Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi a bíztatásokat. Szombat éjjel kibékültünk.. :oops: :lol: :lol:
Ma voltam dokinál. Kitapogatta, hogy nagyobb a méhem ami valószínű terhesség miatt van. Kb 6 hetes. De mire bekerültem vége volt az uh rendelésnek, így mehetek vissza jövő héten hétfőn uh-ra. :evil: Pedig olyan kíváncsi voltam :)

barbamami: nekem a nagylányommal a szülés előtt 2 héttel ment el a nyákdugó.

ildikó: igen a nagylányom ma 4 éves, a kicsi meg ma másfél. :D

barbamami: mi sem tarunk valentin napot. Fölösleges szerintem. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok lányok!

Én is eltüntem hetekre, de igazoltan hiányoztam! A két kisebb méret, a pöckösök kidöltek egymás után hirtelen felindulásból elkövetett tüdögyulladásban, így két hétig be voltam zárva velük a kórházba. Mivel ott teltház volt, átraktak minket a fertözö osztályról a koraszülöttre a karanténba... 10 napig se ki, se be, mindenki beöltözve csak jött be hozzánk, mint a leprásokhoz, látogatót nem fogadhattunk, még a saját gyerekeimet se, még az osztályra se, de érthetö.
Egy hete itthon vagyunk, azóta próbálom utolérni magamat és a lefogyott fiaimat hízlalni. Pont az elbocsátásunk napján Imi, a kisebbik lányom is majdnem bechekkelt a kórházba kezdödö tüdögyulladással, de ezt még sikerült házi használatban mégis megoldani. Talán lassan kéne a mosogatógépem mellé egy autokláv és a biztonság kedvéért egy infusomat is... :)

A finishes kismamáknak bonyodalommentes, gyors és lehetöség szerint fájdalommentes szülést kívánok! Ha gondoljátok megszülöm én, nekem nagyon hiányzott ez az élmény az utolsónál. :)

Iloly!

Gratula az 5. babához! Nekem is! Én is akarok még, de majd csak összel akarok beélesíteni, mert júniusra vagy augusztusra kéne tölteni... :)

Pattogó!

Üdvözlet itt! Sajnálom, hogy a férjed ennyire kiakadt! Remélem azért hamar rendezödik a helyzet és ö is megszokja a 3. baba tényét. Nálunk nem tartjuk a Valentin napot, a párom minden ünnepet utál a biztonság kedvéért és nem egy figyelmes természet, nem kényeztet soha, de ezt is túl lehet élni, nem ezért szeretem, annyi szent! :)

Én ma megyek 3x izomlázat beszerezni! Eddig olyan jó volt, végre rájöttem, hogy több helyen is van izmom, amikröl már régen nem tudtam. Úszni is voltunk már idén vagy 3x 6 év szünet után. Akkor is azért hagytuk abba, mert Eni tüdögyuszit kapott. Most négyböl kettö kapott...

Nálunk is állandóan megy a mosógép immár 10 éve egyhuzamban. Siemens a márkája és nincsen neve, mert rabszolgának nem jár. :)
De meg is büntet a büdös dög egy ideje, mert kora miatt inkontinens lett és mindent elönt ahelyett, hogy lepumpálná a vizet. Már szólt a szomszéd többször, de nekem nem sikerült eddig még szétszednem és a páromnak erre - sincs - ideje.
Marad a felmosás mosás után.

Itt jelentem pár napja leesett vagy 20 cm hó. Tegnap 3 órát szánkóztunk és olyan jól esett mindannyiunknak, hogy csak na!

Most meg kezdödik a farsang, az elöbb kisminkkeltem a bandát a föpróba végett, hogy holnap már rutinosabban menjen a dolog. :)
Alkalmasint dobok fel mindenféle képet, de most még egy kis házimunka, aztán megyek tornázni!

Jól jönnének receptötletek is, mert nagyon le van amortizálva a fantáziám! Erröl jut eszembe! Ildi! Minden elismerésem a sikeres félévedhez, nem tudom hogy van neked még tanulni is energiád!?
Nálunk nincs semmi és senki segítségnek, az én szüleim ugyebár 1000 km-re vannak tölünk és dolgoznak, a nyugdíjas anyósomék meg pár percre tölünk, de a biztonság kedvéért nem állnak velünk szóba, mert a férjem nem tagadott ki engem és én pénzéhes K-európai k..va még gyerekeket is szülök tömegével... Egyébként egy jogász család, tehát csak a stílusuk alpári bunkó jellegü, de elvileg értelmes emberek, csak érzelemszegények.
Az eddig itt eltöltött 10 évböl 8 évet szenteltem az anyósmékkal folytatott kapcsolat kiépítésére, de hiába.
Hát ez van, meg a sok gyerek. :)

Nekem mindenki megtiltja, hogy legyen még gyerekem, mintha az illetönek kéne a következöket felnevelni. Annyira dühít ez, hogy vannak ismerösök, akik veszik a bátorságot és bele mernek a mi családtervezésünkbe szólni. Nekik meg max. 1 gyerekük van és azt is csak nyögvenyelösen bírják idegekkel, ha lehet, lepasszolják. Mi nem töltöttünk egy napot se a gyerekeink nélkül, el se tudnánk ezt máshogy képzelni és a gyerekek se ismerik máshogy a közös életünket. Mindenki ösztönösen érzi szerintem, hogy mennyi gyerekre van a terhelhetösége méretezve, nem?

Eldugulok. Nagy a csend, megyek a körmükre nézni!

Legyetek jók, amint tehetem, jövök!

Barbi
Vendég
 


Sziasztok!

Főleg szia Barbi!

olyan szép hosszút írtál...muszáj megörvendeztesselek egy kis válasszal...

itt is esik szép nagy hó amitől én hiper boldog vagyok, apa már nem annyira...kénytelen vlt gyalg menni a kb 10 percre lévő munkahelyére...iszonyat...ugye?
Én elvittem szánkóval 3 gyermekünket az oviba iskolába nagyon jó volt...

Én sokat töröm a fejem az 5. babán...szívemből szeretnék 5.-et...apa sem tiltakozik amiért imádom és boldog vagyok hogy ilyen...csak annyira hat rám a társadalmi nyomás hogy komolyan keresem magamban az írmagját annak az érzésnek hogy nem szeretnék már többet....de eddig még nem találtam meg...bár most a gazdasági válság kicsit rásegít hogy úgy érezzem nem jöhet ötöske...nem mintha nem jutna neki hely meg étel, hanem mert muszáj lesz dolgoznom és az eddigi itthonról végezhető jól fizető munka elhagyott hűtlenül....:(

Barbi nem irigyellek anyósodék miatt...de talán fogd fel úgy, lehet ha segítenének azzal többet ártanának mint használnának...így akár örülhetsz is..
egyébként attól hogy jogászok még nem biztos hogy jó emberek...tudom...én is jogász vagyok...ismerek párat...ilyet is olyat is...
.nekem végre akadt egy igazi barátnőm...vele sokmindent meg tudunk oldani, ami eddig csak rám és a férjemre jutott...nagyon hálás vagyok érte a sorsnak...remélem nem költöznek messzire....mert sajnos költöznének...az a plusz amit lelkileg ad egy igazi barát hát szavakkal kifejezhetetlen erő és energia...bár meg tudnám neki valahogy hálálni amit kapok...kívánom nektek is hogy legyen ilyen asszonytársatok...mert ez talán a legjobb szó rá...

A tüdőgyuszi szégyellje magát hogy így betelepedett a gyerekekbe...valami immunerősítés kéne nekik...homeopátia?

Miféle recepteket szeretnél? A mindmegette.hu-n nagyon jók vannak és könnyen kereshetőek.

p.bolha örülök hogy jól vagytok...ott van az a baba tuti...majd meglátod...lyan hamar elmennek a napok...na jó ilyenkor a türelmetlenség megállítani látszik az időt...beszélgess addig is sokat a kis 3.-kal...aztán már ismerősként köszöntheted az uh-n. :D

puszka mindenkinek
Dana

Kép
danaaia
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is gratulálok Barbi, hogy ezek után még visszaolvasni is képes voltál :lol: :lol:

A tüdőgyuszis kórházazást egyszer én is kipróbáltam, a 7 hónapos Vencellel bár akkor szerencsére nem volt ilyen zárlatosdi. Itt van egy tüdőszanatórium nagy parkkal, ahová ki lehetett menni a hóba (persze csak nekem), nem kellett csecsemő intenzíven tölteni minden percet. Ennek ellenére nem készülök vissza.

A hóhelyzet itt változó, kb. minden 2.éjjel esik 5 cm ami nappal elolvad, utána 15 fok és szél, de du. újra havazás. Annyi csak ritkán van, amiből kijön egy hóember. Szánkózásra pedig hiába vannak nagy dombok, nem volt eddig alkalmas....

A gratulációt köszönöm, éppen tegnap gondolkodtam rajta, hogy Barbamami is ilyen 25-26 hetesen kezdett a méreteire panaszkodni. Hamarosan én is fogok :lol: :lol:

Az a helyzet Dana, hogy én is úgy voltam mint Te de nem a "társadalmi nyomás" hanem az volt az ellenérv, hogy ha megint 2 év múlva jön egy gyerek, az életben nem fogok egyik "praxisomban" sem előre mozdulni=értelmes mennyiségű munkát jó minőségben elvégezni. Két dolgot kellett megtanulni 1. most hogy véletlenül eltelt egy egész év úgy, hogy "teljes értékűen" tudtam dolgozni elindult minden. 2. Mire beletörődtem, hogy inkább irány a "karrier" és a "fitt mama" program, addigra nekem is nagyobbnak találtatott a méhem :lol: Pedig itten semmi de semmi különleges akciózás nem történt. Ebből az a tanulság számomra, hogy nem félek attól hogy ha lesz még egy gyerek tudok-e dolgozni, a másik hogyha akar jönni (és nem vágtál el minden lehetőséget) úgyis fog akármit is csinálsz.

Barbi!

Nekem csak most esett le, hogy a férjed nem Magyar. Vagy az, csak nem itt nőtt fel?

üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok!

De jó, hoyg emgint sokat írtatok! Én 4 gyerekre vagyok bekódolva, az 5.-re nem vágyom. :lol: Bár ha úgy hozná a sors, biztos nem ellenezném, de most úgy gondolom, hogy nekem/ünk 4 elég.

Barbi!
remélem elkerül benenteket a betegség már! Most nekem is itthon vannak a nagyok, de "csak" fáj a torkuk és köhögnek.
Anyósodékat sajnálom, bár sztem se jeletn az semmit, ha vki jogász.

Recepteket itt találsz. Van egy fórumunk, ahol ismerőseimmel gyűjtjük a bevált, kipróbált recepteket, és napi menüs fórum is van:

http://www.pannonsystem.hu bal oldalon fórum link, aztán társalgó, és ott már meglátod a receptek és a Mit főzzek ma? fórumokra gondolok.

De nemcsak Barbinak, hanem mindenkinek ajánlom! Ti is nyugodtan feltehetitek oda a bevált finomságaitok receptjét, vagy receptjének linkjét!!! Vagy heti menüötletet adhattok!

Iloly!
te mit dolgozol?

Dana!
És te mit dogloztál otthonról?

Azért érdeklődöm yilen lelkesen :lol: , mert ősztől nem emgyek még én sem vissza doglozni, és hát a GYES édeskevés, a törlesztőrészleteink meg már a csillagos égbe szöktek... :cry: :cry: és vmit ki kell találnom a helyzet megváltoztatására.

moni
 
 


Köszi Iloly!

Tök jól esett...mst én abban a fázisban vagyok hogy dolgozni kéne mert a jogász diplomám még nincs élesítve pedig valahol össze kéne kaparni 3 év gyakorlatot...de ezt valahogy nem árulják távmunkában...:(

Tavaly ilyenkor rengeteget dolgoztam szülés előtt és nagyon nagy erőt adott az érzés hogy babavárás és szülés környékén is simán lehet dolgozni akár 3-4 gyerek mellett...de kitúrtak ebből a melóból...most keresgélem az alternatívát...
és nagyon igazad van ha jönni akar jönni fog...mi semmilyen "akadályt" nem gördítünk elé...és 4. nekem is akkor jött mikor úgy éreztem, na irány a karrier...és boldog voltam hogy jött ..

Iloly, neked milyen "praxisaid" is vannak? Bocs de nem rémlik...nézd el nekem...

És köszi még egyszer...jó hogy más is így gondolja...ezért is jó ide benézni..
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!

Mégegyszer beírom a linket, inkább a teljeset:

http://www.pannonsystem.hu/forum/viewforum.php?f=22
Itt a Mit főzzek fórumban vannak a menü ötletek, a Receptekbe pediga receptet! Írjatok ti is bármelyikbe nyugodtan! Persze ahhoz először regisztrálni kell! :)

moni
 
 


Sziasztok, csak benéztem...Barbamami felől túl nagy a csend!

Nem gondoljátok????????!!!!!!!!!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Alziza? :?: :idea: Merre vagy?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kedves babát váró Kismamák!:)
Szakdolgozatom kutatásához kérném segítségeteket. Vizsgálatom fókuszában az életciklusváltás áll, ezen belül is a várandósság időszaka.
Amennyiben babát vársz, (vagy ismersz terhes kismamát, és továbbítanád felé ezt az üzenetet) nagyban segítenéd munkámat a következő linkre kattintva (vagy ha a böngésző sorba másolod)a kérdőív letöltésével, majd kitöltésével : http://www.yousendit.com/download/U0d5b ... YURIRGc9PQ
Utána a kitöltött tesztet a justimister@gmail.com e-mail címre tudod elküldeni.
A kitöltés névtelenül történik, az adatokat bizalmasan kezelem!
Amennyiben érdekel, szívesen elküldöm majd kutatásom eredményét!

Jó egészséget és sok örömöt kívánok az elkövetkezendő időkre! :)
Előre is köszönöm együttműködésed!
justimi4
 
 


Sziasztok!
Még egyben vagyunk.. Ma voltunk a dokimnál..,hát eléggé kiábrándultam belőle....... Eleve 10 perc alatt elintézett, és leginkább a baba súlyát szerettem volna megtudni. Körbemérte,valami 4 kiló fölöttit adott ki a gép,erre gyorsan átméretezte,az alsó 1/3-ot lekanyarintotta,így 3400gr-ot adoot ki a gép. Na ezzel meg volt elégedve,és kész.
Hát az agyam eldobom. A feje jó nagyot nőtt 2 hét alatt,már majdnem 99-es aBPD,a combcsont is nőtt,erre elvileg a baba fogyott..
A szülésznőm mondta,hogy most kellett császározni egy kismamáját,3600-nak mérte,hogy "normál" súlya legyen papíron,erre 4600-zal született a baba.
A pocakom jelenleg akkora,hogy alig éri össze a szülészeten a ctg-s szalag. Levegőt egyszerűen nem kapok,pedig a feje már hetek óta leszállt. Szegény párom állandóan csukja be utánam az ablakokat,mert mindenhol kinyitok mindent.. :roll: :roll:

Szóval......... nem ismerek magamra... soha egyik gyerekkel se nyavalyogtam ennyit........ :oops: :roll:


ZÜMIS????? :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szia Barbamami!

Zümisről még nincs hír...
Az uh-s méréseket nem nagyon érdemes alapul venni...Az én babáimat mindig nagyobbra mérték mint amekkorák vltak, mert nagy volt a bpd-jük. azért az a 99 már nem semmi...ügyes leszel szépen megszületik..hacsak már ...? hm?

Puszik
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!
Bocsi ,hogy megint nem voltam...
De kedden nst voltunk..ott semmit nem mutatott a gép..uh-ra is volt időpontom...ott nekem is nagy babát mértek 3760g...96od bpd és 73 femur...
Utánna doki...Ő meg örömködve mondta ,hogy 1 ujnyira nyitva is vagyok megpiszkát.. mert szerinte 2 nap múlva így is úgy is meglesz...hát egész délután fájtam....szegény párom rettegve ment éjszakára dolgozni...éjjel elöntött valami...mire hivtam a szülésznőmet....elmondtam mit tapasztaltam...elmondta a teendőket és ha az van amit Ő mondott akkor irány be hozzá...
De nem az volt,nem a vizem szivárog hanem a nyákom higult fel és távozott...Apa eljött szabira azóta Őriz...
Naponta 1000szerr zaklatnak a mi van?,Semmi??egyben vagy még?,Kérdéssel...
Ma már kicsit kiborultam mert anyósomnak is az volt a baja ,hogy nem szültem meg a jóslat szerint 2 nap múlva. mertŐ meg kiíratta magát betegállományba ...igy várja az unokáját.....Hááát eltörött a mécses itthon...sajnos nem tudok mindenkinek megfelelni...

bocsi ,hogy most nem reagáltam...csak bekukkoltam és láttam ,hogy hiányoltatok amit köszönök is...
Puszi jelentkezem ígérem...Főleg ha van valami....

Kép
zümis
 
 


Zümis:
Legalább már nyitva vagy!! Azóta már lehet,hogy meg is szültél :D :D :D Nagyon szorítok neked!!!!!! :!: :!: :!:
Anyósoddal meg ne foglalkozzál..... és senki mással se!! :roll: :D
Tominál biztos előbb jön a fiad,az enyém áprilisi lesz :roll: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Ezek után nem is tudok mit szólni :D Legyetek ügyesek :lol:

üdv:i
iloly
 
 


Ma voltam ctg-n. A szülésznőm szerint márc. 1-re vagyok kiírva :shock: ,ezt nem tudom,hogy számolta ki... Mindenesetre márc. 9 előtt nem indítják,úgyhogy még legalább 2 hetem van. Szuper.
Inkább nem írok a lelkiállapotomról.........

