :roll: :roll: :roll:
Autóban, travel systemes babakocsiban okés...
Vendég
 


A babakocsi nagyon tetszik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Piroska: nekem ilyen kocsim van amire rá lehet kattintani a hordozót is meg a mózest és a sportrészt is. Nekem is hasonló kocsim volt amilyet te akarsz hamar lecseréltük mert nem fért be a kocsiba. Ezt sportrésszel esernyőre lehet csukni. És ha valahova mész hordozóval csak egy mozdulat és már a vázon van.
Kép
beusmimi
 
 


Irdab, köszi a tésztasali receptet! Én nem joghurttal csinálom, de valóban sokkal jobb ötlet mint a sűrű tejföl!
Vendég
 


Belenéztem a 2009. februári topicba, szinte naponta születnek a babák, tök jó, fél év, és mi is itt tartunk majd :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


sziasztok!

Gyorshír rólunk, mert már rég nem voltam, elnézést, de nagyon sok volt a meló. Mivel a péntek 13 mindig is a szerencsés napon volt, így ma nem csupán védőnőnél voltam (akiről kiderült, hogy teljesen normális és aranyos), de bejelentkeztünk utolsó pillanatban egy 4D UH-ra is egy kis babakuksira. Nos, jelentem, sikerült egy kukit megkuksolnunk :D Legalábbis eléggé határozottan ott volt a rajzolata, a szonográfus is tutira mondta. A 4D önmagában persze nem volt valami tuti, tényleg nem sokat láttunk, ráadásul a poronty eltakarta az arcát is többször, utána pedig bebújt a méhlepénybe.

Noki,
Remélem, megoldódott a probléma, és kiderült végre, hogy csak ijedtségről van szó.

Csilla és Linacska,
Kíváncsi vagyok néhány szempontra, amit szerintetek figyelembe kell venni a babakocsi vásárlásnál. Őszintén kicsit beláthatatlannak tűnik jelen pillanatban, hogy mire van szükség és mire nincs, ráadásul az árak is annyira különbözőek. Szóval minden tipp jól jön, nem szeretnék felesleges dolgokat venni.

Ja, és még valami, Csilla, képzeld, ma hívott minket az ingatlanos, hogy van egy épülő ikerházfél Pomázon, ami nekünk tuti lenne. :) Most ismét reménykedem....

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Ja, ez lemaradt:

Earhart,
küldj egy kis napsütést légy szíves, mert MEGFAGYOK!

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Vendég
 


Sziasztok!

Adri: Én mindenképpen olyan kocsit ajánlanék ami 3:1-ben. Mert szerintem praktikus. Van már nagyon sok olyan márka ami 3:1-ben. És sokféle árfekvésben. Én nagyon szeretem az enyém. Csak ajánlani tudom.

Üdv Bea
beusmimi
 
 


Tündi:örülök,hogy minden rendben van a baóval.!!!

Flake:gratula a kis kukishoz!!!

Piroska:nekem tetszika bkocsid.Igaz nekünk most nem kell venni, majd csak sportkocsit,mert már a Márké is elég ramatty.

Nokiról nem tudtok vmit?
Vendég
 


David áztatja magát
Kép

Így bírható a nyár...
Kép
Vendég
 


Adri, drukkolok, hogy tetszen a ház!
A babakocsinál az én szempontjaim a következők voltak:
1. könnyen manőverezhető
2. nagy bevásárlókosár
3. kényelmesen lehessen tolni, azaz: a két hátsó kerék legyen elég távol egymástól, hogy be tudjak lépni közéjük, és a kerekeket összekötő váz ne legyen olyan alacsonyan, hogy nyáron papucsban minden lépésnél leverje a lábkörmömet.
4. Sok kocsinál, ha fekvőre van állítva, nem tudsz pakolni a bevásárlórekeszébe :shock: de vannak olyan szerencsés megoldások, ahol a kosarat is lehet nyitni/húzni/könnyen pakolhatóvá tenni.
5. Szintén a kosár: megint szerencsétlen megoldás, ha van bevásárlórekesze, de épp fölötte vannak a vázelemek, szóval láttam olyat amibe egy kiló kenyeret sem lehetett volna beszuszakolni.
6. Férjen bele a csomagtartóba. Ez nálunk viccesen alakult, mert előbb a babakocsi volt meg, ahhoz vettünk autót :lol:
7. Vízszintesre emelhető lábtartó
... és persze mindenkinek megvannak az egyéni igényei: kerekek, fogantyú, hordozó vagy mózes, stb. tekintetében.

