Új privát üzeneted érkezett!

szia,
már jobb is..nekem is a sógornőm, a párom tesójának felesége..kezdődött azzal , h nekik nehezen sikerült összehozni a babát..de mi nagyon örültünk, h terhes..de rá 1és fél hónapra merészeltem teherbe esni..na azóta minden vagyok, csak jó nem..minenbe beleköt..utána sírva sms-ben, telefonon, e-mail-en elnézést kér, és utána folytatja..eddig tűrtem, mert tekintettel voltam arra, h sztünk depis..de most már elegem van..szte mi ingyenélők vagyunk..18 éves korunk óta dolgozunk mindketten, munka mellett jártunk suliba.. mindent saját erőből hoztunk össze.. de neki mindenre van vmi beszólása..egy irigy dög..sajna így a 2 törpi nem tud találkozni egymással, pedig gondolj bele, egykorúak. milyen jól ellenének..
na mindegy..igazad van..elő fogom venni egyster szemtől szembe és elmondatom vele, h mi is az a nagy vétek amit elkövettem..és valljon színt, h mi bántja a csőrét. egy biztos, azért nem fogok elnézést kérni, h szültem egy gyermeket, mert életem legjobb döntése volt, nem beszélve arról, h nem ő adta az ihletet, hanem a jóisten akarta így.

köszi még 1szer a segitséget,
puszi,
¤mia¤

Martin is köszöni a köszöntést :)
Vendég
 


Mia:Ki tudja, lehet, hogy egy beszélgetés sokat fog javítani a helyzeten.. :wink: Én az esküvővel előztem be a sógornőmet (egy hónappal).. :lol: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


naaa..akkor kezet rázhatunk..
én csak azt bánom, h nagyon jó barátnők voltunk..azt éreztem mindig, h kicsit féltékeny rám (ő kicsit dundi, a párja sokszor szólt neki, h miért nem öltözködik úgy mint én (nőiesen)) de mivel engem ez nem érdekelt, azt gondoltam, h ez nem lehet gond..másik meg, h olyanokat mondott, h ő tudta, h én terhes vagyok és miért nem mondtam el neki? én vérezgettem, veszélyeztetett terhes voltam, nem akartam elmondani a 3. hnap előtt, nekem ne veregesse senki a hátam, h te szegény..más meg..meg van győződve, h direkt estem teherbe..nem akarom magam mentegetni, de megvolt mondva nekem, h alapból veszélyeztetett és nehéz terhességem lesz az előzmények miatt..így szted vki bevállal egy gyereket lakásfelújítás előtt? bele sem gondolt, h nem azért lesz gyerek..na mindegy ez van..legalább az ember tudja, h hol van a helye a másik szívében..
de ő ezt nem érti meg..meg az a baja, h én "könnyen" szültem, szoptatok, neki ez nem adatott meg.. de erről miért én tehetek?? meg az, h mi miért újítunk fel 1 panellakást?? mert ez van. panelnek panel, de jó környéken van, sok a park, 3 szobás, tágas, mindenkinek van 1 kis kucka..ő nekik meg van egy 45nm-es pici lakásuk a 3. emeleten lift nélkül fent a budafoki hegyen..de ez engem nem zavar, akkor őt miért?, annyira ostoba..na mindegy..kiírtam magamból..máris jobb :)

puszi,
mia
Vendég
 

 
 

Mia: Az emberek nagyon furák és gonoszak tudnak lenni.. :cry: Még a Matyi előtt terhes lettem, szinte egyszerre a sógornőmmel.. Az én babám nem maradt meg... :cry: Bár nem volt betervezve, nagyon szerettük volna és rettenetesen
kikészültünk a férjemmel a történtek miatt.. Akkoriban szinte mindig ott voltunk anyósoméknál, mert a férjem ott javította az autókat és ők meg ott laktak.. Tehát, nekem el kellett viselnem, minden nap látom és hogy neki sikerült, nekem pedig nem.. Ez alapjáraton sikerült is volna, de olyan dolgai voltak, hogy a falat vakartam kínomban... Pl. pár napja jöttem haza a kórházból és az orrom alá dugták kérdezés nélkül az uh-képet a babájukról.. :cry: Mondjuk, ha előtte megkérdezték volna, hogy akarom-e látni, jobban esett volna a dolog.. :( így viszont nagyon váratlanul ért és ki is akadtam rendesen, hogy hogy lehet ennyire szívtelen.. Úgyis megnéztem volna, mert azért próbáltam neki örülni.. A másik, hogy állandóan látványosan szenvedett, hogy neki hányingere van, meg leszakad a melle, meg ilyesmi. :? (nekem mindkét gyereknél, éjjel-nappal hányingerem volt, de én még hányingernek ennyire nem örültem.. :wink: számomra megnyugtató volt.. :wink: ) A legjobb az volt, amikor jöttek haza uh-ról, és amolyan mű nyafogással jött be a lakásba. Azt gondoltam, hogy valami gond van, rá is kérdeztem, hogy
mi történt, erre közölte, (persze nyafogva), hogy fiú a baba, pedig ő lányt akart és, hogy most milyen rossz neki.. :shock: na, itt azért már rendesen kiakadtam és mondtam is neki, hogy örüljön, hogy egyáltalán van..

Na mindegy, ez csak úgy eszembe jutott az előbbiekről..

Lakásfelújítás pocakosan.. az nekünk nagyon megy.. :roll: :? :lol: ez valami perverzitásunk lehet, mindkét gyereknél sikerült szétvernünk a házat.. :shock: Tuti, hogy csak a harmadiknál lesz befejezve..
Sajnos nem tudtuk teljesen befejezni, mert elfogyott a lóvé, idén pedig nem biztos, hogy szívesen vennénk fel hitelt.. ez a válság betett egy kicsit.. :( :( De azért nem álltunk le teljesen, csak most a fizetésből csináljuk apránként..(nagyon apránként..)

A sógornődnek biztos kisebbségi komplexusa van a ducisága miatt... Én sem vagyok egy nádszál jelenleg, (sőt) de nem haragudhatok senkire, így alakult.. Matyival én is vérezgettem és én is veszélyeztetett voltam.. Majdnem végig feküdnöm kellett, na akkor híztam meg nagyon.. meg a szoptatás is rátett még egy pár lapáttal.. azóta meg vagy szoptattam, vagy terhes voltam.. most megint szoptatok, tehát fogyókúra kilőve.. Már teljesen száműztem a nassokat, üdítőket az életemből.. Így én sem öltözöm úgy mint régen, meg ahogy igazán szeretnék, és ez is kihat a lelkemre.. De az vigasztal, hogy ha majd nem szopizik Ákos, akkor majd visszanyerem megközelítőleg a formámat.. wink: :wink: Elég küzdős típus vagyok, úgyhogy tutira sikerülni fog..

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


jesszusom..akkor te is megvagy áldva..engem kórházba juttatott, amikor 5hós terhes voltam..annyira szemét módon beszélt velem, h annyira felhúztam magam, h nem tudtam aludni egész éjjel..másnap be is kellett feküdnöm, mert bekeményedtem..nekem is végig kellett feküdnöm a terhességet, mert én is előtte vesztettem el babát..na ennyit erről..ennyire volt tekintettel az állapotomra..az ilyen ember nem is érdemel meg semmilyen szeretet..

pusza
Vendég
 


Mia: Na, most, hogy beszéltünk az emberi rosszindulatról, butaságról már kaptam is egy újabb pofont.. :( folyamatosan csalódnom kell.. :(

Van egy ismerősöm, itt laknak nem messze tőlünk.. hármas ikrei vannak és szoktak együtt játszani a gyerekeink, már egy éve.. Hát, most nagyon megbántott, nem is tudom, hogyan tovább.. legszívesebben hanyagolnám a csajt, de a Matyi nagyon szereti az ikrek társaságát.. :( úgyhogy be vagyok kerítve.. :?

Az történt, hogy tegnap előtt rákérdeztem a csajra, hogy átjönnek-e délután, amire tipikus lerázós választ kaptam, konkrétan,
"méég neem tudom, majd hííívlak"... Ma találkoztunk kint az utcájukban és mielőtt elváltunk volna megint megkérdeztem, hogy
átjönnek-e holnap, mire, ugyan azt a nyögve nyelős
választ kaptam.. Kérdeztem is tőle, hogy miért nem mondja inkább egyszerűen, hogy nem.. :? De az arckifejezése az nagyon gyanús volt, úgyhogy kíváncsiságból rákérdeztem, hogy mi
átmehetünk-e, de láthatóan nem lelkesedett az ötletért, de nem volt benne annyi gerinc, hogy nemet mondjon, vagy, hogy elmondja mi a baja, hanem kitalált két alkalommal három féle kifogást.. :?
Hát eléggé elbizonytalanodtam, mert nem tudtam elképzelni sem, hogy mivel bánthattam meg.. Na, most nem sokkal ezelőtt felhívtam, hogy ha valami baja van, azt mondja meg, tiszteljük már egymást annyira, hogy nem nézzük hülyének a másikat.. :roll:
Erre előadja nekem, hogy az elmúlt egy évben (!!!!!!!!!) nagyon rosszul esett neki, hogy akár hányszor együtt voltunk, én nem foglalkoztam az ő gyerekeivel, ő pedig a múltkor is mikor itt voltak, játszott a Matyival (is).. Hát ez igaz is.. De Matyi nyitott mindenki felé, az ő gyerekei, pedig tele lettek rakva gátlásokkal, mivel nagyon komolyan és sokszor tök feleslegesen be vannak szabályozva.. az elmúlt egy évben, egy kezemen megtudom számolni, hányszor néztek rám egyáltalán.. :roll: hát így elég nehéz kapcsolatot kezdeményezni..Erre, ő jön azzal, hogy de ők a többi gyerekes barátnőivel úgy szokta, hogy leülnek egymás mellé játszani, ölbe veszik egymás gyerekeit és persze nagy a harmónia.. Itt azért megjegyzem, hogy én sosem szerettem az irányított játékot, nem is vagyok rá képes.. Matyi pedig nem az a fajta, aki leül és elviseli, hogy megszabják mit játsszon, hanem fantáziál és abból jönnek a szuper jó kis játékaink... Arról nem beszélve, hogy nem fogom más gyerekét piszkálni, ha
nem igényli a társaságomat, ha meg igényli, úgyis jön és akkor jöhet a játék.. Amúgy, meg soha nem volt olyan, hogy nem reagáltam volna bármilyen kezdeményezésre.. Csak hát ilyen nem nagyon volt.. Matyi 4 hónapos kora óta kezdeményezi a kommunikációt szinte mindekivel.. :roll: Meg azt mondja nekem, hogy neki elvárásai vannak
a kisgyerekes baráti köre felé... :shock: Azt nem értem, hogy milyen alapon vannak elvárásai, amikor nem is ismer igazán, azt sem tudja ki vagyok, milyen ember vagyok, milyen nehézségekkel kell megküzdenem napról napra, mióta megvettük ezt a házat és, hogy az elmúlt 3 évben milyen feszültségben élek.. (építkezés, férj, stb..) És az én fiaim mégis tudnak mosolyogni, játszani, örülni.. De tényleg igaza van nem, figyelek eléggé..
Ezt nagyon könnyű megállapítania a kényelmes, kész otthonából.. Mi a párommal 7 éve ismerjük egymást mind a ketten 8 és 11 éves kapcsolatból szálltunk ki nem sokkal azelőtt.. Mind a ketten nulláról kezdtük újra az életet és sajnos a mai napig sem sikerült
még azt a nyugodt hátteret megteremteni, ami a mi korosztályunknak már (jobbára) meg van.. De ez nem jelenti azt, hogy nem is lesz meg..
Csak azt nem értem, hogy miért kellett egy éven keresztül képmutató módon viselkedni.. :? Utálom a képmutatást... Nem kötelező minket szeretni, nagyon jól feltaláljuk magunkat alapjáraton is, nem vagyok rászorulva senki (ál)barátságára.. :evil: :evil: Azt sem értem, ha nem tud olyannak elfogadni amilyen vagyok, akkor miért kell velem barátkozni.. Én speciel minden hülyeségét elintéztem egy legyintéssel, hogy ő ilyen és kész.. Én meg ilyen vagyok, amilyen... De szerintem nem velem van a baj.. Ja, és még megkérdezi, hogy miért nem mondtam, hogy problémáim vannak, mert akkor mindjárt más megvilágításban látta volna a dolgokat.. Miért kellett volna egy "idegen embernek kibeszélnem a magánügyeimet?? Nem is értem... :shock: :shock: :roll: Akkor kérdem én, miért nem kérdezte meg rögtön, hogy van-e valami gondom, vagy csak egyszerűen ilyen vagyok.. Annyi kurázsi már nem volt benne.. :roll:

Tyűű, most aztán füstölt a billentyűzet, de nem ám csak a gyorsaságtól..:wink:

Hú, ne haragudjatok, de annyira igazságtalannak éreztem ezt az egészet és annyira felbosszantott..:evil:..muszáj volt leírnom Nektek..

Na, most mennem kell, majd este benézek még..

Puszi

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Szió!!

Hol vagytok csajszik??

Ákosom kapaszkodás nélkül felállt guggolásból az előbb.. :shock: :shock: :lol:

Tessék írni!!!!

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Mia: Utólag is boldog 8 hónapot Martinnak!

Képzeljétek, Lóri mostanában két órát alszik délelőttönként az erkélyen (most is)!

... Csakhogy neki legyen igaza, ma felébredt másfél óra után!

Folyt. köv.

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Pindi:

Krisztiánnak nagyon boldog névnapot kívánunk!! :P :P

Móni Matyi Ákos

Kép

Kép
morca
 
 


Kedves Krisz!

Nagyon Boldog, Első Névnapot Kívánunk!!

Puszi,
Martin és anyuja
Vendég
 


Sziasztok kismamik, a segítségeteket szeretném kérni!Májusban leszek 32 hetes és ekkor szeretnénk elutazni a nászútra Horvátországba.Saját nyaralóba mennénk így nem vagyok semmihez kötve.Szerintetek megterhelő lenne az út? :?:
reni mamy
 
 


reni mamy: Szia! Hát ez jó kérdés.. Szerintem, az akkori állapotod nagy mértékben fogja befolyásolni, de ha minden simán megy, nem hiszem, hogy különösebben megerőltető lenne..
:wink: Viszont mindenképpen beszélnék a dokimmal, és előre megérdeklődném az ottani lehetőségeket csak, hogy be legyél biztosítva, ha mégis történne váratlanul valami.. :wink:

Üdv.:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Köszi Móni!!!!!!!!!! :lol: :lol:
reni mamy
 
 


Szia Móni!Kár,hogy nem Százhalombattán laksz mert én biztos szívesen találkoznék veletek!Én most járok szülőelőkészítőre gondoltam tök jó, lesz mert a sok kismamával majd tudunk dumcsizni hát nem így történt mindenki olyan "kuka"még köszönni se nagyon szeretnek :evil: :x
reni mamy
 
 


reni mamy: Mesélj magadról!!! Százhalombatta merre van??

Kép

Kép
morca
 
 


reni mamy: Sajnos erre felénk sem valami
barátkozósak a kismamák, anyukák.. :( Nálunk még a baba-mama klub is megszűnt,annyira nem volt rá igény.. :roll: Hányadik héten jársz?? Milyen szülésre készülsz?? Első baba?? Mesélj, mesélj, mesélj.. :wink: :P :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Helló!20km-re vagyok B-pes-től Holnap kezdem a 24. hetemet első baba.Dány hol van :roll:
reni mamy
 
 


reni mamy: Dány Isaszeg után van, nem messze Gödöllőtől.. Mi sem vagyunk messze Pesttől..
Hogy viseled a terhességed?? Minden rendben? :)
Anyósomék Sóskúton laknak.. Onnan nem messze van Százhalombatta ugye? Hol fogsz szülni?

Kép

Kép
morca
 
 


MORCA:Sóskút nincs messze tőlünk.Elég jól viselem bár tegnap éjjel nagyon fájt a bal mellem nem tudtam mit csináljak egy kicsit meg masszíroztam és képzeld egy csepp tej kicsöppent majdnem elájultam úgyhogy éjjel 3-kor ébresztettem a páromat,hogy ő is lássa de még ma sem szűnt meg a fájdalom szerinted normális ez?A Sotén terveztem a szülést mert a nőgyógyász ott dolgozik de mivel nem nagyon törődik velem így az sem biztos,hogy fogadok orvost mert nem érdemli meg.A védőnő pedig olyan erőszakos,hogy fogadjak orvost,hogy most átírt egy másik orvoshoz hát kíváncsi leszek.Arra is gondoltam,hogy amikor eljön az idő beülünk az autóba és bemegyünk a Tétényi kórházba az közelebb is van és nem kell fogadott orvos és szülésznő sem:Neked volt?Most úgy érzem nem fogok félni meg amúgy jól bírom a fájdalmat is de ki tudja mi lesz akkor...
reni mamy
 
 


sziasztok!

Csak egy gyors jelentés, hogy hazaértünk épen, egészségben. Nagyon jól sikerült az utunk, bár az idő nem volt a legjobb.
Este jelentkezem bővebben, most a csatatért kell megszüntetetnem a házikónkban.

puszi

Ja, RENI MAMY: mi is elutaztunk külföldre a terhességem alatt, bár nem 32. héten, és én kötöttem biztosítást. Van olyan biztosító társaság, akik a terhesség x hetéig is biztosítanak. Hogy hol kötöttem anno, arra már nem emlékszem, de a neten biztosan rátalász.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


hahóóó

Kislány: várjuk a beszámolót!

Reni: az utazással kapcsolatban, mindenképp konzultálj a dokiddal..

Martin bőszen kutyázik, ide-oda tologatja a fenekét..annyira cuki..meg kell zabálni :)
tegnapelőtt nagyszülőztünk..kicsit mérges voltam, mert mindennel megakarták etetni..de hál istennek Apa rájuk szólt..a Papa sörrel akarta megitatni..minek kell a 8 hónapos babucival ilyet tenni?? Imádom őket..de az ilyenektől falra mászom..főleg, h a fiamnak ízlett..nyújtogatta a nyakát, h adjon neki még.. :evil: :evil: :evil:
most már a leveszöldséget simán megeszi és tegnap a spenót is nagyon ízlett neki :) na és a marhahúst csak úgy kapkodta befelé..

Móni: a sógornőm megint alakított egyet "azóta" :D :D már nagyon gyűlik neki a leosztás :) csak kapjam el egyszer..azt hiszi, h versenyben vagyunk..nem értem..agyára ment valami..

na majd még jövök. holnap megyünk szemvizsgálatra, majd elmesélem, h mire számíthatok.

pusza,
¤mia¤
Vendég
 


Kép nyamiiii :)

Kép Anyucival

Kép Papa etet
Vendég
 


Köszi a választ lányok!Mindenképp megbeszélem majd a dokival és persze majd ahogy akkor érzem majd magam.MIA:Nagyon szép a babucid látom szereti a pocakját jó egészséget mindenkinek!!!!!!!!!!
reni mamy
 
 


MIA:Te hol szűltél?Meg voltál elégedve a kórházzal?Volt fogadott orvosod?
reni mamy
 
 


Sziasztok!!

Reni mamy: A fájdalom nem tudom mitől lehet, de a tejcsi teljesen normális.. :wink: Nekem volt fogadott orvosom, 18 éves korom óta hozzá járok, nem is volt kérdés, hogy nála fogok szülni.. :wink: :wink:
Mindkét fiam nála született és bár a két szülés között hatalmas volt a különbség, mind a kettő fantasztikus élmény volt. Másodszorra már szülésznőt is fogadtam, ami nagyon jó döntés volt, rengeteg erőt adott... :wink: Én sem féltem, úgy éreztem, simán megcsinálom (így is lett).. na jó, másodszorra egy picit izgultam, mert azért már tudtam mi fog rám várni.. De nem is a szülés miatt, hanem a rám váró vizsgálatok miatt izgultam... De a szülésznőm ezt is elintézte és senki nem is nyúlt hozzám rajta kívül csak a dokim, de akkor már szültünk is... Szerintem szülni fantasztikus dolog, az igaz, hogy nagyon tud fájni, de a cél érdekében bármit kibírunk nem igaz?? Amikor szültem, minden fájás alatt igyekeztem arra gondolni, hogy minden egyes összehúzódás alkalmával közelebb kerül a baba ahhoz, hogy megszülessen..Ez azért sokat segített abban, hogy ne hagyjam el magam.. Amikor pedig megszületik a pici, minden fájdalmat azonnal elfelejt az ember lánya.. Jól kivagyunk ám találva.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok,
én a SOTE II. Klinikáján szültem. nekem volt fogadott orvosom és szülésznőm is, és osztom Móni nézetét, h jó döntés volt. a szűlésznő nagyon sok tanácsot adott és sokat segített, nekem megnyugtató volt a jelenléte, magabiztossága. és mivel már előtte sokat beszéltünk vele, olyan volt, mintha egy jóbarátom lenne ott velem a szülésnél. amúgy apa is ott volt :)
szóval ha teheted..mindenképp :)

amúgy meg nyíugi..a mell ilyenkor fájhat, mert ezerrel készül a szoptatásra :)
itt a babaneten van ez a várandós naptár..nézegesd..nagyon jó :)
mia.
Vendég
 


Kislány: Nagyon várjuk a beszámolót... :wink: :wink:
Örülök, hogy jól telt a "nyaralásotok", de azért önző módon nagyon vártalak már haza.. :wink: :wink: :P :oops:

Mia: Martin nagyon szuper kis pasi, igazán büszke lehetsz rá.. :P :P Ja, és változatlanul nagyon szépek vagytok.. :lol: :lol:
Elmeséled mit "alkotott" a sógornőd?? Rám most szombaton vár a "nagy kaland", megyünk az ominózus szülinapra és ott lesz a férjem egész családja.. :roll:

Hú, nekünk botrányos éjszakánk volt (szó szerint).. Ákos végig üvöltötte a fél éjszakát és bárhogy próbáltam neki segíteni, sehogy nem volt jó.. (cicizett, ringattam, sétáltam vele, dentinoxot kentem az ínyére, tisztába tettem, stb) Az a gyanúm, hogy már megint óriás cuminak szeretett volna használni, de az meg nekem nem jön be annyira éjszaka.. Mire másfél órás ordítás (első kör) után végre elaludt a kezemben, Matyi kezdett ordítani, mert bedugult az orra és gondolom már amúgy is tele volt a hócipője.. (nekem is) Persze Ákos felébredt és kezdtük elölről a cirkuszt.. Hurrá.. Aztán végre csend lett, hajnali háromig, majd még egy kör ordítás.. A hajnal további eseményeiről nincs emlékképem, csak reggel együtt ébredtünk mindannyian összebújva..
Amúgy Ákos is és Matyi is most is rettentő nyűgös, (nem győzök magamból bohócot csinálni, hogy jobb kedvre derítsem őket... gondolom ez a bolond szél, meg hát fáradtak is az éjszakai
"bulitól".. Na, de majd korán leteszem őket délben aludni, remélhetőleg rendbe jön délutánra a hangulat.. Az enyémmel mondjuk semmi gond.. (nem volt)
.........

Na, most meg Matyi van teljesen megőrülve.. Egyszerűen nem hajlandó aludni, már két órája az idegeimen táncol.. Már átvittem a gyerek szobába egy szivacsra, mert Ákost is majdnem felébresztette.. Megpróbáltam nem tudomást venni arról amit
csinál, de akkor meg az ágy tetején ugrál.. Ha meg közeledek felé, röhögve vissza fekszik az ágyba.. Az egész "anyu bosszantó repertoárt bemutatta" már és még mindig szép sorban húzza elő a tarsolyból a rosszaságokat és persze esze ágában sincs aludni, pedig már alig lát ki a szemén.. Már teljesen kifogytam az ötletekből, nem tudom, hogyan reagáljam le ezt az egész cirkuszt.. A hangulatommal most már azért vannak bajok, elég szélsőséges lett.. Egyik másodpercben fuldoklom a röhögéstől, a másikban pedig ordítani tudnék mérgemben.. De még nem ordítottam (nem szeretnék), kitartok a végsőkig..

Kérek ötleteket, hogy mi tévő is legyek ilyen szituban, mert már kimerülni látszik, az ötlettáram... segíítséééég..:P :P :P

.................

Hihetetlen, de két és fél óra őrület után elaludt Matyi és még Ákos is alszik.. :P :P

Egy picit elfáradtam én is.. :P :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Reni mamy: Mia teljesen jól megfogalmazta, amire én is gondoltam.. 8) A szülésznőm olyan volt mint egy barát, aki rengeteg erőt,
támogatást és ötletet adott.. és persze nálunk is ott volt apa is.. :wink: :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk ám mi is, csak lusta vagyok írni... :oops:

Mia: ügyi Martin és nagyon jók az iwiwes képek! :lol: Hihetetlen a sörös sztori, feláll a hátamon a szőr! :twisted: Lórinak csokit próbáltak adni többször is, de leállítottam mindenkit (és megettem a csokit jómagam :) ). - Lóri is nagyban kutyázik, meg belém kapaszkodva felhúzza magát a két térdére, ez a gyerek már állni akar! (Az egyedül ülés uncsi, azt kihagyja.)

Kislány: de jó, hogy megjöttetek! Mesélj!

Morca: Hát, nem semmi fából faragtak, ha egy ilyen éjszaka után még ránk is van erőd! :shock: Tipp? Talán ha nappal Matyit rá tudod bízni valakire, akkor Ákossal egyidőben tudsz aludni te is. Biztos a fáradtságtól ingadozik a hangulatod, nem csoda! Fontos, hogy pihenj te is egy picit napközben. Az éjszakára nincs jobb tippem, ha egyszer felsírnak, muszáj felkelni, és megszoptatni vagy elbabusgatni őket... - Nálunk is volt ordítás az éjjel, Lóri elalud mellettem szopi közben, és amint visszatettem a kiságyába, felriadt, pedig nem szokott... Az a bizonyos 4. fog vagy szeparációs félelem?

Reni mamy: ha májusig minden rendben megy, miért ne? Nyaralnátok még egyszer kettesben... Azt hiszem, én is kötnék biztosítást. – Az orvosválasztás itt, Svédországban ismeretlen fogalom, először teljesen lehidaltam... - A húgom júliusra várja (Magyarországon) a második babáját. Az elsőt fogadottnál szülte, most egy másik kórházban, az ügyeletes orvosnál fog... Megelégelte a pénzéhes nőgyógyászokat, meg a távoli, jó hírű kórházakba való bumlizást. - Ha bátor vagy, szerintem nem kell fogadott orvos. Ha viszont nagyon izgulsz, akkor talán jól jön egy jó fej doki, akire tényleg lehet számítani.

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Svedbaba: Ákos műsora éjjel volt, Matyié a délutáni alvás helyett.. :P :P Az a helyzet, hogy ha rábíznám valakire akár melyik fiamat, akkor én is ott akarnék lenni... :lol: :lol: Szoktam velük aludni, amikor napközben ők is alszanak.. :wink: Ma igazából agyilag fáradtam el, a nagy harcok miatt.. :roll: :lol: A hangulatom, meg Matyi balhéjával egyenes arányban változott egyre szélsőségesebbé, a tippet is a műbalhé megfelelő kezelésére kértem, mert már erősen fogyóban volt a türelmem.. :P :P :P :P
Amúgy semmi gondom az éjszakai szopival, mindig szívesen felkelek megetetni ha kéri.. :lol: :lol: De nem ezen megy a harc, hanem azon, hogy csak cumizni akar Ákos a cicin vég nélkül és így egyikünk sem tud pihenni.. :roll: Ezt anno Matyival is végig csináltam, a vége az lett, hogy egy hónapon keresztül húsz percenként keltünk éjszaka.. :shock: :shock: Na ezt azért most szeretném elkerülni, mert két gyerkőc tart szolgálatban és azt a pici időt ami marad, szeretném alvással tölteni.. :wink:
A szeparációs félelem nálunk is erőteljesen jelen van.. 8) abban nyilvánul meg, hogy ha Ákos meglátja, hogy megyek hátra a hálószobába, kiabálva "rohan" utánam, meg nem veheti akárki ölbe.. Ja, és gondolom a gyakori éjjeli ébredéseknek is ez az egyik oka.. De jó hír, hogy hamarosan kinövik.. :wink: :lol: :lol: :lol:
Ja, és nekem pihenés, ha Veletek "dumcsizok".... :wink: :wink: :P :P

Lóri nagyon kis ügyes, készítheted a futócipőket.. :P :P :P

Mia: a sör tényleg nagyon durva...:shock:

Na, most mennem kell, mert ki kell pecáznom a fiúkat a kádból..
:P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Reni mamy: fent vagy az iwiw-en??

Kép

Kép
morca
 
 


Reni: sztem első szülésnél ha teheted mindenképp válassz orvost és szülésznőt..majd a következőnél már magadtól menni fog ;) már tudni fogod, h mi vár rád :D
Nekem a SOTE II.-vel nem volt gondom. csak a szokásos..sorban ülés..várakozás..fáradt, ingerlékeny, mufurc orvosok..viszont az én dokimtól mindig jobb kedvem lett..az egy angyal :) én azért is örültem ennek a kórháznak, mert itt van a legjobb koraszülött és újszülött osztály. ha bármi baj lett volna, akkor tudtam, h itt jó kezekben vagyunk..és a szülőszobák is újak. a többi nem érdekelt..csak 3 napot töltöttünk ott..azt meg ki lehet bírni ha az ember jófej anyukákkal kerül össze :)

Móni: ne is mondd..az én fiam is mostanában hajnali 5-kor kel..és sokszor felébred..mint egy holdkóros strázsálok ki-be a szobája és az ágyam között.. néha én is úgy vagyok, h úgy érzem, h felrobbanok, mert türelmetlen vagyok a nem alvástól..de ilyenkor elkezdek vmi mást csinálni, ilyenkor beteszem Martint az etetőszékbe és beviszem pl. a konyhába, én meg mosogatok..tudom..nem a legjobb dolog, de ettől megnyugszom. vagy elmegyek vele sétálni. sztem az is baj, h nem nagyon találkozunk emberekkel..én legalább is..örülök ha csavaroghatok egy kicsit.
csütörtöktől itt lesznek anyósomék, mert Apa elutazik munkaügyben. vasárnapig maradnak. remélem addig nem itatja meg apósom pálinkával :D mert akkor kénytelen leszek lekaratézni :D
örülök azért, h jönnek..hátha a gyerek szokja őket..mert nálunk is szeparációs para van.. anya nem látszik..na akkor bálhé van :D :D

na mára ennyit, legyetek jók, kívánom, tudjatok aludni :) :)

pusssziiii,

¤mia¤
Vendég
 


SVEDBABA:Köszi Rita a biztatást,remélem minden rendben lesz.Amúgy nekem is az a bajom az orvosokkal,hogy mindenért pénzt várnak!Az én orvosom a sotén dolgozik egyszer se mondta,hogy menjek hozzá az ultrahangokra hanem közölte,hogy az istenhegyi klinika az nagyon jó így került a 12.heti genetikai vizsgálat 28.000Ft-ba persze nagyon jó volt de attól még ő is tartja a markát. És ismerek jó pár orvost mert én nővér vagyok egy idősek otthonában és bizony ott csak akkor hajlandó akár egy gyógyszert is felirni ha min. 2000Ft kap.Mi pedig napi 12 v. 24 óráért havi 73000FT és semilyen juttatás nincs.Na mindegy nem panaszkodni akarok csak ez van.... :twisted: És ott nálatok milyenek a körülmények??Puxy
reni mamy
 
 


MORCUSKA:Nem vagyok az iwiwen mert elég a myvip is!Ja és kitartás :lol: "mondom én :?
reni mamy
 
 


Reni mamy: Mi az a myvip?? :oops: :oops: :oops:
Dolgozol még? 28 000 egy uh-ért??? :shock: :shock: Hát igen, ez elég nagy baj, hogy az ember lánya, csak pénzért tudhatja magát és babáját biztonságban.. :( Én is gondolkodtam azon Ákossal, hogy nem fogadok dokit, csak a szülésznőt, de terhességi cukrom volt, úgyhogy kötelező volt az orvosi jelenlét.. :roll: Akkor viszont legyen velem az akiben feltétel nélkül megbízom.. így voltam nyugodt.. :wink: :P :P Bár nem sok dolga volt, kb. egy órát dolgozott velem varrással meg mindennel együtt. A baba nemét tudjátok már??

Mia: Ákos is reggel öt és hat között ébreszt engem..:shock: Mi is mindig csavargunk itt a környéken, amikor csak lehet..:lol: Néha meg Pesten.. :P :P
Vicces, de én is a mosogatásba "menekülök", ha türelmetlennek érzem magam.. :P :P Nálunk annyiból jó, hogy a konyha egyben van a nappalival, úgyhogy simán mosogathatok a fiúk meg játszanak, mesét néznek addig.. 8)
Ákosnak még nincs etető széke, mert eddig a pihiszékében evett, de abból már simán kimászik, úgyhogy asszem vennem kell egyet..ja, meg egy kisebb babakocsit, mert ezzel a naggyal nem férek be sehova és így elég problémás a vásárlás ha egyedül vagyok a gyerekekkel.. :roll:
Hááát, csak megússza Martin a pálinkát..:P :P

A fiacskáim, meg simán elaludtak.... :P :P :P Most nagyon nagy a csend.. :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


LORENZO!! :D :D :D

Hát drága svéd barátunk..Hadd gratuláljunk!! 8 Hónapos lettél!!


Gärna namn dag!! (remélem jól írtam :) )



God natt !

M&M
Vendég
 


Svedbaba: Lórinak boldog 8. hónapot!!!!

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


azt mondja meg vki, h miért kívánok Lorinak boldog névnapot svédűl????
tegnap este fürdésnél gondolkoztam ezen :D :D :D

kész vagyok..fogjátok a fáradtságra..

puszi,
¤mia¤
Vendég
 


MORCA:Már nem dolgozom!Az uh. azért volt annyi mert az genetikai volt és még egy dvd-t is kaptunk tök jó nem?Még az AFP-t is ott csináltuk,mert a védőnő közülte,hogy menjünk akkor most már oda ha fizetni akarunk mintha nem eleget fizetnénk havonta a fizuból nem bírják felfogni,hogy az SZTK-ba se ingyen járunk.Azt monták kislány a párom is nagyon azt akart úgyhogy remélem az lesz.
reni mamy
 
 


Mia: Nekem fel sem tűnt.. :wink: :P :P :P

Később jövök!!!!

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Reni: én nem értem. minek kellett a drága klinikákra menni? én is magánrendelőbe jártam a dokimhoz (9e/alkalom) de a vizsgálatokat mind a kórházban csináltatta velem, ahol dolgozik (SOTE II.). ott volt az összes UH és vérvizsgálat, cukorterhelés. ingyen és bérmentve. és azt mondják, h ennek a kórháznak nagyon jó a genetika laborja.
igaz én adtam a szülésznőnek és dokimnak pénzt a szülés után, de magamtól, ő nem tartotta a markát (miért is? a szülésemig otthagytam vagy 100e a rendelőjében)

szóval meggondolandó..azt a pénzt elkölthetnéd a babuci dolgaira.

puszi,
mia
Vendég
 


Szióka!!

Na, ma Matyikám már előre készült a lefekvés előtti cirkuszra, tisztán látszott rajta.. Persze Ákos éppen szopizott (volna), Matyi meg kezdte az őrületét.. Ma bevallom egy pillanatig sem volt ehhez türelmem, úgyhogy kapásból leordítottam a haját..
(sajna előfordul, hogy kiabálok, de azért nem sűrűn..) Na ezen olyan jól szórakozott, hogy gurgulázott a röhögéstől.. Na, akkor már
én is.. Úgyhogy váltottam és elmondtam neki, (egy picit hangosabban , de nem kiabáltam) hogy nagyon szeretem őt, de ezt a cirkuszt nem csinálhatja többet, és hogy nem véletlenül kérem, hogy aludjon, a rosszalkodást pedig hagyja az alvás utánra.. Nagyon cuki volt, mert öt perc után elaludt, én meg azóta is itt röhögök azon, hogy milyen jól szórakozott rajtam.. :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok anyucik és lurkók!

Tegnap érkeztünk haza, még nem volt időm átolvasni, igyekszem!

Már hétfőn elutaztunk Bajára a szüleimhez, apát meg itthon hagytuk dolgozni és szerdea este megérekezett hozzánk.
Másnap reggel nagymamástul nekivágtunk Sarajevón keresztül Jahorinának! ('84es téli olimpia helyszíne) Tesóm már ott várt bennünket egy kis csapattal (snowboard oktató)
Hihetetlen volt, a cél elérése előtt 10 km-rel nyoma sem volt hónak... De bátyjám nyugtatott, hogy mindjárt meglátjuk. Majd' másfél méter fogadott bennünket! Gyönyörű táj! Pályaszállás!
Ja! Indulás előtt, a hosszú útra és Panni kényelmére való tekintettel - sz.r anyagi helyzetben - megvettük az autósülést! 900km-en teszteltük, isteni! Tök jó magasan ül, rengeteget nézelődik, 3 fokozatban dönthető, amint bóbiskolni kezdett már döntöttük is. Na ennyi reklám elég! :lol:
Életünk legklasszabb telelése volt! Anyukám nagy segítség volt. Pannit meg beprogramoztuk angyalkának :wink: és minden menetrendszerűen zajlott! Este 9-kor elaludt anyukám szobájában, majd éjjel 1-2körül kelt kajálni, addig kettőnké volt az ágy! :wink: :oops: 8) (gyerekágy nem volt) 7-kor kelt, reggeli lent a panzió éttermében, majd 10-11körül elaludt kb. 2-ig, aggid mi csúszkáltunk, napoztunk, söröztünk... Szép az élet! 8)
Panni mindenkivel haverkodott, mosolygott, átsikongatott a szomszéd asztalnál ülőkhöz :P Csak a tesómat nem képes befogadni... :?
Sokat sétáltunk vele, de az előre kötözés már extra erőt kíván! :roll: Legyen már jobb idő és akkor nem lesz akadály a kabát!

Kép Így jutottunk el a parkolóból a szállásig!
Kép Mi ketten
Kép Hatalmas élmény száguldani vele! :wink:
Kép apuval
Kép kilátás délben a kocsmából :wink: 8)

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a köszöntést! :D "Grattis pa attamanadersdagen!" lenne svédül. (A 2. 3. és 5. a-ra képzeljetek el egy kis karikát, nem tudtam odavarázsolni, Mia, te hogy csináltad?) Amúgy én sem kapcsoltam, Mia, hogy névnapot írtál. Jól értettem, az a lényeg. :lol:

Reni mamy: Megértelek, ha nem akarsz az orvosok zsebébe fizetni. Sajnos annyira benne van a köztudatban, hogy ha nem fogadsz (azaz nem fizetsz le) orvost, akkor felelőtlen vagy, nem teszel meg mindent a babáért! :twisted: És ezt a dokik maximálisan kihasználják, tisztelet a kivételnek. Holott nem a doki, hanem a szülő nő, és a baba erőfeszítése a legfontosabb a szüléskor! – Mivel a terhességem elején veszélyeztetett voltam (az első, nemsikerült miatt), több ultrahangon és méhszájvizsgálaton voltam, mint a nagy átlag. Egyszer megkérdeztem, mennyibe kerül. A doki majdnem lenyelt keresztbe, és azt mondta, hogy a terhesgondozás ingyenes. – A szüléskor szülésznők és ápolónők voltak bent (két műszakváltás miatt összesen három-három), a doki csak a végén jött be (varrt, aztán meg majdnem átküldött a műtőbe, mert a méhlepény két óra hosszat nem akart kilökődni). Ha éppen nem történt semmi különös a nyolc órás vajúdás alatt, akkor csak a férjem és az unokahúgunk volt velem a szülőszobán...

Morca: jó csapat vagytok! A humorod pedig megfizethetetlen! :P

SOS: Adtatok már darált húst tartalmazó kaját a babátoknak? Én ma bolognai mártással próbálkoztam, de Lóri nem nyelte le a darált húst (a turmixoltat már hetek óta kapja és szereti), aztán elkezdett öklendezni. :shock:

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Pepitanna: egyszerre írtunk, most látom a gyönyörű képeket. Panni tényleg egy angyal! :lol: Szuper, hogy egy kicsit volt időtök egymásra is! :wink:

R

Kép
svedbaba
 
 


Rita: nem izgultam a köszöntés miatt, mert tudtam, h jót fogsz nevetni rajta :D
én most kezdem szoktatni Martin a darabos ételhez, ő is néha öklendezik :) de először kenyérbelet adtam meg pici sajtdarabkákat, azt már megszokta, és most már kap rizses ételeket, meg a levesből a zöldségeket csak villával szétdaraboltat. már elég jól fogadja..de mondom, néha ő is öklendezik..

Pepitanna: fantasztikus helyen voltatok!! nagggyon jók a képek..annyira szeretem a havas tájakat..nagy élmény..és a babucitok..na tényleg egy angyal.. :)
ne búsulj a tesód miatt..vannak emberek akiket szó nélkül..és vannak akiket egyáltalán nem fogadnak el..nemtom mi az oka..nálunk Martin az apai nagymamit nem állja..csütörtökön viszont vele lesz vasárnapig :D :D kíváncsi vagyok..majd megszokja..

Ma voltunk szemészeten..nagyon érdekes ahogy vizsgálják a Lurkókat..annyira érdekelt..mert ha belegondoltok..pelenkázni is nehéz őket, nemhogy.. de a drnő vérprofi..a fiam a tenyeréből evett, mint egy kisangyal csinálta amit kért és (!!) mosolyogva..és ez tudjátok, h nála nagy szó :D :D

Móni: kiabálj csak..azt mondta egy okos gyerekpszichológus, h ha meg kell dorgálni a gyereket, akkor azt nyomatékosítani kell. fel kell emelni a hangod, szigorúan kell nézni. na én ezt mindig megfogadom..és mindig az a vége, h Martin elkezd nevetni :D :D

Hubcsával mi lehet? Pindi!! ha olvasod e sorokat, veled vagyunk!! kitartás! és sok puszi Krisznek (is) ;)

¤mia¤
Vendég
 


jujjj...na szép anya vagyok.. azt nem mondtam, Martinnak rendben van a látása :) de majd 1 évesen is el kell menni megnézetni.
na most már tényleg lépek.

pusszzz és jó éjt, jó alvást MINDENKINEK!!
Vendég
 


Sziasztok!!

Gyorsan írok pár sort, mert nem megy a gép ventilátora és nem szeretném, ha leégne és akkor ki tudja meddig nem tudnék jönni.... :?

Pepitanna: Nagyon klassz lehetett a kiruccanásotok.. :wink: Szuperek a képek.. Panni pedig igazi hölgy módjára viselkedett.. :P :P

Mia: Örülök, hogy minden oké Martin szemével.. :P :P

Reni mamy: Egyszer (legalább) azért összefuthatnánk valahogy.. :wink: :P :P

Tényleg csajok, mi van a talival??????????? Én már be vagyok ám sózva.. :wink: :lol: :lol: :lol:

Svedbaba: annyira cuki vagy, de már kezdek zavarba jönni a sok dicsérettől.. :oops: :oops: ami jön belőlem, az mind a jó társaságotoknak köszönhető.... :wink: :P :P :P

Jövök amint tudok..

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Na, vissza tértem.. :P Látom azért túl nagy pánikot nem
keltettem.. 8) :lol: :lol:

Ennek örömére, hoztam egy raklapnyi képet::wink:

Kép

kicsi a rakás.. :lol:

Kép

csak egy percig nem figyeltem.. :lol: :lol:

Kép

csak egy ilyen kicsit használtam.. :lol: :lol:

Kép

kukucs.. Kép

puszi, puszi, puszi.... :lol:

Kép

két lovas.. :lol:

Kép

sok a meló nálunk.. :lol:

Kép

voltunk bandázni.. :lol:

Kép

de jó csaj.. :lol:

Kép

udvarlás közben.. :lol:

Kép

sikerűűűűlt.... :lol: :lol:

Na, jó sok lettem, bocsi, de nem tudtam választani...

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Móni: nagyon jók a képek..annyira örülök, amikor ilyen sokat felteszel..tele vannak élettel..és Ákos, h csajozik..nem semmi..látom az érett nőket szereti :D :D :D szóval, csak nyomasd a fotókat..szívesen fogadjuk.

Kedves Ákos!
Köszöntünk téged a 8. hónapod alkalmából. Bár ha elnézünk, attrakcióid alapján vagy te már 1 éves is :D
sok boldogságot te nagyfiú :)


puszi,
¤mia¤
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: