Új privát üzeneted érkezett!

jaj, azt akartam írni 1 c-vel, nagyon szemfüles vagy.
Vendég
 


Te vagy a névnap felelős, Katának nem novemberben Katalin napkor van a névnapja :?:

Na mennem kell, mert most éppen alszik, és muszáj a házimunkához kezdenem.

Asszem, nekem is tavaszi depim van mint Szilvinek, vagy csak lustaság :lol: (mármint nekem nem Szilvinek)

Ha hiszti ellen valakinek van jó receptje, akkor ugyan ossza már meg velünk :wink:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Nem, novemberen köszöntöttük, akkor írta hogy ma van.
Vendég
 

 
 

Akkor KATA Isten Éltessen Sokáig névnapodon!!!!!!!

Esik :cry:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Erre most légyszi MINDENKI válaszoljon. Mit csináltok, ha hisztizik, babusgatás-vigasztalás, közömbös figyelemelterelés vagy erélyes rászólás?
Vendég
 


Bea, jó munkát, ragyogjon az a lakás! Nekem meg fel kéne már öltözni, még pizsibe feszítek itt.
Vendég
 


Sziasztok!

Kata!
Isten éltessen sokáig és hosszú boldog életet kívánok családod körében!!! :lol: :lol: :lol:

Bea!
Rozika hogy van, kiütései?
Itt felhős volt reggel, most kezd kiderülni az ég, eső nem esett.

Hisztire:
Nálunk a hiszti tárgyakért folyik pl. távirányítók, üvegpoharak, ásványvizes üveg, dísztárgyak, újság megszerzése stb...

Nekem a figyelemelterelés jött be eddig a legjobban. Ilyenkor felveszem és közben mondom neki ezt vagy azt ....... visszakell tenni a helyére és kiviszem abból a helyiségből ahol történt.

Néhány praktikám: megnézzük mit főzünk aznap a fazékban és megkeverjük együtt,
vagy a szekrényben kell lábast keresni épp, akkor egy kicsit a kezébe adok amíg pakolok és mondom neki segíts anyájanak lábast keresni, melyik lesz valyon jó,
vagy kimegyünk megnézzük a postaládát mi van benne, útközben belesünk a kutyákhoz is,
vagy az ablakban a radiátorra állítom és kukucskálunk az utcára, (autómániás)
vagy elkezdem keresni a kedvenc játékát, mondom a nevét és kérem Ő is segítsen hol lehet, hova bújhatot és kicsi idő után bekapcsolódik a keresésébe és már mosolyog.

A babusgatás, simogatás egyáltalán nem jó Gergőnél, tovább bőg és még az egész testét is megfeszíti hozzá, alig lehet kézben megtartani ilyenkor.
Az erélyes rászólánál meg nem bőg, hanem ordít, így is van amikor elsírja magát ha látom olyan felé nyúl amit nem szabad és határozottan szólok rá, hogy a hangsúlyból tudja, nem lehet.

Remélem nem baj ha ennyit írtam?

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Azt meg nem is írtam, ma volt az anyáknapi ünnepség az oviban, nagyon szép műsort adott elő a csoport, hát már könnyesedett :cry: a szemem, teljesen elérzékenyültem :) .

Oda a Gergőt nem vittem, azt akartam a kitüntető figyelem csak az Alexandráé legyen, bár reggel itthon még mondta, olyan kár hogy nem akarod elhozni, de ott már nem hiányolta mikor megérkeztem egyedül.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Sziasztok!

Katának Boldog Névnapot!!!!

Hajni:nem több emberes csak állandóan rosszban töri a fejét :lol: bár pár napja olyan szépen elfoglalja magát hosszú percekig.Mindig valamit ráilleszt valamire vagy innen oda teszegeti és közben mondja:így ni...

Azért néha nálunk is van hiszti-akaratosság.pl:tegnap neki a fényképalbumok kellettek -persze azt nem szabad.Áll előtte és keserves sírás,hogy adjam oda.Mondtam nem azt nem szabad -sírás tovább -majd apa elterelte valamivel a figyelmét!

Anya:jó lehet ilyen anyáknapi ünnepségen résztvenni!!!

Rozi popó jobban van már?

KépKép
vicuska
 
 


És majd el felejtettem:Marcikának gratulálunk!!!

KépKép
vicuska
 
 


naggyon sokat írtatok, nem olvastam végig, Rozi és Hanga meggyógyultak? Nagyon sajnálom őket :cry:

Köszönöm, ma van.

Minden szép és jó volt, voltam Balcsin is, holnap megyek vissza.

Elég hulla vagyok, így most egy picit alszom (remélem)

Doo, jók a képek :wink:

Jövő héten pótolok :wink:
kpetro78
 
 


Vicuska, tudom én hogy Lotti nem többemberes :lol: , csak egyszer Te írtad így viccesen, hogy kezd többemberes lenni, ezért mertelek idézni.

Köszi, a hisztis tanácsokat. Nálunk a fő probléma pont a figyelem önmagára terelése. Ha egy tárgyért hisztizik az könnyen kezelhető. Azt mondom intsél pá-pát a telefonnak, eltesszük és kész, ezt elfogadja. Nálunka hiszti értem folyik. Ha Ő a kezembe akar lenni a plafon is ránkszakadhat nem tudom elterelni, vagy ha kicsit el akarok távolodni tőle. Most is elmentem vele anyuékhoz, de otthagytam, mert nem mászott ki a kezemből. Ha nem vagyok ott, jobbat játszik. Legalábbis remélem, azt mondták hívnak ha sír.
Eddig mindig otthagyott ha volt náluk valaki, vagy mi voltunk máshol -ismert helyen-, most meg visszakötötte a köldökzsinórt. Sír a szomszédoktól is, pedig tőlük se félt eddig. Jaj, mi lehet a drága kis lelkével hogy így fél mindenkitől. De főleg az apjával miért ilyen puffancs? Doo, Te mit gondolsz? Adjatok tanácsot, mert úgy sajnálom. Meg néha magamat is, mert idegölő tud lenni ez a sok üvöltés.
Vendég
 


Vicuska, Lotti is milyen sokmindent mond már. Kis ügyes, cserfes kiscsajok lesznek. :lol:

Életemről ma csupa habos rózsaszínben, megkérdezték, hogy kislány-e. :evil: Szerintetek fiús pofikája van, hogy még a rózsaszínnek sem hittek?
Vendég
 


Kata, épp csak megjöttél máris eltűnsz. :twisted:

Na, megyek vissza lánykámért.
Vendég
 


Hajni!

Ebben nem tudok sajnos ötletet adni, semmi okos nem jut az eszembe, de még rágódom rajta.

Hát hogyan tudják egy tündére kislány arcra megkérdezni lány-e :? főleg ha még a ruháját is látták. A fényképen is látszanak a lányos vonásait.
A Gergőt az első 5 hónapban meg lánynak nézték, pedig Ő meg kékben volt.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


szilvi, akkor most a te segédleteddel válaszolgatok :wink:

hogy találom ki? hát a pici diómból. sokat kell gondolkodnom h miből mit lehet kihozni, ill hogyan lehet vmi egészségesebb. szeretek is ilyesmiket kitalálni. és hát a szívek: nem rendeltünk tortát - bár én gyerekkoromban azt hittem h az az "igazi", de aztán az évek múltával sztem minőségre is egyre silányabbak voltak és hát a saját készítésűben szó szerint és átvitt értelemben is benne van a szívem-lelkem. :oops: :D

hogy szokott-e hisztizni?! :shock: hajjaj! :evil: inkább nem is részletezem. leginkább amikor kikötöm-bekötöm-pelenkázom-etetem. újabban nem csak forgolódik, feláll, fickándozik és bőg pelenkázás közben, hanem rúg is :shock: :evil:

hajni, tegnap elfelejtettem írni neked h sztem nem igaz h mindig/sokat csak panaszkodsz. sőt, azért sem reagáltam, mert a többi hsz-ed nekem vhogy mindig feledteti h vmi bánt :oops: szal nekem az jön le h te tök jól tudod kezelni az érzéseidet és tudsz decentrálni. nem jut eszembe vmi emberibb kifejezés most erre, bocsi :oops: ettől persze még gondolom jól esne, ha bíztatna vki :roll:
Vendég
 


bea, mi az h nem akarod engedni h elfajuljanak a dolgok? :shock: gondolom, ha hisztizik, akkor is bekötöd, nem? de az biztos h nehéz megtalálni az egyensúlyt :roll: úgy értem, sztem egy csomó olyan dolog van, amire Mo-n ELVBŐL mondják az emberek h márpedig ne a gyereknek legyen igaza és ne az ő akarata érvényesüljön, pedig esetleg meg lehetne engedni (ld pl alvásos témák, etetés: addig itt ülsz, amíg meg nem eszed, stb). és egy másik kategória az, amikor a vmi veszélyes/káros/nem gyerek dolog, etcetera, amiben a szülőnek KELL(ene) döntést hoznia - és mellesleg sokszor azt látom h éppen ezekben bízzák a döntést a gyerekre ill engednek a hisztinek. na jó, az is igaz h ezek már nagyobb gyerekekre érvényes dolgok. mindegy. most mondtam egy frankót, aztán majd meglátjuk, mi sül ki a gyerekemből.
de komolyan egyre inkább azt érzem h egyáltalán NEM ANNYIRA alakírhatóak ezek a kiskölkök, mint amennyire gondoltam korábban :shock: :roll: :oops:

hajni, csak vicceltem azzal h Hangával van-e hiányérzeted! :wink:
Vendég
 


látod hajni, mary lehet h pont ezért nem ír ide: nehogy Blanka is megtöbbemberesedjen :wink: :lol:

bakker, én pont az etetés miatt nem merem anyósomékra bízni a gyerekemet! :roll: lehet h túlaggódom, de az unokatesó kosztolása alapján azért azt gondolom h túlságosan mégsem. és azért Viki allergiás - nem ehet csak úgy ezt meg azt! sztem fogalmuk sincs arról h mi mindenben van tej meg tojás! :? :evil:

Hajni, én hisztire ezeket csinálom, amiket írtál - kb ebben a sorrendben :roll: :wink:

Szilvi, jókat írtál. egy részét - amit még nem próbiztam - talán hamarosan bevetem. de mondjuk, amikor a bekötés a probléma, akkor ezeket nemigen lehet. szoktam bulátát, papírzsepit, kulcsot adni a kezébe. ezek többnyire bejönnek.

Kata, ISTEN ÉLTESSEN!!! :D :D

Hajni, sztem vannak idióták, akik képesek így "barátkozni" h bájosan érdeklődnek h kislány-e, pedig nyilvánvaló. talán csak beszélgetni/dicsérni akartak és így sikerült. de ismerős a helyzet és én is nagggyon úúúúúúútálom :evil: :evil: (tudom h rövid u, de annnyira utálom h az már úúúúú :wink: :lol: :lol: ) ha meg vki tényleg bizonytalan a gyerek nemét illetően, akkor meg nem értem h miért nincs annyi sütnivalója h inkább azt kérdezze h hogy hívják? mert abból azért csak nyilvánvaló h fiú v lány és nem kell megbántania a szülőt a bénáskodásával.
Vendég
 


Doo, azt hiszem kimondtad a lényeget és örülök, hogy ezt egy szakavatott ember meri kimondani. :lol: Nálunk a hiszti anyai örökség, de úgy gondoltam majd én úgyse engedem, ha-ha-ha. Szép álom volt.
Vendég
 


Hajni, ha sokat akar veled lenni, én a helyedben sztem magamra kötném, aztán meg van oldva a dolog. bár tudom h nem ilyen egyszerű, mert enyém szerette ugyan, de csak akkor ha nem álltam egyhelyben - tehát házimunkát így nem tudtam végezni, de sétálni, táncolni vele :roll: ;), olvasni azt igen. és sztem Hanga már elég nagylány ahhoz h én azt tippelném h rövid időn belül, ha kielégül ez a biztonság és testközelség iránti fokozott vágya, akkor újra visszaáll a régi rend. sztem ha az ő fejével gondolkodsz, érthető a dolog: testileg visszavetette ez a baleset egy jópár héttel - nem csoda h lelkileg is több támaszra van most szüksége. sztem sok felnőtt (én is pl) több babusgatást, odafigyelést, szeretgetést igényel, amikor vmije fáj/tartósabban rosszkedvű/kiszolgáltaott vmiért, stb. BIZTOS h csak átmeneti nehézségről van szó. azt hogy érted pontosan h apjától el van vadulva? hisztisebb vele v szimplán nem érdekli?
Vendég
 


Ebben a sorrendben próbálkozol, :lol: ez tetszett. Ezek szerint az első 2 nem válik mindig be, hisz akkor nem jutnál el az utolsó fázisig. :roll:

Ja, aki "ismerkedett" egy vadidegen pasi volt. Mondta neki is kislánya van. Kérdem, "tényleg és hány éves". Azt mondja 22. :roll: :lol: Szép nagy kislány. :lol:
Vendég
 


úgy érted h te is hisztis vagy/voltál? én különben gyerekként egyáltalán nem voltam az (felnőttként bepótoltam a gyerekkori kimaradást :lol: ) . tudtommal egyéb felmenője sem :wink: szal azért nekem rejtély h Vikó pontosan mitől olyan, amilyen. abban egyre kevésbé hiszek h ez szülési/születési dologgal függne össze. vagyis annyiban h a születés ideje sztem lehet meghatározó. elég határozottan Kos-szerűnek tűnik :shock: :lol:
Vendég
 


Doo, ezt legszívesebben csak priviben kérdezném, de pontosan mit is jelent a decentrál? :oops:
Vendég
 


akkor nem is Hanga volt a "célpont", hanem csak az ürügy! :lol: szal egy flörtölő pasi volt - ezt aztán végképp ne vedd a lelkedre! :wink:
Vendég
 


oh, bocsi :oops: decentrál: önmagáról másra tereli a figyelmét, kilép a saját nézőpontjából/szemszögéből, ilyesmi.
Vendég
 


Én meg a horoszkópokkal szemben vagyok szkeptikus. Én sem vagyok egy tipikus oroszlán, csak a loboncom.

Igen, én nagyon hisztis voltam/vagyok :oops: . De csak otthon a családommal szemben. Szegények

Az apjával szemben arra gondolok, hogyha én kimegyek egy helyiségből, ő hiába van ott, nem elég, szalad utánam. ha megpróbálja elterelni csak még jobban sír. Sokszor csak megsimogatná, megpuszilná, azért is vinnyog. Alvás után ki akarta venni az ágyból, de amint beléptem elfordult tőle és nyújtozott felém sírva, mintha az oroszlán karmai közül kellett volna megmentenem. Kb. ilyenek, de leírva tök más mint átélni. Bár ma este egész jó volt a hangulat. Igaz nem mentem ki a szobából de most úgy játszottak mint régen.

Azt mondod cipeljem és jobb lesz? Én szívesen megteszem ha tudom hogy ezzel átsegítem, csak mindig attól félek majd egy kis zsarnok lesz belőle, ha minden nyekkenésére felveszem. De ugye nem???
Vendég
 


Decentrál: köszi, mostmár ezt is tudom. :lol:
Vendég
 


hajni, biztos hallottál már olyan sztorikat h megszületik a kistesó és nagy újra pelenkát kér. ha kap, ált. két héten belül abbahagyja a dolgot, ha nem, akkor a bepisilés simán jelenthet akár hosszabbtávú problémát. na, ezt csak szemléltetésképpen mondom h ha ki van elégítve egy egyébként már túlhaladott, de most vmi trauma miatt ismét felbukkanó szükséglet, vagyis a gyerek regresszióba kerül, akkor csak ezen a szinten lehet őt megközelíteni és átsegíteni a dolgon. sztem tehát ez Hanga részéről NEM is HISZTI. általános magyar tévhit h a gyerek igényeit kielégíteni egyenes úton elkényeztetéshez vezet. de ez NEM IGAZ! remélem, nagyjából érthető, amit írtam. mondjuk, én is el tudom képzelni h belülről megélni azért nem ilyen egyszerű a dolgot, de sztem tényleg nem tudsz mást csinálni és azzal teszed a legjobbat, ha hurcolászod. nekünk is szar lenne és mi is rigolyásak lennénk (még jobban ;)) ha kificamítanánk a lábunkat és bicegve kellene közlekednünk!
Vendég
 


bocsi, de megyek, mert holnap de. vendégem lesz és még vmit kellene rendeznem a lakás állapotán. kb mintha bombatámadás után akarna az ember rendet rakni :? :evil:
Vendég
 


Doo, nagyon köszi, sokat segít amiket írsz. Ha az ember talál ürügyet a sírásokra, valahogy könnyebb elviselni. Akkor csimpizünk tovább. csak nem lenne majd' 11 kiló. :lol:

Rendrakás az nálam is egy sziszifuszi munka.
Vendég
 


Sziasztok!

Rengeteget írtatok :wink:

Doo, először is, bocs hogy olyan bunkó voltam és elfelejtettem megköszönni, hogy leírtad a kötést. Szóval köszi!:D Szeretném megtanulni, ki is fogom próbálni. Ma babkocsival indultunk és kendő lett belőle. Már itthon felkötöttem magamra-a biztonság kedvéért, mert az utcán olyan macerás, s ahogy meglátta rohant felém, és Annya, annya, állt fel a lábamba kapaszkodva, úgyhogy bele kellett tennem, így indultunk, aztán az utcán átraktam a babakocsiba, majd idő múlva vissza. :lol: És magamon hagytam itthon, mert még készültünk le kis idő múlva, s bele kellett tennem, úgy pakolásztam. Hajni, én is javasolni tudom, ha tudsz kérj kölibe egyet!
Szemészet :? sajnálom, hogy gyanús a kis szeme, reméljük magától fog korrigálódni! Ez durva, hogy ennyire gyakran kellene hordani Őket kontrollra. És mégis hány éves korig? :shock: Kis unokatesó szeme 1 év alatt romlott ennyit :shock: :shock: :evil:
Köszi a tortatippeket is, nagyon kreatív. :wink:

Én hisztiben nem tudok tanácsot adni. :roll: Nálunk ha értem megy a hiszti, akkor felveszem, s ha feltöltődött, akkor utána okés a helyzet. vagy ha nem érek rá, akkor Apa próbálja elterelni-ha itthon van. ha nincs itthon, akkor rá kell érnem, nincs mese. nem adja fel. persze terelgetem a figyelmét, de nem könnyű. Legggyakrabban tárgyért megy nálunk is a balhé, drámaian tud sírni, igazi hatalmas könnycseppek és társai. Vagy mégis megkapja :oops: :oops: :evil: vagy nincs apelláta, és eltereljük a figyelmét.

Kata boldog névnapot kívánok!! Te egy utazó nagykövet vagy!! :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Etus, nem felejtettem ám el hogy talizni szeretnék Veled, és az etetőscuccot átvenni :lol: csak nem tudom hol-hogyan? Mi nem bkv-zunk, azaz egyetlen egyszer felültem még kiskorában vilire. De nincs kizárva az sem, tehát elmegyek valahova, csak hova? Vagy inkább autós megoldáson gondolkodjunk? Párom vezet, nekem lejárva a jogsim :?
Na, priviben megírom majd hol lakunk és akkor kiokoskodjuk hol talizzunk. Egyébként nem lakunk túl messze (légvonalban) Tőletek a Duna másik oldala pont :wink: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


van újabb receptem! most csináltam egy sk-pudingot. holnap tesztelem - ha jó lett, azt is megosztom veletek! :) mármint, ha még kíváncsi vki az agymenéseimre... :roll: :oops:

hajni, sztem megvenni se annyira nagy beruházás egy kendőt: 1. jön úgyis a kistesó 2. ha mégis várat magára, akkor még mindig vihetitek Hangát is kirándulni kendővel. hidd el h sokkkkal könnyebb kendőben cipelni, mint kézben - mondhatnám: ég és föld!

etus, ma majdnem kipróbáltuk az etetős cuccot :) azért csak majdnem, mert összecsukhatós székre raktam (olyan volt anyuéknál) és amikor bekötöttem tűnt fel h túl picike és nagyon hátul van a súlya - könnyen összecsukódna alatta a szék :shock: :roll: úgyh inkább kivettem. de majd anyósoméknál! úgyis mindig nagy székre akarják ültetni... :roll:
Vendég
 


Úgy látom csak meg kell nekem venni azt a kendőt. :lol:

Ági, láttam az iwiwre tettél fel kendős képet, aranyos :lol: . És tényleg kényelmesnek tűnik, legalábbis, jó széles a vállpánt.
És én is felveszem, de időnként vannak dolgok amikor nem lehet, pl. ha olajba sütök valamit és félek hogy összecspja ha nálam van, stb. szóval sok olyan kisebb szitu van egy nap, mikor nem lehet.
De ha nem csinálok semmit ,sokszor bekuporog az ölembe, szinte magzati pózba a feje a vállamon és ezt IMÁDOM. Ahogy ott szuszog rajtam, a kis kezével pedig a hajamat birizgálja, ez minden bosszúságot feledtet.

Doo, hát hogyne érdekelne a recept, írd csak le.

Ági, Te se szeretsz vezetni? Én utálok, pedig a férjem szerint nem vezetek rosszul, csak borzalmasan tájékozódom. Mindenhol eltévedek, még Gyulán is. :lol: :oops:
Vendég
 


Doo tényleg tök hasznos dolgokat írsz. Úgy értettem azt, hogy nem akarom, hogy elfajuljanak a dolgok, hogy láttam már ilyet a családban. Szóval ilyenkor még nagyon kis cuki a gyerek + minden , és az ember könnyebben bedől neki. Az egyik rokonom gyereke 2 évesen már mondta, hogy "nem szeretsz anyuka ha nem veszed, csinálod, adod meg stb. stb.", aztán jött a "dögölj meg anyuka!!!".
Szóval ezt nagyon nem szeretném. Persze van amikor nincs pardon ez a gyerekülés , a konektor, meg egyéb veszélyes dolgok. De még nem látom élesen a határvonalat. Nem akarok fölöslegesen keménykedni sem. Ilyet el sem tudok képzelni, hogy addig nem állsz fel az asztaltól, meg ilyen hülyeségek, de ha nagyon akarvalami marhaságot a boltban akkor megvegyük vagy ne? Tegyük fel, hogy van belőle otthon 50!!!! Még kicsi ehhez, de ennek is eljöhet az ideje.

Na elküldöm....

Hajna vagy? :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


vagyok, most jöttem vissza
Vendég
 


A Hajni persze Hajni :lol:

Amúgy Hajni én hiszek abban, hogy a gyereket azért kaptuk, hogy tanuljun tőle. És ha te azt mondod hisztis voltál/vagy akkor valószínűleg ennek a kezelését kell megtanulnod. Én soha nem voltam hisztis inkább túl fegyelmezett, magamnak való viszont a türelem nem erényem :oops: Tehát engem Rozi türelemre tanít, méghozzá mesterfokon :wink:

Ági, sose értettem Rozinál sem, hogy miért nem jó a babakocsiban? Lát mindent, ücsörög szépen, miért jobb csimpizve menni?

Szilvi köszi az elterelős ötletet. Én is szoktam alkalmazni, de sokszor a fenének van már kedve hozzá. Azért elég fárasztó.

Amúgy az én Rozi babaám kezd visszatérni a régi kerékvágásba és játszik önállóan egy ideig megint.
A betegség tényleg nagyon visszaveti a gyerekeket.

Hajni, Hanga régen is csimpizősebb volt nem? Méghogy kisfiú, olyan szépkislány arca van!!! A pasi fel akart csípni, csak rosszul sült el :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Ez a határvonal meghúzás nálam is nagy kérdés. Egyelőre az ösztöneimre bízom.

Lányok néztem a liliputin egy háti hordozót, szerintetek az sokkal nehezebb, mint a kendő? mármint nekem ,mert keskenyebb a pántja. A kendőtől viszont félek, hogy nem fogom tudni kihasználni, mert a hátamra a városba egyedül nem fogom tudni feltenni és nekem az lenne a legideálisabb. Így tudnék vásárolni vele anélkül, hogy lerámolná a polcokat. :lol: Meg Ő ilyen kimászok- bemászok, lemászok- femászok típusú gyerek ezért nekem könnyen felcsatolható eszköz kellenne. Bár nyáron nem tudom milyen lenne, biztos meleg. Ti mit csináltok majd nyáron a kendős szitukban?
Vendég
 


Dehogy akart felcsípni, ki akar kikezdeni egy gyerekes anyával? Csak segített megfogni a biciklit mikor meg kellett kicsit állnom az út mellett, nem volt hova letámasszam.

Hanga is me reggel mert követte az apját, oldódik a jég, de félek elkiabálni.
Bea, igen régen is csimpizős volt, meg mindig a lábam alatt volt, ha nem is kézbe. De mikor elkezdett járni akkor ez változott, már kószálgatott a lakásban és ezért nem örültem, hogy megint ott vagyunk ahol hónapokkal ezelőtt, mikor a nadráglecibálós korszaka volt. De mostmár én is hiszem hogy átmeneti, Doo, meggyőzött. :lol: És abban is hiszek hogy visszakapom a hisztit, ebben egyetértünk. :lol: De én rossz evő is voltam, úgyhogy Hangi ebben azért kíméletes velem. :wink:

Jaj, itt mászkál egy papírdoboz tetejére amit a költözés miatt nem dobtam ki és megyek mert mindjárt nagyot esek. Ott trónol a tetején. Kis ügyin most le is mászott. :lol:
Vendég
 


Na mégegyszer ezt a mondatot: Hanga is ma reggel már követte...

És ő esik nagyot nem én. :lol:
Vendég
 


Mindenki majálisozik? Csak én gubbasztottam ma itthon, mert édesapa épp veri szét a leendő othonunkat. Már nagyon örülnék, ha összerakás kezdődne, de még a lebontásba is rengeteg munka van. Tényleg, nem tartunk nálunk egy talit, egy kis tapétalekaparással egybekötve? Jó társaságban halad a munka. :lol:

Hangyaláb azt mondom mostmár egész tűrhető. Szerintem aki nem tudja, már nem veszi észre rajta, hogy nem teljesen szimmetrikusan lép. Amúgy is olyan kis babásan járt még. :lol:

Elkezdtük ma cseppegtetni a szemét. Nagyon kell vele vigyázni nehogy a szájába kerüljön, mert méreg. Ilyet felírnak gyereknek. Szegény, kinn úgy hunyorgott, be is mentem vele, de most kedvez neki az idő, mert beborult, így később még ki tudtam vinni.
Vendég
 


Sziasztok!

Mi sem majálisoztunk, itthon voltunk, apának (Jani) folyik az orra, most meg már hőemelkedése van :twisted: .
Remélem jobban lesz mert szombaton Komáromba szeretnénk menni a Komáromi Napok Rendezvénysorozatra ahol 10 órától gyerekeknek lesz utcaszínházi előadás és zenés gyerekprogramok. Azt még nem tudom valyon 10-re hogyan érünk oda :roll:

Alexandra kapott a kertben egy kis földterületet és ma azt vette el a segítségemmel, virágmaggal és borsóval, de úgy elfáradtam a magyarázásba, mit hogyan csináljon. :?

Doo!
Várjuk a receptedet, fotót is tudsz fel tenni róla ha még marad belőle?

Majd folytatom, mennem kell a Gergőhöz!

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Sziasztok!

Mi párom apukájáéknál voltunk ma, van kert, s kint egész nap a levegőn, jó volt. Zita körme fekete, és a zoknija-harisnyája is. 2 kavicsot kotortam ki a szájából, nyalt földet, füvet-a beleegyezésem nélkül :evil: :lol: minden pillanatban résen kellett lenni. Mi bekajáltunk, Ő nem :roll: viszont este felülmúlta önmagát, annyit evett :wink: Röviden ennyi. Holnapra kirándulást tervezünk, ami a múltkor elmaradt az eső miatt...erre épp imént nyugtáztam, hogy megint esik. Hát nem tudom mi lesz így. Bár végül más útvonalon megy a túracsapat, mint a múltkor ment volna, ez jelentősen hosszabb, s azt nem merjük bevállalni, mert 2ésfél óra az út csak oda, s ezt hosszúnak találjuk, idézem magam "Zita mentalitásához" :lol: :lol: most mit csinálnánk, ha egyszercsak úgy döntene elfogyott a türelme az erdő közepén :? így mi autóval megyünk fel a helyszínre, megközelíthető, többen lesznek így, s mi ott túrázunk egy rövidebbet.

Hajni, szeretek vezetni, szülésig vezettem is, bár a belvárosba sosem mentem, csak itt a kerületben, ill. szüleimhez vidékre. De mióta Zita megszületett nem vezetek, azaz kétszer talán, de közben a jogsim is lejárt, s új autónk is lett, tehát újra kell majd szoknom sok mindent. Tájékozódni én is pocsékul tudok, én komolyan mondom egy Plázában eltávedek simán, ha kijövök egy boltból, gőzöm sincs előtte merről jöttem?? :shock: :oops: :lol:
Én is megahisztis gyerek voltam, s maradtam az felnőttnek is. Bár helyzetfüggő persze, rólam meglepően sokan mondták már, hogy olllyan nyugodt vagyok, és hasonlók, pedig szerintem nem :roll: vagy mégis? Bizonytalan vagyok? Vagy mégsem? :shock: Jóevő voltam, ebben nem utánoz Zituska :o
Kendő-elég meleg, kezdem úgy érezni, nem lesz egyszerű a nyár alatta. De háti hordóra nemigen fogunk beruházni. Azért sok szempontból ez praktikusabb, kis helyen elfér, ha nincs rá szükséged, összehajtod, s el tudod tenni, többféle kötési mód létezik, győzd megtanulni. Ha profi vagy a hátadra is felkötheted hipp-hopp, barátnőm a Dunaparton simán felkötötte magának, pedig most tanulta ezt a kötést-volt tanfolyamon. Na, ez is egy story. Hívott minket is, mit ne mondjak vagy 80 km-re volt a tanfolyam, egy barátnőjénél vidéken, Ő olyan vagány és a kislánya nem többemberes :wink: ketten nekivágnak az útnak. :shock: Én nem mertem betársulni :oops: :roll: Gondolom többen is megértetek :wink: Bár a héten elmentünk hármasban párom nagymamájához, ami egy jó órás út kb, nem alvásidőben...úgyhogy ment a játék végig, és igenis elhiszem neki, hogy dögunalmas és idegesítő lehet lekötve ülni annyit :? , szóval merészen leruccantunk mi is a Mamához, és vissza. Ott nem aludt semmit, reggel fél9-től, du 4-kor :!: aludt el, a visszaúton, szabályosan elájult (azért cici kellett. Még mindig szopizunk útközben, ha már nagyon hisztis, azaz mostanában csak igazán :shock: :roll: pedig lassan ideje lesz megfordítani menetiránnyal szemben az ülsét, s azt már, mint akrobatamutatványt nem tervezem bevállalni...persze tervek, hahaha :lol: )
na, elküldöm gyorsan, el ne szálljon

Kép
ági_bp
 
 


Szilvi, ez tetszik, hogy a lánykád kapott földet, s együtt ültettetek. Jó ötlet, és megéri a fáradtságodat!! :D

Hajni, akkor óvatosan a cseppekkel. Hogy viseli?? El tudom képzelni :? remélem nekünk ilyenre nem lesz szükség. De a szemecskéjén én úgy látom, mintha néha kancsítana. :( Nálunk mondjuk nincs sok szemüveges a családban, csak az idősebbek, de az gondolom , azaz úgy tudom más kategória. :roll:
Átalakítjátok a házat? Falakat bontotok? Hm? Hm? Hm? :lol:
Biztso szép és szuper lesz! Itt meddig lakhattok még??

Bea, én is sokat morfondírozok ezen, hogy megy a hiszti a babakocsiban, könnycseppek, dráma, kifeszít, befeszít, megfeszít...beteszem a kendőben, s vigyorog. Vagy bevásárlókocsiba betesszük, imádja!!! Hülye babakocsi! :wink: persze a testi kontaktus lehet az aduász, meg egy picit talán jobb kilátás, na de akkor is :evil: Képzeljétek, tegnap beszélgettem a zöldséges csajjal, a kendőről, kérdeztem jár-e valaki így hozzá rajzunk kívül :wink: mert mi rendszeresen leparkoljuk a bolt előtt a babajárgányt, ami üres ugye, s megyünk kendőben (már ilyen formátumban érkezünk) mondta senki nem jár így rajzunk kívül. Viszont látta ahogy egyszer kötöttem fel a páromra, s úgy tetszett neki, meg is kérdezte a párját otthon, ha lesz gyerekük, fogja-e ő is vinni így? Úgyhogy Bea, lehet titkon még irigyelnek is minket, hidd el! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Azért ez a 2 éves rokon gyerkőc durva! De ebben csak van nevelés is, nem? Hát valaki csak mondott neki ilyenket, hogy ha ezt vagy azt nem csinálod akkor nem szeretsz! Vagy honnan szedett ilyet? Dögölj meg? 2 évesen?? :shock: :shock: :twisted: :twisted: szóhoz sem jutok.

Doo, Vikónak hogy tetszik a bébitaxi? Nekünk is hasonló van, mármint szerkezetre, nem kinézetre. Úgy értem nincs kerete, hogy ne essen le, meg hosszú "bot" amivel toljuk, csak az a kis "háttámla". Zitának nagyon tetszik, tologatjuk rajta, meg picit sejti szerintem, hogy a lábával kell csinálni valamit, de még nem jött rá. Gondolom Vikó már tologatja is. :)

Kép
ági_bp
 
 


Vikó mást is tologatott már - azt már a járás előtt elég sokkal elkezdte. a bébitaxin kicsit tudja is hajtani magát. de első egy két napon tudod, mit csinált?! térden csúszva, keresztben emelgette maga előtt a járgányt és így haladt! :lol: :shock: de ő is azt szereti a legjobban, ha tologatom rajta. na meg felemelni az üléstámlát és mindenféléket elrejteni-kivenni, meg a kis képecskéket bizergálni az oldalán. :)

kendő: sztem nyáron MINDEN meleg, amit az ember magára köt/vesz - ez is. viszont a súlyelosztása SOKKAL JOBB, mint bmilyen más hordozóalkalmatosságnak. és a hátadra is nagyon könnyű feltenni egyedül! én rendszeresen csinálom.

bea, sztem is durva a kiskölyök dumája! :evil: de ez a nem szeretsz sztem is vhonnan jött! mellesleg sztem jobb, ha az ember ilyen zsarolós szövegnek nem dől be. meggyőződésem h a GYEREKNEK is jobb!! én eddig és még egyelőre most is ;) azt gondolom h ha már 50 kis nyavalya van otthon, nem fogom megvenni az 51-iket. sztem a gyereknek NEM ÉRDEKE h mindent azonnal megkapjon, amit csak meglát. egyébként meg sztem nem kell túl sűrűn boltba hordani a gyereket. és még: sztem a felnőttek is túl gyakran elcsábulnak nyalánkságoktól/széptárgyaktól/ruháktól a mai fogyasztói társadalomban. kérdés h a gyerekünket mire akarjuk nevelni ezügyben? csakh akkor nekünk is úgy kellene viselkednünk. azért ez talán már túl meszire vezető okoskodás, de sztem ez (is) a lényeg.

Szilvi, én nagyon is tudom h hol van Tárkány! :) keresztapám odavalósi volt.
Vendég
 


Jó reggelt!

Ti tudtok valamit arról, hogy egy igény szerint szoptatott baba meddig szopik úgy nagy általánosságban? Tudom, nincs erre pontos válasz, gondolom másfél-3 év között bármeddig :wink: csak kíváncsi lennék tudtok-e valamit erről? Én úgy érzem Zita ugyanannyiszor szopizik még mindig, éjjel is ha felébred egyből kell a cici, bár ma egyszer hátsimivel visszaaludt (tetszett :wink: ). Tegnap a család előtt egyfolytában rángatta a pólómat és kérte a cicit :roll: nem zavarja Őt a közönség, engem egy picit igen :oops: ráadásul csak cumizni akart olyan 10-20 másodpercet aztán felült, na, így azért nem lehet társaságban szoptatni. Az is más mikor egyhuzamban szopizik, de ez a kiköpöm a cicit és felülök, majd visszakérem, én meg nem győztem takargatni magam :oops: ez nem olyan idilli már. csak elgondolkodtam, vajon hogyan fog ez alakulni? persze nem lehet tudni. Barátnőm kisfia 2ésfél évig szopizott, kistesójával együtt, viszont volt cumija is, és azt még 4 éves :shock: :shock: koráig használta. Tulképpen el kellett venni már a fogorvos javaslatára. A kishúga 20 hóig kérte a cicit, de neki is van cumija :roll: ez így nem mérvadó.
Bea, Ti nem terveztek még egy babót, ugye? nem gondoltad meg magad? Doo,Ti terveztek ha jól tudom. Megkérdezhetem, hogy mikor? Úgy értem visszamész dolgozni a két gyerkőc között? Vagy nem is ilyen hagyományos rendszerben dolgoztál? Mi úgy tervezzük, hogy nem megyek vissza, de erős kétségeim támadtak, hogy hogyan lesz így kistesó majd, ha nem is mensizek még :oops: meg ilyen sokat szopizik még Zita. Mert azért nem szeretném elválasztani!! Most ez a téma erősen foglalkoztat. Bárcsak az ember ne függne anyagiaktól, s lehetne úgy ahogy szíve mélyén szeretné. Én legszívesebben nem is filóznék előre ezen (bár én mindenen előre filózok :? ) és majd ha Zita szépen elválasztódott, akkor jöhetne a kistestvér. Csak félő, hogy közben lejárna a gyes is, s vissza kellene mennem dolgozni. Ott meg nem hinném, hogy értékelnék, ha (megint) néhány hnap múlve eljönnék babázni. Dilemma. Bár ez abszolút az a téma, amiben én tervezgethetek, lehet A, B, C variációm, hogy mi lesz ha...aztán úgyis úgy lesz, ahogy lenni akar, s úgy lesz a legjobb. :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Jó volt olvasni Benneteket, baglyok. :lol:

Ági, ez a kavicsevés nekem is nagy problémám. Pedig olyan jól elvan kint a fűbe, homokozóba, de mindig figyelni kell emiatt. Meg lehullott nemtudommilyen magokat eszik. De olyan elég nagyokat, szóval vigyáznm kell. Biztos még eltart egy darabig ez a korszak. :?
Kocsival hasonló a helyzet, lecseréltük januárban és ez automata sebváltós és nem igen van hozzá bátorságom, így azóta 2x ültem bele, hogy gyakoroljak, de nem szeretem. Nem baj, itt a jóidő, bicizünk. :lol:

Akkor mégiscsak kendőt vegyek? :roll: Bár Hangi kezd újra önmagára találni, de egyelőre csak itthon. Még az idegenektől fél. A játszón is rohant tegnap utánam mert 2 méterrel arrébb mentem, kivenni valamit a babakocsiból. Pedig már jól ismerte azt a lányt aki velünk volt, mégis menekült előle.

Alakítjuk a házat, de falakat nem bontunk, "csak" fűtésátalakítás lesz, vízszerelési munkák, burkolás, festés, meg lépcsőfokokat szeretnénk lecserélni és korlátot mindenképp csináltatni. Nem lesz kevés, szerintem nem is leszünk kész időben. Júni. 30-án kell kiköltözni. De azt észreveszitek, mert akkor egy időre biztos eltűnök.

Nálunk a babakocsiban csak az evés működik hosszabb ideig. Vetttem korpovit korpás keeszet, meg bulátát is, hogy ne édes kekszet majszolgasson, ha már valamit muszáj a kezébe nyomjak. Persze nem etetem csak azért hogy csendben legyen , de vannak szituk, mikor muszáj lekenyerezni, pl. boltba, csak ne vísítson már.

Csak tegnap mertem először egész banánt a kezébe adni, de profin megette. Néha úgy nézett ki mint egy hörcsög akkorát harapott, de megoldotta. :lol:

Hangi még semmilyen lábbalhajtóson nem tolja magát. Pedig van neki ilyen nyuszis kismotorja, ami kisebb a hagyományos motornál, de nem érzett rá. Tegnap is elővettem neki, hátrafelé haladt időnként. De fél óráig eljátszott vele. Felült, leszállt, hozta, vitte, aranyos volt. :D
Vendég
 


És Többiek, bocsánat, csak azért kérdeztem Beát és Doot, mert Ők is hasonló módon szoptatnak. természetesen a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok!!!! Ez lemaradt az előző hsz-ből.

Kép
ági_bp
 
 


Szia Hajni! :lol:

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?