Én nem tudtam interneten választani, mert amikor bementem egy boltba, hogy megnézzem mit is tud pontosan, mindig kiderült, hogy nem igazán olyan mint a képeken és a leírásban.
A nagy bevásárlórekesz meg igazán hasznos, a táskától kezdve később a kismotorig mindent elnyel.
Nekem nagyon bevált a Graco, közép árkategória, megbízható strapabíró márka. Lina, te mivel egészítenéd ki a felsorolást?

Kata... izé... téged is megszakértelek ha már ennyire belejöttem :wink:
Szerintem ezt az ágyat gondoljátok meg. Ebben aludna minden este? Miért nem a hagyományos fa rácsos ágyat választottátok?
Ilyenünk nekünk is van, műanyag a huzata, és a szúnyoghálótól nem járja át a levegő. Mi egyszer használtuk a nyaraláskor, a fiam utálta, nem értettem miért? Aztán beledugtam a fejem, és a fülledt nyári éjszakán frankón állt benne a levegő.
Na, most már megyek aludni, ma már nem kritizálok senkit :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


Earheart:fájditod a szivem ezekkel a gyönyörű képekkel :D
Télen milyen idő szkott felétek lenni?
Vendég
 


Flake
Kukis :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


huh, Kata ez nem volt szép!
Vendég
 


Csilla
Lesz babaszobánk....ezt csak arra vennénk, hogy lehessen hurcikálni a házban... :wink:

Sissi
Télen olyan 5-10 fok van, időnként eső... hó itt ritkaság... :wink:
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok
Nemrégen érkeztem haza!
Délután 3órától 5ig vártam,hogy szóba álljon velem valaki,mert császár császár hátán volt!
Összefutottam a dokimmal ,de közölte,hogy majd az ügyeletes doki megvizsgál,mert ő nem ér rá...mennie kell konferenciára!
Na mindegy gondolatom magamba menjél..mit bánom Én!
Tehát 5kor jött az ügyeletes doki (Dr Várbíró Szabolcs) és behívott a rendelőbe!
Elkezdett vizsgálni és kiderült,hogy nincs is bacim!!!!!!!!!!!
Az a hülye polipom váladékozott és attól volt a vérezgetés is!
Na a betadin csak hab volt a tortán!
Után csinált UH-t ahol kiderült,hogy a lepény is vérezget,de legalább egy kicsit elmászott a méhszájamról,de most hátsófali tapadású lett :roll:
Na ezt nem tudom,hogy mit is jelent,de a lényeg,hogy még egy kis vérnek ki kell jönnie :shock:
UH után felkellet mennem a második emeletre ahol a polipocskámat leecsetelte valami hiper-szuper erős vérzéscsillapítóval amitől elméletileg nem szabad ,hogy vérezzek egy jó darabig...vagy ha minden jól megy akkor egészen a szülésig!
Jaj! Bár így lenne!!!
Amúgy úgy néz ki,hogy lányunk lesz :D
Amit még mondott,hogy a Rtascorbinból ne 2x1 db-ot szedjek mint hogy a dokim mondta hanem 3x2 mint eddig is!
Magne B6-ot ne szedjek ,mert ahelyett Magnezii citricint kell napi 3x1 db-ot!
És a betadint felejtsem el!
Az az igazság,hogy a dokimat is szeretném elfelejteni!!!!!!
Nagyon dühös vagyok rá,hogy ennyire nem figyel rám és az ügyeletes doki meg ilyen nagyon alapos volt!
Egyenlőre ennyi történt velem!
Ja és mindez este 8ig tartott,de ha kellett volna akár reggelig is várok!
Ezért érdemes volt várni és berohanni a kórházba!


Puszi mindenkinek!
Jó éjt!

Kép
noki&potyi
 
 


Noki:azért nagyon durva,hogy a dokid igy félre kezelt. Ki is az orvosod?
Remélem most már tényleg abbamarad a vérzés!!!
Kislányhoz gratula.
Pihenj sokat.Örülök,hogy minden rendben a babával.
Vendég
 


Dr Ács Nándor a dokim.
A II számú Női Klinika igazgató helyettese stb.....
Eddig azt hittem ,hogy nagyon jó orvos és valóban az is,de sajnos az ilyen problémás betegekhez nincs kedve :cry:
Nagyon profin császároz és hosszasan elér a keze....csak nekem ez kevés.....
Annyira örülök,hogy bementem a kórházba és kiderült,hogy mi a bajom végre és kezelték is problémámat ecseteléssel!
Csak kérdezem Én ,hogy ezt a dokim miért nem csinálta eddig?
És miért nem mondja el ,hogy mikor mire számítsak???
Na mindegy...már a düh és harag is beszél belőlem és nem szeretek senkit szidni!
Bocsánatot is kérek!!!

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Biztosan nem emlékszik már rám senki, Euonymus néven bejelentkeztem jópár hete, aztán eltűntem... :oops: Most, hogy már a családnak is bejelentettük a babát, inkább a megszokott nevemen írok, így nem kell állandóan ki és bejelentkezni. :)

Szóval újra bemutatkozom, remélem, most már kicsit többet tudok jönni, még ha nem is napi többször. A negyedik babánkat várjuk augusztus 17-re. :) Ezért is nem tudok nappal írni, mert a három másik mellett nemigen megy (este sem mindig, de azért a felmerülő témákhoz igyekszem majd hozzászólni). A legidősebbem 5,5 éves lány, a középsőm 3,5 éves fiú, a jelenlegi kicsi 21 hós fiú. Jól lefárasztanak. :) Most voltam uh-n, minden oké a legkisebbel. :)

Témák, amiket nemrég láttam:

Babakocsi: szerintem nagyon fontos, hogy olyan tolókarja legyen, ami nem kétkaros, mert azt egy kézzel nem lehet tolni. Ha nehéz terepen kell tolni, akkor jó, ha nagy a kereke. A bevásárlókosár tényleg szintén fontos, hogy jól hozzáférhető legyen, és nagy legyen. Amúgy meg ha hurcolni kell ide-oda a babát, akkor azt szerintem is lehetetlen hordozóban, én csak a lányomnál próbáltam az elején párszor, de irtó nehéz, borzasztó kényelmetlen fogni. Erre a legjobb megoldás a hordozókendő! :D Kis helyen elfér, praktikus, kényelmes, a baba is sokkal jobban elvan benne, mint a hordozóban (legalábbis az enyéim). Mi pl. babakocsit is csak akkor használtunk (próbáltuk az elején, de üvöltöttek benne, mint a sakál), amikor már nagyok voltak, és kezdtem nehezen bírni őket, de pl. bkv-záshoz kizárólag kendővel voltam hajlandó menni.

A hordozót mi egy éves korig használtuk, csak az autóban, ott viszont mindnél megpróbáltuk egy éves korig kihúzni, mert biztonságosabb a nyakuknak az esetleges ütközéskor, ha hátrafelé néznek. De alig vártam, hogy előrenézős ülésre cseréljük, mert utáltak autózni benne...

Alvás: nálunk velünk alszik az összes gyerek. :D Nekünk így jó, egy hétig használtuk a rácsoságyat mindössze, én végig a rácsokra tapadva feküdtem, a gyerek sem szerette (miért is tette volna, 9 hónapig együtt léteztünk, utána nappal is végig együtt voltunk, miért lett volna más az éjszaka), így magam mellé vettem. A kiságy először ruharaktár lett, a második gyereknél meg már össze sem szereltük. :D :P Lehet, hogy én lusta vagyok, de elképzelni sem tudom, hogy az éjszaka kellős közepén egy másik szobába vándoroljak át szoptatni (márpedig a gyerekek borzasztó nagy hányada szopik éjszaka is, én sok anyukát ismerek, és csak kettőnek aludta át a gyereke az éjszakát két hós korától, a többieknek nem). De aki bírja, az előtt le a kalappal! (Azért bevallom, a kicsiket sajnálom, amikor elképzelem őket egyedül egy szobában... De hát én már csak ilyen vagyok, bocs, ha valaki nem így gondolja!)

Noki,
örülök, hogy megoldódott a rejtély, remélem, most már tényleg abbamarad a vérzés!

No, most csak ennyire futotta, majd próbálok jövögetni, ahogy tudok, aztán legfeljebb ha túl sokat írtok, és nagyon kilógok az egy-egy hozzászólásommal, akkor elmaradok. :)

Szép hétvégét!

Zsizsa
zsizsa
 
 


Csilla,
Köszi a tippeket, ilyenekre gondoltam. Bevallom, a múltkor a Corában már elkezdtem nézegetni, aztán teljesen leakadtam ott, hogy mekkora különbségek vannak, és hogyan fogok én itt választani. Inkább hagytam is...

Beusmimi, Sissi,
Köszi a gratukat :)

Earhart,
napot kértem, nem szívfájdítást!!! :D

Noki,
Örülök, hogy nincs baj. Esetleg tényleg érdemes lenne elgondolkodni az orvosváltáson. Persze nem akarok beledumálni.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 14:02-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 14:02-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Anettoo,
köszi az üdvözlést! :D A táblába majd küldök adatokat. :)
Bevásárláskor a legjobb, ha a hátadra kötöd a babát. :D Persze ezt én sem léptem meg túl korán, az elsőt még egyáltalán nem hordtam háton, a másodikat hét hós korától, a harmadikat négy hós korától kezdtem. És a kendő eléggé más, mint a kenguru, oké, itt is a hasadon van a baba, és így nehezebben férsz a dolgokhoz, de nem kell kéz a babát tartani, teljesen hozzád simul, és a lába sincs útban, mert oldalt van. Meg az enyéim olyanok voltak, hogy még csak véletlenül sem voltak el csöndben sehová sem letéve, azaz vásárolni sem lehetett úgy, ha babakocsiban/hordozóban voltak (nekem nagyon kis alvásigényű és nagy testközelségigényű gyerekek jutottak, valószínűleg az apjukra ütöttek anyósom leírása alapján). Amúgy rájöttem, hogy mi is használtuk a babakocsit, abban vittük a vásárolt cuccokat. :D De nem akarok itt nagy propagandát folytatni, szerintem nagyon gyerekfüggő, hogy melyik babát hogyan lehet "szállítani". Én nagyon örültem volna az elsőnél, ha nem kell cipelnem, mert szereti a babakocsit, a másodiknál már nem volt vele gondom, mert már hozzászoktam, a harmadikat meg már alapból nem raktam kocsiba, mert akkor nem tudtam volna a másik kettőnek fogni a kezét, meg amúgy is, akkorra már nagyon megszerettem a hordozást, egy sajátos kapcsolat ez. :)
Én el sem tudom képzelni, hogy hordozóval hogyan madarásztatok! Vagy ilyenkor keveset mentetek, mert hamar leültetek egy helyre egy távcsővel, Máté aludt, ti meg nézelődtetek? Mert hosszú távon hordozóban cipelni, szerintem ahhoz eszméletlen karizmok kellenek! :D

Érdekes amúgy, hogy az embernek (nekem legalábbis) olyan határozott elképzelései vannak, hogy mi hogyan lesz, aztán lehet, hogy a gyerek mindet felrúgja... Mi is megvettük a drága babakocsit, egy csomót agyaltunk rajta, milyen legyen, a kiságyat (ezt is ezer helyen kerestük), a fürdőkádat, aztán a gyerekek mindegyiket utálták... De ha az ember nem fogja fel tragikusan a dolgot, akkor minden kialakul. :wink:

Zsizsa
zsizsa
 
 


Noki,
örülök, hogy minden rendben van.

Flake,
amit Csilla leírt, az mind igaz, de fontos, hogy tudd, mire akarod használni a kocsit. Pl. szar úton, földúton nagyon fontos, hogy nagy legyen a kereke.
Van, akinek fontos, hogy átdönthető legyen a tolókarja, na én ezt annyira nem tartottam fontosnak. A napfénytetején volt kukucskáló, így is láttam a babát.
Nekünk is Graco van, Graco Quatrro Tour DeLux a márkaneve.
Szerintem fontos, hogy vízszintesig dönthető legyen, és akkor felesleges hozzá a mózeskosaras rész. Általában az a piszok drága. Nekünk ilyen "mélykocsink" nem is volt, pedig decemberi Lili. Ehhez a Graco-hoz van a kocsi, egy mózesbetét, aminek kemény az alja, de amúgy ilyen hordozószerű, beleillik pont a kocsiba, aztán a bébihordó, és egy olyan szerkezet, amit bekötözöl fixen az autóba, és az ülést csak belepattintod, meg kipattintod, nem kell mindig kötözgetni. Majd keresek képet róla.

Az autósülésről jutott még egy dolog az eszembe: nem a babahordóról, hanem az eggyel nagyobbról. Szóval ha vesztek, én mindenképpen ajánlom, hogy olyat vegyetek, amiből a gyerek kilát az ablakon. A barátnőmék kislánya végig ordított a kocsiban, nem szerette..., és egyszer valamiért a mi kocsinkban jött, ott meg szó nélkül elvolt, mert volt mit néznie. Ja, és némelyik, még márkás ülés is, olyan hülyén köthető be (a mi Concordunk is ilyen), hogy fél kézzel ki lehet mozdítani, alig tart valamit. A másik, a Maxi-Cosi az aztán meg sem mozdul.

Zsizsa,
üdv újra köztünk.

Anetto,
tuti én leszek az utolsó, aki megtudja Pötty nemét, el sem hiszem, hogy valaha lesz március 18 :lol:
Te érzed már mozogni a babát? Így másodikra 16 hetesen?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ez a mi kocsink, most olyan 90.000 körül lehet kapni, mi anno 120-ért vettük négy éve :cry:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nem túl fontos szempont, de néha nagyon hasznos, hogy van rajta nekem is, meg a babának is pohártartó, meg kis mélyedés másik is. Szóval egy cumisüveg, meg némi keksz mondjuk odafér, és táplálkozhat a gyerkőc, ha nagyon szeretne. A mienken van még óra, meg hőfokmérő is, na ez már tényleg csak az extra.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ja, és fél kézzel össze lehet csukni, gyakorlatilag egy mozdulat. Csak pl. Suzukiba nem fér be. Nekünk Combi autónk volt/van, ez nem volt szempont, de én a Suzukimban a hátsó ülésen szállítottam.

Na most már eldugulok :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


noki,
még neked akartam írni, hogy a hátsó fali lepény a 2. legjobb, ami lehet. 1. a "mélyen a fundusban", ami azt jelenti, hogy teljesen a méhed tetején, se nem elöl, se nem hátul. 3. a mellső fali, 4. az ami a méhszájon tapad.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


:cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.14 17:49-kor.
Vendég
 


huu, de jó sokat írtatok, most reagálok egy-két dologra, aztán visszaolvasok!

Noki :lol: ez szuper hír!!! Nem váltasz dokit? Biztosan van ennek az alapos ügyeletes orvosnak is magánrendelése vagy kórházi! én tuti átmennék. Ne haragudjon a világ! Hetekig kétségek közt voltál, hogy miasz@rtól vérzel, ügyeletben meg lekezelik és el is mondják!!! Na, de a lényeg, hogy babáért nem kell aggódni! Mondjuk olyat még nem hallottam, hogy átvándorolt a méhlepény mellsőből hátsó falivá...Inkább csak nem látták jól a múltkor!!

Babakocsi-hordozó Olyan jó, hogy ennyi tapasztalt véleményt hallani, Csilla :lol: , köszi a szempontokat!mert én is úgy voltam a múltkor, mint Flake :lol: , hogy ott álltam a boltban, tologattam, nézegettem, de egyre kevésbé tudtam, milyet is szeretnék. Az mondjuk tuti, hogy a mózes felesleges lesz, nem? Hiszen nyári babák és mire tél lesz, elég a zsákos megoldás... most lehet, h. tök hülyeséget mondtam, javítsatok ki.... De az biztos , hogy mást érdemes venni nyári babáknak, mint a télieknek, nem?
az autósülés és a hordozó ugyanaz??? vagy van olyan autósülés, ami hordozó is és fordítva?
egyébként szerintem tényleg jobb kipróbálni, mint interneten bámészkodni.
Linácska :lol: pl. az tök tetszik, hogy a tiéteket ilyen könnyen össze lehet csukni! mi biztosan sokat fogunk autózni, és azért jó lenne, ha nem kellene vért izzadni, mire betuszkoljuk.

nemek!!!! flake, noki :lol: :lol: :lol: de jó!

Kata :lol: ezek a képek!!! 8) 8) mennyire van tőletek a tenger (perc, km?)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Drága Kitty! Hello?
Milyen heted volt?
Bb mozog már? Uh-ra mikor mész?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


:cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.14 17:49-kor.
Vendég
 


Tetszik a kocsi is, a bútor is! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Kitty,
nagyon szép a bútor, amit kinéztetek. Viszont egy apró kérdés: Nem szeretnél hordozóból és babakocsiból olyat venni, ami egy márka, és passzolnak egymásra? Csak mert az nagyon kényelmes, hogy ha a kocsiban elalszik a baba, akkor csak kiemeled hordozóstól, ráteszed a babakocsira, és már tolod is. Nem kell átpakolni, esetleg felébred...
Nekünk ez volt a legnagyobb gondunk, mikor a bébihordót lecseréltük már rendes autósülésre.

Madaran,
hordozó, gyerekülés ugyanaz, mármint a 0-13 kilós.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Noki
Sajnálom, hogy ennyi gondod van!
Orvosváltás meggondolandó :cry: :wink:

Madaran
Átlagos hetem volt.
Csak a védőnővel vitázom folyamatosan... ha éppen el tud érni telefonon... :evil: :evil: :evil: :twisted:

Február 23-án megyek doktorhoz. Akkor lesz az AFP-s vérvétel (ami itt a négyes teszt). Meg ha szúrnak, akkor már lesz általános labor is. Lehet, hogy akkor megkukucskáljuk Borsót is :wink:
(milyen jó, hogy nem magánrendelésre járok, hanem a kórházba, mindig mindent intéz a doki bácsi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
Vendég
 


[quote="linacska"]K írta:linacskaitty,
nagyon szép a bútor, amit kinéztetek. Viszont egy apró kérdés: Nem szeretnél hordozóból és babakocsiból olyat venni, ami egy márka, és passzolnak egymásra? Csak mert az nagyon kényelmes, hogy ha a kocsiban elalszik a baba, akkor csak kiemeled hordozóstól, ráteszed a babakocsira, és már tolod is. Nem kell átpakolni, esetleg felébred...
Nekünk ez volt a legnagyobb gondunk, mikor a bébihordót lecseréltük már rendes autósülésre.


Néztem olyanokat is, de az olyan vázak, amikre rá lehet tenni a hordozót, nem igazán tetszettek... és a mindennapi életünkhöz nem elég strapabíró :cry:
Mi gyalogosan közlekedünk sokat. Mátészalka nem akkora város, hogy autóval kelljen járni :wink:
Autózni nagyobb távolságokat szoktunk... és a babakocsi befér a csomagtartóba...
Vendég
 


:cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.14 17:50-kor.
Vendég
 


Visszaolvastam---meg persze ettem is :roll:
Köszi az aggódásokat, még nátha van, de sztem hamar átmegy rajtam. Voltam dokinál is a héten, felírt antibiotikumot (Rovamicyn -talán), de a nőgyógyim azt mondta, csak akkoor szedjem be, ha lázam lesz. Az meg nem volt (kop-kop) eddig...
homeos bogyót bármelyik gyógyszertárban nem lehet venni, ugye?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Kitty :lol: szép poci! és még mindig nem hordasz kismamanacit v. bandázst? én most is abban vagyok. már nem jön rám semmi. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok
Köszönöm ,hogy drukkoltatok Nekünk és,hogy izgultatok értünk!
Nagyon megvoltam rémülve ,de mostanra sikerült már lenyugodnom!
Nem hiszitek el,hogy annyira jól aludtam és olyan jól érzem magam ma!!!
Ennyit számított az ecsetelés....na,de miért nem jutott ez eszébe a dokimnak?!
A kislányomnak.....annyira örülök,hogy ha belegondolok,hogy Nekem lányom lesz akkor sírva is tudnék fakadni!!!
Kislány koromba is azt mondtam,hogy nekem csak lányom lehet :D
És a kutyunk és a nyuszkánk is lányka ,mert állatokba is a lányokat kedvelem!!!
Reggel apa már csókolgatta a pocakomat és Boldog Valentin napot kívánt a lányának :D
Azt mondta a férjem,hogy ő is annyira örült,hogy kislányunk lesz,hogy az csak na.....,de eddig nem merte mondani ,hogy titkon lányt akar ,mert végül úgy volt vele,hogy mindegy csak egészséges legyen!
Egész este azt mondta ,hogy majd itt fog nyávogni neki,hogy Apucika vegyél nekem egy babát...na meg Apucika egy olyan karkötőt :D
És Ő teljesen elolvadt ahogy mesélte :D:D
Sírni tudtam volna a boldogságtól :D

A dokival beszéltem,hogy szeretnék hozzá átpártolni ,de azt mondta,hogy nem fogadhat ,mert a főnöknek vagyok a paciense és nem teheti meg,hogy fogadjon csak abban az esetben ha nem érem el a dokimat :roll:
Azt hiszem ilyen alkalom sok lesz :D
Már csak azért is ,mert a saját dokimat szinte soha nem érem el :D
Megadta a tel.számát és nagyon aranyos rendes és becsületes doki volt!
Na ilyenekből kéne még sok!

Puszi és Nagyon Boldog Szerelmes Valentin Napot Kívánok Mindenkinek!!!

Kép

Kép
noki&potyi
 
 


Madaran
Még mindig a "régi" holmijaimat hordom :wink:

Valentin-nap
Mi nem tartjuk... (nem vagyok oda az ilyen giccses dolgokért :oops: )
Vendég
 


Noki, ez nagyon megnyugtató hír! Sajnos tényleg vannak nagyon jó orvosok, akik -ahogy írod- nem türelmesek a problémás betegekhez. Épp azért, mert jó orvos, ezren járnak hozzá, és akkor itt vagy te, akivel foglalkoznia kéne... valószínüleg egyszerűen nincs ideje :(
(A Várbírónál szült az egyik barátnőm, nagyon meg volt vele elégedve!)

No, babakocsitéma újra. Nekünk nagyon bejött a mózes! Olyan kocsink van, mint Linának, könnyű puha mózessel, sokkal könnyebb volt ebben hurcibálni a gyereket, mint a hordozóban.
Az első 3-4 hónapig, amíg még nem fogolódik még napközben is ebben volt, vittem magammal szobáról szobára, konyhába, fürdőbe, tök jól elnézelődött mellettem, örült, hogy van társasága. Mi a kiságyat csak éjjelre használtuk. Úgy vettem észre jobban is érzi magát a keskenyebb mózesben, mint a kiságyban, kisebb helye volt és ez talán a pocakban lévő kevés helyes biztonságra emlékeztette.
Egy mozdulattal be lehet tenni a babakocsiba, és ha elaludt benne csak kivettük mózesestől és már vittük is fel a lakásba. Ebben tettem ki az erkélyre levegőzni, meg be a hintájába is, szóval nálunk maximálisan ki volt használva. Ezen is van egy vastagabb rácipzározható réteg amit "téliesítőnek" lehet nevezni.
Ja, és a hordozó. Nálunk be volt kötve fixen a kocsiba, nem is használtuk másra. Ha vásárolni mentünk, egyedül akkor vettük ki gyerekestől, mert a bevásárlókocsikra kényelmesen fel lehet tenni.
No, asszem ennyi.

Boltban állok bután -na ez még rémlik :lol:

A hordozóból (aki autóban használja) nagyon megbízható márka a maxi cosi és a römer. Amikor mi vettük, ezek voltak a legjobbak a töréstesztek alapján.

Most megyek főzni, majd még bekukkantok!
Vendég
 


Jah, Kitty! 100 évben egyszer :wink: Nagyon tetszik a bútor!!!!
Miért nem jössz gyakrabban?

Anett, egy tipp hogy ne kelljen új oszlopot csinálni: szinezd a sorokat kékre-rózsaszínre.
Vendég
 


Sziasztok!

Mire végig olvastam,el is felejtettem egy csomó mindent :oops:

Mára megint fáj torkom..homeos bogyókat beszereztem,meg tegnap doki bácsi javasolt cetebét,azt is megvettem..Szerencsére lázam nincs.

Madaran,nálunk 3 gyógytár van,mindegyikben van homeos cucc.Remélem kapsz!

Kitty,szépen látszódik a pocid!Nekem is látszódik már,de azt szeretném,hogy előbb apa lássa,és akkor teszek majd én is képet!Tetszika bútor amit kinéztetek! :) Mi nem tudom,hogy milyet fogunk venni :oops: De ezt ami most van,rendes szekrénysor le szeretném cserélni...

Noki,annyira izgultam érted!!!Örülök,hogy midnen rendben van,és gratula a csajszitokhoz!:) Én is a doki váltás mellett tetnném le a szavazatomat! Sajnálom,hogy ennyire nem figyelt rád,és hogy az első heteket így elszúrta!De mostmár tessék nagyon boldognak lenni!
Apa nálunk is beszélt első perctől kezdve Lucushoz,most is alig várja,hogy hazaérjen,és hogy kistesóval is kommunikáljon!:)

Kata,hát írigykedem! :) Klassz helyen laktok :)

Megyek visszaolvasok előző oldalra..

Kép
Kép
tundi24
 
 


Mi sem tartunk Valentin Napot....bár mi nem azért mert giccsesnek tartjuk,hanem azért ,mert mi minden nap szeretjük egymást......tehát nekünk minden nap Valentin nap :D
Csak gondoltam ha már ma van a napja akkor kívánok valami szépet is a kellemes hétvégén kívül :D:D:D

Kép
noki&potyi
 
 


Anetto,majd elfelejti a nem-et Máté :) Lesz majd amikor nem hallja meg! :wink: Én szoktam Lucán jókat nevetni,hogy mondom,de akár a falnak beszélnék,ő még rá is üt a kezére,hogyha oylat csinál,de utána mégis megcsinálja.Meg tudnám zabálni.

Babakocsi:nekünk bergonos van,nagyon szeretem.De a átránya,hogy dög nehéz.Egy kisebb csomagtartóba nem fér be..De nagyon strapabíró,mi hasznát vesszük az itteni járdákon!3pozícióban dönthető,a tolókar is állítható,meg még a tolókar felső része is álllíthatós,a kerekeiben van lengéscsillapító.

A hordozót ajándékba kaptuk hozzá,márkája nincs,de nem is sokat használtuk,csak autóba.És azt hiszem 9 hónapos volt Luca amikor megkapta a rendes autósülést.Ez 0-18kg-ig jó.Szeretem nagyon,ennek sincs nagy márkája,corában vettük,de eu-s szabályoknak megfelel.Döntehtő,szűkítője is van.Szeretjük nagyon.

Zsazsa,üdv köztünk! :)

Bocsi,ha nem válaszoltam mindenkinek! :oops:

Kép
Kép
tundi24
 
 


mi meg bementünk egy helyi bútorboltba (Irdab :lol: :lol: ), ahol azt mondta az eladó, aki egyébként asztalos, hogy spéci rendeléseket is felvesznek: Azaz, ha konkrétan mondjuk , mekkora, milyen szekreény kell, ők megcsinálják. Mivel tetszett egy sarokszekrény, lehet, hgoy velük csináltatjuk meg, tök praktikus szerintem. Csak mivel a tetőtéri lambéria 170cm-nél kezdődik, nem volt jó a 180-as kiállított szekrény. Ezért kérdeztük meg. Majdnem tutti, hgoy ott fogjuk megcsináltatni...

megvettük a laminált padlót is, jövő héten rakjuk fel (1300 Ft/ nm) és képzeljétek így olcsóbb, mintha felcsiszoltatjuk és lelakkoztatjuk a parkettát... :roll: Majd, ha alakul a kisszoba, teszek fel képet... Ma kellene kipakolni-----miért is vagyok még itt.... :?: :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?