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!
Azt gondoltam, hogy már mindketten babáztok! :lol:

Én pont ezért nem is érdeklődöm na, mi újság kérdéssel felőletek, mert el tudom képzelni miylen rossz lehet!

Zümis!
Nem értem miért íratta ki magát az anyósod. Sztem inkább kórház után jönne jól a segítség, nem? Vagy én látom rosszul!

Mindenestre mindkettőtöknek hasonlóan könnyű szülést kívánok, mint amiylen nekem volt mindegyik!!!!

És várjuk a beszámolót!!!!

Ha gondoljátok küldhettek nekem is sms-t, és akkor megírom a fórumra. Vagy már le van ebszélve vkivel? Nem emlékszem :oops: Ha nincs szóljatok, priviben megadom a számom! Kép is jöhet, és azt is fel tudom tenni! Emlékszem Ramiról tök kalandosan került fel a kép! :lol:

moni
 
 


Sziasztok!

Kis segítséget kérnék tőletek. Valaki igényelt innen gázártámogatást? Én próbáltam, de visszaírtak, hogy nem volt meg az összes aláírás, meg a csatolt számla sem jó. Felhívtam a MÁK-ot. A 3. féle telefonszámon felvették végre, mikor egy "nagyon kedves" hölgy miután edaráltam neki a problémámat, meg a millió számból álló iktatási számomat közölte, h ő ebben nem illetékes keressem xy-t a következő telszámon. Na felhívtam. Sorry ez nem az a hely ahol segíteni tudnak, mert ez a pénzügyi osztály. Hölgy készségesen megad kb 600 telefonszámot, hogy ezeken tessék érdeklődni. Na had ne mondjam, hogy gyanús volt mikor már a 3. számon is magánlakás vette fel, mondván téves. Itt feladtam. Valaki tud segíteni, hogy mit kell csatolni ahoz a nyavajás igénylőlaphoz??? Komolyan.. Kissé pipa lettem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

A segítségeket ha lesz előre is köszönöm szépen!!

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Nagyon szép napot mindenkinek!

Nem vesztem el, csak (lehet, hogy lustaságból) nem vettem erőt magamon, hogy a számítógép elé üljek. Bocsi érte mindenkitől aki hiányolt. Sokat gondoltam rátok lányok, higyjétek el. Barbamami azért tájékoztatott! Szóval Iloly ÓRIÁSI gratula Nektek! Még nem olvastam vissza, így nem tudok reagálni, de megteszem (remélem) záros határidőn belül!

Szijja Pattogó!!!! Tán csak nem???!!! Becsatlakozol a nem normális társaságba? :D No mert ugye aki ennyi gyereket vállal, az eleve nem lehet normális... ezt tegnap is megkaptam amikor beugrottam a közértbe tejet venni... :evil: De inkább nem mesélem el, a vérnyomásom normál szinten tartása fontosabb...
Mi újság az augusztusi babásokkal? Vagy még ott is? Már rég nem írtam oda.

Hmmmmm... ez a sok hó jól kifogott rajtam! Amolyan spirálisan közlekedek a hegyről lefelé a kocsival... felfelé meg aztán.... egysávos az út hegynek fel, a kanyaroknál van némi problémám, de Isten óvjon ha szembe jön valaki.... a múltkor is dekkoltam a hóban vagy 20 percet, mire jött egy szomszéd aki kiásott... nem tudtam elindulni (félre kellett ugyanis állnom egy szembejövő miatt). Most felhívtam a szolgálatatót, hogy ugyan tegyenek már ki két-három zsák szóróhomokot, hogy legalább néhány lapáttal le tudjak csapkodni a ház elé.... ma reggel ugyanis egy teherautó majdnem kivitte a kerítésünket.

Ti hogy bírjátok?

Kicsit besűrűsödött az életünk az utóbbi hónapokban... a férjem új munkahelyre ment, több meló, kevesebb fizetés... jó választás... viszont itt legalább emberszámba veszik, nem úgy mint a régi helyén... A törlesztő részleteink megemelkedtek úgy 50 rugóval, pont amennyivel a férjem kevesebbet keres.. :twisted: Ez ám a jó muri! Így most éjjelente (úgy hajnali fél háromig) gyöngyfákat, ékszereket és ajándéktárgyakat készítek, amit egy ismerősöm árulgat az ajándékboltjában. De egyre kevésbé bírom a napi 3-4 órás alvással...
És most majd adózunk a családi pótlék után is! Naccccerűűűű!

A gázártámogatás.... holnap adom postára... :D

Én kitöltöttem a nyomtatványt és csatoltam a legutolsó gázszámla fénymásolatát.
Mondjuk nálunk se lesz egyszerű mutatvány.... a férjem ugyanis nem ide van bejelentve, viszont a gyerekek után ő kapja a családipótlékot, és velünk lakik. Anyukám és apukám viszont nem itt lakik, de ide van bejelentve.... na szép... ??? Hát most remélem nem nyomozgatnak, mert akkor még meg is b..nak, hogy miért nem jelentkeztünk be ide-oda ideiglenesen... azzal meg az a macera, hogy egy-két évente újítani kelll... a franc megeszi ezt a bürokráciát! Agyon bonyolítanak mindent! Amúgy meg higyjétek el, az egész reformmal nem járunk jól.... ugyanis már megint csak azokat sarcolják, akik eddig is fizettek mint a katonatiszt... akik feketén dolgoztak, vagy szélhámos módjára csaltak... azok ugyanúgy élvezik az életet, mint eddig... csak mi fulladunk bele az adósságba.... azt számoltam, hogy augusztusban már nem kapom a gyedet, így 40-50 ezerrel kevesebb lesz a bevételünk.... hát pont ki tudjuk fizetni a törlesztőt a házra meg a kocsira (mert olyan luxust engedtünk meg magunknak, hogy vettünk másfél éve egy Dacia logant, ugyanis hatan nem fértünk be a tízéves skodába...), és talán a közüzemi számlákat.... de kajára már nem jut... és akkor még nem számoltam az ovi-iskola kötelező fizetendőit sem....

No, mostanában ezek foglalkoztatnak... :D
Még jövök és visszaolvasok lányok, de most helyzet van...


Óriási puszi Nektek!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


SZiasztok megint. :)

mandalaaa. :lol: :lol: Majd 3 hét múlva kiderül, h csatlakozok-e... Ma voltam dokinál. Múlt héten a nőgyógyász kb 6 hetesnek tapogatott ki, ami ugye mára kb 7 hetesnek kéne legyen, erre az uh-n a doki közölte, hogy kb 5-6 hetes. Van egy üres petezsákom, de legalább méhen belül. 3 hét múlva kontroll. Hogy fogom ezt kivárni?? :roll:

A sógorném kiokított a gázártámogatással kapcsolatban.. hát nem is tudom, hogy igényeljük-e.. :? Kezdjük ott, hogy anyámmal és nagymamámmal élünk. ami ugye +2 kereset. A férjem kiszámolta, hogy belesünk még a támogatottakba. DE. Én naiv azt hittem, hogy a támogatás olyan, hogy minden hónapban az adott számlából vonnak le xy kedvezményt. Nem. Előre meghatározzák a maximálisan igénybevehető kedvezményt egy évre és ha azt egy hónap alatt használod el akkor annyi. Ráadásul még nem is egy teljes havi számla összege.. De ezért cserébe egy évig gyűjtögetheted az összes fizupapírt, gázszámlapapírt, meg miegymást, mert a támogatás lejártakor jönnek ellenőrizni, hogy a múlt évre visszameőleg míg a támogatás járt az ÖSSZES papírt legyél szíves elküldeni, vagy bevinni ellenőrzésre. Itt jön a kopp, mert visszamenőleg elszámolják, hogy tényleg jogosan vetted-e igénybe a támogatást. Ha nem, akkor visszafizteheted az egészet, + még meg is büntetnek, hogy jogosulatlanul igényelted.
Na erre varrjak gombot.... Anyámnak minden hónapban más a fizuja ( jó 2-3 ezer ft +- de akkor is ), év közben megemelhetik a fizuját ( álom édes álom ), és akkor mi van? most egy havi kedvezményért görcsöljek egész évben??

Valaki? vélemény? vagy rosszul látom? :roll:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


sziasztok!
Móni!
Az egy dolog ,hogy eljött betegállományba.Én nem kértem...Hát ha haza is jövünk a kórházból akkor sem számítok nagy segítségre ..annó sem kaptam...Amióta megvan a Zsó azóta 4szer volt itt...csak akkor látja a gyereket ,ha mi átmegyünk vele(ja igen és csodálkozik,ohgy a gyerek nem repül a karjaiba,hanem elbújik a fenekembe)erre azt kapom hogy túlságosan is magamhoz nevelem!!!!...most is otthon van...kijöhetne de nem.
az okot nem tudom miért nem jön ki...
Nekem nem élnek a szüleim igy a segítségünk szinte 0.
De nem is baj legalább ezt nem hallom vissza!!


barbamami!mi holnap megyünk nst-re és dokihoz..kíváncsi vagyok mit mond....háát nem hiszem ,hogy te is húzod addig..De te ,hogy érzed?

pattogobolha! nekem is ugyan így jött vissza és kítöltőttem feladtam és már a gáz számlám támogatással jött....
De én azt vettem észre,hogy kevesebb lett a támogatás mint volt tavaly ..pedig még a zolika után még nem is kérhettem...akkor még kevesebb lesz??Ez is milyen már évközben nem modósítható !!!!De ha változás van akkor azonnal jelezd!!!Nem értem Őket!!
ÁÁÁ nem is morgok rajta....Ha fával tüzelnénk akkor semmit sem kapnánk...ennek is örülök...egy csomag pelusra elég lesz...

Jajj ez a ki hány gyereket szül..ki mennyire nem normális!!Úgy utálom azokat akik ebbe az intim témába beleszólnak!!
Két felnöt ember eltudja dönteni mit akar!!Mi is mikor eldöntöttük ,hogy jöhet négyeske!!Kaptunk hideget meleget!!
De kinek miért FÁJ ennyire!!Talán nem is a féltés áll ez mögött hanem a FÉLTÉKENYSÉG!!!!
Van aki nem merte bevállalni és most ,hogy látja másnál és eszi a sárga irigység!!!!
Komolyan ha én a páromat előbb ismerem meg és már készen lenne a házunk tuti nem gondolkoznék azon ,hogy ha esetleg ötöske kopogtatna akkor mit tennék...De most úgy áll a helyzet,hogy tennem kell majd ellene.....

Helyben közértbe én sem járok nagyon...jó nincsenek ilyen szituk..
Valamelyik hiperben veszünk 3-4 karton tejet és minden mást nagyobb tételben...
régebben havi nagy bevásárlást rendeztünk és az apróságokat itt vettük meg....de most már nem éri meg!!
Hetente megyünk az "apróságok" ért is....

mandala!Üdvözöllek a nagycsaládosok kedvelt(megfizethető)autó tulajdonosai között mi októberben vettük... nagyon szeretjük...
Nektek ,hogy vált be??Mennyit eszik??Színe??
Nekem már most az a gondom...azaz szerintem az lesz,hogy a középső sorban a Zsó nak most ott van a gyerekülése a picit hordozóban fogom bekötni de nekem is ott kell ülnöm ráadásul középen mert Zsó hányós...félek nem fogunk elférni...na és a bekötés...nem lesz egyszerű....vagy csak túl aggódom..

Ma elszerettem volna menni a gyógyszertárba...mondván sétálok egy jót...kérdeztem am párom jön e velünk...erre letölt és közölte ,hogy én ilyen nagy pocakkal és minden órásan sehová sem mehetek!!Szobafogság...
Még a havat sem seperhettem el....

bocsi a regényért...


:oops: :oops:

Kép
zümis
 
 


Mandala:
Na végree! Már azt hittem,elvesztél :D :D :D

Gázátrámogatás.. Mi nem vezettettük be a gázt :lol: :lol: ,így hát ebben a témában nem tudok tapasztalatot írni..

Zümis:
Jelentem,én épp most söpörtem el a havat még a kocsibeálló előtt is :lol: :lol: Csak a párom meg ne tudja...... :oops:
Tegnap du. 5-este fél 11-ig tökéletesen pontos 5 percenként keményedtem. (Tomikám szabályosan dührohamot kapott,mikor rászorult a méhfal :lol: :lol: ).Aztán lefeküdtünk,és elmúlt az egész..... Ma Érden dolgozik a párom,és szakad a hó.....

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 



Sziasztok!

Vera!
Naná, hogy emlékszünk! Milyen nagy már! És csodaszép!! Fiaid hogy viszonyulnak hozzá?

Többiek?

moni
 
 


Szia Lányok!


Örömhírt hozok!
Kép

Barbamami küldött sms-t:

"Nagy örömmel tudatjuk, hogy ma 2,50-kor megszületett gyönyörű kisfiunk, ... Tamás 4400 gr-mal, 58 cm-rel és óriási étvággyal... "

Hatalmas gratuláció, legyenek mindig nagyon boldogok, egészségesek és millió-millió puszi nekik!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Még jövök lányok, de most rohanás van.. :D

A gépem már kétszer halt meg kékhalállal... még jó, hogy a férjem informatikus... remélem a hétvégén lesz ideje megcsinálni...

Jövök nemsokára ismét! :D

Ja, és Barbamaminak előre is dobom a válasz sms-t a közös jókívánságainkal... amolyan megelőlegezés címén... :) :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Drága Tomika!

Örülök, hogy megszülettél! Anyának sok puszi! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Barbi!
Nagyon sok boldogságot és örömöt kívánok Tomi babához! És sok tejcsit az éhes Manódnak!!! :lol: Amint tudsz, gyere mesélj! Látod, mégsem lett áprilisi! :wink: :lol:

Mandala!
nem irigyellek! Hogy bírod a helyzetet? Azért ez a mínusz 100E nem semmi! :cry: Nekünk "csak" durván 40E-vel emelkedtek a részletek, ezt is elég megemészteni... Sztem az idei nyaralásról le kell mondanunk... AMi a legjobban bosszant, hogy üdülési csekket sem tudunk ígényelni, mivel kemény 100Ft-tal túllépjük a határt! :evil: ÁÁÁÁ kicsit se vagyok mérges! :evil:

Zümis!
Remélem rólad is hamarosan jön az sms!!! Kitartás!

Mondjuk én nem hordtam túle gyiket se, de le tudom képzelni milyen a várakozás! De jó lenne megint átélni....

moni
 
 


Sziasztok!

Még jó, hogy Mandala vissza tért, és helyettem is feltette Barbamami üzenetét. Éppen most akartam mentegetőzni, hogy reggel 7:15-kor az indulási káosz közepén kaptam meg, de még csak most kerültem gép elé, hogy feltegyem!

Zümis!

Szerintem harcolj a jogaidért! Nem szülni akarsz, akkor mit aggódik Apa? Én Barbamami hólapátolásával taljesen egyet értek. (Én is mindig szoktam kirándulni, sétálni, stb. amikor már unom a banánt. Persze ettől csak távgyalogló lettem, de egyszer sem kellett elfolyt vízzel khba menni :lol: )

A gázárhoz no comment. Én az idén először olyat kaptam, hogy megadják(szerintem járna) aztán egy olyat, hogy nem :shock:

Szerencsére nem azon a pénzen múlik a dolgunk és az az igazság, hogy több vele a macera, mint amennyit ér. Szóval egyet értek minden előttem szólóval.

Mandala örülök, hogy előkerültél. Már azt hittem nem is olvasol minket egyáltalán :cry:

üdv:iloly
iloly
 
 


Barbi!
Gratulálok!Sok-sok tejecskét és átalvos éjszakát kívánok!

Kép

Mandala!
nekem is a laptopm szokott kék halálozni. De az én párom sajna nem informatikus..így marad a szenvedés....


De jó is lenne ha küldhetném azt az sms-t!!
Este el kell kérnem apától a zseléjét :oops: Szülésznői tanácsra...
hátha segít... :oops:

Kép
zümis
 
 


Barbamami!
Éljen-éljen!
Mégsem kellett 2 hetet várni.

Zümis!
Akkor most Neked drukkolok!

Mandala!
Jó, hogy jelentkeztél!

Vera!
Csudaszép kislány.
Apropó. Hol lehet olcsóbban LH tesztet venni? Nagy mennyiségben kéne ciklusfigyeléshez. :)

A szülés előtti testmozgásról csak annyit: anno Barna születése előtt 2 nappal a kertben égettem a gallyakat. Jól néztem ki vasvillával a kezemben, a férjem le is fényképezett. :D
Márkkal és Andrissal már nem vágytam efféle testmozgásra, elég volt az ugrándozás a fiúkkal. :D

Még takarékossági tipp: mosható melltartóbetét. :)

Szép estét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Itt találtam tesztet meg melltartó betétet is.
http://www.babaproject.unas.hu/

Kép
zümis
 
 



Barbamami,
már tegnap akartam gratulálni de valamiért nem működött együtt velem a babanet...:/

Nagy puszi nektek és jó egészséget mindenkinek!

Szép nagyfiú lett :D

Jó a testmozgás...szerintem is :D Mondjuk én Juli szülinapját vezényeltem le...tortasütés vendéglátás meg miegyéb...így lett Simon szülinapja éppen másnap :D...jól kiszúrtam magammal, így most májusban 2 napig szülinapozunk majd...mert ugye összevonni nem lehet, mindenkinek jár a saját szülinap :D

Vera, nagyon szép Iza :)


Puszi
Dana

Kép
danaaia
 
 


Moni: az a 100 Ft az naggggyon komoly!!!! :twisted: Ezeken a dolgokon már komolyan csak nevetni tudok... annyira vérlázító, hogy már fel sem idegesítem magam... vagy sírok, vagy nevetek... hát akkor inkább az utóbbi. 100 Ft!!!! Komolyan..... :shock: no comment.......

Iloly: beelőztelek pocakos! :wink: :D
Hogy bírod ezt a tempót? Rajtad mindig álmélkodom... ilyen tűzről pattant csajszit ritkán látni. Az az iram amit Te diktálsz magadnak, az nem semmi. Kalapemelés előtted.

Gázártámogatás: eddig én sem maceráztam vele, de most hogy szinte az összes pénzünket elviszi a bank és a közművek, nos hát nem sok választás maradt. Soha nem gondoltam volna, hogy aki rendesen dolgozik, fizeti a járulékokat, nem csal, nem hazudik és négy majdani adófizetőt ad az országnak, szóval hogy az ilyen helyzetbe jut, hogy havi 10 ezer forintért fog könyörögni az államnak.... dehát mit szépítsem.... ez van, ide jutottunk.... :cry:

Ildi: nálatok távfűtés van? Mert azon gondolkodtam, hogy ha távfűtéses lakásban élnénk, akkor sem lenne sokkal jobb a helyzet (no jó.. talán a bankhitelt megúsznánk.....), hisz egy 50 nm-es lakótelepi panel havi fenntartása több, mint a mi családi házunkké.... és azért valljuk be őszintén: zongorázni lehet a különbséget a családi ház és a panel között....

De hát nekünk kell a luxus... :twisted: négy gyerekkel élni 65 nm-en már annak számít manapság! És hát van két autónk is, ami meg aztán téllllllleg a felső tízezer kiváltsága! Egy 10 éves skodánk, és egy full extrás daciank. no ez a valami! :twisted:
Nem lenne ebben az országban baj, ha nem az a kevés adófizető tartaná el a többieket.
No, de hagyjuk.... Inkább arról mesélek, hogy ha kinézek az ablakon, hatalmas fákat látok... és két tündéri kis mókus hancúrozik az ágakon... :D Egyikük vörös, a másik rozsdabarna. Imádom nézni őket. Egyik nap megyek ki a kapun, és egy kisebb hótömeg landol a nyakamban.... felnézek és látom, hogy az édes kicsi mókuskám épp a fenyőfánkra startol hatalmas szökelléssel, hogy a tobozokból kizabálja a még bent maradt magokat. És hát ahogy a fáról elrugaszkodott, annak az ágáról rázta le a havat, és az zuhant a nyakamba... :)

Zümis: lementettem a gólyás gif-et, szóval hajrá!!! :D Neked is szívesen címzem hamarosan! :D Amúgy ne a zselét, hanem apát kapd magadra! Szintén szülésznői tanács! :oops: :wink:

Boeske: indul a babaprojekt? Már csak a tesztek miatt kérdem.. :wink:

Harivera: nem csodálom, hogy szerelmesek vagytok abba gyönyörű leánykába! Azok a szemek.....

Danaaia: jó a szülinapi leosztás nálatok is! :D Nálunk Enikő augusztus 6-án, Emese augusztus 9-én született. Gergő február 8-án, a férjem február 12-én.... szóval ismerős a dolog.... ennél csak az a szebb, hogy én anyukám névnapján születtem, és az ő nevét kaptam.... :twisted:

Futok.....mint a tej.... bocsi a litániáért...

Szép napot Nektek lányok!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Boeske téged is lehet olvasni? :lol:

Mandala, te ismered a kálváriánkat a kertesházzal.....igen panelben lakunk, augusztusban költöztünk, szeptemberben megigényeltük a gázártámogatást, és még decemberben sem kaptuk meg. Amikor már gyanús volt, hogy vajon mi a fene miatt nem kapjuk a számlán a támogatást, holott a határozat már három hónapja megérkezett, telefonáltam az ügyintézőnek. Mondanom sem kell, hogy fogalma sem volt róla, hogy miért nem intézkedett az ALFANOVA, -nálunk ez a szolgáltató-. Na aztán hosszas telefonálgatás után,- csúcsidőben- kiderült, hogy az Államkincstárnál az ügyintéző ugyan a lakcímünket kijavította, amikor bejelentettük a támogatási igényünket, viszont az irányítószámot nem javította ki. Ez annyit jelent, hogy az ALFANOVA rendszere nem tudta értelmezni az irányítószámot, ugyanis ahol mi laktunk, igaz Szolnok közigazgatási körzetéhez tartozik, de saját irányítószáma van. A legszebb az, hogy a szolgáltató nem jelezte senkinek, hogy nem tudja fogadni a határozatot, és mi fizettünk, és fizettünk és fizettünk. Ez annyi összegben, hogy 38.000 Ft a távfűtés és a melegvíz egyben. Ezt fizettük okt., nov. és dec. hónapban, aztán januárban nem fizettünk semmit, sőt még kaptunk vissza majdnem 1500 Ft-ot, februárban meg fizettünk 13000 ft-ot a fűtésre. A közösköltség 5490Ft, a villany 11000Ft-szerintem egy kicsit sok- a víz kb. 3000-4000Ft, telefonra -vezetékes- 4000Ft-ot kábeltévé, internet+telefon 8500Ft. És mindez egy 69 négyzetméteres háromszobás lakás költsége.
Bocsi, ha valakit untattam ezzel. :roll:

Harivera, csodaszép kislányotok lett, gondolom a fiúk is imádják! :P

Zünis, te következel!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Boeske!

Itt a babaneten a fogamzás topikban lehet lh-tesztet venni, Esthajnalcsillag árulja :D

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!
Most indulunk a kórházba 2 perces fájásokkaL!!!
Szoritsatok!!

Kép
zümis
 
 


Zümis!
Gratulálok!
A februári topikban láttam, megszületett Zoli baba.

A LH teszt lelőhelyeket köszönöm.
Nem, még nem aktuális a dolog, majd csak jövőre. :D

Szép hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

éjjel kaptam az sms-t...én lettem volna a hírhozó ide

Szóval Zoli baba 4050 g-mal és 59 cm-rel megérkezett ezen a szép éjszakán....

Nagy puszi nekik!!!

Kép
danaaia
 
 


Zümis: mondom én, hogy Neked is nemsokára címzem a kis gólyámat.. :D

Hát íme:

Kép


Óriási gratula Nektek, minden szépet és jót! Remélem mindkét új babástól hamarosan érkeznek a babafotók!

Puszi!



Ildi: Hát hogyne emlékeznék a hercehurcára.... Csodálom, hogy ép ésszel kibírtátok! Mit is mondhatnék.... az Államkincstár csak a széljegyre kerülésnél gyors és precíz (ha pl. szocpolt veszel fel a házadra)... a szolgáltatókat meg jobb nem említeni...
Anno a gázszolgáltatóval vívott küzdelmemre biztos emlékszel.... közel másfél évünkbe került mire sikerült szolgáltatói szerződést szereznem, ügyfélszámot kapnom... addig amíg nem volt ügyfélszám addig nem tudtam a telefonos ügyfélszolgálati rendszerükön átvergődnöm, felhalmozódott egy halom tartozás, mert nem kaptam számlákat sem, mivel nem szerepeltünk az előfizetőik között.... aztán végül adtak részletfizetést a felhalmozott közel 300 ezer forintos tartozásunkra és kaptam ügyfélszámot (közüzemi szerződést még mindig nem)... Viszont a részletfizetés abból állt, hogy kaptunk 5 db. csekket melyen szétbontották a tartozásunkat különböző összegekre és különböző dátumokkal (mondjuk ezt se értettük, hiszen a gázáremelést követően fogyatsztottuk szerintünk a két év alatt felhalmozott tartozás közel 80%-át, holott a gázáremelés akkor még csak kb 3 hónapja történt....)... dehát érthető, ők jobban járnak ha magasabb áron számolják el a gázt, még ha nem is akkor használtad el.... Szóval kaptunk 5 db csekket, mindegyiken adtak 2 hetet, hogy befizessük, kvázi a részletfizetés azt jelentette náluk, hogy az 5 részletet kifizetheted két 15 napon belül. Ha nem, jönnek és kikapcsolják a gázt.... mindezt novemberben! szép is lenne!
Na bedurrant a fejem és kanyarítottam egy szép levelet a tigáznak, a levél alján külön, kiemelten jelezve, hogy ezt a levelet az Energiahivatalnak is megküldöm amennyiben egy héten belül nem intézkednek! Írd és mondd három nap múlva a postaládában volt a szerződés az ügyfélszámommal, a részletfizetési lehetőséget (úgy ahogy én kértem) felajánló levél meg másnap.... :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Tegnap bowlingozni voltunk apával!

Kép

Az új munkahelye rendezett egy eszem-iszom-jólérzemmagam-bulit... A rózsadombon van egy étterem-pizzéria, ahol kibéreltek 2 bowling pályát délután 5-től. Este 10-ig nyomtuk.... Király volt! Ezer éve nem éreztem magam ilyen jól! Kicsíptem magam, frizura, smink meg miegymás és begyűjtöttem a bókokat a srácoktól!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kép
Zolibaba üdvözlet a világunkban, nőlj nagyra, és sok puszi anyának!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Végre Mandala, hogy jól érzed magad, már rád fért...most ennyi, megyek társasozni a családdal.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!!!

Sajna még mindíg nincs gépem,pedig már borzasztóan szeretnék jönni! :cry:

Barbamami
Gratulálok!!
Pisti még aznap reggel küldött Ferkónak SMS-t!Szép nagy baba! :lol:

Iloly
Hű micsoda hírek! :lol: :lol: :lol: Gratulálok!

Látom sok új van.
Nem sokára jövök és összeismerkedünk.

Barbi
Már téged még nem ismerlek,de Gratulálok! :lol:

Vera
Nagyon szép kislány :lol:

Mandala
Ezek szerint te sem jössz túl gyakran.

Annyira jönnék már lányok!
Remélem most már rendeződik ez az egész ügy,de mindenki a másikra mutogat.Amikor a gépet visszaküldték Hollandiába jóváírásra akkor azt mondták 3 hét és lesz új.Ennek 6 hete :evil: :evil:
Valószínűleg jövőhéten egyébként is veszünk egy másikat,mert már kellene nagyon és amúgy kell kettő,mert így mégegyzser nem szeretnénk járni! :roll:

Jók legyetek!

Sziasztok.
Vendég
 


Sziasztok mamik! :D

Gyors bekukk...,nem sok időm van.... :oops: :oops:

ZÜMIS:SZÍVBŐL GRATULÁLOK!!!!!!!!! :D :D :D :D
Szép nagy bébid lett neked is! És végre megérkezett :D :D :D
Hatott a zselé? :lol: :lol: .........

Köszönjük szépen a gratulákat :D
Tomi tündéri baba,eszik,alszik.. Időnként szenvedünk a pukikkal, de veszek infacolt.. Attól el szokott múlni ez a gond :D
2 napig voltunk csak kórházban,tegnap délben hazajöttünk. Itthon végre aludtam is valamennyit az éjjel. 3 nap után jó volt.. :D :D
Rakok pár képet.. a szüléssztorit később :oops: ,bár elég rövidke :D

Ezen 1 perces,de már letámadott :D Ilyen gyönyörű tisztán született,le se fürdették az első nap..
Kép

Ezek az előbb készültek.. Kicsit hosszúak a körmöcskéi..
Kép Kép

Sok puszi mindenkinek,rohanok.... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Zümis, barbamami: tiszta szívemből gratulálok a két kis csepp élet születéséhez!! ♥♥♥

:D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Zümis!
Hatalmas gratula Zoli babához! Micsoda mértek!!! Nem semmi! :lol:

Áruljátok már el, hogy fért el bennetek ekkora baba??? :lol: Nekem a rekordom súlyra Martin kemény 3200g-mal, hosszra Viki 49cm-rel!!! :lol:Le a kalappal előttetek!!! :lol:

moni
 
 


Barbimami!
Nagyon szép a pici fiad!!!

moni
 
 


Kedves Friss Mamák!!

Nagyon sok szeretettel gratulálok ehhez a két kis óriásbébihez, legyen nagyon sok örömetek bennük!
(hmm.... kicsit irigykedem...:) Nem szép dolog... :))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: