Új privát üzeneted érkezett!

Ági
Értem, akkor a zöldségek és a tészta adja ki a ch tartalmat.
annamari78
 
 


Annamari!

Mivel a vízben, illetve a húsban nincs (gyakorlatilag...)

Persze, ha raknál bele pl. rizst, gerslit, galuskát...stb, akkor azokat is kellene számolnod :):):)

Ági
aszemenyei
 
 


Vagy ha pl. berántod, behabarod a levest, vagy liszttel megszórod, akkor persze annak a Ch-tartalmát hozzá kell adnod. :roll: :roll: :roll: :roll:
aszemenyei
 
 

 
 

Ági

Erre a pár hétre már nem megyek bele a leveskészítés rejtelmeibe.
Jó ez így ahogy van, mert aztán meg kiakad a mérő :lol: :lol: :lol:
annamari78
 
 


Sziasztok!!

Annamari :)
A diétádat dietetikus állította be? LÁtom nálad kevesebb a reggeli.

Én ma megint sokat mértem reggel (1 óra múlva: 7,1 ) :(
De tudom, hogy én vagyok a hibás, mert megint megettem egy agész zsömlét :( Most már tényleg odafigyelek.

ILyen lett a bébiszobánk:
Kép

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Bea
A diétát én állítottam be. Szóval 180-at mondott a dietetikus. Reggeli 30 volt, na akkor 7 fölötti értékek voltak, nekem a 25 bőven elég, mert ha több akkor mindig 7 fölött van.
A vacsiból és az utóvacsiból én vettem le 5-5 grammot, az időpontokat ő mondta. Azt tartom. Szerinted nem jó? Én 1 zsömlétől tuti kiakadnék, ráadásul fehér. Sose próbáltam.
Tudom Te 150 en vagy, milyen időközönként eszel?
annamari78
 
 


Ja, Lányok tegnap biztos ami biztos elmentem a Fehérvári útra és bekalibráltattam a mérőm. :lol: :lol: :lol: :lol:

Érdekes volt megmérték 10 mérőn a cukimés a sajátomon is miután bevizsgálták . 4,7 volt a sajáton reggeli után 2 órával, és a többi is szinte mindegyiken 4,7-4,8 között.
annamari78
 
 


Sziasztok
Megjöttem az uh ról. A magzatvíz átlagos mennyiségű volt (nem tudom lehet e a kevesebb ch tól, 175 ről 165 re, mindegy) ,a babóca 12 nappal nagyobb a koránál......ezt se tudom mitől l ehet

Tegnap tök jó lett a profilom, reggeli után 5,4 volt és ez volt a legmagasabb érték egész nap, nem tudom mitől van ez szitén.
annamari78
 
 


Annamari!

Valószínűleg attól. hogy igyekszel jól csinálni a dolgokat. Végülis ez a lényeg, nem? Mármint, hogy minden rendben legyen.
Minden leleted végülis azt mutatja, hogy a jó úton jársz!!

Csak így tovább!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Bizony, igyekszem nagyon :lol: :lol:

Mivel fogytam 2 kg ot, a doki elküldött ma diabetológiára, hogy esetleg kapok inzulint és akkor többet ehetek. Én ezt nagyon nem szertném. Úgy gondolom erre a cca 6 hétre már nem kéne bolygatni, ha jó a diéta. Tudok ebben tanácsot adni, ha mégis felírnák az inzulint??
annamari78
 
 


Annamari!

Ha a gyerek jól fejlődik, és Te más okokból (magas vércukor) nem szorulsz rá az inzulinra, akkor csak azért, hogy többet ehess...én elég nagy balgaságnak tartanám... (Privát vélemény!!) Az az igazság, hogy (szerintem) inzulinnal jóval labilisabb lenne a cukrod (pláne amíg be nem állítják...), a 6 hét talán már nem annyira vészes (fél lábon is...).

De ez csak akkor igaz, ha és amennyiben Te nem szorulsz a magasabb vércukrok miatt inzulinra.

Ha mégis, akkor is tudunk (bocs, Yndi nevében is beszélek most) tanácsot adni, vagy inkább válaszolni az esetlegesen felmerülő kérdéseidre.

NO PARA!!!! :roll: :roll: :roll: :roll:

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Én is így gondolom. Legfeljebb fogyok....
6 hét az már semmi. A gyerek meg túl jól is fejlődik. 2100g.
a legutóbbi (2 nappal ezelőtti profilom)

4,7
5,4 (ennek különösen örültem reggeli után)
5,1
5,0
5,2
5,1

Szóval szerintem se indokolja semmi az inzulint.
Nagyon köszönöm, és örülök, hogy segítetek nekem/nekünk.
Ha nem vagytok talán nem váltok kórházat, és nem jönnek rá, hogy átmenetileg de romlott a keringés.
Na jó nem érzelmeskedem tovább :lol: :lol: :lol:
annamari78
 
 


Annamari!

Kép

Szuperek ezek az eredmények!! Gratula!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!

Nagyon köszi. (igyekszem nem elkiabálni, de már megérdemelnénk , hogy így maradjon). Doki bácsi is azt mondja, hogy jó, ő csak a fogyás miatt utalt továb. Mellesleg azóta jobbak az értékek, mióta a 165 öt tartom.

Pénteken elnézek azért a dokinőhöz, de inzulinozni nem fogom magam!
annamari78
 
 


Szia Annamari!

Jelentem az első gyerkőcnél én is fogytam a diéta miatt a végén néhány kilót. Semmi baja nem lett sem nekem, sem agyereknek. Úgyhogy emiatt nem kell inzulin. Hogy ne fogyj, ahhoz nem kell inzulin, csak néha egy kicsivel több tojás és hús. De lehet, hogy vége a nyári nagy melegeknek, és ledobtál egy kis vizet is magadról. Úgyhogy smemi pánik.

Ja, hogy mitől nagyobb a gyerek, kevesebb a magzatvíz. Ez sok esetben lehet mérési hiba is. Vagy pl. te is magsabb vagy az átlagosnál, vagy apa is, és arra üt a gyerek. Vagy egyszerűen csak kisfiú, és így természeténélé fogva nagyobb. Ezzel sem kell foglalkozni, csak akkor ha mindig nagyobb volt, és most kisebb lesz feltűnően, mert akkor lehetne keringési zavar okán, de ez rád most semmiképp nem vonatkozik.

Pusz
Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Csak beugrottam elújságolni, hogy Alexandra Szofi szeptember 8-án 3640 g-al és 57 centivel egészségesen megszületett.

Mindenkinek aki még előtte áll, ugyanilyen egészséges babát kívánok, és köszönöm mindenki segítségét itt a fórumon :)

Ági
Ági73
 
 


Sziasztok!!

Ági! :)
Gratulálok a kislányodhoz!!!!!!!!Jó egészséget kívánok!!!

Annamari! :)
NAgyon jók az értékeid, gratulálok!!!!
Én is kb olyan időpontokban szoktam enni, mint ahogy Te írtad. Nekem is dietetikuus mondta, most kicsit bajban vagyok a reggelivel, ezt hiszem le kellene csökkentenem.
Voltam a belgyógyásznál kontrollon, és sajnos felfedeztük, hogy a reggeli értékek magasak. Annyit mondott a belgyógyász, hogy ha maradnak ilyen értékek, akkor menjen reggelente 1 adag inzulin :roll: :roll: De nekem sincs már sok hátra, muszáj lenne azt a rohadt inzulint bolygatni? :roll: Úgyhogy azért mondtam, hogy lehet lecsökkentem a reggelit. de enni csak kellene valamit..
Örülök, hogy jó lett am agzatvíz értéked.
Én is volta dokinál. Méhszáj, baba rendben, úgy néz ki nem lesz óriásbébi :)

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Panni
Idáig nemhogy kicsi lenne, inkább nagy Balázsom. Remélem azért nem lesz óriásbébi. :lol: :lol: :lol:

Bea
Vedd le a reggelit 30 ról, 25 re és azt az 5 grammot teddát máshova. Én is 30 grammal kezdtem reggel 7 fölöttiek voltak az értékek, akkor én levettem (mellesleg magamtól, mert a hülye dietetikus azt monda, hogy nyugi reggeli után 1 órával 7,5 ig jó :twisted: :twisted: :twisted: )
Már rájöttem ezt magunknak kell kitapasztalni, nincsennek sémák vagy ilyesmik. Mindenkinek más a jó. Én pl. reggel nem eszem csak kenyeret (25g), mert ha teszek mellé joghurtot már nagyon nem jó.

Ági
Gratulálok a babához :lol: :lol: :lol: :lol:
annamari78
 
 


Annamari!

Akkor meg is adtad a megoldást. Kisfiu lesz a a lelkem. Az uh átlagban meg a kislányok is benne vannak. Nem lesz óriásbébi. az az 1-2 hét eltérés nem olyan nagy különbség ám. :)

Ági!

Gratula innen is. Sok boldogságot!

Panni
uran
 
 


Sziasztok!
2 hétig kórházban voltam, azért nem jelentkeztem. Szerencsére minden rendben velünk!
A kórházban csináltak 2x cukorprofilt is, de mindig étkezés után másfél órával vették le. Kérlek, nyugtassatok meg, h az egy órás érték is valószínűleg még belefér ezekbe: Reggeli után: 5,3; Ebéd után 4,7; és vacsora után 4,8. A másik: R.u.: 4,9; E.u.: 3,6; és V.u.: 6,4 (talán ez határeset).
HbA1c: 4,7%.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Sajnos nálunk terhességi diabétesszel foglalkozó belgyógyász csak a jövő héttől rendel ismét a kórházban, de gondolom, ezek az értékek (másfél órás) nem kiáltanak inzulinért, ugye? Bocsánat, csak nagyon féltem a babát!!!
Köszi! Zs
zsuzsanna47
 
 


Ági
Köszi már egész nyugodt vagyok/voltam!

EZT EL KELL MESÉLNEM!!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Szóval a dokim a 2 kg fogyás miatt elutalt a belgyógyászatra.
Lányok én ilyen hülye orvossal (nő volt de nem ez a lényeg) nem találkoztam. Azt se tudta hol van. Szóval én most a 165g os diétát csinálom, 180 at kezdtem de eléggé karcosak voltak az értékek, levettem 5-5 grammot a vacsiból és az utóvacsiból. Vizeletben aceton, cuki soha nem volt bármikor nézték. Na, lényeg megyek a nőhöz kb 2 órás várakozás után került elő. Bemegyek egyből letegez (na gondoltam akkor én is mondjam, hogy hello). Közli velem, hogy tartsak 190-195 :shock: :shock: :shock: grammos diétát. Én csak álltam és néztem, mondom akkor most ki a hülye.
Szerencsére az inzulint nem hozta szóba.
Meg, hogy mérjem minden nap 12szer a cukrom a jövő héten.
kaja előtt és után.
Lányok én úgy el vagyok keseredve, hogy ilyenek előfordulhatnak ma Magyarországon.
Ja és a legjobb, hogy minden héten kell mennem hozzá.
Mondjátok már el a véleményeteket erről, mert én nem térek magamhoz.

A leletemen szó szerint ez áll "egyél többet" és a diéta elosztása 30-25-50-20-50-20.

Most tényleg komolyan kérdezem a 165g rammos diéta miatt lehet valami baja a gyerekemnek? Én szinte csak 150 grammos diétáktól hallottam kismamiktól.
Azt is írta Gyuri, hogy az aceton se gáz annyira. Mi van ha mégis lesz-?

Már csak 6 hetem van hátra. Írja már le valaki a véleményét aki évek óta csinálja ezt és szült így gyereket.


Zsuzsi :lol: :lol: :lol: :lol:
Én nem vagyok nagy szakértő, de sztem jók az értékek. Vénás volt???
annamari78
 
 


ZSUZSANNA47!

NE AGGÓDJ, EZEK ANNYIRA SZUPER EREDMÉNYEK, HOGY bárki MEGIRIGYELHETNÉ TŐLED!!!!!

Továbbra is mindent ugyanígy!!
Kitartás!

Ági
aszemenyei
 
 


Annamari!

Megosztanám Veled a gondolataimat, de azt hiszem, ez lassan privát lesz... A Sz. utcában voltál???

Egy-két szóban:

-szerintem nem kell többet enned
-két kiló fogyás lehet, hogy még jót is tett (????)
-
-
-
-
-
Ezeket pedig már csak privátban írom meg, ha érdekel. (Magamról csak annyit, hogy 18 éve bűvészkedek az inzulinnal, szülni nem szültem, s most már nem is fogok, hála orvosaim igen "körültekintő" mivoltának, amivel sikerült gyakorlatilag asz egyetlen lehetőséget ellőniük...) Na ezért nem írom meg ide a véleményemet, aki kíváncsi, annak elmondom.

Ági (Amúgy meg csak annyit, hogy részvétem a doki miatt!!!!)
aszemenyei
 
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon köszi a megnyugtatást!
Annamari! Igen, vénás mérések voltak, 7x egy nap. Egy hét múlva csak reggeli előtt/után kell mérni, és 2 hét múlva ismét befeküdni profilra (mind vénás). (Azért fektetnek be, mert nem bírok végigülni/állni egy egész napot a laborban, sokat kell pihennem.
Üdv,
Zs
zsuzsanna47
 
 


Lányok, felidegesített ez a nő az acetonnal kapcsoltban
Segítsetek már mi baja lehet tőle a gyereknek?

Vettem dia phan tesztcsíkot de nem sokat ér. Azt mutatja, hogy van előtte 1 órával a kórházban is megnézték ott nem volt.
annamari78
 
 


Ági
küldtem pü-t. Szólja légyszi ha nem kapod meg.
Köszi
annamari78
 
 


Annamari!

Sajnos nem kaptam meg...megtennéd, hogy a profilomban lévő címre küldöd???

Köszi
Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Elküldtem. (ha igaz)
annamari78
 
 


Lányok,
Én egyre többször mérek 6,5 körüli értéket reggeli után.....
Ebben a doktornőben meg nem bízom. Most mit csináljak?
annamari78
 
 


Annamari! Az aceton nálam is volt, olyankor is megjelenhet (egy könyvben olvastam), amikor kicsit kevesebbet eszik az ember... Én is nagyon vigyázok, h tartsam az előírt mennyiségeket, h megússzam az inzulint. Talán ezért. Egyszer a kórházban glükóz is volt a vizeletben, de 4 orvost (és 2 inzulinos barátomat) is megkérdeztem (szegények) és azt mondták, a vércukor értékek a mérvadóak, azok pedig jók lettek a profilon utána, hála Istennek, és a glükóz is csak egyszer volt, utána eltűnt, még többször is nézték.
Most mennem kell, még benézek! Üdv, Zs
zsuzsanna47
 
 


Annamari!

Válaszoltam a méledre.

6,5: elméleti lehetőségek:
-a lassan felszívódó Ch-okra helyezed a hangsúlyt;
-még veszel visszább a Ch-ból;
-megosztod a reggelidet: ha pl. 35 g Ch-ot eszel, akkor reggelire 25, tízóraira (vagy 9-kor) a maradék 10-et, hogy az egyszerre bevitt Ch ne legyen olyan "megterhelő" a szervezet részére.

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Vagy "marad" az inzulin ötlete pl. a reggelihez.

Ági
aszemenyei
 
 


Ági

Írtam én is választ.

Reggel 25-öt eszem, és csak lassút.
Cseréljem meg a reggelit 25, a 10 óraival 20?
Úgy hallottam, hogy reggel a minimum a 25.
annamari78
 
 


Annamari,
lehet, hogy én a helyedben reggelire 20 , rá kb. 1,5 órával 10, és késői tízórainak 15 g Ch-ot ennék. Tudom, ez olyan, mintha egész nap mással sem kellene foglalkoznod, mint az időpontokkal és az evéssel :roll: , de egy próbát megér, meret így megeszed mind a 45 g Ch-ot ebédig, de 3 részre elosztva talán kevésbbé megterhelő, mint 2 részre osztva.

A lényeg: NO PARA!!!! Minden szupi lesz, eddig is jól csináltad!!!
(Ha nem vagy ideges, pl. a vércukorerdmények kiatt, a cukrod is jobb lesz, hidd el! Ez "tankönyvi" adat!!! :idea: )

Ági
aszemenyei
 
 


Ági

KIPRÓBÁLOM :lol: :lol: :lol:

Nagyon rendes tőled, hogy segítségünkre vagy! Köszi
annamari78
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem ismét. Kb. egy fél órával ezelőtt nagyon rosszul lettem (szédülés) és gondoltam, megmérem a cukrom. Hát 0,9-et mutatott a készülék... Ilyen rosszullét összesen kb. 4-szer fordult elő nálam, ugyanígy a délelőtti órákban. Ugye ez még nem okozhatott kárt a babának? Rendesen reggeliztem (fél 8) és pont most akartam tízóraizni (10 körül szoktam). Hallottatok már ilyenről?
A többi esetnél 2x úgy fordult elő, h nem volt nálam tízórai (akkor viszont nem mértem meg), lehet, h most is sokat vártam a következő étkezéssel? Hamarabb kellene enni?
Előre is köszi, ha vki tud erre magyarázatot!
Zsuzsi
zsuzsanna47
 
 


A napszemüveges fej helyett azt írtam: fél nyolckor....
zsuzsanna47
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam.

Annamari! :)
Leloptam egy pár grammot a reggeliből ahogy mondtad, és most már nem is olyan vészes a helyzet :) nagyon durva a belgyógyászos történet!!!

Zsuzsa! :)
Már épp hiányoltalak, 2 hét kórház??!! Húha, miért kellett lan sok? Szerintem nagyon jók az értékeid, na jó az a 6,4 tényleg gondolom határeset, de az csak 1.
Gondolod, hogy ennyire leeshetett a vércukrod?? Ez nagyon alacsony érték, már szinte irreális. De valami baj biztosan volt, ha roszul lettél, viszont volt reggeli, meg 10 órai, nem értem. Én sajnos nem tudok mit mondani erre :( Sajnálom, és mielőbbi jobbulást!!!

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sikerült beszélnem a diabétesz központtal, és valószínűleg túl kevés volt a vérminta a csíkon (nem tudtam, h ez is szempont lehet), hát remélem, h csak ez volt a gond... Biztos alacsonyabb volt a vércukrom, de ilyen alacsonynál már kidől az ember, nem? Azt is mondták, h ennyitől még nem lesz baja a bébinek... Hála az égnek!
De sztem oda kell figyelnem, a héten mindenképp beszélek a dokimmal.... Az utóbbi 2 napban egyre éhesebb vagyok, lehet, h többet/többször kéne enni, ahogy nő a baba? Hát, nem tudom, mi a megoldás...
Zs
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsa
Ezt nem mertem megkérdezni Tőled (mármint a vér mennyiségét...)
Milyen mérőd van? Hányadik hétben jársz?
Egyébként ma én is megmértem reggeli után, mert annyira szédelegtem. Front van.
A vércsepp nagyságára nagyon figyelni kell, mert alulmérést okoz.

Bea
Örülök, hogy bevált a recept. Észrevetted magadon, hogy jobbak az értékek a 35. hét után???
annamari78
 
 


Lányok!

Ha éhesek vagytok, akkor ne szédelegjetek, éhezzetek, most ez semmiképp sem cél. Egyetek egy tojást, egy virslit. Nem kell feltétlenül sonkát enni, hanem próbáljatok az éhségeteken egy kicsit zsírdúsabb étellel javítani. De a tojás tényleg rengeteget dob a reggelin, és az azért tud változatos lenni, rántotta, tükörtojás, főtt tojás,... tojásba ázatott kenyeres melegszendvics. Ezek finik, és nem nagyon kell hozzá kenyér. Pl. a gyerekeim a rántottát minden kenyér nélkül eszik, csak kevés a zsíradék alatta, és egy kics uborkával isteni. És akkor még alig ettél CH-t. :) De már jóllaktál. :)

Sok sikert.

Panni
uran
 
 


Lányok! Nagyon köszi a válaszokat és a biztatást! Annamari! Tényleg megnyugtattál! Mindig tanul az ember. Igazából nagyon ritkán használom az itthoni mérőt (Accu-Check), mert ugye minden héten megyek a kh-ba, hol Re/Ru mérésre, hol profilra. Így nincs nagy gyakorlatom vele.
Bea! Azért kellett 2 hét kh, mert a májfunkcióm megint feljebb ment, de aztán szerencsére visszament elég jól. Ezt is állandóan nézik (valószínűleg a rengeteg gyógyszer miatt, amit szednem kellett).
Panni! Köszi a tanácsokat! A kh-ban is adtak reggelire tojást, ezt mindenképp beiktatom! Igen, jobban kell "sakkozni" a kajákkal...
Zs
zsuzsanna47
 
 


Panni
Pont most "jövök a hűtőből" tojást ettem éppen. Ezt itt tanultam!

Zsuzsa
Minden héten van vénás profil? Hova jársz?
annamari78
 
 


Annamari: én a miskolci megyei kh-ba járok, az orvosom nagyon alapos és mindenre figyel. Az egyik héten a laborba megyek és reggeli előtt/után nézik vénásan az értéket. A következő héten be a kórházba és 7x vesznek vért, olyankor befekszem. Ezt így váltogatjuk...
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsa
Ez aztán alapos.
Hányadik hétben vagy? Sok van még?


Tapasztalta valaki, hogy a 35. hét után javultak az eredményei?
annamari78
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! :)
Örülök, hogy csak a mérővel volt gond!

Annamari! :)
Én nem vettem észre sajnos, hogy javultak volna az eredményeim a 35. hét után. De persze ez nem mérvadó.

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Tegnap este már benéztem a topikba, végigolvastam kb. 150 hozzászólást, de többre egyenlőre nem volt időm, de most megint próbálkozom egy kicsit.

A vonalzómon látszik, hogy a 26. hétben járó kismama vagyok (pontosabban holnap már 27), és múlt héten voltam terheléses cukron (75gr cukor) ahol az eredmény 7,56 lett. Igaz ez a 7,8-on belül van, de a dokim álláspontja az, hogy 7 alatt nincs gond, 7 és 7,8 között diétát ír elő, és 7,8 felett küld el további vizsgálatokra (vagy valami hasonló, de a lényeg, hogy az én 7,56-ommal már azt mondta hogy kezdjük el a diétát, aztán jövő héten kontroll, majd utána 2 hetente, és ha mindig 7 alatt lesz a cukor, akkor nincs további teendő (a kontrol éhomi és saját reggeli utáni 1 órás vérvétel lesz).

Tegnap este már bújtam a netet a különböző táblázatokért, leírásokért, így kicsit kiokosítottam magam, de azért lenne kérdésem:

- 3 óránként van előírva az evés, ami nekem azért gond, mert 8-kor szoktam reggelizni (fél 8 előtt nem nagyon sikerül felkelni, hétvégén meg pláne), így 11-re jön ki a tízórai, és csak 2-re az ebéd, amikorra már szerintem éhen fogok halni, aztán meg este 11-kor még ennem kellene, amikor meg már alszom. Ki hogyan oldotta meg az evéseket? Mindenki ennyire korán kelő? Az gondolom nem megoldás hogy délelőtt 2,5 óránként eszem...

- mit csináltok akkor, ha étterembe mentek? Nekem pont az elkövetkezendő időben lesz sok vidéki utam, ahol csak az étterem a megoldás, de ott hogy döntöm el, hogy melyik ételnek mennyi a CH tartalma? (gondolom egy "profinak" már könnyű, de én még kezdő vagyok e téren)

- ebédelni itthon ritkán szoktam, maradnak a kifőzdék, kisvendéglők stb. néha 1-2 féle választékkal. Ilyenkor mi a teendő?

- van esetleg valakinek olyan listája, hogy a különböző kész ételeknek mennyi a CH tartalma? Persze ez attól is függ, hogy ki készíti, de hogy legalább egy éttermi kajánál tudjam hogy mégis mennyi az annyi.

Na most megyek visszaolvasgatni, aztán lehet hogy még lesz kérdésem.

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Körbenéztem az interneten, és láttam hogy a Total Food Alexandra menüinél meg van adva a szénhidrát mennyiség, így könnyen megoldható az ebéd legalább, amivel nekem talán a legnagyobb gondom van, legalábbis akkor amikor tudok ilyet rendelni.
Próbálkozott valaki ilyen rendeléses ebéddel? Esetleg tudtok ajánlani más céget is?
szdorka
 
 


Dorka

Te miért diétázol????? Teljesen felesleges.
Azt mondod elolvastad a fórumot , itt azt mondják ami a határérték alatt van az normális. Sztem neked nem kéne ch diétát tartani. Figyelj az édességre, mézre ilyenekre.
Annyit tehetsz, hogy pár hét mulva ismét elmész terhelésesre.
annamari78
 
 


Annamari, olvastam (illetve most is olvasom, a 8. oldalon járok) a fórumot, illetve az internet egyéb oldalait is.
Ahogy látom a 7 és 7,8 közti értékekről megoszlanak a vélemények, valaki itt még nem diétázik, valaki meg igen.
Az én dokim itt már diétát ír elő, és én nem is igazán tiltakozom, mert ártani nem árt, viszont ha esetleg bármi gond lenne, akkor azt megelőzzük vele, és nekem ez fontos a babámért.
Azért persze reménykedem, hogy nem lesz gond a későbbi vérvételeken, de addig is megpróbálok megtenni mindent amit tudok.

Kép
szdorka
 
 


Bea

Neked reggel mikor kell az inzulin? Nekem már nagyon karcos a 7 körüli érték.

6,5, 6,3, 6,7 ilyeneket mérek. Aztán 2 nap mulva meg 5,5, 5,8. Most ez, hogy van tudja valaki? Gondolom az 5-ös értéknek nem tesz jót az inzulin. Vagy nem így van?,
Már mindenfélét kipróbálok reggel.
annamari78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: